Мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілеріне және басқа да мүдделі тұлғаларға электрондық қызметтер көрсету Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы N 643 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 30 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5519 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 27 наурыздағы № 133 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 27.03.2014 № 133 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 9) тармақшасына сәйкес және Мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілеріне және басқа да мүдделі тұлғаларға электрондық қызметтер көрсету тәртібін белгілеу мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілеріне және басқа да мүдделі тұлғаларға электрондық қызметтер көрсету ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік активтерді басқару және мемлекеттік сатып алу әдіснамасы департаменті (Б.Х. Тәшенов) заңнамамен белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны кейіннен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы вице-министрі Р.Е. Дәленовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның бірінші ресми жарияланғанынан бастап он күнтізбелік күннен кейін күшіне енеді.
Министр                                            Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
N 643 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілеріне және
басқа да мүдделі тұлғаларға электрондық қызметтер көрсету
Ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілеріне және басқа да мүдделі тұлғаларға электрондық қызметтер көрсету Ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі, "Ақпараттандыру туралы" 2007 жылғы 11 қаңтардағы, "Электрондық және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Заңдарына сәйкес әзірленді және Мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілеріне және басқа да мүдделі тұлғаларға электрондық қызметтер көрсету тәртібін анықтайды.
2. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілері - мемлекеттік сатып алу саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;

Об утверждении Правил оказания электронных услуг субъектам системы государственных закупок и другим заинтересованным лицам
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года N 643. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 января 2009 года N 5519. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 27 марта 2014 года № 133
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 27.03.2014 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 9) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках» и в целях установления порядка оказания электронных услуг субъектам системы государственных закупок и другим заинтересованным лицам, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания электронных услуг субъектам системы государственных закупок и другим заинтересованным лицам.
2. Департаменту методологии управления государственными активами и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан (Ташенев Б.Х.) обеспечить в установленном  законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра финансов Республики Казахстан Даленова Р.Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 643
Правила
оказания электронных услуг субъектам системы
государственных закупок и другим заинтересованным лицам
1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания электронных услуг субъектам системы государственных закупок и другим заинтересованным лицам (далее – Правила), разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О государственных закупках", 11 января 2007 года "Об информатизации", 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" и определяют порядок оказания электронных услуг субъектам системы государственных закупок и другим заинтересованным лицам.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) субъекты системы государственных закупок – физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в сфере государственных закупок;

2) электрондық мемлекеттік сатып алу саласындағы біріңғай оператор (бұдан әрі – Оператор) – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылатын, акцияларының (қатысу үлестерінің) жалғыз меншік иесі мемлекет болып табылатын, электрондық мемлекеттік сатып алу саласында бірыңғай техникалық саясатты іске асыруды жүзеге асыратын заңды тұлға;
3) мемлекеттік сатып алудың веб—порталы (бұдан әрі – веб-портал) – электрондық мемлекеттік сатып алудың электрондық қызмет көрсетулеріне қол жеткізудің бірыңғай нүктесін ұсынатын мемлекеттік ақпараттық жүйе;
4) электрондық мемлекеттік сатып алу – ақпараттық жүйелер мен электрондық ақпараттық ресурстарды пайдалана отырып жүзеге асырылатын мемлекеттік сатып алу;
5) электрондық мемлекеттік сатып алудың электрондық қызметтері – жеке және заңды тұлғаларға электрондық мемлекеттік сатып алу саласында ақпараттық технологияларды пайдаланумен ақпараттық және интерактивті қызметтерді ұсыну;
6) ақпараттық қызметтер – пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну бойынша қызмет;
7) интерактивті қызметтер – пайдаланушыларға олардың сұраулары бойынша немесе тараптардың келісімі бойынша электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну жөніндегі ақпаратпен өзара алмасуды талап ететін келісім;
8) электрондық ақпараттық ресурстар – ақпараттық жүйелерде болатын электрондық түрде сақталатын ақпарат (деректердің ақпараттық базасы);
9) электрондық ақпараттық веб-порталына тіркеу (бұдан әрі – тіркеу) – мемлекеттік сатып алу жүйесі субъектісінің, оның лауазымды тұлғаларының және мүдделі адамдарының веб-порталға қатысуға рұқсаты;
10) веб-портал қатысушысы - (бұдан әрі – Қатысушы) – тапсырыс беруші, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы, веб-порталда тіркеуден өткен әлеуетті өнім беруші;
11) веб-порталды пайдаланушы (бұдан әрі – Пайдаланушы) – лауазымды тұлға не веб-порталда тіркеуден өткен Қатысушының өкілі;
12) веб-порталға қатысу – интерактивті қызметтерді алу үшін мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдаланушы қатысушы атынан пайдалануы;
13) жеке кабинет – пайдаланушының автоматтандырылған жұмыс орны;
14) электрондық құжат – ақпарат электрондық – цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы расталған құжат;
Осы Ережеде көрсетілмеген басқа да түсініктер мен терминдер Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес анықталатын мағынада пайдаланылады.
2. Мемлекеттік сатып алу саласындағы
электрондық қызметтер
3. Оператор веб-портал арқылы мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілеріне және басқа да мүдделі тұлғаларға мынадай ақпараттық қызметтерді ұсынады:

2) единый оператор в сфере электронных государственных закупок (далее - Оператор) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным собственником акций (долей участия) которого является государство, осуществляющее реализацию единой технической политики в сфере электронных государственных закупок;
3) веб-портал государственных закупок (далее - веб-портал) – государственная информационная система, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам электронных государственных закупок;
4) электронные государственные закупки - государственные закупки, осуществляемые с использованием информационных систем и электронных информационных ресурсов;
5) электронные услуги электронных государственных закупок – предоставление физическим и юридическим лицам информационных и интерактивных услуг с применением информационных технологий в сфере электронных государственных закупок;
6) информационные услуги – деятельность по предоставлению электронных информационных ресурсов пользователям;
7) интерактивные услуги – деятельность по предоставлению электронных информационных ресурсов пользователям по их запросам или по соглашению сторон, требующая взаимный обмен информацией;
8) электронные информационные ресурсы – информация, хранимая в электронном виде (информационные базы данных), содержащаяся в информационных системах;
9) регистрация на веб-портале государственных закупок (далее – регистрация) – допуск субъекта системы государственных закупок, его должностных лиц и заинтересованных лиц к участию на веб-портале;
10) участник веб-портала (далее - Участник) – заказчик, организатор государственных закупок, потенциальный поставщик, прошедший регистрацию на веб-портале;
11) пользователь веб-портала (далее - Пользователь) – должностное лицо либо представитель Участника прошедший регистрацию на веб-портале;
12)  участие на веб-портале – использование пользователем веб-портала государственных закупок от имени участника для получения интерактивных услуг;
13) личный кабинет – автоматизированное рабочее место пользователя;
14) электронный документ – документ, в котором информация предоставлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
Другие понятия и термины, не указанные в настоящих Правилах, используются в значениях, определяемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Электронные услуги в сфере государственных закупок
3. Оператор посредством веб-портала предоставляет субъектам системы государственных закупок и заинтересованным лицам следующие информационные услуги:

1) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес міндетті жариялауға жататын мемлекеттік сатып алу туралы электрондық түрде ақпаратты ұсыну;
2) мемлекеттік сатып алу саласындағы тізілімде болатын ақпаратты электрондық түрде ұсыну;
3) мемлекеттік сатып алу саласында есептілік туралы ақпаратты электрондық түрде ұсыну;
4) веб-порталға орналастырылатын мемлекеттік сатып алу туралы электрондық түрде басқа да ақпаратты ұсыну;
4. Оператор веб-портал арқылы мемлекетті сатып алу жүйесінің субъектілеріне және мүдделі тұлғаларға мынадай интерактивті қызметтерді ұсынады:
1) веб-порталда тіркелу;
2) мемлекеттік сатып алу жоспарын орналастыру;
3) мемлекеттік сатып алу саласында уәкілетті органға есептілік ұсыну;
4) Заңға сәйкес міндетті жариялауға жататын мемлекеттік сатып алу туралы мәліметтерді веб-порталға ұсыну;
5) мемлекеттік сатып алу саласында тізілімге енгізу үшін мәліметтерді веб-порталға ұсыну;
6) электрондық мемлекеттік сатып алуды өткізу.
5. Мемлекеттік сатып алу саласында электрондық қызметтерді Оператор өтеусіз негізде ұсынады.
3. Мемлекеттік сатып алу саласында ақпараттық
қызметтерді көрсету тәртібі
6. Интернет желісінің көрінген мүдделі тұлғасы Интернет шолушының мекен-жайлық жолына веб-порталдың электрондық адресін енгізеді, онда өзіне қызықты ақпараттық қызметті таңдайды және ұсынылған ақпаратпен танысады.
4. Мемлекеттік сатып алу саласында интерактивті
қызметті көрсету тәртібі $ 1 Веб-порталда тіркеу
7. Мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілері мен мүдделі тұлғаларды тіркеуді Оператор Қатысушының бес жұмыс күні ішінде тіркелуге берген өтініші, Пайдаланушыны тіркеуге берген өтініші және мөрімен куәландырылған немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен расталған электрондық құжат түрінде осы ережеге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес құрастырылған ақпараттық жүйеге қатысу туралы келісім негізінде жүзеге асырады.
8. Қатысушыны веб-порталда тіркеуді оның бірінші басшысы немесе веб-порталда оның атынан барлық іс-қимылды орындауға уәкілетті тұлға жүргізеді.
9. Осы Ережеге 1, 2-қосымшаларға сәйкес құжаттарда ұсынылған мәліметтер өзгерген жағдайда Қатысушы Операторға өзгерістер туралы дереу хабарлайды.
10. Оператор бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілері және басқа да мүдделі тұлғалар тіркеуден өткеннен кейін веб-порталға қатысу үшін пайдаланушылардың атын және парольді береді.

1) предоставление информации в электронном виде о государственных закупках, подлежащих обязательному опубликованию в соответствии с Законом Республики Казахстан «О государственных закупках» (далее – Закон);
2) предоставление информации в электронном виде, содержащейся в реестрах в сфере государственных закупок;
3) предоставление информации в электронном виде об отчетности в сфере государственных закупок;
4) предоставление иной информации в электронном виде о государственных закупках, размещаемых на веб-портале.
4. Оператор посредством веб-портала предоставляет субъектам системы государственных закупок и заинтересованным лицам следующие интерактивные услуги:
1) регистрация на веб-портале;
2) размещение плана государственных закупок;
3) представление отчетности уполномоченному органу в сфере государственных закупок;
4) представление на веб-портал сведений о государственных закупках, подлежащих обязательному опубликованию в соответствии с Законом;
5) представление на веб-портал сведений для включения в реестры в сфере государственных закупок;
6) проведение электронных государственных закупок.
5. Электронные услуги в сфере государственных закупок предоставляются Оператором на безвозмездной основе.
3. Порядок оказания информационных услуг
в сфере государственных закупок
6. Любое заинтересованное лицо сети Интернет вводит в адресной строке Интернет-обозревателя электронный адрес веб-портала, где выбирает интересующую его информационную услугу и ознакамливается с предоставленной информацией.
4. Порядок оказания интерактивных услуг
в сфере государственных закупок
§ 1. Регистрация на веб-портале
7. Регистрация субъектов системы государственных закупок и других заинтересованных лиц осуществляется Оператором в течение пяти рабочих дней на основании заявления на регистрацию Участника, заявления на регистрацию Пользователя и соглашения об участии в информационной системе, составляемых согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящим Правилам, заверенных печатью, или в виде электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью.
8. Регистрация Участника на веб-портале производится его первым руководителем или лицом, уполномоченным на выполнение всех действий на веб-портале от его имени.
9. В случае изменения сведений в документах, представленных согласно приложениям 1, 2 настоящих Правил, Участник незамедлительно уведомляет об изменениях Оператора.
10. Оператор в течение пяти рабочих дней после регистрации субъектов системы государственных закупок и других заинтересованных лиц выдает имена пользователей и пароли для участия на веб-портале.

11. Электрондық мемлекеттік сатып алуды өткізу рәсімдерін орындау үшін Қатысушының бірінші басшысы немесе ол өкілеттік берген тұлға веб-портал арқылы Қатысушының рөліне байланысты (тапсырыс беруші, ұйымдастырушы, әлеуетті өнім беруші) мемлекеттік сатып алу саласында Қатысушы өкілетінің, Оператордың, конкурстық комиссия мүшесінің, конкурстық комиссия хатшысының, сарапшының, сараптау комиссиясы мүшесінің тиісті рөлдерін тағайындайды.
12. Пайдаланушы веб-порталға қатысуды жүзеге асыратын жұмыс орны қауіпсіздігін дербес қамтамасыз етеді және пайдаланушының атының, парольінің, тіркеу куәлігінің құпиялығын сақтауға шаралар қолданады.
Тіркеу куәлігі электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба саласында уәкілетті орган белгілеген тәртіпте беріледі.
13. Пайдаланушының дұрыс аты мен парольін көрсетіп веб-порталда Пайдаланушы орындаған және (немесе) электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған барлық іс-қимылдар, лауазымды тұлға немесе оның өкілі болып табылатын Қатысушы атынан жүргізілген болып есептеледі.
14. Оператор мемлекеттік сатып алу жүйесі субъектілеріне осы Ережеге 1 және 2-қосымшаларға сәйкес ұсынылған мәліметтер толық немесе дұрыс болмаған жағдайда веб-порталға тіркеуден бас тартады.
15. Оператор тіркеуден бас тарту туралы мемлекеттік сатып алу жүйесі субъектілерін және басқа мүдделі тұлғаларды осы Ережеге 1 және  2-қосымшаларға сәйкес веб-портал арқылы құжаттарды алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде бас тарту себептерін көрсете отырып хабарлайды.
16. Қатысушы парольді үшінші тұлғалар ашқан жағдайда немесе "Электронды құжат және электронды сандық қол қою туралы" Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеу куәлігі қайтарылып алынған кезде, сондай-ақ Оператор пайдаланушының аты мен парольін берген қызметкер ұзақ ауырған, жұмыстан босатылған немесе қайтыс болған жағдайда Қатысушы тоқтата тұруды немесе пайдаланушының аты мен парольін қайтарып алуды бастайды.
17. Қатысу туралы келісімнің шарттарын Қатысушы орындамаған жағдайда Оператор пайдаланушының аты мен парольінің іс-қимылын тоқтата тұрады.
18. Әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші мемлекеттік сатып алуға теріс пиғылды қатысушылардың тізіліміне енгізілген кезде Оператор пайдаланушының аты мен парольін кейіннен осы пайдаланушыға хабарлай отырып қайтарып алады.
19. Оператор мемлекеттік сатып алуға теріс пиғылды қатысушылардың тізіліміне енгізілген өнім берушілерді веб-порталда тіркеуге бас тартады.
$ 2 Мемлекеттік сатып алу жоспарын орналастыру

11. Для выполнения процедур проведения электронных государственных закупок первый руководитель Участника или  уполномоченное им лицо назначает посредством веб-портала в зависимости от роли Участника (заказчик, организатор, потенциальный поставщик), соответствующие роли представителя Участника, Оператора, члена конкурсной комиссии, секретаря конкурсной комиссии, эксперта, члена экспертной комиссии и других должностных лиц в сфере государственных закупок.
12. Пользователь самостоятельно обеспечивает безопасность рабочего места, с которого осуществляется участие на веб-портале, и принимает меры к охране конфиденциальности имени пользователя, пароля, регистрационного свидетельства.
Регистрационное свидетельство выдается в порядке,  установленном уполномоченным органом в сфере электронного документа и электронной цифровой подписи.
13. Все действия, выполненные на веб-портале Пользователем, указавшим правильные имя пользователя и пароль, и (или) удостоверенные посредством электронной цифровой подписи, считаются произведенными от имени Участника, должностным лицом или представителем которого он является.
14. Оператор отказывает субъектам системы государственных закупок в регистрации на веб-портале в случае неполноты или недостоверности сведений, представленных согласно приложениям 1 и 2 настоящих Правил.
15. Об отказе в регистрации Оператор уведомляет субъектов системы государственных закупок и других заинтересованных лиц посредством веб-портала с указанием причин отказа в течение пяти рабочих дней со дня получения документов согласно приложениям 1 и 2 настоящих Правил.
16. Участник инициирует приостановление или отзыв имени пользователя и пароля в случае раскрытия пароля третьими лицами или при отзыве регистрационного свидетельства согласно законодательству Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи, а также в случае длительной болезни, увольнения, смерти сотрудника, которому были выданы Оператором имя пользователя и пароль.
17. В случае невыполнения Участником условий соглашения об участии Оператор приостанавливает действие имени пользователя и пароля.
18. При включении в реестр недобросовестных поставщиков  государственных закупок потенциального поставщика либо поставщика, Оператор производит отзыв имени пользователя и пароля с последующим уведомлением данного пользователя.
19. Оператор отказывает в регистрации на веб-портале поставщикам, включенным в реестр недобросовестных участников государственных закупок.
§ 2. Размещение плана государственных закупок

20. Тапсырыс беруші веб-порталға мемлекеттік сатып алу жылдық жоспарын электрондық форматта Мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте оны бекіткен күннен кейін бес жұмыс күні ішінде енгізеді.
21. Мемлекеттік сатып алу жылдық жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда тапсырыс беруші тапсырыс беруші веб-порталға мемлекеттік сатып алу жылдық жоспарын электрондық форматта Мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте оны қабылдаған күннен кейін бес жұмыс күні ішінде енгізеді.
$ 3 Мемлекеттік сатып алу саласында уәкілетті
органға есептілік ұсыну
22. Тапсырыс берушінің тіркелген пайдаланушыларына жеке кабинетте Қазақстан Республикасы Президенті анықтаған бірінші басшының не жауапты хатшының немесе жауапты хатшының өкілетін жүзеге асыратын лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат арқылы мемлекеттік сатып алу саласында уәкілетті органға есептілік ұсыну мүмкіндігі беріледі.
$ 4 Заңға сәйкес міндетті жариялауға жататын мемлекеттік
сатып алу туралы мәліметтерді ұсыну
23. Тапсырыс берушінің және ұйымдастырушының жеке кабинетінде тіркелген пайдаланушыларға Заңға сәйкес міндетті жариялауға жататын мемлекеттік сатып алу туралы мәліметтерді веб-порталға электрондық құжат арқылы ұсыну мүмкіндігі беріледі.
$ 5 Мемлекеттік сатып алу саласындағы тіркелімде
болатын мәліметтерді ұсыну
24. Жеке кабинетте тапсырыс берушінің тіркелген пайдаланушыларына Қазақстан Республикасы Президенті анықтаған басшының не жауапты хатшының немесе жауапты хатшының өкілетін жүзеге асыратын лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат арқылы мемлекеттік сатып алуға теріс пиғылды қатысушылардың тізіліміне енгізу үшін тапсырыс берушінің, не оның міндетін атқарушы тұлғаның мәліметтерін қоспағанда Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 қарашадағы N 1149 қаулысымен бекітілген мемлекеттік сатып алу саласында тіркелімді қалыптастыру және жүргізу Ережесіне сәйкес уәкілетті органға мәліметтер ұсыну мүмкіндігі беріледі.
25. Уәкілетті орган веб-портал арқылы ұсынылған мәліметтерді тексеруді жүзеге асырады. Бар мәліметтер қолданыстағы заңнамаға сәйкес келмеуі анықталған жағдайда тапсырыс берушіге хабарлама жібереді.
$ 6 Электрондық мемлекеттік сатып алуды жүргізу

20. Заказчик вносит на веб-портал годовой план государственных закупок в электронном формате, в течение пяти рабочих дней после его утверждения в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
21. В случае внесения изменений и (или) дополнений в годовой план государственных закупок, заказчик вносит на веб-портал уточненный годовой план в электронном формате в течение пяти рабочих дней после их принятия в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
§ 3. Представление отчетности уполномоченному органу
в сфере государственных закупок
22. Зарегистрированным пользователям заказчика в личном кабинете предоставляется возможность представления уполномоченному органу отчетности в сфере государственных закупок, посредством электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью первого руководителя либо ответственного секретаря или иных осуществляющих полномочия ответственного секретаря должностных лиц, определяемых Президентом Республики Казахстан, заказчика либо лица, исполняющего его обязанности.
§ 4. Представление сведений о государственных закупках,
подлежащих обязательному опубликованию в соответствии с Законом
23. Зарегистрированным пользователям заказчика и организатора в личном кабинете предоставляется возможность представления посредством электронного документа на веб-портал сведений о государственных закупках, подлежащих обязательному опубликованию в соответствии с Законом.
§ 5. Представление сведений, содержащихся в реестрах
в сфере государственных закупок
24. Зарегистрированным пользователям заказчика в личном кабинете предоставляется возможность представления уполномоченному органу сведений в соответствии с Правилами формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года № 1149, за исключением сведений для включения в реестр недобросовестных участников государственных закупок, посредством электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью руководителя либо ответственного секретаря или иных осуществляющих полномочия ответственного секретаря должностных лиц, определяемых Президентом Республики Казахстан, заказчика либо лица, исполняющего его обязанности.
25. Уполномоченный орган посредством веб-портала осуществляет проверку представленных сведений. В случае выявления несоответствия содержащихся сведений действующему законодательству направляет соответствующее уведомление заказчику.
§ 6. Проведение электронных государственных закупок

26. Баға ұсыныстарын сұрау, конкурс және бір көзден алу, сондай-ақ мемлекеттік сатып алу туралы шартты жасасу тәсілдерімен электрондық мемлекеттік сатып алуды жүргізу тәртібі мен мерзімі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы N 1301 қаулысымен бекітілген мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру Ережесі (бұдан әрі – Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесі) анықталады.
27. Электрондық мемлекеттік сатып алу қорытындысы бойынша тапсырыс беруші жеңімпазбен мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес мемлекеттік сатып алу туралы шартты жасасады.
28. Веб-порталда жұмыс уақыты болып Астана қаласының уақыты есептеледі.
29. Заңда көзделмеген жағдайларда электрондық мемлекеттік сатып алу веб-портал арқылы өткізілмеген болып табылады.
30. Электрондық мемлекеттік сатып алу қайтадан өткізілмеген болып танылған жағдайда, тапсырыс беруші осы мемлекеттік сатып алуды Заңға сәйкес веб-порталды пайдаланбай жүзеге асыруға құқылы.
$ 7 Баға ұсынысын сұрау тәсілімен электрондық
мемлекеттік сатып алуды жүргізу
31. Ұйымдастырушы тапсырыс беруші веб-порталға орналастырған мемлекеттік сатып алу жылдық жоспары негізінде веб-порталда баға ұсынысын сұрау тәсілімен мемлекеттік сатып алу тұралы хабарламаны жасайды және жариялайды.
32. Электрондық мемлекеттік сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім берушілер Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесі белгілеген тәртіпте және мерзімде веб-порталға электрондық құжат арқылы баға ұсыныстарын береді.
33. Мынадай жағдайларда әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы веб-портал функционалы арқылы автоматты түрде қабылданбайды:
1) ол осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген сомадан асатын болса;
2) әлеуетті өнім беруші бірден артық баға ұсынысын берсе.
34. Әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы әлеуетті өнім беруші хабарлама алғаннан кейін веб-порталға қабылданған болып есептеледі.
35. Әлеуетті өнім беруші оған өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге рұқсат берілмейтін бір ғана баға ұсынысын беруге құқылы.
36. Ұйымдастырушы баға ұсынысын беру мерзімі аяқталған күннен кейінгі бір жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушінің баға ұсыныстарын веб-портал арқылы ашуды және қарауды жүргізеді.
Егер ұйымдастырушы баға ұсыныстарын ашу күнінде ашуды жүргізбеген болса, Оператор веб-портал арқылы ұйымдастырушыға хабарлайды.
37. Егер әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жобасына келіспеген не елеулі шарттарын өзгертуді және (немесе) толықтыруды ұсынса ұйымдастырушы веб-портал арқылы әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысын қабылдамайды.

26. Порядок и сроки проведения электронных государственных закупок способами запроса ценовых предложений, конкурса и из одного источника, а также заключение договора о государственных закупках определяются Правилами осуществления государственных закупок, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года № 1301 (далее - Правила осуществления государственных закупок).
27. По итогам электронных государственных закупок, заказчик заключает с победителем договор о государственных закупках в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
28. Временем работы веб-портала считается время города Астаны.
29. Электронные государственные закупки признаются несостоявшимися посредством веб-портала в случаях, предусмотренных Законом.
30. В случае признания повторных электронных государственных закупок несостоявшимися, заказчик вправе осуществить данные государственные закупки без использования веб-портала, в соответствии с Законом.
§ 7. Проведение электронных государственных закупок
способом запроса ценовых предложений
31. Организатор на основании размещенного заказчиком на веб-портале годового плана государственных закупок создает и публикует на веб-портале объявление об электронных государственных закупках способом запроса ценовых предложений.
32. Потенциальные поставщики, участвующие в электронных государственных закупках, в порядке и сроки, установленные Правилами осуществления государственных закупок, представляют ценовые предложения посредством электронного документа на веб-портал.
33. Ценовое предложение потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению посредством функционала веб-портала в следующих случаях:
1) оно превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров, работ, услуг;
2) потенциальный поставщик представил более одного ценового предложения.
34. Ценовое предложение потенциального поставщика считается принятым на веб-портал после получения потенциальным поставщиком уведомления.
35. Потенциальные поставщики представляют только одно ценовое предложение, внесение изменений и (или) дополнений в которое не допускается.
36. Организатор в течение одного рабочего дня, следующего за днем окончания срока представления ценовых предложений, производит вскрытие и рассмотрение ценовых предложений потенциальных поставщиков посредством веб-портала.
В случае если организатор в день вскрытия ценовых предложений не произвел вскрытие, Оператор посредством веб-портала уведомляет организатора.
37. Организатор посредством веб-портала отклоняет ценовое предложение потенциального поставщика в случае, если потенциальный поставщик не согласен либо предлагает изменить и (или) дополнить существенные условия проекта договора о государственных закупках.

38. Егер осы Ереженің 37-тармағында көзделген негіздемелер бойынша баға ұсыныстарынан бас тартқаннан кейін әлеуетті өнім берушінің екіден кем баға ұсыныстары қалса, онда осындай мемлекеттік сатып алу өткізілмеген болып танылады және мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы баға ұсыныстарын сұрау тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алуды қайтадан жүзеге асыруға құқылы.
39. Баға ұсыныстарын сұрау тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алудың жеңімпазы болып ең аз баға ұсынысын берген әлеуетті өнім беруші табылады. Егер ең аз баға ұсынысын бірнеше әлеуетті өнім беруші ұсынса, жеңімпаз болып баға ұсынысы басқа әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарынан ертерек түскен әлеуетті өнім беруші табылады. Баға ұсыныстарын салыстыру веб-порталда автоматты түрде жүргізіледі.
40. Егер баға ұсыныстарын беру мерзімі ішінде әлеуетті өнім берушілердің екіден кем емес баға ұсынысы берілсе, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы баға ұсыныстарын беру мерзімін бес жұмыс күніне ұзартады.
41. Баға ұсынысын сұрау тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алу қорытындысын мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының өкілі
веб-порталда әлеуетті өнім берушілер баға ұсыныстарын беру мерзімі аяқталған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей бекітуі және жариялауы тиіс.
$ 8 Конкурс тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып
алуды өткізу
42. Ұйымдастырушы Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесіне сәйкес конкурстық құжаттаманы әзірлейді және электрондық құжат түрінде веб-порталда ұсынады.
43. Электрондық мемлекеттік сатып алуды конкурс тәсілімен жүзеге асыру үшін мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесіне сәйкес конкурстық комиссияны құрады және бекітеді.
44. Ұйымдастырушы қажет болған жағдайда Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесіне сәйкес сараптау комиссиясының құрамын (сарапшыны) құруға және бекітуге құқылы.
45. Жеке кабинетте барлық іс-қимылды орындауға өкілетті тұлға мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы атынан осы Ереженің 43, 44-тармақтарына сәйкес пайдаланушылар рөлін бөледі.
46. Тапсырыс беруші конкурстық құжаттаманы Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесіне сәйкес веб-порталды электрондық цифрлық қолтаңба арқылы бекітеді.
47. Ұйымдастырушы тапсырыс беруші бекіткен конкурстық құжаттама негізінде веб-порталда конкурс тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алу туралы хабарландыруды жариялайды.

38. Если после отклонения ценовых предложений по основаниям, предусмотренным пунктами 33 и 37 настоящих Правил, осталось менее двух ценовых предложений потенциальных поставщиков, то такие государственные закупки признаются несостоявшимися и организатор государственных закупок осуществляет повторные электронные государственные закупки способом запроса ценовых предложений.
39. Победителем электронных государственных закупок способом запроса ценовых предложений признается потенциальный поставщик, предложивший наименьшее ценовое предложение. В случае, если наименьшее ценовое предложение представлено несколькими потенциальными поставщиками, победителем признается потенциальный поставщик, ценовое предложение которого поступило ранее ценовых предложений других потенциальных поставщиков. Сопоставление ценовых предложений производится веб-порталом автоматически.
40. Если в течение срока представления ценовых предложений предоставлено менее двух ценовых предложений потенциальных поставщиков, организатор государственных закупок продлевает срок представления ценовых предложений на пять рабочих дней.
41. Итоги электронных государственных закупок способом запроса ценовых предложений должны быть утверждены и опубликованы на веб-портале представителем организатора государственных закупок не позднее трех рабочих дней со дня окончания срока представления потенциальными поставщиками ценовых предложений.
§ 8. Проведение электронных государственных закупок
способом конкурса
42. Организатор разрабатывает конкурсную документацию в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок и предоставляет в виде электронного документа на веб-портал.
43. Для осуществления электронных государственных закупок способом конкурса, организатор государственных закупок создает и утверждает конкурсную комиссию в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок.
44. Организатор при необходимости создает и утверждает состав экспертной комиссии (эксперта) в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок.
45. В личном кабинете лицо, уполномоченное на выполнение всех действий на веб-портале от имени организатора государственных закупок, распределяет роли пользователям, в соответствии с пунктами 43, 44 настоящих Правил.
46. Заказчик утверждает конкурсную документацию в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок посредством электронной цифровой подписи на веб-портале.
47. Организатор на основании утвержденной заказчиком конкурсной документации публикует объявление об электронных государственных закупках способом конкурса на веб-портале.

48. Ұйымдастырушы веб-портал арқылы конкурстық құжаттаманың ережесін электрондық мемлекеттік сатып алуға қатысушы әлеуетті өнім берушілерге түсіндіреді.
49. Электрондық мемлекеттік сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім берушілер Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесі бекіткен тәртіп пен мерзімде веб-порталдағы электрондық құжат арқылы конкурсқа қатысу өтінімін, конкурстық баға ұсыныстарын береді.
Әлеуетті өнім беруші конкурс тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алуға қатысу кезінде конкурстық өтінімді қамтамасыз ету және мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындауды қамтамасыз ету Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесінде белгіленген тәртіпте енгізіледі.
50. Веб-портал автоматты түрде басқа ақпараттық жүйелер және/немесе мемлекеттік деректер базасынан сұрау арқылы веб-порталда тіркелген әлеуетті өнім беруші туралы мынадай мәліметтердің:
1) заң органдарында әлеуетті өнім берушілерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтердің;
2) әлеуетті өнім берушіде салық берешектерінің болмауы туралы және (немесе) конкурс тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алудың басталу күнінің алдында болатын үш айдан астам жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналары бойынша мәліметтердің болуын анықтайды;
3) мемлекеттік сатып алуға қатысу үдерісі үшін қажет басқа да мәліметтер.
51. Веб-порталдың басқа ақпараттық жүйелерге сұрау салу нәтижелері бойынша олар туралы мәліметтер осы Ереженің 50-тармағында көрсетілген әлеуетті өнім берушілер электрондық мемлекеттік сатып алуға қатысуға жіберілмейді.
Егер әлеуетті өнім берушіде мерзімі өтіп кеткен салық берешегі және (немесе) конкурс тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алудың басталу күнінің алдында болатын үш айдан астам жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешегі болса, мұндай әлеуетті өнім беруші конкурс тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алуға қатысуға жіберілмейді.
52. Веб-порталда өтінімдерді ашу мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурстық құжаттамада көрсеткен күнде және уақытта Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесіне сәйкес конкурстық комиссияны мүшелерінің көпшілігінің қатысуымен жүргізіледі.
53. Конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасы жүйемен автоматты түрде қалыптасады және төраға, конкурстық комиссия мүшелері және хатшы электрондық цифрлық қолтаңба арқылы конкурстық құжаттамада көрсетілген ашу күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде қол қояды.

48. Организатор посредством веб-портала разъясняет положения конкурсной документации потенциальным поставщикам, участвующим в электронных государственных закупках.
49. Потенциальные поставщики, участвующие в электронных государственных закупках, в порядке и сроки, установленные Правилами осуществления государственных закупок, представляют заявку на участие в конкурсе, конкурсные ценовые предложения посредством электронного документа на веб-портал.
При участии потенциального поставщика в электронных государственных закупках способом конкурса обеспечение конкурсной заявки и обеспечение исполнения договора о государственных закупках вносятся в порядке, установленном Правилами осуществления государственных закупок.
50. Веб-портал автоматически посредством обращения в другие информационные системы и/или государственные базы данных определяет наличие следующих сведений о потенциальном поставщике, зарегистрированном на веб-портале:
1) сведений о государственной регистрации (перерегистрации) потенциального поставщика в органах юстиции;
2) сведений об отсутствии у потенциального поставщика налоговой задолженности и (или) задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды более чем за три месяца, предшествующие дате начала электронных государственных закупок способом конкурса;
3) иные сведения, необходимые для процесса участия в государственных закупках.
51. По результатам обращения веб-портала в другие информационные системы, потенциальные поставщики, сведения о которых, указанные в пункте 50 настоящих Правил отсутствуют, не допускаются к участию в электронных государственных закупках.
В случае, если у потенциального поставщика имеется просроченная налоговая задолженность и (или) задолженность по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды более чем за три месяца, предшествующие дате начала электронных государственных закупок способом конкурса, такой потенциальный поставщик не допускается к участию в электронных государственных закупках способом конкурса.
52. Вскрытие заявок на веб-портале происходит в день и время, указанные организатором государственных закупок в конкурсной документации, в присутствии большинства членов конкурсной комиссии в соответствии с Правилами осуществления государственных закупок.
53. Протокол вскрытия конкурсных заявок формируется системой автоматически и подписывается председателем, членами конкурсной комиссии и секретарем в течение трех рабочих дней со дня вскрытия, указанного в конкурсной документации, посредством электронной цифровой подписи.

54. Сараптау комиссиясы (сарапшы) құрылған жағдайда сарапшының жеке кабинетінде әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін қарау және конкурстық комиссия мүшелеріне электрондық құжат арқылы сараптау қорытындысын ұсыну мүмкіндігі беріледі.
55. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарайды және Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесі белгілеген тәртіп пен мерзімде әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға рұқсаты туралы шешім қабылдайды (конкурсқа қатысушы деп таниды).
56. Конкурстық комиссия мүшелеріне жеке кабинетте әр қаралған өтінім бойынша қабылданбаған жағдайда, қабылданбау себебі көрсетіле отырып дауыс беру мүмкіндігі беріледі.
57. Веб-портал комиссия мүшелерінің дауыс беру қорытындысы бойынша алынған деректер негізінде жіберілген және қайтаруға жататын әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін анықтайды.
58. Конкурстық комиссия әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға рұқсат туралы шешім қабылданған (конкурсқа қатысушы деп танылған) күннен бастап екі жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы төраға, конкурстық комиссия мүшелері және хатшы қол қойған электрондық құжат түрінде конкурсқа қатысуға рұқсат туралы хаттаманы қалыптастырады және веб-порталда жариялайды.
59. Электрондық мемлекеттік сатып алуға қатысушы әлеуетті өнім берушілер және конкурсқа қатысуға жіберілгендер конкурсқа қатысуға рұқсат туралы хаттаманы жариялаған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде веб-порталға конкурстық баға ұсынысы бар электрондық құжатты ұсынады.
60. Конкурстық комиссия баға ұсыныстарын берген мерзім аяқталған күннен кейінгі екі жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушілердің баға ұсынысын қарайды.
61. Егер конкурстық баға ұсынысы осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген сомадан асқан жағдайда әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысы автоматты түрде қабылданбайды.
62. Егер конкурстық баға ұсынысы демпингтік болып табылған жағдайда әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысын веб-портал арқылы конкурстық комиссия қабылдамайды. Демпингтік баға есебінің тәртібі мемлекеттік сатып алу Ережесімен анықталады.
63. Егер конкурстық баға ұсыныстары осы Ереженің 59, 60-тармақтарында көрсетілген негіздемелер бойынша қабылданбаған жағдайда конкурсқа қатысушылардың конкурста екі және одан да көп баға ұсыныстары қатысса веб-портал конкурсқа қатысуға рұқсат туралы хаттамада көрсетілген конкурсқа қатысушылардың қайтарылмаған конкурстық баға ұсыныстарына қатысты өлшемдердің пайыздық мағынасын қолдану арқылы конкурсқа қатысушылардың шартты бағасын анықтайды.
Конкурсқа қатысушылардың шартты бағаларын салыстыру және ең аз шартты баға негізінде электрондық мемлекеттік сатып алудың жеңімпазын анықтау веб-порталда автоматты түрде жүргізіледі.

