Әлеуметтік статистика бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 10 қыркүйектегі № 254 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 15 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6569 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Төрағасының 2014 жылғы 14 қарашадағы № 48 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Төрағасының 14.11.2014 № 48 бұйрығымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертуі!
Бұйрық 2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі (4-т. қараңыз).
«Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
2) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
3) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
4) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
5) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
6) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
7) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
8) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
9) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
10) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
11) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
12) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
13) «Мектепке дейінгі ұйымның есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 1331104, индексі 85-К, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес;

Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по социальной статистике и инструкций по их заполнению
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 сентября 2010 года № 254. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2010 года № 6569. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 14 ноября 2014 года № 48
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 14.11.2014 № 48 (вводится в действие с 01.01.2015).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4
В соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" от 19 марта 2010 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
2) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
3) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
4) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
5) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
6) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
7) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
8) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
9) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
10) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
11) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
12) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
13) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет дошкольной организации" (код 1331104, индекс 85-К, периодичность годовая), согласно приложению 13 к настоящему приказу;

14) «Мектепке дейінгі ұйымның есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 1331104, индексі 85-К, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес;
15) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
16) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
17) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
18) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
19) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
20) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
21) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
22) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
23) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі);
24) күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                      Ә. Смайылов
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасының
Денсаулық Сақтау министрі
С. Қайырбекова
2010 жылғы 13 қыркүйек
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушы
М. Сарыбеков
2010 жылғы 14 қыркүйек
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
қорғау министрі
Г. Әбдіқалықова

14) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет дошкольной организации" (код 1331104, индекс 85-К, периодичность годовая), согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014).
16) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
17) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
18) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
19) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
20) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
21) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
22) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014); годовая), согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014);
24) утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013  № 227 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном  законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель                               А. Смаилов
СОГЛАСОВАН
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
_____________ С. Каирбекова
13 сентября 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр образования и науки
Республики Казахстан
_____________ Б. Жумагулов
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности
министра образования и науки
Республики Казахстан
_____________ М. Сарыбеков
14 сентября 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр труда и социальной защиты
Республики Казахстан
_____________ Г. Абдыкаликова

2010 жылғы 15 қыркүйек
РҚАО-ның ескертпесі!
1 - 12 қосымшалардың күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 10 қыркүйек
№ 254 бұйрығына
13-қосымша
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының 2012.06.29 № 160 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
13-қосымша
Приложение 13 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 10 сентября 2010 года № 254
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша
статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Аумақтық статистика органына тапсырылады
Представляется территориальному органу
статистики
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген
әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является
административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики
Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
1331104
Код статистической формы
1331104
Мектепке дейінгі ұйымның есебі
Отчет дошкольной организации
85-К
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жылдық
Годовая
Меншік нысаны мен ведомстволық тиістілігіне қарамастан (Экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы жіктеуішінің 85.10 кодына сәйкес) мектепке дейінгі тәрбие мен
балаларды оқытуды жүзеге асыратын мектепке дейінгі ұйымдар тапсырады.
Представляют дошкольные организации, осуществляющие дошкольное воспитание и обучение
детей (согласно коду 85.10 Общего классификатора видов экономической деятельности),
независимо от форм собственности и ведомственной принадлежности.
Тапсыру мерзімі – 25 қаңтар.
Срок представления – 25 января.
БСН коды
код БИН

15 сентября 2010 года
Примечание РЦПИ!
Приложения 1 - 12 утратили силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013 № 227 (вводится в действие с 01.01.2014).
Приложение 13
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 10 сентября 2010 года № 254
Сноска. Приложение 13 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 29.06.2012 № 160 (вводится в действие с 01.01.2013).
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
13-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша
статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Аумақтық статистика органына тапсырылады
Представляется территориальному органу
статистики
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген
әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является
административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики
Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
1331104
Код статистической формы
1331104
Мектепке дейінгі ұйымның есебі Отчет дошкольной организации
85-К
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жылдық
Годовая
Меншік нысаны мен ведомстволық тиістілігіне қарамастан (Экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы жіктеуішінің 85.10 кодына сәйкес) мектепке дейінгі тәрбие мен
балаларды оқытуды жүзеге асыратын мектепке дейінгі ұйымдар тапсырады.
Представляют дошкольные организации, осуществляющие дошкольное воспитание и обучение
детей (согласно коду 85.10 Общего классификатора видов экономической деятельности),
независимо от форм собственности и ведомственной принадлежности.
Тапсыру мерзімі – 25- қаңтар.
Срок представления – 25 января.
БСН коды
код БИН

