"Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына нотариат мәселелері бойынша толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2005 жылғы 10 тамыздағы N 215 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 12 тамызда тіркелді. Тіркеу N 3785. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 31 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2012.01.31 № 31 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Республика нотариустарының мұра қалдырушылардың мүліктік емес құқықтары мен міндеттеріне мұрагерлік құқықтарды ресімдеумен байланысты, нотариаттық іс-әрекеттер жасауы бойынша құқық қолдану практикасын жетілдіру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің "Қазақстан Республикасында нотариаттық іс-әрекеттерді жасаудың тәртібі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 1998 жылғы 28 шілдедегі N 539 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 564 тіркелген, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2000 жылғы 20 қарашадағы N 527-к, 2004 жылғы 7 шілдедегі N 206, 2002 жылғы 22 қарашадағы N 175, 2004 жылғы 17 мамырдағы N 136, 2004 жылғы 4 қарашадағы N 325 бұйрықтарына енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативті құқықтық актілерінің 1998 жылы 30 қарашадағы N 8 бюллетенінде жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында нотариаттық іс-әрекеттерді жасаудың тәртібі туралы Нұсқаулықта:
мынадай мазмұндағы 219-1-тармақпен толықтырылсын:
"219-1. Мұрагер нотариусқа жүгінген сәтте жылжымайтын мүлікке құқық ресімделген не мұра қалдырушының атына ресімдеу сатысында болған, алайда бұл құқықты мұра қалдырушы заңнамада белгіленген тәртіппен тіркемеген жағдайда, нотариус ҚР АК (Ерекше бөлім)  1040-бабына сәйкес, мұрагерге мүліктік емес құқықтан, соның ішінде мұра қалдырушыға меншік құқығын тіркеу үшін реттеуші органға өтініш жасау құқығынан, құрылыстарды пайдалануға беру құқығынан, жер учаскесіне мемлекеттік акт алу үшін уәкілетті органға жүгіну құқығынан және мұра қалдырушының қайтыс болуына қарамастан тоқтатылмайтын басқа да мүліктік емес құқықтар мен міндеттерден тұратын мұралыққа құқығы туралы куәлік береді.
2. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2011.08.23 № 294 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.

О внесении дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан по вопросам нотариата
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 10 августа 2005 года № 215. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 августа 2005 года № 3785. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 31
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 31.01.2012 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования правоприменительной практики нотариусов республики по совершению нотариальных действий, связанных с оформлением наследственных прав на неимущественные права и обязанности наследодателей, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра юстиции Республики Казахстан от 28 июля 1998 года N 539 "Об утверждении Инструкции о порядке совершения нотариальных действий в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 564, опубликован в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан от 30 ноября 1998 года N 8, с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Министра юстиции Республики Казахстан от 20 ноября 2000 года  N 527-к , от 7 июля 2004 года  N 206 , от 22 ноября 2002 года  N 175 , от 17 мая 2004 года  N 136 , от 4 ноября 2004 года  N 325 ) следующее дополнение:
Инструкцию о порядке совершения нотариальных действий в Республике Казахстан, утвержденную указанным приказом:
дополнить пунктом 219-1 следующего содержания:
"219-1. В случае, когда на момент обращения наследника к нотариусу право на недвижимое имущество было оформлено, либо находилось на стадии оформления на имя наследодателя, однако это право в установленном законодательством порядке наследодателем не было зарегистрировано, нотариус, в соответствии со  статьей 1040  ГК РК (Особенная часть) выдает наследнику свидетельство о праве на наследство, состоящее из неимущественных прав, в том числе из права обращения в регистрирующий орган за регистрацией права собственности за наследодателем, права сдачи в эксплуатацию строений, права обращения в уполномоченные органы за получением государственного акта на земельный участок и других неимущественных прав и обязанностей, существование которых не прекращается со смертью наследодателя.".
2. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 23.08.2011 № 294 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
міндетін атқарушының
2005 жылғы 12 тамыздағы
N 215 бұйрығына қосымша
N 4-1-қосымша
мұра қалдырушының қайтыс болуына
қарамастан тоқтатылмайтын мүліктік
емес құқықтары мен міндеттеріне
заң бойынша мұраға құқық туралы
куәлік
Заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік
______________________________ (қаласы, кенті, ауылы, облысы)
Күні, айы, жылы ___________________________________________________
Мен, ________________, ____________________________________________
(мемлекеттік нотариат кеңсесінің атауы, жекеше нотариус
лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
_________________________________________________________ нотариусы
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің  1040-бабының
негізінде ___жылғы "___"______ қайтыс болған аз. __________ мүлкіне
___________________________________________________________________
(мұрагердің тегі, аты, әкесінің аты, тұрғылықты жері
және оның мұра қалдырушыға туыстық қатынасы)
___________________________________________________________________
__________________________ мұрагер болып табылатынын куәландырамын.
Осы куәлік берілген мұра мынадай мүліктік емес құқықтар мен міндеттерден тұрады: ______________________________________________
(мұра қалдырушының қайтыс болуына қарамастан,
мүліктік емес құқықтар міндеттер көрсетіледі)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Осы куәлік тіркеуші органдарда міндетті мемлекеттік тіркелуге
жатады.
______ тізілімде тіркелді
Мемлекеттік баж өндірілді
немесе жекеше нотариусқа
төленген сома __________
Нотариус ___________ қолы __________
N __________________________________
(мұрагерлік істің нөмірі)

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней с момента его первого официального опубликования.
и.о. Министра
Приложение к приказу и.о. Министра
юстиции Республики Казахстан
от 10 августа 2005 года N 215
Приложение N4-1
Свидетельство о праве на наследство
по закону на неимущественные права
и обязанности наследодателя, существование
которых не прекращается с его смертью
Свидетельство о праве на наследство по закону
Город (поселок, село, область) ____________________________________
число, месяц, год _________________________________________________
Я, _______________________, нотариус ______________________________
(наименование государственной нотариальной
___________________________________________________________________
конторы, номер и дата выдачи лицензии частного нотариуса)
удостоверяю, что на основании  статьи 1040  Гражданского кодекса
Республики Казахстан наследником имущества гр.
___________________________________________________________________
умершего "____" ____________года, является: _______________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, место жительство наследника и его
родственные отношения с наследодателем)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Наследство, на которое выдано настоящее свидетельство, состоит
из следующих неимущественных прав и обязанностей:__________________
___________________________________________________________________
(указываются неимущественные права и обязанности, которые не
прекращаются со смертью наследодателя)
___________________________________________________________________
Настоящее свидетельство подлежит обязательной государственной
регистрации в регистрирующих органах.
Зарегистрировано в реестре ________________
Взыскана государственная пошлина или сумма,
оплаченная нотариусу ______________________
Нотариус ______________(подпись) _________
N ______________________________
(номер наследственного дела)