"Әуежайлар мен аэронавигация қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 5 қарашадағы N 263 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005 жылғы 11 наурыздағы N 79-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 28 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3521. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, 15-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1109 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі туралы ереженің 18-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. "Әуежайлар мен аэронавигация қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 5 қарашадағы N 263 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2599 нөмірмен тіркелген, 2003 жылғы 28 желтоқсанда "Ресми газетте" жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Әуежайлар мен аэронавигацияның реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы";
1-тармақта:
"белгілеу және алып тастау" деген сөздер "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
"қызметтер" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әуежайлар мен аэронавигация қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесінде:
тақырыбында және барлық мәтін бойынша "белгілеу және алып тастау", "белгілеу", "белгіленген", "белгілеуге", "белгілеудің", "белгіленіп отырған" деген сөздер тиісінше "бекіту", "бекітілген", "бекітуге", "бекітудің", "бекітіліп отырған" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 5 ноября 2003 года N 263-ОД "Об утверждении Правил установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги аэропортов и аэронавигации"
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 11 марта 2005 года N 79-ОД. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 28 марта 2005 года N 3521. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 , подпунктом 3) пункта 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" и подпунктом 1) пункта 18 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1109, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 5 ноября 2003 года N 263-ОД "Об утверждении Правил установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги аэропортов и аэронавигации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2599, опубликованный 8 декабря 2003 года в "Официальной газете"), следующие изменения и дополнения:
1) заголовок изложить в следующей редакции:
"О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги аэропортов и аэронавигации";
в пункте 1:
слова "установления и отмены" заменить словом "утверждения";
после предлога "на" дополнить словом "регулируемые";
2) в Правилах установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги аэропортов и аэронавигации", утвержденных указанным приказом:
в заголовке и по всему тексту слова "установления и отмены", "установления", "установление", "установлении", "установленные", "установленных" заменить соответственно словами "утверждения", "утверждения", "утверждение", "утверждении", "утвержденные", "утвержденных";

тақырыптағы және 1 және 2-тармақтардағы "қызметтер" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"уақытша төмендету коэффициенті - Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар туралы заңнамасына сәйкес әуежайлар мен аэронавигацияның реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифіне (бағасына, алым ставкасына) уәкілетті орган белгілеген және қолданылатын шама;";
алтыншы және жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті орган - табиғи монополиялар салаларындағы қызметтерді бақылау мен реттеуді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган немесе белгіленген құзыретінің шегіндегі облыстық (республикалық маңызы бар қала, астана) атқарушы орган;
әуе кемелерін пайдаланушы - әуе кемелерін пайдаланумен айналысатын немесе өздерінің осы саладағы қызметтерін ұсынатын, әуежайлар мен аэронавигацияның реттеліп көрсетілетін қызметтерін пайдаланушы заңды немесе жеке тұлға.";
4-тармақтың екінші абзацы "көрсетілетін" деген сөздің алдынан "реттеліп" деген сөзбен толықтырылсын;
5-тармақта:
"қызметтеріне" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
1) тармақшада барлық мәтін бойынша "қызметтерді" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақтағы "Аэронавигация қызметтеріне" деген сөздер "Аэронавигацияның реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына)" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтардағы "тиісті" деген сөзден кейін "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
19-тармақта "нақты" деген сөзден кейін "реттеліп" деген сөзбен толықтырылсын;
төртінші және бесінші бөлімдердің тақырыптарындағы "қызметтерінің" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
20-тармақтағы "қызметтерін" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
21-тармақтағы "қызметтеріне" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
3) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ереженің 1-қосымшасында:
тақырыбында және 3-тармақта "белгілеу" деген сөз "бекіту" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "Табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес реттелетін әуежай немесе аэронавигацияның әрбір қызметіне уақытша төмендету коэффициентінің деңгейі және оны белгілеу мерзімі" деген сөздер "әуежайлардың немесе аэронавигацияның реттеліп көрсетілетін қызметіне уақытша төмендету коэффициентінің деңгейі, сондай-ақ оны ұсыну кезеңіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "қызметтер" деген сөздің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақтағы "пайдаланушыға" деген сөзден кейін "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ереженің 2-қосымшасында:
тақырыбында және барлық мәтін бойынша "белгіленген", "белгілеу" деген сөздер тиісінше "бекітілген", "бекіту" деген сөздермен ауыстырылсын;

в заголовке и в пунктах 1 и 2 после предлога "на" дополнить словом "регулируемые";
в пункте 3:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"временный понижающий коэффициент - величина, установленная уполномоченным органом и применяемая к тарифу (цене, ставке сбора) на регулируемые услуги аэропортов и аэронавигации в соответствии с законодательством Республики Казахстан о естественных монополиях;";
абзацы шестой и седьмой изложить в следующей редакции:
"уполномоченный орган - центральный государственный орган, осуществляющий контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий, или областной (города республиканского значения, столицы) исполнительный орган в пределах установленной компетенции;
эксплуатант воздушных судов - юридическое или физическое лицо, занимающееся эксплуатацией воздушных судов или предлагающее свои услуги в этой области, пользующееся регулируемыми услугами аэропортов и аэронавигации.";
в абзаце втором пункта 4 после слова "оказываемых" дополнить словом "регулируемых";
в пункте 5:
после предлога "на" дополнить словом "регулируемые";
в подпункте 1) по всему тексту после слова "потребления" дополнить словом "регулируемых";
в пункте 6 слова "к тарифам на услуги аэронавигации" заменить словами "к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги аэронавигации";
в пункте 7 после слов "оказании", "соответствующих" дополнить словом "регулируемых";
в пункте 19 после слова "объемах" дополнить словом "регулируемых";
в заголовках разделов четвертого и пятого после предлога "на" дополнить словом "регулируемые";
в пункте 20 после слов "объемов потребления" дополнить словом "регулируемых";
в пункте 21 слова "тарифов на услуги" заменить словами "тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги";
3) в Приложении 1 к Правилам, утвержденным указанным приказом:
в заголовке и в пункте 3 слово "установления" заменить словом "утверждения";
в пункте 1 слова "услугу аэропорта или аэронавигации, регулируемую в соответствии с законодательством о естественных монополиях и срока его установления" заменить словами "регулируемую услугу аэропорта или аэронавигации, а также периода его предоставления.";
в пункте 7 перед словом "услуг" дополнить словом "регулируемых";
в пункте 8 после слов "предоставлению", "потребления", дополнить соответственно словом "регулируемых";
в Приложении 2 к Правилам, утвержденным указанным приказом:
в заголовке и по всем тексту слова "установлении", "установлен", "установления" заменить соответственно словами "утверждении", "утвержден", "утверждения";

тақырыбында және 1, 2 және 3-тармақтардағы:
"қызметтерді", "қызметтердің", "қызметтер" деген сөздердің алдынан "реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Темір жол көлігі және порттар саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (Ә.М.Жұмабаева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.М. Досмағамбет) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны ресми бұқаралық ақпарат құралдарында заңнамада белгіленген тәртіппен жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің, әуежайлар мен аэронавигация қызметтер көрсету саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының бірінші орынбасары Н.Ш.Алдабергеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның
міндетін атқарушы
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникациялар министрі
2005 жылғы 18 наурыз
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің төрағасы
2005 жылғы 23 наурыз

в заголовке и пунктах 1, 2 и 3:
перед словами "услуги", "услуг" дополнить соответственно словами "регулируемые", "регулируемых".
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере железнодорожного транспорта и портов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Джумабаева А.М.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Досмагамбет Е.М.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан, субъектов естественных монополий в сфере услуг аэропортов и аэронавигации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Алдабергенова Н.Ш.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Председателя
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта и
коммуникации Республики Казахстан
18 марта 2005 г.
СОГЛАСОВАНО:
Председатель Налогового Комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
23 марта 2005 г.