10.1.10
Ауладағы дәретханалар
Надворные туалеты
Атауы                                         Мекенжайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
______________________________________________ Телефон ________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны       Электрондық почта мекенжайы
Фамилия и телефон исполнителя                 Адрес электронной почты _________________
Телефон ______________________________________
Басшы                                        (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель ________________________________ (Ф.И.О., подпись) ______________________
Бас бухгалтер                               (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер ___________________________ (Ф.И.О., подпись) ______________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 254 бұйрығына 14-қосымша
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының 2012.06.29 № 160 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Мектепке дейінгі ұйымның есебі» жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
(код 1331104, 85-К индексі, кезеңділігі жылдық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Мектепке дейінгі ұйымның есебі» (код 1331104, 85-К индексі, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) оқшау бөлмедегі орындар саны – науқас балалар стационарға жатқызылғанға дейін немесе оларды мектепке дейінгі ұйымнан үйіне алып кеткенге дейін болатын жеке үй-жайдағы орындар саны.
2) есту мүшесі бұзылған балаларға арналған топтар – нашар еститін, кейін саңырау болған және саңырау балаларға арналған топтар.
3) сөйлеуі бұзылған балаларға арналған топтар – есітуі қалыпты және бастапқы интелектісі сақталған да сөйлеу ауыр бұзылған балаларға, ерні мен таңдайының туа бітті кемістігіне байланысты операциядан кейін сөйлеуі бұзылған балаларға, тұтығумен ауыратын балалар, сөйлеу қабілеті нашар балаларға арналған топтар.
4) көру қабілеті бұзылған балаларға арналған топтар – нашар көретін балаларға, қыли көзді және амблиопиясы бар балалар, кемістігі күрделі (соқыр және нашар көретін, интелектісі бұзылған немесе тірек-қозғалыс аппараты аздап салданған) балаларға арналған топтар.

10.1.10
Ауладағы дәретханалар
Надворные туалеты
Атауы                                         Мекенжайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
______________________________________________ Телефон ________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны       Электрондық почта мекенжайы
Фамилия и телефон исполнителя                 Адрес электронной почты _________________
Телефон ______________________________________
Басшы                                        (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель                                  (Ф.И.О., подпись)
Бас бухгалтер                               (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер                             (Ф.И.О., подпись)
М.О.
М.П.
Приложение 14
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 10 сентября 2010 года № 254
Сноска. Приложение 14 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 29.06.2012 № 160 (вводится в действие с 01.01.2013).
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет дошкольной организации» (код 1331104, индекс 85-К,
периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет дошкольной организации» (код 1331104, индекс 85-К, периодичность годовая) (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет дошкольной организации» (код 1331104, индекс 85-К, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) число мест в изоляторе – число мест отдельного помещения, в котором находятся больные дети до помещения их в стационар или до взятия ребенка из дошкольной организации;
2) группы для детей с нарушением слуха - группы для слабослышащих, позднооглохших и глухих детей;
3) группы для детей с нарушением речи - группы для детей с тяжелыми нарушениями речи при нормальном слухе и первично сохранном интеллекте, с нарушением речи после операции в связи с врожденными дефектами губ и неба, страдающих заиканием, страдающих недоразвитием фонетической стороны речи;
4) группы для детей с нарушением зрения - группы для слабовидящих детей, группы для детей с косоглазием и амблиопией, со сложными дефектами (слепые и слабовидящие дети, имеющие нарушение интеллекта или негрубое нарушение опорно-двигательного аппарата);

5) интеллектісі бұзылған (ақыл-есі кем) балаларға арналған топтар – есуастық сатысындағы (ауыр емес түрі) олигофрения диагнозы бар балаларға арналған топтар.
6) тірек-қозғалыс аппараты бұзылған балалар топтары – интелектісі қалыпты немесе психикасы мен сөйлеуі қайталама кешеуілдеген, тірек-қозғалыс аппаратының қызметі бұзылған (жарақат алу, полиомиелит, церебралды салдың жеңіл түрлері, қол мен аяқтың туа біткен және кейіннен пайда болған кемістігі, буындардың жұқпалы қабынуы, омыртқаның қисаюы салдарлары бар) балалар топтары.
3. Статистикалық нысанды ведомстволық тиістілігі мен меншік нысанына қарамастан мектепке дейінгі ұйым (балабақша, мектеп-балабақша кешені, бөбекжай-бақша, бөбекжай және мектепке дейінгі шағын-орталықтар) толтырады және мемлекеттік статистика органдарына тапсырады.
Статистикалық нысанды, сондай-ақ жыл ортасында немесе жыл соңында ашылған мектепке дейінгі ұйым, сондай-ақ есепті жылы күрделі жөндеуде тұрған мектепке дейінгі тұрақты ұйым да толтырады. Мектеп-балабақша кешені статистикалық нысанды тек мектеп жасына дейінгі балаларға ғана толтырады.
Статистикалық нысанның барлық көрсеткіштері мектепке дейінгі ұйымдағы бастапқы есепке алу құжаттамалары - бұйрықтар мен өкімдер кітабы, балаларға арналған жолдамалар, қызметкерлердің жеке істері, баланың медициналық картасы, жұқпалы ауруларды тіркеу журналы, балалардың күн сайынғы келуін есепке алу табелі, техникалық төлқұжат т.с.с. деректері бойынша толтырылады.
4. 1.1-1.6-сұрақтарда тиісті торды «V» белгісімен белгілейді.
5. 1.4-сұрақтарда ұйымның жұмыс істеу режимін көрсетіледі.
6. 1.5-сұрақтарда мектепке дейінгі ұйымның бейінін көрсету қажет. Мектепке дейінгі ұйымда бейіні осы статистикалық нысанда көзделмеген балаларға арналған топ ұйымдастырылған жағдайда «басқа бейін» 1.5.6-жолына деп көрсету және мұндай топтың бейіні толық жазылады.
7. 1.6-бөлімде мектепке дейінгі ұйым ғимаратының техникалық жағдайын көрсету қажет. Күрделі жөндеуде тұрған мектепке дейінгі ұйым статистикалық нысанда күрделі жөндеу басталғанға дейінгі өз қызметін сипаттайтын көрсеткіштерді толтырады.
Балабақша бастап күрделі жөндеуге қойылған жағдайда, статистикалық нысанда мұндай бала-бақша 1.6-бөлімде 1.6.4-жолдағы белгіні қояды, ал 4- және 5-бөлімдерде балалардың күрделі жөндеуге дейін ұйымға келуі мен сырқаттануы туралы барлық деректер толтырылады, балалардың орташа жылдық саны ұйымның күрделі жөндеуге жабылғанына дейінгі әр айдағы балалар саны туралы деректер бойынша анықталады, 6-, 7-бөлімдерде қызметкерлер туралы деректер, 9-бөлімде күрделі жөндеу басталғанға дейінгі үй-жайлар туралы мәліметтер (1-, 2-жолдар) келтіріледі. Егер мектепке дейінгі ұйым күрделі жөндеу салдарынан есепті жылы жұмыс істемесе, онда ол тек 6-, 7-, 9-бөлімдерін толтырады. әкімшілігі бар, бірақ балалармен қамтылмаған мектепке дейінгі ұйым күрделі жөндеуде тұрған ұйым сияқты осы көрсеткіштерді толтырады. Егер мектепке дейінгі ұйым жыл соңында таратылса, онда ол статистикалық нысанның тек 4- және 5-бөлімдері бойынша толтырады.

5) группы для детей с нарушением интеллекта (умственно отсталых) - группы для детей с диагнозом олигофрении в степени дебильности (несложные формы);
6) группы для детей с нарушением опорно-двигательного аппарата - группы для детей с нарушением функции опорно-двигательного аппарата (в результате последствия травм, полиомиелита, с легкими формами церебральных параличей, врожденными и приобретенными дефектами верхних и нижних конечностей, последствиями инфекционных полиартритов, сколиозом) с нормальным интеллектом или вторичной задержкой психического и речевого развития.
3. Статистическую форму заполняют и представляют в органы государственной статистики дошкольные организации (детский сад, комплекс школа-детский сад, ясли-сад, ясли, дошкольные мини-центры), независимо от ведомственной принадлежности и формы собственности. Статистическую форму заполняет также дошкольная организация, которая открыта в середине или конце года, а также дошкольная организация, находящаяся в отчетном году на капитальном ремонте. Комплекс школа-детский сад заполняет статистическую форму только на детей-дошкольников.
Все показатели статистической формы заполняются по данным первичной учетной документации, имеющейся в дошкольной организации - книги приказов и распоряжений, путевок на детей, личных дел работников, медицинской карте ребенка, журнала регистрации инфекционных заболеваний, табеля учета ежедневной посещаемости детьми, технического паспорта и так далее.
4. В вопросах 1.1-1.6 соответствующая ячейка отмечается знаком «V».
5. В вопросе 1.4 указывается режим работы дошкольной организации.
6. В вопросе 1.5 указывается профиль дошкольной организации. Если в дошкольной организации организована группа для детей, профиль которой не предусмотрен в статистической форме, в строке 1.5.6 указывается «другой профиль» и подробно записывается профиль такой группы.
7. В вопросе 1.6 указывается техническое состояние здания дошкольной организации. Дошкольная организация, находящаяся на капитальном ремонте, в статистической форме заполняет показатели, характеризующие ее деятельность до начала капитального ремонта.
В случае, если детский сад поставлен на капитальный ремонт, в статистической форме такой детский сад в разделе 1.6 ставит отметку в строке 1.6.4, а в разделах 4 и 5 заполнит все данные о посещаемости и заболеваемости до закрытия на капремонт, среднегодовую численность детей определит по данным каждого месяца о численности детей до закрытия организации на капремонт, в разделах 6, 7 приводит данные о работниках, в разделе 9 сведения о помещениях до начала капремонта (строки 1, 2). Если дошкольная организация из-за капитального ремонта не работала в отчетном году, то она заполняет только разделы 6, 7, 9. Дошкольная организация, имеющая администрацию, но не укомплектованная детьми, заполняет по тем же показателям, как и дошкольная организация, находящаяся на капитальном ремонте. Если дошкольная организация ликвидирована на конец года, то она заполняет статистическую форму только по разделам 4 и 5.

8. 2-бөлімдегі 1-жолда есепті жылдың соңында мектепке дейінгі ұйымның тізімінде (31-желтоқсанда) тұрған балалардың саны туралы деректер бұл күні балалар мектепке дейінгі ұйымға келгеніне немесе келмегеніне қарамастан келтіріледі. Үзіліспен жұмыс істейтін мектепке дейінгі ұйым, балалардың саны туралы деректерді үзіліс алдындағы соңғы жұмыс айындағы тізім бойынша береді.
Жыл ішінде бөбекжай мен балабақшаны біріктірген және осы екі ұйымның базасында мектепке дейінгі аралас «бөбекжай-балабақша» ұйымын құрған кезде статистикалық нысанға бұрынғы бөбекжай мен бұрынғы бала- бақшадағы балалар саны туралы жиынтық деректерді енгізіледі.
2-8-бағандарда балалардың жалпы санынан әр жастағы балалар саны туралы деректер көрсетіледі. Егер статистикалық нысанды толтыру кезінде бөбекжайда балабақшаға ауыстырылмаған үш жастағы сәбилер болса немесе статистикалық нысанды толтыру кезінде бұл бөбекжайды «бөбекжай-бақша» деп атау туралы шешім әлі де қабылданбаса, онда үш жасар сәбилер саны туралы мәліметтер 3-бағанда келтіріледі.
9-бағанда жалпы білім беретін мектептің бірінші сыныбының бағдарламасы бойынша оқитын балалар саны көрсетіледі. 10-бағанда мектеп алды дайындықпен қамтылған балалар саны туралы деректер келтіріледі. Мектеп-бала бақша кешені бұл бағандарды толтырмайды, өйткені мектеп алды және 1-сыныптардың оқушылары туралы мәліметтер "Жалпы білім беретін күндізгі мектептің есебі" (индексі ЖМ-1, коды 1321104 кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанында келтіріледі.
11-бағанда тәрбиеленушілердің негізгі контингентіне енгізілмейтін және мектепке дейінгі ұйымда жарты күн болатын мектеп алды дайындықпен қамтылған оқушылардың саны туралы мәліметтер келтіріледі.
9. 3-бөлімде барлық жастағы және 3 және одан үлкен жастағы балаларға арналған топтар мен орындардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-жолда шипажайлық және арнаулы мақсаттағы оқу орындарындағы барлық топтар мен орындардың саны туралы деректер көрсетіледі, содан кейін олар туралы мәліметтерді 2 және 3-жолдарға бөліп көрсетеді; 4-жолда балалар 24 сағат бойы болатын топтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
10. 4-бөлімде балалардың топтарда өткізген күндерінің саны (адам-күн) есепті жылдың әрбір күнінде мектепке дейінгі ұйымға келген (келмеген) балалардың санын жиынтықтау жолымен мектепке дейінгі ұйымға келу табелі негізінде анықталады.
Мектепке дейінгі ұйымда болған күндерді есептегенде оның ішінара (толық жүктемемен емес, бір мезгіл ғана) жұмыс істеген күндері де ескеріледі. Баланың мектепке дейінгі ұйымда тәулік ішінде қанша уақыт болуына қарамастан аз ғана уақытқа келіп-кетуі толық бір күн деп есептеледі. Келмеген күндер саны туралы деректер де тиісінше толтырылады.
Есепті жылы мектепке дейінгі ұйымның жұмыс күндерінің санын анықтау үшін (5-жол) оның балаларды қабылдаған барлық күндерінің деректері пайдаланылады. Демалыс, мереке күндері, жазғы уақытта (егер мектепке дейінгі ұйым бұл кезеңде жабық болса), күрделі жөндеу, түрлі апаттар мен басқа да техникалық себептер салдарынан жұмыс істемеген күндері жұмыс күндерінің санына қосылмайды. Егер мектепке дейінгі ұйым жұмыс істеуді 1 қаңтардан кешірек бастаса, онда мұндай мекеменің жұмыс күндерінің саны балаларды қабылдаған бірінші күнінен бастап анықталады.

8. В строке 1 раздела 2 приводятся данные о численности детей, состоящих на конец отчетного года на 31 декабря, в списках дошкольной организации, независимо от того, посетили дети в этот день дошкольную организацию или нет. Дошкольная организация, работающая с перерывом, приводит данные о численности детей по списку за последний месяц работы перед перерывом.
При объединении в течение года детских яслей и детского сада и создании на базе этих двух организаций комбинированной дошкольной организации «ясли-сад», в статистическую форму включаются суммарные данные о численности детей бывших детских яслей и бывшего детского сада.
Из общего числа детей в графах 2-8 показывают сведения о численности детей по каждому возрасту. Если в детских яслях на дату заполнения статистической формы еще находились дети в возрасте трех лет, непереведенные в детский сад, или к моменту заполнения статистической формы еще не принято решение о переименовании этих детских яслей в «ясли-сад», то сведения о числе трехлетних детей приводятся в графе 3.
В графе 9 показывается численность детей, которые занимаются по программе первого класса общеобразовательной школы, в графе 10 численность детей, охваченных предшкольной подготовкой. Комплекс «школа-детский сад» эти графы не заполняет, так как сведения об учащихся предшкольных и 1 классов представляются в статистической форме «Отчет дневной общеобразовательной школы» (код 1321104, индекс ОШ-1, периодичность годовая).
В графе 11 приводятся сведения о численности учащихся, охваченных предшкольной подготовкой, которые не включаются в основной контингент воспитанников и в дошкольной организации находятся неполный день.
9. В разделе 3 сведения о количестве групп и мест указываются для детей всех возрастов и отдельно для детей в возрасте 3 года и старше.
В строке 1 приводятся данные о числе всех групп и мест, включая санаторные и специального назначения, сведения о которых затем выделяют по строкам 2 и 3. В строке 4 выделяют сведения о группах с 24 часовым пребыванием детей.
10. В разделе 4 число дней, проведенных в группах детьми (пропущенных детьми), определяется путем суммирования числа детей, посетивших (пропустивших) дошкольную организацию за каждый день отчетного года на основе табелей посещаемости дошкольной организации (в человеко-днях).
При подсчете числа проведенных дней учитываются и те дни, которые дошкольная организация работала частично (не с полной нагрузкой, часть дня). Какова бы ни была длительность пребывания ребенка в дошкольной организации в течение суток, его пребывание учитывается как один день. Соответственно заполняются данные о числе пропущенных дней.
В строке 5 для определения числа дней работы дошкольной организации в отчетном году используются данные обо всех днях, в которые организация принимала детей. В число дней работы не включаются выходные, праздничные дни, нерабочие дни в летний период (если дошкольное учреждение закрыто на этот период), нерабочие дни из-за капитального ремонта, различных аварий и других технических причин. Если дошкольная организация начала работать не с первого января, а позднее, то число дней работы в таком учреждении определяют со дня первого приема детей.

6-жолда 1-ақпаннан бастап әр айдың 1-жұлдызына олардың тізімдік құрамын жинақтау және алынған санды мектепке дейінгі ұйыммен жұмыс істеген айлардың санына бөлу жолымен анықталатын балалардың орташа жылдық саны келтіріледі, сондай-ақ 3 және одан үлкен жастағы балалардың орташа жылдық саны анықталады.
11. 5-бөлімде мектепке дейінгі ұйымда баланың бір күн және одан да көп уақыт болмауына әкеп соқтырған, ауырған, жарақат алған және уланған барлық жағдайлар көрсетіледі.
2-бағанда - есепті жылы балалардың жасына қарамастан барлық тіркелген науқастану оқиғаларының саны, 4-бағанда - 3 және одан үлкен жастағы балалардың 3 және 5 қыздардан сәйкес деректер тиісінші (баланың ауырған кездегі жасы ескеріледі) науқастану оқиғаларының саны көрсетіледі.
10-жолда вирусты өкпенің қабынуымен, пневмококковамен, сондай-ақ басқа да бактериялық өкпенің қабынуымен, асқынған өткір интерстициалды өкпенің қабынуымен, бронх өкпенің қабынуымен және басқа өткір өкпенің қабынуымен науқастану жағдайлары енгізіледі; өткір жұқпалы аурулардан (тұмау, қызылша, көкжөтел және басқалар) кейін болған созылмалы интерстициалды өкпенің қабынуынан және өкпенің қабынуылармен сырқаттану жағдайлары туралы деректер енгізілмейді.
12. 6-бөлімде мектепке дейінгі ұйымдағы қоса атқарушыларды қоса алғанда, барлық қызметкерлердің нақты саны туралы деректер және олардың білім деңгейі келтіріледі.
Жүктілігі мен босануға дейінгі және нәрестесі 3 жасқа толғанға дейін бала күтіміне арналған демалыстағы уақытша жұмыста болмаған қызметкерлер енгізілмейді.
11-жолда психологтардың, ана (орыс, шетел) тілі мұғалімдерінің және басқаларының саны туралы деректер көрсетіледі.
12-жолда медбикелер, аға медбикелер, үйде емдейтін медбикелер, фельдшерлер туралы мәліметтер көрсетіледі.
2-жолдан 16 және 17-жолдарға толық және толық емес жүктемемен жұмыс істейтін педагог қызметкерлердің саны бөлінеді.
Егер мектеп-бала бақшада меңгеруші лауазымының орнына директордың лауазымы енгізілген болса, ол туралы мәліметтер статистикалық нысанға (3-жолға) енгізілмейді, ол тек "Жалпы білім беретін күндізгі мектептің есебі" индексі ЖМ-1, 1321104 коды) кезеңділігі жылдық статистикалық нысанында көрсетіледі.
13. 7-бөлімде педагогикалық еңбек өтілі бойынша педагог қызметкерлер бөлінеді.
14. 8-бөлімде топтардағы тәрбиешілердің балалармен жұмыс жүргізетін тілі (тілдері) және бұл топтардағы балалар саны көрсетіледі.
15. 9-бөлімде алаң толық (ондықсыз) шаршы метрмен көрсетіледі. Жалпы алаңға балаларды орналастыруға арналған бос және бос емес бөлмелердің, меңгеруші мен дәрігер кабинеттерінің, қосалқы жайлардың, ас үйдің, дәліздің, киім ілетін, жуынатын бөлмелердің, вестибюлдердің, кіріберістердің алаңы кіреді. Үй-жайлардың жалпы алаңына мектепке дейінгі ұйымның қажеттіліктері үшін жертөлелер мен жартылай жертөлелердің пайдаланылатын бөлігін де есепке алған жөн.
Жертөлелер мен жартылай жертөлелердің бос алаңы, қоймалардың жүк тұрған алаңы, сондай-ақ баспалдақтардың, санитарлық тораптар мен ауладағы құрылыстардың (сарайлар, гараждар, ат қоралар және тағы сол сияқты) алып отырған алаңы жалпы алаңға қосылмайды.
Егер мектеп-балабақшада, мектептпен, мектепке дейінгі ұйымдармен пайдаланатын үй-жайлар (мәселен, акт залы) болса, оның көлемі осы статистикалық нысанда көрсетіледі.
2-жолда барлық үй-жайлардың жалпы алаңынан топ ұяшықтарының алаңы көрсетіледі, оған қабылдау, ойын-сауық, ұйықтайтын, дәретханалық және ас үй бөлмелерінің көлемі кіреді.
Алаңы туралы деректерді толтыру үшін мектепке дейінгі ұйымның техникалық төлқұжаты пайдаланылады.

В строке 6 приводится среднегодовая численность детей, которая определяется путем суммирования их списочного состава на 1-е число каждого месяца, начиная с 1 февраля и деления полученной суммы на число проработанных дошкольной организацией месяцев. Также определяется среднегодовая численность детей в возрасте 3 года и старше.
11. В разделе 5 отражаются все случаи заболеваний, травм и отравлений, повлекших за собой отсутствие ребенка в дошкольной организации на один день и более.
В графе 2 показывается общее число зарегистрированных случаев заболеваний за отчетный год независимо от возраста детей в графе 4 - число случаев заболеваний у детей в возрасте 3 года и старше, в графах 3 и 5 соответственно показатели по девочкам, (возраст детей учитывается на момент заболевания).
В строку 10 включаются случаи заболевания пневмонией вирусной, пневмококковой, а также другие бактериальные пневмонии, острая интерстициальная пневмония, бронхопневмонию без других указаний и прочие острые пневмонии. Не включаются данные о случаях заболевания хронической интерстициальной пневмонией и пневмониями, возникшими после острых инфекций (гриппа, кори, коклюша и другие).
12. В разделе 6 приводятся данные о фактической численности всех работников дошкольной организации, включая совместителей, и их образовательный уровень.
В раздел не включаются работники, временно отсутствующие в связи с их уходом в отпуск по беременности и родам и в отпуск по уходу за ребенком до достижения им возраста 3-х лет.
В строке 11 показываются данные о численности психологов, учителей родного (русского, иностранного) языка и другие.
В строке 12 указываются сведения о медицинских сестрах, старших медицинских сестрах, патронажных сестрах, фельдшерах.
Из строки 2 по строкам 16 и 17 распределяется численность педагогического персонала, работающих с полной и неполной нагрузкой.
Если в школе-детском саду вместо должности заведующего введена должность директора, сведения о нем по строке 3 данного раздела не включаются, а показываются в статистической форме «Отчет дневной общеобразовательной школы» (код 1321104, индекс ОШ-1, периодичность годовая).
13. В разделе 7 педагогический персонал распределяется по стажу педагогической работы.
14. В разделе 8 указывается язык (языки) работы воспитателей с детьми в группах и численность детей в этих группах.
15. В разделе 9 площадь указывается в целых (без десятых) квадратных метрах. В общую площадь включается площадь занятых и свободных комнат для размещения детей, площадь кабинетов заведующего и врача, площадь подсобных помещений, кухни, коридоров, раздевалок, умывальных комнат, вестибюлей, сеней.
В общей площади помещений учитывается также та часть подвалов и полуподвалов, которая используется для нужд дошкольной организации. Не включается в общую площадь свободная площадь подвалов и полуподвалов, площадь занятая под склады, а также площадь лестничных клеток, санузлов и надворных построек (сараев, гаражей, конюшен и тому подобное). Если в школе-детском саду есть помещения, которые используются как школой, так и дошкольной организацией (актовый зал), то площадь этого помещения указывается в данной статистической форме.
Из общей площади всех помещений в строке 2 показывают площадь групповых ячеек, которые включают помещения приемной, игральной, спальни, туалетной и буфетной комнат. Для заполнения данных о площади используют технический паспорт дошкольной организации.

16. 10-бөлімде мектепке дейінгі ұйымдағы әр түрлі құрылыс және абаттандыру түрлерінің болуы туралы мәліметтер келтіріледі. Барлық жолдар бойынша жауаптың бірін таңдау қажет.
Ескертпе: Х – осы айқындама толтыруға жатпайды.
17. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2-бөлім. «Мектепке дейінгі ұйымдағы балалар саны»:
әрбір жол үшін 1-баған = 2-8 бағандардың -сына
әрбір баған үшін 2-жол 1-жолдан
әрбір жол үшін 9-баған 1-бағаннан
әрбір жол үшін 10-баған 1-бағаннан;
2) 3-бөлім. «Есепті жылдың соңында мектепке дейінгі ұйымдағы топтар мен орындардың нақты бары»:
3-5-бағандар бойынша 2, 3, 4-жолдар 1-жолдан
2-4-жолдар бойынша 2-баған 1-бағаннан
2-4-жолдар бойынша 4-баған 3-бағаннан
егер 2-4-жолдар бойынша 1 баған 0, онда 5 баған 0;
3) 4-бөлім. «Есепті жылы мектепке дейінгі ұйымға келуі»:
әрбір жол үшін 2 баған 1-бағаннан, 5-жолды қоспағанда
әрбір баған үшін 2-жол = 3-4-жолдардың -сына
5-жол 366 күндерден;
4) 5-бөлім. «Есепті жылы балалардың науқастану жағдайларының саны»:
әрбір баған үшін 1-жол = 2-12-жолдардың -сына
әрбір жол үшін 3-баған 2-бағаннан
әрбір жол үшін 5-баған 4-бағаннан
әрбір жол үшін 4-баған 2-бағаннан
әрбір жол үшін 5-баған 3-бағаннан;
5) 6-бөлім. «Есепті жылдың соңында мектепке дейінгі ұйымдардағы қызметкерлер саны және олардың білім деңгейі»:
3-7, 9, 11-15-жолдар бойынша 1 баған > 3-5 бағандардың -сына
2-баған 1-бағаннан
6-баған 5-бағаннан
1-жол = 2, 12-15-жолдардың -сына
2-жол = 3-4, 6-7, 9, 11-жолдардың -сына
2-жол = 16-17-жолдардың -сына
5-жол 4-жолдан
1-3 бағандар бойынша 8-жол 7-жолдан
1-3 бағандар бойынша 10-жол 9-жолдан;
6) 8-бөлім. «Мектепке дейінгі ұйым топтарындағы жұмыс жүргізілетін тіл»:
2-баған 1-бағаннан
әрбір баған үшін 5-жол = 1-4-жолдардың -сына;
7) 9-бөлім. «Мектепке дейінгі ұйым үй-жайының алаңы»:
1, 2-жолдар > 0;
2-жол 1-жолдан.
8) 10-бөлім. «Мектепке дейінгі ұйымның материалдық қоры және көркейтілуі»:
егер 10.1.5-жолда «Иә» жауабы таңдалса, онда 10.1.4-жолда «Иә» жауабы болуы тиіс;
егер 10.1.7-жолда «Иә» жауабы таңдалса, онда 10.1.6-жолда «Иә» жауабы болуы тиіс.
9) Бөлімдер арасындағы бақылау:
Егер 1.2-сұрақта «1.2.4» жолдың коды таңдалса, онда 2-бөлімнің 9-10-бағандары = 0;
егер 1.3-сұрақта «1.3.2» жолдың коды таңдалса, онда 3-бөлімнің 1-бағаны 2-жолы = 2-бөлімнің 1-бағаны 1-жолына;
егер 1.3-сұрақта «1.3.3» жолдың коды таңдалса, онда 3-бөлімнің 1-бағаны 3-жолы = 2-бөлімнің 1-бағаны 1-жолына;
егер 1.5-сұрақта бейіндердің бірі таңдалса, онда 3-бөлімнің әрбір бағаны үшін 3-жолы 0;
егер 2-бөлімдегі 1-бағанның 1-жолы = 1-жол бойынша 4-8-бағандардың -сына, онда 3-бөлімдегі 2-4 жолдар бойынша 2-баған = 1-бағанға, 4-бөлімдегі 1-4-жолдар бойынша 2-баған = 1-бағанға, 5-бөлімдегі 1-12-жолдар бойынша 4-баған = 1-бағанға;
7-бөлімдегі 1-4-бағандар қосындысы = 6-бөлімдегі 1-бағанның 2-жолына.
РҚАО-ның ескертпесі!

16. В разделе 10 приводятся сведения о наличии различных видов сооружений и благоустройств в дошкольной организации. По всем строкам выбирается один из ответов.
Примечание: Х – данная позиция не подлежит заполнению.
17. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 2. «Численность детей в дошкольной организации»:
графа 1 = граф 2-8 для каждой строки
строка 2 < строки 1 для каждой графы
графа 9 < графы 1 для каждой строки
графа 10 < графы 1 для каждой строки;
2) Раздел 3. «Наличие групп и мест в дошкольной организации на конец отчетного года»:
строки 2, 3, 4 < строки 1 по графам 3-5
графа 2 < графы 1 по строкам 2-4
графа 4 < графы 3 по строкам 2-4
если графа 1 0, то графа 5 0 по строкам 2-4;
3) Раздел 4. «Посещаемость дошкольной организации в отчетном году»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки, кроме строки 5
строка 2 = строк 3-4 для каждой графы
строка 5 < 366 дней;
4) Раздел 5. «Число случаев заболеваний детей в отчетном году»:
строка 1 = строк 2-12 для каждой графы
графа 3 < графы 2 для каждой строки
графа 5 < графы 4 для каждой строки;
графа 4 < графы 2 для каждой строки
графа 5 < графы 3 для каждой строки;
5) Раздел 6. «Численность работников дошкольных организаций и их образовательный уровень на конец отчетного года»:
графа 1 >  граф 3-5 по строкам 3-7, 9, 11-15
графа 2 < графы 1
графа 6 < графы 5
строка 1 = строк 2, 12-15
строка 2 = строк 3-4, 6-7, 9, 11
строка 2 = строк 16-17
строка 5 < строки 4
строка 8 < строки 7 по графам 1-3
строка 10 < строки 9 по графам 1-3;
6) Раздел 8. «Язык, на котором ведется работа в группах в дошкольной организации»:
графа 2 < графы 1
строка 5 = строк 1-4 для каждой графы;
7) Раздел 9. «Площадь помещений дошкольной организации»:
строки 1, 2 > 0
строка 2 < строки 1;
8) Раздел 10. «Материальная база и благоустройство дошкольной организации»:
если в строке 10.1.5 выбран ответ «Да», то в строке 10.1.4 ответ также должен быть «Да»;
если в строке 10.1.7 выбран ответ «Да», то в строке 10.1.6 ответ также должен быть «Да»;
9) Контроль между разделами:
если в вопросе 1.2 выбран код строки «1.2.4», то графы 9-10 раздела 2 = 0;
если в вопросе 1.3 выбран код строки «1.3.2», то строка 2 графы 1 раздела 3 = строке 1 графы 1 раздела 2;
если в вопросе 1.3 выбран код строки «1.3.3», то строка 3 графы 1 раздела 3 = строке 1 графы 1 раздела 2;
если в вопросе 1.5 выбран один из профилей, то строка 3 для каждой графы раздела 3 0;
если в разделе 2 строка 1 графы 1 = граф 4-8 по строке 1, то в разделе 3 графа 1 = графе 2 по строкам 2-4, в разделе 4 графа 1 = графе 2 по строкам 1-4, в разделе 5 графа 1 = графе 4 по строкам 1-12;
граф 1-4 раздела 7 = строке 2 графы 1 раздела 6.
Примечание РЦПИ!