"Қазақстан Республикасы Президентін, Парламентінің депутаттарын сайлауға әзірлік және өткізуге байланысты құжаттарды сақтаудың, мұрағатқа тапсырудың және жоюдың Ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 1999 жылғы 2 қазандағы N 33/250 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2007 жылғы 27 масымдағы N 91/181 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2007 жылғы 4 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4782 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2013 жылғы 25 маусымдағы № 13/210 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Орталық сайлау комиссиясының 25.06.2013 № 13/210 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  12-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Президентін, Парламентінің депутаттарын сайлауға әзірлік және өткізуге байланысты құжаттарды сақтаудың, мұрағатқа тапсырудың және жоюдың Ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 1999 жылғы 2 қазандағы  N 33/250 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 931 тіркелген, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының "Орталық сайлау комиссиясының 1999 жылғы 2 қазандағы N 33/250 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" 2000 жылғы 3 қарашадағы  N 15/15 , нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, тіркеу N 1292, "Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 1999 жылғы 2 қазандағы N 33/250 "Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттарын сайлауға әзірлік және өткізуге байланысты құжаттарды сақтаудың, мұрағатқа тапсырудың және жоюдың Ережесі туралы" және 1999 жылғы 2 қазандағы N 33/251 "Қазақстан Республикасы мәслихаттарының депутаттарын сайлауға әзірлік және өткізуге байланысты құжаттарды сақтаудың, мұрағатқа тапсырудың және жоюдың Ережесі туралы" қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" 2005 жылғы 8 сәуірдегі  N 155/221 , нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, тіркеу N 3588 және "Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттарын сайлауға әзірлік және өткізуге байланысты құжаттарды сақтаудың, мұрағатқа тапсырудың және жоюдың ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 1999 жылғы 2 қазандағы N 33/250 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2005 жылғы 8 қыркүйектегі  N 13/31 , нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, тіркеу N 3839 қаулыларымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен, 2005 жылғы 20 қыркүйекте N 213 (24170) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 2 октября 1999 года N 33/250 "О Правилах хранения, передачи в архив и уничтожения документов, связанных с подготовкой и проведением выборов Президента, депутатов Парламента Республики Казахстан"
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 27 июня 2007 года N 91/181. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июля 2007 года N 4782. Утратило силу постановлением Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 25 июня 2013 года № 13/210
Сноска. Утратило силу постановлением Центральной избирательной комиссии РК от 25.06.2013 № 13/210 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 12 Конституционного закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 2 октября 1999 года N 33/250 "О Правилах хранения, передачи в архив и уничтожения документов, связанных с подготовкой и проведением выборов Президента, депутатов Парламента Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 931, с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 3 ноября 2000 года N 15/15 "О внесении изменений в постановление Центральной избирательной комиссии от 2 октября 1999 года N 33/250", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1292, от 8 апреля 2005 года N 155/221 "О внесении изменений в постановления Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 2 октября 1999 года N 33/250 "О Правилах хранения, передачи в архив и уничтожения документов, связанных с подготовкой и проведением выборов депутатов Парламента Республики Казахстан" и N 33/251 "О Правилах хранения, передачи в архив и уничтожения документов, связанных с подготовкой и проведением выборов депутатов маслихатов Республики Казахстан", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3588 и от 8 сентября 2005 года N 13/31 "О внесении дополнений и изменений в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 2 октября 1999 года N 33/250 "О Правилах хранения, передачи в архив и уничтожения документов, связанных с подготовкой и проведением выборов депутатов Парламента Республики Казахстан", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3839, опубликованное в "Казахстанской правде" 20 сентября 2005 г. N 252, "Юридической газете" 20 сентября 2005 г. N 172)) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 12-бабының 6) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ: ";
3-тармақта "Парламент Мәжілісінің депутаттарын сайлау жөніндегі округтік," деген сөздер алып тасталсын;
4-тармақта "Парламент Мәжілісінің депутаттарын сайлау жөніндегі округтік," деген сөздер алып тасталсын;
аталған қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентін, Парламентінің депутаттарын сайлауға әзірлік және өткізуге байланысты құжаттарды сақтаудың, мұрағатқа тапсырудың және жоюдың Ережесінде:
1-тармақта:
мынадай мазмұндағы он бірінші, он екінші, он бесінші, он алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаттығына кандидаттарды ұсыну туралы" Қазақстан халқы ассамблеясы Кеңесінің хаттамаларынан үзінді көшірмелер;
Қазақстан Республикасы азаматтарының Қазақстан халқы ассамблеясы сайлайтын Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаттығына кандидат ретінде дауысқа түсу туралы өтініштері;
Қазақстан халқы ассамблеясы ұсынған әр адам туралы өмірбаян мәліметтері;
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаттығына кандидат пен оның жұбайының (зайыбының) табысы және мүлкі туралы декларацияны тапсырғанын дәлелдейтін құжаттар;";
он жетінші абзац алып тасталсын;
он сегізінші абзац "Парламенті Сенатының депутаттарын" деген сөздерден кейін "Қазақстан халқы ассамблеясы сайлайтын Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаттарын" деген сөздермен толықтырылсын;
он тоғызыншы абзац алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жиырма жетінші, жиырма сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"партиялық тізімдерін ұсынған саяси партиялардың сайлау алдындағы бағдарламалары, плакаттары, парақшалары, ұрандары және өзге де үгіттік баспа материалдары;
сайланған, партиялық тізімдерін ұсынған саяси партиялардың сайлау алдындағы бағдарламалары, плакаттары, парақшалары, ұрандары және өзге де үгіттік баспа материалдары, сондай-ақ оларды тіркеу үшін қажетті құжаттардың көшірмелері;";
2-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан халқы ассамблеясы отырыстарының хаттамаларынан үзінділерді;";
3-тармақ алып тасталсын;
4-тармақтың бірінші абзацында "округтік және" деген сөздер алып тасталсын;
7-тармақта:
бірінші және бесінші абзацтар "жойылған бюллетеньдер," деген сөздерден кейін "жойылған есептен шығару куәліктері," деген сөздермен толықтырылсын;
бесінші абзац "Парламент Мәжілісінің" деген сөздерден кейін ", партиялық тізімдер бойынша сайланатын" деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы абзацта "округтік" деген сөз "аумақтық" деген сөзбен ауыстырылсын;
жетінші абзац алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан халқы ассамблеясы сайлайтын Парламент Мәжілісі депутаттарын сайлау жөніндегі жасырын дауыс беруге арналған бюллетеньдерді мөрленген күйінде, оның ішінде жойылған бюллетеньдерді, сондай-ақ Қазақстан халқы ассамблеясының отырысына қатысушылардың тізімдері мен оларға қосымша құжаттарды сайлау қорытындылары жарияланғаннан кейін алты ай ішінде құпия ақпарат есебінде сақтап, ал одан кейін акт бойынша жоятын Орталық сайлау комиссиясына акт бойынша тапсырады.".

