Аққайың ауданы бойынша 2010 жылы көктемгі-далалық жұмыстарды жүргізу барысында басымдықты ауыл шаруашылық дақылдарды себудің тиімді мерзімін белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 30 сәуірдегі N 87 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 4 мамырда N 13-2-117 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 27 сәуірдегі N 110 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық әкімдігінің 2011.04.27 N 110 Қаулысымен
«Өсімдік шаруашылығын міндетті сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 10 наурыздағы № 533 Заңы 5-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына, «Облыстық бюджеттердің және Астана қаласы бюджетінің көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға 2010 жылдың республикалық бюджетінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 25 ақпандағы № 123 қаулысымен бекітілген Ереженің 7-тармағына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Аққайың ауданы бойынша 2010 жылы көктемгі-далалық жұмыстарды жүргізу барысында басымдықты ауыл шаруашылық дақылдарды себудің тиімді мерзімі анықталсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі орынбасары Н.З. Телтаевқа жүктелсін.
3. «Аққайың ауданы бойынша 2009 жылғы көктемгі-далалық жұмыстарды жүргізу барысында басымдықты ауыл шаруашылық дақылдарды себудің тиімді мерзімін белгілеу туралы» Аққайың ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 18 мамырдағы № 106 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13-2-99 тіркелді және 2009 жылғы 21 мамырдағы «Аққайың» № 14 және «Колос» № 20 газеттерінде жарияланды) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қауылы бұқаралық ақпарат құралдарында ресмі жарияланған күннен бастап он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Р. Елубаев
Аққайың ауданы әкімдігінің
2010 жылғы 30 сәуірдегі
№ 87 қаулысына
қосымша
Аққайың ауданы бойынша 2010 жылы көктемгі-далалық жұмыстарды жүргізу барысында басымдықты ауыл шаруашылық дақылдарды себудің тиімді мерзімі
Топырақты аймағы
Дақыл
Ауыл шаруашылық дақылдардың себуін жүргізу тиімді мерзімі
2010 жылға дәнді бастаушы бойынша орташа ертесорттар
ІІ - далалық, жазықтық, орманды далалық
Жасыл конвейер (бір жылдық шөптер) - 1 мерзім

Об определении оптимальных сроков сева приоритетных сельскохозяйственных культур по Аккайынскому району при проведении весенне-полевых работ в 2010 году
Постановление акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 30 апреля 2010 года N 87. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области 4 мая 2010 года N 13-2-117. Утратило силу - постановлением акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 27 апреля 2011 года N 110
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 27.04.2011 N 110
В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года № 533 «Об обязательном страховании в растениеводстве», пунктом 7 Правил, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2010 года № 123 «Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областными бюджетами и бюджетом города Астаны на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить оптимальные сроки сева приоритетных сельскохозяйственных культур по Аккайынскому району при проведении весенне-полевых работ в 2010 году согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Тельтаева Н.З.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Аккайынского района от 18 мая 2009 года № 106 «Об определении оптимальных сроков сева приоритетных сельскохозяйственных культур по Аккайынскому району при проведении весенне-полевых работ в 2009 году» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-2-99 и опубликовано 21 мая 2009 года в газетах «Аққайың» № 14 и «Колос» № 20).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти дней со дня официального опубликования в средствах массовой информации.
Аким района                                Р. Елубаев
Приложение
к постановлению акимата
Аккайынского района
от 30 апреля 2010 года № 87
Оптимальные сроки сева приоритетных сельскохозяйственных культур по Аккайынскому району при проведении весенне-полевых работ в 2010 году
Земледель-ческая зона
Культура
Оптимальные сроки проведения посева сельскохозяй-ственных культур
Среднеранние сорта пшеницы по зерновому предшественнику на 2010 год
II – степная, равнинная, колочностепная
Зеленый конвейер (однолетние травы) – 1 срок

мамырдың 8-нен мамырдың 10-на дейін
Сәбіз
мамырдың 10-нан мамырдың 20-на дейін
Пияз
мамырдың 10-нан мамырдың 20-на дейін
Рапс
мамырдың 15-нен мамырдың 20-на дейін
Жаздық бидай
мамырдың 15-нен мамырдың 30-на дейін
5 маусымына дейін
Күнбағыс майтұқымына
мамырдың 15-нен мамырдың 18-не дейін
Жүгері сүрленген шөпке
мамырдың 16-нан мамырдың 20-на дейін
Зығыр, қыша
мамырдың 17-нен мамырдың 20-на дейін
Картоп
мамырдың 18-нен мамырдың 23-не дейін
Қияр
мамырдың 20-нан маусымның 5-не дейін
Жасыл конвейер (бір жылдық шөптер) - 2 мерзім
мамырдың 23-нен мамырдың 25-не дейін
Бұршақ
мамырдың 25-нен мамырдың 30-на дейін
Қара құмық
мамырдың 25-нен мамырдың 30-на дейін
Орташа кеш сортты арпа
мамырдың 25-нен мамырдың 30-на дейін
Орташа кеш сортты сұлы
мамырдың 25-нен мамырдың 30-на дейін
Қызылша
мамырдың 25-нен маусымның 5-не дейін
Кырыққабат-
тың көшеті
мамырдың 25-нен маусымның 10-на дейін
Орташа пісетін сортты сұлы
мамырдың 27-нен мамырдың 30-на дейін
Қызанақтың көшеті
мамырдың 28-нен маусымның 10-на дейін
Орташа пісетін сортты арпа
мамырдың 30-нан маусымның 5-не дейін
бір жылдық шөптер пішенге
маусымның 5-нен маусымның 10-на дейін
Жасыл конвейер - 3 мерзім
маусымның 8-нен маусымның 10-на дейін
Жасыл конвейер - 4 мерзім
шілденің 8-нен шілденің 10-на дейін
Күздік қара бидайы
тамыздың 25-нен қыркүйектің 5-не дейін

с 8 мая по 10 мая
Морковь
с 10 мая по 20 мая
Лук
с 10 мая по 20 мая
Рапс
с 15 мая по 20 мая
Яровая пшеница
с 15 мая по 30 мая
до 5 июня
Подсолнечник на маслосемена
с 15 мая по 18 мая
Кукуруза на силос
с 16 мая по 20 мая
Лен, горчица
с 17 мая по 20 мая
Картофель
с 18 мая по 23 мая
Огурцы
с 20 мая по 5 июня
Зеленый конвейер (однолетние травы) – 2 срок
с 23 мая по 25 мая
Горох
с 25 мая по 30 мая
Гречиха
с 25 мая по 30 мая
Ячмень среднепоздние сорта
с 25 мая по 30 мая
Овес среднепоздние сорта
с 25 мая по 30 мая
Свекла
с 25 мая по 5 июня
Рассада капусты
с 25 мая по 10 июня
Овес среднеспелые сорта
с 27 мая по 30 мая
Рассада томатов
с 28 мая по 10 июня
Ячмень среднеспелые сорта
с 30 мая по 5 июня
Однолетние травы  на сено
с 5 июня по 10 июня
Зеленый конвейер – 3 срок
с 8 июня по 10 июня
Зеленый конвейер – 4 срок
с 8 июля по 10 июля
Озимая рожь
с 25 августа по 5 сентября