54. В случае создания экспертной комиссии (эксперта), в личном кабинете эксперта предоставляется возможность рассмотрения заявок потенциальных поставщиков и предоставления посредством электронного документа членам конкурсной комиссии экспертного заключения.
55. Конкурсная комиссия рассматривает заявки на участие в конкурсе и принимает решение о допуске потенциальных поставщиков к участию в конкурсе (признает участниками в конкурсе) в порядке и сроки установленные Правилами осуществления государственных закупок.
56. Членам конкурсной комиссии в личном кабинете предоставляется возможность голосования по каждой рассмотренной заявки, в случае отклонения, с указанием причин отклонения.
57. Веб-портал на основании данных, полученных по итогам голосования членов комиссии, определяет заявки потенциальных поставщиков, допущенных и подлежащих отклонению.
58. Конкурсная комиссия в течение двух рабочих дней со дня принятия решения о допуске потенциальных поставщиков к участию в конкурсе (признания участниками конкурса) формирует и публикует на веб-портале протокол о допуске к участию в конкурсе, в виде электронного документа подписываемый председателем, членами конкурсной комиссии и секретарем посредством электронной цифровой подписи.
59. Потенциальные поставщики, участвующие в электронных государственных закупках и допущенные к участию в конкурсе, в течение двух рабочих дней со дня публикации протокола о допуске к участию в конкурсе, представляют электронный документ, содержащий конкурсное ценовое предложения на веб-портал.
60. Конкурсная комиссия в течение двух рабочих дней, следующих за днем окончания срока представления ценовых предложений, рассматривает ценовые предложения потенциальных поставщиков.
61. Конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом в случае, если конкурсное ценовое предложение превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров, работ, услуг.
62. Конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика подлежит отклонению конкурсной комиссией посредством веб-портала в случае, если цена конкурсного ценового предложения является демпинговой. Порядок расчета демпинговой цены определяется Правилами осуществления государственных закупок.
63. В случае, если после отклонения конкурсных ценовых предложений по основаниям, указанным в пунктах 59, 60 настоящих Правил, в конкурсе участвуют два и более конкурсных ценовых предложений участников конкурса, веб-портал определяет условные цены участников конкурса посредством применения в отношении неотклоненных конкурсных ценовых предложений участников конкурса процентного значения критериев, указанных в протоколе о допуске к участию в конкурсе.
Сопоставление условных цен участников конкурса и определение победителя электронных государственных закупок на основе наименьшей условной цены производится веб-порталом автоматически.

64. Конкурстық комиссия баға ұсыныстарын беру мерзімі аяқталған күннен кейінгі екі жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы төраға, конкурстық комиссия мүшелері және хатшы қол қойған конкурстың қорытындысы туралы хаттаманы қалыптастырады және жариялайды.
$ 9 Бір көзден алу тәсілімен электрондық мемлекеттік
сатып алуды өткізу
65. Ұйымдастырушы Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесімен белгіленген тәртіпте анықталатын әлеуетті өнім берушіге бір көзден алу тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алуды өткізуге қатысу туралы шақыру жібереді, сондай-ақ шақыруды веб-порталда электрондық құжат түрінде орналастырады.
66. Бір көзден алу тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алуды өткізуге қатысу үшін шақыру алған әлеуетті өнім беруші веб-порталда тіркелмеген жағдайда осы Ережеге сәйкес тіркеуден өтуі тиіс.
67. Тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау қызметтерді көрсету туралы ұсыныстарды қабылдаған жағдайда әлеуетті өнім беруші ұйымдастырушыға веб-порталға электрондық құжат жіберу арқылы сұраған ақпаратты ұсынады.
Осы ретте, веб-портал осы Ереженің 50, 51-тармақтарында көзделген іс-әрекеттерді орындайды.
68. Ұйымдастырушы сұраған ақпаратты әлеуетті өнім беруші жіберген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде бір көзден алу тәсілімен электрондық мемлекеттік сатып алуды өткізу қорытындысы туралы хаттаманы қалыптастырады және веб-порталға орналастырады.
5. Қорытынды ережелер
69.  Осы Ережеде және мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада келісілмеген веб-портал тараптары арасында туындаған барлық басқа қатынастар Қазақстан Республикасы азаматтық заңнамасымен реттеледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
N 643 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік сатып алу
жүйесінің субъектілеріне
және басқа да мүдделі
тұлғаларға электрондық
қызметтер көрсету ережесіне
1-қосымша
Мемлекеттік сатып алу веб-порталын
пайдаланушыны тіркеуге өтініш
Мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдаланушы ретінде ___________
(жеке тұлғаның аты-жөні)
осы өтініште көрсетілген мәліметтерге сәйкес тіркеуді және пайдаланушының атын және парольін беруіңізді өтінемін.
Пайдаланушының сәйкестендіру деректері:
ЖСН: _____________________________________________________________
Тегі, аты-жөні:___________________________________________________
Жеке куәліктің (паспорттың) нөмірі: ______________________________
Берілген күні: ___________________________________________________
Беру органы:______________________________________________________
Жеке тұлғаның СТН :________________________________________________
Электрондық поштаның мекен-жайы:__________________________________
Жұмыс телефонының нөмірі:_________________________________________
Ұялы телефонның нөмірі:___________________________________________
Лауазымы _________________________________________________________
Аутентификация тіркеу куәлігінің деректері:
БСН ______________________________________________________________
Ұйымның атауы ____________________________________________________
Сериялық нөмірі___________________________________________________
Мәліметтердің толықтығын және дұрыстығын растаймын.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде (дерекқорда) қамтылған және (немесе) банктік және/немесе салық құпиясын құрайтын қосымша мәліметтер алуға қарсы емеспін.
20___ж. "_____" _________________
Пайдаланушының қолы _____________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
N 643 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік сатып алу
жүйесінің субъектілеріне
және басқа да мүдделі
тұлғаларға электрондық
қызметтер көрсету ережесіне
2-қосымша
Мемлекеттік сатып алу веб-порталына
қатысушыны тіркеуге өтініш
Мемлекеттік сатып алу веб-порталына ____________________________
(Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөні)
Қатысушы ретінде тіркеуіңізді сұраймын.
Қатысушының рөлі
[ ] Тапсырыс беруші
[ ] Ұйымдастырушы
[ ] Беруші
Қатысушының сәйкестендіру деректері (заңды тұлғалардың, құрылымдық бөлімшелердің, филиалдың, өкілеттіктердің, жеке кәсіпкердің)
БСН* ___________________________________________________________
СТН ____________________________________________________________
Толық атауы: ___________________________________________________
Құрылымдық бөлімшенің атауы** __________________________________
Орналасқан жері (заңды мекен-жайы) _____________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің берген орган, нөмірі, күні
________________________________________________________________
Филиалды құрған заңды тұлға туралы мәліметтер (өкілеттік)***
БСН ____________________________________________________________
СТН ____________________________________________________________
Толық атауы ____________________________________________________
Өтініш беруші туралы мәлімет *****
ЖСН ____________________________________________________________
Тегі: __________________________________________________________
Аты: ___________________________________________________________
Әкесінің аты: __________________________________________________
Лауазымы: ______________________________________________________
Қатысушының байланысу ақпараты
Ұйымның электрондық пошта мекен-жайы : __________________________
Пошта мекен-жайы : ______________________________________________
Телефон: _______________________________________________________
Факс: __________________________________________________________
Резиденттік елі: _______________________________________________
Құрылтайшылар құрамы
(егер құрылтайшылар саны біреуден асқан жағдайда, оны ұқсас жолдармен толықтыру қажет)
Құрылтайшының атауы: ___________________________________________
Құрылтайшының БСН: _____________________________________________
Құрылтайшының СТН: _____________________________________________
Құрылтайшының жарғылық капиталдағы үлесі пайызбен (%) __________
Акционерлер құрамы
(егер акционерлер саны біреуден асқан жағдайда, оны ұқсас жолдармен толықтыру қажет)
Акционердің атауы: _____________________________________________
Акционердің БСН: _______________________________________________
Акционердің СТН: _______________________________________________
Акционерге тиесілі акцияның пайызы (%) _________________________
Қатысушылар атрибуттары
[ ] Республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісі
[ ] Жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісі
[ ] Ұлттық компания
[ ] Отандық тауар өндіруші
[ ] Кіші кәсіпкерлік субъектісі
[ ] Мүгедектер бірлестігі
[ ] Мемлекеттік монополия субъектісі
[ ] Табиғи монополия субъектісі
[ ] Отандық кәсіпкер
[ ] Жауапты кәсіпкер
[ ] Консорциум
Мәліметтердің толықтығын және дұрыстығын растаймын.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде (дерекқорда) қамтылған және (немесе) банктік және/немесе салық құпиясын құрайтын қосымша мәліметтер алуға қарсы емеспін.
20___ж. "_____" _________________
Өтініш берушінің қолы ___________________________________________
* Тапсырыс берушінің құрылымдық бөлімшесі болып табылатын ұйымдастыру үшін тапсырыс берушінің БСН. Жеке кәсіпкер үшін жеке кәсіпкерлік нысанында ЖСН көрсетіледі
** Тапсырыс берушінің құрылымдық бөлімшесі болып табылатын ұйымдастыру үшін.
*** Тапсырыс берушінің филиалы (өкілеттігі) болып табылатын ұйымдастырушы үшін.
**** Бірінші басшы немесе оның атынан веб-порталда барлық іс-қимылды орындауға уәкілетті тұлға туралы мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
N 643 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік сатып алу
жүйесінің субъектілеріне
және басқа да мүдделі
тұлғаларға электрондық
қызметтер көрсету ережесіне
3-қосымша
Мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдалану туралы
КЕЛІСІМ
Осы келісім мемлекеттік сатып алу саласында біріңғай оператор мен (бұдан әрі – Оператор) және мемлекеттік сатып алу веб-порталына қатысушы (тапсырыс беруші, ұйымдастырушы, әлеуетті өнім беруші) (бұдан әрі – Қатысушы) арасындағы өзара қарым қатынасты реттеу үшін арналған.
Осы Келісім Мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілеріне және басқа да мүдделі тұлғаларға электрондық қызметтер көрсету Ережесіне сәйкес әзірленген.
Келісім веб-порталда тіркелген күннен бастап күшіне енеді.

64. Конкурсная комиссия в течение двух рабочих дней, следующих за днем окончания срока представления ценовых предложений, формирует и публикует протокол об итогах конкурса, подписываемый председателем, членами конкурсной комиссии и секретарем посредством электронной цифровой подписи.
§ 9. Проведение электронных государственных закупок
способом из одного источника
65. Организатор направляет потенциальному поставщику, определяемому в порядке, установленном Правилами осуществления государственных закупок, приглашение об участии в электронных государственных закупках способом из одного источника, а также размещает приглашение в виде электронного документа на веб-портале.
66. Потенциальный поставщик, получивший приглашение для участия в электронных государственных закупках способом из одного источника, при отсутствии регистрации на веб-портале должен пройти регистрацию в соответствии с настоящими Правилами.
67. В случае принятия предложения о поставке товаров, выполнения работ, оказания услуг потенциальный поставщик представляет организатору запрашиваемую информацию, посредством направления электронного документа, на веб-портал.
При этом веб-портал выполняет действия, предусмотренные пунктами 50, 51 настоящих Правил.
68. Организатор в течение трех рабочих дней со дня представления потенциальным поставщиком запрашиваемой информации, формирует и размещает на веб-портале протокол об итогах государственных закупок способом из одного источника.
5. Заключительные положения
69. Все иные отношения, возникшие между сторонами веб-портала, не оговоренные в настоящих Правилах и законодательством о государственных закупках, регулируются гражданским законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к Правилам оказания
электронных услуг субъектам
системы государственных закупок
и другим заинтересованным лицам,
утвержденным приказом Министра финансов
Республики Казахстан от
30 декабря 2008 года № 643
Заявление на регистрацию пользователя
веб-портала государственных закупок
Прошу зарегистрировать ______________________ в качестве
(ФИО физического лица)
пользователя веб- портала государственных закупок, в соответствии
с указанными в настоящем заявлении сведениями и выдать имя
пользователя и пароль.
Идентификационные данные пользователя:
ИИН: _________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество:_______________________________________
Номер удостоверения личности (паспорта): _____________________
Дата выдачи: _________________________________________________
Орган выдачи:_________________________________________________
РНН физического лица:_________________________________________
Адрес электронной почты:______________________________________
Номер рабочего телефона:______________________________________
Номер мобильного _____________________________________________
телефона:_____________________________________________________
Должность ____________________________________________________
Данные регистрационного свидетельства аутентификации:
БИН___________________________________________________________
Наименование организации______________________________________
Серийный номер________________________________________________
Полноту и достоверность сведений подтверждаю.
Не возражаю против получения дополнительных сведений содержащихся
в государственных информационных системах (базах данных) и (или)
составляющих банковскую и/или налоговую тайны.
Дата «_____» ______________ 20___г.
Подпись пользователя___________________________
Приложение 2 к Правилам оказания
электронных услуг субъектам
системы государственных закупок
и другим заинтересованным лицам,
утвержденным приказом Министра финансов
Республики Казахстан от
30 декабря 2008 года № 643
Заявление на регистрацию участника
веб-портала государственных закупок
Прошу зарегистрировать ________________________________________
(Наименование юр. лица или ФИО физ. лица)
в качестве участника веб-портала государственных закупок.
Роль участника
[ ] Заказчик
[ ] Организатор
[ ] Поставщик
Идентификационные данные участника (юридического лица,
структурного подразделения,  филиала, представительства,
индивидуального предпринимателя)
БИН* _____________________________________________________
РНН ______________________________________________________
Полное наименование: ______________________________________
Наименование структурного подразделения** __________________
Местонахождение (юридический  адрес)_______________________
Номер, Дата, Орган выдачи свидетельства о государственной регистрации
__________________________________________________________
Сведения о юридическом лице, создавшем филиал
(представительство)***
БИН _____________________________________
РНН _____________________________________
Полное наименование_______________________
Сведения о заявителе ****
ИИН            _________________________________________
Фамилия:       _________________________________________
Имя:           _________________________________________
Отчество:      _________________________________________
Должность:     _________________________________________
Контактная информация участника
Адрес электронной почты организации:_________________
Почтовый адрес:_____________________
Телефон:____________________________
Факс:_______________________________
Страна резидентства:________________
Состав учредителей
(в случае, если количество учредителей более одного, необходимо
дополнить строками по аналогии)
Наименование учредителя:__________________________
БИН учредителя:_____________________
РНН учредителя:_____________________
Доля учредителя в уставном капитале в процентах (%) ________
Состав акционеров
(в случае, если количество акционеров более одного, необходимо
дополнить строками по аналогии)
Наименование акционера:___________
БИН акционера:___________________
РНН акционера:___________________
Процент акций, принадлежащий акционеру (%) ________
Атрибуты участника
[ ]  Администратор республиканской бюджетной программы
[ ]  Администратор местной бюджетной программы
[ ]  Национальная компания
[ ]  Отечественный товаропроизводитель
[ ]  Субъект малого предпринимательства
[ ]  Объединение инвалидов
[ ]  Субъект государственной монополии
[ ]  Субъект естественной монополии
[ ]  Отечественный поставщик
[ ]  Отечественный предприниматель
[ ]  Консорциум
Полноту и достоверность сведений подтверждаю. Не возражаю против
получения дополнительных сведений содержащихся в государственных
информационных системах (базах данных) и (или) составляющих
банковскую и/или налоговую тайны.
Дата «_____» _________________ 200___г.
подпись заявителя__________________________
* Для организатора, являющегося структурным подразделением
заказчика, указывается БИН заказчика. Для индивидуального
предпринимателя в форме личного предпринимательства указывается ИИН.
** Для организатора, являющегося структурным подразделением
заказчика.
*** Для организатора, являющегося филиалом (представительством)
заказчика.
**** Указываются сведения о первом руководителе или лице,
уполномоченном на выполнение всех действий на веб-портале от его
имени.
Приложение 3 к
Правилам оказания
электронных услуг субъектам
системы государственных закупок
и другим заинтересованным лицам,
утвержденным приказом Министра финансов
Республики Казахстан от
30 декабря 2008 года № 643
СОГЛАШЕНИЕ
об использовании веб-портала государственных закупок
Настоящее соглашение предназначено для урегулирования взаимоотношений между единым оператором в сфере государственных закупок (далее – Оператор) и участником (заказчик, организатор, потенциальный поставщик) веб-портала государственных закупок (далее - Участник).
Настоящее Соглашение разработано в соответствии с Правилами оказания электронных услуг субъектам системы государственных закупок и другим заинтересованным лицам.
Соглашение вступает в силу со дня регистрации на веб-портале.

1. Жалпы ережелер
Веб-портал мемлекеттік электрондық мемлекеттік жүйеге енудің бірыңғай нүктесін ұсынатын мемлекеттік ақпараттық жүйе болып табылады.
Оператор, мемлекеттік электрондық сатып алу саласында бірыңғай техникалық саясатты жүзеге асыруды жүргізетін уәкілетті тұлға веб-порталды әкімшілендіруді жүргізеді.
Келісімге өзгерістер енгізу Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
2. Қатысушының құқықтары мен міндеттері
Қатысушы веб-порталды пайдалануға және оны қызықтыратын ақпаратты веб-портал арқылы алуға құқығы бар.
Қатысушы белгіленген нысандарға сәйкес тіркеу рәсімі бойынша талаптарды сақтауға міндетті. Олай болмаған жағдайда.
Қатысушы заңды құқықтық орналастыру және веб-порталда материалдарды пайдалану үшін дербес жауап береді.
Веб-порталда мыналарды орналастыруларға тиым салынады:
Заң бойынша немесе қанадай да бір шарттық қатынастарға сәйкес ақпаратты Қатысушы қол жетімді қылуға құқығы жоқ;
меншіктің авторлық және/немесе аралас құқықтарын бұзатын ақпаратқа адам абыройына кір келтіретін қорлау мазмұндағы, сондай-ақ, қандай да бір белгілер бойынша адамдарды кемсітуді насихаттайтын ақпаратты;
санкцияланған емес енуді жүзеге асыру үшін вирустар немесе басқа компьютерлік бағдарламалар бар ақпараттарға және/немесе материалдарға сілтемелерге.
Веб-порталды мынадай мақсатта пайдалануға үзілді-кесілді тиым салынады:
Қолданыстағы мемлекеттік немесе халықаралық қандай да бір заңдарды әдейі немесе кездейсоқ бұзуға.
3. Оператордың құқықтары мен міндеттері
Оператор әкімшілік тәртіпте өзіне жеке жазбаларды жоюға және жеке ІР - мекен-жайларды немесе мекен-жайлар топтарын, егер олардың иесі немесе авторлары осы Келісімнің 3-бөлімінің қандай да бір тармағын бұзса блокадалауға құқық қалдырады.
Оператор өзінің қарауы бойынша оларды 1 жылдан аса пайдаланбаған жағдайда өзіне блокадалау, тіркеу деректерін жою құқығын қалдырады.
Оператор қажет болған жағдайда өз құзыреті шегінде электрондық мемлекеттік сатып алу саласында мемлекеттік сатып алу жүйесі субъектілеріне консультациялық және практикалық көмекті ақысыз негізде көрсетеді.
Оператор Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда Қатысушылар туралы жеке ақпаратты таратуға құқығы жоқ.
Оператор Интернет қызметі провайдерлері үшінші тұлғалары ұсынатын (Интернет) байланыс арнасы жұмысымен байланысты деректерді беру сапасына жауапты емес.
4. Форс-мажор
Оператор осы Келісім бойынша егер мұндайлар еңсерілмес күштің, яғни міндеттемелердің осы жағдайлары кезінде төтенше, күтпеген және қайтпас жайттар салдарынан орындалуы мүмкін болмаса, орындамауға немесе тиісінше орындамауға жауапкершіліктен босатылады.
Мен ереженің шарттарымен таныстым және оларды солай қабылдаймын.
Күні 200___ж. "_____" _________________
Пайдаланушының қолы __________________________

1. Общие положения
Веб-портал является государственной информационной системой, предоставляющей единую точку доступа к системе электронных государственных закупок.
Администрирование веб-портала производится Оператором, лицом уполномоченным осуществлять реализацию единой технической политики в сфере электронных государственных закупок.
Внесение изменений в Соглашение допускается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Права и обязанности Участника
Участник имеет право пользоваться веб-порталом и получать интересующую его информацию посредством веб-портала.
Участник обязан соблюдать требования по процедуре регистрации согласно установленных форм. В противном случае.
Участник несет персональную ответственность за правомерность размещения и использование материалов на веб-портале.
Запрещено размещать на веб-портале:
информацию, которую Участник не имеет права делать доступной по закону или согласно каким-либо договорным отношениям;
информацию, которая нарушает авторские и/или смежные права собственности;
информацию оскорбительного содержания, порочащая человеческое достоинство, а также пропагандирующую дискриминацию людей по какому-либо признаку;
информацию и/или ссылки на материалы, содержащие вирусы или другие компьютерные программы, для осуществления несанкционированного доступа.
Категорически запрещено использовать веб-портал в целях:
умышленного или случайного нарушения каких-либо действующих государственных или международных законов.
3. Права и обязанности Оператора
Оператор оставляет за собой право в административном порядке удалять отдельные записи или блокировать отдельные IP-адреса или группы адресов, если их владельцы или авторы нарушили какой-либо пункт раздела 3 настоящего Соглашения.
Оператор оставляет за собой право блокировать, удалять регистрационные данные в случае не использования их свыше 1 года по своему усмотрению.
В случае необходимости Оператор оказывает на безвозмездной основе консультационную и практическую помощь субъектам системы государственных закупок в сфере электронных государственных закупок в пределах своей компетенции.
Оператор не вправе распространять личную информацию об Участниках, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Оператор не несет ответственности за качество передачи данных, связанных с работой канала связи (Интернет) предоставляемого третьими лицами провайдерами Интернет услуг.
4. Форс-мажор
Оператор не несет ответственности за неисполнение или ненадлежащее исполнение своих обязательств по настоящему Соглашению, если надлежащее исполнение оказалось невозможным вследствие возникновения обстоятельств непреодолимой силы, то есть чрезвычайных, непредвиденных и непредотвратимых при данных условиях обстоятельств.
Я ознакомился с правилами и условиями, и принимаю их как есть
Дата «_____» _________________ 200___г.
Подпись Пользователя__________________________