Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2007 жылғы 30 қарашадағы N 289-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 8 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5081 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 6 мамырдағы № 165-ө бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011.05.06 № 165-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
"Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 қаулысының 2-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Әлеуметтік жеке код беру жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) Оралман мәртебесін беру және тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) Көші-қон квотасы бойынша келген оралмандарға тұрақты тұратын жеріне жол жүру және мүлікті (оның ішінде малды) жеткізу шығыстарын өтеу, келген жерінде тұрғын үй сатып алуға қаражат бөлу және біржолғы жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) Базалық зейнетақы төлемін тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) Мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;
8) Әлеуметтік қатерлер: еңбек ету қабілетінен айрылған; асыраушысынан айрылған; жұмысынан айрылған жағдайларда берілетін әлеуметтік төлемді тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес;
9) Бала туғанда және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес;
10) Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитетінің аумақтық органдарының және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының филиалдарының басшылары көрсетілген стандарттарды енгізуді және оларды сақтауды қамтамасыз етсін.

Об утверждении стандартов оказания государственных услуг
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года N 289-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 08 января 2008 года N 5081. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты Республики Казахстан от 6 мая 2011 года № 165-ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты РК от 6.05.2011 № 165-ө.
В целях реализации пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Стандарт оказания государственной услуги по присвоению социального индивидуального кода согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Стандарт оказания государственной услуги по регистрации и предоставлений статуса оралмана согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Стандарт оказания государственной услуги по возмещению расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам, прибывшим по квоте иммиграции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Стандарт оказания государственной услуги по назначению пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Стандарт оказания государственной услуги по назначению государственной базовой пенсионной выплаты согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Стандарт оказания государственной услуги по назначению государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Стандарт оказания государственной услуги по назначению государственных специальных пособий согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Стандарт оказания государственной услуги по назначению социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Стандарт оказания государственной услуги по назначению пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Стандарт оказания государственной услуги по назначению специальных государственных пособий согласно приложению 10 к настоящему приказу.
2. Руководителям территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Комитета по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и филиалов Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан обеспечить внедрение указанных стандартов и их соблюдение.

3. Құқықтық қамтамасыз ету және ақпараттық талдау жұмысы департаменті (Сарбасов А.А.) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жауапты хатшысы Г.Н. Әбдіхалықоваға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2007 жылғы 30 қарашадағы
N 289-ө бұйрығына
1-қосымша
Әлеуметтік жеке код беру жөніндегі мемлекеттік
қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты (бұдан әрі - Стандарт) әлеуметтік жеке кодты беру жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 16 қыркүйектегі N 1342 қаулысымен бекітілген уәкілетті ұйымның әлеуметтік жеке кодты беру тәртібі негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет азаматтарға, сондай-ақ Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы қолданыстағы заңнамаға сәйкес зейнетақымен қамсыздандыру құқығы қолданылатын адамдарға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті:
1) "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - ЗТМО құрылымдық бөлімшесі) тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында;
2) Астана қ. Манас көшесі 2 мекен-жайы бойынша орналасқан "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" РМҚК (бұдан әрі - Орталық) көрсетеді.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны әлеуметтiк жеке код беру туралы куәлiгін беру болып табылады (бұдан әрі - ӘЖК).
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы тіркеу кәртішкесін толтырған және тапсырған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетіледі;

3. Департаменту правового обеспечения и информационно-аналитической работы (Сарбасов А.А.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Абдыкаликову Г.Н.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2007 года N 289-п
Стандарт
оказания государственной услуги
по присвоению социального индивидуального кода 1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги (далее - Стандарт) определяет порядок оказания государственной услуги по присвоению социального индивидуального кода (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и Порядка присвоения социального индивидуального кода уполномоченной организацией, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1997 года N 1342.
4. Государственная услуга оказывается гражданам, а также лицам, на которых распространяется право на пенсионное обеспечение в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении (далее - потребители).
5. Государственная услуга оказывается:
1) структурным подразделением Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее - структурное подразделение ГЦВП), в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя;
2) Республиканским государственным казенным предприятием "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее - Центр), расположенным по адресу: г. Астана, ул. Манаса 2.
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача Свидетельства о присвоении социального индивидуального кода (далее - СИК).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) государственная услуга предоставляется в течение трех рабочих дней со дня заполнения и сдачи потребителем регистрационной карточки;

2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең жоғары шекті уақыты бір адамға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептелгенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) құжаттарды алу кезінде кезекте күтудің ең жоғары шекті уақыты - 15 минут.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің веб-сайтында (бұдан әрі - веб-сайт) орналастырылады (ww.enbek.kz).
10. Мемлекеттік қызмет, сенбі және жексенбі күндерін қоспағанда, күн сайын көрсетіледі.
ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Орталықтың жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Алдын ала жазу және қызметті жедел ресімдеу қызметі көзделмеген.
11. Қызмет көрсетілетін ғимараттың ішіндегі орын жай көлемі, орналасуы және конфигурациясы жағынан сапалы қызмет көрсету шарттарына сәйкес келеді және ақпараттық стенділермен жабдықталған. Күту және қажетті құжаттарды дайындаудың ыңғайлылығы үшін орынжай орындықтармен және үстелмен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
12. Қызметті алу үшін жеке басын куәландыратын құжатты (16 жасқа дейінгі балаларға - тууы туралы куәлігін) және СТН ұсыну қажет.
13. ӘЖК алу үшін азаматтар ЗТМО құрылымдық бөлімшелерінде белгіленген нысандағы тіркеу кәртішкелерін толтырады.
14. Құжаттарды қабылдау тікелей тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тапсырылатын жауапты тұлғаның деректері ЗТМО құрылымдық бөлімшесі ғимаратының көрнекті жеріне мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
15. Белгіленген нысандағы толтырылған тіркеу кәртішкелері журналға тіркеледі.
Тұтынушыға құжаттың қабылданғаны және мемлекеттік қызметтің түпкілікті нәтижесін алатын күні көрсетілген белгісі бар талон беріледі.
16. ӘЖК беру ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің басшылығы бекіткен кесте бойынша жүргізіледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін алу үшін:
мерзiмдi қызметтің әскери қызметшілерi;
сотталғандар;
қарттар үйі, мүгедектер үйі және балалар үйінде тұратындардан басқа тұтынушылардың өзі келуі талап етіледі.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного клиента;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - 15 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайте Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (www.enbek.kz) (далее - веб-сайт).
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья.
График работы структурного подразделения ГЦВП: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
График работы Центра: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. Помещения внутри зданий, где предоставляются услуги, по размерам, расположению и конфигурации соответствуют условиям для предоставления качественных услуг и оборудованы информационными стендами. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы стульями (скамейками) и столами.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения услуги необходимо представить документ, удостоверяющий личность (детям до 16 лет - свидетельство о рождении) и регистрационный номер налогоплательщика потребителя.
13. Для присвоения СИК потребители заполняют регистрационные карточки установленной формы в структурных подразделениях ГЦВП.
14. Прием документов осуществляется непосредственно в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя.
Данные ответственного лица, которому сдаются документы, необходимые для получения государственной услуги, размещаются в доступных для обозрения местах в помещениях структурных подразделений ГЦВП на государственном и русском языках.
15. Заполненные регистрационные карточки установленной формы регистрируются в журнале.
Потребителю вручается талон с отметкой о принятии документа и с указанием даты получения окончательного результата государственной услуги.
16. Выдача Свидетельства о присвоении СИК производятся согласно графику, утвержденному руководством структурного подразделения ГЦВП.
Для получения результата оказания государственной услуги требуется личное посещение потребителя за исключением:
военнослужащих срочной службы;
осужденных;
проживающих в домах престарелых, домах инвалидов, детских домах.

17. Адамның бұдан бұрын ӘЖК-сы болған, сондай-ақ осы Стандарттың 12-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынбаған жағдайларда, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
3. Жұмыс принциптері
18. ЗТМО құрылымдық бөлімшесі мен Орталық қызметтері адамның конституциялық құқығының сақталуына, қызметтiк борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталуына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпараттың берілуін ұсыну, оның сақталуын, қорғауды және құпиялылығын қамтамасыз ету принциптерінде жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Стандартқа қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. ЗТМО құрылымдық бөлімшесі мен Орталықтың жұмысы солар бойынша бағаланатын, мемлекеттік қызметтердің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін арнайы құрылған жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасы жөнінде шағымдар болған жағдайда ЗТМО құрылымдық бөлімшесі немесе Орталық қызметкерлерінің әрекетіне шағым олардың басшыларының атына жазылады.
Даулы мәселелер азаматтық сот өндірісі тәртібімен шешіледі.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта бойынша не қолма-қол ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің немесе Орталықтың кеңсесі арқылы жұмыс күндері қабылданады.
23. Өтініштерді қарау Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Заңнамада белгіленген тәртіппен берілген өтініштер міндетті түрде қабылдауға, тіркеуге, есепке алуға және қарауға жатады.
6. Байланыс ақпараты
24. Мемлекеттік қызмет көрсететін ұйымдардың басшылары мен атқарушыларының байланыс деректері туралы ақпарат аталған органдардың ғимараттарындағы ақпараттық стендте мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
25. ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің қызметі туралы ақпарат веб-сайтқа орналастырылады.
Әлеуметтік жеке код беру
жөніндегі мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
қосымша
Әлеуметтік жеке кодты беру
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
ті жылдағы
ағмдағы
мәні
1
2
3
4

17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано, в случае, если лицо имеет СИК или при непредоставлении документов, указанных пунктом 12 настоящего Стандарта.
3. Принципы работы
18. Деятельность структурного подразделения ГЦВП и Центра основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа структурного подразделения ГЦВП и Центра ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников структурного подразделения ГЦВП или Центра подается на имя их руководителей.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию структурного подразделения ГЦВП или Центра.
23. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. Информация о контактных данных руководителей и исполнителей данных организаций, предоставляющих государственную услугу, размещается на информационном стенде в помещениях зданий указанных организаций на государственном и русском языках.
25. Информация о деятельности структурного подразделения ГЦВП размещается на веб-сайте.
Приложение
к Стандарту оказания
государственной услуги
по присвоению социального
индивидуального кода
Присвоение социального индивидуального кода
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

4.2. белгіленген мерзімде қа-
ралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың %
(үлесі)
90
75
4.3. шағымданудың  қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
80
70
4.4. шағымдану мерзіміне қана-
ғаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
95
78
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылы-
ғына қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
90
78
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2007 жылғы 30 қарашадағы
N 289-ө бұйрығына
2-қосымша
Оралман мәртебесін беру және тіркеу жөніндегі
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты (бұдан әрі - Стандарт) оралман мәртебесін беру және тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңы мен "Оралман мәртебесін беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 27 қыркүйектегі N 224-ө (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2007 жылғы 10 қазанда N 4964 тіркелген) бұйрығының негізінде жүзеге асырылады. қараңыз.V1006698
4. Мемлекеттік қызмет оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Көші-қон комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - аумақтық орган) тұтынушының тұратын жері бойынша аумақтық органының ғимаратында көрсетеді.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны оралман куәлігін беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап, аумақтық органда тіркелген күнінен бастап екі ай ішінде жүзеге асырылады;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең жоғары шекті уақыты бір адамға қызмет көрсетуге 15-30 минуттан есептелгенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми веб-сайтында (бұдан әрі - веб-сайт) орналастырылады (www.enbek.kz).
10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі күндерін қоспағанда, күн сайын көрсетіледі.
Аумақтық органының жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Алдын ала жазу және қызметті жедел ресімдеу қызметі көзделмеген.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных
в установленный срок
90
75
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
80
70
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
95
78
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90
78
Приложение 2
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2007 года N 289-п
Стандарт
оказания государственной услуги
по регистрации и предоставлений статуса оралмана 1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги (далее - Стандарт) определяет порядок оказания государственной услуги по регистрации и предоставлению статуса оралмана (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 4 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения" и приказа и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 сентября 2007 года N 224-п "Об утверждении Правил присвоения статуса оралмана" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4964). см.V1006698
4. Государственная услуга оказывается оралманам и членам их семей (далее - потребители).
5. Государственная услуга оказывается территориальным органом Комитета по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - территориальный орган), в здании территориального органа по месту жительства потребителя.
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача удостоверения оралмана.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) государственная услуга осуществляется со дня сдачи потребителем необходимых документов, в течение двух месяцев со дня регистрации в территориальном органе;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов зависит от количества человек в очереди из расчета от 15 до 30 минут на обслуживание одного клиента.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном веб-сайте Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (www.enbek.kz) (далее - веб-сайт).
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно за исключением субботы и воскресенья.
График работы территориального органа: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.

11. Қызмет көрсетілетін ғимараттың ішіндегі орынжай көлемі, орналасуы және конфигурациясы жағынан сапалы қызмет көрсету шарттарына сәйкес келеді және ақпараттық стенділермен жабдықталған. Күту және қажетті құжаттарды дайындаудың ыңғайлылығы үшін орынжай орындықтармен және үстелмен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
12. Қызметті алу үшін мынадай құжаттарды:
1) оралман мәртебесін беру туралы өтінішті;
2) өмірбаянды;
3) өтініш берушінің және онымен бірге қоныс аударған отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері (паспорт, кәмелеттік жасқа толмаған балаларының туу туралы куәлігі);
4) келесі құжаттардың бірін: неке немесе ажырасу туралы куәліктерінің; аттестатының; дипломының; әскери билет немесе еңбек кітапшасының көшірмелерін (өтініш беруші оралман мәртебесіне сай келетіндігін анықтау мүмкіндігі болмаған жағдайда ұсынылады) ұсыну қажет.
13. Бланкілердің қажетті үлгілерін өтініш берген аумақтық органда тікелей алуға болады.
14. Құжаттарды қабылдау тікелей тұтынушының тұратын жері бойынша аумақтық органның ғимаратында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тапсырылатын жауапты тұлғаның деректері аумақтық органның ғимаратының көрнекті жеріне мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
15. Аумақтық органның қызметкері өтініш пен тиісті құжаттарды қабылдап алады, өтінішті журналға тіркейді және өтініш берушіге оның тіркелгені, тұтынушының мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін алатын күні көрсетілген хабарламаны береді.
Оралман мәртебесін беру туралы өтініш берушінің бұрын уәкілетті органның басқа аумақтық органдарына өтініш берілгені анықталған жағдайда өтініш берушіден жаңа өтініш қабылданбайды. Бұл жөнінде тұтынушы сол сәтте хабардар етіледі.
16. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін алу үшін тұтынушының өзі немесе оның нотариалды куәландырылған сенімхаты бар уәкілетті өкілінің келуі талап етіледі.
Оралман куәлігін тұтынушының тұратын жері бойынша аумақтық органның ғимаратынан тікелей алуға болады.
17. Адамды оралман деп танудан бас тартқан жағдайда, аумақтық орган тиісті шешімді тұтынушыға жібереді.
Оралман мәртебесі Қазақстан Республикасы егемендік алған сәтте одан тыс жерде тұрақты тұрған және тұрақты тұру мақсатымен Қазақстанға келген, ұлты қазақ шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға беріледі.
3. Жұмыс принциптері
18. Аумақтық органдардың қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезінде заңдылықтың, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексінің сақталуына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпараттың берілуін, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету принциптерінде жүзеге асырылады.

11. Помещения внутри зданий, где предоставляются услуги, по размерам, расположению и конфигурации соответствуют условиям для предоставления качественных услуг и оборудованы информационными стендами. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы стульями (скамейками) и столами.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения услуги необходимо представить следующие документы:
1) заявление о присвоении статуса оралмана;
2) автобиографию;
3) копии документов, удостоверяющие личность ходатайствующего и членов семьи, переселившихся с ним (паспорта, свидетельства о рождении несовершеннолетних детей);
4) копии одного из следующих документов: свидетельства о браке или разводе; аттестата; диплома; военного билета или трудовой книжки (представляются в случае невозможности установления соответствия потребителя статусу оралмана).
13. Необходимые бланки выдаются непосредственно по месту обращения в территориальном органе.
14. Прием документов осуществляется непосредственно в здании территориального органа по месту жительства потребителя.
Данные ответственного лица, которому сдаются документы, необходимые для получения государственной услуги, размещаются в доступных для обозрения местах в помещениях территориального органа на государственном и русском языках.
15. Сотрудник территориального органа принимает заявление и соответствующие документы, регистрирует заявление в журнале и выдает заявителю уведомление о его регистрации, с указанием даты получения потребителем окончательного результата государственной услуги.
В случае обнаружения регистрации заявителя в другом территориальном органе, регистрация заявления ходатайствующего по новому месту не производится, о чем тут же уведомляется потребитель.
16. Для получения результата оказания государственной услуги требуется личное посещение потребителя или его уполномоченного представителя, имеющего нотариально засвидетельствованную доверенность.
Удостоверение оралмана выдается непосредственно в территориальном органе по месту жительства потребителя.
17. В случае отказа в признании лица оралманом территориальный орган направляет потребителю соответствующее решение.
Статус оралмана присваивается иностранцам и лицам без гражданства казахской национальности, постоянно проживавшим на момент приобретения суверенитета Республикой Казахстан за ее пределами и прибывшие в Казахстан с целью постоянного проживания.
3. Принципы работы
18. Деятельность территориальных органов основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.

4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Стандартқа қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Аумақтық органдардың жұмысы солар бойынша бағаланатын, мемлекеттік қызметтердің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін арнайы құрылған жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасы жөнінде шағымдар болған жағдайда аумақтық қызметкерлердің әрекетіне шағым оның басшысының атына жазылады.
Аумақтық органның оралман мәртебесін беруден бас тартуы туралы шағымдар Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитетінде қаралады.
Даулы мәселелер азаматтық сот өндірісі тәртібімен шешіледі.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта бойынша не қолма-қол кеңсе арқылы қабылданады.
23. Өтініштерді қарау Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды тапсырған кезде, оның екінші данасында мөртабан соғылады және оған шағымды қабылдаған күні мен оны қарау барысы туралы хабарласып білуге болатын телефон нөмірі көрсетіліп шағымды қабылдаған қызметкердің қолы қойылады.
Сондай-ақ тұтынушының аумақтық органның шешіміне сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.
6. Байланыс ақпараты
24. Осы ұйымдардың басшылары мен мемлекеттік қызметті көрсететін орындаушылардың байланыс деректері туралы ақпарат аталған органдардың ғимараттарында ақпараттық стендте мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
25. Аумақтық органның қызметі туралы ақпарат веб-сайтта орналастырылады.
Оралман мәртебесін беру және
тіркеу жөніндегі мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
қосымша
Оралман мәртебесін беру және тіркеу
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
ті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа территориальных органов, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников территориального органа подается на имя его руководителя.
Жалобы об отказе территориальными органами в присвоении статуса оралмана рассматриваются Комитетом по миграции Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию.
23. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
При подаче жалобы на втором экземпляре ставится штамп и подпись работника, принявшего жалобу, с указанием даты принятия жалобы и номера телефона, по которому можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
6. Контактная информация
24. Информация о контактных данных руководителей и исполнителей территориальных органов, предоставляющих государственную услугу, размещается на информационном стенде в помещениях зданий указанных организаций на государственном и русском языках.
25. Информация о деятельности территориального органа размещается на веб-сайте.
Приложение
к Стандарту оказания
государственной услуги
по регистрации и предоставлений
статуса оралмана
Регистрация и предоставление статуса оралмана
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырыл-
ған негізделген шағымдардың %
(үлесі)
95
70
4.3. шағымданудың  қолданыстағы
тәртібіне қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
95
60
4.4. шағымдану мерзіміне қана-
ғаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90
60
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылы-
ғына қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
90
70
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2007 жылғы 30 қарашадағы
N 289-ө бұйрығына
3-қосымша
Көші-қон квотасы бойынша келген оралмандарға тұрақты тұратын жеріне жол жүру және мүлікті (оның ішінде малды) жеткізу шығыстарын өтеу, келген жерінде тұрғын үй сатып алуға қаражат бөлу және біржолғы жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасына тұрақты тұру мақсатымен келген және оралмандардың көші-қон квотасына енген оралмандар мен олардың отбасы мүшелерінің тұрақты тұратын жеріне жол жүру және мүлікті (оның ішінде малды) жеткізу шығыстарын өтеу, келген жерінде тұрғын үй сатып алуға және біржолғы жәрдемақы төлеміне қаражат бөлу жөніндегі мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 29-4-бабы мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы N 15 қаулысымен бекітілген Көші-қон квотасы бойынша келген оралмандарға тұрақты тұратын жеріне жол жүру және мүлікті (оның ішінде малды) жеткізу шығыстарын өтеу, келген жерінде тұрғын үй сатып алуға қаражат бөлу және біржолғы жәрдемақы төлеу ережесімен реттеледі.
4. Мемлекеттік қызмет оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне (бұдан әрі - тұтынушыларға) беріледі.
5. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Көші-қон комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - аумақтық орган) тұтынушының тұратын жері бойынша аумақтық органының ғимаратында көрсетеді
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны қосымша жеңілдіктер тағайындау (тағайындаудан бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) өтініш берілген күннен бастап бес күннің ішінде және барлық құжаттар болған кезде аумақтық орган қосымша жеңілдіктерді тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең жоғары шекті уақыты бір адамға қызмет көрсетуге 15-30 минуттан есептелгенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных
и удовлетворенных
в установленный срок
95
70
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
95
60
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90
60
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90
70
Приложение 3
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2007 года N 289-п
Стандарт оказания государственной услуги
по возмещению расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам, прибывшим по квоте иммиграции 1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги (далее - Стандарт) определяет порядок оказания указанной государственной услуги по возмещению расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделение средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам, прибывшим по квоте иммиграции (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 29-4 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения" и Правил возмещения расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам, прибывшим по квоте иммиграции, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года N 15.
4. Государственная услуга оказывается оралманам и членам их семей (далее - потребители).
5. Государственная услуга оказывается территориальным органом Комитета по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - территориальный орган), в здании территориального органа по месту жительства потребителя.
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является назначение (отказ в назначении) дополнительных льгот.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) территориальным органом в течение пяти рабочих дней со дня обращения и при наличии всех документов выносится решение о назначении или об отказе в выплате дополнительных льгот, с указанием причин отказа;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов зависит от количества человек в очереди из расчета от 15 до 30 минут на обслуживание одного клиента.

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің
(www.enbek.kz) ресми веб-сайтында орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі күндерін қоспағанда, күн сайын көрсетіледі.
Аумақтық органының жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Алдын ала жазу және қызметті жедел ресімдеу қызметі көзделмеген.
11. Қызмет көрсетілетін ғимараттың ішіндегі орынжай көлемі, орналасуы және конфигурациясы жағынан сапалы қызмет көрсету шарттарына сәйкес келеді және ақпараттық стенділермен жабдықталған. Күту және қажетті құжаттарды дайындаудың ыңғайлылығы үшін орынжай орындықтармен және үстелдермен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
12. Қосымша жеңілдіктерді тағайындау және төлеу үшін оралман отбасының басшысы тұрғылықты жердегі аумақтық органға отбасының атынан төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымда алдын ала ашылған жеке шотын көрсете отырып белгіленген нысандағы өтінішті береді.
Өтінішке мынадай құжаттар:
1) тұлғаның тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
2) қазақ ұлты емес отбасы мүшелерін қоспағанда, ішкі істер органдарынан Қазақстан Республикасының азаматтығын алуға қолдаухаттар туралы анықтама;
3) жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері қоса беріледі.
13. Өтініш бланкісінің үлгісі өтініш берілген аумақтық органда тікелей беріледі.
14. Құжаттарды қабылдау тікелей тұтынушының тұратын жері бойынша аумақтық органның ғимаратында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тапсырылатын жауапты тұлғаның деректері аумақтық органның ғимаратының көрнекті жеріне мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
15. Аумақтық органның қызметкері өтініш пен тиісті құжаттарды қабылдап алады, өтінішті журналға тіркейді және өтініш берушіге оның тіркелгені, тұтынушының мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін алған күні көрсетілген хабарламаны береді.
16. Қосымша жеңілдіктер тағайындау туралы шешім шығарылғаннан кейін аумақтық орган тиісті төлемдерді тұтынушылардың жеке шоттарына аударады.
17. Қосымша жеңілдіктер тағайындаудан бас тартқан жағдайда, аумақтық орган бір айдың ішінде, бас тарту себептерін көрсете отырып тұтынушыны хабардар етеді.
3. Жұмыс принциптері
18. Аумақтық органдардың қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік міндетін орындау барысында заңдылықтың, мемлекеттік қызметшілердің Ар-намыс кодексінің сақталуына негізделеді және ол сыпайылық, толыққанды ақпараттың берілуін, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарымен жүзеге асырылады.

8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном веб-сайте Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (www.enbek.kz).
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно за исключением субботы и воскресенья.
График работы территориального органа: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. Помещения внутри зданий, где предоставляются услуги, по размерам, расположению и конфигурации соответствуют условиям для предоставления качественных услуг и оборудованы информационными стендами. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы стульями (скамейками) и столами.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для назначения и выплаты дополнительных льгот главой семьи оралмана по месту его жительства в территориальный орган от имени семьи подается заявление установленной формы, с указанием лицевого счета, предварительно открытого в уполномоченной организации по выплате.
К заявлению прилагается следующие документы:
1) документ, подтверждающий регистрацию лица по месту жительства;
2) справка из органов внутренних дел о ходатайствах на приобретение гражданства Республики Казахстан, кроме членов семьи не казахской национальности;
3) копии документов, удостоверяющих личность.
13. Бланк заявления выдается непосредственно по месту обращения в территориальном органе.
14. Прием документов осуществляется непосредственно в здании территориального органа по месту жительства потребителя.
Данные ответственного лица, которому сдаются документы, необходимые для получения государственной услуги, размещаются в доступных для обозрения местах в помещениях территориального органа на государственном и русском языках.
15. Сотрудник территориального органа принимает заявление и соответствующие документы, регистрирует заявление в журнале и выдает заявителю уведомление о его регистрации и с указанием даты получения потребителем окончательного результата государственной услуги.
16. Территориальный орган не позднее трех рабочих дней после вынесения решения о назначении дополнительных льгот перечисляет соответствующие выплаты на лицевые счета потребителей.
17. В случае отказа в выплате дополнительных льгот территориальный орган в течение месяца уведомляет потребителя с указанием причин отказа.
3. Принципы работы
18. Деятельность территориальных органов основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.

4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Стандартқа қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Аумақтық органдардың жұмысы солар бойынша бағаланатын, мемлекеттік қызметтердің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін арнайы құрылған жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті көрсету сапасы бойынша шағымдар болған жағдайда аумақтық орган қызметкерлерінің әрекеттеріне шағымдар оның басшысының атына беріледі.
Аумақтық органдардың оралман мәртебесін беруден бас тартуы туралы шағымдарын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитеті қарайды.
Даулы мәселелер азаматтық сот жүргізу тәртібімен шешіледі.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта бойынша не қолма-қол Комитеттің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қабылданады.
23. Өтініштерді қарау Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды тапсырған кезде, оның екінші данасында мөртабан соғылады және оған шағымды қабылдаған күні мен оны қарау барысы туралы хабарласып білуге болатын телефон нөмірі көрсетіліп шағымды қабылдаған қызметкердің қолы қойылады.
6. Байланыс ақпараты
24. Мемлекеттік қызметті көрсететін осы ұйымдар басшылары мен орындаушыларының байланыс деректері туралы ақпарат аталған органдардың ғимараттарында ақпараттық стендте мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
25. Аумақтық органның қызметі туралы ақпарат веб-сайтта орналастырылады.
Көші-қон квотасы бойынша келген
оралмандарға тұрақты тұратын жеріне
жол жүру және мүлікті (оның ішінде
малды) жеткізу шығыстарын өтеу, келген
жерінде тұрғын үй сатып алуға қаражат
бөлу және біржолғы жәрдемақы төлеу
жөніндегі мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
қосымша
Көші-қон квотасы бойынша келген оралмандарға
тұрақты тұратын жеріне жол жүру және мүлікті
(оның ішінде малды) жеткізу шығыстарын өтеу, келген
жерінде тұрғын үй сатып алуға қаражат бөлу және біржолғы жәрдемақы төлеу
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
ті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа территориального органа ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников территориального органа подается на имя его руководителя.
Жалобы об отказе территориальными органами в присвоении статуса оралмана рассматриваются Комитетом по миграции Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию.
23. Рассмотрение жалоб осуществляются в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
При подаче жалобы на втором экземпляре ставится штамп и подпись работника, принявшего жалобу, с указанием даты принятия жалобы и номера телефона, по которому можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
6. Контактная информация
24. Информация о контактных данных руководителей и исполнителей территориальных органов, предоставляющих государственную услугу, размещается на информационном стенде в помещениях зданий указанных организаций на государственном и русском языках.
25. Информация о деятельности территориального органа размещается на веб-сайте.
Приложение
к Стандарту оказания государственной
услуги по возмещению расходов по проезду
к постоянному месту жительства и провозу
имущества (в том числе скота), выделения
средств для приобретения жилья по месту
прибытия и выплаты единовременных пособий
оралманам, прибывшим по квоте иммиграции
Возмещение расходов по проезду к постоянному месту
жительства и провозу имущества (в том числе скота),
выделения средств для приобретения жилья по месту
прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам,
прибывшим по квоте иммиграции
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

4.2. белгіленген мерзімде қа-
ралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың %
(үлесі)
88
63
4.3. шағымданудың  қолданыстағы
тәртібіне қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
87
69
4.4. шағымдану мерзіміне қана-
ғаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
84
68
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылы-
ғына қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
93
83
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2007 жылғы 30 қарашадағы
N 289-ө бұйрығына
4-қосымша
Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан
төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау жөніндегі
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңымен және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы N 819 қаулысымен бекітілген Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді жүзеге асыру ережесімен (бұдан әрі - Ережелер) реттеледі.
4. Мемлекеттік қызмет зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар жеке адамдарға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті:
1) "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" РМҚК құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - ЗТМО құрылымдық бөлімшесі) тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органы (бұдан әрі - Комитеттің аумақтық органы), тұтынушының тұратын жері бойынша Комитеттің аумақтық органының ғимаратында көрсетеді.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен, құжаттар ұсынылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
88
63
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
87
69
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
84
68
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
93
83
Приложение 4
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2007 года N 289-п
Стандарт
оказания государственной услуги
по назначению пенсионных выплат из
Государственного центра по выплате пенсий 1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги (далее - Стандарт) определяет порядок оказания государственной услуги по назначению пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга регулируется Законом Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и Правилами назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года N 819 (далее - Правила).
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам, имеющим право на получение базовой пенсионной выплаты (далее - потребители).
5. Государственная услуга оказывается:
1) структурным подразделением Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее - структурное подразделение ГЦВП), в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя;
2) территориальным органом Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - территориальный орган Комитета), в здании территориального органа Комитета по месту жительства потребителя.
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является назначение (отказ в назначении) базовой пенсионной выплаты.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) государственная услуга осуществляется в течение десяти рабочих дней со дня сдачи потребителем необходимых документов;

2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең жоғары шекті уақыты бір адамға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептелгенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми веб-сайтында (бұдан әрі - веб-сайт) орналастырылады (www.enbek.kz).
10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі күндерін қоспағанда, күн сайын көрсетіледі.
ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Комитеттің аумақтық органының жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Алдын ала жазу және қызметті жедел ресімдеу көзделмеген.
11. Қызмет көрсетілетін ғимараттың ішіндегі орынжай ақпараттық стенділермен жабдықталған. Күту және қажетті құжаттарды дайындаудың ыңғайлылығы үшін орынжай орындықтармен және үстелмен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
12. Зейнетақы төлемдерін тағайындауға қажетті құжаттардың тізбесі осы Стандартқа 1-қосымшада келтірілген.
13. Өтініш бланкісінің үлгісін өтініш берген жердегі ЗТМО құрылымдық бөлімшесінен тікелей алуға болады.
14. Құжаттарды қабылдау тікелей тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тапсырылатын жауапты тұлғаның деректері ЗТМО құрылымдық бөлімшесі ғимаратының көрнекті жеріне мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
15. ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің маманы өтініш пен тиісті құжаттарды қабылдап алады, өтінішті журналға тіркейді және өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны және тұтынушының мемлекеттік қызметтің түпкілікті нәтижесін алатын күні көрсетілген үзбелі талонды береді.
16. Комитеттің аумақтық органы тұтынушылардың зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы шешім қоса берілген құжаттарын олардың келіп түскен күнінен бастап он күннің ішінде төлемді жүзеге асыру үшін ЗТМО құрылымдық бөлімшесіне жібереді.
Зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы шешім тұтынушының қолына берілмейді.
Зейнетақы төлемдерін тағайындаудан бас тартқан жағдайда, Комитеттің аумақтық органы ЗТМО құрылымдық бөлімшесі арқылы тағайындаудан бас тарту себептерін көрсете отырып, тұтынушыны жазбаша хабардар етеді және оған құжаттарды қайтарады.
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
қажетті барлық құжаттардың ұсынылмауы;
өтініш берушінің зейнетақы төлемдеріне құқығының болмауы негіздеме болып табылады.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного клиента.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайте Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (www.enbek.kz) (далее - веб-сайт).
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья.
График работы структурного подразделения ГЦВП: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
График работы территориального органа Комитета: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. Помещения внутри зданий, где предоставляются услуги оборудованы информационными стендами. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы стульями (скамейками) и столами.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень документов, необходимых для назначения пенсионной выплаты приведены в приложении 1 к настоящему Стандарту.
13. Необходимые бланки выдаются в структурном подразделении ГЦВП, по месту обращения потребителя.
14. Прием документов осуществляется непосредственно в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя.
Данные ответственного лица, которому сдаются документы, необходимые для получения государственной услуги, размещаются в доступных для обозрения местах в помещениях структурных подразделений ГЦВП на государственном и русском языках.
15. Специалист структурного подразделения ГЦВП принимает заявление с прилагаемыми документами, регистрирует заявление в журнале и выдает заявителю отрывной талон с отметкой о принятии документов и с указанием даты получения потребителем окончательного результата государственной услуги.
16. Документы потребителей с приложением решений о назначении базовой пенсионной выплаты в течение десяти дней со дня их поступления направляются территориальным органом Комитета в структурное подразделение ГЦВП для осуществления выплаты.
Решение о назначении пенсионной выплаты на руки потребителю не выдается.
В случае отказа в назначении базовой пенсионной выплаты территориальный орган Комитета через структурное подразделение ГЦВП письменно уведомляет потребителя с указанием причины отказа и возвращает ему документы.
17. Основаниями для отказа в предоставлений государственной услуги являются:
непредставление всех необходимых документов;
отсутствие у заявителя права на базовую пенсионную выплату.

3. Жұмыс принциптері
18. Аумақтық органдардың қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезінде заңдылықтың, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексінің сақталуына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпараттың берілуін, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету принциптерінде жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. ЗТМО құрылымдық бөлімшесі мен Комитеттің аумақтық органының жұмысы солар бойынша бағаланатын, мемлекеттік қызметтердің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін арнайы құрылған жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасы жөнінде шағымдар болған жағдайда ЗТМО құрылымдық бөлімшелері және Комитеттің аумақтық органы қызметкерлерінің әрекетіне шағым олардың басшыларының атына жазылады.
Даулы мәселелер азаматтық сот өндірісі тәртібімен шешіледі.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта бойынша не қолма-қол кеңсе арқылы қабылданады.
23. Өтініштерді қарау Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды тапсырған кезде, оның екінші данасында мөртабан соғылады және оған шағымды қабылдаған күні мен оны қарау барысы туралы хабарласып білуге болатын телефон нөмірі көрсетіліп шағымды қабылдаған қызметкердің қолы қойылады.
6. Байланыс ақпараты
24. Осы ұйымдардың басшылары мен мемлекеттік қызметті көрсететін орындаушылардың байланыс деректері туралы ақпарат аталған органдардың ғимараттарында ақпараттық стендте мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
25. ЗТМО құрылымдық бөлімшелері мен Комитеттің аумақтық органының қызметі туралы ақпарат веб-сайтта орналастырылады.
Зейнетақы төлеу жөніндегі
мемлекеттік орталықтан төленетін
зейнетақы төлемдерін тағайындау
жөніндегі мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
1-қосымша
ЗТМО-дан зейнетақы төлемдерін тағайындауға
қажетті құжаттардың тізбесі
ЗТМО-дан зейнетақы төлемдерін алу үшін ЗТМО-ның тұрғылықты жері бойынша аудандық (қалалық) бөлімшелеріне мынадай құжаттар ұсынылады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттардың (жеке куәлігінің, Қазақстан Республикасы азаматының төлқұжатының, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұру рұқсаты, Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін оралман куәлігі) "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген тәртіппен куәландырылған көшірмелері;
2) тұрақты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, мекенжай бюросының анықтамасы, селолық және/немесе ауылдық әкімдердің анықтамасы);

3. Принципы работы
18. Деятельность территориальных органов основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа структурного подразделения ГЦВП и территориального органа Комитета ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников структурного подразделения ГЦВП или территориального органа Комитета подается на имя их руководителей.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию.
23. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
При подаче жалобы на втором экземпляре ставится штамп и подпись работника, принявшего жалобу, с указанием даты принятия жалобы и номера телефона, по которому можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
6. Контактная информация
24. Информация о контактных данных руководителей и исполнителей данных организации, предоставляющих государственную услугу, размещается на информационном стенде в помещениях зданий указанных организаций на государственном и русском языках.
25. Информация о деятельности структурного подразделения ГЦВП и территориального органа Комитета размещается на веб-сайте.
Приложение 1
к Стандарту оказания государственной услуги
по назначению пенсионных выплат из
Государственного центра по выплате пенсий
Перечень документов
для назначения пенсионных выплат из ГЦВП
Для получения пенсионных выплат из ГЦВП в районные (городские) отделения ГЦВП по месту жительства предоставляются следующие документы:
1) копии документов, удостоверяющих личность (удостоверения личности, паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения лица без гражданства, вида на жительство иностранца, удостоверения оралмана до получения гражданства Республики Казахстан), засвидетельствованные в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О нотариате";
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (копия книги регистрации граждан, справка адресного бюро, справка сельских и/или аульных акимов);

3) ӘЖК, СТН, банктегі шотының нөмірі;
4) зейнетақылар мен жәрдемақыларды беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы шотының нөмірі туралы деректер;
5) жұмыстағы үзілістерге қарамастан 1995 жылғы 1 қаңтардан бастап кез келген қатарынан 3 жылғы кезеңдегі орташа айлық табысы туралы осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысандағы анықтама;
6) зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар адамдардың еңбек стажын растау үшін болуына қарай, мынадай құжаттар ұсынылады:
еңбек кітапшасының көшірмесі;
білімі туралы құжаттың көшірмесі;
әскери билеттің көшірмесі;
балалардың тууы туралы куәліктерінің және балалардың жеке куәліктерінің көшірмелері;
балалардың қайтыс болғаны туралы куәліктің көшірмесі, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің азаматтардың хал-жағдайлары актілерін тіркеу жөніндегі органдары берген тууы туралы актілік жазба;
Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі жұмыс кезеңінде сақтандыру жарналарының төленгені туралы салық органының анықтамасы ("Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 1-тармағының 5) және 16) тармақшаларына сәйкес стажды есепке алу кезінде);
ақталу туралы анықтамасының көшірмесі;
әскери іс-қимылдарға қатысқаны туралы әскери комиссариат анықтамасының көшірмесі;
бірінші топтағы мүгедектерге, атом сынақтарының, экологиялық апаттар салдарынан зардап шеккен немесе иммундық тапшылық вирусын жұқтырған не ЖҚТБ жұқтырған ауруларға, екінші топтағы жалғызілікті мүгедектер мен сексен жасқа толған қарттарға күтімді жүзеге асырған фактісі мен кезеңін растайтын соттың шешімі;
1949 жылғы 29 тамыздан 1963 жылғы 5 шілде аралығында төтенше және аса жоғары радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін растайтын құжаттың көшірмесі;
егер еңбек қызметі туралы жазбалар еңбек кітапшасына енгізілмеген немесе түзетулер бар болса, мұрағат мекемелерінен немесе жұмыс орнынан анықтамасы;
бұрынғы кеңестік мекемелердің, Қазақстан Республикасы мекемелерінің және халықаралық ұйымдар қызметкерлерінің әйелдерінің (ерлерінің) шетелде тұрғанын растайтын анықтамасы;
әскери қызметшілердің әйелдерінің жұмысқа орналасу мүмкіндігі жоқ жерлерде тұрғанын растайтын анықтамасы;
неке және (немесе) некені бұзу туралы (тегін өзгерткен кезде) куәліктің көшірмесі.
Зейнетақы төлеу жөніндегі
мемлекеттік орталықтан төленетін
зейнетақы төлемдерін тағайындау
жөніндегі мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
2-қосымша
Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан
төленетін зейнетақы төлемдерін тағайындау
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
ті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (копия книги регистрации граждан, справка адресного бюро, справка сельских и/или аульных акимов);
4) СИК, РНН, номер счета в банке;
5) сведения о номере счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий и пособий;
6) справка о среднемесячном доходе за период с 1 января 1995 года за любые 3 года подряд, независимо от перерывов в работе, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
7) для подтверждения трудового стажа лица, имеющего право на получение пенсионных выплат, представляются, в зависимости от их наличия, следующие документы:
копия трудовой книжки;
копия документа об образовании;
копия военного билета;
копии свидетельства о рождении детей и удостоверения личности детей;
копия свидетельства о смерти детей, актовая запись о рождении, выданная органами по регистрации актов гражданского состояния Министерства юстиции Республики Казахстан;
справка налогового органа об уплате страховых взносов в Пенсионный фонд Республики Казахстан за период работы до 1 января 1998 года (при учете стажа в соответствии с подпунктами 5) и 16) пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан");
справка о реабилитации;
справка военного комиссариата об участии в боевых действиях;
решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, пострадавшим от последствий атомных испытаний, экологических бедствий и зараженных вирусом иммунодефицита либо больных СПИДом, одиноким инвалидом второй группы или престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста;
документ, подтверждающий факт проживания в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска с 29 августа 1949 года по 5 июля 1963 года;
справки из архивных учреждений или с места работы, если записи о трудовой деятельности не внесены в трудовую книжку или имеются исправления;
справка, подтверждающая проживание за границей жен (мужей) работников бывших советских учреждений, учреждений Республики Казахстан и международных организаций;
справка, подтверждающая проживание жен военнослужащих в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства;
копия свидетельства о браке и (или) расторжении брака (при изменении фамилии).
Приложение 2
к Стандарту оказания государственной услуги
по назначению пенсионных выплат из
Государственного центра по выплате пенсий
Назначение пенсионных выплат из
Государственного центра по выплате пенсий
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырыл-
ған негізделген  шағымдардың %
(үлесі)
98
69
4.3. шағымданудың  қолданыстағы
тәртібіне қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
90
67,1
4.4. шағымдану мерзіміне қана-
ғаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
92
67,9
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылы-
ғына қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
92
84,8
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2007 жылғы 30 қарашадағы
N 289-ө бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау
жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты (бұдан әрі - Стандарт) базалық зейнетақы төлемін тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Зейнетақы төлемін тағайындау және төлеу "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңымен және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы N 819 қаулысымен бекітілген Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді жүзеге асыру ережесімен реттеледі.
4. Мемлекеттік қызмет базалық зейнетақы төлемін алуға құқығы бар жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушыларға) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті:
1) "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - ЗТМО құрылымдық бөлімшесі) тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органы (бұдан әрі - Комитеттің аумақтық органы), тұтынушының тұратын жері бойынша Комитеттің аумақтық органының ғимаратында көрсетеді.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны базалық зейнетақы төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен, құжаттар ұсынылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
98
69
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
90
67,1
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
92
67,9
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
92
84,8
Приложение 5
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2007 года N 289-п
Стандарт
оказания государственной услуги
по назначению государственной базовой пенсионной выплаты 1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги (далее - Стандарт) определяет порядок оказания государственной услуги по назначению государственной базовой пенсионной выплаты (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга регулируется Законом Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и Правилами назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года N 819.
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам, имеющим право на получение базовой пенсионной выплаты (далее - потребители).
5. Государственная услуга оказывается:
1) структурным подразделением Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее - структурное подразделение ГЦВП), в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя;
2) территориальным органом Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - территориальный орган Комитета), в здании территориального органа Комитета по месту жительства потребителя.
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является назначение (отказ в назначении) базовой пенсионной выплаты.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) государственная услуга осуществляется в течение десяти рабочих дней со дня сдачи потребителем необходимых документов;

15. ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің маманы қоса берілген құжаттарымен өтінішті қабылдап алады, өтінішті журналға тіркейді және өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны және тұтынушының мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін алған күні көрсетілген үзбелі талонды береді.
16. Комитеттің аумақтық органы тұтынушылардың құжатын базалық зейнетақы төлемін тағайындау туралы шешім қоса берілген құжаттарын олардың келіп түскен күнінен бастап он күннің ішінде төлемді жүзеге асыру үшін ЗТМО құрылымдық бөлімшесіне жібереді.
Зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы шешім тұтынушының қолына берілмейді.
Базалық зейнетақы төлемдерін тағайындаудан бас тартқан жағдайда, Комитеттің аумақтық органы бас тарту себебін жазбаша уәждемелейді және құжаттарды өтініш берушіге табыстау үшін ЗТМО құрылымдық бөлімшесіне қайтарады.
17.Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
қажетті барлық құжаттардың ұсынылмауы;
өтініш берушінің базалық зейнетақы төлемдеріне құқығының болмауы негіздеме болып табылады.
3. Жұмыс принциптері
18. Аумақтық органдардың қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік міндетін орындау барысында заңдылықтың, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексінің сақталуына негізделеді және ол сыпайылық, толыққанды ақпараттың берілуін, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарымен жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Стандартқа қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. ЗТМО құрылымдық бөлімшесі мен Комитеттің аумақтық органының жұмысы солар бойынша бағаланатын, мемлекеттік қызметтердің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін арнайы құрылған жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті көрсету сапасы бойынша шағымдар болған жағдайда ЗТМО құрылымдық бөлімшесі немесе Комитеттің аумақтық органы қызметкерлерінің әрекеттеріне шағымдар олардың басшыларының атына беріледі.
Даулы мәселелер азаматтық сот жүргізу тәртібімен шешіледі.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта бойынша не қолма-қол кеңсесі арқылы жұмыс күндері қабылданады.
23. Өтініштерді қарау Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды тапсырған кезде, оның екінші данасында мөртабан соғылады және оған шағымды қабылдаған күні мен оны қарау барысы туралы хабарласып білуге болатын телефон нөмірі көрсетіліп шағымды қабылдаған қызметкердің қолы қойылады.
Сондай-ақ тұтынушының Комитеттің аумақтық органының шешіміне сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.

15. Специалист структурного подразделения ГЦВП принимает заявление с прилагаемыми документами, регистрирует заявление в журнале и выдает заявителю отрывной талон с отметкой о принятии документов и с указанием даты получения потребителем окончательного результата государственной услуги.
16. Документы потребителей с приложением решений о назначении базовой пенсионной выплаты в течение десяти дней со дня их поступления направляются территориальным органом Комитета в структурное подразделение ГЦВП для осуществления выплаты.
Решение о назначении пенсионной выплаты на руки потребителю не выдается.
В случае отказа в назначении базовой пенсионной выплаты территориальный орган Комитета через структурное подразделение ГЦВП письменно уведомляет потребителя с указанием причины отказа и возвращает ему документы.
17. Основаниями для отказа в предоставлений государственной услуги являются:
непредставление всех необходимых документов;
отсутствие у заявителя права на базовую пенсионную выплату.
3. Принципы работы
18. Деятельность территориальных органов основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа структурного подразделения ГЦВП и территориального органа Комитета ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников структурного подразделения ГЦВП или территориального органа Комитета подается на имя их руководителей.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию.
23. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
При подаче жалобы на втором экземпляре ставится штамп и подпись работника, принявшего жалобу, с указанием даты принятия жалобы и номера телефона, по которому можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.

4.2. белгіленген мерзімде қа-
ралған және қанағаттандырылған негізделген  шағымдардың %
(үлесі)
98
83
4.3. шағымданудың  қолданыстағы
тәртібіне қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
98
80,7
4.4. шағымдану мерзіміне қана-
ғаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
98
78
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылы-
ғына қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
93
65
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2007 жылғы 30 қарашадағы
N 289-ө бұйрығына
6-қосымша
Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы
бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік
базалық әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты (бұдан әрі - Стандарт) мүгедектік, асыраушысынан айрылу жағдайы және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңымен және Қазақстан Республикасы Үкіметінің  2006 жылғы 25 тамыздағы N 819 қаулысымен бекітілген Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді жүзеге асыру ережесімен (бұдан әрі - Ережелер) реттеледі.
4. Мемлекеттік қызмет әлеуметтік жәрдемақы алуға құқығы бар жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушыларға) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті:
1) "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - ЗТМО құрылымдық бөлімшесі) тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органы (бұдан әрі - Комитеттің аумақтық органы), тұтынушының тұратын жері бойынша Комитеттің аумақтық органының ғимаратында көрсетеді.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны әлеуметтік жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) болып табылады.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
98
83
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
98
80,7
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
98
78
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
93
65
Приложение 6
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2007 года N 289-п
Стандарт
оказания государственной услуги
по назначению государственных социальных пособий
по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту 1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги (далее - Стандарт) определяет порядок оказания государственной услуги по назначению государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга регулируется Законом Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан" и Правилами назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года N 819 (далее - Правила).
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам, имеющим право на получение социального пособия (далее - потребители).
5. Государственная услуга оказывается:
1) структурным подразделением Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее - структурное подразделение ГЦВП), в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя;
2) территориальным органом Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - территориальный орган Комитета), в здании территориального органа Комитета по месту жительства потребителя.
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является назначение (отказ в назначении) социального пособия.

17. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
қажетті барлық құжаттардың ұсынылмауы;
өтініш берушінің әлеуметтік жәрдемақыға құқығының болмауы негіздеме болып табылады.
3. Жұмыс принциптері
18. Аумақтық органдардың қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік міндетін орындау барысында заңдылықтың, мемлекеттік қызметшілердің Ар-намыс кодексінің сақталуына негізделеді және ол сыпайылық, толыққанды ақпараттың берілуін, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарымен жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. ЗТМО құрылымдық бөлімшесі мен Комитеттің аумақтық органының жұмысы солар бойынша бағаланатын, мемлекеттік қызметтердің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін арнайы құрылған жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті көрсету сапасы бойынша шағымдар болған жағдайда ЗТМО құрылымдық бөлімшесі немесе Комитеттің аумақтық органы қызметкерлерінің әрекеттеріне шағымдар олардың басшыларының атына беріледі.
Даулы мәселелер азаматтық сот жүргізу тәртібімен шешіледі.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта бойынша не қолма-қол кеңсе арқылы жұмыс күндері қабылданады.
23. Өтініштерді қарау Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды тапсырған кезде, оның екінші данасында мөртабан соғылады және оған шағымды қабылдаған күні мен оны қарау барысы туралы хабарласып білуге болатын телефон нөмірі көрсетіліп шағымды қабылдаған қызметкердің қолы қойылады.
6. Байланыс ақпараты
24. Мемлекеттік қызметті көрсететін осы ұйымдар басшылары мен орындаушыларының байланыс деректері туралы ақпарат аталған органдардың ғимараттарында ақпараттық стендте мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
25. ЗТМО мен Комитеттің аумақтық органының қызметі туралы ақпарат веб-сайтта орналастырылады.
Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан
айрылу жағдайы бойынша және жасына
байланысты берілетін мемлекеттік
базалық әлеуметтік жәрдемақыларды
тағайындау жөніндегі мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
1-қосымша
Құжаттардың тізбесі
Мемлекеттік базалық элеуметтік жәрдемақыларды тағайындау үшін Орталықтың тұрғылықты жері бойынша аудандық (қалалық) бөлімшелеріне мынадай құжаттар ұсынылады:
- жеке басын куэландыратын құжаттар;
- тұрғылықты жері бойынша тіркелуі туралы құжат;
- ӘЖК, СТН, банктегі шотының нөмірі;
- белгіленген үлгідегі өтініш (қоса беріледі).
Мүгедектік бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау үшін белгіленген нысандағы мүгедектік туралы анықтамадан көшірме ұсынылады.
Сонымен қатар, олардың бар болуына қарай, мынадай құжаттар ұсыньшады:
1) Радиациялық әсерге тап болған адамдардың ауруларының, мүгедектігінің себепті байланысын анықтау жөніндегі Ведомствоаралық сарапшылар кеңесінің шешімі;
2) Орталық әскери-дәрігерлік комиссияның шешімі;
3) госпиталь берген ауруы туралы куәлік немесе әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы;

17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случаях:
непредставления всех необходимых документов;
в связи с отсутствием у заявителя права на социальное пособие.
3. Принципы работы
18. Деятельность территориальных органов основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа структурного подразделения ГЦВП и территориального органа Комитета, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников структурного подразделения ГЦВП или территориального органа Комитета подается на имя их руководителей.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию.
23. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
При подаче жалобы на втором экземпляре ставится штамп и подпись работника, принявшего жалобу, с указанием даты принятия жалобы и номера телефона, по которому можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
6. Контактная информация
24. Информация о контактных данных руководителей и исполнителей данных организации, предоставляющих государственную услугу, размещается на информационном стенде в помещениях зданий указанных организаций на государственном и русском языках.
25. Информация о деятельности структурного подразделения ГЦВП и территориального органа Комитета размещается на веб-сайте.
Приложение 1
к Стандарту оказания государственной
услуги по назначению государственных
социальных пособий по инвалидности по
случаю потери кормильца и по возрасту
Перечень документов
Для назначения государственных социальных пособий по инвалидности по случаю потери кормильца и по возрасту в районные (городские) отделения Центра по месту жительства предоставляются следующие документы:
1) документы, удостоверяющие личность;
2) документ о регистрации по постоянному месту жительства;
3) ИИН (СИК, РНН), номер счета в банке;
4) заявление установленного образца.
Для назначения государственных социальных пособий по инвалидности также представляется выписка из справки об инвалидности установленной формы.
Кроме того, в зависимости от их наличия, представляются следующие документы:
1) решение Межведомственного экспертного совета по установлению причинной связи заболеваний, инвалидности лиц, подвергшихся радиационному воздействию;
2) решение Центральной военно-врачебной комиссии;
3) свидетельство о болезни, выданное госпиталем, либо заключение военно-врачебной комиссии;

4) 16 жасқа дейінгі мүгедек баланың тууытуралы куәлігінің көшірмесі.
Асыраушысынан айырылу жагдайы бойынша берілетін мемлекеттік элеуметтік жәрдемақыларды тағайындау үшін сонымен қатар асыраушының қайтыс болуы туралы куэлігінің көшірмесі немесе адамды хабарсыз кетті немесе қайтыс болды деп тану туралы соттың шешімі ұсынылады.
Сонымен қатар, олардың бар болуына қарай, мынадай құжаттар ұсынылады:
1) қайтыс болған адаммен туысқандық қатынастарды растайтын құжаттың көшірмесі (туу туралы, неке туралы, некені бұзу, әкелікті (аналықты) анықтау туралы куэліктер, жеке куәлігі жэне басқалары);
2) егер туу туралы куәлікте әкесі туралы мәліметтер анасының айтуы бойынша жазылған болса, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің азаматтық хал актілерін тіркеу жөніндегі органдарының белгіленген нысандағы анықтамасы;
3) қамқорлықты (қамқоршылықты) растайтын құжаттың көшірмесі;
4) оқу орнының 18-ден 23 жасқа дейінгі адамдар күндізгі оқу нысанының оқушылары немесе студенттері болып табылатыны туралы осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысанындағы анықтамасы (жыл сайын оқу жылы басталғанда беріледі);
5) қаза тапқан адамның (қайтыс болған адамның) әскери билетінің көшірмесі немесе әскери қызметті откеруі туралы анықтама;
6) әскери қызметшінің, ішкі істер органдарының және Қазақстан Республикасының бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитеті қызметкерінің қазасы немесе өлімі қызметтік міндеттерін атқару немесе әскер қызметін откеру кезінде жарақат алу, контузияға ұшырау, мертігу, ауру салдарынан болғанын растайтын анықтама.
Қайтыс болған адамның 8 жасқа толмаған балаларын, інілерін, қарындастарын немесе немерелерін бағып-күтумен айналысатын азаматтар мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еңбек қызметінің тоқтатылғанын растайтын еңбек кітапшасының көшірмесі (кошірмесі еңбек кітапшасының түпнұсқасымен жыл сайын тексеріліп отырады);
2) Жұмыспен қамту орталыгының анықтамасы;
3) салық органының тұлға жеке кәсіпкер ретінде тіркелмегені туралы анықтамасы (жыл сайын жаңартылып отырады).
Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан
айрылу жағдайы бойынша және жасына
байланысты берілетін мемлекеттік
базалық әлеуметтік жәрдемақыларды
тағайындау жөніндегі мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
2-қосымша
Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы
бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік
базалық әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есеп- ті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

4) копия свидетельства о рождении ребенка-инвалида до 16 лет.
Для назначения государственных социальных пособий по случаю потери кормильца также представляются копия свидетельства о смерти кормильца либо решение суда о признании лица безвестно отсутствующим или умершим.
Кроме того, в зависимости от их наличия, представляются следующие документы:
1) копия документа, подтверждающего родственные отношения с умершим (свидетельства о рождении, о браке, о расторжении брака, об установлении отцовства (материнства), удостоверения личности и другие);
2) справка органов по регистрации актов гражданского состояния Министерства юстиции Республики Казахстан установленной формы, если сведения об отце в свидетельство о рождении внесены по заявлению матери;
3) копия документа, подтверждающая опекунство (попечительство);
4) справка учебного заведения о том, что лица в возрасте от 18 до 23 лет являются учащимися или студентами очной формы обучения по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (представляется ежегодно с начала учебного года);
5) копия военного билета погибшего (умершего) либо справка о прохождении воинской службы;
6) справка, подтверждающая что гибель или смерть военнослужащего, сотрудника органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан наступила вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей или прохождении воинской службы.
Лицами, занятыми уходом за детьми, братьями, сестрами или внуками умершего, не достигшими восьми лет, представляются следующие документы:
1) копия трудовой книжки, подтверждающая прекращение трудовой деятельности (копия с оригиналом трудовой книжки сличается ежегодно);
2) справка Центра занятости;
3) справка налогового органа о том, что лицо не зарегистрировано в качестве индивидуального предпринимателя (обновляется ежегодно).
Приложение 2
к Стандарту оказания государственной
услуги по назначению государственных
социальных пособий по инвалидности по
случаю потери кормильца и по возрасту
Назначение государственных социальных пособий
по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

4.2. белгіленген мерзімде қа-
ралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың %
(үлесі)
98
84
4.3. шағымданудың  қолданыстағы
тәртібіне қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
98
79
4.4. шағымдану мерзіміне қана-
ғаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
95
78
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылы-
ғына қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
90
87
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2007 жылғы 30 қарашадағы
N 289-ө бұйрығына
7-қосымша
Мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты (бұдан әрі - Стандарт) мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет "Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңымен және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы N 819 қаулысымен бекітілген Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді жүзеге асыру ережесімен реттеледі.
4. Мемлекеттік қызмет жәрдемақы алуға құқығы бар жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушыларға) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті:
1) "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - ЗТМО құрылымдық бөлімшесі) тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органы (бұдан әрі - Комитеттің аумақтық органы), тұтынушының тұратын жері бойынша Комитеттің аумақтық органының ғимаратында көрсетеді.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен, құжаттар ұсынылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
98
84
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
98
79
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
95
78
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90
87
Приложение 7
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2007 года N 289-п
Стандарт
оказания государственной услуги
по назначению государственных специальных пособий 1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги (далее - Стандарт) определяет порядок оказания государственной услуги по назначению государственных специальных пособий (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга регулируется Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда" и Правилами назначения и осуществления выплаты государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, государственной базовой пенсионной выплаты, государственных специальных пособий, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года N 819.
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам, имеющими право на получение пособия (далее - потребители).
5. Государственная услуга оказывается:
1) структурным подразделением Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее - структурное подразделение ГЦВП), в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя;
2) территориальным органом Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - территориальный орган Комитета), в здании территориального органа Комитета по месту жительства потребителя.
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является назначение (отказ в назначении) пособия.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) государственная услуга осуществляется в течение десяти рабочих дней со дня сдачи потребителем необходимых документов;

2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең жоғары шекті уақыты бір адамға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептелгенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің
(www.enbek.kz) ресми веб-сайтында (бұдан әрі - веб-сайт) орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі күндерін қоспағанда, күн сайын көрсетіледі.
ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Комитеттің аумақтық органының жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Алдын ала жазу және қызметті жедел ресімдеу қызметі көзделмеген.
11. Қызмет көрсетілетін ғимараттың ішіндегі орынжай ақпараттық стенділермен жабдықталған. Күту және қажетті құжаттарды дайындаудың ыңғайлылығы үшін орынжай орындықтармен және үстелмен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
12. Қызметті алу үшін мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) тиісті уәкілетті орган заңнамада белгіленген тәртіппен беретін тұрақты тұратын жері бойынша тіркелгені туралы құжатты;
3) әлеуметтік жеке кодын (ӘЖК) беру туралы куәліктің көшірмесі тиісті уәкілетті орган заңнамада белгіленген тәртіппен беретін құжатты;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі куәлігінің нөмірін;
5) тұтынушы өзінің қалауы бойынша ашатын банктегі шотының нөмірін;
6) еңбек кітапшасының көшірмесін;
7) ұйымның жұмыс сипатын немесе еңбек жағдайларын растайтын,  белгіленгеннысандағы анықтаманы;
8) ұйым таратылған жағдайда, жұмыс орны, атқарған лауазымы, кәсібі, жұмыс кезеңдері, мұрағаттық іс-қағазының нөмірі, оның парақтары көрсетілген, мұрағат директоры мен мұрағатшының қолдары қойылған мұрағат анықтамасын;
9) мұрағат құжаттары болмаған кезде жұмысының айрықша сипаты немесе жұмыс жағдайлары және олардың Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстардағы жұмыстардың, кәсіптердің, лауазымдар мен көрсеткіштердің N 1 тізіміне сәйкестігі сот органдары арқылы анықталады.
10) тұтынушы ЗТМО құрылымдық бөлімшесіне тікелей өтініш берген кезде берілетін, белгіленген үлгідегі өтінішті ұсыну қажет.
13. Бланкілердің қажетті үлгілері тұтынушы өтініш берген жердегі ЗТМО құрылымдық бөлімшесінде беріледі.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного клиента.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайте Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (www.enbek.kz) (далее - веб-сайт).
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья.
График работы структурного подразделения ГЦВП: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
График работы территориального органа Комитета: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. Помещения внутри зданий, где предоставляются услуги оборудованы информационными стендами. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы стульями (скамейками) и столами.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения услуги необходимо представить следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющее личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (копия книги регистрации граждан, справка адресного бюро, справка сельских и/или аульных акимов);
3) копия свидетельства о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) копия свидетельства регистрационного номера налогоплательщика (РНН);
5) копия трудовой книжки;
6) справка организации, подтверждающая характер работы или условия труда, по установленной форме;
7) в случае ликвидации организации представляется архивная справка с указанием места работы, занимаемой должности, профессии, периодов работы, номера архивного дела, его страницы, заверенная печатью и подписью директора архива и архивариуса;
9) при отсутствии архивных документов особый характер работы или условия труда и их соответствие Списку N 1 производств, работ, профессий, должностей и показателей на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 1999 года N 1930, устанавливается через судебные органы;
10) заявление установленного образца, которое выдается при непосредственном обращений потребителя в структурное подразделение ГЦВП.
13. Необходимые бланки выдаются в структурном подразделений ГЦВП, по месту обращения потребителя.

14. Құжаттарды қабылдау тікелей тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында жүзеге асырылады. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тапсырылатын жауапты тұлғаның деректері ЗТМО құрылымдық бөлімшесі ғимаратының көрнекті жеріне мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
15. ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің маманы қоса берілген құжаттарымен өтінішті қабылдап алады, өтінішті журналға тіркейді және өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны және тұтынушының мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін алатын күні көрсетілген үзбелі талонды береді.
16. Комитеттің аумақтық органы тұтынушылардың құжатын жәрдемақыны тағайындау туралы шешіммен қоса құжаттардың келіп түскен күнінен бастап он жұмыс күнінің ішінде төлемді жүзеге асыру үшін ЗТМО құрылымдық бөлімшесіне жібереді.
Зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы шешім тұтынушының қолына берілмейді.
Жәрдемақыны тағайындаудан бас тартқан жағдайда, Департамент бас тарту себебін жазбаша уәждемелейді және құжаттарды өтініш берушіге табыстау үшін ЗТМО құрылымдық бөлімшесіне қайтарады.
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
қажетті барлық құжаттардың ұсынылмауы;
өтініш берушінің жәрдемақыға құқығының болмауы негіздеме болып табылады.
3. Жұмыс принциптері
18. Аумақтық органдардың қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік міндетін орындау барысында заңдылықтың, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексінің сақталуына негізделеді және ол сыпайылық, толыққанды ақпараттың берілуін, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарымен жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Стандартқа қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. ЗТМО құрылымдық бөлімшесі мен Комитеттің аумақтық органының жұмысы солар бойынша бағаланатын, мемлекеттік қызметтердің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін арнайы құрылған жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті көрсету сапасы бойынша шағымдар болған жағдайда ЗТМО құрылымдық бөлімшесі немесе Комитеттің аумақтық органы қызметкерлерінің әрекеттеріне шағымдар олардың басшыларының атына беріледі.
Даулы мәселелер азаматтық сот жүргізу тәртібімен шешіледі.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта бойынша не шабарманмен кеңсе арқылы жұмыс күндері қабылданады.
23. Өтініштерді қарау Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды тапсырған кезде, оның екінші данасында мөртабан соғылады және оған шағымды қабылдаған күні мен оны қарау барысы туралы хабарласып білуге болатын телефон нөмірі көрсетіліп шағымды қабылдаған қызметкердің қолы қойылады.
Сондай-ақ тұтынушының Комитеттің аумақтық органының аумақтық органының шешіміне сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.

14. Прием документов осуществляется непосредственно в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя.
Данные ответственного лица, которому сдаются документы, необходимые для получения государственной услуги, размещаются в доступных для обозрения местах в помещениях структурных подразделений ГЦВП на государственном и русском языках.
15. Специалист структурного подразделения ГЦВП принимает заявление с прилагаемыми документами, регистрирует заявление в журнале и выдает заявителю отрывной талон с отметкой о принятии документов и с указанием даты получения потребителем окончательного результата государственной услуги.
16. Документы потребителей с приложением решений о назначении пособий в течение десяти дней со дня их поступления направляются территориальным органом Комитета в структурное подразделение ГЦВП для осуществления выплаты.
Решение о назначении пособий на руки потребителю не выдается.
В случае отказа в назначении пособий территориальным органом Комитета через структурное подразделение ГЦВП письменно уведомляет потребителя с указанием причины отказа и возвращает ему документы.
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
непредставление всех необходимых документов;
в связи с отсутствием у заявителя права на пособие.
3. Принципы работы
18. Деятельность территориальных органов основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа структурного подразделения ГЦВП и территориального органа Комитета, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников структурного подразделения ГЦВП или территориального органа Комитета подается на имя их руководителей.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию.
23. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
При подаче жалобы на втором экземпляре ставится штамп и подпись работника, принявшего жалобу, с указанием даты принятия жалобы и номера телефона, по которому можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырыл-
ған негізделген  шағымдардың % (үлесі)
95
83
4.3. шағымданудың  қолданыстағы
тәртібіне қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
90
78
4.4. шағымдану мерзіміне қана-
ғаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
91
81
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылы-
ғына қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
93
72
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2007 жылғы 30 қарашадағы
N 289-ө бұйрығына
8-қосымша
Әлеуметтік қатерлер: еңбек ету қабілетінен айрылған; асыраушысынан айрылған; жұмысынан айрылған жағдайларда берілетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты (бұдан әрі - Стандарт) әлеуметтік қатерлер: еңбек ету қабілетінен айрылған; асыраушысынан айрылған; жұмысынан айрылған жағдайларда берілетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) тәртібін белгілейді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы"  2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 20-23 баптарына сәйкес жүргізіледі.
4. Мемлекеттік қызмет міндетті әлеуметтік сақтандыру түрлері бойынша қатерлер туындаған жағдайда әлеуметтік төлемдер алуға құқылы азаматтарға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті:
1) "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - ЗТМО құрылымдық бөлімшесі) тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органы (бұдан әрі - Комитеттің аумақтық органы), тұтынушының тұратын жері бойынша Комитеттің аумақтық органының ғимаратында көрсетеді.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны әлеуметтік төлемдерді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең жоғары шекті уақыты бір адамға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептелгенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
95
83
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных
существующим порядком
обжалования
90
78
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
91
81
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
93
72
Приложение 8
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2007 года N 289-п
Стандарт
оказания государственной услуги
по назначению социальных выплат на случаи социальных рисков:
утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы 1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги (далее - Стандарт) определяет порядок по назначению социальных выплат на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга производится в соответствии со статьями 20-23 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" (далее - Закон).
4. Государственная услуга оказывается гражданам, имеющим право на получение социальных выплат при наступлении случаев риска по видам обязательного социального страхования (далее - потребители).
5. Государственная услуга оказывается:
1) структурным подразделением Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее - структурное подразделение ГЦВП), в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя;
2) территориальным органом Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - территориальный орган Комитета), в здании территориального органа Комитета по месту жительства потребителя.
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является назначение (отказ в назначении) социальных выплат.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) государственная услуга осуществляется в течение десяти рабочих дней со дня сдачи потребителем необходимых документов;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного клиента.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.

9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің
(www.enbek.kz) ресми веб-сайтында (бұдан әрі - веб-сайты) орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет әлеуметтік төлем алуға құқығы бар азаматтардың өтініш беруіне қарай, сенбі, жексенбі күндерін қоспағанда, күн сайын көрсетіледі.
ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Комитеттің аумақтық органының жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Алдын ала жазу және қызметті жедел ресімдеу қызметі көзделмеген.
11. Қызмет көрсетілетін ғимараттың ішіндегі орынжай көлемі, орналасуы және конфигурациясы жағынан сапалы қызмет көрсету шарттарына сәйкес келеді және ақпараттық стенділермен жабдықталған. Күту және қажетті құжаттарды дайындаудың ыңғайлылығы үшін орынжай орындықтармен және үстелмен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
12. Қордан әлеуметтік төлем алу үшін өтініш берушінің тұрғылықты жеріндегі ЗТМО құрылымдық бөлімшесіне әлеуметтік қатердің түріне қарай осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысандағы құжаттар ұсынылады.
13. Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан әлеуметтік төлем тағайындау үшін өтініш бланкісін тікелей ЗТМО-ның өтініш иесінің тұратын жері бойынша құрылымдық бөлімшесінен алуға болады.
14. Құжаттарды қабылдау тікелей тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тапсырылатын жауапты тұлғаның деректері ЗТМО құрылымдық бөлімшесі ғимаратының көрнекті жеріне мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
15. ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің маманы қоса берілген құжаттарымен өтінішті қабылдап алады, өтінішті журналға тіркейді және өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны және тұтынушының мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін алған күні көрсетілген үзбелі талонды береді.
16. Комитеттің аумақтық органы тұтынушылардың құжатын әлеуметтік төлемді тағайындау туралы шешіммен қоса құжаттардың келіп түскен күнінен бастап он жұмыс күнінің ішінде төлемді жүзеге асыру үшін ЗТМО құрылымдық бөлімшесіне жібереді.
Зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы шешім тұтынушының қолына берілмейді.
Әлеуметтік төлемді тағайындаудан бас тартқан жағдайда, Департамент бас тарту себебін жазбаша уәждемелейді және құжаттарды өтініш берушіге табыстау үшін ЗТМО құрылымдық бөлімшесіне қайтарады.

9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайте Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (www.enbek.kz) (далее - веб-сайт).
10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья.
График работы структурного подразделения ГЦВП: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
График работы территориального органа Комитета: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. Помещения внутри зданий, где предоставляются услуги, по размерам, расположению и конфигурации соответствуют условиям для предоставления качественных услуг и оборудованы информационными стендами. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы стульями (скамейками) и столами.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения социальной выплаты из Государственного фонда социального страхования (далее - Фонд) в структурное подразделение ГЦВП по месту жительства заявителя предоставляются документы в зависимости от вида социального риска согласно приложению 1 к настоящему Стандарту.
13. Бланк заявления для назначения социальных выплат из Государственного фонда социального страхования выдается непосредственно в структурном подразделений ГЦВП по месту жительства заявителя.
14. Прием документов осуществляется непосредственно в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя.
Данные ответственного лица, которому сдаются документы, необходимые для получения государственной услуги, размещаются в доступных для обозрения местах в помещениях структурных подразделений ГЦВП на государственном и русском языках.
15. Специалист структурного подразделения ГЦВП принимает заявление с прилагаемыми документами, регистрирует заявление в журнале и выдает заявителю отрывной талон с отметкой о принятии документов и с указанием даты получения потребителем окончательного результата государственной услуги.
16. Документы потребителей с приложением решений о назначении социальной выплаты, в течение десяти рабочих дней со дня поступления документов, направляются территориальным органом Комитета в структурное подразделение ГЦВП для осуществления выплаты.
Решение о назначении пенсионной выплаты на руки потребителю не выдается.
В случае отказа в назначении социальной выплаты территориальный орган Комитета через структурное подразделение ГЦВП письменно уведомляет потребителя с указанием причины отказа и возвращает ему документы.

17. Мемлекеттік қызметті көрсетуден келесі жағдайларда бас тартылуы мүмкін:
өтініш иесі міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінің қатысушысы болмаса;
қажетті барлық құжаттардың ұсынылмауы.
3. Жұмыс принциптері
18. Аумақтық органдардың қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтік міндетін орындау барысында заңдылықтың, мемлекеттік қызметшілердің Ар-намыс кодексінің сақталуына негізделеді және ол сыпайылық, толыққанды ақпараттың берілуін, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарымен жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. ЗТМО құрылымдық бөлімшесі мен Комитеттің аумақтық органының жұмысы солар бойынша бағаланатын, мемлекеттік қызметтердің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін арнайы құрылған жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті көрсету сапасы бойынша шағымдар болған жағдайда ЗТМО құрылымдық бөлімшесі немесе Комитеттің аумақтық органы қызметкерлерінің әрекеттеріне шағымдар олардың басшыларының атына беріледі.
Даулы мәселелер азаматтық сот жүргізу тәртібімен шешіледі.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта бойынша не Департаменттің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қабылданады.
23. Өтініштерді қарау Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды тапсырған кезде, оның екінші данасына мөртабан соғылады және оған шағымды қабылдаған күні мен оны қарау барысы туралы хабарласып білуге болатын телефон нөмірі көрсетіліп шағымды қабылдаған қызметкердің қолы қойылады.
Сондай-ақ тұтынушының Комитеттің аумақтық органының аумақтық органының шешіміне сот тәртібімен шағымдануға құқығы бар.
6. Байланыс ақпараты
24. Осы ұйымдардың басшылары мен мемлекеттік қызметті көрсететін орындаушылардың байланыс деректері туралы ақпарат аталған органдардың ғимараттарында ақпараттық стендте мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
25. ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің қызметі туралы ақпарат веб-сайтта орналастырылады.
Әлеуметтік қатерлер: еңбек ету
қабілетінен айрылған, асыраушысынан
айырылған, жұмысынан айрылған
жағдайларда әлеуметтік төлемдер
тағайындау мемлекеттік қызметін
көрсету стандартына
1-қосымша
Әлеуметтік төлем тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесі
1. Еңбек ету қабілетінен айрылған жағдайда әлеуметтік төлем тағайындау үшін өтінішке:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) тұрғылықты мекен-жайы туралы мәліметтер;

17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в следующих случаях:
если заявитель не является участником системы обязательного социального страхования;
непредставления всех необходимых документов.
3. Принципы работы
18. Деятельность территориальных органов основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа структурного подразделения ГЦВП и территориального органа Комитета, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников структурного подразделения ГЦВП или территориального органа Комитета подается на имя их руководителей.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию.
23. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
При подаче жалобы на втором экземпляре ставится штамп и подпись работника, принявшего жалобу, с указанием даты принятия жалобы и номера телефона, по которому можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
6. Контактная информация
24. Информация о контактных данных руководителей и исполнителей данных организации, предоставляющих государственную услугу, размещается на информационном стенде в помещениях зданий указанных организаций на государственном и русском языках.
25. Информация о деятельности структурного подразделения ГЦВП и территориального органа Комитета размещается на веб-сайте.
Приложение 1
к Стандарту оказания государственной
услуги по назначению социальных выплат
на случаи социальных рисков: утраты
трудоспособности; потери кормильца;
потери работы
Перечень документов, необходимых для
назначения социальных выплат
1. Для назначения социальной выплаты на случай утраты трудоспособности к заявлению прилагаются:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) сведения о месте жительства;

3) куәландырудан өткізу және еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу туралы мәліметтер қоса беріледі.
2. Асыраушысынан айрылу жағдайына байланысты әлеуметтік төлем тағайындау үшін өтінішке:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) отбасы құрамы туралы мәліметтер;
3) асыраушының қайтыс болғаны туралы куәліктің немесе соттың оны хабарсыз кеткен немесе қайтыс болды деп жариялаған шешімінің көшірмелері;
4) қайтыс болған (сот оны хабарсыз кеткен немесе қайтыс болды деп жариялаған) адаммен туыстық қатынастарын растайтын құжаттың көшірмесі (неке туралы, қайтыс болған асыраушының балаларының тууы туралы, асырап алу туралы куәліктер);
5) оқу орнынан отбасы мүшелерінің оқушы немесе студент екендігі туралы анықтама (жыл сайын оқу жылының басында жаңартылады);
6) қамқорлыққа алынғаны туралы құжат (қажет болған жағдайда);
7) (он сегіз жасқа толмаған, оның ішінде асырап алынған ағалары, әпкелері және немерелері және ол жастан жоғары бала жасынан I және II топтағы мүгедек деп танылған балалары болған жағдайда) куәландырудан өткізу және мүгедектік топ белгіленгендігі туралы мәліметтер қоса беріледі.
3. Жұмысынан айрылған жағдайда әлеуметтік төлем тағайындау үшін өтінішке:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) тұрғылықты мекен-жайы туралы мәліметтер;
3) жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның анықтамасы қоса беріледі.
Әлеуметтік қатерлер: еңбек ету
қабілетінен айрылған; асыраушысынан
айырылған; жұмысынан айрылған
жағдайларда әлеуметтік төлемдер
тағайындау мемлекеттік қызметін
көрсету стандартына
2-қосымша
Әлеуметтік қатерлер: еңбек ету қабілетінен айрылған; асыраушысынан айырылған; жұмысынан айрылған жағдайларда әлеуметтік төлемдер тағайындау
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің
норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
ті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

3) сведения о проведении освидетельствования и установлении степени утраты трудоспособности.
2. Для назначения социальной выплаты на случай потери кормильца к заявлению прилагаются:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) сведения о составе семьи;
3) копия свидетельства о смерти кормильца или решение суда о признании лица безвестно отсутствующим или об объявлении умершим;
4) копия документа, подтверждающего родственные отношения с умершим (признанным судом безвестно отсутствующим или объявленным умершим) (свидетельств о браке, о рождении детей умершего кормильца, об усыновлении (удочерении);
5) справка из учебного заведения о том, что члены семьи являются учащимися или студентами (обновляется ежегодно в начале учебного года);
6) документ об опекунстве (при необходимости);
7) сведения о проведении освидетельствования и установлении группы инвалидности (в случае, когда дети, в том числе усыновленные (удочеренные) братья, сестры и внуки, не достигшие восемнадцати лет и старше этого возраста, признаны инвалидами с детства I или II группы).
3. Для назначения социальной выплаты на случай потери работы к заявлению прилагаются:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) сведения о месте жительства;
3) справка уполномоченного органа по вопросам занятости.
Приложение 2
к Стандарту оказания государственной
услуги по назначению социальных выплат
на случаи социальных рисков: утраты
трудоспособности; потери кормильца;
потери работы
Назначение социальных выплат на случаи социальных рисков:
утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

4.2. белгіленген мерзімде қа-
ралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың %
(үлесі)
97
85
4.3. шағымданудың  қолданыстағы
тәртібіне қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
88
81
4.4. шағымдану мерзіміне қана-
ғаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
90
79
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылы-
ғына қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
90
75
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2007 жылғы 30 қарашадағы
N 289-ө бұйрығына
9-қосымша
Бала туғанда және бала күтімі жөніндегі
жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі мемлекеттік
қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты (бұдан әрі - Стандарт) бала тууына байланысты берілетін жәрдемақы және бала күтімі жөніндегі жәрдемақы тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет 2005 жылғы 28 маусымдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы N 1092 қаулысымен бекітілген балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесімен реттеледі.
4. Мемлекеттік қызмет балалары бар отбасыларға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті:
1) "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" РМҚК құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - ЗТМО құрылымдық бөлімшесі) тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органы (бұдан әрі - Комитеттің аумақтық органы), тұтынушының тұратын жері бойынша Комитеттің аумақтық органының ғимаратында көрсетеді.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны жәрдемақыларды тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) жәрдемақыларды тағайындауға өтініш беру мерзімдері бала туған күннен бастап он екі айдан аспауға тиіс;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең жоғары шекті уақыты бір адамға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептелгенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми веб-сайтында (бұдан әрі - веб-сайт) орналастырылады (www.enbek.kz).

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
97
85
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
88
81
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90
79
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
90
75
Приложение 9
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2007 года N 289-п
Стандарт
оказания государственной услуги
по назначению пособий на рождение ребенка
и по уходу за ребенком 1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги (далее - Стандарт) определяет порядок оказания государственной услуги по назначению пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга регулируется Законом Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" и Правилами назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года N 1092.
4. Государственная услуга оказывается семьям, имеющим детей (далее - потребители).
5.  Государственная услуга оказывается:
1) структурным подразделением Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее - структурное подразделение ГЦВП), в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя;
2) территориальным органом Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - территориальный орган Комитета), в здании территориального органа Комитета по месту жительства потребителя.
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является назначение (отказ в назначении) пособий.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) государственная услуга осуществляется в течение пятнадцати рабочих дней со дня сдачи потребителем необходимых документов;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов  зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного клиента.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайте Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (www.enbek.kz) (далее - веб-сайт).

10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі күндерін қоспағанда, күн сайын көрсетіледі.
ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Комитеттің аумақтық органының жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Алдын ала жазу және қызметті жедел ресімдеу қызметі көзделмеген.
11. Қызмет көрсетілетін ғимараттың ішіндегі орынжай көлемі, орналасуы және конфигурациясы жағынан сапалы қызмет көрсету шарттарына сәйкес келеді және ақпараттық стенділермен жабдықталған. Күту және қажетті құжаттарды дайындаудың ыңғайлылығы үшін орынжай орындықтармен және үстелмен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
12. Қызметті алу үшін:
1) белгіленген үлгідегі өтінішті;
2) баланың тууы туралы куәлігінің көшірмесін;
3) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесін;
5) бекітілген нысанға сәйкес отбасының құрамы туралы деректерді (бала күтімі жөніндегі жәрдемақы алуға) ұсыну қажет.
13. Өтініш және отбасының құрамы туралы мәліметтер бланкісін тікелей ЗТМО-ның өтініш иесінің тұратын жері бойынша құрылымдық бөлімшесінен алуға болады.
14. Құжаттарды қабылдау тікелей тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тапсырылатын жауапты тұлғаның деректері ЗТМО құрылымдық бөлімшесі ғимаратының көрнекті жеріне мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
15. ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің маманы өтініш пен қоса берілген құжаттарды қабылдап алады, өтінішті журналға тіркейді және өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны және тұтынушыға мемлекеттік қызметтің соңғы нәтижесін алатын күні көрсетілген белгісі бар үзбелі талонды береді.
16. Комитеттің аумақтық органы тұтынушылардың жәрдемақыларды тағайындау туралы шешім қоса берілген құжаттарын олардың келіп түскен күнінен бастап он күннің ішінде төлемді жүзеге асыру үшін ЗТМО құрылымдық бөлімшесіне жібереді.
Зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы шешім тұтынушының қолына берілмейді.
Жәрдемақы тағайындаудан бас тартқан жағдайда Комитеттің аумақтық органы ЗТМО құрылымдық бөлімшесі арқылы тұтынушыға бас тартудың себебiн жазбаша хабарлайды және оған құжаттарды қайтарады.
17. Бала тууына байланысты және бала бір жасқа толғанға дейін оның күтімі жөніндегі жәрдемақыны тағайындау бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
осы Стандарттың 12 тармағында көрсетілген құжаттардың болмауы;
бір жасқа толмаған балаға (балаларға) қатысты ата-аналық құқығынан айрылуы;
жәрдемақыларды тағайындауға қажетті мәліметтерді толық емес және дұрыс емес түрде беру негіздеме болып табылады.

10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья.
График работы структурного подразделения ГЦВП: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
График работы территориального органа Комитета: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. Помещения внутри зданий, где предоставляются услуги, по размерам, расположению и конфигурации соответствуют условиям для предоставления качественных услуг и оборудованы информационными стендами. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы стульями (скамейками) и столами.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения услуги необходимо представить следующие документы:
1) заявление установленного образца;
2) копию свидетельства о рождении ребенка;
3) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
4) копию документа, подтверждающего место жительства семьи;
5) сведения о составе семьи (для пособия по уходу) согласно установленной формы.
13. Бланки заявления и сведений о составе семьи выдаются в структурном подразделений ГЦВП по месту жительства потребителя.
14. Прием документов осуществляется непосредственно в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя.
Данные ответственного лица, которому сдаются документы, необходимые для получения государственной услуги, размещаются в доступных для обозрения местах в помещениях структурных подразделений ГЦВП на государственном и русском языках.
15. Специалист структурного подразделения ГЦВП принимает заявление с прилагаемыми документами, регистрирует заявление в журнале и выдает заявителю отрывной талон с отметкой о принятии документов и даты получения потребителем окончательного результата государственной услуги.
16. Документы потребителей с приложением решений о назначении пособий в течение десяти дней со дня их поступления направляются территориальным органом Комитета в структурное подразделение ГЦВП для осуществления выплаты.
Решение о назначении пенсионной выплаты на руки потребителю не выдается.
В случае отказа в назначении пособий территориальный орган Комитета через структурное подразделение ГЦВП письменно уведомляет потребителя с указанием причины отказа и возвращает ему документы.
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги по назначению пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком являются:
отсутствие документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего Стандарта;
лишение родительских прав в отношении ребенка (детей) в возрасте до одного года;
предоставление неполных и недостоверных сведений, необходимых для назначения пособий.

4.2. белгіленген мерзімде қа-
ралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың %
(үлесі)
96
80
4.3. шағымданудың  қолданыстағы
тәртібіне қанағаттанған тұтыну-
шылардың % (үлесі)
85
73,8
4.4. шағымдану мерзіміне қана-
ғаттанған тұтынушылардың %
(үлесі)
97
75
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылы-
ғына қанағаттанған тұтынушылар-
дың % (үлесі)
93
85
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2007 жылғы 30 қарашадағы
N 289-ө бұйрығына
10-қосымша
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің осы стандарты (бұдан әрі - Стандарт) мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау жөніндегі мемлекеттік қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі Заңымен (бұдан әрі - Заң) және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы N 161 қаулысымен бекітілген арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесімен реттеледі.
4. Мемлекеттік қызмет жәрдемақы алуға құқығы бар жеке адамдарға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті:
1) "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" РМҚК құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - ЗТМО құрылымдық бөлімшесі) тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органы (бұдан әрі - Комитеттің аумақтық органы), тұтынушының тұратын жері бойынша Комитеттің аумақтық органының ғимаратында көрсетеді.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен, құжаттар ұсынылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекте күтудің ең жоғары шекті уақыты бір адамға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептелгенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми веб-сайтында (бұдан әрі - веб-сайт) орналастырылады (www.enbek.kz).

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб, рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
96
80
4.3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
85
73,8
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
97
75
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
93
85
Приложение 10
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2007 года N 289-п
Стандарт
оказания государственной услуги
по назначению специальных государственных пособий 1. Общие положения
1. Данный стандарт оказания государственной услуги (далее - Стандарт) определяет порядок оказания государственной услуги по назначению специальных государственных пособий (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга регулируется Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" (далее - Закон) и Правилами назначения и выплаты специального государственного пособия, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 161.
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам, имеющим право на получение пособия (далее - потребители).
5. Государственная услуга оказывается:
1) структурным подразделением Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее - структурное подразделение ГЦВП), в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя;
2) территориальным органом Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - территориальный орган Комитета), в здании территориального органа Комитета по месту жительства потребителя.
6. Формой завершения оказываемой государственной услуги является назначение (отказ в назначении) пособия.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) государственная услуга осуществляется в течение десяти рабочих дней со дня сдачи потребителем необходимых документов;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного клиента.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайте Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (www.enbek.kz) (далее - веб-сайт).

10. Мемлекеттік қызмет сенбі, жексенбі күндерін қоспағанда, күн сайын көрсетіледі.
ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Комитеттің аумақтық органының жұмыс кестесі: 9 сағат 00 минуттан бастап 18 сағат 30 минутқа дейін, үзіліс 13 сағат 00 минуттан бастап 14 сағат 30 минутқа дейін.
Алдын ала жазу және қызметті жедел ресімдеу қызметі көзделмеген.
11. Қызмет көрсетілетін ғимараттың ішіндегі орынжай көлемі, орналасуы және конфигурациясы жағынан сапалы қызмет көрсету шарттарына сәйкес келеді және ақпараттық стенділермен жабдықталған. Күту және қажетті құжаттарды дайындаудың ыңғайлылығы үшін орынжай орындықтармен және үстелмен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
12. Қызметті алу үшін мынадай құжаттарды:
1) белгіленген үлгідегі өтінішті;
2) жеке басын куәландыратын құжатты;
3) жәрдемақы алу құқығын растайтын құжаттарды;
4) ЖИН (ӘЖК) беру туралы куәлікті;
5) азаматтарды тіркеу кітабын ұсыну қажет.
13. Өтініш бланкісінің үлгісі тікелей өтініш берген жердегі ЗТМО құрылымдық бөлімшесінде беріледі.
14. Құжаттарды қабылдау тікелей тұтынушының тұратын жері бойынша ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің ғимаратында жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тапсырылатын жауапты тұлғаның деректері ЗТМО құрылымдық бөлімшесі ғимаратының көрнекті жеріне мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
15. ЗТМО құрылымдық бөлімшесінің маманы қоса берілген құжаттарымен өтінішті қабылдап алады, өтінішті журналға тіркейді және өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны және тұтынушының мемлекеттік қызметтің түпкілікті нәтижесін алатын күні көрсетілген үзбелі талонды береді.
16. Комитеттің аумақтық органы тұтынушылардың әлеуметтік төлемді тағайындау туралы шешім қоса берілген құжаттарын олардың келіп түскен күнінен бастап он күннің ішінде төлемді жүзеге асыру үшін ЗТМО құрылымдық бөлімшесіне жібереді.
Зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы шешім тұтынушының қолына берілмейді.
Әлеуметтік төлемді тағайындаудан бас тартқан жағдайда, Комитеттің аумақтық органы бас тарту себебін жазбаша уәждемелейді және оған құжаттарды қайтарады.
17. Жәрдемақы тағайындаудан бас тарту, төлеуді тоқтату немесе тоқтата тұру үшін негіздемелер:
1) жәрдемақы тағайындау үшiн растайтын құжаттарды табыс етпеген немесе деректерi дұрыс емес құжаттарды табыс еткен адамдарға жәрдемақы тағайындалмайды;

10. Государственная услуга предоставляется ежедневно, за исключением субботы и воскресенья.
График работы структурного подразделения ГЦВП: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
График работы территориального органа Комитета: с 9 часов 00 минут до 18 часов 30 минут, перерыв с 13 часов 00 минут до 14 часов 30 минут.
Предварительная запись и ускоренное оформление услуги не предусмотрены.
11. Помещения внутри зданий, где предоставляются услуги, по размерам, расположению и конфигурации соответствуют условиям для предоставления качественных услуг и оборудованы информационными стендами. Для приемлемости условий ожидания и подготовки необходимых документов помещения оборудованы стульями (скамейками) и столами.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения услуги необходимо представить следующие документы:
1) заявление установленной формы;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документы, подтверждающие право на получение пособия;
4) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
5) книгу регистрации граждан.
13. Бланк заявления выдается непосредственно по месту обращения в структурном подразделении ГЦВП.
14. Прием документов осуществляется непосредственно в здании структурного подразделения ГЦВП по месту жительства потребителя.
Данные ответственного лица, которому сдаются документы, необходимые для получения государственной услуги, размещаются в доступных для обозрения местах в помещениях структурных подразделений ГЦВП на государственном и русском языках.
15. Специалист структурного подразделения ГЦВП принимает заявление с прилагаемыми документами, регистрирует заявление в журнале и выдает заявителю отрывной талон с отметкой о принятии документов и с указанием даты получения потребителем окончательного результата государственной услуги.
16. Документы потребителей с приложением решений о назначении пособия в течение десяти дней со дня их поступления направляются территориальным органом Комитета в структурное подразделение ГЦВП для осуществления выплаты.
Решение о назначении пенсионной выплаты на руки потребителю не выдается.
В случае отказа в назначении пособия территориальный орган Комитета через структурное подразделение ГЦВП письменно уведомляет потребителя с указанием причины отказа и возвращает ему документы.
17. Основания для отказа в назначении, прекращения или приостановления выплаты пособия:
1) пособие не назначается лицам, не представившим подтверждающие документы на назначение пособия или представившим документы, содержащие недостоверные данные;

2) жәрдемақы төлеу оны тағайындау негіздемесі жойылған жағдайда немесе алушы қайтыс болған күннен бастап тоқтатылады;
3) жәрдемақы төлеу жәрдемақы алушының сот тағайындаған бас бостандығынан айыру түріндегі қылмыстық жазаны өтеу кезеңінде тоқтатыла тұрады. Егер мұндай жәрдемақы алушы Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Заңының 4-бабының 3) тармақшасында көрсетілген азаматтарға жататын болса, жәрдемақы отбасының оған құқығы бар басқа мүшесіне қайта ресімделуі мүмкін;
4) жәрдемақы алушылардың мемлекеттiк медициналық-әлеуметтiк мекемелерде тұрған кезеңіне жәрдемақы төлеу тоқтатыла тұрады.
3. Жұмыс принциптері
18. Аумақтық органдардың қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезінде заңдылықтың, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексінің сақталуына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпараттың берілуін, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету принциптерінде жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Стандартқа қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. ЗТМО құрылымдық бөлімшесі және Комитеттің аумақтық органының жұмысы солар бойынша бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндерін арнайы құрылған жұмыс тобы жыл сайын бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасы жөнінде шағымдар болған жағдайда ЗТМО құрылымдық бөлімшелері және Комитеттің аумақтық органы қызметкерлерінің әрекетіне шағым олардың басшыларының атына жазылады.
Даулы мәселелер азаматтық сот өндірісі тәртібімен шешіледі.
22. Шағымдар жазбаша түрде пошта бойынша не қолма-қол кеңсе арқылы қабылданады.
23. Өтініштерді қарау Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды тапсырған кезде, оның екінші данасында мөртабан соғылады және оған шағымды қабылдаған күні мен оны қарау барысы туралы хабарласып білуге болатын телефон нөмірі көрсетіліп шағымды қабылдаған қызметкердің қолы қойылады.
6. Байланыс ақпараты
24. Осы ұйымдардың басшылары мен мемлекеттік қызметті көрсететін орындаушылардың байланыс деректері туралы ақпарат аталған органдардың ғимараттарында ақпараттық стендте мемлекеттік және орыс тілдерінде ілініп қойылады.
25. ЗТМО құрылымдық бөлімшелері мен Комитеттің аумақтық органының қызметі туралы ақпарат веб-сайтта орналастырылады.
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды
тағайындау жөніндегі мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
қосымша
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау
Сапа және қол жетімділік
көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің
норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-
тің есеп-
ті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

2) выплата пособия прекращается в случае утраты оснований для его назначения или со дня смерти получателя;
3) выплата пособия приостанавливается на период отбывания получателем пособия уголовного наказания, назначенного судом в виде лишения свободы. В случае, если такой получатель пособия относится к гражданам, указанным в подпункте 3) статьи 4 Закона, то пособие может быть переоформлено на другого члена семьи, имеющего на это право;
4) выплата пособия приостанавливается на период проживания получателей пособия в государственных медико-социальных учреждениях.
3. Принципы работы
18. Деятельность территориальных органов основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа структурного подразделения ГЦВП и территориального органа Комитета, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия сотрудников структурного подразделения ГЦВП или территориального органа Комитета подается на имя их руководителей.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию.
23. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
При подаче жалобы на втором экземпляре ставится штамп и подпись работника, принявшего жалобу, с указанием даты принятия жалобы и номера телефона, по которому можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
6. Контактная информация
24. Информация о контактных данных руководителей и исполнителей данных организации, предоставляющих государственную услугу, размещается на информационном стенде в помещениях зданий указанных организаций на государственном и русском языках.
25. Информация о деятельности структурного подразделения ГЦВП и территориального органа Комитета размещается на веб-сайте.
Приложение
к Стандарту оказания государственной
услуги по назначению специальных
государственных пособий
Назначение специальных государственных пособий
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4