Банктердiң iрi қатысушыларының және банктiк холдингтердiң есеп беру ережесiн бекiту және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының "Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау мәселелерi бойынша Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2004 жылғы 25 қазандағы N 304 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 41 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 9 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 4180. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 275 (2008 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2007.12.24.  N 275  (2008 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiнiң қызметiн нормативтiк құқықтық реттеудi жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Банктердiң iрi қатысушыларының және банктiк холдингтердiң есеп беру ережесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Банктер мен банктiк холдингтердiң iрi қатысушыларының есеп және мәлiметтер беру ережесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 25 маусымдағы N 256  қаулысының  (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1612 тiркелген, "Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдардың нормативтiк құқықтық актiлерiнiң бюллетенiнде" жарияланған, 2001 жыл, N 31, 484-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
3. Агенттiк Басқармасының "Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау мәселелерi бойынша Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актілерiне өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 25 қазандағы N 304  қаулысына  (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3236 тiркелген, Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 4079 тiркелген Агенттiк Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 4 және Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 4068 тiркелген 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 20 қаулыларымен енгiзiлген өзгерiстермен) мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:

Об утверждении Правил представления отчетности крупными участниками банков и банковскими холдингами и внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 304 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 41. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2006 года N 4180. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года N 275 (вводится в действие с 1 марта 2008 года).
Сноска.   Постановление Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 41 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24.12.2007  N 275  (вводится в действие с 1 марта 2008 года).
В целях совершенствования нормативно-правового регулирования деятельности банков второго уровня Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности крупными участниками банков и банковскими холдингами.
2. Признать утратившим силу  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июня 2001 года N 256 "Об утверждении Правил представления отчетности и сведений крупными участниками банков и банковскими холдингами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1612, опубликованное в "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2001 год, N 31, ст. 484).
3. Внести в  постановление  Правления Агентства от 25 октября 2004 года N 304 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3236, с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 9 января 2006 года  N 4 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4079, и от 9 января 2006 года  N 20 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4068) следующее изменение:

1-тармақтың 6) тармақшасы алынып тасталсын.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
5. Банктердi қадағалау департаментi (Раева Р.Е.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, екiншi деңгейдегi банктерге, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне жiберсiн.
6. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлiмi (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттiк Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсiн.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттiгi Басқармасының
2006 жылғы 25 ақпандағы
N 41 қаулысымен бекiтiлген
Банктердiң iрi қатысушыларының және
банктiк холдингтердiң есеп беру Ережесi
1. Осы Ереже банктердiң iрi қатысушыларының және банктiк холдингтердiң қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органға (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) есеп беру тәртiбi мен оның нысанын белгiлейдi.
2. Қазақстан Республикасы резиденттері - банкті, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын, жинақтаушы зейнетақы қорды қоспағанда, банктердiң iрi қатысушылары және банктiк холдингтер уәкiлеттi органға "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрi - Заң)  54-1-бабында  белгiленген мерзiмде есептiлiктi ұсынады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-1. Бір уақытта басқа банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның, ашық жинақтаушы зейнетақы қордың ірі қатысушысы болып табылатын банктің ірі қатысушысының есептілігі егер қатысушы уәкілетті органға талап етілген кезең бойынша осы есептілікті бұрын ұсынған жағдайда ұсынылмайды.
Ескерту. 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

подпункт 6) пункта 1 исключить.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту надзора за банками (Раева Р.Е.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, банков второго уровня, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
6. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 25 февраля 2006 года N 41
Правила
представления отчетности крупными
участниками банков и банковскими холдингами
1. Настоящие Правила устанавливают формы и порядок представления в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) отчетности крупными участниками банков и банковскими холдингами.
2. Отчетность представляется крупными участниками банков и банковскими холдингами, за исключением банка, страховой (перестраховочной) организации, накопительного пенсионного фонда - резидентов Республики Казахстан, в уполномоченный орган в сроки, установленные  статьей 54-1  Закона Республике Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон).
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года  N 76  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
2-1. Отчетность крупного участника банка, являющегося одновременно крупным участником другого банка, страховой (перестраховочной) организации, открытого накопительного пенсионного фонда, не представляется в том случае, если крупный участник представлял данную отчетность в уполномоченный орган за требуемый период.
Сноска. Пункт 2-1 дополнено - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года  N 76  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).

3. Заңды тұлға болып табылатын банктердiң iрi қатысушыларының және банктiк холдингтердiң қаржылық есептiлiгiне мынадай нысандар жатады:
бухгалтерлiк баланс;
кiрiстер мен шығыстар туралы есеп;
ақша қозғалысы туралы есеп;
меншiктi капиталдағы өзгерiстер туралы есеп;
есеп саясаты туралы ақпарат пен түсiндiрме жазба.
4. Заңды тұлға болып табылатын банктiң iрi қатысушысы жыл сайын уәкiлеттi органға қағаз тасымалдағышта аудиторлық ұйым куәландырмаған шоғырландырылған және шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептiлiктi және оған түсiндiрме жазбаны қаржы жылы аяқталғаннан соң тоқсан күннiң iшiнде ұсынады.
Банктiк холдинг уәкiлеттi органға қағаз тасымалдағышта есептi тоқсаннан кейiнгi айдың қырық бес күнi iшiнде тоқсан сайынғы шоғырландырылған қаржылық есептiлiктi және оған түсiндiрме жазбаны, сондай-ақ аудиторлық ұйым куәландырмаған шоғырландырылған және шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептiлiктi және оған түсiндiрме жазбаны қаржы жылы аяқталғаннан соң тоқсан күннiң iшiнде ұсынады.
Банкте, банктiк холдингте болмаған жағдайда заңды тұлға болып табылатын банктiң iрi қатысушысы уәкiлеттi органға қағаз тасымалдағышта қаржылық есептiлiктi және оған түсiндiрме жазбаны есептi тоқсаннан кейiнгi айдың бес жұмыс күнiнен кешiктiрмей тоқсан сайын ұсынады.
5. Заңды тұлға болып табылатын банктiң iрi қатысушысының жылдық қаржылық есептiлiгiне түсiндiрме жазбада, сондай-ақ банктiк холдингтiң тоқсан сайынғы және жылдық қаржылық есептiлiгiне түсiндiрме жазбаларда осы  Ереженiң  1- 3-қосымшаларына  сәйкес Заңның  54-1-бабы  4-тармағының 1)-3) тармақшаларында көрсетiлген ақпарат көрсетiледi.
5-1. Заңның 54-1-бабының 4-тармағының үшінші бөлігінде көрсетілген жағдайда банктің ірі қатысушысы - заңды тұлға немесе банк холдингі осы Ереженің 3-1 қосымшасына сәйкес оның атқарушы органының бірінші басшысының мінсіз іскерлік беделі туралы
мәліметтерді мыналарды қоса беруімен ұсынады:
экономикалық қызмет саласындағы қылмыстар үшін немесе ауырлығы орташа қылмыстар, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының болмауын растайтын құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есеп жүргізу жөніндегі
уәкілетті мемлекеттік органның анықтама нысанында берген құжатты (аталған құжаттың берілген күні уәкілетті органға мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтерді ұсынған күннен бұрын үш айдан аспауы тиіс). Шетелдік азаматтар қосымша олар азаматтық алған елдің, ал
азаматтығы жоқ тұлғалар - олардың тұрақты тұратын елдің тиісті мемлекеттік органы берген осыған ұқсас мазмұндағы құжатты ұсынады;

3. Финансовая отчетность крупных участников банков, являющихся юридическими лицами, и банковских холдингов включает следующие формы:
бухгалтерский баланс;
отчет о доходах и расходах;
отчет о движении денег;
отчет об изменении в собственном капитале;
информация об учетной политике и пояснительная записка.
4. Крупный участник банка, являющийся юридическим лицом, ежегодно представляет в уполномоченный орган на бумажном носителе консолидированную и неконсолидированную годовую финансовую отчетность и пояснительную записку к ней, не заверенные аудиторской организацией, в течение девяноста дней по окончании финансового года.
Банковский холдинг представляет в уполномоченный орган на бумажном носителе ежеквартальную консолидированную финансовую отчетность и пояснительную записку к ней в течение сорока пяти дней, следующих за отчетным кварталом, а также консолидированную и неконсолидированную годовую финансовую отчетность и пояснительную записку к ней, не заверенные аудиторской организацией, в течение девяноста дней по окончании финансового года.
В случае отсутствия у банка банковского холдинга крупный участник банка, являющийся юридическим лицом, предоставляет в уполномоченный орган на бумажном носителе финансовую отчетность и пояснительную записку к ней, ежеквартально не позднее пяти рабочих дней, следующих за отчетным кварталом.
5. В пояснительной записке к годовой финансовой отчетности крупного участника банка, являющегося юридическим лицом, а также в пояснительных записках к ежеквартальной и годовой финансовой отчетности банковского холдинга отражается информация, указанная в подпунктах 1)-3) пункта 4 статьи 54-1 Закона, согласно  приложениям 1 - 3 к  настоящим Правилам.
5-1. В случае, указанном в части третьей пункта 4 статьи 54-1 Закона, крупный участник банка - юридическое лицо или банковский холдинг представляет сведения о безупречной деловой репутации первого руководителя его исполнительного органа согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам с приложением:
документа, подтверждающего отсутствие неснятой или непогашенной судимости за преступления в сфере экономической деятельности или за преступления средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления, выданного в форме справки уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов (дата выдачи указанного документа не может быть более трех месяцев, предшествующих дате представления в уполномоченный орган сведений о безупречной деловой репутации). Иностранные граждане дополнительно представляют документ аналогичного содержания, выданный соответствующим государственным органом страны их гражданства, а лица без гражданства - страны их постоянного проживания;

осы Ереженің 3-1 қосымшасында көрсетілген мәліметтерді растайтын өзге де құжаттардың көшірмелері.
Уәкілетті орган ұсынылған құжаттардың шынайылығын тексеру қажет болған жағдайда тиісті органдар мен ұйымдардан қосымша мәліметтер сұратады.
Ескерту. 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28.  N 148  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Осы Ереженiң 5-тармағында санамаланған ақпараттан басқа, заңды тұлға болып табылатын банктiң iрi қатысушысының (банктiк холдингтiң) жылдық (тоқсан сайынғы) шоғырландырылған қаржылық есептiлiгiне түсiндiрме жазбада толық ашу үшiн қажеттi шоғырландырылған есептiлiктi жасау жөнiндегi жұмыс кестелерiнiң ақпаратын қоса бере отырып шоғырландырылған қаржылық есептiлiктi жасау әдiстерiнiң егжей-тегжейлi сипаттамасы және банктiң iрi қатысушысының (банктiк холдингтiң), шоғырландырылған қаржылық есептiлiгiне енгiзiлген заңды тұлға болып табылатын банктiң iрi қатысушысының (банктiк холдингтiң), еншiлес және тәуелдi ұйымдарының тиiстi түрде ресiмделген (бiрiншi басшы және бас бухгалтер қол қойған, сондай-ақ ұйымның мөрiмен бекiтiлген) қаржылық есептiлiк баптарының талдамасы көрсетiледi.
7. Шоғырландырылған, ал ол болмаған жағдайда, шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептiлiктiң өткiзiлген аудитi туралы есептiң көшiрмесiн және аудиторлық ұйымның ұсынымдарын заңды тұлға болып табылатын банктiң iрi қатысушысы (банктiк холдинг) осы құжаттарды алған күннен бастап он күн iшiнде ұсынады.
8. Жеке тұлға болып табылатын банктiң iрi қатысушысы қаржы жылы аяқталғаннан соң тоқсан күн iшiнде уәкiлеттi органға қағаз тасымалдағышта осы Ереженiң  4-қосымшасына  сай кiрiстер мен мүлiк туралы мәлiметтер бар есептiлiктi, сондай-ақ осы  Ереженiң  5- 8-қосымшаларына  сай Заңның  54-1-бабы  2-тармағының 1)-4) тармақшаларында көрсетiлген ақпаратты ұсынады.
Жеке тұлға болып табылатын банктің ірі қатысушысы Қазақстан Республикасының салық туралы заңнамасына сәйкес салық қызметі органына кірістер туралы декларация беретін болған жағдайда қаржы жылы аяқталғаннан кейін жүз жиырма күн ішінде уәкілетті органға
кірістер туралы декларацияның нотариатта куәландырылған, оның қабылданғаны туралы салық органының белгісі қойылған көшірмесін береді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28.  N 148  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

копий иных документов, подтверждающих сведения, указанные в приложении 3-1 к настоящим Правилам.
В случае необходимости проверки достоверности представленных документов уполномоченный орган запрашивает дополнительные сведения в соответствующих органах и организациях.
Cноска. Правила дополнены пунктом 5-1 постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года  N 148  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. рег-ции в МЮ РК).
6. В пояснительной записке к годовой (ежеквартальной) консолидированной финансовой отчетности крупного участника банка, являющегося юридическим лицом, (банковского холдинга), кроме перечисленной в пункте 5 настоящих Правил информации, указывается подробное описание методов составления консолидированной финансовой отчетности с приложением необходимых для полного раскрытия информации рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности и соответствующим образом оформленных (подписанных первым руководителем и главным бухгалтером, а также скрепленных печатью организации) расшифровок статей финансовой отчетности дочерних и зависимых организаций крупного участника банка, являющегося юридическим лицом, (банковского холдинга), включенных в консолидированную финансовую отчетность крупного участника банка (банковского холдинга).
7. Копии отчета о проведенном аудите консолидированной, а в случае ее отсутствия неконсолидированной годовой финансовой отчетности, и рекомендации аудиторской организации представляются в уполномоченный орган крупным участником банка, являющимся юридическим лицом, (банковским холдингом) в течение десяти дней со дня получения данных документов.
8. Крупный участник банка, являющийся физическим лицом, в течение девяноста дней по окончании финансового года представляет в уполномоченный орган на бумажном носителе отчетность, включающую сведения о доходах и имуществе согласно  приложению 4  к настоящим Правилам, а также информацию, указанную в подпунктах 1)-4) пункта 2  статьи 54-1  Закона, согласно  приложениям 5 - 8 к  настоящим Правилам.
В случае представления декларации о доходах в органы налоговой службы в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан крупный участник банка, являющийся физическим лицом, в течение ста двадцати дней по окончании финансового года представляет в уполномоченный орган нотариально засвидетельствованную копию декларации о доходах, содержащей отметку налоговой службы об ее принятии.
Cноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года  N 148  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. рег-ции в МЮ РК).

9. Банктiң iрi қатысушысы, банктiк холдинг шешiм қабылдаған күннен бастап отыз күндiк мерзiмде уәкiлеттi органды осы  Ереженiң  9,  10-қосымшасына  сай растайтын құжаттарды қоса бере отырып, акцияларды сатып алу үшiн қолданылған дерек көздерi мен құралдардың сипатын қоса алғанда, банк акцияларын сатып алу шарттары мен тәртiбi туралы мәлiметтердi ұсына отырып, оған тиесiлi банк акциялары санының орналастырылған акциялар санына (артықшылықты және банк сатып алғандарды шегергенде) және (немесе) ол тiкелей немесе жанама иелiк ететiн немесе тiкелей немесе жанама дауыс беруге мүмкiндiгi бар банктiң дауыс берушi акцияларының санына проценттiк ара қатынасының өзгеруi туралы хабардар етедi.
10. Банктер банктiң iрi қатысушыларының, банктiк холдингтердiң осы Ережеге сәйкес есептiлiктi уәкiлеттi органға уақтылы әрi толық ұсынуына жәрдем көрсетедi.
11. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен шешiледi.
Банктердің ірі қатысушыларының және
банктік холдингтердің есеп беру
ережесінің 1-қосымшасы
Банктің ірі қатысушы (банктік холдинг)
қызметінің түрлерін сипаттау
1. Есеп беретін ұйым туралы ақпарат:
Банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) атауы________________
Почталық мекен-жайы_________________________________________________
Орналасқан жері_____________________________________________________
Телефоны________________ Факсы______________________________________
2. Қомақты операциялардың сипаты (банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) акцияда орналастырылған активтерді және басқа тұлғалардың жарғылық капиталындағы қатысу үлесін шегергенде жасалу күніндегі меншікті капиталдың он және одан да көп процентін құрайтын операциялар қомақты операциялар болып танылады):
N№
Опера-
цияның
түрі
Опера-
цияны
жасау
мақсаты
Операция жасалған
күні
Сомасы(мың
теңге-
мен)
Операция
жасалған
валютаның
түрі (кіріс
алынды)
Қарсы
агент-
тің
атауы
Қаржылық
нәтиже
(мың
теңгемен)
1.
3. Банктің және банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің)
арасындағы банктің ірі қатысушыларына (банктік холдингке) банктің
есеп айырысу-кассалық қызмет көрсету операцияларын қоспағандағы
операцияларды сипаттау:
N
Опера-
цияның
түрі
Опера-
цияны
жасау
мақ-
саты
Опе-
рация
жасал-
ған
күн
Сомасы
(мың
теңге-
мен)
Операция
жасалған
валютаның
түрі
(кіріс
алынды)
Опера-
цияның
басқа
қатысу-
шылары-
ның
атауы
Қаржылық
нәтиже
(мың
теңгемен)
1.
4. Банк және банктің ірі қатысушысы (банктік холдинг) бірлесіп
қатысатын өзге операцияларды сипаттау:
N
Опера-
цияның
түрі
Опера-
цияны
жасау
мақ-
саты
Опе-
рация
жасал-
ған
күн
Сомасы
(мың
теңге-
мен)
Операция
жасалған
валютаның
түрі
(кіріс
алынды)
Опера-
цияның
басқа
қатысу-
шылары-
ның
атауы
Қаржылық
нәтиже
(мың
теңгемен)
1.

9. Крупный участник банка, банковский холдинг в тридцатидневный срок со дня принятия решения уведомляют уполномоченный орган об изменении процентного соотношения количества принадлежащих ему акций банка к количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных банком) акций и(или) к количеству голосующих акций банка, которыми он владеет прямо или косвенно или имеет возможность голосовать прямо или косвенно, с представлением сведений об условиях и порядке приобретения акций банка, включая описание источников и средств, используемых для приобретения акций, согласно  приложениям 9 10 к  настоящим Правилам с приложением подтверждающих документов.
10. Банки оказывают содействие своевременному и полному представлению крупными участникам банка, банковскими холдингами отчетности в уполномоченный орган в соответствии с настоящими Правилами.
11. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления
отчетности крупными участниками
банков и банковскими холдингами
Описание видов деятельности крупного участника
банка (банковского холдинга)
1. Информация об отчитывающейся организации:
Наименование крупного участника банка (банковского
холдинга) ______________________________________________________
Почтовый адрес _________________________________________________
Место нахождения _______________________________________________
Телефон ________________________ Факс __________________________
2. Описание значительных операций (значительными признаются
операции, составляющие на дату их совершения десять и более
процентов собственного капитала крупного участника банка
(банковского холдинга) за вычетом активов, размещенных в акции и
доли участия в уставном капитале других лиц):
N
Вид опе-
рации
Цель
совер-
шения
опера-
ции
Дата
совер-
шения
операции
Сумма
(в ты-
сячах
тенге)
Вид
валюты,
в которой
совершена
операция
(получен
доход)
Наимено-
вание
контр-
агента
Финан-
совый
резуль-
тат
(в тыся-
чах
тенге)
1.
3. Описание операций между банком и крупным участником банка
(банковским холдингом), за исключением расчетно-кассового
обслуживания банком крупных участников банка (банковских холдингов):
N
Вид опе-
рации
Цель
совер-
шения
опера-
ции
Дата
совер-
шения
операции
Сумма
(в ты-
сячах
тенге)
Вид
валюты,
в которой
совершена
операция
(получен
доход)
Наимено-
вание
других
участ-
ников
операции
Финан-
совый
резуль-
тат
(в тыся-
чах
тенге)
1.
4. Описание иных операций, в которых банк и крупный участник
банка (банковский холдинг) участвуют совместно:
N
Вид опе-
рации
Цель
совер-
шения
опера-
ции
Дата
совер-
шения
операции
Сумма
(в ты-
сячах
тенге)
Вид
валюты,
в которой
совершена
операция
(получен
доход)
Наимено-
вание
других
участ-
ников
операции
Финан-
совый
резуль-
тат
(в тыся-
чах
тенге)
1.

5. Қосымша ақпарат:
1) банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) лауазымды
тұлғалары туралы ақпарат:
N
Лауа-
зымды
тұл-
ғаның
фами-
лия-
сы,
аты-
жөні
Банктің
ірі қа-
тысу-
шысы
(банк-
тік
хол-
динг)
болып
табы-
латын
ұйым-
дағы
атқа-
ратын
қызметі
Ұйым-
ның
атауын
көр-
сете
отырып,
өзге
ұйым-
дар-
дағы
атқа-
ратын
қыз-
меті
Қа-
тысу
сома-
сы/
сатып
алын-
ған
ак-
ция-
лар-
дың
құны
(мың
тең-
ге-
мен)
Лауазымды тұлғаға тиесілі акциялардың банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің), өзге ұйымның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (процентпен)
дербес
бірге
тіке-
лей
жа-
нама
про-
цент
ұйым-
ның
атауы/
жеке
тұл-
ғаның
фами-
лиясы,
аты-
жөні
1.
2) банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) қатысушылары
(акционерлері) туралы ақпарат (банктің ірі қатысушысының (банктік
холдингтің) ірі қатысушылары (ірі акционерлері) болып табылатын
ұйымдарды қоспағанда):
N
Ұйымның
атауы/
жеке
тұлға-
ның
фами-
лиясы,
аты-
жөні
Жарғылық
капитал-
дағы
қатысу
сомасы/
сатып
алынған
акция-
лардың
құны
Тие-
сілі
акция-
лардың
саны
Банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) дауыс беруші акцияларының жалпы санына тиесілі акциялар санының ара қатынасы немесе оның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (процентпен)
дербес
бірге
тікелей
жанама
процент
ұйымның
атауы/
жеке
тұлғаның
фамилиясы,
аты-жөні
1.
3) банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) ұйымдардың
жарғылық капиталындағы (акциялардағы) қатысу үлесін сатып алу үшін
қарыздарды алғаны туралы ақпарат:
N
Қарыз
беріл-
ген
ұйымның
атауы/
жеке
тұлға-
ның
фами-
лиясы,
аты-
жөні
Акциялары
(жарғы
капиталын-
дағы
қатысу
үлесі)
қарыз
есебінен
сатып
алынған
ұйымның
атауы
Қарыз
сомасы
(мың
теңге-
мен)
Жарғылық
капитал-
дағы
қатысу
сомасы/
сатып
алынған
акция-
лардың
құны
(мың
теңгемен)
Ак-
ция-
лар-
дың
саны
Банктің ірі қатысушысының
(банктік
холдингтің)
сатып алған
акциялар
санының ұйымның
дауыс беруші
акцияларының
жалпы санына
арақатынасы
немесе оның
жарғылық
капиталындағы
қатысу үлесі
(процентпен)
1.
4) банктің ірі қатысушысы (банктік холдинг) ірі қатысушы (ірі
акционер) болған ұйымдар тізбесінің өзгеруі туралы ақпарат:
№N
Банктің ірі
қатысушы-
сының
(банктік
холдингтің)
ірі қатысушы
(ірі акционер)
болған
ұйымның
атауы
Жарғылық капиталдағы қатысу
кезеңі/ акцияларды иелену (сатып
алынған күні мен мақсаты және іске асыру)
Банктің ірі қатысушысына (банктік холдингке) тиесілі акциялардың
ұйымның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның
жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (процентпен)
Мәміле
сомасы
(мың
теңге-
мен)
Мәміленің
қаржылық
нәтижесі
(мың
теңгемен)
1.
Бірінші басшы ________________________           _______________
(фамилиясы, аты-жөні)                   қолы
Бас бухгалтер ______________________             _______________
(фамилиясы, аты-жөні)                  қолы
Мөр орны
Орындаушы _________________________              _______________
(фамилиясы, аты-жөні)                       қолы
Телефон ___________________________
Күні ______________________________
Банктердің ірі қатысушыларының және
банктік холдингтердің есеп беру
ережесінің 2-қосымшасы
Банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) қатысушысы
(акционер) болып табылатын ұйымдар туралы ақпарат

5. Дополнительная информация:
1) информация о должностных лицах крупного участника банка
(банковского холдинга):
N
Фамилия, имя,
отчество
должностного
лица
Занимаемая
должность в
организации,
являющейся
крупным
участником
банка
(банковским
холдингом)
Занимаемая
должность
в иных
организациях
с указанием
наименования
организаций
Сумма
участия/
стоимость
приобретенных
акций
(в тысячах
тенге)
1.
продолжение таблицы
№N
Соотношение количества акций,
принадлежащих должностному лицу, к общему
количеству голосующих акций крупного
участника банка (банковского холдинга),
иной организации или доля
участия в ее уставном капитале (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
процент
наименование
организации/
фамилия, имя, отчество
физического лица
1.
2) информация об участниках (акционерах) крупного участника банка
(банковского холдинга) (за исключением организаций, являющихся
крупными участниками (крупными акционерами) крупного участника
банка (банковского холдинга):
N
Наиме-
нование
органи-
зации/
фамилия,
имя,
отчество
физи-
ческого
лица
Сумма
участия в
уставном
капитале/
стоимость
приобре-
тенных
акций
(в ты-
сячах
тенге)
Коли-
чество
принад-
лежащих
акций
Соотношение количества
принадлежащих акций к
общему количеству
голосующих акций крупного
участника банка
(банковского холдинга) или
доля участия в его уставном
капитале (в процентах)
индиви-
дуально
совместно
прямо
кос-
венно
про-
цент
наимено-
вание
органи-
зации/
фамилия,
имя,
отчество
физи-
ческого
лица
1.
3) информация о получении крупным участником банка (банковским
холдингом) займов для приобретения долей участия в уставных
капиталах (акций) организаций:
N
Наиме-
нование
органи-
зации/
фамилия,
имя,
отчество
физичес-
кого
лица,
предос-
тавившего
заем
Наимено-
вание
органи-
зации,
акции
(доли
участия в
уставном
капитале)
которой
приоб-
ретены
за счет
займа
Сумма
займа
(в ты-
сячах
тенге)
Сумма
участия в
уставном
капитале/
стоимость
приобре-
тенных
акций
(в тысячах
тенге)
Коли-
чество
акций
Соотношение
количества
акций,
приобретенных
крупным
участником
банка
(банковским
холдингом),
к общему
количеству
голосующих
акций
организации
или доля
участия в ее
уставном
капитале
(в процентах)
1.
4) информация об изменении перечня организаций, в которых крупный
участник банка (банковский холдинг) являлся крупным участником
(крупным акционером):
N
Наименование
организации,
в которой
крупный
участник
банка
(банковский
холдинг)
являлся
крупным
участником
(крупным
акционером)
Период
участия в уставном капитале/
владения
акциями
(дата и
цель
приобре-
тения,
дата
реали-
зации)
Соотношение
количества
акций,
принад-
лежавших
крупному
участнику
банка
(банковскому
холдингу),
к общему
количеству
голосующих
акций
организации
или доля
участия в
ее уставном
капитале
(в процентах)
Сумма
сделки
(в ты-
сячах
тенге)
Финан-
совый
результат
сделки
(в тысячах
тенге)
1.
Первый руководитель
____________________________               ________________
(фамилия, имя, отчество)                     подпись
Главный бухгалтер
____________________________               ________________
(фамилия, имя, отчество)                      подпись
Место печати
Исполнитель
____________________________               ________________
(фамилия, имя, отчество)                     подпись
Телефон _____________________
Дата ________________________
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности крупными участниками
банков и банковскими холдингами
Информация об организациях, в которых крупный участник
банка (банковский холдинг) является участником (акционером)

1. Есеп беретін ұйым туралы ақпарат:
Банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) атауы________________
Почталық мекен-жайы ________________________________________________
Орналасқан жері ____________________________________________________
Телефоны________________________Факсы_______________________________
2. Банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) банкпен
қатынастары туралы ақпарат:
1) банктің орналастырылған акцияларын (артықшылығы бар және банктер
сатып алған акцияларды шегергендегі) иелену (процентпен):
тікелей________________         жанама________________
2) банк акцияларымен дауыс беру мүмкіндігі (банктің дауыс беруші
акцияларының жалпы көлемінен процентпен):
тікелей________________         жанама________________
3) банк ірі қатысушысының банктің шарт күшімен не өзге тәсілмен
қабылданатын шешіміне ықпал ету мүмкіндігі (растаушы құжаттама
қосымшаларымен бірге) ______________________________________________
____________________________________________________________________
4) банк холдингінің банктің шарт күшімен не өзге тәсілмен
қабылданатын шешіміне ықпал ету мүмкіндігі немесе бақылау жүргізу
(растаушы құжаттама қосымшаларымен бірге) __________________________
____________________________________________________________________
3. Банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) қатысушысы
(акционері) болып табылатын ұйымдар туралы ақпарат:
N
Ұйым-
ның
атауы
Қатысу
сомасы/
сатып
алынған
акция-
лар
құны
(мың
теңге-
мен)
Тие-
сілі
ак-
ция-
лар
саны
Банктің ірі қатысушысына (банктік холдингке) тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (процентпен)
дербес
бірге
тіке-
лей
жанама
процент
ұйымның
атауы/
жеке
тұлғаның
фамилиясы,
аты-жөні
1.
4. Банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) қатысушысы
(акционері) болып табылатын ұйымдар қызметінің түрін немесе
түрлерін сипаттау (қаржылық есеп беру қосымшаларымен бірге)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) ұйымдардың
жарғылық капиталына (акцияларды иеленуге) қатысу схемасы (шарты
болып табылады, банктің ірі қатысушысы (банктік холдинг) толық
құрылымды ұсынуы керек)
_____________________________
|  Банктің ірі қатысушысының  |
| (банктік холдингтің) ірі    |
|          қатысушы           |
|_____________________________|
|
|51%
______________|______________
|    Банктің ірі қатысушы     |
|     (банктік холдинг)       |
|_____________________________|
/    |   \

1. Информация об отчитывающейся организации:
Наименование крупного участника банка (банковского холдинга)
________________________________________________________________
Почтовый адрес _________________________________________________
Место нахождения _______________________________________________
Телефон _____________________ Факс _____________________________
2. Информация об отношениях крупного участника банка
(банковского холдинга) с банком:
1) владение размещенными (за вычетом привилегированных и
выкупленных банком) акциями банка (в процентах):
прямое ______                    косвенное _________
2) возможность голосовать акциями банка (в процентах от общего
объема голосующих акций банка):
прямая ______                    косвенная _________
3) возможность крупного участника банка оказывать влияние на
принимаемые банком решения в силу договора либо иным образом
(с приложением подтверждающих документов) _____________________
_______________________________________________________________
4) возможность банковского холдинга определять решения,
принимаемые банком, в силу договора либо иным образом или иметь
контроль (с приложением подтверждающих документов) ____________
_______________________________________________________________
3. Информация об организациях, в которых крупный участник банка
(банковский холдинг) является участником (акционером):
N
Наиме-
нование
органи-
зации
Сумма
участия/
стоимость
приобре-
тенных
акций
(в тысячах
тенге)
Коли-
чество
принад-
лежащих
акций
Соотношение количества акций,
принадлежащих крупному участнику
банка (банковскому холдингу),
к общему количеству голосующих
акций организации или доля
участия в его уставном
капитале (в процентах)
индиви-
дуально
совместно
прямо
кос-
венно
про-
цент
наиме-
нование
органи-
зации/
фамилия,
имя,
отчество
физичес-
кого
лица
1.
4. Описание вида или видов деятельности организаций, в которых
крупный участник банка (банковский холдинг) является участником
(акционером) (с приложением финансовой отчетности)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
5. Схема участия крупного участника банка (банковского холдинга)
в уставных капиталах (владения акциями) организаций (является
условной, крупному участнику банка (банковскому холдингу)
необходимо представить полную структуру)
_____________________________
|  Крупный участник крупного  |
| участника банка (банковского|
|          холдинга)          |
|_____________________________|
|
|51 %
______________|______________
|    Крупный участник банка   |
|     (банковский холдинг)    |
|_____________________________|
/    |   \

15%    /     |    \10%(25%)
______________________/___   |   __\ _______________
| Банктің ірі қатысушысының|  |  |     Банк          |
| (банктік холдингтің) ірі |  |  |                   |
| қатысушы (ірі акционер)  |  |  |                   |
| болып табылатын ұйым     |  |  |                   |
|__________________________|  |  |___________________|
|
5% |
________________|________________
| Банктің ірі қатысушысы (банктік |
|  холдинг) қатысушы (акционер)   |
|      болып табылатын ұйым       |
|_________________________________|
Бірінші басшы ________________________           _______________
(фамилиясы, аты-жөні)                   қолы
Бас бухгалтер ______________________             _______________
(фамилиясы, аты-жөні)                  қолы
Мөр орны
Орындаушы _________________________              _______________
(фамилиясы, аты-жөні)                       қолы
Телефон ___________________________
Күні_______________________________
Банктердің ірі қатысушыларының және
банктік холдингтердің есеп беру
ережесінің 3-қосымшасы
Банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) ірі
қатысушылары (акционерлері) болып табылатын ұйымдар
туралы ақпарат
1. Есеп беретін ұйым туралы ақпарат:
Банктің ірі қатысушының (банктік холдингтің) атауы__________________
Почталық мекен-жайы ________________________________________________
Орналасқан жері ____________________________________________________
Телефоны _____________________Факсы_________________________________
2. Банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) ірі қатысушылары
(акционерлері) болып табылатын ұйымдар туралы ақпарат:
№N
Ұйымның
атауы
Қа-
тысу
сома-
сы/
сатып
алын-
ған
ак-
циялар
құны
(мың
тең-
гемен)
Тие-
сілі
акция-
лар
саны
Банктің ірі қатысушысы
(банктік холдинг) ірі
қатысушысына (акционеріне)
тиесілі акциялар санының
банктің ірі қатысушысының
(банктік холдингтің) дауыс
беруші акцияларының жалпы
санына арақатынасы немесе
оның жарғылық капиталдағы
қатысу үлесі (процентпен)
дербес
бірге
тіке-
лей
жа-
нама
про-
цент
ұйымның
атауы/
жеке
тұлғаның
фамилиясы,
аты-жөні
1.
3. Банктің ірі қатысушысының (банктік холдингтің) ірі қатысушылары
(акционерлері) болып табылатын ұйымдар қызметінің түрін немесе
түрлерін сипаттау (қаржылық есеп беру қосымшаларымен бірге)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

15 %   /     |    \10 % (25 %)
_____________________ /___   |   __\ _______________
| Организация, в которой   |  |  |     Банк          |
| крупный участник банка   |  |  |                   |
| (банковский холдинг)     |  |  |                   |
| является крупным         |  |  |                   |
| участником (крупным      |  |  |                   |
| акционером)              |  |  |                   |
|__________________________|  |  |___________________|
|
5 %|
________________|________________
| Организация, в которой крупный  |
|   участник банка (банковский    |
|  холдинг) является участником   |
|           (акционером)          |
|_________________________________|
Первый руководитель
____________________________               ________________
(фамилия, имя, отчество)                      подпись
Главный бухгалтер
____________________________               ________________
(фамилия, имя, отчество)                      подпись
Место печати
Исполнитель
____________________________               ________________
(фамилия, имя, отчество)                      подпись
Телефон _____________________
Дата ________________________
Приложение 3
к Правилам представления
отчетности крупными участниками
банков и банковскими холдингами
Информация об организациях, являющихся крупными
участниками (акционерами) крупного участника банка
(банковского холдинга)
1. Информация об отчитывающейся организации:
Наименование крупного участника банка (банковского
холдинга)________________________________________________________
Почтовый адрес __________________________________________________
Место нахождения ________________________________________________
Телефон ___________________ Факс ________________________________
2. Информация об организациях, являющихся крупными участниками
(акционерами) крупного  участника банка (банковского холдинга):
N
Наиме-
нование
органи-
зации
Сумма
участия/
стоимость
приобре-
тенных
акций
(в ты-
сячах
тенге)
Коли-
чество
принад-
лежащих
акций
Соотношение
количества акций,
принадлежащих крупному
участнику (акционеру)
крупного участника банка
(банковского холдинга),
к общему количеству
голосующих акций крупного
участника банка
(банковского холдинга)
или доля участия в его уставном капитале
(в процентах)
индиви-
дуально
совместно
пря-
мо
кос-
венно
про-
цент
наиме-
нование
органи-
зации/
фамилия,
имя,
отчество
физичес-
кого
лица
1.
3. Описание вида или видов деятельности организаций, являющихся
крупными участниками (акционерами) крупного участника банка
(банковского холдинга) (с приложением финансовой отчетности)
________________________________________________________________
________________________________________________________________

4. Банктің ірі қатысушысы (банктік холдинг) ірі қатысушысының
аффилиирленген тұлғалары туралы ақпарат (аффилиирлену белгілерін
көрсете отырып) ____________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Банктің ірі қатысушысын бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы
ақпарат (бақылау жасаудың негізін көрсете отырып)
____________________________________________________________________
6. Банктің ірі қатысушысын бақылайтын еншілес және тәуелді
ұйымдардың тұлғалары туралы ақпарат
____________________________________________________________________
Бірінші басшы ________________________           _______________
(фамилиясы, аты-жөні)                   қолы
Бас бухгалтер ______________________             _______________
(фамилиясы, аты-жөні)                  қолы
Мөр орны
Орындаушы _________________________              _______________
(фамилиясы, аты-жөні)                       қолы
Телефон ___________________________
Күні_______________________________
Банктердің ірі қатысушыларының
және банктік холдингтердің есеп
беру ережесіне 3-1-қосымшасы
Ескерту. 3-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28.  N 148  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Банктің ірі қатысушысы - заңды тұлғаның немесе банктік
холдингінің атқарушы органының бірінші басшысының мінсіз іскерлік
беделі туралы мәліметтер
1. Білімі
Оқу
орнының
атауы
Келіп түскен
күні - аяқтаған
күні
Мамандығы
Білімі туралы
дипломның
деректемелері,
біліктілігі
Оқу орнының
орналасқан
жері
2. Соңғы үш жылдағы біліктілік көтеру жөніндегі семинарлар,
біліктілік көтеру курстарынан өту туралы мәліметтер
Ұйымның атауы
Өткізу күні және
орны
Сертификат
деректемелері
3. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Жұмыс
кезеңі
Жұмыс
орны
Лауазымы
Тәртіптік шара
қолданудың болуы
Жұмыстан шығу,
қызметтен босату
себептері
4. Бар жарияланымдар, ғылыми әзірленімдер және басқа да
жетістіктер:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
5. Экономикалық қызмет саласындағы қылмыстар үшін немесе ауырлығы
орташа қылмыстар, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін алынбаған
немесе өтелмеген соттылығының бар болуы жөніндегі мәліметтер
Күні
Сот
органы-
ның
атауы
Соттың
тұратын
орны
Жазаның
түрі
1997 жылғы 16 шіл-
дедегі Қазақстан
Республикасының
Қылмыстық кодексі-
нің бабы
Соттың процес-
суалды шешімді
қабылдаған күні

4. Информация об аффилиированных лицах крупного участника
крупного участника банка (банковского холдинга) (с указанием
признака аффилиированности) ____________________________________ _______________________________________________________________
5. Информация о лицах, осуществляющих контроль над крупным
участником банка (с указанием основания контроля)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
6. Информация о дочерних и зависимых организациях лица,
контролирующего крупного участника банка
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Первый руководитель
____________________________               ________________
(фамилия, имя, отчество)                      подпись
Главный бухгалтер
____________________________               ________________
(фамилия, имя, отчество)                      подпись
Место печати
Исполнитель
____________________________               ________________
(фамилия, имя, отчество)                       подпись
Телефон _____________________
Дата ________________________
Приложение 3-1
к Правилам представления
отчетности крупными
участниками банков и
банковскими холдингами
Cноска. Приложение 3-1 дополнено постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года  N 148  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. рег-ции в МЮ РК).
Сведения о безупречной деловой репутации первого
руководителя исполнительного органа крупного участника
банка - юридического лица или банковского холдинга
1. Образование
Наимено-
вание
учебного
заведения
Дата
поступления
- дата
окончания
Специаль-
ность
Реквизиты
диплома об
образовании,
квалификация
Место
нахождения
учебного
заведения
2. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению
квалификации за последние три года
Наименование
организации
Дата и место
проведения
Реквизиты
сертификата
3. Сведения о трудовой деятельности
Период
работы
Место
работы
Должность
Наличие
дисциплинарных
взысканий
Причины
увольнения,
освобождения
от должности
4. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Сведения о наличии неснятой или непогашенной судимости за
преступления в сфере экономической деятельности или за преступления
средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления
Дата
Наименование
судебного
органа
Место
нахождения
суда
Вид
наказания
Статья
Уголовного
кодекса
Республики
Казахстан
от 16 июля
1997 года
Дата
принятия
процес-
суального
решения
судом

6. Өзіне қабылдаған міндеттемелерді (өтелмеген немесе мерзімі
өткен заемдар және басқалар) орындамау фактілерінің болуы туралы
мәліметтер:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(аталған фактілер болған жағдайда ұйымның атауын және
міндеттемелер сомасын көрсету қажет)
7. Ашық жинақтаушы зейнетақы қорымен аффилиирленгендігі болуы
(болмауы):
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(иә/жоқ, аффилиирлік сипаттарын көрсету)
8. Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Осы ақпарат тексерілгенін және шынайы мен толық болып
табылатынын растаймын.
Банктің ірі қатысушысының - заңды тұлғаның немесе банктік
холдингтің атқарушы органының бірінші басшысы
_________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) баспа әріптерімен, қолы)
Мөр орны
Күні _____________________
Банктердің ірі қатысушыларының және
банктік холдингтердің есеп беру
ережесінің 4-қосымшасы
Банк ірі қатысушысының кірістері
мен мүліктері туралы мәліметтер
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Фамилиясы, аты-жөні_________________________________________________
Жеке куәлігі (төлқұжат)_____________________________________________
(серия, нөмір, кім және қашан берілген)
Мекен-жайы__________________________________________________________
Үй телефоны_________________жұмыс телефоны__________________________
Есепті кезең________________________________________________________
N
Атауы
Өл-
шем
бір-
лігі
Өткен есепті
кезеңге
Есепті
кезеңге
Есепті
кезеңдегі
өзгеріс
саны
со-
масы
(тең-
ге)
саны
со-
масы
(тең-
ге)
саны
со-
масы
(тең-
ге)
1.
Есепті кезеңде алынған кірістер:
X
X
X
1.1
Жалақы
X
X
X
1.2
Дивидендтер және
ұйымдардың
жарғылық
капиталындағы
(акцияларындағы) қатысу үлестерінен кіріс
1.3
Салымдар
бойынша
сыйақы
X
X
X
1.4
Мүлікті
жалға
бергеннен
түсетін кіріс
X
X
X
1.5
Кәсіпкерлік қызметтен түсетін кіріс
X
X
X
1.6
Мүлікті сатудан түсетін кіріс
X
X
X
1.7
Кірістің басқа түрлері (талдамасымен бірге)
X
X
X
2.
Мүлік:
X
X
X
2.1
Ақша:
X
X
X
ұлттық валютада, оның
ішінде:
қолма-қол ақшамен
X
X
X
банк шоттарында
X
X
X
шетел валютасымен, оның
ішінде:
қолма-қол ақшамен
X
X
X
банк шоттарында
X
X
X
2.2
Бағалы қағаздар (эмитенттің атауын көрсете отырып), оның ішінде
жай акциялар
артықшылықты акциялар
облигациялар
2.3
Банктің ірі қаты-
сушысына
тиесілі
акциялар
санының
ұйымдардың
(атауын
көрсете
отырып)
дауыс
беруші
акцияла-
рының
жалпы
санына
арақаты-
насы
немесе
олардың
жарғылық
капитал-
дағы
қатысу
үлестері,
оның
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
резидент
еместері
(процентте)
X
2.4
Жылжымайтын мүлік
2.5
Басқа мүлік (талдамасымен бірге)
Қолы________________
Күні________________
Банктердің ірі қатысушыларының және
банктік холдингтердің есеп беру
ережесінің 5-қосымшасы
Банктің ірі қатысушысының банктің қабылдайтын
шешімдеріне ықпалын жүзеге асыру туралы ақпарат
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Фамилиясы, аты-жөні_________________________________________________
Мекен-жайы__________________________________________________________
Үй телефоны_____________________жұмыс телефоны______________________
Банктің ірі қатысушысының банктің қабылдайтын шешімдеріне ықпалын
жүзеге асыру туралы ақпарат:

6. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя
обязательств (непогашенные или просроченные займы и другое):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(в случае наличия указанных фактов необходимо указать
наименование организации и сумму обязательств)
7. Наличие (отсутствие) аффилиированности с банком:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(да/нет, указать признаки аффилиированности)
8. Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и
является достоверной и полной.
Первый руководитель исполнительного органа крупного участника
банка - юридического лица или банковского холдинга________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) печатными буквами, подпись)
Место печати
Дата____________________
Приложение 4
к Правилам представления
отчетности крупными участниками
банков и банковскими холдингами
Сведения о доходах и имуществе крупного участника банка
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество __________________________________________
Удостоверение личности (паспорт) ________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
Место жительства ________________________________________________
Телефон домашний ________________ рабочий _______________________
Отчетный период _________________________________________________
N
Наименование
Еди-
ница
изме-
рения
За
предыдущий
отчетный
период
За отчетный период
Изменения
за отчетный
период
коли-
чест-
во
сумма
(тенге)
коли-
чество
сумма
(тенге)
коли-
чест-
во
сумма
(тенге)
1.
Доходы,
полученные
за отчетный
период:
Х
Х
Х
1.1
Заработная
плата
Х
Х
Х
1.2
Дивиденды и
доход от до-
лей участия
в уставных
капиталах
(акций)
организаций
Х
Х
Х
1.3
Вознаграж-
дение по
вкладам
Х
Х
Х
1.4
Доход от
сдачи в
аренду
имущества
Х
Х
Х
1.5
Доход от предпринима-
тельской
деятельности
Х
Х
Х
1.6
Доход от реализации имущества
Х
Х
Х
1.7
Прочие виды
дохода
(с расшиф-
ровкой)
Х
Х
Х
2.
Имущество:
2.1
Деньги:
в националь-
ной валюте,
в том числе:
Х
Х
Х
наличными
Х
Х
Х
на банков-
ских счетах
Х
Х
Х
в иностран-
ной валюте,
в том числе:
наличными
Х
Х
Х
на банковских
счетах
Х
Х
Х
2.2
Ценные бумаги
(с указанием
наименования
эмитента),
в том числе
простые акции
привилегиро-
ванные акции
облигации
2.3
Соотношение
количества
акций, при-
надлежащих
крупному
участнику
банка, к
общему
количеству
голосующих
акций орга-
низаций
(указать
наимено-
вание) или
доли участия
в их
уставных
капиталах,
в том числе
нерезидентов
Республики
Казахстан
(в процен-
тах)
Х
2.4
Недвижимость
2.5
Прочее иму-
щество (с
расшифров-
кой)
Подпись _____________________
Дата ________________________
Приложение 5
к Правилам представления
отчетности крупными участниками
банков и банковскими холдингами
Информация об осуществлении крупным участником
банка влияния на принимаемые банком решения
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество
_______________________________________________________________
Место жительства
_______________________________________________________________
Телефон домашний ______________ рабочий _______________________
Информация об осуществлении крупным участником банка влияния на
принимаемые банком решения:

1) басқа тұлғалармен бірлесіп олардың арасындағы шарттың күшімен
____________________________________________________________________
2) өзге тәсілмен____________________________________________________
оның ішінде осындай ықпалдың мүмкіндігін айқындайтын өкілеттілікті
бөлуді сипаттаған мазмұны бар (растаушы құжаттардың қосымшаларымен бірге).
Қолы________________
Күні________________
Банктердің ірі қатысушыларының және
банктік холдингтердің есеп беру
ережесінің 6-қосымшасы
Банк ірі қатысушысының ұйымдардағы атқаратын
лауазымдары туралы мәліметтер
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Фамилиясы, аты-жөні_________________________________________________
Мекен-жайы__________________________________________________________
Үй телефоны_____________________жұмыс телефоны______________________
N
Ұйымның
атауы
Атқа-
ратын
лауа-
зымы
Қатысу
сомасы/
ұйымның
атауын
көрсете
отырып,
сатып алған акциялардың құны (мың
теңгемен)
Банктің ірі қатысушысына
тиесілі акциялар санының
ұйымның дауыс беруші
акцияларының жалпы санына
арақатынасы немесе оның
жарғылық капиталдағы
қатысу үлесі (процентпен)
дербес
бірге
тіке-
лей
жа-
нама
про-
цент
ұйымның
атауы/
жеке
тұлға-
ның
фами-
лиясы,
аты-
жөні
1.
Қолы________________
Күні________________
Банктердің ірі қатысушыларының және
банктік холдингтердің есеп беру
ережесінің 7-қосымшасы
Банктің ірі қатысушысының алынған қарыздар есебінен
ұйымдардың жарғылық капиталындағы (акциялардағы) қатысу
үлесінен өзіне тиесілісін иеленгендігі туралы ақпарат
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Фамилиясы, аты-жөні_________________________________________________
Мекен-жайы__________________________________________________________
Үй телефоны_____________________жұмыс телефоны______________________
N
Қарыз
берілген
ұйымның
атауы/
жеке
тұлғаның
фамилиясы,
аты-жөні
Жарғы
капиталын-
дағы
қатысу
үлесі
немесе
қарыз
есебінен
сатып
алынған
акциялары
бар
ұйымның
атауы
Қарыз
сомасы
(мың
теңге-
мен)
Жар-
ғылық
капи-
талдағы
қатысу
сомасы/
сатып
алынған
акция-
лардың
құны
(мың
теңге-
мен)
Акция-
лардың
саны
Банктің ірі қатысушысының иеленген акциялар санының ұйымның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (процентпен)
1.
Қолы________________
Күні________________
Банктердің ірі қатысушыларының және
банктік холдингтердің есеп беру
ережесінің 8-қосымшасы
Банктің ірі қатысушысының жақын туыстары, ерінің және
ерінің (зайыбының) жақын туыстары туралы мәліметтер*
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Фамилиясы, аты-жөні_________________________________________________
Мекен-жайы__________________________________________________________
Үй телефоны_____________________жұмыс телефоны______________________
N
Банк ірі
қатысу-
шысының
жақын
туы-
сының,
ерінің
(зайы-
бының)
немесе
ерінің
(зайы-
бының)
жақын
туы-
сының
фами-
лиясы,
аты-
жөні
Ту-
ысу
дең-
гейі
Ірі
қаты-
сушы-
ның
жақын
туы-
сы,
ері-
нің
(зай-
ыбы-
ның)
не-
месе
ері-
нің
(зай-
ыбы-
ның)
жа-
қын
туы-
сы-
ның
ұйым-
дағы
атқа-
ратын
қыз-
меті
Жар-
ғы-
лық
капи-тал-
дағы
қа-
тысу
сома-
сы/
сатып
алын-
ған
акция-
лардың
құны
(мың
теңге-
мен)
Жақын туысына, еріне немесе ерінің (зайыбының) жақын туысына тиесілі акциялардың ұйымның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталдағы қатысу үлесі (процентпен)
тікелей
жанама
ті-
ке-
лей
жа-
нама
про-
цент
ұйым-
ның
атауы/
жеке
тұлға-
ның
фами-
лиясы,
аты-
жөні
1.
* кесте егер банктің ірі қатысушысының жақын туысы, ерінің
(зайыбының) немесе ерінің (зайыбының) жақын туысы:

1) совместно с другими лицами в силу договора между ними
________________________________________________________________
2) иным образом ________________________________________________
в том числе содержащая описание делегирования полномочий,
определяющего возможность такого влияния (с приложением
подтверждающих документов).
Подпись _____________________
Дата ________________________
Приложение 6
к Правилам представления
отчетности крупными участниками
банков и банковскими холдингами
Сведения о занимаемых крупным участником банка
должностях в организациях
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество _________________________________________
Место жительства ________________________________________________
Телефон домашний ____________________ рабочий ___________________
N
Наимено-
вание
органи-
зации
Зани-
маемая
долж-
ность
Сумма
участия/
стоимость
приобре-
тенных
акций (в
тысячах
тенге) с
указанием
наимено-
вания
органи-
зации
Соотношение количества
акций, принадлежащих
крупному участнику банка,
к общему количеству
голосующих акций
организации или доля
участия в ее уставном
капитале (в процентах)
индиви-
дуально
совместно
прямо
кос-
венно
про-
цент
наиме-
нование
органи-
зации/
фамилия,
имя,
отчество
физичес-
кого
лица
1.
Подпись _____________________
Дата ________________________
Приложение 7
к Правилам представления
отчетности крупными участниками
банков и банковскими холдингами
Информация о приобретении крупным участником банка
принадлежащих ему долей участия в уставных капиталах
(акций) организаций за счет полученных займов
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество
_______________________________________________________________
Место жительства ______________________________________________
Телефон домашний ________________ рабочий _____________________
N
Наименование
организации/физического
лица,
предоста-
вивших заем
Наиме-
нование
органи-
зации,
доли
участия в уставном
капитале
или акции
которой
приоб-
ретены
за счет
займа
Сумма
займа
(в ты-
сячах
тенге)
Сумма
участия в
уставном
капитале/
стоимость
приобре-
тенных
акций
(в тысячах
тенге)
Коли-
чество
акций
Соотношение
количества
акций,
приобре-
тенных
крупным
участником
банка, к
общему
количеству
голосующих
акций
организации
или доля
участия
в ее
уставном
капитале
(в процентах)
1.
Подпись _____________________
Дата ________________________
Приложение 8
к Правилам представления
отчетности крупными участниками
банков и банковскими холдингами
Сведения о близких родственниках, супруге и близких
родственниках супруга (супруги) крупного участника банка*
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество __________________________________________
Место жительства ________________________________________________
Телефон домашний ____________________ рабочий ___________________
N
Фамилия,
имя,
отчество
близкого
родствен-ника, супруга
(супруги)
крупного
участ-
ника
банка или
близкого
родствен-
ника
супруга
(супруги)
Сте-
пень
род-
ства
Зани-
маемая
близким
род-
ствен-
ником,
супругом
(суп-
ругой)
круп-
ного
участ-
ника
или
близким
род-
ствен-
ником
супруга
(супруги)
долж-
ность
в орга-
низации
Сумма
участия
в устав-
ном
капитале/
стои-
мость
приоб-
ретен-
ных
акций
(в ты-
сячах
тенге)
Cоотношение количества
акций, принадлежащих
близкому родственнику,
супругу или близкому
родственнику супруга
(супруги), к общему
количеству голосующих
акций организации или
доля участия в ее уставном
капитале (в процентах)
индиви-
дуально
совместно
прямо
кос-
венно
п
р
о
ц
е
н
т
наиме-
нование
орга-
низации/
фамилия,
имя,
отчество
физичес-
кого
лица
1.
* таблица заполняется в случаях, если близкий родственник, супруг
(супруга) или близкий родственник супруга (супруги) крупного
участника банка:

1) ұйымда қызмет атқарады және оның жарғылық капиталына (акциясына)
қатысу үлесіне ие болған;
2) ұйымда қызмет атқарады, бірақ оның жарғылық капиталында
(акциясында) қатысу үлесі болмаған;
3) ұйымның жарғылық капиталында (акциясында) қатысу үлесіне ие,
бірақ осы ұйымда қызмет атқармаған жағдайларда толтырылады.
Қолы________________
Күні________________
Банктердің ірі қатысушыларының және
банктік холдингтердің есеп беру
ережесінің 9-қосымшасы
Ескерту. 9-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28.  N 148  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Заңды тұлға болып табылатын банктің ірі қатысушысына
(банктік холдингке) тиесілі банк акциялары санының
проценттік арақатынасының өзгеруі туралы мәліметтер
1. Есеп беретін тұлға туралы ақпарат:
Банктің ірі қатысушының (банктік холдингтің) атауы__________________
Почталық мекен-жайы ________________________________________________
Орналасқан жері ____________________________________________________
Телефоны __________________Факсы____________________________________
№N
Банктің ірі
қатысушысына (банк
холдингіне) акцияларды
қосымша сатып алғанға
дейінгі тиесілі
акцияларының саны
Банктің қосымша сатып алынған
акциялары санының және проценттік
арақатынасының өзгеруі
туралы мәлімет
банкке
тиесілі
акциялар
саны
банкке
тиесілі
акциялар
санының
орналасты-
рылған
(артықшылығы
бар және
банк сатып алғандарды
шегерген-
дегі)/
дауыс беруші
акциялар
санына
проценттік
арақатынасы
қарсы-
агент/
мәміле
түр
шарттың
нөмірі
және
күні
акция
саны
брокер-
дің
атауы
1.
кестенің жалғасы
Банктің қосымша сатып алынған
акциялары санының және проценттік
арақатынасының өзгеруі туралы
мәлімет
Банктің ірі қатысушысына
(банк холдингіне) акцияларды
қосымша сатып алғаннан
кейінгі тиесілі
акцияларының саны
банктің
акция-
сының
рыноктық
құны (мың
теңгемен)
банктің
акциясын
сатып алу
құны
(мың теңгемен)
банктің
сатып
алған
акция-
ларының
құны
банкке
тиесілі
акциялар
саны
банкке тиесілі
акциялар санының
орналастырылған
(артықшылығы бар
және банк сатып
алғандарды
шегергендегі)/
дауыс беруші
акциялар санына
проценттік
арақатынасы
2. Банктің ірі қатысушысының (банк холдингінің) банк акцияларын
сатып алу шарттары мен тәртібі туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
3. Банктің ірі қатысушысының (банктік холдингі) міндеттемелерін, банк акцияларына орналастырған активтерін, сондай-ақ өзге заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысу үлесіне және акцияларына орналастырылған активтер сомасын шегерілген активтері сомасы шеңберінде банк акцияларын сатып алу үшін қолданылған дерек көздері мен қаражаттардың сипаттамасын растайтын құжаттарды қоса бере отырып көрсетеді
_________________________________________________________________
_______________________________________________________________
Бірінші басшы ________________________           _______________
(фамилиясы, аты-жөні)                   қолы
Бас бухгалтер ______________________             _______________
(фамилиясы, аты-жөні)                  қолы
Мөр орны
Орындаушы _________________________              _______________
(фамилиясы, аты-жөні)                       қолы
Телефон ___________________________
Күні_______________________________
Банктердің ірі қатысушыларының және
банктік холдингтердің есеп беру
ережесінің 10-қосымшасы
Ескерту. 10-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28.  N 148  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Жеке тұлға болып табылатын банктің ірі қатысушысына
тиесілі банк акциялары санының проценттік арақатынасының
өзгеруі туралы мәліметтер

1) занимает должность в организации и имеет долю участия в ее
уставном капитале (акции);
2) занимает должность в организации, но не имеет доли участия в ее
уставном капитале (акций);
3) имеет долю участия в уставном капитале организации (акции), но
не занимает должность в данной организации.
Подпись _____________________
Дата ________________________
Приложение 9
к Правилам представления
отчетности крупными участниками
банков и банковскими холдингами
Cноска. Приложение 9 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года  N 148  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. рег-ции в МЮ РК).
Сведения об изменении процентного соотношения
количества акций банка, принадлежащих крупному участнику
банка, являющемуся юридическим лицом, (банковскому холдингу)
1. Информация об отчитывающемся лице:
Наименование крупного участника банка
(банковского холдинга)__________________________
Почтовый адрес _________________________________________________
Место нахождения _______________________________________________
Телефон _____________________________ Факс _____________________
N
Количество принадлежащих
крупному участнику банка
(банковскому холдингу)
акций банка до дополнительного
приобретения акций
Сведения об изменении
количества и процентного
соотношения дополнительно
приобретенных акций банка
количество
принад-
лежащих
акций
банка
процентное
соотношение
количества
принадлежащих
акций банка
к количеству
размещенных
(за вычетом привиле-
гированных и
выкупленных
банком)/
голосующих акций
контр-
агент/
вид
сделки
номер
и дата
договора
коли-
чество
акций
1.
продолжение таблицы
Сведения об изменении количества
и процентного соотношения
дополнительно приобретенных
акций банка
Количество принадлежащих
крупному участнику банка
(банковскому холдингу)
акций банка после
дополнительного
приобретения акций
наиме-
нова-
ние
брокера
рыноч-
ная
стои-
мость
одной
акции
банка
тысячах
тенге)
цена
приоб-
ретения
одной
акции
банка
тысячах
тенге)
стои-
мость
приоб-
ретен-
ных
акций
банка
тысячах
тенге)
количество
принад-
лежащих
акций
банка
процентное
соотношение
количества
принадлежащих
акций банка к
количеству
размещенных
(за вычетом привилеги-
рованных и
выкупленных
банком)/
голосующих
акций
1.
2. Сведения об условиях и порядке приобретения крупным участником
банка (банковским холдингом) акций банка
________________________________________________________________
________________________________________________________________
3. Описание источников и средств, используемых для приобретения акций банка в пределах суммы активов крупного участника банка (банковского холдинга) за вычетом его обязательств, активов, ранее размещенных в акции банка, а также суммы активов, размещенных в акции и доли участия в уставном капитале других юридических лиц, с приложением подтверждающих документов
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Первый руководитель
____________________________               ________________
(фамилия, имя, отчество)                     подпись
Главный бухгалтер
____________________________               ________________
(фамилия, имя, отчество)                      подпись
Место печати
Исполнитель
____________________________               ________________
(фамилия, имя, отчество)                      подпись
Телефон _____________________
Дата ________________________
Приложение 10
к Правилам представления
отчетности крупными участниками
банков и банковскими холдингами
Cноска. Приложение 10 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года  N 148  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. рег-ции в МЮ РК).
Сведения об изменении процентного соотношения
количества акций банка, принадлежащих крупному участнику
банка, являющемуся физическим лицом

1. Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Фамилиясы, аты-жөні_________________________________________________
Мекен-жайы__________________________________________________________
Үй телефоны_____________________жұмыс телефоны______________________
№N
Банктің ірі
қатысушысына (банк
холдингіне) акцияларды
қосымша сатып алғанға
дейінгі тиесілі
акцияларының саны
Банктің қосымша сатып алынған акциялары санының және проценттік арақатынасының өзгеруі туралы мәлімет
банкке
тиесілі
акциялар
саны
банкке
тиесілі
акциялар
санының
орналасты-
рылған
(артықшылығы
бар және
банк сатып
алғандарды
шегергенде-
гі)/ дауыс
беруші
акциялар
санына
проценттік
арақатынасы
қарсы-
агент/
мәміле
түр
шарттың
нөмірі
және
күні
акция
саны
брокердің
атауы
1.
кестенің жалғасы
Банктің қосымша сатып алынған
акциялары санының және проценттік
арақатынасының өзгеруі туралы
мәлімет
Банктің ірі қатысушысына (банк холдингіне) акцияларды қосымша сатып алғаннан кейінгі тиесілі акцияларының саны
банктің
акциясының
рыноктық
құны (мың
теңгемен)
банктің акциясын сатып алу құны (мың теңгемен)
банктің
сатып
алған
акция-
ларының
құны
банкке
тиесілі
акциялар
саны
банкке тиесілі
акциялар санының
орналастырылған
(артықшылығы бар
және банк сатып
алғандарды
шегергендегі)/
дауыс беруші
акциялар санына
проценттік
арақатынасы
2. Банктің ірі қатысушысының банк акцияларын сатып алу шарттары мен
тәртібі туралы мәліметтер___________________________________________
____________________________________________________________________
3. Банктің ірі қатысушысының меншік құқығында тиесілі мүліктің құнынан аспайтын мөлшерде банк акцияларын сатып алу үшін қолданылған дерек көздері мен қаражаттардың сипаттамасын растайтын құжаттарды қоса бере отырып көрсетеді
_________________________________________________________________
_______________________________________________________________
Қолы________________
Күні________________

1. Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество __________________________________________
Место жительства ________________________________________________
Телефон домашний______________________ рабочий___________________
N
Количество принадлежащих
крупному участнику банка
(банковскому холдингу) акций
банка до дополнительного
приобретения акций
Сведения об изменении
количества и процентного
соотношения дополнительно
приобретенных акций банка
количество
принад-
лежащих
акций
банка
процентное
соотношение
количества
принадлежащих
акций банка
к количеству
размещенных
(за вычетом
привиле-
гированных и
выкупленных
банком)/
голосующих акций
контр-
агент/
вид
сделки
номер
и дата
договора
коли-
чество
акций
1.
продолжение таблицы
Сведения об изменении количества
и процентного соотношения
дополнительно приобретенных
акций банка
Количество принадлежащих
крупному участнику банка (банковскому
холдингу) акций
банка после
дополнительного
приобретения акций
наиме-
нова-
ние
бро-
кера
рыноч-
ная
стои-
мость
одной
акции
банка
тысячах
тенге)
цена
приоб-
рете-
ния
одной
акции
банка
тысячах
тенге)
стои-
мость
приоб-
ретенных
акций
банка
тысячах
тенге)
количе-
ство
принад-
лежащих
акций
банка
процентное
соотношение
количества
принадлежащих
акций банка к
количеству
размещенных
(за вычетом
привилеги-
рованных и
выкупленных
банком)/
голосующих
акций
1.
2. Сведения об условиях и порядке приобретения крупным участником
банка акций банка
________________________________________________________________
________________________________________________________________
3. Описание источников и средств, используемых для приобретения акций
банка в размере, не превышающем стоимости имущества, принадлежащего
крупному участнику банка на праве собственности, с приложением
подтверждающих документов
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Подпись _____________________
Дата ________________________