Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алудағы қазақстандық қамту бойынша ақпарат беру нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2009 жылғы 21 мамырдағы N 132 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 27 мамырдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5683 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің м.а. 2010 жылғы 21 мамырдағы N 81 Бұйрығымен.
Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің м.а. 2010.05.21 N 81 Бұйрығымен.
"Ұйымдар мен мемлекеттік органдар сатып алатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы N 733 Жарлығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ұйымдармен тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алудағы қазақстандық қамту бойынша ақпарат берудің мына нысандары бекітілсін:
1) 1-нысан "Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамту бойынша ақпарат";
2) 2-нысан "Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамту бойынша ақпарат";
3) 3-нысан "Келесі жылға жоспарланып отырған тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу туралы ақпарат";
1-нысан облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарымен;
2-нысан ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, олардың еншілес және аффилиирленген компанияларымен, (жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда) толтырылады;
3-нысан:
1) облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарымен;
2) ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, олардың еншілес және аффилиирленген компанияларымен (жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда) толтырылады.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне қазақстандық қамту бойынша ақпаратты қағаз және электрондық тасымалдағыштарда:
1) 1-нысан бойынша облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары - Қазақстан Республикасы Үкіметі бекіткен тізбе бойынша қазақстандық қамтудың мониторингіне жататын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алатын ұйымдар;
2) 2-нысан бойынша ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, олардың еншілес және аффилиирленген компаниялары (жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда) (ақпараттық жүйе және (немесе) электрондық тасымалдағыштар көмегімен тауарлар, жұмыстар және қызметтердің қазақстандық қамтылуы бойынша кеңейтілген ақпаратты);
3-нысан бойынша:
облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары - Қазақстан Республикасы Үкіметі бекіткен тізбе бойынша қазақстандық қамтудың мониторингіне жататын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алатын ұйымдар;
ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, олардың еншілес және аффилиирленген компаниялары (жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда) береді.

Об утверждении форм предоставления организациями информации по казахстанскому содержанию в закупках товаров, работ и услуг
Приказ Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 21 мая 2009 года № 132. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 2009 года № 5683. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 21 мая 2010 года № 81
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и новых технологий РК от 21.05.2010 № 81 (порядок введения в действие см. п. 8).
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 27 января 2009 года № 733 "О некоторых вопросах казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг, приобретаемых организациями и государственными органами", ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые формы предоставления организациями информации по казахстанскому содержанию в закупках товаров, работ и услуг:
1) Форма 1 "Информация по казахстанскому содержанию в закупках товаров, работ и услуг";
2) Форма 2 "Информация по казахстанскому содержанию в закупках товаров, работ и услуг";
3) Форма 3 "Информация о планируемых закупках товаров, работ и услуг на следующий год";
Форма 1 заполняется местными исполнительными органами областей (города республиканского значения, столицы);
Форма 2 национальным управляющим холдингом, национальными холдингами, национальными компаниями их дочерними и аффилиированными компаниями (за исключением недропользователей).
Форма 3 заполняется:
1) местными исполнительными органами областей (города республиканского значения, столицы);
2) национальным управляющим холдингом, национальными холдингами, национальными компаниями их дочерними и аффилиированными компаниями (за исключением недропользователей).
2. Информацию по казахстанскому содержанию на бумажном и электронном носителях в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан представляют:
1) по форме 1 местные исполнительные органы областей (города республиканского значения, столицы) - по организациям закупки товаров, работ и услуг, которых подлежат мониторингу казахстанского содержания, согласно перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан;
2) по форме 2 национальный управляющий холдинг, национальные холдинги, национальные компании их дочерние и аффилиированные компании (за исключением недропользователей) (с предоставлением развернутой информации по казахстанскому содержанию в закупках товаров, работ и услуг посредством информационных систем и (или) на электронных носителях);
3) по форме 3:
местные исполнительные органы областей (города республиканского значения, столицы) - по организациям закупки товаров, работ и услуг, которых подлежат мониторингу казахстанского содержания, согласно перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан;
национальный управляющий холдинг, национальные холдинги, национальные компании их дочерние и аффилиированные компании (за исключением недропользователей).

1 және 2-нысандар бойынша - ақпарат ай сайынғы есептік кезеңнен кейінгі айдың 25 күніне дейін жіберіледі;
3-нысан бойынша - сатып алу жоспарланған жылдың 20 қаңтарына дейін сатып алу жоспарына өзгерістер енгізген жағдайда өзгерістер енгізген күнінен бастап 10 күн ішінде.
3. Қазақстандық қамтуды анықтау Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде ұйымдардың қазақстандық қамтуды есептеудің бірыңғай әдістемесі бойынша жүзеге асырылады.
4. Ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, олардың еншілес және аффилиирленген компаниялары (жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда), ақпаратты тоқсан сайын веб-порталдарда орналастырсын.
5. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Индустриялық-инновациялық даму департаменті (И.В. Цой) заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Индустрия және сауда вице-министрі А.О. Қосыновқа жүктелсін.
7. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                       В. Школьник
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрінің
2009 жылғы 21 мамырдағы
N 132 бұйрығымен бекітілген
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алудағы қазақстандық қамту бойынша ақпарат
Есептікке жауапты ұйымның атауы ____________________________  1 Нысан
ұйымның атауы
тауарлар, жұмыстар және қызметтердің атауы
жеткізуші ұйымның атауы
мәртебе
тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу көлемі соның ішінде
отандық тауар өндіруші
отандық тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді жабдықтаушы
тауарларды сатып алу көлемі мың. теңге
соның ішінде
отандық тауар өндірушілер-ден сатып алынған тауарлардың бағалары, мың теңге
қазақстандық қамту %
1
2
3
4
5
6
7
8
Тауарлар
Жиыны:
Жұмыстар
Жиыны:
Қызметтер
Жиыны:
Жиыны: тауарлар, жұмыстар және қызметтер бойынша есептік кезең ішінде қазақстандық қамтуды есептеу
кестенің жалғасы
таурларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу көлемі соның ішінде
жұмыстарды сатып- алу көлемі, мың теңге
соның ішінде
қызметтерді сатып алу көлемі, мың теңге
соның ішінде
отандық тауар өндірушілерден және отандық өнім берушілерден жұмыстар және тауарлардан алынған жұмыстың бағасы, мың теңге
қазақстандық қамту %
отандық тауар өндірушілерден және отандық өнім берушілерден қызмет көрсету және тауарлардан алынған қызмет көрсетудің бағасы, мың теңге
қазақстандық қамту %
9
10
11
12
13
14
Жетекші   ________________________________________ ___________
Т.А.Ә.                     (қолы)
"____"___________________
толтырылған күні
Орындаушы ____________________________ ___________ ___________
Т.А.Ә.                (қолы)    (телефон)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрінің
2009 жылғы 21 мамырдағы
N 132 бұйрығымен
бекітілген
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алудағы қазақстандық қамту бойынша ақпарат
Есептікке жауапты ұйымның атауы ___________________________  2 Нысан
N
ұйымның атауы
сатып алудың жалпы көлемі мың теңге
қазақстандық қамту %
тауарларды жұмыстарды және қызметтерді сатып алу көлемі соның ішінде
тауарларды сатып көлемі мың теңге
соның ішінде
отандық тауар өндірушілерден сатып алынған тауарлардың бағалары, мың теңге
қазақстандық қамту %
1
2
3
4
5
6
Барлығы:
кестенің жалғасы
N
тауарларды жұмыстарды және қызметтерді сатып алу көлемі соның ішінде
жұмыстарды сатып алу көлемі, мың теңге
соның ішінде
қызметтерді сатып алу көлемі, мың теңге
соның ішінде
отандық тауар өндірушілерден және отандық өнім берушілерден жұмыстар және тауарлардан алынған жұмыстың бағасы, мың теңге
қазақстандық қамту %
отандық тауар өндірушілерден және отандық өнім берушілерден қызмет көрсету және тауарлардан алынған қызмет көрсетудің бағасы, мың теңге
қазақстандық қамту %
7
8
9
10
11
12
Жетекші   ________________________________________ ___________
Т.А.Ә.                     (қолы)
"____"___________________
толтырылған күні
Орындаушы ____________________________ ___________ ___________
Т.А.Ә.                (қолы)    (телефон)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрінің
2009 жылғы 21 мамырдағы
N 132 бұйрығымен
бекітілген
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуға алдағы жылға жоспарланып отырған ақпарат
Есептікке жауапты ұйымның атауы _____________________________ 3 Нысан
N
ұйымның атауы
тауарлар, жұмыстар және қызметтердің сатып алу жоспары
соның ішінде
тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алудығы қазақстандық қамтудың % болжауы
тауарларды сатып алу көлемі мың теңге
қазақстандық қамтудың % болжауы
жұмыстарды сатып алу көлемі мың теңге
Қазақстандық қамтудың % болжауы
қызметтерді сатып алу көлемі мың теңге
Қазақстандық қамтудың % болжауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы:
Жетекші   ________________________________________ ___________
Т.А.Ә.                     (қолы)
"____"___________________
толтырылған күні
Орындаушы ____________________________ ___________ ___________
Т.А.Ә.                (қолы)    (телефон)

По формам 1 и 2 - информация предоставляется ежемесячно до 25 числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
по форме 3 - до 20 января планируемого для закупок года и в случае внесения изменений в план закупок в течение 10 дней со дня внесения изменений.
3. Определение казахстанского содержания осуществляется в соответствии с Единой методикой расчета организациями казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан.
4. Национальному управляющему холдингу, национальным холдингам, национальным компаниям их дочерним и аффилиированным компаниям (за исключением недропользователей) размещать информацию ежеквартально на веб-порталах.
5. Департаменту индустриально-инновационного развития Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (Цой И.В.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
официальное опубликование в средствах массовой информации.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра индустрии и торговли Косунова А.О.
7. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Министр                                    В. Школьник
Утверждена
приказом Министра индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 21 мая 2009 года № 132
Информация
по казахстанскому содержанию в закупках
товаров, работ и услуг
Наименование организации,
ответственной за отчетность ______________________________   форма 1
наиме-
нование
органи-
зации
наименова-
ние това-
ров, работ
и услуг
наименова-
ние орга-
низации
поставщика
статус
Объем закупок товаров, работ и
услуг в том числе
отечест-
венный
товаро-
произво-
дитель
отечест-
венный
поставщик
работ и
услуг
объем
закупок
работ,
тыс. тенге
в том числе
стоимость
товаров приобре-
таемых у
отечест-
венных
производи-
телей
казах-
станское
содержа-
ние, %
2
3
4
5
6
7
8
Товары
Итого:
Работы
Итого:
Услуги
Итого:
Итого по товарам, работам и услугам – расчет казахстанского содержания за
отчетный период
продолжение таблицы
Объем закупок товаров, работ и услуг в том числе
объем
закупок
работ,
тыс. тенге
в том числе
объем
закупок
работ,
тыс. тенге
в том числе
стоимость
товаров
приобретаемых
у отечественных
производителей
и отечественных
поставщиков
работ,
тыс. тенге
казахстан-
ское содер-
жание, %
стоимость услуг
и товаров
приобретаемых у
отечественных
поставщиков
услуг,
тыс. тенге
казахстанское
содержание, %
9
10
11
12
13
14
Итого по товарам, работам и услугам – расчет казахстанского содержания за отчетный
период
Руководитель _________________________
Ф.И.О. (подпись)
"____"___________________
дата заполнения
Исполнитель ________________________________
Ф.И.О        (подпись) (телефон)
Утверждена
приказом Министра индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 21 мая 2009 года № 132
Информация
по казахстанскому содержанию в закупках
товаров, работ и услуг
Наименование организации,
ответственной за отчетность ______________________________   форма 2
наименова-
ние орга-
низации
объем
закупок,
тыс. тенге
казахстанское
содержание, %
Объем закупок товаров, работ и услуг в том
числе
объем
закупок
товаров,
тыс. тенге
в том числе
стоимость товаров
приобретаемых у
отечественных
производителей,
тыс. тенге
казахстанское
содержание, %
1
2
3
6
7
8
Итого:
продолжение таблицы
Объем закупок товаров, работ и услуг в том числе
объем
закупок
работ,
тыс. тенге
в том числе
объем
закупок
услуг,
тыс. тенге
в том числе
стоимость това-
ров приобретае-
мых у отечест-
венных произво-
дителей и оте-
чественных пос-
тавщиков работ,
тыс. тенге
казахстанское
содержание, %
стоимость услуг
и товаров
приобретаемых у
отечественных
поставщиков
услуг,
тыс. тенге
казахстанское
содержание, %
9
10
11
12
13
14
Руководитель _________________________
Ф.И.О.    (подпись)
"____"___________________
дата заполнения
Исполнитель ________________________________
Ф.И.О      (подпись) (телефон)
Утверждена
приказом Министра индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 21 мая 2009 года № 132
Информация
о планируемых закупках товаров, работ и услуг
на следующий год
Наименование организации,
ответственной за отчетность ______________________________    форма 3
наименование
организации
планируемый
объем закупок
товаров,
работ и
ус луг - всего
В том числе
товаров
на сумму,
тыс. тенге
прогноз
казахстанского
содержания, %
Работа на
сумму,
тыс. тенге
прогноз
казахстанского
содержания, %
1
2
3
4
5
6
Итого:
продолжение таблицы
В том числе
прогноз
казахстанского
содержания в
закупках
товаров, работ
и услуг %
услуг на
сумму,
тыс. тенге
прогноз
казахстанского
содержания, %
7
8
9
Руководитель _________________________
Ф.И.О.     (подпись)
"____"___________________
дата заполнения
Исполнитель ________________________________
Ф.И.О       (подпись) (телефон)