N 2286 болып тіркелген "Қазақстан Республикасының кеден органдарындағы кадр жұмыстарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 14 мамырдағы N 202 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 23 наурыздағы N 137 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 2 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 2793. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2008 жылғы 4 маусымдағы N 164 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2008 жылғы 4 маусымдағы N 164 бұйрығымен.
Үзінді:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Кедендік бақылау комитеті төрағасының
2008 жылғы 4 маусымдағы N 164 бұйрық
Кеден ісі саласындағы кейбір бұйрықтардың күші жойылды
деп тану туралы
Қазақстан Республикасының "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңының 27 бабы 1 тармағына сәйкес, Бұйырамын:
1. Осы бұйрыққа қосымша тізімдегі кеден ісі саласындағы кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (Т.Б. Нұрбаев) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Кадр басқармасы (А.Қ. Омарова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің жеке құрамының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын қадағалау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының орынбасары Е.Ә. Кененбаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға                                   Қ-К. Кәрбозов
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Кедендік бақылау
комитеті төрағасының
2008 жылғы 4 маусымдағы
N 164 бұйрығына қосымша
Кеден ісі саласындағы күші жойылған кейбір
бұйрықтардың тізбесі
1. ...;
2. ...;
3. ...;
4. ...;
5. "Қазақстан Республикасының кеден органдарындағы кадр жұмыстарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 14 мамырдағы N 202 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 23 наурыздағы N 137 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2793 болып тіркелген, "Ресми газетте" 2004 жылғы 4 қыркүйектегі N 36 (193) жарияланған).
______________________________________________

О внесении изменения в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 14 мая 2003 года N 202 "О некоторых вопросах кадровой работы в таможенных органах Республики Казахстан", зарегистрированный за N 2286
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 23 марта 2004 года N 137. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 апреля 2004 года N 2793. Утратил силу приказом Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 4 июня 2008 года N 164.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов РК от 04.06.2008 N 164.
Извлечение из приказа
Председателя Комитета таможенного контроля
Министерства финансов РК от 04.06.2008 N 164
"О признании утратившими силу
некоторых приказов в сфере таможенного дела"
В соответствии с пунктом 1 статьи 27  Закона  Республики Казахстан "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы в сфере таможенного дела, согласно перечню к настоящему приказу.
2. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Нурбаев Т.Б.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
3. Управлению кадров Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Омарова А.К.) обеспечить доведение настоящего приказа до сведения Министерства юстиции Республики Казахстан и личного состава Комитета таможенного контроля Республики Казахстан Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Кененбаева Е.А.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Председатель                               К-К. Карбузов
Приложение
к приказу Председателя Комитета
таможенного контроля Министерства
финансов Республики Казахстан
от 04 июня 2008 года N 164
Перечень утративших силу некоторых приказов
в сфере таможенного дела
1. ...;
2. ...;
3. ...;
4. ...;
5. Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 23 марта 2004 года N 137 "О внесении изменения в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 14 мая 2003 года N 202 "О некоторых вопросах кадровой работы в таможенных органах Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2793, опубликованный в "Официальной газете" от 4 сентября 2004 года N 36 (193).

Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігінің мемлекеттік өртке қарсы қызметі мен прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары бойынша тізілімдерін бекіту туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1283  Жарлығына  сәйкес, ведомстволық актілерге сәйкес келтіру мақсатында бұйырамын:
1. "Қазақстан Республикасының кеден органдарындағы кадр жұмыстарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 14 мамырдағы N 202  бұйрығына  (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2286 болып тіркелген, "Ресми газетте" 2003 жылғы 28 маусымда N 26 жарияланған), N 2546 болып тіркелген "Қазақстан Республикасының кеден органдарындағы кадр жұмысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 14 мамырдағы N 202 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 30 қыркүйектегі  N 453 , N 2621 болып тіркелген "Қазақстан Республикасының кеден органдарындағы кадр жұмысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 14 мамырдағы N 202 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2286 болып тіркелген) өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 3 желтоқсандағы  N 541  және N 2678 болып тіркелген "Қазақстан Республикасының кеден органдарындағы кадр жұмысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 14 мамырдағы N 202 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2286 болып тіркелген) өзгерістер енгізу туралы" 2003 жылғы 29 желтоқсандағы  N 589  бұйрықтарымен енгізілген өзгерістерімен қоса мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген Бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы кеден органдарының лауазымды адамдарына қойылатын біліктілік талаптарындағы 2-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Біліктілік талаптары
2. Кедендік бақылау агенттігі лауазымдарының санаттарына мынадай біліктілік талаптары белгіленеді:
1) Аппарат басшысы, департаменттің бастығы лауазымдары үшін:        білімі  жоғары кәсіптік;
бес жылдан кем емес мемлекеттік қызмет, оның ішінде кейінгі төмен тұрған лауазымдарда бір жылдан кем емес өтіл не мемлекеттік органдардағы басшылық не өзге де лауазымдарда үш жылдан кем емес жұмыс өтілі немесе аталған санаттың нақты лауазымының тиісті функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда алты жылдан кем емес жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарда үш жылдан кем емес жұмыс тәжірибесінің болуы.
Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының  Кеден кодексін , " Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", " Әкімшілік рәсімдер туралы ", " Нормативтік құқықтық актілер туралы ", "Қазақстан Республикасындағы  тіл туралы " Заңдарды,  Қазақстанның  2030 жылға  дейінгі даму Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік этика ережесін, аталған санаттың нақты лауазымдарының ерекшеліктеріне сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Аталған санаттың лауазымы бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.

В соответствии с  Указом  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям", в целях приведения в соответствие с ведомственными актами ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 14 мая 2003 года N 202 "О некоторых вопросах кадровой работы в таможенных органах Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2286, опубликованный в "Официальной газете" от 28 июня 2003 года N 26) с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 30 сентября 2003 года  N 453  "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 14 мая 2003 года N 202 "О некоторых вопросах кадровой работы в таможенных органах Республики Казахстан" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2286), зарегистрированный за N 2546, от 3 декабря 2003 года  N 541  "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 14 мая 2003 года N 202 "О некоторых вопросах кадровой работы в таможенных органах Республики Казахстан" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2286), зарегистрированный за N 2621, и от 29 декабря 2003 года  N 589  "О внесении изменения в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 14 мая 2003 года N 202 "О некоторых вопросах кадровой работы в таможенных органах Республики Казахстан" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2286), зарегистрированный за N 2678 следующее изменение:
в Квалификационных требованиях к должностным лицам таможенных органов Республики Казахстан, утвержденных указанным Приказом, главу 2 изложить в следующей редакции:
"2. Квалификационные требования
2. К категориям должностей Агентства таможенного контроля устанавливаются следующие квалификационные требования:
1) Для должности руководителя аппарата, начальника департамента:
образование - высшее профессиональное;
не менее пяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее трех лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах, либо наличие не менее шести лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях.
Знание  Конституции  Республики Казахстан, Таможенного  кодекса  Республики Казахстан, законов " О государственной службе ", " О борьбе с  коррупцией", " Об административных  процедурах", " О нормативных  правовых актах", " О языках в  Республике Казахстан",  Стратегии  развития Казахстана до 2030 года, Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных  Указом  Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.

2) Департамент бастығының орынбасары, басқарма бастығы лауазымдары үшін:
білімі - жоғары кәсіптік;
төрт жылдан кем емес мемлекеттік қызмет, оның ішінде кейінгі төмен тұрған лауазымдарда бір жылдан кем емес жұмыс өтілі не мемлекеттік органдардағы басшылық немесе өзге де лауазымдарда екі жылдан кем емес өтіл не аталған санаттың нақты лауазымының тиісті функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда бес жылдан кем емес жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарда екі жылдан кем емес жұмыс тәжірибесінің болуы.
Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының  Кеден кодексін , " Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", " Әкімшілік рәсімдер туралы ", " Нормативтік құқықтық актілер туралы ", "Қазақстан Республикасындағы  тіл туралы " Заңдарды,  Қазақстанның  2030 жылға  дейінгі даму Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік этика ережесін, аталған санаттың мемлекеттік лауазымдарының ерекшеліктеріне сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Аталған санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
3) Департамент басқармасының бастығы, басқарма бастығының орынбасары, Төрағаның кеңесшісі лауазымдары үшін:
білімі - жоғары кәсіптік;
үш жылдан кем емес мемлекеттік қызмет, оның ішінде кейінгі төмен тұрған лауазымдарда бір жылдан кем емес не мемлекеттік органдардағы басшылық немесе өзге де лауазымдарда бір жылдан кем емес жұмыс өтілі не аталған санаттың нақты лауазымының тиісті функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда төрт жылдан кем емес жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарда бір жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы, не мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тапсырыс негізінде даярлау мен қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламасы бойынша оқуы.
Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының  Кеден кодексін , " Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", " Әкімшілік рәсімдер туралы ", " Нормативтік құқықтық актілер туралы ", "Қазақстан Республикасындағы  тіл туралы " Заңдарды, Қазақстанның  2030 жылға  дейінгі даму Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік этика ережесін, аталған санаттың нақты лауазымдарының ерекшеліктерге сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Аталған санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.

2) Для должности заместителя начальника департамента, начальника управления:
образование - высшее профессиональное;
не менее четырех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее двух лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах, либо наличие не менее пяти лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях.
Знание Конституции Республики Казахстан, Таможенного кодекса Республики Казахстан, законов "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О языках в Республике Казахстан", Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
3) Для должности начальника управления департамента, заместителя начальника управления, советника Председателя:
образование - высшее профессиональное;
не менее трех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее одного года стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах, либо наличие не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее одного года на руководящих должностях, либо обучение по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа.
Знание Конституции Республики Казахстан, Таможенного кодекса Республики Казахстан, законов "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О языках в Республике Казахстан", Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.

4) Департаменттің басқармасы бастығының орынбасары, бөлім бастығы лауазымдары үшін:
білімі - жоғары кәсіптік;
екі жылдан кем емес мемлекеттік қызмет, оның ішінде кейінгі төмен тұрған лауазымдарда бір жылдан кем емес жұмыс өтілі не мемлекеттік органдардағы басшылық немесе өзге де лауазымдарда бір жылдан кем емес өтіл не аталған санаттың нақты лауазымының тиісті функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда үш жылдан кем емес жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарда бір жылдан кем емес жұмыс тәжірибесінің болуы, не мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тапсырыс негізінде даярлау мен қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламасы бойынша оқуы.
Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының  Кеден кодексін , " Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", " Әкімшілік рәсімдер туралы ", " Нормативтік құқықтық актілер туралы ", "Қазақстан Республикасындағы  тіл туралы " Заңдарды, Қазақстанның  2030 жылға  дейінгі даму Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік этика ережесін, аталған санаттың нақты лауазымдарының ерекшеліктеріне сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Аталған санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
5) Департамент басқармасының бөлім бастығы, бөлім бастығының орынбасары, Төрағаның көмекшісі лауазымдары үшін:
білімі - жоғары кәсіптік;
бір жарым жылдан кем емес мемлекеттік қызмет не аталған санаттардың нақты лауазымының тиісті функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда үш жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы, не мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тапсырыс негізінде даярлау мен қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламасы бойынша оқуы.
Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының  Кеден кодексін , " Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", "Қазақстан Республикасындағы  тіл туралы " Заңдарды, Қазақстанның  2030 жылға  дейінгі даму Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік этика ережесін, аталған санаттың нақты лауазымдарының ерекшеліктеріне сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Аталған санаттардың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.

4) Для должности заместителя начальника управления департамента, начальника отдела:
образование - высшее профессиональное;
не менее двух лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее одного года стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах, либо наличие не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее одного года на руководящих должностях, либо обучение по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа.
Знание Конституции Республики Казахстан, Таможенного кодекса Республики Казахстан, законов "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О языках в Республике Казахстан", Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
5) Для должности начальника отдела управления департамента, заместителя начальника отдела, помощника Председателя:
образование - высшее профессиональное;
не менее полутора лет стажа государственной службы, либо наличие не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, либо обучение по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа.
Знание Конституции Республики Казахстан, Таможенного кодекса Республики Казахстан, законов "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О языках в Республике Казахстан", Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.

