2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 232 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 19 қаңтарда № 3309 тіркелді. Қолданылу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2011 жылғы 5 шілдедегі № 07-01-02/255 хатымен.
Ескерту. Қолданылу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2011.07.05 № 07-01-02/255 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджеттік кодексінің 8 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6 бабына және "2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 219 Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2010 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 89 542 101,5 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 28 304 511 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 1 498 695 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 59 738 895,5 мың теңге;
2) шығындар - 91 975 688,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - - 207 716,1 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 1 751 326 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 959 042,1 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо - 296 800 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 296 800 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 2 522 671 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 2 522 671 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.02.11 № 279; 2010.04.09 № 293; 2010.07.14 № 309; 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2010 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудандардың және Ақтөбе қаласының бюджеттеріне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласына - 22 процент, Мұғалжарға - 27 процент, Темірге - 71 процент, Хромтауға - 31 процент, Шалқарға - 32 процент және қалған аудандарға 100 проценттен;
2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласына - 22 процент, Мұғалжарға - 27 процент, Темірге - 71 процент, Хромтауға - 31 процент, Шалқарға - 32 процент және қалған аудандарға 100 проценттен;
3) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша, қызметін бір жолғы талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне толығымен есептеледі.

Об областном бюджете на 2010-2012 годы
Решение маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2009 года № 232. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 января 2010 года за № 3309. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмом маслихата Актюбинской области от 5 июля 2011 года № 07-01-02/255.
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмом маслихата Актюбинской области от 05.07.2011 № 07-01-02/255.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 219 "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" областной маслихат РЕШАЕТ:
1. Утвердить областной бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе, на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы - 89 542 101,5 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 28 304 511 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 498 695 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 59 738 895,5 тысяч тенге;
2) затраты - 91 975 688,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование - - 207 716,1 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 1 751 326 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1 959 042,1 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с
финансовыми активами - 296 800 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 296 800 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - - 2 522 671 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
бюджета - 2 528 671 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 11.02.2010 № 279; от 09.04.2010 № 293; от 14.07.2010 № 309; от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Установить на 2010 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и города Актобе в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе - 22 процента, Мугалжарскому - 27 процентов, Темирскому - 71 процент, Хромтаускому - 31 процент, Шалкарскому - 32 процента и остальным районам по 100 процентов;
2) по социальному налогу: по городу Актобе - 22 процента, Мугалжарскому - 27 процентов, Темирскому - 71 процент, Хромтаускому- 31 процент, Шалкарскому - 32 процента и остальным районам по 100 процентов.
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты районов и города Актобе.

3. Облыстық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы;
облыстық маңызы бар ақылы мемлекеттік автомобиль жолдары бойынша жүргені үшін алынатын алым;
облыстық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бойында сыртқы (көрнекі) жарнама орналастырғаны үшін төленетін төлемдер;
жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғат аймақтарды пайдаланғаны үшін төленетін төлемдер;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
облыстық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың таза кірістерінің бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне есептелетін дивиденттер;
облыстық коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлесінен кірістер;
облыстық коммуналдық меншіктің мүлігін жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
уақытша бос қалған бюджеттік ақшаны депозиттерге орналастырудан алынатын сыйақылар;
облыстық коммуналдық меншіктен түсетін басқа да кірістер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
облыстық бюджетке түсетін салыққа жатпайтын басқа түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, яғни, облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақшалар;
облыстық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, облыстық коммуналдық меншіктегі мемлекеттік қаржылық активтерін сатудан, облыстардың жергілікті атқарушы органдарының қарыздарынан түсетін түсімдер.
4. Қазақстан Республикасының "2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
5. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Мұғалжар ауданының бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 3 346 586 мың теңге сомасында көзделсін.

3. Установить, что в доход областного бюджета зачисляются:
плата за эмиссии в окружающую среду;
сбор за проезд по платным государственным автомобильным дорогам областного значения;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения;
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
плата за лесные пользования;
плата за использование особоохраняемых природных территорий местного значения;
доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в областной коммунальной собственности;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в областной коммунальной собственности;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из областного бюджета;
вознаграждения, полученные от размещения в депозиты временно свободных бюджетных денег;
другие доходы от областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
другие неналоговые поступления в областной бюджет;
поступления от продажи основного капитала, то есть, деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления от погашения, выданных из областного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в областной коммунальной собственности, займов местных исполнительных органов областей.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год объем бюджетных изъятий из бюджета Мугалжарского района в областной бюджет в сумме 3 346 586 тысяч тенге.

Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.04.09 № 293 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
6. 2010 жылға арналған облыстық бюджеттен республикалық бюджетке ағымдағы нысаналы трансферттер:
"Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2008 - 2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердiң көлемi туралы" Қазақстан Республикасының Заңында бекітілген, жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде көзделген әлеуметтік салық пен жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгеруін ескере отырып, бюджет саласындағы еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты жалпы сомасы 1 843 682 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың өкілеттіктерін беруге байланысты:
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау саласында - 606 646 мың теңге;
инфекциялық, туберкулез және психикалық аурулар кезіндегі медициналық көмекті қоспағанда, стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету бойынша - 5 533 546 мың теңге;
төтенше жағдайлар саласында - 61 942 мың теңге;
"Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар аймағында зардап шеккендерге шұғыл медициналық көмек көрсету бойынша - 56 469 мың теңге;
"Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес халықты хабардар етудi ұйымдастыру бойынша - 8 645 мың теңге көзделсін.
Облыстық бюджеттен, Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне берілетін трансферттердің аталған сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.04.09 № 293; 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7. Қазақстан Республикасының "2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес:
2010 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 14 952 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 413 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 14 952 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
8. Қазақстан Республикасының "2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап iшкi iстер органдарының қызметкерлерiне тұрғын үйдi күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтер көрсетуге арналған шығыстарды төлеу үшiн ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленгені еске және басшылыққа алынсын.

Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 09.04.2010 № 293 (вводится в действие с 01.01.2010).
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты в республиканский бюджет в связи с:
изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных Законом Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы" в общей сумме 1 843 682 тысяч тенге;
передачей полномочий местных исполнительных органов:
в области санитарно- эпидемиологического надзора - 604 646 тысяча тенге;
по оказанию стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи, за исключением медицинской помощи при инфекционных, туберкулезных и психических заболеваниях - 5 533 546 тысяч тенге;
в области чрезвычайных ситуаций - 61 942 тысяч тенге;
по оказанию экстренной медицинской помощи пострадавшим в зоне чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера в соответствии с Законом Республики Казахстан "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера" - 56 469 тысяч тенге;
по организации оповещения населения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О гражданской обороне" - 8 645 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов из областного бюджета, бюджетов районов и города Актобе определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 09.04.2010 № 293; от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
7. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010 -2012 годы" установлено:
с 1 января 2010 года:
1) минимальный размер заработной платы - 14 952 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 413 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 14 952 тенге.
8. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" установлен с 1 января 2010 года месячный размер денежной компенсации сотрудникам органов внутренних дел для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 739 тенге.

9. Қазақстан Республикасының "2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12 бабына сәйкес 2010 жылға республикалық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін субвенция 23 691 835 мың теңге сомасында көзделді.
10. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 11 962 357 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Әйтекебиге 1 314 722 мың теңге;
Алғаға 1 224 142 мың теңге;
Байғанинге 305 206 мың теңге;
Ырғызға 1 333 347 мың теңге;
Қарғалыға 1 032 164 мың теңге;
Қобдаға 1 555 767 мың теңге;
Мәртөкке 1 609 353 мың теңге;
Темірге 104 073 мың теңге;
Ойылға 1 411 765 мың теңге;
Шалқарға 2 071 818 мың теңге.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.04.09 № 293 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
11. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн күтіп-ұстауға - 315 016 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға - 315 928 мың теңге;
"Өзін-өзі тану" кабинеттері үшін жабдықтар сатып алуға - 700 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын "Өзін-өзі тану" пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге - 74 012 мың теңге;
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға - 536 506 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге - 19 035 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға - 95 909 мың теңге;
ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 99 913 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға, 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери - оқу орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге - 212 643 мың теңге;

9. В соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" предусмотрена на 2010 год субвенция, передаваемая из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 23 691 835 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 11 962 357 тысяч тенге, в том числе:
Айтекебийскому - 1 314 722 тысячи тенге;
Алгинскому - 1 224 142 тысячи тенге;
Байганинскому - 305 206 тысяч тенге;
Иргизскому - 1 333 347 тысяч тенге;
Каргалинскому - 1 032 164 тысячи тенге;
Хобдинскому - 1 555 767 тысяч тенге;
Мартукскому - 1 609 353 тысячи тенге;
Темирскому - 104 073 тысячи тенге;
Уилскому - 1 411 765 тысяч тенге;
Шалкарскому - 2 071 818 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 09.04.2010 № 293 (вводится в действие с 01.01.2010).
11. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
315 016 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
315 928 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
700 тысяч тенге на приобретение оборудования для кабинетов "Самопознание";
74 012 тысяч тенге - на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
536 506 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
19 035 тысяч тенге - на введение стандартов специальных социальных услуг;
95 909 тысяч тенге - на увеличение норм питания в медико- социальных учреждениях;
99 913 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
212 643 тысяч тенге - на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе, уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны, к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;

Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ, оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларына мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге - 3 097 мың теңге;
ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға - 158 643 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге - 336 531 мың теңге;
халыққа қызмет көрсету орталықтарын күтіп-ұстауға – 280 217 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға - 13 741 мың теңге;
"Мак" операциясын жүргізуге - 2 416 мың теңге;
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 452 995 мың теңге;
халықаралық мағынадағы іс-шараларды өткізу кезінде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуге – 1 401 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.04.09 № 293; 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
12. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен жұмыспен қамтудың және кадрларды қайта даярлаудың өңірлік стратегиясын іске асыруға 6 006 321 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтуға - 5 358 921 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге - 444 000 мың теңге;
кадрларды даярлау және қайта даярлау - 203 400 мың теңге.
Аталған сомаларды бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
12-1. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 569 763 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер - 353 763 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері - 216 000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 12-1 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.07.14 № 309 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

3 097 тысяча тенге - на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
158 643 тысячи тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
336 531 тысяча тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
280 217 тысяч тенге - на содержание центров обслуживания населения;
13 741 тысяча тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
2 416 тысяч тенге - на проведение операции "Мак";
452 995 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения - 1 401 тысяча тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 09.04.2010 № 293; от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
12. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 6 006 321 тысяча тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения - 5 358 921 тысяча тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики - 444 000 тысячи тенге;
на подготовку и переподготовку кадров - 203 400 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
12-1. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в сумме 569 763 тысячи тенге, в том числе:
целевых текущих трансфертов на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" - 353 763 тысячи тенге;
целевых трансфертов на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" - 216 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 14.07.2010 № 309 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).

13. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
облыстық және аудандық маңызы бар жолдарын күрделі жөндеуге сомасы 622 467 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомасын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
14. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ауыл шаруашылығын дамытуға 788 351 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
тұқым шаруашылығын қолдауға - 31 952 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға - 26 528 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын басымдықты дақылдар бойынша көктемгi егіс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге қажеттi жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға - 364 490 мың теңге;
өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығын және сапасын арттыруды қолдауға - 10 789 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су жеткiзу бойынша көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялауға - 473 мың теңге;
мал шаруашылығы өнiмдiлігін және өнiмінің сапасын арттыруды субсидиялауға - 354 119 мың теңге;
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.04.09 № 293; 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
15. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 42 586 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын талаптарға сәйкес 232 601 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түскені ескерілсін.
Аталған сомаларды бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
16. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға 272 403 мың теңге сомасында, оның ішінде:

13. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на капитальный ремонт дорог областного и районного значения в сумме 622 467 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
14. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на развитие сельского хозяйства в сумме 788 351 тысяч тенге, в том числе:
31 952 тысячи тенге - на поддержку семеноводства;
26 528 тысяч тенге - на поддержку племенного животноводства;
364 490 тысячи тенге - на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, по определяемым Правительством Республики Казахстан приоритетным культурам;
10 789 тысячи тенге - на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур;
473 тысячи тенге - на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
354 119 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 09.04.2010 № 293; от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
15. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление из республиканского бюджета:
целевых текущих трансфертов на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 42 586 тысячи тенге;
бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 232 601 тысяча тенге в соответствии с условиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
16. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 272 403 тысяч тенге, в том числе:

негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 122 850 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 149 553 мың теңге;
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 16 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
17. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасында кәсіптік және техникалық білім беруді дамытудың 2008 - 2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға сомасы 11 700 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомасын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
18. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға 987 073 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 665 475 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге - 321 598 мың теңге.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.04.09 № 293; 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
19. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға стипендиялардың мөлшерін ұлғайтуға сомасы 197 642 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомасын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 19 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.04.09 № 293 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
20. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
облыстық бюджеттің бағдарламасы бойынша мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде қоршаған ортаны қорғау саласында берілетін функцияларды іске асыруға сомасы 1 805 мың теңге.

122 850 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
149 553 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
17. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития профессионального и технического образования в Республике Казахстан на 2008 - 2012 годы в сумме 11 700 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
18. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 987 073 тысяч тенге по программам областного бюджета, в том числе:
665 475 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
321 598 тысяч тенге - на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 09.04.2010 № 293; от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
19. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов в сумме 197 642 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 09.04.2010 № 293 (вводится в действие с 01.01.2010).
20. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления в сумме 1 805 тысяч тенге по программе областного бюджета.

Ескерту. 20 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.04.09 № 293 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
21. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 2009-2011 жылдарға арналған "Нұрлы көш" бағдарламасын іске асыруға инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 1 067 090 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін.
Даму трансферттерінің аталған сомасын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 21 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
22. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 2009 - 2011 жылдарға арналған "Нұрлы көш" бағдарламасын iске асыру шеңберiнде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын сыйақы ставкасы бойынша облыстық бюджетіне кредит беруге 847 725 мың теңге нысаналы трансферттері түскені ескерілсін.
Кредит берудің аталған сомасын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
23. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын іске асыруға 1 861 000 мың теңге сомасында, оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға - 586 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға - 1 275 000 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттерінің аталған сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
24. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын талаптарға сәйкес сыйақының нөлдiк ставкасы бойынша кредит беруге 471 000 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер түскені ескерілсін.
Кредит берудің аталған сомасын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
25. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
елдi мекендердiң ауыз сумен жабдықтау объектiлерiн салуға және реконструкциялауға - 2 034 634 мың теңге;

Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 09.04.2010 № 293 (вводится в действие с 01.01.2010).
21. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на реализацию Программы "Нұрлы көш" на 2009-2011 годы на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1 067 090 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
22. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на кредитование областного бюджета на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Программы "Нұрлы көш" на 2009 - 2011 годы по ставке вознаграждения, определяемой Правительством Республики Казахстан в сумме 847 725 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы кредитования определяется на основании постановления акимата области.
23. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы в сумме 1 861 000 тысяча тенге, в том числе:
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 586 000 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1 275 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата области.
24. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на кредитование бюджетов районов (города областного значения) по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы в соответствии с условиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан в сумме 471 000 тысяча тенге.
Распределение указанной суммы кредитования определяется на основании постановления акимата области.
25. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на строительство и реконструкцию объектов водоснабжения населенных пунктов - 2 034 634 тысяч тенге;

бiлiм беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға - 435 488 мың теңге;
денсаулық сақтау объектiлерiн салуға және реконструкциялауға - 6 673 141 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға сомасы 2 345 000 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйесін дамытуға - 3 114 076 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға - 72 421 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға - 1 825 807 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттерінің аталған сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 25 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
25-1. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен жаңа білім беру объектілерін салуға 453 449 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 25-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.04.09 № 293 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
26. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласының және аудандардың бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін, оның ішінде:
"Балапан" Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 824 376 мың теңге;
1-4 сынып оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге - 513 865 мың теңге;
білім беру және мәдениет объектілерін өрт дабыл қаққышымен және өрт сөндіру құралдарымен жарақтандыруға - 307 201 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп - ұстауға - 55 616 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ұстауға, күрделі жөндеуге және материалдық-техникалық жарақтандыруға - 392 431 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын күтіп-ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға - 163 928 мың теңге;
бiлiм беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға - 1 564 608 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға - 67 104 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 434 963 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 644 857 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға - 207 146 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұрғыш жүйесінің жұмыс жасауына - 385 000 мың теңге;
коммуналдық меншіктегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру - 100 000 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға - 444 498 мың теңге;

на строительство и реконструкцию объектов образования - 435 488 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения - 6 673 141 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 2 345 000 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы - 3 169 974 тысячи тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры - 72 421 тысяча тенге;
на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды - 1 825 807 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 25 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
25-1. Учесть в областном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство новых объектов образования в сумме 453 449 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 25-1 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 09.04.2010 № 293 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
26. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и города Актобе, в том числе:
на реализацию Государственной программы "Балапан" - 824 376 тысяч тенге;
на обеспечение горячим питанием учащихся 1-4 классов - 513 865 тысяч тенге;
на оснащение объектов образования и культуры противопожарной сигнализацией и средствами пожаротушения - 307 201 тысяч тенге;
на содержание вновь вводимых объектов образования - 55 616 тысяч тенге;
на содержание, капитальный ремонт и материально-техническое оснащение организаций образования - 392 431 тысяча тенге;
на содержание и материально-техническое оснащение организаций культуры - 163 928 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования - 1 564 608 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры - 67 104 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения - 434 963 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства - 644 857 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 207 146 тысяч тенге;
на функционирование системы водоснабжения и водоотведения - 385 000 тысяч тенге;
на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности - 100 000 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов - 444 498 тысяч тенге;

мәдениет объектілерін дамытуға - 1 055 144 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге - 150 648 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға және Ұлы Отан соғысы жылдары тылда еңбек еткендерге Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай біржолғы материалдық көмек төлеуге - 93 864 мың теңге;
бюджет саласының қызметкерлеріне жалақы төлеуге - 380 104 мың теңге;
қоғамдық ашық пункттеріне техникалық қызмет көрсетуге - 5 739 мың теңге;
әкімшілік ғимараттың күрделі жөндеуіне - 98 000 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.07.14 № 309(2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
"Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі" облыстық жастар марафон-эстафетасын жүргізуге - 310 329 мың теңге;
облыстың елді мекендерін абаттандыруға - 100 083 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.10.14 № 326(2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
елді мекендердің бас жоспарын әзірлеуге - 3 000 мың теңге;
жолдарды жөндеуге - 78 272 мың теңге;
мемлекеттік органдардың Бірыңғай көліктік ортасы ауқымында электрондық құжатайналымы жүйесін қондыру қызметтеріне - 1 750 мың теңге;
заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға - 11 200 мың теңге.
Трансферттердің аталған сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 26 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.02.11 № 279; 2010.04.09 № 293; 2010.07.14 № 309; 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
27. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте жұмыспен қамтудың және кадрларды қайта даярлаудың өңірлік стратегиясын іске асыруға сомасы 1 161 387 мың теңге көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтуға сомасы 1 161 387 мың теңге.
Аталған сомаларды бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 27 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.07.14 № 309; 2010.10.14 № 326 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
28. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2010 жылға арналған резерві 27 398 мың теңге сомасында бекітілсін.

на развитие объектов культуры - 1 055 144 тысяч тенге;
на обеспечение жильем отдельных категорий граждан - 150 648 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненных к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и труженикам тыла в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне - 93 864 тысяч тенге;
на выплату заработной платы работникам бюджетной сферы - 380 104 тысяч тенге;
на техническое обслуживание пунктов общественного доступа - 5 739 тысяч тенге;
на капитальный ремонт административного здания - 98 000 тысяч тенге;
исключен решением маслихата Актюбинской области от 14.07.2010 № 309 (вводится в действие с 01.01.2010).
на проведение областной молодежной марафон - эстафеты "Расцвет села- расцвет Казахстана" - 310 329 тысячи тенге;
на благоустройство населенных пунктов области - 100 083 тысяч тенге;
исключен решением маслихата Актюбинской области от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
на разработку генерального плана населенных пунктов - 3 000 тысяч тенге;
на ремонт дорог - 78 272 тысячи тенге;
на услуги по настройке системы электронного документооборота в рамках Единой транспортной среды государственных органов - 1 750 тысяч тенге;
на увеличение уставного капитала юридических лиц - 11 200 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 26 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 11.02.2010 № 279; от 09.04.2010 № 293; от 14.07.2010 № 309; от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
27. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 1 161 387 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения в сумме 1 161 387 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 14.07.2010 № 309; от 14.10.2010 № 326 (вводится в действие с 01.01.2010).
28. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2010 год в сумме 27 398 тысяч тенге.

Ескерту. 28 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.07.14 № 309 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
29. 2010 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
30. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
хатшысы
Қ.ТОҚТАРОВ
Б.ОРДАБАЕВ
Облыстық мәслихаттың 2009 жылғы
21 желтоқсандағы № 232 шешіміне
1 - ҚОСЫМША
2010 жылға арналған облыстық бюджет

Сноска. Пункт 28 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 14.07.2010 № 309 (вводится в действие с 01.01.2010).
29. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2010 год, согласно приложению 4.
30. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии
Секретарь
областного маслихата
областного маслихата
К. ТУХТАРОВ
Б. УРДАБАЕВ
Приложение 1
к решению областного маслихата
от 21 декабря 2009 года № 232
Областной бюджет на 2010 год

32 551
261
Облыстың білім басқармасы
693 319,1
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
312 807
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
380 512,1
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
7 937 579
261
Облыстың білім басқармасы
4 534 052
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 250
004
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
14 582
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
19 873
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
71 874
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
195 000
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
89 592
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
50 658
014
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
1 290
016
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясының шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 171 500
04
9
261
017
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясының шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
105 350
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Өзін-өзі тану" пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге арналған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер
68 993
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 681 090
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 403 527
007
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
888 937
008
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 564 608
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау

32 551
261
Управление образования области
693 319,1
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
312 807
060
Подготовка и переподготовка кадров
380 512,1
9
Прочие услуги в области образования
7 937 579
261
Управление образования области
4 534 052
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
64 250
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
14 582
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
19 873
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
71 874
008
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
195 000
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
89 592
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
50 658
014
Материально-техническое оснащение государственных органов
1 290
016
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1 171 500
04
9
261
017
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
105 350
022
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание"
68 993
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2 681 090
271
Управление строительства области
3 403 527
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
888 937
008
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
1 564 608
037
Строительство и реконструкция объектов образования

9 560
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметі
42 448
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
315 016
05
9
253
031
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының материалдық-техникалық жарақтандыру
1 978
032
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу
299 767
033
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
1 006 888
271
Облыстың құрылыс басқармасы
7 136 126
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
7 136 126
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 880 084
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
812 900
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
456 126
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
185 068
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
271 058
261
Облыстың білім басқармасы
356 774
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
356 774
2
Әлеуметтiк көмек
936 829
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
936 829
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
83 312
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер
444 000
029
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге берілетін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 097
06
2
256
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

9 560
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
42 448
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
315 016
031
Материально-техническое оснащение государственных органов здравоохранения
1 978
05
9
253
032
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений медицинских организаций здравоохранения
299 767
033
Материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения
1 006 888
271
Управление строительства области
7 136 126
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
7 136 126
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 880 084
1
Социальное обеспечение
812 900
256
Управление координации занятости и социальных программ области
456 126
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
185 068
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
271 058
261
Управление образования области
356 774
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
356 774
2
Социальная помощь
936 829
256
Управление координации занятости и социальных программ области
936 829
003
Социальная поддержка инвалидов
83 312
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
444 000
029
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
3 097
06
2
256
031
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

212 643
032
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), "1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
93 864
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге атаулы әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуді төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
38 714
036
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге табысы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
61 199
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
130 355
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
130 355
06
9
256
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 317
005
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
60 678
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
4 360
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 185 826
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 540 236
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 540 236
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
586 000
024
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
207 146
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері

212 643
032
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
93 864
035
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
38 714
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
61 199
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
130 355
256
Управление координации занятости и социальных программ области
130 355
06
9
256
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 317
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
60 678
008
Материально-техническое оснащение государственных органов
4 360
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 185 826
1
Жилищное хозяйство
5 540 236
271
Управление строительства области
5 540 236
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
586 000
024
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
207 146
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

4 687 090
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
60 000
2
Коммуналдық шаруашылық
5 201 092
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 276 447
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
644 857
028
Елді мекендерді газдандыру
408 258
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
5 596
044
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттер
217 736
07
2
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 924 645
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 455
004
Елді мекендерді газдандыру
803 287
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
8 152
010
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
142 870
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 460 661
018
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
363 031
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
299 740
022
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
75 718
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
735 731
3
Елді-мекендерді көркейту
444 498
271
Облыстың құрылыс басқармасы
444 498
015
Қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер

4 687 090
031
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
60 000
2
Коммунальное хозяйство
5 201 092
271
Управление строительства области
1 276 447
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
644 857
028
Газификация населенных пунктов
408 258
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
5 596
044
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
217 736
07
2
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
3 924 645
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
35 455
004
Газификация населенных пунктов
803 287
006
Материально-техническое оснащение государственных органов
8 152
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
142 870
017
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1 460 661
018
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения)на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
363 031
021
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
299 740
022
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
75 718
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
735 731
3
Благоустройство населенных пунктов
444 498
271
Управление строительства области
444 498
015
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие благоустройства городов и населенных пунктов

5 067
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
14 100
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерге, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 253
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерге, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 847
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
124 537
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
124 537
267
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
43 028
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 642
004
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
2 386
271
Облыстың құрылыс басқармасы
52 966
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 291
11
2
271
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
8 675
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
28 543
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 623
005
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
920
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 000
12
Көлiк және коммуникация
4 812 805
1
Автомобиль көлiгi
2 300 020
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 300 020
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 835 915
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
139 525
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
324 580
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
2 512 785
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 512 785
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 232
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
35 750
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын демеу қаржыландыру

5 067
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
14 100
009
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
11 253
010
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
2 847
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
124 537
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
124 537
267
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
43 028
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
40 642
004
Материально-техническое оснащение государственных органов
2 386
271
Управление строительства области
52 966
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
44 291
11
2
271
006
Материально-техническое оснащение государственных органов
8 675
272
Управление архитектуры и градостроительства области
28 543
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
24 623
005
Материально-техническое оснащение государственных органов
920
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
3 000
12
Транспорт и коммуникации
4 812 805
1
Автомобильный транспорт
2 300 020
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 300 020
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 835 915
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
139 525
008
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города)
324 580
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
2 512 785
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 512 785
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
31 232
002
Развитие транспортной инфраструктуры
35 750
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям

226 197
012
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
284
013
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
604 400
12
9
268
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді-мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 235 762
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді-мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
134 050
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын қалалар мен елді-мекендердің көшелерін салуға және реконструкциялауға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттер
166 838
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
78 272
13
Басқалар
689 479
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
52 318
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
52 318
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 368
003
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
950
9
Басқалар
637 161
257
Облыстың қаржы басқармасы
27 398
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
27 398
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
20 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оған сараптама жүргізу
20 000
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
373 763
007
Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын іске асыру
20 000
13
9
265
014
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша проценттік ставкаларды субсидиялау
187 887
015
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
140 876
016
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде бизнес жүргізуді сервистік қолдау
25 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
100 000
051
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

226 197
012
Материально-техническое оснащение государственных органов
284
013
Ремонт и содержание автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
604 400
12
9
268
015
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1 235 762
016
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
134 050
017
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
166 838
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
78 272
13
Прочие
689 479
1
Регулирование экономической деятельности
52 318
265
Управление предпринимательства и промышленности области
52 318
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
51 368
003
Материально-техническое оснащение государственных органов
950
9
Прочие
637 161
257
Управление финансов области
27 398
012
Резерв местного исполнительного органа области
27 398
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
20 000
003
Разработка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы
20 000
265
Управление предпринимательства и промышленности области
373 763
007
Реализация Стратегии индустриально-инновационного развития
20 000
13
9
265
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
187 887
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
140 876
016
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
25 000
271
Управление строительства области
100 000
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса-2020"

639 020
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 742
004
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
17 405
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
23 191
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
63 985
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
105 648
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
46 346
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Өзін-өзі тану" пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге арналған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер
68 993
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
246 710
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 125 250
007
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
436 000
008
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 417 893
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
271 357
05
Денсаулық сақтау
14 488 725
1
Кең бейiндi ауруханалар
46 483
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
46 483
05
1
253
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
46 483
2
Халықтың денсаулығын қорғау
314 837
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
314 837
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
70 927
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
151 599
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
91 419
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
892
3
Мамандандырылған медициналық көмек
3 202 537
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 202 537
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
2 272 250
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету

639 020
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
66 742
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
17 405
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
23 191
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
63 985
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
105 648
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
46 346
022
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание"
68 993
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
246 710
271
Управление строительства области
2 125 250
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
436 000
008
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
1 417 893
037
Строительство и реконструкция объектов образования
271 357
05
Здравоохранение
14 488 725
1
Больницы широкого профиля
46 483
253
Управление здравоохранения области
46 483
05
1
253
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
46 483
2
Охрана здоровья населения
314 837
253
Управление здравоохранения области
314 837
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
70 927
006
Услуги по охране материнства и детства
151 599
007
Пропаганда здорового образа жизни
91 419
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
892
3
Специализированная медицинская помощь
3 202 537
253
Управление здравоохранения области
3 202 537
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными, психическими заболеваниями и расстройствами
2 272 250
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами

253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
011
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Бүйрегі жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету

253
Управление здравоохранения области
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными, психическими заболеваниями и расстройствами
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
012
Услуги по оказанию медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами