Азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек беру туралы
Қарағанды облысы Бұқар Жырау аудандық мәслихатының 5 сессиясының 2008 жылғы 19 маусымдағы N 8 шешімі. Қарағанды облысы Бұқар Жырау ауданы Әділет басқармасында 2008 жылғы 01 шілдеде N 8-11-56 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 ақпандағы № 4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 28.02.2014 № 4 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңдарының негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар Жырау аудандық мәслихатының 2009.07.21 N 7 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
1. "Бұқар жырау аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, жергілікті өкілетті органдардың шешімімен қарастырылған әлеуметтік төлемдердің тиісті сомаларын тағайындап, әлеуметтік көмек алушылардың таңдауы бойынша, тиісті банктік операциялар жүргізуге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің лицензиясы бар екiншi деңгейлi банктер немесе ұйымдарға, екінші деңгейлі банктер арқылы аудан азаматтарының келесі топтарына аударсын:
1) Зейнетақы төлеу мемлекеттік орталығы ұсынған тізімдер негізінде, Жеңіс күнін тойлауға:
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға;
тылда еңбек етіп, әскери қызмет өткерген азаматтарға;
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне коммуналдық қызметін төлеуге;
2) Зейнетақы төлеу мемлекеттік орталығы ұсынған тізімдер негізінде, Халықаралық Қарттар күніне;
3) Зейнетақы төлеу мемлекеттік орталығы ұсынған тізімдер негізінде, Балаларды қорғау күніне байланысты мүгедек балаларға;
4) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерін телефондандыруға;
5) Зейнетақы төлеу мемлекеттік орталығы ұсынған тізімдер негізінде, Ауғанстаннан кеңестің шектеулі әскери контингентін әкету күніне байланысты, ауғандық жауынгерлерге біржолғы материалдық көмек;
6) аудан азаматтарының әлеуметтік қорғалмаған категорияларына:
ауыр науқастанған жағдайда;
кедейлік шегінен төмен тұратын азаматтарға отбасы мүшесі қайтыс болғанда;
төтенше жағдай болғанда;
ауыр материалдық жағдайға байланысты, кедейлік шегінен төмен тұратын ауданның мұқтаж азаматтарына;

О предоставлении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение 5 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 19 июня 2008 года N 8. Зарегистрировано Управлением юстиции Бухар-Жырауского района Карагандинской области 01 июля 2008 года N 8-11-56. Утратило силу решением Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 28 февраля 2014 года № 4
Сноска. Утратило силу решением Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 28.02.2014 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
На основании Законов Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лицах приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решением Бухар Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 21.07.2009 N  7 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
1. Государственному учреждению "Бухар-Жырауский районный отдел занятости и социальных программ" назначать и перечислять через банки второго уровня по выбору получателя в выбранном им банке второго уровня или организации имеющий лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, соответствующие суммы социальных выплат предусмотренных по решению местных представительных органов, нижеследующим категориям граждан района:
1) на основании списков, предоставленных Государственным центром по выплате пенсий к празднованию Дня Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и приравненных к ним лицам;
гражданам, трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу;
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на оплату коммунальных услуг;
2) к Международному Дню Пожилых людей, на основании списков, предоставленных Государственным центром по выплате пенсий;
3) детям-инвалидам ко Дню защиты детей, на основании списков, предоставленных Государственным центром по выплате пенсий;
4) на телефонизацию участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
5) на основании списков, предоставленных Государственным центром по выплате пенсий, единовременную материальную помощь ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Афганистана, воинам-афганцам;
6) социально незащищенным категориям граждан района:
при наступлении тяжелых форм заболеваний;
в связи со смертью, гражданам проживающих ниже черты бедности;
при наступлении чрезвычайных ситуаций;
нуждающимся гражданам района проживающим ниже черты бедности в связи с тяжелым материальным положением;

7) тамақтың негізгі өнімдеріне бағаның көтерілуіне байланысты, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылардың тізімі негізінде, ай сайын, әрбір мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек отбасына;
8) аудандық медицина бірлестігі мен жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі ұсынған тізімдер негізінде, кедейлік шегінен төмен тұратын туберкулез ауруымен ауырушыларға амбулаторлық емделуі кезінде тұратын жерінен емделетін ұйымға дейін баруы және қайтуы үшін жұмсаған жол шығындарын қайтаруға және амбулаторлық емделуі кезінде қосымша терапияға өтуге жұмсаған шығындарын төлеуге.
9) қорғаныс істері жөніндегі бөлімі ұсынған тізімдер негізінде Ауғанстан соғысында қайтыс болған ауғандық жауынгерлерінің отбасыларына бір жолғы материалдық көмек.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Бұқар Жырау аудандық мәслихатының 2008.12.19 N 8 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі), 2010.03.31 N 7 қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімдерімен.
2. Әрбір нақты жағдайда төленетін материалдық көмектің мөлшері мен тәртібі кедейшілікті төмендету мәселелері жөніндегі консультативті - кеңес комиссиясымен анықталады.
3. Аудандық қаржы бөлімі "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша, аудан бюджетінде қарастырылған қаражат шегінде қаржыландыруды жүргізсін.
4. Осы шешім ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Сессия төрағасы                            К. Акимов
Мәслихат хатшысы                           А. Жүніспеков

7) в связи с ростом цен на основные продукты питания получателям государственной адресной социальной помощи, на основании списка получателей государственной адресной социальной помощи, ежемесячно на семью;
8) на возмещение расходов на проезд в период амбулаторного лечения от места проживания до лечебного учреждения и обратно туберкулезно-больным проживающим ниже черты бедности и на возмещение расходов на вспомогательную терапию в период амбулаторного лечения туберкулезно-больным, на основании списков предоставленных районным медицинским объединением и отделом занятости и социальных программ.
9) на основании списков, предоставленных отделом по делам обороны, единовременную материальную помощь семьям воинов-афганцев погибших в боевых действиях в Афганистане.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Бухар Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 19.12.2008 N 8 (вводится в действие с 01.01.2009), от 31.03.2010 N 7 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
2. Размер и порядок выплачиваемой материальной помощи в каждом конкретном случае определяется консультативно-совещательной комиссией по вопросам снижения бедности.
3. Районному отделу финансов производить финансирование по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" в пределах предусмотренных средств в бюджете района.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель сессии                        К. Акимов
Секретарь маслихата                        А. Джунуспеков