"Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көші-қон квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығын және "Оралмандардың 2009 жылға арналған көші-қон квотасын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қаңтарындағы № 32 Қаулысын іске асыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 20 шілдедегі N 181 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 2 қыркүйекте N 13-7-112 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімі аппаратының 2012 жылғы 22 мамырдағы N 02-05-1.4-2/328 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімі аппаратының 2012.05.22 N 02-05-1.4-2/328 хаты)
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 2-тармағына, «Халықтың көшi-қоны туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 29-3-бабы 1-тармағы 2) тармақшасына сәйкес, «Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығын, «Оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінін 2009 жылғы 22 қаңтардағы № 32 Қаулысын, «Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығын жүзеге асыру туралы және «Оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы» Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 18 наурыздағы № 62 қаулысын және «Оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінін 2007 жылғы 22 қаңтардағы № 32 қаулысын орындау үшін аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Оалмандардың 2008 жылға арналған көшіп келу квотасы 45 отбасы Жамбыл ауданы бойынша 1-ші қосымшаға сәйкес бөлінсін.
2. Оралмандарды қабылдау және жайғастыру жөніндегі аудандық комисияның (ілгеріде аудандық комиссия) құрамы 2- қосымшаға сөйкес бекітілсін.
3. «Жамбыл ауданының ішкі істер бөлімі» Мемлекеттік мекемесінің  Көші-қон полициясы (келісім бойынша) келген оралмандарды тіркеу және есепке алуды қамтамасыз етсін.
4. «Жамбыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» Мемлекеттік мекемесі қамтамасыз етсін:
оралмандарды жұмысқа орналастыруға көмек көрсету;
оралмандардың кәсіби даярлығын үйымдастыру және жаңа кәсіби мамандыққа оқыту;
оралмандарға Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес атаулы әлеуметтік көмек көрсету.

О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 "О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы" и постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года № 32 "О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год"
Постановление акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 20 июля 2009 года N 181. Зарегистрировано Управлением юстиции Жамбылского района Северо-Казахстанской области 02 сентября 2009 года N 13-7-112. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 22 мая 2012 года N 02-05-1.4-2/328
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 22.05.2012 N 02-05-1.4-2/328
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 2) пункта 1 статьи 29-3 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года «О миграции населения», во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 «О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы», постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года № 32 «О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год», постановления акимата Северо-Казахстанской области от 18 марта 2009 года № 62 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 «О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы» и постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года № 32 «О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год» акимат районаПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установленную квоту иммиграции оралманов на 2009 год в количестве 45 семей, распределить по Жамбылскому району согласно приложению 1.
2. Утвердить состав районной комиссии по приему и обустройству оралманов (далее районная комиссия) согласно приложению 2.
3. Рекомендовать Миграционной полиции Государственного учреждения «Отдел внутренних дел Жамбылского района» (по согласованию) обеспечить регистрацию и учет прибывших оралманов.
4. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ Жамбылского района» обеспечить:
оказание помощи оралманам в трудоустройстве;
организацию профессиональной подготовки и обучения оралманов новым профессиям;
оказание адресной социальной помощи оралманам в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. «Жамбыл ауданының білім бөлімі» Мемлекеттік мекемесіне:
оралмандардың мектеп жасындағы балаларын оқытумен толық қамту жөніндегі барлық шаралар қабылдасын және қажет болған жағдайда оларды ауданы интернаттарына орналастырсын;
оралмандардың балаларын бастауыш және орта көсіптік білім беретін оқу орындарына тарту жөніндегі кәсіби бағдарлау жүмысын тұрақты жүргізсін.
6. Архангелка, Баянауыл, Благовещенка, Жамбыл, Майбалық, Мирный, Озерный және Троицкий селолық округтерінің әкімдеріне:
оралмадарды қабылдау және жайғастыруды қамтамасыз етсін, орналастырылған орындарда олардың беймделуіне жағдай жасасын;
оралмандарды мемлекеттік және орыс тілдерін оқыту үшін қажетті жағдай жасалынсын, толық мөлшерде оқулықтармен және басқа да көрнекі құрал-жабдықтармен қамтамасыз етілсін;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес жұмысқа орналастыру, біліктіліктерін арттыру және жаңа мамандықты игеру, жер учаскелерін беру мәселелеріне қатаң бақылауға алсын;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетсін;
2010 жылдың 10 қаңтарына қарай осы қаулының орындалуы жөнінде аудандық комиссия ақпараттандырылсын.
7. Аудандық комиссия кезең кезеңмен селолық округтердің әкімдерін, аудандық ұйымдардың басшыларын оралмандарды қабылдау және жайғастыру мәселелері жөніндегі ақпараттарын тыңдасын.
8. «Жамбыл ауданының ішкі саясат бөлімі» мемлекеттік мекемесіне аудан жұртшылығын оралмандарды қабылдау және жайғастыру жөнінде, жүргізіліп жатқан жүмыстар туралы жүйелі түрде хабардар етуді, тақырыптық кездесулер мен хабарлар өткізуді қамтамасыз етсін.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің әлеуметтік мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
10. Осы қаулы бірінші ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                С. Ыбыраев
Келісілген:
«Жамбыл ауданының ішкі істер
бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    А. Кұтұшев
Аудан әкімдігінің 2009 жылғы
20 шілдедегі №181
қаулысына 1-қосымша
2009 жылға Жамбыл ауданы бойынша оралмандар отбасын БӨЛУ
п/п
Селолық округтің атаулары
Көшіп келу квотасы
1.
Архангелка:
Архангелка селосы
Үлгі селосы
2
5
2.
Баянауыл:
Баян селосы
8
3.
Благовещенка:
Талпын селосы
3
4.
Жамбыл:
Жамбыл селосы
Суаткөл селосы
Есперлі селосы
3
2
1
5.
Майбалық
Жаңажол селосы
4
6.
Мирный
Ұзынкөл селосы
6
7.
Озерный
Озерное селосы
6
8.
Троицкий:
Орталық селосы
5
Барлығы
45
Аудан әкімдігінің 2009 жылғы
20 шілдедегі № 181
қаулысына 2-қосымша
Оралмандарды жайластыру және қабылдау бойынша аудандық комиссия  құрамы
Сарбасов Алғиса Қазманұлы
- аудан әкімінің орынбасары, комиссия төрағасы;
Мұхаметжанов
Нұрлан Түлкібайұлы
«Жамбыл ауданының ішкі істер бөлімі» Мемлекеттік мекемесі бастығының қызмет жөніндегі орынбасары, комиссиия төрағасының орынбасары (келісім бойынша);
Лобковская
Олеся Викторовна
-бас маман – аудан әкімі орынбасарының көмекшісі, комиссияның хатшысы.
Комиссия мүшелері:
Бекпаева
Құралай Жәкенқызы
- «Жамбыл ауданының ішкі саясат бөлімі» Мемлекеттік мекемесінің бастығы;
Моисеенко
Александр Иванович
- Жамбыл ауданының білім бөлімі» Мемлекеттік мекемесінің бастығы;
Мұстафин
Әсет Мәлікұлы
- аудандық «Ауыл арайы», «Сельская новь» газеттерінің бас редакторы;
Рамазанов
Балтабай Темиртасұлы
- «Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі» Мемлекеттік мекемесінін бастығы;
Дүйсенбин
Амангелді Қасқырбайұлы
- «Жамбыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» Мемлекеттік мекемесінің бастығы.

5. Государственному учреждению «Отдел образования Жамбылского района»:
принять все меры по полному охвату детей оралманов школьного возраста обучением и при необходимости разместить их в интернатах района;
постоянно проводить профессионально ориентационную работу по привлечению детей оралманов в учебные заведения начального и среднего профессионального образования.
6. Акимам Архангельского, Баянаульского, Благовещенского, Жамбылского, Майбалыкского, Мирного, Озерного и Троицкого сельских округов:
обеспечить прием, обустройство оралманов, создать условия для их адаптации в местах расселения;
создать необходимые условия для оралманов по изучению государственного и русского языков, обеспечить в полном объеме учебниками и другими наглядными пособиями;
взять под строгий контроль вопросы трудоустройства, повышения квалификации и освоения новой профессии, предоставлении земельных участков в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
оказывать государственную адресную помощь в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
информировать районную комиссию об исполнении настоящего постановления к 10 января 2010 года.
7. Районной комиссии периодически заслушивать информации акимов сельских округов, руководителей районных организаций по вопросам приема и обустройства оралманов.
8. Государственному учреждению «Отдел внутренней политики Жамбылского района» обеспечить систематическое информирование общественности района о проводимой работе по приему и обустройству оралманов, проведение тематических встреч и передач.
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района по социальным вопросам.
10. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                С. Ибраев
Согласовано:
Начальник Государственного
учреждения «Отдел внутренних дел
Жамбылского района»                        А. Кутушев
Приложение 1
к постановлению акимата района
от 20 июля  2009 года № 181
РАСПРЕДЕЛЕНИЕ семей оралманов на 2009 год по Жамбылскому району
п/п
Наименование сельских округов, сел
Квота иммиграции (чел.)
1.
Архангельский:
село Архангелка
село Ульго
2
5
2.
Баянаульский:
село Баян
8
3.
Благовещенский:
село Талпын
3
4.
Жамбылский:
село Жамбыл
село Суатколь
село Эсперлы
3
2
1
5.
Майбалыкский:
село Жанажол
4
6.
Мирный:
село Узынколь
6
7.
Озерный:
село Озерное
6
8.
Троицкий:
село Орталык
5
Всего:
45
Приложение 2
к постановлению акимата района
от 20 июля 2009 года № 181
СОСТАВ районной комиссии по приему и обустройству оралманов
Сарбасов Алгиса Казманович
- заместитель акима района, председатель комиссии;
Мухамеджанов
Нурлан Тулкибаевич
- заместитель начальника Государственного учреждения «Отдел внутренних дел Жамбылского района» по службе, заместитель председателя комиссии (по согласованию);
Лобковская
Олеся Викторовна
- главный специалист - помощник заместителя акима района, секретарь комиссии.
Члены комиссии:
Бекпаева
Куралай Жакеновна
- начальник Государственного учреждения «Отдел внутренней политики Жамбылского района»;
Моисеенко
Александр Иванович
- начальник Государственного учреждения «Отдел образования Жамбылского района»;
Мустафин
Асет Маликович
- главный редактор районных газет «Ауыл арайы», «Сельская Новь»;
Рамазанов
Балтабай Темиртасович
- начальник Государственного учреждения «Отдел культуры и развития языков Жамбылского района»;
Дюсембин
Амангельды Коскарбаевич
- начальник Государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Жамбылского района».