Күндізгі оқу нысанында оқитын оқушылардың қала iшiндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының IV шақырылған XXVIII сессиясының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы N 301 шешімі. Қарағанды қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 29 желтоқсанда N 8-1-107 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының IV шақырылған XLVIII сессиясының 2011 жылғы 11 мамырдағы N 496 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының IV шақырылған XLVIII сессиясының 2011.05.11 N 496 шешімімен (ресми жарияланғаннан күнінен кейін 2011.07.01 бастап қолданылады).
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 2 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Заңының 6 бабының 4 тармақшасына сәйкес, Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды қаласы оқушыларының келесі санаттарына қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру 2010 жылға, 2011 жылғы бірінші және екінші тоқсандарына белгіленсін:
1) Қарағанды қаласының жалпы білім беретін оқу орындарының бірінші сыныптан сегізінші сыныпқа дейінгі оқушыларын қосып алғанда – тегін жүру (2010 жылдың 1 маусымынан 31 тамызына дейінгі және 2011 жылдың 1 маусымынан 30 маусымына дейін жаз мезгілін алып тастағанда);
2) жалпы білім беретін оқу орындарының, кәсіптік лицейлердің тоғызыншы сыныптан он бірінші сыныпқа дейінгі оқушыларына, колледждердің оқушыларына (тоғызыншы сыныптың негізінде біріншіден екінші курсқа дейін) оқушының жол жүру билетін сатып алғанда немесе қазіргі тарифтің 50 % төлеген жағдайда (2010 жылдың 1 маусымынан 31 тамызына дейінгі және 2011 жылдың 1 маусымынан 30 маусымына дейін жаз мезгілін алып тастағанда);
3) барлық меншік түріндегі кәсіптік лицейлерде, колледждерде (он бірінші сыныптың негізінде) және жоғарғы оқу орындарының күндізгі оқу нысанында оқитын тұлғаларға жол жүру билетін сатып алғанда немесе қазіргі тарифтің 50 % төлеген жағдайда (2010 жылдың 1 маусымынан 31 тамызына дейінгі және 2011 жылдың 1 маусымынан 30 маусымына дейін жаз мезгілін алып тастағанда).
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 2010.12.23 N 441 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 2011.03.30 N 482 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Барлық меншік түріндегі Қарағанды қаласының жалпы білім беретін оқу орындарында, кәсіптік лицейлерде, колледждерде, жоғарғы оқу орындарының күндізгі оқу нысанында оқитындардың келесі санаттарына қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жол жүруге жеңілдіктер 2010 жылдың жаз мезгілінде (1 маусымнан 31 тамызға дейін) және 2011 жылға (1 маусымнан 30 маусымға) сақталсын:

О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения
Решение XXVIII сессии IV созыва Карагандинского городского маслихата от 23 декабря 2009 года N 301. Зарегистрировано Управлением юстиции города Караганды 29 декабря 2009 года N 8-1-107. Утратило силу - решением XLVIII сессии IV созыва Карагандинского городского маслихата от 11 мая 2011 года N 496
Сноска. Утратило силу - решением XLVIII сессии IV созыва Карагандинского городского маслихата от 11.05.2011 N 496 (вводится в действие после официального опубликования с 01.07.2011).
В соответствии с подпунктом 2 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", подпунктом 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить на 2010 год, первый и второй кварталы 2011 года льготный проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям учащихся города Караганды:
1) учащимся общеобразовательных учебных заведений города Караганды с первого по восьмой классы включительно – бесплатный проезд (за исключением летнего периода с 1 июня по 31 августа 2010 года и с 1 июня по 30 июня 2011 года);
2) учащимся общеобразовательных учебных заведений, профессиональных лицеев с девятого по одиннадцатый классы, учащимся колледжей (на базе девятых классов с первого по второй курсы) с приобретением ученического проездного билета, либо с оплатой 50% существующего тарифа (за исключением летнего периода с 1 июня по 31 августа 2010 года и с 1 июня по 30 июня 2011 года);
3) лицам, обучающимся в профессиональных лицеях, колледжах (на базе одиннадцатых классов) и в высших учебных заведениях очной формы обучения всех форм собственности, с приобретением проездного билета, либо с оплатой 50 % существующего тарифа (за исключением летнего периода с 1 июня по 31 августа 2010 года и с 1 июня по 30 июня 2011 года).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Карагандинского городского маслихата от 23.12.2010 N 441 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования); от 30.03.2011 N 482 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
2. Сохранить на летний период 2010 года (с 1 июня по 31 августа) и 2011 года (с 1 июня по 30 июня) льготы на проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям обучающихся общеобразовательных учебных заведений, профессиональных лицеев, колледжей, высших учебных заведений очной формы обучения города Караганды всех форм собственности:

1) жетім балаларға;
2) ата-анасының қамқорынсыз қалған балаларға;
3) дамуында мүмкіндігі шектелген балаларға;
4) жасынан мүгедек және мүгедек балаларға;
5) көп балалы отбасы балаларына;
6) ата-анасының бірінен айрылған балаларға;
7) жалғыз басты аналар балаларына.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерту енгізілді - 2011.03.30 N 482 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. алынып тасталды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2010.12.23 N 441 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. ІV шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының 2008 жылғы 24 желтоқсандағы ХVІ сессиясының "Күндізгі оқу нысанында оқитын оқушылардың қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жүруі туралы" N 184 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 8-1-85 болып тіркелген, 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 134 (463) "Взгляд на события" газетінде жарияланған), ІV шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының 2009 жылғы 29 сәуірдегі ХХІІ сессиясының "Қарағанды қалалық мәслихатының 2008 жылғы 24 желтоқсанындағы "Күндізгі оқу нысанында оқитын оқушылардың қала ішіндегі қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жүруі туралы" N 184 шешіміне өзгертулер енгізу туралы" N 215 шешімінің күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 8-1-92 болып тіркелген, 2009 жылғы 1 маусымдағы N 055 (519) "Взгляд на события" газетінде жарияланған).
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау еңбек, әлеуметтік саланы дамыту және тұрғындарды әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияға (төрағасы – Асхат Қанатұлы Аймағамбетов) жүктелсін.
6. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған қатынастарға қолданылады.
ІV шақырылған
Қарағанды қалалық мәслихатының
кезекті XХVІІІ сессиясының
төрағасы                                   Ж. Мұхтаров
Қарағанды қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ. Бексұлтанов
Келісілді:
"Қарағанды қаласының білім бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Ж. Жылбаев

1) детям-сиротам;
2) детям, оставшимся без попечения родителей;
3) детям с ограниченными возможностями в развитии;
4) детям-инвалидам и инвалидам с детства;
5) детям из многодетных семей;
6) детям по утере одного из родителей;
7) детям матерей-одиночек.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Карагандинского городского маслихата от 30.03.2011 N 482 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
3. исключен - решением Карагандинского городского маслихата от 23.12.2010 N 441 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
4. Признать утратившим силу решение N 184 от 24 декабря 2008 года XVI cессии Карагандинского городского маслихата IV созыва "О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-1-85, опубликовано в газете "Взгляд на события" от 29 декабря 2008 года N 134 (463)), решение N 215 от 29 апреля 2009 года XXII сессии Карагандинского городского маслихата IV созыва "О внесении изменений в решение N 184 от 24 декабря 2008 года Карагандинского городского маслихата "О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-1-92, опубликовано в газете "Взгляд на события" от 1 июня 2009 года N 055 (519)).
5. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам труда, развития социальной сферы и социальной защиты населения (председатель Аймагамбетов Асхат Канатович).
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2010 года.
Председатель очередной
ХХVIII сессии Карагандинского
городского маслихата IV созыва             Ж. Мухтаров
Секретарь Карагандинского
городского маслихата                       К. Бексултанов
Согласовано:
Начальник
государственного учреждения
"Отдел образования города Караганды"       Ж. Жилбаев