Қаржы ұйымдарының, эмитенттердің, бағалы қағаздар рыногында жұмыс істейтін мамандарды оқытуды жүзеге асырушы ұйымдардың қызметіне тексеру жүргізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 110 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 12 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2845. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы N 114 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы N 114   қаулысымен .
------------Қаулыдан үзінді----------------
Нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының, эмитенттердің, бағалы қағаздар рыногында жұмыс істейтін мамандарды оқытуды жүзеге асырушы ұйымдардың қызметіне тексеру жүргізу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 110 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2845 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізілді.
...
Төраға
----------------------------
"Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  9-бабының , 1-тармағының 8) тармақшасына және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  108-бабының  2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қаржы ұйымдарының, эмитенттердің, бағалы қағаздар рыногында жұмыс істейтін мамандарды оқытуды жүзеге асырушы ұйымдардың қызметіне тексеру жүргізу ережесі (осы ереженің 1-қосымшасы) бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күндік мерзімде қолданысқа енеді.
3. Осы қаулы күшіне енген күннен бастап осы қаулының 2-қосымшасында көрсетілген нормативтік құқықтық актілер күшін жойды деп танылсын.
4. Банктерді қадағалау департаменті (Раева Р.Е.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;

Об утверждении Правил проведения проверок деятельности финансовых организаций, эмитентов, организаций, осуществляющих обучение специалистов для работы на рынке ценных бумаг
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 года N 110. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2004 года N 2845. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 114
Извлечение из
постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 114
В целях приведения нормативных правовых актов в соответствии с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившим силу постановление Правления Агентства от 12 апреля 2004 года N 110 "Об утверждении Правил проведения проверок деятельности финансовых организаций, эмитентов, организаций, осуществляющих обучение специалистов для работы на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2845).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его принятия.
...
Председатель
-------------------------------------------------------------------
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1  статьи 9  Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и пункта 2  статьи 108  Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения проверок деятельности финансовых организаций, эмитентов, организаций, осуществляющих обучение специалистов для работы на рынке ценных бумаг (приложение 1 к настоящим Правилам).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу нормативные правовые акты, указанные в приложении 2 к настоящему постановлению.
4. Департаменту надзора за банками (Раева Р.Е.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне жіберсін.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің қызметін қамтамасыз ету департаменті осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің баспасөз басылымдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу
мен қадағалау жөніндегі агенттігі
Басқармасының "Қаржы ұйымдарының,
эмитенттердің, бағалы қағаздар
рыногында жұмыс істейтін мамандарды
оқытуды жүзеге асырушы ұйымдардың
қызметіне тексеру жүргізу ережесін
бекіту туралы" 2004 жылғы 12 сәуiрдегі
N 110 қаулысына 1-қосымша
Қаржы ұйымдарының, эмитенттердің, бағалы қағаздар
рыногында жұмыс істейтін мамандарды оқытуды жүзеге
асырушы ұйымдардың қызметіне тексеру жүргізу ережесі
Осы Ереже "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына , Қазақстан Республикасының басқа да заң актілеріне сәйкес әзірленді және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) қаржы ұйымдарының, эмитенттердің, бағалы қағаздар рыногында жұмыс істейтін мамандарды оқытуды жүзеге асырушы ұйымдар қызметінің Қазақстан Республикасының заң талаптарына сәйкестігіне тексеру жүргізу тәртібін белгілейді.
Осы ереже шетелдік қолма-қол валютамен айырбастау операцияларын жүзеге асырушы ұйымдарға және клиринг ұйымдарына қолданылмайды.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қаржы ұйымдарының, эмитенттердің, бағалы қағаздар рыногында жұмыс істейтін мамандарды оқытуды жүзеге асырушы ұйымдардың (бұдан әрі - ұйымдар) қызметін тексеруді уәкілетті органның бірінші басшысы немесе оның орынбасары қол қойған тапсырма негізінде уәкілетті орган жүзеге асырады.
Уәкілетті орган қаржы ұйымдарын тексерген кезде қажет болса мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдардың қызметкерлерін тарта алады.

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Национального Банка Республики Казахстан.
5. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций обеспечить публикацию настоящего постановления в официальных средствах массовой информации и печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение 1 к постановлению
Правления Агентства Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 12 апреля 2004 года N 110
"Об утверждении Правил проведения
проверок деятельности финансовых
организаций, эмитентов, организаций,
осуществляющих обучение специалистов
для работы на рынке ценных бумаг"
Правила
проведения проверок деятельности финансовых
организаций, эмитентов, организаций, осуществляющих обучение
специалистов для работы на рынке ценных бумаг
Настоящие Правила разработаны в соответствии c  Законом  Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", другими законодательными актами Республики Казахстан, и устанавливают порядок проведения уполномоченным государственным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) проверок деятельности финансовых организаций, эмитентов, организаций, осуществляющих обучение специалистов для работы на рынке ценных бумаг на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан.
Действия настоящих Правил не распространяются на организации, осуществляющие обменные операции с наличной иностранной валютой и клиринговые организации.
Глава 1. Общие положения
1. Проверка деятельности финансовых организаций, эмитентов, организаций, осуществляющих обучение специалистов для работы на рынке ценных бумаг (далее - организации) осуществляется уполномоченным органом на основании задания, подписанного первым руководителем уполномоченного органа или его заместителем.
Проверка финансовых организаций уполномоченным органом в случае необходимости может проводиться с привлечением сотрудников других государственных органов и иных организаций.

2. Тапсырмада: тексеруді белгілеген органның атауы, тапсырманың күні және тіркеу нөмірі, тексерілуші ұйымның атауы, мекен-жайы және салық төлеушінің тіркеу нөмірі, тексерудің түрі және мақсаты, оның өткізілу мерзімі, инспекциялық топ басшысының қызметі, аты-жөні, инспекциялық топтың құрамы, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасау өкілеттігі көрсетіледі.
3. Уәкілетті орган ұйымдардың қызметіне жасалғалы отырған тексеру туралы оларға жазбаша хабарлайды. Ұйым тексеру туралы жазбаша хабарламада көрсетілген қажетті құжаттарды дайындайды және оларды тексеру жүргізудің басында инспекциялық топқа ұсынады.
Екі данадағы хабарлама ұйымға жіберіледі, ұйымның хабарламаны алғандығы жөніндегі белгісі бар бір данасы уәкілетті органға қайтарылады және уәкілетті органның тиісті бөлімшесінде сақталады.
4. Уәкілетті орган өз өкілеттігі шегінде ұйымның бар қызметіне тексеру жүргізеді немесе тапсырмада көрсетілген мерзімде жекелеген мәселелер бойынша тексереді.
5. Уәкілетті органның бірінші басшысы немесе оның орынбасары қажет болған жағдайда қосымша тапсырмамен тексеру жүргізудің мерзімін ұзартады, назарда ұстау үшін ұйымға ол туралы хабарлама жібереді.
2-тарау. Тексеру жүргізу
6. Ұйым тексеру жасалған күннің ертеңінен кешіктірмей инспекциялық топ басшысының атына мынадай деректері бар хат жібереді:
1) тексеру жүргізуді қамтамасыз ететін басшы және оның орнындағы адам туралы;
2) қажетті құжаттарды (мәліметтерді) дайындауға жауапты ұйымның мамандары туралы, олардың инспекциялық топқа уақтылы берілуі және инспекциялық топтан аралық есепті алуы туралы.
7. Ұйым өзінің әкімшілік үйіне инспекциялық топтың кіруіне рұқсат береді және жұмыс істеу үшін жеке үй-жай береді, өз қызметкерлерінің инспекциялық топ мүшелерінің сұрақтарына түсіндірулер (ауызша және жазбаша) беруді қамтамасыз етеді, ұйым қызметіне, оның ішінде автоматтандырылған жүйелерге және деректер базасына қатысты ақпараттарды алуға рұқсат етуге, инспекциялық топтың қажет құжаттардың көшірмелерін алуына, сондай-ақ инспекциялық топтың тексеруді уақтылы аяқтауына ықпал етеді.
8. Инспекциялық топ ұйымнан барлық қажетті құжаттарды, оның ішінде тексеру қорытындылары туралы аралық және жиынтықты есепті беруге қажет болатын көшірмелерді алады. Инспекциялық топтың басшысы ұйым басшысына көрсетілген мерзімде орындалуы тиіс жазбаша сұратулар жібереді.

2. В задании указываются: наименование органа, назначившего проверку, дата и регистрационный номер задания, наименование, место нахождения и регистрационный номер налогоплательщика проверяемой организации, вид и цель проверки, срок ее проведения, должность, фамилия, имя, отчество руководителя инспекционной группы, состав инспекционной группы, полномочия по составлению протоколов об административных правонарушениях.
3. Уполномоченный орган письменно уведомляет организацию о предстоящей проверке ее деятельности. Организация готовит необходимые документы, указанные в уведомлении о проведении проверки и представляет их инспекционной группе к началу проведения проверки.
Два экземпляра уведомления передаются организации, один из которых с отметкой о получении организацией уведомления возвращается уполномоченному органу и хранится в соответствующем подразделении уполномоченного органа.
4. Уполномоченный орган в пределах своих полномочий проводит проверку всей деятельности организаций или их проверку по отдельным вопросам в срок, указанный в задании.
5. Первый руководитель уполномоченного органа или его заместитель при необходимости дополнительным заданием может продлить срок проведения проверки, о чем в организацию направляется письменное уведомление для сведения.
Глава 2. Проведение проверки
6. Организация не позднее следующего дня после начала проверки представляет письмо на имя руководителя инспекционной группы, содержащее данные:
1) о руководителе, ответственном за обеспечение проведения проверки и о лице, его замещающем;
2) о специалистах организации, ответственных за подготовку необходимых документов (сведений), своевременную их передачу инспекционной группе и получение промежуточных отчетов от инспекционной группы.
7. Организация предоставляет инспекционной группе отдельное помещение для работы и разрешение на вход в свои административные здания, обеспечивает представление своими работниками объяснений (устно и письменно) на вопросы членов инспекционной группы, доступ к информации, касающейся деятельности организации, в том числе к автоматизированным системам и базам данных, предоставляет возможность инспекционной группе снятия копий необходимых документов, а также оказывает инспекционной группе содействие в своевременном завершении проверки.
8. Инспекционная группа получает от организации все необходимые документы, в том числе их копии для приобщения к промежуточному и итоговому отчетам о результатах проверки. Руководитель инспекционной группы направляет письменные запросы руководителю организации, которые подлежат исполнению в указанные сроки.

9. Инспекциялық топтың мүшелері тексеру жүргізу кезінде ұйымнан алынған құжаттардың сақталуын және ондағы ақпараттардың құпиялылығын қамтамасыз етеді.
10. Инспекциялық топ тексерілген мәселелердің көлеміне қарай ұйымға қарауға берілетін аралық есептерді жасайды. Аралық есептерге орындаушы және инспекциялық топтың басшысы қол қояды.
11. Ұйымның аралық есептің мазмұнына ескертулері болған жағдайда аралық есепті алған күннен бастап төрт жұмыс күні өткеннен кейін ол өз жазбаша қарсылығын білдіреді. Аралық есептерде берілген қорытындылар алдын-ала жасалған болып табылады және ұйымнан, оның ішінде үшінші тұлғалардан алынған қарсылықтар мен қосымша ақпараттарды ескере отырып, тексеру қорытындысы туралы жиынтық есеп қайта қаралуы мүмкін.
12. Тексеру аяқталған соң отыз күнтізбелік күн ішінде ұйымның бірінші басшысының атына тексеру жетекшісі және тікелей басшы қол қойған тексеру қорытындысы туралы жиынтық есептің екі данасы жіберіледі.
13. Бірінші басшы (орынбасар), не ұйымға тексеру жүргізуді қамтамасыз етуге жауапты басшы тексеру қорытындысы туралы жиынтық есептің бірінші данасын қабылдайды, есептің екінші данасының әр бетіне қол қояды, соңғы бетіне оның қабылданған күнін, қызметін, аты-жөнін көрсетіп қол қояды және тексеру қорытындысы туралы жиынтық есепті алған күннен бастап келесі күннен кешіктірмей оны уәкілетті органға жібереді. Ұйым тексеру қорытындысы туралы жиынтық есепте жазылған тексеру қорытындысын атқарушы органға немесе басқа ұйымдарды басқару органдарына жібереді.
14. Тексеру қорытындысы туралы жиынтық есепте жазылған тексеру қорытындысы бойынша қарсылық болған жағдайда ұйым тексеру қорытындысы туралы жиынтықты есепті алған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде оны уәкілетті органға жазбаша ұсынады.
15. Тексеру қорытындысы туралы жиынтық есепте жазылған ұйымды тексеру қорытындылары уәкілетті орган бөлімшесі басшысының немесе оның орынбасарының төрағалық етуімен, ұйым басшысының қатысуымен өтетін мәжілісте қаралуы мүмкін.
16. Тексеру қорытындысы туралы жиынтық есепте жазылған ұйымды тексеру қорытындылары жекелеген жағдайларда уәкілетті орган бөлімшесі басшысының немесе оның орынбасарының төрағалық етуімен өтетін мәжілісте қаралуы мүмкін.
17. Мәжіліс қорытындысы мәжіліс төрағасының қолы қойылған хаттамамен ресімделеді және қол қойылған күннен бастап бес күнтізбелік күн ішінде танысу үшін ұйым басшысына жіберіледі. Ұйым қарсылық болған жағдайда мәжіліс хаттамасын алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органға жазбаша түрде жібереді.
Уәкілетті орган ұйымның хаттамаға қарсылығымен келіспеген жағдайда, түпкілікті шешімді уәкілетті органның бірінші басшысы немесе оның орынбасары қабылдайды.

9. Члены инспекционной группы при проведении проверки обеспечивают сохранность полученных от организации документов и конфиденциальность содержащейся в них информации.
10. Инспекционной группой в зависимости от объемов проверенного вопроса могут составляться промежуточные отчеты, которые представляются организации для рассмотрения. Промежуточные отчеты подписываются исполнителем и руководителем инспекционной группы.
11. В случае наличия замечаний к содержанию промежуточного отчета организация по истечении четырех рабочих дней со дня получения промежуточного отчета представляет свои письменные возражения. Заключения, изложенные в промежуточных отчетах, являются предварительными и могут быть пересмотрены в итоговом отчете о результатах проверки с учетом полученных от организации возражений и дополнительной информации, в том числе от третьих лиц.
12. В течение тридцати календарных дней после окончания проверки на имя первого руководителя организации направляются два экземпляра итогового отчета о результатах проверки, подписанного руководителем проверки и его непосредственным руководителем.
13. Первый руководитель (заместитель), либо руководитель, ответственный за обеспечение проведения проверки организации, принимает первый экземпляр итогового отчета о результатах проверки, визирует каждый лист второго экземпляра отчета, указывает на его последнем листе отметку о дате получения с указанием должности, фамилии, имени, отчества и не позднее следующего дня после получения итогового отчета о результатах проверки направляет его в уполномоченный орган. Результаты проверки, изложенные в итоговом отчете о результатах проверки, доводятся организацией до сведения исполнительного органа, и других органов управления организации.
14. При наличии возражений по результатам проверки, изложенным в итоговом отчете о результатах проверки, организация в течение десяти календарных дней со дня получения итогового отчета о результатах проверки представляет их в уполномоченный орган в письменном виде.
15. Результаты проверки организации, изложенные в итоговом отчете о результатах проверки, могут быть рассмотрены на совещании под председательством руководителя подразделения уполномоченного органа или его заместителей с приглашением руководителей организации.
16. В отдельных случаях результаты проверки организации, изложенные в итоговом отчете о результатах проверки, могут быть рассмотрены на совещании под председательством первого руководителя уполномоченного органа или его заместителя.
17. Результаты совещания оформляются протоколом, подписанным председателем совещания и в течение пяти календарных дней со дня подписания направляются на ознакомление руководителю организации. В случае наличия возражений организация в течение трех рабочих дней со дня получения протокола совещания представляет их в уполномоченный орган в письменном виде.
При несогласии уполномоченного органа с возражениями организации к протоколу, окончательное решение принимается первым руководителем уполномоченного органа или его заместителем.

18. Тексеру қорытындылары уәкілетті органның өз қызметін орындау мақсаты үшін ғана пайдаланылуы тиіс болып табылады.
19. Тексеру қорытындысы туралы жиынтық есепті ұйым өзінің қаржылық қызметін растау үшін жарнамалық және басқа мақсаттарға, сондай-ақ уәкілетті органның келісімінсіз үшінші тұлғаға, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайлардан басқа жағдайларда пайдалануға беруі мүмкін емес.
20. Ұйымның уәкілетті органға берген қаржылық және басқа есеп берулеріндегі құжаттамалық деректерінде алшақтықтар болған кезде ұйым тексеру қорытындысы туралы жиынтық есебінде келтірілген мәліметтермен бірге уәкілетті органның нұсқауы бойынша өз есеп беруін жиынтықты есеп қорытындыларымен, сонымен бірге осының алдындағы есепті күнмен сәйкестендіреді.
21. Ұйым уәкілетті орган белгілеген мерзімде тексеру кезінде анықталған тәртіп бұзулар мен кемшіліктерді жою жөнінде жоспарланған шаралар мен жауапты орындаушылар туралы іс-шаралар жоспарын келісуге ұсынады. Іс-шаралар жоспары уәкілетті органмен келісілген соң ұйым тәртіп бұзулар мен кемшіліктерді жою жөніндегі есепті, не іс-шаралар жоспары бойынша өзі қабылдаған міндеттемелерді орындамау себептері туралы түсіндірулер береді.
22. Уәкілетті орган анықталған тәртіп бұзу фактілеріне байланысты ұйымға Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес санкциялар мен ықпал ету шараларын қабылдайды.
23. Ұйым құжаттарды, ақпараттарды инспекциялық сұратуларда көрсетілген мерзімде беруден бас тартқан жағдайда, тексеруді тапсырмада белгіленген мерзімде өткізу мүмкін болмай қалып, осы ереженің 7, 8 тармақтарының талаптары орындалмай қалған жағдайда, бұл туралы уәкілетті органның бірінші басшысының немесе оның орынбасарының жазбаша хабарламасынан соң тексеру жетекшісінің шешімімен тексеру тоқтатылуы мүмкін.
3-тарау. Қорытынды ережелер
24. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған тәртіппен шешіледі.
Қазақстан Республикасының Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу
мен қадағалау жөніндегі агенттігі
Басқармасының "Қаржы ұйымдарының,
эмитенттердің, бағалы қағаздар
рыногында жұмыс істейтін мамандарды
оқытуды жүзеге асырушы ұйымдардың
қызметіне тексеру жүргізу ережесін
бекіту туралы" 2004 жылғы 12 сәуiрдегі
N 110 қаулысына 2-қосымша
Күшiн жойды деп танылған нормативтiк
құқықтық актiлердiң тiзбесi
Мына нормативтiк құқықтық актiлердiң күшi жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарын инспекциялау жөнiндегi Нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 23-қыркүйектегi N 306  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 982 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Республики Казахстан" басылымдарында 2000 жылғы 1-16 қаңтар аралығында жарияланған);

18. Результаты проверки подлежат использованию исключительно в целях исполнения уполномоченным органом своих функций.
19. Итоговый отчет о результатах проверки не может быть использован организацией для подтверждения ее финансовой состоятельности, в рекламных или иных целях, а также передаваться без согласия уполномоченного органа третьим лицам, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
20. При расхождении документальных данных финансовой и иной отчетности, представленных организацией в уполномоченный орган, со сведениями, приведенными в итоговом отчете о результатах проверки, организация по указанию уполномоченного органа приводит свою отчетность в соответствие с результатами итогового отчета, в том числе на предыдущие отчетные даты.
21. Организация в установленный уполномоченным органом срок представляет на согласование план мероприятий с запланированными мерами и ответственными исполнителями по устранению нарушений и недостатков, выявленных при проверке. После согласования плана мероприятий с уполномоченным органом организация предоставляет отчеты об устранении нарушений и недостатков, либо разъяснения о причинах невыполнения принятых на себя обязательств по плану мероприятий.
