"Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң, шығындары реттелiп көрсетiлетiн қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) немесе олардың шектi деңгейлерi мен тарифтiк сметалар бекiту кезiнде ескерiлетiн тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi сатып алу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 6 маусымдағы N 149-НҚ бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң 2006 жылғы 14 тамыздағы N 204-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 29 тамызда тіркелді. Тіркеу N 4355. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының м.а. 2012 жылғы 17 ақпандағы № 25-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының м.а. 2012.02.17 № 25-НҚ (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 18-4-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1109  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi туралы ереженiң 11-тармағының 15) тармақшасына және 18-тармағының 1) тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН :
1. "Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң, шығындары реттелiп көрсетiлетiн қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) немесе олардың шектi деңгейлерi мен тарифтiк сметалар бекiту кезiнде ескерiлетiн тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi сатып алу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 6 маусымдағы N 149-HҚ  бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2373 нөмiрмен тiркелген, "Ресми газетте" 2003 жылғы 19 шiлдеде N 29 нөмiрiнде жарияланған, Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiк қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 321-HҚ  бұйрығымен , Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiк қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2004 жылғы 2 наурыздағы N 99-НҚ  бұйрығымен , Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының мiндетiн атқарушының 2005 жылғы 5 наурыздағы N 73-НҚ  бұйрығымен , Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 374-НҚ  бұйрығымен , Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 2006 жылғы 3 наурыздағы N 63-НҚ  бұйрығымен өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң, шығындары реттелiп көрсетiлетiн қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) немесе олардың шектi деңгейлерi мен тарифтiк сметалар бекiту кезiнде ескерiлетiн тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi сатып алу ережесiнде:
1-тармақта:
6) тармақшада "табиғи монополия субъектiсi коммуналдық меншiкте болған жағдайда," деген сөздер "су шаруашылығы және (немесе) кәрiз жүйелерiнiң қызметтерiн көрсететiн субъектiлер үшiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) уәкiлеттi орган - табиғи монополиялар салаларында қызметтi бақылау мен реттеудi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган;";

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 июня 2003 года N 149-ОД "Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги"
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 14 августа 2006 года № 204-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2006 года № 4355. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 17 февраля 2012 года № 25-ОД
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 17.02.2012 № 25-ОД.
В соответствии с пунктом 3  статьи 18-4 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях", подпунктом 15)  пункта 11 и подпунктом 1)  пункта 18 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1109,  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в  приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 июня 2003 года N 149-ОД "Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2373, опубликован "Официальная газета" от 19 июля 2003 года N 29, внесены изменения и дополнения приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 12 декабря 2003 года  N 321-ОД , приказом Председателя Агентства  Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 2 марта 2004 года  N 99-ОД , приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 5 марта 2005 года  N 73-ОД , приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 28 декабря 2005 года  N 374-ОД , приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 3 марта 2006 года  N 63-ОД ), следующие изменения и дополнения:
в Правилах закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги, утвержденные указанным приказом:
в пункте 1:
в подпункте 6) слова ", в случае, когда субъект естественной монополии находится в коммунальной собственности" заменить словами "для субъектов, оказывающих услуги водохозяйственной и (или) канализационной систем";
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) уполномоченный орган государственный орган, осуществляющий контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий;";

мынадай мазмұндағы 15), 16) және 17) тармақшалармен толықтырылсын:
"15) стратегиялық тауарларды өндiрушiлер - стартегиялық тауарларды өндiрушi не оларды шетел өндiрушiсiнiң атынан Қазақстан Республикасының аумағына тiкелей сататын жеке және заңды тұлға;
16) мерзiмi өткен берешек - шартта не өтеу кестесiнде белгiленген мерзiмде төленбеген берешек;
17) стратегиялық тауарлар - табиғи монополиялар субъектiлерi жылу энергиясын өндiру үшiн отын ретiнде пайдаланатын көмiр, газ, мазут, дизель отыны, электр энергиясын беру және тарату, су шаруашылығы және кәрiз жүйелерiнiң салаларындағы табиғи монополиялар субъектiлерi үшiн электр энергиясы.";
3-тармақта:
бiрiншi бөлiк мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Құзыреттi және уәкiлеттi органға ұсынылатын тiзбе тiгiлуге және нөмiрленуге, соңғы бетi тапсырысшының бiрiншi басшысының немесе оның мiндетiн атқарушы тұлғаның қолымен және тапсырысшының мөрiмен расталуға тиiс.";
екiншi бөлiк мынадай сөйлеммен толықтырылсын:
"Тiзбеге енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар Тiзбеде белгiленген талаптарға сәйкес келуге тиiс және оларды қабылдаған сәттен бастап 10 күннен кешiктiрмей құзыреттi және уәкiлеттi органға ұсынылады.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Табиғи монополия субъектiсi:
электр энергиясы мен қуаттықтың орталықтандырылған сауда рыногына қол жеткiзу мүмкiн болмаған жағдайда, тиiстi тауар рыногында электр энергиясының тапшылығы болу;
газдың тапшылығы болған жағдайда, оның импортын жүзеге асыратын ұйымнан газды сатып алу жағдайларын қоспағанда, стратегиялық тауарлардың өндiрушiлерiнен тiкелей сатып алуды жүзеге асырады.";
6-тармақта ", сондай-ақ халықаралық қаржы ұйымдары ұсынатын кепiлдiктердi, заемдар мен кредиттердi тарту" деген сөздер алынып тасталсын;
8-тармақтың бiрiншi бөлiгi мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Қайталама тендердi өткiзу кезiнде тапсырысшы оны өткiзгенге дейiн жетi күннен кешiктiрмей уәкiлеттi органды хабардар етедi.";
8-1-тармақта:
"тендерлерге" деген сөзден кейiн "байқаушы ретiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Табиғи монополия субъектiсiнiң қызметтерiн (тауарларын, жұмыстарын) тұтынушы уәкiлеттi органға тапсырысшының, тендерлiк комиссияның, тендерлiк комиссиясы хатшысының (хатшылығының), техникалық сарапшылардың заңсыз iс-әрекеттерiне шағым жасауға құқылы.";
9-тармақта:
"негiзгi құралдарға жатпайтын" деген сөздер алынып тасталсын;
"соманың" деген сөз алынып тасталсын;

дополнить подпунктами 15), 16) и 17) следующего содержания:
"15) производители стратегических товаров - физические и юридические лица, производящие стратегические товары либо непосредственно от имени иностранного производителя реализующие их на территории Республики Казахстан;
16) просроченная задолженность - это задолженность, неоплаченная в установленный договором либо графиком погашения срок;
17) стратегические товары - уголь, газ, мазут, дизельное топливо, используемое в качестве топлива для производства тепловой энергии субъектами естественных монополий, электрическая энергия - для субъектов естественных монополий в сферах передачи и распределения электрической энергии, водохозяйственной и канализационной систем.";
в пункте 3:
часть первую дополнить предложением следующего содержания:
"Перечень, представляемый компетентному и уполномоченному органам, должен быть прошит и пронумерован, последний лист скрепляется подписью первого руководителя заказчика или лица, исполняющего его обязанности, и печатью заказчика.";
часть вторую дополнить предложением:
"Изменения и дополнения в Перечень должны соответствовать, требованиям, установленным к самому Перечню, и представляются компетентному и уполномоченному органам не позднее 10 дней с момента их принятия.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Закупки стратегических товаров субъект естественной монополии осуществляет непосредственно у производителей стратегических товаров, за исключением случаев:
наличия дефицита электрической энергии на соответствующем товарном рынке при отсутствии доступа на рынок централизованной торговли электрической энергии и мощности;
