Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының»"Банк болып табылмайтын заңды тұлғалардың банкноттарды, металл ақшаны және құндылықтарды инкассациялау жөніндегі қызметін лицензиялау және реттеу ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 10 қазандағы N 401 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы 18 қаңтардағы N 6 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 21 ақпандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4551 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 258 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 258 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру, сондай-ақ оларды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының»"Банк болып табылмайтын заңды тұлғалардың банкноттарды, металл ақшаны және құндылықтарды инкассациялау жөніндегі қызметін лицензиялау және реттеу ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 10 қазандағы  N 401 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2062 тіркелген; Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3643 тіркелген»"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының»"Банк болып табылмайтын заңды тұлғалардың банкноттарды, металл ақшаны және құндылықтарды инкассациялау, жіберу жөніндегі қызметін лицензиялау және реттеу ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 10 қазандағы N 401 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2005 жылғы 14 сәуірдегі  N 46 қаулысы; Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3935 тіркелген»"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының»Банк болып табылмайтын заңды тұлғалардың банкноттарды, металл ақшаны және құндылықтарды инкассациялау, жіберу жөніндегі қызметін лицензиялау және реттеу ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 10 қазандағы N 401 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2005 жылғы 18 қазандағы  N 128 қаулысы) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банк болып табылмайтын заңды тұлғалардың банкноттарды, металл ақшаны және құндылықтарды инкассациялау жөніндегі қызметін лицензиялау және реттеу ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 10 октября 2002 года № 401 "Об утверждении Правил лицензирования и регулирования деятельности по инкассации банкнот, монет и ценностей юридических лиц, не являющихся банками"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 января 2007 года № 6. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 февраля 2007 года № 4551. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 258
Сноска. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 258 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан, а также приведения их в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 10 октября 2002 года N 401 "Об утверждении Правил лицензирования и регулирования деятельности по инкассации банкнот, монет и ценностей юридических лиц, не являющихся банками" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2062;  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года N 46 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 10 октября 2002 года N 401 "Об утверждении Правил лицензирования и регулирования деятельности по инкассации, пересылке банкнот, монет и ценностей юридических лиц, не являющихся банками", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3643;  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 октября 2005 года N 128 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 10 октября 2002 года N 401 "Об утверждении Правил лицензирования и регулирования деятельности по инкассации, пересылке банкнот, монет и ценностей юридических лиц, не являющихся банками", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3935) внести следующие изменения и дополнение:
в  Правилах лицензирования и регулирования деятельности по инкассации банкнот, монет и ценностей юридических лиц, не являющихся банками, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Өтініш беруші инкассациялау бойынша операцияларды жүргізуге арналған лицензия алу үшін қажетті жарғылық капиталды қалыптастыруы, Ұлттық Банктің нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес келетін үй-жай мен жабдықты дайындауы тиіс.
Лицензия алу үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1)»" Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894 қаулысының  5-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төлегенін растайтын құжат;
3) жарғылық капиталдың қалыптастырылғанын растайтын құжат;
4) мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, жарғының және/немесе құрылтай шартының нотариат куәландырған көшірмелері.;
8-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Осы Ереженің 5-тармағында көзделген техникалық іс-шараларды орындалуы туралы қорытындыны Ұлттық Банктің филиалы қолма-қол ақшамен жұмыс бөлімшесі заңды тұлғадан өтініш келіп түскен күннен бастап екі күндік мерзімде Ұлттық Банктің филиалына жіберетін, Ұлттық Банктің қолма-қол ақшамен жұмыс бөлімшесінің тапсырмасы негізінде 10 жұмыс күні ішінде береді. Заңды тұлғаның үй-жайларын тексеру нәтижесі бойынша еркін нысандағы үш данада акт жасалады. Бірінші данасы қолма-қол ақшамен жұмыс бөлімшесіне, екінші данасы заңды тұлғаға жіберіледі, үшінші данасы Ұлттық Банктің филиалында қалады.";
9-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Заңды тұлғаға лицензия беруден бас тарту осы Ереженің 5-тармағында көзделген талаптардың кез келгені сақталмаған жағдайда жүргізіледі.";
14-тармақтың 5) тармақшасы алынып тасталсын;
19-тармақ алынып тасталсын;
2-қосымшада:
5-тармақ алынып тасталсын;
10-тармақтың 4-тармақшасындағы»"тұрақты" деген сөз алынып тасталсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Қолма-қол ақшамен жұмыс департаменті (Мәжитов Д.М.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне және аумақтық филиалдарына және банкноталарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау бойынша қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.

"5. Для получения лицензии на проведение операций по инкассации, заявитель должен сформировать необходимый уставный капитал, подготовить помещение и оборудование, соответствующее требованиям настоящих Правил и нормативных правовых актов Национального Банка.
Для получения лицензии заявитель представляет следующие документы:
1) заявление установленной формы, согласно приложению 5 к постановлению Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации Закона Республики Казахстан "О лицензировании";
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности;
3) документ, подтверждающий формирование уставного капитала;
4) нотариально засвидетельствованные копии свидетельства о государственной регистрации, устава и/или учредительного договора.";
пункт 8 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Заключение о выполнении технических мероприятий, предусмотренных пунктом 5 настоящих Правил, выдается в течение 10 рабочих дней филиалом Национального Банка на основании поручения подразделения по работе с наличными деньгами Национального Банка, которое направляется подразделением по работе с наличными деньгами в филиал Национального Банка в двухдневный срок с даты поступления заявления юридического лица. По результатам осмотра помещений юридического лица составляется акт в произвольной форме в трех экземплярах. Первый экземпляр направляется в подразделение по работе с наличными деньгами, второй - юридическому лицу, третий остается в филиале Национального Банка.";
абзац первый пункта 9 изложить в следующей редакции:
"9. Отказ в выдаче лицензии юридическому лицу производится в случае несоблюдения любого из требований, предусмотренных пунктом 5 настоящих Правил.";
подпункт 5) пункта 14 исключить;
пункт 19 исключить;
в приложении 2:
пункт 5 исключить;
в подпункте 4 пункта 10 слово "стационарную" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту по работе с наличными деньгами (Мажитов Д.М.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и организаций, осуществляющих деятельность по инкассации банкнот, монет и ценностей.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Б.А.Әлжановқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Альжанова Б.А.
Председатель
Национального Банка