"В соответствии с подпунктом 6) статьи 12 Конституционного закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в пункте 3 слова "окружные по выборам депутатов Мажилиса Парламента," исключить;
в пункте 4 слова "окружных по выборам депутатов Мажилиса Парламента," исключить;
в Правилах хранения, передачи в архив и уничтожения документов, связанных с подготовкой и проведением выборов Президента, депутатов Парламента Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1:
дополнить абзацами одиннадцатым, двенадцатым, пятнадцатым, шестнадцатым следующего содержания:
"выписки протоколов Совета Ассамблеи народа Казахстана о выдвижении кандидатов в депутаты Мажилиса Парламента Республики Казахстан;
заявления граждан Республики Казахстан о согласии баллотироваться кандидатом в депутаты Мажилиса Парламента Республики Казахстан, избираемые Ассамблеей народа Казахстана;";
"биографические данные о каждом лице, выдвинутым Советом Ассамблеи народа Казахстана;
документы, подтверждающие сдачу кандидатом в депутаты Мажилиса Парламента Республики Казахстан и его супругом (супругой) декларации о доходах и об имуществе;";
абзац семнадцатый исключить;
абзац восемнадцатый после слов "Республики Казахстан" дополнить словами "депутатов Мажилиса Парламента Республики Казахстан, избираемых Ассамблеей народа Казахстана,";
абзац девятнадцатый исключить;
дополнить абзацами двадцать седьмым, двадцать восьмым следующего содержания:
"предвыборные программы, плакаты, листовки, лозунги и иные агитационные печатные материалы политических партий, выдвинувших партийные списки;
предвыборные программы, плакаты, листовки, лозунги и иные агитационные печатные материалы, а также копии необходимых для регистрации документов избранных политических партий, выдвинувших партийные списки;";
пункт 2 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"выписки из протоколов заседаний Ассамблеи народа Казахстана;";
пункт 3 исключить;
в абзаце первом пункта 4 слова "окружные и" исключить;
в пункте 7:
абзацы первый и пятый после слов "погашенные бюллетени," дополнить словами "погашенные открепительные удостоверения,";
абзац пятый после слов "Мажилиса Парламента" дополнить словами ", избираемых по партийным спискам,";
в абзаце шестом слово "окружные" заменить словом "территориальные";
абзац седьмой исключить;
дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"Бюллетени для тайного голосования по выборам депутатов Мажилиса Парламента, избираемых Ассамблеей народа Казахстана, в опечатанном виде, в том числе погашенные бюллетени, а также списки участвующих в заседании Ассамблеи народа Казахстана и документы к ним передаются по акту в Центральную избирательную комиссию, где хранятся на правах конфиденциальной информации в течение шести месяцев после опубликования итогов выборов, а затем уничтожаются по акту.".

2. Осы қаулы облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, Қазақтан Республикасы астанасының әкімдері мен сайлау комиссияларының төрағаларына, Қазақстан Республикасы Орталық мемлекеттік мұрағатына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне жіберілсін.
3. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
хатшысы

2. Направить данное постановление акимам и председателям областных, города республиканского значения, столицы Республики Казахстан избирательным комиссиям, Центральному государственному архиву Республики Казахстан, Министерству культуры и информации Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
Секретарь
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан