Облыстық бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленетін, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2009 жылғы 20 қаңтардағы № 45 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 19 ақпанда № 3670 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 71 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 71 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 03.08.2015 № 326 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексі 238-бабының 3-тармағына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 26.11.2014 № 591 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қосымшаға сәйкес облыстық бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленетін, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру және мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 03.08.2015 № 326 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С. Кулагин
Әкімдіктің
2009 жылғы 20 қаңтардағы
№ 45 қаулысына қосымша
Облыстық бюджет қаражаты есебінен қызметтің
осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын
азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және
ставкаларымен салыстырғанда кемiнде жиырма бес
пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар
мен тарифтiк ставкалар белгіленетін, азаматтық
қызметші болып табылатын және ауылдық жерде
жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік
қамсыздандыру, білім беру және мәдениет
саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, для которых за счет средств областного бюджета устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях
Постановление акимата Костанайской области от 20 января 2009 года № 45. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 19 февраля 2009 года № 3670. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 19 февраля 2016 года № 71
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок постановления - в редакции постановления акимата Костанайской области от 03.08.2015 № 326 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Преамбула - в редакции постановления акимата Костанайской области от 26.11.2014 № 591 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, для которых за счет средств областного бюджета устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях согласно приложению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Костанайской области от 03.08.2014 № 326 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
С. Кулагин
Приложение
к постановлению акимата
от 20 января 2009 года № 45
Перечень должностей специалистов в области
здравоохранения, социального обеспечения,
образования и культуры, являющихся гражданскими
служащими и работающих в сельской местности,
для которых за счет средств областного бюджета
устанавливаются повышенные не менее чем на
двадцать пять процентов должностные оклады и
тарифные ставки по сравнению с окладами и
ставками гражданских служащих, занимающихся
этими видами деятельности в городских условиях

Ескерту. Қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 03.08.2015 № 326 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 2010.06.01 № 209 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараныз); 2011.07.20 № 292 (ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.10.2013 № 460 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.11.2014 № 591 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
1. Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары (оның ішінде бірінші);
2) бөлімшенің, зертхананың басшысы;
3) барлық мамандықтағы дәрігерлер;
4) акушер;
5) тәрбиеші;
6) емдәм бикесі;
7) тіс дәрігері;
8) тіс технигі;
9) мейір бике;
10) медициналық статистик;
11) медициналық зертханашы;
12) провизор;
13) психолог;
14) рентген зертханашысы;
15) күтім жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
16) фармацевт;
17) фельдшер (зертханашы);
18) дәріхана меңгерушісі.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
1. директор;
2. меңгеруші (басшы);
3. әлеуметтік жұмыс жөніндегі директордың орынбасары;
4. медициналық жұмыс жөніндегі директордың орынбасары;
5. медициналық бөлімнің меңгерушісі;
6. дезинфектор;
7. әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
8. барлық мамандықтағы дәрігерлер;
9. барлық мамандықтағы нұсқаушылар;
10. мейірбикелер;
11. дәріхана меңгерушісі;
12. фармацевт;
13. акушер;
14. фельдшер;
15. лаборант;
16. психолог;
17. әдіскер;
18. тәрбиеші;
19. логопед;
20. барлық мамандықтағы мұғалімдер;
21. мәдени ұйымдастырушы;
22. музыкалық жетекші;
23. кітапханашы;
24. әлеуметтік жұмыс жөніндегі кеңес беруші;
25. күтім жөніндегі әлеуметтік қызметкер.
3. Білім беру мамандарының лауазымдары:
1) кәсіптік мектептің, кәсіптік лицейдің, колледждің, училищенің, арнайы түзету ұйымы мен барлық үлгідегі және түрдегі интернаттық ұйымдардың барлық мамандықтағы мұғалімдері;
2) кәсіптік мектептің, кәсіптік лицейдің, колледждің, училищенің, арнайы түзету ұйымы мен барлық үлгідегі және түрдегі интернаттық ұйымдардың директоры (меңгерушісі);
3) балалар үйінің, ата-аналардың қамқорлығынсыз қалған жетім – балалар мен балаларға арналған мектеп-интернаттың, балалар мен жасөспірімдерге арналған баспананың директоры (меңгерушісі);
4) дене тәрбиесінің басшысы;
5) алғашқы әскери даярлық басшысы;
6) ғылыми, оқу, оқу - өндірістік, оқу – тәрбие, тәрбие жұмысы жөніндегі, бейінді оқыту жөніндегі, жалпы білім беретін мектептер, мектеп – интернаттар мен бастауыш орта және кәсіптік орта, қосымша білім берудің басқа да ұйымдарының ақпараттық технологиялары жөніндегі директордың орынбасары;
7) білім беру ұйымдарындағы бөлімше меңгерушісі;
8) әлеуметтік педагог;
9) педагог-ұйымдастырушы;
10) қосымша білім беру педагогы;
11) педагог-психолог;
12) орта кәсіптік оқу мекемелерінің оқытушысы;
13) аға тәрбиеші, тәрбиеші;
14) музакалық жетекші;
15) аға жетекші;
16) дене тәрбиесі жөніндегі нұсқаушы;
17) психолог – педагогикалық кеңес меңгерушісі;
18) лагерь бастығы (қорғаныс – спорттық, сауықтыру, мектеп, еңбек және демалыс);
19) оқушылардың кәсіби практикасының басшысы;
20) оқу-өндірістік (оқыту) шеберханасының меңгерушісі;
21) зертхананың, кабинеттің меңгерушісі;
22) еңбек жөніндегі нұсқаушы;
23) мәдени ұйымдастырушы;
24) аға әдістемеші, әдістемеші;
25) өндірістік оқыту шебері;

Сноска. Заголовок приложения - в редакции постановления акимата Костанайской области от 03.08.2015 № 326 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями акимата Костанайской области от 01.06.2010 № 209 (порядок введения в действие см. в пункте 2); от 20.07.2011 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 23.10.2013 № 460 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 26.11.2014 № 591 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Должности специалистов здравоохранения:
1) руководитель и заместитель (в том числе первый) руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) руководитель отделения, лаборатории;
3) врачи всех специальностей;
4) акушер;
5) воспитатель;
6) диетическая сестра;
7) зубной врач;
8) зубной техник;
9) медицинская сестра;
10) медицинский статистик;
11) медицинский лаборант;
12) провизор;
13) психолог;
14) рентгенолаборант;
15) социальный работник по уходу;
16) фармацевт;
17) фельдшер (-лаборант);
18) заведующий аптекой.
2. Должности специалистов социального обеспечения:
1) директор;
2) заведующий (руководитель);
3) заместитель директора по социальной работе;
4) заместитель директора по медицинской работе;
5) заведующий медицинским отделением;
6) дезинфектор;
7) специалист по социальной работе;
8) врачи всех специальностей;
9) инструкторы всех специальностей;
10) медицинские сестры;
11) заведующий аптекой;
12) фармацевт;
13) акушер;
14) фельдшер;
15) лаборант;
16) психолог;
17) методист;
18) воспитатель;
19) логопед;
20) учителя всех специальностей;
21) культорганизатор;
22) музыкальный руководитель;
23) библиотекарь;
24) консультант по социальной работе;
25) социальный работник по уходу.
3. Должности специалистов образования:
1) учителя всех специальностей профессиональной школы, профессионального лицея, колледжа, училища, специальной коррекционной организации и интернатных организаций всех типов и видов;
2) директор (заведующий) профессиональной школы, профессионального лицея, колледжа, училища, специальной коррекционной организации и интернатных организаций всех типов и видов;
3) директор (заведующий) детского дома, школы-интерната для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, приюта для детей и подростков;
4) руководитель физического воспитания;
5) руководитель начальной военной подготовки;
6) заместитель директора по научной, учебной, учебно-производственной, учебно-воспитательной, воспитательной работе, по профильному обучению, по информационным технологиям общеобразовательных школ, школ-интернатов и других организаций среднего начального и среднего профессионального, дополнительного образования;
7) заведующий отделением в организациях образования;
8) социальный педагог;
9) педагог-организатор;
10) педагог дополнительного образования;
11) педагог-психолог;
12) преподаватель средних профессиональных учебных заведений;
13) старший воспитатель, воспитатель;
14) музыкальный руководитель;
15) старший вожатый;
16) инструктор по физической культуре;
17) заведующий психолого-медико-педагогической консультацией;
18) начальник лагеря (оборонно-спортивного, оздоровительного, школьного, труда и отдыха);
19) руководитель профессиональной практики обучающихся;
20) заведующий учебно-производственной (учебной) мастерской;
21) заведующий лабораторией, кабинетом;
22) инструктор по труду;
23) культорганизатор;
24) старший методист, методист;
25) мастер производственного обучения;

26) аға шебері;
27) аккомпаниатор;
28) концертмейстер;
29) студиялар, клубтар басшылары;
30) медициналық бике;
31) емдәм бикесі;
32) кітапханашы;
33) кітапхана меңгерушісі;
34) дәрігер;
35) сурдопедагог;
36) тифлопедагог;
37) психолог – педагогикалық түзету кабинетінің меңгерушісі;
38) ансамбльдің көркемдік жетекшісі;
39) балетмейстер;
40) хормейстер;
41) жаттықтырушы-оқытушы;
42) жүзу жөніндегі нұсқаушы-әдістемеші;
43) туризм жөніндегі әдістемеші - нұсқаушы;
44) алғашқы әскери даярлық жөніндегі оқытушы-ұйымдастырушы.
4. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1) ұйымның директоры, басшысы, бастығы;
2) бөлімше басшысы;
3) директордың, басшының, бастықтың орынбасары;
4) сектордың, бөлімнің, қор қоймасының меңгерушісі;
5) сектор басшысы;
6) суретші-ресімдеуші, суретші-реставратор, қоюшы суретші;
7) бейнеоператоры;
8) аға ғылыми қызметкер, кіші ғылыми қызметкер, жетекші ғылыми қызметкер, ғылыми қызметкер;
9) мұражайдың бас күзетшісі, қор күзетшісі;
10) экскурсовод;
11) қараушы, мұражай қараушысы;
12) сақтау жөніндегі маман;
13) әдістемеші, аға әдістемеші, жетекші әдістемеші.
5. алып тасталды - - Қостанай облысы әкімдігінің 15.04.2014 № 143 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. алып тасталды - - Қостанай облысы әкімдігінің 03.08.2015 № 326 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7. Мұрағат мамандарының лауазымдары:
1) облыстық ұйым бөлімшесінің, филиалының басшысы;
2) облыстық ұйым бөлімшесі, филиалы басшысының орынбасары;
3) қор сақтаушы;
4) мұрағатшы.

26) старший мастер;
27) аккомпаниатор;
28) концертмейстер;
29) руководитель студий, клубов;
30) медицинская сестра;
31) диетическая сестра;
32) библиотекарь;
33) заведующий библиотекой;
34) врач;
35) сурдопедагог;
36) тифлопедагог;
37) заведующий кабинетом психолого-педагогической коррекции;
38) художественный руководитель ансамбля;
39) балетмейстер;
40) хормейстер;
41) тренер-преподаватель;
42) инструктор-методист по плаванию;
43) инструктор методист по туризму;
44) преподаватель-организатор по начальной военной подготовке.
4. Должности специалистов культуры:
1) директор, руководитель, начальник организации;
2) руководитель подразделения;
3) заместитель директора, руководителя, начальника;
4) заведующий сектором, отделом, фондохранилищем;
5) руководитель сектора;
6) художник-оформитель, художник-реставратор, художник-постановщик;
7) видеооператор;
8) старший научный сотрудник, младший научный сотрудник, ведущий научный сотрудник, научный сотрудник;
9) главный хранитель в музеях, хранитель фондов;
10) экскурсовод;
11) смотритель, музейный смотритель;
12) специалист по хранению;
13) методист, старший методист, ведущий методист.
5. исключен - постановлением акимата Костанайской области от 15.04.2014 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. исключен - постановлением акимата Костанайской области от 03.08.2015 № 326 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Должности специалистов архива:
1) руководитель подразделения, филиала областной организации;
2) заместитель руководителя подразделения, филиала областной организации;
3) хранитель фондов;
4) архивист.