6) Департамент басқармасының бөлімі бастығының орынбасары, бөлімше бастығы, бас маман, аға маман лауазымдары үшін:
білімі - жоғары кәсіптік;
бір жылдан кем емес мемлекеттік қызмет не аталған санаттың нақты лауазымының тиісті функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда екі жылдан кем емес жұмыс тәжірибесінің болуы, не мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тапсырыс негізінде даярлау мен қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламасы бойынша оқуы.
Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының  Кеден кодексін ,«" Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", "Қазақстан Республикасындағы  тіл туралы " Заңдарды, Қазақстанның  2030 жылға  дейінгі даму Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік этика ережесін, аталған санаттардың нақты лауазымдарының ерекшеліктеріне сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Аталған санаттардың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
3. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің облыстық аумақтық бөлімшелері және кедендері лауазымдарының санаттарына мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) Кедендік бақылау агенттігі облыстық аумақтық бөлімшесінің, кеденінің бастығы лауазымы үшін:
білімі - жоғары кәсіптік;
төрт жылдан кем емес мемлекеттік қызмет, оның ішінде кейінгі төмен тұрған лауазымдарда бір жылдан кем емес не мемлекеттік органдардағы басшылық немесе өзге де лауазымдарда үш  жылдан кем емес жұмыс өтілі не аталған санаттың нақты лауазымының тиісті функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда бес жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда екі жылдан кем емес жұмыс тәжірибесінің болуы.
Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының  Кеден кодексін , " Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", " Әкімшілік рәсімдер туралы ", " Нормативтік құқықтық актілер туралы ", "Қазақстан Республикасындағы  тіл туралы " Заңдарды, Қазақстанның  2030 жылға  дейінгі даму Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік этика ережесін, аталған санаттың нақты лауазымдарының ерекшеліктеріне сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Аталған санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.

6) Для должности заместителя начальника отдела управления департамента, начальника отделения, главного специалиста, старшего специалиста:
образование - высшее профессиональное;
не менее одного года стажа государственной службы, либо наличие не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данных категорий, либо обучение по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа.
Знание Конституции Республики Казахстан, Таможенного кодекса Республики Казахстан, законов "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О языках в Республике Казахстан", Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.
3. К категориям должностей областных территориальных подразделений и таможен Агентства таможенного контроля устанавливаются следующие квалификационные требования:
1) Для должности начальника областного территориального подразделения, таможни Агентства таможенного контроля:
образование - высшее профессиональное;
не менее четырех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее трех лет стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах, либо наличие не менее пяти лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях.
Знание Конституции Республики Казахстан, Таможенного кодекса Республики Казахстан, законов "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О языках в Республике Казахстан", Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.

2) Кедендік бақылау агенттігі облыстық аумақтық бөлімшесінің, кедені бастығының орынбасары  лауазымы үшін:
білімі - жоғары кәсіптік;
үш жылдан кем емес мемлекеттік қызмет, оның ішінде кейінгі төмен тұрған лауазымдарда бір жылдан кем емес не мемлекеттік органдардағы басшылық немесе өзге де лауазымдарда бір  жылдан кем емес жұмыс өтілі не аталған санаттың нақты лауазымының тиісті функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда төрт жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда бір жылдан кем емес жұмыс тәжірибесінің болуы.
Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының  Кеден кодексін , " Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", " Әкімшілік рәсімдер туралы ", " Нормативтік құқықтық актілер туралы ", "Қазақстан Республикасындағы  тіл туралы " Заңдарды, Қазақстанның  2030 жылға  дейінгі даму Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік этика ережесін, аталған санаттың нақты лауазымдарының ерекшеліктеріне сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Аталған санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
3) Басқарманың, кеден бекетінің бастығы лауазымдары үшін:
білімі - жоғары кәсіптік;
екі жылдан кем емес мемлекеттік қызмет өтілі, не мемлекеттік органдардағы басшылық немесе өзге де лауазымдарда бір жылдан кем емес жұмыс өтілі, не аталған санаттың нақты лауазымының тиісті функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда үш жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда бір жылдан кем емес жұмыс тәжірибесінің болуы, не мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тапсырыс негізінде даярлау мен қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламалары бойынша оқуы.
Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының  Кеден кодексін , " Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", " Әкімшілік рәсімдер туралы ", " Нормативтік құқықтық актілер туралы ", "Қазақстан Республикасындағы  тіл туралы " Заңдарды, Қазақстанның  2030 жылға  дейінгі даму Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік этика ережесін, аталған санаттың нақты лауазымдарының ерекшеліктеріне сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Аталған санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.

2) Для должности заместителя начальника областного территориального подразделения, таможни Агентства таможенного контроля:
образование - высшее профессиональное;
не менее трех лет стажа государственной службы, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее одного года стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах, либо наличие не менее четырех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее одного года на руководящих должностях.
Знание Конституции Республики Казахстан, Таможенного кодекса Республики Казахстан, законов "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О языках в Республике Казахстан", Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
3) Для должности начальника управления, таможенного поста:
образование - высшее профессиональное;
не менее двух лет стажа государственной службы, либо не менее одного года стажа работы на руководящих или иных должностях в государственных органах, либо наличие не менее трех лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее одного года на руководящих должностях, либо обучение по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа.
Знание Конституции Республики Казахстан, Таможенного кодекса Республики Казахстан, законов "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О языках в Республике Казахстан", Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.

4) Басқарма бастығының орынбасары, бөлім бастығы, кеден бекеті бастығының орынбасары, басқарманың бөлім бастығы, бөлім бастығының орынбасары лауазымдары үшін:
білімі - жоғары кәсіптік;
бір жарым жылдан кем емес мемлекеттік қызмет өтілі, не аталған санаттардың нақты лауазымының тиісті функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда екі жылдан кем емес жұмыс тәжірибесінің болуы, не мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тапсырыс негізінде даярлау мен қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламалары бойынша оқуы.
Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының  Кеден кодексін , " Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", " Әкімшілік рәсімдер туралы ", " Нормативтік құқықтық актілер туралы ", "Қазақстан Республикасындағы  тіл туралы " Заңдарды, Қазақстанның  2030 жылға  дейінгі даму Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік этика ережесін, аталған санаттардың нақты лауазымдарының ерекшеліктеріне сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Аталған санаттардың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
5) Басқарманың бөлім бастығы, бөлім бастығының орынбасары лауазымдары үшін:
білімі - жоғары кәсіптік. Бір  жылдан кем емес мемлекеттік қызмет немесе аталған санаттардың нақты лауазымының тиісті функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі болған жағдайда орта кәсіптік білімге рұқсат етіледі.
Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының  Кеден кодексін , " Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", " Нормативтік құқықтық актілер туралы ", "Қазақстан  Республикасындағы  тіл туралы " Заңдарды, Қазақстанның  2030 жылға  дейінгі даму Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік этика ережесін, аталған санаттардың нақты лауазымдарының ерекшеліктеріне сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Аталған санаттардың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
6) Басқарма бөлім бастығының орынбасары, бөлімше бастығы, бас маман, аға маман, маман лауазымдары үшін:
білімі - жоғары немесе орта кәсіптік;
Қазақстан Республикасының  Конституциясын , Қазақстан Республикасының  Кеден кодексін , " Мемлекеттік қызмет туралы ", " Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы ", "Қазақстан Республикасындағы  тіл туралы " Заңдарды, Қазақстанның  2030 жылға  дейінгі даму Стратегиясын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 328  Жарлығымен  бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік этика ережесін, аталған санаттардың нақты лауазымдарының ерекшеліктеріне сәйкес келетін салалардағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін білуі.
Аталған санаттардың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер".

4) Для должности заместителя начальника управления, начальника отдела, заместителя начальника таможенного поста:
образование - высшее профессиональное;
не менее полутора лет стажа государственной службы, либо наличие не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, либо обучение по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа.
Знание Конституции Республики Казахстан, Таможенного кодекса Республики Казахстан, законов "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О языках в Республике Казахстан", Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
5) Для должности начальника отдела управления, заместителя начальника отдела:
образование - высшее профессиональное. Допускается среднее профессиональное образование при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Знание Конституции Республики Казахстан, Таможенного кодекса Республики Казахстан, законов "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О языках в Республике Казахстан", Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
6) Для должности заместителя начальника отдела управления, начальника отделения, главного специалиста, старшего специалиста, специалиста:
образование - высшее или среднее профессиональное;
Знание Конституции Республики Казахстан, Таможенного кодекса Республики Казахстан, законов "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "О языках в Республике Казахстан", Стратегии развития Казахстана до 2030 года, Правил служебной этики государственных служащих Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 328, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данных категорий.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.".

2. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің баспасөз қызметі осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің Ұйымдастырушылық және әкімшілік жұмыстар департаменті (К.І.Махамбетов) осы бұйрықты басшылыққа алу үшін Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі орталық аппаратының және Қазақстан Республикасы аумақтық кеден органдары құрылымдық бөлімшелерінің назарына жеткізсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының бірінші орынбасары А.Қ.Ержановқа жүктелсін.
6. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға

2. Управлению правового обеспечения Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-службе Агентства таможенного контроля Республики Казахстан обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Департаменту организационной и административной работы Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Махамбетов К.И.) довести настоящий приказ до сведения и руководства в работе руководителям структурных подразделений центрального аппарата Агентства таможенного контроля Республики Казахстан и территориальных таможенных органов Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Ержанова А.К.
6. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель