"Диссертациялық кеңес туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрінің 2003 жылғы 10 қаңтардағы N 14 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 2 наурыздағы N 126 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 6 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 3552. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылы 31 наурыздағы № 126 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 2011.03.31 № 126 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Ғылым туралы" Заңының 1 бабының 18 тармағындағы 5) тармақшасы сәйкес және жоғары білікті кадрларды аттестаттау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық базасын жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. (N 2139 тіркелген нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне Қазақстан Республикасының Білім және ғылым Министрінің 2003 жылғы 4 желтоқсандағы N 796 бұйрығымен өзгеріс енгізілді, Қазақстан Республикасы орталық атқару және басқа да мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, 2003 жыл, N 15, 840 б.) "Диссертациялық кеңес туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрінің 2003 жылғы 10 қаңтардағы N 14 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Диссертациялық кеңес туралы ережеде:
2-тармақта:
бірінші абзацтағы "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары аттестациялық комитеті (бұдан әрі - ЖАК) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің тапсыруымен" сөздері "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы қадағалау және аттестаттау комитеті (бұдан әрі - Комитет)" сөздерімен ауыстырылсын;
барлық мәтіндегі "ЖАК" сөзі тиісті септікте "Комитет" сөзімен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы: "ЖАК белгілеген үлгіде, кеңес құрамы", "сондай-ақ өкілеттік мерзімін бекіту туралы ЖАК бұйрығының жобасы" сөздері алынып тасталсын;
он үшінші абзацтағы "және ЖАК белгіленген үлгідегі бұйрық жобасы" сөздері алынып тасталсын;
4 тармақтағы "азаматтары" сөзі "азаматтарының ең көбі үшеуі" сөздерімен ауыстырылсын;
20 тармақтың мазмұны мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Жетекші ұйым диссертацияның негізгі ғылыми қағидаларын талқылау үшін ізденушіні шақырып ғылыми семинар өткізеді. Жетекші ұйым пікіріне оны дайындаған маман мен диссертация талқылаудан өткен ұйым бөлімшесінің басшысы қол қояды, олар Комитет Төралқасының, сараптау кеңесінің және диссертация қорғалатын кеңестің мүшелері болмауы керек, пікірді жетекші ұйым басшысы немесе оның орынбасары бекітеді және ол ұйымның мөрімен расталады.".

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2003 года № 14 "Об утверждении Положения о диссертационном совете"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 марта 2005 года № 126. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2005 года № 3552. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 126
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 31.03.2011 № 126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О науке" и в целях совершенствования нормативной правовой базы по вопросам аттестации кадров высшей квалификации ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2003 года N 14 "Об утверждении Положения о диссертационном совете" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2139, внесены изменения приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 декабря 2003 года N 796, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 год, N 15, ст. 840), следующие изменения:
в Положении о диссертационном совете, утвержденном указанным приказом:
в пункте 2:
в абзаце первом слова "Высшим аттестационным комитетом Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - ВАК) по поручению Министерства образования и науки Республики Казахстан" заменить словами "Комитетом по надзору и аттестации в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее  - Комитет)";
по всему тексту слова "ВАК" заменить соответственно словами "Комитет" в соответствующих падежах;
в абзаце втором слова "и проект приказа ВАК об утверждении состава совета", "а также срока полномочий по формам, установленным ВАК" исключить;
в абзаце тринадцатом слова "и проект приказа по формам, установленным ВАК" исключить;
в пункте 4 слово "граждане" заменить словами "не более трех членов - граждан";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Ведущая организация проводит научный семинар с приглашением соискателя для изложения основных научных положений диссертации, отзыв ведущей организации подписывается подготовившим его специалистом и руководителем подразделения, которые не должны быть членами Президиума, экспертного совета Комитета и совета, где состоится защита диссертации, утверждается руководителем ведущей организации или его заместителем и скрепляется печатью организации.".

2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы қадағалау және аттестаттау комитеті (Б.С.Әбдірәсілов) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуден өткізуге тапсырсын.
3. Осы бұйрық ресми жарық көрген күннен бастап он күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Министр

2. Комитету по надзору и аттестации в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Абдрасилов Б.С.) представить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Министр