Көкшетау қаласының жекелеген санаттардағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2009 жылғы 4 желтоқсандағы № С-30/11 шешімі. Ақмола облысы Көкшетау қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 15 желтоқсанда № 1-1-113 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 23 сәуірдегі № С-16/16 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 23.04.2013 № С-16/16 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Көкшетау қаласының жекелеген санаттардағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік көмек көрсету:
1) Көкшетау қаласында тұрақты тұратын жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасыларға (азаматтарға), азаматтардың өтініші бойынша:
балаларды сауықтыру үшін жылына бір рет жолдама сатып алу;
білім беру мекемесінің шарты негізінде күндізгі бөлімде оқитын колледж студенттерінің оқуы үшін төлеміне жылына бір рет оқу құнының мөлшерінде әлеуметтік көмек көрсету;
2) анықталған жағдайларға байланысты, жедел әлеуметтік қолдауға мұқтаж отбасыларға (азаматтарға):
отбасының жан басына шаққандағы орташа жиынтық табысы он жеті айлық есептік көрсеткіш болатын денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған онкологиялық және туберкулез ауруларымен ауыратын адамдарға жылына бір рет он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
өрт, су апаты, басқа да табиғи және техногендік сипаттағы айрықша жағдайларда біржолғы отыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) 1, 2 және 3 топ мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері және оларға теңестірілген тұлғалар мен Ұлы Отан соғысына қатысушылардың жеңілдіктері мен кепілдіктеріне теңестірілген басқа санаттағы тұлғаларға, 1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығындағы мерзімде тылда 6 айдан кем емес уақыт жұмыс өтілі анықталған тұлғалар мен еңбек ардагерлеріне, Социалистік Еңбек Ерлеріне сауықтыру үшін өтініштің берілген күніне сәйкес кезек бойынша;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтерге әр ай сайын 2,5 айлық есептік көрсеткіш төлеуге;
5) отбасының жан басына шаққандағы орташа жиынтық табысы он жеті айлық есептік көрсеткіш болатын зейнеткерлерге Ақмола облысының аумағында ақысыз баламасы жоқ, ақылы операция жасау үшін – жылына бір рет он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Кокшетау
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 4 декабря 2009 года № С-30/11. Зарегистрировано Управлением юстиции города Кокшетау Акмолинской области 15 декабря 2009 года № 1-1-113. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 23 апреля 2013 года № С-16/16
Сноска. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 23.04.2013 № С-16/16.
В соответствии со статьей 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат города Кокшетау РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан города Кокшетау:
1) Семьям (гражданам), среднедушевой доход которых ниже прожиточного минимума, постоянно проживающим в городе Кокшетау, по заявлению граждан:
на приобретение путевок для оздоровления детей один раз в год;
на оказание социальной помощи студентам колледжа, обучающихся на очном отделении, на оплату за обучение на основании договора с учреждением образования – в размере стоимости обучения, один раз в год;
2) семьям (гражданам) в силу определенных обстоятельств, нуждающимся в экстренной социальной поддержке:
онкологическим больным и больным туберкулезом, состоящим на учете в организациях здравоохранения со среднедушевым совокупным доходом семнадцать месячных расчетных показателей – в размере пятнадцати месячных расчетных показателей, один раз в год;
в исключительных случаях, таких как пожар, наводнение, другое стихийное бедствие природного или техногенного характера – единовременно, в размере тридцати месячных расчетных показателей;
3) инвалидам 1, 2 и 3 групп, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны, лицам, которым установлен стаж работы в тылу не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, ветеранам труда, Героям социалистического труда для оздоровления в порядке очередности согласно даты подачи заявлений;
4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на компенсацию за коммунальные услуги в размере 2,5 месячного расчетного показателя ежемесячно;
5) пенсионерам на платную операцию, не имеющую бесплатной альтернативы на территории Акмолинской области со среднедушевым совокупным доходом семнадцать месячных расчетных показателей – в размере пятнадцати месячных расчетных показателей, один раз в год;

6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, оларға теңестірілген тұлғаларға және Семей ядролық сынақ полигонындағы аймақтарда зардап шеккен тұлғаларға жол ақы құжаттарының негізінде (ары-бері жүруіне) Қазақстан Республикасының аумағындағы госпитальдарға бару үшін темір жол (плацкарт вагон), автомобиль жолаушылар көлігімен (таксиден басқа) көрсетілген көлік құралдарының бірімен кететін станциядан госпитальге дейін жол ақы төлеу;
7) Көкшетау қаласындағы мемлекеттік медициналық мекемелермен жұмысқа орналасу туралы шарт жасаған жоғары медициналық оқу орындарының студенттерінің соңғы курс оқуының төлемі ұсынылған шотқа сәйкес төленсін;
8)ұсынылған атқарылған жұмыс актісіне және төлем туралы шотқа сәйкес химиятерапиядан өткен туберкулез ауруын жұқтырған мектеп жасындағы балаларға мектеп асханаларына ақша қаражатын аудару арқылы ыстық тамақ ұйымдастыруға;
9) мереке күндері қарсаңында әлеуметтік көмек жиынтық тізілімінің негізінде осы тармақшада көрсетілген адамдарға қаржыны өтінішсіз-ақ, олардың есеп шотына аудару жолымен жүзеге асырылады:
9 Мамыр Жеңіс күніне орай:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне - 15000 теңге;
фашистік лагерьлерде болған кәмелетке толмаған тұтқындарға – 3000 теңге;
блокадалық Ленинград тұрғындарына - 3000 теңге;
Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің жесірлеріне - 3000 теңге;
марапатталған тыл еңбеккерлеріне - 7000 теңге;
соғыс жылдары алты және одан да көп ай жұмыс істеген тыл еңбеккерлеріне - 5000 теңге;
балаларды қорғау Күніне 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 3000 теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері 85,90 және одан да жоғары жасқа толған мерейтой иелеріне біржолғы - 5 000 теңге;
90 жасқа толған зейнеткерлерге - 50 000 теңге;
100 жасқа толған зейнеткерлерге - 100 000 теңге;
Чернобыль атом электро-станциясындағы апатты жоюға қатысушылар мен мүгедектерді еске алу күніне орай - 5 000 теңге;
Интернационалист жауынгерлерге Ауғанстаннан әскерді шығарған күнге орай - 5 000 теңге;
8 Наурыз Халықаралық әйелдер күніне орай «Батыр ана» атағы бар «Алтын Алқа», «Күміс Алқа» алқаларымен марапатталған көп балалы аналарға – 5 000 теңге;
Зейнетақы мөлшері ең төмен зейнеткерлерге 1 қазан қарт адамдар күніне орай – 2 000 теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012.05.03 № С-5/7(ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.06.20 № С-6/7 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен

6) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, а также лицам, пострадавшим в зоне Семипалатинского ядерного полигона за проезд на госпитализацию по территории Республики Казахстан - единовременно, в размере 100 процентов от стоимости проезда железнодорожным (плацкартный вагон), автомобильным пассажирским транспортом (кроме такси) от станции отправления одного из видов указанных транспортных средств до места госпитализации, на основании проездных документов (как туда, так и обратно);
7) студентам, обучающимся в высших медицинских учебных заведениях, заключившим договор о трудоустройстве с государственными медицинскими учреждениями города Кокшетау, на оплату за последний курс обучения согласно представленному счету;
8) на организацию горячего питания детям школьного возраста, инфицированных туберкулезом, проходивших химиотерапию, путем перечисления денежных средств на школьные столовые, согласно представленного счета об оплате и акта выполненных работ;
9) социальные выплаты к праздничным датам осуществляются единовременно на основании сводного реестра путем перечисления средств на расчетные счета лиц, указанных в данном пункте, без подачи заявления:
ко Дню Победы – 9 мая:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны - 15000 тенге;
несовершеннолетним узникам фашистских лагерей - 3000 тенге;
жителям блокадного Ленинграда - 3000 тенге;
вдовам инвалидов Великой Отечественной войны - 3000 тенге;
награжденным труженикам тыла - 7000 тенге;
труженикам тыла, проработавшим в годы Великой Отечественной войны шесть и более месяцев - 5000 тенге;
ко Дню защиты детей, детям-инвалидам до 18 лет - 3000 тенге;
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны юбилярам, достигшим 85, 90 и свыше лет единовременно - 5000 тенге;
пенсионерам, достигшим 90 лет - 50000 тенге;
пенсионерам, достигшим 100 лет - 100000 тенге;
ко Дню памяти участникам и инвалидам ликвидации аварий на Чернобыльской атомной электростанции – 5000 тенге;
ко Дню вывода войск из Афганистана воинам- интернационалистам- 5000 тенге;
ко Дню Международного женского дня 8 Марта многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын Алка", "Кумис Алка" и "Мать героиня" – 5000 тенге;
ко Дню пожилых людей 1 октября пенсионерам с минимальным размером пенсии – 2000 тенге.».
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кокшетауского городского маслихата от 09.12.2011 № С-53/8 (вводится в действие со дня официального опубликования); от 20.06.2012 № С-6/7 (вводится в действие со дня официального опубликования)/.

2. Өкілетті орган - «Көкшетау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жоғарыда аталған санаттарға біржолғы материалдық көмек тағайындауды және төлеуді қамтамасыз етсін.
3. Біржолғы әлеуметтік көмек көрсету шығындарын қаржыландыру 451007 «Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша жекелеген санаттардағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету» бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен жүргізілсін.
4. Қызметтердің төлемдері «Қазпошта» акционерлік қоғамы және «Қазақстан Халық Банкі» акционерлік қоғамының Ақмола облыстық филиалы және «Көкшетау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен заңнамада белгіленген тәртіпте жасалған шарт негізінде жүргізіледі.
5. Көкшетау қалалық мәслихатының 2008 жылғы 4 қыркүйектегі № С-14/12 «Жекелеген санаттардағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік төлемдер төлеуді жүзеге асыру Ережесін бекіту туралы» (нормативтік құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік аумақтық тіркелімінде нөмірі 1-1-90 болып тіркелген, 2008 жылғы 23 қазандағы № 44 «Көкшетау» және 2008 жылғы 23 қазандағы № 44 «Степной маяк» газеттерінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
6. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
7.Осы шешім мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төртінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының
30-шы сессияның төрағасы                   Б.Яндиев
Төртінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ.Мұстафина
КЕЛІСІЛДІ:
Көкшетау қаласының әкімі                   Б.Сапаров
«Көкшетау қаласының
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» Мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Қ.Ахметов
«Көкшетау қаласының
қаржы бөлімі» Мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Ө.Ыдырысов
«Көкшетау қаласының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            А.Омарова

2. Уполномоченному органу - государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ города Кокшетау» обеспечить назначение и выплату социальной помощи вышеуказанным категориям.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить за счет средств бюджета города Кокшетау, предусмотренных по программе 451007 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
4. Оплата услуг производится на основании, заключенного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, договора с Акционерным обществом «Казпочта» и Акмолинским областным филиалом акционерного общества «Народный Банк Казахстана» и государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ города Кокшетау».
5. Признать утратившим силу решение Кокшетауского городского маслихата от 4 сентября 2008 года № С-14/12 «Об утверждении Правил осуществления социальных выплат отдельным категориям нуждающихся граждан» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-1-90, опубликовано в газетах: от 23 октября 2008 года «Кокшетау» № 44 и от 23 октября 2008 года «Степной маяк» № 44).
6. Данное решение распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2009 года.
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель 30-ой сессии
Секретарь Кокшетауского
городского маслихата
четвертого созыва                          Б.Яндиев
Секретарь Кокшетауского
городского маслихата
четвертого созыва                          К.Мустафина
СОГЛАСОВАНО:
Аким города Кокшетау                       Б.Сапаров
Начальник Государственного
учреждения «Отдел занятости и
социальных программ
города Кокшетау»                           К.Ахметов
Начальник Государственного
учреждения «Отдел финансов
города Кокшетау»                           О.Идрисов
Начальник Государственного
учреждения «Отдел экономики и
бюджетного планирования
города Кокшетау»                           А.Омарова