"Денсаулық сақтау саласында біліктілік емтихандарын өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 25 ақпандағы N 190 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2006 жылғы 25 қаңтардағы N 23 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 27 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4055. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2007 жылғы 2 наурыздағы N 151 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2007 жылғы 2 наурыздағы  N 151  (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
________________________________________
"Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 маусымдағы  Заңына  сәйкес және біліктілік санаттарын беруге денсаулық сақтау саласында біліктілік емтихандарын өткізу шараларын жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1.«"Денсаулық сақтау саласында біліктілік емтихандарын өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 25 ақпандағы N 190  бұйрығына  (Қазақстан Республикасындағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2004 жылғы 23 наурызда N 2763 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 30 наурыздағы N 157  бұйрығымен  өзгеріс пен толықтыру енгізілген, Қазақстан Республикасындағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 6 сәуірде N 3550 болып тіркелген, "Юридическая газета" газетінің 2005 жылғы 9 қыркүйектегі N 165-166 сандарында жарияланған) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Денсаулық сақтау саласында біліктілік емтихандарын өткізу ережесінде:
4-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлемдермен толықтырылсын:
"Денсаулық сақтау субъектісінің қызметін мемлекеттік бақылау нәтижелері бойынша және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның ұсынысы негізінде маманды жедел біліктілік емтиханын тапсыруға жіберуге болады.";
6-тармақта "фармацевтикалық қызмет," деген сөздерден кейін "сондай-ақ денсаулық сақтау саласының қызметінде, мемлекеттік органдарда жұмыс істейтін және" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Үшінші біліктілік санаты тестілеу нәтижесінде 50 % және одан көп дұрыс жауаптары болған мынадай:
1) интернатурадан өткендігі қарастырылмайтын мамандықтар бойынша жоғары кәсіптік білім алғандарға;
2) интернатурада, ординатурада, аспирантурада оқуларын бітірген;

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 февраля 2004 года N 190 "Об утверждении Правил проведения квалификационных экзаменов в области здравоохранения"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 января 2006 года N 23. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2006 года N 4055. Утратило силу - приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 марта 2007 года N 151
Сноска. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 января 2006 года N 23 утратило силу - приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 марта 2007 года  N 151 .
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения" и в целях совершенствования процедуры проведения квалификационного экзамена в области здравоохранения на присвоение квалификационных категорий,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 февраля 2004 года N 190 "Об утверждении Правил проведения квалификационных экзаменов в области здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 23 марта 2004 года за N 2763, внесены изменения и дополнения  приказом  Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 марта 2005 года N 157, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 6 апреля 2005 года за N 3550, опубликованным в "Юридической газете" от 9 сентября 2005 года N 165-166) следующие дополнения и изменения:
в Правилах проведения квалификационных экзаменов в области здравоохранения, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 дополнить предложением следующего содержания: "Специалист может быть направлен на досрочное прохождение квалификационного экзамена по решению уполномоченного органа в области контроля за качеством медицинских услуг по результатам проверки деятельности медицинской организации.";
в пункте 6 после слов "фармацевтической деятельностью," дополнить словами "а также деятельностью в области здравоохранения, работающим в государственных органах и";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Третья квалификационная категория присваивается при наличии результатов тестирования 50 % и более правильных ответов лицам:
1) получившим высшее профессиональное образование по специальностям, не предусматривающим прохождение интернатуры;
2) завершившим обучение в интернатуре, ординатуре, аспирантуре;

3) мамандығы бойынша 5 жыл өтіліммен біліктілік санаты жоқ тұлғаларға беріледі";
9, 10, 11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Екінші біліктілік санаты мамандығы бойынша бес және одан да көп жұмыс өтілі бар жоғары және орта медициналық және фармацевтикалық білімді мамандарға:
1) мамандардың біліктілік сипатында көрсетілген қажетті білімдері мен мамандығы бойынша практикалық дағдылары;
2) бекітілген үлгідегі құжатты алуын растайтын 144 сағаттан кем емес бейін бойынша соңғы 5 жылдың жалпы көлемінде біліктілік арттыру;
3) тестілеу нәтижесі 60% және одан көп дұрыс жауап;
4) жоғары медициналық және фармацевтикалық білімді мамандар үшін - соңғы 5 жылда бұқаралық ақпарат құралдарында мамандығы бойынша кем дегенде бір жарияланымы болғанда беріледі.
10. Бірінші біліктілік санаты мамандығы бойынша бес жыл және одан көп жұмыс өтілі бар жоғары немесе орта буын медициналық және фармацевтикалық білімді мамандарға:
1) мамандардың біліктілік сипатында көрсетілген қажетті білімдері мен мамандығы бойынша практикалық дағдылары;
2) бекітілген үлгідегі құжатты алуын растайтын 216 сағаттан кем емес бейін бойынша соңғы 5 жылдың жалпы көлемінде біліктілік арттыру;
3) тестілеу нәтижесі 70% және одан көп дұрыс жауап;
4) жоғары медициналық және фармацевтикалық білімді мамандар үшін - соңғы 5 жылда бұқаралық ақпарат құралдарында мамандығы бойынша кем дегенде бір жарияланымы болғанда беріледі.
11. Жоғары біліктілік санаты бірінші біліктілік санаты бар, мамандығы бойынша он жыл және одан көп жұмыс өтілі бар жоғары және орта буын медициналық және фармацевтикалық білімді мамандарға:
1) мамандардың біліктілік сипатында көрсетілген қажетті білімдері мен мамандығы бойынша практикалық дағдылары;
2) бекітілген үлгідегі құжатты алуын растайтын 288 сағаттан кем емес бейін бойынша соңғы 5 жылдың жалпы көлемінде біліктілік арттыру;
3) тестілеу нәтижесі 80% және одан көп дұрыс жауап;
4) жоғары медициналық және фармацевтикалық білімді мамандар үшін - соңғы 5 жылда бұқаралық ақпарат құралдарында мамандығы бойынша кем дегенде бір жарияланымы болғанда беріледі.
12. Біліктілік санаттарын беруде:
1) әкімшілік мемлекеттік қызметкерлер болып табылатын "денсаулық сақтауды ұйымдастырушы" мамандығы бойынша біліктілік санатын алуға үміткер тұлғалардың жұмыс өтіліне қолда бар жұмыс өтілі, сонымен бірге мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі  есептеледі. Медициналық қызметтің сапасын бақылау саласындағы мемлекеттік орган туралы ережеге сәйкес сарапшылық қызметін жүзеге асырушы мемлекеттік қызметкерлер сарапшы медициналық қызмет бейіні бойынша біліктілік санатын алуға құқығы бар;

3) не имеющим квалификационной категории, со стажем работы по специальности менее 5 лет";
пункты 9, 10, 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"9. Вторая квалификационная категория присваивается специалистам с высшим или средним медицинским или фармацевтическим образованием со стажем работы по специальности пять лет и более, при наличии:
1) необходимых знаний и практических навыков по специальности, предусмотренных квалификационными характеристиками специалиста;
2) повышения квалификации в общем объеме за последние 5 лет по профилю не менее 144 часов, подтвержденных выдачей документа установленного образца;
3)  результатов тестирования 60 % и более правильных ответов;
4) для специалистов с высшим медицинским и фармацевтическим образованием - не менее одной публикации по специальности за последние 5 лет в средствах массовой информации.
10. Первая квалификационная категория присваивается специалистам с высшим или средним медицинским или фармацевтическим образованием со стажем работы по специальности пять лет и более при наличии:
1) необходимых знаний и практических навыков по специальности, предусмотренных квалификационными характеристиками специалиста;
2) повышения квалификации в общем объеме за последние 5 лет по профилю не менее 216 часов, подтвержденных выдачей документа установленного образца;
3) результатов тестирования 70 % и более правильных ответов;
4) для специалистов с высшим медицинским и фармацевтическим образованием - не менее одной публикации по специальности за последние 5 лет в средствах массовой информации.
11. Высшая квалификационная категория присваивается специалистам с высшим или средним медицинским или фармацевтическим образованием со стажем работы по специальности десять лет и более, имеющим первую квалификационную категорию при наличии:
1) необходимых знаний и практических навыков по специальности, предусмотренных квалификационными характеристиками специалиста;
2) повышения квалификации в общем объеме за последние 5 лет по профилю не менее 288 часов, подтвержденных выдачей документа установленного образца;
3) результатов тестирования 80 % и более правильных ответов;
4) для специалистов с высшим медицинским и фармацевтическим образованием - не менее одной публикации по специальности за последние 5 лет в специализированных медицинских изданиях.
12. При присвоении квалификационной категории:
1) лицам, являющимся административными государственными служащими, претендующим на получение квалификационной категории по специальности "организатор здравоохранения", в стаж работы засчитывается имеющийся стаж работы в области здравоохранения, в том числе и на государственной службе. Государственные служащие, осуществляющие экспертную деятельность в соответствии с Положением о государственном органе в области контроля за качеством медицинских услуг, имеют право на получение квалификационной категории по профилю экспертной медицинской деятельности и по специальности "организация здравоохранения";

2) осы ережемен бекітілген, ережелерге сәйкес, медицина, фармацевтика, биология ғылымдарының кандидаттары мен докторларына біріншісіз жоғары біліктілік санатын беруге болады;
3) бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету ұйымдарында қызмет атқаратын "жалпы практика дәрігері" мамандығы бойынша біліктілік санатын алуға үміткер тұлғалардың аталған ұйымдарда осы мамандық бойынша жұмыс өтіліне қолда бар "дәрігер терапевт" немесе (және) "дәрігер педиатр" мамандықтары бойынша жұмыс өтілдері есептеледі;
4) аспирантурада, ординатурада оқуын бітірген тұлғалар тәжірибелік өтілсіз екінші біліктілік санатын алуға үміттенуге құқығы бар.";
14-тармақ алынып тасталсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Біліктілік емтихандарын өткізу үшін мамандандырылған біліктілік комиссиясы (бұдан әрі - комиссия) құрылады және төмендегіше қызмет етеді:
медициналық қызметтің сапасын бақылау жөніндегі уәкілетті органда - жоғары және бірінші біліктілік санатына үміткер жоғары және орта медициналық білімді мамандар үшін;
халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саулығы саласындағы уәкілетті органда - жоғары және бірінші біліктілік санатына үміткер санитарлық-эпидемиологиялық бейіндегі жоғары және орта медициналық білімді мамандар үшін;
дәрілік заттарды пайдалану саласындағы мемлекеттік органда - жоғары және бірінші біліктілік санатына үміткер жоғары және орта фармацевтикалық білімді мамандар үшін;
мемлекеттік денсаулық сақтауды басқару жергілікті органдарында - екінші және үшінші біліктілік санатына үміткер жоғары және орта фармацевтикалық білімді мамандар үшін.";
19-тармақта:
бірінші абзацта "(мамандар)," деген сөзден кейін "маман сертификаты мерзімінің аяқталуына 3 ай қалғанда," сөздерімен толықтырылсын;
1) тармақша: "осы ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;";
3) тармақша "денсаулық сақтау басқармалары" деген сөздерден кейін "бір бейіндегі медициналық қызметкерлерді біріктіретін кәсіби қоғамдық ұйымдардың (ассоциациялар, одақтар) мамандарымен немесе" деген сөздермен толықтырылсын;";
5), 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"5) жоғары және орта кәсіптік білімі туралы құжаттардың нотариуспен куәландырылған көшірмелері;
6) мамандандыру, біліктілік арттырудан өткендігі туралы құжаттар, сондай-ақ ұйымның кадрлық жұмыс басшысымен расталған біліктілік санатын беру туралы бұдан алдыңғы берілген құжаттардың көшірмелері;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) жарияланған мақалалар, сондай-ақ титульді қағаз, жарияланым орналастырылған баспасөз басылымы мазмұнының оттискілері";
10) тармақшамен толықтырылсын:

2) докторам и кандидатам медицинских, фармацевтических и биологических наук, соответствующих положениям, установленным настоящими Правилами, может присваиваться высшая квалификационная категория, минуя первую;
3) лицам, претендующим на получение сертификата по специальности "врач общей практики", работающим в организациях первичной медико-санитарной помощи, в стаж работы по данной специальности засчитывается имеющийся стаж работы по специальностям "врач терапевт" или (и) "врач педиатр" в названных организациях;
4) лица, завершившие обучение в аспирантуре, ординатуре, имеют право претендовать на присвоение второй квалификационной категории без наличия практического стажа.";
пункт 14 исключить;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Для проведения квалификационного экзамена специализированные квалификационные комиссии (далее - комиссии) создаются и функционируют:
для специалистов с высшим и средним медицинским образованием, претендующих на высшую и первую квалификационную категорию - при уполномоченном органе по контролю за качеством медицинских услуг;
для специалистов с высшим и средним медицинским образованием санитарно-эпидемиологического профиля, претендующих на высшую и первую квалификационную категорию - при уполномоченном органе в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
для специалистов с высшим и средним фармацевтическим образованием, претендующих на высшую и первую квалификационную категорию - при государственном органе в сфере обращения лекарственных средств;
для специалистов с высшим и средним медицинским и фармацевтическим образованием, претендующих на вторую и третью квалификационную категорию - при местных органах государственного управления здравоохранением.";
в пункте 19:
в первом абзаце после слова "(специалисты)," дополнить словами "за 3 месяца до истечения срока действия сертификата специалиста,";
подпункт 1) дополнить словами "по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;";
подпункт 3) после слов "управления здравоохранением" дополнить словами "или специалистами профессиональных общественных организаций (ассоциации, союзы), объединяющих медицинских работников одного профиля;";
подпункты 5), 6) изложить в следующей редакции:
"5) нотариально засвидетельствованные копии документов о высшем или среднем профессиональном образовании;
6) копии документов о прохождении повышения квалификации, специализации, а также ранее выданных документов о присвоении квалификационной категории, заверенные руководителем кадровой службы организации;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) оттиски опубликованных статей, а также титульный лист, содержание печатного издания, в котором размещена публикация";
дополнить подпунктом 10):

"10) Осы ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рәсімделген біліктілік қағазы (үміткер комиссия отырысына дейін біліктілік қағазымен танысып, қол қою керек)."
20-тармақтың 1) тармақшасы "осы ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;" деген сөздермен толықтырылсын;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Мамандық бойынша тест бағдарламасы 50 сұрақтан тұрады. Тестілеу уақыты - 60 минут. Тест нәтижелері бір жыл бойы жарамды.";
27-тармақта "төменде баяндалған" деген сөздер "тестілеу нәтижелері бойынша." деген сөздермен ауыстырылсын.
30-тармақта "санаттар," деген сөзден кейін "комиссия отырысы күнінен бір ай ішінде," деген сөздермен толықтырылсын;
31-тармақта "3" деген сан "6" деген санмен ауыстырылсын;
40-тармақта "берілген сертификаттар," деген сөздерден кейін "осы ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша," деген сөздермен толықтырылсын;
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
41. Біліктілік емтиханын тапсырмаған тұлғаларға осы ережеге 3-қосымшаға сәйкес анықтама беріледі және біліктілік деңгейіне сәйкес негізгі қызметтік жалақысына қосымша төлем сертификат қызметінің мерзімі біткенде тоқтатылады.";
осы бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес 4, 5, 6-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметтің сапасын бақылау комитеті (У.И.Ахметов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаменті (Д.В.Акрачкова) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау бірінші вице-министрі А.А.Ақановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің                                         2006 жылғы 25 қаңтардағы
N 23 бұйрығына
1-қосымша
Санаттар беруге
денсаулық сақтау саласында
біліктілік емтихандарын
өткізу ережесіне
4-қосымша
Мамандандырылған біліктілік
комиссиясының төрағасына
__________________________
(мемлекеттік орган)
__________________________
(аты, тегі, әкесінің аты)
__________________________
(аты, тегі, әкесінің аты)
__________________________
(мемлекеттік органның атауы)
______________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Өтініш
______________ санатын алуға ________________мамандығы
бойынша біліктілік емтиханын тапсыруға жіберуіңізді сұраймын.
Мамандығым_________________ Медициналық өтілі______________________
Берілген ұйымдағы__________________қызметінің жұмыс
өтілі______________________________________________________________
___________________________________________________________________
______________________
(толтырылған күні)
______________________
(үміткердің қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2006 жылғы 25 қаңтардағы
N 23 бұйрығына
2-қосымша
Санаттар беруге
денсаулық сақтау саласында
біліктілік емтихандарын
өткізу ережесіне
5-қосымша _____________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы) _____________________________________________________________
(денсаулық сақтау ұйымының атауы)
БІЛІКТІЛІК ҚАҒАЗЫ
_________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты, санаты көрсетілген қызметі)
Туылған жылы_________________    Жынысы____________________________
Мамандығы___________________     Медициналық өтілі_________________
Берілген ұйымдағы__________________қызметінің жұмыс
өтілі______________________________________________________________
___________________________________________________________________
Білімі туралы мағлұматтар (оқу орталығы, бітірген жылы, диплом
нөмірі, берілген күні, жоғары оқу орнынан кейінгі және қосымша
білімі туралы мағлұмат)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Наградалары, құрметті атағы, ғылыми атағы мен дәрежесі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қызметкер қай санатқа өтініш ұсынды
___________________________________________________________________
(жазбаша)
Жарияланымдарының саны (болса)
___________________________________________________________________
Берілген есептер бойынша рецензенттің пікірі
___________________________________________________________________
Мамандырылған біліктілік комиссиясының төрағасы ___________________
___________________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты)
Мамандырылған біліктілік комиссиясының хатшысы____________________
__________________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты)
Есеп туралы пікірлер және қорытындылармен таныстым
"___"»_________________________________________
(үміткер қолы)
__________________________________________________________________
Мамандырылған біліктілік комиссиясының шешімі
__________________________________________________________________
Мамандырылған біліктілік комиссиясының төрағасы __________________
__________________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты)
__________________________________________________________________
Тең төраға
__________________________________________________________________
Төраға орынбасары
__________________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты)
хатшы_____________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты)
Комиссия мүшелері_________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты)
__________________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты)
__________________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2006 жылғы 25 қаңтардағы
N 23 бұйрығына
3-қосымша
Санаттар беруге
денсаулық сақтау саласында
біліктілік емтихандарын
өткізу ережесіне
6-қосымша
Біліктілік санаттарын беру туралы
берілген сертификаттардың есеп кітабы
________________________________________________
(денсаулық сақтау ұйымының атауы)
N
Аты
тегі
Әкесінің
аты
Қызметінің
және
біліктілік
санатта-
рының
атауы
Мамандан-
дырылған
білікті-
лік
комиссия-
сы шеші-
мінің
күні
Білікті-
лік
санатын
беру туралы
бұйрықтың
нөмірі
және күні
Сертифи-
каттың
берілген
күні
Сертифи-
кат
алғандағы
туралы
қолы

"10) Оформленный квалификационный лист, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам. (Претендент под роспись должен быть ознакомлен с квалификационным листом до заседания комиссии).";
подпункт 1) пункта 20 дополнить словами "по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Тестовая программа по специальности составляет 50 вопросов. Время тестирования составляет 60 минут. Результаты тестирования действительны в течение одного года.";
в пункте 27 слова "ниже заявляемой" заменить словами "по результатам тестирования.";
в пункте 30 после слов "категории," дополнить словами "в течение месяца со дня заседания комиссии,";
в пункте 31 цифру "3" заменить цифрой "6";
в пункте 40 после слов "выданных сертификатов," дополнить словами "по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам,";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Лицам, не сдавшим квалификационный экзамен, выдается справка согласно приложению 3 к настоящим Правилам и доплата к основному должностному окладу в соответствии с квалификационным уровнем прекращается с момента истечения срока действия сертификата.";
дополнить приложениями 4, 5, 6 согласно  приложениям 1 2,    3 к  настоящему приказу.
2. Комитету по контролю за качеством медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ахметову У.И.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту организационно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Акрачковой Д.В.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Аканова А.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 января 2005 года N 23
Приложение 4
к Правилам проведения
квалификационных экзаменов
в области здравоохранения
на присвоение категории
Председателю специализированной
квалификационной комиссии
_______________________________
(государственный орган)
_______________________________
(фамилия, имя, отчество)
от ____________________________
(фамилия, имя, отчество)
_____________________________________________________________
(наименование государственного органа)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас допустить меня к квалификационному экзамену по
специальности _____________ на присвоение ______________ категории.
Специальность________________ медицинский стаж ____________________
стаж работы по занимаемой должности _________ т.ч. в данной
организации _______________________________________________________
___________________________________________________________________
_____________________
(дата заполнения)
_____________________
(подпись претендента)
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 января 2005 года N 23
Приложение 5
к Правилам проведения
квалификационных экзаменов
в области здравоохранения
на присвоение категории
___________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
___________________________________________________________________
(наименование организации здравоохранения)
КВАЛИФИКАЦИОННЫЙ  ЛИСТ
На ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, должность, с указанием категории)
Год рождения _________________     Пол ___________________
Специальность _____ Медицинский стаж _____________________
Стаж работы по занимаемой должности _________ т.ч. в данной
организации _______________________________________________________
___________________________________________________________________
Сведения об образовании (учебное заведение, год окончания, диплома,
дата выдачи, сведения о послевузовском и дополнительном образовании)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Награды, почетные звания, ученые звания и степени
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
На какую категорию работник подал заявление
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(прописью)
Количество публикаций (при наличии)
___________________________________________________________________
Отзыв рецензента о представленном отчете
___________________________________________________________________
Председатель специализированной квалификационной комиссии
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Секретарь специализированной квалификационной комиссии
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
С отзывами и выводами об отчете ознакомлен "__" ______________
___________________________________________________________________
(подпись претендента)
Решение специализированной квалификационной комиссии
от "__"»___________________________________________________________
___________________________________________________________________
Председатель специализированной квалификационной комиссии
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
___________________________________________________________________
сопредседатель
___________________________________________________________________
заместитель председателя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
секретарь _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Члены комиссии ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Приложение 3
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 25 января 2005 года N 23
Приложение 6
к Правилам проведения
квалификационных экзаменов
в области здравоохранения
на присвоение категории
Книга учета выданных сертификатов
о присвоении квалификационных категорий
____________________________________________
(наименование организации здравоохранения)
N
Фамилия
Имя
Отчество
Наимено-
вание
должности
и присвоен-
ной квали-
фикационной
категории
Дата
решения
специали-
зированной
квалифика-
ционной
комиссии
Дата и
номер
приказа
о присвое-
нии квали-
фикацио-
нной
категории
Дата
выдачи
серти-
фиката
Роспись
в
полу-
чении
серти-
фиката