8. Өтінімге мыналар:
1) Субъектінің ресми бланкісінде ұсынылатын материалдардың тізбесімен ілеспе хат, Субъектінің әкімшілік персоналының басшы қызметкерлерінің штат кестесіне және оларға еңбекақы төлеудің шекті деңгейіне түсіндірме жазба;
2) әкімшілік персонал бойынша лауазымды жалақыларға (тарифтік ставкаларға) сараланған үстеме ақылар мен үстемелерді, сыйлық беру және өзге де сыйақылар жүйесін, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына лауазымды жалақылардың (тарифтік ставкалардың) мөлшерін қоса алғанда, еңбекақы төлеудің нысаны мен жүйесін қамтитын Субъекті қызметкерлеріне еңбекақы төлеу және оларды ынталандыру туралы Субъекті бекіткен ереже;
3) Субъектінің әкімшілік персоналының басшы қызметкерлерінің тізбесі;
4) жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуын және олармен аффилиирленген тұлғаларды растайтын құжат;
5) Субъект бекіткен штат кестесі екі данада;
6) Субъектінің әкімшілік персоналының басшы қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің шекті деңгейі екі данада;
7) Субъекті бекіткен ұйымдық құрылымы;
8) Уәкілетті орган Субъект персоналдың нормативтік санын бекіту немесе Субъектінің персонал санын бекіту үшін өтінімдерді қарау үшін қабылдау туралы ақпарат уәкілетті органның шешімі көшірмесі;
9) ағымдағы жыл және алдыңғы екі жыл үшін есеп (1-т есебі);
10) еңбекақы төлеу қорын (еңбекақы төлеуге шығыстарды) бекіту туралы шешім қоса беріледі.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009.02.05 N 30-НҚ бұйрығымен.
9. Өтінімге қоса берілетін материалдарға Субъектінің бірінші басшысы не оның алмастыратын тұлға қол қоюға тиіс. Бұл ретте материалдардың әрбір парағына Субъектінің бірінші басшысы не оның орынбасары қол қоюға тиіс.
10. Субъектінің штат кестелері нөмірленуге және мазмұны (тақырыбы) бар, сол жағының жоғарғы бұрышында "Келісілген", ал оң жағының жоғарғы бұрышында "Бекітілген" деген белгісі бар, штат кестесі қабылданған негізгі актінің түрін көрсете отырып, оны қабылдаған күні және мөрмен расталған тіркеу нөмірі бар бірінші парақ болуға тиіс.
11. Субъектінің әкімшілік персоналының басшы қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің шекті деңгейлері нөмірленуге және мазмұны (тақырыбы) бар, сол жағының жоғарғы бұрышында "Келісілген", ал оң жағының жоғарғы бұрышында "Бекітілген" деген белгісі бар, Субъектінің әкімшілік персоналының басшы қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің шекті деңгейлері қабылданған негізгі актінің түрін көрсете отырып, оны қабылдаған күні және мөрмен расталған тіркеу нөмірі бар бірінші парақ болуға тиіс.

8. К заявке прилагается следующее:
1) сопроводительное письмо с перечнем представляемых материалов на официальном бланке Субъекта, пояснительная записка к штатному расписанию и предельному уровню оплаты труда руководящих работников административного персонала Субъекта;
2) утвержденное Субъектом положение об оплате и стимулировании труда работников Субъекта, которое должно включать форму и систему оплаты труда, включая дифференцированные доплаты и надбавки к должностным окладам (тарифным ставкам) по административному персоналу, систему премирования и иного вознаграждения, размеры должностных окладов (тарифных ставок) в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) перечень руководящих работников административного персонала Субъекта;
4) документ, подтверждающий участие государства в уставном капитале Субъекта и аффилиированных с ними лицами;
5) штатное расписание Субъекта в двух экземплярах;
6) предельный уровень оплаты труда руководящих работников административного персонала Субъекта в двух экземплярах;
7) утвержденная Субъектом организационная структура;
8) копия решения уполномоченного органа об утверждении нормативной численности персонала Субъекта или информация о принятии уполномоченным органом к рассмотрению заявки на утверждение нормативной численности персонала Субъекта;
9) отчет по труду за текущий год и предшествующие два года (форма 1-т);
10) решение об утверждении фонда оплаты труда (расходов на оплату труда).
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 05.02.2009 N 30-ОД (порядок введения в действие см. п.5 ).
9. Прилагаемые к заявке материалы должны быть подписаны первым руководителем Субъекта, либо его заместителем. При этом каждый лист материалов должен быть парафирован первым руководителем Субъекта, либо его заместителем.
10. Штатные расписания Субъекта должны быть пронумерованы и содержать титульный лист с оглавлением (содержание) с отметкой в левом верхнем углу "Согласовано", а в правом верхнем углу "Утверждено" вместе с указанием на вид основного акта посредством которого принято штатное расписание, дата его принятия и регистрационный номер, заверенное печатью.
11. Предельные уровни оплаты труда руководящих работников административного персонала Субъекта должны быть пронумерованы и содержать титульный лист с оглавлением (содержание) с отметкой в левом верхнем углу "Согласовано", а в правом верхнем углу "Утверждено" вместе с указанием на вид основного акта посредством которого приняты предельные уровни оплаты труда руководящих работников административного персонала Субъекта, дата его принятия и регистрационный номер, заверенное печатью.

12. Уәкілетті органмен келісу уәкілетті органның соған уәкілетті лауазымды тұлғасының бұрыштамасымен ресімделеді.
Бұрыштама соған уәкілетті лауазымды тұлға лауазымының атауын, бұрыштама қоятынның жеке қолын, қолдың таратылып жазылуын, күнін және елтаңбалық мөрді қамтиды.
3. Өтінімді қарау тәртібі
13. Уәкілетті орган өтінімді алған күннен бастап бес жұмыс күннің ішінде берілген материалдардың толықтығын тексереді және Субъектінің өтінімді қарауға алғаны туралы не оны қабылдаудан бас тартқаны туралы жазбаша нысанда хабардар етеді.
14. Қарауға Субъектінің өтінімін қарауға қабылдаудан бас тарту үшін негіздер:
1) осы Ереженің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды және ақпаратты ұсынбауы немесе толық көлемде ұсынбауы;
2) осы Ереженің 9-тармағының талаптарын бұза отырып құжаттарды ұсыну;
3) шынайы емес ақпаратты қамтитын құжаттарды ұсыну болып табылады.
15. Уәкілетті орган өтінімді уәкілетті органға өтінім түскен күннен бастап отыз күн күнтізбелік ішінде қарайды.
16. Өтінімге берілген материалдарды растау, нақтылау және тексеру үшін уәкілетті орган қосымша ақпаратты сұратуға, сондай-ақ қызметтің осындай түрімен айналысатын Субъектілердің әкімшілік персоналының басшы қызметкерлерінің штат кестелеріне және оларға еңбек ақы төлеудің шекті деңгейіне салыстырмалы талдау жүргізе алады.
17. Қызметтің осындай түрімен айналысатын Субъектілердің әкімшілік персоналының басшы қызметкерлерінің штат кестелеріне және оларға еңбек ақы төлеудің шекті деңгейіне салыстырмалы талдау жүргізу кезінде өтінімді қарау мерзімі салыстырмалы талдау жүргізу кезеңіне, бірақ отыз күнтізбелік күннен аспайтын кезеңге тоқтатыла тұрады. Уәкілетті орган өтінімді қарау тоқтатыла тұрғаны туралы Субъектіні жазбаша нысанда хабардар етеді.
18. Өтінімді қарау нәтижелері бойынша уәкілетті орган Субъектінің әкімшілік персоналының басшы қызметкерлерінің штат кестесінің бір данасын және Субъектінің әкімшілік персоналының басшы қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің шекті деңгейінің бір данасын қоса бере отырып, келісілгені не келісуден бас тартылғаны туралы бас тарту себептерін көрсете отырып Субъектіні жазбаша хабардар етеді.

12. Согласование уполномоченным органом оформляется визой уполномоченного на то должностного лица уполномоченного органа.
Виза включает в себя наименование должности уполномоченного на то должностного лица, личную подпись визирующего, расшифровку подписи, дату и гербовую печать.
3. Порядок рассмотрения заявки
13. Уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявки проверяет полноту представленных материалов и в письменной форме уведомляет Субъекта о принятии заявки к рассмотрению, либо об отказе в ее принятии с указанием оснований отказа.
14. Основаниями для отказа в принятии заявки Субъекта к рассмотрению являются:
1) непредставление или представление не в полном объеме документов и информации, указанных в пункте 8 настоящих Правил;
2) представление документов с нарушением требований пункта 9 настоящих Правил;
3) представление документов, содержащих недостоверную информацию.
15. Заявка рассматривается уполномоченным органом в течение тридцати календарных дней со дня поступления заявки в уполномоченный орган.
16. Для подтверждения, уточнения и проверки представленных к заявке материалов уполномоченный орган может запросить дополнительные документы и информацию, а также провести сравнительный анализ штатных расписаний и предельного уровня оплаты труда руководящих работников административного персонала Субъектов, занимающихся аналогичным видом деятельности.
17. При проведении сравнительного анализа штатных расписаний и предельного уровня оплаты труда руководящих работников административного персонала Субъектов, занимающихся аналогичным видом деятельности, срок рассмотрения заявки приостанавливается на период проведения сравнительного анализа, но не более, чем на тридцать календарных дней. О приостановлении рассмотрения заявки уполномоченный орган уведомляет Субъекта в письменной форме.
18. По результатам рассмотрения заявки уполномоченный орган направляет Субъекту письмо о согласовании, с приложением одного экземпляра штатного расписания Субъекта и одного экземпляра предельного уровня оплаты труда руководящих работников административного персонала Субъекта, либо об отказе в согласовании с указанием причин отказа.