Клиенттер мен инвестициялық портфельді басқарушылардың меншікті активтерін инвестициялау туралы жасалған мәмілелердің есебін ұсыну жөніндегі ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 165 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 29 маусымда тіркелді. Тіркеу N 3700. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы 196 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 52-бабының 3-бабының 2-тармағының 15) тармақшасына, "Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі ережесінің 15-тармағының 29) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұсынылып отырған клиенттер мен инвестициялық портфельді басқарушының меншікті активтерін инвестициялау туралы жасалған мәмілелердің есебін ұсыну жөніндегі ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Токобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Активтерді басқарушылар қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Агенттіктің Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулының Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2005 жылғы 28 мамырдағы
N 265 қаулысымен бекітілген
Клиенттер мен инвестициялық портфельді басқарушылардың меншікті активтерін инвестициялау туралы жасалған мәмілелердің есебін ұсыну жөніндегі ереже

Об утверждении Правил представления отчета о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов управляющими инвестиционным портфелем
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 165. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2005 года за N 3700. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 3статьей 52 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", подпунктом 29) пункта 15 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1270, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчета о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов управляющими инвестиционным портфелем.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н. Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и Объединения юридических лиц "Ассоциация управляющих активами".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить официальную публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 28 мая 2005 года N 165
Правила представления отчета о совершенных сделках по
инвестированию активов клиентов и собственных активов
управляющим инвестиционным портфелем

1. Осы ереже клиенттер мен инвестициялық портфельді басқарушылардың меншікті активтерін инвестициялау туралы жасалған мәмілелердің есебін ұсыну жөніндегі тәртібін, нысанын және мерзімін белгілейді.
2. Инвестициялық портфельді басқарушы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) қағаз және электронды тасымалдағышта есептік айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын мыналарға:
өткен айдың әр жекелеген жұмыс күні үшін Клиенттер (активтері инвестициялық басқарудағы әр клиенттер бөлігінде) мен инвестициялық портфельді басқарушылардың меншікті активтерін инвестициялау туралы жасалған мәмілелердің есебін ұсыну жөніндегі ереженің 1, 2 (1, 2-нысандарды), 3, 4-қосымшаларына сәйкес;
есептік айдан кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша осы Ереженің 2-қосымшасына (3, 4, 5-насандарды) сәйкес есепті береді.       Ескерту: 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.11.02 N 230 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2010.02.01 N 9 Қаулыларымен.
3. Қағазға шығарылып жасалған, басшы, бас бухгалтер қол қойған және инвестициялық портфельді басқарушылардың мөрі басылған есептерге еркін нысанда жасалған ілеспе хат қоса беріледі.
4. Электронды нысанда жасалған есептер ұсынылатын деректердің құпиялылығын және түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографикалық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткізілуіне кепілдік беретін көлік жүйесін пайдалана отырып, электрондық тасымалдағышта ұсынылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.06.25 N 173 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
5. Есептердің барлық беттері нөмірленеді, беттердің жалпы саны ілеспе хат уәкілетті органға жіберілген кезде көрсетіледі.
6. Ұсынылған есепке өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізілген жағдайда инвестициялық портфельді басқарушылар уәкілетті органға өзгерістерді және/немесе толықтыруларды енгізу қажеттігін түсіндіре отырып, есептің түзетілген нұсқасын береді.
7. Уәкілетті орган есепті қарау кезінде инвестициялық портфельді басқарушылардан есепте көрсетілген ақпаратты тексеруге қажет болған мәліметтер мен құжаттарды сұратады.

1. Настоящие Правила устанавливают порядок, форму и сроки представления отчета о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов управляющими инвестиционным портфелем.
2. Управляющий инвестиционным портфелем представляет в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) на бумажном и электронном носителях ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным, отчет:
в соответствии с приложениями 12(формы 12), 3, 4 к настоящим Правилам о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов (в разрезе каждого клиента, чьи активы находятся в инвестиционном управлении) и собственных активов за каждый отдельный рабочий день истекшего месяца;
в соответствии с приложением 2 (формы 345) к настоящим Правилам по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 02.11.2009 № 230 (порядок введения в действие см. п. 4); с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 01.02.2010 № 9 (порядок введения в действие см. п. 2).
3. Отчеты, составленные на бумажных носителях, направляются сопроводительным письмом, составленным в произвольной форме, подписанным руководителем, главным бухгалтером, и заверяются печатью управляющего инвестиционным портфелем.
4. Отчеты, составленные в электронной форме, представляются на электронном носителе с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 25 июня 2007 N 173 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
5. Все листы отчетов нумеруются, общее количество листов указывается в сопроводительном письме при их направлении в уполномоченный орган.
6. В случае внесения изменений и/или дополнений в представленный отчет, управляющий инвестиционным портфелем, представляет в уполномоченный орган исправленный вариант отчета с объяснением причин необходимости внесения изменений и/или дополнений.
7. При рассмотрении отчетов уполномоченный орган, при необходимости, запрашивает у управляющего инвестиционным портфелем, сведения и документы, необходимые для проверки информации, указанной в отчетах.

8. Осы Ереже реттемейтін мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіп бойынша шешіледі.
Клиенттер мен инвестициялық
портфельді басқарушылардың
меншікті активтерін
инвестициялау туралы жасалған
мәмілелердің есебін ұсыну
жөніндегі ережеге 1 қосымша
_______________ бастап __________________ кезең аралығында
Активтерді инвестициялау жөнінде жасалған мәмілелер туралы
ЕСЕП
[Клиенттің ілік септігіндегі атауы]
[Инвестициялық портфельді басқарушының ілік септігіндегі атауы]
1-нысан. КЛИЕНТТЕР АКТИВТЕРІ ЕСЕБІНЕН
САТЫП АЛЫНҒАН БАҒАЛЫ ҚАҒАЗДАР
N
Мәміле
жасалған
күн
Бро-
кердің/
дилердің
атауы
Қызметке
төлем жасау
Мәмі-
ленің
түрі
На-
рық 2
Бағалы
қағаз-
дың
түрі
және
оның
эмитен-
тінің 3
атауы
Бро-
кер-
дилер
банк-
тің
бир-
жа-
ның
кестенің жалғасы
Ұлт-
тық
біре-
гей-
лен-
діру
нө-
мірі
Номи-
налдық
құнды
валюта
(орна-
лас-
тыру
баға-
сы) 4
Бір
бағалы
қағаз-
дың
номи-
налды
құны
(орна-
лас-
тыру
баға-
сы)
Мә-
міле
кө-
лемі
(ба-
ғалы
қа-
ғаз-
дың
дана-
сы)
Тө-
лем
ва-
лю-
та-
сы 4
Бір
ба-
ғалы
қа-
ғаз-
дың
сатып
алу
баға-
сы 5
Бағалы
қағаз
бо-
йынша
кіріс-
тілік
(про-
цент-
пен) 6
Мә-
міле
сома-
сы 7
Ескерту:
1 Мәміле түрі көрсетіледі (сатып алу, сату, өтеу, кері "репо" операциясы - ашу/жабу және басқалар).
2 сауда жүйесінде мәміле жасаған не мәмілені ұйымдастырылмаған нарықта жасаған сауда-саттық ұйымдастырушысы көрсетіледі.
3 эмитенттің атауы және бағалы қағаздар түрі көрсетіледі. Мәміледе халықаралық нарықта жасалған жағдайда REUTER жіктеуі бойынша сауда кодтары пайдаланылады.
4 Валюталар кодтары Қазақстан Республикасының "Валюталар мен қорларды белгілейтін кодтар" 07 ИСО 4217-2001 мемлекеттік жіктеліміне сәйкес көрсетіледі.
5 Сатушыға төленген сыйақыны ескере отырып, мәміленің жасалғандығын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін төрт белгіге дейін нақты көрсетіледі (биржа куәлігі, брокер-дилердің есебі, S.W.I.F.T. жүйесі бойынша алынған растау).
6 Борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілік жылдық процент бойынша көрсетіледі (облигациялармен мәмілелер бойынша - шеттету немесе сатып алу нәтижесі бойынша пайда болған кірістілік; "репо"  және кері "репо" операциялары бойынша - репо мәмілелерін жасау бойынша пайда болған кірістілік).
7 Мәмілелер жасауға байланысты шығыстарды ескермей, үтірден кейін екі белгіге дейін нақты беріп, соманы көрсетіледі.
2-нысан. ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҰЛТТЫҚ БАНКІНДЕГІ
ЖӘНЕ ЕКІНШІ ДЕҢГЕЙДЕГІ БАНКТЕРДЕГІ САЛЫМДАР
N
Ақша
ауда-
рыл-
ған
күн 1
Банк-
тің
атауы
Салым
бо-
йынша
опе-
ра-
ция-
лар 2
Жасал-
ған
күні
және
банк
салымы
шар-
тының
нөмірі
Салым
мер-
зімі
(күн-
мен)
Сыйақы
став-
касы
(жыл-
дық
про-
цент-
пен)
Салым
валю-
тасы
Салым
со-
масы 3
Ескертулер:

8. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления отчета
о совершенных сделках
по инвестированию активов
клиентов и собственных активов
управляющим инвестиционным портфелем
ОТЧЕТ
о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов
[наименование клиента в родительном падеже]
[наименование управляющего инвестиционным портфелем
в родительном падеже] за период с __________________ по __________________
Форма 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет активов клиентов
N
Дата
совер-
шения
сделки
Наиме-
нова-
ние
броке-
ра/
ди-
лера
Оплата услуг
Вид сдел-
ки 1
Ры-
нок 2
Вид цен-
ной бу-
маги и
наи-
ме-
нова-
ние
ее
эми-
тен-
та 3
На-
цио-
наль-
ный
иден-
тифи-
ка-
цион-
ный
номер
Бро-
кера-
диле-
ра
бан-
ка
бир-
жи
продолжение таблицы:
Валюта номи-
нальной стои-
мости
(цены
разме-
щения) 4
Номи-
нальная
стои-
мость
одной
ценной
бумаги
(цена
разме-
щения)
Объем
сделки
(штук
ценных
бумаг)
Валюта
пла-
тежа 4
Цена
покупки
за одну
ценную
Бумагу 5
Доход-
ность
по цен-
ным
бумагам
(в про-
центах) 6
Сумма
сделки 7
Примечания:
1 Указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, операция обратного "репо" - открытие/закрытие и прочее).
2 Указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка либо то, что сделка совершена на неорганизованном рынке.
3 Указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг. В случае совершения сделки на международном рынке используются торговые коды по классификации REUTER.
4 Коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
5 Указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, подтверждение, полученное по системе S.W.I.F.T.), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
6 Указывается доходность по долговым ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией - доходность, к погашению, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения; по операциям "репо" и обратного "репо" - доходность, сложившаяся в результате совершения сделки репо).
7 Указывается сумма без учета расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой.
Форма 2. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня
N
Дата пере-
вода
денег 1
Наиме-
нова-
ние
банка
Опе-
рации
по
вкла-
ду 2
Дата
заклю-
чения
и
номер  дого-
вора
бан-
ков-
ского вклада
Срок
вклада
(в днях)
Ставка
воз-
наг-
ражде-
ния
(в про-
центах
годо-
вых)
Ва-
люта
вкла-
да
Сумма
вкла-
да 3
Примечания:

1 салым енгізілген жағдайда 1-бағанда  клиенттің шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі банктік шотқа ақшаның аударылған күні көрсетіледі не мерзімінен бұрын қайтарылған немесе шарт бұзылған жағдайда - ақшаның клиенттің шотына қайтарылған күні көрсетіледі.
2 Салым бойынша операциялар 3-бағанда көрсетіледі (ақшаны салымға енгізу, салым бойынша сыйақы төлемін жасау, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімінің бітуіне байланысты салымды қайтару).
3 8-бағанда жинақталған сыйақы сомасы  үтірден кейін екі белгіге дейін нақты бере отырып, көрсетіледі.
Клиенттер мен инвестициялық
портфельді басқарушылардың
меншікті активтерін
инвестициялау туралы жасалған
мәмілелердің есебін ұсыну
жөніндегі ережеге 2-қосымша
Ескерту: 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.11.02 N 230 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
(инвестициялық портфельді басқарушының атауы ілік септігінде)
меншікті активтерін инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есебі
1-нысан. Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
N
Мәмілежасалған
күн
Брокердің/
дилердің
атауы
Қызмет ақысы
Мәміле
түрі
Нарық2
Бағалықағаздың
түрі және
оның эмитентінің
атауы3
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Брокер-дилердің
Банктің
Биржаның
1
2
3
4
5
61
72
83
9
кестенің жалғасы:
Номиналдық құн валютасы (орналастыру бағалары)4
Бір бағалы қағаздың номиналдық құны (орналастыру бағасы)
Мәміле көлемі (бағалы қағаздар данасы)
Төлемвалютасы4
Бір бағалы қағаз үшін сатып алу бағасы
Бағалы қағаз  үшін сатып  алу бағасы5
Бағалы
қағаздар бойынша кірістілік (пайызбен)6
Мәміле сомасы
Ескертулер:
1 Мәміленің түрі (сатып алу, сату, өтеу, кері "репо" операциясы - ашу/жабу және басқалар) көрсетіледі.
2 Сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушысы немесе мәміленің ұйымдастырылмаған нарықта жасалғандығы көрсетіледі.
3 Эмитенттің атауы және бағалы қағаздардың түрлері көрсетіледі. Мәміле халықаралық нарықта жасалған жағдайда, REUTER жіктеушісі бойынша сауда коды пайдаланылады.
4 Валюталар кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктемесіне сәйкес көрсетіледі.
5 Сатушыға төленген сыйақыны ескеріп, мәміле жасалғандығын растайтын бастапқы құжаттарда (биржалық куәлік, брокер-дилердің есебі, S.W.I.F.T. жүйесі бойынша алынған растау) үтірден кейінгі төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетілген баға беріледі.
6 Бағалы қағаздар бойынша кірістілік (облигациялармен жасалған мәмілелер бойынша – иелігінен шығару немесе бағалы қағаздардың сауда-саттығын ұйымдастырушының сауда жүйесінде сатып алу нәтижесінде қалыптасқан кірістілік; кері "репо" операциялары бойынша - репо мәмілесін жасау нәтижесінде қалыптасқан кірістілік) пайызбен көрсетіледі.
7 Үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен мәмілені орындаумен байланысты, шығыстарды ескерусіз сома көрсетіледі.
2-нысан. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
N
Ақша аударылатын күн1
Банктің
атауы
Салым бойынша операциялар2
Банктіксалым шартының жасалған күні және нөмірі
Салым мерзімі (күнмен)
Сыйақы
ставкасы
(жылдық пайызбен)
Салым валютасы
Салым
сомасы3
Ескертулер:
1 Салым енгізілген жағдайда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктегі банктік шотқа инвестициялық шоттан ақша аударылған күн не мерзімінен бұрын қайтарылған күн немесе шарт бұзылған жағдайда - инвестициялық шотқа ақша қайтарылған күн көрсетіледі.
2 Салым бойынша жүргізілген операциялар (салымға ақшаның енгізілуі, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі аяқталғаннан кейін салымды қайтару) көрсетіледі.
3 Үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен жиналған сыйақыны ескеріп, сома көрсетіледі.
3-нысан. Меншікті активтер есебінен сатып алынған және кепілге берілген не өзгеше ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
N
Мәмілежасалған
күн
Брокердің/
дилердің
атауы
Қызмет ақысы
Мәміле
түрі1
Нарық2
Бағалықағаздың
түрі және
оның эмитентінің
атауы3
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Брокер-дилердің
Банктің
Биржаның
кестенің жалғасы:
Номиналдық құн валютасы (орналастыру бағалары)4
Бір бағалы қағаздың номиналдық құны (орналастыру бағасы)
Мәміле көлемі (бағалы қағаздар данасы)
Төлемвалютасы4
Бір бағалы қағаз үшін сатып алу бағасы5
Бағалықағаздар бойынша кірістілік (пайызбен)6
Мәміле сомасы
Кепіл ұстаушы туралы мәліметтер
Атауы
Қызмет түрі
Орналасқан орны
Ескертулер:
1 Мәміленің түрі (сатып алу, сату, өтеу, кері "репо" операциясы - ашу/жабу) көрсетіледі.
2 Сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушысы немесе мәміленің ұйымдастырылмаған нарықта жасалғандығы көрсетіледі.
3 Эмитенттің атауы және бағалы қағаздардың түрлері көрсетіледі. Мәміле халықаралық нарықта жасалған жағдайда, REUTER жіктеушісі бойынша сауда коды пайдаланылады.
4 Валюталар кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктемесіне сәйкес көрсетіледі.
5 Сатушыға төленген сыйақыны ескеріп, мәміле жасалғандығын растайтын бастапқы құжаттарда (биржалық куәлік, брокер-дилердің есебі, S.W.I.F.T. жүйесі бойынша алынған растау) үтірден кейінгі төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетілген баға беріледі.
6 Бағалы қағаздар бойынша кірістілік (облигациялармен жасалған мәмілелер бойынша – иелігінен шығару немесе бағалы қағаздардың  сауда-саттығын ұйымдастырушының сауда жүйесінде сатып алу нәтижесінде қалыптасқан кірістілік; кері "репо" операциялары бойынша - репо мәмілесін жасау нәтижесінде қалыптасқан кірістілік) пайызбен көрсетіледі.
7 Үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен мәмілені жасасумен байланысты, шығыстарды ескерусіз сома көрсетіледі.
4-нысан. Кепілге берілген не өзгеше ауыртпалық салынған Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
N
Ақша аудары
латын күн1
Банктің
атауы
Салым бойынша операциялар2
Банктіксалымшартының жасалған күні және нөмірі
Салым мерзімі (күн мен)
Сыйақыставкасы (жылдық пайызбен
Салымвалютасы
Салымсомасы3
Кепіл ұстаушы туралы мәліметтер
Атауы
Қызмет түрі
Орналасқан орны
Ескертулер:
1 Салым енгізілген жағдайда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктегі банктік шотқа инвестициялық шоттан ақша аударылған күн не мерзімінен бұрын қайтарылған күн немесе шарт бұзылған жағдайда - инвестициялық шотқа ақша қайтарылған күн көрсетіледі.
2 Салым бойынша жүргізілген операциялар (салымға ақшаның енгізілуі, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі аяқталғаннан кейін салымды қайтару) көрсетіледі.
3 Үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен жиналған сыйақыны ескеріп, сома көрсетіледі.

1  В столбце 1 в случае внесения вклада указывается дата перевода денег со счета клиента на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора - дата возврата денег на счет клиента.
2 В столбце 3 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада).
3 В столбце 8 указывается сумма с учетом накопленного вознаграждения с точностью до двух знаков после запятой.
Приложение 2
к Правилам представления отчета
о совершенных сделках
по инвестированию активов
клиентов и собственных активов
управляющим инвестиционным портфелем
ОТЧЕТ
о совершенных сделках по инвестированию собственных активов
(наименование управляющего инвестиционным портфелем
в родительном падеже)
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 02.11.2009 № 230 (порядок введения в действие см. п. 4).
Форма 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет собственных активов
Дата
совершения
сделки
Наименова-
ние
брокера/
дилера
Оплата услуг
Вид
сделки1
Рынок2
Вид ценной
бумаги и
наиме-
нование ее
эмитента3
Националь-
ный
идентифи-
кационный
номер
Брокера-
дилера
банка
биржи
продолжение таблицы:
Валюта
номинальной
стоимости
(цены
размещения)4
Номинальная
стоимость
одной ценной
бумаги (цена
размещения)
Объем сделки
(штук ценных
бумаг)
Валюта
платежа4
Цена с
покупки
за одну
ценную
бумагу5
Доходность
по ценным
бумагам (в
процентах)6
Сумма
сделки7
Примечания:
1 Указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, операция обратного "репо" - открытие/закрытие и прочее).
2 Указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка либо то, что сделка совершена на неорганизованном рынке.
3 Указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг. В случае совершения сделки на международном рынке используются торговые коды по классификации REUTER.
4 Коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
5 Указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, подтверждение, полученное по системе S.W.I.F.T.), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
6 Указывается доходность по долговым ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией - доходность, к погашению, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения; по операциям "репо" и обратного "репо" - доходность, сложившаяся в результате совершения сделки репо).
7 Указывается сумма без учета расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой.
Форма 2. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня
Дата
пере-
вода
денег
Наимено-
вание
банка
Опера-
ции по
вкладу2
Дата
заключения
и номер
договора
банковского
вклада
Срок
вклада
днях)
Ставка
возна-
гражде-
ния (в
процен-
тах)
Валюта
вклада
Сумма
вклада3
Примечания:
1 В случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора - дата возврата денег на инвестиционный счет.
2 Указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада).
3 Указывается сумма c учетом накопленного вознаграждения с точностью до двух знаков после запятой.
Форма 3. Ценные бумаги, приобретенные  за счет собственных активов и переданные в залог либо обремененные иным образом
Дата
совер-
шения
сделки
Наимено-
вание
брокера/
дилера
Оплата услуг
Вид
сделки1
Рынок2
Вид ценной
бумаги и
наиме-
нование ее
эмитента3
Нацио-
нальный
идентифи-
кационный
номер
Брокера-
дилера
банка
биржи
продолжение таблицы:
Валюта
номи-
нальной
стоимости
(цены
размеще-
ния)4
Номинальная
стоимость
одной
ценной
бумаги
(цена
размещения)
Объем
сделки
(штук
ценных
бумаг)
Валюта
плате-
жа4
Цена
покупки
за одну
ценную
бумагу5
Доход-
ность
по ценным
бумагам
(в про-
центах)6
Сумма
сделки
7
Сведения о
залогодержателе
Наиме-
нование
Вид
дея-
тель-
ности
Место-
нахож-
дение
Примечания:
1 Указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, операция обратного "репо" - открытие/закрытие).
2 Указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка, либо то, что сделка совершена на неорганизованном рынке.
3 Указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг. В случае совершения сделки на международном рынке используются торговые коды по классификации REUTER.
4 Коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
5 Указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, подтверждение, полученное по системе S.W.I.F.T.), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
6 Указывается доходность по долговым ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией - доходность к погашению, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения, по операциям "репо" и обратного "репо" - доходность, сложившаяся в результате совершения сделки репо).
7 Указывается сумма без учета расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой.
Форма 4. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня, переданные в залог либо обремененные иным образом
Дата
пере-
вода
денег1
Наименова-
ние банка
Операции
по
вкладу2
Дата
заклю-
чения и
номер
договора
бан-
ковского
вклада
Срок
вклада
днях)
Ставка
вознаграж-
дения
(в процен-
тах
годовых)
Ва-
люта
вкла-
да
Сум-
ма
вкла-
да3
Сведения о
залогодержателе
Наи-
мено-
вание
Вид
дея-
тель-
ности
Место-
нахож-
дение
Примечания:
1 В случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора - дата возврата денег на инвестиционный счет.
2 Указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада).
3 Указывается сумма c учетом накопленного вознаграждения с точностью до двух знаков после запятой.

5-нысан. Меншікті активтер есебінен сатып алынған және кепілге берілген не өзгеше ауыртпалық салынған өзге мүлік1
N
Мүліктің түрі  мен қысқаша сипаттамасы
Сатып алу күні
Мүліктің орналасқан орны
Сатып алу құны
Сатып алу мақсаты
Соңғы  қайта бағалауды жүргізу күні күні
Жүргізілген қайта бағалауға сәйкес құны
Есептік күніндегі ағымдағы (баланстық) құны
Кепіл ұстаушы туралы мәліметтер
Ескерту
Атауы
Қызмет түрі
Орналасқан орны
Ескертулер:
1 Меншігіндегі немесе тұрақты жерді пайдалану құқығындағы жер;
меншігіндегі ғимараттар мен құрылыстар;
көлік құралдарын қоспағанда, машиналар мен жабдықтар.
1, 2-нысандар есептік кезең (ай) бойынша толтырылады, 3, 4, 5-нысандар қолданыстағы шарттар негізінде есептік айдан кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша толтырылады."
Клиенттер мен инвестициялық
портфельді басқарушылардың
меншікті активтерін
инвестициялау туралы
жасалған мәмілелердің
есебін ұсыну жөніндегі
ережеге 3-қосымша
Ескерту: 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.11.02 N 230 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
____________ ________________ аралығындағы (клиенттің атауы ілік септігінде) (инвестициялық портфельді басқарушының атауы ілік септігінде) клиенттердің активтерін және меншікті активтерін туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есебі
N
Мәмілежасалған күн1
Брокердің/дилердің атауы
Туынды қаржы құралының түрі2
Нарық3
Базалық актив және оның рейтингі4
Мәміле талаптарын  сипаттау
Хиджерлеу объекті5
Инвестициялық шешімнің нөмірі мен күні6
Клиенттің атауы7
Ескерту
Клиенттердің активтерін және меншікті активтерін туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті толтыруға ескертулер:
1 "Күні/айы/жылы" форматында мәміле жасалған күні көрсетіледі.
2 Туынды қаржы құралының түрі көрсетіледі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа туынды қаржы құралдары).
3 Мәміле сауда жүйесінде жасалған қор биржасының атауы және "қор биржасының атауы/елі" форматында оның резиденттік елі не мәміле "ұйымдастырылмаған нарық" форматында қор биржасында жасалмағаны көрсетіледі.
4 Туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валютасы, пайыздық ставкасы, тауар және өзге базалық активтер) және "базалық актив/рейтинг (рейтингтік агенттік)" форматында рейтингтік агенттік берген (бар болса) базалық активінің рейтингі көрсетіледі. Егер базалық активте рейтингтер болмаса, онда базалық актив көрсетіледі және "базалық актив/рейтингі жоқ" форматында рейтингтің жоқтығы аталады.
5 Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалса, "иә/ хеджирлеу объектісінің деректемелері" деген форматта "иә" деген сөз және хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі, саны, құны, мөлшері, валютасы) көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаса "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
6 Инвестициялық комитеттің мәміле жасалғаны туралы инвестициялық шешімді қабылдау нөмірі мен күні көрсетіледі.
7 Инвестициялық портфельді басқарушы клиенттердің активтерін инвестициялау бойынша мәмілелер жасаған жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасының бағалы
қағаздар рыногында брокерлiк және
дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға
лицензиялары бар ұйымдардың есеп
беру ережесiне 4-қосымша
Ескерту: 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.02.01 N 9 Қаулысымен.
___________ бастап __________________ кезең аралығында
__________________________________________________________
(инвестициялық портфельді басқарушының ілік септіктегі атауы)
клиент активтері мен меншікті активтерін инвестициялау бойынша аффилиирленген тұлғаларымен жасалған мәмілелер туралы
ЕСЕБІ
Активтердің түрі (СА/КА)1
Клиенттің атауы
Клиенттің аффилиирленгендігінің белгісі2
Мәмілені жасасу  күні3
Нарық4
Мәміле түрі5
Мәміле бойынша қарсы серіктестің атауы6
Қарсы әріптестің аффилиирленгендігінің белгісі7
кестенің жалғасы
Қаржы құралының параметрлері
Қаржы құралының түрі
Қаржы құралын шығарған (ұсынған) эмитенттің атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі8
Бір бірлігінің бағасы 8
Мәміленің көлемі 8 (дана)
Мәміле сомасы9 (теңге)
Банктік салым шартының аяқталу күні
Ескерту
Аффилиирленген тұлғаларымен жасалған мәмілелер туралы есепті толтыруға ескерту:
* Тәуекелді инвестициялаудың жабық инвестициялық пай қорларына қатысты толтырылады және уәкілетті органға беріледі.

Форма 5. Иное имущество, приобретенное за счет собственных активов и переданное в залог либо обремененное иным образом1
Вид и
крат-
кое
опи-
сание
иму-
щес-
тва
Дата
прио-
бре-
тения
Место
на-
хож-
дение
иму-
щес-
тва
Стои-
мость
прио-
бре-
тения
Цель
прио-
бре-
тения
Дата прове-дения послед-ней переоценки
Стои-
мость
согла-
сно
прове-
денной
пере-
оценке
Текущая
(балансо
вая)
стои-
мость на
отчетную
дату
Сведения о
залогодержателе
При-
ме-
чание
Наи-
ме-
нова-
ние
Вид
дея-
те-
ль-
нос-
ти
Местона-
хож-
дение
Примечания:
1 Земля, находящаяся в собственности или на праве постоянного землепользования;
здания и сооружения, находящиеся в собственности;
машины и оборудование, за исключением транспортных средств.
Формы 1, 2 заполняются за отчетный период (месяц), формы 3, 4, 5 заполняются на основании действующих договоров по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным.
Приложение 3
к Правилам представления отчета о
совершенных сделках по инвестированию
активов клиентов и собственных активов
управляющим инвестиционным портфелем
ОТЧЕТ
о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и
собственных активов в производные финансовые инструменты
(наименование клиента в родительном падеже)
(наименование управляющего инвестиционным
портфелем в родительном падеже)
за период с ____________ по ________________
Сноска. Правила дополнены приложением 3 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 02.11.2009 № 230 (порядок введения в действие см. п. 4).
Дата
соверше-
ния
сделки1
Наимено-
вание
брокера/
дилера
Вид
произ-
водно-
го
финан-
сового
инст-
румен-
та2
Рынок
3
Базовый
актив
и его
рейтинг
4
Опи-
сание
усло-
вий
сделки
Объект
хеджи-
рова-
ния5
Номер и
дата
инвес-
тицион-
ного
решения
6
Наиме-
нова-
ние
кли-
ента7
Приме-
чание
Примечания к заполнению Отчета о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в  производные финансовые инструменты:
1 Указывается дата совершения сделки в формате "дата/месяц/год".
2 Указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты).
3 Указывается наименование фондовой биржи, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи/страна" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок".
4 Указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, процентная ставка, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив/рейтинга нет".
5 Если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слова "да" и реквизиты объекта хеджирования (идентификационный номер ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет".
6 Указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о совершении сделки.
7 Заполняется в случае совершения сделки управляющим инвестиционным портфелем по инвестированию активов клиентов.
Приложение 4
к Правилам представления отчета о
совершенных сделках по инвестированию
активов клиентов и собственных активов
управляющим инвестиционным портфелем
ОТЧЕТ
о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и
собственных активов (наименование управляющего инвестиционным
портфелем в родительном падеже) с аффилиированными лицами
за период с ____________ по ________________
Сноска. Правила дополнены приложением 4 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 01.02.2010 № 9 (порядок введения в действие см. п. 2).
Вид
активов
(СА/КА)1
Наимено-
вание
клиента
Признак
аффилии-
рованнос-
ти
клиента2
Дата
заклю-
чения
сделки3
Рынок4
Вид
сделки5
Наиме-
нова-
ние
контр-
парт-
нера
по
сделке6
Признак
аффили-
ирован-
ности
контр-
парт-
нера7
продолжение таблицы
Параметры финансового инструмента
Вид
финансо-
вого
инстру-
мента
Наимено-
вание
эмитен-
та, вы-
пустив-
шего
(предос-
тавивше-
го)
финансо-
вый
инстру-
мент
Нацио-
нальный
идентифи-
кационный
номер8
Цена за
одну
единицу8
Объем
сделки8
(штук)
Сумма
сделки9
(тенге)
Дата
оконча-
ния
договора
банков-
ского
вклада10
Примеча-
ние
Примечания к заполнению Отчета о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов с аффилиированными лицами:
* Заполняется и представляется в уполномоченный орган в отношении активов закрытых паевых инвестиционных фондов рискового инвестирования.

1 Инвестициялық портфельді басқарушының меншікті немесе клиент активтері көрсетіледі. Егер мәміле клиент активтері есебінен жасалған жағдайда, 2 және 3-бағаналар толтырылады.
2 «Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы Заңының 64-бабына сәйкес клиент инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлға болып танылатын сәйкес белгі көрсетіледі.
3 «Күні/айы/жылы» форматында мәміленің жасалған күні көрсетіледі.
4 Мәміле сауда жүйесінде жасалған қор биржасының атауы және «қор биржасының атауы/елі» форматында оның резиденттік елі не мәміле «ұйымдастырылмаған нарық» форматында қор биржасында жасалмағаны не «халықаралық нарықта» жасалғаны көрсетіледі.
5 Мәміленің түрі көрсетіледі (сатып алу, сату, «репо» ашылу және жабылу операциясы, банктік салым шартын жасасу және өзге мәмілелер). «Репо» операциялары бойынша сонымен қатар «репо» операцияларының түрі көрсетіледі: тікелей немесе кері «репо». Қор биржасының сауда-саттық жүйесінде жасалған мәмілелер бойынша «Ескерту» деген бағанада мәмілені жасау әдісі көрсетіледі.
6 Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым брокер ретінде болған (брокер мүддесінде әрекет еткен тұлғаны көрсетіп) жағдайда, «В» символы қолданылады және бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым дилер ретінде болған жағдайда "D" символы қолданылады. Банктік салым ашылған жағдайда, банктің атауы көрсетіледі.
7 «Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы Заңының 64-бабына сәйкес қарсы серіктес инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлға болып танылатын сәйкес белгі көрсетіледі.
8 8, 9 және 10-бағаналар сатып алу, сату, өтеу, кері «репо» операциясы - ашылуы/жабылуы бойынша мәмілелер үшін толтырылады.
9 Мәмілелер жасауға байланысты шығыстарды ескермей (сатып алу, сату, өтеу, кері «репо» операциясы - ашылуы/жабылуы және өзге), жиналған сыйақыны ескеріп (банктік салымды ашу), үтірден кейін екі белгіге дейін нақты беріп, сома көрсетіледі.
10 «Күні/айы/жылы» форматында банктік салым шартының аяқталу күні көрсетіледі.

1 Указываются собственные или клиентские активы управляющего инвестиционным портфелем. В случае, если сделка заключена за счет клиентских активов, заполняются столбцы 2 и 3.
2 Указывается признак, в соответствии с которым клиент признается по отношению к управляющему инвестиционным портфелем аффилиированным лицом в соответствии со статьей 64 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах".
3 Указывается дата совершения сделки в формате "дата/месяц/год".
4 Указывается наименование фондовой биржи, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи/страна" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок", либо "на международном рынке".
5 Указывается вид сделки (покупка, продажа, операции открытия и закрытия "репо", заключение договора банковского вклада и иные сделки.) По операциям "репо" также указывается вид операций "репо": прямое или обратное "репо". По сделкам, заключенным в торговой системе фондовой биржи, в столбце "Примечание" указывается метод заключения сделки.
6 Используется символ "В" в случае, если организация обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве брокера (с указанием лица в интересах которого выступал брокер) и символ "D" в случае, если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве дилера. В случае открытия банковского вклада указывается наименование банка.
7 Указывается признак, в соответствии с которым контрпартнер признается по отношению к управляющему инвестиционным портфелем аффилиированным лицом в соответствии со статьей 64 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах".
8 Столбцы 11, 12 и 13 заполняются для сделок по покупке, продаже, погашению, операции обратного "репо" - открытие/закрытие.
9 Указывается сумма без учета расходов, связанных с исполнением сделки (покупка, продажа, погашение, операция обратного "репо" - открытие/закрытие и прочее), с учетом накопленного вознаграждения (открытие банковского вклада) с точностью до двух знаков после запятой.
10 Указывается дата окончания договора банковского вклада в формате "дата/месяц/год".