Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 27 қарашада N 319 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 26 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5063 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 30 наурыздағы N 91 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010.03.30 N 91 Бұйрығымен.
"Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558қаулысының 2-тармағын іске асыру мақсатында, "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2 тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустерден шығатын ресми құжаттарға апостиль қою мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік меншік объектілеріне ерекше құқықты беру туралы шарттарды тіркеу мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес сабақтас құқықтар объектілері мен туындыларын пайдалануға лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес авторлық құқық және сабақтас құқықтармен қорғалатын туындыларға құқықты мемлекеттік тіркеу мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға арналған лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тіркеу мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдерді аттестаттау және тіркеу, Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілін тіркеу туралы куәлікті беру мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтауға алу мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес Діни бірлестіктерді мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) құжаттарын рәсімдеу, діни бірлестіктердің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгертулер мен толықтыруларды тіркеу мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес Діни бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеуге (қайта тіркеуге) құжаттарын ресімдеу, филиалдар мен өкілдіктердің ережелеріне енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;

Об утверждении стандартов оказания государственных услуг
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 ноября 2007 года № 319. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2007 года № 5063. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2010 года № 91
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 30.03.2010 № 91.
В целях реализации пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт оказания государственной услуги по апостилированию официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт оказания государственной услуги по регистрации договоров об уступке исключительного права на объекты промышленной собственности согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт оказания государственной услуги по государственной регистрации прав на произведения, охраняемые авторским правом и смежными правами согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт оказания государственной услуги по государственной регистрации лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт оказания государственной услуги по государственной регистрации лицензионного, сублицензионного договоров на использование объектов промышленной собственности согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) стандарт оказания государственной услуги по регистрации и аттестации патентных поверенных Республики Казахстан, выдача свидетельства о регистрации патентного поверенного Республики Казахстан согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) стандарт оказания государственной услуги по выдаче справок о сдаче на хранение рукописи, хранение рукописей неопубликованных произведений согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) стандарт оказания государственной услуги по оформлению документов о государственной регистрации и перерегистрации религиозных объединений, регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы религиозных объединений согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) стандарт оказания государственной услуги по оформлению документов для учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств, регистрации внесенных изменений и дополнений в положение о филиалах и представительств религиозных объединений согласно приложению 9 к настоящему приказу;

10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес уәкілетті органдары азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу туралы мұрағаттық анықтама беру мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2009.02.12 N 14 Бұйрығымен.
2. Тіркеу қызметі, Діни және Зияткерлік меншік құқығы комитеттерінің басшылары көрсетілген стандарттарды Комитеттер жұмысына енгізуді қамтамасыз етсін.
3. Тіркеу қызметі, Діни және Зияткерлік меншік құқығы комитеттерінің басшылары көрсетілген стандарттарды бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуін және веб-сайттарда орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жауапты хатшысы А.С. Кенжехановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 27 қарашадағы
N 319 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге де мемлекеттiк органдардан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою туралы мемлекеттік қызмет көрсету cтандарты
1. Жалпы ережелер
1. Апостиль - құжатқа қол қойған адамның қолының түпнұсқалығын және оның өкiлеттiктерiн растауды, сондай-ақ осы құжат бекiтiлген мөрдiң немесе мөртаңбаның түпнұсқалылығын растайтын арнайы мөртаңба. Апостильдi қою Гаага конвенциясына қатысушы елдердің аумағында қолдануға арналған апостиленетiн құжаттардың түпнұсқалылығы мен дұрыс ресiмделiнуiне кепiлдiктi қамтамасыз ету болып табылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: жартылай автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасының Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыру талаптарын жоятын конвенцияға қосылуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының, "Шетелдік ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудің күшін жоятын конвенция (Гаага, 1961 жылғы 5 қазан) ережелерін іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 сәуірдегі N 545 қаулысының, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1536 болып тіркелген "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою тәртiбi мен шарттары туралы бiрыңғай қағиданы бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 4 маусымдағы N 67 бұйрығының негізінде көрсетіледі.

10) стандарт оказания государственной услуги по регистрации актов гражданского состояния согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) стандарт оказания государственной услуги по выдаче архивных справок о регистрации актов гражданского состояния уполномоченными органами согласно приложению 11 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 12.02.2009 N 14 (порядок введения в действие см. п.5).
2. Руководителям Комитетов регистрационной службы, по делам религии и по правам интеллектуальной собственности обеспечить внедрение в деятельность Комитетов указанных стандартов и их соблюдение.
3. Руководителям Комитетов регистрационной службы, по делам религии и по правам интеллектуальной собственности обеспечить размещение стандартов на web-сайтах и информационных стендах в здании.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства юстиции Республики Казахстан Кенжеханова А.С.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 ноября 2007 года N 319
Стандарт оказания государственной услуги по апостилированию
официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных
государственных органов, а также от нотариусов
Республики Казахстан 1. Общие положения
1. Апостиль - специальный штамп, удостоверяющий подлинность подписи лица, подписавшего документ, и подтверждение его полномочий, а также подлинность печати или штампа, которыми скреплен этот документ. Проставление апостиля является обеспечением гарантии подлинности и надлежащего оформления апостилируемых документов, предназначенных для действия на территории стран-участниц Гаагской конвенции.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Закона Республики Казахстан "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов", постановления Правительства Республики Казахстан 24 апреля 2001 года N 545 "О мерах по реализации положений Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов (Гаага, 5 октября 1961 года)", приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 4 июня 2001 года N 67 "Об утверждении Единых правил о порядке и условиях проставления апостиля на официальных документах, исходящих из государственных органов, также от нотариусов Республики Казахстан", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1536.

4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) апостильдеу жұмыстарын ұйымдастыру бөлімі мен облыстардағы және Алматы қаласы әділет департаменттері көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет Министрлік үйі ғимаратында, облыстар мен Алматы қаласы әділет департаменттерінің ғимараттарында көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны болып апостильденген құжаттарды беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушыларға) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдерде көрсетіледі:
Комитет басшылары бекіткен кесте бойынша құжаттар күн бойы қабылданады және беріледі. Тиісті құжаттарды қосымша тексеру қажет болған жағдайда құжаттарды беру мерзімі 15 күнге дейін ұзартылады.
8. Ресми құжаттарға апостиль қою үшін айлық есеп көрсеткіштен (бұдан әрі - АЕК) 20 % көлемінде мемлекеттік баж төленеді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми Интернет сайтында (www.minjust.kz), сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету стандартының   1 қосымшасында байланыс деректері көрсетілген облыстар мен Алматы қаласы әділет департаменттерінің ғимараттарында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын сенбі мен жексенбіден басқа күндері көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау сағат 9.00-ден 11.00-ге дейін, құжаттарды беру сағат 17.00-ден 19.00-ге дейін жүргізіледі. Алдын ала жазылу және қызметтерді жедел ресімдеу жүргізілмейді.
11. Қызмет Министрліктер үйі ғимаратында Қазақстан Республикасы Комитеттің апостильдеу жұмыстарын ұйымдастыру бөлімінде және өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша облыстар мен Алматы қаласы әділет департаменттерінің ғимараттарында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Құжаттарды ресми апостильдеу үшін жеке куәлік немесе паспорт, апостильдеу үшін мемлекеттік баж төленгені туралы түбіртек, сондай-ақ өтініш беруші өзі келе алмаса, өтініш беруші тұлғаларға уәкілеттік беретін нотариалдық сенімхат ұсынылу қажет.
Заңды тұлғалардың өкілдері үшін - заңда белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхат.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланкілерді толтыру, өтініш талап етілмейді.
14. Құжаттарды қабылдау апостильдеу жұмыстарын ұйымдастыру бөлімінің қызметкерлерінің және облыстар мен Алматы қаласы әділет департаменттері қызметкерлерінің жеке кабинеттерінде қабылданады.
15. Тұтынушылардың апостильдеу үшін ұсынған құжаттары апостиль қою үшін ұсынылған құжаттарды тіркеу кітабында тіркеледі.

4. Государственная услуга оказывается отделом организации работы по апостилированию Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет), департаментами юстиции областей и города Алматы.
Услуга оказывается в здании Дома министерств, зданиях департаментов юстиции областей и города Алматы.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, является выдача апостилированных документов.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребители).
7. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
прием и выдача документов осуществляется в течение дня, согласно графику, утвержденного руководством Комитета. При необходимости дополнительной проверки соответствующих документов выдача документов продлевается до 15 дней.
8. За проставление апостиля на официальных документах взимается государственная пошлина в размере 20 % от месячного расчетного показателя (далее - МРП).
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном Интернет сайте Министерства юстиции Республики Казахстан (www.minjust.kz), также в зданиях департаментов юстиции областей и города Алматы, контактные данные которых указаны в  приложении 2 к настоящему стандарту оказания государственной услуги.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья. Прием документов осуществляется с 9.00 до 11.00 часов, выдача документов производится с 17.00 до 19.00 часов.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не производится.
11. Услуга оказывается в здании Дома министерств в отделе организации работы по апостилированию Комитета и в зданиях департаментов юстиции областей и города Алматы по месту проживания заявителя.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для апостилирования официальных документов необходимо представить удостоверение личности или паспорт, квитанцию об оплате государственной пошлины за апостилирование, а также в случае, если заявитель не может обратиться лично, нотариальную доверенность, которым заявитель уполномочивает лиц на апостилирование официальных документов.
Для представителей юридических лиц - доверенность, оформленная в установленном законом порядке.
13. Для получения государственной услуги заполнение бланков, заявлений не требуется.
14. Прием документов осуществляется в отдельных кабинетах сотрудниками отдела апостилирования и сотрудниками Департаментов юстиции областей и г. Алматы.
15. Представленные на апостилирование документы потребителей регистрируются в книге регистрации документов, представленных для проставления апостиля.

16. Құжаттарды беру Комитет Басшылары бекіткен кесте бойынша жүргізіледі. Құжаттарды беруге апостильдеуге уәкілеттік берілген қызметкерлер жауапты.
Мемлекеттік қызметтің нәтижесін алу үшін тұтынушылардың жеке немесе олардың сенім берілген тұлғалары келуі талап етіледі.
17. Құжаттарда (түзеулер, тазартулар және басқа) қателер болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады. Егер осындай қателіктер анықталған жағдайда апостильдеуге уәкілеттік берілген қызметкерлер бір жұмыс күні ішінде өтініш иесіне құжаттарды қайтарып береді.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Уәкілетті органдардың жұмысы келесі принциптермен негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік парызды орындау барысында заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толымды және толық ақпарат беру;
5) ақпараттың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін апостильдеу жұмыстарын ұйымдастыру бөлімі мен облыстар мен Алматы қаласы әділет департаменттерінің жұмыстары бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын Комитеттің арнайы құрған жұмыс тобы бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Қажет болған жағдайда уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) Комитет басшысына шағымдануға болады.
Егер тұтынушы қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары сатыда қарауды талап етсе, тұтынушы шағымды жазбаша не электронды түрде шағымын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жолдай алады.
22. Шағым пошта арқылы немесе Комитет кеңсесі арқылы жеке қолмен 1002 бөлмеде және облыстар мен Алматы қаласы әділет департаменттерінде жұмыс күндері қабылданады.
23. Комитет кеңсесіне және облыстар мен Алматы қаласы әділет департаменттеріне келіп түскен шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдануға, тіркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиіс.
6. Байланыс ақпараты
24. Басшылардың жұмыс мен қабылдау кестесі Әділет министрлігінің жұмыс кестесіне сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсететін Комитеттің апостильдеу бөлімінің және облыстар мен Алматы қаласы әділет департаменттерінің байланыс деректері осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
Қазақстан Республикасының әділет
органдарынан және өзге де мемлекеттiк
органдардан, сондай-ақ нотариустардан
шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
туралы мемлекеттік қызмет көрсету
cтандартына 1 қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік
мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылғы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
тік жылда-
ғы ағымда-
ғы мәні

16. Выдача документов производится согласно графику, утвержденному Руководством Комитета. За выдачу документов ответственны сотрудники, уполномоченные на апостилирование.
Для получения результата оказания государственной услуги требуется личное посещение потребителей либо их доверенных лиц.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано при выявлении ошибок (исправлений, подчисток и другие). В случае выявления подобных ошибок сотрудники, уполномоченные на апостилирование, в течение рабочего дня возвращают заявителю документ.
3. Принципы работы
18. Деятельность центров основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа отдела апостилирования официальных документов, департаментов юстиции областей и города Алматы, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданными Комитетом рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц потребитель может обратиться к руководителю Комитета.
Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу в письменном, а также в электронном виде в Министерство юстиции Республики Казахстан.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии Комитета, кабинет 1002 и в Департаментах юстиции областей и города Алматы в рабочие дни.
23. Рассмотрение жалоб, поступивших в Комитет и в Департаменты юстиции областей и города Алматы осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. График работы и приема руководителей осуществляется в соответствии с графиком работы Министерства юстиции.
Контактные данные отдела апостилирования Комитета и Департаментов юстиции областей и города Алматы, предоставляющих государственную услугу, приведены в приложении 1 к настоящему стандарту.
Приложение 1 к стандарту
оказания государственной услуги
по апостилированию официальных
документов, исходящих из органов
юстиции и иных государственных
органов, а также от нотариусов
Республики Казахстан
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

4.2. белгіленген мерзімде
қаралған және қанағаттандыр-
ылған негізді шағымдардың %
(үлесі)
85%
75%
4.3.шағымданудың қолданыстағы
тәртібімен қанағаттандырылған
тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайы-
лылығына қанағаттанған тұты-
нушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасының әділет
органдарынан және өзге де мемлекеттiк
органдардан, сондай-ақ нотариустардан
шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
туралы мемлекеттік қызмет көрсету
cтандартына 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсететін Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитеті апостильдеу
бөлімінің және Әділет департаменттерінің байланыс деректері:
р/c N Әділет департамент-
терінің атауы
Мекен-жайы Байланыс телефондары
1.
ТҚК апостильдеу бөлімі
Астана қаласы,
Есіл өзенінің сол
жағалауы,
Министрліктер үйі,
13 кіреберіс, 967
бөлме
8(7172)
740612
2.
Алматы қаласы
050008,Алматы қ., Байзақов  көшесі,
287 А
2878(7272) 426582, 777545
3.
Ақмола облысы
020000, Көкшетау қаласы М. Горький көшесі, 37
8(7162)
258163, 252459
4.
Алматы облысы
Талдықорған қаласы, Қобылыса жырау  көшесі, 69 "А"
8(7282)
210815, 212518
5.
Ақтөбе облысы
Ақтөбе қаласы, Әбілхайыр хан
даңғылы, 51 "А"
8(7132)
562787, 540865
6.
Атырау облысы
Атырау қаласы
Азаттық көшесі, 140
8(7122)
354426, 465312
7.
Шығыс Қазақстан облысы
Өскемен қаласы
Ворошилов көшесі, 6
8(7232)
478717, 473127
8.
Жамбыл облысы
Тараз қаласы,
Достық алаңы,
Әділет үйі
8(7262)
430503, 435620
9.
Батыс Қазақстан облысы
Орал қаласы,
Достық даңғылы, 208
8(7112)
519043, 511085
10.
Қарағанды облысы
Қарағанды қаласы
Прогресс көшесі, 1
8(7212)
420539, 420533
11.
Қостанай облысы
Қостанай қаласы
Таран көшесі, 38
8(7142)
547803, 546261
12.
Қызылорда облысы
Қызылорда қаласы
Әйтеке би көшесі, 29
8(7242)
261130, 239367
13.
Маңғыстау облысы
Ақтау қаласы, 14
шағын аудан, 11 үй
8(7292)
433375, 433168
14.
Павлодар облысы
Павлодар қаласы
Ленин көшесі, 18
8(7182)
328167, 325383
15.
Солтүстік Қазақстан
облысы
Петропавл қаласы
Конституция көш., 72
8(7152)
332635, 332380
16.
Оңтүстік Қазақстан
облысы
Шымкент қаласы
Желтоқсан көшесі, 16
8(7252)
232376, 232482
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы»27»қарашадағы
№ N 319 бұйрығына
2-қосымша
Өнеркәсіптік меншік объектілеріне ерекше құқықты беру туралы
шарттарды тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету
стандарты
(Өзгеге ерекше құқық беру шарттарын тіркеу, Қорғау құжаттарын алуға құқық беру туралы келісім-шарттарды тіркеу және ішінара беру туралы шартты тіркеу)
1. Жалпы ережелер
1. Өнеркәсіптік меншік объектілеріне ерекше құқықты беру туралы шарттарды тіркеу - ерекше құқықты беру туралы шарт бойынша қорғау құжатын немесе өнеркәсіптік меншік объектілеріне ерекше құқықты беру фактілерін мемлекеттің тануы мен растау және тіркелген беру шарттарын тізілімге енгізу рәсімі.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
85%
75%
4.3. % (доля) потребителей
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95%
60%
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90%
60%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
70%
Приложение 2 к стандарту
оказания государственной услуги
по апостилированию официальных
документов, исходящих из органов
юстиции и иных государственных
органов, а также от нотариусов
Республики Казахстан
Контактные данные отдела апостилирования
Комитета регистрационной службы Министерства юстиции
Республики Казахстан и департаментов юстиции,
предоставляющих государственную услугу:
N
п/п
Наименование
Департаментов юстиции
Адрес
расположения
Контактные
телефоны
1
Отдела апостилирования
Комитета
регистрационной службы
г. Астана, Левый
берег реки Ишим,
Дом министерств
Подъезд 13,
кабинет 967
8 (7172) 740612
2
г. Алматы
ул. Байзакова 287
8(7272) 426582,
777545
3
Акмолинская область
г. Кокшетау
ул. М.Горького 37
8(7162)258163,
252459
4
Алматинская область
г. Талдыкорган
ул. Коблиса-Жырау,
69 "А"
8(7282) 210815,
212518
5
Актюбинская область
г. Актобе ул.
Абылхаир хана 51 "А"
8(7132)562787,
540865
6
Атырауская область
г. Атырау
ул. Азаттык 140
8(8122)354426,
465312
7
ВКО
г. Усть-Каменогорск
ул. Ворошилова 6
8(7232)478717,
473127
8
Жамбылская область
г. Тараз пл. Достык
Дом юстиции
8(7262)430503,
435620
9
ЗКО
г. Уральск
пр. Ленина 208
8(7112)519043,
511085
10
Карагандинская область
г. Караганда
ул. Прогресса 1
8(7212)420539,
420533
11
Костанайская область
г. Костанай
ул.Тарана 38
8(7142) 547803,
546261
12
Кызылординская область
г. Кызылорда
ул. Айтеке би 29
8(7242)261730,
239367
13
Мангистауская область
г. Актау 14 м-н,
д. 11
8(7292)433375,
433168
14
Павлодарская область
г. Павлодар
ул. Ленина 18
8(7182)328167,
325383
15
Северо-Казахстанская
область
г. Петропавловск
ул. Конституции, 72
8(7152)332635,
332380
16
Южно-Казахстанская
область
г. Шымкент
ул. Желтоксан 16
8(7252)232376,
232482
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 ноября 2007 года N 319
Стандарт
оказания государственной услуги
по регистрации договоров об уступке исключительного права
на объекты промышленной собственности
(Регистрация договора уступки исключительного права, Регистрация
договоров об уступке права на получение охранного документа и Регистрация
договоров о частичной уступке)
1. Общие положения
1. Регистрация договоров об уступке исключительного права на объекты промышленной собственности - процедура признания и подтверждения государством фактов уступки по договору уступки охранного документа или исключительного права на объект промышленной собственности и включения в Реестр зарегистрированных договоров уступки.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 10001029-баптарына (Ерекше бөлімі), "Патент заңы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 6-тармағына, "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы 1, 2, 3-тармақтарына,»"Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына, "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18, 19, 20-баптарына, "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңына, "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" Қазақстан Республикасы Заңына, "Өнеркәсіптік меншік объектілеріне ерекше құқықты беру туралы шарттарды тіркеу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық кесімдерді тіркеу тізілімінде N 4648 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті Төрағасының 2007 жылғы 24 сәуірдегі N 58-н.қ. бұйрығына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі - Комитет) және»"Ұлттық зияткерлік меншік институты" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі - сараптама жасау ұйымы) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орны: Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, Комитеттің веб-сайты: www.intellkaz.kz және Сараптама жасау ұйымы: www.kazpatent.kz.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны беру шартын тiркеу туралы шешiм болып табылады.
6. Патент иеленушi алған қорғау құжатын кез келген жеке немесе заңды тұлғаларға бере алады.
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдерде көрсетіледі:
Құжаттар ұсынылған соң сараптама жасау ұйымы өтініш келіп түскен күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде сараптама жасау ұйымы келіп түскен құжаттарға алдын ала сараптама жүргізеді, оның барысында қажетті құжаттардың бар болуы және оларға қойылған талаптардың сақталуы тексеріледі, өтінішке қоса берілетін шарт материалдарында сараптаманы жүргізу төлемін растайтын құжаттың болмаған жағдайында, өтініш берушіге алдын ала төлем есебі беріледі. Бұл ретте көрсетілген мерзімдер сараптама жасау ұйымына төлемнің келіп түскен күнінен бастап есептелінеді.
Шарттың қарауға қабылданған материалдарына бір ай мерзім ішінде олардың мәні бойынша сараптама жүргізіледі, соның барысында шарт материалдарына Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес талдау жүргізіледі.
Құжаттарды рәсімдеу талаптарын бұзған жағдайда немесе шартты тіркеуге кедергі жасайтын, бірақ осы кемшіліктерді жоюға болатын негіздер (соған қатысты шарт жасалатын патентке арналған ерекше құқықтың қолданылуының тоқтауы; күште қалуына төлемдер жүргізілмеген және төлемнің жеңілдік мерзіміндегі қорғау құжаттары (6 айдан аспағанда); Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген негiздердiң, сондай-ақ соған қатысты шарт жасалатын ерекше құқықтан қалыс қалуға кедергi келтiретiн, бұрын жасалған шарт бойынша қабылданған мiндеттемелердiң болуы; шартта Қазақстан Республикасының заңнамаларына және Қазақстан Республикасы қатысатын халықаралық шарттарға қайшы келетiн ережелердiң болуы) болғанда, өтініш берушіге жіберілген күннен бастап үш ай ішінде жоқ немесе түзетілген құжаттарды беруге немесе қажетті өзгерістер мен толықтыруларды енгізуге ұсынысы бар сауал жіберіледі.
Егер сараптама жүргізу барысында кейбір мәселелер бойынша қорытынды талап етілсе, онда бұл жағдайда мәні бойынша сараптама жүргізудің мерзімі қорытынды берілген күннен бастап есептелінеді. Сауал жіберілген күннен бастап он бес күн аралығындағы мерзім ішінде қызмет қорытындысы беріледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 10001029 Гражданского кодекса Республики Казахстан (Особенная часть), пункта 6 статьи 11 Закона Республики Казахстан "Патентный закон", пунктов 1, 2, 3 статьи 21 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", статьи 8 Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем", статей 1819, 20 Закона Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений", Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах", Закона Республики Казахстан "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью", приказа Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2007 года N 58-о.д. "Об утверждении Инструкции по регистрации договоров об уступке исключительного права на объекты промышленной собственности", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4648.
4. Государственная услуга оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет) и Республиканским государственным казенным предприятием "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее - экспертная организация).
Место оказания государственной услуги: г. Астана, Левый берег, Дом министерств, веб-сайт: Комитета: www.intellkaz.kz и экспертной организации: www.kazpatent.kz.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является решение о регистрации договора уступки.
6. Патентообладатель может уступить полученный охранный документ любому физическому или юридическому лицу.
7. Государственные услуги оказывается в следующие сроки:
После представления перечня документов, необходимых для регистрации договора уступки, экспертная организация в течение двадцати рабочих дней с даты поступления заявления проводит предварительную экспертизу поступивших документов, в ходе которой проверяется наличие необходимых документов и соблюдение установленных к ним требований, в случае отсутствия документа в прилагаемых к заявлению материалах договора, подтверждающего оплату проведения экспертизы, заявителю предъявляется счет на оплату. В этом случае указанные сроки исчисляются со дня поступления оплаты в экспертную организацию.
По принятым к рассмотрению материалам договора в месячный срок проводится их экспертиза по существу, в ходе которой проводится изучение материалов договора в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований (прекращение действия патента, в отношении которого заключается договор, не произведение оплаты за поддержание охранных документов в силе и которые находятся в льготном периоде оплаты (не более 6 месяцев), наличие предусмотренных законодательством Республики Казахстан оснований, а также принятых по ранее заключенным договорам обязательств, препятствующих уступке исключительного права, в отношении которого заключается договор, наличие в договоре положений, противоречащих законодательству Республики Казахстан и международным договорам, в которых участвует Республика Казахстан, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, заявителю направляется запрос с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы или внести необходимые изменения и дополнения.
Если в ходе проведения экспертизы требуется получение по отдельным вопросам заключений служб экспертной организации, то в этом случае сроки проведения экспертизы по существу исчисляются с даты представления заключения. Срок, в течение которого может быть представлено заключение службы составляет пятнадцать дней с даты направления запроса.

8. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 499-1-бабына сәйкес, өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiн пайдалануға байланысты басқаға беру, кепiл шарттарын, лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тiркегенi үшiн, айлық есептік көрсеткіштен 150 % көлемінде мемлекеттік баж салығы алынады. Қараныз K080000099
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми Интернет сайтында (www.minjust.kz), және де осы стандарттың 2 қосымшасындағы байланыс деректер бойынша  білуге болады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету сенбі және жексенбі күндерін есептемегенде, күн сайын көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау сағат 9-00 ден 19-00-ге дейін жүзеге асырылады, түскі үзіліс сағат 13.00-ден-15.00 дейін. Алдын ала жазылу жүргізілмейді.
11. Келушілер үшін күту залы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Сараптама жасау ұйымына беру шартын тіркеу үшін белгіленген нысан бойынша өтініш беріледі.
Өтінішке қосымша:
беру шартының түпнұсқасы мұқаба бетімен төрт данада. Шарттың әрбір данасы тігіледі, қағаз пломбасымен бекітіледі, оған тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалады, мөр бедерлемесі мен екі тараптың уәкілетті етілген тұлғаларының немесе өтініш берушінің қолдары қойылады. Шарттың әрбір парағы екі тараптың уәкілетті өкілдерімен қол қойылуы керек.
Беру шартының орнына шарттардың нотариалдық куәландырылған көшірмелері немесе құқықты беру фактісін қамтып көрсететін шарттан алынған нотариалды куәландырылған үзінді беріле алынады;
мұрагерлік құқығын немесе құқықтық мирасқорлығын растайтын құжаттың көшірмесі;
өтінішті патенттік сенім білдіруші немесе өзге өкіл арқылы берген жағдайда, сенімхат;
белгіленген мөлшерде тиісті төлемді растайтын құжат;
қорғау құжаты иесінің басқару органының немесе шарттарды бекіту және оған атқарушы орган басшысының қолын қою құзырлығын беру жөніндегі құрылтайшылар немесе акционерлердің ерекше құқығының жалпы жиналысының шешімі қоса беріледі.
Қорғау құжаттарды алу құқығын өзгеге беру шарттарды тіркеу туралы өтініш белгіленген нысан бойынша беріледі.
Өтінішке:
қорғау құжаттың алуға құқығын өзгеге беру шартының түпнұсқасы екі тарапымен қол қойылған, бар қосымша келісім мұқаба бетімен төрт данада. Шарттың әрбір данасы тігіледі, қағаз пломбасымен бекітіледі, оған тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалады, мөр бедерлемесі мен екі тараптың уәкілетті етілген тұлғаларының немесе өтініш берушінің қолдары қойылады. Шарттың әрбір парағы екі тараптың уәкілетті өкілдерімен қол қойылуы керек.
Беру шарттардың түпнұсқасы орнына олардың нотариалды куәландырылған көшірмесі ұсынылуы мүмкін;
мұрагерлік құқығын немесе құқықтық мирасқорлығы құқығын растайтын - құжат көшірмесі;
өтінішті патенттік сенім білдіруші немесе өзге өкіл арқылы берген жағдайда - сенімхат;
белгіленген мөлшерде тиісті төлемді растайтын құжат.
Ерекше құқықтарын ішінара басқаға беру шарттарды тіркеу туралы өтініш белгіленген нысан бойынша беріледі.
Өтінішке:
ерекше құқықтарын ішінара басқаға беру шартының түпнұсқасы екі тарапымен қол қойылған, бар қосымша келісім мұқаба бетімен төрт данада. Шарттың әрбір данасы тігіледі, қағаз пломбасымен бекітіледі, оған тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалады, мөр бедерлемесі мен екі тараптың уәкілетті етілген тұлғаларының немесе өтініш берушінің қолдары қойылады. Шарттың әрбір парағы екі тараптың уәкілетті өкілдерімен қол қойылуы керек.
Беру шарттарының түпнұсқасының орнына олардың нотариалдық куәландырылған көшірмесі ұсынылуы мүмкін.
мұрагерлік құқығын немесе құқықтық мирасқорлығы құқығын растайтын - құжат көшірмесі;
өтінішті патенттік сенім білдіруші немесе өзге өкіл арқылы берген жағдайда - сенімхат;
белгіленген мөлшерде тиісті төлемді растайтын құжат;
ерекше құқықты ішінара беру туралы шартты жасасу мәселелері бойынша қорғау құжаты иесінің басқару органының немесе құрылтайшылар немесе акционерлер жалпы отырысының шешімі.

8. Согласно статье 499-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", регистрация договоров уступки, залога, лицензионного, сублицензионного договоров, связанных с использованием объектов промышленной собственности, взимается государственная пошлина в размере 150 % от месячного расчетного показателя. см. K080000099
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном Интернет сайте Министерства юстиции Республики Казахстан (www.minjust.kz), также по контактным данным, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья. Прием документов осуществляется с 09.00 до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов. Предварительная запись не производится.
11. Зал ожидания для посетителей не предусмотрен.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для регистрации договора уступки исключительного права в экспертную организацию предоставляется заявление по установленной форме.
К заявлению прилагаются:
подлинники договора уступки в четырех экземплярах предметом, которого являются однородные объекты промышленной собственности, снабженные титульным листом. Каждый экземпляр договора прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставляется оттиск печати и подписи уполномоченных на то лиц обеих сторон, либо заявителя. Каждый лист договора должен быть парафирован (подписан) уполномоченными представителями обеих сторон.
Вместо подлинников договора уступки могут быть представлены нотариально свидетельствованные копии договоров или нотариально свидетельствованная выписка из договора, отражающая факт передачи права;
копия документа, подтверждающего право на наследство или правопреемство;
доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
документ, подтверждающий соответствующую оплату в установленном размере;
решение органов управления владельца охранного документа или исключительных прав общего собрания учредителей или акционеров по вопросу заключения договора и предоставления полномочий по подписанию его руководителем органа исполнения владельца.
Заявление о регистрации договора об уступке права на получение охранного документа подается по установленной форме.
К заявлению прилагаются:
подлинники договора об уступке права на получение охранного документа в четырех экземплярах, снабженные титульным листом. Каждый экземпляр договора прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставляется оттиск печати и подписи уполномоченных на то лиц обеих сторон, либо заявителя. Каждый лист договора должен быть парафирован (подписан) уполномоченными представителями обеих сторон.
Вместо подлинников договора об уступке могут быть представлены нотариально засвидетельствованные копии договоров;
копия документа, подтверждающего право на наследство или правопреемство;
доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
документ, подтверждающий соответствующую оплату в установленном размере.
Заявление о регистрации договора частичной уступки исключительных прав подается в экспертную организацию по установленной форме.
К заявлению прилагаются:
подлинники договора частичной уступки исключительных прав в четырех экземплярах, снабженные титульным листом. Каждый экземпляр договора прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставляется оттиск печати и подписи уполномоченных на то лиц обеих сторон, либо заявителя. Каждый лист договора должен быть парафирован (подписан) уполномоченными представителями обеих сторон.
Вместо подлинников договора частичной уступки могут быть представлены нотариально засвидетельствованные копии договоров;
копия документа, подтверждающего право на наследство или правопреемство;
доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
документ, подтверждающий соответствующую оплату в установленном размере;
решение органов управления владельца охранного документа или исключительных прав общего собрания учредителей или акционеров по вопросу заключения договора о частичной уступке исключительных прав и предоставления полномочий по подписанию его руководителем органа исполнения владельца.

13. Ерекше құқықты беру шарттарын тіркеу туралы өтінімдердің белгіленген нысандарын Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, В-блогы Сараптама жасау ұйымы мекен-жайы бойынша ұсынылады.
14. Құжаттар (өтініштер мен басқа да құжаттар) қабылдауды сараптама жасау ұйымының қызметкерлері жүзеге асырады.
15. Өтініш берушіге оның құжаттарын қабылдағандығы жөнінде (өтініш пен басқа да құжаттар) құжат берілмейді.
16. Тіркелген өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға ерекше құқықты беру туралы шарттар иелеріне жеке беріледі немесе тапсырыстық почта жөнелтілімі арқылы жіберіледі.
17. Шартты тіркеуге кедергі жасайтын, бірақ бұл кедергілерді жоюға болатын негіздер:
соған қатысты шарт жасалатын патентке арналған ерекше құқықтың қолданылуының тоқтауы;
күште қалуына төлемдер жүргізілмеген және төлемнің жеңілдік мерзіміндегі қорғау құжаттары (6 айдан аспағанда);
Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген негiздердiң, сондай-ақ соған қатысты шарт жасалатын ерекше құқықтан қалыс қалуға кедергi келтiретiн, бұрын жасалған шарт бойынша қабылданған мiндеттемелердiң болуы;
шартта Қазақстан Республикасының заңнамаларына және Қазақстан Республикасы қатысатын халықаралық шарттарға қайшы келетiн ережелердiң болуы болып табылады;
Шартты тіркеуден бас тарту негіздемелері:
соған қатысты шарт жасалатын алдын ала патентке, инновациялық патент немесе тауар таңбасына ерекше құқықтың қолданылуының тоқтауы;
қызмет көрсету таңбасы, тауар таңбасына ерекше құқықтарын басқаға берумен байланысты тауар және оны шығарушысына қатысты тұтынушыны жаңылыстыруы мүмкін болған жағдай;
ұсынысқа уақытылы жауап бермеген жағдай;
жауапта барлық қажетті мәліметтер мен құжаттардың жоқтығы болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Уәкілетті органдардың жұмысы келесі принциптермен негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік парызды орындау барысында заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толымды және толық ақпарат беру;
5) ақпараттың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы  Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа көрсеткіштерінің мақсаты мен қолжетімділігін, Комитет арнайы құратын жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігін) шағымдану қажет болған жағдайда тұтынушы Комитет басшысына шағымдана алады.
Егер тұтынушы қолданған шараларға қанағаттанбаса немесе қарастырылып отырған мәселе жоғарғы жақтың қарауын талап етсе, тұтынушы жазбаша немесе электронды түрде шағымын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдай алады.

13. Установленные формы заявлений о регистрации договоров об уступке исключительного права на объекты промышленной собственности предоставляются по адресу: г. Астана, левый берег, Дом министерств, блок В, Экспертная организация.
14. Прием документов осуществляется сотрудниками экспертной организации.
15. Заявителю какой-либо документ, подтверждающий прием его документов не выдается.
16. Зарегистрированные договора об уступке исключительного права на объекты промышленной собственности вручаются обладателям лично или направляются заказным почтовым отправлением.
17. Основаниями, препятствующими к регистрации договора, которые могут быть устранены, являются:
прекращение действия патента, в отношении которого заключается договор;
охранные документы, по которым не произведена оплата за поддержание в силе и которые находятся в льготном периоде оплаты (не более 6 месяцев);
наличие предусмотренных законодательством Республики Казахстан оснований, а также принятых по ранее заключенным договорам обязательств, препятствующих уступке исключительного права, в отношении которого заключается договор;
наличие в договоре положений, противоречащих законодательству Республики Казахстан и международным договорам, в которых участвует Республика Казахстан.
Основаниями для отказа в регистрации договоров, являются:
прекращение действия предварительного патента, инновационного патента или исключительных прав на товарный знак, в отношении которых заключается договор;
введение потребителей в заблуждение относительно товара или его изготовителя в связи с уступкой исключительных прав на товарный знак, знак обслуживания;
непредставление своевременного ответа на запрос;
отсутствие в ответе всех необходимых сведений и документов.
3. Принципы работы
18. Деятельность центров основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 1 к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, утверждаются специально созданным Комитетом рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц потребитель может обратиться к руководителю Комитета.
Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу письменно или в электронном виде в Министерство юстиции Республики Казахстан.

22. Жұмыс күндерінде шағымдар жазбаша түрде почта арқылы немесе тікелей Комитеттің кеңсесінде қабылданады.
23. Комитетке келіп түскен шағымдар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мерзім мен тәртіпте қаралады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдауға, тіркеуге, есепке алуға және қарауға жатады.
6. Байланыс ақпараты
24. Жұмыс және Комитет басшылығының қабылдау кестесі Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсететін Комитеттің байланыс ақпараттары осы Стандартқа 2-қосымшада көрсетілген.
Өнеркәсіптік меншік объектілеріне
ерекше құқықты беру туралы шарттарды
тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына 1-қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік
мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылғы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
тік жылда-
ғы ағымда-
ғы мәні

22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию Комитета в рабочие дни.
23. Рассмотрение жалоб, поступивших в Комитет осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. График работы и приема руководителей Комитета осуществляется в соответствии с графиком работы Министерства юстиции Республики Казахстан.
Контактные данные Комитета, предоставляющего государственную услугу, приведены в приложении 2 к настоящему Стандарту.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной
услуги по регистрации договоров
об уступке исключительного права на
объекты промышленной собственности
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

4.2. белгіленген мерзімде
қаралған және қанағаттандыр-
ылған негізді шағымдардың %
(үлесі)
85%
75%
4.3. шағымданудың қолданыста-
ғы тәртібімен қанағаттанған тұтынушылардың  % (үлесі)
95%
60%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайы-
лылығына қанағаттанған тұты-
нушылар % (үлесі)
90%
70%
Өнеркәсіптік меншік объектілеріне
ерекше құқықты беру туралы шарттарды
тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің байланыс ақпараттары
р/с
N
Комитеттің басшы-
лығы
Кабинет
нөмірі
Байланыс
телефондары
Қабылдау уақыты
1
Комитет төрағасы
1013
(7172) 74-07-50
Сәрсенбі сағат
16.00-ден 18.00-ге дейін;
бейсенбі сағат
10.00-ден 12.00-ге дейін
2
Комитет төрағасы-
ның орынбасары
939
(7172) 74-06-18
Сәрсенбі сағат
10.00-ден 12.00-ге дейін;
жұма сағат
15.00-ден 17.00-ге дейін
3
Басқарма бастығы
943
(7172) 74-06-69
сейсенбі сағат
10.00-ден 12.00-ге дейін;
сәрсенбі сағат
15.00-ден 17.00-ге дейін
Тауар таңбаларына,
қызмет көрсету
таңбаларына,
тауарлардың шыққан
жерлерінің атаула-
рына, өнеркәсіп
үлгілеріне
құқықтарды қорғау
бөлімінің бастығы
943
(7172) 74-06-21
сейсенбі сағат
10.00-ден 12.00-ге
дейін;
сәрсенбі сағат
15.00-ден 17.00-ге
дейін
5
Тауар таңбаларына,
қызмет көрсету
таңбаларына,
тауарлардың шыққан
жерлерінің атаула-
рына, өнеркәсіп
үлгілеріне
құқықтарды қорғау
бөлімінің маманы
946
(7172) 74-06-67
сейсенбі сағат
10.00-ден 12.00-ге
дейін;
сәрсенбі сағат
15.00-ден 17.00-ге
дейін
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 27 қарашадағы
№N 319 бұйрығына
3-қосымша
Авторлық құқықпен және сабақтас құқықтармен қорғалатын
туындыларға туындыларды мемлекеттік тіркеу бойынша
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ереже
1. Авторлық құқықпен және сабақтас құқықтармен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу - мемлекеттік тіркеу туралы куәлік бере отырып, уәкілетті органда ресми тізілімдерде авторлық құқықты мемлекеттік тіркеу.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: жартылай автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1988 болып тіркелген "Авторлық құқықпен және сабақтас құқықтармен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2002 жылғы 27 қыркүйектегі N 146 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті көрсетеді (бұдан әрі - Комитет).
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін орын: Астана қаласы, Министрліктер үйі.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
85%
75%
4.3. % (доля) потребителей
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95%
60%
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90%
60%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
70%
Приложение 2
к стандарту оказания государственной
услуги по регистрации договоров
об уступке исключительного права на
объекты промышленной собственности
Контактные данные Комитета по правам интеллектуальной
собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
N
п/п
Руководители
Комитета
Номер
каби-
нета
Контактные
телефоны
Время приема
1
Председатель
Комитета
1013
(7172)
74-07-50
среда с 16.00
по 18.00 часов;
четверг 10.00
по 12.00 часов
2
Курирующий
заместитель
Председателя Комитета
939
(7172)
74-06-18
среда с 10.00 по
12.00 часов;
пятница 15.00 по
17.00 часов
3
Начальник управления
943
(7172)
74-06-69
вторник с 10.00
по 12.00 часов;
среда 15.00 по
17.00 часов
4
Начальник отдела
по охране прав на
товарные знаки,
знаки обслуживания,
наименования мест
происхождения
товаров,
промышленные
образцы
943
(7172)
74-06-21
вторник с 10.00
по 12.00 часов;
среда 15.00 по
17.00 часов
5
Специалист отдела
по охране прав на
товарные знаки,
знаки обслуживания,
наименования мест
происхождения
товаров,
промышленные образцы
946
(7172)
74-06-67
вторник с 10.00
по 12.00 часов;
среда 15.00 по
17.00 часов
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 ноября 2007 года N 319
Стандарт оказания государственной услуги
по государственной регистрации прав на произведения,
охраняемые авторским правом и смежными правами 1. Общие положения
1. Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом и смежными правами - государственная регистрация авторского права в официальных реестрах в уполномоченном органе с выдачей свидетельства о государственной регистрации.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных правах", приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 27 сентября 2002 года N 146 "Об утверждении Инструкции о государственной регистрации прав на произведения, охраняемые авторским правом и смежными правами", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1988.
4. Государственная услуга предоставляется Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет).
Место оказания государственной услуги: г. Астана, Дом министерств.

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны зияткерлік меншік объектісін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет барлық жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдерде көрсетіледі:
Авторлық құқықпен және сабақтас құқықтармен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеуді немесе оларды тіркеуден бас тартуды Комитет автордан (авторлардан) немесе құқық иеленушіден (құқық иеленушілерден) өтініш түскен күннен бастап бір ай мерзімде жүзеге асырады.
Комитет өтініште көрсетілген растайтын деректері бар қосымша құжаттарды талап еткен жағдайда, тіркеу мерзімі оларды алғанға дейін тоқтатылады.
Қажетті құжаттарды өткізген жағдайда барынша жол берілген кезекте күту уақыты 10 минуттан аспайды.
Құжаттар жеке тұлғалардан тек пошта арқылы алынады.
8. Қызмет ақылы, мемлекеттік тіркегені үшін алымды төлеу және бюджетке енгізу тәртібі Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен реттеледі. Туындыларға және сабақтас құқықтар объектілеріне құқықты мемлекеттік тіркеу үшін алым төленетін күні қолданыста жүрген алым бойынша үш айлық есептік көрсеткішті құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми Интернет сайтында (www.minjust.kz), Зияткерлік меншік құқығы комитетінің сайтында: www.intellkaz.kz және "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМҚК сайтында www.kazpatent.kz орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын сенбі мен жексенбіден басқа күндері көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жүзеге асырылады. Үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Алдын ала жазылу және қызметтерді жедел ресімдеу жүргізілмейді.
11. Қызмет Әділет министрлігінің ғимаратында, Зияткерлік меншік құқығы комитетінде көрсетіледі, сондай-ақ құжаттарды пошта арқылы қабылдау көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік тіркеу автордың (құқық иеленушінің) немесе авторлардың (құқық иеленушілердің) өтініші негізінде тегі, аты-жөні, төлқұжат деректері, туындының атауы, күні, айы және туындының жасалған күні, нысаны немесе жанры, оның түпнұсқалық дәрежесі (түпнұсқалық немесе туынды) міндетті түрде көрсетіліп жүзеге асырылады. Егер шығарма туынды болса, пайдаланылған туынды авторының (құқық иеленушінің) тегін, атын, әкесінің атын көрсету қажет, егер өтінішті туындыға құқық иесі берген болса, қосымша оның тегі, аты, әкесінің аты, төлқұжат деректері, тұратын жері немесе оның атауы, орналасқан жері көрсетіледі.
Әдеби, ғылыми, драмалық, сценарий туындыларына құқықтарды тіркеу кезінде:
өтініш;
туындының данасы;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжат ұсынылады.
Мәтіні бар немесе мәтіні жоқ музыкалық туындыларға және музыкалық-драмалық туындыларға құқықтарды тіркеу кезінде:
өтініш;
туынды жазылған тасушы, туындының мәтіні, ноталары немесе партитурасы;
өтінім берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжат ұсынылады.
Мәтіні бар музыкалық туындыға құқықтарды тіркеу кезінде оның мәтінін ұсыну қажет.
Тең авторлардың жеке жасаған музыкалық туындыларына берілетін құқықтар жеке де, сондай-ақ бірге де тіркелуі мүмкін.
Хореография, пантомима, дыбыстау-бейнелеу туындыларын құқықтарды тіркеу кезінде:
өтініш;
туынды жазылған тасушы;
туынды сипаттамасы (атауы, шығарылған күні және т.б.);
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжат ұсынылады.
Сәулет, қала құрылысы, кескіндеме, мүсіндеме, графика, сондай-ақ басқа да бейнелеу, бау-саябақ және сәндік-қолданбалы өнер туындыларына құқықтарды тіркеу кезінде:
өтініш;
туындының нобайлары, сызбалары, суреттері, безендірулері немесе туындының суретке түсіру түріндегі бейнесі;
туындының егжей-тегжейлі сипаттамасы;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжат ұсынылады.
Фотосурет туындылары және фотосуретке ұқсас әдістермен жасалған туындыларға, сондай-ақ карталарға, жоспарларға, нобайларға, безендірулерге және географияға, топографияға және басқа да ғылымдарға жататын үш өлшемді туындыларға құқықтарды тіркеу кезінде:
өтініш;
туындының данасы;
өтінім берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжат ұсынылады.
Электронды есептеуіш мәшинеге (бұдан әрі - ЭЕМ) арналған бағдарламаларға, дерек қорларға құқықтарды тіркеу кезінде:
өтініш;
ЭЕМ-ге арналған бағдарлама немесе дерек қорлар бар тасушы (дискета және т.б.);
ЭЕМ-ге арналған бағдарламасының немесе дерекқордың, деректер базасының атауын, өтініш берушінің атауын (тегі, аты, әкесінің аты), жасалған күнін, қолдану саласын, мақсатын, қызмет мүмкіндігін, негізгі техникалық сипаттамаларын, бағдарламалау тілін, іске асыратын ЭЕМ-ның түрін және т.б. қамтитын ЭЕМ-ге арналған бағдарламасының немесе дерекқордың рефераты;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжат ұсынылады.
Құрамына бірнеше бағдарлама енген (бағдарламалық кешендер) ЭЕМ-ға арналған бағдарламалар толық тіркелуі тиіс.
Фонограммаларға құқықтарды тіркеу кезінде:
өтініш;
орындаушы мен автор арасындағы авторлық шарттың көшірмесі;
фонограмма жазылған тасушы;
фонограмманың сипаттамасы (атауы, шығарылған күні, дыбысталу уақыты, фонограмманың мазмұны және т.б.);
жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, заңды тұлға үшін - мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжат ұсынылады.
Эфирлік және кабельдік хабарларды тарату тіркелгенде ұйымдарының хабар тарату құқықтары:
өтініш;
туындының сценарийі;
туынды авторымен туындыны пайдалануға ерекше құқықтарды беру туралы жасалған шарттың көшірмесі;
жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, заңды тұлға үшін - мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
мемлекеттік тіркегені үшін алым төленгенін растайтын құжат ұсынылады.
Қызмет бабында міндеттерді немесе жұмыс берушінің қызметтік тапсырмасын орындау тәртібі бойынша жасалған қызметтік туындыларға құқықтарды тіркеу кезінде, тіркеу үшін ұсынылатын құжаттардан басқа, қызметтік туындыны пайдалануға мүліктік құқықтардың иелікте болуы туралы автор мен жұмыс берушінің арасындағы шарттың көшірмесін ұсыну қажет.
Құрамдас және туынды шығармаларға құқықтарды тіркеген жағдайда автормен (авторлармен) немесе құқық иесімен (құқық иеленушілермен) жасасқан авторлық шарттың көшірмесі ұсынылады.
Құжаттарды сенімді тұлға арқылы ұсыну кезінде:
заңнамада белгіленген тәртіппен куәландырылған, автор қол қойған, сенімхатты;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін қосымша ұсыну қажет.
Тіркеуге ұсынылатын материалдар нөмірленуі, тігілуі және әр бетіне автордың (құқық иеленушінің) қолы қойылуы қажет.
Комитетке ұсынылған материалдар (сонымен бірге тіркеуден бас тартылған материалдар), құқықтарды тіркеуге берген өтінім берушінің оларды қайтару туралы жазбаша өтініші болған жағдайды есептемегенде, қайтарылмайды.
Қажет болған жағдайда Комитет өтініште көрсетілген мәліметтерді растайтын қосымша құжаттарды талап етуі мүмкін. Мұндайда көрсетілген мәліметтердің растығына өтініш беруші жауап береді.
Комитет мемлекеттік тіркеу туралы куәлік жоғалған, бүлінген немесе басқа да дәлелді себептер болған жағдайда, оның телнұсқасын автордың (авторлардың) немесе құқық иесінің (құқық иеленушілердің) өтініші бойынша он жұмыс күні ішінде беруі мүмкін. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің телнұсқасын берген үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген алым алынады.

5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации объекта интеллектуальной собственности.
6. Государственная услуга оказывается всем физическим лицам.
7. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом, и смежных прав (государственная регистрация) либо отказ в ней производится Комитетом в месячный срок со дня получения заявления автора (авторов) или правообладателя (правообладателей).
В случае истребования Комитетом дополнительных документов, подтверждающих сведения, содержащиеся в заявлении, срок регистрации приостанавливается до их получения.
Максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 10 мин.
Получение документов физическими лицами предусмотрено только по почте.
8. Услуга платная, порядок уплаты и зачисления в бюджет сбора за государственную регистрацию регулируется налоговым законодательством Республики Казахстан. Сбор за государственную регистрацию прав на произведения и объекты смежных прав составляет три месячных расчетных показателя действующего на дату уплаты сбора.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном Интернет сайте Министерства юстиции Республики Казахстан (www.minjust.kz), на веб-сайте Комитета по правам интеллектуальной собственности www.intellkaz.kz и на веб-сайте РГКП "Национальный институт интеллектуальной собственности" www.kazpatent.kz.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья. Прием документов осуществляется с 9-00 до 19-00 часов, перерыв с 13-00 до 15-00 часов. Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не производится.
11. Услуга оказывается в здании Министерства юстиции, в Комитете по правам интеллектуальной собственности, а так же предусмотрен прием документов по почте.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Государственная регистрация осуществляется на основании заявления автора (правообладателя) или авторов (правообладателей) с обязательным указанием фамилии, имени, отчества, данные документов, удостоверяющих личность, названия произведения, числа, месяца и года создания произведения, формы или жанра, степени его оригинальности (оригинальное или производное). Если произведение производное, необходимо указать фамилию, имя, отчество автора (правообладателя) использованного произведения, в случае, если заявление подается правообладателем произведения, то дополнительно указывается его фамилия, имя, отчество, данные документов, удостоверяющих личность, местожительство или его наименование, местонахождение.
При регистрации прав на литературные, научные, драматические, сценарные произведения представляются:
заявление;
экземпляр произведения;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
документ, подтверждающий оплату сбора за государственную регистрацию.
При регистрации прав на музыкальные произведения с текстом или без текста и музыкально-драматические произведения представляются:
заявление;
носитель с записью произведения, текст, ноты или партитура произведения;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
документ, подтверждающий оплату сбора за государственную регистрацию.
При регистрации прав на музыкальное произведение с текстом, необходимо представить его текст.
Права на музыкальные произведения, созданные в раздельном соавторстве, могут быть зарегистрированы как раздельно, так и совместно.
При регистрации прав на произведения хореографии, пантомимы, аудио-визуальных произведений представляются:
заявление;
носитель с записью произведения;
описание произведения (название, дата создания и другие);
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
документ, подтверждающий оплату сбора за государственную регистрацию.
При регистрации прав на произведения архитектуры, градостроительства, живописи, скульптуры, графики, а также других произведений изобразительного, садово-паркового и прикладного искусства представляются:
заявление;
эскизы, чертежи, рисунки, иллюстрации произведения или изображения произведений в виде фотографий;
подробное описание произведения;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
документ, подтверждающий оплату сбора за государственную регистрацию.
При регистрации прав на фотографические произведения и произведения, полученные способами, аналогичными фотографии, а также на карты, планы, эскизы, иллюстрации и трехмерные произведения, относящиеся к географии, топографии и к другим наукам, представляются:
заявление;
экземпляр произведения;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
документ, подтверждающий оплату сбора за государственную регистрацию.
При регистрации прав на программы для электронной вычислительной машины (далее - ЭВМ) или баз данных представляются:
заявление;
носитель с программой для ЭВМ или базой данных (дискета и другие электронные носители);
реферат программы для ЭВМ или базы данных, включающий название программы для ЭВМ или базы данных, наименование (фамилия, имя, отчество) заявителя, дату создания, область применения, назначение, функциональные возможности, основные технические характеристики, язык программирования, тип реализующей ЭВМ;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
документ, подтверждающий оплату сбора за государственную регистрацию.
Программы для ЭВМ (программные комплексы), в составе которых несколько программ для ЭВМ, подлежат регистрации в целом.
При регистрации прав на фонограммы представляются:
заявление;
копия авторского договора с исполнителем и автором;
носитель с записью фонограммы;
описание фонограммы (название, дата создания, время звучания, содержание фонограммы и т.д.);
для физического лица - копия документа, удостоверяющего личность заявителя, для юридического лица - копия свидетельства о государственной регистрации;
документ, подтверждающий оплату сбора за государственную регистрацию.
При регистрации прав на передачи организаций эфирного и кабельного вещания представляются:
заявление;
сценарий произведения;
копия договора об уступке исключительных прав на использование произведения, заключенного с автором произведения;
для физического лица - копия документа, удостоверяющего личность, для юридического лица - копия свидетельства о государственной регистрации;
документ, подтверждающий оплату сбора за государственную регистрацию.
При регистрации прав на служебные произведения, созданные в порядке выполнения служебных обязанностей или служебного задания работодателя, помимо документов, представляемых для регистрации, необходимо представить копию договора, заключенного между автором и работодателем, о принадлежности имущественных прав на использование служебного произведения.
При регистрации прав на составные или производные произведения представляется копия авторского договора, заключенного с автором (авторами) или правообладателем (правообладателями) оригинального произведения.
При предоставлении документов через доверенное лицо необходимо дополнительно представить:
доверенность за подписью автора, заверенную в установленном законодательством порядке;
копию документа, удостоверяющего личность.
Материалы, представляемые на регистрацию, должны быть пронумерованы, прошиты и парафированы автором (правообладателем).
Материалы, представленные в Комитет возврату не подлежат (в том числе материалы, по которым в регистрации отказано), за исключением случаев письменного обращения об их возврате заявителя, подавшего заявку на регистрацию прав.
Комитетом могут быть затребованы дополнительные документы, подтверждающие сведения, содержащиеся в заявлении.
По заявлению автора (авторов) или правообладателя (правообладателей) Комитетом в течение десяти рабочих дней в случае утери свидетельства о государственной регистрации, его порчи или других уважительных причин может быть произведена выдача его дубликата.

13. Белгіленген нысан бойынша өтініш Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, А блогы, N 1014 кабинетінде ұсынылады.
14. Құжаттар (өтніштер мен басқа да құжаттар) қабылдауды Комитеттің кеңсе қызметкерлері жүзеге асырады.
15. Растайтын құжаттарды өтініш иесіне беру көзделмеген.
16. Дайын құжаттар пошта арқылы жіберіледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың не тоқтатуға негіз 12-тармақта көрсетілген құжаттарды ұсынбау, сондай-ақ белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Уәкілетті органдардың жұмысы келесі принциптермен негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік парызды орындау барысында заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толымды және толық ақпарат беру;
5) ақпараттың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа көрсеткіштерінің мақсаты мен қолжетімділігін, Комитет арнайы құратын жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Комитеттің туындыларға құқықты тіркеу, аумақтық органдармен өзара іс-қимыл бөлімнің бастығынан алуға болады. Мекен-жайы: Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, 10 қабат, N 1015 кабинеті.
22. Қажет болған жағдайда уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) Комитет басшылығына шағымдануға болады.
Егер тұтынушы қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары сатыда қарауды талап етсе, тұтынушы шағымды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жазбаша жібере алады.
23. Комитетке келіп түскен шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады. Өтініш ұсынғанын растайтын құжат берілмейді.
Заңнамада белгіленген тәртіпте берілген өтініштер міндетті түрде қабылдауға, тіркеуге, есепке алуға және қарауға жатады.
Өтінішті қабылдаудан бас тартуға тыйым салынады.
6. Байланыс ақпараты
24. Басшылардың жұмысы мен қабылдау кестесі Әділет министрлігінің жұмыс кестесіне сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсететін Комитеттің байланыс деректері осы стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген.
Авторлық құқықпен және сабақтас
құқықтармен қорғалатын туындыларға
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
бойынша мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 1-қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік
мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылғы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
тік жылда-
ғы ағымда-
ғы мәні

13. Установленные формы заявлений предоставляются по адресу: г. Астана, Левый берег, "Дом министерств", блок А, кабинет N 1014.
14. Прием документов осуществляется работником канцелярии Комитета.
15. Выдача подтверждающих документов заявителю не предусмотрена.
16. Выдача готовых документов осуществляется через почту.
17. Основанием отказа в предоставлении государственной услуги и приостановления оказания государственной услуги являются непредоставление документов, указанных в пункте 12, а также несоответствие их установленным требованиям.
3. Принципы работы
18. Деятельность центров основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа сотрудников Комитета, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданной Комитетом рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Информацию о порядке обжалования физическое лицо может получить у начальника отдела по регистрации прав на произведения, взаимодействию с территориальными органами юстиции Комитета. Адрес: г. Астана, Левый берег, "Дом Министерств", 10 этаж, каб. N 1015.
22. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц потребитель может обратиться к руководителю Комитета.
Если физическое лицо не будет удовлетворено принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу в Министерство юстиции Республики Казахстан.
23. Рассмотрение жалоб, поступивших в Комитет осуществляется в порядке и сроки,  предусмотренные законодательством Республики Казахстан. Подтверждающий документ о подаче жалобы не выдается.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
Отказ в приеме обращения запрещается.
6. Контактная информация
24. График работы и приема руководителей Комитета осуществляется в соответствии с графиком работы Министерства юстиции.
Контактные данные Комитета предоставляющую государственную услугу, приведены в приложении 2 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной
услуги по государственной регистрации
прав на произведения, охраняемые
авторским правом и смежными правами
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

4.2. белгіленген мерзімде
қаралған және қанағаттандыр-
ылған негізді шағымдардың %
(үлесі)
85%
75%
4.3.шағымданудың қолданыстағы
тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайы-
лылығына қанағаттанған тұты-
нушылар % (үлесі)
90%
70%
Авторлық құқықпен және сабақтас
құқықтармен қорғалатын туындыларға
құқықтарды  мемлекеттік тіркеу
бойынша мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің байланыс деректері
р/с
N
Жауапты тұлға
Кабинет
нөмері
Байланыс
телефондары
Қабылдау уақыты
1
Комитет төрағасы
1013
(7172) 74-07-50
Сәрсенбі
16.00-ден 18.00-ге дейін;
бейсенбі
10.00-ден 12.00-ге дейін
2
Жетекшілік ететін
Комитет төрағасы-
ның орынбасары
1011
(7172) 74-07-49
сейсенбі
10.00-ден 12.00-ге
дейін
3
Жетекшілік ететін Комитеттің басқар-
ма бастығы
1009
(7172) 74-07-52
сенбі және жексен-
біні қоспағанда,
күн сайын  сағат
9.00-ден 19.00-ге
дейін
Түскі үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге
дейін.
Туындыларға құқық-
ты тіркеу, аумақ-
тық әділет орган-
дармен өзара іс-
қимыл бөлімінің
бастығы
1014
(7172) 74-07-73
сенбі және жексен-
біні қоспағанда,
күн сайын  сағат
9.00-ден 19.00-ге
дейін
Түскі үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге
дейін.
5
Туындыларға құқық-
ты тіркеу, аумақ-
тық әділет орган-
дармен өзара іс-
қимыл бөлімінің
маманы
945
(7172) 74-07-53
сенбі және жексен-
біні қоспағанда,
күн сайын  сағат
9.00-ден 19.00-ге
дейін
Түскі үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге
дейін.
6
Кеңсе
1015
(7172) 74-07-54
сенбі және жексен-
біні қоспағанда,
күн сайын  сағат
9.00-ден 19.00-ге
дейін
Түскі үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге
дейін.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 27 қарашадағы
№N 319 бұйрығына
4-қосымша
Туындыларды және сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға
лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу бойынша мемлекеттік
қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Туындыларды және сабақтас құқықтар объектілерін пайдалануға лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу - лицензиялық шарттардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтер енгізу және мемлекеттік тіркеу куәлігін беру.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: жартылай автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет»"Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі - Комитет) көрсетеді.
Қызмет Министрліктер үйі, 10 қабат, N 1015, 9 қабат N 946 кабинеттерде көрсетіледі

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
85 %
75 %
4.3. % (доля) потребителей
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 2
к стандарту оказания государственной
услуги по государственной регистрации
прав на произведения, охраняемые
авторским правом и смежными правами
Контактные данные Комитета по правам интеллектуальной
собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
N
п/п
Руководители
Комитета
Номер
кабинета
Контактные
телефоны
Время приема
1.
Председатель
Комитета
1013
(7172)740750
Среда с 16.00
до 18.00 часов
Четверг
с 10.00 до 12.00
часов
2.
Курирующий
заместитель
председателя
Комитета
1011
(7172)740749
Вторник
с 10.00 до 12.00
часов
3.
Курирующий
начальник
управления
1009
(7172)740752
Ежедневно
с 09.00 до
19.00, перерыв
на обед с
13.00 до 15.00
часов, кроме
субботы и
воскресенья
4.
Начальник отдела
по регистрации
прав на
произведения,
взаимодействию
с территориальным
органами юстиции
1014
(7172)740773
Ежедневно
с 09.00 до
19.00, перерыв
на обед с
13.00 до 15.00
часов, кроме
субботы и
воскресенья
5.
Специалист отдела
по регистрации
прав на
произведения,
взаимодействию с
территориальными
органами юстиции
945
(7172)740753
Ежедневно
с 09.00 до
19.00, перерыв
на обед с
13.00 до 15.00
часов, кроме
субботы и
воскресенья
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 ноября 2007 года N 319
Стандарт оказания государственной услуги
по государственной регистрации лицензионных договоров на
использование произведений и объектов смежных прав 1. Общие положения
1. Государственная регистрация лицензионных договоров на использование произведений и объектов смежных прав - внесение сведений в государственный реестр лицензионных договоров и выдача государственного регистрационного удостоверения.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных правах".
4. Государственная услуга оказывается Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет).
Услуга оказывается в здании "Дома министерств", 10 этаж, каб. N 1015, 9 этаж, каб. N 945.

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны мемлекеттік тіркеу куәлігін беру мен авторлық және сабақтас құқықтар саласындағы лицензиялық шарттардың бірыңғай мемлекеттік тізіліміне енгізу болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеуді немесе оларды тіркеуден бас тартуды Комитет өтініш иесінен өтініш келіп түскен күннен бастап жиырма күн мерзімде жүргізеді.
Комитет өтініште көрсетілген растайтын деректері бар қосымша құжаттарды талап еткен жағдайда, тіркеу мерзімі оларды алғанға дейін тоқтатылады.
Жеке және заң тұлғалары құжаттарды алуы пошта арқылы немесе кеңсе арқылы қолына беру көзделген.
8. Қызмет ақылы, мемлекеттік тіркегені үшін алым төленетін күні қолданыста жүрген алым бойынша екі айлық есептік көрсеткішті құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми Интернет сайтында (www.minjust.kz), Зияткерлік меншік құқығы комитетінің сайтында: www.intellkaz.kz және»"Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМҚК сайтында www.kazpatent.kz.орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын сенбі мен жексенбіден басқа күндері көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жүзеге асырылады. Үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Алдын ала жазылу және қызметтерді жедел ресімдеу жүргізілмейді.
11. Қызмет Министрліктер үйінің ғимаратында Комитетте көрсетіледі, құжаттарды қабылдау кеңсе қызметкерлерімен жүргізіледі. Қауіпсіздікті сақтау мақсатында мемлекеттік қызмет көрсету үшін тапсырылған құжаттар пакетін қарайтын қызметкердің кабинетіне қоршау тағанымен оқшауланған. Сондай-ақ құжаттарды пошта арқылы қабылдау көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Лицензиялық шарттарды мемлекеттік тіркеу үшін Комитетке:
өтініш;
лицензиялық шарттың түпнұсқасы және көшірмесі;
заңды тұлға үшін - заңнамада белгіленген тәртіппен куәландырылған мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
жеке тұлға үшін - заңнамада белгіленген тәртіппен куәландырылған жеке куәліктің және жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу куәлігінің көшірмесі;
лицензиат пайдаланатын авторлық құқық және сабақтас құқықтар атауларының тізілімі және лицензиялық шарттағы мәліметтерді растайтын өзге де құжаттар;
эфирлік және кәбілдік хабар тарату ұйымдары үшін - бұқаралық ақпарат құралды есепке қою куәлігінің, телевизия және (немесе) радио арқылы хабар таратуды ұйымдастыру жөнінде мемлекеттік лицензияның заңнамада белгіленген тәртіппен куәландырылған көшірмелері;
тіркеген үшін алым төленгенін растайтын құжат тапсырылады.

5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача государственного регистрационного удостоверения и занесение в единый государственный реестр лицензионных договоров в сфере авторского и смежных прав.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
7. Государственная регистрация лицензионных договоров либо отказ в их регистрации производится Комитетом в двадцатидневный срок со дня поступления заявления от заявителя.
Срок регистрации может быть приостановлен в случае затребования Комитетом дополнительных документов, подтверждающих сведения, содержащиеся в заявлении, до их получения.
Получение документов физическими и юридическими лицами предусмотрено через почту или нарочно через канцелярию Комитета.
8. Услуга платная, составляет два месячных расчетных показателя действующего на дату уплаты сбора.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном Интернет сайте Министерства юстиции Республики Казахстан (www.minjust.kz), на веб-сайте Комитета - www.intellkaz.kz, на веб-сайте РГКП "Национальный институт интеллектуальной собственности" - www.kazpatent.kz.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья. Прием документов осуществляется с 9.00 до 19.00 с перерывом на обед с 13-00 до 15-00 часов.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не производится.
11. Услуга оказывается в здании "Дома Министерств" в Комитете, прием документов осуществляется сотрудником канцелярии. В целях обеспечения безопасности кабинет специалиста рассматривающего пакет документов предоставленного для оказания государственной услуги огорожен барьерной стойкой. Также предусмотрен прием документов через почту.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для государственной регистрации лицензионных договоров в Комитет представляются:
заявление;
оригинал и копия лицензионного договора;
для юридического лица - копия свидетельства о государственной регистрации, засвидетельствованная в установленном законодательством порядке;
для физического лица - копии удостоверения личности заявителя и свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, засвидетельствованные в установленном законодательством порядке; перечень наименований объектов авторских и смежных прав, используемых лицензиатом и иные документы, подтверждающие сведения, содержащиеся в лицензионном договоре;
для организации эфирного и кабельного вещания - копии свидетельства о постановке на учет средства массовой информации, государственной лицензии по организации телевизионного и (или) радиовещания, засвидетельствованные, в установленном законодательством порядке;
документ, подтверждающий оплату сбора за государственную регистрацию.

13. Белгіленген нысан бойынша өтініш Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, А блогы, N 1014 кабинетіне ұсынылады.
14. Құжаттар (өтініштер мен басқа да құжаттар) қабылдауды Комитеттің кеңсе қызметкерлері жүзеге асырады.
15. Растайтын құжаттарды өтініш иесіне беру көзделмеген.
16.Жеке және заң тұлғаларға дайын құжаттар пошта арқылы беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуден лицензиялық шарттарды тіркеу үшін қажетті толық құжаттар пакетін тапсырмаған жағдайда бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Уәкілетті органдардың жұмысы келесі принциптермен негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік парызды орындау барысында заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толымды және толық ақпарат беру;
5) ақпараттың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа көрсеткіштерінің мақсаты мен қолжетімділігін, Комитет арнайы құратын жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Шағымдану тәртібі туралы қосымша ақпаратты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің туындыларға құқықты тіркеу, аумақтық органдармен өзара іс-қимыл бөлімнің бастығынан алуға болады.
22. Шағым пошта арқылы не қолға беру арқылы Комитеттің кеңсесі арқылы жазбаша түрде қабылданады, 10 қабат, N 1014 кабинеті.
23. Комитетке келіп түскен шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады. Шағымның қаралу барысы туралы ақпаратқа жауапты кеңседен не (7172) 740754 телефонына хабарласып алуға болады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдауға, тіркеуге, есепке алуға және қарауға жатады.  Өтінішті қабылдаудан бас тартуға тыйым салынады.
6. Байланыс ақпараты
24. Басшылардың жұмысы мен қабылдау кестесі Әділет министрлігінің жұмыс кестесіне сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсететін Комитет басшылары мен орындаушылардың байланыс деректері осы стандарттың 2-қосымшасында келтірілген.
Туындыларды және сабақтас құқықтар
объектілерін пайдалануға лицензиялық
шарттарды мемлекеттік тіркеу бойынша
мемлекеттік тіркеу қызмет көрсету
стандартына 1-қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік
мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылғы
нысаналы
мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
тік жылда-
ғы ағымда-
ғы мәні

13. Установленные формы заявлений предоставляются по адресу: г. Астана, Левый берег, "Дом министерств", блок А, кабинет N 1014.
14. Прием документов (заявления и другие документы) осуществляются работником канцелярии Комитета.
15. Выдача подтверждающих документов не предусмотрена.
16. Выдача готовых документов физическим и юридическим лицам осуществляется через почту и нарочно.
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано: в случае непредставления заявителем полного пакета документов, необходимых для регистрации лицензионных договоров.
3. Принципы работы
18. Деятельность центров основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту оказания государственной услуги.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа сотрудников Комитета, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданного Комитетом рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Дополнительная информация о порядке обжалования предоставляется начальником отдела по регистрации прав на произведения, взаимодействию с территориальными органами юстиции Комитета по правам интеллектуальной собственности.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию Комитета, 10 этаж, каб. N 1014.
23. Рассмотрение жалоб, поступивших в Комитет, осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан. Информацию о ходе рассмотрения жалобы физические и юридические лица могут получить в канцелярии либо позвонив по телефону (7172)74-07-54. Выдача подтверждающих документов о принятии жалобы, не предусмотрена.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
Отказ в приеме обращения запрещается.
6. Контактная информация
24. График работы и приема руководителей осуществляется в соответствии с графиком работы Министерства юстиции.
Контактные данные руководителей и исполнителей Комитета, предоставляющих государственную услугу, приведены в приложении 2 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной
услуги по государственной регистрации
лицензионных договоров на использование
произведений и объектов смежных прав
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

4.2. белгіленген мерзімде
қаралған және қанағаттандыр-
ылған негізді шағымдардың %
(үлесі)
85%
75%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың  % (үлесі)
95%
60%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайы-
лылығына қанағаттанған тұты-
нушылар % (үлесі)
90%
70%
Туындыларды және сабақтас құқықтар
объектілерін пайдалануға лицензиялық
шарттарды мемлекеттік тіркеу бойынша
мемлекеттік тіркеу қызмет көрсету
стандартына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік
құқығы комитетінің байланыс деректері
р/с
N
Жауапты тұлға
Кабинет
нөмері
Байланыс
телефондары
Қабылдау уақыты
1
Комитет төрағасы
1013
(7172) 74-07-50
Сәрсенбі
16.00-ден 18.00-ге дейін;
бейсенбі
10.00-ден 12.00-ге дейін
2
Жетекшілік ететін
Комитет төрағасы-
ның орынбасары
1011
(7172) 74-07-49
сейсенбі
10.00-ден 12.00-ге
дейін
3
Жетекшілік ететін Комитеттің басқар-
ма бастығы
1009
(7172) 74-07-52
сенбі және жексен-
біні қоспағанда,
күн сайын  сағат
9.00-ден 19.00-ге
дейін
Түскі үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге
дейін.
Туындыларға құқық-
ты тіркеу, аумақ-
тық әділет орган-
дармен өзара іс-
қимыл бөлімінің
бастығы
1014
(7172) 74-07-73
сенбі және жексен-
біні қоспағанда,
күн сайын  сағат
9.00-ден 19.00-ге
дейін
Түскі үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге
дейін.
5
Туындыларға құқық-
ты тіркеу, аумақ-
тық әділет орган-
дармен өзара іс-
қимыл бөлімінің
маманы
945
(7172) 74-07-53
сенбі және жексен-
біні қоспағанда,
күн сайын  сағат
9.00-ден 19.00-ге
дейін
Түскі үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге
дейін.
6
Кеңсе
1015
(7172) 74-07-54
сенбі және жексен-
біні қоспағанда,
күн сайын  сағат
9.00-ден 19.00-ге
дейін
Түскі үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге
дейін.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 27 қарашадағы
№N 319 бұйрығына
5-қосымша
Өнеркәсіптік меншік объектілеріне лицензиялық,
сублицензиялық шарттарды тіркеу бойынша мемлекеттік
қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ереже
1. Өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға арналған лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тіркеу - лицензиялық, сублицензиялық шарттар бойынша өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалану құқығын беру фактілерін мемлекеттің тануы мен растау және тіркелген лицензиялық шарттарды, сублицензиялық шарттарды тізілімге енгізу рәсімі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 79, 299-326896-90910011031-баптарына, "Патент заңы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 1-4 тармақтарына, "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабы 2, 3 тармақтарына, Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына, "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18, 19, 20-баптарына, "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңына, "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" Қазақстан Республикасы Заңына, "Өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тіркеу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық кесімдерді тіркеу тізілімінде N 4647 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті Төрағасының 2007 жылғы 24 сәуірдегі N 57-н.қ. бұйрығына сәйкес көрсетіледі.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
85 %
75 %
4.3. % (доля) потребителей
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 2
к стандарту оказания государственной
услуги по государственной регистрации
лицензионных договоров на использование
произведений и объектов смежных прав
Контактные данные Комитета по правам интеллектуальной
собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
N
п/п
Ответственные
лица
Номер
кабинета
Контактные
телефоны
Время приема
1.
Председатель
Комитета
1013
(7172)740750
среда с 16-00
до 18-00,
четверг с
10-00 до 12-00
часов
2.
Курирующий
заместитель
председателя
Комитета
1011
(7172)740749
вторник с
10-00 до 12-00
часов
3.
Курирующий
начальник
управления
Комитета
1009
(7172)740752
ежедневно с
9-00 до 19-00
часов, кроме
субботы и
воскресенья
Перерыв на
обед с 13.00
до 15.00 часов
4.
Начальник
отдела по
регистрации
прав на
произведения,
взаимодействию с
территориальными
органами юстиции
1014
(7172)740773
ежедневно с
9-00 до 19-00
часов, кроме
субботы и
воскресенья
Перерыв на
обед с 13.00
до 15.00 часов
5.
Специалист
отдела по
регистрации
прав на
произведения,
взаимодействию с
территориальными
органами юстиции
945
(7172)740753
ежедневно с
9-00 до 19-00
часов, кроме
субботы и
воскресенья
Перерыв на
обед с 13.00
до 15.00 часов
6
Канцелярия
1015
(7172)740754
ежедневно с
9-00 до 19-00
часов, кроме
субботы и
воскресенья
Перерыв на
обед с 13.00
до 15.00 часов
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 ноября 2007 года N 319
Стандарт оказания государственной услуги
по государственной регистрации договоров лицензионного,
сублицензионного договоров, связанных с использованием объектов
промышленной собственности 1. Общие положения
1. Регистрация лицензионных, сублицензионных договоров на использование объектов промышленной собственности - процедура признания и подтверждения государством фактов предоставления по лицензионным, сублицензионным договорам права пользования объектами промышленной собственности и включения в Реестр зарегистрированных лицензионных договоров, сублицензионных договоров.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 79299-326896-90910011031 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пунктов 1-4 статьи 14 Закона Республики Казахстан "Патентный закон", пунктов 2, 3 статьи 21 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", статьи 8 Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем", статьи 1819, 20 Закона Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений", Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах", Закона Республики Казахстан "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью", приказа Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2007 года N 57-о.д. "Об утверждении Инструкции по регистрации лицензионных, сублицензионных договоров на использование объектов промышленной собственности", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4647.

4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі - Комитет) және»"Ұлттық зияткерлік меншік институты" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі - сараптама жасау ұйымы) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орны: Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, Комитеттің веб-сайты: www.intellkaz.kz және сараптама жасау ұйымының: www.kazpatent.kz.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тіркеу туралы шешім болып табылады.
6. Патент иеленуші рұқсатымен лицензиялық шарттың негізінде патент иесі болып табылмайтын кез-келген тұлға қорғалатын өнеркәсіптік меншік объектісін пайдалана алады.
7. Лицензиялық шарт пен сублицензиялық шарт соған қатысты шарт жасалатын өнеркәсiптiк меншiк объектiсiне ерекше құқық күшiнде болатын мерзiм iшiндегi кез келген уақытта жасалуы мүмкiн.
Сараптама жасау ұйымы құжаттар тізбесі ұсынылған соң:
өтініш келіп түскен күннен бастап жиырма жұмыс күн ішінде келіп түскен құжаттарға алдын ала сараптама жүргізеді, оның барысында қажетті құжаттардың бар болуы және оларға қойылған талаптардың сақталуы тексеріледі, өтінішке қоса берілетін шарт материалдарында сараптаманы жүргізу төлемін растайтын құжат болмаған жағдайында, өтініш берушіге төлем есебі беріледі. Бұл ретте аталған мерзімдер сараптама жасау ұйымына төлемнің келіп түскен күнінен бастап есептелінеді.
Келісім-шарттың қарауға қабылданған материалдарына бір ай мерзім ішінде олардың мәні бойынша сараптама жүргізіледі, соның барысында шарт құжаттарына Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес зерттеу жүргізіледі.
Құжаттарды рәсімдеу талаптарын бұзған жағдайда немесе шартты тіркеуге кедергі жасайтын, бірақ осы кемшіліктерді жоюға болатын негіздер (соған қатысты шарт жасалатын патентке арналған ерекше құқықтың қолданылуының тоқтауы; күште қалуына төлемдер жүргізілмеген және төлемнің жеңілдік мерзіміндегі қорғау құжаттары (6 айдан аспағанда); Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген негiздердiң, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалануға арналған лицензия беруге кедергi келтiретiн, бұрын жасалған шарт бойынша қабылданған мiндеттемелердiң болуы; шартта Қазақстан Республикаларының заңнамаларына және Қазақстан Республикасы қатысатын халықаралық шарттарға қайшы келетiн ережелердiң болуы) болған жағдайында, өтініш берушіге жіберілген күннен бастап үш ай ішінде жетіспейтін немесе түзетілген құжаттарды беруге немесе қажетті өзгерістер мен толықтыруларды енгізуге ұсынысы бар сұраным жіберіледі. Бұл ретте сараптаманың мәні бойынша жүргізілетін мерзімдер жетіспейтін немесе түзетілген құжаттарды өткізген күннен бастап есептеледі.
Егер сараптама жүргізу барысында, сараптама жасау ұйымының бөлімінен жеке мәселелер бойынша қорытынды алу қажеттілігі туындаған жағдайда сараптама жасау мерзімі қорытындыны ұсыну күнінен есептеледі. Қорытындыны ұсыну мерзімі сауал түскен күннен он бес күнді құрайды.

4. Государственная услуга предоставляется Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет) и Республиканским государственным казенным предприятием "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее - экспертная организация).
Место оказания государственной службы: г. Астана, Левый берег, Дом министерств, веб-сайт: Комитета: www.intellkaz.kz и экспертной организации: www.kazpatent.kz.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является решение о регистрации лицензионных, сублицензионных договоров.
6. С разрешения патентообладателя на основе лицензионного договора любое лицо, не являющееся патентообладателем, может использовать охраняемый объект промышленной собственности.
7. Лицензионный договор, сублицензионный договор могут заключаться в любое время в течение срока действия исключительного права на объект промышленной собственности, в отношении которого заключается договор.
После представления перечня документов экспертная организация:
в течение двадцати рабочих дней с даты поступления заявления проводит предварительную экспертизу поступивших документов, в ходе которой проверяется наличие необходимых документов и соблюдение установленных к ним требований, в случае отсутствия в прилагаемых к заявлению материалах договора документа, подтверждающего оплату проведения экспертизы, заявителю представляется счет на оплату. В этом случае указанные сроки исчисляются со дня поступления оплаты в экспертную организацию.
По принятым к рассмотрению материалам договора в месячный срок проводится экспертиза по существу, в ходе которой проводится изучение материалов договора в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований (прекращение действия патента, в отношении которого заключается договор, охранные документы, по которым не произведена оплата за поддержание в силе и которые находятся в льготном периоде оплаты (не более 6 месяцев), наличие предусмотренных законодательством Республики Казахстан оснований, а также принятых по ранее заключенным договорам обязательств, препятствующих предоставлению лицензий на использование объекта промышленной собственности, наличие в договоре положений, противоречащих законодательству Республики Казахстан и международным договорам, в которых участвует Республика Казахстан), препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, заявителю направляется запрос с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы или внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае сроки проведения экспертизы по существу исчисляются с даты представления отсутствующих или исправленных документов.
Если в ходе проведения экспертизы требуется получение по отдельным вопросам заключений служб экспертной организации, то в этом случае сроки проведения экспертизы по существу исчисляются с даты представления заключения. Срок, в течение которого может быть представлено заключение службы составляет пятнадцать дней с даты направления запроса.

8. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 499-1-бабына сәйкес, өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiн пайдалануға байланысты басқаға беру, кепiл шарттарын, лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тiркегенi үшiн, айлық есептік көрсеткіштен 150 % көлемінде мемлекеттік баж салығы алынады. Қараныз K080000099
9. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы толық ақпарат осы стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету сенбі және жексенбі күндерді қоспағанда, күн сайын ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 9-00-ден 19-00-дейін, түскі асқа үзіліс уақыты сағат 13.00-ден-15.00 дейін жүзеге асырылады. Алдын ала жазылу жүргізілмейді.
11. Келушілер үшін күту залы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Лицензиялық шарт пен сублицензиялық шартты тіркеу үшін сараптама жасау ұйымына белгіленген нысандар бойынша өтініш ұсынылады. Өтініш бір шартқа ғана тиісті болу қажет.
Өтінішке шарттың титулдық парақпен жабдықталған төрт дана түпнұсқалары қосылады. Шарттың әрбір данасы тігіледі, қағаз пломбасымен бекітіледі, оған тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалады, мөр бедерлемесі мен екі тараптың уәкілетті етілген тұлғаларының немесе өтініш берушінің қолдары қойылады. Шарттың әрбір парағы екі тараптың уәкілетті өкілдерімен қол қойылуы керек. Сараптама жасау ұйымына құжаттарды тіркеуге тапсыру келісім-шартқа қол қойылған күннен бастап алты айдан кешіктірілмей жүзеге асырылады.
Шарт түпнұсқаларының орнына шарттың нотариалдық куәландырылған көшірмелері ұсынылу мүмкін;
мұрагерлік құқығын немесе құқықтық мирасқорлығын растайтын құжаттың көшірмесі;
өтінішті патенттік сенім білдіруші немесе өзге өкіл арқылы берген жағдайда - сенімхат;
тарифке сәйкес белгіленген мөлшерде тиісті төлемнің жүргізілгенін растайтын құжат;
шарттарды бекіту және оған лицензиар (сублицензиар) атқарушы орган басшысының қолын қою құзырлығын беру мәселесі жөніндегі лицензиар (сублицензиар) (құрылтайшылар немесе акционерлердің жалпы жиналысы) басқару органының шешімі қоса беріледі;
13. Лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тіркеу туралы өтінімдердің белгіленген нысандарын мына мекен-жайлар бойынша алуға болады: Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, В блогы.
14. Құжаттар қабылдауды сараптама жасау ұйымының қызметкерлерімен Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, В блогы мекен-жайы бойынша жүзеге асырады.
15. Өтініш берушіге оның құжаттарын қабылдағандығы жөнінде құжат берілмейді.
16. Тіркелген өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалануға лицензиялық, сублицензиялық шарттар иелеріне жеке беріледі немесе тапсырмалы почта арқылы жіберіледі.

8. Согласно статье 499-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" за регистрацию договоров уступки, залога, лицензионного, сублицензионного договоров, связанных с использованием объектов промышленной собственности установлена оплата в размере 150 % от месячных расчетных показателей. см. K080000099
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги указана в пункте 4 настоящего Стандарта.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья. Прием документов осуществляется с 09.00 до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов. Предварительная запись не ведется.
11. Зал ожидания для посетителей не предусмотрен.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для регистрации лицензионного договора, сублицензионного договора в экспертную организацию предоставляется заявление по установленным формам. Заявление должно относиться к одному договору.
К заявлению прилагаются подлинники договора в четырех экземплярах, снабженные титульным листом. Каждый экземпляр договора прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставляется оттиск печати и подписи уполномоченных на то лиц обеих сторон. Каждый лист договора должен быть парафирован (подписан) уполномоченными представителями обеих сторон. Подача материалов на регистрацию в экспертную организацию должна осуществляться не позднее шестимесячного срока с даты подписания договора.
Вместо подлинников договора могут быть представлены нотариально свидетельствованные копии договоров:
копия документа, подтверждающего право на наследство или правопреемство;
доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
документ, подтверждающий соответствующую оплату в установленном размере;
решение органов управления лицензиара (сублицензиара) (общего собрания учредителей или акционеров) по вопросу заключения договора и предоставления полномочий по подписанию его руководителем органа исполнения лицензиара (сублицензиата).
13. Установленная форма заявления о регистрации лицензионного договора, сублицензионного договора предоставляется по адресу: г. Астана, левый берег, Дом министерств, блок В.
14. Прием документов осуществляется по адресу: г. Астана, Левый берег, Дом министерств, блок В сотрудниками экспертной организации.
15. Заявителю какой-либо документ, подтверждающий прием его документов не выдается.
16. Зарегистрированные лицензионные, сублицензионные договора на использование объектов промышленной собственности на объекты промышленной собственности вручаются обладателям лично или направляются заказным почтовым отправлением.

17. Шартты тіркеуге кедергі жасайтын, бірақ бұл кедергілерді жоюға болатын негіздер:
соған қатысты шарт жасалатын патентке арналған ерекше құқықтың қолданылуының тоқтауы;
күште қалуына төлемдер жүргізілмеген және төлемнің жеңілдік мерзіміндегі қорғау құжаттары (6 айдан аспағанда);
Қазақстан Республикасы заңнамаларында көзделген негiздердiң, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалануға арналған лицензия беруге кедергi келтiретiн, бұрын жасалған шарт бойынша қабылданған мiндеттемелердiң болуы;
шартта Қазақстан Республикаларының заңнамаларына және Қазақстан Республикасы қатысатын халықаралық шарттарға қайшы келетiн ережелердiң болуы;
Шарттарды тіркеуден бас тарту негіздемелері:
соған қатысты шарт жасалатын алдын ала патентке, инновациялық патент немесе тауар таңбасына ерекше құқықтың қолданылуының тоқтауы;
сұрауға өз мезгілінде жауап бермеуі;
жауапта барлық қажетті мәліметтер мен құжаттардың жоқтығы;
лицензиялық шартта лицензияттың сублицензиялық шартты тіркеуге өкілеттілігінің жоқтығы және уәкілетті органда тіркелген лицензиялық шарттың жоқтығы.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Уәкілетті органдардың жұмысы келесі принциптермен негізделеді:
адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
қызметтік парызды орындау барысында заңдылықты сақтау;
сыпайылық;
толымды және толық ақпарат беру;
ақпараттың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы  Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа көрсеткіштерінің мақсаты мен қолжетімділігін, Комитет арнайы құратын жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігін) шағымдану қажет болған жағдайда тұтынушы Комитет басшысына хабарласа алады.
Егер тұтынушы қолданған шараларға қанағаттанбаса немесе қарастырылып отырған мәселе жоғарғы жақтың қарауын талап етсе, тұтынушы жазбаша немесе электронды түрде шағымын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдай алады.
22. Жұмыс күндерінде шағымдар жазбаша түрде почта арқылы немесе тікелей Комитеттің кеңсесінде қабылданады.
23. Комитетке келіп түскен шағымдар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мерзімде және тәртіппен қаралады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдауға, тіркеуге, есепке алуға және қарауға жатады.

17. Основаниями, препятствующими к регистрации договора, которые могут быть устранены, являются:
прекращение действия патента, в отношении которого заключается договор;
охранные документы, по которым не произведена оплата за поддержание в силе и которые находятся в льготном периоде оплаты (не более 6 месяцев);
наличие предусмотренных законодательством Республики Казахстан оснований, а также принятых по ранее заключенным договорам обязательств, препятствующих предоставлению лицензий на использование объекта промышленной собственности;
наличие в договоре положений, противоречащих законодательству Республики Казахстан и международным договорам, в которых участвует Республика Казахстан.
Основаниями для отказа в регистрации договоров, являются:
прекращение действия предварительного патента, инновационного патента или исключительных прав на товарный знак, в отношении которых заключается договор;
непредставление своевременного ответа на запрос;
отсутствие в ответе всех необходимых сведений и документов;
отсутствие в лицензионном договоре полномочия лицензиата о регистрации сублицензионного договора и отсутствие лицензионного договора зарегистрированного в уполномоченном органе.
3. Принципы работы
18. Деятельность центров основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 1 к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, утверждаются специально созданной Комитетом рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц потребитель может обратиться к руководителю Комитета.
Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу письменно или в электронном виде в Министерство юстиции Республики Казахстан.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии Комитета, органов юстиции в рабочие дни.
23. Рассмотрение жалоб, поступивших в Комитет и в органы юстиции, осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.

4.2. белгіленген мерзімде
қаралған және қанағаттандырыл-
ған негізделген шағымдардың %
(үлесі)
85%
75%
4.3. шағымданудың қолданыстағы
тәртібіне қанағаттанған
тұтынушылардың  % (үлесі)
95%
60%
4.4. шағымдану мерзіміне қана-
ғаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылы-
ғына қанағаттанған тұтынушы-
лардың % (үлесі)
90%
70%
Өнеркәсіптік меншік объектілеріне
лицензиялық, сублицензиялық
шарттарды тіркеу бойынша
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің байланыс ақпараттары
р/с
N
Комитеттің
басшылығы
Каби-
нет
номері
Байланыс
теле-
фондары
Қабылдау уақыты
1
Комитет төрағасы
1013
(7172) 74-07-50
Сәрсенбі сағат
16.00-ден 18.00-ге
дейін;
бейсенбі сағат
10.00-ден 12.00-ге
дейін
2
Комитет төрағасының
орынбасары
939
(7172) 74-06-18
Сәрсенбі сағат
10.00-ден 12.00-ге
дейін;
жұма сағат
15.00-ден 17.00-ге
дейін
3
Басқарма бастығы
943
(7172) 74-06-69
сейсенбі сағат
10.00-ден 12.00-ге
дейін;
сәрсенбі сағат
15.00-ден 17.00-ге
дейін
4
Тауар таңбаларына,
қызмет көрсету таң-
баларына, тауарлар-
ды шыққан жерлері-
нің атауларына,
өнеркәсіп үлгілері-
не құқықтарды қор-
ғау бөлімінің бас-
тығы
943
(7172) 74-06-21
сейсенбі сағат
10.00-ден 12.00-ге дейін;
сәрсенбі сағат
15.00-ден 17.00-ге
дейін
5
Тауар таңбаларына, қызмет көрсету таң-
баларына, тауарлар-
ды шыққан жерлері-
нің атауларына,
өнеркәсіп үлгілері-
не құқықтарды қор-
ғау бөлімінің
маманы
946
(7172) 74-06-67
сейсенбі сағат
10.00-ден 12.00-ге
дейін;
сәрсенбі сағат
15.00-ден 17.00-ге
дейін
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 27 қарашадағы
N 319 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілдерін аттестаттау және тіркеу, Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілін тіркеу туралы куәлікті беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ереже
1. Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілдерін аттестаттау - кезең-кезеңімен жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасы патенттік сенім білдірілген өкілдерінің кәсіби дайындық деңгейін анықтау рәсімі.
Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілдерін тіркеу - Қазақстан Республикасы патенттік сенім білдірілген өкілдері тізіліміне мәліметтерді енгізу рәсімі (бұдан әрі - Тізілім).
Біліктілік емтихан - Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкіліне кандидаттың тапсыратын біліктілік емтиханы.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Патент заңы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына, "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 46-бабына, "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабына, "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына, "Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдерді аттестаттау және тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық кесімдерді тіркеу тізілімінде N 2040 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитеті төрайымының 2002 жылғы 4 қарашадағы N 188 бұйрығына және "Қазақстан Республикасының патенттік сенiмдi өкілдеріне қойылатын білiктiлiк талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық кесімдерді тіркеу тізілімінде N 2039 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитеті төрайымының 2002 жылғы 4 қарашадағы N 187 (бұдан әрі - Біліктілік талаптары) бұйрығына сәйкес көрсетіледі.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
85 %
75 %
4.3. % (доля) потребителей
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 2
к стандарту оказания государственной
услуги по государственной регистрации
договоров лицензионного, сублицензионного
договоров, связанных с использованием
объектов промышленной собственности
Контактные данные Комитета по правам интеллектуальной
собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
N
п/п
Руководители
Комитета
Номер
кабинета
Контактные
телефоны
Время приема
1
Председатель
Комитета
1013
(7172)
74-07-50
среда с 16.00
по 18.00 часов;
четверг 10.00
по 12.00 часов
2
Курирующий
заместитель
Председателя
Комитета
939
(7172)
74-06-18
среда с 10.00
по 12.00 часов;
пятница 15.00
по 17.00 часов
3
Начальник
управления
943
(7172)
74-06-69
вторник с 10.00
по 12.00 часов;
среда 15.00 по
17.00 часов
4
Начальник
отдела по охране
прав на товарные
знаки, знаки
обслуживания,
наименования
мест происхождения
товаров,
промышленные
образцы
943
(7172)
74-06-21
вторник с 10.00
по 12.00 часов;
среда 15.00 по
17.00 часов
5
Специалист
отдела по охране
прав на товарные
знаки, знаки
обслуживания,
наименования
мест происхождения
товаров,
промышленные
образцы
946
(7172)
74-06-67
вторник с 10.00
по 12.00 часов;
среда 15.00 по
17.00 часов
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 ноября 2007 года N 319
Стандарт оказания государственной услуги
по регистрации и аттестации патентных поверенных Республики Казахстан, выдача свидетельства о регистрации патентного поверенного Республики Казахстан 1. Общие положения
1. Аттестация патентных поверенных Республики Казахстан - периодически осуществляемая процедура определения уровня профессиональной подготовки патентных поверенных Республики Казахстан.
Регистрация патентных поверенных Республики Казахстан является процедурой включения сведений в Реестр патентных поверенных Республики Казахстан (далее - Реестр).
Квалификационный экзамен - квалификационный экзамен, сдаваемый кандидатом в патентные поверенные Республики Казахстан.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 36 Закона Республики Казахстан "Патентный закон", статьи 46 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", статьи 15 Закона Республики Казахстан "О правовой охране топологий интегральных микросхем", статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений", приказа Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 4 ноября 2002 года N 188 "Об утверждении Правил аттестации и регистрации патентных поверенных Республики Казахстан", зарегистрированного в Реестре нормативных правовых актов за N 2040 (далее - Правила), приказа Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 4 ноября 2002 года N 187 "Об утверждении Квалификационных требований к патентным поверенным Республики Казахстан", зарегистрированного в Реестре нормативных правовых актов за N 2039 (далее - Квалификационные требования).

4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі - Комитет) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орны: Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, Комитеттің веб-сайты: www.intellkaz.kz және Сараптама жасау ұйымы: www.kazpatent.kz.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілін тіркеу туралы куәлікті беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет біліктілік талаптарына сай келетін Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі.
7. Патенттік сенім білдірілген өкілдеріне біліктілік емтиханын жүргізуді, аттестаттауды және тіркеуді Комитет жүзеге асырады. Комитет біліктілік емтиханын, аттестациялауды және тіркеуді жүзеге асыру үшін Аттестаттау және Апелляциялық комиссияларды құрады. Аттестаттау комиссиясы өзінің отырыстарын қажеттілігіне қарай, бірақ жылына кемінде екі рет өткізеді.
Кандидатқа біліктілік емтиханның немесе аттестаттаудың өтетін орны, күні және уақыты туралы оны өткізуге дейін кемінде он күнтізбелі күн бұрын хабарланады.
Біліктілік емтиханы Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкіліне кандидаттардан өтінімдердің түсуіне қарай жылына кемінде бір рет өткізіледі.
Біліктілік емтиханын тапсыра алмаған немесе аттестаттаудан өтпеген кандидат, Аттестаттау комиссиясына кемінде алты айдан кейін біліктілік емтиханына немесе аттестациялауға жіберу туралы қайта өтініш беруге құқылы.
Патенттік сенім білдірілген өкілдер кәсіптік даярлық деңгейін анықтау мақсатында әр бес жыл өткеннен кейін аттестаттаудан өтеді, бұл ретте аттестаттау көрсетілген мерзімнен кейін алты айдан кешікпей өткізілуі тиіс.
8. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 499-1-бабына сәйкес патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiлдердi аттестаттағаны үшiн - айлық есептік көрсеткіштен 150%, ал патенттiк сенiм бiлдiрiлген өкiлдердi тiркеу туралы куәлiк бергенi үшiн - айлық есептік көрсеткіштен 100% көлемінде мемлекеттік баж салығы алынады. Қараныз K080000099
9. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы толық ақпарат осы Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету, сенбі және жексенбі күндерін есептемегенде, күн сайын ұсынылады. Құжаттарды қабылдау сағат 9-00-ден 19-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден-15.00 дейін жүзеге асырылады. Алдын ала жазылу жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі мекен-жайында орналасқан Комитет ғимаратында және Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, В-блогы мекен-жайы бойынша "Ұлттық зияткерлік меншік құқығы" РМҚК сараптама жасау ұйымы ғимаратында көрсетіледі.

4. Государственная услуга предоставляется Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет).
Место предоставления государственной услуги: г. Астана, Левый берег, Дом министерств, веб-сайт: Комитета: www.intellkaz.kz и экспертной организации: www.kazpatent.kz.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства о регистрации патентного поверенного Республики Казахстан.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, отвечающим квалификационным требованиям.
7. Аттестация и регистрация патентных поверенных осуществляется Комитетом. Для осуществления процедуры квалификационных экзаменов, аттестации патентных поверенных Комитетом создаются Аттестационная и Апелляционная комиссии. Аттестационная комиссия проводит свои заседания по мере необходимости, но не реже двух раз в год.
О месте, дате и времени проведения квалификационных экзаменов или аттестации кандидат уведомляется не позднее, чем за десять календарных дней до их проведения.
Квалификационный экзамен проводится по мере поступления заявок от кандидатов в патентные поверенные Республики Казахстан не реже одного раза в год.
Кандидат, не сдавший квалификационный экзамен или не прошедший аттестацию, может повторно обратиться в Аттестационную комиссию с заявлением о допуске к сдаче повторного квалификационного экзамена или к аттестации не ранее, чем через шесть месяцев.
В целях определения уровня профессиональной подготовки патентные поверенные проходят аттестацию по истечении каждых последующих пяти лет, при этом аттестация должна быть проведена не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
8. Согласно статьи 499-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" за аттестацию патентных поверенных Республики Казахстан взимается государственная пошлина в размере 1500 % от месячного расчетного показателя, за выдачу свидетельства о регистрации патентного поверенного государственная пошлина в размере 100 % от месячного расчетного показателя. см. K080000099
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги указана в пункте 4 настоящего Стандарта.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья. Прием документов осуществляется с 09.00 до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов. Предварительная запись не производится.
11. Услуга оказывается в здании Комитета, расположенного по адресу:
г. Астана, Левый берег, Дом министерств и в здании экспертной организации по адресу: г. Астана, левый берег, Дом министерств, блок В.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Талапкер Аттестаттау комиссиясына оны аттестаттауға немесе біліктілік емтиханына жіберу туралы өтінішін жібереді. Өтініш мемлекеттік немесе орыс тілдерінде ұсынылады.
Өтінішке мынадай құжаттар:
жеке іс парақ және фотосурет;
соңғы жұмыс орнынан мінездеме;
жоғары білімі туралы дипломының нотариалдық куәландырылған көшірмесі;
еңбек кітапшасының немесе зияткерлік меншік құқығы саласындағы жұмыс тәжірибесін дәлелдейтін жеке еңбек шартының не қабылдау немесе қызметтен босату туралы бұйрықтан алынған, нотариалдық куәландырылған көшірмесі;
жеке куәліктің немесе Қазақстан Республикасы азаматы паспортының көшірмесі;
патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттағаны үшін мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжат;
кандидаттың қалауы бойынша, оның біліктілігін сипаттайтын басқа да құжаттар қоса берілуі тиіс.
13. Талапкер Аттестаттау комиссиясын оны аттестаттауға немесе біліктілік емтихандарына жіберу туралы өтінішті Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, Комитеттің аттестаттау комиссиясының мекен-жайына жолдайды.
14. Құжаттарды қабылдау Комитет төрағасының бұйрығымен құрылатын Аттестаттау комиссия мүшелерімен жүзеге асырылады.
15. Өтініш берушіге оның құжаттарын қабылдағандығын растайтын құжат берілмейді.
16. Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілін тіркеу туралы куәлігі патенттік сенім білдірілген өкілге жеке беріледі немесе тапсырыстық почта жөнелтілімі арқылы жіберіледі.
17. Патенттік сенім өкілдің қызметі Аттестаттау комиссиясының шешімімен:
Патенттік сенім білдірілген өкілдің Аттестаттау комиссиясына берілген өтініші негізінде;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кәсіпкерлік қызметпен айналысуға тыйым салынатын тұлғаларға, олардың ішінде Комитет және оған бағынысты ұйымдардың қызметкерлеріне жатқызу мерзіміне тоқтатыла тұрады;
Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметінің тоқтатылуы немесе қайта басталуы туралы мәліметтер тиісті шешім қабылданғаннан кейін бір ай ішінде Тізілімде жарияланады.
Патенттік сенім білдірілген өкіл Аттестаттау комиссиясының шешімімен:
өзінің Аттестаттау комиссиясына берген өтініші негізінде;
Қазақстан Республикасының азаматтығы тоқтатылған кезде немесе Қазақстан Республикасы аумағынан тыс тұрақты тұрғылықты жерге кеткен кезде;
патенттік сенім білдірілген өкіл өз міндеттерін алақол орындаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын өрескел бұзған жағдайда;
патенттік сенім білдірілген өкілдің кәсіптік қызметінде үш жылдан астам үзіліс болған жағдайда;
патенттік сенім білдірілген өкіл қылмыс жасағаны үшін сотталып, соттың айыптау шешімі күшіне енген кезде;
патенттік сенім білдірілген өкіл қайтыс болған немесе хабар-ошарсыз кетті деп танылған немесе қайтыс болды деп танылған жағдайда;
патенттік сенім білдірілген өкілдің әрекет қабілеттілігі шектеулі немесе әрекет қабілеттілігі жоқ деп танылған жағдайда;
аттестаттаудан өтпеген жағдайда Тізілімнен алынып тасталады.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Кандидат направляет в Аттестационную комиссию заявление о допуске его к аттестации или квалификационным экзаменам. Заявление представляется на государственном или русском языках.
К заявлению должны быть приложены следующие документы:
личный листок с фотографией;
характеристика с последнего места работы;
нотариально засвидетельствованная копия диплома о высшем образовании;
нотариально засвидетельствованная копия трудовой книжки или индивидуального трудового договора либо выписки из приказов о приеме и увольнении, подтверждающих стаж работы в области прав интеллектуальной собственности;
копия удостоверения личности или паспорта гражданина Республики Казахстан;
документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за аттестацию патентных поверенных;
другие документы по усмотрению кандидата, характеризующие его квалификацию.
13. Кандидат направляет в Аттестационную комиссию заявление о допуске его к аттестации или квалификационным экзаменам по адресу: г. Астана, Левый берег, Дом министерств, Аттестационная комиссия Комитета.
14. Прием документов осуществляется членами Аттестационной комиссии, формируемой приказом Председателя Комитета.
15. Заявителю какой-либо документ, подтверждающий прием его документов не выдается.
16. Свидетельство о регистрации патентного поверенного Республики Казахстан вручается патентному поверенному лично или направляется заказным почтовым отправлением.
17. Деятельность патентного поверенного приостанавливается решением Аттестационной комиссии:
на основании заявления патентного поверенного, поданного в Аттестационную комиссию;
на период отнесения к лицам, которым в соответствии с   законодательством Республики Казахстан запрещается заниматься предпринимательской деятельностью, в том числе к сотрудникам Комитета и его подведомственных организаций;
Сведения о приостановлении или возобновлении деятельности патентного поверенного вносятся в Реестр в течение одного месяца после принятия соответствующего решения.
Патентный поверенный исключается из Реестра решением Аттестационной комиссии:
на основании личного заявления, поданного в Аттестационную комиссию;
при прекращении гражданства Республики Казахстан или при выезде на постоянное место жительство за пределы Республики Казахстан;
в случае недобросовестного выполнения патентным поверенным своих обязанностей, либо грубого нарушения законодательства Республики Казахстан;
в случае перерыва в профессиональной деятельности патентного поверенного более трех лет;
при вступлении в силу обвинительного приговора суда, которым патентный поверенный осужден за совершение преступления;
в случае смерти патентного поверенного или признания его умершим или безвестно отсутствующим;
в случае признания патентного поверенного недееспособным или ограниченно дееспособным;
в случае непрохождения аттестации.

4.2. белгіленген мерзімде
қаралған және қанағаттандырыл-
ған негізделген шағымдардың %
(үлесі)
85%
75%
4.3. шағымданудың қолданыстағы
тәртібіне қанағаттанған тұты-
нушылардың % (үлесі)
95%
60%
4.4. шағымдану мерзіміне қана-
ғаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылы-
ғына қанағаттанған тұтынушы-
лардың % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасының
патенттік сенімді өкілдерді
аттестаттау және тіркеу,
Қазақстан Республикасының
патенттік сенімді өкілін
тіркеу туралы куәлікті беру
бойынша Мемлекеттік қызмет
көрсету Стандартына 2 қосымша
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің байланыс ақпараттары
р/с
N
Комитеттің
басшылығы
Каби-
нет
номері
Байланыс телефон-
дары
Қабылдау уақыты
1
Комитет төрағасы
1013
(7172)
74-07-50
Сәрсенбі сағат
16.00-ден 18.00-ге
дейін;
бейсенбі сағат
10.00-ден 12.00-ге
дейін
2
Комитет төрағасы-
ның орынбасары
939
(7172)
74-06-18
Сәрсенбі сағат
10.00-ден 12.00-ге
дейін;
жұма сағат
15.00-ден 17.00-ге
дейін
3
Аттестациялық
комиссияның
төрағасы
939
(7172)
74-06-18
Сәрсенбі сағат
10.00-ден 12.00-ге
дейін;
жұма сағат
15.00-ден 17.00-ге
дейін
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 27 қарашадағы
N 319 бұйрығына
7-қосымша
Жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтау, қолжазбаларын сақтауға тапсыру туралы анықтама беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Уәкілетті органның жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын, сондай-ақ туынды шығармалардың (аудармалар, өңдеулер, аннотациялар, рефераттар, түйіндемелер, шолулар және ғылыми, әдеби және өнер туындыларының басқа да өңдеулері), сондай-ақ жинақтардың (энциклопедиялар, антологиялар, дерекқорлар) және материалдарды іріктеп алу және (немесе) орналасуы бойынша шығармашылық қызметтің нәтижесі болып табылатын басқа да құрамдас туындылардың қолжазбаларын сақтауы.
Уәкілетті орган жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын автор мен авторлардың өтініші негізінде қабылдайды және сақтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті (бұдан әрі - Комитет) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін орны: Астана қаласы, Сол жағалау, "Министрліктер үйі", А блогы, 1014 кабинеті.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтауға тапсыру туралы анықтамаболып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет барлық жеке тұлғаларға көрсетіледі.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
85 %
75 %
4.3. % (доля) потребителей
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 2
к стандарту оказания государственной
услуги по регистрации и аттестации
патентных поверенных Республики
Казахстан, выдача свидетельства
о регистрации патентного поверенного
Республики Казахстан
Контактные данные Комитета по правам интеллектуальной
собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
N
п/п
Руководители
Комитета
Номер
кабинета
Контактные
телефоны
Время приема
1
Председатель
Комитета
1013
(7172)
74-07-50
среда с 16.00
по 18.00 часов;
четверг 10.00
по 12.00 часов
2
Курирующий
заместитель
Председателя
Комитета
939
(7172)
74-06-18
среда с 10.00
по 12.00 часов;
пятница 15.00
по 17.00 часов
3
Председатель
Аттестационной
комиссии
939
(7172)
74-06-18
среда с 10.00
по 12.00 часов;
пятница 15.00
по 17.00 часов
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 ноября 2007 года N 319
Стандарт оказания государственной услуги
по выдаче справок о сдаче на хранение рукописи, хранение рукописей неопубликованных произведений 1. Общие положения
1. На хранение принимаются рукописи неопубликованных произведений, а также рукописи производных произведений (переводы, обработки, аннотации, рефераты, резюме, обзоры и другие переработки произведений науки, литературы и искусства), а также рукописи сборников (энциклопедии, антологии, базы данных) и других составных произведений, представляющих собой по подбору и (или) расположению материалов результат творческого труда.
Прием и хранение рукописей неопубликованных произведений осуществляется уполномоченным органом на основании заявления автора или авторов.
2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных правах".
4. Государственная услуга предоставляется Комитетом по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет).
Место предоставления государственной услуги: г. Астана, Левый берег, "Дом Министерств", блок А, кабинет 1014.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки о принятии на хранение рукописей неопубликованных произведений.
6. Государственная услуга оказывается всем физическим лицам.

7. Мемлекеттік қызмет 15 жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Қажетті құжаттарды өткізген жағдайда барынша жол берілген кезекте күту уақыты 20 минуттан аспайды.
Құжаттарды беру тек пошта арқылы жүзеге асырылады.
8. Қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми Интернет сайтында (www.minjust.kz), Комитеттің сайтында: www.intellkaz.kzжәне "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМҚК сайтында www.kazpatent.kzорналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын сенбі мен жексенбіден басқа күндері көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау сағат 9. 00-ден 19.00-ге дейін жүзеге асырылады. Үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Алдын ала жазылу және қызметтерді жедел ресімдеу жүргізілмейді.
11. Қызмет Министрліктер үйінің ғимаратында көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау Комитеттің кеңсесінде және пошта арқылы жүзеге асырылады. Пошта мекен-жайы: 010000 Астана қаласы, Оренбург көшесі N 8 үй, Министрліктер үйі, N 1014 кабинет.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Комитет жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын қабылдауды және сақтауды автордың немесе авторлардың өтініші негізінде жүзеге асырады. Егер шығарма туынды болса, пайдаланылған шығарма авторының тегін, атын, әкесінің атын көрсету қажет.
Құжаттарды сенім білдірілген тұлға арқылы тапсыру кезінде:
автордың заңнамада белгіленген тәртіппен куәландырылған сенімхаты;
сенім білдірілген өкілдің жеке тұлғасын куәландыратын құжаттың көшірмесі ұсынылады.
Сақтауға ұсынылатын құжаттар нөмірленуі, тігілуі және автордың қолымен бекітілуі қажет.
13. Өтініш еркін нысанда беріледі.
14. Құжаттар қабылдауды Комитет кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады.
15. Растайтын құжаттарды өтініш иесіне беру көзделмеген.
16. Дайын құжаттар пошта арқылы жіберіледі.
17. Жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын қабылдауды және сақтауды тоқтата тұру көзделмеген.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Уәкілетті органдардың жұмысы келесі принциптермен негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік парызды орындау барысында заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толымды және толық ақпарат беру;
5) ақпараттың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа көрсеткіштерінің мақсаты мен қолжетімділігін, Комитет арнайы құратын жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.

7. Государственная услуга предоставляется в течение 15 рабочих дней.
Максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 20 мин.
Выдача документов осуществляется исключительно через почту.
8. Услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном Интернет сайте Министерства юстиции Республики Казахстан (www.minjust.kz), Комитета www.intellkaz.kz и РГКП "Национальный институт интеллектуальной собственности": www.kazpatent.kz.
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья. Прием документов осуществляется с 9-00 до 19-00 часов, перерыв с 13-00 до 15-00 часов. Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не производится.
11. Услуга оказывается в здании Министерства юстиции. Прием документов осуществляется в канцелярии Комитета и через почту. Почтовый адрес: 010000 г. Астана, ул. Оренбургская д. N 8, "Дом Министерств", каб. N 1014.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Прием и хранение рукописей неопубликованных произведений осуществляется Комитетом на основании заявления автора или авторов. Если произведение производное, необходимо указать фамилию, имя, отчество автора использованного произведения.
При предоставлении документов через доверенное лицо необходимо дополнительно представить:
доверенность от автора, заверенную в установленном законодательством порядке;
копию документа, удостоверяющего личность поверенного.
Документы, представляемые на хранение, должны быть прошиты, пронумерованы и скреплены подписью автора.
13. Заявления подаются в произвольной форме.
14. Прием документов осуществляются работником канцелярии Комитета.
15. Выдача подтверждающих документов заявителю не предусмотрена.
16. Выдача готовых документов осуществляется через почту.
17. Отказ принятия и хранения рукописей неопубликованных произведений не предусмотрен.
3. Принципы работы
18. Деятельность центров основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа сотрудников Комитета, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданной Комитетом рабочей группой.

5. Шағымдану тәртібі
21. Шағымдану тәртібі туралы қосымша ақпаратты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің туындыларға құқықты тіркеу, аумақтық органдармен өзара іс-қимыл бөлімнің бастығынан алуға болады.
22. Қажет болған жағдайда уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) Зияткерлік меншік құқығы комитетінің басшылығына шағымдануға болады.
Егер тұтынушы қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары сатыда қарауды талап етсе, тұтынушы шағымды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жазбаша жібере алады.
23. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитетіне келіп түскен шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады. Шағымның қаралу барысы туралы ақпаратқа жауапты Зияткерлік меншік құқығы комитетінің кеңсесінен не 74-07-54 телефонына хабарласып алуға болады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдауға, тіркеуге, есепке алуға және қарауға жатады.
Өтінішті қабылдаудан бас тартуға тыйым салынады.
6. Байланыс ақпараты
24. Басшылардың жұмыс мен қабылдау кестесі Әділет министрлігінің жұмыс кестесіне сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсететін Комитет басшылары мен орындаушылардың байланыс деректері осы стандарттың 2-қосымшасында келтірілген.
Жарияланбаған туындылардың
қолжазбаларын сақтау,
қолжазбаларын сақтауға
тапсыру туралы анықтама беру
бойынша мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына 1-қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
тік жылда-
ғы ағымда-
ғы мәні
1. Уақытылығы
1.1. құжаттарды тапсырған
сәттен бастап белгіленген
мерзімде қызмет көрсетуді
ұсыну оқиғалары % (үлесі)
95%
80%
1.2. қызмет алу үшін кезекте
40 минуттан аспайтын уақыт
күткен тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
90%

5. Порядок обжалования
21. Дополнительная информация о порядке обжалования предоставляется начальником отдела по регистрации прав на произведения, взаимодействию с территориальными органами юстиции Комитета.
22. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц потребитель может обратиться к руководителю Комитета.
Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу в Министерство юстиции Республики Казахстан.
23. Рассмотрение жалоб, поступивших в Комитет осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан. Информацию о ходе рассмотрения жалобы потребитель может получить в канцелярии Комитета либо позвонив по телефону 740754.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством, подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
Отказ в приеме обращения запрещается.
6. Контактная информация
24. График работы и приема руководителей Комитета осуществляется в соответствии с графиком работы Министерства юстиции.
Контактные данные Комитета предоставляющию государственную услугу, приведены в приложении 2 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной
услуги по выдаче справок о сдаче
на хранение рукописи, хранение
рукописей неопубликованных произведений
(Принятие на хранение рукописей
неопубликованных произведений)
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
95 %
80 %
1.2. % (доля) потребителей,
ожидавших получения услуги в
очереди не более ___ минут
90 %
90 %

4.2. белгіленген мерзімде
қаралған және қанағаттандырыл-
ған негізді шағымдардың %
(үлесі)
85%
75%
4.3. шағымданудың қолданыстағы
тәртібімен қанағаттандырылған
тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
4.4. шағымдану мерзімімен қа-
нағаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайы-
лылығына қанағаттанған тұты-
нушылар % (үлесі)
90%
70%
Жарияланбаған туындылардың
қолжазбаларын сақтау,
қолжазбаларын сақтауға
тапсыру туралы анықтама беру
бойынша мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің байланыс ақпараттарыдеректері
р/с
N
Жауапты тұлға
Кабинет
нөмері
Байланыс
телефондары
Қабылдау уақыты
1
Комитет төрағасы
1013
(7172) 74-07-50
Сәрсенбі
16.00-ден 18.00-ге дейін;
бейсенбі
10.00-ден 12.00-ге дейін
2
Жетекшілік ететін
Комитет төрағасы-
ның орынбасары
1011
(7172) 74-07-49
сейсенбі
10.00-ден 12.00-ге
дейін
3
Жетекшілік ететін Комитеттің басқар-
ма бастығы
1009
(7172) 74-07-52
сенбі және жексен-
біні қоспағанда,
күн сайын  сағат
9.00-ден 19.00-ге
дейін
Түскі үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге
дейін.
Туындыларға құқық-
ты тіркеу, аумақ-
тық әділет орган-
дармен өзара іс-
қимыл бөлімінің
бастығы
1014
(7172) 74-07-73
сенбі және жексен-
біні қоспағанда,
күн сайын  сағат
9.00-ден 19.00-ге
дейін
Түскі үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге
дейін.
5
Туындыларға құқық-
ты тіркеу, аумақ-
тық әділет орган-
дармен өзара іс-
қимыл бөлімінің
маманы
945
(7172) 74-07-53
сенбі және жексен-
біні қоспағанда,
күн сайын  сағат
9.00-ден 19.00-ге
дейін
Түскі үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге
дейін.
6
Кеңсе
1015
(7172) 74-07-54
сенбі және жексен-
біні қоспағанда,
күн сайын  сағат
9.00-ден 19.00-ге
дейін
Түскі үзіліс сағат
13.00-ден 15.00-ге
дейін.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы 27 қарашадағы
N 319 бұйрығына
8-қосымша
Діни бірлестіктерді мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу, діни бірлестіктердің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгертулер мен толықтыруларды тіркеу туралы құжаттарды ресімдеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттiк тiркеу субъектiлерге заңды тұлға мәртебесiн беру тәсiлi болып табылады. Субъектілердің заңды тұлға құқығын иеленуінің ресми айғағы заңды тұлғалардың бірыңғай мемлекеттік тіркеліміне заңды тұлға туралы деректердi енгiзу және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) берілген мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiгі болып табылады.
Тiркеу барысында заңды тұлғаны құрудың, филиалды немесе өкiлдiкті ашудың мақсатқа сай екендігі назарға алынбайды, оның өндiрiстiк-шаруашылық және қаржылық қызметiн бақылау және оған араласу мақсаты көзделмейді.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
85 %
75 %
4.3. % (доля) потребителей
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 2
к стандарту оказания государственной
услуги по выдаче справок о сдаче
на хранение рукописи, хранение
рукописей неопубликованных произведений
(Принятие на хранение рукописей
неопубликованных произведений
Контактные данные Комитета по правам интеллектуальной
собственности Министерства юстиции Республики Казахстан
N
п/п
Руководители
Комитета
Номер
кабинета
Контактные
телефоны
Время приема
1.
Председатель
Комитета
1013
(7172)
740750
Среда с 16.00
до 18.00 часов
Четверг с 10.00
до 12.00 часов
2.
Курирующий
заместитель
председателя
Комитета
1011
(7172)
740749
Вторник с 10.00
до 12.00 часов
3.
Курирующий
начальник
управления
1009
(7172)
740752
Ежедневно с
09.00 до 19.00,
перерыв на обед
с 13.00 до
15.00 часов,
кроме субботы и
воскресенья
4.
Начальник
отдела по
регистрации
прав на
произведения,
взаимодействию с
территориальными
органами юстиции
1014
(7172)
740773
Ежедневно с
09.00 до 19.00,
перерыв на обед
с 13.00 до
15.00 часов,
кроме субботы и
воскресенья
5.
Специалист
отдела по
регистрации
прав на
произведения,
взаимодействию с
территориальными
органами юстиции
945
(7172)
740753
Ежедневно с
09.00 до 19.00,
перерыв на обед
с 13.00 до
15.00 часов,
кроме субботы и
воскресенья
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 ноября 2007 года N 319
Стандарт оказания государственной услуги
по оформлению документов о государственной регистрации и перерегистрации религиозных объединений, регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы религиозных объединений 1. Общие положения
1. Государственная регистрация является способом придания субъектам статуса юридического лица. Официальными подтверждениями обладания субъектом правами юридического лица являются занесение сведений о религиозных объединениях в единый государственный регистр юридических лиц и свидетельство о государственной регистрации, с присвоением бизнес-идентификационного номера (далее - БИН).
При регистрации не принимаются во внимание вопросы целесообразности образования религиозного объединения, открытия филиала или представительства, не преследуется цель осуществления контроля и вмешательства в его производственно-хозяйственную и финансовую деятельность.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: жартылай автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 42-бабы, "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Діни сенім бостандығы және діни бірлестіктер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, нормативтік құқықтық кесімдерді тіркеу тізілімінде N 4625 болып тіркелген "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Діни істер комитеті (бұдан әрі - Комитет), (облыстардағы, қалалардағы) аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - уәкілетті органдар) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін орын: Астана қаласы, Есіл өзенінің сол жағалауы, Министрліктер үйінің ғимараты, А блогы және аумақтық әділет органдарының ғимараты.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны  заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік (БСН), салық төлеушінің куәлігі (СТН), статистикалық карточка (ОҚЖК коды) болып табылады.
6. Қазақстан Республикасының аумағында құрылатын барлық діни бірлестіктер мемлекеттік тіркелуге тиіс.
7. Діни бірлестіктерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп, өтініш  берілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс.
8. Қызмет ақылы, "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін алым төлеу ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 желтоқсандағы N 1660 қаулысына сәйкес  заңды тұлғаларды құру мен олардың қызметiн тоқтатуды мемлекеттік (есептік) тiркеу кезінде діни бірлестіктерді мемлекеттік тіркеу үшін алым төлеу ставкалары 7600 теңгенi құрайды. Қараныз K080000099
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми Интернет сайтында (www.minjust.kz) орналасқан
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын, сенбі мен жексенбіден басқа күндері көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін жүзеге асырылады. Үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Алдын ала жазылу және қызметтерді жедел ресімдеу жүргізілмейді.
11. Қызмет Министрліктер үйінің ғимаратында, Комитетте және аумақтық әділет органдарында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Діни бірлестіктерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), діни бірлестіктердің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу үшін Комитетке тіркеуші орган белгілеген нысан бойынша өтініш. Өтінішке құрылтайшы немесе құрылтайшы уәкiлдiк берген адам қол қояды.
Мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған құрылтай құжаттары байланған және нөмірленген түрінде, үш данада тапсырылады және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен куәландырылады.
Заңды тұлғаның құрылтайшысы басқа заңды тұлға болып табылған жағдайда тiркеуші органға құрылтай құжаттарымен және басқа құжаттармен бiрге құрылтайшыда-заңды тұлғада салық берешегiнiң жоқ екендiгi туралы салық органының анықтамасы табыс етiледi.
Шетел қатысатын заңды тұлғаларды тіркеу Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларын тіркеу үшін белгіленген тәртіппен жүргізіледі. Егер Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарда өзгеше белгiленбесе, осы тәртiппен көзделген құжаттардан басқа, қосымша:
құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңдары бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын сауда тізілімінен заңды көшірмесі немесе басқа заңды құжаты, нотариалдық куәландырылған мемлекеттік және орыс тілдеріндегі аудармасымен бірге;
құрылтайшының - шетелдік жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын паспорттың көшірмесі немесе басқа да құжат мемлекеттік және орыс тілдеріне нотариалдық жолмен куәландырылған аудармасымен қоса табыс етілуге тиіс.
Сонымен бiр мезгiлде тiркеушi органға заңды тұлғаның орналасқан жерiн куәландыратын құжат, сондай-ақ заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу үшін бюджетке алым төлегенін растайтын түбіртек немесе құжат табыс етіледі.
Сонымен бiр мезгiлде тiркеушi органға заңды тұлғаның орналасқан жерiн куәландыратын құжат табыс етіледі. Заңды тұлғаның орналасқан жерін растайтын құжаттары: жалдау, сатып алу-сату шарттарының нотариалдық куәландырылған көшірмесі, үй-жайға құқығының тіркелгені туралы куәлігі және азаматтық заңдарда көзделген өзге де құжаты болуы мүмкін. Егер үй-жайдың иесі жеке тұлға болған жағдайда, онда жеке тұлғаның үй-жайды заңды тұлғаның орналасқан жері ретінде бергені туралы нотариалдық куәландырған келісімі табыс етіледі.
Республика шеңберiнен тыс басқарушы орталығы бар дiни бiрлестiктер қосымша:
қазақ немесе орыс тiлiне аударылған, нотариалды куәландырылған шетел орталығының жарғысының көшiрмесi;
дiни орталық өз елiнiң заңдары бойынша заңды тұлға болып табылатындығын растайтын қазақ немесе орыс тiлiне аударылған, нотариалды куәландырылған тiзiлiм көшiрмесi немесе басқа құжат ұсынады.
Дiни басқармалар (орталықтар) негiзiн салған дiни оқу мекемелерiнiң, мешiттерiнiң, монастрлердiң және басқа да дiни бiрлестiктердiң жарғыларын (ережелерiн) осы дiни басқармалар (орталықтар) бекiтедi. Тiркеу үшiн дiни басқарманың (орталықтың) уәкілетті органының оларды құру туралы шешiмi ұсынылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 42 Гражданского кодекса Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", Закона Республики Казахстан "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях", приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года N 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4625.
4. Государственная услуга предоставляется Комитетом по делам религий Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет), территориальными органами юстиции (области, города) (далее - уполномоченные органы).
Место предоставления государственной услуги: г. Астана, левый берег реки Ишим, здание Дома министерств, блок А и в зданиях территориальных органов юстиции.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (БИН), свидетельство налогоплательщика (РНН), статистическая карточка (код ОКПО).
6. Государственной регистрации подлежат все религиозные объединения, создаваемые на территории Республики Казахстан.
7. Государственная регистрация (перерегистрация) должна быть произведена не позднее десяти рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.
8. Услуга платная, в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2001 года N 1660 "Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию юридических лиц" сбор за государственную регистрацию религиозных объединений при государственной (учетной) регистрации создания и прекращения деятельности составляет 7600 тенге. см. K080000099
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном Интернет сайте Министерства юстиции Республики Казахстан (www.minjust.kz).
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья. Прием документов осуществляется с 9-00 до 19-00 часов, перерыв с 13-00 до 15-00 часов. Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не производится.
11. Услуга оказывается в здании Дома министерств, в Комитете и в территориальных органах юстиции.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для государственной регистрации (перерегистрации), регистрации внесенных изменений и дополнений в учредительные документы религиозного объединения в Комитет предоставляются заявление по форме, установленной регистрирующим органом. Заявление подписывается учредителем или уполномоченным учредителем лицом.
Учредительные документы, составленные на государственном и русском языках, предоставляются в прошнурованном и пронумерованном виде, в трех экземплярах и удостоверяются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
В случаях, когда учредителем юридического лица является другое юридическое лицо, то в регистрирующий орган вместе с учредительными и другими документами предоставляется справка налогового органа об отсутствии у учредителя - юридического лица налоговой задолженности.
Регистрация юридических лиц с иностранным участием производится в порядке, установленном для регистрации юридических лиц Республики Казахстан. Кроме документов, указанных выше, если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, дополнительно должны быть представлены:
легализованная выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственном и русском языках;
копия паспорта или другой документ, удостоверяющий личность учредителя - иностранного физического лица, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственном и русском языках.
Одновременно в регистрирующий орган представляется документ, удостоверяющий местонахождение религиозного объединения, а также квитанция или документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц.
Документами, подтверждающими место нахождения религиозного объединения, могут быть:
нотариально засвидетельствованные копии договора аренды, купли-продажи, документ, подтверждающий право на недвижимое имущество с проставленным штампом о произведенной регистрации прав на недвижимое имущество и иной документ, предусмотренный гражданским законодательством. В случае если владельцем помещения является физическое лицо, то предоставляется нотариально засвидетельствованное согласие физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица.
Религиозное объединение, имеющее руководящий центр вне пределов республики, дополнительно представляет:
копию устава зарубежного центра с нотариально засвидетельствованным переводом на государственном и русском языках;
выписку из реестра или другой документ, удостоверяющий, что религиозный центр является юридическим лицом по законодательству своей страны с нотариально засвидетельствованным переводом на государственном и русском языках.
Уставы (положения) духовных учебных заведений, мечетей, монастырей и иных религиозных объединений, основанных религиозными управлениями (центрами), утверждаются этими религиозными управлениями (центрами). Для регистрации представляется решение уполномоченного органа религиозного управления (центра) об их создании.

13. Бланкілерді Комитеттің қабылдау бөлмесінен және аумақтық әділет органдарынан алуға болады.
14. Құжаттарды қабылдау Комитеттің кеңсесінде жүзеге асырылады.
15. Құжаттар қабылданғаннан кейін өтініштің көшірмесіне құжаттардың қабылданғаны туралы белгі қойылады.
16. Дайын құжаттарды беру жеке өзі бару арқылы жүзеге асырылады.
17. Заңды тұлғаны құрудың және қайта ұйымдастырудың Қазақстан Республикасының заң актілерінде белгіленген тәртібін бұзу, құрылтай құжаттарының Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес келмеуі, сондай-ақ табыстау актісiн немесе бөлу балансын, ұсынбау не оларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқық мирасқорлығы туралы ережелердің болмауы, заңды тұлғаны мемлекеттік тiркеуден және қайта тіркеуден бас тартуға әкеп соғады.
Тiркеуден бас тартқан немесе тiркеу мерзiмiн үзген жағдайларда тiркеушi орган нақты заңның (оның нақты бабының) бұзылғанына сiлтемесi бар бұйрық шығарады. Мемлекеттік тіркеуден (қайта тіркеуден) бас тартылған жағдайда өтініш, заңдарға қайшылығы бар құжаттар қайтарылмайды.
Құжаттар пакетi толық ұсынылмаған, оларды қарау барысында анықталған кемшіліктер болған, құрылтай құжаттары бойынша сарапшының (маманның) қорытындысы қажет болған жағдайларда, сондай-ақ заң актiлерiнде көзделген басқа да негiздемелер бойынша мемлекеттiк тiркеу және қайта тiркеу мерзiмi үзiледi.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Уәкілетті органдардың жұмысы келесі принциптермен негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік парызды орындау барысында заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толымды және толық ақпарат беру;
5) ақпараттың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы  Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Комитеттің және аумақтық әділет органдарының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа көрсеткіштерінің мақсаты мен қолжетімділігін, Комитет арнайы құрған жұмыс тобы жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Қажет болған жағдайда уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) Комитеттің басшылығына шағымдануға болады.
Егер тұтынушы қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары сатыда қарауды талап етсе, тұтынушы шағымды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жазбаша жібере алады.

13. Бланки предоставляются в приемной Комитета и в территориальных органах юстиции.
14. Прием документов осуществляется в канцелярии Комитета и в территориальных органах юстиции.
15. После приема документов в копии заявления ставится отметка о приеме документов.
16. Выдача готовых документов осуществляется через личное посещение.
17. Нарушение порядка создания и реорганизации юридического лица, установленного законодательными актами Республики Казахстан, несоответствие учредительных документов законодательным актам Республики Казахстан, а также непредставление передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствие в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица влекут отказ в государственной регистрации и перерегистрации юридического лица.
В случае отказа в регистрации либо перерыва срока регистрации органом юстиции издается и вручается заявителю приказ, содержащий ссылку на нарушение конкретного закона (его конкретной статьи). При отказе в государственной регистрации (перерегистрации) заявление, документы, содержащие нарушения законодательства, возврату не подлежат.
В случаях представления неполного пакета документов, наличия в них недостатков, необходимости получения по учредительным документам заключения эксперта (специалиста), а также по иным основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан, срок государственной регистрации и перерегистрации прерывается.
3. Принципы работы
18. Деятельность центров основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета и территориальных органов юстиции, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданной Комитетом рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц потребитель может обратиться к руководителю Комитета.
Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу письменно в Министерство юстиции Республики Казахстан.

22. Шағым пошта арқылы не қолға беру арқылы Комитеттің кеңсесі, әділет органдары арқылы жұмыс күндері жазбаша түрде  немесе электронды поштамен қабылданады.
23. Тікелей жазбаша өтініш жасаған жеке тұлғаға немесе заңды тұлға өкіліне өтініштің (шағымның) екінші данасы тіркеу күні және уақыты, өтініш қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетіліп, қайтарылады.
Комитетке келіп түскен шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады. Берілген шағымға жауапты не шағымды қарау барысы туралы Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі N 627 мекен-жайы бойынша Комитеттің кеңсесінен алуға болады.
6. Байланыс ақпараты
24. Басшылардың жұмыс мен қабылдау кестесі Әділет министрлігінің жұмыс кестесіне сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсететін Комитет басшылары мен орындаушылардың байланыс деректері осы стандарттың 2-қосымшасында келтірілген.
Діни бірлестіктерді мемлекеттік тіркеу
және қайта тіркеу, діни бірлестіктердің
құрылтай құжаттарына енгізілген өзгертулер
мен толықтыруларды тіркеу туралы құжаттарды
ресімдеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 1-қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
тік жылда-
ғы ағымда-
ғы мәні

22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии Комитета, органов юстиции в рабочие дни.
23. Физическому лицу или представителю юридического лица, непосредственно обратившемуся письменно, возвращается второй экземпляр обращения (жалобы) с указанием даты и времени регистрации, фамилией и инициалами лица, принявшего обращение.
Рассмотрение жалоб, поступивших в Комитет, осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан. Ответ на поданную жалобу либо информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить в Комитете по адресу г. Астана, Левый берег, Дом министерств, в канцелярии каб. N 627.
6. Контактная информация
24. График работы и приема руководителей Комитета осуществляется в соответствии с графиком работы Министерства юстиции.
Контактные данные Комитета предоставляющую государственную услугу, приведены в приложении 2 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной
услуги по оформлению документов
о государственной регистрации и
перерегистрации религиозных
объединений, регистрации внесенных
изменений и дополнений в учредительные
документы религиозных объединений
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

1. Есептік тiркеу субъектілерге заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі мәртебесiн беру тәсiлi болып табылады. Субъектілердің заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі құқығын иеленуінің ресми айғағы филиалдар мен өкілдіктердің мемлекеттік тізіліміне заңды тұлға филиалы (өкілдігі) туралы деректердi енгiзу және СТН-і (БСН-і) берілген есептік тiркеу туралы куәлiгі болып табылады.
Тiркеу барысында заңды тұлғаны құрудың, филиалды немесе өкiлдiкті ашудың мақсатқа сай екендігі назарға алынбайды, оның өндiрiстiк-шаруашылық және қаржылық қызметiн бақылау және оған араласу мақсаты көзделмейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: жартылай автоматтандырылған
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 42-бабының, "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Діни сенім бостандығы және діни бірлестіктер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4625 болып тіркелген»"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Діни істер комитеті (бұдан әрі - Комитет), (облыстардағы, қалалардағы) аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - уәкілетті органдар) көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нысаны заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік (БСН), салық төлеушінің куәлігі (СТН), статистикалық карточка (ОҚЖК коды) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет заңды тұлға құқығын иеленбей есептік тіркеуге жататын Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан діни бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктеріне көрсетіледі.
7. Діни бірлестіктердің филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) осы стандарттың 12 тармағына сәйкес қажетті құжаттары қоса тіркеліп, өтініш берілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады.
8. Қызмет ақылы,»"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін алым төлеу ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 желтоқсандағы N 1660 қаулысына сәйкес заңды тұлғаларды құру мен олардың қызметiн тоқтатуды мемлекеттік (есептік) тiркеу кезінде діни бірлестіктерді мемлекеттік тіркеу үшін алым төлеу ставкалары 7600 теңгенi құрайды. Қараныз K080000099

1. Учетная регистрация является способом придания субъектам статуса филиала и представительства юридического лица. Официальными подтверждениями обладания субъектом правами филиала и представительства религиозного объединения являются занесение сведений о филиале (представительстве) в государственный реестр филиалов и представительств и свидетельство об учетной регистрации с присвоением РНН (БИН).
При регистрации не принимаются во внимание вопросы целесообразности образования юридического лица, открытия филиала или представительства, не преследуется цель осуществления контроля и вмешательства в его производственно-хозяйственную и финансовую деятельность.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 42 Гражданского кодекса Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", Закона Республики Казахстан "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях", приказа Министра юстиции Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года N 112 "Об утверждении Инструкции по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4625.
4. Государственная услуга предоставляется Комитетом по делам религий Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет), территориальными органами юстиции (области, города) (далее - уполномоченные органы).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об учетной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства юридического лица (БИН), свидетельства налогоплательщика (РНН), статистическая карточка (код ОКПО).
6. Государственная услуга оказывается филиалам и представительствам религиозных объединений, расположенным на территории Республики Казахстан, подлежащих учетной регистрации без приобретения ими права юридического лица.
7. Учетная регистрация (перерегистрация) филиалов и представительств религиозных объединений осуществляется не позднее десяти рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов согласно пункту 12 настоящего стандарта.
8. Услуга платная, в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2001 года N 1660 "Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию юридических лиц" ставка сбора за государственную регистрацию религиозных объединений при государственной (учетной) регистрации создания и прекращения деятельности составляет 7600 тенге. см. K080000099

9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми Интернет сайтында (www.minjust.kz) орналасқан
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын, сенбі мен жексенбіден басқа күндері көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау сағат 15.00-ден 19.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады. Алдын ала жазылу және қызметтерді жедел ресімдеу жүргізілмейді.
11. Қызмет Министрліктер үйінің ғимаратында, Комитетте және аумақтық әділет органдарында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу (қайта тіркеу), филиалдар мен өкілдіктер туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу үшін уәкілетті органға (тіркеуші органға) тіркеуші орган белгілеген нысан бойынша өтініш ұсынылады.
Өтінішке заңды тұлғаның филиал (өкілдік) құру туралы заңды тұлғаның мөрімен бекітілген шешімі, заңды тұлғаның мөрімен бекіткен мемлекеттік және орыс тілдерінде жазылған, байланған және нөмірленген түрдегі, заңды тұлғаның уәкілетті адамы бекіткен және заңды тұлғаның мөрімен бекітілген филиал (өкілдік) туралы ереженің үш данасы, жарғысының (ережесінің) және оны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмелері, филиалдың (өкілдіктің) басшысына берілген заңды тұлғаның (қоғамдық және діни бірлестіктерді қоспағанда) сенімхаты, заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу және филиалдар мен өкiлдiктердi есептiк тiркеу үшін алым төленгенін растайтын түбіртегі немесе құжаты және филиалдың (өкілдіктің) орналасқан жерін растайтын құжаттар қоса беріледі.
Шетелдiк заңды тұлғалардың филиалдары мен өкiлдiктерiн тiркеу Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының филиалдары мен өкiлдiктерiн тiркеу үшiн Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртіппен жүргізіледі.
Егер Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарда өзгеше белгiленбесе, осы тәртiппен көзделген құжаттардан басқа, филиал (өкілдiк) құратын шетелдiк заңды тұлға шет мемлекеттiң заңдары бойынша заңды тұлға болып табылатынын растайтын шетелдiк заңды тұлғаның сауда тiзiлiмiнiң заңдастырылған үзiндi көшiрмесiн немесе басқа да заңдастырылған құжатты қосымша ұсынуға тиiс.
Филиал (өкiлдiк) құратын шетелдiк заңды тұлғаның құжаттары нотариалды түрде куәландырылған мемлекеттiк және орыс тiлдерiндегi аудармамен ұсынылады.
Филиал немесе өкілдік ашу туралы шешім мен оның басшысына сенімхат бір құжат ретінде ресімделуі мүмкін. Филиалдың басшысына берілген сенімхат қоғамдық бірлестіктің және діни бірлестіктің филиалын (өкілдігін) тіркеген кезде оны сайлауға немесе тағайындау тәртібіне сәйкес табыс етілмеуі мүмкін.
Тiркеушi органға орналасқан жерiн куәландыратын құжат табыс етіледі. Заңды тұлғаның орналасқан жерін растайтын құжаттары: жалдау, сатып алу-сату шарттарының нотариалдық куәландырылған көшірмесі, үй-жайға құқығының тіркелгені туралы куәлігі және азаматтық заңдарда көзделген өзге де құжаты болуы мүмкін. Егер үй-жайдың иесі жеке тұлға болған жағдайда, онда жеке тұлғаның үй-жайды заңды тұлғаның орналасқан жері ретінде бергені туралы нотариалдық куәландырған келісімі табыс етіледі.

9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном Интернет сайте Министерства юстиции Республики Казахстан (www.minjust.kz).
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья. Прием документов осуществляется с 15-00 до 19-00 часов, без перерыва. Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не ведется.
11. Услуга оказывается в здании Дома министерств, в Комитете и в территориальных органах юстиции.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для учетной регистрации (перерегистрации) филиалов и представительств, регистрации внесенных изменений и дополнений в положения о филиалах и представительствах в уполномоченный орган предоставляются заявление по форме, установленной регистрирующим органом.
К заявлению прилагаются решение юридического лица о создании филиала (представительства), скрепленное печатью юридического лица, положение о филиале (представительстве) в трех экземплярах на государственном и русском языках, в прошнурованном и пронумерованном виде, утвержденное уполномоченным органом юридического лица и скрепленное печатью юридического лица, копии устава (положения) и свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, доверенность юридического лица (за исключением общественных и религиозных объединений), выданная руководителю филиала (представительства), квитанция или документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств и место нахождения филиала (представительства).
Регистрация филиалов и представительств иностранных юридических лиц производится в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан для регистрации филиалов и представительств юридических лиц Республики Казахстан.
Кроме предусмотренных документов, если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, дополнительно должны быть представлены легализованная выписка из торгового реестра или другой легализованный документ иностранного юридического лица, подтверждающие, что иностранное юридическое лицо, создающее филиал (представительство), является юридическим лицом по законодательству иностранного государства.
Документы иностранного юридического лица, создающего филиал (представительство), представляются с нотариально засвидетельствованным переводом на государственном и русском языке.
Решение об открытии филиала или представительства и доверенность на его руководителя могут быть оформлены в виде одного документа. Доверенность на руководителя филиала (представителя) может быть не представлена в случае регистрации филиала (представительства) общественного объединения и религиозного объединения в соответствии с порядком его избирания или назначения.
Документами, подтверждающими место нахождения могут быть: нотариально засвидетельствованные копии договора аренды, купли-продажи, документ, подтверждающий право на недвижимое имущество с проставленным штампом о произведенной регистрации прав на недвижимое имущество и иной документ, предусмотренный гражданским законодательством. В случае если владельцем помещения является физическое лицо, то предоставляется нотариально засвидетельствованное согласие физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица.

13. Бланкілерді Комитеттің қабылдау бөлмесінен және аумақтық әділет органдарынан алуға болады.
14. Құжаттарды қабылдау Комитеттің кеңсесінде және аумақтық әділет органдарында жүзеге асырылады.
15. Құжаттар қабылданғаннан кейін өтініштің көшірмесіне құжаттардың қабылданғаны туралы белгі қойылады.
16. Дайын құжаттарды беру жеке өзі бару арқылы жүзеге асырылады.
17. Филиалды (өкілдікті) құрудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртібі бұзылған жағдайда, есептік тіркеуге ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келмеген жағдайларда филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден және қайта тіркеуден бас тартылады.
Тiркеуден бас тартқан немесе тiркеу мерзiмiн үзген жағдайларда тiркеушi орган нақты заңның (оның нақты бабының) бұзылғанына сiлтемесi бар бұйрық шығарады. Мемлекеттік тіркеуден бас тартылған жағдайда өтініш, заңдарға қайшылығы бар құжаттар қайтарылмайды.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Уәкілетті органдардың жұмысы келесі принциптермен негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік парызды орындау барысында заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толымды және толық ақпарат беру;
5) ақпараттың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Комитеттің және аумақтық әділет органдарының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа көрсеткіштерінің мақсаты мен қолжетімділігін, Комитет арнайы құрған жұмыс тобы жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Қажет болған жағдайда уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) Комитеттің басшылығына шағымдануға болады.
Егер тұтынушы қабылданған шараларға қанағаттанбаса немесе мәселе жоғары сатыда қарауды талап етсе, тұтынушы шағымды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жазбаша жібере алады.
22. Шағым пошта арқылы не қолға беру арқылы Комитеттің кеңсесі, әділет органдары арқылы жұмыс күндері жазбаша түрде немесе электронды поштамен қабылданады.
23. Тікелей жазбаша өтініш жасаған жеке тұлғаға немесе заңды тұлға өкіліне өтініштің (шағымның) екінші данасы тіркеу күні және уақыты, өтініш қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетіліп, қайтарылады.
Комитетке келіп түскен шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады. Берілген шағымға жауапты не шағымды қарау барысы туралы Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі N 627 мекен-жайы бойынша Комитеттің кеңсесінен алуға болады.

13. Бланки можно получить в приемной Комитета и в территориальных органах юстиции.
14. Прием документов осуществляется в канцелярии Комитета и в территориальных органах юстиции.
15. После приема документов в копии заявления ставится отметка о приеме документов.
16. Выдача готовых документов осуществляется через личное посещение.
17. Отказ в учетной регистрации и перерегистрации филиала (представительства) допускается в случаях нарушения установленного законодательством Республики Казахстан порядка создания филиала (представительства), несоответствия представленных для учетной регистрации документов законам Республики Казахстан.
В случае отказа в учетной регистрации либо перерыва срока учетной регистрации (перерегистрации) органом юстиции издается и вручается заявителю приказ, содержащий ссылку на нарушение конкретного закона (его конкретной статьи). При отказе в государственной регистрации (перерегистрации) заявление, документы, содержащие нарушения законодательства, возврату не подлежат.
3. Принципы работы
18. Деятельность центров основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданной Комитетом рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц потребитель может обратиться к руководителю Комитета.
Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу письменно в Министерство юстиции Республики Казахстан.
22. Жалобы принимаются в письменном виде или по электронной почте, по почте либо нарочно через канцелярии Комитета, органов юстиции в рабочие дни.
23. Физическому лицу или представителю юридического лица, непосредственно обратившемуся письменно, возвращается второй экземпляр обращения (жалобы) с указанием даты и времени регистрации, фамилией и инициалами лица, принявшего обращение.
Рассмотрение жалоб, поступивших в Комитет по делам религий, осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан. Ответ на поданную жалобу либо информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить в Комитете по адресу г. Астана, Левый берег, Дом министерств, в канцелярии каб. N 627.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет»"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының,"Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 22 мамырдағы N 620 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында азаматтық хал актілерін тіркеу тәртібі туралы ереженің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі аумақтық органдарының азаматтық хал актілерін жазу (бұдан әрі - АХАЖ) органдары көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуді аяқтау нысаны;
Некеге тұру туралы куәлік;
Бала асырап алу туралы куәлік;
Әкелікті белгілеу туралы куәлік;
Қайтыс болу туралы куәлік;
Туу туралы куәлік;
Некені бұзу туралы куәлік;
Тегін, аты және әкесінің атын ауыстыру туралы куәлік болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы азаматтарына, азаматтығы жоқ адамдарға және шетелдіктерге көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімдерде көрсетіледі:
тууды тіркеу бала туған күннен бастап 2 ай ішінде - өтініш жасаған күні жүргізіледі;
заңда белгіленген мерзімді өткізіп тууды тіркеу - өтініш жасаған күннен бастап 15 күн;
неке қиюды тіркеу - некеге тұрғандығы туралы өтініш берген күннен бастап бір ай өткеннен кейін;
өзара келісім бойынша некені бұзуды тіркеу - некеге тұрғандығы туралы өтініш берген күннен бастап бір ай өткеннен кейін;
соттың үкімі негізінде некені бұзуды тіркеу - өтініш берген күннен бастап бір ай ішінде, (екінші жұбайды хабарсыз кеткен немесе жүйке ауыруынан немесе ақыл-есінің кемдігінен әрекетке қабілетсіз деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімінің көшірмесі немесе үзіндісі, екінші жұбайдың үш жылдан кем емес мерзімге сотталғандығы туралы заңды күшіне енген сот үкімінің көшірмесі немесе үзіндісі) - өтініш жасаған күні;
әкелікті белгілеуді тіркеу, бала асырап (қыз асырап) алуды тіркеу, қайтыс болуды тіркеу - өтініш жасаған күні;
тегін, атын, әкесінің атын ауыстыруды тіркеу және азаматтық хал актілер жазбасына өзгертулер, түзетулер, толықтырулар енгізу өтініш жасаған күннен бастап бір ай ішінде (қажет болған жағдайда мерзімі тағы да бір айға созылуы мүмкін).
8. Өзара келісім бойынша некені бұзуды тіркеу үшін мемлекеттік баж АЕК 200 %, соттың шешімі негізінде некені бұзуды тіркеу үшін (мемлекеттік баж сомасы некені бұзу туралы соттың шешімімен көрсетіледі) - АЕК 150%, соттың хабарсыз кеткендерді тану туралы шешімінің негізінде некені бұзғаны үшін - АЕК 10%, жүйке ауыруынан немесе ақыл-есінің кемдігінен әрекетке қабілетсіздігін тану туралы - АЕК 10% және соттың үкімі бойынша - АЕК 10%, некеге тұрғанын тіркеу үшін - АЕК 100 % құрайды, Қазақстан Республикасы азаматтарының бала асырап (қыз асырап) алуын тіркеу үшін баж алынбайды, шетелдіктер үшін АЕК 200 %, әкелікті белгілеуді тіркеу үшін және қайтыс болуды тіркеу үшін мемлекеттік баж алынбайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 2009.02.12 N 14 Бұйрығымен.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции", Закона Республики Казахстан "О браке и семье", Правил о порядке регистрации актов гражданского состояния в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан 22 мая 1999 года N 620.
4. Государственная услуга оказывается органами записи актов гражданского состояния (далее - ЗАГС) территориальных органов Министерства юстиции Республики Казахстан.
5. Формами завершения оказываемой государственной услуги являются выдача:
Свидетельства о заключении брака;
Свидетельства об усыновлении (удочерении);
Свидетельства об установлении отцовства;
Свидетельства о смерти;
Свидетельства о рождении;
Свидетельства о расторжении брака;
Свидетельства о перемене фамилии, имени, отчества.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства и иностранцам.
7. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
регистрация рождения производится в течение 2-х месяцев со дня рождения ребенка - в день подачи заявления;
регистрация рождения с пропуском, установленного законом срока - 15 дней со дня подачи заявления;
регистрация заключения брака - по истечении месяца со дня подачи заявления о вступлении в брак;
регистрация расторжения брака по взаимному согласию - по истечении месяца со дня подачи соответствующего заявления;
регистрация расторжения брака на основании приговора суда - в течение месяца со дня подачи заявления, на основании решения суда (подвид регистрации расторжения брака на основании решения суда о признании второго супруга в установленном порядке безвестно отсутствующим или недееспособным вследствие душевной болезни или слабоумия) - в день подачи заявления;
регистрация установления отцовства, регистрация усыновления (удочерения), регистрация смерти - в день подачи заявления;
регистрация перемены фамилии, имени, отчества и внесение изменений, исправлений, дополнений в записи актов гражданского состояния в течение месяца со дня подачи заявления.
8. 8. Государственная пошлина за регистрацию расторжения брака по взаимному согласию супругов составляет 200 % от месячного расчетного показателя (далее - МРП), за регистрацию расторжения брака на основании решения суда (сумма государственной пошлины указывается в решении суда о расторжении брака) - 150 % от МРП, расторжение брака на основании решения суда о признании безвестно отсутствующим - 10 % от МРП, о признании недееспособным вследствие душевной болезни или слабоумия - 10 % от МРП и по приговору суда - 10 % от МРП, за регистрацию заключения брака - 100 % от МРП, за регистрацию усыновления (удочерения) гражданам Республики Казахстан - пошлина не взимается, иностранцам - 200 % от МРП, за регистрацию установления отцовства, за регистрацию рождения и за регистрацию смерти государственная пошлина не взимается.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказом Министра юстиции РК от 12.02.2009 N 14 (порядок введения в действие см. п.5).

9. Халыққа қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми Интернет сайтында орналастырылады (www.minjust.kz).
10.Өтініштер күн сайын бейсенбі, сенбі және жексенбіден басқа күні сағат 09.00-ден 19.00-ге дейін қабылданады. Түскі үзіліс 13.00-ден 15.00-ге дейін.
Алдын ала жазылу жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету АХАЖ органдарымен азаматтық хал актілер жазбасын тіркеу орны бойынша көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алуға қажетті құжаттардың тізбесі:
1) Тууды тіркеу 2 айға дейін егер ата-аналары некеде тұрса, белгіленген нысандағы өтініш жазбаша ата-анасымен немесе олардың біреуімен толтырылады, ал қайтыс болған жағдайда, ауырса немесе өзге де себептер бойынша өтінішті анасы баланы туған кезде мүдделі тұлғалар немесе әкімшілік емдеу мекемесі береді, ата-анасының жеке басын куәландыратын құжаттар, ата-анасының неке қию туралы куәлігінің көшірмесі, туу туралы медициналық куәлігі (немесе 2 куәгердің растауы) тапсырылады.
2) Тууды тіркеу 2 айға дейін егер, баланың анасы некеде тұрмаса, белгіленген үлгідегі өтініш жазбаша нысанда баланың анасымен толтырылады, анасының жеке басын куәландыратын құжат, туу туралы медициналық куәлігі (немесе 2 куәгердің растауы), анасының баланың әкесі туралы мәлімет көрсетілетін, некеде тұрмағандығы өтініші.
3) Тууды тіркеу 2 айдан 16-жасқа дейін егер ата-анасы некеде тұрса, белгіленген нысандағы өтініш жазбаша ата-анасымен немесе олардың біреуімен толтырылады, ал қайтыс болған жағдайда, ауырса немесе өзге де себептер бойынша өтінішті анасы баланы туған кезде мүдделі тұлғалар немесе әкімшілік емдеу мекемесі береді.   Түсініктеме (тууды тіркеу мерзімін өткізіп алуға байланысты), ата-анасының жеке басын куәландыратын құжаттарының көшірмесі, ата-анасының неке қию туралы куәлігінің көшірмесі, туу туралы медициналық куәлігі (немесе 2 куәгердің растауы), аумақтық әділет органынан баланың туған жері бойынша, туу туралы актілік жазбасының болмауы туралы анықтама, емханадан бала денсаулығы туралы анықтама, азаматтарды тіркеу кітабы не мекен-жай бюросынан анықтама беріледі.
4) Тууды тіркеу 2 айдан 16-жасқа дейін егер, баланың анасы некеде тұрмаса, белгіленген үлгідегі өтініш жазбаша нысанда баланың анасымен толтырылады, түсініктеме (тууды тіркеу мерзімін өткізіп алуға байланысты), анасының жеке басын куәландыратын құжат, туу туралы медициналық куәлігі, анасының баланың әкесі туралы мәлімет көрсетілетін, некеде тұрмағандығы өтініші, аумақтық әділет органынан баланың туған жері бойынша, туу туралы актілік жазбасының болмауы туралы анықтама, емханадан бала денсаулығы туралы анықтама, азаматтарды тіркеу кітабы не мекен-жай бюросынан анықтама беріледі.

9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном Интернет сайте Министерства юстиции Республики Казахстан (www.minjust.kz).
10. Прием заявлений осуществляется ежедневно с 09.00 до 19.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов, за исключением четверга, субботы и воскресенья.
Предварительная запись не производится.
11. Государственная услуга оказывается органами ЗАГС по месту регистрации записи акта гражданского состояния.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) Регистрация рождения до 2-х месяцев если родители состоят в браке: заявление установленного образца заполняется письменно родителями или одним из них, а в случае смерти, болезни или по иным причинам заявление подается заинтересованными лицами или администрацией лечебного учреждения, в котором мать находилась при рождении ребенка, документы, удостоверяющие личность родителей, копия свидетельства о заключении брака родителей, медицинское свидетельство о рождении (или показания 2-х свидетелей);
2) Регистрация рождения до 2-х месяцев если мать ребенка не состоит в браке: заявление установленного образца заполняется в письменной форме матерью ребенка, документ, удостоверяющий личность матери, медицинское свидетельство о рождении (или показания 2-х свидетелей), заявление матери не состоящей в браке, где указываются сведения об отце ребенка;
3) Регистрация рождения от 2-х месяцев до 16-и лет, если родители состоят в браке: заявление установленного образца заполняется письменно родителями или одним из них, а в случае смерти, болезни или по иным причинам заявление подается заинтересованными лицами или администрацией лечебного учреждения, в котором мать находилась при рождении ребенка, объяснительная (в связи, с чем пропущен срок регистрации рождения), документы, удостоверяющие личность родителей, копия свидетельства о заключении брака родителей, медицинское свидетельство о рождении (или показания 2-х свидетелей), справка территориального органа юстиции по месту рождения ребенка, об отсутствии актовой записи о рождении, справка с поликлиники о здоровье ребенка, книга регистрации граждан либо справка с адресного бюро;
4) Регистрация рождения от 2-х месяцев до 16-и лет, если мать ребенка не состоит в браке заявление установленного образца заполняется в письменной форме матерью ребенка, объяснительная (в связи, с чем пропущен срок регистрации рождения), документ, удостоверяющий личность матери, медицинское свидетельство о рождении, заявление матери не состоящей в браке, где указываются сведения об отце ребенка, справка территориального органа юстиции по месту рождения ребенка, об отсутствии актовой записи о рождении, справка с поликлиники о здоровье ребенка, книга регистрации граждан либо справка с адресного бюро;

5) Некені тіркеу үшін белгіленген нысан бойынша өтініш. Өтінішке екеуінің жеке куәлігі, мемлекеттік баж төленгендігі туралы түбіртек, азаматтарды тіркеу кітабы не мекен-жай бюросынан анықтамасы қоса беріледі, егер өтініш берушінің біреуі бұрын некеде болса, некені тоқтатқандығын растайтын құжат (некені бұзу туралы куәлігі, қайтыс болуы туралы куәлігі, соттың із-түссіз болмау белгілері туралы шешімі), шетелдіктің неке құқықтық қабілеті туралы анықтамасы (шетелдікпен неке құрған жағдайда).
6) Соттың шешімі бойынша әкелікті белгілеуді тіркеу үшін белгіленген нысан бойынша өтініш. Өтінішке жеке куәлігі, заңдық күшіне енген, әкелікті белгілеу туралы соттың шешімі, туу туралы куәлігі (төлнұсқа) немесе баланың туу туралы анықтамасы қоса беріледі.
7) Ата-анасының бірлескен өтініші бойынша әкелікті белгілеуді тіркеу үшін белгіленген нысан бойынша өтініш. Өтінішке екеуінің жеке куәлігі, егер ата-анасы некеде тұрса, неке құрғандығы туралы куәлігі, туу туралы куәлігі, азаматтарды тіркеу кітабы не мекен-жай бюросынан анықтама.
8) Тегін, атын, әкесінің атын өзгертуді тіркеу үшін белгіленген нысан бойынша өтініш. Өтінішке өтініш берушінің туу туралы куәлігі, егер, өтініш беруші некеде тұрса, неке құрғандығы туралы куәлігі, кәмелетке толмаған балалардың туу туралы куәлігі (егер, өтініш берушіде кәмелетке толмаған балалары болса), бала асырап (қыз асырап) алу туралы куәлігі не әкелікті белгілеу туралы куәлігі (егер мұндай АХАЖ органымен тіркелсе), некені бұзу туралы куәлігі (егер өтініш беруші некені бұзуға байланысты оған некеге дейінгі тегін иелену туралы өтініш жасаса), өтініш берушінің екі суреті, өтініш берушінің нақты өмірбаяны тегін, атын, әкесінің атын өзгерту себебімен түсіндіріле отырып олардың өз қолымен жазылады, жеке куәлігі не Қазақстан Республикасы азаматының паспорты (он алты жасқа толған адамдарға туу туралы куәлігі), АЕК 10 % мемлекеттік баж төлемі туралы түбіртек және осы негіздегі әрбір берілген құжатқа АЕК %, азаматтарды тіркеу кітабы не мекен-жай бюросынан анықтама.
9) Некені бұзуды тіркеу кітабы ерлі-зайыптылардың өзара келісімі бойынша белгіленген нысан бойынша өтініш. Өтінішке неке қию (төлнұсқа) туралы куәлігі, ерлі-зайыптылардың екеуінің жеке куәлігі, мемлекеттік баж төлемі туралы түбіртек (АЕК 200%) қоса беріледі, азаматтарды тіркеу кітабы не мекен-жай бюросынан анықтама қоса беріледі.

5) Для регистрации заключения брака предоставляется заявление по установленным формам. К заявлению прилагаются: удостоверение личности заявителей, квитанция об уплате государственной пошлины, книга регистрации граждан либо справка с адресного бюро, если один из заявителей, ранее состоял в браке, документ, подтверждающий прекращение брака (свидетельство о расторжении брака, свидетельство о смерти, решение суда о признании безвестно отсутствующим), справка о брачной правоспособности иностранца (в случае заключения брака с иностранцем);
6) Для регистрации установления отцовства по решению суда предоставляется заявление по установленным формам. К заявлению прилагаются: удостоверение личности, решение суда об установлении отцовства, вступившее в законную силу, или справка о рождении ребенка;
7) для регистрации установления отцовства по совместному заявлению родителей предоставляется заявление по установленным формам. К заявлению прилагаются: удостоверение личности обоих, свидетельство о заключении брака, если родители состоят в браке, свидетельство о рождении, книга регистрации граждан либо справка с адресного бюро;
8) для регистрации перемены фамилии, имени, отчества предоставляется заявление по установленным формам. К заявлению прилагаются: свидетельство о рождении заявителя, свидетельство о заключении брака, если заявитель состоит в браке, свидетельство о рождении несовершеннолетних детей (если у заявителя имеются несовершеннолетние дети), свидетельство об усыновлении (удочерении) либо свидетельство об установлении отцовства (если таковые были зарегистрированы органами ЗАГС), свидетельство о расторжении брака (если заявитель ходатайствует о присвоении ему добрачной фамилии в связи с расторжением брака), две фотографии заявителя, подробная автобиография заявителя, написанная им собственноручно с объяснением причин перемены фамилии, имени, отчества, удостоверение личности либо паспорт гражданина Республики Казахстан (лицам, достигшим шестнадцатилетнего возраста свидетельство о рождении), квитанция об уплате государственной пошлины 10 % от месячного расчетного показателя (далее - МРП), и за каждый выданный на этом основании документ 10 % от МРП, книга регистрации граждан либо справка с адресного бюро;
9) для регистрации расторжения брака по взаимному согласию супругов заявление по установленным формам. К заявлению прилагаются: свидетельство о заключении брака (оригинал), удостоверение личности обоих супругов, квитанция об уплате государственной пошлины 200 % от МРП, книга регистрации граждан либо справка с адресного бюро;

10) Ерлі-зайыптылардың біреуінің өтініші бойынша некені бұзуды тіркеу үшін белгіленген нысан бойынша өтініш. Өтінішке неке қию (төлнұсқа) туралы куәлігі, өтініш беруші зайыбының жеке куәлігі, мемлекеттік баж төлемі туралы түбіртек, екінші жұбайды хабарсыз кеткен немесе жүйке ауыруынан немесе ақыл-есінің кемдігінен әрекетке қабілетсіз деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімінің көшірмесі немесе үзіндісі, екінші жұбайдың үш жылдан кем емес мерзімге сотталғандығы туралы заңды күшіне енген сот үкімінің көшірмесі немесе үзіндісі қоса беріледі.
11) Некені бұзу туралы соттың шешімінің көшірмесі бойынша некені бұзуды тіркеу үшін белгіленген нысан бойынша өтініш. Өтінішке өтініш беруші зайыбының жеке куәлігі, мемлекеттік баж төлемі туралы түбіртек, заңдық күшіне енген, некені бұзу туралы соттың шешімі.
12) Қазақстан Республикасының азаматтарына бала асырап (қыз асырап) алу туралы куәлігі қоса беріледі. Белгіленген нысан бойынша өтініш. Өтінішке екеуінің жеке куәлігі, неке қию туралы куәлігі, заңдық күшіне енген, бала асырап (қыз асырап) алу туралы соттың шешімі, туу (төлнұсқа) туралы куәлігі қоса беріледі.
13) Шетелдік азаматтарға бала асырап (қыз асырап) алуды тіркеу үшін белгіленген нысан бойынша өтініш. Өтінішке екеуінің паспорты (нотариалды куәландырылған аудармасы), некені құру туралы куәлігі (нотариалды куәландырылған аудармасы), заңдық күшіне енген, бала асырап (қыз асырап) алу туралы соттың шешімі, туу (төлнұсқа) туралы куәлігі, мемлекеттік баж төлемі туралы түбіртек (АЕК 200%) қоса беріледі.
14) Қайтыс болуды тіркеу үшін қайтыс болған адамның жеке басын куәландыратын құжат, қайтыс болуы туралы медициналық куәлігі (не екі куәгердің растауы), өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат қоса беріледі.
Жеке куәлігін немесе әскери билетті ұсынбау қайтыс болуды тіркеуге кедергі бола алмайды.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2009.02.12 N 14 Бұйрығымен.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алуға қажетті өтініштер мен бланкілердің нысанын тұтынушы өтініш берушінің тұрғылықты жерін тіркеу орны бойынша АХАЖ органдарында алуға болады.
14. Құжаттарды қабылдау АХАЖ органдарының қызметкерлерімен азаматтық хал актілер жазбаларын тіркеу орны бойынша жеке кабиналарда жүзеге асырылады.
15. АХАЖ органына тікелей өтініш жасаған кезде өтініш берушіге құжаттарды қабылдау туралы қандай да бір құжат берілмейді.

10) для регистрации расторжения брака по заявлению одного из супругов предоставляется: заявление по установленным формам. К заявлению прилагаются: свидетельство о заключении брака (оригинал), удостоверение личности супруга заявителя, квитанция об уплате государственной пошлины, решение суда, вступившее в законную силу о признании другого супруга безвестно отсутствующим или недееспособным вследствие душевной болезни или слабоумия, или выписка из вступившего в законную силу приговора суда об осуждении другого супруга к лишению свободы на срок не менее трех лет;
11) для регистрации расторжения брака по решению суда о расторжении брака заявление по установленным формам. К заявлению прилагаются: удостоверение личности супруга заявителя, квитанция об уплате государственной пошлины, копия решения суда о расторжении брака, вступившее в законную силу;
12) для регистрации усыновления (удочерения) гражданами Республики Казахстан предоставляется: заявление по установленным формам. К заявлению прилагаются: удостоверение личности обоих, свидетельство о заключении брака, решение суда об усыновлении (удочерении), вступившее в законную силу; свидетельство о рождении (оригинал);
13) Для регистрации усыновления (удочерения) иностранными гражданами предоставляется: заявление по установленным формам. К заявлению прилагаются: паспорта обоих (нотариально засвидетельствованный перевод), свидетельство о заключении брака (нотариально засвидетельствованный перевод), решение суда об усыновлении (удочерении), вступившее в законную силу, свидетельство о рождении (оригинал), квитанция об уплате государственной пошлины 200 % от МРП;
14) для регистрации смерти предоставляется документ, удостоверяющий личности умершего (военный билет) медицинское свидетельство о смерти (либо показания двух свидетелей), документ, удостоверяющий личность заявителя.
Непредоставление удостоверения личности или военного билета не может служить препятствием для регистрации смерти.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 12.02.2009 N 14 (порядок введения в действие см. п.5).
13. Формы заявлений и бланков, необходимых для получения государственной услуги потребитель может получить в органах ЗАГС по месту регистрации постоянного жительства заявителя.
14. Прием документов осуществляется в отдельных кабинетах сотрудниками органов ЗАГС по месту регистрации записи акта гражданского состояния.
15. При обращении непосредственно в орган ЗАГС какой-либо документ о приеме документов заявителю не выдается.

16. Азаматтық хал актілерді тіркеу туралы анықтама өтініш берушіге не азаматтың сенімді адамына (тиісті сенімхат ресімдеу шарты негізінде) жеке тапсырылады.
17. Туу, некені бұзу, тегін, аты және әкесінің атын, некені өзгерту, бала асырап (қыз бала) алу, әкелікті, қайтыс болуын белгілеуді тіркеуден бас тарту негізі құжаттардың толық болмауы болып табылады.
3. Жұмыс қағидаты
18. Уәкілетті органдардың жұмысы келесі принциптермен негізделеді:
1) адамның конституциялық құқығы мен бостандығының сақталуын қадағалау;
2) қызметтік парызды орындау барысында заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толымды және толық ақпарат беру;
5) ақпараттың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері тұтынушыларға осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартына 1-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен айқындалады.
20. АХАЖ органдарының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа көрсеткіштерінің мақсаты мен қолжетімділігін Тіркеу қызметі комитеті арнайы құратын жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған кезде тұрғылықты жері бойынша құрылымдық бөлімшелері АХАЖ бөлімдері болып табылатын Әділет департаменттері мен басқармаларына өтініш жасауға болады.
Егер тұтынушы қабылданған шараларға немесе мәселелерге қанағаттанбаса, жоғары тұрған сатының қарауын талап етеді, тұтынушы шағымын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі комитетіне жазбаша немесе электронды поштамен жібере алады.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы не қолма-қол Облыс, Астана және Алматы қалалары әділет департаменттеріне және Тіркеу қызметі комитетінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қабылданады.
23. Облыстардағы, Астана және Алматы қалаларының әділет департаменттеріне және Тіркеу қызметі комитетіне келіп түскен шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініш міндетті түрде қабылдауға, тіркеуге, есепке алуға және қарауға жатады.
6. Байланыс ақпараты
24. Облыс, Астана және Алматы қалаларының Әділет департаменттері басшыларының жұмыс және қабылдау кестесі Әділет министрлігінің жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынатын облыс, Астана және Алматы қалалары Әділет департаменттерінің АХАЖ органдарының байланыс мәліметтері осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес беріледі.
Азаматтық хал актілерді тіркеу
бойынша мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына 1-қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің
норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
тік жылда-
ғы ағымда-
ғы мәні

16. Справка о регистрации акта гражданского состояния вручается заявителю лично либо доверенному лицу гражданина (при условии оформления соответствующей доверенности).
17. Основанием для отказа в регистрации рождения, заключения брака, усыновления (удочерения), установления отцовства, перемены фамилии, имени, отчества, расторжения брака, смерти является неполный пакет документов.
3. Принципы работы
18. Деятельность центров основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту оказания государственной услуги.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа органов ЗАГС, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданной Комитетом рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц потребитель может обратиться в Департаменты и управления юстиции по месту жительства, структурными подразделениями которых являются отделы ЗАГС.
Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу письменно или по электронной почте в Комитет.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии Департаментов юстиции областей, городов Астана и Алматы и Комитета в рабочие дни.
23. Рассмотрение жалоб, поступивших в Департаменты юстиции областей, городов Астана и Алматы и в Комитет осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. График работы и приема руководителей Департаментов юстиции областей, городов Астана и Алматы осуществляется в соответствии с графиком работы Министерства юстиции.
Контактные данные органов ЗАГС Департаментов юстиции областей, городов Астана и Алматы предоставляющую государственную услугу, приведены в приложении 2 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
по регистрации актов
гражданского состояния
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

4.2. белгіленген мерзімде қа-
ралған және қанағаттандырылған
негізді шағымдардың % (үлесі)
85%
75%
4.3. шағымданудың қолданыстағы
тәртібімен қанағаттандырылған
тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
4.4. шағымдану мерзімімен қа-
нағаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылы-
лығына қанағаттанған тұтыну-
шылар % (үлесі)
90%
70%
Азаматтық хал актілерді тіркеу
бойынша мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынатын АХАЖ органдарының
және Әділет департаменттерінің байланыс мәліметтері
Органның атауы Мекен-жайы Коды, телефоны
Астана қаласы Әділет департаменті
010000, Астана қаласы,
Жеңіс даңғылы, 45
(87172) 32-22-87, 32-32-95
Сарыарқа ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
010000,Астана қаласы,
Сейфуллин көшесі, 29
(87172) 32-01-19
Алматы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
010008, Астана қаласы,
ул. Жубанова, 2
(87172) 37-02-98
Ақмола облысы Әділет департаменті
020000,
Көкшетау қаласы,
М. Горький көшесі, 37
(87162) 25-06-89
Ақкөл ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
020100, Ақкөл қаласы,
Нұрмағамбетов көшесі, 102
(8238) 2-32-29
Аршалы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
020200, Аршалы кенті,
Тәшенов көшесі, 15
(8244) 2-25-09
Атбасар ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
020300,
Атбасар қаласы,
Әл-Фараби көшесі, 44
(8241) 2-21-75
Астрахан ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
020400, Астрахан қаласы, Свобода көшесі, 21а
(8243) 4-18-83
Бұланды ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
020500, Макинск қаласы,
Дзержинский көшесі, 13
8(316246)
Егіндікөл ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
020600,
Егіндікөл ауылы,
Победа көшесі, 7
(8716242) 2-15-72
Ерейментау ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
020800, Ерейментау қаласы,
Уәлиханов көшесі, 39
(8716233) 2-14-34
Еңбекшіелдер ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
020700,
Степняк қаласы,
Симов-Гирея көшесі, 16
(8716239) 2-21-63
Есіл ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
020900, Есіл қаласы. Победа көшесі, 56
(8716247) 2-14-19
Жарқайын ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
021100, Державинск қаласы, Габдуллин көшесі, 104
(8716248) 2-23-80
Жақсы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
021100, Державинск қаласы,
Жеңіске 30 жыл көшесі,
8
(8716235) 2-25-65
Зеренді ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
021200,
Зеренді ауылы,
Бейбітшілік көшесі, 40
(8232) 2-01-07
Қорғалжын ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
021300, Корғалжын ауылы,
Абай көшесі, 39
(8237) 2-12-32
Сандықтау ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
021400, Балкашино ауылы,
Ленин көшесі, 119
(8240) 9-22-23
Целиноград ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
010014, Көктал кенті, Ардагерлер, 13
(8372) 29-80-78
Шортанды ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
021600,
Шортанды кенті, Абылай-хан көшесі, 20

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
85 %
75 %
4.3. % (доля) потребителей
удовлетворенных с
существующим порядком
обжалования
95 %
60 %
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90 %
60 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных вежливостью
персонала
90 %
70 %
Приложение 2
к стандарту оказания
государственной услуги
по регистрации актов
гражданского состояния
Контактные данные отделов ЗАГС,
предоставляющих государственную услугу
Наименование органа
Адрес
Код,
телефон
департамент юстиции
г. Астаны
010000, г. Астана,
пр. Победы, 45
(83172)
32-22-87,
32-32-95
отдел ЗАГС управления
юстиции района Сарыарка
010000, г. Астана,
ул. Сейфуллина, 29
(83172)
32-01-19
отдел ЗАГС управления
юстиции района Алматы
010008, г. Астана,
ул. Жубанова, 2
(83172)
37-02-98
департамент юстиции
Акмолинской области
020000, г. Кокшетау,
ул. М. Горького, 37
(83162)
25-06-89
Отдел ЗАГС управления
юстиции Аккольского
района
020100, г. Акколь,
ул. Нурмаганбетова, 102
(8238)
2-32-29
Отдел ЗАГС управления
юстиции Аршалынского
района
020200, п. Аршалы,
ул. Ташенова, 15
(8244)
2-25-09
Отдел ЗАГС управления
юстиции Атбасарского
района
020400, г. Астраханка,
ул. Свободы, 21а
(8243)
4-18-83
отдел ЗАГС управления
юстиции Астраханского
района
020300, с. Атбасар,
ул. Аль-Фараби, 44
(8241)
2-21-75
отдел ЗАГС управления
юстиции Буландынского
района
020500, г. Макинск,
ул. Дзержинского, 13
8 (316246)
отдел ЗАГС управления
юстиции Егиндыкольского
района
020600, с. Егиндыколь,
ул. Победы, 7
(8242)
2-15-72
отдел ЗАГС управления
юстиции Ерейментауского
района
020800, г. Ерейментау,
ул. Валиханова, 39
(8233)
2-14-34
отдел ЗАГС управления
юстиции
Енбекшильдерского района
020700, г. Степняк,
ул. Симов-Гирея, 16
(8239)
2-21-63
Отдел ЗАГС управления
юстиции Есильского района
020900, г. Есиль,
ул. Победы, 56
(8247)
2-14-19
отдел ЗАГС управления
юстиции Жаркаинского
района
021100, г. Державинск,
ул. Габдуллина, 104
(8248)
2-23-80
отдел ЗАГС управления
юстиции Жаксынского
района
021100, г. Державинск,
ул. 30 лет победы, 8
(8235)
2-25-65
отдел ЗАГС управления
юстиции Зерендинского
района
021200, с. Зеренда,
ул. Мира, 40
(8232)
2-01-07
отдел ЗАГС управления
юстиции Коргалжынского
района
021300, с. Коргалжын,
ул. Абая, 39
(8237)
2-12-32
отдел ЗАГС управления
юстиции Сандыктауского
района
021400, с. Балкашино,
ул. Ленина, 119
(8240)
9-22-23
отдел ЗАГС управления
юстиции Целиноградского
района
010014, п. Коктал,
Ардагерлер, 13
(8372)
29-80-78
отдел ЗАГС управления
юстиции Шортандынского
района
021600, п. Шортанды,
ул. Аблай-хана, 20

8(316231)
Щучинск ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
021700,
Щучинск қаласы,
Әуезов көшесі, 34
(8236) 4-35-25
Көкшетау қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
020000, Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189а
(8362) 40-22-27
Степногорск қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
021500, Степногорск қаласы, 4 шағын ауданы, 7 үй
(8245) 6-15-44
Алматы қаласы Әділет департаменті
050008,
Алматы қаласы,
Байзақов көшесі, 287 А
(87272) 43-37-91, 42-69-94
Алмалы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
050000, Алматы қаласы, Гоголь көшесі, 128
(87272) 263-80-13, 233-44-56
Әуезов ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
050062, Алматы қаласы,
Өтеген батыр көшесі, 98
(87272) 239-54-51, 239-54-50
Бостандық ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
050060, Алматы қаласы,
Ходжанов көшесі, 9
(87272) 293-37-39, 293-38-20, 293-41-64
Жетісу ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
050037, Алматы қаласы,
Сейфуллин көшесі, 59
(87272) 239-35-09,
234-92-42
Медеу ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
050010, Алматы қаласы,
Қонаев көшесі, 108
(87272) 291-34-63, 291-30-37, 291-06-59
Түрксіб ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
050011, Алматы қаласы,
Р.Зорге көшесі, 9
(87272) 235-74-74, 239-35-10
ДБС
050057, Алматы қаласы,
Абая даңғылы, 103 а
(83272) 239-07-05, 292-10-22, 292-10-02
Алматы облысы Әділет департаменті
488003, Талдықорған қаласы, Қабылыса жырау  көшесі, 69-А
(87282) 24-47-18, 21-25-39
Ақсу ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
489028,
Жансугіров кенті,
Желтоқсан көшесі, 5
(8323) 2-14-85
Алакөл ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
489050, Үшарал қаласы,Қонаев көшесі, 169
(8233) 2-16-60
Балхаш ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
483210, Бақанас кенті,
Қонаев көшесі, 66
(872773) 9-52-83
Жамбыл ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
483170,
Ұзынағаш кенті,
Мажитов көшесі, 1
(872770) 2-07-52
Еңбекшіқазақ ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
040400, Есік қаласы, Алматинская көшесі, 112
(872775) 4-52-99
Ескелді ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
489130,
Қарабұлақ кенті,
Оразбеков көшесі, 52
(8236) 3-15-92
Іле ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
483331,
п. Өтеген батыр,
Батталханов көшесі, 9
(872752) 2-28-41
Қарасай ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
483110,
Қаскелен қаласы,
Төлеби көшесі, 7
(87272) 98-33-52
Қаратал ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
489100, Үштөбе кенті, Абылайхан көшесі, 7-а
(8234) 2-12-01
Қербұлақ ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
489020,
Сарыөзек кенті,
Б.Момышұлы көшесі, 12
(8240) 3-14-04
Көксу ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
489140,
Балпық би кенті,
Измаилов көшесі, 10
(8238) 2-16-63
Райымбек ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
483430, Кеген кенті, Адыхан ұлы көшесі, 8
(872777) 2-19-12
Панфилов ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
489040,
Жаркент қаласы,
Головацкий көшесі, 129а
(8231) 5-05-01
Сарқанд ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
489234,
Сарқанд қаласы, Тәуелсіздік көшесі,117
(8239) 2-30-50
Талғар ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
483100, Талғар қаласы,Гагарин көшесі, 71
(872774) 2-13-06
ейғыр ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
483470, Чунджа кенті,
Касымбеков көшесі, 35
(872778) 2-40-48
Қапшағай ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
483353,
Қапшағай қаласы,
Қонаев көшесі, 13
(872772) 2-05-88
Текелі ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
489170, Текелі қаласы,
Тәуелсіздік көшесі, 7
(8235) 4-21-05
Талдықорған ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
488000, Талдықорған, Абай көшесі, 295
(87282) 24-35-00
Ақтөбе облысы Әділет департаменті
030000, Ақтөбе қаласы, Әбілхайыр
хан даңғылы, 51
(87132) 56-30-80
Әйтеке би ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
030100,
Комсомол ауылы,
Жүргенов көшесі, 45
(8230) 22-13-5
Алға ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
030200, Алға қаласы,
Уәлихан көшесі, 5
(8237) 3-7-87
Байғанин ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
030300,
Байғанин ауылы,
Қонаев көшесі, 36
(8245) 23-3-68
Ырғыз ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
030400, Ырғыз ауылы, Жаманмұрынов  көшесі, 24
(8243) 21-8-93
Қобда ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
031000, Қобда ауылы,
Сейфуллин көшесі, 9
(8241) 21-8-15
Мартұқ ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
030600, Мартұқ ауылы,
Байтұрсынов  көшесі,
1-Б
(8231) 21-6-69
Мұғалжар ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
030700, Қандыағаш қ., Интернациональный
көшесі, 7
(8233) 3-05-18
Мұғалжар ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
464710, Эмба қаласы,
Әміров көшесі, 10
(8234) 2-24-86
Темір ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
030800,
Шұбарқұдық кенті,
Желтоқсан көшесі, 5
(8246) 23-3-16
Уил ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
030900, Уил ауылы,
Көкжаров көшесі, 63
(8232) 21-6-69
Хромтау ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
031100, Хромтау қала-
сы, Жеңіс көшесі, 6
(8236) 26-0-16
Шалқар ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
031200, Шалқар қаласы,
Әйтеке би көшесі, 63
(8235) 23-3-57
Қарғалы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
030500, Бадамша ауылы,
Әбілхайыр хан көшесі,
73
(8242) 22-2-13
Ақтөбе қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
030000, Ақтөбе қаласы,
Әбілхайыр хан көшесі,
73
(87132) 51-56-57
Атырау облысы Әділет департаменті
060006, Атырау қ.,
Баймұханов көшесі, 16
(87122) 35-42-75
Атырау қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
060006, Атырау қаласы, Баймұханов көшесі, 16
(87122) 32-82-46, 32-02-27
Жылыой ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
060100, Күлсары қаласы,
Жылыой ауданы,
Махамбет көшесі, 8
(871237) 5-05-56, 5-26-19
Құрманғазы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
060400,
Ганюшкино ауылы,
Құрманғазы ауданы,
Абай көшесі, 50
(871233) 2-15-13,

8 (316231)
отдел ЗАГС управления
юстиции Щучинского района
021700, г. Щучинск,
ул. Ауэзова, 34
(8236)
4-35-25
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Кокшетау
020000, г. Кокшетау,
ул. Ауэзова, 189а
(8362)
40-22-27
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Степногорска
021500, г. Степногорск,
мкрн. 4, д. 7
(8245)
6-15-44
департамент юстиции
г. Алматы
050008, г. Алматы,
ул. Байзакова, 287 А
(83272)
43-37-91,
42-69-94
отдел ЗАГС управления
юстиции Алмалинского
района
050000, г. Алматы,
ул. Гоголя, 128
(83272)
263-80-13,
233-44-56
отдел ЗАГС управления
юстиции Ауэзовского
района
050062, г. Алматы,
ул. Утеген батыра, 98
(83272)
239-54-51,
239-54-50
отдел ЗАГС управления
юстиции Бостандыкского
района
050060, г. Алматы,
ул. Ходжанова, 9
(83272)
293-37-39,
293-38-20,
293-41-64
отдел ЗАГС управления
юстиции Жетысуского
района
050037, г. Алматы,
ул. Сейфуллина, 59
(83272)
239-35-09,
234-92-42
отдел ЗАГС управления
юстиции Медеуского района
050010, г. Алматы,
ул. Кунаева, 108
(83272)
291-34-63,
291-30-37,
291-06-59
отдел ЗАГС управления
юстиции Турксибского
района
050011, г. Алматы,
ул. Р. Зорге, 9
(83272)
235-74-74,
239-35-10
ДБС
050057, г. Алматы,
пр. Абая, 103а
(83272)
239-07-05,
292-10-22,
292-10-02
департамент юстиции
Алматинской области
488003, г. Талдыкорган,
ул. Каблиса Жырау, 69-А
(83282)
24-47-18,
21-25-39
отдел ЗАГС управления
юстиции Аксуского района
489028,
п. Жансугурова,
ул. Желтоксан, 5
(8323)
2-14-85
отдел ЗАГС управления
юстиции Алакольского
района
489050, г. Ушарал,
ул. Кунаева, 169
(8233)
2-16-60
отдел ЗАГС управления
юстиции Балхашского
района
483210, п. Баканас,
ул. Кунаева, 66
(832773)
9-52-83
отдел ЗАГС управления
юстиции Жамбылского
района
483170, с. Узынагаш,
ул. Мажитова, 1
(832770)
2-07-52
отдел ЗАГС управления
юстиции
Енбекшиказахского района
040400, г. Есик,
ул. Алматинская, 112
(832775)
4-52-99
отдел ЗАГС управления
юстиции Ескельдинского
района
489130, п. Карабулак,
ул. Оразбекова, 52
(8236)
3-15-92
отдел ЗАГС управления
юстиции Илийского района
483331,
п. Отеген батыра,
ул. Баталханова, 9
(832752)
2-28-41
отдел ЗАГС управления
юстиции Карасайского
района
483110, г. Каскелен,
ул. Толеби, 7
(83272)
98-33-52
отдел ЗАГС управления
юстиции Каратальского
района
489100, п. Уштобе,
ул. Аблайхана, 7-а
(8234)
2-12-01
отдел ЗАГС управления
юстиции Кербулакского
района
489020, п. Сарыозек,
ул. Б. Момышулы, 12
(8240)
3-14-04
отдел ЗАГС управления
юстиции Коксуского района
489140, п. Балпык би,
ул. Измаилова, 10
(8238)
2-16-63
отдел ЗАГС управления
юстиции Райымбекского
района
483430, п. Кегень,
ул. Адыхан улы, 8
(832777)
2-19-12
отдел ЗАГС управления
юстиции Панфиловского
района
489040, г. Жаркент,
ул. Головацкого, 129а
(8231)
5-05-01
отдел ЗАГС управления
юстиции Саркандского
района
489234, г. Сарканд,
ул. Тауелсиздик, 117
(8239)
2-30-50
отдел ЗАГС управления
юстиции Талгарского
района
483100, г. Талгар,
ул. Гагарина, 71
(832774)
2-13-06
отдел ЗАГС управления
юстиции Уйгурского района
483470, п. Чунджа,
ул. Касымбекова, 35
(832778)
2-40-48
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Капчагай
483353, г. Капчагай,
ул. Кунаева, 13
(832772)
2-05-88
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Текели
489170, г. Текели,
ул. Тауелсиздик, 7
(8235)
4-21-05
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Талдыкоргана
488000,
г. Талдыкорган,
ул. Абая, 295
(83282)
24-35-00
департамент юстиции
Актюбинской области
030000, г. Актобе,
пр. Абылхаир-хана, 51
(83132)
56-30-80
отдел ЗАГС управления
юстиции Айтекебийского
района
030100, с. Комсомол,
ул. Жургенова, 45
(8230)
22-13-5
отдел ЗАГС управления
юстиции Алгинского района
030200, г. Алга,
ул. Валиханова, 5
(8237)
3-7-87
отдел ЗАГС управления
юстиции Байганинского
района
030300, с. Байганин,
ул. Кунаева, 36
(8245)
23-3-68
отдел ЗАГС управления
юстиции Иргизского района
030400, с. Иргиз,
ул. Жаманмурынова, 24
(8243)
21-8-93
отдел ЗАГС управления
юстиции Кобдинского
района
031000, с. Кобда,
ул. Сейфуллина, 9
(8241)
21-8-15
отдел ЗАГС управления
юстиции Мартукского
района
030600, с. Мартук,
ул. Байтурсынова, 1-Б
(8231)
21-6-69
отдел ЗАГС управления
юстиции Мугалжарского
района
030700, г. Кандыагаш,
ул. Интернациональная, 7
(8233)
3-05-18
отдел ЗАГС N 2
управления юстиции
Мугалжарского района
464710, г. Эмба,
ул. Амирова, 10
(8234)
2-24-86
отдел ЗАГС управления
юстиции Темирского района
030800, п. Шубаркудук,
ул. Желтоксанова, 5
(8246)
23-3-16
отдел ЗАГС управления
юстиции Уилского района
030900, с. Уил,
ул. Кокжарова, 63
(8232)
21-6-69
отдел ЗАГС управления
юстиции Хромтауского
района
031100, г. Хромтау,
ул. Победы, 6
(8236)
26-0-16
отдел ЗАГС управления
юстиции Шалкарского
района
031200, г. Шалкар,
ул. Айтекеби, 63
(8235)
23-3-57
отдел ЗАГС управления
юстиции Каргалинского
района
030500, с. Бадамша,
ул. Абылхаир-хана, 73
(8242)
22-2-13
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Актобе
030000, г. Актобе,
пр. Абылхаир-хана, 74
(83132)
51-56-57
департамент юстиции
Атырауской области
060006, г. Атырау,
ул. Баймуханова, 16
(83122)
35-42-75
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Атырау
060006, г. Атырау,
ул. Баймуханова, 16
(83122)
32-82-46,
32-02-27
отдел ЗАГС управления
юстиции Жылыойского
района
060100, г. Кулсары,
Жылыойский район,
ул. Махамбета, 8
(821237)
5-05-56,
5-26-19
отдел ЗАГС управления
юстиции Курмагазинского
района
060400, с. Ганюшкино,
Курмангазинский
район, ул. Абая, 50
(831233)
2-15-13,

2-03-69
Махамбет ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
060700,
Махамбет ауылы,
Махамбет ауданы,
Абай көшесі, 10
(871236) 2-15-99,
2-24-02
Мақат ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
060600, Мақат кенті
Мақат ауданы,
Центральная көшесі, 4
(871239) 3-01-59, 3-20-35
Индер ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
060200, Идербор кенті,
Индер ауданы,
Бейбарыс көшесі, 2
(871234) 2-16-32
Исатай ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
060300,
Аққыстау ауылы,
Исатай ауданы,
Казақстан көшесі, 9
(871231) 2-02-58
Қызылқоған ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
060500, Миялы ауылы,
Қызылқоған ауданы,
Қарабалин көшесі, 26 б
(871238) 2-15-62
Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаменті
070002,
Өскемен қаласы,
Ворошилов көшесі, 6
(87232) 22-26-61, 47-87-19
Курчум ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
071200, Курчум ауданы, Курчум ауылы,
Ибежанов көшесі, 18
(8239) 3-33-13
Зырянов ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
070804, Зыряновск қаласы, Стахановская көшесі, 9\1
(8235) 6-17-10, 6-21-69
Абай ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
070100, Абай ауданы,
Қараул ауылы,
Құнанбай көшесі, 12
(832252) 9-21-57, 9-12-59
Тарбағатай  ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
071500,
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы,
Қабанбай көшесі, 44
(8246) 2-14-58
Жармин ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
007600, Жармин ауданы,
Георгиевка ауылы,
Кисилева көшесі, 11
(8247) 6-58-47
Аягөз ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
070200, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84
(872237) 30-4-11
Үржар ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
071700, Үржар ауданы, Үржар ауылы,
Абылай хан даңғылы,116
(872230) 3-35-48, 3-51-75
Ұлан ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
071600, Ұлан ауданы, Молодежный кенті
(8238) 27-1-29, 2-76-74
Шемонаихинск ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
071800, Шемонайха қаласы, Астафьева көшесі, 39
(8232) 3-41-86, 3-15-76
Қатон-Қарағай ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
070900, Больше-
Нарымское ауылы,
Абылай хан көшесі, 96
(8241) 2-11-94, 2-23-52
Бесқарағай ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
070500, Большая Владимировка ауылы,
Әуезов көшесі, 41
(832236) 9-12-37, 9-17-91
Глубоковское ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
070500, Глубокое кенті,
Попович көшесі, 3
(8231) 2-33-51, 2-19-99
Көкпекті ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
071000,
Көкпекті ауылы,
Аухадиева көшесі, 27
(8248) 2-11-89, 2-11-14
Зайсан ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
070701, Зайсан қаласы,
Жангелдин көшесі, 52
(8240) 2-71-61, 2-12-71
Бородулихинск ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
070400,
Бородулиха ауылы,
Молодежная көшесі, 25
(8251) 22-1-57, 22-3-89
Курчатов ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
071100, Курчатов қаласы,
Курчатов көшесі, 3
(872251) 22-8-22, 2-29-77
Семей қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
071400, Семей қаласы,
Ленин көшесі, 26-А
(87222) 52-26-30, 52-68-05
Риддер қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
071300, Риддер қаласы,
Ленина көшесі, 3-А
(8236) 24-2-10
Өскемен қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі

2-03-69
отдел ЗАГС управления
юстиции Махамбетского
района
060700, с. Махамбет,
Махамбетский р\н,
ул. Абая, 10
(831236)
2-15-99,
2-24-02
отдел ЗАГС управления
юстиции Макатского района
060600, п. Макат
Макатский район,
ул. Центральная, 4
(831239)
3-01-59,
3-20-35
отдел ЗАГС управления
юстиции Индерского района
060200, п. Идербор
Индерский район,
ул. Бейбарса, 2
(831234)
2-16-32
отдел ЗАГС управления
юстиции Исатайского
района
060300, с. Аккыстау,
Исатайский район,
ул. Казахстан, 9
(831231)
2-02-58
отдел ЗАГС управления
юстиции Кызылкоганского
района
060500, с. Миялы,
Кызылкоганский район,
ул. Карабалина, 26 б
(831238)
2-15-62
департамент юстиции ВКО
070002,
г. Усть-Каменогорск,
ул. Ворошилова, 6
(83232)
22-26-61,
47-87-19
отдел ЗАГС управления
юстиции Курчумского
района
071200, Курчумский
район, с. Курчум,
ул. Ибежанова, 18
(8239)
3-33-13
отдел ЗАГС управления
юстиции Зыряновского
района
070804, г. Зыряновск,
ул. Стахановская, 9\1
(8235)
6-17-10,
6-21-69
отдел ЗАГС управления
юстиции Абайского района
070100, Абайский
район, с. Караул,
ул. Кунанбай, 12
(832252)
9-21-57,
9-12-59
отдел ЗАГС управления
юстиции Тарбагатайского
района
071500, Тарбагатайский
район, с. Аксуат,
ул. Кабанбая, 44
(8246)
2-14-58
отдел ЗАГС управления
юстиции Жарминского
района
007600, Жарминский
район, с. Георгиевка,
ул. Кисилева, 11
(8247)
6-58-47
отдел ЗАГС управления
юстиции Аягозского района
070200, г. Аягоз,
ул. Дуйсенова, 84
(832237)
30-4-11
отдел ЗАГС управления
юстиции Урджарского
района
071700, Урджарский
район, с. Урджар,
пр. Абылай хана, 116
(832230)
3-35-48,
3-51-75
отдел ЗАГС управления
юстиции Уланского района
071600, Уланский
район, п. Молодежный
(8238)
27-1-29,
2-76-74
отдел ЗАГС управления
юстиции Шемонаихинского
района
071800, г. Шемонаиха,
ул. Астафьева, 39
(8232)
3-41-86,
3-15-76
отдел ЗАГС управления
юстиции Катон-
Карагайского района
070900,
с. Больше-Нарымское,
ул. Абылай хана, 96
(8241)
2-11-94,
2-23-52
отдел ЗАГС управления
юстиции Бескарагайского
района
070500, с. Большая
Владимировка,
ул. Ауэзова, 41
(832236)
9-12-37,
9-17-91
отдел ЗАГС управления
юстиции Глубоковского
района
070500, п. Глубокое,
ул. Поповича, 3
(8231)
2-33-51,
2-19-99
отдел ЗАГС управления
юстиции Кокпектинского
района
071000, с. Кокпекты,
ул. Аухадиева, 27
(8248)
2-11-89,
2-11-14
отдел ЗАГС управления
юстиции Зайсанского
района
070701, г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 52
(8240)
2-71-61,
2-12-71
отдел ЗАГС управления
юстиции Бородулихинского
района
070400, с. Бородулиха,
ул. Молодежная, 25
(8251)
22-1-57,
22-3-89
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Курчатова
071100, г. Курчатов,
ул. Курчатова, 3
(832251)
22-8-22,
2-29-77
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Семипалатинска
071400,
с. Семипалатинск,
ул. Ленина, 26-А
(83222)
52-26-30,
52-68-05
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Риддера
071300, г. Риддер,
ул. Ленина, 3-А
(8236)
24-2-10
отдел ЗАГС управления
юстиции
г. Усть-Каменогорска

070004,
Өскемен қаласы,
Кирова көшесі, 68
(87232) 26-66-17, 26-07-00
Жамбыл қаласы әділет департаменті
080000,
Тараз қаласы,
Қойгелді көшесі, 158 А
(87262) 45-20-89
Байзақ ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
080100, Байзақ ауылы, Медеуова көшесі, 33
(872637) 22-1-55
Жамбыл ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
080200, Жамбыл ауданы,
Аса ауылы,
Абай көшесі, 121
(872633) 2-19-30
Жуалы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
080300,
Б. Момышұлы ауылы,
Е.Сауранбекұлы көшесі,
49
(872635) 2-11-98
Қордай ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
080400, Қордай ауданы,Қордай ауылы,
Өтегенов көшесі, 81
(872636) 43-5-23
Т.Рысқұлов ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
080900, Т.Рысқұлов ауданы, Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 71
(872631) 2-19-34
Мерке ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
080500, Мерке ауданы, Мерке ауылы,
Исмаилова көшесі, 22
(872632) 2-99-42
Мойынқұм ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
080600,
Мойынқұм ауылы,
К.Рысқұлбеков көшесі, 2
(872642) 2-49-49
Сарысу ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
080700, Жаңатас қаласы,
Жібек жолы көшесі, 1
(872634) 6-22-16
Талас ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
080800,
Қаратау қаласы,
Қонаев көшесі, 44
(872644) 6-36-30
Шу ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
081000, Шу қаласы,
Қ.Сәтпаева көшесі, 70
(872643) 21-4-63
Тараз қаласы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
080000, Тараз қаласы, Төле би көшесі, 53
(87262) 43-64-22
Батыс Қазақстан облысы әділет департаменті
090006, Орал қаласы,
Достық даңғылы, 208
(87112) 50-88-35
Орал қаласы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
090002, Орал қаласы, Жамбыл көшесі, 81
(87112) 28-30-78, 28-15-41
Ақжайық ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
090100, Чапаев ауылы, Қонаев көшесі, 51
(8236) 92-3-04
Ақжайық ауданы әділет басқармасының N 2 АХАЖ
бөлімі
090119, Тайпақ ауылы,
Ленин көшесі, 37
(8242) 21-7-60
Бөкейорда ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
090200, Сайхин ауылы,
Бергалиев көшесі, 1
(8240) 21-8-39
Бурлинск ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
090300, Ақсай қаласы, Советская көшесі, 99
(8233) 21-5-42
Жанғалы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
090400, Жанғалы ауылы,
Халықтар Достығы көшесі, 55
(8711241) 22-00-6
Жәнібек ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
090500,
Жәнібек ауданы,
Иманов көшесі, 99
(8235) 22-3-01
Зеленовский ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
090600, Переметное ауылы, Жеңіс көшесі, 12
(8230) 23-5-63
Зеленовск ауданы әділет басқармасының N 2 АХАЖ
бөлімі
090602, Дарьинское ауылы, Ленин көшесі, 27
(8231) 24-1-56
Казталовск ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
090700, Казталовка ауылы,
Шарафутдинов көшесі, 3
(8244) 32-1-68
Казталовск ауданы әділет басқармасының N 2 АХАЖ
бөлімі
090705, Жалпақтал ауылы, С.Датұлы көшесі, 25
(8238) 21-5-12
Каратөбе ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
090800,
Қаратөбе ауылы,
Құрманғазы көшесі, 23
(8245) 31-2-60
Сырым ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
090900, Жымпита ауылы, Жұмағалиев көшесі, 13
(8234) 31-2-14
Тасқалы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
091000,
Тасқалы ауылы,
Вокзальная көшесі, н\ж
(8239) 21-8-36
Теректі ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
091100, Федоровка ауылы,
Юбилейная көшесі, 24
(8232) 21-8-74
Теректі ауданы әділет басқармасының N 2 АХАЖ бөлімі
091101, Ақжайық ауылы, Ленин көшесі, 4
(8243) 91-4-08
Шыңғырлаурлау  ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
091200, Шыңғырлау ауылы,
Тайманов көшесі, 93-А
(8237) 34-1-53
Қарағанды облысы әділет департаменті
100019, Карағанды қаласы,
Чкалов көшесі, 7
(87212) 41-44-73, 41-45-40
Қарағанды қаласы Октябрьск
ауданы әділет басқармасының
АХАЖ бөлімі
100020,
Қарағанды қаласы,
Октябрьск ауданы,
21 шағын ауданы, 6\7
(87212) 53-48-82, 53-21-07
Октябрьск ауданы әділет
басқармасының N 2 АХАЖ бөлімі
100018,
Қарағанды қаласы,
Октябрьск ауданы,
17 шағын ауданы, 42
(87212) 46-06-02, 46-19-23
Қарағанды қаласы
Қазыбек би ауданы әділет
басқармасының АХАЖ бөлімі
100026,
Қарағанды қаласы,
Қазыбек би ауданыы,
Язев көшесі, 10
(87212) 77-14-68, 77-14-66, 77-23-36
Қарағанды қаласы
Қазыбек би ауданы әділет
басқармасының N 1 АХАЖ
бөлімі
100026,
Қарағанды қаласы,
Қазыбек би ауданы,
Чкалов көшесі, 7
(87212) 41-44-03, 41-45-18, 41-44-75
Саран ауданы әділет
басқармасының АХАЖ бөлімі
101200, Саран қаласы,
Московская көшесі, 3
(8237) 2-67-80, 2-69-34
Теміртау қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
101400, Теміртау қаласы,
Блюхер көшесі, 23
(8239) 3-35-97, 2-35-98, 3-36-53
Шахтинск қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
101600, Шахтинск қаласы, Казахстанская көшесі, 101
(8256) 5-07-03, 5-43-17
Абай ауданы әділет
басқармасының АХАЖ бөлімі
100100, Абай қаласы,
Абай көшесі, 54
(8231) 4-02-72, 4-19-53, 4-05-51
Абай (Топар кенті) ауданы
әділет басқармасының АХАЖ
бөлімі
100116, Абай ауданы, Топар кенті, Сарыарқа көшесі, 19а
(9253) 3-18-95, 3-31-44, 3-37-53
Бұхар-Жырау ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
100400, Ботақара кенті, Төреғожин көшесі, 6
(8254) 2-15-30, 2-17-74, 2-13-04
Бұхар-Жырау ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
100407, Токаревка кенті, Мира көшесі, 21
(8238) 3-16-75, 3-13-83
Қарқаралы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
100800,
Қарқаралы қаласы,
Т.Әубәкіров көшесі, 14
(8246) 3-14-97, 3-10-19
Қарқаралы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
100800, Егіндібұлақ ауылы,
Қазыбек би көшесі, 12
(8247) 9-13-34, 9-15-29
Нұра ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
100900, Нұра ауданы,
Киевка кенті,
Абай көшесі, 46
(8244) 2-23-05, 2-16-02
Осакаровск ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
101000, Осакаровка кенті, Пристанционная көшесі, 12
(8249) 41-3-04, 41-3-50
Осакаровского ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
101012, Молодежный кенті, Ленина көшесі, 34
(8248) 2-22-46, 2-29-38
Жезқазған қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
100600, Жезқазған қаласы,
Тарадая көшесі, 4
(87102) 76-93-67, 76-55-90, 76-18-00
Балхаш қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
100300, Балхаш қаласы,
Бөкеханова көшесі, 20а
(871036) 4-14-64, 4-99-50, 6-64-46
Балхаш қаласы  әділет басқармасының N 2 АХАЖ бөлімі
101100, Приозерск қаласы,
Космонавтов көшесі, 2
(871039) 5-40-75
Қаражал қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
100700,
Қаражал қаласы,

070004,
г. Усть-Каменогорск,
ул. Кирова, 68
(83232)
26-66-17,
26-07-00
департамент юстиции
Жамбылской области
080000, г. Тараз,
ул. Койгельды, 158А
(83262)
45-20-89
отдел ЗАГС управления
юстиции Байзакского
района
080100, с. Байзак,
ул. Медеуова, 33
(832637)
22-1-55
отдел ЗАГС управления
юстиции Жамбылского
района
080200, Жамбылский
район, с. Аса,
ул. Абая, 121
(832633)
2-19-30
отдел ЗАГС управления
юстиции Жуалынского района
080300, с. Б. Момышулы,
ул. Е.Сауранбекулы, 49
(832635)
2-11-98
отдел ЗАГС управления
юстиции Кордайского района
080400, Кордайский
район, с. Кордай,
ул. Утегенова, 81
(832636)
43-5-23
отдел ЗАГС управления
юстиции Т. Рыскуловского
района
080900, Т. Pыскуловский
район, с. Кулан,
ул. Жибек жолы, 71
(832631)
2-19-34
отдел ЗАГС управления
юстиции Меркенского
района
080500, Меркенский
район, с. Мерке,
ул. Исмаилова, 22
(832632)
2-99-42
отдел ЗАГС управления
юстиции Мойынкумского
района
080600, с. Мойынкум,
ул. К. Рыскулбекова, 2
(832642)
2-49-49
отдел ЗАГС управления
юстиции Сарысуского
района
080700, г. Жанатас,
ул. Жибек жолы, 1
(832634)
6-22-16
отдел ЗАГС управления
юстиции Таласского района
080800, г. Каратау,
ул. Конаева, 44
(832644)
6-36-30
отдел ЗАГС управления
юстиции Шусского района
081000, г. Шу, ул.
К.Сатпаева, 70
(832643)
21-4-63
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Тараза
080000, г. Тараз,
ул. Толе би, 53
(83262)
43-64-22
департамент юстиции ЗКО
090006, г. Уральск,
пр. Достык, 208
(83112)
50-88-35
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Уральска
090002, г. Уральск,
ул. Жамбыл, 81
(83112)
28-30-78,
28-15-41
отдел ЗАГС управления
юстиции Акжаикского
района
090100, с. Чапаево,
ул. Кунаева, 51
(8236)
92-3-04
отдел ЗАГС N 2
управления юстиции
Акжаикского района
090119, с. Тайпак,
ул. Ленина, 37
(8242)
21-7-60
отдел ЗАГС управления
юстиции Бокейординского
района
090200, с. Сайхин,
ул. Бергалиева, 1
(8240)
21-8-39
отдел ЗАГС управления
юстиции Бурлинского района
090300, г. Аксай,
ул. Советская, 99
(8233)
21-5-42
отдел ЗАГС управления
юстиции Жангалинского
района
090400, с. Жангала,
ул. Халыктар Достыгы, 55
(8241)
22-00-6
отдел ЗАГС управления
юстиции Жанибекского
района
090500, с. Жанибек,
ул. Иманова, 99
(8235)
22-3-01
отдел ЗАГС управления
юстиции Зеленовского
района
090600, с. Переметное,
ул. Женис, 12
(8230)
23-5-63
отдел ЗАГС N 2
управления юстиции
Зеленовского района
090602 с. Дарьинское,
ул. Ленина, 27
(8231)
24-1-56
отдел ЗАГС управления
юстиции Казталовского
района
090700, с. Казталовка,
ул. Шарафутдинова, 3
(8244)
32-1-68
отдел ЗАГС N 2
управления юстиции
Казталовского района
090705, с. Жалпактал,
ул. С.  Датулы, 25
(8238)
21-5-12
отдел ЗАГС управления
юстиции Каратобинского
района
090800, с. Каратобе,
ул. Курмангазы, 23
(8245)
31-2-60
отдел ЗАГС управления
юстиции Сырымского района
090900, с. Жымпита,
ул. Жумагалиева, 13
(8234)
31-2-14
отдел ЗАГС управления
юстиции Таскалинского
района
091000, с Таскала,
ул. Вокзальная б\н
(8239)
21-8-36
отдел ЗАГС управления
юстиции Теректинского
района
091100, с. Федоровка,
ул. Юбилейная, 24
(8232)
21-8-74
отдел ЗАГС N 2
управления юстиции
Теректинского района
091101, с. Акжаик,
ул. Ленина, 4
(8243)
91-4-08
отдел ЗАГС управления
юстиции Чингирлауского
района
091200, с. Чингирлау,
ул. Тайманова, 93-А
(8237)
34-1-53
департамент юстиции
Карагандинской области
100019, г. Караганда,
ул. Чкалова, 7
(83212)
41-44-73,
41-45-40
отдел ЗАГС Октябрьского
управления юстиции
г. Караганды
100020, г. Караганда, Октябрьский район, 21 мкрн, 6\7
(83212)
53-48-82,
53-21-07
отдел ЗАГС N 2
Октябрьского управления
юстиции
100018, г. Караганда, Октябрьский район, 17 мкрн, 42
(83212)
46-06-02,
46-19-23
отдел ЗАГС р\а
им. Казыбекби
г. Караганды
100026, г. Караганда,
р\н им. Казыбекби,
ул. Язева, 10
(83212)
77-14-68,
77-14-66,
77-23-36
отдел ЗАГС N 2 р\а
им. Казыбекби
г. Караганды
100026, г. Караганда,
р\н им. Казыбекби, ул. Чкалова, 7
(83212)
41-44-03,
41-45-18,
41-44-75
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Сарани
101200, г. Сарань,
ул. Московская, 3
(8237)
2-67-80,
2-69-34
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Темиртау
101400, г. Темиртау,
ул. Блюхера, 23
(8239)
3-35-97,
2-35-98,
3-36-53
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Шахтинска
101600, г. Шахтинск,
ул. Казахстанская, 101
(8256)
5-07-03,
5-43-17
отдел ЗАГС управления
юстиции Абайского района
100100, г. Абай,
ул. Абая, 54
(8231)
4-02-72,
4-19-53,
4-05-51
отдел ЗАГС управления
юстиции Абайского района
(п. Топар)
100116, Абайский
район, п. Топар,
ул. Сарыарка, 19а
(9253)
3-18-95,
3-31-44,
3-37-53
отдел ЗАГС управления
юстиции Бухар-Жырауского
района
100400, пос. Ботакара,
ул. Торегожина, 6
(8254)
2-17-74,
2-13-04
отдел ЗАГС управления
юстиции Бухар-Жырауского
района
100407, пос. Токаревка,
ул. Мира, 21
(8238)
3-16-75,
3-13-83
отдел ЗАГС управления
юстиции Каркаралинского
района
100800, г. Каркаралинск,
ул. Т. Аубакирова, 14
(8246)
3-14-97,
3-10-19
отдел ЗАГС управления
юстиции Каркаралинского
района
100800, с. Егиндыбулак,
ул. Казыбекби, 12
(8247)
9-13-34,
9-15-29
отдел ЗАГС управления
юстиции Нуринского района
100900, Нуринский
район, п. Киевка,
ул. Абая, 46
(8244)
2-23-05,
2-16-02
отдел ЗАГС управления
юстиции Осакаровского
района
101000, п. Осакаровка,
ул. Пристанционная, 12
(8249)
41-3-04,
4-30-50
отдел ЗАГС управления
юстиции Осакаровского
района
101012, п. Молодежный,
ул. Ленина, 34
(8248)
2-22-46,
2-29-38
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Жезказгана
100600, г. Жезказган,
ул. Тарадая, 4
(83102)
76-93-67,
76-55-90,
76-18-00
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Балхаш
100300, г. Балхаш,
ул. Бокеханова, 20а
(831036)
4-14-64,
4-99-50,
6-64-46
отдел ЗАГС N 2 г. Балхаша
101100, г. Приозерск,
ул. Космонавтов, 2
(831039)
5-40-75
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Каражала
100700, г. Каражал,

25 квартал, 22
(871032) 2-64-62, 2-60-63
Сәтпаев қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
101300,
Сәтпаев қаласы,
Сәтпаева даңғылы, 111
(871036) 33-94-24, 33-44-04, 33-79-20
Ақтоғай ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
100200, Ақтоғай ауылы,
Оразалин көшесі, 1
(871037) 2-13-45, 2-12-78
Ақтоғай ауданы әділет басқармасының N 2 АХАЖ бөлімі
100316, Шашубай ауылы,Ленин көшесі, 1
(871037) 2-12-31, 2-11-53, 2-11-06
Жаңа-Арқа ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
100508, Атасу кенті, Сейфуллин көшесі, 16
(871030) 2-64-82, 2-87-37
Ұытау ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
101508,
Қазыбек би атындағы
аудан, Жезді кенті, Тоқтыбаев көшесі, 2
(871034) 21-0-34, 21-8-52
Ұлытау ауданы әділет басқармасының N 2 АХАЖ бөлімі
101500,
Қазыбек би атындағы аудан, Ұлытау ауылы
(871035) 2-12-82
Шет ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
101700,
Ақсу-Аюлы кенті,
Шортанбай ауылы, 26
(871031) 2-13-21, 2-11-18, 2-12-50
Шет ауданы әділет басқармасының N 2 АХАЖ бөлімі
101712, Шет ауданы,
Ағадыр ауылы,
Абай көшесі, 10
(871033) 2-75-88, 2-70-99
Қостанай облысы әділет департаменті
110000,
Қостанай қаласы,
Әл-Фараби даңғылы, 32
(87142) 54-19-54, 54-39-94
Алтынсары ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
110101, Убаганское ауылы,
Ленин көшесі
(871445) 34-2-01
Амангелді ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
110200, Амангелді ауылы,
Дүйсембин көшесі, 23
(871440) 21-8-44
Әулиекөл ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
110400,
Әулиекөл ауылы,
Ленина көшесі, 32
(871453) 21-4-99
Денисовка ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
110500, Денисовка ауылы,
Чапаева көшесі, 11
(871434) 9-03-05
Жітіқара ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
110700,
Жітіқара ауылы,
5 "в" шағын ауданы, 13
(871435) 2-18-43
Жангелді ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
110600, Торғай кенті,
Алтынсарин көшесі, 73
(871439) 21-6-36
Қамысты ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
110800, Қамысты ауылы,
Косьмы көшесі, 3
(871437) 21-9-89
Қарабалық ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
110900,
Қарабалық ауылы,
Космонавтов көшесі, 16
(871441) 33-4-05
Қарасу ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
111000, Қарасу кенті,
Исақов көшесі, 67
(871452) 2-0-48
Қостанай ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
111100, Затобольск кенті,
Калинин көшесі, 53
(871455) 2-22-50
Меңдіқара ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
111300, Бурабай кенті,
Летунов көшесі, 9
(871443) 2-6-63
Наурзым ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
111400,
Қараменді кенті,
Шаяхметов көшесі, 2
(871454) 91-5-45
Сарыкөл ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
111600, Сарыкөл кенті,
Ленин көшесі, 82
(871451) 21-9-59
Таранов ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
111700, Таранов ауылы, Советская көшесі, 23
(871436) 3-62-64
Ұзынкөл ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
111800, Ұзынкөл ауылы,
Абылайхан көшесі, 36
(871444) 2-16-54
Федоровка ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
111900, Федоровка ауылы, Красноармейская көшесі,
56
(871442) 21-9-71
Арқалық қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
110300, Арқалық қаласы,
Абай даңғылы, 62
(871430) 7-06-34
Қостанай қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
110000,
Қостанай қаласы,
Гоголя көшесі, 79
50-33-10, 50-33-03
Лисаковск қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
111200, Лисаковск қаласы,

25 квартал, 22
(831032)
2-64-62,
2-60-63
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Сатпаева
101300, г. Сатпаев,
пр. Сатпаева, 111
(83106)
33-94-24,
33-44-04,
33-79-20
отдел ЗАГС управления
юстиции Актогайского
района
100200, с. Актогай,
ул. Оразалина, 1
(831037)
2-13-45,
2-12-78
отдел ЗАГС N 2
Актогайского района
100316, п. Шашубай,
ул. Ленина, 1
(831037)
2-12-31,
2-11-53,
2-11-06
отдел ЗАГС управления
юстиции Жана-Аркинского
района
100508, п. Атасу,
ул. Сейфуллина, 16
(831030)
2-64-82,
2-87-37
отдел ЗАГС управления
юстиции Улытауского
района
101508, р\н им.
Казыбекби, п. Жезды,
ул. Токтыбаева, 2
(831034)
21-0-34,
21-8-52
отдел ЗАГС N 2
Улытауского района
101500, р\н им.
Казыбекби, с. Улытау
(831035)
2-12-82
отдел ЗАГС управления
юстиции Шетского района
101700,
п. Аксу-Аюлы,
ул. Шортанбай, 26
(831031)
2-13-21,
2-11-18,
2-12-50
отдел ЗАГС N 2 Шетского
района
101712, Шетский
район, п. Агадырь,
ул. Абая, 10
(831033)
2-75-88,
2-70-99
департамент юстиции
Костанайской области
110000, г. Костанай,
пр. Аль-Фараби, 32
(83142)
54-19-54,
54-39-94
отдел ЗАГС управления
юстиции Алтынсаринского
района
110101, с. Убаганское,
ул. Ленина
(831445)
34-2-01
отдел ЗАГс управления
юстиции Амангельдинского
района
110200, с. Амангельды,
ул. Дуйсембина, 23
(831440)
21-8-44
отдел ЗАГС управления
юстиции Аулиекольского
района
110400, с. Аулиеколь,
ул. Ленина, 32
(831453)
21-4-99
отдел ЗАГС управления
юстиции Денисовского
района
110500, с. Денисовка,
ул. Чапаева, 11
(831434)
9-03-05
отдел ЗАГС управления
юстиции Житикаринского
района
110700, г. Житикара,
мкрн. 5 "в", 13
(831435)
2-18-43
отдел ЗАГС управления
юстиции Жангельдинского
района
110600, п. Торгай,
ул. Алтынсарина, 73
(831439)
21-6-36
отдел ЗАГС управления
юстиции Камыстинского
района
110800, с. Камысты,
ул. Косьмы, 3
(831437)
21-9-89
отдел ЗАГС управления
юстиции Карабалыкского
района
110900, п. Карабалык,
ул. Космонавтов, 16
(831441)
33-4-05
отдел ЗАГС управления
юстиции Карасуского
района
111000, с. Карасу,
ул. Исакова, 67
(8315452)
2-0-48
отдел ЗАГС управления
юстиции Костанайского
района
111100, п. Затобольск,
ул. Калинина, 53
(831455)
2-22-50
отдел ЗАГС управления
юстиции Мендыкаринского
района
111300, п. Боровской,
ул. Летунова, 9
(831443)
2-6-63
отдел ЗАГС управления
юстиции Наурзумского
района
111400, п. Караменды,
ул. Шаяхметова, 2
(831454)
91-5-45
отдел ЗАГС управления
юстиции Сарыкольского
района
111600, п. Сарыколь,
ул. Ленина, 82
(831451)
21-9-59
отдел ЗАГС управления
юстиции Тарановского
района
111700, с. Тарановское,
ул. Советская, 23
(831436)
3-62-64
отдел ЗАГС управления
юстиции Узункольского
района
111800, с. Узунколь,
ул. Аблайхана, 36
(831444)
2-16-54
отдел ЗАГС управления
юстиции Федоровского
района
111900, с. Федоровка,
ул. Красноармейская, 56
(831442)
21-9-71
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Аркалыка
110300, г. Аркалык,
пр. Абая, 62
(831430)
7-06-34
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Костаная
110000, г. Костанай,
ул. Гоголя, 79
50-33-10,
50-33-03
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Лисаковск
111200, г. Лисаковск,

4 шағын аудан, 34а
(871433) 3-76-08
Рудный қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
111500, Рудный қаласы,
Комсомольский даңғылы,
22
(871431) 7-15-76
Қызылорда облысы әділет департаменті
120014,
Қызылорда қаласы,
Әйтеке би көшесі, 29
(87242) 27-32-14, 26-17-30 (ф)
Арал ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
120100, Арал қаласы,
Қарасақал Ерімбет
көшесі, 27
(872433) 2-40-06, 2-28-67 (ф)
Қазалы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
120400,
Әйтеке би кенті,
Әйтеке би көшесі, 5
(872438), 23-9-94, 23-5-07 (ф)
Қармақшы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
120500, Жосалы кенті,
Т. Рысқұлов көшесі, 37
(872437), 2-27-86, 2-15-57 (ф)
Жалағаш ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
120200, Жалағаш кенті,
Қыстаубаев көшесі, 12
(872431) 31-3-17, 32-1-52 (ф)
Сырыдария ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
126100, Тереңөзек кенті,
Әлиакбаров көшесі, 17
(872436) 22-1-15, 21-6-77 (Ф)
Шиелі ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
120700, Шиелі кенті,
Абай көшесі, 28
(872432) 4-30-43, 4-31-38 (ф)
Жаңақорған ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
120300, Жаңақорған кенті,
Шонабаев көшесі
(872435) 2-27-70, 2-12-01 (ф)
Қызылорда қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
120014,
Қызылорда қаласы,
Әйтеке би көшесі, 21
(87242) 26-19-10, 26-33-61 (ф)
Байқоңыр қаласы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
468320, Байқоңыр қаласы,
Абай даңғылы, 3 а
(873622) 5-22-65, 5-18-10 (ф)
Маңғыстау облысы әділет департаменті
130000, Ақтау қаласы,
12 көше, 8
(87292) 43-31-54
Ақтау қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
130000, Ақтау қаласы, 14 көше
(87292) 43-92-19
Жаңаөзен ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
130200, Жаңаөзен қаласы,
3 көше, 25
(872934) 3-13-79
Бейнеу ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
130100, Бейнеу ауылы,
Д.Тәжиева көшесі
(872932) 2-54-22
Қарақиян ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
130300, Құрық ауылы,
Уәлиханов көшесі, 15
(872937) 21-3-77
Маңғыстау ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
130400, Шетпе ауылы,
И.Тіленбайұлы көшесі, 5
(872931) 21-0-60
Түпқараған ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
130500, Форт-Шевченко қаласы,
Оңғалбайұлы көшесі, 53
(872938) 22-70-9
Павлодар облысы әділет департаменті
140000, Павлодар қаласы,
Ленин көшесі, 18
(87182) 32-16-21, 32-15-67
Аксу қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
140100, Ақсу қаласы,
Царева көшесі, 12
(871837) 6-56-00, 6-77-00
Ақтоғай ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
140200, Ақтоғай ауылы,
Абай көшесі, 79
(871841) 2-17-11
Баянауыл ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
140300, Баянаул ауылы,
Сәтпаев көшесі, 35
(871840) 9-22-67, 9-14-68
Железинск ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
140400, Железинка ауылы,
Мира көшесі, 3-А
(871831) 2-19-85, 2-11-03
Иртыш ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
140500, Иртыш ауылы,
Қажымұқан көшесі, 107
(871832) 2-27-76, 2-20-96
Қашыр ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
140600, Қашыр ауылы,
Елгин көшесі, 119
(871833) 2-14-60, 2-41-62
Лебяжинск ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
140700, Аққу ауылы,
Амангелді көшесі, 57
(871839) 2-18-17, 2-11-03
Майск ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
140800, Көктөбе ауылы,
Абылайхан көшесі, 33
(871838) 9-18-00, 9-15-35
Павлодар қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
140000, Павлодар қаласы,
Павлов көшесі, 48
(87182) 54-03-00, 54-27-74
Павлодар ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
140100, Павлодар қаласы,
Толстой көшесі, 10
(87182) 30-91-38, 30-90-38
Успенск ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
141000, Успенка ауылы,
Ленина көшесі, 70
(871834) 9-16-88, 9-21-09
Щербактинск ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
141100,
Щербакты ауылы,
Советов көшесі, 26
(871836) 2-14-56, 2-34-77
Екібастұз қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
141200, Екібастұз қаласы,
Ленина көшесі, 48
(871835) 4-44-84, 6-46-97
Солтүстік Қазақстан облысы әділет департаменті

4 мкрн, 34а
(831433)
3-76-08
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Рудный
111500, г. Рудный,
пр. Комсомольский, 22
(831431)
7-15-76
департамент юстиции
Кызылординской области
120014, г. Кызылорда,
ул. Айтеке би, 29
(83242)
27-32-14,
26-17-30 (ф)
отдел ЗАГС управления
юстиции Аральского района
120100, г. Аральск,
ул. Карасакал Еримбет, 27
(832433)
2-40-06,
2-28-67 (ф)
отдел ЗАГС управления
юстиции Казалинского
района
120400, п. Айтеке би,
ул. Айтеке би, 5
(832438),
23-9-94,
23-5-07 (ф)
отдел ЗАГС управления
юстиции Кармакшинского
района
120500, п. Жосалы,
ул. Т. Рыскулова, 37
(832437),
2-27-86,
2-15-57 (ф)
отдел ЗАГС управления
юстиции Жалагашского
района
120200, п. Жалагаш,
ул. Кыстаубаева, 12
(832431)
31-3-17,
32-1-52 (ф)
отдел ЗАГС управления
юстиции Сырдарьинского
района
126100, п. Теренозек,
ул. Алиакбаров, 17
(832436)
22-1-15,
21-6-77 (Ф)
отдел ЗАГС управления
юстиции Шиелинского
района
120700, п. Шиели,
ул. Абая, 28
(832432)
4-30-43,
4-31-38 (ф)
отдел ЗАГС управления
юстиции Жанакорганского
района
120300, п. Жанакорган,
ул. Шонабаева
(832435)
2-27-70,
2-12-01 (ф)
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Кызылорда
120014, г. Кызылорда,
ул. Айтеке би, 21
(83242)
26-19-10,
26-33-61 (ф)
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Байконыр
468320, г. Байконыр,
пр. Абая, 3 а
(833622)
5-22-65,
5-18-10 (ф)
департамент юстиции
Мангистауской области
130000, г. Актау,
12 улица, 8
(83292)
43-31-54
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Актау
130000, г. Актау,
14 улица
(83292)
43-92-19
отдел ЗАГС управления
юстиции Жанаозенского
района
130200, г. Жанаозен, 3
улица, 25
(832934)
3-13-79
отдел ЗАГС управления
юстиции Бейнеуского
района
130100, с. Бейнеу,
ул. Д. Тажиева
(832932)
2-54-22
отдел ЗАГС управления
юстиции Каракиянского
района
130300, с. Курык,
ул. Уалиханова, 15
(832937)
21-3-77
отдел ЗАГС управления
юстиции Мангистауского
района
130400, с. Шетпе,
ул. И. Тиленбайулы, 5
(832931)
21-0-60
отдел ЗАГС управления
юстиции Тупкараганского
района
130500,
г. Форт-Шевченко,
ул. Онгалбайулы, 53
(832938)
22-70-9
департамент юстиции
Павлодарской области
140000, г. Павлодар,
ул. Ленина, 18
(83182)
32-16-21,
32-15-67
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Аксу
140100, г. Аксу,
ул. Царева, 12
(831837)
6-56-00,
6-77-00
отдел ЗАГС управления
юстиции Актогайского
района
140200, с. Актогай,
ул. Абая, 79
(831841)
2-17-11
отдел ЗАГС управления
юстиции Баянаульского
района
140300, с. Баянаул,
ул. Сатпаева, 35
(831840)
9-22-67,
9-14-68
отдел ЗАГС управления
юстиции Железинского
района
140400, с. Железинка,
ул. Мира, 3-А
(831831)
2-19-85,
2-11-03
отдел ЗАГС управления
юстиции Иртышского района
140500, с. Иртышск,
ул. Кажимукана, 107
(831832)
2-27-76,
2-20-96
отдел ЗАГС управления
юстиции Качирского района
140600, с. Качиры,
ул. Елгина, 119
(831833)
2-14-60,
2-41-62
отдел ЗАГС управления
юстиции Лебяжинского
района
140700, с. Акку,
ул. Амангельды, 57
(831839)
2-18-17,
2-11-03
отдел ЗАГС управления
юстиции Майского района
140800, с. Коктобе,
ул. Аблайхана, 33
(831838)
9-18-00,
9-15-35
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Павлодара
140000, г. Павлодар,
ул. Павлова, 48
(83182)
54-03-00,
54-27-74
отдел ЗАГС управления
юстиции Павлодарского
района
140100, г. Павлодар,
ул. Толстого, 10
(83182)
30-91-38,
30-90-38
отдел ЗАГС управления
юстиции Успенского района
141000, с. Успенка,
ул. Ленина, 70
(831834)
9-16-88,
9-21-09
отдел ЗАГС управления
юстиции Щербактинского
района
141100, с. Щербакты,
ул. Советов, 26
(831836)
2-14-56,
2-34-77
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Экибастуз
141200, г. Экибастуз,
ул. Ленина, 48
(831835)
4-44-84,
6-46-97
департамент юстиции СКО

150010,
Петропавл қаласы,
Конституция көшесі, 72
(87152) 33-44-42, 33-76-66
Айыртау ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
150100,
Саумалкөл ауылы,
Достық көшесі, 35
(8233) 2-02-35, 2-19-86
Ақжар ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
150200, Талшық ауылы,
Вокзальная көшесі, 10
(8246) 2-10-80, 2-12-86
Аққайың ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
150300,
Смирнов ауылы,
25 лет Целины көшесі, 73
(8232) 2-11-74, 2-20-24, 2-20-23
Есіл ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
150500, Явленка ауылы,
Ленина көшесі, 4
(8243) 2-14-80, 2-20-43
Жамбыл ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
150600, Пресновка ауылы,
Мира көшесі, 8
(8244) 2-27-70, 2-19-34
М.Жұмабаева атындағы ауданы
әділет басқармасының АХАЖ
бөлімі
150800,
Булаево қаласы,
Целинная көшесі, 4
(8231) 2-01-14, 2-19-58, 2-03-17
Қызылжар ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
150700, Бішкүл ауылы,
Гагарина көшесі, 6-А
(8238) 2-00-93, 2-15-08, 2-03-55
Мамлютка ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
150900, Мамлютка қаласы,
Победы көшесі, 63
(8241) 2-16-60, 2-20-51
Мүсірепов атындағы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
150400, Новоишимское ауылы,
Ленина көшесі, 1
(8235) 2-15-65, 2-11-92
Тайыншы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
151000,
Тайыншы қаласы,
Конституции көшесі, 195
(8236) 2-16-09, 2-26-52
Тимирязев ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
151100, Тимирязев ауылы,
Букетова көшесі, 47
(8237) 2-00-24, 2-14-80, 2-05-68
Уәлиханов ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
151200, Кішкенекөл ауылы,
Уәлиханов көшесі, 82
(8242) 2-13-51, 2-20-84
Шал ақын атындағы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
151300, Сергеевка қаласы,
Желтоқсан көшесі, 15
(8234) 2-04-79, 2-71-28
Оңтүстік Қазақстан
облысы әділет
департаменті
160012,
Шымкент қаласы,
Желтоқсан көшесі, 16
(87252) 23-32-71
Арыс қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
487220, Арыс қаласы,
Төлеби көшесі, 1
(872540) 2-19-00
Кентау қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
160400, Кентау қаласы,
Абылайхан көшесі, 10
(872536) 3-56-63
Түркістан қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
116120, Түркістан қаласы,
Тлеулі Мынбасы көшесі
(872533) 4-01-98
Шымкент қаласы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
486005, Шымкент қаласы,
Ш. Қалдаяқов көшесі, 12
(87252) 56-04-26
Бәйдібек ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
160200, Бәйдібек ауданы,
Т. Рысқұлов көшесі
(872548) 2-20-68
Қазығурт ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
160300,
Қазығұрт ауылы,
Қонаев көшесі
(872539) 2-28-37
Мақтаарал ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
160500, Жетісай қаласы,
М. Әуезов көшесі
(872534) 6-70-71
Ордабасы ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
160600, Темірлан ауылы,
Қажымұқан көшесі, 238
(872530) 2-22-73
Отырар ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
160700,
Шәуілдір ауылы,
Сарсенбай көшесі, 3
(872544) 2-24-09
Сайрам ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
160800, Кент кенті,
Жібек жолы көшесі
(872531) 2-25-85
Сарыағаш ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
160900, Сарыағаш ауданы,
И.Құралы көшесі
(872537) 2-34-60
Созақ ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
161000, Шолақ қорған ауылы,
С.Қожанова көшесі
(872546) 2-10-62
Төле би ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
161100, Ленгір қаласы,
Төлеби көшесі, 292
(872547) 6-03-57
Түлкібас ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
161300,
Т. Рысқұлов кенті,
Абирова көшесі
(872538) 5-29-55
Шардары ауданы әділет басқармасының АХАЖ бөлімі
161400, Шардар ауылы, Шардара қиылысы
(872535) 2-26-17
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2007 жылғы»27 қарашадағы
N№319 бұйрығына
11-қосымша
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы мұрағаттық
анықтамаларды беру стандарты 1. Жалпы ережелер

150010,
г. Петропавловск,
ул. Конституции, 72
(83152)
33-44-42,
33-76-66
отдел ЗАГС управления
юстиции Айыртауского
района
150100, с. Саумалколь,
ул. Достык, 35
(8233)
2-02-35,
2-19-86
отдел ЗАГС управления
юстиции Акжарского района
150200, с. Талшик,
ул. Вокзальная, 10
(8246)
2-10-80,
2-12-86
отдел ЗАГС управления
юстиции Аккайынского
района
150300, с. Смирново,
ул. 25 лет Целины, 73
(8232)
2-11-74,
2-20-24,
2-20-23
отдел ЗАГС управления
юстиции Есильского района
150500, с. Явленка,
ул. Ленина, 4
(8243)
2-14-80,
2-20-43
отдел ЗАГС управления
юстиции Жамбылского
района
150600, с. Пресновка,
ул. Мира, 8
(8244)
2-27-70,
2-19-34
отдел ЗАГС управления
юстиции района
им. М. Жумабаева
150800, г. Булаево,
ул. Целинная, 4
(8231)
2-01-14,
2-19-58,
2-03-17
отдел ЗАГС управления
юстиции Кызылжарского
района
150700, с. Бишкуль,
ул. Гагарина, 6-А
(8238)
2-00-93,
2-15-08,
2-03-55
отдел ЗАГС управления
юстиции Мамлютского
района
150900, г. Мамлютка,
ул. Победы, 63
(8241)
2-16-60,
2-20-51
отдел ЗАГС управления
юстиции района
им. Г. Мусрепова
150400,
с. Новоишимское,
ул. Ленина, 1
(8235)
2-15-65,
2-11-92
отдел ЗАГС управления
юстиции Тайыншинского
района
151000, г. Тайынша,
ул. Конституции, 195
(8236)
2-16-09,
2-26-52
отдел ЗАГС управления
юстиции Тимирязевского
района
151100, с. Тимирязево,
ул. Букетова, 47
(8237)
2-00-24,
2-14-80,
2-05-68
отдел ЗАГС управления
юстиции Уалихановского
района
151200, с. Кишкенеколь,
ул. Уалиханова, 82
(8242)
2-13-51,
2-20-84
отдел ЗАГС управления
юстиции района им. Шал Акына
151300, г. Сергеевка,
ул. Желтоксан, 15
(8234)
2-04-79,
2-71-28
департамент юстиции ЮКО
160012, г. Шымкент,
ул. Желтоксан, 16
(83252)
23-32-71
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Арысь
487220, г. Арысь,
ул. Толеби, 1
(832540)
2-19-00
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Кентау
160400, г. Кентау,
ул. Абылайхана, 10
(832536)
3-56-63
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Туркестана
116120, г. Туркестан,
ул. Тлеули Мынбасы
(832533)
4-01-98
отдел ЗАГС управления
юстиции г. Шымкента
486005, г. Шымкент,
ул. Ш.Калдаякова, 12
(83252)
56-04-26
отдел ЗАГС управления
юстиции Байдибекского
района
160200,
Байдибекский район,
ул. Т. Рыскулова
(832548)
2-20-68
отдел ЗАГС управления
юстиции Казыгуртского
района
160300, Казыгурский
аул, ул. Конаев
(832539)
2-28-37
отдел ЗАГС управления
юстиции Мактааральского
района
160500, г. Жетысай,
ул. М. Ауэзова
(832534)
6-70-71
отдел ЗАГС управления
юстиции Ордабасинского
района
160600, Темирланский
аул, ул. Кажымукана, 238
(832530)
2-22-73
отдел ЗАГС управления
юстиции Отырарского
района
160700, аул Шауилдир,
ул. Сарсенбая, 3
(832544)
2-24-09
отдел ЗАГС управления
юстиции Сайрамского
района
160800, п. Кенты,
ул. Жибек жолы
(832531)
2-25-85
отдел ЗАГС управления
юстиции Сарыагашского
района
160900, Сарыагашский
район, ул. И. Куралы
(832537)
2-34-60
отдел ЗАГС управления
юстиции Созакского района
161000, Шолак корганский аул, ул. С. Кожанова
(832546)
2-10-62
отдел ЗАГС управления
юстиции Толебийского
района
161100, г. Ленгер,
ул. Толеби, 292
(832547)
6-03-57
отдел ЗАГс управления
юстиции Тулкибасского
района
161300, п. Т. Рыскулова,
ул. Абирова
(832538)
5-29-55
отдел ЗАГС управления
юстиции Шардаринского
района
161400, г. Шардара,
пер. Шардара
(832535)
2-26-17
Приложение 11
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 ноября 2007 года N 319
Стандарт выдачи архивных справок
о регистрации актов гражданского состояния 1. Общие положения

1. Актілердің және метрикалық кітаптардың негізінде азаматтық хал актілерін жазу (бұдан әрі - АХАЖ) органдары мен аумақтық әділет органдарының АХАЖ бөлімдерінің мұрағаттары азаматтарға олардың арыздары бойынша азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайтадан куәліктер бере алады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3.»"Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 22 мамырдағы N 620 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында азаматтық хал актілерін тіркеу тәртібі туралы ережесінің негізінде мемлекеттік қызмет көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органдары көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны туу, әкелікті белгілеу, неке қию, бала асырап алу, тегін, атын және әкесінің атын өзгерту, некені бұзу, қайтыс болуы бойынша азаматтық хал актілерін тіркеу анықтама болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету азаматтығы жоқ адамдарға және шетелдіктерге көрсетіледі.
7. Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы мұрағаттық анықтаманы беру азаматтардың өтініш берген күні жүргізіледі. Егер акт жазбасы аумақтық өтініш жасау бірлігінде болса - 1 ай.
8. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексіне сәйкес мұрағаттық анықтамаларды беруге мемлекеттік баж алынбайды.
9. Халыққа қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми Интернет сайтында орналастырылады (www.minjust.kz).
10. Мұрағаттық анықтамаларды беру үшін өтініштерді қабылдау сейсенбі, сәрсенбіде 09.00-ден 18.00-ге дейін жүргізіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Алдын ала жазылу жүргізілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді АХАЖ органдары азаматтық хал актілер жазбасын тіркеу орны бойынша көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мұрағаттық анықтаманы беру үшін:
1) Белгіленген нысан бойынша өтініші ұсынылады. Өтінішке: жеке куәлік қоса беріледі.
2) Қайтыс болуы туралы анықтама қайтыс болған адамның мұрагерлер тізіміне енетін туыстарына (туыстық қатынасты растайтын құжат) беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алуға қажетті өтініштер мен бланкілердің нысанын тұтынушы өтініш берушінің тұрақты тұрғылықты жерін тіркеу орны бойынша АХАЖ органдарынан алуға болады.
14. Құжаттарды қабылдауды АХАЖ органдарының қызметкерлері азаматтық хал актілер жазбаларын тіркеу орны бойынша жеке кабинеттерде жүзеге асырады.

1. На основании актовых и метрических книг органы записи актов гражданского состояния (далее - ЗАГС) и архивы отделов ЗАГС территориальных органов юстиции выдают гражданам, по их заявлениям, архивные справки о регистрации актов гражданского состояния.
2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции", Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", Правил о порядке регистрации актов гражданского состояния в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан 22 мая 1999 года N 620.
4. Государственная услуга оказывается органами территориальных органов Министерства юстиции Республики Казахстан.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является справка о регистрации акта гражданского состояния: рождении, установлении отцовства, заключение брака, усыновлении (удочерении), перемене фамилии, имени и отчества, расторжении брака, смерти.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства и иностранцам.
7. Выдача архивных справок о регистрации акта гражданского состояния производится в день обращения граждан. Если запись акта находится на территории другой области - 1 месяц.
8. Согласно Кодексу Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" за выдачу архивных справок государственная пошлина не взимается.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном Интернет сайте Министерства юстиции Республики Казахстан (www.minjust.kz).
10. Прием заявлений на выдачу архивных справок осуществляется во вторник, в среду с 09.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 15.00 часов. Предварительная запись не производится.
11. Государственная услуга оказывается органами ЗАГС по месту регистрации записи акта гражданского состояния.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для выдачи архивной справки предоставляется заявление по установленной форме. К заявлению прилагается удостоверение личности.
Справка о смерти выдается родственникам умерших, входящих в круг наследников (документ, подтверждающий родственные отношения).
13. Формы заявлений и бланков, необходимых для получения государственной услуги потребитель может получить в органах ЗАГС по месту регистрации постоянного жительства заявителя.
14. Прием документов осуществляется в отдельных кабинетах сотрудниками органов ЗАГС по месту регистрации записи акта гражданского состояния.

15. АХАЖ органына тікелей өтініш жасаған кезде өтініш берушіге құжаттарды қабылдау туралы қандай да бір құжат берілмейді.
16. Азаматтық хал актілерді тіркеу туралы анықтама өтініш берушіге жеке тапсырылады.
17. Мұрағаттық анықтаманы беруден бас тарту негізі азаматтық хал акті жазбасының болмауы болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттар
18. Уәкілетті органдардың жұмысы келесі принциптермен негізделеді:
1) адамның конституциялық құқығы мен бостандығының сақталуын қадағалау;
2) қызметтік парызды орындау барысында заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толымды және толық ақпарат беру;
5) ақпараттың құпиялылығын сақтау және қорғау.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері тұтынушыларға осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартына 1-қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен айқындалады.
20. АХАЖ органдарының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа көрсеткіштерінің мақсаты мен қолжетімділігін Тіркеу қызметі комитеті арнайы құратын жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған кезде тұрғылықты жері бойынша құрылымдық бөлімшелері АХАЖ бөлімдері болып табылатын Әділет департаменттері мен басқармаларына өтініш жасауға болады.
Егер тұтынушы қабылданған шараларға немесе мәселелерге қанағаттанбаса, жоғары тұрған сатының қарауын талап етеді, тұтынушы шағымын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі комитетіне жазбаша немесе электронды поштамен жібере алады.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы не қолма-қол облыс, Астана және Алматы қалалары әділет департаменттеріне және Тіркеу қызметі комитетінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қабылданады.
23. Облыстардағы, Астана және Алматы қалаларының әділет департаменттеріне және Тіркеу қызметі комитетіне келіп түскен шағымдарды қарау Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініш міндетті түрде қабылдауға, тіркеуге, есепке алуға және қарауға жатады.
6. Байланыс ақпараты
24. Облыстардағы, Астана және Алматы қалаларының Әділет департаменттері басшыларының жұмыс және қабылдау кестесі Әділет министрлігінің жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынатын облыстардағы, Астана және Алматы қалалары Әділет департаменттері АХАЖ органдарының байланыс деректері осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес беріледі.
Азаматтық хал актілерін тіркеу
туралы мұрағаттық анықтамаларды
беру стандартына 1-қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норма-
тивтік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
тік жылда-
ғы ағымда-
ғы мәні

15. При обращении непосредственно в орган ЗАГС какой-либо документ о приеме документов заявителю не выдается.
16. Справка о регистрации акта гражданского состояния вручается заявителю лично.
17. Основанием для отказа в выдачи архивной справки является отсутствие записи акта гражданского состояния.
3. Принципы работы
18. Деятельность центров основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 1 к настоящему стандарту оказания государственной услуги.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа органов ЗАГС, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданной Комитетом регистрационной службы рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. При необходимости обжаловать действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц потребитель может обратиться в Департаменты и управления юстиции по месту жительства, структурными подразделениями которых являются отделы ЗАГС.
Если потребитель не будет удовлетворен принятыми мерами или вопрос требует рассмотрения вышестоящей инстанцией, потребитель может направить жалобу письменно или по электронной почте в Комитет регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярии Департаментов юстиции областей, городов Астана и Алматы и Комитета регистрационной службы в рабочие дни.
23. Рассмотрение жалоб, поступивших в Департаменты юстиции областей, городов Астана и Алматы и в Комитет регистрационной службы осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. График работы и приема руководителей Департаментов юстиции областей, городов Астана и Алматы осуществляется в соответствии с графиком работы Министерства юстиции.
Контактные данные органов ЗАГС Департаментов юстиции областей, городов Астана и Алматы предоставляющую государственную услугу, приведены в приложении 2 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
по выдаче архивных
справок о регистрации
актов гражданского состояния
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году