22. Уполномоченный орган в соответствии с законами Республики Казахстан применяет к организации санкции и меры воздействия в связи с выявленными фактами нарушений.
23. В случае отказа организации в предоставлении документов, информации в сроки, указанные в инспекционных запросах, невыполнения ими условий пунктов 7, 8 настоящих Правил, повлекших невозможность проведения проверки в установленные заданием сроки, проверка может быть прекращена по решению руководителя проверки после письменного уведомления об этом первого руководителя уполномоченного органа или его заместителя.
Глава 3. Заключительные положения
24. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к постановлению
Правления Агентства Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 12 апреля 2004 года N 110
"Об утверждении Правил проведения
проверок деятельности финансовых
организаций, эмитентов, организаций,
осуществляющих обучение специалистов
для работы на рынке ценных бумаг"
Перечень нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
Признать утратившими силу следующие нормативные правовые акты:
1)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 сентября 1999 года N 306 "Об утверждении Инструкции об инспектировании страховых и перестраховочных организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 982, опубликованное 1-16 января 2000 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Yлттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Республики Казахстан");

2) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының "Бағалы қағаздар эмитенттерiнiң қызметiне тексеру жүргiзу тәртiбi жөнiндегi Нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 30-қыркүйектегi N 442  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 922 тiркелген, "Рынок ценных бумаг Казахстана" журналының 1999 жылғы қазандағы санында жарияланған, N 10);
3) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Директоратының "Бағалы қағаздар рыногы субъектiлерiнiң алған лицензияларының және Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарының талаптарының сәйкестiгiне тексеру жүргiзу тәртiбi жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 30-қыркүйектегi N 443  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 923 тiркелген, "Рынок ценных бумаг Казахстана" журналының 1999 жылғы қазандағы санында жарияланған, N 10);
4) Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметiн реттеу жөнiндегi комитет Төрағасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларын инспекциялауды жүзеге асыру жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" 2001 жылғы 8-қаңтардағы N 2-Б  бұйрығы  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1392 тiркелген, "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа мемлекеттiк органдарының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң бюллетенi", 2001 жыл, N 14);
5) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң екiншi деңгейдегi банктердiң қызметiн инспекциялау (тексеру) жүргiзуiне қойылатын негiзгi талаптары жөнiндегi ереженi бекiту туралы" 2001 жылғы 20-сәуiрдегi N 114  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1594 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Республики Казахстан" басылымдарында 2001 жылғы 27-тамыз - 9-қыркүйек аралығында жарияланған);
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру және қайта сақтандыру ұйымдарын инспекциялау жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" 1999 жылғы 23-қыркүйектегi N 306 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2003 жылғы 30 қаңтардағы N 15  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2189 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Республики Казахстан" басылымдарында 2003 жылғы 24-ақпан-9-наурыз аралығында жарияланған).

2)  постановление  Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 сентября 1999 года N 442 "Об утверждении Инструкции о порядке проведения проверок деятельности эмитентов ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 922, опубликованное в октябре 1999 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 10);
3)  постановление  Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 сентября 1999 года N 443 "Об утверждении Инструкции о порядке проведения проверок субъектов рынка ценных бумаг на соответствие условиям полученных ими лицензий и действующего законодательства Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 923, опубликованное в октябре 1999 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 10);
4)  приказ  Председателя Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 января 2001 года N 2-П "Об утверждении "Инструкции об осуществлении инспектирования накопительных пенсионных фондов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1392, опубликован в "Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2001 год, N 14);
5)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 114 "Об утверждении Правил об основных требованиях к проведению Национальным Банком Республики Казахстан инспектирования (проверок) деятельности банков второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1594, опубликованное 27 августа - 9 сентября 2001 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Yлттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Республики Казахстан");
6)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 января 2003 года N 15 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 сентября 1999 года N 306 "Об утверждении Инструкции об инспектировании страховых и перестраховочных организаций", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2189, опубликованное 24 февраля - 9 марта 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Yлттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Республики Казахстан").