Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің 2010 жылғы 14 шілдеде № 183 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 16 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6394 болып енгізілді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 24.11.2015 № 711 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2), 3) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 01.08.2022 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 24.11.2015 № 711 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Тіркелімдер және сыныптамалар департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның м.а. Ж. Жарқынбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау
(Монополияға қарсы агенттік)
агенттігінің төрағасының м.а.
Б. Парсегов ______________
2010 жылғы 16 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік хатшысы-
Сыртқы істер министрi
Қ. Саудабев ______________
2010 жылғы 15 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық ғарыш агенттігінің төрағасы
Т. Мұсабаев ______________
2010 жылғы 15 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрi
Ж. Досқалиев ______________
2010 жылғы 15 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
В. Божко ______________
2010 жылғы 20 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникация министрі
Ә. Кұсайынов ______________
2010 жылғы 15 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет министрі
М. Құл-Мұхаммед ______________
2010 жылғы 16 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Бiлiм және ғылым министрі
Ж. Түймебаев _____________
2010 жылғы 15 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрі
Г. Әбдіқалықова ______________
2010 жылғы 15 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Байланыс және Ақпарат министрі
А. Жұмағалиев ______________
2010 жылғы 16 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Жер ресурстарын басқару жөнiндегi
агенттiгiнің төрағасы
Ө. Өзібеков ______________
2010 жылғы 16 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі
агенттігінің төрағасы
Қ. Нұрпейісов ______________

Об утверждении Правил представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июля 2010 года № 183. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 августа 2010 года № 6394.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктами 2), 3) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 01.08.2022 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом регистров и классификаций Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
И.о. Председателя
Ж. Джаркинбаев
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан
по защите конкуренции
(Антимонопольное агентство)
________________ Б. Парсегов
16 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Государственный секретарь
Республики Казахстан -
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
________________ К. Саудабаев
15 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Национального
космического агентства
Республики Казахстан
________________ Т. Мусабаев
15 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
_______________ Ж. Доскалиев
15 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
________________ В. Божко
20 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
________________ А. Кусаинов
15 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр культуры
Республики Казахстан
________________ М. Кул-Мухаммед
16 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
________________ Ж. Туймебаев
15 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
________________ Г. Абдыкаликова
15 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр связи и информации
Республики Казахстан
________________ А. Жумагалиев
16 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
по управлению земельными ресурсами
Республики Казахстан
________________ У. Узбеков
16 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
________________ К. Нурпеисов

2010 жылғы 19 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкi iстер министрi
С. Баймағанбетов ______________
2010 жылғы 30 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар
бірінші Вице-министрі
А. Рау ______________
2010 жылғы 17 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрі
Н. Әшімов ______________
2010 жылғы 17 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Күрішбаев ______________
2010 жылғы 16 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Жәмішев ______________
2010 жылғы 19 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрі
Т. Досмұханбетов ______________
2010 жылғы 19 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
Ә. Жақсыбеков ______________
2010 жылғы 19 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Экономикалық даму және сауда министрі
Ж. Айтжанова ______________
2010 жылғы 19 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігінің төрағасы
Н. Алдабергенов ______________
2010 жылғы 20 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы істері жөніндегі
агенттігінің төрағасы
С. Нокин ______________
2010 жылғы 17 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
Қ. Мәми ______________
2010 жылғы 27 шілде
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының
міндетін атқарушының
2010 жылғы 14 шілдедегі
№ 183 бұйрығымен
бекітілді
Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 28.12.2018 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 16-бабы 3-тармағының 2), 3) тармақшаларына сәйкес әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 01.08.2022 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қағидалар әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну, әкімшілік дереккөздердің мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның ведомствосымен (бұдан әрі - уәкілетті орган ведомствосы) әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды (бұдан әрі - әкімшілік деректердің нысандары), сондай-ақ көрсеткіштерді есептеу әдістемесін келісу рәсімін, әкімшілік деректерді мемлекеттік органдарда қалыптастырылатын есептіліктің бірыңғай тізіліміне (бұдан әрі - тізілім) орналастыру рәсімін, сонымен қатар қолда бар және әзірленетін әкімшілік деректер туралы ақпаратты ұсыну тәртібін айқындайды.

19 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
_______________ С. Баймаганбетов
30 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Первый Вице-министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
________________ А. Рау
17 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр охраны окружающей среды
Республики Казахстан
________________ Н. Ашимов
17 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
________________ А. Куришбаев
16 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
________________ Б. Жамишев
19 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
________________ Т. Досмуханбетов
19 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
________________ А. Джаксыбеков
19 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр экономического развития
и торговли
Республики Казахстан
________________ Ж. Айтжанова
19 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
________________ Н. Алдабергенов
20 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства
________________ С. Нокин
17 июля 2010 года
"СОГЛАСОВАН"
Генеральный прокурор
Республики Казахстан
________________ К. Мами
27 июля 2010 года
Утверждены
приказом исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 14 июля 2010 года № 183
Правила представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе
Сноска. Правила в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 28.12.2018 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктами 2), 3) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" (далее – Закон).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 01.08.2022 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Правила определяют порядок представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе, процедуру согласования административными источниками с ведомством уполномоченного органа в области государственной статистики (далее – ведомство уполномоченного органа) форм, предназначенных для сбора административных данных (далее – формы административных данных), а также методики расчета показателей, процедуру размещения административных данных в единый реестр отчетности, формируемой в государственных органах (далее – реестр), а также порядок представления информации об имеющихся и разрабатываемых административных данных.

3. Әкімшілік деректерді уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық органдары тек статистикалық мақсаттарда пайдаланады.
4. Осы Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар Заңда айқындалған мәндерде қолданылады.
2-тарау. Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді ұсыну тәртібі
5. Статистикалық ақпаратты түзу және статистикалық тіркелімдерді өзектілендіру үшін әкімшілік деректерді пайдалану мақсатында уәкілетті органның ведомствосы тізілім деректерінің, сондай-ақ қолда бар әкімшілік деректер туралы ақпараттың негізінде, өзінің қажеттіліктерін ескере отырып, Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 29 наурыздағы № 123 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16777 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін интеграциялау қағидаларына сәйкес "электрондық үкіметтің" веб-порталында сервистер тізілімінде интеграциялық сервистің бар болуы шартымен ақпараттандыру объектілерінің интеграциясын бастайды.
Ақпараттық жүйелерді интеграциялаусыз жүзеге асырылатын өзара іс-қимылдар бойынша бірлескен актілер әзірленеді, оған орталық (немесе уәкілетті органның ведомстволары) немесе жергілікті атқарушы органдардың басшылары (не олардың міндеттерін атқаратын тұлғалар) қол қояды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 01.08.2022 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Уәкілетті органның ведомствосына әр шаруашылық бойынша есепке алу деректерін ұсыну Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 10 маусымдағы № 136 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 6334 болып тіркелген, Әр шаруашылық бойынша есепке алуды жүргізу және тіркеу жазбаларын жүргізуді ұйымдастыру нысандары бойынша статистикалық әдіснамаға сәйкес жүзеге асырылады.
7. Алынған әкімшілік деректерді уәкілетті органның ведомствосы бекітілген статистикалық әдіснамаға сәйкес өңдейді және таратуға ресми статистикалық ақпарат түрінде ғана жатады.
8. Әкімшілік дереккөздер әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды, сондай-ақ көрсеткіштерді есептеу әдістемелерін уәкілетті органның ведомствосымен келісу бойынша бекітеді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 28.09.2022 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3. Административные данные используются ведомством уполномоченного органа и его территориальными органами исключительно в статистических целях.
4. Понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных в Законе.
Глава 2. Порядок представления административных данных административными источниками
5. В целях использования административных данных для производства статистической информации и актуализации статистических регистров, ведомство уполномоченного органа на основе данных реестра, а также информации об имеющихся административных данных, с учетом своих потребностей инициирует интеграцию объектов информатизации при условии наличия интеграционного сервиса в реестре сервисов на веб-портале "электронного правительства" в соответствии с Правилами интеграции объектов информатизации "электронного правительства", утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 марта 2018 года № 123 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16777).
По взаимодействиям, осуществляемым без интеграции информационных систем, разрабатываются совместные акты, которые подписываются руководителями центральных (или ведомства уполномоченного органа) или местных исполнительных органов (либо лицами, исполняющими их обязанности).
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 01.08.2022 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Представление данных похозяйственного учета в ведомство уполномоченного органа осуществляется в соответствии со Статистической методологией по ведению похозяйственного учета и форм организации ведения регистрационных записей, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 июня 2010 года № 136 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6334).
7. Полученные административные данные обрабатываются ведомством уполномоченного органа в соответствии с утвержденной статистической методологией и подлежат распространению только в виде официальной статистической информации.
8. Административные источники утверждают по согласованию с ведомством уполномоченного органа формы, предназначенные для сбора административных данных, а также методики расчета показателей.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 28.09.2022 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9. Әкімшілік деректердің нысандары мынадай құрылымнан тұрады:
1) титулдық бет;
2) негізгі бөлік;
3) толтыру жөніндегі түсіндірме;
4) қосымша (қажет болған жағдайда).
Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік деректер нысандарының титулдық беті ресімделеді.
Әкімшілік деректер нысанының негізгі бөлігін әкімшілік дереккөздер осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірлейді және әкімшілік деректерді жинау үшін көрсеткіштер мен (немесе) сұрақтар тізбесі және типтік мекенжай бөлігінен тұрады.
Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме әзірленеді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 01.08.2022 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Әкімшілік дереккөздер сапалы көрсеткіштерді қамтитын әкімшілік деректер нысандары бойынша көрсеткіштерді есептеу әдістемесін уәкілетті органның ведомствосына Заңның 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес мәтін түрінде ұсынады.
Сапалы көрсеткіштер зерттелетін объектілердің маңызды ерекшеліктері мен қасиеттерін көрсетеді. Еңбек өнімділігі, өзіндік құн, рентабельділік, экономикалық шамалардың үлесі немесе өзгерістерінің қарқындары сапалы көрсеткіштердің мысалы болып табылады.
Көрсеткіштерді есептеу әдістемесі мыналардан тұрады:
1) көрсеткіштерді қалыптастыру кезеңділігі және мерзімдері;
2) ақпарат көздері (нысандар, ақпараттық жүйелер, басқа көздер);
3) көрсеткіштерді қалыптастыру (есептеу) әдістерінің сипаттамасы;
4) ұйғарынды ақпараттың орналасу орны.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 07.09.2020 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Уәкілетті органның ведомствосы әкімшілік деректердің нысандарын бекіту туралы нормативтік құқықтық актінің жобасын "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес техникалық-экономикалық ақпараттың ұлттық жіктеуіштерге сәйкестігі, әкімшілік деректер нысандарында көрсетілген көрсеткіштерге жалпымемлекеттік, ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарының көрсеткіштерімен салыстырмалы талдау жүргізу арқылы қайталанатын көрсеткіштердің болуы мәніне түскен күнінен бастап он жұмыс күні ішінде қарайды.
Қайталанатын көрсеткіштер болған жағдайда уәкілетті органның ведомствосы оларды әкімшілік деректердің нысандарынан немесе жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандарынан алып тастау мәселесін шешу үшін уәкілетті орган ведомствосының және әкімшілік дереккөздің лауазымды адамдарының қатарынан жұмыс кездесуіне бастамашылық етеді. Мәселе ұзақ мерзімде қаралған кезде мерзім тағы да отыз жұмыс күнге ұзартылады.

9. Формы административных данных имеют следующую структуру:
1) титульный лист;
2) основная часть;
3) пояснение по заполнению;
4) приложение (при необходимости).
Титульный лист форм административных данных оформляется по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Основная часть формы административных данных разрабатывается административными источниками по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и содержит перечень показателей и (или) вопросов для сбора административных данных и типовую адресную часть.
Пояснение по заполнению формы административных данных разрабатывается по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 01.08.2022 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. По формам административных данных, содержащих качественные показатели, административные источники представляют в ведомство уполномоченного органа методику расчета показателей в текстовом виде, в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона.
Качественные показатели отражают существенные особенности и свойства изучаемых объектов. Примером качественных показателей являются производительность труда, себестоимость, рентабельность, доля или темпы изменения экономических величин.
Методика расчета показателей содержит следующее:
1) периодичность и сроки формирования показателей;
2) источники информации (формы, информационные системы, другие источники);
3) описание метода формирования (расчета) показателей;
4) место размещения выходной информации.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 07.09.2020 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Проект нормативного правового акта об утверждении форм административных данных рассматривается ведомством уполномоченного органа на предмет соответствия национальным классификаторам технико-экономической информации, согласно Закону Республики Казахстан "О стандартизации", наличия дублирующих показателей путем проведения сравнительного анализа показателей указанных в формах административных данных с показателями статистических форм общегосударственных, ведомственных статистических наблюдений в течение десяти рабочих дней со дня поступления.
При наличии дублирующих показателей, ведомством уполномоченного органа инициируется рабочая встреча из числа должностных лиц ведомства уполномоченного органа и административного источника, для решения вопроса об их исключении из форм административных данных или из форм общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений. При длительном рассмотрении вопроса, срок продлевается еще на тридцать рабочих дней.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 01.08.2022 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Бекітілген әкімшілік нысандар негізінде уәкілетті органның ведомствосы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті орган ведомствосының Интернет-ресурсында орналастырылатын әкімшілік дереккөздер бөлінісінде тізілім құрылымын тұрақты негізде жүргізеді.
13. Уәкілетті органның ведомствосы әкімшілік дереккөздерден жылына бір рет осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес, нысан бойынша статистикалық қызметті қоспағанда стратегиялық, реттеуіш, іске асыру немесе бақылау функцияларын іске асыру процесінде қалыптастырылатын қолда бар және әзірленетін әкімшілік деректер туралы ақпаратты сұратады.
14. Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну тәртібін бұзу Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауапкершілікке әкеп соқтырады.
Әкімшілік дереккөздердің
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректер нысанының титулдық беті
____________________________
20 __ жылғы "__" ______ № ___
бұйрығына /қаулыға __қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 07.09.2020 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады:
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған:
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы:
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі):
Кезеңділік:
Есепті кезең:
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі
____________________________
1Әкімшілік дереккөздер қажет болған жағдайда нысанды мемлекеттік және орыс тілдерінде жеке әзірлейді
Әкімшілік дереккөздердің
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Нысан2
Әкімшілік деректер нысанының негізгі бөлімі
Основная часть формы административных данных
Кестенің атауы
Наименование таблицы
Жолдар коды (шифры) Код (шифр) строк
Бағандар атауы Наименование граф
А
1
2
3
4
5
6
Жолдардың атауы Наименование строк
Сандық, әріптік және графикалық деректер Числовые, буквенные и графические данные
Ескертпе:
Кестенің атауында кестенің негізі мазмұны қысқа және нақты көрсетіледі. Бағандардың атауында - кезең, классификация, жолдардың атауында - зерттелетін объектілер, жекелеген бірліктер, оң жақ бөлігінде зерттелетін объектілерді сипаттайтын көрсеткіштер көрсетіледі.
Өлшем бірліктері егер зерттелетін объектілер кестесінің барлық көрсеткіштеріне қатысты болса, кестенің атауында, басқа жағдайларда бағандардың немесе жолдардың атауларында көрсетіледі. Кестенің жолдары кодтармен немесе шифрлармен белгіленеді. Кестенің деректерге арналған оң бөлігінің бағандары реттік нөмірлермен нөмірленеді. Зерттелетін бірліктер жолдардың коды немесе шифры орналасатын кестенің сол бөлігінің бағандары "А", "Б" әріптерімен және тағы сол сияқты белгіленеді.
Примечание:
В наименование таблицы кратко и точно отражается основное содержание таблицы. В наименовании граф указываются, период, классификации, наименовании строк - изучаемые объекты, отдельные единицы, в правой части - показатели, характеризующие изучаемые объекты.
Единицы измерения указываются в наименовании таблицы, если относятся ко всем показателям таблицы изучаемых объектов, в других случаях - в наименованиях граф или строк. Строки таблицы обозначаются кодами или шифрами. Графы правой части таблицы, предназначенные для данных, нумеруются порядковыми номерами. Графы левой части таблицы, в которой находятся изучаемые объекты, код или шифр строк, обозначаются буквами "А", "Б" и так далее.
Типтік мекенжай бөлігі
Типовая адресная часть
Атауы                                                Мекенжайы
Наименование ______________________                  Адрес __________________________
__________________________________                  ________________________________
Телефоны
Телефон ________________________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты _________________________________________________________
Орындаушы
Исполнитель __________________________________________ __________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)                  қолы, телефон
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                        подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________ _______________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)                        қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                              подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства)
____________________________
2 Әкімшілік дереккөздер қажет болған жағдайда нысанды бөлек мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірлейді. Әкімшілік дереккөздермен әзірленген әкімшілік деректер нысанының негізгі бөлімінің кестесі ұсынылған нұсқадан өзгеше болуы мүмкін.
Әкімшілік дереккөздердің
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Нысан
________________________
________________________
201_ жылғы "_"________
№ __ бұйрығына/ қаулыға
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме "Нысан атауы" (нысанның индексі және кезеңділігі)
Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар
Әдіснамалық түсіндірмелер
Арифметикалық-логикалық бақылау (қажет болған жағдайда)
Әкімшілік дереккөздердің
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органдарда қалыптастырылатын есептіліктің бірыңғай тізілімінің құрылымы

Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 01.08.2022 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. На основе согласованных форм административных данных, ведомством уполномоченного органа на постоянной основе ведется структура реестра в разрезе административных источников, который размещается на Интернет-ресурсе ведомства уполномоченного органа по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
13. Ведомство уполномоченного органа один раз в год запрашивает у административных источников информацию об имеющихся и разрабатываемых административных данных, которые формируются в процессе реализации стратегических, регулятивных, реализационных или контрольных функций, за исключением статистической деятельности по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
14. Нарушение порядка представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе влечет ответственность, установленную законами Республики Казахстан.
Приложение 1 к Правилам
представления административных
данных административными
источниками на безвозмездной основе
Форма
Титульный лист форм административных данных
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 07.09.2020 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение __ к приказу/
постановлению ___________
_________________________
от "__"_______20_ года № __
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется:
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
Наименование формы административных данных:
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы):
Периодичность:
Отчетный период:
Круг лиц, представляющих информацию:
Срок представления формы административных данных
____________________________
1 При необходимости административные источники разрабатывают форму отдельно на государственном и русском языках
Приложение 2
к Правилам представления административных
данных административными источниками
на безвозмездной основе
Форма2
Әкімшілік деректер нысанның негізгі бөлімі Основная часть формы административных данных
Кестенің атауы Наименование таблицы
Жолдар коды (шифры) Код (шифр) строк
Бағандар атауы Наименование граф
А
1
2
3
4
5
6
Жолдардың атауы Наименование строк
Сандық, әріптік және графикалық деректер Числовые, буквенные и графические данные
Ескертпе:
Кестенің атауында кестенің негізі мазмұны қысқа және нақты көрсетіледі. Бағандардың атауында – кезең, классификация, жолдардың атауында – зерттелетін объектілер, жекелеген бірліктер, оң жақ бөлігінде зерттелетін объектілерді сипаттайтын көрсеткіштер көрсетіледі.
Өлшем бірліктері егер зерттелетін объектілер кестесінің барлық көрсеткіштеріне қатысты болса, кестенің атауында, басқа жағдайларда бағандардың немесе жолдардың атауларында көрсетіледі. Кестенің жолдары кодтармен немесе шифрлармен белгіленеді. Кестенің деректерге арналған оң бөлігінің бағандары, реттік нөмірлермен нөмірленеді. Зерттелетін бірліктер жолдардың коды немесе шифры орналасатын кестенің сол бөлігінің бағандары "А", "Б" әріптерімен және тағы сол сияқты белгіленеді.
Примечание:
В наименование таблицы кратко и точно отражается основное содержание таблицы. В наименовании граф указываются, период, классификации, наименовании строк – изучаемые объекты, отдельные единицы, в правой части – показатели, характеризующие изучаемые объекты.
Единицы измерения указываются в наименовании таблицы, если относятся ко всем показателям таблицы изучаемых объектов, в других случаях – в наименованиях граф или строк. Строки таблицы обозначаются кодами или шифрами. Графы правой части таблицы, предназначенные для данных, нумеруются порядковыми номерами. Графы левой части таблицы, в которой находятся изучаемые объекты, код или шифр строк, обозначаются буквами "А", "Б" и так далее.
Типтік мекенжай бөлігі Типовая адресная часть
Атауы
Наименование ______________________ ___________________________________
Мекенжайы
Адрес______________________________ ___________________________________
Телефоны
Телефон ______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайыАдрес электронной почты _______________________________________
Орындаушы
Исполнитель ___________________________________________       _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________       _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                         подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғалардан қоспағанда)
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства)
_______________________
2 При необходимости административные источники разрабатывают форму отдельно на государственном и русском языках. Таблица основной части формы административных данных, разрабатываемая административными источниками может отличаться от предложенного варианта.
Приложение 3
к Правилам представления административных
данных административными источниками на
безвозмездной основе
Форма
Приложение
к приказу/постановлению
________________________
________________________
от "___"________201_ года
№ __
Пояснение по заполнению формы административных данных "Наименование формы" (индекс и периодичность формы)
Термины и определения, используемые в форме административных данных
Методологические пояснения
Арифметико-логический контроль (при необходимости)
Приложение 4 к Правилам
представления административных
данных административными
источниками на безвозмездной основе
Форма
Структура единого реестра отчетности, формируемой в государственных органах

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 07.09.2020 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректер нысанының атауы/Әкімшілік деректер нысанының индексі
Әкімшілік деректердің нысандары бекітілген/ әкімшілік деректердің нысандарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген құқықтық актінің атауы, күні және нөмірі
Әкімшілік деректердің нысандарын келісу күні
Әкімшілік деректер нысанын ұсынатын адамдар тобы/ Әкімшілік деректердің нысандары ұсынылатын орын
Әкімшілік деректерді жинау кезеңділігі/ Әкімшілік деректердің нысандарын тапсыру мерзімі
Әкімшілік деректер нысанының күші жойылған (тоқтатылған) күні
1
2
3
4
5
6
7
Ескертпе:
Уәкілетті орган ведомствосының тізілімді жүргізу жөніндегі түсіндірмесі:
1-бағанда нөмір "№" ретімен толтырылады;
2-бағанда әкімшілік деректер нысанының атауы/әкімшілік деректер нысанының индексі көрсетіледі;
3-бағанда әкімшілік деректер нысандары бекітілген/әкімшілік деректер нысандарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген құқықтық актінің атауы, күні және нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда әкімшілік деректер нысандарын келісу күні көрсетіледі;
5-бағанда әкімшілік деректер нысанын ұсынатын адамдар тобы/әкімшілік деректер нысандары ұсынылатын орын көрсетіледі;
6-бағанда әкімшілік деректерді жинау кезеңділігі/әкімшілік деректер нысандарын тапсыру мерзімі көрсетіледі;
7-бағанда әкімшілік деректер нысанының күші жойылған (тоқтатылған) күні көрсетіледі.
Тізілім дегеніміз Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес стратегиялық, реттеуіш, іске асыру немесе бақылау функцияларын іске асыру процесінде әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерін жинауды көздейтін, есептіліктің бірыңғай есепке алу жүйесін, сондай-ақ олардың қолжетімділігі мен ашықтығын қамтамасыз етуді білдіреді.
Тізілімге енгізуге мыналар жатады:
мемлекеттік органдардың құқықтық актілерімен бекітілген және оларды ресми жариялаған күннен бастап Қазақстан Республикасының әділет органдарында тіркелген және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастырылған әкімшілік деректер нысандары бойынша деректер.
мемлекеттік органдардың актілерімен бекітілген, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізілген әкімшілік деректердің нысандары бойынша деректер.
Әкімшілік дереккөздердің "Ерекше маңызды", "Аса құпия", "Құпия" деген белгілері бар әкімшілік деректері тізілімге енгізуге жатпайды.
Тізілім ағымдағы өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сондай-ақ олардың қолданысының жекелеген тоқтатылуларын тану арқылы өзекті жағдайда ұсталады.
Тізілімді өзекті жағдайда ұстап тұру мақсатында уәкілетті органның ведомствосы әкімшілік дереккөздерден бұдан бұрын тізілімге енгізілген актілердің мәртебесі (өзгергені, толықтырылғаны немесе уақытша тоқтатылғаны, күші жойылғаны туралы) туралы ақпарат сұратады.
Уәкілетті органның ведомствосы тиісті ақпаратты алған күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде деректер архивіндегі ақпараттың жинақталуын ескере отырып, тізілімді өзектілендіруді қамтамасыз етеді.
Тізілімнің деректерін пайдалану PDF форматындағы әкімшілік деректердің келісілген нысандары орналастырылған әкімшілік дереккөздің белсенді сілтемесіне өту арқылы жүзеге асырылады.
Әкімшілік дереккөздердің
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде ұсыну қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Қолда бар және әзірленетін әкімшілік деректер туралы ақпарат ______________________________
(Әкімшілік дереккөздің атауы)

Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 07.09.2020 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование формы административных данных / индекс формы административных данных
Наименование, дата и номер правового акта, которым утверждены формы административных данных /которыми внесены изменения и дополнения в формы административных данных
Дата согласования форм административных данных
Круг лиц представляющих форму административных данных / куда представляется форма административных данных
Периодичность сбора административных данных / срок представления формы административных данных
Дата отмены (приостановления) формы административных данных
1
2
3
4
5
6
7
Примечание:
Пояснение по ведению Реестра ведомством уполномоченного органа:
в графе 1 заполняется номер по порядку "№";
в графе 2 указывается наименование формы административных данных/индекс формы административных данных;
в графе 3 указывается наименование, дата и номер правового акта, которым утверждены формы административных данных/которыми внесены изменения и дополнения в формы административных данных;
в графе 4 указывается дата согласования форм административных данных;
в графе 5 указывается круг лиц представляющих форму административных данных/Куда представляется форма административных данных;
в графе 6 указывается периодичность сбора форм административных данных/Срок представления формы административных данных;
в графе 7 указывается дата отмены (приостановления) формы административных данных.
Реестр представляет собой единую систему учета отчетности, предусматривающую сбор административных данных административными источниками в процессе реализации стратегических, регулятивных, реализационных или контрольных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также обеспечение их доступности и открытости.
В реестр подлежат включению:
данные по формам административных данных, утвержденные правовыми актами государственных органов, и зарегистрированные в органах юстиции Республики Казахстан со дня их официального опубликования и размещенные в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
данные по формам административных данных, утвержденные актами государственных органов, введенные в действие со дня их подписания.
Не подлежат включению в реестр данные административных источников с грифом "Особой важности", "Совершенно секретно", "Секретно".
Реестр поддерживается в актуальном состоянии, посредством внесения текущих изменений и дополнений, а также признания отдельных приостановлений их действия.
В целях поддерживания в актуальном состоянии реестра, ведомство уполномоченного органа один раз в год запрашивает у административных источников информацию о статусе (об изменении, дополнении, либо приостановлении, отмены) актов ранее включенных в реестр.
Ведомство уполномоченного органа со дня получения соответствующей информации, обеспечивает в течение 10 рабочих дней актуализацию реестра, с учетом накопления информации в архиве данных.
Использование данных реестра осуществляется путем перехода на активную ссылку административного источника, в котором размещены согласованные формы административных данных в формате PDF.
Приложение 5
к Правилам представления
административных данных
административными источниками
на безвозмездной основе
Форма
Информация об имеющихся и разрабатываемых административных данных
_________________________ (Наименование административного источника

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 01.08.2022 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректер
атауы
Қалыптастырукезеңділігі
Жинау нысаны (қағаз жеткізгіште, электрондық түрде)
Ақпараттық
жүйенің болуы
Ұлттық жіктеуіш коды және атауы
Ведомстволық жіктелімнің коды және атауы
1
2
3
4
5
6
7
Ескертпе:
Осы кестені толтыру жөніндегі түсіндірмелер:
1-бағанда нөмір "№" реті бойынша толтырылады.
2-бағанда әкімшілік дереккөздердің статистикалық қызметті қоспағанда алатын (жинайтын) ақпаратының қысқаша сипаттамасы толтырылады. Яғни, ведомстволық статистикалық байқаулар шеңберінде жиналатын ақпарат қосылмайды.

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 01.08.2022 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование административных данных
Периодичность формирования
Форма сбора (на бумажном носителе, в электроном виде)
Наличие информационной системы
Код и наименование национального классификатора
Код и наименование ведомственной классификации
1
2
3
4
5
6
7
Примечание:
Пояснения по заполнению данной таблицы:
в графе 1 заполняется номер по порядку "№";
в графе 2 заполняется краткое описание информации, получаемой (собираемой) административными источниками, за исключением статистической деятельности. То есть не включается информация, собираемая в рамках ведомственных статистических наблюдений;

3-бағанда әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді алу (жинау) кезеңділігі көрсетіледі (осы бағанда мынадай мәндерге жол беріледі түсуіне қарай, қажеттілігі бойынша, күн сайын, апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда 1 рет, - жыл сайын);
4-бағанда алғашқы статистикалық деректерді қоспағанда, әкімшілік дереккөздер қалыптастыратын ақпаратты алу (жинау) нысаны көрсетіледі.
Мынадай мәндерге жол беріледі:
"электрондық түрде" (егер әкімшілік деректерді жинау электрондық түрде жүзеге асырылатын болса);
"қағаз жеткізгіштерде" (егер әкімшілік деректерді жинау қағаз жеткізгіштерде жүзеге асырылатын болса);
ақпаратты жинау қағаз жеткізгіштерде және электрондық түрде де жүргізілген жағдайда, екі мәннің бір уақытта бар болуына да жол беріледі.
5-бағанда әкімшілік деректерді алуға (жинауға) арналған ақпараттық жүйенің бар-жоқтығы көрсетіледі. "Иә" немесе "жоқ" деген мәндерге рұқсат етіледі;
6-бағанда Жіктелімдер тізілімі ("КЛАСС" ақпараттық жүйесінде ретке келтіру мақсатында қалыптастырылған жіктелімдердің жүйелендірілген тізбесі) бойынша коды және әкімшілік деректерді алу (жинау) кезінде пайдаланылатын жіктеуіштердің атауы ("Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 7) тармақшасында белгіленген тәртіппен бекітілген техникалық-экономикалық ақпараттың ұлттық жіктеуіштері көрсетіледі) атап көрсетіледі;
7-бағанда Жіктелім тізілімі бойынша коды және әкімшілік деректерді алу (жинау) кезінде пайдаланылатын жіктелімдер атауы көрсетіледі (әкімшілік дереккөздер әзірлеген және бекіткен салалық (ведомстволық) жіктеуіштер (министрліктер мен ведомстволардың белгілі бір саласында ресми статистикалық ақпаратты түзуде қолдану үшін белгіленген тәртіппен енгізілген жіктеуіш, номенклатура, анықтамалық) көрсетіледі).
Салалық ведомстволық жіктелімдерді әзірлеу, бекіту, қолдану және жүргізу тәртібі Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2015 жылғы 18 наурыздағы № 50 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10779 болып тіркелген) Ведомстволық жіктелімдерді жүргізудің үлгілік әдістемесінде (ВЖЖҮӘ) айқындалған.

в графе 3 указывается периодичность получения (сбора) административными источниками административных данных (допускается следующие значения в данной графе: по мере поступления, по мере необходимости, ежедневно, еженедельно, ежемесячно, ежеквартально, 1 раз в полугодие, ежегодно);
в графе 4 указывается форма получения (сбора) информации формируемой административными источниками, за исключением первичных статистических данных.
Допускаются следующие значения:
"в электронном виде" (если сбор административных данных осуществляется в электронном виде);
"на бумажных носителях" (если сбор административных данных осуществляется на бумажных носителях);
допускается также наличие двух значений одновременно, при осуществлении сбора информации на бумажных носителях и в электронном виде;
в графе 5 указывается наличие информационной системы для получения (сбора) административных данных. Допускаются значения "Да" или "Нет";
в графе 6 перечисляются код по Реестру классификаций (систематизированный перечень классификаций, формируемый с целью их упорядочения в информационной системе "КЛАСС") и наименование используемых при получении (сборе) административных данных классификаторов (указываются национальные классификаторы технико – экономической информации, утвержденные в порядке, установленном подпунктом 7) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О стандартизации");
в графе 7 перечисляются код по Реестру классификаций и наименование используемых при получении (сборе) административных данных классификаций (указываются отраслевые (ведомственные) классификации (классификатор, номенклатура, справочник, введенные в установленном порядке для применения в производстве официальной статистической информации определенной отрасли министерств и ведомств), разработанные и утвержденные административными источниками).
Порядок разработки, утверждения, применения и ведения отраслевых ведомственных классификаций определен в Типовой методике ведения ведомственных классификаций (ТМВВК), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 50 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10779).