Өнеркәсіп статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2010 жылғы 18 тамыздағы № 223 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 14 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6489 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2013 жылғы 07 тамыздағы № 177 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 07.08.2013 № 177 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертуі!
Бұйрық 2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі (4-т. қараңыз).
«Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Дербес энергия көздері бар кәсіпорындарды (ұйымдарды) іріктеп зерттеудің сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0342105, индексі ЭК-001, кезеңділігі бір жолғы) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) «Дербес энергия көздері бар кәсіпорындарды (ұйымдарды) іріктеп зерттеудің сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0342105, индексі ЭК-001, кезеңділігі бір жолғы) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) «Өндірістік қуаттар теңгерімі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0361104, индексі ҚТ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) «Өндірістік қуаттар теңгерімі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0361104, индексі ҚТ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0301104, индексі 1-Ө, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0301104, индексі 1-Ө, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0311102, индексі 1-Ө, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;

Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и инструкций по их заполнению
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 18 августа 2010 года № 223. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2010 года № 6489. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 7 августа 2013 года № 177
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 07.08.2013 № 177 (вводится в действие с 01.01.2014).
Примечание РЦПИ!
Приказ вводится в действие с 01.01.2011.
В соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Анкета выборочного обследования предприятий 1 (организаций), имеющих автономные источники энергии" (код 0342105, индекс ЭИ-001, периодичность единовременная), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета выборочного обследования предприятий (организаций), имеющих автономные источники энергии" (код 0342105, индекс ЭИ-001, периодичность единовременная), согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Баланс производственных мощностей" (код 0361104, индекс БМ, периодичность годовая), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Баланс производственных мощностей" (код 0361104, индекс БМ, периодичность годовая), согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)" (код 0301104, индекс 1-П, периодичность годовая), согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)" (код 0301104, индекс 1-П, периодичность годовая), согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)" (код 0311102, индекс 1-П, периодичность квартальная), согласно приложению 7 к настоящему приказу;

8) «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0311102, индексі 1-Ө, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес;
9) «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0321101, индексі 1-Ө, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес;
10) «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0321101, индексі 1-Ө, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес;
11) «Су құбыры, кәріз және олардың жеке желілерінің жұмыстары туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0261104, индексі 1-СК, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес;
12) «Су құбыры, кәріз және олардың жеке желілерінің жұмыстары туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0261104, индексі 1-СК, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес;
13) «Тауарлық (табиғи) және сұйытылған табиғи газды бөлу туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0291104, индексі 1-ГАЗ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес;
14) «Тауарлық (табиғи) және сұйытылған табиғи газды бөлу туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0291104, индексі 1-ГАЗ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес;
15) «Өнеркәсіп өнімін өндірумен айналысатын жеке кәсіпкерлерді іріктеп зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0352105, индексі ЖК-001, кезеңділігі біржолғы) осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес;
16) «Өнеркәсіп өнімін өндірумен айналысатын жеке кәсіпкерлерді іріктеп зерттеу сауалнамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0352105, индексі ЖК-001, кезеңділігі біржолғы) осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес;
17) <*>
Ескерту. 17) тармақша алынып тасталды - ҚР Статистика агенттінің м.а. 2011.08.02 № 209 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)" (код 0311102, индекс 1-П, периодичность квартальная), согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)" (код 0321101, индекс 1-П, периодичность месячная), согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)" (код 0321101, индекс 1-П, периодичность месячная), согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе водопровода, канализации и их отдельных сетей" (код 0261104, индекс 1-ВК, периодичность годовая), согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе водопровода, канализации и их отдельных сетей" (код 0261104, индекс 1-ВК, периодичность годовая), согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о распределении товарного (природного) и сжиженного природного газа» (код 0291104, индекс 1-ГАЗ, периодичность годовая), согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о распределении товарного (природного) и сжиженного природного газа» (код 0291104, индекс 1-ГАЗ, периодичность годовая), согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Анкета выборочного обследования индивидуальных предпринимателей, занимающихся производством промышленной продукции" (код 0352105, индекс ИП-001, периодичность единовременная), согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета выборочного обследования индивидуальных предпринимателей, занимающихся производством промышленной продукции" (код 0352105, индекс ИП-001, периодичность единовременная), согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) исключен приказом и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 02.08.2011 № 209 (вводится в действие с 01.01.2012);

18)  <*>
Ескерту. 18) тармақша алынып тасталды - ҚР Статистика агенттінің м.а. 2011.08.02 № 209 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19) «Электр энергиясын өндіру, бөлу және тұтыну туралы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0271104, индексі 24-энергетика, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес;
20) «Электр энергиясын өндіру, бөлу және тұтыну туралы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0271104, индексі 24-энергетика, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес;
21) «Электр стансалары мен қазандықтардың жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0281104, индексі 6-ТК, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес;
22) «Электр стансалары мен қазандықтардың жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0281104, индексі 6-ТК, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2012.06.28 № 153 (2013.01.01. бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның
міндетін атқарушы                                 Ж. Жарқынбаев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
– Индустрия және жаңа технологиялар министрі
Ә. Исекешев ______________
2010 жылғы «____» ____________
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Мұнай және газ министрі
С.М. Мыңбаев ______________
2010 жылғы 29 қыркүйек
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық істері агенттігі
С.К. Нокин ______________
2010 жылғы «____» ____________
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін
атқарушының
2010 жылғы 18
тамыздағы
№ 223 бұйрығына
1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 1 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 18 августа 2010 года № 223
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына тапсырады
Представляется территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

18) исключен приказом и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 02.08.2011 № 209 (вводится в действие с 01.01.2012);
19) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "О производстве, распределении и потреблении электрической энергии" (код 0271104, индекс 24-энергетика, периодичность годовая), согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "О производстве, распределении потреблении электрической энергии" (код 0271104, индекс 24-энергетика, периодичность годовая), согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе электростанций и котельных" (код 0281104, индекс 6-ТП, периодичность годовая), согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе электростанций и котельных" (код 0281104, индекс 6-ТП, периодичность годовая), согласно приложению 22 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 02.08.2011 № 209 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.06.2012 № 153 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном  законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2011 года.
Исполняющий
обязанности председателя                   Ж. Джаркинбаев
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра -
Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
________________ А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр нефти и газа
Республики Казахстан
________________ С. М. Мынбаев
29 сентября 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам строительства
и жилищно-коммунального хозяйства
________________ С. К. Нокин
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы
18 тамыздағы № 223 бұйрығына
1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике  от 18 августа
2010 года № 223
Мемлекеттік статистика
саласындағы уәкілетті
органның аумақтық органына
тапсырады
Представляется территориальному
органу уполномоченного органа в
области государственной статистики
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн
қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді, уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0342105
Код статистической формы
0342105
Дербес энергия көздері бар кәсіпорындарды (ұйымдарды) іріктеп зерттеудің сауалнамасы
Анкета выборочного обследования предприятий (организаций), имеющих автономные источники энергии
ЭК-001
ЭИ-001
Бір жолғы
Единовременная
Есептік кезең  _ _ _ _  жыл
Отчетный период |_|_|_|_|год
Есепті жылғы 1 шілдедегі жағдай бойынша дербес энергия көздері қолда бар заңды тұлғалар және олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады (өнеркәсіптік кәсіпорындардан басқа).
Представляют юридические лица и их структурные и обособленные подразделения, имеющие в наличии автономные источники энергии (кроме промышленных предприятий), по состоянию на 1 июля отчетного года.
Тапсыру мерзімі – 2 тамыз
Срок представления – 2 августа
КҰЖС коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
Дербес энергия көздерінің жұмысы туралы мәліметтер көрсетіңіз
Укажите данные о работе автономных источников энергии
Жол
коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
ӨӨСЖ коды
Код СКПП
Электр энергиясы, кВт.сағ
Электрическая энергия
Жылу энергиясы, Гкал
Тепловая энергия
1
2
1
Нақты қолда бар дербес энергия көздерінің санын көрсетіңіз бірлік
Укажите количество имеющихся в наличии автономных источников энергии, единиц
2
Жұмсалған отын көлемі
Количество израсходованного топлива
3
электр энергиясы, мың кВт сағ.
электроэнергия, тысяч кВт.ч

8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz сайтынан
алуға болады
Статистическую форму можно
получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді, уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру Қазақстан
Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады
және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0342105
Код статистической формы 0342105
ЭК-001
ЭИ-001
Дербес энергия көздері бар
кәсіпорындарды (ұйымдарды) іріктеп
зерттеудің сауалнамасы
Анкета выборочного обследования
предприятий (организаций), имеющих
автономные источники энергии
Бір жолғы
Единовременная
Есептік
кезең
Отчетный
период
жыл
год
Есепті жылғы 1 шілдедегі жағдай бойынша дербес энергия көздері қолда бар
заңды тұлғалар және олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері
тапсырады (өнеркәсәптік кәсіпорындардан басқа).
Представляют юридические лица и их структурные и обособленные подразделения, имеющие
в наличии автономные источники энергии (кроме промышленных предприятий), по состоянию
на 1 июля отчетного года.
Тапсыру мерзімі – 2 тамыз
Срок представления – 2 августа
КҰЖС коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
Дербес энергия көздерінің жұмысы туралы мәліметтер көрсетіңіз
Укажите данные о работе автономных источников энергии
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
ӨӨСЖ коды
Код СКПП
Электр энергиясы,
кВт.сағ
Электрическая
энергия
Жылу
энергиясы,
Гкал
Тепловая
энергия
1
2
1
Нақты қолда бар дербес
энергия көздерінің санын
көрсетіңіз, бірлік
Укажите количество имеющихся
в наличии автономных
источников энергии, единиц
2
Жұмсалған отын көлемі
Количество израсходованного
топлива
3
электр энергиясы, мың кВт
сағ.
электроэнергия, тысяч кВт.ч

19.20.31.220
12
газ тәріздес күйіндегі табиғи газ, млн.текше метр
газ природный (естественный) в газообразном состоянии, млн куб. м
06.20.10.200
13
кокс газы, млн.текше метр
газ коксовый, млн. куб. м
35.21.10.950
14
Жұмыспен өтелген сағат саны
Число отработанных часов
15
Белгіленген қуат, (электр - кВт, жылу - Гкал. сағ)
Установленная мощность (электрическая - кВт, тепловая - Гкал. ч)
16
Өндірілген энергиясы, (электр - кВт сағ, жылу - Гкал.)
Выработано энергии (электрическая – кВт. ч, тепловая - Гкал)
Атауы                              Мекен-жайы
Наименование ________________________ Адрес ________________________
________________________ Тел.: ________________________
________________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ______________________ Тел.___________
Басшы                              (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ________________________ (Ф.И.О., подпись) ____________
Бас бухгалтер                      (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________________ (Ф.И.О., подпись) ____________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 2-қосымша
«Дербес энергия көздері бар кәсіпорындарды (ұйымдарды)
іріктеп зерттеу сауалдамасы» жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысанын (коды 0342105, индексі ЭК-001,
кезеңділігі бір жолғы) толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік статистика туралы» Заңының 12 бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Дербес энергия көздері бар кәсіпорындарды (ұйымдарды) іріктеп зерттеу сауалдамасы» жалпы мемлекеттік байқау статистикалық нысанын (коды 0342105, индексі ЭК-001, кезеңділігі бір жолғы) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) белгіленген жылу қуаты – акт бойынша пайдаланылуға қабылданған, тұтынушыларға бу және ыстық сумен қоса жылу жіберуге арналған барлық атаулы жылу қуаттарының жиынтығын білдіреді;
2) белгіленген электр қуаты – пайдаланылуға қабылданған барлық бу және газ турбиналарының, бу машиналарының, іштен жанатын қозғалтқыштар мен электр генераторларымен байланысты және электр энергиясын өндіруге арналған басқа да механикалық қозғалтқыштардың атаулы қуаттарының жиынтығын білдіреді. Қуаттардың аталған жиынтығына электр стансасының өз мұқтаждықтарына арналған генераторлардың бастапқы жылу қозғалтқыштарының қуаттары да енгізіледі.

19.20.31.220
12
газ тәріздес күйіндегі
табиғи газ, млн.текшеметр
газ природный (естественный)
в газообразном состоянии, млн
куб. м
06.20.10.200
13
кокс газы, млн.текше метр
газ коксовый, млн. куб. м
35.21.10.950
14
Жұмыспен өтелген сағат
саны
Число отработанных часов
15
Белгіленген қуат, (электр
- кВт, жылу - Гкал. сағ)
Установленная мощность
(электрическая - кВт,
тепловая - Гкал. ч)
16
Өндірілген энергиясы,
(электр - кВт сағ, жылу -
Гкал.)
Выработано энергии
(электрическая – кВт. ч,
тепловая - Гкал)
Атауы                                     Мекен-жайы
Наименование _______________________      Адрес _____________________
Тел.: _____________________Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты _________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________ Тел.______________________
Басшы                                    (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ____________________________ (Ф.И.О., подпись) _________
Бас бухгалтер                           (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер _______________________ (Ф.И.О., подпись) _________
М.О.
М.П.
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 18 августа 2010 года № 223
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Анкета выборочного обследования предприятий (организаций),
имеющих автономные источники энергии" (код 0342105, индекс
ЭИ-001, периодичность единовременная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета выборочного обследования предприятий (организаций), имеющих автономные источники энергии" (код 0342105, индекс ЭИ-001, периодичность единовременная).
2. В данной статистической форме в целях заполнения применяются следующие определения:
1) установленная тепловая мощность представляет собой сумму номинальных тепловых мощностей всего принятого по акту в эксплуатацию оборудования, предназначенного для отпуска тепла потребителям с паром и горячей водой;
2) установленная электрическая мощность представляет собой сумму номинальных мощностей всех принятых в эксплуатацию паровых и газовых турбин, паровых машин, двигателей внутреннего сгорания и других механических двигателей, связанных с электрическими генераторами и предназначенных для выработки электроэнергии. В указанную сумму мощностей включаются и мощности первичных тепловых двигателей с генераторами собственных нужд электростанции.

3. Деректер есепті жылғы 1 шілдедегі жағдай бойынша қойылады. 3-13 жолдарда пайдаланған отын көлемі (дизельдік отын, керосин, табиғи газ, тас көмір және тағы басқа) қойылады.
14 жолда электр және жылу энергиясын өндіру бойынша автономды көздердің пайдаланылған сағатының саны қойылады.
15 жолда автономды көздердің төлқұжатында көрсетілген қуаты, электр энергиясын өндіретін көздер үшін – киловатт, жылу энергиясын өндіретіндерге – Гигокаллория/сағатқа қойылады. Егерде жылу энергиясының көздерінің төлқұжатында белгіленген қуат Джоульмен көрсетілген болса, онда оны 1 килокаллория = 4,19 килоДжоульге деп есептеп көрсеткен жөн.
16 жолда өндірілген электр және (немесе) жылу энергиясының заттай көріністегі саны көрсетіледі.

3. Данные проставляются по состоянию на 1 июля отчетного года.
По строкам 3-13 проставляется количество используемого топлива.
По строке 14 проставляются число часов, отработанных автономным источником по выработке электрической и тепловой энергии.
По строке 15 проставляется мощность автономного источника, указанная в паспорте (для источников по выработке электроэнергии - в киловаттах, по выработке теплоэнергии - в Гигакаллории/час). В случае, если паспортная установленная мощность для источников по теплоэнергии указана в Джоулях, ее следует пересчитать как 1 кило каллория = 4,19 кило Джоулям.
По строке 16 указывается количество выработанной электрической и (или) тепловой энергии в натуральном выражении.

4. Кәсіпорындарда (ұйымдарда) өндірілген жылу және электр энегиясын заттай көріністе өлшейтін приборлар болмаса, онда «Өндіру» келесідей есептелінеді:
1) заттай көрсеткіштегі отын шығыны «Дербес энергия көздері бар кәсіпорындарды (ұйымдарды) іріктеп зерттеу сауалдамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулығына (коды 0342105, индексі ЭК-001, кезеңділігі бір жолғы) 1 және 2-қосымшаларында (бұдан әрі – Қосымша) келтірілген тиісті коэффициенттерге көбейтіледі (кәсіпорында 1 және 2-қосымшаларда жоқ отын жұмсалғанда қайта есептеу үшін Сіздің кәсіпорында қалыптасқан коэффициенттерді пайдалану керек);

4. При отсутствии на предприятии (организации) необходимых приборов измерения выработанной тепловой и электрической энергии в натуральном выражении, "Выработка" расчитывается следующим образом:
1) расход топлива в натуральных показателях умножается на соответствующие коэффициенты, приведенные в Приложениях 1 и 2 к Инструкции по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета выборочного обследования предприятий (организаций), имеющих автономные источники энергии" (код 0342105, индекс ЭИ-001, периодичность единовременная) (далее - Приложение) (при расходе на предприятии топлива, отсутствующего в Приложениях 1 и 2 следует для пересчета использовать, коэффициенты сложившиеся на Вашем предприятии);

2) алынған нәтижені жылу және (немесе) электр энергиясы көздерінің осы немесе басқа түрлеріне арналған төлқұжат деректерімен белгіленген ПӘК-ке* көбейту қажет. Көбейтінді өндірілген жылу және (немесе) электр энергиясының көлемі болып табылады.
* - пайдалы әсер коэффиценті
«Дербес энергия көздері бар кәсіпорындарды
(ұйымдарды) іріктеп зерттеу сауалдамасы»
жалпы мемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі

2) полученный результат следует умножить на КПД*, установленный паспортными данными для того или иного вида источника тепловой и (или) электрической энергии. Произведение будет являться количеством выработанной теплоэнергии и (или) электроэнергии.
_______________
* - коэффицент полезного действия
Приложение 1
к Инструкции по заполнению
статистической формы
общегосударственного статистического
наблюдения "Анкета выборочного
обследования предприятий (организаций),
имеющих автономные источники

1. Мамандандырылған қуаттарды пайдалану туралы деректер  (өнімнің номенклатурасы бойынша Қосымшаға сәйкес)
Данные об использовании специализированных мощностей (по номенклатуре продукции в соответствии с Приложением)
Өнімнің түрі
Вид продукции
ӨӨСЖ бойынша өнім түрінің коды*
Код вида продукции по СКПП*
Өлшем бірлігі
Единицы измерения
20___ж. 1 қаңтардағы қуат
Мощность на 01.01. 20___г.
Есепті жылы өндірістік қуаттың өзгеруі
Изменение производственной мощности в отчетном году
қуаттың артуы
увеличение мощности
оның ішінде факторлар есебінен
из него за счет факторов
жаңа кәсіпорындарды іске қосу
ввод в действие новых предприятий
жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды кеңейту
расширение действующих предприятий
А
Б
В
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Есепті жылы өндірістік қуаттың өзгеруі
Изменение производственной мощности в отчетном году
20___ж. 1 қаңтардағы (1-баған+2-баған-7-баған) қуат
Мощность на 01.01. 20___г. (графа 1+графа 2-графа 7)
Есепті жылғы қолданыстағы, орташа жылдық қуат
Среднегодовая мощность, действовавшая в отчетном году
Есепті жылы шығарылған өнім немесе қайта өңделген шикізат мөлшері
Выпуск продукции или количество переработанного сырья в отчетном году
оның ішінде факторлар есебінен
из него за счет факторов
қуаттың азаюы
уменьшение мощности
жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды қайта құру
реконструкция действующих предприятий
өзге де факторлар
прочие факторы
2. Мамандандырылмаған қуаттарда өнім шығару, сондай-ақ нақты шығарылған өнімдер жобадағыдан айырмашылығы болған жағдайдағы туралы деректер
Данные о выпуске продукции на неспециализированных мощностях, а также в случае отличия фактически выпускаемой продукции от проектной
Өнімнің түрі
Вид продукции
ӨӨСЖ бойынша өнім түрінің коды
Код вида продукции по СКПП
Өлшем бірлігі
Единицы измерения
Есепті жылы шығарылған өнім немесе қайта өңделген шикізат мөлшері
Выпуск продукции или количество переработанного сырья в отчетном году
А
Б
В
1
3. Іске қосу туралы актісі бекітілмеген қуаттарды пайдалану туралы деректер
Данные об использовании мощностей, акты ввода в действие которых  не утверждены
Өнімнің түрі
Вид продукции
ӨӨСЖ бойынша өнім түрінің коды
Код вида продукции по СКПП
Өлшем бірлігі
Единицы измерения
Есепті жылғы қолданыстағы, орташа жылдық қуат
Среднегодовая мощность, действовавшая в отчетном году
Есепті жылы шығарылған өнім немесе қайта өңделген шикізат мөлшері
Выпуск продукции или количество переработанного сырья в отчетном году
А
Б
В
1
2
Қуатты толық пайдаланбаудың негізгі себептерін көрсетіңіз
Укажите основные причины недоиспользования мощностей
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________
Атауы                             Мекен-жайы
Наименование ________________________ Адрес ________________________
________________________ Тел.: ________________________
________________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ______________________ Тел.___________
Басшы                             (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ________________________ (Ф.И.О., подпись) ____________
Бас бухгалтер                     (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________________ (Ф.И.О., подпись) ____________
М.О.
М.П.
«Өндірістік қуаттар теңгерімі»
(коды 0361104, индексі ҚТ,
кезеңділігі жылдық)
статистикалық нысанына
қосымша
Өнеркәсіп салалары бойынша өнімдер номенклатурасы
Қызмет және өнім түрлерінің атауы
Бөлімнің, бөлімшенің, тараудың, топтың коды
Өнім түрлерінің коды
А
Б
В
КЕН ӨНДІРУ ӨНЕРКӘСІБІ ЖӘНЕ КАРЬЕРЛЕРДІ ҚАЗУ
В
Көмір және лигнит өндіру
05
Тас көмір, мың тонна

1. Мамандандырылған қуаттарды пайдалану туралы деректер (өнімнің номенклатурасы бойынша Қосымшаға сәйкес)
Данные об использовании специализированных мощностей (по номенклатуре продукции в соответствии с Приложением)
Өнімнің
түрі
Вид
продукции
ӨӨСЖ
бойынша
өнім
түрінің
коды*
Код вида
продукции
по СКПП*
Өлшем
бірлігі
Единицы
измерения
20__ ж.
1 қаңтардағы
қуат
Мощность на
01.01.20__ г.
Есепті жылы өндірістік қуаттың
өзгеруі
Изменение производственной мощности в
отчетном году
қуаттың
артуы
увеличение
мощности
оның ішінде факторлар
есебінен
из него за счет факторов
жаңа
кәсіпорын-
дарды іске
қосу
ввод в
действие
новых
предприятий
жұмыс істеп
тұрған
кәсіпорын-
дарды
кеңейту
расширение
действующих
предприятий
А
Б
В
1
2
3
4
продолжение таблицы
Есепті жылы өндірістік қуаттың
өзгеруі
Изменение производственной мощности в
отчетном году
20__ ж.
1 қаңтардағы
(1-баған+2-
баған-7-баған)
қуат
Мощность
на 01.01.20__ г.
(графа 1+ графа
2-графа 7)
Есепті жылғы
қолданыстағыорташа жылдық қуат
Среднегодовая
мощность,
действовавшая
в отчетном
году
Есепті жылы
шығарылған
өнім немесе
қайта
өңделген
шикізат
мөлшері
Выпуск
продукции или
количество
переработанного
сырья в
отчетном году
оның ішінде факторлар
есебінен
из него за счет факторов
қуаттың
азаюы
уменьшение
мощности
жұмыс
істеп
тұрған
кәсіпорын-
дарды
қайта
құру
реконструк-
ция дейст-
вующих
предприятий
өзге де
факторлар
прочие
факторы
5
6
7
8
9
10
______
* Осында және бұдан әрі Өнеркәсіптік өнімдердің (тауарлардың, қызметтердің) статистикалық жіктеуші
здесь и далее Статистический классификатор промышленной продукции (товаров, услуг)
2. Мамандандырылмаған қуаттарда өнім шығару, сондай-ақ нақты шығарылған өнімдер жобадағыдан айырмашылығы болған жағдайдағы туралы деректер
Данные о выпуске продукции на неспециализированных мощностях, а также в случае отличия фактически выпускаемой продукции от проектной
Өнімнің түрі
Вид продукции
ӨӨСЖ бойынша өнім
түрінің коды
Код вида продукции
по СКПП
Өлшем бірлігі
Единицы измерения
Есепті жылы шығарылған
өнім немесе қайта
өңделген шикізат мөлшері
Выпуск продукции или
количество переработанного
сырья в отчетном году
А
Б
В
1
3. Іске қосу туралы актісі бекітілмеген қуаттарды пайдалану туралы деректер
Данные об использовании мощностей, акты ввода в действие которых не утверждены
Өнімнің
түрі
Вид
продукции
ӨӨСЖ бойынша
өнім түрінің
коды
Код вида
продукции по
СКПП
Өлшем
бірлігі
Единицы
измерения
Есепті жылғы
қолданыстағы,
орташа жылдық
қуат
Среднегодовая
мощность,
действовавшая в
отчетном году
Есепті жылы шығарылған
өнім немесе қайта
өңделген шикізат мөлшері
Выпуск продукции или
количество переработанного
сырья в отчетном году
А
Б
В
1
2
Қуатты толық пайдаланбаудың негізгі себептерін көрсетіңіз
Укажите основные причины недоиспользования мощностей
_____________________________________________________________________________________
Атауы                                     Мекен-жайы
Наименование _______________________      Адрес _____________________
Тел.: _____________________Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты _________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________ Тел.______________________
Басшы                                    (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ____________________________ (Ф.И.О., подпись) _________
Бас бухгалтер                           (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер _______________________ (Ф.И.О., подпись) _________
М.О.
М.П.
Приложение
к статистической форме "Баланс
производственных мощностей"
(код 0361104, индекс БМ,
периодичность годовая)
Номенклатура продукции по отраслям промышленности
Наименование видов деятельности и продукции
Код секций,
подсекций,
разделов, групп
Код вида
продукции
А
Б
В
ГОРHОДОБЫВАЮЩАЯ ПРОМЫШЛЕHHОСТЬ И РАЗРАБОТКА
КАРЬЕРОВ
В
Добыча угля и лигнита
05
Уголь каменный, тыс. тонн

1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Өндірістік қуаттар теңгерімі» (коды 0361104, индексі ҚТ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтырудың тәртібін нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) өндірістік қуат – бұл бір жыл ішінде барынша мүмкін өнім шығарылымы. Өндірістік жабдықтардың және өндірістік алаңдардың белгіленген жұмыс режимі түгелімен пайдалануы есепке алынып, шығарылатын өнімнің номенклатурасы бойынша анықталады;
2) өндірістік қуат теңгерімі – бұл қуаттың мөлшерін, оның өзгеру факторларын және есепті жылы оны пайдаланған деңгейін сипаттайтын көрсеткіштер жүйесі.
3) Статистикалық нысан респонденттің нақты тұрғылықты жері бойынша тапсырылады.
Өндірістік қуат теңгерімін, шығарылған өнімдердің номенклатурасы бойынша, бұл өнімдердің кәсіпорын үшін негізгі, бейінді немесе бейінді емес екендігіне қарамастан кәсіпорындар жасайды.
Қуат теңгерімі жасалатын өнім түрлерінің тізбесі, «Өндірістік қуаттар теңгерімі» (коды 0361104, индексі ҚТ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанының қосымшасында келтірілген өнеркәсіп өнімдері номенклатурасымен анықталады. Ақшамен өлшенетін өнім түрлері бойынша өндірістік қуат теңгерімінің барлық көрсеткіштері, есепті жылда қолданылған орташа жылдық бағалармен келтіріледі.
Кәсіпорын өнімді уақытша жалдаған жабдықтарда немесе алаңдарда өндірген жағдайда, өндірістік қуат теңгерімі өнімдер қандай жабдықтарда және алаңдарда өндірілгеніне (кәсіпорын есебінде, уақытша немесе жалға алынғандығына) қарамастан жасалады.
1-бөлімінде есепті жылы өнімнің ассортименті мен нақты номенклатурасындағы мамандандырылған қуаттардың қолда бары, қозғалысы және қуатты пайдалану туралы деректер, белгілі уақытта осы қуаттарда өнімдерді шығару туралы деректер көрсетіледі.
1-бөлімнің 2-бағанында қуаттың арту көлемі – түгел, ал 3-6 бағандарында артудың жаңа кәсіпорындарды іске қосу, жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды кеңейту және қайта құру, сондай-ақ өзге де факторлары көрсетіледі. Қуаттың арту көрсеткіштері «Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп» (индексі 2-КҚ құрылыс, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанының деректеріне сәйкес болуы тиіс.
1-бөлімнің 7-бағанында өнім номенклатурасының өзгеруі (еңбек сыйымдылығының өсуі), шығару (қорлардың таусылуы, тозуы), жалға берілген жабдықтар және өзге де факторлар есебінен қуаттарды азайту деректері келтіріледі.
2-бөлімде мамандандырылмаған қуаттарда, яғни басқа өнім түрлерін шығаруға арналған қуаттарда шығарылған өнім, сондай-ақ нақты шығарылған өнім номенклатурасының жобадағыдан айырмашылығы (жобада немесе техникалық құжаттарда көрсетілген) болған жағдайда пайдаланған қуат туралы деректер келтіріледі.
3-бөлімде іске қосу туралы актісі бекітілмеген қуаттарды пайдалану және осы қуаттарда шығарылған өнім туралы деректер келтіріледі.
А, Б және В бағандарында өндірістік қуаттар теңгерімін жасауға өнеркәсіп өнімдерінің номенклатурасына сәйкес өнім түрлері, өлшем бірліктері және өнім түрлерінің кодтары көрсетіледі.
Кәсіпорынның орташа жылдық өндірістік қуаттылығы жыл басындағы қуаттылыққа орташа жылдық қуаттылықтың өсуін қосып орташа жылдық қуаттылықтың азаюын алып тастау жолымен анықталады.
Кәсіпорындардың кеңеюіне, қайта құрылуына, техникалық қайта жабдықталуына немесе жаңа кәсіпорынның іске қосылуына және ұйымдастыру-техникалық шаралар өткізуіне байланысты орташа жылдық қуаттың өсуін келтірілген факторлардың әрқайсысының есебінен қуаттылықтың өсуін жылдың соңына дейінгі қуаттың әсер еткен толық ай санына көбейтіп алынған нәтижені 12-ге бөлу арқылы анықтайды.
Орташа жылдық қуаттың азаюы жойылған қуатты жойылу мезетінен бастап жылдың соңына дейін қалған толық ай санына көбейтіп, нәтижесін 12-ге бөлу арқылы анықталады.
Өндірістік қуат теңгерімін құру бойынша есепті толтыру кезінде электр энергиясы (мың кВт) мен жылу энергиясы бойынша (мың Гкал/сағ.) «Орташа жылдық қуаттылық» көрсеткіші белгіленген орташа жылдық қуаттылықты жылдағы сағат санына көбейтумен (жоспарлы тұрыстағы сағат санын алып тастағанда) есептеледі. Осындай есеп табиғи су өндіру бойынша қолданылады.
1-бөлімнің 1-8 бағандары бойынша электр энергиясы, жылу энергиясы және табиғи су қуаттылығы келтірілген өлшеу бірліктеріне сәйкес, яғни қуаттылықты жылдағы сағат санына көбейту жолымен толтырылады.

1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Баланс производственных мощностей" (код 0361104, индекс БМ, периодичность годовая).
2. В данной статистической форме в целях заполнения применяются следующие определения:
1) производственная мощность - максимально возможный выпуск продукции за год. Она определяется с учетом полного использования установленного режима работы производственного оборудования и производственных площадей по номенклатуре выпускаемой продукции;
2) баланс производственной мощности - система показателей, характеризующих величину мощности, факторы ее изменения и уровень использования в отчетном году.
3. Статистическая форма представляется по месту фактического нахождения респондента.
Балансы производственных мощностей составляются предприятиями по номенклатуре выпускаемой ими продукции, независимо от того, является эта продукция для предприятий основной, профильной или непрофильной.
Перечень видов продукции, по которым составляются балансы мощностей, определяется номенклатурой промышленной продукции, приведенной в Приложении к статистической форме "Баланс производственных мощностей" (код 0361104, индекс БМ, периодичность годовая). По видам продукции, измеряемым в денежном выражении, все показатели балансов производственных мощностей приводятся в среднегодовых ценах, действовавших в отчетном году.
В случаях, когда предприятие производит продукцию на временно арендованном оборудовании или площадях, балансы производственных мощностей составляются независимо от того, на каком оборудовании и площадях произведена продукция числящихся на балансе предприятий, временных или арендованных.
В разделе 1 указываются данные о наличии, движении и использовании специализированных мощностей в фактической номенклатуре и ассортименте продукции отчетного года, выпуск продукции на этих мощностях в режимное время.
В разделе 1 графе 2 приводятся данные об объемах увеличения мощности всего, а в графах 3-6 указываются факторы увеличения ввод в действие новых предприятий, расширение и реконструкция действующих предприятий, а также прочие факторы. Показатели увеличения мощности должны соответствовать данным статистической формы "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов" (индекс 2-КС стройка, периодичность годовая).
В разделе 1 графе 7 приводятся данные об уменьшении мощности за счет изменения номенклатуры выпускаемой продукции (увеличения трудоемкости), выбытия (ветхость, исчерпание запасов), оборудования сданного в аренду и прочих факторов.
В разделе 2 указываются данные о выпуске продукции на неспециализированных мощностях, то есть на мощностях, предназначенных для выпуска других видов продукции, а также об использовании мощностей, если номенклатура фактически выпускаемой продукции отличается от проектной (указанных в проекте или в технической документации).
В разделе 3 приводятся данные об использовании мощности, акты о вводе в действие которых еще не утверждены, и выпуске продукции на этих мощностях.
В графах А, Б и В указываются вид продукции, единицы измерения и коды видов продукции согласно номенклатуре промышленной продукции к составлению балансов производственных мощностей.
Среднегодовая производственная мощность предприятия определяется путем прибавления к мощности на начало года среднегодового увеличения мощности и вычитания среднегодового уменьшения (выбытия) мощности.
Среднегодовое увеличение мощности за счет ввода в действие новых предприятий, расширения, реконструкции, технического перевооружения действующих предприятий и проведения организационно-технических мероприятий исчисляется путем умножения увеличения мощности за счет каждого из перечисленных факторов на число полных месяцев действия мощности до конца года и деления полученного результата на 12.
Среднегодовое уменьшение мощности определяется путем умножения выбывающей мощности на число полных месяцев, оставшихся до конца года с момента ее выбытия, и деления полученного результата на 12.
При формировании отчета по составлению баланса производственной мощности, показатель "Среднегодовая мощность" по электроэнергии (тыс. кВт) и теплоэнергии (тыс. Гкал/ч) рассчитывается исходя из установленной среднегодовой мощности, умноженной на количество часов в году (за вычетом числа часов плановых простоев). Аналогичный расчет осуществляется по производству природной воды.
Мощность по электроэнергии, теплоэнергии и природной воде по графам 1-8 раздела 1 заполняется согласно приведенным единицам измерения, то есть путем умножения мощности на количество часов в году.

4. Арифметика-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім «Мамандандырылған қуаттарды пайдалану туралы деректер (өнімнің номенклатурасы бойынша Қосымшаға сәйкес)»
8-баған = (1-баған + 2-баған) – 7-баған
10-баған = «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» (индексі 1-Ө, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысаны 3-бөлім 1-баған (бұдан әрі 1-Ө жылдық);
2) 2-бөлім «Мамандандырылмаған қуаттарда өнім шығару, сондай-ақ нақты шығарылған өнімдер жобадағыдан айырмашылығы болған жағдайдағы туралы деректер»
1-баған = 1-Ө жылдық статистикалық нысаны 3-бөлім 1-баған;
3) 3-бөлім «Іске қосу туралы актісі бекітілмеген қуаттарды пайдалану туралы деректер»
2-баған = 1-Ө жылдық статистикалық нысаны 3-бөлім 1-баған.
Мына жағдайда, егер 1-бөлімдегі 8-бағанда сызықша тұрса, сол кезде 1-бағанда қуат көрсетілсе, онда есептің 7-бағанында тиісті азаюдың болғанын қадағалау қажет.
2, 3-бөлімдерінде өнім шығару бойынша келтірілген деректер, 1-бөлімнің 10-бағанына енгізілмеуі тиіс. Электр энергиясы мен жылу энергиясы бойынша белгіленген орташа жылдық қуаттылықтың есеп беру үшін қабылданған статистикалық нысаны бойынша деректері, «Электр стансалар мен қазандықтардың жұмысы туралы есеп» (коды 0281104, индексі 6-ТҚ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанындағы есеп беру деректерімен сәйкес келуі тиіс.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 5-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін
атқарушының
2010 жылғы 18
тамыздағы
№ 223 бұйрығына
5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 5 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 18 августа 2010 года № 223
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына тапсырады
Представляется территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді, уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0301104
Код статистической формы
0301104
Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі
Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)
1-Ө
1-П
Жылдық
Годовая
Есептік кезең  _ _ _ _  жыл
Отчетный период |_|_|_|_|год
Қызметтің негізгі және қайталама түрі "Өнеркәсіп" (ЭҚЖЖ * коды – 05-33, 35-39) болып табылатын, заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с основным и вторичным видом деятельности "Промышленность" (коды ОКЭД * 05-33, 35-39).
Тапсыру мерзімі – есепті жылдан кейінгі 14-наурыз.
Срок представления – 14 марта после отчетного года.
КҰЖС коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
* Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (5-таңбалы ЭҚЖЖ)
Номенклатура видов экономической деятельности (ОКЭД 5-ти значный)

4. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 1 "Данные об использовании специализированных мощностей (по номенклатуре продукции в соответствии с Приложением)" графа 8 = (графа 1 + графа 2) - графа 7;
графа 10 = графа 1 раздел 3 статистической формы "Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)" (индекс 1-П, периодичность годовая) (далее - 1-П годовая);
2) раздел 2 "Данные о выпуске продукции на неспециализированных мощностях, а также в случае отличия фактически выпускаемой продукции от проектной" графа 1 = графа 1 раздел 3 статистической формы 1-П годовая;
3) раздел 3 "Данные об использовании мощностей, акты ввода в действие которых не утверждены" графа 2 = графа 1 раздел 3 статистической формы 1-П годовая.
В случае если в графе 8 раздела 1 проставлен прочерк, в то время как в графе 1 мощность указывалась, то соответствующее уменьшение указывается в графе 7 отчета.
Данные о выпуске продукции, приводимые в разделах 2, 3, не включаются в графу 10 раздела 1. Установленная среднегодовая мощность по электроэнергии и теплоэнергии, принимаемая для расчета данных по статистической форме, должна совпадать с данными статистической формы "Отчет о работе электростанций и котельных" (код 0281104, индекс 6-ТП, пеиродичность годовая).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы № 223
бұйрығына 5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 5 к приказу
исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике от 18 августа
2010 года № 223
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн
қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
отчета, час (нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан
артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz сайтынан
алуға болады
Статистическую форму можно
получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы
заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0301104
Код статистической формы 0301104
1-Ө
1-П
Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет)
өндіру және жөнелту туралы есебі
Отчет предприятия о производстве
и отгрузке продукции (товаров, услуг)
Жылдық
Годовая
Есептік кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметтің негізгі және қайталама түрі “Өнеркәсіп” (ЭҚЖЖ* коды – 05-33,
35-39) болып табылатын, заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық
және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с
основным и вторичным видом деятельности “Промышленность" (коды ОКЭД* 05-33, 35-39).
Тапсыру мерзімі – есепті жылдан кейінгі 14-наурыз.
Срок представления – 14 марта после отчетного года.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
* Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (5-таңбалы ЭҚЖЖ)
Номенклатура видов экономической деятельности (ОКЭД 5-ти значный)

1. Өнеркәсіп өнімдерін өндірудің нақты орнын көрсетіңіз (кәсіпорынның тіркелген жеріне қарамастан) - облыс, қала, аудан, елді мекен
Укажите фактическое место производства промышленной продукции (независимо от места регистрации предприятия) - область, город, район, населенный пункт  ____________________________________
|____________________________________|
Аумақ коды Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (бұдан әрi ӘАОЖ) (статистика органының қызметкерімен толтырылады)
Код территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (далее - КАТО) (заполняется работниками органа статистики) _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
2. Есепті жылда өндірілген өнімдер және көрсетілген қызметтер көлемін қосылған құнға салықсыз (бұдан әрi - ҚҚС) және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите объемы произведенной продукции и оказанных услуг в отчетном году в действующих ценах предприятия без налога на добавленную стоимость (далее - НДС) и акцизов, в тысячах тенге
ЭҚЖЖ бойынша қызмет түрлерінің атауы
Наименование видов деятельности по ОКЭД
ЭҚЖЖ коды
Код ОКЭД
Өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі
Объем произведенной продукции (товаров, услуг)
Оның ішінде өнеркәсіптік сипаттағы көрсетілген қызметтер көлемі
Из него объем оказанных услуг промышленного характера
Өз мұқтаждықтарына (зауытішілік айналым) пайдаланылған өнім
Использовано продукции на собственные нужды (внутризаводской оборот)
Есепті жыл соңындағы дайын өнім қалдықтары
Остатки готовой продукции на конец отчетного года
Есепті жыл соңындағы аяқталмаған өндіріс көлемі
Объем незавершенного производства на конец отчетного года
Басқа кәсiпо
рындарға өңдеуге тапсырған шикiзаттың құны
Стоимость сырья, переданного на переработку другим предприятиям
А
Б
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Всего
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз
При необходимости продолжите на дополнительных листах
3. Заттай көріністегі өнім өндірісін және құндық көріністегі  өндірілген өнім көлемін көрсетіңіз
Укажите производство продукции в натуральном выражении и объемы произведенной продукции в стоимостном выражении
ӨӨСЖ * бойынша өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции по СКПП *
ӨӨСЖ коды
Код СКПП
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Есепті жылдағы заттай көріністегі өндірілген өнім – барлығы
Произведено продукции за отчетный год в натуральном выражении – всего
Есепті жылдағы өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі, мың теңге
Объем произведенной продукции (товаров, услуг) за отчетный год, тыс. тенге
А
Б
В
1
2
кестенің жалғасы
Есепті жылдағы өз мұқтаждықтарына пайдаланылған өнім
Использовано продукции на собственные нужды за отчетный год
Есепті жылдағы өңделме шикiзатынан өндірілген өнім
Произведено продукции из давальческого сырья за отчетный год
Есепті жыл соңындағы заттай көріністегі дайын өнім қалдықтары
Остатки готовой продукции на конец отчетного года в натуральном выражении
Өткен жылдағы заттай көріністегі өндірілген өнім – барлығы
Произведено продукции за предыдущий год в натуральном выражении – всего
заттай көріністе
в натуральном выражении
құндық көріністе, мың теңге
в стоимостном выражении, тыс. тенге
заттай көріністе
в натуральном выражении
құндық көріністе, мың теңге
в стоимостном выражении, тыс. тенге
3
4
5
6
7
8
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз
При необходимости продолжите на дополнительных листах
* Өнеркәсіптік өнімдердің (тауарлардың, қызметтердің) статистикалық жіктеуіші
Статистический классификатор промышленной продукции (товаров, услуг)

1. Өнеркәсіп өнімдерін өндірудің нақты орнын
көрсетіңіз (кәсіпорынның тіркелген жеріне
қарамастан) - облыс, қала, аудан, елді мекен
Укажите фактическое место производства
промышленной продукции (независимо от места
регистрации предприятия) - область, город, район,
населенный пункт
Аумақ коды Әкімшілік-аумақтық объектілер
жіктеуішіне сәйкес (бұдан әрi ӘАОЖ)
(статистика органының қызметкерімен
толтырылады)
Код территории согласно Классификатору
административно-территориальных объектов (далее
- КАТО) (заполняется работниками органа
статистики)
2. Есепті жылда өндірілген өнімдер және көрсетілген қызметтер көлемін қосылған құнға салықсыз (бұдан әрi ҚҚС) және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите объемы произведенной продукции и оказанных услуг в отчетном году в действующих ценах предприятия без налога на добавленную стоимость (далее - НДС) и акцизов, в тысячах тенге
ЭҚЖЖ бойынша
қызмет
түрлерінің атауы
Наименование видов
деятельности по
ОКЭД
ЭҚЖЖ коды
Код ОКЭД
Өндірілген өнім
(тауар, қызмет)
көлемі
Объем произведенной
продукции (товаров,
услуг)
Оның ішінде өнеркәсіптік
сипаттағы көрсетілген
қызметтер көлемі
Из него объем оказанных
услуг промышленного
характера
А
Б
1
2
Барлығы
Всего
продолжение таблицы
Өз мұқтаждықтарына
(эауытішілік
айналым)
пайдаланылған өнім
Использовано продукции
на собственные нужды
(внутризаводской
оборот)
Есепті жыл соңындағы
дайын өнім қалдықтары
Остатки готовой
продукции на конец
отчетного года
Есепті жыл
соңындағы
аяқталмаған
өндіріс көлемі
Объем
незавершенного
производства на
конец отчетного
года
Басқа
кәсiпорындарға
өңдеуге
тапсырған
шикiзаттың құны
Стоимость сырья,
переданного на
переработку другим
предприятиям
3
4
5
6
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз
При необходимости продолжите на дополнительных листах
3. Заттай көріністегі өнім өндірісін және құндық көріністегі өндірілген өнім көлемін көрсетіңіз
Укажите производство продукции в натуральном выражении и объемы произведенной продукции в стоимостном выражении
ӨӨСЖ* бойынша
өнім түрлерінің атауы
Наименование видов
продукции по СКПП*
ӨӨСЖ
коды
Код
СКПП
Өлшем
бірлігі
Единица
измерения
Есепті жылдағы
заттай
көріністегі
өндірілген өнім
– барлығы
Произведено
продукции за
отчетный год в
натуральном
выражении – всего
Есепті жылдағы
өндірілген өнім
(тауар, қызмет)
көлемі, мың теңге
Объем произведенной
продукции (товаров,
услуг) за отчетный
год, тыс. тенге
А
Б
В
1
2
продолжение таблицы
Есепті жылдағы өз
мұқтаждықтарына
пайдаланылған өнім
Использовано продукции на
собственные нужды за отчетный
год
Есепті жылдағы өңделме
шикiзатынан өндірілген
өнім
Произведено продукции из
давальческого сырья за
отчетный год
Есепті жыл
соңындағы
заттай
көріністегі
дайын өнім
қалдықтары
Остатки
готовой
продукции на
конец
отчетного
года в
натуральном
выражении
Өткен
жылдағы
заттай
көріністегі
өндірілген
өнім –
барлығы
Произведено
продукции за
предыдущий
год в
натуральном
выражении
всего
заттай
көріністе
в натуральном
выражении
құндық
көріністе,
мың теңге
в стоимостном
выражении,
тыс. тенге
заттай
көріністе
в натуральном
выражении
құндық
көріністе,
мың теңге
в
стоимостном
выражении,
тыс. тенге
3
4
5
6
7
8
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз
При необходимости продолжите на дополнительных листах
*Өнеркәсіптік өнімдердің (тауарлардың, қызметтердің) статистикалық жіктеуіші
Статистический классификатор промышленной продукции (товаров, услуг)

10613
Жарма, ірі тартылған ұн, түйіршіктер және дәнді дақылдардан жасалған өзге де өнімдер, тонна
107111
Жаңа піскен нан, тонна
10731
Макарондар, кеспе, кускус және осыған ұқсас ұн өнімдері, тонна
10811
Құрақ немесе қызылша шикі қанты немесе тазартылған қант; сірне (меласса), тонна
10822
Шоколад, шоколад пен қанттан жасалған кондитер өнімдері, тонна
10831
Қайта өңделген кофе мен шәй, тонна
11
Сусындар өндіру
110110210
Коньяк, мың литр
110110630
Құрамындағы спирт көлемі 45,4%-дан аз арақ, ішетін спирт, мың литр
110110810
Ликерлер, мың литр
110211300
Шампан, мың литр
110212100
Таза жүзім шарабы, мың литр
11051
Сыра, сыра қайнатудан қалған тұнбалар және қалдықтардан басқа, мың литр
110711
Тәттілендірілмеген, хош иістендірілмеген минералды және газды су, мың литр
110719
Өзге де алкогольсіз сусындар, мың литр
12
Темекі бұйымдарын өндіру
120011
Сигаралар, черуттар (екі шеті кесілген сигаралар), сигариллалар (жіңішке сигаралар), сигареталар, темекіден немесе оның орнына жүретіндерден жасалған папиростар, млн. дана
13
Тоқыма бұйымдарын өндіру
131025
Кардо- және тарақпен түтілген мақта, тонна
131050300
Кардомен таралған, бөлшектеп сату үшін өлшеніп оралмаған, жүниірім жібі, тонна
131050400
Тарақпен таралған, бөлшектеп сату үшін өлшеніп оралмаған, жүниірім жібі, тонна
131061
Тарақпен таралған және таралмаған талшықтардан жасалған, бөлшектеп сату үшін өлшеніп оралған немесе оралмаған мақта иірімжібі (тiгiн жiптерден басқа), тонна
132012100
Кардомен таралған жүннен жасалған маталар, мың шаршы метр
13202
Мақта маталары, мың шаршы метр
139212
Төсек жаймалары, мың дана
13931
Кілемдер және кілем бұйымдары, мың шаршы метр
14
Киімдерін өндіру
14132
Ерлер мен ер балаларға арналған өзге де сырт киімдер, трикотаждан басқа, дана
14133
Әйелдер мен қыздарға арналған өзге де сырт киімдер, трикотаждан басқа, дана
141943330
Табиғи теріден тігілген қалпақтар және бас киімдер, мың дана
143110600
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж ұйықтар, мың жұп
14391
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж свитерлер, жемпірлер,пуловерлер, кардигандар, көкірекшілер және соған ұқсас бұйымдар, дана
15
Былғары және оған жататын өнімдерді өндіру
15113
Түгі жоқ ірі қара малдың немесе жылқы тектес малдардың терісінен дайындалған былғары, мың шаршы дм
15114
Түгі жоқ қойдың, ешкінің және шошқаның терісінен дайындалған былғары, мың шаршы дм
15201
Аяқкиімдер, спорттық, ылғалдан сақтайтын және ортопедиялықтан басқа, мың жұп
16
Жиһаздан басқа ағаштан және тоздан жасалған бұйымдарды өндіру; сабаннан және өруге арналған материалдан жасалған бұйымдарды өндіру
16101
Бойлай тілінген немесе жарылған, 6 мм қалың бөлікке бөлінген немесе кесілген ағаш материалдары; ағаштан жасалған сіңдірілмеген темір жол немесе трамвай шпалдары, мың текше метр

10613
Крупа, мука грубого помола и гранулы и продукты из культур зерновых
прочие, тонн
107111
Хлеб свежий, тонн
10731
Макароны, лапша, кускус и изделия мучные аналогичные, тонн
10811
Сахар-сырец или сахар рафинированный тростниковый или свекловичный;
патока (меласса), тонн
10822
Шоколад, изделия кондитерские из шоколада и сахара, тонн
10831
Кофе и чай переработанные, тонн
11
Производство напитков
110110210
Коньяк, тыс. литров
110110630
Водка, спирт питьевой с содержанием спирта по объему менее 45,4 %,
тыс.литров
110110810
Ликеры, тыс. литров
110211300
Шампанское, тыс. литров
110212100
Вино виноградное натуральное, тыс. литров
11051
Пиво, кроме осадков и отходов пивоварения, тыс. литров
110711
Воды минеральные и газированные неподслащенные и неароматизированные,
тыс. литров
110719
Напитки безалкогольные прочие, тыс. литров
12
Производство табачных изделий
120011
Сигары, черуты (сигары с обрезанными концами), сигарильи (сигары
тонкие), сигареты, папиросы из табака или его заменителей, млн.штук
13
Производство текстильных изделий
131025
Хлопок, кардо- и гребнечесаный, тонн
131050300
Пряжа шерстяная кардочесаная, не расфасованная для розничной продажи,
тонн
131050400
Пряжа шерстяная гребнечесаная, не расфасованная для розничной продажи,
тонн
131061
Пряжа хлопчатобумажная из волокон гребнечесаных и негребнечесаных
(кроме ниток швейных), расфасованная или не расфасованная для розничной
продажи, тонн
132012100
Ткани из шерсти кардочесаной, тыс. кв. м
13202
Ткани хлопчатобумажные, тыс. кв. м
139212
Белье постельное, тыс. штук
13931
Ковры и изделия ковровые, тыс. кв. м
14
Производство одежды
14132
Одежда верхняя прочая, кроме трикотажной, мужская или для мальчиков,
штук
14133
Одежда верхняя прочая, кроме трикотажной, женская или для девочек, штук
141943330
Шляпы и уборы головные прочие, из меха натурального, тыс. штук
143110600
Hоски трикотажные машинного или ручного вязания, тыс. пар
14391
Свитеры, джемперы, пуловеры, кардиганы, жилеты и изделия аналогичные
трикотажные машинного или ручного вязания, штук
15
Производство кожаной и относящейся к ней продукции
15113
Кожа из шкур скота крупного рогатого или шкур животных семейства
лошадиных без волосяного покрова, тыс. кв. дм
15114
Кожа из шкур овечьих, козьих и свиных, без волосяного покрова,
тыс. кв. дм
15201
Обувь, кроме спортивной, защитной и ортопедической, тыс. пар
16
Производство деревянных и пробковых изделий, кроме мебели;
производство изделий из соломки и материалов для плетения
16101
Лесоматериалы, продольно распиленные или расколотые, разрезанные на
части или раскроенные, толщиной более 6 мм; шпалы деревянные
железнодорожные или трамвайные, непропитанные, тыс. куб. м

162114
Сүректен және өзге де сүректелген материалдардан жасалған ағаш талшықты тақталар, мың шаршы метр
162311
Терезе және оның жақтаулары, шыныланған есіктер және оның жақтаулары, есіктер және оның жақтауларымен ағаш босағалар, мың шаршы метр
16232
Құрылыстың құрама ағаш конструкциялары, тонна
17
Қағаз және қағаздан жасалған өнімдер өндіру
172111
Тесілген кеңірдектенген қағаз және қатырма қағаз, орамда немесе парақпен, тонна
172113
Кеңірдектенген қағаздан немесе қатырма қағаздан жасалған қораптар, жәшіктер және сөмкелер, кг
172211
Әжетхана қағазы, қағаз массасынан, қағаздан, целлюлоза мақтасынан немесе целлюлоза талшығынан жасалған жаймадан тігілген қол орамалдар, гигиеналық немесе косметикалық майлық және сүлгілер, ас үйге арналған дастархандар мен сүлгілер, кг
17241
Түсқағаз, мың шаршы метр
172911
Қағаздан немесе қатырма қағаздан жасалған заттаңбалар және жапсырмалар, кг
19
Кокс және мұнай өңдеу өнімдерін өндіру
19101
Тас көмірден, лигниттен немесе шымтезектен алынған кокс және жартылай кокс; ретортты көмір, мың тонна
192021
Мотор отыны (бензин, авиациялықты қоса), мың тонна
192024
Керосин, мың тонна
192026
Газойлдер (дизельдік отын), мың тонна
192028910
Отындық мазут, мың тонна
192032920
Көмірсутекті сұйытылған газдар, мың тонна
20
Химиялық өнеркәсіп өнімдерін өндіру
201212150
Хром триоксиді (хромды ангидрид), тонна
201212191
Хром тотығы, тонна
201223310
Хром илегіш, тонна
201321600
Фосфор, тонна
201324331
Моногидраттағы күкірт қышқылы, тонна
201324550
Ортофосфорлық (фосфорлық) қышқыл және полифосфорлық қышқылдар, тонна
201342700
Натрий трифосфаты (натрий триполифосфаты), тонна
201351310
Натрий бихроматы (натрий хромпигі), тонна
201474
Құрамындағы спирт көлемі 80% және одан да жоғары, денатуратталмаған этил спирті, мың литр
201475
Этил спирті және кез келген күштіліктегі өзге де денатуратталған спирт, мың литр
20151
Азот қышқылы, сульфоазот қышқылы, аммиак, тонна
20153
Азотты минералды немесе химиялық тыңайтқыштар, тонна
20154
Фосфорлы минералды немесе химиялық тыңайтқыштар, тонна
20161
Бастапқы пішіндегі этилен полимерлері, тонна
20162
Бастапқы пішіндегі стирол полимерлері, тонна
20163
Бастапқы пішіндегі винилхлоридтің немесе өзге де галогенденген олефиндердің полимерлері, тонна
20164
Спирттердің өзге полиацетальдары, полиэфирлері және бастапқы пішіндегі эпоксидті шайырлар; бастапқы пішіндегі поликарбонаттар, алкид шайырлары, өзге де полиаллилэфирлер және полиэфирлер, тонна
20165
Бастапқы пішіндегі өзге де пластмассалар; ион алмастырғыш шайырлар, тонна
202012
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар не бұйымдар түрінде ұсынылған өзге де гербицидтер, шарт. тонна

162114
Плиты древесно-волокнистые из древесины и материалов одревесневших
прочих, тыс.кв.м
162311
Окна и их рамы, двери застекленные и их рамы, двери и их рамы и пороги,
деревянные, тыс. кв. м
16232
Конструкции строительные сборные деревянные, тонн
17
Производство бумаги и бумажной продукции
172111
Бумага и картон гофрированные перфорированные, в рулонах или листах,
тонн
172113
Коробки, ящики и сумки из бумаги или картона гофрированных, кг
172211
Бумага туалетная, платки носовые, салфетки и полотенца гигиенические
или косметические, скатерти и салфетки столовые, из массы бумажной,
бумаги, ваты целлюлозной или полотна из волокна целлюлозного, кг
17241
Обои, тыс. кв. м
172911
Этикетки и ярлыки бумажные или картонные, кг
19
Производство кокса и продуктов нефтепереработки
19101
Кокс и полукокс из угля каменного, лигнита или торфа; уголь ретортный,
тыс. тонн
192021
Топливо моторное (бензин, в том числе авиационный), тыс. тонн
192024
Керосин, тыс. тонн
192026
Газойли (топливо дизельное), тыс. тонн
192028910
Мазут топочный, тыс. тонн
192032920
Углеводородные сжиженные газы, тыс. тонн
20
Производство продуктов химической промышленности
201212150
Триоксид хрома (ангидрид хромовый), тонн
201212191
Окись хрома, тонн
201223310
Дубитель хромовый, тонн
201321600
Фосфор, тонн
201324331
Кислота серная в моногидрате, тонн
201324550
Кислота ортофосфорная (фосфорная) и кислоты полифосфорные, тонн
201342700
Трифосфат натрия (триполифосфат натрия), тонн
201351310
Бихромат натрия (хромпик натриевый), тонн
201474
Спирт этиловый неденатурированный, с содержанием спирта по объему 80 %
и более, тыс. литров
201475
Спирт этиловый и спирт денатурированный прочий любой крепости,
тыс. литров
20151
Кислота азотная, кислота сульфоазотная, аммиак, тонн
20153
Удобрения азотные, минеральные или химические, тонн
20154
Удобрения фосфорные, минеральные или химические, тонн
20161
Полимеры этилена в первичных формах, тонн
20162
Полимеры стирола в первичных формах, тонн
20163
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных
формах, тонн
20164
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных
формах; поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры
прочие в первичных формах, тонн
20165
Пластмассы в первичных формах прочие; смолы ионообменные, тонн
202012
Гербициды прочие, расфасованные в формы или упаковки для торговли
розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий,
усл. тонн

204132
Жуғыш құралдар, тонна
20511
Дайын жарылғыш заттар; бикфорд баулары; тұтандырғыштар; жарғыштар және детонациялайтын баулар; электр детонаторлар; фейерверктер, кг
21
Негізгі фармацевтикалық өнімдер препараттар өндіру
21101
Салицил қышқылы, О-ацетилсалицил қышқылы; олардың тұздары және күрделі эфирлері, кг
21102
Лизин, глютамин қышқылы және олардың тұздары; төрттік тұздар және аммоний гидроксиді; фосфоаминолипидтер; амидтер, олардың туындылары мен тұздары, кг
21103
Басқа топтамаларға енгізілмеген лактондар; конденсацияланбаған пиразольды сақинадан, пирамидинді сақинадан, пиперазинді сақинадан, конденсацияланбаған триазинді сақинадан немесе конденсацияланбаған сақиналардың фенотиазинді жүйесінен тұратын азоттың гетероатомдары ғана бар гетероциклды қосылыстар; нуклеиндік қышқылдар және олардың тұздары; гидантоин және оның туындылары, кг
21104
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық таза қанттар, басқа топтамаларға енгізілмеген жай және күрделі қант эфирлері және олардың тұздары, кг
21105
Провитаминдер, витаминдер және гармондар; өсімдік гликозидтері, алкалоидтері, олардың тұздары; антибиотиктер, кг
21106
Бездер және өзге де органдар, олардың сығындылары және басқа топтамаларға енгізілмеген адам немесе жануар ағзасындағы өзге де заттар, кг
21201
Дәрі-дәрмектер, мың теңге
21202
Өзге де фармацевтикалық препараттар, мың теңге
22
Резеңке және пластмасса бұйымдарын өндіру
22193
Резеңкеден жасалған құбырлар, түтіктер, жең және шлангілер (эбониттен басқа), кг
221940500
Резеңкеден жасалған конвейерлік таспалар, кг
22212
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, жең мен шлангілер және олардың фитингтері, кг
22213
Пластмассадан жасалған тақтайлар, табақтар, пленка, фольга және кесінділер арматураланбаған немесе өзге материалдармен араласпаған, кг
222314
Пластмассадан жасалған есіктер, терезелер, есік қораптары және терезе жақтаулары, есікке арналған босаға, терезе қақпағы, терезе жапқыш және соған ұқсас бұйымдар мен олардың бөлшектері, кг
23
Өзге де металл емес минералды өнімдерді өндіру
232012370
Қыштан құйылған отқа төзімді кірпіштер, блоктар, қыштан құйылған отқа төзімді тақтайлар және соған ұқсас құрамында 50% массасынан асатын глиноземі (Al2O3), кремнеземі (SiO2) бар бұйымдар, олардың өзге де қоспалары немесе қосылыстары, тонна
232012900
Отқа төзімді кірпіштер, блоктар, тақтайлар және соған ұқсас отқа төзімді қыштан құйылған өзге де бұйымдар, тонна
23311
Қыш тақталар және тақтайшалар, шаршы метр
233211100
Қыштан құйылған отқа төзімсіз құрылыс кірпіштері, кремнеземдік тасты ұннан немесе диатомитті топырақтан жасалған бұйымдардан басқа, мың текше метр

204132
Средства моющие, тонн
20511
Вещества взрывчатые готовые; шнуры бикфордовы; запалы; взрыватели и
шнуры детонирующие; электродетонаторы; фейерверки, кг
21
Производство основных фармацевтических продуктов
21101
Кислота салициловая, кислота О-ацетилсалициловая; их соли и эфиры
сложные, кг
21102
Лизин, кислота глютаминовая и их соли; соли четвертичные и гидроксиды
аммония; фосфоаминолипиды; амиды, их производные и соли, кг
21103
Лактоны, не включенные в другие группировки; соединения
гетероциклические только с гетероатомами азота, содержащими
неконденсированное пиразольное кольцо, пиримидиновое кольцо,
пиперазиновое кольцо, неконденсированное триазиновое кольцо или
фенотиазиновую систему неконденсированных колец кислоты; нуклеиновые и
их соли; гидантоин и его производные, кг
21104
Сахара, химически чистые, не включенные в другие группировки, эфиры
сахаров простые и сложные и их соли, не включенные в другие
группировки, кг
21105
Провитамины, витамины и гормоны; гликозиды, алкалоиды растительные, их
соли; антибиотики, кг
21106
Железы и органы прочие, их экстракты и прочие вещества человека или
животного, не включенные в другие группировки, кг
21201
Лекарства, тыс. тенге
21202
Препараты фармацевтические прочие, тыс. тенге
22
Производство резиновых и пластмассовых изделий
22193
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита), кг
221940500
Ленты резиновые конвейерные, кг
22212
Трубы, трубки, рукава и шланги и их фитинги из пластмасс, кг
22213
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или
некомбинированные с материалами прочими, кг
222314
Двери, окна, коробки для дверей и рамы оконные, пороги для дверей,
ставни, жалюзи и изделия аналогичные и их части из пластмасс, кг
23
Производство прочей не металлической минеральной продукции
232012370
Кирпичи керамические огнеупорные, блоки, плитки и изделия аналогичные
керамические огнеупорные, содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3),
кремнезема (SiO2), их смеси или соединения, прочие, тонн
232012900
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и изделия аналогичные керамические
огнеупорные прочие, тонн
23311
Плитки и плиты керамические, кв. м
233211100
Кирпичи керамические неогнеупорные строительные, кроме изделий из муки
каменной кремнеземистой или земель диатомитовых, тыс. куб. м

234111300
Фарфордан жасалған асхана және ас үй ыдыстары, кг
23511
Цемент, мың тонна
23521
Сөндiрiлген, сөндiрiлмеген және гидравликалық әк, тонна
236112
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған құрылысқа арналған, соның ішінде азаматтық, құрама конструкция элементтері, тонна
23612
Бетоннан жасалған құрама құрылыс конструкциялары, тонна
236210510
Ғанышкартон, шаршы метр
23631
Тауарлы бетон, тонна
23641
Құрылыс ерітінділері, тонна
236512300
Асбестоцементтен, фиброцементтен жасалған, целлюлоза талшықтары, өсімдік талшықтары, синтетикалық полимерлер, шыны талшықтары, синтетикалық талшықтар қосылған табақтар, панельдер, тақтайшалар және соған ұқсас бұйымдар, шаршы метр
236512500
Асбестоцементтен, фиброцементтен жасалған, целлюлоза талшықтары, өсімдік талшықтары, синтетикалық полимерлер, шыны талшық, синтетикалық талшықтар қосылған құбырлар, түтіктер және олардың фитингтері, тонна
239912530
Асфальттан немесе соған ұқсас материалдардан жасалған шатырлық немесе қаптамалық бұйымдар, орамда, мың шаршы метр
24
Металлургия өнеркәсібі
241012200
Феррохром, тонна
241012430
Ферросилиций, тонна
241012450
Ферросиликомарганец, тонна
241012530
Ферросиликохром, тонна
241031100
Мырыштандырылған илек, тонна
241051100
Ақ қаңылтыр және қалайыланған жаймалық илек, тонна
244110320
Тазартылған күміс, кг
244110390
Өңделмеген өзге де күміс, кг
244120310
Ұнтақ түріндегі алтын, кг
244120320
Тазартылған алтын, кг
244120390
Өңделмеген өзге де алтын, кг
244211
Өңделмеген алюминий, тонна
244312
Өңделмеген мырыш, тонна
244413300
Өңделмеген, легірленбеген тазартылған мыс, тонна
25
Машиналар мен жабдықтардан басқа дайын металл бұйымдарын өндіру
25111
Құрама құрылыс металл конструкциялары, тонна
252111
Электр қыздырғыштарынсыз қара металдан жасалған, орталық жылу жүйесіне арналған радиаторлар, тонна
252112
Ыстық су немесе төмен қысымды бу өндiрiсіне арналған орталық жылу жүйесінің қазандықтары, дана
252911310
Мұнай және мұнай өнімдеріне арналған резервуарлар, дана
259911100
Қара металдан жасалған раковиналар мен жуғыштар, мың дана
26
Компьютерлер, электрондық және оптикалық бұйымдарды өндіру
262013
Бір корпустың құрамында, ең құрығанда, орталық процессор және кіріс, шығыс құрылғысы бар, құрама немесе жеке блоктарына орналастырылған есептеуіш цифрлық машиналар, дана
26402
Радиохабары қабылдағыштармен, дыбыс-, бейне жазбалар немесе бейнелерді жаңғыртуға арналған аппаратуралармен бiрiккен немесе бірікпеген телевизиялық қабылдағыштар, дана
264032
Магнитофондар мен өзге де дыбыс жазатын аппаратуралар, дана
265152300
Сұйықтық шығынын немесе деңгейін өлшеуге арналған электрондық приборлар, дана

234111300
Посуда столовая и кухонная из фарфора, кг
23511
Цемент, тыс. тонн
23521
Известь гашенная, негашеная и гидравлическая, тонн
236112
Элементы конструкций сборные для строительства, в том числе
гражданского, из цемента, бетона или камня искусственного, тонн
23612
Конструкции строительные сборные из бетона, тонн
236210510
Гипсокартон, кв. м
23631
Бетон товарный, тонн
23641
Растворы строительные, тонн
236512300
Листы, панели, плитки и изделия аналогичные из асбестоцемента,
фиброцемента с волокнами целлюлозы, волокнами растительными, полимерами
синтетическими, стекловолокном, волокнами синтетическими, кв.м
236512500
Трубы, трубки и фитинги к ним из асбестоцемента, фиброцемента с
волокнами целлюлозы, волокнами растительными, полимерами
синтетическими, стекловолокном, волокнами синтетическими, тонн
239912530
Изделия кровельные или облицовочные из асфальта или материалов
аналогичных, в рулонах, тыс. кв. м
24
Металлургическая промышленность
241012200
Феррохром, тонн
241012430
Ферросилиций, тонн
241012450
Ферросиликомарганец, тонн
241012530
Ферросиликохром, тонн
241031100
Прокат оцинкованный, тонн
241051100
Жесть белая и прокат листовой луженый, тонн
244110320
Серебро аффинированное, кг
244110390
Серебро необработанное прочее, кг
244120310
Золото в виде порошка, кг
244120320
Золото аффинированное, кг
244120390
Золото необработанное прочее, кг
244211
Алюминий необработанный, тонн
244312
Цинк необработанный, тонн
244413300
Медь рафинированная необработанная, нелегированная, тонн
25
Производство готовых металлических изделий, кроме машин и
оборудования
25111
Металлоконструкции строительные сборные, тонн
252111
Радиаторы для центрального отопления, без нагрева электрического, из
металлов черных, тонн
252112
Котлы центрального отопления для производства горячей воды или пара с
низким давлением, штук
252911310
Резервуары для нефти и нефтепродуктов, штук
259911100
Раковины и мойки из металлов черных, тыс.штук
26
Производство компьютеров, электронной и оптической продукции
262013
Машины вычислительные цифровые, содержащие в одном корпусе, по крайней
мере, центральный процессор и устройство ввода и вывода,
комбинированные или размещенные в отдельных блоках, штук
26402
Приемники телевизионные, объединенные или нет с приемниками
радиовещательными или звуко- или видеозаписывающей или воспроизводящей
аппаратурой, штук
264032
Магнитофоны и аппаратура звукозаписывающая прочая, штук
265152300
Приборы для измерения расхода или уровня жидкостей электронные, штук

нысанын (коды 0301104, индексі 1-Ө, кезеңділігі жылдық) толтыру
жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық Қазақстан Республикасының «Мемлекеттіқ статистика туралы» заңы 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқауының статистикалық нысанын (коды 0301104, индексі 1-Ө, кезеңділігі жылдық) толтыру реттеуін анықтайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі (тауарлық шығарылым) – өзінің күрделі құрылыс тараптарына және өнеркәсіп емес бөлімшелерге өткізуге немесе өзінің қызметкерлеріне еңбек ақы есебінде беруге, сондай-ақ тапсырыс бойынша орындалған өндірістік сипаттағы жұмыстар мен қызметтерге арналған кәсіпорындардың өзі шығарған (өз шикізаты және материалдарымен қатар, тапсырыс берушінің шикізаты және материалдарынан дайындалған), барлық дайын бұйымдардың (өнімдердің), жартылай фабрикаттардың құны. Қосылған құн салығынсыз, акциздерсіз, зауытішілік айналымсыз, аяқталмаған өндіріссіз және өңделме шикізатсыз есептеледі;
2) өңделме шикізат – басқа кәсіпорындарға өнім өндіру үшін өнеркәсіптік өңдеуге берілген тапсырыс берушінің шикізаты;
3) аяқталмаған өндіріс – ол кәсіпорынның жекелеген құрылымдық бөлімшелерінде дайындалып, аяқталмаған өнім;
4) дайын өнім қалдықтары – ол дайындаушы-кәсіпорынның қоймалардағы барлық өнімдер түрлерінің қалдықтары.
5) жөнелтілген өнім көлемі – ол есепті кезеңде тұтынушыларға жөнелтілген (тапсырушыға сол жерде акт бойынша берілген өнімді қоса) өнімнің, кәсіпорынның есепшотына түскен немесе түспегеніне қарамастан, тапсырушымен қабылданған және анықтаған ретте сенiм хаттармен және рұқсатнамалармен ресiмделген, iстелiнген өнеркәсіптік сипаттағы жұмыстар және қызметтердің құны;
Жөнелтілген өнім көлемі дайындаушы – кәсіпорынның қоймасында меншiктi өндiрiс дайын өнім қалдықтарының өзгеру мөлшерлеріндегі өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемінен ерекшеленеді
6) заттай көріністегі өнеркәсіптің өнім өндірісі – өнімнің жалпы шығарылымы, яғни осы кәсіпорынның ішінде өнеркәсіптік-өндірістік мұқтаждықтарына жұмсалған өнім (зауытішілік айналым) және өңделме шикізаттан өндірілген өнім есепке алынған шығарылымы.
7) зауытішілік айналым – ол кәсіпорындармен жеке меншік өнеркәсіптік-өндірістік мұқтаждықтарына пайдаланатын заттай және құндық көріністердегі өндірілген дайын өнімдер және жартылай фабрикаттар (осы кәсіпорынның негізгі құралдарының құрамына жататын өнімдерден басқа);

услуг)" (код 0301104, индекс 1-П, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)" (код 0301104, индекс 1-П, периодичность годовая).
2. В данной статистической форме в целях заполнения применяются следующие определения:
1) объем произведенной продукции (товаров, услуг) (товарный выпуск) - это стоимость всех выработанных предприятием готовых изделий (продуктов), полуфабрикатов своей выработки (как из своего сырья и материалов, так и из сырья и материалов заказчика), предназначенных для реализации на сторону или своему капитальному строительству и своим непромышленным подразделениям, выдачи своим работникам в счет оплаты труда, а также работ и услуг промышленного характера, выполненных по заказам. Исчисляется без налога на добавленную стоимость, акцизов и без внутризаводского оборота, незавершенного производства и стоимости давальческого сырья;
2) давальческое сырье - это сырье, принадлежащее заказчику, переданное на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции;
3) незавершенное производство - это продукция, не законченная изготовлением в отдельных структурных подразделениях предприятия;
4) остатки готовой продукции - это остатки на складах предприятия-производителя всех видов продукции собственного производства;
5) объем отгруженной продукции - это стоимость продукции, фактически отгруженной в отчетном периоде потребителям (включая продукцию, сданную по акту заказчикам на месте), выполненных работ и услуг промышленного характера, принятых заказчиком и оформленных в установленном порядке доверенностями и пропусками, независимо от того, поступили деньги на счет предприятия или нет;
Объем отгруженной продукции отличается от объема произведенной продукции (товаров, услуг) на величину изменения остатков готовых изделий собственного производства на складе предприятия-изготовителя;
6) производство промышленной продукции в натуральном выражении - это валовой выпуск продукции, то есть выпуск с учетом продукции, израсходованной на промышленно-производственные нужды внутри данного предприятия (внутризаводского оборота) и выработанной из давальческого сырья;
7) внутризаводской оборот - это выработанные предприятием готовые изделия и полуфабрикаты в натуральном и стоимостном выражениях, которые используются предприятием на собственные промышленно-производственные нужды (кроме продукции, зачисленной в состав основных средств данного предприятия);

8) мемелекеттік сатып алу – жұмыс істеуді қамтамасыз етуге, сонымен қатар «Мемлекеттік сатып алу туралы» заңымен, сонымен бірге Қазақстан Республикасының Азаматтық заңнамасымен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылатын мемлекеттік функцияларды немесе тапсырыс берушінің жарғы қызметін орындауға, қайта құрылған заңды тұлғалардың жарғылық капиталына жарна (үлес) енгізуге қажетті тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді, еңбек шарты бойынша жеке тұлғалардан немесе өтемақылы қызмет көрсету шарты бойынша кәсіпкерлік қызметтің субъектісі болып табылмайтын жеке тұлғалардан алынатын қызметтерден басқа, тапсырыс берушілермен ақылы негізде иелікке алу.
Өндірілген өнімдердің көлеміне жататын өнеркәсіптік сипаттағы қызметтерге:
жабдықтарды, көлік құралдарын, механизмдерді, приборларды және өнімдерді жөндеу, жаңғырту және техникалық қызмет көрсету;
өңделме шикізатты қайта өңдеу бойынша жұмыстар (мұнай өндіруші кәсіпорындардағы мұнай, полиграфия өнеркәсібіндегі баспа, қант алу үшін қант құрағын, қант қызылшасын қайта өңдеу; металл сынықтарынан түсті металдар алу);
материалдарды, бөлшектер мен тораптарды жартылай өңдеу бойынша, басқа кәсіпорындармен дайындалған бұйымдарды толық дайындауға дейін жеткізу бойынша жекелеген операциялар;
мұнай және газ өндірумен байланысты қызметтер: бағытталған бұрғылау және қайта бұрғылау, қайтымды-ілгерілемелі бұрғылау, бұрғы мұнарасын салу, оны жөндеу және бөлектеу, мұнай және газ ұңғымаларының жағалау құбырларын цементтеу, ұңғымаларды тартып шығару, бітеу, жою;
электр энергиясын, газ тәріздес отынды құбырлармен тарату бойынша (магистральдық құбырлардан басқа), су, ыстық су және бумен жабдықтау қызметтері жатады. Бұл орайда, электр энергиясы, жылу энергиясы, су және газдың құнын қоспағандағы қызмет көрсету көлеміне тек «таза қызмет көрсету» (электр энергиясын беру, сату бойынша, электр энергиясын тарату бойынша, бумен және ыстық сумен жабдықтау бойынша, суды жинау және шығару бойынша, суды тазалау бойынша, суды тарату бойынша, газ тәріздес (құбырлық) отынды тарату және сату бойынша қызметтер), енгізілетіні ескеріледі.
Есеп респонденттің нақты тұрғылықты жері бойынша тапсырылады.
Егер әртүрлi елдi-мекен болатын бірнеше цехтар болса, онда 1-бөлімде өнеркәсіптің өнім көлемі қай елдi мекенде ең көп өндірілсе, сол жерді көрсету қажет.
Өңделме шикізаттан дайындалған өнім (2-бөлім 1-баған), өнім (тауар, қызмет) көлеміне өңдеу құны бойынша, яғни өңделме шикізаттың құнын есепке алмағанда енгізіледі.

8) государственные закупки - это приобретение заказчиками на платной основе товаров, работ, услуг, необходимых для обеспечения функционирования, а также выполнения государственных функций либо уставной деятельности заказчика, осуществляемое в порядке, установленном Законом о государственных закупках, а также гражданским  законодательством Республики Казахстан, за исключением услуг, приобретаемых у физических лиц по трудовым договорам либо у физических лиц, не являющихся субъектами предпринимательской деятельности, по договорам возмездного оказания услуг, а также внесения взносов (вкладов), в том числе в уставный капитал вновь создаваемых юридических лиц.
К услугам промышленного характера, включаемым в объем произведенной продукции относятся:
ремонт, модернизация и техническое обслуживание оборудования, транспортных средств, механизмов, приборов;
работы по переработке давальческого сырья (нефти на нефтеперерабатывающем предприятии, печатание в полиграфической промышленности, переработка сахарного тростника, сахарной свеклы для получения сахара, получение цветных металлов из металлолома);
отдельные операции по частичной обработке материалов, деталей и узлов, по доведению до полной готовности изделий, изготовленных другими предприятиями;
услуги, связанные с добычей нефти и газа: направленное бурение и перебурение, возвратно-поступательное бурение, строительство буровой вышки, ее ремонт и демонтаж, цементирование обсадных труб нефтяных и газовых скважин, выкачивание скважин, забивка и ликвидация скважин;
услуги по распределению электроэнергии, газообразного топлива по трубопроводам (кроме магистральных трубопроводов), воды, снабжению паром и горячей водой. При этом учитывается, что в объем услуг включаются только "чистые услуги" (услуги по передаче, по продаже электроэнергии, по распределению электроэнергии, по снабжению паром и горячей водой, по сбору и подъему воды, по очистке воды, по распределению воды, по распределению и продаже топлива газообразного трубопроводного), то есть без стоимости электроэнергии, теплоэнергии, воды, газа.
Отчет представляется по месту фактического нахождения респондента.
При наличии нескольких цехов, находящихся в разных населенных пунктах, в разделе 1 следует указать тот населенный пункт, где производится наибольший объем промышленной продукции.
Продукция, изготовленная из давальческого сырья, в объем произведенной продукции (товаров, услуг) (графа 1 раздела 2) включается по стоимости обработки, то есть без учета стоимости давальческого сырья.

Басқа кәсiпорындарға өңдеуге тапсырған шикiзаттың құнын (2-бөлім 6-баған) басқа кәсiпорындарға өнеркәсiптік өңдеуге арналған және одан өнім шығару үшін (өңделме шикiзат ретiнде) берген өнеркәсiп кәсiпорындар толтырылады.
Өз мұқтаждықтарына пайдаланылған өнімдер құнын (2-бөлім 3-баған және 3-бөлім 4-баған) оның өзiндiк құны бойынша көрсету керек. Сонымен бiрге, 2-бөлім 3-баған және 3-бөлім 4-бағандағы электр энергиясы, жылу энергиясы және көмiр үшін, тек қана осы өнім түрлерін өндіруге жұмсалған электр энергиясы, жылу энергиясы мен көмірдің құны көрсетіледі.
Өңделме шикізатынан өндірілген өнімдер құны (3-бөлім 6-баған) өңір бойынша өнім бiрлiгiнің орташа бағадан шығатынын көрсету керек (егер өңір бойынша орташа бағасы болмаса, республика бойынша орташа бағасы есептеуге қабылдауы керек).
3-бөлімдегі 1, 8 бағанында жалпы шығарылым, яғни шығарылым кәсіпорындардың өз мұқтаждықтарына пайдаланған өнімді есепке алып көрсетіледі.
Өткен жылғы заттай көріністегі өндірілген өнім (3-бөлім 8-баған) мына жағдайларда толтырылады:
кәсіпорында құрылымдық өзгерістер болған жағдайда;
өнеркәсіп өнімінің статистикалық жіктеуішінде жартылай өзгеріс болған жағдайда.
Қосымша қызмет түрлері бойынша өндірілген өнімдердің көлемі (4-бөлім 1-баған) 05-33, 35-39 кодтан басқа Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасына сәйкес барлық қызмет түрлері бойынша толтырылады.
4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2-бөлім «Қосылған құн салығынсыз және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен өндірілген өнімдер және көрсетілген қызметтер көлемі»:
1-баған > 2-бағаннан;
1, 2, 3, 4, 5, 6 бағандар > 0.
2) 3-бөлім «Заттай көріністегі өнім өндірісі және құндық көріністегі өндірілген өнім көлемі»:
1-баған > 3-бағаннан; 1-баған > 5-бағаннан;
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 бағандар ? 0.
3) 2-бөлімнің 1-бағанында ЭҚЖС бойынша қызмет түрінің коды 4 белгісіне дейін > 3-бөлімнің 2-бағанындағы ЭҚЖС бойынша қызмет түрінің коды бірінші 4 белгісіне дейін өнім түрлерінің сомасына.
4) 6-бөлім «Қосылған құн салығынсыз және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемі» және 7-бөлім «Заттай көріністегі өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемі»:
1-баған > 2-бағаннан;
2-баған > 3, 4 бағандарының сомасына.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 7-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін
атқарушының
2010 жылғы 18
тамыздағы
№ 223 бұйрығына
7-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 7 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 18 августа 2010 года № 223
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына тапсырады
Представляется территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

Стоимость сырья, переданного на переработку другим предприятиям (графа 6 раздела 2), заполняют те предприятия, которые передают свою продукцию (как давальческое сырье) на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции.
Стоимость продукции, использованной на собственные нужды (графа 3 раздела 2 и графа 4 раздела 3), следует указать по ее себестоимости. При этом, для электроэнергии, теплоэнергии и угля в графе 3 раздела 2 и графе 4 раздела 3 отражается только стоимость электроэнергии, теплоэнергии и угля, потребленных на выработку этих же видов продукции.
Стоимость продукции, выработанной из давальческого сырья (графа  6 раздела 3), следует указать, исходя из средней цены за единицу продукции по региону (в случае отсутствия средней цены по региону следует принять в расчет среднюю цену по республике).
В графах 1, 8 раздела 3 показывается валовой выпуск, то есть выпуск с учетом продукции, использованной на собственные нужды предприятия.
Производство продукции в натуральном выражении за предыдущий год (графа 8 раздел 3) заполняется:
в случае структурных изменений предприятия;
в случае частичного изменения статистического классификатора промышленной продукции.
Объем произведенной продукции по вторичным видам деятельности (графа 1 раздела 4) заполняется по всем видам деятельности согласно Номенклатуре видов экономической деятельности, за исключением кодов 05-33, 35-39.
4. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 2 "Объемы произведенной продукции и оказанных услуг в действующих ценах предприятия без налога на добавленную стоимость и акцизов":
графа 1 >графы 2;
графы 1, 2, 3, 4, 5, 6 > 0;
2) раздел 3 "Производство продукции в натуральном выражении и объемы произведенной продукции в стоимостном выражении":
графа 1 > графы 3;
графа 1 > графы 5;
графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 > 0;
3) код вида деятельности по ОКЭД до 4-х знаков графы 1 раздела 2 >  видов продукции, совпадающих с кодом вида деятельности по ОКЭД до 4-х первых знаков графы 2 раздела 3;
4) раздел 6 "Объем отгруженной продукции собственного производства в действующих ценах предприятия без налога на добавленную стоимость и акцизов" и раздел 7 "Объем отгруженной продукции собственного производства в натуральном выражении":
графа 1 > графы 2;
графа 2 >  граф 3, 4.
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы
18 тамыздағы № 223
бұйрығына 7-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 7 к приказу
исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике от 18 августа
2010 года № 223
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн
қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час
(нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8

нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0311102, индексі 1-Ө,
кезеңділігі тоқсандық)
1. Осы нұсқаулық Қазақстан Республикасының «Мемлекеттіқ статистика туралы» заңы 12 бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқауының статистикалық нысанын (коды 0311102, индексі 1-Ө, кезеңділігі тоқсандық) толтыру реттеуін анықтайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі (тауарлық шығарылым) – өзінің күрделі құрылыс тараптарына және өнеркәсіп емес бөлімшелерге өткізуге немесе өзінің қызметкерлеріне еңбек ақы есебінде беруге, сондай-ақ тапсырыс бойынша орындалған өндірістік сипаттағы жұмыстар мен қызметтерге арналған кәсіпорындардың өзі шығарған (өз шикізаты және материалдарымен қатар, тапсырыс берушінің шикізаты және материалдарынан дайындалған), барлық дайын бұйымдардың (өнімдердің), жартылай фабрикаттардың құны. Қосылған құн салығысыз, акциздерсіз, зауытішілік айналымсыз, аяқталмаған өндіріссіз және өңделме шикізатсыз есептеледі;
2) өңделме шикізат – басқа кәсіпорындарға өнім өндіру үшін өнеркәсіптік өңдеуге берілген тапсырыс берушінің шикізаты;
3) аяқталмаған өндіріс – кәсіпорынның жекелеген құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерінде дайындалып, аяқталмаған өнім;
4) жөнелтілген өнім көлемі – есепті кезеңде тұтынушыларға жөнелтілген (тапсырушыға сол жерде акт бойынша берілген өнімді қоса) өнімнің, кәсіпорынның есепшотына түскен немесе түспегеніне қарамастан, тапсырушымен қабылданған және анықтаған ретте сенiм хаттармен және рұқсатнамалармен ресiмделген, iстелiнген өнеркәсіптік сипаттағы жұмыстар және қызметтердің құны;
Жөнелтілген өнім көлемін дайындаушы – кәсіпорынның қоймасында меншiктi өндiрiс дайын өнім қалдықтарының өзгеру мөлшелеріндегі өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемінен ерекшеленеді;
5) заттай көріністегі өнеркәсіптің өнім өндірісі – өнімнің жалпы шығарылымы, яғни осы кәсіпорынның ішінде өнеркәсіптік-өндірістік мұқтаждықтарына жұмсалған өнім (зауытішілік айналым) және өңделме шикізаттан өндірілген өнім есепке алынған шығарылымы;
6) зауытішілік айналым – ол кәсіпорындармен жеке меншік өнеркәсіптік-өндірістік мұқтаждықтарына пайдаланатын заттай және құндық көріністердегі өндірілген дайын өнімдер және жартылай фабрикаттар (осы кәсіпорынның негізгі құралдарының құрамына жататын өнімдерден басқа);

услуг)" (код 0311102, индекс 1-П, периодичность квартальная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)" (код 0311102, индекс 1-П, периодичность квартальная).
2. В данной статистической форме в целях заполнения применяются следующие определения:
1) объем произведенной продукции (товаров, услуг) (товарный выпуск) - стоимость всех выработанных предприятием готовых изделий (продуктов), полуфабрикатов своей выработки (как из своего сырья и материалов, так и из сырья и материалов заказчика), предназначенных для реализации на сторону или своему капитальному строительству и своим непромышленным подразделениям, выдачи своим работникам в счет оплаты труда, а также работ и услуг промышленного характера, выполненных по заказам. Исчисляется без налога на добавленную стоимость, акцизов и без внутризаводского оборота, незавершенного производства и стоимости давальческого сырья;
2) давальческое сырье - это сырье, принадлежащее заказчику, переданное на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции;
3) незавершенное производство - это продукция, не законченная изготовлением в отдельных структурных и обособленных подразделениях предприятия;
4) объем отгруженной продукции - это стоимость продукции, фактически отгруженной в отчетном периоде потребителям (включая продукцию, сданную по акту заказчикам на месте), выполненных работ и услуг промышленного характера, принятых заказчиком и оформленных в установленном порядке доверенностями и пропусками, независимо от того, поступили деньги на счет предприятия или нет.
Объем отгруженной продукции отличается от объема произведенной продукции (товаров, услуг) на величину изменения остатков готовых изделий собственного производства на складе предприятия-изготовителя.
5) производство промышленной продукции в натуральном выражении - валовой выпуск продукции, то есть выпуск с учетом продукции, израсходованной на промышленно-производственные нужды внутри данного предприятия (внутризаводского оборота) и выработанной из давальческого сырья;
6) внутризаводской оборот - это выработанные предприятием готовые изделия и полуфабрикаты в натуральном и стоимостном выражениях, которые используются предприятием на собственные промышленно-производственные нужды (кроме продукции, зачисленной в состав основных средств данного предприятия);

7) мемелекеттік сатып алу – жұмыс істеуді қамтамасыз етуге, сонымен қатар Мемлекеттік сатып алу туралы заңымен, сонымен бірге Қазақстан Республикасының Азаматтық заңнамасымен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылатын мемлекеттік функцияларды немесе тапсырыс берушінің жарғы қызметін орындауға, қайта құрылған заңды тұлғалардың жарғылық капиталына жарна (үлес) енгізуге қажетті тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді, еңбек шарты бойынша жеке тұлғалардан немесе өтемақылы қызмет көрсету шарты бойынша кәсіпкерлік қызметтің субъектісі болып табылмайтын жеке тұлғалардан алынатын қызметтерден басқа, тапсырыс берушілермен ақылы негізде иелікке алу;
Өндірілген өнімдердің көлеміне жататын өнеркәсіптік сипаттағы қызметтерге:
жабдықтарды, көлік құралдарын, механизмдерді, приборларды және өнімдерді жөндеу, жаңғырту және техникалық қызмет көрсету;
өңделме шикізатты қайта өңдеу бойынша жұмыстар (мұнай өндіруші кәсіпорындардағы мұнай; полиграфия өнеркәсібіндегі баспа; қант алу үшін қант құрағын, қант қызылшасын қайта өңдеу; металл сынықтарынан түсті металдар алу);
материалдарды, бөлшектер мен тораптарды жартылай өңдеу бойынша, басқа кәсіпорындармен дайындалған бұйымдарды толық дайындауға дейін жеткізу бойынша жекелеген операциялар;
мұнай және газ өндірумен байланысты қызметтер: бағытталған бұрғылау және қайта бұрғылау, қайтымды-ілгерілемелі бұрғылау, бұрғы мұнарасын салу, оны жөндеу және бөлектеу, мұнай және газ ұңғымаларының жағалау құбырларын цементтеу, ұңғымаларды тартып шығару, бітеу, жою және тағы басқа;
электр энергиясын, газ тәріздес отынды құбырлармен тарату бойынша (магистральдық құбырлардан басқа), су, ыстық су және бумен жабдықтау қызметтері жатады. Бұл орайда, электр энергиясы, жылу энергиясы, су және газдың құнын қоспағандағы қызмет көрсету көлеміне тек «таза қызмет көрсету» (электр энергиясын беру, сату бойынша, электр энергиясын тарату бойынша, бумен және ыстық сумен жабдықтау бойынша, суды жинау және шығару бойынша, суды тазалау бойынша, суды тарату бойынша, газ тәріздес (құбырлық) отынды тарату және сату бойынша қызметтер), енгізілетіні ескеріледі.
3. Есеп респонденттің нақты тұрғылықты жері бойынша тапсырылады.
Егер әртүрлi елдi-мекен болатын бірнеше цехтар болса, онда 1-бөлімде өнеркәсіптің өнім көлемі қай елдi мекенде ең көп өндірілсе, сол жерді көрсетіледі.
Өңделме шикізаттан дайындалған өнім (2-бөлім 1-баған), өнім (тауар, қызмет) көлеміне өңдеу құны бойынша, яғни өңделме шикізаттың құнын есепке алмағанда енгізіледі.

7) государственные закупки - приобретение заказчиками на платной основе товаров, работ, услуг, необходимых для обеспечения функционирования, а также выполнения государственных функций либо уставной деятельности заказчика, осуществляемое в порядке, установленном Законом о государственных закупках, а также гражданским  законодательством Республики Казахстан, за исключением услуг, приобретаемых у физических лиц по трудовым договорам либо у физических лиц, не являющихся субъектами предпринимательской деятельности, по договорам возмездного оказания услуг, а также внесения взносов (вкладов), в том числе в уставный капитал вновь создаваемых юридических лиц.
К услугам промышленного характера, включаемым в объем произведенной продукции относятся:
ремонт, модернизация и техническое обслуживание оборудования, транспортных средств, механизмов, приборов и продукции;
работы по переработке давальческого сырья (нефти на нефтеперерабатывающем предприятии, печатание в полиграфической промышленности, переработка сахарного тростника, сахарной свеклы для получения сахара, получение цветных металлов из металлолома);
отдельные операции по частичной обработке материалов, деталей и узлов, по доведению до полной готовности изделий, изготовленных другими предприятиями;
услуги, связанные с добычей нефти и газа: направленное бурение и перебурение, возвратно-поступательное бурение, строительство буровой вышки, ее ремонт и демонтаж, цементирование обсадных труб нефтяных и газовых скважин, выкачивание скважин, забивка и ликвидация скважин и так далее;
услуги по распределению электроэнергии, газообразного топлива по трубопроводам (кроме магистральных трубопроводов), воды, снабжению паром и горячей водой. При этом учитывается, что в объем услуг включаются только "чистые услуги" (услуги по передаче, по продаже электроэнергии, по распределению электроэнергии, по снабжению паром и горячей водой, по сбору и подъему воды, по очистке воды, по распределению воды, по распределению и продаже топлива газообразного трубопроводного), то есть без стоимости электроэнергии, теплоэнергии, воды, газа.
3. Отчет представляется по месту фактического нахождения респондента.
При наличии нескольких цехов, находящихся в разных населенных пунктах, в разделе 1 указывается тот населенный пункт, где производится наибольший объем промышленной продукции.
Продукция, изготовленная из давальческого сырья, в объем произведенной продукции (товаров, услуг) (графа 1 раздела 2) включается по стоимости обработки, то есть без учета стоимости давальческого сырья.

Басқа кәсiпорындарға өңдеуге тапсырған шикiзаттың құнын (2-бөлім 5-баған) басқа кәсiпорындарға өнеркәсiптік өңдеуге арналған және одан өнім шығару үшін (өңделме шикiзат ретiнде) берген өнеркәсiп кәсiпорындар толтырылады.
Өз мұқтаждықтарына пайдаланылған өнімдер құнын (2-бөлім 3-баған және 3-бөлім 4-баған) оның өзiндiк құны бойынша көрсетіледі. Сонымен бiрге, 2-бөлім 3-баған және 3-бөлім 4-бағандағы электр энергиясы, жылу энергиясы және көмiр үшін, тек қана осы өнім түрлерін өндіруге жұмсалған электр энергиясы, жылу энергиясы мен көмірдің құны көрсетіледі.
Өңделме шикізатынан өндірілген өнімдер құны (3-бөлім 6-баған) өңір бойынша өнім бiрлiгiнің орташа бағадан шығатынын көрсету керек (егер өңір бойынша орташа бағасы болмаса, республика бойынша орташа бағасы есептеуге қабылданады).
3-бөлімдегі 1, 7 бағанында жалпы шығарылым, яғни шығарылым кәсіпорындардың өз мұқтаждықтарына пайдаланған өнімді есепке алып көрсетіледі.
Өткен жылғы тиісті тоқсанда заттай көріністегі өндірілген өнім (3-бөлім 7-баған) мына жағдайларда толтырылады:
кәсіпорында құрылымдық өзгерістер болған жағдайда;
өнеркәсіп өнімінің статистикалық жіктеуішінде жартылай өзгеріс болған жағдайда.
4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2-бөлім «Қосылған құн салығынсыз және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен өндірілген өнімдер және көрсетілген қызметтер көлемі»:
1-баған > 2-бағаннан;
1, 2, 3, 4, 5-бағандар > 0;
2) 3-бөлім «Заттай көріністегі өнім өндірісі және құндық көріністегі өндірілген өнім көлемі»:
1-баған > 3-бағаннан; 1-баған > 5-бағаннан;
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-бағандар > 0;
3) 2-бөлімнің 1-бағанында Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) бойынша қызмет түрінің коды 4 белгісіне дейін > 3 бөлімнің 2 бағанындағы ЭҚЖЖ бойынша қызмет түрінің коды бірінші 4 белгісіне дейін өнім түрлерінің сомасына;
4) 5-бөлім «Қосылған құн салығынсыз және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемі» және 6-бөлім «Заттай көріністегі өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемі»:
1-баған > 2-бағаннан;
2-баған > 3, 4-бағандарының сомасына.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 9-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін
атқарушының
2010 жылғы 18
тамыздағы
№ 223 бұйрығына
9-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 9 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике

Стоимость сырья, переданного на переработку другим предприятиям (графа 5 раздела 2), заполняют те предприятия, которые передают свою продукцию (как давальческое сырье) на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции.
Стоимость продукции, использованной на собственные нужды (графа 3 раздела 2 и графа 4 раздела 3), указываются по ее себестоимости. При этом, для электроэнергии, теплоэнергии и угля в графе 3 раздела 2 и графе 4 раздела 3 отражается только стоимость электроэнергии, теплоэнергии и угля, потребленных на выработку этих же видов продукции.
Стоимость продукции, выработанной из давальческого сырья (графа 6 раздела 3), указывается, исходя из средней цены за единицу продукции по региону (в случае отсутствия средней цены по региону принимают в расчет среднюю цену по республике).
В графах 1, 7 раздела 3 показывается валовой выпуск, то есть выпуск с учетом продукции, использованной на собственные нужды предприятия.
Производство продукции в натуральном выражении за соответствующий квартал предыдущего года (графа 7 раздела 3) заполняется:
в случае структурных изменений предприятия;
в случае частичного изменения статистического классификатора промышленной продукции.
4. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 2 "Объемы произведенной продукции и оказанных услуг в действующих ценах предприятия без налога на добавленную стоимость и акцизов":
графа 1 > графы 2;
графы 1, 2, 3, 4, 5 > 0;
2) раздел 3 "Производство продукции в натуральном выражении и объемы произведенной продукции в стоимостном выражении":
графа 1 > графы 3;
графа 1 > графы 5;
графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 > 0;
3) код вида деятельности по Номенклатуре видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) до 4-х знаков графы 1 раздела 2 >  видов продукции, совпадающих с кодом вида деятельности по ОКЭД до 4-х первых знаков графы 2 раздела 3;
4) раздел 5 "Объем отгруженной продукции собственного производства в действующих ценах предприятия без налога на добавленную стоимость и акцизов" и раздел 6 "Объем отгруженной продукции собственного производства в натуральном выражении":
графа 1 > графы 2;
графа 2 >  граф 3, 4.
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 9-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма по
общегосударственному статистическому
наблюдению
Приложение 9 к приказу исполняющего
обязанности Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике

от 18 августа 2010 года № 223
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына тапсырады
Представляется территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді, уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0321101
Код статистической формы
0321101
Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі
Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)
1-Ө
1-П
Айлық
Месячная
Есептік кезең  _  ай   _ _ _ _  жыл
Отчетный период |_| месяц |_|_|_|_|  год
Қызметтің негізгі түрі "Өнеркәсіп" (ЭҚЖЖ * коды - 05-33, 35-39) болып табылатын, қызметкерлердің тізімдік саны 50 адамнан асатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с основным видом деятельности "Промышленность" (коды ОКЭД * 05-33, 35-39) со списочной численностью работающих свыше 50 человек.
Тапсыру мерзімі – есепті айдан кейінгі 1-күн.
Срок представления – 1 числа после отчетного месяца.
КҰЖС коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
*Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (5-таңбалы ЭҚЖЖ)
Номенклатура видов экономической деятельности (ОКЭД 5-ти значный)
1. Өнеркәсіп өнімдерін өндірудің нақты орнын көрсетіңіз (кәсіпорынның тіркелген жеріне қарамастан) - облыс, қала, аудан, елді мекен
Укажите фактическое место производства промышленной продукции (независимо от места регистрации предприятия) - область, город, район, населенный пункт
Аумақ коды Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес
(бұдан әрi - ӘАОЖ) (статистика органының қызметкерімен
толтырылады)
Код территории согласно Классификатору
административно-территориальных объектов (далее - КАТО) (заполняется
работниками органа статистики)

от 18 августа 2010 года № 223
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение отчета, час (нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан
артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz сайтынан
алуға болады
Статистическую форму можно
получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы
заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются
административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии
с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0321101
Код статистической
формы 0321101
Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру
және жөнелту туралы есебі
Отчет предприятия о производстве и отгрузке
продукции (товаров, услуг)
1-Ө
1-П
Айлық
Месячная
Есептік кезең
Отчетный период
ай
месяц
жыл
год
Қызметтің негізгі түрі “Өнеркәсіп” (ЭҚЖЖ* коды - 05-33, 35-39) болып
табылатын, қызметкерлердің тізімдік саны 50 адамнан асатын заңды тұлғалар
және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с
основным видом деятельности “Промышленность" (коды ОКЭД* 05-33, 35-39) со списочной
численностью работающих свыше 50 человек.
Тапсыру мерзімі – есепті айдан кейінгі 1-күн.
Срок представления – 1 числа после отчетного месяца.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
* Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (5-таңбалы ЭҚЖЖ)
Номенклатура видов экономической деятельности (ОКЭД 5-ти значный)
1. Өнеркәсіп өнімдерін өндірудің нақты орнын
көрсетіңіз (кәсіпорынның тіркелген жеріне
қарамастан) - облыс, қала, аудан, елді мекен
Укажите фактическое место производства
промышленной продукции (независимо от места
регистрации предприятия) - область, город, район,
населенный пункт
Аумақ коды Әкімшілік-аумақтық объектілер
жіктеуішіне сәйкес (бұдан әрi - ӘАОЖ)
(статистика органының қызметкерімен
толтырылады)
Код территории согласно Классификатору
административно-территориальных объектов (далее
- КАТО) (заполняется работниками органа
статистики)

2. Есепті айда өндірілген өнімдер және көрсетілген қызмет көлемін қосылған құнға салықсыз (бұдан әрi - ҚҚС) және  кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите объемы произведенной продукции и оказанных услуг в отчетном месяце в действующих ценах предприятия без налога на добавленную стоимость (далее - НДС) и акцизов, в тысячах тенге
ЭҚЖЖ бойынша қызмет түрлерінің атауы
Наименование видов деятельности по ОКЭД
ЭҚЖЖ коды
Код ОКЭД
Өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі
Объем произведенной продукции (товаров, услуг)
Оның ішінде өнеркәсіптік сипаттағы көрсетілген қызметтер көлемі
Из него объем оказанных услуг промышленного характера
Өз мұқтаждықтарына (эауытішілік айналым) пайдаланылған өнімИспользовано продукции на собственные нужды (внутризаводской оборот)
Есепті айдың соңындағы дайын өнім қалдықтары
Остатки готовой продукции на конец отчетного месяца
Есепті айдың соңындағы аяқталмаған өндіріс көлемі
Объем незавершенного производства на конец отчетного месяца
Басқа кәсiпорындарға өңдеуге тапсырған шикiзаттың құныСтоимость сырья, переданного на переработку другим предприятиям
А
Б
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Всего
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз
При необходимости продолжите на дополнительных листах
3. Заттай көріністегі өнім өндірісін және құндық көріністегі өндірілген өнім көлемін көрсетіңіз
Укажите производство продукции в натуральном выражении и объемы произведенной продукции в стоимостном выражении
ӨӨСЖ * бойынша өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции по СКПП *
ӨӨСЖ коды
Код СКПП
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Есепті айында заттай көріністегі өндірілген өнім – барлығыПроизведенопродукц ии за отчетный месяц в натуральном выражении – всего
Есепті айындаөндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі, мың теңге
Объем произведенной продукции (товаров, услуг) за отчетный месяц, тыс. тенге
А
Б
В
1
2
кестенің жалғасы
Есепті айында өз мұқтаждықтарына пайдаланылған өнім
Использовано продукции на собственные нужды за отчетный месяц
Есепті айында өңделме шикiзатынан өндірілген өнім
Произведено продукции из давальческого сырья за отчетный месяц
Есептіайдың соңындағы заттай көріністегі айын өнім қалдықтары
Остатки готовой продукции на конец отчетного месяца в натуральном выражении
Өткен жылғы тиісті айында заттай көріністегі өндірілген өнім, барлығыПроизведено  родукции за соответствующий месяц предыдущего года в натуральном выражении, всего
заттай көріністе
в натуральном выражении
құндық көріністе, мың теңге
в стоимостном выражении, тыс. тенге
заттай көріністе
в натуральном выражении
құндық көріністе, мың теңге
в стоимостном выражении, тыс. тенге
3
4
5
6
7
8
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз
При необходимости продолжите на дополнительных листах
* Өнеркәсіптік өнімдердің (тауарлардың, қызметтердің) статистикалық жіктеуіші
Статистический классификатор промышленной продукции (товаров, услуг)

2. Есепті айда өндірілген өнімдер және көрсетілген қызметтер көлемін қосылған құнға салықсыз (бұдан әрi - ҚҚС) және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите объемы произведенной продукции и оказанных услуг в отчетном месяце в действующих ценах предприятия без налога на добавленную стоимость (далее - НДС) и акцизов, в тысячах тенге
ЭҚЖЖ бойынша қызмет
түрлерінің атауы
Наименование видов
деятельности по ОКЭД
ЭҚЖЖ коды
Код ОКЭД
Өндірілген өнім
(тауар, қызмет)
көлемі
Объем
произведенной
продукции
(товаров, услуг)
Оның ішінде өнеркәсіптік
сипаттағы көрсетілген
қызметтер көлемі
Из него объем оказанных
услуг промышленного
характера
А
Б
1
2
Барлығы
Всего
продолжение таблицы
Өз мұқтаждықтарына
(зауытішілік айналым)
пайдаланылған өнім
Использовано продукции на
собственные нужды
(внутризаводской оборот)
Есепті айдың
соңындағы дайын
өнім қалдықтары
Остатки готовой
продукции на конец
отчетного месяца
Есепті айдың
соңындағы
аяқталмаған
өндіріс
көлемі
Объем
незавершенного
производства
на конец
отчетного
месяца
Басқа кәсiпорындарға
өңдеуге тапсырған
шикiзаттың құны
Стоимость сырья,
переданного на
переработку другим
предприятиям
3
4
5
6
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз
При необходимости продолжите на дополнительных листах
3. Заттай көріністегі өнім өндірісін және құндық көріністегі өндірілген өнім көлемін көрсетіңіз
Укажите производство продукции в натуральном выражении и объемы произведенной продукции в стоимостном выражении
ӨӨСЖ* бойынша
өнім түрлерінің
атауы
Наименование видов
продукции по СКПП*
ӨӨСЖ
коды
Код СКПП
Өлшем
бірлігі
Единица
измерения
Есепті айында
заттай
көріністегі
өндірілген өнім
– барлығы
Произведено
продукции за
отчетный месяц в
натуральном
выражении – всего
Есепті айында
өндірілген өнім
(тауар, қызмет)
көлемі, мың теңге
Объем произведенной
продукции (товаров,
услуг) за отчетный
месяц, тыс. тенге
А
Б
В
1
2
продолжение таблицы
Есепті айында өз
мұқтаждықтарына
пайдаланылған өнім
Использовано продукции
на собственные нужды за
отчетный месяц
Есепті айында өңделме
шикiзатынан өндірілген
өнім
Произведено продукции из
давальческого сырья за
отчетный месяц
Есепті айдың
соңындағы
заттай
көріністегі
айын өнім
қалдықтары
Остатки
готовой
продукции на
конец
отчетного
месяца в
натуральном
выражении
Өткен жылғы
тиісті айында
заттай
көріністегі
өндірілген
өнім, барлығы
Произведено
продукции за
соответствующий
месяц
предыдущего
года в
натуральном
выражении,
всего
заттай
көріністе
в
натуральном
выражении
құндық
көріністе,
мың теңге
в
стоимостном
выражении,
тыс. тенге
заттай
көріністе
в
натуральном
выражении
құндық
көріністе,
мың теңге
в стоимостном
выражении,
тыс. тенге
3
4
5
6
7
8
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз
При необходимости продолжите на дополнительных листах
*Өнеркәсіптік өнімдердің (тауарлардың, қызметтердің) статистикалық жіктеуіші
Статистический классификатор промышленной продукции (товаров, услуг)

нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0321101, индексі 1-Ө,
кезеңділігі айлық)
1. Осы нұсқаулық Қазақстан Республикасының «Мемлекеттіқ статистика туралы» заңы 12 бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқауының статистикалық нысанын (коды 0321101, индексі 1-Ө, кезеңділігі айлық) толтыру реттеуін анықтайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі (тауарлық шығарылым) – өзінің күрделі құрылыс тараптарына және өнеркәсіп емес бөлімшелерге өткізуге немесе өзінің қызметкерлеріне еңбек ақы есебінде беруге, сондай-ақ тапсырыс бойынша орындалған өндірістік сипаттағы жұмыстар мен қызметтерге арналған кәсіпорындардың өзі шығарған (өз шикізаты және материалдарымен қатар, тапсырыс берушінің шикізаты және материалдарынан дайындалған), барлық дайын бұйымдардың (өнімдердің), жартылай фабрикаттардың құны. Қосылған құн салығынсыз, акциздерсіз, зауытішілік айналымсыз, аяқталмаған өндіріссіз және өңделме шикізатсыз есептеледі;
2) өңделме шикізат – басқа кәсіпорындарға өнім өндіру үшін өнеркәсіптік өңдеуге берілген тапсырыс берушінің шикізаты;
3) аяқталмаған өндіріс – кәсіпорынның жекелеген құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерінде дайындалып, аяқталмаған өнім;
4) дайын өнім қалдықтары – дайындаушы-кәсіпорынның қоймалардағы барлық өнімдер түрлерінің қалдықтары;
5) жөнелтілген өнім көлемі – есепті кезеңде тұтынушыларға жөнелтілген (тапсырушыға сол жерде акт бойынша берілген өнімді қоса) өнімнің, кәсіпорынның есепшотына түскен немесе түспегеніне қарамастан, тапсырушымен қабылданған және анықтаған ретте сенiм хаттармен және рұқсатнамалармен ресiмделген, iстелiнген өнеркәсіптік сипаттағы жұмыстар және қызметтердің құны.
Жөнелтілген өнім көлемі дайындаушы – кәсіпорынның қоймасында меншiктi өндiрiс дайын өнім қалдықтарының өзгеру мөлшелеріндегі өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемінен ерекшеленеді;
6) заттай көріністегі өнеркәсіптің өнім өндірісі – өнімнің жалпы шығарылымы, яғни осы кәсіпорынның ішінде өнеркәсіптік-өндірістік мұқтаждықтарына жұмсалған өнім (зауытішілік айналым) және өңделме шикізаттан өндірілген өнім есепке алынған шығарылымы;
7) зауытішілік айналым – кәсіпорындармен жеке меншік өнеркәсіптік-өндірістік мұқтаждықтарына пайдаланатын заттай және құндық көріністердегі өндірілген дайын өнімдер және жартылай фабрикаттар (осы кәсіпорынның негізгі құралдарының құрамына жататын өнімдерден басқа);

услуг)" (код 0321101, индекс 1-П, периодичность месячная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)" (код 0321101, индекс 1-П, периодичность месячная).
2. В данной статистической форме в целях заполнения применяются следующие определения:
1) объем произведенной продукции (товаров, услуг) (товарный выпуск) - стоимость всех выработанных предприятием готовых изделий (продуктов), полуфабрикатов своей выработки (как из своего сырья и материалов, так и из сырья и материалов заказчика), предназначенных для реализации на сторону или своему капитальному строительству и своим непромышленным подразделениям, выдачи своим работникам в счет оплаты труда, а также работ и услуг промышленного характера, выполненных по заказам. Исчисляется без налога на добавленную стоимость, акцизов и без внутризаводского оборота, незавершенного производства и стоимости давальческого сырья;
2) давальческое сырье - сырье, принадлежащее заказчику, переданное на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции;
3) незавершенное производство - продукция, не законченная изготовлением в отдельных структурных и обособленных подразделениях предприятия;
4) остатки готовой продукции - остатки на складах предприятия-производителя всех видов продукции собственного производства;
5) объем отгруженной продукции - стоимость продукции, фактически отгруженной в отчетном периоде потребителям (включая продукцию, сданную по акту заказчикам на месте), выполненных работ и услуг промышленного характера, принятых заказчиком и оформленных в установленном порядке доверенностями и пропусками, независимо от того, поступили деньги на счет предприятия или нет.
Объем отгруженной продукции отличается от объема произведенной продукции (товаров, услуг) на величину изменения остатков готовых изделий собственного производства на складе предприятия-изготовителя;
6) производство промышленной продукции в натуральном выражении - валовой выпуск продукции, то есть выпуск с учетом продукции, израсходованной на промышленно-производственные нужды внутри данного предприятия (внутризаводского оборота) и выработанной из давальческого сырья;
7) внутризаводской оборот - выработанные предприятием готовые изделия и полуфабрикаты в натуральном и стоимостном выражениях, которые используются предприятием на собственные промышленно-производственные нужды (кроме продукции, зачисленной в состав основных средств данного предприятия);

Басқа кәсiпорындарға өңдеуге тапсырған шикiзаттың құнын (2-бөлім 6-баған) басқа кәсiпорындарға өнеркәсiптік өңдеуге арналған және одан өнім шығару үшін (өңделме шикiзат ретiнде) берген өнеркәсiп кәсiпорындар толтырылады.
Өз мұқтаждықтарына пайдаланылған өнімдер құнын (2-бөлім 3-баған және 3-бөлім 4-баған) оның өзiндiк құны бойынша көрсетіледі. Сонымен бiрге, 2-бөлім 3-баған және 3-бөлім 4-бағандағы электр энергиясы, жылу энергиясы және көмiр үшін, тек қана осы өнім түрлерін өндіруге жұмсалған электр энергиясы, жылу энергиясы мен көмірдің құны көрсетіледі.
Өңделме шикізатынан өндірілген өнімдер құны (3-бөлім 6-баған) өңір бойынша өнім бiрлiгiнің орташа бағадан шығатынын көрсету керек (егер өңір бойынша орташа бағасы болмаса, республика бойынша орташа бағасы есептеуге қабылданады).
3-бөлімдегі 1, 8 бағанында жалпы шығырылым, яғни шығарылым кәсіпорындардың өз мұқтаждықтарына пайдаланған өнімді есепке алып көрсетіледі.
Өткен жылғы тиісті айындағы заттай көріністегі өндірілген өнім (3-бөлім 8-баған) мына жағдайларда толтырылады:
кәсіпорында құрылымдық өзгерістер болған жағдайда;
өнеркәсіп өнімінің статистикалық жіктеуішінде жартылай өзгеріс болған жағдайда.
4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2-бөлім «Қосылған құн салығынсыз және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен өндірілген өнімдер және көрсетілген қызметтер көлемі»:
1-баған > 2-бағаннан;
1, 2, 3, 4, 5, 6-бағандар > 0;
2) 3-бөлім «Заттай көріністегі өнім өндірісі және құндық көріністегі өндірілген өнім көлемі»:
1-баған > 3-бағаннан; 1-баған > 5-бағаннан;
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 бағандар ? 0;
3) 2-бөлімнің 1-бағанында Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) бойынша қызмет түрінің коды 4 белгісіне дейін > 3-бөлімнің 2-бағанындағы ЭҚЖС бойынша қызмет түрінің коды бірінші 4 белгісіне дейін өнім түрлерінің сомасына;
4) 5-бөлім «Қосылған құн салығынсыз және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемі» және 6-бөлім «Заттай көріністегі өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемі»:
1-баған > 2-бағаннан;
2-баған > 3, 4-бағандарының сомасына.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 11-қосымша
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2012.06.28 № 153 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы
18 тамыздағы № 223 бұйрығына
11-қосымша
Приложение 11 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по

Стоимость сырья, переданного на переработку другим предприятиям (графа 6 раздела 2), заполняют те промышленные предприятия, которые передают свою продукцию (как давальческое сырье) на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции.
Стоимость продукции, использованной на собственные нужды (графа 3 раздела 2 и графа 4 раздела 3), указывается по ее себестоимости. При этом, для электроэнергии, теплоэнергии и угля в графе 3 раздела 2 и графе 4 раздела 3 отражается только стоимость электроэнергии, теплоэнергии и угля, потребленных на выработку этих же видов продукции.
Стоимость продукции, выработанной из давальческого сырья (графа  6 раздела 3), указывается, исходя из средней цены за единицу продукции по региону (в случае отсутствия средней цены по региону принимается в расчет среднюю цену по республике).
В графах 1, 8 раздела 3 показывается валовой выпуск, то есть выпуск с учетом продукции, использованной на собственные нужды предприятия.
Производство продукции в натуральном выражении за соответствующий месяц предыдущего года (графа 8 раздела 3) заполняется:
в случае структурных изменений предприятия;
в случае частичного изменения статистического классификатора промышленной продукции.
4. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 2 "Объемы произведенной продукции и оказанных услуг в действующих ценах предприятия без налога на добавленную стоимость и акцизов":
графа 1 > графы 2;
графы 1, 2, 3, 4, 5, 6 > 0;
2) раздел 3 "Производство продукции в натуральном выражении и объемы произведенной продукции в стоимостном выражении":
графа 1 > графы 3;
графа 1 > графы 5;
графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 > 0;
3) код вида деятельности по Номенклатуре видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) до 4-х знаков графы 1 раздела 2 >  видов продукции, совпадающих с кодом вида деятельности по ОКЭД до 4-х первых знаков графы 2 раздела 3;
4) раздел 5 "Объем отгруженной продукции собственного производства в действующих ценах предприятия без налога на добавленную стоимость и акцизов" и раздел 6 "Объем отгруженной продукции собственного производства в натуральном выражении":
графа 1 > графы 2;
графа 2 >  граф 3, 4.
Сноска. Приложение 11 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 153 (вводится в действие с 01.01.2013).
Мемлекеттік
статистика
органдары
құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется
органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін

2. Су құбырлары және кәріз желілерінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен
Укажите протяженность водопроводных и канализационных сетей, в километрах
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер
Показатели
Жыл соңына
На конец года
cу құбырлары
водопроводы
кәріздер
канализации
А
1
2
1
Ұзындық-барлығы
Протяженность-всего
2
сутартқыштар мен бас коллекторлардың
водоводов и главных коллекторов
3
оның ішінде ауыстыруды қажет ететіндері
из них нуждающиеся в замене
4
көшедегі желі
уличной сети
5
оның ішінде ауыстыруды қажет ететіндері
из них нуждающиеся в замене
6
квартал және аула ішіндегі желілер
внутриквартальной и внутридворовой сети
7
оның ішінде ауыстыруды қажет ететіндері
из них нуждающиеся в замене
8
Ауыстырылды - барлығы
Заменено сетей-всего
соның ішінде:
в том числе:
9
сутартқыштар мен бас коллекторлардың
водоводов и главных коллекторов
10
көшедегі желі
уличной сети
11
квартал және аула ішіндегі желілер
внутриквартальной и внутридворовой сети
3. Сорғы имараттардың қуаты мен санын көрсетіңіз
Укажите мощность и число насосных сооружений
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштер
Показатели
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Жыл соңына
На конец года
А
Б
1
Белгіленген өндірістік қуаты:
Установленная производственная мощность сооружений:
сорғы стансалары
насосные станции:
1
І көтерілудегі
I подъема
тәулігіне мың текше метр
в тысячах куб. метрах в сутки
2
ІI көтерілудегі
II подъема
тәулігіне мың текше метр
в тысячах куб. метрах в сутки
3
IIІ көтерілудегі
III подъема
тәулігіне мың текше метр
в тысячах куб. метрах в сутки
4
тазарту имараттары
очистные сооружения
тәулігіне мың текше метр
в тысячах куб. метрах в сутки
5
су құбырлары
водопроводы
тәулігіне мың текше метр
в тысячах куб. метрах в сутки
Сорғы стансаларының саны:
Число насосных станций:
6
I көтерілудегі
I подъема
бірлік
единиц
7
II көтерілудегі
II подъема
бірлік
единиц
8
III көтерілудегі
III подъема
бірлік
единиц
4. Су құбыры имараттары жұмысының негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз, мың текше метрмен
Укажите основные показатели работы водопроводных сооружений, в тысячах куб. метрах
Жол
коды
Код строки
Көрсеткіштер
Показатели
Есепті жылға
За отчетный год
А
1
1
І көтерілудегі сорғы стансаларымен суды көтеру
Поднято воды насосными станциями I подъема
2
одан жер асты
из нее подземной
3
Желіге берілген су – барлығы
Подано воды в сеть – всего
4
өз сорғыларымен
своими насосами
5
өзі ағатын
самотеком
6
басқа
другое
7
Тазарту имараты арқылы өткен су
Пропущено воды через очистные сооружения
8
Тұтынушыларға жіберілген су – барлығы
Отпущено воды потребителям – всего
9
соның ішінде:
в том числе:
халық
население
10
кәсіпорындардың коммуналдық мұқтаждары
коммунальные нужды предприятий
11
өндірістік мұқтаждары
производственные нужды
12
басқалар
другие
13
Меншікті өндірістік мұқтаждықтарға жұмсалғаны
Израсходовано на собственные производственные нужды
14
Ағып кеткен және есепке кірмеген судың шығындары
Утечка и неучтенный расход воды

2. Су құбырларының, кәріз имараттарының, апаттардың, суды есепке алу құралдарының санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите количество водопроводных, канализационных сооружений, аварий, приборов учета воды, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштер
Показатели
Жыл соңына
На конец года
cу құбырлары
водопроводы
кәріздер
канализации
А
Б
1
2
1
Имараттардың саны
Число сооружений
2
Жеке желілердің саны
Число отдельных сетей
3
оның ішінде жалдаудағы мен
концессиядағылары
из них находящиеся в аренде и концессии
4
Көшедегі су тарататындардың саны
(будкалар, шүмектер, крандар)
Число уличных водоразборов (будок,
колонок, кранов)
х
5
Апаттар саны
Число аварий
6
оның ішінде жүйелерде
из них на сетях
7
Орнатылған суды есепке алу
құралдарының саны
Количество установленных приборов учета
воды
х
3. Су құбырлары және кәріз желілерінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен
Укажите протяженность водопроводных и канализационных сетей, в километрах
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштер
Показатели
Жыл соңына
На конец года
cу құбырлары
водопроводы
кәріздер
канализации
А
Б
1
2
1
Ұзындығы - барлығы
Протяженность - всего
2
сутартқыштар мен бас
коллекторлардың
водоводов и главных коллекторов
3
оның ішінде ауыстыруды қажет
ететіндері
из них нуждающиеся в замене
4
көшедегі желі
уличной сети
5
оның ішінде ауыстыруды қажет
ететіндері
из них нуждающиеся в замене
6
ішкі орам және ішкі аула желілері
внутриквартальной и внутридворовой
сети
7
оның ішінде ауыстыруды қажет
ететіндері
из них нуждающиеся в замене
8
Ауыстырылды - барлығы
Заменено сетей - всего
оның ішінде:
в том числе:
9
сутартқыштар мен бас
коллекторлардың
водоводов и главных коллекторов
10
көшедегі желі
уличной сети
11
ішкі орам және ішкі аула желілері
внутриквартальной и внутридворовой
сети
12
Жөнделген желілердің ұзындығы
Протяженность отремонтированных сетей
одан:
из нее:
13
республикалық бюджет қаражаты
есебінен
за счет средств республиканского
бюджета
14
жергілікті бюджет қаражаты
есебінен
за счет средств местного бюджета
15
кәсіпорынның жеке қаражаты
есебінен
за счет собственных средств
предприятия
3.1. Елді мекендер бойынша су құбырлары желілерінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен
Укажите протяженность водопроводных сетей по населенным пунктам, в километрах
Жол
коды
Код
строки
ӘАОЖ бойынша елді мекендер
(өңір, елді мекен) атауы
Наименование населенных пунктов
(регион, населенный пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Ұзындығы-
Протяженность
А
Б
1
2
Су құбырлары
Водопроводы
3.2. Елді мекендер бойынша кәріз желілерінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен
Укажите протяженность канализационных сетей по населенным пунктам, в километрах
Жол
коды
Код
строки
ӘАОЖ бойынша елді мекендер
(өңір, елді мекен) атауы
Наименование населенных пунктов
(регион, населенный пункт) по КАТО
ӘАОЖ коды
Код КАТО
Ұзындығы-
Протяженность
А
Б
1
2
Кәріздер
Канализации
4. Сорғы имараттардың қуаты мен санын көрсетіңіз
Укажите мощность и число насосных сооружений
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштер
Показатели
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Жыл
соңына
На конец
года
А
Б
1
2
1
Имараттардың белгіленген
өдірістік қуаты:
Установленная производственная
мощность сооружений:
2
Сорғы стансалары
Насосные станции:
2.1
І көтерілудегі
I подъема
тәулігіне мың
текше метр
в тыс. куб. метрах в
сутки
2.2
ІI көтерілудегі
II подъема
тәулігіне мың
текше метр
в тыс. куб. метрах в
сутки
2.3
IIІ көтерілудегі
III подъема
тәулігіне мың
текше метр
в тыс. куб. метрах в
сутки
3
Тазарту имараттары
Очистные сооружения
тәулігіне мың
текше метр
в тыс. куб. метрах в
сутки
4
Су құбырлары
Водопроводы
тәулігіне мың
текше метр
в тыс. куб. метрах в
сутки
5
Сорғы стансаларының саны:
Число насосных станций:
5.1
I көтерілудегі
I подъема
бірлік
единиц
5.2
II көтерілудегі
II подъема
бірлік
единиц
5.3
III көтерілудегі
III подъема
бірлік
единиц
6
Тазарту құрылыстарының су
құбырлары саны
Число водопроводных очистных
сооружений
бірлік
единиц

Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2012.06.28 № 153 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Су құбыры, кәріз және олардың жеке желілерінің жұмыстары туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0261104, индексі 1-СК, кезеңділігі жылдық) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады.
1) аула ішіндегі желі – көшедегі су құбыры желісіне қосу үшін үй иелігіндегі аумақта салынған құбыр желісі, сондай-ақ үй иеліктерін көшедегі кәріздің желілерге қосу үшін кәріздік құбырлар;
2) бас коллектор – өзінің кәріздік аумағында ақаба суларды жинайтын және оны тазалау имараттарына немесе су қоймаларына бұратын құбыр (немесе арна);
3) жеке су құбыры желісі – бұл су жинайтын және тазартатын имараттары жоқ, су құбыры шаруашылығы; тек басқа ұйымдар, кәсіпорындардың су құбырынан келетін суды бөлетін көшедегі желі;
4) жалға беру (жалдау) – меншік иесінің жалға алушыға (жалдаушыға) рента төлеу шартымен белгіленген уақытқа пайдалану және ерекше иелік ету құқығын беретін, бірақ объектіге меншік құқығын бермейтін келісім. Табиғи және мүлік объектілерінің (жер, кәсіпорындар және тағы басқа), сондай-ақ бастапқы келісімдегі белгілі бір төлемге өзге мүлікті уақытша иелік етуге және пайдалануға ұсыну немесе қабылдау;
5) желіге берілген су – бұл су көзінен алынғанына – I көтерілудегі сорғылармен көтерілгеніне, өз бетінше ағатын сумен келгеніне немесе өнеркәсіптік немесе басқа да су құбыры тарапынан алынғанына қарамастан, нақты желіге жіберілген су;
6) жеке кәріздік желі – өзінің ағытқышы жоқ, ал бірақ ақабалық сұйықтықты басқа кәсіпорындардың кәріздік имараттарына жіберетін желі;
7) кәріз – ол құбырлар мен коллекторлардың (арналардың) суды бұру желісі және өзінің ағытқышы бар, елді мекен аумағынан немесе оның бөлігінен ақаба суды шығаруға арналған имараттар жиынтығы;
8) концессия – концессия шарты бойынша мемлекеттiк меншiк объектiлерiн жақсарту және тиiмдi пайдалану мақсатында уақытша иеленуге және пайдалануға беру, сондай-ақ соңғысына иелену, пайдалану және билік ету құқығын ұсынумен концессионердің қаражаты есебінен немесе онсыз концессионердің қаражаты есебінен міндетті қаржыландырумен және мемлекетке бере отырып, жаңа объектілерді құруға (салуға) құқықтар беру;

Сноска. Приложение 12 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 153 (вводится в действие с 01.01.2013).
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о работе водопровода, канализации и их отдельных сетей»
(код 0261104, индекс 1-ВК, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республик Казахстан «О государственной статистике» от 19 марта 2010 года и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе водопровода, канализации и их отдельных сетей» (код 0261104, индекс 1-ВК, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) внутридворовая сеть – сеть трубопроводов, уложенных на территории домовладений для их присоединения к уличной водопроводной сети, а также канализационные трубопроводы, предназначенные для присоединения домовладений к уличной канализационной сети;
2) главный коллектор – трубопровод (или канал), собирающий сточные воды со своей канализационной территории и отводящий их на очистные сооружения или в водоем;
3) отдельная водопроводная сеть – это водопроводное хозяйство, не имеющее водозаборных и очистных сооружений, только распределительная уличная сеть, в которую вода поступает от водопровода другой организации, предприятия;
4) аренда – соглашение, по которому собственник передает нанимателю право пользования и исключительного владения, но не право собственности на объект, на определенное время при условии уплаты ренты. Предоставление или принятие во временное владение и пользование различных природных и имущественных объектов (земли, предприятия и так далее), а также иного имущества за определенную плату на договорных началах;
5) подано воды в сеть – это вся фактически поданная в сеть вода, независимо от источника ее получения – поднята ли она насосами I подъема, подана самотеком или получена со стороны от промышленного или другого водопровода;
6) отдельная канализационная сеть – сеть, не имеющая своего выпуска, а передающая сточную жидкость в канализационные сооружения других предприятий;
7) канализация – это совокупность сооружений для отвода сточных вод с территории населенного пункта или части его, располагающая отводящей сетью труб и коллекторов (каналов) и собственным выпуском;
8) концессия – передача по договору концессии объектов государственной собственности во временное владение и пользование в целях улучшения и эффективной эксплуатации, а также прав на создание (строительство) новых объектов за счет средств концессионера с предоставлением последнему права владения, пользования и распоряжения ими либо без такового с обязательным финансированием за счет средств концессионера и передачей государству;

9) кәріздер жүйесіндегі апат – бұл ақаба суды сыртқа шығарумен құбырлардың тесілуі;
10) көшедегі су құбырының желісі – бұл көшелердің, өту жолдары, тұйық көшелердің, жағалаулардың және сол сияқтылар бойын бойлай жүргізілген құбыр желісі;
11) ішкі орам желі – ішкі орамның өту жолдары бойымен жүргізілген құбыр желісі;
12) көшедегі кәріз желісі – құрама коллекторлар ұзындығын қоса, бірақ бас коллекторсыз, елді мекеннің көше бойларына, өту жолдарға, тұйық көшелерге, жағалауларға және басқа елді мекеннің өту жолдарына салынған құбыр желілері;
13) су құбыры – бұл халықты, коммуналдық, сауда, мәдени-тұрмыстық, өнеркәсіптік және басқа да кәсіпорындар мен ұйымдарды сумен қамтуға арналған, су жиналатын имараттың, суды тазартатын имараттың және бөлу желілерінің жиынтығы болып саналады;
14) сутартқыш – бұл су жиналған жерден (сумен қамту көзінен) көшедегі су тарату желісінің бірінші бөлгішіне дейін жүргізілген су құбыры;
15) халықты ауыз сумен қамту жүйесіндегі апат – елді мекенді немесе оның жеке ауданын, көп пәтерлі үйді сумен қамтуды 8 сағаттан артық ұзақтықпен толық немесе ішінара тоқтату болып табылады.
16) су құбырларының тазарту имараттары – суды қайта өңдейтін және әр түрлі қосындылардан тазартатын көп деңгейлі кешен.
17) кәріздік тазарту имараттары – елді мекеннің немесе кәсіпорынның кәріз жүйесіндегі ақаба сулар құрамындағы ластауыштардан тазарту үшін арналған инженерлік имараттар кешені.
Егер елді мекендегі екі не одан көп су құбырлары бір кәсіпорынға біріктірілсе, онда мұндай кәсіпорынның басқармасы елді мекен бойынша бір есепті құруы керек.
Егер су құбырының кәсіпорны сумен бірнеше елді мекенді қамтамасыз ететін болса, онда ол әрбір елді мекен бойынша жеке есеп құрастырады және тұрған жеріндегі статистика органына тапсырады.
Су құбырларын немесе бөлек су құбыры желісін бір кәсіпорыннан басқаға берген кезде есептілік басқаға бергенге дейінгі (кейінгі) нақты жұмыс істеген уақытына жеке жасалады.
Егер елді мекенде екі немесе одан да көп шаруашылық-нәжістік немесе жалпы ағызатын кәріздер бір шаруашылыққа біріксе, онда мұндай біріккен шаруашылықтың басқармасы елді мекен бойынша бір есеп жасайды.
Егер кәріздік шаруашылық, кәріздік желісі есеп беруші кәсіпорынның теңгерімінде тұрған басқа елді мекендердің жеке кәріздік желісінен ақабаны алатын болса, онда ол әрбір елді мекеннің кәріздік шаруашылығына жеке есеп жасайды және барлық есептерді өзінің тұрған жеріндегі статистика органына ұсынады.
Есеп тапсырмайтындар: өнеркәсіп кәсіпорындарынан, құрылыс, көлік және тағы басқа ұйымдардан тек қана техникалық ақаба суларды бұратын кәріз шаруашылығы кәсіпорны (ұйымдары); тек қана атмосфералық ақаба суларды бұратын кәріз кәсіпорындары (нөсер кәріздерінің); бір иеліктегі үйге қызмет көрсететін, ақаба суды одан тыс ағызбайтын қарапайым құрылғыдағы аула кәріздері жатады; бұратын құбырлары жоқ имараттар ақаба суды ағызуға арналған құрылыс кәріз деп саналмайды.

9) авария в системе канализаций – это повреждение труб с выбросом сточных вод на поверхность;
10) уличная водопроводная сеть – это сеть трубопроводов, уложенных вдоль улиц, проездов, переулков, набережных и так далее;
11) внутриквартальная сеть – сеть трубопроводов, уложенных вдоль внутриквартальных проездов;
12) уличная канализационная сеть – трубопроводы, уложенные вдоль улиц, проездов, переулков, набережных и других проездов населенного пункта, включая протяжение сборных коллекторов, но без главных коллекторов;
13) водопровод – это совокупность водозаборных сооружений, очистных сооружений и распределительной сети труб, предназначенных для водоснабжения населения, коммунальных, торговых, культурно-бытовых, промышленных и других предприятий и организаций;
14) водовод – это трубопровод, проложенный от места забора воды (источника водоснабжения) до первых уличных распределительных сетей;
15) авария в системе водоснабжения населения питьевой водой – полное или частичное прекращение водоснабжения населенного пункта или отдельного его района, многоквартирного дома продолжительностью более 8 часов;
16) водопроводные очистные сооружения – многоуровневые комплексы переработки воды и очистки ее от различных примесей;
17) канализационные очистные сооружения – комплекс инженерных сооружений в системе канализации населенного пункта или предприятия, предназначенный для очистки сточных вод от содержащихся в них загрязнений.
Если в населенном пункте два и более водопровода объединены в одно предприятие, то управление таким предприятием должно составить один отчет по населенному пункту.
Если водопроводное предприятие снабжает водой несколько населенных пунктов, то по каждому населенному пункту составляется отдельный отчет и представляют статистическому органу по месту своего нахождения.
При передаче водопроводов или отдельных водопроводных сетей из одних предприятий, отчетность составляется отдельно за фактически проработанное время до (или после) передачи.
Если в населенном пункте две или более раздельных хозяйственно-фекальных или общесплавных канализаций объединены в одно хозяйство, то управление таким объединенным хозяйством должно составить один отчет по населенному пункту.
Если канализационное хозяйство получает стоки из отдельных канализационных сетей других населенных пунктов, сеть которых числится на балансе отчитывающегося предприятия, оно составляет отдельные отчеты на канализационное хозяйство каждого населенного пункта и все отчеты представляет статистическому органу по месту своего нахождения.
Отчет не представляют:
предприятия (организации) канализационного хозяйства, отводящие только технические сточные воды от промышленных предприятий, строительных, транспортных и других организаций;
предприятия канализации, отводящие только атмосферные сточные воды (ливневые канализации);
дворовые канализации простейшего устройства, обслуживающие здания одного домовладения, не имеющие выпуска сточных вод за его пределы;
сооружения для спуска сточных вод, не имеющие отводящих труб, не считаются канализацией.

3. 1 - бөлімде елді мекендердегі (облыс, қала, аудан, елді мекен) су құбырлары және (немесе) кәріздік имараттары бар объектілердің нақты орналасқан орнын көрсету қажет. Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодтарын статистика органының қызметкерлері толтырады.
4. 2 - бөлімнің 1 - жолында су құбыры мен кәріз имараттарының саны, 2-жолда - есеп беруші кәсіпорынның теңгірімінде тұрған жеке су құбырының, кәріздік желілерінің саны көрсетіледі.
3-жолда жалға және концессияға берілген су құбырлары мен кәріздік желілері көрсетіледі.
4-жолда жыл соңына су құбыры желісіне орнатылған көшедегі барлық жұмыс істеп тұрған су таратқыштар (будкалар, шүмектер, крандар) көрсетіледі.
5-жолда барлық орталықтандырылған сумен жабдықтау және кәріз жүйесіндегі апаттардың саны көрсетіледі.
6 - жолда желілердегі апаттардың саны бөліп көрсетіледі.
7 - жолда көппәтерлі тұрғын үйлерді орнатылған жалпы үйдің есепке алу құралдарының саны көрсетіледі.
5. 3 - бөлімнің 2, 4, 6 - жолдарында жыл соңына сутартқыштар мен бас коллекторлардың, көшедегі су құбырлары мен кәріз желілерінің, ішкі орамдық және ішкі аулалық желілердің ұзындығы көрсетіледі.
3, 5, 7 - жолдарда сутартқыштар мен бас коллекторлардың, көшедегі су құбырлары мен кәріз желілерінің, ішкі орамдық және ішкі аулалық желілердің ауыстыруды қажет ететіндері көрсетіледі.
Cутартқыштың ұзындығы бір тінге салынған құбырлардың ұзындығымен анықталады. Егер сутартқыш екі не одан көп құбыр желілерінен тұрса, онда әр құбыр желісінің ұзындығын бөлек санау қажет
8 - жолда ауыстырылған су құбырлары мен кәріздік желілерінің ұзындығы көрсетіледі. Жалпы ауыстырылған желілердің 9-жолда - жалпы ауыстырылған сутартқыштар мен бас коллекторлар, 10-жолда көшедегі су құбырлары мен кәріз желілері және ішкі орамдық және ішкі аулалық желілердің алмастырылғандары (11-жолда) бөліп көрсетіледі.
3.1 және 3.2 – ішкі бөлімдерде елді мекендер бойынша су құбырлары мен кәріздік желілерінің ұзындығы көрсетіледі.
6. 4 - бөлімнің 2.1-жолында I көтерулідегі сорғы стансаларының белгіленген өндірістік қуаты көрсетіледі. Ол жыл соңындағы барлық орнатылған сорғылардың жұмыс істеп тұрғанына, болмаса әр түрлі себептермен (жөндеуде, жұмыс режимі) бос тұрғанына қарамастан өнімділіктерін қосумен анықталады. Резервтегі сорғылардың өнімділігі (вакуум сорғыларының, эжекторлардың) бұл көрсеткішке қосылмайды.
2.2, 2.3 - жолдарда II және III көтерілудегі сорғы стансаларының есепті жыл соңындағы барлық орнатылған сорғылардың жұмыс істеп тұрғынына, болмаса әр түрлі себептермен (жөндеуде, жұмыс режимі) бос тұрғанына қарамастан өнімділігін қосумен анықталатын белгіленген өндірістік қуаты көрсетіледі. Әрбір сорғының өнімділігі дайындаушы зауыттың техникалық паспортында көрсетілген деректері бойынша есептеледі. Резервтегі сорғылардың, өрт сорғыларының (арнайы құрылғы ретінде) және қосалқы сорғылардың (вакуум сорғыларының, эжекторлардың) бұл көрсеткішке қосылмайды.
3 - жолда су құбырының тазарту имараттарының белгіленген өндірістік қуаты көрсетіледі. Ол сүзгіленетін кеңістік ауданы және сүзгілеу жылдамдығы туралы деректер негізінде барлық қолда бар сүзгілер мен түйіскен жарық беретіндердің өткізу қабілеттерін қосу жолымен анықталады.
4 - жолда су құбырларының белгіленген өндірістік қуаты көрсетіледі. Ол бір тәулікте желіге жіберілуі мүмкін ең жоғары су көлемімен, су жіберуді шектейтін су құбырының негізгі имараттарының: ұңғымалардың немесе ашық су бас тоғанының, II көтерілудегі сорғы стансаларының, сутартқыштардың өнімділігін есепке ала отырып анықталады.

3. В разделе 1 указывается фактическое местонахождение объекта, имеющего водопроводные и (или) канализационные сооружения в населенных пунктах (область, город, район, населенный пункт). Коды Классификатора административно-территориальных объектов заполняются работниками органа статистики.
4. По строке 1 раздела 2 показывается число водопроводных и канализационных сооружений, по строке 2 - число отдельных водопроводных, канализационных сетей, состоящих на балансе отчитывающегося предприятия.
По строке 3 выделяются водопроводные и канализационные сети, находящиеся в аренде и в концессии.
По строке 4 показываются все действующие на конец года уличные водоразборы (будки, колонки, краны), установленные на водопроводной сети.
По строке 5 - число аварий по всей системе централизованного водоснабжения и канализации.
По строке 6 выделяется количество аварий на сетях.
По строке 7 показывается количество установленных общедомовых  счетчиков в жилых многоквартирных домах.
5. По строкам 2, 4, 6 раздела 3 показывается протяженность водоводов и главных коллекторов, уличной водопроводной и канализационной сети на конец года.
По строкам 3, 5, 7 показывается протяженbt водоводов и главных коллекторов, уличной водопроводной и канализационной сетей, внутриквартальной и внутридворовой сетей, нуждающихся в замене.
Протяжение водовода определяется по длине труб, уложенных в одну нитку. Если водовод состоит из двух и более трубопроводов, считается протяжение каждого трубопровода.
По строке 8 отражается протяжение замененных водопроводных и канализационных сетей. Из общего количества заменных сетей выделяется замена водоводов и главных коллекторов – строка 9, замена уличной  водопроводной и канализационной сетей – строка 10, а также замена внутриквартальной и внутридворовой сетей (строка 11).
В подразделах 3.1 и 3.2 указываются данные о протяженности водопроводных и канализационных сетей по населенным пунктам.
6. По строке 2.1 раздела 4 показывается установленная производственная мощность насосных станций I подъема. Она определяется суммированием производительности всех установленных насосов на конец года, независимо от того, находятся ли они в работе, простое по разным причинам (ремонт, режим работыы). Производительность резервных насосов (вакуум-насосов, эжекторов) в этот показатель не включаются.
По строкам 2.2 и 2.3 показывается установленная производственная мощность всех имеющихся в предприятии (организации) насосных станций II и III подъемов, которая определяется суммированием производительности всех установленных насосов этого типа на конец отчетного года, независимо от того, находятся ли они в работе или в простое по разным причинам (в ремонте, по режиму работы). Производительность каждого насоса учитывается по данным завода-изготовителя, указанным в техническом паспорте. Производительность резервных насосов, пожарных насосов (как специального оборудования) и вспомогательных насосов (вакуум-насосов, эжекторов) в этот показатель не включается.
По строке 3 показывается установленная производственная мощность очистных сооружений водопровода. Она определяется путем суммирования пропускной способности всех имеющихся фильтров и контактных осветителей на основании данных о площади фильтрующей поверхности и скорости фильтрации.
По строке 4 показывается установленная производственная мощность водопровода. Она определяется максимальным количеством воды, которая может быть подана в сеть за сутки, исходя из производительности основных водопроводных сооружений, лимитирующих подачу воды: скважин или открытого водозабора, насосных станций II подъема, водовода.

5.1, 5.2, 5.3 - жолдарда бірінші, екінші және үшінші көтерілудегі сорғы стансаларының саны көрсетіледі.
6 - жолда су құбырларының тазарту имараттардың саны көрсетіледі.
7. 5 - бөлімнің 1 - жолында су өлшеуіш көрсеткіштері негізінде, ал су өлшеуіш болмаған жағдайда, сорғы жұмысының уақыты бойынша және олардың бір сағаттағы белгіленген өнімділігі немесе басқа да ең дәл, есептеу тәсілімен (мысалы, сорғы аумағында орналасқан резервуарлардың көлемі бойынша), сорғы стансаларының техникалық журналдарындағы күнделікті жазулары бойынша анықталады. Өздігінен ағатын су құбырлары мен бөлек су құбыры желілері бойынша бұл көрсеткіш толтырылмайды. Аралас су құбыры бойынша (су алу тәсілі бойынша) шаруашылықтағы бар 1-көтерілудегі сорғымен көтерілген судың тек көлемі ғана көрсетіледі.
3 - жолдың көрсеткіштері су құбырының бөлу желісімен көшедегі жалғасатын жеріндегі су тартқышқа қондырылған суөлшеуіштің техникалық журналдағы күнделікті жазылған деректері бойынша анықталады. Су иірімінде суөлшеуіштер болмаған жағдайда желіге берілген судың көлемі су құбырының түріне байланысты анықталады:
тазартқыш имараттар жабдықталған, механикалық су құбырларында - өз қажетіне жаратқан суды шегергендегі тазартқыш имарат арқылы өткізілген судың көлемі туралы деректер бойынша;
механикалық су құбырында тазартқыш имарат болмаған жағдайда, әдетте I-көтерілудегі сорғымен көтерілген судың көлемі, желіге берілген судың көлеміне тең;
өздігінен ағатын су құбырларында-сумен жабдықтайтын су көзінен шығатын суға орнатылған суөлшеуіш бойынша, немесе тұтынушылардың желісіне қондырылған (егер желіге берілген барлық су сол арқылы өтетін болса) бақылау суөлшеуіші бойынша немесе сутартқыш құбырлардың қиылысуы мен олардағы су ағысының жылдамдығы бойынша.
6 - жолда басқа жақтан алынған су көрсетіледі. Бұл жолда әртүрлі ведомстволарға қарайтын өнеркәсіптік және басқа да су құбырларынан суды (сатып алатын) алатын су құбырлары толтырылады. Басқа жақтан алынған су есепті жыл ішінде өлшеу құралдарының көрсеткіштері негізінде жазылған жабдықтаушы шоттарының деректері бойынша анықталады.
7 - жолдың деректері сол имараттарда орнатылған суөлшеуіш бойынша анықталады. Тазартқыш имаратта суөлшеуіш болмаған жағдайда жіберілген судың көлемі 1-көтерілудегі сорғымен нақты көтерілген судан (егер барлық су осы тазартқыш имараттан өткен болса) өз қажетіне жұмсаған суды алып тастағандағы көлемі бойынша анықталады.
Әр түрлі су құбыры шаруашылықтарындағы су көздеріне байланысты тазартқыш имараттардың құрамы әртүрлі болып келеді: тазартқыш имараттардың толық кешені, тек тұндырғыштар немесе сүзгіштерде болады. Құрамына қарамастан тазартқыш имараттарынан өткізілген су ғана таза су болып саналады. Егер ол тек қана хлорландырудан өткен болса, онда ол су тазартылған болып саналмайды. Су құбыры шаруашылығы (суөлшеуіші болмаған жағдайда) көтерген суынан басқа шеттен алынған (сатып алынған) суды тазартатын болса, онда судың нақты көлемін анықтау үшін 1-көтерудегі сорғы стансасымен нақты көтерілген судың көлемін және шеттен алынған судың көлеміне қосып және одан алынған көлемнен есепті жыл ішінде өз қажетіне пайдаланған су шығынын алып тастауы қажет.

По строкам 5.1, 5.2, 5.3 отражается число насосных станций I, II и III подъемов.
По строке 6 показывается число водопроводных очистных сооружений.
7. Строка 1 раздела 5 определяется по ежедневным записям в технических журналах насосных станций на основе показаний водомеров, а при отсутствии водомеров – по времени работы насосов и их установленной производительности в час или по другим, более точным, методам учета (например, по объему резервуаров, расположенных на территории насосных станций). По самотечным водопроводам и отдельным водопроводным сетям этот показатель не заполняют. По смешанным (по способу забора воды) водопроводам указывают только то количество воды, которое фактически поднято имеющимися в хозяйстве насосами I подъема.
Показатели строки 3 определяются согласно ежедневным записям в технических журналах по данным водомеров, установленных на водоводах в местах их соединения с уличной распределительной сетью водопровода. При отсутствии водомеров на водоворотах количество воды, поданной в сеть, определяется в зависимости от типа водопровода:
в механических водопроводах, оборудованных очистными сооружениями – по данным о количестве пропущенной воды через очистные сооружения за вычетом воды, потребленной на собственные нужды;
при отсутствии очистных сооружений в механических водопроводах количество воды, поданной в сеть, обычно равно количеству поднятой воды насосами I подъема;
в самотечных водопроводах – по водомерам, установленным на выходе воды из источника водоснабжения, или по контрольным водомерам, установленным на сети у потребителей (если через них пропускается вся поданная в сеть), или по сечению труб водовода и скорости течения воды в них.
По строке 6 показывается вода, полученная со стороны. Эту строку заполняют те водопроводы, которые получают (покупают) воду от промышленных и других водопроводов, принадлежащих разным ведомствам. Вода, полученная со стороны, определяется по данным счетов поставщиков, выписанных на основании показаний измерительных приборов за отчетный год.
Данные строки 7 определяются по водомерам, установленным на этих сооружениях. В случае отсутствия водомеров на очистных сооружениях количество пропущенной воды определяется по количеству фактически поднятой насосами 1 подъема (если вся эта вода пропущена через очистные сооружения) и за вычетом воды, потребленной на собственные нужды.
В зависимости от водоисточника в различных водопроводных хозяйствах имеется разный состав очистных сооружений: полный комплекс очистных сооружений, только отстойники или фильтры. Вода считается пропущенной через очистные сооружения независимо от их состава. Вода, прошедшая только хлорирование, не считается пропущенной через очистные сооружения. В том случае, когда водопроводное хозяйство (не имеющее водомеров), кроме поднятой воды очищает также и полученную (покупную) воду со стороны, то для определения количества фактически поднятой воды, насосными станциями 1 подъема и количество полученной воды со стороны и из полученной суммы вычесть расход воды на собственные нужды за отчетный год.

8 - 12 жолдарда халыққа, кәсіпорындардың тұрғын үй-коммуналдық мұқтаждықтарын, өндірістік мұқтаждықтарға, басқа су құбырларына, бөлек су құбырлары желілеріне жіберілген су көрсетіледі. Суөлшеуіштің көрсетуі негізде жазылып, көрсетілген абоненттік шоттар бойынша анықталады, егер суөлшеуіш болмаған жағдайда, тұтынушылардың әртүрлі санаттары үшін жергілікті атқарушы-басқарушы органдары белгілеген су шығынының нормасы бойынша анықталады.
14 - жол желіге берілген су көлемі, барлық тұтынушыларға жіберілген және жеке өндірістік мұқтаждықтарға жұмсалған су көлемі арасындағы айырма ретінде анықталады. Судың ысырап болуы тұтынушыларға суды тасымалдау кезінде, су құбыры желісіндегі құбырлардың жарамсыздығынан, жапқыш арматуралар мен гидранттарды жалғастыру кезінде, сондай-ақ су желісінің аварияға ұшырауынан болады. Судың ескерілмеген шығындарына өрт сөндіру, өрт сөндіруді оқып-үйрену мақсатында суды пайдалану шығындары жатады.
5.1 – ішкі бөлімде елді мекендер бойынша су жіберілуі және ысырабы көрсетіледі.
8. 6 - бөлімнің 1-жолында кәріздік сорғы стансаларына қойылатын қуаты көрсетіледі. Сорғы стансаларын қуаты сорғы жабдықтарының нормативтік-техникалық құжаттамасына сәйкес анықталады.
2 - жолда тазарту имараттарының белгіленген су өткізу қабілеті көрсетіледі. Ол тазарту имараттарының барлық кешені толық жұмыс істеген және ақаба сұйықтықты тазартуға қойылатын белгіленген талаптар сақталған жағдайда тазарту имараттары бір тәулікте өткізе алатын ақаба сұйықтық көлеміне тең.
3 - жолда механикалық тазарту имараттарының белгіленген өткізу қабілеті көрсетіледі.
4 - жолда биологиялық тазарту имараттарының белгіленген белгіленген өткізу қабілеті көрсетіледі.
5 - жолда кәріздік сорғы стансаларының саны көрсетіледі.
6 - жолда кәріздік тазарту имараттардың саны көрсетіледі.
9. 7 - бөлімнің 1-жолында бір жыл ішінде кәрізбен өткізілген барлық ақаба су көрсетіледі. Есепті жылдың кәріз арқылы өткізілген ақаба сулардың (өндірістік-техникалық, шаруашылық-нәжістік ақаба сулар, сондай-ақ коммуналдық кәсіпорындардың суларын қоса) нақты мөлшері абоненттерге ұсынылған шоттар бойынша анықталады.
Абоненттен шығарылған ақаба судың көлемі су құбырынан алынған су көлеміне тең қабылданады.
Егер абонентте сумен қамтамасыз етудің басқа көздері болса (меншікті бас тоған, басқа су құбыры), онда кәрізге жіберілетін ақаба су көлемі абонент алатын су есебінің деректері бойынша (өлшеу құралдарының, сорғы өнімділігі, технологиялық мұқтаждықтарға жұмсалған су шығысына және тағы басқа) немесе ақабаның нақты көлемін өлшеу бойынша анықталады.
Ауыз су жартылай фабрикат болған жағдайда шығарылатын өнім құрамына кіреді және кәрізге жіберілмейді, кәрізге жіберілетін ағыстың көлемін анықтау барысында ол есептелмейді.
2 - жолда жіберілген ақаба судың жалпы көлемінен басқа кәріздерден немесе жекелеген кәріздік желілерден қабылданған ақаба судың көлемі бөліп көрсетіледі.
3 - жолда кәріздің тазарту имараттары арқылы өткізілген ақаба су көлемі көрсетіледі, олар осы имараттардағы өлшеу құралдарының көрсетуі бойынша анықталып, бір жылда абоненттен тазарту стансасына түскен ақаба сұйықтықтың жалпы көлемін құрайды.
Егер кәріздің тазарту имаратының құрамында тұндырғылар болмаса және ақаба сұйықтықтың торы мен елек арқылы өрескел мөлдірленуі ғана жүргізілсе, онда бұл сұйықтық «Ақаба суларды тазарту имараттары арқылы өткізу» көрсеткішіне кірмейді. Тазартылған ақаба сулардың жалпы көлемінен толық биологиялық тазартуға (физикалық-химиялық (4-жол), одан 5-жолда – қайталап тазартуға берілген ақаба су бөліп көрсетіледі.
6 - жолда нормативке сай тазартылған ақаба судың көлемі көрсетіледі.
7 - жолда жеткіліксіз тазартылған ақаба судың көлемі көрсетіледі.
8 - жолда басқа кәріздердің тазарту имараттарына өткізілген ақаба сулардың көлемі көрсетіледі.
Жекелеген кәріздік желілер жіберілген ақаба сулардың барлық көлемін, 8-жолдағы кәріздердің тазарту имараттарына жіберілгенді қоса, көрсетеді.

По строкам 8 - 12 показывается отпуск воды населению, на коммунальные нужды предприятий, на производственные нужды и другим водопроводам, отдельным водопроводным сетям. Отпуск воды определяется по предъявленным абонентам счетам, выписанным на основании показаний водомеров, в случае отсутствия водомеров - по нормам расхода воды для различных категорий потребителей, установленным местными исполнительно-распорядительными органами.
Строка 14 определяется как разность между количеством воды, поданной в сеть, количеством воды, отпущенной всем потребителям и израсходованной на собственные производственные нужды. Утечка воды происходит при транспортировке воды к потребителям вследствие неисправности труб водопроводной сети, их соединений, запорной арматуры, гидрантов, а также аварий на сети. Неучтенный расход воды включает использование воды на тушение пожаров, на учебные цели по тушению пожаров.
В подразделе 5.1 указываются данные об отпуске и потерях воды по населенным пунктам.
8. По строке 1 раздела 6 указывается установочная мощность канализационных насосных станций. Мощность насосных станций определяется в соответствии с нормативно-технической документацией насосного оборудования.
По строке 2 отражается установленная пропускная способность очистных сооружений. Она равна количеству сточной жидкости, которую эти сооружения могут пропустить за сутки при полной загрузке всего комплекса очистных сооружений и соблюдения установленных требований к очистке сточной жидкости.
По строке 3 отражается установленная пропускная способность сооружений механической очистки.
По строке 4 отражается установленная пропускная способность сооружений биологической очистки.
По строке 5 показывается число канализационных насосных станций.
По строке 6 показывается число канализационных очистных сооружений.
9. По строке 1 раздела 7 показывается пропуск всех сточных вод за год канализацией. Фактическое количество сточных вод (включая производственно-технические, хозяйственно-фекальные сточные воды, а также воды коммунальных предприятий), пропущенных за отчетный год через канализацию, определяется по предъявленным абонентам счетам.
Количество сточных вод, отводимых от абонента, принимается равным количеству воды, полученной из водопровода.
Если абонент имеет иные источники водоснабжения (собственный водозабор, другой водопровод), то количество стоков, сбрасываемых им в канализацию, определяется по данным учета получаемой абонентом воды (измерительным приборам, производительности насосов, расходу воды на технологические нужды и тому подобному) или по замерам фактического количества стоков.
В случае, когда питьевая вода является полуфабрикатом, входит в состав выпускаемой продукции и не сбрасывается в канализацию, при определении объема сбрасываемых в канализацию стоков она не учитывается.
По строке 2 из общего количества пропущенных сточных вод выделяется количество сточных вод, принятых от других канализаций или отдельных канализационных сетей.
По строке 3 показывается количество пропущенных сточных вод через очистные сооружения канализаций, которое определяется по показаниям измерительных приборов на этих сооружениях и составляет общий объем сточной жидкости, поступившей на станцию очистки от абонентов за год.
Если в составе очистных сооружений канализации отсутствуют отстойники и производится, лишь грубое осветвление сточной жидкости через решетку и сита, эта жидкость не включается в строку 3. Из общего количества очищенных сточных вод выделяется подача сточных вод на полную биологическую очистку (физико-химическую (строка 4), из нее по строке 5 - с доочисткой.
По строке 6 отражается количество сточной воды, нормативно очищенной.
По строке 7 отражается количество недостаточно очищенной.
По строке 8 отражается количество сточных вод, переданных на очистные сооружения других канализаций.
Отдельные канализационные сети показывают все количество пропущенных сточных вод, включая и переданное на очистные сооружения канализациям по строке 8.

10. 8 - бөлімде босатылған су және кәріз үшін тұтынушылар берешегінің жалпы сомасы, соның ішінде халықтың, кәсіпорындардың, республикалық және жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың және басқа да тұтынушылардың берешегі көрсетіледі.
8 - бөлімнің 2, 8 - жолдары бойынша халықтың жіберілген су және кәріз үшін берешегін көрсету қажет.
8 - бөлімнің 3, 9 - жолдары бойынша шаруашылық серіктестік, акционерлік қоғам, өндірістік кооператив нысанында құрылуы мүмкін коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың жіберілген су және кәріз үшін берешегін көрсету қажет.
8 - бөлімнің 4, 10 - жолдары бойынша республикалық бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың жіберілген су және кәріз үшін берешегін көрсету қажет.
8 - бөлімнің 5, 11 - жолдары бойынша жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың жіберілген су және кәріз үшін берешегін көрсету қажет.
8 - бөлімнің 6, 12 - жолдары бойынша қоғамдық бірлестіктер, тұтыну кооперативтері, қоғамдық қорлар, діни бірлестіктер және өзге де нысанында құрылуы мүмкін коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың, сондай-ақ жоғарыда аталған тұтынушылардың санатына кірмеген басқа да тұлғалардың жіберілген су және кәріз үшін берешегін көрсету қажет.
8 - бөлімнің 6, 12 - жолдары бойынша 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11 - жолдарына қатысты емес басқа да тұтынушылардың жіберілген су және кәріз үшін берешегін көрсету қажет.
Ескерту: Х - берілген айқындама толтыруға жатпайды
4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3 - бөлім «Су құбырлары және кәріз желілерінің ұзындығы»:
1-жолы = 2, 4, 6 - жолдардың , әр бағанына;
8-жолы = 9,10,11 - жолдардың , әр бағанына;
12-жолы 13, 14, 15 - жолдардың , әр бағанына;
2) 5 - бөлім «Су құбыры имараттары жұмысының негізгі көрсеткіштері»:
3 - жолы = 4, 5, 6, 8, 13, 14 - жолдың ;
8 - жолы = 9, 10, 11, 12 - жолдың ;
14 - жолы = 3-жолы – 8-жолы – 13 - жолы;
3) 7 - бөлім «Кәріз имараттары жұмысының негізгі көрсеткіштері»:
2 - жол 1 - жолға;
3 - жол 1 - жолға;
4 - жол = 5, 6, 7 - жолдың ;
4) 8 - бөлім «Жіберілген су және кәріз үшін тұтынушылардың берешек сомасын көрсетіңіз»:
1 - жол = 2,3,4,5,6 - жолдың ;
7 - жол = 8,9,10,11,12 - жолдардың ;
5) Бөлімдер бойынша бақылау:
3.1 ішкі бөлім 2-баған жолдардың = 3 - бөлім 1 - баған 1 - жолы;
3.2 - ішкі бөлім 2-баған жолдардың = 3 - бөлім 2 - баған 1 - жолы;
5.1 - ішкі бөлім 2-баған жолдардың = 5 - бөлім 8-жолы;
5.1 - ішкі бөлім 3-баған жолдардың = 5 - бөлім 14-жолы.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 13-қосымша

10. В строке 1 разделе 8 указывается общая сумма задолженности потребителей за отпущенную воду и канализацию, в том числе задолженность населения, предприятий, организаций, содержащихся за счет республиканского и местного бюджета и других потребителей по состоянию на 1 января года следующего за отчетным.
По строкам 2, 8 раздела 8 указывается задолженность населения за отпущенную воду и канализацию.
По строкам 3, 9 раздела 8 указывается задолженность за отпущенную воду и канализацию юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, которые могут быть созданы в форме хозяйственного товарищества, акционерного общества, производственного кооператива.
По строкам 4, 10 раздела 8 указывается задолженность за отпущенную воду и канализацию организаций, содержащихся за счет республиканского бюджета.
По строкам 5, 11 раздела 8 указывается задолженность за отпущенную воду и канализацию организаций, содержащихся за счет местного бюджета.
По строкам 6, 12 раздела 8 указывается задолженность за отпущенную воду и канализацию юридических лиц, являющихся некоммерческими организациями, которые могут быть созданы в форме общественного объединения, потребительского кооператива, общественного фонда, религиозного объединения и иной форме, а также других лиц, не вошедших в указанную категорию потребителей.
Примечание: Х – данная позиция не подлежит заполнению.
4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 3 «Протяженность водопроводных и канализационных сетей»:
строка 1 = строк 2, 4, 6 для каждой графы;
строка 8 = строк 9, 10, 11 для каждой графы;
строка 12 >  строк 13, 14, 15 для каждой графы;
2) Раздел 5 «Основные показатели работы водопроводных сооружений»:
строка 3 = строк 4, 5, 6, 8, 13, 14;
строка 8 = строк 9, 10, 11, 12;
строка 14 = строка 3 – строка 8 – строка 13;
3) Раздел 7 «Основные показатели работы канализационных сооружений»:
строка 2 < строки 1;
строка 3 < строки 1;
строка 4 >  строк 5, 6, 7;
4) Раздел 8 «Укажите сумму задолженности потребителей за отпущенную воду и канализацию»:
строка 1 = строк 2, 4, 3, 5, 6;
строка 7 = строк 8, 9, 10, 11, 12;
5) Контроль между разделами:
строк графы 2 подраздела 3.1 = строке 1 графа 1 раздела 3;
строк графы 2 подраздела 3.2 = строке 1 графа 2 раздела 3;
строк графы 2 подраздела 5.1 = строке 8 раздела 5;
строк графы 3 подраздела 5.1 = строке 14 раздела 5.

Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2012.06.28 № 153 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы
18 тамыздағы № 223 бұйрығына
13-қосымша
Приложение 13 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 18 августа 2010 года № 223
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Статистикалық нысанды
толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн
қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Аумақтық органына тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқықбұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
0291104
Код статистической формы
0291104
Тауарлық (табиғи) және сұйытылған табиғи
газды бөлу туралы есеп
Отчет о распределении товарного (природного) и сжиженного природного газа
1-ГАЗ
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жылдық
Годовая
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеушінің - 35.22, 35.23 кодтарына сәйкес негізгі және қосалқы қызмет түрлері «Құбырлар арқылы газ тәрізді отынды бөлу», «Газ тәрізді отынды құбырлар арқылы сату» болып табылатын барлық заңды тұлғалар мен (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері ұсынады.
Представляют все юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с основным или вторичными видами деятельности «Распределение газообразного топлива по трубопроводам», «Продажа газообразного топлива по трубопроводам» согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности - 35.22, 35.23.
Тапсыру мерзімі - есепті жылдан кейінгі 31 қаңтар.
Срок представления - 31 января после отчетного года.
БСН коды
код БИН

Сноска. Приложение 13 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 153 (вводится в действие с 01.01.2013).
Мемлекеттік
статистика
органдары
құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется
органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы 18 тамыздағы № 223
бұйрығына 13-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық
байқау бойынша
статистикалық
нысан
Статистическая форма
по
общегосударственному
статистическому
наблюдению
Приложение 13 к приказу исполняющего
обязанности Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике от 18 августа 2010 года
№ 223
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на
сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген
әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является
административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан
«Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
0291104
Код статистической формы
0291104
Тауарлық (табиғи) және сұйытылған
табиғи газды бөлу туралы есеп
1-ГАЗ
Отчет о распределении товарного
(природного) и сжиженного природного
газа
Жылдық
Годовая
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеушінің - 35.22, 35.23 кодтарына сәйкес
негізгі және қосалқы қызмет түрлері «Құбырлар арқылы газ тәрізді отынды бөлу»,
«Газ тәрізді отынды құбырлар арқылы сату» болып табылатын барлық заңды тұлғалар
мен (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері ұсынады.
Представляют все юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с
основным или вторичными видами деятельности «Распределение газообразного топлива по
трубопроводам», «Продажа газообразного топлива по трубопроводам» согласно кодам Общего
классификатора видов экономической деятельности - 35.22, 35.23.
Тапсыру мерзімі - есепті жылдан кейінгі 31 қаңтар.
Срок представления - 31 января после отчетного года.
БСН коды
код БИН

1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12 - бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Тауарлық табиғи және сұйытылған табиғи газды бөлу туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0291104, индексі 1-ГАЗ, кезеңділігі жылдық) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру кезінде келесі анықтамалар қолданылады:
1) тауарлық табиғи газ – құрамында метаны басым көмірсутегілердің газ тәріздес күйде болатын, шикі газды өңдеу өнімі болып табылатын және құрамдастарының сапалық және сандық құрамы бойынша техникалық регламенттері мен мемлекеттік стандарттарының талаптарына сай келетін көпқұрамдасты қоспа;
2) сұйытылған табиғи газ – құрамында метаны басым, тасымалдау және сақтау мақсатында сұйық күйге ауыстырылған, шикі газды өңдеу өнімі болып табылатын және құрамдастарының сапалық және сандық құрамы бойынша техникалық регламенттері мен мемлекеттік стандарттарының талаптарына сай келетін көмірсутегілердің көпқұрамдасты қоспа;
3) көшедегі газ желісінің ұзындығы – кәсіпорын теңгеріміндегі есепте тұрған (немесе басқа кәсіпорындардан жалға алынған) көшедегі газ желісінің ұзындығы;
4) қосылған желілер – бұл кәсіпорынның теңгеріміне жаңадан қабылданған көше газ желісі, газ құбырларының жаңа тұрғызылған желілерін, бұрынғы желілердің кеңейтілгендерін қосқанда, сондай-ақ басқа ұйымдардан қабылданған көше желілері;
5) қабылданған көшелік газ желілері – басқа мекемелерден (ұйымдардан) мекеме теңгеріміне қабылданған көшелік газ желілері;
6) істен шығарылған желілер – бұл кәсіпорынның теңгеріміне шығарылған көшедегі газ желісі, елді мекенді қайта құруға байланысты, сондай-ақ басқа кәсіпорындардың теңгеріміне берілген желілер;
7) берілген көшелік газ желілері - басқа мекеменің (ұйымының) теңгеріміне берілуіне байланысты мекемеден шығарылған көшелік газ желілері;
8) жөнделген газ желілерінің ұзындығы – (ақаулары жойылған газ тарату станцияларының газ құбырлары, газ құбырларының техникалық қызмет көрсету жұмыстарын өткізу нәтижесінде анықталған ) газ құбырларының күрделі және ағымдағы жөндеуі ажыратылады;
9) орам ішіндегі (ішкі аулалық) желілердің ұзындығы – кәсіпорын теңгерімінде есептелетін (немесе басқа кәсіпорындардан жалға алынған) орам ішіндегі (ішкі аулалық) желілер мен қосылғандардың ұзындығы;
10) орам ішіндегі және ішкі аулалық желілерге көшедегі тарамданатын газ желісінен үйдің баспалдақ торларына қондырылған (үйдің төменгі бөлігі) тармақтану орнынан ажыратқыш құрылғыға дейін жүргізілген газ құбырлары жатады;

1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» от 19 марта 2010 года и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о распределении товарного природного и сжиженного природного газа» (код 0291104, индекс 1-ГАЗ, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) товарный природный газ – многокомпонентная смесь углеводородов с преобладающим содержанием метана, находящаяся в газообразном состоянии, являющаяся продуктом переработки сырого газа и отвечающая по качественному и количественному содержанию компонентов требованиям технических регламентов и государственных стандартов;
2) сжиженный природный газ – многокомпонентная смесь углеводородов с преобладающим содержанием метана, преобразованная в жидкое состояние в целях транспортировки и хранения, являющаяся продуктом переработки сырого газа и отвечающая по качественному и количественному содержанию компонентов требованиям технических регламентов и государственных стандартов;
3) протяженность уличной газовой сети – это протяженность уличных газовых сетей, числящихся на балансе предприятия (или арендованных у других предприятий);
4) добавление сетей – это вновь принятая на баланс предприятия уличная газовая сеть, включая вновь сооруженные линии сети газопроводов, расширение действующих линий;
5) принятие уличных сетей – это принятые  на баланс предприятия уличные газовые сети от других предприятий (организаций);
6) выбытие сетей – это уличная газовая сеть, которая списана с баланса предприятия в связи с проводимой реконструкцией населенного пункта;
7) передано уличных газовых сетей – это уличная газовая сеть, которая списана с баланса предприятия в связи с передачей на баланс другим предприятиям (организациям);
8) протяженность отремонтированных сетей (газопроводы, газораспределительных станции в которых устранены дефекты, выявленные в результате проведения работ по техническому обслуживанию газопроводов) различается текущий и капитальный ремонт газопроводов;
9) протяженность внутриквартальных (внутридворовых) сетей – это протяженность внутриквартальных (внутридворовых) сетей и вводов, числящихся на балансе предприятия (или арендованных у других предприятий);
10) внутриквартальные и внутридворовые сети – газопроводы, проложенные от уличной разводящей газовой сети в месте ответвления до отключающих устройств, установленных в лестничных клетках (в цокольном этаже);

11) тұтынушыларға газ беру – бұл халыққа және кәсіпорындардың, ұйымдардың, мекемелердің коммуналдық мұқтаждықтарына жіберілген газ. Есеп кітапшаларының деректері бойынша немесе есеп карточкалары мен тұтынушыларға қондырылған газ есептеу құралының көрсеткіштері негізінде екі жақты актілердің деректері бойынша, газды есептеу құралы жоқ жерлерде немесе олар жарамсыз болған жағдайда іске қосылған газдың жану жүйесінің белгіленген қуаты мен оның жұмыс істеген уақыты бойынша, ал халық үшін бекітілген тариф пен норма бойынша анықталады;
12) газ ысырабы – ол желіге берілген газ саны мен барлық тұтынушыларға берілген газ көлемі және өз қажетіне жұмсалған газдың арасындағы айырмашылықпен анықталады. Егер қаладағы газ шаруашылығының кәсіпорны газды басқа елді мекемедегі кәсіпорындарға беретін болса, онда жүйедегі жоғалған газ көлемін анықтау үшін жүйеге берілген газ көлемінен, өзінің қаласындағы барлық абоненттеріне және басқа елді мекендегі газ шаруашылықтарына жіберілген газ көлемін алып тастау қажет;
13) жерасты газ сақтайтын сыйымдылық – кәсіпорын теңгеріміндегі немесе басқа кәсіпорындардың жалға алынған жер асты газ сақтағыш (орамдық және аулалық) сыйымдылықтарының қосындысы;
14) жерасты (аулалық, орамдық) қондырғы – бір топ үйлер мен пәтерлерді сұйытылған газбен жабдықтауға арналған жер асты ыдыстарынан тұратын құрылыстар;
15) апат – қауіпті өндірістік объектілерінде қолданылатын, технологиялық жабдықтардың немесе құрылыстардың бұзылуы, бақыланбайтын қауіпті заттардың шығарындылары немесе жарылыстары;
16) газ реттеуіш пунктілерінің саны - газ қысымын азайту және оны газ бөлу желiлерiнiң белгіленген деңгейлерінде сақтау үшін арналған технологиялық құрылғыларының саны;
17) шкафтың газ реттеуiш пунктілерінің саны – газ қысымын азайту және оны газ бөлу желiлерiнiң белгіленген денгейлерінде сақтау үшін арналған шкафтық орындауларындағы технологиялық құрылғыларының саны;
18) орнатылған есеп құралдарының саны – бұл көппәтерлі тұрғын үйлерде орнатылған жалпы үй есептеуiштерінiң саны.
3. Осы статистикалық нысанда балондағы сұйытылған газ, яғни балондағы газды бөлшек саудада сату және балондарды толтыру есепке алынбайды.
4. 1 - бөлімде елді мекендердегі (қалада, кенттерде, селолық елді мекенде) газ тәріздес отындарды бөлуді жүзеге асыратын елді мекендер атауын көрсетуі қажет. Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодтарын статистика органдарының қызметкерлері толтырады.
5. 2 - бөлімде газбен қамтылған қалалар, кенттер және селолық елді мекендер атауы көрсетіледі. Кенттерге өнеркәсіп кәсіпорындары, құрылыс жүріп жатқан жердің, темір жол стансасының және басқа да экономикалық маңызды объектілер жанындағы адамның саны 3 мыңнан кем емес елді мекендер жатады. Барлық қалған елді мекендер селолыққа жатады.

11) отпуск газа потребителям – это газ, отпущенный населению на производственные и на коммунальные нужды предприятий, организаций, учреждений. Определяется по данным книг учета либо карточек и двусторонних актов, основанных на показаниях измерительных приборов учета газа, установленных у потребителей, при отсутствии приборов учета газа или при их неисправности - по фактически установленной мощности включенных горелочных систем и времени их работы, а для населения - по утвержденным нормам и тарифам;
12) потери газа – это разница между количеством газа, поданного в сеть, количеством газа, отпущенного всем потребителям и газа, израсходованного на соответственные нужды. В тех случаях, когда предприятие газового хозяйства города отпускает газ предприятиям других населенных пунктов, для определения количества потерь в сетях, из объема газа, поданного в сеть, вычетается из объема газа, отпущенного всем абонентам своего города и объема газа, отпущенного газовым хозяйствам других населенных пунктов;
13) емкость подземных газохранилищ – суммарная вместимость подземных емкостей газохранилищ (квартальных и дворовых), находящихся на балансе предприятия или арендуемых у других предприятий;
14) подземная (дворовая, квартальная) установка – это сооружение, состоящее из подземных емкостей, предназначенное для снабжения сжиженным газом групп квартир и домов;
15) авария – разрушение сооружений и (или) технических устройств, применяемых на опасном производственном объекте, неконтролируемый взрыв и (или) выброс опасных веществ;
16) количество газорегуляторных пунктов – это количество технологических устройств, предназначенных для снижения давления газа и поддержания его на заданных уровнях в газораспределительных сетях;
17) количество шкафных газорегуляторных пунктов – это количество технологических устройств в шкафном исполнении, предназначенных для снижения давления газа и поддержания его на заданных уровнях в газораспределительных сетях;
18) количество установленных приборов учета – это количество установленных общедомовых счетчиков в жилых многоквартирных домах.
3. В данной статистической форме не учитывается сжиженный газ в баллонах, то есть торговля розничная газом в баллонах и заправка баллонов.
4. В разделе 1 указывается фактическое местонахождение объекта осуществляющего распределение газообразного топлива в населенных пунктах (область, город, район, населенный пункт). Коды Классификатора административно-территориальных объектов заполняются работниками органа статистики.
5. В разделе 2 указываются наименования городов, поселков и сельских населенных пунктов), снабжаемых газом. К поселку относится населенный пункт при промышленных предприятиях, стройках, железнодорожных станциях и других экономически важных объектах с численностью не менее 3 тысяч человек. Все остальные населенные пункты относятся к сельским.

6. 3 - бөлімінің 1-жолы бойынша желіге жіберілген газдың көлемі кәсіпорынның өз мұқтаждықтарына жұмсалуын және ысырап болған газды алып тастағанда, өзі өндірген газ көлемінің деректері мен шеттен алынған (жеткізушілерден) газ көлемінің негізінде анықталады.
7. Егер көше желілері жоқ қондырылған газ сыйымдылығы пайдаланатын болса, (сұйытылған газды тасымалдайтын арнаулы машинамен толтыратын) онда тек 4-бөлімнің 9-жолы толтырылады, яғни 1-8 жолдар тек көшеде газ желісі бар болған жағдайда ғана толтырылады.
11-жолы бойынша жыл соңындағы жерасты сұйытылған табиғи газ сақтайтын сыйымдылығы ыдыстың геометриялық көлемдегі сыйымдылығының текше метр туралы төлқұжат деректерін ескергендегі сұйытылған газды 1 текше метр геометриялық көлемінде белгіленген толу нормасының есебімен анықталады.
3.1 және 4.1 – ішкі бөлімдерде елді мекендер бойынша ысырап болған газ және тұтынушыларға жіберілген газ көлемі көрсетіледі.
8. 5 - бөлімде көшедегі газ желісінің ұзындығы біркелкі есептеу, яғни бір қатар бойынша ескеріледі. Егер көшеде құбыр екі қатарлы не одан да көп қатарлы болып жүргізілсе, онда газ желісінің ұзындығын анықтау үшін барлық ұзындықтарды қосып есептеу қажет. Газ желісінің көшедегі ұзындығына ішкі орамдық және ішкі аулалық жүргізілген желілер ұзындығы қосылмайды.
Сұйытылған газ бойынша есептің жекелеген көрсеткіштерін толтыру кезінде: 5-бөлімнің 14-жолында абоненттердің пәтеріне сұйытылған табиғи газды беру үшін арналған жер асты аулалық (орамдық) сыйымдылықтан баспалдақ торларында (үйдің төменгі жағы) орналасқан ажыратқыш құрылғыға дейінгі құбыр желілері көрсетіледі.
5.1 - ішкі бөлімде елді мекендер бөлінісіндегі газ желілерінің ұзындығы көрсетіледі.
9. 7 – бөлімнің 1, 7 жолдары бойынша жіберілген газ үшін тұтынушылар берешегінің жалпы сомасы, оның ішінде есепті жылдан кейінгі 1 қаңтардағы жағдай бойынша халықтың, кәсіпорындардың, республикалық және жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың және басқа да тұтынушылардың берешегі көрсетіледі.
2, 8 - жолдары бойынша халықтың жіберілген газ үшін берешегін көрсету қажет.
3, 9 - жолдары бойынша шаруашылық серіктестік, акционерлік қоғам, өндірістік кооператив түрінде құрылуы мүмкін коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың жіберілген газ үшін берешегін көрсету қажет.
4, 10 - жолдары бойынша республикалық бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың жіберілген газ үшін берешегін көрсету қажет, 5 - жолы бойынша жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың жіберілген газ үшін берешегін көрсету қажет.

6. По строке 1 раздела 3 количество природного газа, поданного в сеть, определяется на основании данных о количестве собственного газа и полученного газа со стороны (от поставщиков), за вычетом газа, израсходованного на собственные нужды предприятия и потери.
7. В случае, если используются газовые емкостные установки (которые заправляются со специальных машин, развозящих сжиженный природный газ), не имеющие уличных сетей, проставляются только данные строки 9 раздела 4, то есть строки 1-8 заполняются при наличии уличной газовой сети.
По строке 11 емкость подземных газохранилищ сжиженного природного газа на конец года определяется из расчета установленных норм наполнения, сжиженным природным газом 1 метр кубического геометрического объема и с учетом паспортных данных о фактическом геометрическом объеме емкостей в кубических метрах.
В подразделах 3.1 и 4.1 указываются данные об объемах отпущенного газа потребителям и потерь газа по населенным пунктам.
8. В разделе 5 протяженность уличной газовой сети учитывается в одиночном исчислении, то есть в одну линию. Если по улице уложены трубы в два и более линий, то для определения протяженности газовой сети суммируется протяженность всех линий. В протяженность уличной сети не включается длина вводов внутридворовых и внутриквартальных сетей.
При заполнении отчета по сжиженному природному газу подразумевается, что по строке 14 показываются трубопроводы, которые сооружены от подземных дворовых (квартальных) емкостей до отключающих устройств, установленных на лестничных клетках (цокольном этаже), предназначенных для подачи сжиженного природного газа в квартиры абонентов.
В подразделе 5.1 представляются сведения о протяженности сетей в разрезе населенных пунктов.
9. В строках 1, 7 раздела 7 указывается общая сумма задолженности потребителей за отпущенный газ, в том числе задолженность населения, предприятий, организаций, содержащихся за счет республиканского и местного бюджета и других потребителей по состоянию на 1 января года следующего за отчетным.
По строкам 2, 8 указывается задолженность населения за отпущенный газ.
По строкам 3, 9 указывается задолженность за отпущенный газ юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, которые созданы в форме хозяйственного товарищества, акционерного общества, производственного кооператива.
По строкам 4, 10 указывается задолженность за отпущенный газ  организаций, содержащихся за счет республиканского бюджета, по строке 5 - задолженность за отпущенный газ организаций, содержащихся за счет местного бюджета.

5, 11 - жолдары бойынша қоғамдық бірлестіктер, тұтыну кооперативтері, қоғамдық қорлар, діни бірлестіктер және өзге де түрде құрылуы мүмкін коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың, сондай-ақ жоғарыда аталған тұтынушылардың санатына кірмеген басқа да тұлғалардың жіберілген газ үшін берешегін көрсету қажет.
6, 12 - жолдары бойынша қоғамдық бірлестіктер, тұтыну кооперативтері, қоғамдық қорлар, діни бірлестіктер және өзге де нысанында құрылатын коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың, сондай-ақ жоғарыда аталған тұтынушылардың санатына кірмеген басқа да тұлғалардың жіберілген газ үшін берешегін көрсету қажет.
Ескерту: Х – берілген айқындама толтыруға жатпайды.
4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3 - бөлім «Тауарлық табиғи газды бөлу туралы мәліметтер»:
1 - баған 1 - жол = 2 - жол + 7 - жол + 8 - жол;
2 - жол = 3 - жол + 4 - жол + 5 - жол + 6 - жол;
1 - баған = 2 - баған + 3 - баған (7 жолдан басқа);
2) 4 - бөлім «Сұйытылған табиғи газды бөлу туралы мәліметтер»:
3 - жол = 4 - жол + 5 – жол + 6 - жол + 7 - жол;
1 - баған 10 – жол = 1 - жол + 2 - жол - 3 - жол - 8 - жол - 9 - жол;
1 - баған = 2 – баған + 3 – баған барлық жолдар бойынша (8 мен 11 жолдан басқа);
3) 5 - бөлім «Газ желісінің ұзындығы»:
2 - жол = 3- жол +4 - жол;
6 - жол = 7- жол +8 - жол;
11 - жол жолының қосындысына 12 - жол + 13 - жол;
14 - жол жолының қосындысына 15 - жол + 16 - жол + 17 - жол;
19 - жол = 1 - жол + 2 - жол – 5 – жол - 6 – жол – 9 жол;
1 - баған = 2 – баған + 3 – баған барлық жолдар бойынша;
4) 6 - бөлім «Газ реттеуіш пунктілері және орнатылған есеп құралдарының саны»:
1 - жол = 2 - жол + 3 - жол (барлық бағандар бойынша);
1 - баған = 2 - баған + 3 – баған (барлық жолдар бойынша);
4 - баған = 5 - баған + 6 - баған (барлық жолдар бойынша);
5) 7 - бөлім «Жіберілген газ үшін тұтынушылардың берешек сомасын көрсетіңіз»:
1 - жол = 2, 3, 4, 5, 6 - жолдардың ;
7 - жол = 8, 9, 10, 11, 12 - жолдардың .
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 15-қосымша
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының 2011.08.23 № 243 (5-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы № 223 бұйрығына 15-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 15 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 18 августа 2010 года № 223
Аумақтық органға тапсырады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

По строкам 5, 11 указывается задолженность за отпущенный газ юридических лиц, являющихся некоммерческими организациями, которые создаются в форме общественного объединения, потребительского кооператива, общественного фонда, религиозного объединения и в иной форме, а также других лиц, не вошедших в вышеуказанные категории потребителей.
По строкам 6, 12 показывается задолженность за отпущенный газ  юридических лиц, являющихся некоммерческими организациями, которые создаются в форме общественного объединения, потребительского кооператива, общественного фонда, религиозного объединения и в иной форме, а также других лиц, не вошедших в вышеуказанные категории потребителей.
Примечание: Х – данная позиция не подлежит заполнению.
4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 3 «Сведения о распределении товарного природного газа»:
строка 1 = строка 2 + строка 7 + строка 8 по графе 1;
строка 2 = строка 3 + строка 4 + строка 5 + строка 6 для каждой графы;
графа 1 = графа 2 + графа 3 для каждой строки, кроме строки 7;
2) Раздел 4 «Сведения о распределении сжиженного природного газа»:
строка 3 = строка 4 + строка 5 + строка 6 + строка 7 для каждой графы;
строка 10 = строка 1 + строка 2 – строка 3 – строка 8 – строка 9 по графе 1;
графа 1 = графа 2 + графа 3 для каждой строки, кроме строк 8 и 11;
3) Раздел 5 «Протяженность газовой сети»:
строка 2 = строка 3 + строка 4 для каждой графы;
строка 6 = строка 7 + строка 8 для каждой графы;
строка 11 > сумме строк 12 , 13 для каждой графы;
строка 14 > сумме строк 15 , 16 , 17 для каждой графы;
строка 19 = строка 1 + строка 2 + строка 5 – строка 6 – строка 9 для каждой графы;
графа 1 = графа 2 + графа 3 для каждой строки;
4) Раздел 6 «Количество газорегуляторных пунктов и установленных приборов учета»:
строка 1 = строка 2 + строка 3 для каждой графы;
графа 1 = графа 2 + графа 3 для каждой строки;
графа 4 = графа 5 + графа 6 для каждой строки;
5) Раздел 7 «Укажите сумму задолженности потребителей за отпущенный газ»:
строка 1 = строк 2, 3, 4, 5, 6;
строка 7 = строк 8, 9, 10, 11, 12.
Сноска. Приложение 15 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 23.08.2011 № 243 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы
18 тамыздағы № 223 бұйрығына
15-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 15 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике от 18 августа
2010 года № 223
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған
уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8

«Өнеркәсіп өнімін өндірумен айналысатын жеке кәсіпкерлерді іріктеп зерттеу сауалнамасы» (коды 0352105, индексі ЖК-001, кезеңділігі бір жолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының 2011.08.23 № 243 (5-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Өнеркәсіп өнімін өндірумен айналысатын жеке кәсіпкерлерді іріктеп зерттеу сауалнамасы» (коды 0352105, индексі ЖК-001, кезеңділігі бір жолғы) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру үшін қолданылады.
1) өнеркәсіп өнімдерін өндіруол өзінің қажеттіліктеріне пайдалануға және сатуға арналған заттай көріністегі өнімнің шығарылымы;
2) өндірілген өнім көлемі – тапсырыс бойынша орындалған өндірістік сипаттағы жұмыстар мен қызметтерге арналған өзі шығарған (өз шикізаты және материалдарымен қатар, тапсырыс берушінің шикізаты және материалдарынан дайындалған), барлық дайын бұйымдардың (өнімдердің), жартылай фабрикаттардың құны.
3. Шығарылған өнім түрінің атауы және өлшем бірлігі А мен В бағандарында көрсетіледі. 1 және 3-бағандарда бір тәулікте өндірілген заттай және құндық көріністегі өндірілген өнеркәсіптік өнімнің көлемі көрсетіледі. Егер де бір тәулікте өнімнің көлемін көрсету мүмкін болмаған жағдайда (мәселен: жиһаз жасау, киім тігу және тағы басқа), онда өнім өндіруді 2 және 4-бағандарда көрсету керек (тұтастай ай бойынша).
5-бағанда өнеркәсіптік өнімді шығару жүзеге асырылған 1 айдағы күнтізбелік күннің санын көрсету қажет (1 және 3-бағанда деректер болған жағдайда).
6-бағанда есепті жылдың бірінші жартыжылдығында өнеркәсіптік өнімді шығару қанша айда жүзеге асырылғанын көрсету керек (1, 2, 3 және 4-бағанда деректер болған жағдайда).
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 17-қосымша
Ескерту. 17-қосымша алынып тасталды - ҚР Статистика агенттінің м.а. 2011.08.02 № 209 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына
18-қосымша
Ескерту. 18-қосымша алынып тасталды - ҚР Статистика агенттінің м.а. 2011.08.02 № 209 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 19-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін
атқарушының
2010 жылғы 18
тамыздағы
№ 223 бұйрығына
19-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 19 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 18 августа 2010 года № 223
Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына тапсырады
Представляется территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

(код 0352105, индекс ИП-001, периодичность единовременная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета выборочного обследования индивидуальных предпринимателей, занимающихся производством промышленной продукции" (код 0352105, индекс ИП-001, периодичность единовременная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) производство промышленной продукции - это выпуск продукции, предназначенной как для собственного потребления, так и для продажи, в натуральном выражении;
2) объем произведенной продукции - это стоимость всех выработанных готовых изделий (продуктов), как из своего сырья и материалов, так и из сырья и материалов заказчика, а также работ и услуг промышленного характера, выполненных по заказам.
3. В графах А и В показывается наименование выпускаемого вида продукции и единица измерения. По графам 1 и 3 указывается производство промышленной продукции в натуральном и стоимостном выражении за сутки. В случае если объем выпускаемой продукции нельзя указать за сутки (например: изготовление мебели, пошив одежды и другие), то следует указать выпуск продукции по графе 2 и 4 (то есть в целом за месяц).
По графе 5 следует указать количество календарных дней в одном месяце, в которые осуществлялся выпуск промышленной продукции (в случае наличия данных в графах 1 и 3).
По графе 6 следует указать, сколько месяцев в первом полугодии отчетного года осуществлялся выпуск промышленной продукции (в случае наличия данных в графах 1, 2, 3 и 4).
Приложение 17 к приказу
исполняющего обязанности Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 18 августа 2010 года № 223
Отчет предприятия о производстве строительных материалов
Сноска. Приложение 17 исключено приказом и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 02.08.2011 № 209 (вводится в действие с 01.01.2012).
Приложение 18
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 18 августа 2010 года № 223
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве строительных материалов" (код 0331102, индекс 1-П стройматериалы, периодичность квартальная)
Сноска. Приложение 18 исключено приказом и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 02.08.2011 № 209 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы
18 тамыздағы № 223 бұйрығына
19-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному статистическому
наблюдению
Приложение 19 к приказу исполняющего
обязанности Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике от 18
августа 2010 года № 223
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн
қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8

8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді, уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды
0271104
Код статистической формы
0271104
Электр энергиясын өндіру, бөлу және тұтыну туралы
О производстве, распределении и потреблении электрической энергии
24-энергетика
Жылдық
Годовая
Есептік кезең  _ _ _ _   жыл
Отчетный период |_|_|_|_|  год
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (ЭҚЖЖ) - 35.1 кодына сәйкес негізгі және қосалқы қызмет түрлері «Электр энергиясын өндіру, беру және бөлу» болып табылатын барлық заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ ЭҚЖЖ 05-33, 35.2-39 кодтарына сәйкес өнеркәсіптік қызмет процесінде электр энергиясын тұтынған барлық заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері тапсырады.
Представляют все юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с основным и вторичным видами деятельности «Производство, передача и распределение электроэнергии» согласно коду Общего классификатора видов экономической деятельности (ОКЭД) - 35.1, а также все юридические лица и (или) их структурные подразделения, потреблявшие электроэнергию в процессе промышленной деятельности - коды ОКЭД 05-33, 35.2-39.
тапсыру мерзімі – есепті жылдан кейін 30 сәуір
срок представления – 30 апреля после отчетного года
КҰЖС коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

8-40
40 сағаттан
артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно
получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы
заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан
коды 0271104
Код статистической формы
0271104
Электр энергиясын өндіру, бөлу және тұтыну
туралы
О производстве, распределении и потреблении
электрической энергии
24-энергетика
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (ЭҚЖЖ) - 35.1 кодына
сәйкес негізгі және қосалқы қызмет түрлері «Электр энергиясын өндіру, беру
және бөлу» болып табылатын барлық заңды тұлғалар және (немесе) олардың
құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ ЭҚЖЖ 05-33, 35.2-39
кодтарына сәйкес өнеркәсіптік қызмет процесінде электр энергиясын тұтынған
барлық заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері
тапсырады.
Представляют все юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения
с основным и вторичным видами деятельности «Производство, передача и распределение
электроэнергии» согласно коду Общего классификатора видов экономической деятельности
(ОКЭД) - 35.1, а также все юридические лица и (или) их структурные подразделения,
потреблявшие электроэнергию в процессе промышленной деятельности - коды ОКЭД 05-33,
35.2-39.
тапсыру мерзімі – есепті жылдан кейін 30 сәуір
срок представления – 30 апреля после отчетного года
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

6. Қызметкерлердің санын көрсетіңіз
Укажите численность работников
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Есепті жылы
За отчетный год
А
1
1
Қызметкерлердің нақты саны (орташа жалақыны есептеу үшін қабылданған), адам
Фактическая численность работников (принимаемая для исчисления средней заработной платы), человек
2
негізгі қызметтің персоналы
персонал основной деятельности
3
жұмысшылар
рабочие
7. Электрмен жабдықтау бойынша объектілерді және электр желілерінің ұзындығын көрсетіңіз
Укажите наличие объектов по электроснабжению и протяженность электросетей
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Есепті жылы
За отчетный год
А
1
1
Электр желілері объектілерінің (комплекті трансформаторлы қосалқы станса) саны, бірлік
Количество электросетевых объектов (комплектных трансформаторных подстанций), единиц
2
одан кернеуі 0,4 кВ
из них напряжением 0,4 кВ
3
Электр желілерінің жалпы ұзындығы, километр
Общая протяженность электросетей, километров
4
ауадағы электр өткізу желілері
воздушные линии электропередачи
5
кабельді электр өткізу желілері
кабельные линии электропередачи
6
3 жолдан кернеуі 0,4 кВ электр желілерінің ұзындығы,километр
Из строки 3 протяженность электросетей напряжением 0,4 кВ, километров
7
ауадағы электр өткізу желілері
воздушные линии электропередачи
8
жердегі электр өткізу желілері
кабельные линии электропередачи
Атауы                             Мекен-жайы
Наименование ________________________ Адрес ________________________
________________________ Тел.: ________________________
________________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ______________________ Тел.___________
Басшы                             (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ________________________ (Ф.И.О., подпись) ____________
Бас бухгалтер                     (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер ___________________ (Ф.И.О., подпись) ____________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына
20-қосымша
«Электр энергиясын өндіру, бөлу және тұтыну туралы»
статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды
0271104, индексі 24-энергетика, кезеңділігі жылдық)
1. Осы нұсқаулық Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік статистика туралы» Заңының 12 бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Электр энергиясын өндіру, бөлу және тұтыну туралы» (коды 0271104, индексі 24-энергетика, кезеңділігі жылдық) жалпы мемлекеттік байқау статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.

6. Қызметкерлердің санын көрсетіңіз
Укажите численность работников
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Есепті жылы
За отчетный год
А
1
1
Қызметкерлердің нақты саны (орташа жалақыны
есептеу үшін қабылданған), адам
Фактическая численность работников (принимаемая для
исчисления средней заработной платы), человек
2
негізгі қызметтің персоналы
персонал основной деятельности
3
жұмысшылар
рабочие
7. Электрмен жабдықтау бойынша объектілерді және электр желілерінің ұзындығын көрсетіңіз
Укажите наличие объектов по электроснабжению и протяженность электросетей
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Есепті жылы
За отчетный год
А
1
1
Электр желілері объектілерінің (комплекті
трансформаторлы қосалқы станса) саны, бірлік
Количество электросетевых объектов (комплектных
трансформаторных подстанций), единиц
2
одан кернеуі 0,4 кВ
из них напряжением 0,4 кВ
3
Электр желілерінің жалпы ұзындығы, километр
Общая протяженность электросетей, километров
4
ауадағы электр өткізу желілері
воздушные линии электропередачи
5
кабельді электр өткізу желілері
кабельные линии электропередачи
6
3 жолдан кернеуі 0,4 кВ электр желілерінің
ұзындығы, километр
Из строки 3 протяженность электросетей напряжением
0,4 кВ, километров
7
ауадағы электр өткізу желілері
воздушные линии электропередачи
8
жердегі электр өткізу желілері
кабельные линии электропередачи
Атауы                                     Мекен-жайы
Наименование _______________________      Адрес _____________________
_______________________      Тел.: _____________________Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты _________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ____________ Тел.______________________
Басшы                                    (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ____________________________ (Ф.И.О., подпись) _________
Бас бухгалтер                           (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер _______________________ (Ф.И.О., подпись) _________
М.О.
М.П.
Приложение 20
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 18 августа 2010 года № 223
Инструкция по заполнению статистической формы "О производстве,
распределении и потреблении электрической энергии"
(код 0271104, индекс 24-энергетика, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе электростанций и котельных" (код 0271104, индекс 24-энергетика, периодичность годовая).

2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) электробаланс электр энергиясының келіп түсу көздері мен оның бөліну тарауларын сипаттайды. Кәсіпорынның электробалансы электр энергиясының кірісі мен шығысынан тұрады;
2) электр стансасының жыл аяғындағы белгіленген қуаты – пайдалануға қабылданған барлық бу және газ турбиналарының, бу машиналарының, іштен жанатын қозғалтқыштар мен электр генераторларымен байланысты және электр энергиясын өндіруге арналған басқа да механикалық қозғалтқыштардың атаулы қуаттарының жиынтығы. Қуаттардың аталған жиынтығына электр стансасының өз мұқтаждарына арналған генераторлардың бастапқы қозғалтқыштарының қуаттары да енеді;
3) электр энергия шығындары – желіге жіберілген электр энергиясы мен өзінің өндірістік қажеттіліктеріне және абоненттерге жіберілген пайдалы электр энергиясы арасындағы айырма;
4) технологиялық шығындар – бұл электр желілерімен электр энергиясын тарату кезінде болған физикалық процестермен түсіндірілетін және электр желілерінде электр энергиясының бір бөлігін жылуға айналдыруда көрініс алатын табиғи шығындар. Бұларға жүктеме шығындар, бос жүрісті шығындар және климатқа байланысты болған шығындар жатады;
5) коммерциялық шығындар – бұл электр энергиясын есептеу жүйесіндегі қателіктерден болған шығындар;
6) жабдықтың ең жоғары-ұзақ таңбалы қуаты - толық сеніммен ұзақ уақыт жұмыс істей алатын жабдықтың ең жоғарғы қуаты;
7) электр өткізу желілері – электр желілері компоненттерінің бірі, электр тогы арқылы электр энергиясын өткізуге арналған энергетикалық жабдықтың жүйесі. Электр өткізу желілері ауадағы және кабельді болып бөлінеді;
8) ауадағы электр өткізу желілері – ашық ауада және траверс (кронштейндер), оқшаулауғыштар, арматуралар арқылы тіреулерге немесе басқа құрылыстарға (көпірлерге) бекітілген өткізгіштер бойынша электр энергиясын өткізу немесе бөлуге арналған жабдық;
9) кабельді электр өткізу желілері – электр энергиясын немесе оның жекелеген импульстарын өткізу үшін қосатын, бекітілетін және соңғы муфтасымен (бітеулер) және тіреу бөлшектері бар бір немесе бірнеше параллельді кабельдерден тұратын желіні, ал май толтырылған желілер үшін, одан басқа қоректендіретін аппараттары және май қысымының сигнализация жүйесін айтамыз;
10) Комплекті трансформаторлы қосалқы станса – кернеуі 20 кВ дейін жиілігі 50 Гц болатын үш фазды айнымалы тоқтың электр энергиясын қабылдауға, өңдеуге және бөлуге қызмет көрсетеді және қалалық тұрғын үй-коммуналдық, қоғамдық және өнеркәсіп объектілерін, сонымен қатар жеке құрылыс аймақтарын және коттеджді кенттерді бір, екі сәулелі немесе тұзақ сызбасы бойынша электрмен жабдықтауға арналған.

2. В данной статистической форме в целях заполнения применяются следующие определения:
1) электробаланс характеризует источники поступления и статьи распределения электрической энергии. Электробаланс предприятия состоит из прихода и расхода электрической энергии;
2) установленная мощность электростанции на конец года - сумма номинальных мощностей всех принятых в эксплуатацию паровых и газовых турбин, паровых машин, двигателей внутреннего сгорания и других механических двигателей, связанных с электрическими генераторами и предназначенных для выработки электроэнергии. В указанную сумму мощностей включаются и мощности первичных двигателей с генераторами собственных нужд электростанции;
3) потери электроэнергии - разность между отпущенной электроэнергией в сеть, количеством электроэнергии, израсходованной на собственные производственные нужды и количеством полезно отпущенной электроэнергии абонентам;
4) технологические потери - естественные потери, обусловленные физическими процессами, происходящими при передаче электроэнергии по электрическим сетям и выражающимися в преобразовании части электроэнергии в тепло в элементах сетей. К ним относятся нагрузочные потери, потери холостого хода и климатические потери;
5) коммерческие потери - потери из-за погрешностей системы учета электроэнергии;
6) максимально-длительная марочная мощность оборудования - наибольшая мощность, с которой оборудование может работать длительное время с полной надежностью;
7) линия электропередачи - один из компонентов электрической сети, система энергетического оборудования, предназначенная для передачи электроэнергии посредством электрического тока. Различают воздушные и кабельные линии электропередачи;
8) воздушная линия электропередачи - устройство, предназначенное для передачи или распределения электрической энергии по проводам, находящимся на открытом воздухе и прикрепленным с помощью траверс (кронштейнов), изоляторов и арматуры к опорам или другим сооружениям (мостам, путепроводам);
9) кабельная линия электропередачи - линия для передачи электроэнергии или отдельных ее импульсов, состоящая из одного или нескольких параллельных кабелей с соединительными, стопорными и концевыми муфтами (заделками) и крепежными деталями, а для маслонаполненных линий, кроме того, с подпитывающими аппаратами и системой сигнализации давления масла;
10) комплектная трансформаторная подстанция - служит для приема, преобразования и распределения электрической энергии трехфазного переменного тока напряжением до 20 килоВольт частотой 50 Герц и предназначена для электроснабжения городских жилищно-коммунальных, общественных и промышленных объектов, а также зон индивидуальной застройки и коттеджных поселков по одно-, двухлучевой или петлевой схемам.

1.1 және 1.2 кіші бөлімдерінде электр энергияның кірісі мен шығысындағы 3, 4, 5, 6-бағандарда облыс атауларын көрсету керек.
2 және 3-бөлімдерде әрбір кәсіпорынмен жіберілген және алынған электр энергиясының көлемі көрсетіледі, Қазақстан Республикасының қай облысынан немесе басқа елден (егер электр энергиясы басқа елге жіберіліп немесе басқа елден алынып жатса) алынғаны немесе жіберілгені көрсетіледі.
4-бөлімде есепті жылдың соңына өндірістік процесті қамтамасыз ететін орнатылған энергетикалық жабдықтардың құрамы көрсетіледі.
Бөлімнің 1, 2-бағандарда есепті жыл соңындағы кәсіпорында орнатылған энергетикалық жабдықтардың әрбір түрінің (механикалық қозғалтқыштар, электр қозғалтқыштар, электр аппараттар) саны мен жалпы қуаттары туралы мәліметтер келтіріледі. Бұл жиынтыққа уақытша жұмыс істемей тұрған және жөндеуде, қайта құрастыруда, резервте немесе консервацияда тұрғандардың қуаттары да кіреді.
5-бөлімді өзінің шаруашылығында электр стансалары немесе электр энергиясын өндіруге арналған электрлі генераторлық қондырғылары бар барлық кәсіпорындар олардың қуатына, жабдықтың орнатылған жеріне, тоқ түрлеріне, электр энергиясын пайдалану сипатына, стационарлы немесе жылжымалы электр стансасы екеніне, жұмыс істейтініне немесе істемейтініне, электр стансасы кімге тиісті немесе жалдамалы екеніне қарамастан тапсырады. Деректер әрбір стационарлы және жылжымалы электр стансасы бойынша көрсетіледі.
7-бөлім кәсіпорынның балансында тұратын жабдықтар бойынша толтырылады.
Ескерту: Х - көрсетілген айқындама толтыруға жатпайды.
4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1.1 Кіші бөлім. Электр энергияның кірісін көрсетіңіз
1 жол «Кіріс» = 2 жол + 3 жол, әр баған үшін;
1.2 Кіші бөлім. Электр энергияның шығысын көрсетіңіз
1 жол «Шығыс» = 2 жол, 1, 2 бағандар бойынша + 9 жол, әр баған үшін + 35 жол 1, 2 бағандар бойынша;
2-жол = 3 жол + 4 жол, 1, 2 бағандар бойынша;
3-жол + 4 жол > немесе = 5-8 жолдардың қосындысына, 1, 2 бағандар бойынша;
9-жол = 10-17, 25-34 жолдардың қосындысы, әр баған үшін;
17-жол = 18-24 жолдардың қосындысы, әр баған үшін;
35-жол = 36 + 37 жолдар, 1, 2 бағандар бойынша;
1.1 бөлімше 1 жол = 1.2 бөлімше 1 жол
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 18 тамыздағы
№ 223 бұйрығына 21-қосымша
Ескерту. 21-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2012.06.28 № 153 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы
18 тамыздағы № 223 бұйрығына
21-қосымша
Приложение 21 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по

В графах 3, 4, 5, 6 в подразделах 1.1 и 1.2 следует указать наименования областей.
В разделах 2 и 3 показывается все количество электроэнергии отпущенной и полученной каждым предприятием, с указанием области Республики Казахстан или другой страны (в случае получения электроэнергии из-за пределов или отпуска ее за пределы республики).
В разделе 4 отражается состав установленного энергетического оборудования, обслуживающего производственный процесс, на конец отчетного года.
В графах 1 и 2 раздела приводятся сведения о количестве и суммарной мощности каждого вида энергетического оборудования (механические двигатели, электродвигатели, электроаппараты), установленного на предприятии по состоянию на конец отчетного года. В эту сумму включаются мощности временно не работающие и находящиеся в ремонте, реконструкции, резерве или на консервации.
Раздел 5 заполняют все предприятия, имеющие в своем хозяйстве электростанции или электрогенераторные установки, предназначенные для выработки электроэнергии, независимо от мощности, места установки оборудования, от рода тока, характера использования электроэнергии, стационарная или передвижная; действующая или бездействующая электростанция; от принадлежности электростанции - непосредственно предприятию или в арендном пользовании. Данные приводятся отдельно по каждой стационарной и передвижной электростанции.
В разделе 6 указывается фактическая численность работников (принимаемая для исчисления средней заработной платы).
В разделе 7 указываются данные по оборудованию состоящим на балансе предприятий.
Примечание: х - данная позиция не подлежит заполнению.
4. Арифметико-логический контроль:
1) Подраздел 1.1 Укажите приход электроэнергии
Строка 1 "Приход" = строка 2+строка 3, для каждой графы;
2) Подраздел 1.2 Укажите расход электроэнергии
Строка 1 "Расход" = строка 2, по графам 1, 2+строка 9, по всем графам+строка 35, по графам 1, 2;
Строка 2 = строка 3+строка 4, по графам 1,2;
Строка 3+строка 4 > или = сумме строк 5-8, по графам 1, 2;
Строка 9 = сумма строк 10-17, 25-34, для каждой графы;
Строка 17 = сумма строк 18-24, для каждой графы;
Строка 35 = строка 36+строка 37, по графам 1, 2;
Строка 1 Подраздел 1.1 = Строка 1 Подраздел 1.2.
Сноска. Приложение 21 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 153 (вводится в действие с 01.01.2013).
Мемлекеттік
статистика
органдары
құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется
органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін

Ескерту. 22-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2012.06.28 № 153 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Электр стансалары мен қазандықтардың жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0281104, индексі 6-ТК, кезеңділігі жылдық) толтыруды нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) жыл аяғында белгіленген электр қуаты - пайдалануға қабылданған барлық бу және газ турбиналарының, бу машиналарының, іштен жанатын қозғалтқыштар мен электр генераторларымен байланысты және электр энергиясын өндіруге арналған басқа да механикалық қозғалтқыштардың атаулы қуаттарының жиынтығы. Қуаттардың аталған жиынтығына электр стансаның өз мұқтаждарына арналған генераторлардың бастапқы жылу қозғалтқыштарының қуаттары да енеді;
2) жыл аяғына белгіленген жылу қуаты - акт бойынша пайдалануға қабылданған, тұтынушыларға бумен және ыстық сумен қоса жылу жіберуге арналған барлық атаулы жылу қуаттарының (зауыттық, қайта маркаланған немесе төменде келтірілген нұсқаулықтарға сәйкес анықталған) жиынтығы. Қазандықтың жыл соңындағы белгіленген қуаты, оған орнатылған және акті бойынша пайдалануға қабылданған барлық бу және су жылыту қазандарының атаулы (зауыттық немесе қайта маркаланған) жылу қуаттарының жиынтығына тең;
3) жылу энергиясының шығындары – желіге берілген жылу энергиясы көлемі (өндірілген жылу энергиясы мен сырттан алынған жылу энергиясынан өзінің қажеттіліктеріне жұмсалғанын шығарып тастағандағы) мен шетке жіберілген жылу энергиясы көлемінің (тұтынушыларға және басқа кәсіпорынға-қайта сатушыға босатылған жылу энергиясының көлемі) арасындағы айырма;
4) ең жоғарғы электр жүктемесі - электр стансасы есепті жылы аз дегенде жарты сағаттан кем емес уақыт бойы жіберген, өлшеуіш құралдармен тіркелген ең жоғарғы жүктеме;
5) ең жоғарғы жылу жүктемесі - есепті жылы аз дегенде жарты сағаттан кем емес уақыт ішінде жабдықтың барлық түрлерімен бір мезгілде жіберілген жылу энергиясының ең жоғарғы көлемі;
6) апат - тұтынушыларға және абоненттерге жылытуға жылу энергиясының және ыстық сумен жабдықтауды 8 сағаттан көп кезеңге тоқтатуға әкеп соққан жылумен жабдықтау көздері, жүйелері және желілері элементтерінің істен шығуы;

Сноска. Приложение 22 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 28.06.2012 № 153 (вводится в действие с 01.01.2013).
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о работе электростанций и котельных»
(код 0281104, индекс 6-ТП, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» от 19 марта 2010 года и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе электростанций и котельных» (код 0281104, индекс 6-ТП, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) установленная электрическая мощность на конец года – это сумма номинальных мощностей всех принятых в эксплуатацию паровых и газовых турбин, паровых машин, двигателей внутреннего сгорания и других механических двигателей, связанных с электрическими генераторами и предназначенных для выработки электроэнергии. В указанную сумму мощностей включаются и мощности первичных тепловых двигателей с генераторами собственных нужд электростанции;
2) установленная тепловая мощность на конец года – это сумма номинальных (заводских или перемаркированных) тепловых мощностей всего принятого по акту в эксплуатацию оборудования, предназначенного для отпуска тепла потребителям с паром и горячей водой. Установленная тепловая мощность котельной на конец года равна сумме номинальных (заводских или перемаркированных) тепловых мощностей всех установленных на ней паровых и водогрейных котлов, принятых по акту в эксплуатацию;
3) потери тепловой энергии – разность между количеством тепла, поданного в сеть (включает в себя количество произведенной тепловой энергии и полученной со стороны за вычетом тепла, израсходованного на собственные нужды), и количеством тепла, отпущенного на сторону (включает в себя количество тепловой энергии отпущенной потребителям и другому предприятию-перепродавцу);
4) максимум электрической нагрузки – это наибольшая нагрузка, зарегистрированная измерительными приборами, которую электростанция несла в отчетном году в продолжение не менее получаса;
5) максимум тепловой нагрузки – наибольший одновременный отпуск тепловой энергии всеми видами оборудования в отчетном году в продолжение не менее получаса;
6) авария – отказ элементов систем, сетей и источников теплоснабжения, повлекший прекращение подачи тепловой энергии потребителям и абонентам на отопление и горячее водоснабжение на период более 8 часов;

7) концессия – концессия шарты бойынша мемлекеттiк меншiк объектiлерiн жақсарту және тиiмдi пайдалану мақсатында уақытша иеленуге және пайдалануға беру, сондай-ақ мұндай объектiлердi одан әрi пайдалануы үшiн концессионерге оны иелену, пайдалану құқықтарын беру арқылы, сондай-ақ мемлекеттiк қолдауды ұсыну арқылы не онсыз кейiннен мұндай объектiлердi мемлекетке бере отырып, концессионердiң қаражаты есебiнен немесе концеденттiң қоса қаржыландыруы шартымен жаңа объектiлер құру (салу) құқықтарын беру;
8) жалға беру – жекеменшіктің жалға алушыға рентасын төлеу шарты бойынша белгіленген уақытқа пайдалану және айрықша иелік ету құқығын беретін келісім, бірақ объектіге жекеменшік құқығын бермейді. Табиғи және мүлік объектілерінің (жер, кәсіпорындар және тағы басқа), сондай-ақ бастапқы келісім бойынша арнайы төлемге басқа мүліктерді уақытша иелік етуге және пайдалануға ұсыну немесе қабылдау;
9) электр энергиясын есепке алатын орнатылған құралдардың саны – бұл көппәтерлі тұрғын үйлердегі орнатылған жалпыүй есептеуіштерінің саны;
11) шартты отын – техникалық-экономикалық есептеулер кезiнде қабылданған, органикалық отынның алуан түрлерiнiң жылу құндылығын салыстыру үшiн қызмет ететiн, нормативтер мен стандарттарда регламенттелетiн бiрлiк.
3. Есеп нақты орналасу жерін көрсете отырып, әрбір электр стансасы немесе қазандық бойынша жеке құрастырылады.
2-бөлімде электр стансалардың өзге де түрлеріне электр энергиясын өндіру бойынша электр генераторлық қондырғылар (соның ішінде өнеркәсіптік кәсіпорындарындағы дербес энергия көздері) жатады.
4. 3-бөлімде электр стансасы немесе энергия кәсіпорны есепті жылы өндірген электр энергиясының мөлшері генератордағы есептеуіштердің көрсеткіштері бойынша анықталады. Есеп электр стансаларының барлық санаттары, жеке тұрған қазандықтар бойынша тапсырады.
Есептеуіштердегі тұрақты коэффициенттерден басқа генераторлардағы есептеуіштердің көрсеткіштеріне ешқандай түзетпе коэффициенттер енгізуге жол берілмейді.
Электр стансасы немесе біріккен энергия кәсіпорны жіберген электр энергиясының көлемі өндірілген электр энергиясының мөлшері мен электр стансасының электр энергиясын өндіру мен жылу энергиясын жіберу кезіндегі өз қажеттіліктеріне жұмсалған электр энергиясы арасындағы айырма ретінде көрінеді.
Электр стансасының өз мұқтаждарына жұмсалған электр энергиясына оның энергия жүйесінен тұтынатын электр энергиясы да кіреді. Сондықтан тек жылу энергиясын жіберіп, анда-санда жұмыс істейтін электр стансалары бойынша электр энергиясын жіберу жекелеген айларда, егер осы айда электр стансасы электр энергиясын мүлде өндірмесе немесе жылуды жіберу үшін энергия жүйесінің энергиясын тұтыну оны өндіруден асып кетсе, теріс көрсеткіш болуы мүмкін.

7) концессия – передача по договору концессии объектов государственной собственности во временное владение и пользование в целях улучшения и эффективной эксплуатации, а также прав на создание (строительство) новых объектов за счет средств концессионера с предоставлением последнему права владения, пользования и распоряжения ими либо без такового с обязательным финансированием за счет средств концессионера и передачей государству;
8) аренда – соглашение, по которому собственник передает нанимателю право пользования и исключительного владения, но не право собственности на объект, на определенное время при условии уплаты ренты. Предоставление или принятие во временное владение и пользование различных природных и имущественных объектов (земли, предприятия и так далее), а также иного имущества за определенную плату на договорных началах;
9) количество установленных приборов учета электроэнергии – это количество установленных общедомовых счетчиков в жилых многоквартирных домах;
10) условное топливо – принятая при технико-экономических расчетах, регламентируемая в нормативах и стандартах единица, служащая для сопоставления тепловой ценности различных видов органического топлива.
3. Отчет составляется отдельно по каждой электростанции или котельной с указанием фактического местонахождения.
В разделе 2 к прочим видам электростанций относятся электрогенераторные установки (в том числе автономные энергоисточники на промышленных предприятиях) по выработке электроэнергии.
4. В разделе 3 количество выработанной электростанцией или энергопредприятием электроэнергии за отчетный год определяется по показаниям счетчиков генератора. Отчет представляется всеми категориями электростанций, а также отдельно стоящей котельной.
Никаких поправочных коэффициентов к показаниям счетчиков генераторов, помимо постоянных коэффициентов, указанных на счетчиках, вводить не допускается.
Количество электроэнергии, отпущенной электростанцией или объединенным энергопредприятием, находится как разность между количеством выработанной электроэнергии и расходом ее на собственные нужды электростанции на выработку электроэнергии и на отпуск теплоэнергии.
В расход электроэнергии на собственные нужды электростанции включается электроэнергия, потребляемая ею из энергосистемы. Поэтому по электростанциям, которые периодически работают, отпуская только теплоэнергию, отпуск электроэнергии за отдельные месяцы может быть отрицательным, если электростанция в данном месяце вообще не вырабатывала электроэнергии или если потребление электроэнергии из энергосистемы для отпуска тепла превышала ее выработку.

5. 4-бөлімде стансалардан жіберілген жылу энергиясы деп электр стансасы (қазандық, энергия кәсіпорны) жіберілген барлық жылуды айтады және одан электр стансасына өндірістік будың конденсатымен, кері қайтатын желілік сумен, сыртқы тұтынушылардан «езілген бумен» қайтқан жылуды, сондай-ақ қайтпаған конденсат пен желідегі су шығынын толтыратын суық судың жылуы шығарып тасталады.
4.1 – ішкі бөлімнің 2 -бағаны бойынша елді мекендерге (қалаға, кентке, селолық елді мекенге) есепті жылы жіберілген жылу энергиясының көлемі көрсетіледі.
4.1 – ішкі бөлімнің 3 - бағаны бойынша елді мекендерде (қалада, кентте, селолық елді мекенде) жылу энергиясының ысырабы көрсетіледі.
4.1 – ішкі бөлімнің 4 - бағаны бойынша елді мекендердің (қаланың, кенттің, селолық елді мекеннің) жылу және бу жүйелеріндегі жылу энергиясының ысырабы көрсетіледі.
6. Желілерді ауыстыру, олардың ерте тозуының алдын алу мақсатында жоспарлы-ескерту жұмыстарын өткізу болып табылады.
Жылу желілерінің ұзындығы орнату әдісіне тәуелсіз олардың трассасының ұзындығы бойынша анықталады, екі құбырымен жатқызылған: су желілері, бу құбырларына арналған тура және кері және бу желілеріне арналған конденсатор құбырлар. Ыстық сумен жабдықтау үшін пайдаланылатын басқа желілердің ұзындығы су желілерінің ұзындығында ескерілуі керек.
5.1 – ішкі бөлімде елді мекендердегі (қалада, кенттерде, селолық елді мекенде) жылу және бу желілерінің ұзындығы көрсетіледі. Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің (ӘАОЖ) кодтарын статистика органдарының қызметкерлері толтырады.
4-бөлімдегі 7-10 жолдардан басқа және 5-бөлімдегі көрсеткіштер жалпы кәсіпорын бойынша толтырылады.
7. Электр стансаның орналасқан электр (жылу) қуаты қуаттың үзілістері шегерілгендегі белгіленген қуатқа тең.
Егер электр стансасында жыл ішінде жаңа жабдық іске қосылмаса, ескісі қайтадан монтаждалмаса және істеп тұрған жабдық қайта маркаланбаса, есепті жылғы белгіленген орташа қуат есепті жылдың басындағы қуатқа тең.
Электр стансаның белгіленген орташа жылдық электр қуатын анықтаған кезде жөндеуде, қайта құруда, резервте, маусымдық және ұзақ уақыт тоқтап тұрған турбоагрегаттар мен басқа да механикалық қозғалтқыштардың, сондай-ақ синхрондық компенсатор режимінде жұмыс істейтін генераторлы қозғалтқыштардың қуаттары да есепке алынады.
Есепті жылғы орташа жұмыс қуаты пайдаланбай қалған қуат пен жөндеу қуаты шегерілгендегі орналасқан жұмыс қуатына тең.
8. 8-бөлімде электр энергиясы мен жылу энергиясын жіберуге арналған отын шығысына қазандықтағы күрделі жөндеуден кейін қазандарды құрғату, жағу және ыстық резерв үшін жұмсалған отындардың барлығы кіреді.
Табиғи жұмсалған отынды шартты отынға қайта есептеу мына формула бойынша есептеледі:
мұндағы:
– жұмсалған шартты отын, тонна;
– жұмсалған нақты отын, тонна;
– нақты отынның жұмыс массасына жану жылуы, килокалория/килограмм;
7000 – шартты отынның жану жылуы, килокалория/килограмм
Электр және жылу энергиясын өндіруге жұмсалатын отын қалдықтарының барлық түрлері: жаңқа, ұнтақ, бұтақ, кокс қоқымы, тағы сол сияқты есепке басқа отын түрлерімен бірдей енгізілуге тиіс.

5. В разделе 4 под отпуском тепловой энергии со станций понимается все отпущенное от электростанции (котельной, энергопредприятия) тепло за вычетом тепла, возвращенного на электростанцию с конденсатом производственного пара, обратной сетевой водой, «мятым паром», отработавшим у внешних потребителей, а также тепла холодной воды, восполняющей невозврат конденсата и потери сетевой воды.
По графе 2 подраздела 4.1 указывается объем отпущенной тепловой энергии в отчетном году населенным пунктам (городу, поселку, сельскому населенному пункту).
По графе 3 подраздела 4.1 указывается потери тепловой энергии в населенных пунктах (городе, поселке, сельском населенном пункте).
По графе 4 подраздела 4.1 указывается потери тепловой энергии на тепловых и паровых сетях населенных пунктов (города, поселка, сельского населенного пункта).
6. Замена сетей заключается в проведении планово-предупредительных работ с целью предотвращения их преждевременного износа.
Протяженность тепловых сетей определяется по длине их трассы независимо от способа прокладки, с уложенными двумя трубопроводами: прямого и обратного для водяной сети, паропровода и конденсатопровода для паровой сети. В протяженности водяной сети должна учитываться протяженность отдельных сетей, используемых для горячего водоснабжения.
В подразделе 5.1 указывается протяженность тепловых и паровых сетей в населенных пунктах (в городе, поселке, сельском населенном пункте). Коды Классификатора административно-территориальных объектов (КАТО) заполняются работниками органа статистики.
Показатели в разделе 4, кроме строк 7-10, и разделе 5 отражаются в целом по предприятию.
7. Располагаемая электрическая (тепловая) мощность равна установленной, за вычетом имеющихся разрывов мощности.
Средняя за отчетный год установленная мощность равна мощности на начало отчетного года, если в течение года не вводилось новое, не демонтировалось старое оборудование, и не производилась перемаркировка действующего оборудования.
При определении среднегодовой установленной электрической мощности электростанции в нее включается мощность турбоагрегатов и других механических двигателей, находящихся в ремонте, реконструкции, резерве, сезонной и длительной консервации, а также двигателей с генераторами, временно работающих в режиме синхронного компенсатора.
Средняя за отчетный год рабочая мощность равна располагаемой за вычетом эксплуатационного недоиспользования и ремонтной мощности.
8. В разделе 8 в расход топлива на отпуск электроэнергии и теплоэнергии включается все топливо, израсходованное в котельной с учетом расхода его на сушку котлов после капитального ремонта, растопки и горячий резерв.
Пересчет расхода натурального топлива в условное топливо производится по формуле:
,
где:
В – расход условного топлива, тонн;
Вн– расход натурального топлива, тонн;
– теплота сгорания натурального топлива на рабочую массу, килокалория/килограмм;
7000 – теплота сгорания условного топлива, килокалория/килограмм
Все виды топливных отходов: стружка, опилки, сучья, щепа, коксовая мелочь и так далее, расходуемые на производство электро и теплоэнергии, должны включаться в отчет наравне с другими видами топлива.

Отын-энергетикалық ресурстардың барлық түрлерін шартты отынға қайта есептеу үшін «Электр стансалары мен қазандықтардың жұмысы туралы есеп» жалпы мемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0281104, индексі 6-ТК, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулықтың қосымшасында оларды бірыңғай өлшем бірлігіне келтірудің калориялық коэффициенттері келтірілген. Отынды шартты отынға айналдыру келесідей формула бойынша жүргізіледі:
мұндағы:
С – шартты отынның бір тоннасы;
D – отынның 1 тоннасы (мың текше метр, мың киловатт-сағат, гигакалория);
k – шартты отынға айналдыру коэффициенті.
9. 10 бөлімнің 1 және 7 - жолдарында электр және жылу энергиясы үшін есепті жылдың соңына тұтынушылар берешегінің жалпы сомасы, оның ішінде халықтың, кәсіпорындардың, республикалық және жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың және басқа да тұтынушылардың берешегі көрсетіледі.
10 бөлімнің 2, 8 жолдары бойынша халықтың электр және жылу энергиясы үшін берешегі көрсетіледі.
10 бөлімнің 3, 9 жолдары бойынша шаруашылық серіктестік, акционерлік қоғам, өндірістік кооператив түрінде құрылатын коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың электр және жылу энергиясы үшін берешегі көрсетіледі.
10 - бөлімнің 4, 10 - жолдары бойынша республикалық бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың электр және жылу энергиясы үшін берешегі көрсетіледі.
10 - бөлімнің 5, 11 - жолдары бойынша жергілікті бюджет есебінен ұсталатын ұйымдардың электр және жылу энергиясы үшін берешегі көрсетіледі.
10 - бөлімнің 6, 12 - жолдары бойынша қоғамдық бірлестіктер, тұтыну кооперативтері, қоғамдық қорлар, діни бірлестіктер және өзге де нысанында құрылатын коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғалардың, сондай-ақ жоғарыда аталған тұтынушылардың санатына кірмеген басқа да тұлғалардың электр және жылу энергиясы үшін берешегі көрсетіледі.
10. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3-бөлім. «Электр энергиясы және орнатылған есепке алатын құралдардың саны туралы мәліметтерді көрсетіңіз»:
3 - жол = 4, 5, 6 - жолдардың .
2) 4-бөлім. «Жылу энергиясы туралы мәліметтерді көрсетіңіз»:
1 - жол = 2, 3, 4, 5 - жолдардың ;
7 - жол = 8, 10 - жолдардың ;
11 - жол = 12, 13, 14, 15 - жолдардың = 1 – жол + 6 – жол – 16 – жол – 18 - жол;
3) 5-бөлім. «Жылу желілерінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен»:
1 - жол = 2, 3, 4, 5 - жолдардың ;
6 - жол 1 - жол;
7 - жол 1 - жол;
8 - жол 7 - жол және 1 - жол;
9 - жол 8 - жол.
4) 5.1-бөлімше. «Елді мекендердегі жылу желілерінің ұзындығын көрсетіңіз, километрмен»:
2 - баған әр жол үшін 3, 4 - бағандардың ;

Для пересчета всех видов топливно-энергетических ресурсов в условное топливо, в приложении к Инструкции по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе электростанций и котельных» (код 0281104, индекс 6-ТП, периодичность годовая) приведены калорийные коэфициенты для приведения к единой единице измерения. Пересчет натурального топлива в условное топливо производится по формуле:
С = D * k
где:
C – 1 тонна условного топлива;
D – 1 тонна натурального топлива (тысяча кубических метров, тысяча киловатт-часов, гигакалория);
k – коэффициент пересчета в условное топливо.
9. В строках 1, 7 раздела 10 указывается общая сумма задолженности потребителей на конец отчетного года за электрическую и тепловую энергию, в том числе задолженность населения, предприятий, организаций, содержащихся за счет республиканского и местного бюджета и других потребителей.
По строкам 2, 8 указывается задолженность населения за электрическую и тепловую энергию.
По строкам 3, 9 указывается задолженность за электрическую и тепловую энергию юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, которые создаются в форме хозяйственного товарищества, акционерного общества, производственного кооператива.
По строкам 4, 10 указывается задолженность за электрическую и тепловую энергию организаций, содержащихся за счет республиканского бюджета.
По строкам 5, 11 указывается задолженность за электрическую и тепловую энергию организаций, содержащихся за счет местного бюджета.
По строкам 6, 12 указывается задолженность за электрическую и тепловую энергию юридических лиц, являющихся некоммерческими организациями, которые создаются в форме общественного объединения, потребительского кооператива, общественного фонда, религиозного объединения и в иной форме, а также других лиц, не вошедших в вышеукзанные категории потребителей.
10. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 3. «Укажите сведения об электроэнергии и количестве установленных приборов учета»:
строка 3 = строк 4, 5, 6.
2) Раздел 4. «Укажите сведения о теплоэнергии»:
строка 1 = строк 2, 3, 4, 5;
строка 7 = строк 8, 10;
строка 11 = строк 12, 13, 14, 15 = строка 1 + строка 6 - строка 16 - строка 18.
3) Раздел 5. «Укажите протяженность тепловых сетей, в километрах»:
строка 1 = строк 2, 3, 4, 5;
строка 6 < строка 1;
строка 7 < строка 1;
строка 8 < строка 7 и строка 1;
строка 9 < строка 8.
4) Подраздел 5.1 «Укажите протяженность тепловых сетей в населенных пунктах, в километрах»:
графа 2 >  граф 3, 4 для каждой строки;

3 - баған әр жол үшін 2 - баған;
4 - баған әр жол үшін 2 - баған;
5 - баған әр жол үшін 4 - баған және 2-баған;
5) 9-бөлімше. «Апаттардың және агрегаттардың апатты жөндеуде бос тұрғанын көрсетіңіз»:
1 - жол = 2, 3 - жолдардың .
6) 10 - бөлім «Жіберілген электр және жылу энергиясы үшін тұтынушылардың берешек сомасын көрсетіңіз»:
1 - жол = 2, 3, 4, 5, 6 - жолдардың ;
7 - жол = 8, 9, 10, 11, 12 - жолдардың .
7) Бөлімдер арасындағы бақылау:
4.1 - бөлімшедегі 2 - бағанның жолдардың = 4 - бөлімнің 11 - жолы;
4.1 - бөлімшедегі 3 - бағанның жолдардың = 4 - бөлімнің 16 - жолы;
4.1 - бөлімшедегі 4 - бағанның жолдардың = 4 - бөлімнің 17 - жолы.
5.1 - бөлімшедегі 2 - бағанның жолдардың = 5 - бөлімнің 1 - жолы;
5.1 - бөлімшедегі 3 - бағанның жолдардың = 5 - бөлімнің 6 - жолы;
5.1 - бөлімшедегі 4 - бағанның жолдардың = 5 - бөлімнің 7 - жолы;
5.1 - бөлімшедегі 5 - бағанның жолдардың = 5 - бөлімнің 8 - жолы.
Электр стансалары мен қазандықтардың
жұмысы туралы есеп» жалпы мемлекеттік
статистикалық байқаудың статистикалық
нысанын (коды 0281104, индексі 6-ТК,
кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі
нұсқаулығына қосымша
Шартты отынға айналдыру коэффициенттері
Отын және энергия түрі*
Өлшем бірлігі
Шартты отынның тоннасына айналдыру коэффициенттері
Тас көмір
тонна

графа 3 < графа 2 для каждой строки;
графа 4 < графа 2 для каждой строки;
графа 5 < графа 4 и графа 2 для каждой строки.
5) Раздел 9. «Укажите число аварий и простои агрегатов в аварийном ремонте»:
строка 1 = строк 2, 3.
6) Раздел 10. «Укажите сумму задолженности потребителей за отпущенную электрическую и тепловую энергию»:
строка 1 = строк 2, 3, 4, 5, 6;
строка 7 = строк 8, 9, 10, 11, 12.
7) Контроль между разделами:
строк графы 2 подраздела 4.1 = строке 11 раздела 4;
строк графы 3 подраздела 4.1 = строке 16 раздела 4;
строк графы 4 подраздела 4.1 = строке 17 раздела 4.
строк графы 2 подраздела 5.1 = строке 1 раздела 5;
строк графы 3 подраздела 5.1 = строке 6 раздела 5;
строк графы 4 подраздела 5.1 = строке 7 раздела 5;
строк графы 5 подраздела 5.1 = строке 8 раздела 5.
Приложение к Инструкции по
заполнению статистической
формы общегосударственного
статистического наблюдения
«Отчет о работе электростанций и
котельных» (код 0281104, индекс
6-ТП, периодичность годовая)
Коэффициенты пересчета в условное топливо
Вид топлива и энергии*
Единицы
измерения
Коэффициенты пересчета в
тонны условного топлива
Уголь каменный
тонн