Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 9 шілдедегі N 174 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 8 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6460 болып енгізілді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің Статистика комитеті төрағасының м.а. 20.01.2016 № 13 (алғашқы жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 8) тармақшасына және 13-бабының 2-1-тармақшасына және Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының 2020 жылғы 23 қазандағы № 9-нқ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы туралы ереженің 15-тармағы 22) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 28.09.2022 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің Статистика комитеті төрағасының м.а. 20.01.2016 № 13 (алғашқы жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төраға Ә. Смайылов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкi iстер министрi
С. Баймағанбетов ________

Об утверждении Правил утверждения статистических форм для проведения общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, инструкций по их заполнению
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 9 июля 2010 года № 174. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 сентября 2010 года № 6460.
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, заголовок на русском языке не меняется приказом и.о. Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 20.01.2016 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 12, подпунктом 2-1 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и с подпунктом 22) пункта 15 Положения о Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, утвержденного приказом Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 9-нқ, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 28.09.2022 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила утверждения статистических форм для проведения общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, инструкций по их заполнению.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом и.о. Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 20.01.2016 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель
А. Смаилов
СОГЛАСОВАН
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
_______________ С. Баймаганбетов

2010 жылғы 20 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрi
Ж. Досқалиев _____________
2010 жылғы 1 тамыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа технологиялар
министрі
Ә. Исекешев ______________
2010 жылғы "____" ________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау министрі
Н. Әшімов ______________
2010 жылғы 6 тамыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Күрішбаев _____________
2010 жылғы 27 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрі
Г. Әбдіқалықова ___________
2010 жылғы 30 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Жәмішев ______________
2010 жылғы 10 тамыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Жер ресурстарын басқару жөнiндегi
агенттiгiнің төрағасы
Ө. Өзібеков______________
2010 жылғы 9 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Экономикалық даму және
сауда министрі
Ж. Айтжанова _____________
2010 жылғы 22 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Мұнай және газ министрі
С. Мыңбаев ______________
2010 жылғы 30 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі төрағасы
Г. Марченко ______________
2010 жылғы 12 тамыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнің
міндетін атқарушы
Б.Н. Садықов ______________
2010 жылғы 5 тамыз
Қазақстан Республикасы
статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 9 шілдедегі
№ 174 бұйрығымен
бекітілген
Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқауларды жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 27.12.2019 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқауларды жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 12-бабы 8) тармақшасына және 13-бабының 2-1 тармақшасына сәйкес әзірленді және алғашқы статистикалық деректерді алу немесе тіркеуге арналған, жалпымемлекеттік статистикалық байқауларды жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту тәртібін айқындайды.

20 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
_______________ Ж. Доскалиев
8 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
________________ А. Исекешев СОГЛАСОВАН
Министр охраны окружающей среды
Республики Казахстан
________________ Н. Ашимов
6 августа 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
________________ А. Куришбаев
27 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
________________ Г. Абдыкаликова
30 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр финансов
Республики Казахстан
________________ Б. Жамишев
10 августа 2010 года
СОГЛАСОВАН
Агентство по управлению
земельными ресурсами
Республики Казахстан
________________ У. Узбеков
29 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
________________ Ж. Айтжанова
22 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Министр нефти и газа
Республики Казахстан
________________ С. Мынбаев
30 июля 2010 года
СОГЛАСОВАН
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
________________ Г. Марченко
12 августа 2010 года
СОГЛАСОВАН
Заместитель Премьер-Министра -
Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
________________ А. Исекешев
5 августа 2010 года
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности Министра
здравоохранения Республики Казахстан
_______________ Б.Н. Садыков
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
________________ М.А. Турмагамбетов
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности Министра
финансов Республики Казахстан
________________ Р.Е. Даленов
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
________________ А.П. Рау
Утверждены приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 9 июля 2010 года № 174
Правила утверждения статистических форм для проведения общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, инструкций по их заполнению
Сноска. Правила в редакции приказа Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 27.12.2019 № 17 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила утверждения статистических форм для проведения общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, инструкций по их заполнению (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 и подпунктом 2-1 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" (далее – Закон) и определяют порядок утверждения статистических форм для проведения общегосударственных статистических наблюдений, инструкций по их заполнению, предназначенных для получения или регистрации первичных статистических данных.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 28.09.2022 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қағидалар жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқауларды жүргізетін мемлекеттік статистика органдарына таратылады.
3. Осы Қағидаларда Статистика туралы Заңда айқындалған мәндердегі ұғымдар, сондай-ақ мынадай анықтама пайдаланылады:
мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) – мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыратын және оған жүктелген функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
2-тарау. Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды әзірлеу және бекіту тәртібі
4. Мемлекеттік статистика органдарының жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын әзірлеуі (қайта қарауға) немесе бекітуі үшін:
1) Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің тиісті құжаттары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары;
2) халықаралық статистикалық стандарттарға сәйкес статистикалық әдіснаманы өзгерту;
3) статистикалық әдіснаманы әзірлеуге (қайта қарауға) негіздеме болып табылатын Қазақстан Республикасының заңнамасын өзгерту негіздеме болып табылады.
5. Ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды (бұдан әрі – ведомстволық нысан) мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (бұдан әрі – МО және ҰБ) "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 6 қазандағы № 568 қаулысымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді ресімдеу, мемлекеттік тіркеуді келісу және олардың күшін жою қағидаларына сәйкес уәкілетті органмен келісу бойынша қазақ және орыс тілдерінде әзірлейді және бекітеді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 28.09.2022 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Алып тасталды – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 28.09.2022 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 28.09.2022 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Правила распространяются на органы государственной статистики, проводящие общегосударственные и ведомственные статистические наблюдения.
3. В Правилах используются понятия в значениях, определенные в Законе о статистике, а также следующее определение: ведомство уполномоченного органа в области государственной статистики (далее – ведомство) – государственный орган, осуществляющий возложенные на него функции и реализующий государственную политику в области государственной статистики.
Глава 2. Порядок разработки и утверждения статистических форм для проведения общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, инструкций по их заполнению
4. Основаниями для разработки (пересмотра) и утверждения органами государственной статистики статистических форм общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений являются:
1) соответствующие документы Системы государственного планирования, поручения Правительства Республики Казахстан;
2) изменение статистической методологии, соответствующей международным статистическим стандартам;
3) изменения законодательства Республики Казахстан, являющегося основанием для разработки (пересмотра) статистической методологии.
5. Статистические формы ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению (далее – ведомственная форма) разрабатываются и утверждаются государственными органами и Национальным Банком Республики Казахстан (далее – ГО и НБ) по согласованию с уполномоченным органом на казахском и русском языках в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и Правилами оформления, согласования государственной регистрации нормативных правовых актов и их отмены, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2016 года № 568.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 28.09.2022 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Исключен приказом Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 28.09.2022 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7. Жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды ведомство әзірлейді және бекітеді.
8. Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың қолданыстағы статистикалық нысандарын және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды (бұдан әрі – жалпымемлекеттік нысан) жаңадан әзірлеу немесе қайта қарау кезінде ведомство мүдделі мемлекеттік органдардың және "Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы өкілдерінің, сондай-ақ өз еркімен қатысуға ұсыныс білдірген респонденттердің қатысуымен жоспарланатын жылдың алдындағы жылғы 5 мамырға дейінгі мерзімде жұмыс отырысын (бұдан әрі – жұмыс отырысы) өткізеді.
Ведомство аумақтық органдарының және жұмыс тобы отырысының ұсыныстарын ескере отырып жаңа немесе қайта қаралған жалпымемлекеттік нысандарды жоспарланатын жылдың алдындағы жылғы 1 шілдеге дейінгі мерзімде келіседі және бекітеді.
9. Жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды ведомство "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 6 қазандағы № 568 қаулысымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілерді ресімдеу, келісу, мемлекеттік тіркеу және олардың күшін жою қағидаларына сәйкес қазақ және орыс тілдерінде бекітеді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 28.09.2022 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды ресімдеу
10. Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтар (бұдан әрі – статистикалық нысан) келесі құрылымды қамтиды:
1) титулдық бет;
2) негізгі бөлігі;
3) қосымша (қажет болған жағдайда).
4) толтыру жөніндегі нұсқаулық
11. Статистикалық нысандарының титулдық беті мынадай деректемелерді ескере отырып, осы Қағидаларға 2 және 4-қосымшаларға сәйкес ресімделеді:
1) статистикалық нысанды бекітетін бұйрықтың күні және нөміріне арналған орын;
2) статистикалық байқаудың түрі;
3) статистикалық нысан ұсынылатын мемлекеттік статистика органының атауы;
4) статистикалық нысанның индексі;
5) статистикалық нысанның атауы және оның есепті кезеңі;

7. Статистические формы общегосударственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению разрабатываются и утверждаются ведомством.
8. При разработке новых или пересмотре действующих статистических форм общегосударственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению (далее – общегосударственная форма) ведомством в срок до 5 мая года, предшествующего планируемому году, в целях рассмотрения проектов общегосударственных форм проводится заседание рабочей группы с участием представителей заинтересованных государственных органов и Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", а также респондентов, изъявивших желание на добровольной основе принять участие (далее – рабочая группа).
Ведомство в установленном законодательством порядке согласовывает и утверждает новые или пересмотренные общегосударственные формы с учетом предложений территориальных органов ведомства и заседания рабочей группы в срок до 1 июля, года предшествующему планируемому году.
9. Статистические формы общегосударственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, утверждаются ведомством на казахском и русском языках в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и Правил разработки, согласования и государственной регистрации нормативных правовых актов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2016 года № 568.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 28.09.2022 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Оформление статистических форм для проведения общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, инструкций по их заполнению
10. Статистические формы общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению (далее - статистическая форма) имеют следующую структуру:
1) титульный лист;
2) основная часть;
3) приложение (при необходимости);
4) инструкция по заполнению.
11. Титульный лист статистических форм оформляется согласно приложениям 2 и 4 к настоящим Правилам, с учетом следующих реквизитов:
1) место для даты и номера приказа, утверждающего статистическую форму;
2) вид статистического наблюдения;
3) наименование органа государственной статистики, в который представляется статистическая форма;
4) индекс статистической формы;
5) наименование и отчетный период статистической формы;

6) статистикалық байқауды өткізу кезеңділігі (біржолғы, күн сайынғы, апта сайынғы, онкүндік, айлық, тоқсандық, жартыжылдық, жылдық, жылына бір рет, екі жылда бір рет, үш жылда бір рет, бес жылда бір рет, жылына екі рет, жылына үш рет, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық органының сұратуы бойынша);
7) есеп беретін респонденттер тобы;
8) статистикалық нысан бойынша алғашқы статистикалық деректерді ұсыну мерзімі;
9) есепке алу бірлігінің сәйкестендіру коды:
заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкілдіктерге және қызметін бірлескен кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын дара кәсіпкерлерге арналған бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
жеке тұлғаларға, соның ішінде қызметін жеке кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын дара кәсіпкерлерге арналған жеке сәйкестендіру нөмірі.
Титулдық бетте көрсетілген статистикалық нысанның деректемелерін мемлекеттік статистика органдары қолданады және ведомство дербес және (немесе) статистикалық нысандарды қайта қарау жолымен МО және ҰБ ұсынысы бойынша өзгертеді.
12. Статистикалық нысанның негізгі бөлігі осы Қағидаларға 3 және 5-қосымшаларға сәйкес әзірленеді, алғашқы статистикалық деректерді жинауға арналған көрсеткіштер және (немесе) сұрақтар тізбесін, статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт (жалпымемлекеттік статистикалық байқаулар бойынша – міндетті, ведомстволық статистикалық байқаулар бойынша – МО және ҰБ қарауына) және типтік мекенжай бөлігін қамтиды.
13. Статистикалық нысандарды толтыру жөніндегі нұсқаулық осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес әзірленеді.
Жалпымемлекеттік және
ведомстволық статистикалық
байқауларды жүргізу үшін
статистикалық нысандарды,
оларды толтыру жөніндегі
нұсқаулықтарды бекіту
қағидаларына
1-қосымша
Жаңа ведомстволық статистикалық нысанын әзірлеуге, қолданыстағы ведомстволық статистикалық нысанға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге негіздеме
Ескерту. 1-қосымша алып тасталды – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 28.09.2022 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жалпымемлекеттік және
ведомстволық статистикалық
байқауларды жүргізу үшін
статистикалық нысандарды,
оларды толтыру жөніндегі
нұсқаулықтарды бекіту
қағидаларына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 28.09.2022 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Аумақтық статистика органына ұсынылады
Представляется территориальному органу статистики
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының 20___ жылғы "___"_____ № __ бұйрығына ___ - қосымша
Приложение __ к приказу
приказу руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от "__" ________ 20__ года № __
Статистикалық нысанның атауы
Наименование статистической формы
Статистикалық нысанның индексі
Индекс статистической формы
Кезеңділік
Периодичность
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Респонденттер тобы
Круг респондентов
Ұсыну мерзімі
Срок представления
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
Жалпымемлекеттік және
ведомстволық статистикалық
байқауларды жүргізу үшін
статистикалық нысандарды,
оларды толтыру жөніндегі
нұсқаулықтарды бекіту
қағидаларына
3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаулар үшін негізгі бөлігі
Кестенің атауы
Жолдар коды (шифры)
Бағандар атауы
А
1
2
3
4
5
6
Жолдардың атауы
Сандық, әріптік және графикалық деректер
Ескертпе:
Кестенің атауында кестенің негізгі мазмұны қысқаша және нақты көрсетіледі. Бағандардың атауында – кезең, классификация, жолдардың атауында – зерделенетін объектілер, жекелеген бірліктер, оң жақ бөлігінде зерделенетін объектілерді сипаттайтын көрсеткіштер көрсетіледі.
Өлшем бірліктері егер зерделенетін объектілер кестесінің барлық көрсеткіштеріне қатысты болса, кестенің атауында, басқа жағдайларда бағандардың немесе жолдардың атауларында көрсетіледі.
Кестенің жолдары кодтармен немесе шифрлармен белгіленеді. Кестенің деректерге арналған оң бөлігінің бағандары, реттік нөмірлермен нөмірленеді. Зерделенетін объектілер жолдардың коды немесе шифры орналасатын кестенің сол бөлігінің бағандары "А", "Б" әріптерімен және тағы сол сияқты белгіленеді.
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақытты көрсетіңіз, сағатпен (қажеттісін қоршаңыз)
Укажите время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейін 1-2 2-4 4-8 8-40 40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Типтік мекенжай бөлігі Типовая адресная часть
Атауы                                           Мекенжайы(респонденттің)
Наименование _______________________ Адрес (респондента) ___________________
Телефоны (респонденттің)
Телефон (респондента) ______________________ _______________________________
стационарлық                   ұялы
стационарный                   мобильный
Электрондық пошта мекенжайы (респонденттің)
Адрес электронной почты (респондента) _______________________________________
Орындаушы
Исполнитель ___________________________________ ___________________________
тегі, аты және әкесінің аты                   қолы,
телефоны (бар болған жағдайда)             (орындаушының)
фамилия, имя и отчество             подпись, телефон (исполнителя)
(при его наличии)
Бас бухгалтер немесе
оның міндетін атқарушы
Главный бухгалтер или лицо,
исполняющее его обязанности ________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты                   қолы
(бар болған жағдайда)                   подпись
фамилия, имя и отчество
(при его наличии)
Басшы немесе оның
міндетін атқарушы
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности ________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты             қолы
(бар болған жағдайда)             подпись
фамилия, имя и отчество
(при его наличии)
Ескертпе:
Примечание:
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына анық емес бастапқы статистикалық деректерді ұсыну және бастапқы статистикалық деректерді белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики в установленный срок являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Жалпымемлекеттік және
ведомстволық статистикалық
байқауларды жүргізу үшін
статистикалық нысандарды,
оларды толтыру жөніндегі
нұсқаулықтарды бекіту
қағидаларына
4-қосымша

6) периодичность проведения статистического наблюдения (единовременная, ежедневная, еженедельная, декадная, месячная, квартальная, полугодовая, годовая, один раз в год, один раз в два года, один раз в три года, один раз в пять лет, два раза в год, три раза в год, по запросу территориального органа Национального Банка Республики Казахстан);
7) круг отчитывающихся респондентов;
8) срок представления первичных статистических данных по статистической форме;
9) идентификационный код учетной единицы:
Бизнес-идентификационный номер для юридических лиц, филиалов и представительств и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих деятельность в виде совместного предпринимательства;
Индивидуальный идентификационный номер для физических лиц, в том числе индивидуальных предпринимателей, осуществляющих деятельность в виде личного предпринимательства;
Реквизиты статистической формы, представленные на титульном листе, применяются органами государственной статистики и изменяются ведомством самостоятельно и (или) по предложению ГО и НБ путем пересмотра статистических форм.
12. Основная часть статистической формы разрабатывается согласно приложениям 3 и 5 к настоящим Правилам, содержит перечень показателей и (или) вопросов для сбора первичных статистических данных, время, затраченное на заполнение статистической формы (по общегосударственным статистическим наблюдениям – обязательно, по ведомственным статистическим наблюдениям – на усмотрение ГО и НБ) и типовую адресную часть.
13. Инструкция по заполнению статистической формы разрабатывается согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Приложение 1 к
Правилам утверждения
статистических форм для
проведения общегосударственных и
ведомственных статистических
наблюдений, инструкций по их заполнению
Обоснование для разработки новой, внесения изменений и (или) дополнений в действующую ведомственную статистическую форму
Сноска. Приложение 1 исключено приказом Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 28.09.2022 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Правилам утверждения
статистических форм
для проведения общегосударственных
и ведомственных статистических
наблюдений, инструкций
по их заполнению
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 28.09.2022 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Аумақтық статистика органына ұсынылады
Представляется территориальному органу статистики
Приложение __ к приказу руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от "__" ________ 20__ года № __
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі Ұлттық
статистика бюросы басшысының
20__ жылғы "__" __________
№ ___ бұйрығына __-қосымша
Статистикалық нысанның атауы
Наименование статистической формы
Статистикалық нысанның индексі
Индекс статистической формы
Кезеңділік
Периодичность
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Респонденттер тобы
Круг респондентов
Ұсыну мерзімі
Срок представления
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
Приложение 3 к
Правилам утверждения
статистических форм для
проведения общегосударственных и
ведомственных статистических
наблюдений, инструкций по их заполнению
Основная часть для общегосударственных статистических наблюдений
Наименование таблицы
Код (шифр) строк
Наименование граф
А
1
2
3
4
5
6
Наименование строк
Числовые, буквенные и графические данные
Примечание:
В наименовании таблицы кратко и точно отражается основное содержание таблицы. В наименовании граф указываются период, классификации, наименование строк – изучаемые объекты, отдельные единицы, в правой части – показатели, характеризующие изучаемые объекты.
Единицы измерения указываются в наименовании таблицы, если относятся ко всем показателям таблицы изучаемых объектов, в других случаях – в наименованиях граф или строк.
Строки таблицы обозначаются кодами или шифрами. Графы правой части таблицы, предназначенные для данных, нумеруются порядковыми номерами. Графы левой части таблицы, в которой находятся изучаемые объекты, код или шифр строк, обозначаются буквами "А", "Б" и так далее.
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақытты көрсетіңіз, сағатпен (қажеттiсiн қоршаңыз)
Укажите время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Типтік мекенжай бөлігі Типовая адресная часть
Атауы Мекенжайы(респонденттің)
Наименование _____________________________
Адрес (респондента) _________________________
Телефоны (респонденттің)
Телефон (респондента) _______________________
_______________________________________________________________________
стационарлық ұялы
стационарный мобильный
Электрондық пошта мекенжайы (респонденттің)
Адрес электронной почты (респондента) _______________________________________
Орындаушы
Исполнитель _______________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты                         қолы,
телефоны (бар болған жағдайда) (орындаушының)
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон (исполнителя)
Бас бухгалтер немесе
оның міндетін атқарушы
Главный бухгалтер или лицо,
исполняющее его обязанности __________________________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты                   қолы
(бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Басшы немесе оның
міндетін атқарушы
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности _____________________________________________ ________
тегі, аты және әкесінің аты                   қолы
(бар болған жағдайда)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Ескертпе:
Примечание:
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына анық емес бастапқы статистикалық деректерді ұсыну және бастапқы статистикалық деректерді белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики в установленный срок являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Приложение 4
к Правилам утверждения
статистических форм
для проведения общегосударственных
и ведомственных статистических
наблюдений, инструкций
по их заполнению

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 28.09.2022 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ақпаратты алушы органдар құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами получателями информации
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Мемлекеттік органдарға және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне ұсынылады
Представляется государственным органам и Национальному Банку Республики Казахстан
Қазақстан Республикасы
(Мемлекеттік орган, лауазымы)
20__ жылғы "__" __________
№ ___ бұйрығына __-қосымша
Приложение __ к приказу
(Государственный орган, должность)
Республики Казахстан
от "__" ________ 20__ года № __
Статистикалық нысанның атауы
Наименование статистической формы
Статистикалық нысанның индексі
Индекс статистической формы
Кезеңділік
Периодичность
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Респонденттер тобы
Круг респондентов
Ұсыну мерзімі
Срок представления
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
Жалпымемлекеттік және
ведомстволық статистикалық
байқауларды жүргізу үшін
статистикалық нысандарды,
оларды толтыру жөніндегі
нұсқаулықтарды бекіту
қағидаларына
5-қосымша
Ведомстволық статистикалық байқаулар үшін негізгі бөлігі
Кестенің атауы
Жолдар коды (шифры)
Бағандар атауы
А
1
2
3
4
5
6
Жолдардың атауы
Сандық, әріптік және графикалық деректер
Ескертпе:
Кестенің атауында кестенің негізгі мазмұны қысқаша және нақты көрсетіледі. Бағандардың атауында – кезең, классификация, жолдардың атауында – зерделенетін объектілер, жекелеген бірліктер, оң жақ бөлігінде зерделенетін объектілерді сипаттайтын көрсеткіштер көрсетіледі.
Өлшем бірліктері егер зерделенетін объектілер кестесінің барлық көрсеткіштеріне қатысты болса, кестенің атауында, басқа жағдайларда бағандардың немесе жолдардың атауларында көрсетіледі.
Кестенің жолдары кодтармен немесе шифрлармен белгіленеді. Кестенің деректерге арналған оң бөлігінің бағандары, реттік нөмірлермен нөмірленеді. Зерделенетін объектілер жолдардың коды немесе шифры орналасатын кестенің сол бөлігінің бағандары "А", "Б" әріптерімен және тағы сол сияқты белгіленеді.
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақытты көрсетіңіз, сағатпен (қажеттісін қоршаңыз)
Укажите время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейін
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Типтік мекенжай бөлігі Типовая адресная часть
Атауы                               Мекенжайы (респонденттің)
Наименование ______________________ Адрес (респондента) __________________
Телефоны (респонденттің)__________________________ ________________________
Телефон (респондента)            стационарлық             ұялы
стационарный             мобильный
Алғашқы статистикалық деректерді таратуға келісеміз
Согласны на распространение первичных статистических данных
Алғашқы статистикалық деректерді таратуға келіспейміз
Не согласны на распространение первичных статистических данных
Электрондық пошта мекенжайы (респонденттің)
Адрес электронной почты (респондента) __________________________________
Орындаушы
Исполнитель _________________________________ ____________________________
тегі, аты және әкесінің аты             қолы, телефоны
(бар болған жағдайда)             (орындаушының)
фамилия, имя и отчество             подпись, телефон
(при его наличии)                   (исполнителя)
Бас бухгалтер немесе
оның міндетін атқарушы тұлға
Главный бухгалтер или лицо,
исполняющее его обязанности ________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты                   қолы
(бар болған жағдайда)                   подпись
фамилия, имя и отчество
(при его наличии)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности ________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты                   қолы
(бар болған жағдайда)                   подпись
фамилия, имя и отчество
(при его наличии)
Ескертпе:
Примечание:
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына анық емес бастапқы статистикалық деректерді ұсыну және бастапқы статистикалық деректерді белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики в установленный срок являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Жалпымемлекеттік және
ведомстволық статистикалық
байқауларды жүргізу үшін
статистикалық нысандарды,
оларды толтыру жөніндегі
нұсқаулықтарды бекіту
қағидаларына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
20__ жылғы "__"__________
№ ___ бұйрығына __
-қосымша
"Статистикалық нысанның атауы" (статистикалық нысанның индексі, статистикалық байқауды өткізу кезеңділігі) жалпымемлекеттік статистикалық байқауының статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық

Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 28.09.2022 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Ақппаратты алушы органдар құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами получателями информации
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Мемлекеттік органдарға және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне ұсынылады
Представляется государственным органам и Национальному Банку Республики Казахстан
Приложение __ к приказу (Государственный орган, должность) Республики Казахстан от "__" ________ 20__ года
№ __
(Мемлекеттік орган, лауазымы) 20__ жылғы "__" __________ № ___ бұйрығына __-қосымша
Статистикалық нысанның атауы
Наименование статистической формы
Статистикалық нысанның индексі
Индекс статистической формы
Кезеңділік
Периодичность
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Респонденттер тобы
Круг респондентов
Ұсыну мерзімі
Срок представления
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
Приложение 5 к
Правилам утверждения
статистических форм для
проведения общегосударственных и
ведомственных статистических
наблюдений, инструкций по их заполнению
Основная часть для ведомственных статистических наблюдений
Наименование таблицы
Код (шифр) строк
Наименование граф
А
1
2
3
4
5
6
Наименование строк
Числовые, буквенные и графические данные
Примечание:
В наименовании таблицы кратко и точно отражается основное содержание таблицы. В наименовании граф указываются период, классификации, наименование строк – изучаемые объекты, отдельные единицы, в правой части – показатели, характеризующие изучаемые объекты.
Единицы измерения указываются в наименовании таблицы, если относятся ко всем показателям таблицы изучаемых объектов, в других случаях – в наименованиях граф или строк.
Строки таблицы обозначаются кодами или шифрами. Графы правой части таблицы, предназначенные для данных, нумеруются порядковыми номерами. Графы левой части таблицы, в которой находятся изучаемые объекты, код или шифр строк, обозначаются буквами "А", "Б" и так далее.
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақытты көрсетіңіз, сағатпен (қажеттiсiн қоршаңыз)
Укажите время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Типтік мекенжай бөлігі Типовая адресная часть
Атауы
Мекенжайы (респонденттің)
Наименование ________________________________
Адрес (респондента) ___________________________
Телефоны (респонденттің) ______________________ __________________________
Телефон (респондента) стационарлық ұялы
стационарный мобильный
Алғашқы статистикалық деректерді таратуға келісеміз
Согласны на распространение первичных статистических данных
Алғашқы статистикалық деректерді таратуға келіспейміз
Не согласны на распространение первичных статистических данных
Электрондық почта мекенжайы (респонденттің)
Адрес электронной почты (респондента) ______________________________________
Орындаушы
Исполнитель ______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты                   қолы, телефоны
(бар болған жағдайда)
(орындаушының)
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись,
телефон (исполнителя)
Бас бухгалтер немесе
оның міндетін атқарушы
Главный бухгалтер или лицо,
исполняющее его обязанности __________________________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты                   қолы
(бар болған жағдайда)                   подпись
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Басшы немесе оның
міндетін атқарушы тұлға
Руководитель или лицо,
исполняющее его обязанности ________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты                   қолы
(бар болған жағдайда)                   подпись
фамилия, имя и отчество
(при его наличии)
Ескертпе:
Примечание:
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына анық емес бастапқы статистикалық деректерді ұсыну және бастапқы статистикалық деректерді белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных  и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики в установленный срок являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Приложение 6
к Правилам утверждения
статистических форм
для проведения общегосударственных
и ведомственных статистических
наблюдений, инструкций
по их заполнению
Приложение __ к приказу
руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от "__" ______ 20__ года № ___
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения
"Наименование статистической формы"
(индекс статистической формы, периодичность проведения статистического наблюдения)

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 28.09.2022 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Статистикалық нысанда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар
Әдіснамалық түсіндірмелер
Арифметикалық-логикалық бақылау
Жалпымемлекеттік және
ведомстволық статистикалық
байқауларды жүргізу үшін
статистикалық нысандарды,
оларды толтыру жөніндегі
нұсқаулықтарды бекіту
қағидаларына
7-қосымша
(Мемлекеттік орган, лауазымы)
20__ жылғы "__"__________
№ ___ бұйрығына__
- қосымша
"Статистикалық нысанның атауы" (статистикалық нысанның индексі, статистикалық байқауды өткізу кезеңділігі) ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
Ескерту. 7-қосымшамен толықтырылды – ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 28.09.2022 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Статистикалық нысанда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар
Әдіснамалық түсіндірмелер
Арифметикалық-логикалық бақылау

Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 28.09.2022 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Термины и определения, используемые в статистической форме
Методологические пояснения
Арифметико-логический контроль
Приложение 7
к Правилам утверждения
статистических форм
для проведения ведомственных
статистических наблюдений,
инструкций по их заполнению
Приложение __ к приказу
(Государственный орган, должность)
от "__" ______ 20__ года № ___
Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения
"Наименование статистической формы"
(код, индекс статистической формы, периодичность проведения статистического наблюдения)
Сноска. Правила дополнены приложением 7 в соответствии с приказом Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 28.09.2022 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Термины и определения, используемые в статистической форме
Методологические пояснения
Арифметико-логический контроль