Жер салығының базалық ставкаларын арттыру (төмендету) пайыздары және салық салу мақсаттары үшін жерлерді аймақтарға бөлу сұлбасы туралы
Астана қаласы мәслихатының 2009 жылғы 29 қаңтардағы N 184/30-IV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2009 жылғы 5 наурызда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 565 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 94/11-V шешімімен
Ескерту. Шешімнің күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2012.12.06 № 94/11-V Шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 8-бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Кодексінің 387-бабына сәйкес Астана қаласының маслихаты ШЕШТІ :
1. 1 және 2 қосымшаларға сәйкес аймақтарға бөлу сұлбасы және салық салу мақсаттары үшін аймақтар шекарасының сипаттамасы бекітілсін.
2. 3 қосымшаға сәйкес жер салығының базалық ставкаларын арттыру (төмендету) пайыздары бекітілсін.
Көрсетілген жер салығының базалық ставкаларын арттыру (төмендету) пайыздары автотұрақтарға және жанармай құятын станцияларға бөлінген жер учаскелеріне таралмайды.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2009.11.06 N 268/39-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін   2-тармақтан қараңыз) Шешімімен.
3. Астана қаласы мәслихатының келесі шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
2001 жылғы 25 желтоқсандағы N 124/26-ІІ "Астана қаласындағы жерлерді аймақтарға бөлудің кестесі туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2002 жылғы 29 қаңтарда N 164 болып тіркелген, 2002 жылғы 2 ақпанда "Вечерняя Астана" газетінде жарияланған);
2005 жылғы 26 мамырдағы N 152/18-ІІІ "Астана қаласы мәслихатының 2001 жылғы 25 желтоқсандағы N 124/26-ІІ "Астана қаласындағы жерлерді аймақтарға бөлудің кестесі туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2002 жылғы 29 қаңтарда N 164 болып тіркелген)" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2005 жылғы 9 маусымда N 391 болып тіркелген, 2005 жылғы 21 маусымда N 93 "Вечерняя Астана", 2005 жылғы 9 шілдеде N 92 "Астана хабары" газеттерінде жарияланған);
2001 жылғы 25 желтоқсандағы N 129/26-ІІ "Астана қаласы бойынша жер салығының мөлшерлемесі туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2002 жылғы 1 ақпанда N 167 болып тіркелген, 2002 жылғы 19 ақпанда N 21 "Вечерняя Астана" газетінде жарияланған).

О схеме зонирования земель для целей налогообложения и процентах повышения (понижения) базовых ставок земельного налога
Решение маслихата города Астаны от 29 января 2009 года № 184/30-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 5 марта 2009 года № 565. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 06 декабря 2012 года № 94/11-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 06.12.2012 № 94/11-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ. Порядок введения в действие решения см. п. 4.
В соответствии со статьей 8 Земельного кодекса Республики Казахстан и статьей 387 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", маслихат города Астаны РЕШИЛ :
1. Утвердить схему зонирования и характеристику границ зон для целей налогообложения согласно приложениям 1 и 2.
2. Утвердить проценты повышения (понижения) базовой ставки земельного налога согласно приложения 3.
Указанные проценты повышения (понижения) базовой ставки земельного налога не распространяются на земельные участки, выделенные под автостоянки и автозаправочные станции.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 06.11.2009 N 268/39-IV (порядок введения в действие см. п. 2)
3. Считать утратившими силу следующие решения маслихата города Астаны:
от 25 декабря 2001 года № 124/26-II "О схеме зонирования земель города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 января 2002 года за № 164, опубликовано в газете "Вечерняя Астана" 2 февраля 2002 года);
от 26 мая 2005 года № 152/18-III "О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 25 декабря 2001 года № 124/26-II "О схеме зонирования земель города Астаны" (зарегистрировано управлением юстиции города Астаны 29 января 2002 года за № 164)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9 июня 2005 года за № 391, опубликовано в газетах "Вечерняя Астана" № 93 от 21 июня 2005 года и "Астана хабары" № 92 от 9 июля 2005 года);
от 25 декабря 2001 года № 129/26-II "О ставках земельного налога по городу Астане" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 1 февраля 2002 года за № 167, опубликовано в газете "Вечерняя Астана" № 21 от 19 февраля 2002 года).

4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Астана қаласы
мәслихатының сессия төрайымы                      Н. Петухова
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                            В. Редкокашин
Астана қаласы мәслихатының
2009 жылғы 29 қаңтардағы
N 184/30-ІV шешіміне
1–қосымша
Салық салу мақсаты үшін Астана қаласының жерін
аймақтарға бөлу сызбасы
РЦПИ-дің ескертуі! (сызбаны қағаз мәтінінен қараңыз)
Астана қаласы мәслихатының
2009 жылғы 29 қаңтардағы
N 184/30-ІV шешіміне
2–қосымша
Салық салу мақсаттары үшін аймақтардың
шекараларын сипаттау
Аймақтың және кіші аймақтың нөмірі.
Аймақ шекаралары
1
Аймақтың солтүстік шекарасы Бөгенбай батыр даңғылы және Республика даңғылының қиылысынан басталады, әрі қарай Республика даңғылы бойымен оңтүстікке қарай С. Сейфуллин көшесіне дейін барады. С. Сейфуллин көшесінен шығысқа қарай, Ш. Уәлиханов көшесіне дейін. Ш. Уәлиханов көшесінен оңтүстікке қарай А. Бараев көшесіне дейін. А. Бараев көшесінен батысқа қарай А. Кравцов көшесіне дейін, А. Кравцов көшесінен оңтүстік-шығысқа қарай, Манас даңғылына дейін, әрі қарай Манас даңғылымен оңтүстікке қарай Қарасаз көшесіне дейін. Қарасаз көшесінен оңтүстік-шығысқа қарай Айнакөл көшесінің қилысына дейін, әрі қарай Айнакөл жобалық көшесінен солтүстік-шығысқа қарай, жобалық көшесінен оңтүстік-шығысқа қарай, әрі қарай оңтүстік-батысқа дейін, әрі қарай батысқа және әрі қарай оңтүстікке, Ш. Қалдаяқов көшесіне дейін. Ш. Қалдаяқов көшесінен солтүстік-батысқа қарай, Есіл өзенінің қиылысына дейін. Есіл өзенінің жағалауынан оңтүстікке қарай, жобалық көшесіне дейін. Жобалық көшесінен оңтүстік-батысқа қарай, әрі қарай солтүстік-батысқа және әрі қарай Тұран даңғылымен батысқа дейін. Тұран даңғылымен солтүстік-шығысқа қарай Сығанақ көшесіне дейін, Сығанақ көшесінен батысқа қарай, Қарашаш ана көшесіне дейін, әрі қарай Қарашаш ана көшесінен солтүстік-шығысқа қарай жобалық көшесіне дейін. Жобалық көшесінен солтүстік-батысқа қарай, Есіл өзеніне дейін. Есіл өзенінің жағалауынан шығысқа қарай, әрі қарай солтүстік-батыстан, Кенесары көшесіне дейін. Кенесары көшесінен шығысқа қарай, К. Күмісбеков көшесіне дейін, әрі қарай К. Күмісбеков көшесінен солтүстікке қарай, С. Сейфуллин көшесіне дейін. С. Сейфуллин көшесінен шығысқа қарай Сарыарқа даңғылына дейін, Сарыарқа даңғылымен солтүстікке қарай, Бөгенбай батыр даңғылына дейін, Бөгенбай батыр даңғылымен шығысқа қарай, Республика даңғылының қиылысына дейін.
2
2-1
Аймақтың солтүстік шекарасы Ш. Бөкеев пен Жерұйық көшелерінің қиылысынан басталады да, әрі қарай Жерұйық көшесінде теміржол бойымен оңтүстік шығыстағы Алаш көшесіне дейін. Алаш көшесімен оңтүстік батыстағы Бөгенбай батыр даңғылына дейін, әрі қарай Бөгенбай батыр даңғылымен батыс жақтағы Ш. Уәлиханов көшесіне дейін. Ш. Уәлиханов көшесі бойымен оңтүстіктегі С. Сейфуллин көшесіне дейін, содан кейін С. Сейфуллин көшесімен батыстағы Республика даңғылына дейін, әрі қарай Республика даңғылы бойымен солтүстіктегі Бөгенбай батыр даңғылына дейін. Бөгенбай батыр даңғылымен батысқа қарай Сарыарқа даңғылына дейін. Сарыарқа даңғылы бойымен оңтүстіктегі С. Сейфуллин көшесіне дейін. С. Сейфуллин көшесімен батыстағы К. Күмісбеков көшесіне дейін. К. Күмісбеков көшесімен оңтүстіктегі Кенесары даңғылына дейін, содан кейін Кенесары даңғылы бойымен батыс жаққа қарай Есіл өзеніне дейін, Есіл өзенінің жағалауы бойымен оңтүстік батыстағы Жамбыл көшесіне дейін, әрі қарай Жамбыл көшесімен солтүстік шығыс жаққа, әрі қарай солтүстік батыстағы 2-Алматылық көшесіне дейін, 2-Алматылық көшесі бойымен солтүстік батыстағы Бөгенбай батыр даңғылына дейін, Бөгенбай батыр даңғылы бойымен, әрі қарай Н. Тілендиев даңғылымен солтүстік батыстағы Қарталы көшесіне дейін, әрі қарай Қарталы көшесімен солтүстіктегі Ақан сері көшесіне дейін. Ақан сері көшесі бойымен, әрі қарай Конституция көшесімен солтүстік батыстағы Ш. Бөкеев көшесіне дейін, әрі қарай Ш. Бөкеевпен солтүстік шығыстағы Жерұйық көшелерінің қиылысына дейін.
2-2
Аймақтың солтүстік шекарасы Ақ-Бұлақ өзені мен теміржол қиылысынан басталады да, әрі қарай теміржол бойымен оңтүстік шығыстағы Мұғалжар көшесіне дейін, әрі қарай Мұғалжар көшесінен оңтүстік батыстағы М. Төлебаев көшесіне дейін, М. Төлебаев көшесімен оңтүстік шығыстағы Қобыз көшесіне дейін, Қобыз көшесімен оңтүстік батыстағы Қордай көшесіне дейін, Қордай көшесімен солтүстік батыстағы Айнакөл көшесіне дейін. Айнакөл көшесімен оңтүстік шығыстағы Қарасөз көшесіне дейін, Қарасөз көшесімен солтүстік батыстағы Манас даңғылына дейін, Манас даңғылының солтүстік бағытымен А. Кравцова көшесіне дейін, А. Кравцова көшесімен солтүстік батыс бағыттағы А. Бараев көшесіне дейін. А. Бараев көшесімен шығыс бағыттағы Ш. Уәлиханов көшесіне дейін, Ш. Уәлиханов көшесі бойымен солтүстіктегі Абай көшесіне дейін. Абай көшесі шығыс бағытымен, әрі қарай оңтүстік шығыстағы Ақ-Бұлақ өзенінің қиылысына дейін, Ақ-Бұлақ өзені жағалауы бойымен солтүстік шығыстағы теміржол қиылысына дейін.
2-3
Аймақтың солтүстік шекарасы Ш. Қалдаяқов көшесімен Есіл өзенінің қиылысынан басталады, әрі қарай Ш. Қалдаяқов көшесімен шығыстағы жобаланған көшеге дейін, жобаланған көше бойымен оңтүстік батыстағы Есіл өзеніне дейін, Есіл өзені жағалауы бойымен шығыстағы Нұра-Есіл өзенінің арнасына дейін, Нұра-Есіл өзенінің арнасы бойымен оңтүстік батыстағы жобаланған көшеге дейін, әрі қарай жобаланған көше бойымен батыстағы Қабанбай батыр көшеге дейін. Қабанбай батыр көшесімен солтүстіктегі жобаланған көшеге дейін, жобаланған көше бойымен солтүстік батыстағы Тұран даңғылына дейін. Тұран даңғылы мен солтүстік шығыстағы жобаланған көшеге дейін, жобаланған көше бойымен шығысқа, әрі қарай солтүстік батыс бағыттағы Есіл өзеніне дейін. Есіл өзені жағалауы бойымен солтүстік батыстағы Ш. Қалдаяқов көшесінің қиылысына дейін.
2-4
Аймақтың солтүстік шекарасы Ноғайлы көшесі мен Есіл өзенінің қиылысынан басталады, әрі қарай оңтүстік шығыстағы Есіл өзені жағалауы бойымен оңтүстік шығысқа, әрі қарай оңтүстік батыстағы Ноғайлы көшесіне дейін. Ноғайлы көшесі бойымен солтүстік шығыстағы Есіл өзені қиылысына дейін.
3
3-1
Аймақтың солтүстік шекарасы Алаш көшесі және жобалық көшесінің қиылысынан басталады, әрі қарай жобалық көшесінен оңтүстік-шығысқа, және әрі қарай оңтүстікке қарай, теміржолының қиылысына дейін. Теміржолы бойымен оңтүстік-шығысқа қарай, әрі қарай солтүстік-батысқа қарай, Ақ-Бұлақ өзеніне дейін, Ақ-Бұлақ өзенінің жағасынан оңтүстік-батысқа қарай, Абай даңғылына дейін. Абай даңғылынан солтүстік-батысқа қарай, әрі қарай батыстан Ш. Уәлиханов көшесіне дейін, әрі қарай Ш. Уәлиханов көшесінен солтүстікке қарай, Бөгенбай батыр даңғылына дейін. Бөгенбай батыр даңғылымен шығысқа қарай, Панфилов көшесіне дейін. Панфилов көшесінен әрі қарай Алаш көшесіне солтүстік-шығысқа қарай теміржолға дейін. Теміржол бойымен солтүстік-батысқа қарай, жобалық көшесіне дейін, жобалық көшесінен солтүстік-шығысқа қарай, әрі қарай оңтүстік-шығыстан, Алаш көшесіне дейін.
3-2
Аймақтың солтүстік шекарасы Абылай хан даңғылының және Мұғалжар көшесінің қиылысынан басталады, әрі қарай Абылай хан даңғылымен шығысқа қарай, әрі қарай Қарағанды - Астана тас жолымен солтүстік-шығысқа қарай, гольф-клуб жолына дейін, гольф-клуб жолымен оңтүстік-батысқа қарай, әрі қарай солтүстік-шығысқа, Есіл өзеніне дейін, Есіл өзенінен оңтүстік-шығысқа қарай, жобалық көшесіне дейін, жобалық көшесінен оңтүстік-шығысқа қарай, әрі қарай оңтүстікке, әрі қарай батысқа, Есіл өзеніне дейін. Есіл өзенінің жағасымен солтүстікке қарай, Тельман тұрғын алабының шекарасына дейін барады, әрі қарай Тельман тұрғын алабы шекарасының сұлбасымен Есіл өзеніне дейін барады. Есіл өзенінің жағалауымен солтүстікке қарай, жобалық көшесіне дейін барады, жобалық көшесімен солтүстікке қарай Ш. Қалдаяқов көшесіне дейін барады. Ш. Қалдаяқов көшесімен шығысқа қарай жобалық көшесіне дейін барады, жобалық көшесімен солтүстікке, әрі қарай шығысқа, әрі қарай солтүстікке, әрі қарай солтүстік-батысқа қарай Айнакөл көшесіне дейін барады. Айнакөл көшесімен солтүстік-шығысқа қарай Қордай көшесіне дейін барады, Қордай көшесімен оңтүстік-шығысқа қарай, Қобыз көшесіне дейін барады. Қобыз көшесінен солтүстік-шығысқа қарай, М. Төлебаев көшесіне дейін, әрі қарай М. Төлебаев көшесінен солтүстік-батыстан, Мұғалжар көшесінің қиылысына дейін. Мұғалжар көшесінен солтүстік-шығысқа қарай, Абылай хан даңғылының қиылысына дейін.
3-3
Астана қаласының бағбандық қоғамдарының аумақтары: "Полянка", "СНП-209", "Западный", "Зеленая Роща", "СУ-Спецстрой", "Зеленая Роща-2", ЖБИ-56, "Юбилейный", "им. Кирова", "Шиповник", "Березка", "Железнодорожник", "Железнодорожник-1", "Автомобилист", "Рябинушка", "Труд-2", "Труд-56", "Учитель", "Дорожник", "Железнодорожник-2", "Родничок", "Дружба", "Дорожник-2", "Каздорпроект", "Рыбка", "Исследователь", "Газовая аппаратура", КДСМК, "Целинтрансстрой", "СМП-49", "СУ-203", "Маяк", "Автомобилист-1", "Природа", "Лесовод", "Ветераны войны", "Авиатор", "Приборист", "ДЭУ-207", "ДЭУ-3".
3-4
Аймақтың солтүстік шекарасы Көктал көшесінің және теміржол қиылысынан басталады, әрі қарай теміржол бойымен оңтүстік-шығысқа қарай Қарталы көшесіне дейін барады, Қарталы көшесімен оңтүстік-батысқа қарай Жерұйық көшесіне дейін барады. Әрі қарай Жерұйық көшесі бойымен солтүстік-батысқа қарай Ш. Бөкеев көшесіне дейін барады, Ш. Бөкеев көшесімен оңтүстік-батысқа қарай, Конституция көшесіне дейін барады әрі қарай Конституция көшесімен оңтүстік-шығысқа қарай А. Байтұрсынов көшесіне дейін барады, А. Байтұрсынов көшесімен әрі қарай Ақан сері көшесімен оңтүстік-батысқа қарай Қарталы көшесіне дейін барады, Қарталы көшесімен оңтүстік-шығысқа қарай Н. Тілендиев даңғылына дейін барады. Н. Тілендиев даңғылымен оңтүстік-шығысқа қарай 2-Алматылық көшесіне дейін барады, 2-Алматылық көшесі бойымен оңтүстік-батысқа, әрі қарай оңтүстік-шығысқа қарай Жамбыл көшесіне дейін барады, Жамбыл көшесі бойымен оңтүстік-батысқа қарай Есіл өзеніне дейін барады, Есіл өзенінің жағалауы бойымен солтүстік-батысқа қарай Железнодорожниктер тұрғын алабы шекарасының қиылысына дейін барады. Железнодорожниктер тұрғын алабының шекарасымен солтүстік-батысқа қарай Көктал тұрғын алабы шекарасының қиылысына дейін барады, Көктал тұрғын алабының шекарасымен солтүстік-батысқа қарай Көктал-2 тұрғын алабы шекарасының қиылысына дейін барады, Көктал-2 тұрғын алабының шекарасымен солтүстік-шығысқа, әрі қарай шығысқа қарай Көктал көшесіне дейін барады. Көктал көшесімен солтүстікке қарай теміржол қиылысына дейін барады.
4
4-1
Аймақтың солтүстік шекарасы жобалық көшесінің және теміржол қиылысынан басталады, теміржолмен оңтүстік-шығысқа қарай теміржолдың басқа тармағы қиылысына дейін барады, теміржолдың басқа тармағымен солтүстік-батысқа қарай Көктал көшесіне дейін барады. Көктал көшесімен оңтүстікке қарай Қайнар көшесіне дейін барады, Қайнар көшесімен батысқа, әрі қарай солтүстік-шығысқа әрі қарай оңтүстік-шығысқа, әрі қарай солтүстікке, әрі қарай солтүстік-батысқа, әрі қарай солтүстікке қарай теміржолға дейін барады. Теміржолмен оңтүстік-шығысқа қарай жобалық көшесінің қиылысына дейін барады.
4-2
Железнодорожный және Интернациональный тұрғын алабтарының аумақтары
4-3
Аймақтың солтүстік шекарасы Тельман тұрғын алабының шекарасы және Есіл өзенінің қиылысынан басталады, Есіл өзенінің жағалауы бойымен шығысқа қарай 3-аймақтың шекарасына дейін барады. 3-аймақтың шекарасымен шығысқа қарай "Есіл" әкімшілік аудан шекарасының қиылысына дейін барады, әрі қарай "Есіл" әкімшілік ауданның шекарасымен оңтүстік-шығысқа қарай Қабанбай батыр тұрғын алабын және Қарағанды-Астана тас жолын біріктіріп айналып өтетін жолдың қиылысына дейін барады. Айналып өтетін жолмен оңтүстік-батысқа қарай Қабанбай батыр даңғылына дейін барады, әрі қарай Қабанбай батыр даңғылымен солтүстік-батысқа қарай, әрі қарай солтүстікке жобалық көшесіне дейін барады. Жобалық көшесімен шығысқа қарай, Нұра-Есіл арнасына дейін барады, Нұра-Есіл арнасымен солтүстік-шығысқа қарай Тельман тұрғын алабының шекарасына дейін барады. Әрі қарай Тельман тұрғын алабының шекарасы сұлбасымен Есіл өзенінің қиылысына дейін барады.
4-4
Астана қаласының халықаралық әуежайдың аумағы.
4-5
Пригородный тұрғын алабының аумағы.
4-6
Теміржол көлігінің объектілерін жұмыспен қамтушылар (теміржолы, теміржолы торабтар, тұйықтар).
5
5-1
Өндіріс тұрғын алабының аумағы.
5-2
Мичурин тұрғын алабының аумағы.
5-3
Ильинка және Үркер тұрғын алабтарының аумақтары.
5-4
Құмсуат тұрғын алабының аумағы.
6
6-1
Қоянды тұрғын алабының аумағы.
6-2
Күйгенжар тұрғын алабының аумағы.
6-3
"Жасыл Аймақ" РМК жерлерінің аумақтары.
6-4
Ауылшаруашылыққа пайдаланатын жер
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                              В. Редкокашин
Астана қаласы мәслихатының
2009 жылғы 29 қаңтардағы
N 184/30-ІV шешіміне
3–қосымша
Жер салығы базалық мөлшерлемесінің арттыру
(төмендету) пайыздары
Аймақ нөмірлері
Жер салығы базалық мөлшерлемесінің арттыру (+), төмендету (-) пайыздары
1
+50
2
+40
3
+20
4
0
5
-30
6
-50
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                           В. Редкокашин

4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                      Н. Петухова
Секретарь маслихата
города Астаны                                В. Редкокашин
Приложение 1
к решению маслихата
города Астаны
от 29 января 2009 года
№ 184/30-IV
Примечание РЦПИ. см. бумажный вариант
Схема зонирования земель
города Астаны для целей налогообложения
Приложение 2
к решению маслихата
города Астаны
от 29 января 2009 года
№ 184/30-IV
Характеристика границ зон для целей налогообложения
№ зоны и
подзоны
Границы зон
1
Северная граница зоны начинается с пересечения пр.
Богенбай батыра и пр. Республики, далее на юг, по пр.
Республики до ул. C. Сейфуллина. По ул. С. Сейфуллина на
восток до ул. Ш. Валиханова, по ул. Ш. Валиханова на юг до
ул. А. Бараева. По ул. А. Бараева на запад до ул. А.
Кравцова, по ул. А. Кравцова на юго-восток до пр. Манаса,
далее по пр. Манаса на юг до ул. Қарасаз. По ул. Қарасаз
на юго-восток до пересечения с ул. Айнакөл, далее по ул.
Айнакөл на северо-восток до проектируемой улицы, по
проектируемой улице на юго-восток, далее на юго-запад,
далее на запад и далее на юг до ул. Ш. Қалдаяқова. По ул.
Ш. Қалдаяқова на северо-запад до пересечения с рекой Ишим.
По берегу реки Ишим на юг до проектируемой улицы. По
проектируемой улице на юго-запад, далее на северо-запад и
далее на запад до пр. Тұран. По пр. Тұран на северо-восток
до ул. Сығанақ, по ул. Сығанақ на запад до ул. Қарашаш
ана, далее по ул. Қарашаш ана на северо-восток до
проектируемой улицы. По проектируемой улице на
северо-запад до реки Ишим. По берегу реки Ишим, на восток,
далее на северо-запад до ул. Кенесары. По ул. Кенесары на
восток до ул. К. Кумисбекова, далее по ул. К. Кумисбекова
на север до ул. С. Сейфуллина. По ул. С. Сейфуллина на
восток до пр. Сарыарка, по пр. Сарыарка на север до пр.
Богенбай батыра, по пр. Богенбай батыра на восток до
пересечения с пр. Республики.
2
2-1
Северная граница зоны начинается с пересечения ул. Ш.
Бокеева и ул. Жеруйык, далее по ул. Жеруйык вдоль железной
дороги на юго-восток  до ул. Алаш. По ул. Алаш на
юго-запад до пр. Богенбай батыра, далее по пр. Богенбай
батыра на запад  до ул. Ш. Валиханова. По ул. Ш.
Валиханова на юг  до ул. С. Сейфуллина, далее по ул. С.
Сейфуллина на запад до пр. Республика, далее по пр.
Республика на север до пр. Богенбай батыра. По пр.
Богенбай батыра на запад до пр. Сарыарка. По пр. Сарыарка
на юг  до ул. С. Сейфуллина, по ул. С. Сейфуллина на
запад до ул. К. Кумисбекова. По ул. К. Кумисбекова на юг
до ул. Кенесары, далее по ул. Кенесары на запад до берега
реки Ишим, по берегу реки Ишим на северо-запад  до ул.
Жамбыла, далее по ул. Жамбыла на северо-восток, далее на
северо-запад  до ул. 2-ая Алматинская, по ул. 2-ая
Алматинская на северо-восток  до пр. Богенбай батыра, по
пр. Богенбай батыра, далее по пр. Н. Тлендиева на
северо-запад  до ул. Карталинская, по ул. Карталинская на
север  до ул. Ақан сері.  По ул. Ақан сері, далее по ул.
А. Байтурсынова на северо-восток  до ул. Конституции, по
ул. Конституции на северо-запад  до ул. Ш. Бокеева, далее
по ул. Ш. Бокеева на северо-восток до пересечения с ул.
Жеруйык.
2
2-2
Северная граница зоны начинается с пересечения реки
Ак-Булак и железной дороги, далее вдоль железной дороги на
юго-восток  до ул. Мұғалжар, по ул. Мұғалжар на юго-запад
до ул. М. Тулебаева, по ул. М. Тулебаева на юго-восток до
ул. Қобыз. По ул. Қобыз на юго-запад  до ул. Кордай, далее
по ул. Кордай на северо-запад  до ул. Айнакөл. По ул.
Айнакөл на юго-запад  до ул. Қарасаз, по ул. Қарасаз на
северо-запад  до пр. Манаса. По пр. Манаса на север до ул.
А. Кравцова, по ул. А. Кравцова на северо-запад до ул. А.
Бараева. По ул. А. Бараева на восток до ул. Ш. Валиханова,
далее по ул. Ш. Валиханова на север до пр. Абая. По пр.
Абая на восток, далее на юго-восток до пересечения с рекой
Ак-Булак, по берегу реки Ак-Булак на северо-восток до
пересечения с железной дорогой.
2-3
Северная граница зоны начинается с пересечения с ул. Ш.
Қалдаяқова и реки Ишим, далее по ул. Ш. Қалдаяқова на
восток  до проектируемой улицы, по проектируемой улице на
юго-запад до реки Ишим, по берегу реки Ишим на восток до
канала Нура-Ишим, по каналу Нура-Ишим на юго-запад до
проектируемой улицы, далее по проектируемой улице на запад
до пр. Кабанбай батыра. По пр. Кабанбай батыра на юг до
проектируемой улицы, по проектируемой улице на
северо-запад  до пр. Тұран. По пр. Тұран на север до
проектируемой улицы, по проектируемой улице на восток,
далее на северо-восток до реки Ишим. По берегу реки Есиль
на северо-запад до пересечения с ул. Ш. Қалдаяқова.
2-4
Северная граница зоны начинается с пересечения ул. Ногайлы
и реки Ишим, далее по берегу реки Ишим на юго-восток,
далее на юго-запад до ул. Ноғайлы. По ул. Ноғайлы на
северо-восток до пересечения с рекой Ишим.
3
3-1
Северная граница зоны начинается с пересечения ул. Алаш и
проектируемой улицы, далее по проектируемой улице на
юго-восток, и далее на юг до пересечения с железной
дорогой. Вдоль железной дороги на юго-восток, далее на
северо-запад до реки Ак-Булак, по берегу реки Ак-Булак
на юго-запад до пр. Абая. По пр. Абая на северо-запад,
далее на запад до ул. Ш. Валиханова, далее по ул. Ш.
Валиханова на север до пр. Богенбай батыра. По пр.
Богенбай батыра на восток до ул. Панфилова. По ул.
Панфилова далее на ул. Алаш на северо-восток до железной
дороги. Вдоль железной дороги на северо-запад до
проектируемой улицы, по проектируемой улице на
северо-восток, далее на юго-восток до пересечения с ул.
Алаш.
3
3-2
Северная граница зоны начинается с пересечения пр. Абылай
хана и ул. Мұғалжар, далее на восток по пр. Абылай хана,
далее по трассе Караганда - Астана на северо-восток до
дороги, ведущей в гольф-клуб, по дороге ведущей в
гольф-клуб на юго-запад, далее на северо-восток  до реки
Ишим, по реке Ишим на юго-восток до проектируемой улицы,
по проектируемой улице на юго-восток, далее на юг, далее
на запад до реки Ишим. По берегу реки Ишим на север до
границы жилого массива Тельмана, далее по контуру границы
жилого массива Тельмана до пересечения с рекой Ишим. По
берегу реки Ишим на север до пересечения с проектируемой
улицей, по проектируемой улице на север до пересечения с
ул. Ш. Қалдаяқова. По ул. Ш. Қалдаяқова на восток до
проектируемой улицы, по проектируемой улице на север,
далее на восток, далее на север и далее на северо-запад
до ул. Айнакөл. По ул. Айнакөл на северо-восток до ул.
Кордай, по ул. Кордай на юго-восток до ул. Кобыз. По ул.
Кобыз на северо-восток  до ул. М. Тулебаева, далее по ул.
М. Тулебаева на северо-запад до пересечения с ул.
Мұғалжар. По ул. Мұғалжар на северо-восток до пересечения
с пр. Абылай хана.
3-3
Территории садоводческих обществ: «Полянка», СНП-209,
«Западный», «Зеленая Роща», «СУ-Спецстрой», «Зеленая
Роща-2», ЖБИ-56, «Юбилейный», «им. Кирова», «Шиповник»,
«Березка», «Железнодорожник», «Железнодорожник-1»,
«Автомобилист», «Рябинушка», «Труд-2», «Труд-56»,
«Учитель», «Дорожник», «Железнодорожник-2», «Родничок»,
«Дружба», «Дорожник-2», «Каздорпроект», «Рыбка»,
«Исследователь», «Газовая аппаратура», КДСМК,
«Целинтрансстрой», СМП-49, СУ-203, «Маяк»,
«Автомобилист-1», «Природа», «Лесовод», «Ветераны войны»,
«Авиатор», «Приборист», ДЭУ-207, ДЭУ-3 города Астана.
3-4
Северная граница зоны начинается с пересечения ул. Коктал
и железной дороги, далее по железной дороге на юго-восток
до пересечения с ул. Карталинская, по ул. Карталинская на
юго-запад до ул. Жеруйык. Далее по ул. Жеруйык на
северо-запад до ул. Ш. Бокеева, по ул. Ш. Бокеева на
юго-запад до ул. Конституции, далее по ул. Конституции на
юго-восток до ул. А. Байтурсынова, по ул. А.
Байтурсынова, далее на ул. Ақан сері на юго-запад до
пересечения с ул. Карталинская, по ул. Карталинская на
юго-восток до пр. Н. Тлендиева. По ул. Н. Тлендиева на
юго-восток до ул. 2-ая Алматинская, по ул. 2-ая
Алматинская на юго-запад, далее на юго-восток до ул. Ж.
Жабаева, по ул. Ж. Жабаева на юго-запад до пересечения
рекой Ишим, далее по берегу реки Ишим на северо-запад до
пересечения с границей жилого массива Железнодорожников.
По границе жилого массива Железнодорожников на
северо-запад до границы жилого массива «Коктал». По
границе жилого массива «Коктал» на северо-запад, далее на
север до границы жилого массива «Коктал-2» по границе
жилого массива «Коктал-2» на северо-восток, далее на
восток до ул. Коктал. По ул. Коктал на север до
пересечения с железной дорогой.
4
4-1
Северная граница зоны начинается с пересечения
проектируемой улицы и железной дороги, по железной дороге
на юго-восток до пересечения с другой веткой железной
дороги, далее по ветке на северо-запад до ул. Коктал. По
ул. Коктал на юг до ул. Кайнар, по ул. Кайнар на запад,
далее на северо-восток, далее на юго-восток, далее на
север, далее на северо-запад, и на север до железной
дороги. По железной дороге на юго-восток до пересечения с
проектируемой улицей.
4-2
Территория жилых массивов Железнодорожный и
Интернациональный.
4-3
Северная граница зоны начинается с пересечения границы
жилого массива Тельмана и реки Ишим, далее по берегу реки
Ишим на восток до пересечения с границей 3 зоны. По
границе 3 зоны на восток до пересечения с границей
административного района «Есиль», далее по границе
административного района «Есиль» на юго-восток до
пересечения с объездной дорогой, соединяющей пр. Кабанбай
батыра и трассу Караганда - Астана. По объездной дороге на
юго-запад, до пр. Кабанбай батыра, далее по пр. Кабанбай
батыра на северо-запад, далее на север до проектируемой
улицы. По проектируемой улице на восток до канала
Нура-Ишим, по каналу Нура-Ишим на северо-восток до границы
жилого массива Тельмана, далее по контуру границы жилого
массива Тельмана до пересечения с рекой Ишим.
4-4
Международный аэропорт города Астана.
4-5
Территория жилого массива Пригородный.
4-6
Земли занятые объектами железнодорожного транспорта
(железная дорога, железно-дорожные узлы, тупики).
5
5-1
Территория жилого массива Ондирис
5-2
Территория жилого массива Мичурино.
5-3
Территория жилых массивов Ильинка и Уркер.
5-4
Территория жилого массива Кұмсуат.
6
6-1
Территория жилого массива Коянды.
6-2
Территория жилого массива Куйгенжар
6-3
Территория земель РГП  «Жасыл Аймак».
6-4
Территория земель сельскохозяйственного использования.
Секретарь маслихата города Астаны                В. Редкокашин
Приложение 3
к решению маслихата
города Астаны
от 29 января 2009 года
№ 184/30-IV
Проценты
повышения (понижения) базовой ставки земельного налога
Номера зон
Проценты повышения (+) , понижения (-)
базовой ставки земельного налога
1
+ 50
2
+ 40
3
+ 20
4
0
5
- 30
6
- 50
Секретарь маслихата города Астаны                В. Редкокашин