"Бас бостандығын шектеу түріндегі жазаны атқаруды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2003 жылғы 4-мамырдағы N 81 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 29 маусымдағы N 192 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 20 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4821 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 170 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2009.12.24 № 170 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық-атқару жүйесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 26-наурыздағы  Заңына сәйкес келтіру мақсатында,"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып,  БҰЙЫРАМЫН:
1. Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізімінде N 2266 болып тіркелген ("Бас бостандығын шектеу түріндегі жазаны орындауды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізімінде N 3296 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 26 қарашадағы  N 343 бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) "Бас бостандығын шектеу түріндегі жазаны атқаруды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2003 жылғы 4 мамырдағы N 81  бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген бас бостандығын шектеу түріндегі жазаны орындау жөніндегі  Нұсқаулықта :
6-тармақта "қылмыстық-атқару инспекциялары" деген сөздер "Инспекциялары" деген сөзбен ауыстырылсын;
8-тармақта "қылмыстық-атқару инспекцияларының" деген сөздер "Инспекцияларының" деген сөзбен ауыстырылсын;
12-тармақта "әскери комиссариатқа" деген сөздер "жергілікті әскери басқару органына" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Күзет карточкасы есепке қойылған күні аумақтық әділет органдарының құжаттандыру және тіркеу бөлімшелеріне беріледі.";
15-тармақта "әскерикоматқа" деген сөз "жергілікті әскери басқару органына" деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармақта:
"сотталғанның" деген сөзден кейін "(кәмелеттік жасқа толмағандар)" деген сөздермен толықтырылсын;
"(Бұйрыққа 8-қосымша)" деген сөздер "(Бұйрыққа 8, 17-қосымшалар)" деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақ алып тасталсын;
19-тармақта "қылмыстық-атқару Инспекцияларына" деген сөздер тиісінше "Инспекцияларына" деген сөздермен ауыстырылсын;
24-тармақта "жауаптылығы" деген сөзден кейін "және құқықтары" деген сөздермен толықтырылсын;
25-тармақта "қылмыстық-атқару инспекциясы" деген сөздер "Инспекциясы" деген сөзбен ауыстырылсын;
26-тармақта "қылмыстық-атқару инспекциясы" деген сөздер "Инспекциясы" деген сөзбен ауыстырылсын;
28-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің нормативтік құқықтық актілерімен бекітілген жаза өтеу тәртібі мен шарттарынан туындайтын Инспекция талаптарын орындауға.";
үшінші абзацта "қылмыстық-атқару инспекциялары әкімшілігінің" деген сөздер "Инспекцияның" деген сөзбен ауыстырылсын;
бесінші абзацта "қылмыстық-атқару инспекциясына" деген сөздер "Инспекцияға" деген сөзбен ауыстырылсын, "қылмыстық-атқару инспекцияларының әкімшілігі" деген сөздер "Инспекция" деген сөзбен ауыстырылсын;
алтыншы абзацта "қылмыстық-атқару инспекцияларының әкімшілігін" деген сөздер "Инспекцияны" деген сөзбен ауыстырылсын;
жетінші азат жолда "белгіленген үлгідегі" деген сөздер алып тасталсын;
29-тармақта "қылмыстық-атқару инспекциясы әкімшілігінің" деген сөздер "Инспекция" деген сөзбен ауыстырылсын;
31-тармақта "Қылмыстық-атқару инспекциясы әкімшілігімен" деген сөздер "Инспекциямен" деген сөзбен ауыстырылсын;
32-тармақта "қылмыстық-атқару Инспекциясы әкімшілігі" деген сөздер алып тасталсын;
34-тармақта "қылмыстық-атқару Инспекциясының әкімшілігі" деген сөздер "Инспекция" деген сөзбен ауыстырылсын;
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 мая 2003 года № 81 "Об утверждении Инструкции по организации исполнения наказания в виде ограничения свободы"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 июня 2007 года № 192. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июля 2007 года № 4821. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 декабря 2009 года № 170
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 24.12.2009 № 170 (порядок введения в действие см. п. 2).
В целях приведения в соответствие с Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам уголовно-исполнительной системы" от 26 марта 2007 года, руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции",  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 мая 2003 года N 81 "Об утверждении Инструкции по организации исполнения наказания в виде ограничения свободы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2266), с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 343 "О внесении изменений и дополнений в Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 мая 2003 года N 81 "Об утверждении Инструкции по организации исполнения наказания в виде ограничения свободы" зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3296), следующие изменения и дополнения:
в  Инструкции по организации исполнения наказания в виде ограничения свободы, утвержденной указанным приказом:
в пункте 6 слова "уголовно-исполнительных инспекций" заменить словом "Инспекций";
в пункте 8 слова "уголовно-исполнительными инспекциями" заменить словом "Инспекциями";
в пункте 12 слово "военкомат" заменить словами "местный орган военного управления";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Сторожевая карточка в день постановки на учет передается в подразделение документирования и регистрации территориальных органов юстиции.";
в пункте 15 слово "военкомат" заменить словами "местный орган военного управления";
пункт 16:
после слова "осужденного" дополнить словом "(несовершеннолетнего)";
слова "(приложение 8 к Приказу)" заменить словами "(приложения 8, 17 к Приказу)";
пункт 17 исключить;
в пункте 19 слова "уголовно-исполнительную инспекцию" заменить словами "Инспекцию" соответственно;
в пункте 24 после слов "разъясняются его" дополнить словами "права и";
в пункте 25 слова "уголовно-исполнительной инспекцией" заменить словом "Инспекцией";
в пункте 26 слова "уголовно-исполнительной инспекции" заменить словом "Инспекции";
в пункте 28:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Выполнять требования Инспекций, вытекающие из порядка и условий отбывания наказания, утвержденные нормативными правовыми актами Министерства юстиции Республики Казахстан.";
в абзаце третьем слова "администрации уголовно-исполнительной инспекции" заменить словом "Инспекции";
в абзаце пятом слова "уголовно-исполнительную инспекцию" заменить словом "Инспекцию", слова "администрацией уголовно-исполнительной инспекции" заменить словом "Инспекции";
в абзаце шестом слова "администрацию уголовно-исполнительной инспекции" заменить словом "Инспекцию";
в абзаце седьмом слова "установленного образца" исключить;
в пункте 29 слова "администрации уголовно-исполнительной инспекции" заменить словом "Инспекции";
в пункте 31 слова "администрацией уголовно-исполнительной инспекции" заменить словом "Инспекцией";
в пункте 32 слова "администрацией уголовно-исполнительной" исключить;
в пункте 34 слова "администрацией уголовно-исполнительной инспекции" заменить словом "Инспекцией";
пункт 35 изложить в следующей редакции:

"35. Сотталғандарға Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару кодексінде (бұдан әрі-Кодекс) белгіленген тәртіппен Инспекция, жазаны өтеуден мерзiмiнен бұрын шартты түрде босату, жазаның өтелмеген бөлiгiн неғұрлым жеңiл жаза түрiмен ауыстыруға ұсынуға қолдаухат ұсынуға немесе бас тартуға бір ай мерзімінде мәселені қарауға міндетті, ол кейіннен сотқа енгізу үшін прокурорға жіберіледі.
Жазасын өтеу мерзімінің заңмен белгіленген бір бөлігін өтеген сотталған адамды шартты түрде мерзімінен бұрын босату мүмкіндігі туралы жәбірленушіні не оның өкілін үкім шығарған сот берген мекен-жай бойынша пошта арқылы Инспекция тапсырыс хатпен хабардар етеді.";
36-тармақта "қылмыстық-атқару инспекциясының әкімшілігі" деген сөздер "Инспекция" деген сөзбен ауыстырылсын;
37-тармақта "қылмыстық-атқару инспекциясының әкімшілігі" деген сөздер "Инспекция" деген сөзбен ауыстырылсын;
40-тармақта "қылмыстық-атқару инспекциясының" деген сөздер "Инспекция" деген сөзбен ауыстырылсын;
41-тармақта:
"спирттік iшiмдiктерді бiрнеше рет қолдану және нашақорлық заттарын медицинасыз қабылдау емес мақсаттарда пайдалану" деген сөздер алып тасталсын;
"қылмыстық-атқару инспекциясы" деген сөздер "Инспекция" деген сөзбен ауыстырылсын;
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Кейін жасалған әрбір тәртіп бұзушылық алдыңғысына жаза тағайындалғаннан кейін жасалған жағдайда тұрғылықты жеріне, жұмыс немесе оқу орнына келудің белгіленген кестесін бұзу, өзіне сот жүктеген міндеттерді орындаудан жалтару, сондай-ақ сол үшін әкімшілік жаза қолданылған сотталған адамның қоғамдық тәртіпті бұзуы жазаны өтеу тәртібі мен шарттарын бұзушылық болып табылады.";
43-тармақта "қылмыстық-атқару инспекциясының әкімшілігі" деген сөздер "Инспекция" деген сөзбен ауыстырылсын;
44-тармақта "он күндік" деген сөздер "ай сайын" деген сөздермен ауыстырылсын;
47-тармақта "174, 175 тармақтарында көзделген" деген сөздер "175-тармағында көзделген" деген сөздермен ауыстырылсын;
48-тармақта "инспекция" деген сөз "Инспекция" деген сөзбен ауыстырылсын;
49-тармақта бірінші абзацта "инспекциялар" деген сөз "Инспекциялар" деген сөзбен ауыстырылсын;
50-тармақта "инспекциялар" деген сөз "Инспекциялар" деген сөзбен ауыстырылсын;
53-тармақта "қала, аудан әскери комиссариатына" деген сөздер "жергілікті әскери басқару органына" деген сөздермен ауыстырылсын;
54-тармақта "көші-қон қызметіне" деген сөздер "құжаттандыру және тіркеу бөлімшесіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
2. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Әділет министрі
"Келісілген"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
"__"__________ 2007 жыл
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі

"35. На осужденных в установленном Уголовно-исполнительным кодексом Республики Казахстан (далее - Кодекс) порядке Инспекция обязана в месячный срок рассмотреть вопрос и вынести ходатайство о представлении либо отказе в представлении к условно-досрочному освобождению от отбывания наказания или к замене неотбытой части наказания более мягким видом наказания, которое направляется прокурору для последующего внесения в суд.
О возможности условно-досрочного освобождения осужденного, отбывшего установленную законом часть срока наказания, Инспекция, уведомляет потерпевшего либо его представителя почтой заказным письмом по адресу, представленному судом, вынесшим приговор.";
в пункте 36 слова "администрацией уголовно-исполнительной инспекции" заменить словом "Инспекцией";
в пункте 37 слова "администрация уголовно-исполнительной инспекции" заменить словом "Инспекция";
в пункте 40 слова "уголовно-исполнительной инспекции" заменить словом "Инспекции";
в пункте 41:
слова "неоднократное употребление спиртных напитков и немедицинское употребление наркотических веществ" исключить;
слова "уголовно-исполнительной инспекции" заменить словом "Инспекции";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Нарушением порядка и условий отбывания наказания являются: нарушение установленного графика пребывания по месту жительства, работы или учебы, уклонения от исполнения возложенных на него судом обязанностей, а также нарушение общественного порядка, за которое на осужденного налагалось административное взыскание, при условии, что каждое последующее нарушение совершено после наложения взыскания за предыдущее.";
в пункте 43 слова "администрацией уголовно-исполнительной инспекции" заменить словом "Инспекцией";
в пункте 44 слово "ежедекадной" заменить словом "ежемесячной";
в пункте 47 слова "предусмотренные пунктами 174, 175" заменить словами "предусмотренной пунктом 175";
в пункте 48 слово "инспекции" заменить словом "Инспекции";
в пункте 49 абзаце первом слово "инспекции" заменить словом "Инспекции";
в пункте 50 слово "инспекции" заменить словом "Инспекции";
в пункте 53 слово "горрайвоенкомат" заменить словами "местный орган военного управления";
в пункте 54 слова "миграционную службу" заменить словами "отдел документирования и регистрации".
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр юстиции
"Согласовано"
Генеральный прокурор
Республики Казахстан
Министр внутренних дел
Республики Казахстан

21 маусым 2007 жыл

21 июня 2007 года