Екінші деңгейдегі банктерге, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға, сондай-ақ банктің ірі қатысушыларына, банк холдингіне және олардың аффилиирленген тұлғаларына, банк конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға қатысты шектеулі ықпал ету шараларын және ірі қатысушы немесе банк холдингі белгілері бар тұлғаларға, сондай-ақ банктің ірі қатысушыларына, банк холдингтеріне немесе банк конгломератының құрамына кіретін заңды тұлғаларға мәжбүрлеу шараларын қолдану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 42 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 31 наурызда тіркелді. Тіркеу N 4154. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 29 қазандағы № 317 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.10.29 № 317 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының атауы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Екінші деңгейдегі банктерге, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға, сондай-ақ банктің ірі қатысушыларына, банк холдингіне және олардың аффилиирленген тұлғаларына, банк конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға қатысты шектеулі ықпал ету шараларын және ірі қатысушы немесе банк холдингі белгілері бар тұлғаларға, сондай-ақ банктің ірі қатысушыларына, банк холдингтеріне немесе банк конгломератының құрамына кіретін заңды тұлғаларға мәжбүрлеу шараларын қолдану ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1623 тіркелген, "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің екінші деңгейдегі банктерге, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға, олардың басшы қызметкерлеріне, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктердің қосылма тұлғаларына қатысты ықпал ету шараларын қолдану ережесін бекіту туралы" 2001 жылғы 13 шілдедегі N 279 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1623 тіркелген);

Об утверждении Правил применения ограниченных мер воздействия в отношении банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, а также крупных участников банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, и принудительных мер к лицам, обладающим признаками крупного участника или банковского холдинга, а также к крупным участникам банка, банковским холдингам или юридическим лицам, входящим в состав банковского конгломерата
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 42. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2006 года № 4154. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 317
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.10.2012 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила применения ограниченных мер воздействия в отношении банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, а также крупных участников банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, и принудительных мер к лицам, обладающим признаками крупного участника или банковского холдинга, а также к крупным участникам банка, банковским холдингам или юридическим лицам, входящим в состав банковского конгломерата.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
2. Признать утратившими силу:
1)  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 июля 2001 года N 279 "Об утверждении Правил применения мер воздействия в отношении банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, их руководящих работников, а также аффилиированных лиц банков второго уровня", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1623 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1623);

2) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1623 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің екінші деңгейдегі банктерге, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға, олардың басшы қызметкерлеріне, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктердің қосылма тұлғаларына қатысты ықпал ету шараларын қолдану ережесін бекіту туралы" 2001 жылғы 13 шілдедегі N 279 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 268 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3195 тіркелген).
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
4. Банктерді қадағалау департаменті (Раева Р.Е.):
1) заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
5. Агенттіктің Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2006 жылғы 25 ақпандағы
N 42 қаулысымен бекітілген
Екінші деңгейдегі банктерге, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға, сондай-ақ банктің ірі қатысушыларына, банк холдингіне және олардың аффилиирленген тұлғаларына, банк конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға қатысты шектеулі ықпал ету шараларын және ірі қатысушы немесе банк холдингі белгілері бар тұлғаларға, сондай-ақ банктің ірі қатысушыларына, банк холдингтеріне немесе банк конгломератының құрамына кіретін заңды тұлғаларға мәжбүрлеу шараларын қолдану
ережесі
Ескерту. Ереженің атауы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. мәтін бойынша "кіретін ұйымдарға", "кіретін ұйымдардың", "кіретін ұйымдар", "кіретін ұйымдардан", "кіретін ұйымдармен" деген сөздер сәйкес "кіретін заңды тұлғаларға", "кіретін заңды тұлғалардың", "кіретін заңды тұлғалар", "кіретін заңды тұлғалардан", "кіретін заңды тұлғалармен" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Осы Ереже " Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы ", " Жылжымайтын мүлік ипотекасы туралы ", " Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы " Қазақстан Республикасының Заңдарына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленген және қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) ипотекалық ұйымдарды қоса отырып, екінші деңгейдегі банктерге (бұдан әрі - банктер), банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға (бұдан әрі - ұйымдар), сондай-ақ банктің ірі қатысушысына, банктік холдингке және олардың аффилиирленген тұлғаларына, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға қатысты шектеулі ықпал ету шараларын және ірі қатысушы немесе банк холдингі белгілерін иемденетін тұлғаларға, сондай-ақ банктің, банктік холдингтің ірі қатысушыларына және банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға мәжбүрлеу шараларын қолдану тәртібін белгілейді.
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

2)  постановление  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года N 268 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 июля 2001 года N 279 "Об утверждении Правил применения мер воздействия в отношении банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, их руководящих работников, а также аффилиированных лиц банков второго уровня", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1623 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3195).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту надзора за банками (Раева Р.Е.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстане настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
5. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 25 февраля 2006 года N 42
Правила применения ограниченных мер воздействия
в отношении банков второго уровня, организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций,
а также крупных участников банка, банковского
холдинга и их аффилиированных лиц, юридических
лиц, входящих в состав банковского конгломерата,
и принудительных мер к лицам, обладающим признаками
крупного участника или банковского холдинга,
а также к крупным участникам банка, банковским
холдингам или юридическим лицам, входящим в состав
банковского конгломерата
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Сноска. По тексту слова «организаций, входящих», «организациям, входящим», «организациями, входящими», «организации, входящие» заменены соответственно словами «юридических лиц, входящих», «юридическим лицам, входящим», «юридическими лицами, входящими», «юридические лица, входящие»  постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон), "Об ипотеке недвижимого имущества", "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и устанавливают порядок применения уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) в отношении банков второго уровня (далее - банки), организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций (далее - организации), включая ипотечные организации, а также крупного участника банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, ограниченных мер воздействия и принудительных мер к лицам, обладающим признаками крупного участника или банковского холдинга, а также к крупным участникам банка, банковским холдингам и юридическим лицам, входящим в состав банковского конгломерата.
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Банктің ірі қатысушысына, банктік холдингке және олардың аффилиирленген тұлғаларына, банкке, ұйымға, ипотекалық ұйымға, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға шектеулі ықпал ету шараларын қолдану туралы шешімді уәкілетті орган Қазақстан Республикасының заңнамаларын бұзушылықты, банктің ірі қатысушысының, банктік холдингтің және олардың аффилиирленген тұлғаларының, банктің, ұйымның, ипотекалық ұйымның, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалардың лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерінің қаржы қауіпсіздігі мен банк тұрақтылығына, сондай-ақ мыналарды:
заң бұзушылық сипаты мен банк, ұйым, ипотекалық ұйым үшін ықтимал зардаптарын;
заң бұзушылықтың жиілігі мен ұзақтығын;
жіберілген заң бұзушылықтардың нәтижесінде банктің, ұйымның, ипотекалық ұйымның шығындар мөлшерін;
жіберілген заң бұзушылық туралы банктің, ұйымның, ипотекалық ұйымның басшы қызметкерлерінің хабарлануын;
ірі қатысушы немесе банк холдингі белгілерін иемденетін тұлғаларға, сондай-ақ банктің ірі қатысушысына, банк холдингіне және олардың аффилиирленген тұлғаларына, банктерге, ұйымдарға, ипотекалық ұйымдарға, банк конгломератының құрамына кіретін заңды тұлғаларға қолданылған ықпал ету шаралардың, санкциялардың, мәжбүрлеу шаралардың болуын;
банк оның нәтижесінде бұзушылық жасаған және (немесе) банкке зиян келтірілген немесе келтірілуі мүмкін болған ірі қатысушының немесе банк холдингі белгілерін иемденетін тұлғалардың, сондай-ақ банктің ірі қатысушысының, банк холдингінің, банк конгломератының құрамына кіретін заңды тұлғалардың тұрақсыз қаржылық жағдайын;
банктің, ұйымның, ипотекалық ұйымның жалпы қаржылық жай-күйін есепке ала отырып, олардың депозиторларына, клиенттері мен корреспонденттеріне қауіп төндіретін заңсыз іс-қимылдарын немесе әрекетсіздігін анықтауды негізге ала отырып, сондай-ақ Заңда көзделген уәкілетті органның басқа талаптарын орындамағанда қабылдайды.
Банктің, ұйымның, ипотекалық ұйымның жалпы қаржылық жай-күйі есеп беру деректері (қаржылық, реттеуіш, статистикалық), тексерулердің, аудиторлық есептердің материалдары, тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйелерінің болуы жөніндегі талаптарды орындау, сондай-ақ банктің, ұйымның, ипотекалық ұйымның қаржылық жай-күйі нашарлаған жағдайда қаржылық қолдауды алу мақсатында банк, ұйым, ипотекалық ұйым басшылығының акционерлермен өзара іс-әрекет ету негізінде айқындалады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

Глава 1. Общие положения
1. Решение о применении к крупному участнику банка, банковскому холдингу и их аффилиированным лицам, банку, организации, ипотечной организации, юридическим лицам, входящим в состав банковского конгломерата, ограниченной меры воздействия принимается уполномоченным органом самостоятельно исходя из нарушений законодательства Республики Казахстан, выявления неправомерных действий или бездействия должностных лиц и работников крупного участника банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, банка, организации, ипотечной организации, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, которые могут угрожать финансовой безопасности и стабильности банка, организации, ипотечной организации, а также интересам их депозиторов, клиентов и корреспондентов, а также невыполнения иных требований уполномоченного органа, предусмотренных Законом, с учетом:
характера нарушения и возможных последствий для банка, организации, ипотечной организации;
частоты и продолжительности нарушения;
размеров убытков банка, организации, ипотечной организации в результате допущенного нарушения;
осведомленности руководящих работников банка, организации, ипотечной организации о допущенном нарушении;
наличия мер воздействия, санкций, принудительных мер, примененных к лицам, обладающим признаками крупного участника или банковского холдинга, а также к крупным участникам банка, банковскому холдингу и их аффилиированным лицам, банкам, организациям, ипотечным организациям, юридическим лицам, входящим в состав банковского конгломерата;
неустойчивого финансового положения лиц, обладающих признаками крупного участника или банковского холдинга, а также крупных участников банка, банковского холдинга, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, в результате которого банком было допущено нарушение и (или) в результате которого банку был причинен или может быть причинен ущерб;
общего финансового состояния банка, организации, ипотечной организации.
Общее финансовое состояние банка, организации, ипотечной организации определяется на основании данных отчетности (финансовой, регуляторной, статистической), материалов проверок, аудиторских отчетов, выполнения требований по наличию систем управления рисками и внутреннего контроля, а также способности руководства банка, организации, ипотечной организации взаимодействовать с акционерами с целью получения финансовой поддержки в случае ухудшения финансового состояния банка, организации, ипотечной организации.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).

2. Бір шектеу шарасын қолдану Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген жағдайларда басқа да шектеулі ықпал ету шараларын қолдануды жоққа шығармайды және бұрын қабылданған шаралардың қолданысын уақытша тоқтатпайды әрі тоқтатпайды.
3. Уәкілетті орган қолданылған шектеулі ықпал ету шараларына есеп жүргізеді.
2-тарау. Міндеттеме хат
4. Уәкілетті орган бар кемшіліктерді мойындау дерегі мен банктің ірі қатысушысы, банктік холдинг және олардың аффилиирленген тұлғалары, банк, ұйым, ипотекалық ұйым, банктік конгломераттың құрамына кіретін ұйымдар басшылығының жоспарланған іс-шаралар тізбесін көрсете отырып, қатаң белгіленген мерзімде оларды жою жөніндегі кепілінен тұруы тиіс кепілдеме хатты банктің ірі қатысушысынан, банктік холдингтен және олардың аффилиирленген тұлғаларынан, банктен, ұйымнан, ипотекалық ұйымнан, банктік конгломераттың құрамына кіретін ұйымдардан талап ете алады.
5. Уәкілетті органның кепілдеме хатты беру туралы талабы банктің ірі қатысушысының, банктік холдингтің және олардың аффилиирленген тұлғаларының, банктің, ұйымның, ипотекалық ұйымның, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалардың қызметінде оларды жою өздеріне сәйкес міндеттемелерді алушы тұлғалардың тарапынан шаралар қолданумен объективті түрде мүмкін болатын кемшіліктер байқалған жағдайларда қолданылады.
6. Міндетті хатты беру мынадай:
өзіне сәйкес міндеттеме қабылдаған тұлға оны орындауға ниетті және орындалуын қамтамасыз етуге қабілетті деп болжауға негіз бар;
міндеттемеде уәкілетті орган жөнсіздіктерді жою үшін жеткілікті деп танитын нақты шаралар құрамы және оларды жүзеге асыру мерзімдері бар;
уәкілетті орган тұлға қабылдаған міндеттеменің орындалуын тексере алатын жағдайлардың біреуі болған кезде жеткілікті ықпал ету шарасы бола алады.
3-тарау. Жазбаша келісім
7. Уәкілетті орган анықталған кемшіліктерді дереу жоюдың қажеттілігі туралы және осыған байланысты бірінші кезекті шараларды орындау туралы банктің ірі қатысушысымен, банктік холдингпен және олардың аффилиирленген тұлғаларымен, банкпен, банктік конгломераттың құрамына кіретін ұйымдармен жазбаша келісім жасай алады.
Жазбаша келісім басқару органының және (немесе) банктің (заңды тұлға, банктік холдинг болып табылатын банктің ірі қатысушысының және олардың аффилиирленген тұлғаларының, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалардың ) атқарушы органының бірінші басшысымен немесе оның орнын алмастыратын тұлғамен, жеке тұлға болып табылатын банктің ірі қатысушысымен жасалады.

2. Применение одной ограниченной меры воздействия не исключает применения других ограниченных мер воздействия в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, и не приостанавливает и не прекращает действия ранее принятых мер.
3. Уполномоченным органом ведется учет примененных ограниченных мер воздействия.
Глава 2. Письмо-обязательство
4. Уполномоченный орган может затребовать у крупного участника банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, банка, организаций, ипотечных организаций, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, письмо-обязательство, которое должно содержать факт признания имеющихся недостатков и гарантию руководства крупных участников банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, банка, организации, ипотечной организации, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, по их устранению в строго определенные сроки с указанием перечня запланированных мероприятий.
5. Требование уполномоченного органа о представлении письма-обязательства применяется в тех случаях, когда в деятельности крупного участника банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, банка, организации, ипотечной организации, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, отмечаются недостатки, устранение которых объективно возможно принятием мер со стороны лиц, берущих на себя соответствующие обязательства.
6. Представление письменного обязательства может быть достаточной мерой воздействия, при наличии одного из следующих обстоятельств:
есть основания полагать, что принявшее на себя соответствующее обязательство лицо намерено и в состоянии обеспечить его выполнение;
в обязательстве содержится конкретный состав мер и сроки их осуществления, которые признаются уполномоченным органом достаточными для устранения нарушений;
уполномоченный орган может осуществить проверку исполнения принятого лицом обязательства.
Глава 3. Письменное соглашение
7. Уполномоченный орган может заключить с крупным участником банка, банковским холдингом и их аффилиированными лицами, банком, юридическими лицами, входящими в состав банковского конгломерата, письменное соглашение о необходимости незамедлительного устранения выявленных недостатков и о выполнении первоочередных мер в связи с этим.
Письменное соглашение заключается с первым руководителем органа управления и (или) исполнительного органа банка (крупного участника банка, являющийся юридическим лицом, банковским холдингом и их аффилиированных лиц, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата) или лицом, его замещающим, с крупным участником банка, являющийся физическим лицом.

8. Жазбаша келісім банк қызметінде күрделі қаржылық нашарлау байқалған жағдайларда жасалады, яғни егер оларды жөндеу бойынша тиімді үйлестірілген шаралар қабылданбаса және (немесе) банктің қаржылық тұрақтылығын өсіру, оның қаржылық жай-күйін нашарлауға және банктік қызметпен байланысты тәуекелдерді өсіруге жол бермеу бойынша ертерек ден қою шараларын көздейтін банктің іс-шараларының жоспары және (немесе) Заңның 45-бабында көзделген уәкілетті органның талаптарына сәйкес ертерек ден қою шаралары орындалмаса немесе орындалуы уақтылы емес болса, жағдайы тез нашарлауы мүмкін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
9. Жазбаша келісімде басқару органы және (немесе) банктің (заңды тұлға, банктік холдинг болып табылатын банктің ірі қатысушысының және олардың аффилиирленген тұлғаларының, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалардың ) атқарушы органы, жеке тұлға болып табылатын банктің ірі қатысушысы кемшіліктерді жою, қаржылық жай-күйді жақсарту жөнінде алдын ала жасау қажет іс-қимылдар мен оларды орындау мерзімдері көрсетіледі. Жазбаша келісімге қол қоя отырып, банктің ірі қатысушысы, банктік холдинг және олардың аффилиирленген тұлғалары, банк, банктік конгломераттың құрамына кіретін ұйымдар оның талаптарын орындау жөнінде өзіне міндеттемелер қабылдайды.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
10. Жазбаша келісім мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады.
11. Банктің ірі қатысушысы, банктік холдинг және олардың аффилиирленген тұлғалары, банк, банктік конгломераттың құрамына кіретін ұйымдар жазбаша келісімнің талаптарын орындамаған жағдайда және (немесе) егер келісімде көрсетілген шаралар күтілген нәтижелерге алып бармаса, уәкілетті орган Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес санкциялар мен мәжбүрлеу шараларын қолдана алады.
4-тарау. Жазбаша ескерту
12. Уәкілетті орган банктің ірі қатысушысына, банктік холдингке және олардың аффилиирленген тұлғаларына, банкке, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға қатысты, Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзушылықты анықтаған жағдайда немесе егер бар кемшіліктер уәкілетті орган белгілеген мерзімде жойылмайтын болса, уәкілетті орган Заңның 47-бабында көзделген санкцияларды немесе Заңның 47-1-бабында көзделген мәжбүрлеу шараларын қолданудың мүмкіндігі туралы жазбаша ескерту жасай алады.

8. Письменное соглашение заключается в тех случаях, когда в деятельности банка намечено серьезное финансовое ухудшение, то есть состояние может быстро ухудшиться, если не принять эффективных скоординированных мер по их исправлению, и (или) не исполняются или несвоевременно исполняется план мероприятий банка, предусматривающий меры раннего реагирования по повышению финансовой устойчивости банка, недопущению ухудшения его финансового положения и увеличения рисков, связанных с банковской деятельностью, и (или) меры раннего реагирования в соответствии с требованиями уполномоченного органа, предусмотренными статьей 45 Закона.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
9. В письменном соглашении указываются действия и сроки их исполнения, которые предстоит предпринять органу управления и (или) исполнительному органу банка (крупного участника банка, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата), крупному участнику банка, являющемуся физическим лицом, по устранению недостатков, улучшению финансового состояния. Подписав письменное соглашение, крупный участник банка, банковский холдинг и их аффилиированные лица, банк, юридические лица, входящие в состав банковского конгломерата, принимают на себя обязательства по выполнению его условий.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
10. Письменное соглашение составляется на государственном и русском языках.
11. В случае неисполнения крупным участником банка, банковским холдингом и их аффилиированными лицами, банком, юридическими лицами, входящими в состав банковского конгломерата, условий письменного соглашения и (или) если меры, указанные в соглашении, не привели к ожидаемым результатам, уполномоченный орган может применить санкции и  принудительные меры в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Письменное предупреждение
12. Уполномоченный орган может вынести письменное предупреждение в отношении крупного участника банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, банка, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, о возможности применения санкций, предусмотренных  статьей 47  Закона, или принудительных мер, предусмотренных  статьей 47-1  Закона, в случае выявления уполномоченным органом нарушения законодательства Республики Казахстан или если имеющиеся недостатки не будут устранены в установленный уполномоченным органом срок.

13. Жазбаша келісім банктің (банктің ірі қатысушысының, банктік холдингтің және олардың аффилиирленген тұлғаларының, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалардың ) бірінші басшысына немесе оның орнын алмастыратын тұлғаға жіберіледі.
14. Банктің (банктің ірі қатысушысының, банктік холдингтің және олардың аффилиирленген тұлғаларының, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалардың ) бірінші басшысы немесе оның орнын алмастыратын тұлға міндетті тәртіппен бес күнтізбелік күн ішінде атқарушы органның және банктің, банктік холдингтің ірі қатысушысының, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалардың басқару органының барлық мүшелерін хабардар етеді.
5-тарау. Жазбаша нұсқау
15. Уәкілетті орган банк ірі қатысушысының, банктік холдингтің және олардың аффилиирленген тұлғаларының, банктің, ұйымның, ипотекалық ұйымның, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалардың атына белгіленген мерзімде анықталған кемшіліктерді жоюға бағытталған орындау міндетті болатын түзету шараларын қабылдау туралы жазбаша нұсқау жасай алады.
16. Жазбаша нұсқау банктің ірі қатысушысына, банктік холдингке және олардың аффилиирленген тұлғаларына, банкке, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға қатысты міндеттеме хатты және ұйымға, ипотекалық ұйымға қатысты міндеттеме хатты қолдану олардың қызметін тиісінше түзете алмайтындығын немесе түзетуді қамтамасыз ете алмайтындығын ескере отырып, бұл жіберілген заң бұзушылық сипатынан шыққан жағдайда, банктің ірі қатысушысына, банктік холдингке және олардың аффилиирленген тұлғаларына, банкке, ұйымға, ипотекалық ұйымға, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға қатысты қолданылады.
17. Сотта уәкілетті органның жазбаша нұсқауына шағымдану оның орындалуын тоқтата алмайды.
18. Түзету шаралары жазбаша нұсқауда көрсетіледі және Заңның 45-бабының 2-тармағында көзделген орындалуы міндетті шараларды, сондай-ақ мынадай:
кредиторлар мен салымшылар алдындағы міндеттемелерді орындау жөніндегі;
уәкілетті органның нормативтік құқықтық актілерінің талаптарын бұзушылықты жою жөніндегі;
Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес, банктің, банктік холдингтің ірі қатысушысына және олардың аффилиирленген тұлғаларына, банкке, ұйымға, ипотекалық ұйымға, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға қойылатын басқа талаптарды орындау жөніндегі шараларды білдіреді.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

13. Письменное предупреждение доводится до сведения первого руководителя банка (крупного участника банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата) или лица, его замещающего.
14. Первый руководитель банка (крупного участника банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата) или лицо, его замещающее, в обязательном порядке в течение пяти календарных дней ставит в известность всех членов исполнительного органа и органа управления банка, крупного участника банка, банковского холдинга, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, о вынесении письменного предупреждения.
Глава 5. Письменное предписание
15. Уполномоченный орган может вынести в адрес крупного участника банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, банка, организации, ипотечной организации, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, письменное предписание о принятии обязательных к исполнению коррективных мер, направленных на устранение выявленных недостатков в установленный срок.
16. Письменное предписание применяется в отношении крупного участника банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, банка, организации, ипотечной организации, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, в случаях, когда это вытекает из характера допущенных нарушений с учетом того, что применение письма-обязательства, письменного соглашения, письменного предупреждения в отношении крупного участника банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, банка, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, и письма-обязательства в отношении организации, ипотечной организации не приносит или не может обеспечить надлежащую корректировку их деятельности.
17. Обжалование письменного предписания уполномоченного органа в суде не приостанавливает его исполнения.
18. Коррективные меры указываются в письменном предписании и представляют собой обязательные к исполнению меры, предусмотренные пунктом 2 статьи 45 Закона, а также следующие меры:
по выполнению обязательств перед кредиторами и вкладчиками;
по устранению выявленных нарушений требований нормативных правовых актов уполномоченного органа;
по выполнению других требований, предъявляемых к крупному участнику банка, банковскому холдингу и их аффилиированным лицам, банку, организации, ипотечной организации, юридическим лицам, входящим в состав банковского конгломерата, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).

19. Жазбаша нұсқау банктің (банктің ірі қатысушысының, банктік холдингтің және олардың аффилиирленген тұлғаларының, ұйымның, ипотекалық ұйымның, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалардың ) бірінші басшысына немесе оның орнын алмастыратын тұлғаға жіберіледі.
20. Банктің (банктің ірі қатысушысының, банктік холдингтің және олардың аффилиирленген тұлғаларының, ұйымның, ипотекалық ұйымның, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалардың ) бірінші басшысы немесе оның орнын алмастыратын тұлға бес күнтізбелік күн ішінде атқарушы органның және банктің, ұйымның, ипотекалық ұйымның басқару органының, сондай-ақ банктің ірі қатысушысының, банктік холдингтің, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалардың барлық мүшелерін хабардар етеді.
6-тарау. Шектеулі ықпал ету шараларын
қолдану жөніндегі негізгі талаптар
21. Банктің ірі қатысушысы, банктік холдинг және олардың аффилиирленген тұлғалары, банк, ұйым, ипотекалық ұйым, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалар оларға қатысты ықпал ету шараларын қолдану туралы уәкілетті органның хабарламасын алғаннан кейін он күнтізбелік күн ішінде, қажет болған жағдайда, басқа да құжаттарды қоса отырып, бар кемшіліктерді жою жөніндегі іс-шаралардың жоспар-кестесін уәкілетті органға ұсынады.
Уәкілетті орган жоспар-кестені қарайды және ол жөніндегі өз қорытындысын он күнтізбелік күн ішінде жібереді. Жоспар-кестемен келіспеген жағдайда, уәкілетті орган банктің ірі қатысушысына, банктік холдингке және олардың аффилиирленген тұлғаларына, банкке, ұйымға, ипотекалық ұйымға, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға белгіленген мерзімде нақты іс-шараларды орындау қажеттілігі туралы нұсқау жібере алады.
22. Банктің ірі қатысушысы, банк холдингі және оның аффилиирленген тұлғалары, банк, ұйым, ипотекалық ұйым, банк конгломератының құрамына кіретін заңды тұлғалар уәкілетті органды ықпал етудің шектеулі шараларының орындалуы туралы тиісті құжатта көрсетілген мерзімде хабардар етеді.
Егер белгіленген мерзімде тәртіп бұзуды жоюды орындау мерзімі бір айдан асқан жағдайда банктің ірі қатысушысы, банк холдингі және оның аффилиирленген тұлғалары, банк, ұйым, ипотекалық ұйым, банк конгломератының құрамына кіретін заңды тұлғалар ай сайын уәкілетті органды тәртіп бұзудың кезең-кезеңімен орындалуы туралы хабардар етеді.
23. Банктің ірі қатысушысының, банктік холдингтің және олардың аффилиирленген тұлғаларының, банктің, ұйымның, ипотекалық ұйымның, банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалардың шектеулі ықпал ету шараларын қолдану туралы уәкілетті органның шешімінде көзделген шарттар мен іс-шараларды орындау мерзімінің басы уәкілетті органның келіп түскен осы шешімін тіркеген күн болып есептеледі.

19. Письменное предписание доводится до сведения первого руководителя банка (крупного участника банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, организации, ипотечной организации, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата) или лица, его замещающего.
20. Первый руководитель банка (крупного участника банка, банковского холдинга и их аффилиированных лиц, организации, ипотечной организации, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата) или лицо, его замещающее, в течение пяти календарных дней ставит в известность всех членов исполнительного органа и органа управления банка, организации, ипотечной организации, а также крупного участника банка, банковского холдинга, юридических лиц, входящих в состав банковского конгломерата, о вынесении письменного предписания.
Глава 6. Основные требования
по применению ограниченных мер воздействия
21. Крупный участник банка, банковский холдинг и их аффилиированные лица, банк, организация, ипотечная организация, юридические лица, входящие в состав банковского конгломерата, в течение десяти календарных дней после получения уведомления уполномоченного органа о применении в отношении них ограниченных мер воздействия, представляют в уполномоченный орган план-график мероприятий по устранению имеющихся недостатков, с приложением, при необходимости, прочих документов.
Уполномоченный орган рассматривает представленный план-график и направляет по нему свое заключение в течение десяти календарных дней. В случае несогласия с планом-графиком, уполномоченный орган может направить указание крупному участнику банка, банковскому холдингу и их аффилиированным лицам, банку, организации, ипотечной организации, юридическим лицам, входящим в состав банковского конгломерата, о необходимости выполнения конкретных мероприятий в определенные сроки.
22. Крупный участник банка, банковский холдинг и их аффилиированные лица, банк, организация, ипотечная организация, юридические лица, входящие в состав банковского конгломерата, уведомляют уполномоченный орган об исполнении ограниченной меры воздействия в срок, указанный в соответствующем документе.
В случае, если установленный срок исполнения устранения нарушения будет превышать один месяц, крупный участник банка, банковский холдинг и их аффилиированные лица, банк, организация, ипотечная организация, юридические лица, входящие в состав банковского конгломерата, ежемесячно уведомляют уполномоченный орган о поэтапном исполнении устранения нарушения.
23. Началом срока выполнения крупным участником банка, банковским холдингом и их аффилиированными лицами, банком, организацией, ипотечной организацией, юридическими лицами, входящими в состав банковского конгломерата, условий и мероприятий, предусмотренных решением уполномоченного органа о применении ограниченных мер воздействия, считается дата их входящей регистрации данного решения уполномоченного органа.

7-тарау. Ірі қатысушы немесе банк холдингі белгілерін иемденетін тұлғаларға, сондай-ақ банктің ірі қатысушыларына, банк холдингтеріне және банк конгломераты құрамына кіретін заңды тұлғаларға қолданылатын мәжбүрлеу шаралары
Ескерту. 7-тараудың атауы редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
24. Уәкілетті орган мәжбүрлеу шараларын Заңның 47-1-бабында көзделген жағдайларда і рі қатысушы немесе банк холдингі белгілерін иемденетін тұлғаларға, сондай-ақ банктің ірі қатысушыларына, банк холдингтеріне және банк конгломераты құрамына кіретін заңды тұлғаларға қолданады.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
25. Банктің ірі қатысушысы, банктік холдинг, не банктің ірі қатысушысы, банк холдингі белгілерін иемденетін тұлға, сондай-ақ банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалар оларға қатысты мәжбүрлеу шараларын қолдану туралы уәкілетті органның хабарламасын алғаннан кейін он күнтізбелік күн ішінде, қажет болған жағдайда, басқа да құжаттарды қоса отырып, шешімді орындау жөніндегі іс-шаралардың жоспар-кестесін уәкілетті органға ұсынады.
Ескерту. 25-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
26. Уәкілетті орган жоспар-кестені қарайды және ол жөніндегі өз қорытындысын он күнтізбелік күн ішінде банктің ірі қатысушысына, банктік холдингке, не банктің ірі қатысушысына, банк холдингі белгілерін иемденетін тұлғаға, сондай-ақ банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға жібереді. Жоспар-кестемен келіспеген жағдайда, уәкілетті орган банктің ірі қатысушысына, банктік холдингке, не банктің ірі қатысушысына, банк холдингі белгілерін иемденетін тұлғаға, сондай-ақ банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға белгіленген мерзімде нақты іс-шараларды орындау туралы нұсқау жібере алады.
Ескерту. 26-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

Глава 7. Принудительные меры к лицам, обладающим признаками
крупного участника или банковского холдинга, а также к крупным
участникам банка, банковским холдингам и юридическим лицам,
входящим в состав банковского конгломерата
Сноска. Глава 7 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
24. Уполномоченный орган применяет принудительные меры к лицам, обладающим признаками крупного участника или банковского холдинга, а также к крупным участникам банка, банковским холдингам, юридическим лицам, входящим в состав банковского конгломерата, в случаях, предусмотренных статьей 47-1 Закона.
Сноска. Пункт 24 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
25. Крупный участник банка, банковский холдинг, либо лицо, обладающее признаками крупного участника банка, банковского холдинга, а также юридические лица, входящие в состав банковского конгломерата, в течение десяти календарных дней после вынесения решения уполномоченного органа о применении к ним принудительных мер представляют в уполномоченный орган план-график мероприятий по выполнению решения уполномоченного органа с приложением, при необходимости, прочих документов.
Сноска. Пункт 25 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
26. Уполномоченный орган рассматривает план-график и представляет свое заключение крупному участнику банка, банковскому холдингу, либо лицу, обладающему признаками крупного участника банка, банковского холдинга, а также юридическим лицам, входящим в состав банковского конгломерата, в течение десяти календарных дней. В случае несогласия с планом-графиком, уполномоченный орган может направить указание крупному участнику банка, банковскому холдингу, либо лицу, обладающему признаками крупного участника банка, банковского холдинга, а также юридическим лицам, входящим в состав банковского конгломерата, о выполнении конкретных мероприятий в определенные сроки.
Сноска. Пункт 26 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).

27. Банктің ірі қатысушысы, банктік холдинг, не банктің ірі қатысушысы, банк холдингі белгілерін иемденетін тұлға, сондай-ақ банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалар осы құжатта көрсетілген мерзімде уәкілетті орган шешімінің орындалуы жөнінде уәкілетті органға хабарлайды.
Егер белгіленген орындалу мерзімі бір айдан асқан жағдайда, банктің ірі қатысушысы, банктік холдинг, не банктің ірі қатысушысы, банк холдингі белгілерін иемденетін тұлға, сондай-ақ банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғаларға ай сайын уәкілетті органға кезең-кезеңімен орындау туралы хабарлайды.
Ескерту. 27-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
28. Банктің ірі қатысушысының, банктік холдингтің, не банктің ірі қатысушысының, банк холдингі белгілерін иемденетін тұлғаның, сондай-ақ банктік конгломераттың құрамына кіретін заңды тұлғалардың уәкілетті органның шешімінде көзделген шарттар мен іс-шараларды орындау мерзімінің басы уәкілетті органның келіп түскен осы шешімін тіркеген күн болып есептеледі.
Ескерту. 28-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28. N 201 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбеллік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8-тарау. Қорытынды ережелер
29. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамаларында айқындалған тәртіппен шешіледі.

27. Крупный участник банка, банковский холдинг, либо лицо, обладающее признаками крупного участника банка, банковского холдинга, а также юридические лица, входящие в состав банковского конгломерата, уведомляют уполномоченный орган об исполнении решения уполномоченного органа в срок, указанный в данном документе.
В случае, если установленный срок исполнения будет превышать один месяц, крупный участник банка, банковский холдинг, либо лицо, обладающее признаками крупного участника банка, банковского холдинга, а также юридические лица, входящие в состав банковского конгломерата ежемесячно уведомляют уполномоченный орган о поэтапном исполнении.
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
28. Началом срока выполнения крупным участником банка, банковским холдингом, либо лицом, обладающим признаками крупного участника банка, банковского холдинга, а также юридическими лицами, входящими в состав банковского конгломерата, условий и мероприятий, предусмотренных решением уполномоченного органа, считается дата их входящей регистрации данного решения уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 28 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 201 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Глава 8. Заключительное положение
29. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан.