Салық салу мақсаттары үшін жерлерді зоналау негізінде жер салығының базалық ставкасын түзету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 24/145 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 29 қаңтарда N 13-6-139 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 24 сәуірдегі № 27/145 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 24.04.2018 № 27/145 (алғашқы рет ресми жарияланған күннен соң он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 99- IV "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 387-бабының 1-тармағына сәйкес, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-ІІ заңының 6-бабы 1-тармағына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты сессиясының 2004 жылғы 26 сәуірдегі № 50 шешімімен бекітілген салық салу мақсатында Есіл ауданының жерлерін зоналау Сызбасының негізінде аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2015 N 41/257 шешімімен (алғашқы рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Жеке тұлғаларға берілген, Есіл ауданының ауылшаруашылық жерлеріне базалық салық ставкаларына түзету бекітілсін.
Жер төлімдері үшін жер салығының базалық салық ставкасы:
І зонаны – 50 %-ға ұлғайтылсын;
ІІ зонаны - 50 %-ға ұлғайтылсын;
ІІІ зонаны - 50 % көтеру;
IV зонаны - 50 % көтеру.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011.04.06 N 39/233 Шешімімен (алғашқы рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Есіл ауданының елді мекендерінің жерлеріне базалық салық ставкаларын түзету бекітілсін (үй маңындағы учаскелерді алмағанда).
Жер төлімдері үшін жер салығының базалық салық ставкасы:
І зонаны – 50 %-ға ұлғайтылсын;
ІІ зонаны - 50 %-ға ұлғайтылсын;
ІІІ зонаны - 50 % көтеру;
IV зонаны - 50 % көтеру;
V зонаны - 50 % көтеру.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011.04.06 N 39/233 Шешімімен(алғашқы рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

О корректировке базовых ставок земельного налога на основании схемы зонирования земель для целей налогообложения
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2009 года N 24/145. Зарегистрировано Управлением юстиции Есильского района Северо-Казахстанской области 29 января 2010 года N 13-6-139. Утратило силу решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 апреля 2018 года № 27/145
Сноска. Утратило силу решением маслихата Есильского района Северо- Казахстанской области от 24.04.2018 № 27/145 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 387 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года № 99-IV "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), пунктом 1 статьи 6 закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании Схемы зонирования земель Есильского района для целей налогообложения утвержденной решением сессии Есильского районного маслихата за № 50 от 26 апреля 2004 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. - исключен решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 20.03.2015 N 41/257 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Утвердить корректировку базовых налоговых ставок на земли сельскохозяйственного назначения Есильского района, предоставленные физическим лицам.
Базовую налоговую ставку земельного налога для земельных участков:
I зоны – увеличить на 50 %;
II зоны – увеличить на 50 %;
III зоны – увеличить на 50 %;
IV зоны – увеличить на 50 %.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 06.04.2011 N 39/233 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Утвердить корректировку базовых налоговых ставок на земли населенных пунктов Есильского района (за исключением придомовых земельных участков).
Базовую налоговую ставку земельного налога для земельных участков:
I зоны – увеличить на 50 %;
II зоны – увеличить на 50 %;
III зоны – увеличить на 50 %;
IV зоны – увеличить на 50 %;
V зоны – увеличить на 50 %.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 06.04.2011 N 39/233 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

4. Есіл ауданының елді мекендерінен сыртта жатқан өнеркәсіп жерлеріне базалық салық ставкасы өзгеріссіз қалдырылсын.
5. Осы шешімге сәйкес Есіл ауданы бойынша Салық басқармасы салық салу кезінде заңды және жеке тұлғаларға базалық салық ставкаларын түзетуді қолдансын.
5-1. 2, 3, 4 тармақтар автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) жерлерге таратылмайды.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихатының 20.03.2015 N 41/257 шешімімен (алғашқы рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешім бірінші ресми жарияланған күннен соң он күнтізбелік күннің аяқталуы бойынша қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихаттың
хатшысы
Б. Шериязданов
КЕЛІСІЛДІ: 2009 жылғы 28 желтоқсан
Есіл ауданы бойынша
Салық басқармасының
бастығы
Р. Аңбаев

4. Базовую налоговую ставку земельного налога на земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов Есильского района оставить без изменений.
5. Налоговому управлению по Есильскому району при налогообложении юридических и физических лиц применять корректировку базовых налоговых ставок согласно настоящему решению.
5-1. Пункты 2, 3, 4 не распространяются на земли, выделенные (отведенные) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятые под казино.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 20.03.2015 N 41/257 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата
Б. Шериязданов
СОГЛАСОВАНО: 28 декабря 2009 года
Начальник
Налогового управления
по Есильскому району
Р. Анбаев