Сырттай байқау әкімшісін, оңалтушы басқарушыны тағайындау және шеттету, сондай-ақ конкурстық басқарушыны тағайындау және шеттету, есепке алу және тіркеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 12 тамыздағы N 396 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 29 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5292 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 637 Бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011.12.15 № 637 (2012.01.30 бастап қолданысқа енгiзiледi) Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-2-бабының 24) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Сырттай байқау әкімшісін, оңалтушы басқарушыны тағайындау және шеттету, сондай-ақ конкурстық басқарушыны тағайындау және шеттету, есепке алу және тіркеу ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті (С.М. Бекбосынов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                           Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 тамыздағы
N 396 бұйрығымен
бекітілген
Сырттай байқау әкімшісін, оңалтушы басқарушыны тағайындау
және шеттету, сондай-ақ конкурстық басқарушыны тағайындау
және шеттету, есепке алу және тіркеу
ережесі
Ескерту. Барлық мәтін бойынша «Комитет, оның аумақтық бөлімшелері» деген сөздер «Комитеттің аумақтық бөлімшелері» деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
Осы Сырттай байқау әкімшісін, оңалтушы басқарушысын тағайындау және шеттету, сондай-ақ конкурстық басқарушыны тағайындау және шеттету, есепке алу және тіркеу ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық бөлімшелері) және олардың филиалдарының сырттай байқау әкімшісін, оңалту және конкурстық басқарушыны тағайындау мен шеттету, есепке алу және тіркеу тәртібі мен шарттарын белгілейді және сырттай байқау, оңалту және конкурс жүргізу рәсімдеріне қолданылады (банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен жинақтаушы зейнетақы қорларының банкроттығын қоспағанда).

Об утверждении Правил назначения и отстранения администратора внешнего наблюдения, реабилитационного управляющего, а также назначения и отстранения, учета и регистрации конкурсного управляющего
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 августа 2008 года № 396. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2008 года № 5292. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 637
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 15.12.2011 № 637 (вводится в действие с 30.01.2012).
В соответствии с подпунктом 24) статьи 10-2 Закона Республики Казахстан "О банкротстве", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила назначения и отстранения администратора внешнего наблюдения, реабилитационного управляющего, а также назначения и отстранения, учета и регистрации конкурсного управляющего.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан (Бекбосунов С.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
Утверждены
Приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 августа 2008 года N 396
Правила
назначения и отстранения администратора
внешнего наблюдения, реабилитационного управляющего,
а также назначения и отстранения, учета и
регистрации конкурсного управляющего
Сноска. По всему тексту слова "Комитет, его территориальные подразделения" заменены словами "территориальные подразделения Комитета" приказом Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
Настоящие Правила назначения и отстранения администратора внешнего наблюдения, реабилитационного управляющего, а также назначения и отстранения, учета и регистрации конкурсного управляющего (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" (далее - Закон) и устанавливают порядок и условия назначения и отстранения, учета и регистрации территориальными подразделениями Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан (далее - территориальные подразделения Комитета) или их филиалами администратора внешнего наблюдения, реабилитационного и конкурсного управляющего и распространяются на процедуры внешнего наблюдения, реабилитации и конкурсного производства (за исключением банкротства банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов).

Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
конкурстық басқарушы - белгіленген тәртіппен конкурс жүргізуді жүзеге асыру үшін тағайындалған тұлға;
лицензиат - банкроттық рәсімдерінде төлеу қабілеті жоқ борышкерлердің мүлкі мен істерін басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензиясы бар және сырттай байқау рәсімімен, оңалту рәсімімен немесе конкурс жүргізумен айналыспайтын жеке тұлға;
оңалтуды басқарушы - оңалту рәсімі кезеңінде Заңда белгіленген тәртіппен төлеу қабілеті жоқ борышкерлердің мүлкі мен істерін басқару жөніндегі өкілеттіктер берілетін тұлға;
сырттай байқау әкімшісі - сырттай байқау рәсімін жүргізу үшін белгіленген тәртіппен тағайындалған тұлға.
2. Сырттай байқау әкімшілері, оңалту және конкурстық басқарушылар лицензиаттардың ішінен тағайындалады, олар туралы мәліметтер Сырттай байқау әкімшілерін, оңалту және конкурстық басқарушыларды есепке алу және тіркеу кітабында (бұдан әрі - Кітап) қамтылады.
3. Кітап Комитеттің аумақтық бөлімшелерінде және олардың филиалдарында жүргізіледі.
Кітаптағы парақтар бауланады, нөмірленеді және Комитеттің тиісті аумақтық бөлімшесінің немесе оның филиалының мөрімен бекітіледі.
Комитеттің аумақтық бөлімшелері немесе оның филиалдары Кітапқа енгізілетін мәліметтердің толықтығы, сенімділігі және уақтылығы үшін, сондай-ақ оның сақталуы үшін жауапты қызметкерді тағайындайтын бұйрық шығарады.
4. Есепке алу мен тіркеу өзі келу сипатында болады және лицензиаттарды Комитеттің аумақтық бөлімшелерінде не оның филиалдарында дерекқор қалыптастыру мақсатында есепке алу болып табылады.
5. Есепке қою және тіркеу үшін лицензиат Комитеттің аумақтық бөлімшесіне немесе оның филиалына осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) банкроттық рәсімдерінде төлеу қабілеті жоқ борышкерлердің мүлкі мен істерін басқару жөніндегі қызметпен айналысу құқығына арналған лицензияның көшірмесін;
3) өтініш берушіні жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесі;
4) өтініш берушінің тұратын жері бойынша ол ұсынылғанға дейін көп дегенде бір ай бұрын бүкіл республика бойынша мәліметтер көрсетіле отырып берілген өтелмеген немесе заңда белгіленген тәртіппен алынбаған сотталуының жоқтығы туралы анықтама;
5) өтініш берушінің тұратын жері бойынша ол ұсынылғанға дейін көп дегенде бір ай бұрын наркологиялық және психиатриялық диспансерлер берген медициналық анықтамалар;

Сноска. Преамбула с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
1. Общие положения
1. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
конкурсный управляющий - лицо, назначенное в установленном порядке для осуществления конкурсного производства;
лицензиат - физическое лицо, имеющее лицензию на осуществление деятельности по управлению имуществом и делами неплатежеспособных должников в процедурах банкротства и не занятое в процедуре внешнего наблюдения, реабилитационной процедуре или конкурсном производстве;
реабилитационный управляющий - лицо, которому передаются в порядке, установленном Законом, полномочия по управлению имуществом и делами несостоятельного должника на период реабилитационной процедуры;
администратор внешнего наблюдения - лицо, назначенное в установленном порядке для проведения процедуры внешнего наблюдения.
2. Администраторы внешнего наблюдения, реабилитационные и конкурсные управляющие, назначаются из числа лицензиатов, сведения о которых содержатся в Книге учета и регистрации администраторов внешнего наблюдения, реабилитационных и конкурсных управляющих (далее - Книга).
3. Книга ведется в территориальных подразделениях Комитета и их филиалах.
Листы в Книге прошнуровываются, пронумеровываютcя и скрепляются печатью соответствующего территориального подразделения Комитета или его филиала.
Территориальные подразделения Комитета или их филиалы издают приказ, которым назначают работника, ответственного за полноту, достоверность и своевременность вносимых в Книгу сведений, а также за ее сохранность.
4. Учет и регистрация носит явочный характер и заключается в постановке лицензиатов на учет в территориальном подразделении Комитета или его филиалах, с целью формирования базы данных.
5. Для постановки на учет и регистрацию лицензиат представляет в территориальное подразделение Комитета или его филиал заявление по форме согласно Приложению 1 к настоящим Правилам.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) копия лицензии на право занятия деятельностью по управлению имуществом и делами неплатежеспособных должников в процедурах банкротства;
3) нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя;
4) справка об отсутствии непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости, выданная по месту жительства заявителя не ранее, чем за месяц до ее представления, с указанием сведений по всей республике;
5) медицинские справки, выданные наркологическим и психиатрическим диспансерами по месту жительства заявителя не ранее, чем за месяц до их представления;

6) еңбек қызметін растайтын құжаттардың көшірмелері.
Есепке қою және тіркеу туралы өтінішті Комитеттің аумақтық бөлімшесі немесе оның филиалы ол келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қарайды.
6. Өтінішті қарау нәтижелері бойынша Комитеттің аумақтық бөлімшелері немесе оның филиалдары, лицензиатты есепке қою және тіркеу туралы, не есепке қоюдан және тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда, өтініш берушіге бұл туралы хабарлама жібереді.
7. Лицензиатты есепке қою және тіркеу туралы мәліметтер осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кітапқа енгізіледі.
Тұрғылықты жерлері өзгерген жағдайда конкурстық басқарушы, сырттай байқау әкімшісі, оңалтуды басқарушы және лицензиат он күнтізбелік күн ішінде бұл туралы Комитеттің аумақтық бөлімшесін немесе оның филиалын жазбаша түрде хабардар етуге міндетті.
8. Мынадай:
1) осы Ереженің 5-тармағында көзделген құжаттардың толық емес пакеті ұсынылған жағдайда;
2) лицензияның қолданылуы тоқтатыла тұрған немесе одан айырған жағдайда есепке қоюдан және тіркеуден бас тартылуға тиіс.
9. Сырттай байқау әкімшісі, оңалту және конкурстық басқарушы:
1) есептен шығару туралы өтініш беру жолымен өз тілегі бойынша;
2) лицензияның қолданылуы тоқтатыла тұрған немесе одан айырған жағдайда Кітаптан шығарылады.
10. Лицензиат:
1) есептен шығару туралы өтініш беру жолымен өз тілегі бойынша;
2) лицензияның қолданылуы тоқтатыла тұрған немесе одан айырған жағдайда;
3) есепке қою туралы өтініште көрсетілген тұрғылықты жері бойынша Комитеттің аумақтық бөлімшесі немесе оның филиалдары хабарламаны алған сәттен бастап бір күннің ішінде тиісті дәрежеде хабарлаған жағдайда конкурс жүргізу, сырттай байқау немесе оңалту жүргізуге жазбаша келісім немесе олардан бас тарту бермеген жағдайда Кітаптан шығарылады.
11. Сырттай байқау әкімшісі, оңалтуды басқарушы, конкурстық басқарушы және лицензиат Кітаптан оған есептен және тіркеуден шығару күні және негіздері туралы мәліметтер енгізу жолымен Кітаптан шығарылады, ол туралы олар үш жұмыс күнінің ішінде жазбаша нысанда хабардар етіледі.
12. Кітапта көрсетілген өтініш берушіні есепке қою күні бойынша кезектілікке сәйкес Комитеттің аумақтық бөлімшесі немесе оның филиалдары осы Ережеге 3, 4 және 8-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша сырттай байқау әкімшілерін тағайындау тізілімін, оңалтушы басқарушыларды тағайындау тізілімін, конкурстық басқарушыларды тағайындаудың тізілімін (бұдан әрі - Тізілім) жеке-жеке құрастырады және жүргізеді.
Тиісті Тізілімдерге өзгерістер Кітапқа есепке қою немесе есептен шығару туралы жазба енгізудің әрбір жағдайынан кейін, сондай-ақ тағайындау мен шеттетудің, тағайындауды тоқтатудың және сырттай байқау әкімшісінің, оңалтушы, конкурстық басқарушының және лицензиаттың тағайындаудан жазбаша түрде бас тартуы туралы құжат ұсынғанның әрбір жағдайы кезінде енгізіледі.

6) копии документов, подтверждающих трудовую деятельность.
Заявление о постановке на учет и регистрацию рассматривается территориальным подразделением Комитета или его филиалом в течение трех рабочих дней со дня его поступления.
6. По результатам рассмотрения заявления территориальные подразделения Комитета или их филиалы, в случае принятия решения о постановке лицензиата на учет и регистрацию либо об отказе в постановке на учет и регистрации направляют заявителю извещение об этом.
7. Сведения о постановке лицензиата на учет и регистрацию вносятся в Книгу по форме согласно Приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае изменения места жительства конкурсный управляющий, администратор внешнего наблюдения, реабилитационный управляющий и лицензиат в течение десяти календарных дней письменно уведомляет об этом территориальное подразделение Комитета или его филиал.
8. В постановке на учет и регистрации отказывается в случаях:
1) представления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 5 настоящих Правил;
2) приостановления действия или лишения лицензии.
9. Администратор внешнего наблюдения, реабилитационный и конкурсный управляющий исключаются из Книги:
1) по собственному желанию путем подачи заявления о снятии с учета;
2) в случаях приостановления действия или лишения лицензии.
10. Лицензиат исключается из Книги:
1) по собственному желанию путем подачи заявления о снятии с учета;
2) в случаях приостановления действия или лишения лицензии;
3) в случае не предоставления письменного согласия или отказа от проведения процедур конкурсного производства, внешнего наблюдения или реабилитации, при надлежащем уведомлении территориальным подразделением Комитета или его филиалами по месту жительства, указанному в заявлении о постановке на учет, в течение одного дня с момента получения уведомления.
11. Администратор внешнего наблюдения, реабилитационный управляющий, конкурсный управляющий и лицензиат исключаются из Книги путем внесения в нее сведений о дате и основаниях снятия с учета и регистрации, о чем они извещаются в письменной форме в течение трех рабочих дней.
12. Согласно очередности по дате постановки на учет заявителя, отраженной в Книге, территориальным подразделением Комитета и его филиалами составляются и ведутся отдельно реестр назначения администраторов внешнего наблюдения, реестр назначения реабилитационных управляющих, реестр назначения конкурсных управляющих (далее - Реестр), соответственно по формам согласно Приложениям 3 и 4 и 8 к настоящим Правилам.
Изменения в соответствующие Реестры вносятся после каждого случая внесения в Книгу записи о постановке на учет или снятии с учета, а также при каждом случае назначения и отстранения, приостановления назначения, отказа от назначения администраторами внешнего наблюдения, реабилитационным, конкурсным управляющими и лицензиатом.

Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
2. Сырттай байқау әкімшісін тағайындау тәртібі
13. Сырттай байқау әкімшісі ретінде тағайындау тиісті Тізілімдегі лицензиаттардың кезектілігі тәртібімен сырттай байқау рәсімінен бос біріншісінен бастап жүзеге асырылады.
14. Сырттай байқау әкімшісі ретінде тағайындаудан бас тартқан  жағдайда, лицензиат есепке қою туралы өтініште көрсетілген тұрғылықты жері бойынша хабарлама алған сәттен бастап бір күннің ішінде бас тартуы туралы жазбаша нысанда құжат ұсынады. Бұл жағдайда оның деректері Тізілімдегі лицензиаттар тізімінің аяғына көшіріледі.
Лицензиаттың сырттай байқау әкімшісі ретінде тағайындаудан қатарынан үш рет бас тартуы болған кезде ол алты ай мерзіміне Тізілімнен шығарылады. Осы мерзім өткеннен кейін лицензиаттың деректері Тізілімнің тиісті тізімінің соңына енгізіледі.
15. Егер Тізілімде конкурс жүргізуден бос лицензиаттар болмаған, немесе олардың сырттай байқау рәсіміне қатысудан жазбаша бас тартуы алынған жағдайда, Комитеттің аумақтық бөлімшелері немесе олардың филиалдары сырттай байқау әкімшісін сырттай байқау рәсімін жүргізіп жатқан тұлғалардың ішінен тағайындауды жүзеге асырады.
Сырттай байқау әкімшісі ретінде тағайындаудан бас тартқан жағдайда, сырттай байқау әкімшісі есепке қою туралы өтініште көрсетілген тұрғылықты жері бойынша хабарлама алған сәттен бастап бір күннің ішінде бас тартуы туралы жазбаша нысанда құжат ұсынады. Бұл жағдайда оның деректері Тізілімнің тиісті тізімінің аяғына көшіріледі.
16. Сырттай байқау әкімшілерінің кезектілігі Тізілімде мынадай белгілер бойынша жүргізіледі:
1) сырттай байқау әкімшілері тізімде олар жүргізген сырттай байқау рәсімдерінің саны бойынша топталады;
2) тиісті тізімнің ішіндегі кезектілік бірінші тағайындау күні бойынша реттеледі;
3) сырттай байқау рәсімі аяқталған кезде сырттай байқау әкімшісінің деректері оның жүргізуінде қалған борышкерлер бойынша бірінші тағайындау күні бойынша тиісті тізімге көшіріледі.
Барлық сырттай байқау рәсімдері аяқталған жағдайда сырттай байқау әкімшісінің деректері лицензиаттар тізімінің аяғына көшіріледі.
17. Лицензиатты немесе сырттай байқау әкімшісін Заңның 9-бабы  4-тармағының 1), 3)-6) тармақшаларында көзделген негіздемелер бойынша тағайындау мүмкін болмайтын жағдайда, Комитеттің аумақтық бөлімшелері немесе олардың филиалдары тағайындау туралы ұсынысы бар хабарламаны олардың мекен-жайына жібермейді, Тізілімге тиісті өзгерістер енгізілмейді.

Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
2. Порядок назначения администратора внешнего наблюдения
13. Назначение в качестве администратора внешнего наблюдения осуществляется в порядке очередности лицензиатов в соответствующем Реестре, начиная с первого, не занятого в процедуре внешнего наблюдения.
14. В случае отказа от назначения в качестве администратора внешнего наблюдения, лицензиат в течение одного дня с момента получения уведомления по месту жительства, указанному в заявлении о постановке на учет, представляет отказ в письменной форме. В этом случае его данные переносятся в конец списка лицензиатов в Реестре.
При наличии трех подряд отказов лицензиата от назначения в качестве администратора внешнего наблюдения, он исключается из Реестра сроком на шесть месяцев. По истечении этого срока данные лицензиата вносятся в конец соответствующего списка Реестра.
15. В случае, если в Реестре отсутствуют лицензиаты, не занятые в процедуре внешнего наблюдения или получен их письменный отказ, территориальные подразделения Комитета или их филиалы осуществляют назначение администратора внешнего наблюдения из числа лиц, занятых в процедуре внешнего наблюдения.
В случае отказа от назначения в качестве администратора внешнего наблюдения, администратор внешнего наблюдения в течение одного дня с момента получения уведомления по месту жительства, указанному в заявлении о постановке на учет, представляет отказ в письменной форме. В этом случае его данные переносятся в конец соответствующего списка Реестра.
16. Очередность администраторов внешнего наблюдения ведется в Реестре по следующим признакам:
1) администраторы внешнего наблюдения группируются в списки по количеству проводимых ими процедур внешнего наблюдения;
2) внутри соответствующего списка очередность регулируется по дате первого назначения;
3) при завершении процедуры внешнего наблюдения, данные администратора внешнего наблюдения переносятся в соответствующий список по дате первого назначения по оставшимся у него в производстве должникам.
В случае завершения всех процедур внешнего наблюдения, данные администратора внешнего наблюдения переносятся в конец списка лицензиатов.
17. В случае невозможности назначения лицензиата или администратора внешнего наблюдения по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 3)-6) пункта 4 статьи 9 Закона, уведомление в их адрес с предложением о назначении территориальными подразделениями Комитета или их филиалами не направляется, в Реестр соответствующие изменения не вносятся.

18. Осы Ереженің 9, 10-тармақтарында көзделген жағдайлар лицензиатты және сырттай байқау әкімшісін Тізілімнен шығарудың негіздемелері болып табылады.
Лицензиат пен сырттай байқау әкімшісінің Тізілім бойынша тағайындалуы, осы тармақта белгіленген жағдайларды қоспағанда, олардың жазбаша өтінішімен 3 айдан аспайтын белгілі бір мерзімге тоқтатылады. Тізілім бойынша тағайындалуды тоқтату туралы өтініште лицензиат пен сырттай байқау әкімшісімен тағайындауды қайта жаңарту күні көрсетіледі.
Лицензиат пен сырттай байқау әкімшісі оны сырттай байқау әкімшісі ретінде тағайындау туралы хабарлама алған сәттен бастап, сырттай байқау әкімшісі ретінде тағайындауға жазбаша келісім немесе бас тарту бергенше тағайындауды тоқтату жүргізілмейді.
Тізілім бойынша тағайындау тоқтатылған жағдайда, лицензиат пен сырттай байқау әкімшісінің деректері, өтініште көрсетілген мерзімге Тізілімнен алынып тасталады, ол туралы Тізілімге тиісті жазба енгізіледі.
Өтініште көрсетілген тағайындауды тоқтату мерзімі өткеннен кейін, лицензиат пен сырттай байқау әкімшісінің деректері Тізілімнің тиісті тізімінің соңына енгізіледі.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
19. Сырттай байқау әкімшісін тағайындау осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, соттың сырттай байқау рәсімін енгізу туралы анықтамасы күшіне енген күннен бастап бес күн мерзімде, Комитеттің аумақтық бөлімшесінің немесе оның филиалының бұйрығымен жүргізіледі, оған тиісті өкілеттік берілген тұлға қол қояды және мөрмен расталады. Бұйрық екі данада шығарылады, оның біреуі – сырттай байқау әкімшісіне тапсырылады, екіншісі - Комитеттің аумақтық бөлімшесінде немесе оның филиалында сақталады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
20. <*>
Ескерту. 20-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
21. <*>
Ескерту. 21-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
3. Оңалтушы басқарушыны тағайындау тәртібі
Ескерту. 3-тарау жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
22. Оңалтушы басқарушы ретінде тағайындау тиісті Тізілімге сәйкес кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады.
Тізілім, Кітапта оңалтушы басқарушы ретінде тіркелген, дәрменсіз борышкердің мүлкі мен істерін басқару бойынша немесе сырттай байқау әкімшісі немесе заңды тұлғаның басшысы лауазымында кемінде 3 жыл жұмыс тәжірибесі бар тұлғалар санынан құралады.
Бұл ретте оңалтушы басқарушы екі немесе одан да көп оңалту рәсімдерін жүзеге асыруға тағайындалмайды.

18. Основаниями исключения лицензиата и администратора внешнего наблюдения из Реестра являются случаи, предусмотренные пунктами 9,  10 настоящих Правил.
Назначение по Реестру лицензиата и администратора внешнего наблюдения приостанавливается по их письменному заявлению на определенный срок, но не более 3-х месяцев, за исключением случаев, предусмотренных настоящим пунктом. Лицензиатом и администратором внешнего наблюдения в заявлении о приостановлении назначения по Реестру указывается дата возобновления назначения.
Приостановление назначения не производится с момента получения лицензиатом и администратором внешнего наблюдения уведомления с предложением о назначении его в качестве администратора внешнего наблюдения до представления ими письменного согласия либо отказа на назначение в качестве администратора внешнего наблюдения.
В случае приостановления назначения по Реестру, данные лицензиата и администратора внешнего наблюдения исключаются из Реестра на срок, указанный в заявлении, о чем в Реестр вносится соответствующая запись.
После истечения срока приостановления назначения, указанного в заявлении, данные лицензиата и администратора внешнего наблюдения вносятся в конец соответствующего списка Реестра.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
19. Назначение администратора внешнего наблюдения производится приказом территориального подразделения Комитета или его филиала в пятидневный срок со дня вступления в силу определения суда о введении процедуры внешнего наблюдения, по форме согласно Приложению 6 к настоящим Правилам, который подписывается лицом, наделенным соответствующим полномочием и заверяется печатью. Приказ выносится в двух экземплярах, один из которых передается администратору внешнего наблюдения, второй - хранится в территориальном подразделении Комитета или его филиале.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
20. Исключен приказом Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
21. Исключен приказом Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
3. Порядок назначения реабилитационного управляющего
Сноска. Глава 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
22. Назначение в качестве реабилитационного управляющего осуществляется в порядке очередности согласно соответствующему Реестру.
Реестр формируется из числа лиц, зарегистрированных в Книге в качестве реабилитационного управляющего, имеющих опыт работы по управлению имуществом и делами несостоятельного должника или администратором внешнего наблюдения или в должности руководителя юридического лица не менее 3 лет.
При этом реабилитационный управляющий не может быть назначен на осуществление двух и более реабилитационных процедур.

23. Оңалтушы басқарушы ретінде тағайындалған күні оңалтушы басқарушының деректері Тізілімнің соңына көшіріледі.
24. Оңалтушы басқарушы ретінде тағайындаудан бас тартқан жағдайда, лицензиат есепке қою туралы өтініште көрсетілген тұрғылықты жері бойынша хабарлама алған сәттен бастап бір күннің ішінде бас тартуы туралы жазбаша нысанда құжат ұсынады. Бұл жағдайда оның деректері Тізілімнің соңына көшіріледі.
Лицензиаттың оңалтушы басқарушы ретінде тағайындаудан қатарынан үш рет бас тартуы болған кезде ол алты ай мерзіміне Тізілімнен шығарылады. Осы мерзім өткеннен кейін лицензиаттың деректері Тізілімнің соңына енгізіледі.
25. Лицензиатты Заңның 9-бабы 4-тармағының 3), 5) және 6) тармақшаларында көзделген негіздемелер бойынша тағайындау мүмкін болмайтын жағдайда, Комитеттің аумақтық бөлімшелері немесе олардың филиалдары тағайындау туралы ұсынысы бар хабарламаны олардың мекен-жайына жібермейді, Тізілімге тиісті өзгерістер енгізілмейді.
26. Осы Ереженің 9, 10-тармақтарында көзделген жағдайлар лицензиатты және оңалтушы басқарушысын Тізілімнен шығарудың негіздемелері болып табылады.
Лицензиаттың Тізілім бойынша тағайындалуы, осы тармақта белгіленген жағдайларды қоспағанда, олардың жазбаша өтінішімен 3 айдан аспайтын белгілі бір мерзімге тоқтатылады. Тізілім бойынша тағайындалуды тоқтату туралы өтініште лицензиатпен тағайындауды қайта жаңарту күні көрсетіледі.
Лицензиат, оны оңалтушы басқарушы ретінде тағайындау туралы хабарлама алған сәттен бастап, оңалтушы басқарушы ретінде тағайындауға жазбаша келісім немесе бас тарту бергенше тағайындауды тоқтату жүргізілмейді.
Тізілім бойынша тағайындау тоқтатылған жағдайда, лицензиаттың деректері, өтініште көрсетілген мерзімге Тізілімнен алынып тасталады, ол туралы Тізілімге тиісті жазба енгізіледі.
Өтініште көрсетілген тағайындауды тоқтату мерзімі өткеннен кейін, лицензиаттың деректері Тізілімнің соңына енгізіледі.
27. Оңалтушы басқарушысын тағайындау осы Ережеге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, соттың оңалту рәсімін енгізу туралы анықтамасы күшіне енген күннен бастап бес күн мерзімде, Комитеттің аумақтық бөлімшесінің немесе оның филиалының бұйрығымен жүргізіледі, оған тиісті өкілеттік берілген тұлға қол қояды және мөрмен расталады.
Бұйрық екі данада шығарылады, оның біреуі – оңалтушы басқарушыға тапсырылады, екіншісі - Комитеттің аумақтық бөлімшесінде немесе оның филиалында сақталады.
28. Осы тараудың ережелері оңалтушы басқарушыны Заңның 9-бабының 1-1-тармағына сәйкес тағайындау жағдайларына қолданылмайды.

23. В день назначения в качестве реабилитационного управляющего, данные реабилитационного управляющего переносятся в конец Реестра.
24. В случае отказа от назначения в качестве реабилитационного управляющего, лицензиат в течение одного дня с момента получения уведомления по месту жительства, указанному в заявлении о постановке на учет, представляет отказ в письменной форме. В этом случае его данные переносятся в конец Реестра.
При наличии трех подряд отказов лицензиата от назначения в качестве реабилитационного управляющего, он исключается из Реестра сроком на шесть месяцев. По истечении этого срока данные лицензиата вносятся в конец Реестра.
25. В случае невозможности назначения лицензиата по основаниям, предусмотренным подпунктами 3), 5) и 6) пункта 4 статьи 9 Закона, уведомление в их адрес с предложением о назначении территориальными подразделениями Комитета или их филиалами не направляется, в Реестр соответствующие изменения не вносятся.
26. Основаниями исключения лицензиата и реабилитационного управляющего из Реестра являются случаи, предусмотренные пунктами 9, 10 настоящих Правил.
Назначение по Реестру лицензиата приостанавливается по его письменному заявлению на определенный срок, но не более 3-х месяцев, за исключением случаев, предусмотренных настоящим пунктом. Лицензиатом в заявлении о приостановлении назначения по Реестру указывается дата возобновления назначения.
Приостановление назначения не производится с момента получения лицензиатом уведомления с предложением о назначении его в качестве реабилитационного управляющего до представления им письменного согласия либо отказа на назначение в качестве реабилитационного управляющего.
В случае приостановления назначения по Реестру, данные лицензиата исключаются из Реестра на срок, указанный в заявлении, о чем в Реестр вносится соответствующая запись.
После истечения срока приостановления назначения, указанного в заявлении, данные лицензиата вносятся в конец Реестра.
27. Назначение реабилитационного управляющего производится приказом территориального подразделения Комитета или его филиала в пятидневный срок со дня вступления в силу определения суда о введении реабилитационной процедуры, по форме согласно Приложению 7 к настоящим Правилам, который подписывается лицом, наделенным соответствующим полномочием и заверяется печатью. Приказ выносится в двух экземплярах, один из которых передается реабилитационному управляющему, второй - хранится в территориальном подразделении Комитета или его филиале.
28. Положения настоящей главы не распространяются на случаи назначения реабилитационного управляющего в соответствии с пунктом 1-1 статьи 9 Закона.

4. Конкурстық басқарушыны тағайындау тәртібі
29. Конкурстық басқарушы ретінде тағайындау тиісті Тізілімдегі лицензиаттардың кезектілігі тәртібімен конкурс жүргізуден бос біріншісінен бастап жүзеге асырылады.
30. Конкурстық басқарушы ретінде тағайындаудан бас тартқан жағдайда, лицензиат есепке қою туралы өтініште көрсетілген тұрғылықты жері бойынша хабарлама алған сәттен бастап бір күннің ішінде бас тартуы туралы жазбаша нысанда құжат ұсынады. Бұл жағдайда оның деректері Тізілімдегі лицензиаттар тізімінің аяғына көшіріледі.
Лицензиаттың конкурстық басқарушы ретінде тағайындаудан қатарынан үш рет бас тартуы болған кезде ол алты ай мерзіміне Тізілімнен шығарылады. Осы мерзім өткеннен кейін лицензиаттың деректері Тізілімнің тиісті тізімінің соңына енгізіледі.
31. Егер Тізілімде конкурс жүргізуден бос лицензиаттар болмаған, немесе олардың конкурстық басқарушы ретінде тағайындаудан жазбаша бас тартуы алынған жағдайда, Комитеттің аумақтық бөлімшелері немесе олардың филиалдары конкурстық басқарушыны конкурс жүргізіп жатқан тұлғалардың ішінен тағайындауды жүзеге асырады.
Конкурстық басқарушы ретінде тағайындаудан бас тартқан жағдайда, конкурстық басқарушы есепке қою туралы өтініште көрсетілген тұрғылықты жері бойынша хабарлама алған сәттен бастап бір күннің ішінде бас тартуы туралы жазбаша нысанда құжат ұсынады. Бұл жағдайда оның деректері Тізілімдегі лицензиаттар тізімінің аяғына көшіріледі.
32. Конкурстық басқарушылардың кезектілігі Тізілімде мынадай белгілер бойынша жүргізіледі:
1) конкурстық басқарушылар тізімде олардағы таратылатын борышкерлердің саны бойынша топталады;
2) тиісті тізімнің ішіндегі кезектілік бірінші тағайындау күні бойынша реттеледі;
3) конкурс жүргізу аяқталған кезде конкурстық басқарушының деректері оның жүргізуінде қалған борышкерлер бойынша бірінші тағайындау күні бойынша тиісті тізімге көшіріледі.
Барлық конкурс жүргізулер аяқталған жағдайда конкурстық басқарушының деректері лицензиаттар тізімінің аяғына көшіріледі.
33. Лицензиатты немесе конкурстық басқарушыны Заңның 9-бабы 4-тармағының 1), 3)-6) тармақшаларында көзделген негіздемелер бойынша тағайындау мүмкін болмайтын немесе конкурстық басқарушы конкурс жүргізуді Заңда белгіленген мерзімінен асырып жүзеге асырған жағдайда, Комитеттің аумақтық бөлімшелері немесе олардың филиалдары тағайындау туралы ұсынысы бар хабарламаны олардың мекен-жайына жібермейді, Тізілімге тиісті өзгерістер енгізілмейді.
34. Осы Ереженің 9, 10-тармақтарында көзделген жағдайлар лицензиатты және конкурстық басқарушысын Тізілімнен шығарудың негіздемелері болып табылады.
Лицензиат пен конкурстық басқарушының Тізілім бойынша тағайындалуы, осы тармақта белгіленген жағдайларды қоспағанда, олардың жазбаша өтінішімен 3 айдан аспайтын белгілі бір мерзімге тоқтатылады. Тізілім бойынша тағайындалуды тоқтату туралы өтініште лицензиат пен конкурстық басқарушымен тағайындауды қайта жаңарту күні көрсетіледі.
Лицензиат пен конкурстық басқарушы оны конкурстық басқарушы ретінде тағайындау туралы хабарлама алған сәттен бастап, конкурстық басқарушы ретінде тағайындауға жазбаша келісім немесе бас тарту бергенше тағайындауды тоқтату жүргізілмейді.
Тізілім бойынша тағайындау тоқтатылған жағдайда, лицензиат пен конкурстық басқарушының деректері, өтініште көрсетілген мерзімге Тізілімнен алынып тасталады, ол туралы Тізілімге тиісті жазба енгізіледі.
Өтініште көрсетілген тағайындауды тоқтату мерзімі өткеннен кейін, лицензиат пен конкурстық басқарушының деректері Тізілімнің тиісті тізімінің соңына енгізіледі.

4. Порядок назначения конкурсного управляющего
29. Назначение в качестве конкурсного управляющего осуществляется в порядке очередности лицензиатов в соответствующем Реестре, начиная с первого, не занятого в конкурсном производстве.
30. В случае отказа от назначения в качестве конкурсного управляющего, лицензиат в течение одного дня с момента получения уведомления по месту жительства, указанному в заявлении о постановке на учет, представляет отказ в письменной форме. В этом случае его данные переносятся в конец списка лицензиатов в Реестре.
При наличии трех подряд отказов лицензиата от назначения в качестве конкурсного управляющего, он исключается из Реестра сроком на шесть месяцев. По истечении этого срока данные лицензиата вносятся в конец соответствующего списка Реестра.
31. В случае, если в Реестре отсутствуют лицензиаты, не занятые в конкурсном производстве, или получен их письменный отказ от назначения в качестве конкурсного управляющего, территориальные подразделения Комитета или их филиалы осуществляют назначение конкурсного управляющего из числа лиц, занятых в конкурсном производстве.
В случае отказа от назначения в качестве конкурсного управляющего, конкурсный управляющий в течение одного дня с момента получения уведомления по месту жительства, указанному в заявлении о постановке на учет, представляет отказ в письменной форме. В этом случае его данные переносятся в конец соответствующего списка Реестра.
32. Очередность конкурсных управляющих ведется в Реестре по следующим признакам:
1) конкурсные управляющие группируются в списки по количеству у них ликвидируемых должников;
2) внутри соответствующего списка очередность регулируется по дате первого назначения;
3) при завершении конкурсного производства данные конкурсного управляющего переносятся в соответствующий список по дате первого назначения по оставшимся у него в производстве должникам.
В случае завершения всех конкурсных производств, данные конкурсного управляющего переносятся в конец списка лицензиатов.
33. В случае невозможности назначения лицензиата или конкурсного управляющего по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 3)-6) пункта 4 статьи 9 Закона, или осуществления конкурсным управляющим конкурсного производства с превышением срока, установленного Законом, уведомление в их адрес с предложением о назначении территориальными подразделениями Комитета или их филиалами не направляется, в Реестр соответствующие изменения не вносятся.
34. Основаниями исключения лицензиата и конкурсного управляющего из Реестра являются случаи, предусмотренные пунктами 9, 10 настоящих Правил.
Назначение по Реестру лицензиата и конкурсного управляющего приостанавливается по их письменному заявлению на определенный срок, но не более 3-х месяцев, за исключением случаев, предусмотренных настоящим пунктом. Лицензиатом и конкурсным управляющим в заявлении о приостановлении назначения по Реестру указывается дата возобновления назначения.
Приостановление назначения не производится с момента получения лицензиатом и конкурсным управляющим уведомления с предложением о назначении его в качестве конкурсного управляющего до представления ими письменного согласия либо отказа на назначение в качестве конкурсного управляющего.
В случае приостановления назначения по Реестру, данные лицензиата и конкурсного управляющего исключаются из Реестра на срок, указанный в заявлении, о чем в Реестр вносится соответствующая запись.
После истечения срока приостановления назначения, указанного в заявлении, данные лицензиата и конкурсного управляющего вносятся в конец соответствующего списка Реестра.

Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
35. Конкурстық басқарушысын тағайындау осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, борышкерді банкрот деп тану туралы соттың шешімі күшіне енген күннен бастап бес күн мерзімде, Комитеттің аумақтық бөлімшесінің немесе оның филиалының бұйрығымен жүргізіледі, оған тиісті өкілеттік берілген тұлға қол қояды және мөрмен расталады. Бұйрық екі данада шығарылады, оның біреуі – конкурстық басқарушыға тапсырылады, екіншісі - Комитеттің аумақтық бөлімшесінде немесе оның филиалында сақталады.
Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
36. <*>
Ескерту. 36-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
37. <*>
Ескерту. 37-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
38. Осы тараудың ережелері конкурстық басқарушыларды мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстарды өткізудің қорытындылары бойынша тағайындау жағдайларына қолданылмайды.
5. Сырттай байқау әкімшісін, оңалтуды басқарушыны және
конкурстық басқарушыны шеттету
39. Сырттай байқау әкімшісі, оңалту және конкурстық басқарушы лицензияларының қолданысы тоқтатыла тұрған жағдайда, борышкердің істері мен мүлкін басқарудан, көрсетілген өкілеттіліктерді жүзеге асыру үшін тағайындалғандай тәртіппен шеттетіледі.
Лицензиядан айыру Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасына сәйкес сот тәртібімен жүзеге асырылады.
6. Қорытынды және өтпелі ережелер
40. Осы Ереже қолданысқа енгізілгенге дейін Кітапқа конкурстық басқарушылар ретінде тіркелген тұлғалар туралы мәліметтер Кітапқа олар тіркелгендей тәртіппен көшіріледі.
41. Осы Ереже енгізілгенге дейін тиісті қызметті жүзеге асырған сырттай байқау әкімшісі, оңалтуды басқарушы Есепке алу және тіркеу кітабына тиісті мәліметтерді енгізу үшін өтініш беру жолымен тіркеуден өтуге тиіс.
42. Осы Ереже қолданысқа енгізілгенге дейін конкурстық басқарушыларды Есепке алу және тіркеу кітабына тіркелген сырттай байқау әкімшісі, оңалтуды басқарушы болып тағайындалуға тілек білдірген лицензиаттар мен конкурстық басқарушылар осы Ереженің 5-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбастан тиісті жазбаша өтініштерін ұсынады.
Сырттай байқау әкімшісін, оңалтушы
басқарушыны тағайындау және шеттету,
сондай-ақ конкурстық басқарушыны
тағайындау және шеттету, есепке алу және
тіркеу ережесіне 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің
Өңіраралық департаменті___________________
_________________________________________
(аты-жөні)
____________________________
(іс жүзінде тұратын жерінің мекен-жайы,
байланыс телефондары)
Өтініш
Мені_________________________________________________________
(конкурстық басқарушы, сырттай байқау әкімшісі және/немесе
оңалтуды басқарушы - өтініш берушінің таңдауы бойынша)
ретінде есепке қоюыңызды және тіркеуіңізді сұраймын.
Осы өтінішке мыналарды қоса беремін:

Сноска. Пункт 34 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
35. Назначение конкурсного управляющего производится приказом территориального подразделения Комитета или его филиала в пятидневный срок со дня вступления в силу решения суда о признании должника банкротом, по форме согласно Приложению 5 к настоящим Правилам, который подписывается лицом, наделенным соответствующим полномочием и заверяется печатью. Приказ выносится в двух экземплярах, один из которых передается конкурсному управляющему, второй - хранится в территориальном подразделении Комитета или его филиале.
Сноска. Пункт 35 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
36. Исключен приказом Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
37. Исключен приказом Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
38. Положения настоящей главы не распространяются на случаи назначения конкурсных управляющих по итогам проведения конкурсов по государственным закупкам.
5. Отстранение администратора внешнего наблюдения,
реабилитационного управляющего и конкурсного управляющего
39. Администратор внешнего наблюдения, реабилитационный и конкурсный управляющий отстраняются от управления делами и имуществом должника в таком же порядке, в каком назначены для осуществления указанных полномочий, в случае приостановления действия лицензии.
Лишение лицензии осуществляется в судебном порядке в соответствии с законодательством Республики Казахстан о лицензировании.
6. Заключительные и переходные положения
40. Сведения о лицах, зарегистрированных в Книге учета и регистрации конкурсных управляющих до введения в действие настоящих Правил, переносятся в Книгу в таком же порядке, в каком были зарегистрированы.
41. Администратор внешнего наблюдения, реабилитационный управляющий, осуществляющие соответствующую деятельность, до введение настоящих Правил, должны пройти регистрацию путем подачи заявления для внесения соответствующих сведений в Книгу учета и регистрации.
42. Лицензиаты и конкурсные управляющие, зарегистрированные в Книге учета и регистрации конкурсных управляющих, до введения в действие настоящих Правил, изъявившие желание быть назначенными администратором внешнего наблюдения, реабилитационным управляющим, предоставляют соответствующие письменные заявления без предоставления документов, предусмотренных пунктом 5 настоящих Правил.
Приложение 1
к Правилам назначения и отстранения
администратора внешнего наблюдения,
реабилитационного управляющего, а также
назначения и отстранения, учета и
регистрации конкурсного управляющего
Межрегиональный департамент
(филиал) Комитета по работе с
несостоятельными должниками
Министерства финансов Республики
Казахстан ______________________
от______________________________
(Ф.И.О.)
________________________________
(адрес фактического места
жительства, контактные телефоны)
Заявление
Прошу поставить меня на учет и зарегистрировать в качестве
____________________________________________________________________.
(конкурсного управляющего, администратора внешнего наблюдения и/или
реабилитационного управляющего - по выбору заявителя)
К настоящему заявлению прилагаю:

1) жеке басымды куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) банкроттық рәсімдерінде төлеу қабілеті жоқ борышкерлердің мүлкі мен істерін басқару жөніндегі қызметпен айналысу құқығына арналған лицензияның көшірмесі;
3) өтініш берушіні жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесі;
4) өтініш берушінің тұратын жері бойынша ол ұсынылғанға дейін көп дегенде бір ай бұрын бүкіл республика бойынша мәліметтер көрсетіле отырып берілген өтелмеген немесе заңда белгіленген тәртіппен алынбаған сотталуының жоқтығы туралы анықтама;
5) өтініш берушінің тұратын жері бойынша ол ұсынылғанға дейін көп дегенде бір ай бұрын наркологиялық және психиатриялық диспансерлер берген медициналық анықтамалар;
6) еңбек қызметін растайтын құжаттардың көшірмелері.
(қолы)                                        (аты-жөні)
"____"____________ 200___жыл.
Сырттай байқау әкімшісін, оңалтушы
басқарушыны тағайындау және шеттету,
сондай-ақ конкурстық басқарушыны
тағайындау және шеттету, есепке алу
және тіркеу ережесіне 2-қосымша
Конкурстық басқарушыны, сырттай байқау әкімшісін, оңалтуды
басқарушыны есепке алу және тіркеу кітабы
Р/с
N
Есептік
тіркеу-
ге қой-
ылған
күні
Аты-
жөні
Үйінің
мекен-
жайы,
байла-
ныс
теле-
фондары
Конкурс-
тық бас-
қарушы,
сырттай
байқау
әкімшісі,
оңалтуды
басқарушы
ретінде
(өтініші-
не
сәйкес)
Есептік
тіркеу-
ден
алынған
күні
Есептік
тіркеу-
ден алу
негізде-
месі
Жазбаны
енгізген
лауазым-
ды
тұлғаның
аты-жө-
ні, қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
Сырттай байқау әкімшісін, оңалтушы
басқарушыны тағайындау және шеттету,
сондай-ақ конкурстық басқарушыны
тағайындау және шеттету, есепке алу
және тіркеу ережесіне 3-қосымша
Конкурстық басқарушыларды тағайындау
тізілімі
Р/с
N
Конкурстық
басқарушының
немесе
лицензиаттың
Т.А.Ә.
Есепке
қойылған
күні немесе
бірінші
тағайындау
күні*
Борышкердің
атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
Лицензиаттар
Бір борышкерді таратумен айналысып жатқан конкурстық басқарушылар
Екі борышкерді таратумен айналысып жатқан конкурстық басқарушылар
Үш борышкерді таратумен айналысып жатқан конкурстық басқарушылар **
Тізілімді жасаған лауазымды тұлғаның аты-жөні
* конкурстық басқарушы ретінде бірінші тағайындалған күні
** таратылатын борышкерлердің саны бойынша одан әрі қарай
Сырттай байқау әкімшісін, оңалтушы
басқарушыны тағайындау және шеттету,
сондай-ақ конкурстық басқарушыны
тағайындау және шеттету, есепке алу
және тіркеу ережесіне 4-қосымша
Сырттай байқау әкімшісін тағайындау
тізілімі
Р/с
N
Сырттай
байқау
әкімшісінің
немесе
лицензиаттың
Т.А.Ә.
Есепке қойылған
күні немесе
бірінші
тағайындау күні*
Борышкердің
атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
Лицензиаттар
Бір борышкерге қатысты сырттай байқау рәсімімен айналысып жатқан сырттай байқау әкімшілері
Екі борышкерге қатысты сырттай байқау рәсімімен айналысып жатқан сырттай байқау әкімшілері
Үш борышкерге қатысты сырттай байқау рәсімімен айналысып жатқан сырттай байқау әкімшілері **
Тізілімді жасаған лауазымды тұлғаның аты-жөні
* сырттай байқау әкімшісі ретінде бірінші тағайындалған күні
** сырттай байқау рәсіміндегі борышкерлердің саны бойынша одан әрі қарай
Сырттай байқау әкімшісін, оңалтушы
басқарушыны тағайындау және шеттету,
сондай-ақ конкурстық басқарушыны
тағайындау және шеттету, есепке алу
және тіркеу ережесіне 5-қосымша

1) копию документа, удостоверяющего личность;
2) копию лицензии на право занятия деятельностью по управлению
имуществом и делами неплатежеспособных должников в
процедурах банкротства;
3) нотариально заверенную копию свидетельства о государственной
регистрации заявителя в качестве индивидуального
предпринимателя;
4) справку об отсутствии непогашенной или неснятой в
установленном законом порядке судимости, выданной по месту
жительства заявителя не ранее, чем за месяц до ее
представления, с указанием сведений по всей республике;
5) медицинские справки, выданные наркологическим и
психиатрическим диспансерами по месту жительства заявителя
не ранее, чем за месяц до их представления;
6) копии документов, подтверждающих трудовую деятельность.
(Подпись)                                            (Ф.И.О.)
"____" ______________ 200__ года.
Приложение 2
к Правилам назначения и отстранения
администратора внешнего наблюдения,
реабилитационного управляющего, а также
назначения и отстранения, учета и
регистрации конкурсного управляющего
Книга
учета и регистрации конкурсного управляющего, администратора
внешнего наблюдения, реабилитационного управляющего
N
п/п
Дата
поста-
новки на
учетную
регис-
трацию
Ф.И.О.
Домашний
адрес,
контакт-
ные
телефоны
В качестве
конкурсного
управляющего,
администра-
тора внешнего
наблюдения,
реабилита-
ционного
управляющего
(согласно
заявлению)
Дата
снятия с
учетной
регис-
трации
Основание
снятия с
учетной
регис-
трации
Ф.И.О.
долж-
ностного
лица,
внесшего
запись,
подпись
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 3
к Правилам назначения и отстранения
администратора внешнего наблюдения,
реабилитационного управляющего, а также
назначения и отстранения, учета и
регистрации конкурсного управляющего
Реестр
назначения конкурсных управляющих
N
п/п
Ф.И.О.
конкурсного
управляющего
или лицензиата
Дата
постановки на
учет или дата
первого
назначения*
Наименование
должника
Примечание
1
2
3
4
5
Лицензиаты
Конкурсные управляющие, занятые в ликвидации одного должника
Конкурсные управляющие, занятые в ликвидации двух должников
Конкурсные управляющие, занятые в ликвидации трех должников**
Ф.И.О.
должностного лица, составившего реестр
* дата первого назначения в качестве конкурсного управляющего
** и так далее по количеству ликвидируемых должников
Приложение 4
к Правилам назначения и отстранения
администратора внешнего наблюдения,
реабилитационного управляющего, а также
назначения и отстранения, учета и
регистрации конкурсного управляющего
Реестр
назначения администратора внешнего наблюдения
N
п/п
Ф.И.О.
администратора
внешнего
наблюдения или
лицензиата
Дата
постановки на
учет или дата
первого
назначения*
Наименование
должника
Примечание
1
2
3
4
5
Лицензиаты
Администраторы внешнего наблюдения, занятые в процедуре
внешнего наблюдения в отношении одного должника
Администраторы внешнего наблюдения, занятые в процедуре
внешнего наблюдения в отношении двух должников
Администраторы внешнего наблюдения, занятые в процедуре
внешнего наблюдения в отношении трех должников**
Ф.И.О.
должностного лица, составившего реестр
* дата первого назначения в качестве администратора внешнего наблюдения
** и так далее по количеству должников в процедуре внешнего наблюдения
Приложение 5
к Правилам назначения и отстранения
администратора внешнего наблюдения,
реабилитационного управляющего, а также
назначения и отстранения, учета и
регистрации конкурсного управляющего
Приказ
О назначении конкурсного управляющего

Ескерту. 5-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
Бұйрық
Конкурстық басқарушыны
тағайындау туралы
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңына сәйкес және ________________облысы (қаласы) _______сотының 200__ жылғы "___" __________ __________________________________________ банкрот деп тану
(банкроттың атауы)
туралы шешімінің негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. Мынау:
___________________________________________________________________
(аты-жөні - толық)
______________________________________________конкурстық басқарушы
(банкроттың атауы)
болып тағайындалсын.
2. _________________________________ "Банкроттық туралы"
(аты-жөні)
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңына сәйкес конкурстық басқарушының міндеттерін атқару жүктелсін.
3. Конкурстық басқарушы ___________________________________
(аты-жөні)
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңының 70-бабы талаптарының орындалуын қамтамасыз етсін.
4. Конкурс жүргізуді __________________қарай аяқтасын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау ________________________________________________________жүктелсін.
(лауазымды тұлғаның аты-жөні, лауазымы)
(Департаменттің, филиалдың
басшысы)          __________          _____________________
(қолы)                 (аты-жөні)
Сырттай байқау әкімшісін, оңалтушы
басқарушыны тағайындау және шеттету,
сондай-ақ конкурстық басқарушыны
тағайындау және шеттету, есепке алу
және тіркеу ережесіне 6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
Бұйрық
Сырттай байқау әкімшісін
тағайындау туралы
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңына сәйкес және ________________облысы (қаласы)_______сотының 200__ жылғы "___" __________ _______________________қатысты сырттай байқау рәсімін енгізу туралы
(борышкердің атауы)
шешімінің негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. Мынау:
____________________________________________________________________
(аты-жөні - толық)
_____________________________________________сырттай байқау әкімшісі
(борышкердің атауы)
болып тағайындалсын.
2. _________________________________ "Банкроттық туралы"
(аты-жөні)
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңына сәйкес сырттай байқау әкімшісінің міндеттерін атқару жүктелсін.
3. Сырттай байқау әкімшісі ___________________________________
(аты-жөні)
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңының 41-4-бабы талаптарының орындалуын қамтамасыз етсін.

Сноска. Приложение 5 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 января 1997
года "О банкротстве" и на основании решения __________________ суда
________ области (города) от "___" __________200__ года о признании
__________________________________________ банкротом, ПРИКАЗЫВАЮ:
(наименование банкрота)
1. Назначить конкурсным управляющим
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. - полное)
на
___________________________________________________________________.
(наименование банкрота)
2. Возложить на __________________________________ исполнение
(Ф.И.О.)
обязанностей конкурсного управляющего в соответствии с требованиями
Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве".
3. Конкурсному управляющему _________________________________
(Ф.И.О.)
обеспечить выполнение требований статьи 70 Закона Республики
Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве".
4. Завершить конкурсное производство к ______________________.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на
___________________________________________________________________.
(Ф.И.О., должность должностного лица)
(Руководитель Департамента,
руководитель филиала)       __________  _____________________
(Ф.И.О.)        (подпись)
Приложение 6
к Правилам назначения и отстранения
администратора внешнего наблюдения,
реабилитационного управляющего, а также
назначения и отстранения, учета и
регистрации конкурсного управляющего
Приказ
О назначении администратора внешнего наблюдения
Сноска. Приложение 6 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 января 1997
года "О банкротстве" и на основании определения _______________ суда
_________ области (города) от "___" __________200__ года о введении
процедуры внешнего наблюдения в отношении _________________________,
ПРИКАЗЫВАЮ:                                (наименование должника)
1. Назначить администратором внешнего наблюдения
_____________________________________________________________
(Ф.И.О. - полное)
на __________________________________________________________
(наименование должника)
сроком на __________.
2. Возложить на __________________________________ исполнение
(Ф.И.О.)
обязанностей администратора внешнего наблюдения в соответствии с
требованиями Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О
банкротстве".
3. Администратору внешнего наблюдения _______________________
(Ф.И.О.)
обеспечить выполнение требований статьи 41-4 Закона Республики
Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве".

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау
________________________________________________________жүктелсін.
(лауазымды тұлғаның аты-жөні, лауазымы)
(Департаменттің, филиалдың
басшысы)              __________        _____________________
(қолы)               (аты-жөні)
Сырттай байқау әкімшісін, оңалтушы
басқарушыны тағайындау және шеттету,
сондай-ақ конкурстық басқарушыны
тағайындау және шеттету, есепке алу
және тіркеу ережесіне 7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
Бұйрық
Оңалтуды басқарушыны
тағайындау туралы
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңына сәйкес және ________________облысы (қаласы) _______сотының 200__ жылғы "___" __________ ________________________________қатысты оңалту рәсімін енгізу туралы
(борышкердің атауы)
шешімінің негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. Мынау:
____________________________________________________________________
(аты-жөні- толық)
______________________________________________оңалтуды басқарушы
(борышкердің атауы)
болып тағайындалсын.
2. _________________________________ "Банкроттық туралы"
(Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңына сәйкес оңалтуды басқарушының міндеттерін атқару жүктелсін.
3. Оңалтуды басқарушы ___________________________________
(аты-жөні)
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңының 51-бабы талаптарының орындалуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау
________________________________________________________жүктелсін.
(лауазымды тұлғаның аты-жөні, лауазымы)
(Департаменттің, филиалдың
басшысы)                 __________     _____________________
(қолы)             (аты-жөні)
Сырттай байқау әкімшісін,
оңалтушы басқарушыны
тағайындау және шеттету,
сондай-ақ конкурстық
басқарушыны тағайындау
және шеттету, есепке алу
және тіркеу ережесіне
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.04.13 N 167 бұйрығымен.
Оңалтушы басқарушыны тағайындау тізілімі
п/п
Оңалтушы басқарушының немесе лицензиаттың Т.А.Ә.
Есепке қойылған күні немесе бірінші тағайындау күні
Борышкердің атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
Тізілімді жасаған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 12 тамыздағы
N 396 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Дәрменсіз
борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының күші жойылған
кейбір бұйрықтарының тізбесі

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на
___________________________________________________________________.
(Ф.И.О., должность должностного лица)
(Руководитель Департамента,
руководитель филиала)        ___________      _______________
(подпись)           (Ф.И.О.)
Приложение 7
к Правилам назначения и отстранения
администратора внешнего наблюдения,
реабилитационного управляющего, а также
назначения и отстранения, учета и
регистрации конкурсного управляющего
Приказ
О назначении реабилитационного управляющего
Сноска. Приложение 7 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" и на основании определения _______________ суда __________ области (города) от "___" _________ 200__ года о
введении в отношении ________________________ процедуры реабилитации,
ПРИКАЗЫВАЮ:          (наименование должника)
1. Назначить реабилитационным управляющим
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. - полное)
на
___________________________________________________________________.
(наименование должника)
2. Возложить на __________________________________ исполнение
(Ф.И.О.)
обязанностей реабилитационного управляющего в соответствии с
требованиями Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О
банкротстве".
3. Реабилитационному управляющему ___________________________
(Ф.И.О.)
обеспечить выполнение требований статьи 51 Закона Республики
Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на
___________________________________________________________________.
(Ф.И.О., должность должностного лица)
(Руководитель Департамента,
руководитель филиала)        ___________      _______________
(подпись)          (Ф.И.О.)
Приложение 8
к Правилам назначения и отстранения
администратора внешнего наблюдения,
реабилитационного управляющего, а также
назначения и отстранения, учета и
регистрации конкурсного управляющего
Реестр
назначения реабилитационного управляющего
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Министра финансов РК от 13.04.2010 № 167.
п/п
Ф.И.О.
реабилитационного
управляющего или
лицензиата
Дата
постановки на
учет или дата
назначения
Наименование
должника
Примечание
1
2
3
4
5
Ф.И.О. должностного лица, составившего реестр
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 августа 2008 года N 396
Перечень
утративших силу некоторых приказов Председателя Комитета по
работе с несостоятельными должниками Министерства финансов
Республики Казахстан

1. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2002 жылғы 9 тамызда N 1946 тіркелген "Конкурстық басқарушыны тағайындау, есепке алу және тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитеті төрағасының 2002 жылғы 11 шілдедегі N 66 бұйрығы .
2. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылғы 14 наурызда N 2204 тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі Комитеті Төрағасының 2002 жылғы 11 шілдедегі N 66 "Конкурстық басқарушыны тағайындау және шеттетуін бекіту туралы" Бұйрығына өзгертулер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс жөніндегі комитеті төрағасының 2003 жылғы 25 ақпандағы N 14
бұйрығы .
3. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2006 жылғы 31 наурызда N 4163 тіркелген "Конкурстық басқарушыны тағайындау және босату ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті төрағасының 2002 жылғы 11 шілдедегі N 66 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 11 бұйрығы .
4. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2006 жылғы 14 сәуірде N 4188 тіркелген "Сырттан қадағалайтын әкімшіні тағайындау ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 наурыздағы N 18 бұйрығы .

1. Приказ Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 66 "Об утверждении Правил назначения, учета и регистрации конкурсного управляющего", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9 августа 2002 года N 1946.
2. Приказ Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2003 года N 14 "О внесении изменений в Приказ Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 66 "Об утверждении Правил назначения и отстранения конкурсного управляющего", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 14 марта 2003 года N 2204.
3. Приказ Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 11 "О внесении изменений и дополнений в Приказ Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 11 июля 2002 года N 66 "Об утверждении Правил назначения и отстранения конкурсного управляющего", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 31 марта 2006 года N 4163.
4. Приказ Председателя Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 18 "Об утверждении Правил назначения администратора внешнего наблюдения", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 14 апреля 2006 года N 4188.