закупки газа у организаций, осуществляющих его импорт, при наличии дефицита газа.";
в пункте 6 слова ", а также на привлечение грантов, займов и кредитов, предоставляемых международными финансовыми организациями" исключить;
часть первую пункта 8 дополнить предложением следующего содержания:
"При проведении повторного тендера заказчик уведомляет уполномоченный орган не позднее, чем за семь дней до его проведения.";
в пункте 8-1:
после слова "участвовать" дополнить словами "в качестве наблюдателя";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Потребитель услуг (товаров, работ) субъекта естественной монополии вправе обращаться в уполномоченный орган с жалобами на неправомерные действия заказчика, тендерной комиссии, секретаря тендерной комиссии (секретариата), технических экспертов.";
в пункте 9:
слова ", не относящихся к основным средствам", исключить;
слово "суммы" исключить;

мынадай мазмұндағы 9-2-тармақпен толықтырылсын:
"9-2. Табиғи монополиялар субъектiлерi мазут және (немесе) дизель отынының түрiндегi стратегиялық тауарларды көрсетiлген мұнай өнiмдерiнiң меншiк иелерi болып табылатын мұнайдың меншiк иелерiнен немесе мұнай өнiмдерiн өндiрушiлерден сатып алуды жүзеге асырады.";
16-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң мемлекеттiк тiркелiмнiң жергiлiктi бөлiмiне енгiзiлген табиғи монополия субъектiсi аптасына үш реттен жиi емес шығатын мерзiмдi баспасөз басылымда, ал Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң мемлекеттiк тiркелiмнiң республикалық бөлiмiне енгiзiлген табиғи монополия субъектiсi аптасына үш реттен жиi емес шығатын және Қазақстан Республикасының барлық аумағында таралатын мерзiмдi баспасөз басылымда тендер өткiзу туралы хабарламаны жария етедi.";
19-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) қажет болған жағдайда, тапсырысшыға тендерлiк құжаттамаға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;";
21-тармақ мынадай мазмұндағы үшiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Тендерлiк құжаттаманы алған әлеуеттi жеткiзiп берушiлердiң тiркеу журналы және тендерлiк өтiнiмдердi және тендерлiк өтiнiмдер бар конверттердi ашу рәсiмiне қатысуға ниет бiлдiрген әлеуеттi жеткiзiп берушiлердi тiркеу журналы тiгiлуге, нөмiрленуге, соңғы бетi бiрiншi басшының қолымен және тапсырысшының мөрiмен расталуға тиiс.";
мынадай мазмұндағы 22-1-тармақпен толықтырылсын:
"22-1. Тендерлiк комиссияның осы Ереженiң нормаларын бұза отырып қабылданған шешiмдер заңсыз деп танылады.";
23-тармақтың 13) тармақшасындағы "қайтарып алу құқығын" деген сөздерден кейiн "және тапсырысшының, тендерлiк комиссияның, тендерлiк комиссия хатшысының (хатшылықтың) және техникалық сарапшылардың заңсыз iс-қимылдарына әлеуеттi жеткiзушiнiң шағымдану құқығын" деген сөздермен толықтырылсын;
33-тармақтың 2) тармақшасында:
оныншы абзацтағы "Қазақстан Республикасы бойынша" деген сөздердiң алдынан "тендерлiк өтiнiмдерiмен конверттердi ашқан күнге дейiн үш айдан кешiктiрмей берiлген" деген сөздермен толықтырылсын;
он екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"банк (банктер) алдында әлеуеттi жеткiзушiнiң мерзiмi өткен берешегiнiң жоқтығы туралы тендерлік өтінімдерімен конверттерді ашу күнінің алдындағы үш ай бұрын банктiң (банктердiң) анықтамасы. Егер әлеуеттi жеткiзушi екiншi деңгейдегi бiрнеше банктердiң немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдiк банктiң клиентi болып табылған жағдайда, осындай анықтама банктiң (банктердiң) мөрi басылған бiрiншi басшысының қолымен немесе оны алмастыратын тұлғаның қолымен мұндай банктердiң әрқайсысынан берiледi.
Егер анықтамада банктiң бiрiншi басшысының қолы болмаса, онда анықтамамен осындай анықтамаға осы тұлғаның қол қою құқығы берiлгенiн көздейтiн құжаттың көшiрмесiмен берiлуге тиiс;";

дополнить пунктом 9-2 следующего содержания:
"9-2. Закупка субъектами естественных монополий стратегических товаров в виде мазута и (или) дизельного топлива осуществляется у собственников нефти или у производителей нефтепродуктов, являющихся собственниками указанных нефтепродуктов.";
пункт 16 дополнить частью второй следующего содержания:
"Субъект естественной монополии, включенный в местный раздел Государственного регистра субъектов естественных монополий, публикует объявление о проведении тендера в периодическом печатном издании, выпускаемом не реже трех раз в неделю, а субъект естественной монополии, включенный в республиканский раздел Государственного регистра субъектов естественных монополий - в периодическом печатном издании, выпускаемом не реже трех раз в неделю и распространяемом на всей территории Республики Казахстан.";
подпункт 3) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"3) при необходимости вносит заказчику предложения по внесению изменений и дополнений в тендерную документацию;";
пункт 21 дополнить частью третьей следующего содержания:
"Журнал регистрации потенциальных поставщиков, получивших тендерную документацию и журнал регистрации тендерных заявок и потенциальных поставщиков, изъявивших желание участвовать в процедуре вскрытия конвертов с тендерными заявками, должны быть прошнурованы, пронумерованы, последний лист скреплен подписью первого руководителя и печатью заказчика.";
дополнить пунктом 22-1 следующего содержания:
"22-1. Решения тендерной комиссии принятые в нарушение норм настоящих Правил признаются не законными.";
подпункт 13) пункта 23 дополнить словами "и на право потенциального поставщика на обжалование неправомерных действий заказчика, тендерной комиссии, секретаря тендерной комиссии (секретариата) и технических экспертов";
в подпункте 2) пункта 33:
в абзаце десятом дополнить словами ", выданная не позднее трех месяцев до дня вскрытия конвертов с тендерными заявками";
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"справка банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности потенциального поставщика за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, перед банком (банками). В случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков за подписью первого руководителя или лица, его замещающего с печатью банка (банков). Если справка подписана не первым руководителем банка, то справка должна представляться вместе с копией документа, прямо предусматривающего, что данному лицу предоставлено право подписи данных справок;";

34-тармақтың 2) тармақшасының төртiншi және бесiншi абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"банк (банктер) алдында әлеуеттi жеткiзушiнiң мерзiмi өткен берешегiнiң жоқтығы туралы тендерлiк өтiнiмдерiмен конверттердi ашу күнiнiң алдындағы үш ай бұрын банктiң (банктердiң) анықтамасы. Егер ықтимал өнiм берушi екiншi деңгейдегi бiрнеше банктердiң немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдiк банктiң клиентi болып табылған жағдайда, осындай анықтама банктiң (банктердiң) мөрi басылған бiрiншi басшысының қолымен немесе оны алмастыратын тұлғаның қолымен мұндай банктердiң әрқайсысынан берiледi.
Егер анықтамада банктiң бiрiншi басшысының қолы болмаса, онда анықтамамен осындай анықтамаға осы тұлғаның қол қою құқығы берiлгенiн көздейтiн құжаттың көшiрмесiмен берiлуге тиiс;
тендерлiк өтiнiмдерiмен конверттердi ашқан күнге дейiн үш айдан бұрын болмайтын Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушiнiң салық берешегiнiң, мiндеттi зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдары бойынша берешегiнiң жоқтығы туралы тиiстi салық орган белгiлеген нысандағы анықтама;";
36-тармақтың екiншi бөлiгi сөйлеммен толықтырылсын:
"Бұл ретте, егер техникалық ерекшелiк және (немесе) банктiк кепiлдiк тендерлiк өтiнiммен бiрге тiгiлсе, онда ол осы тендерлiк өтiнiмнен бас тартуға негiз болып табылмайды. Мұндай жағдайда банктiк кепiлдiктiң түпнұсқасы әлеуеттi жеткiзушiге қайтарылмайды.";
39-тармақта:
"үш процентi мөлшерiнде" деген сөздер алынып тасталсын;
"құнының" деген сөзден кейiн "бiрден үш процентке дейiнгi мөлшерде" деген сөздермен толықтырылсын;
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Шағын кәсiпкерлiктiң субъектiлерi мен Қазақстан Республикасы мүгедектерiнiң қоғамдық бiрлестiктерiмен құрылған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер өндiретiн ұйымдар болып табылатын әлеуеттi жеткiзушiлер тендерлiк құжаттамада көзделген тәсiл мен шарттар нысанда олардың тендерлiк өтiнiмдерiнде ұсынылған, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердiң құнынан бiрден бiр жарым процентке дейiн мөлшерде тендерлiк өтiнiмнiң кепiлдiктi қамтамасыз етуiн енгiзедi.";
мынадай мазмұндағы 44-1-тармақпен толықтырылсын:
"44-1. Әлеуеттi жеткiзушiлер, егер:
1) шағын кәсiпкерлiктiң субъектiлерi болып табылса және тұтастай тендер бойынша олар ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердiң көлемi құндық көрiнiсiнде айлық есептiк көрсеткiштен алты мың есе мөлшерден аспаса;
2) Қазақстан Республикасы мүгедектерiнiң қоғамдық бiрлестiктерiмен құрылған тауарлар, жұмыстар мен қызметтер өндiретiн ұйымдар болып табылса, тендер бойынша олар ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердiң көлемi құндық көрiнiсiнде айлық есептiк көрсеткiштен он сегiз мың есе мөлшерден аспаса;

абзацы четвертый и пятый подпункта 2) пункта 34 изложить в следующей редакции:
"справка банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности потенциального поставщика за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, перед банком (банками). В случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из банков за подписью первого руководителя или лица, его замещающего с печатью банка (банков). Если справка подписана не первым руководителем банка, то справка должна представляться вместе с копией документа, прямо предусматривающего, что данному лицу предоставлено право подписи данных справок;
справка установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан, выданная не ранее трех месяцев до дня вскрытия конвертов с тендерными заявками;";
часть вторую пункта 36 дополнить предложением:
"При этом, если техническая спецификация и (или) банковская гарантия прошиты вместе с тендерной заявкой, то это не является основанием для отклонения данной тендерной заявки. В этом случае оригинал банковской гарантии не возвращается потенциальному поставщику.";
в пункте 39 после слов "в размере" дополнить словами "от одного до";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Потенциальные поставщики, являющиеся субъектами малого предпринимательства и организациями, производящими товары, работы и услуги, создаваемые общественными объединениями инвалидов Республики Казахстан, вносят гарантийное обеспечение тендерной заявки в размере от одного до полутора процентов от стоимости закупаемых товаров, работ и услуг, предложенной в их тендерных заявках в форме, способом и на условиях, предусмотренных в тендерной документации.";
дополнить пунктом 44-1 следующего содержания:
"44-1. Потенциальные поставщики не вносят обеспечения тендерной заявки, если:
1) являются субъектами малого предпринимательства и в целом по тендеру объем предлагаемых ими товаров, работ и услуг в стоимостном выражении не превышает шеститысячекратного размера месячного расчетного показателя;
2) являются организациями, производящими товары, работы и услуги, создаваемыми общественными объединениями инвалидов Республики Казахстан, по тендеру объем предлагаемых ими товаров, работ и услуг в стоимостном выражении не превышает восемнадцатитысячекратного размера месячного расчетного показателя;

3) екi кезеңдi рәсiмдердi пайдалана отырып тендердiң бiрiншi кезеңiне қатысса тендерлiк өтiнiмнiң қамтамасыз етуiн енгiзбейдi.";
46-тармақтың екiншi бөлiгiнде "әлеуеттi жеткiзiп берушiлерге" деген сөздерден кейiн "алған күнi мен уақытын көрсете отырып, қолдарын қойғызып" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 48-1-тармақпен толықтырылсын:
"48-1. Тендерлiк комиссия бас тартқан тендерлiк өтiнiм бағалауға және тендерлiк өтiнiмдердi салыстыруға қабылдана алмайды.";
51-тармақтың бiрiншi абзацындағы "тендерге қатысу үшiн түскен" деген сөздер "тендерлiк комиссия бас тартпаған" деген сөздермен ауыстырылсын;
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"54. Тапсырысшы жетi жұмыс күнi iшiнде тендердiң (бiр көзден сатып алу) қорытындыларын шығарған күнiнен бастап барлық қатысқан әлеуеттi жеткiзiп берушiлердi тендер өткiзiлетiнi туралы хабарландыру жарияланған мерзiмдi баспасөз басылымында тендердiң атауын, жеңiмпазды, тендер жеңiмпазы ұсынған тауардың, жұмыстың және қызметтiң атауы мен бағасын көрсете отырып, тендердiң нәтижелерiн жариялау арқылы хабардар етедi.";
55-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 57-1 және 57-2-тармақтармен толықтырылсын:
"57-1. Әлеуеттi жеткiзiп берушi уәкiлеттi органға тапсырысшының, тендерлiк комиссияның, тендерлiк комиссия хатшысының (хатшылығының) және техникалық сарапшылардың заңсыз iс-қимылдарына шағымдануға құқылы.
57-2. Тапсырысшы тоқсан сайын есептi тоқсаннан кейiнгi айдың оныншы күнiне дейiн уәкiлеттi органға осы Ереженiң 6-қосымшасына сай нысан бойынша жасалған өткiзiлген сатып алу туралы ақпаратты ұсынады.";
65-тармақтағы "негiзгi құралдарға жатпайтын," деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 67-1-тармақпен толықтырылсын:
"67-1. Әрбiр әлеуеттi жеткiзiп берушi бiр ғана баға ұсыныстарын ұсынады, ол жазбаша түрде (төлеуге арналған шот, web-сайттың ақпаратты және басқа да) ресiмделуге тиiс. Жеке тұлғалардың баға ұсынысы жеке куәлiгiнiң нөмiрiн және банктiк деректемелерiн, eгep олар болса, көрсете отырып, тапсырысшы басшысының атына өтiнiш түрiнде ресiмделедi.
Егер сатып алынатын тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатуға және жеткiзуге арналған қызмет мiндеттi лицензиялауға жататын болған жағдайда, тапсырысшы осындай лицензияның нотариалды куәландырылған көшiрмесiн сұратады.";
68-тармақта:
3) тармақшадағы "тауарлар", "тауарларға" деген сөздерден кейiн тиiсiнше ", жұмыстар, қызметтер", "жұмыстарға, қызметтерге" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) тендер әлеуеттi жеткiзiп берушiлерден өтiнiмдер болмауына байланысты өтпедi деп танылса;";
5) тармақша алынып тасталсын;

3) участвуют на первом этапе тендера с использованием двухэтапных процедур.";
в части второй пункта 46 после слов "процедуре вскрытия," дополнить словами "под роспись с указанием даты и времени получения, а";
дополнить пунктом 48-1 следующего содержания:
"48-1. Тендерная заявка, отклоненная тендерной комиссией, не может быть принята к оценке и сопоставлению тендерных заявок.";
в абзаце первом пункта 51 слова "принятые для участия в тендере" заменить словами "не отклоненные тендерной комиссией";
пункт 54 изложить в следующей редакции:
"54. Заказчик в течение семи рабочих дней со дня подведения итогов тендера (закупок из одного источника) извещает всех принявших участие потенциальных поставщиков путем опубликования в периодическом издании, в котором публиковалось объявление о проведении тендера, результатов тендера с указанием его названия, победителя, наименования и цены единицы товара, работ и услуг, предложенных победителем тендера.";
пункт 55 исключить;
дополнить пунктами 57-1 и 57-2 следующего содержания:
"57-1. Потенциальный поставщик вправе обжаловать в уполномоченный орган неправомерные действия заказчика тендерной комиссии, секретаря тендерной комиссии (секретариата) и технических экспертов.
57-2. Заказчик ежеквартально в срок до десятого числа месяца следующего за отчетным кварталом представляет в уполномоченный орган информацию о проведенных закупках, составляемую по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
в пункте 65 слова ", не относящихся к основным средствам" исключить;
дополнить пунктом 67-1 следующего содержания:
"67-1. Каждый потенциальный поставщик представляет только одно ценовое предложение, которое должно быть оформлено в письменном виде (счет на оплату, информация web-сайта и иное). Ценовое предложение физических лиц оформляется в виде заявления на имя руководителя заказчика с указанием номера удостоверения личности и банковских реквизитов, если они имеются.
В случае, если деятельность на продажу и поставку закупаемых товаров (работ, услуг) подлежит обязательному лицензированию заказчик запрашивает нотариально засвидетельствованную копию такой лицензии.";
в пункте 68:
в подпункте 3) после слов "товары", "товарам" дополнить соответственно словами ", работы, услуги", ", работам, услугам";
дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) тендер признан не состоявшимся в связи с отсутствием заявок потенциальных поставщиков;";
подпункт 5) исключить;

68-1-тармақта:
бiрiншi бөлiгiнде:
2) тармақшадағы "және сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердiң көлемдерiн (санын), сондай-ақ сатып алу сомасын көрсете отырып, тапсырысшының осы тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi сатып алу қажеттiгi туралы құзыреттi органның қорытындысы" деген сөздер ", сәйкестендiру, стандарттау немесе сыйысымдылығын қамтамасыз ету мақсатында сандық және құндық көрiнiсiнде сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердiң көлемдерiн көрсете отырып, тапсырысшының осы тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi сатып алу қажеттiгi туралы құзыреттi органның қорытындысы, сондай-ақ техникалық ерекшелiктiң және (немесе) қолда бар тауарлармен, жұмыстармен және қызметтермен стандарттау, сәйкестендiру және сыйысымдылығын қамтамасыз ету қажеттiгiн растайтын өзге де құжаттың";
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) ашық тендер өткiзген кезде әлеуеттi жеткiзушiлерден тендерлiк өтiнiмдер болмауына байланысты сатып алудың қажеттiгiн растау үшiн - осы тендер бойынша - мынадай құжаттардың: тендерлiк комиссия құру туралы бұйрықтың, тендерлiк құжаттаманың, тендердiң қорытындылары туралы хаттаманың, мерзiмдi баспасөз басылымында жариялау күнiмен тендердi өткiзу туралы хабарландырудың көшiрмелерiн, бұл ретте ден қою шараларын келiсуден және қабылдаудан бас тарту үшiн тендерлiк рәсiмдердi бұзу негiз болып табылады.";
4)-тармақша алынып тасталсын;
екiншi бөлiкте "3)" деген саннан кейiн ", 3-1)" деген санмен толықтырылсын;
73-тармақтың екiншi бөлiгi алынып тасталсын;
көрсетiлген Ережеге берiлген 1-қосымша осы бұйрыққа берiлген 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
көрсетiлген Ережеге берiлген 6-қосымша осы бұйрыққа берiлген 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң Заң департаментi (Ғ.Т.Жолдыбаева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң Әкiмшiлiк жұмысы және талдау департаментi (Е.О.Есiркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн:
1) оны ресми бұқаралық ақпарат құралдарында заңнамада белгiленген тәртiппен жариялауды қамтамасыз етсiн;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң құрылымдық бөлiмшелерi мен аумақтық органдарының назарына жеткiзсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын өзiм бақылаймын.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Төрағаның міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды
реттеу агенттiгiнiң

в пункте 68-1:
в части первой:
в подпункте 2) слова "и заключение компетентного органа о необходимости закупки заказчиком данных товаров, работ и услуг, с указанием объемов (количества) закупаемых товаров, работ и услуг, а также суммы закупки" заменить словами ", заключение компетентного органа о необходимости закупки заказчиком данных товаров, работ и услуг в целях унификации, стандартизации или обеспечения совместимости, с указанием объемов закупаемых товаров, работ и услуг в количественном и стоимостном выражении, а также техническую спецификацию и (или) иную документацию, подтверждающую необходимость стандартизации, унификации, и обеспечения совместимости с имеющимися товарами, работами и услугами;";
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) для подтверждения необходимости закупки в связи с отсутствием тендерных заявок от потенциальных поставщиков при проведении открытого тендера - копии документов по данному тендеру: приказа о создании тендерной комиссии, тендерной документации, протокола об итогах тендера, объявления в периодической печати о проведении тендера с датой публикации, при этом основанием для отказа в согласовании и принятия мер реагирования будет являться нарушение тендерных процедур.";
подпункт 4) исключить;
в части второй после цифры "3)" дополнить цифрами ", 3-1)";
часть вторую пункта 73 исключить;
приложение 1 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Юридическому департаменту Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Джолдыбаева Г.Т.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И. о. Председателя
Приложение 1
к приказу Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
естественных монополий

2006 жылғы 14 тамыздағы
N 204-НҚ бұйрығына
қосымша
Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң
шығындары реттелiп көрсетiлетiн
қызметтерге тарифтер (бағалар, алым
ставкаларын) немесе олардың шектi
деңгейлерi мен тарифтiк сметалар бекiту
кезiнде ескерiлетiн тауарларды, жұмыстар
мен қызметтердi сатып алу ережесiне
1-қосымша
Алда тұрған тендер туралы хабарландыру нысаны
____________________________________________________________________
(тапсырысшының толық атауы)
мынадай тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi: (тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердiң және олардың санын (көлемiн) құнын көрсетпей-ақ қысқаша сипаттау); (сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердiң толық тiзбесi, олардың саны мен тендерлiк құжаттамада көрсетiлген жан-жақты ерекшелiгiне тапсырысшы сiлтеме жасауға құқылы) сатып алу жөнiнде ашық (қайталама) тендер өткiзу туралы хабарлайды.
Тауарлар, жұмыстар мен қызметтер жеткiзiлуге (орындалуға/көрсетiлуге) тиiс:
____________________________________________________________________
(тауарлар жеткiзiлетiн, жұмыстар орындалатын немесе қызметтер
____________________________________________________________________
көрсетiлетiн орынды көрсету)
Жеткiзудiң (орындаудың, көрсетудiң) талап етiлген мерзiмi.
Тендерге қатысуға Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 6 маусымдағы N 149-HҚ бұйрығымен бекiтiлген Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң шығындары реттелiп көрсетiлетiн қызметтерге тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) немесе олардың шектi деңгейлерi мен тарифтiк сметалар бекiту кезiнде ескерiлетiн тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi сатып алу ережесiнiң  13-тармағында көрсетiлген, бiлiктiлiк талаптарына жауап беретiн барлық ықтимал өнiм берушiлер жiберiледi.
Тендерлiк құжаттама пакетiн_____ жылғы "___" ________________ сағат____ минөтке дейiнгi мерзiмдi қоса (тендерлiк өтiнiмдер бар конверттердi ашқанға дейiн 24 сағат iшiнде уақыты мен күнiн көрсету)___________________, мекен-жай бойынша N___ бөлмеден_______ сағаттан ______ сағатқа дейiн алуға болады.
Тендерлiк құжаттама пакетiнiң құны___ теңгенi құрайды және____ шотына (тапсырыс берушiнiң тиiстi шотын көрсету) не бухгалтерияға енгiзiледi. Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi және Қазақстан Республикасы мүгедектерiнiң қоғамдық бiрлестiктерi жасап отырған тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi өндiретiн ұйымдарға тендерлiк құжаттама тегiн берiледi (егер тендерлiк құжаттаманы бергенi үшiн ақы өндiрiп алу хабарландыруда көзделмеген жағдайда, тендерлiк құжаттаманың тегiн берiлетiндiгiн көрсеткен жөн).
Тендерге қатысуға арналған, конвертке салынған тендерлiк өтiнiмдердi
____________________________________________________________________
(тапсырысшының толық атауы)
ықтимал өнiм берушiлер______________________________________________
N___ бөлме мекен-жайы бойынша ұсынады.
Тендерлiк өтiнiмдердi ұсынудың түпкiлiктi мерзiмi ____жылғы "___" ________________сағат______ минутқа дейiн.
Тендерлiк өтiнiмдер бар конверттердi мына мекен-жай бойынша:
______________________N_____ бөлмеде ______ жылғы "___" _________ ___ сағат минутте тендерлiк комиссия ашатын болады.
Ықтимал өнiм берушiлер және олардың өкiлдерi тендерлiк өтiнiмдер бар конверттердi ашу кезiнде қатыса алады.
Табиғи монополия субъектiсiнiң қызметтерiн (тауарларын,  жұмыстарын) тұтынушылар тауарларды (жұмыстарды, қызметтердi) сатып алу жөнiнде (тапсырысшының атауы) өткiзетiн тендерге байқаушы ретiнде қатысуға құқылы.
Қосымша ақпарат пен анықтаманы мына телефон арқылы: (қаланың коды мен телефон нөмiрiн көрсету қажет) алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды
реттеу агенттiгiнiң

от 14 августа 2006 года
N 204-ОД
Приложение 1
к Правилам закупок субъектами
естественных монополий товаров
работ и услуг, затраты на которые
учитываются при утверждении тарифов
(цен, ставок сборов) или их предельных
уровней и тарифных смет на
регулируемые услуги
Форма объявления о предстоящем тендере
________________________________________________________
(полное наименование заказчика)
объявляет о проведении открытого (повторного) тендера по закупкам следующих товаров, работ и услуг: (краткое описание товаров, работ и услуг и их количество (объем) без указания стоимости); (заказчик  праве сделать ссылку, что полный перечень закупаемых товаров, работ и услуг, их количество и подробная спецификация указаны в тендерной документации).
Товары, работы, услуги должны быть доставлены (выполнены/оказаны):
_________________________________________________________
(указать место поставки товаров, выполнения работ или оказания услуг).
Требуемый срок поставки (выполнения, оказания) _________
К участию в тендере допускаются все потенциальные поставщики, отвечающие квалификационным требованиям, указанным в  пункте 13 Правил закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги, утвержденных  приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции о 6 июня 2003 года N 149-ОД.
Пакет тендерной документации можно получить в срок до _____ часов ____ минут " ___ " _______ ___ г. (указать время и дату за 24 часа до вскрытия конвертов с тендерными заявками) включительно по адресу _____________, комната N ___ с ___ до ___ часов.
Стоимость пакета тендерной документации составляет тенге и вносится на счет (указать соответствующий счет заказчика) либо в бухгалтерию. Субъектам малого предпринимательства и организациям, производящим товары, работы и услуги, создаваемыми общественными объединениями инвалидов Республики Казахстан, тендерная документация предоставляется бесплатно.
(в случае, если взимание платы за предоставление тендерной документации не предусмотрено, в объявлении следует указать что тендерная документация предоставляется бесплатно).
Тендерные заявки на участие в тендере, запечатанные в конверты, представляются потенциальными поставщиками в
___________________________________________________________
(наименование заказчика)
по адресу: ________________ комната N ____.
Окончательный срок представления тендерных заявок до _____ часов ____ минут " ___ " ________ ____ года.
Конверты с тендерными заявками будут вскрываться тендерной комиссией в _____ часов _____ минут " ___ " _______ ____ года по следующему адресу: _______________ комната N ____
Потенциальные поставщики и их представители могут присутствовать при вскрытии конвертов с тендерными заявками.
Потребители услуг (товаров, работ) субъекта естественной монополии вправе участвовать в качестве наблюдателей в проводимом
______________________________________________________________
(наименование заказчика) тендере по закупке товаров (работ, услуг).
Дополнительную информацию и справки можно получить по телефону: (указать код города и номер телефона).
Приложение 2
к приказу Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
естественных монополий