Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының, инвестициялық қорлардың және микроқаржы ұйымдарының қаржылық есептілігінің нысандары, тізбесі, ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 25 ақпандағы № 11 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 18 сәуірде № 6890 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 мамырдағы № 130 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.05.2013 № 130 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 388 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және қаржы ұйымдары мен «Қазақстан Даму Банкі» акционерлік қоғамының қаржылық есептілікті ұсыну тәртібін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, «Қазақстан Даму Банкі» акционерлік қоғамының, инвестициялық қорлардың және микроқаржы ұйымдарының қаржылық есептілігінің нысандары, тізбесі, ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулық бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 388 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы 2011 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының осы қаулының қосымшасына сәйкес қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
4. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Өртембаев А.Қ.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне және аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігіне, «Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.

Об утверждении Инструкции о формах, перечне, сроках и порядке представления финансовой отчетности финансовыми организациями, специальными финансовыми компаниями, исламскими специальными финансовыми компаниями, акционерным обществом "Банк Развития Казахстана", инвестиционными фондами и микрофинансовыми организациями
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 11. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 апреля 2011 года № 6890. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 130
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.05.2013 № 130 (вводится в действие по истечении десяти дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" и в целях совершенствования порядка представления финансовой отчетности финансовыми организациями и акционерным обществом "Банк Развития Казахстана" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о формах, перечне, сроках и порядке представления финансовой отчетности финансовыми организациями, специальными финансовыми компаниями, исламскими специальными финансовыми компаниями, акционерным обществом «Банк Развития Казахстана», инвестиционными фондами и микрофинансовыми организациями.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2011 года.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан, согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Уртембаев А.К.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ғалиеваға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                   Г. Марченко
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Төрайым Бахмутова Е.Л.
2011 жылғы 16 наурыз
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Статистика агенттігі
Төраға Смайылов Ә.А.
2011 жылғы 25 наурыз
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2011 жылғы 25 ақпандағы
№ 11 қаулысымен
бекітілген
Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық
арнайы қаржы компанияларының, «Қазақстан Даму Банкі»
акционерлік қоғамының, инвестициялық қорлардың және микроқаржы
ұйымдарының қаржылық есептілігінің нысандары, тізбесі, ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулық
Ескерту. Нұсқаулықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 388 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, «Қазақстан Даму Банкі» акционерлік қоғамының, инвестициялық қорлардың және микроқаржы ұйымдарының қаржылық есептілігінің нысандары, тізбесі, ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы, «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, «Қазақстан Даму Банкі» акционерлік қоғамының, инвестициялық қорлардың және микроқаржы ұйымдарының Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі – уәкілетті мемлекеттік орган), Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі – Ұлттық Банк) орталық аппаратына немесе Ұлттық Банктің аумақтық филиалдарына қаржылық есептілігінің нысандарын, тізбесін, ұсыну мерзімдері мен тәртібін белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 388 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2-тарау. Жылдық қаржылық есептілікті ұсыну

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Галиеву Д.Т.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
Председатель _______ Бахмутова Е.Л.
16 марта 2011 года
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по статистике
Председатель _______ Смаилов А.А.
25 марта 2011 года
Утверждена
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 февраля 2011 года № 11
Инструкция о формах, перечне, сроках и порядке представления
финансовой отчетности финансовыми организациями, специальными
финансовыми компаниями, исламскими специальными финансовыми
компаниями, акционерным обществом «Банк Развития Казахстана»,
инвестиционными фондами и микрофинансовыми организациями
Сноска. Заголовок Инструкции в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция о формах, перечне, сроках и порядке представления финансовой отчетности финансовыми организациями, специальными финансовыми компаниями, исламскими специальными финансовыми компаниями, акционерным обществом «Банк Развития Казахстана», инвестиционными фондами и микрофинансовыми организациями (далее – Инструкция) разработана в соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан», от 28 февраля 2007 года «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности» и устанавливает формы, перечень, сроки и порядок представления финансовой отчетности финансовыми организациями, специальными финансовыми компаниями, исламскими специальными финансовыми компаниями, акционерным обществом «Банк Развития Казахстана», инвестиционными фондами и микрофинансовыми организациями в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее – уполномоченный государственный орган), центральный аппарат Национального Банка Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) или территориальный филиал Национального Банка.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Представление годовой финансовой отчетности

2. Уәкілетті мемлекеттік органға жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған және аудиторлық ұйым растаған жылдық қаржылық есептілікті қағаз тасымалдауышпен мынадай қаржы ұйымдары ұсынады:
1) екінші деңгейдегі банктер;
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері;
3) жинақтаушы зейнетақы қорлары;
4) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар;
5) бағалы қағаздар нарығында бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар;
6) инвестициялық портфельді басқарушылар;
7) зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар;
8) бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар;
9) Ұлттық Банктің лицензиясы негізінде банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау операцияларын жүзеге асыратын ұйымдарды және қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар.
«Қазақстан Даму Банкі» акционерлік қоғамы және осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген, еншілес ұйымы (ұйымдары) бар қаржы ұйымдары жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде уәкілетті мемлекеттік органға халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған шоғырландырылған және жеке жылдық қаржылық есептіліктерді қағаз тасымалдауышпен ұсынады.
Шоғырландырылған және жеке жылдық қаржылық есептіліктерді ұсынған кезде 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін аудиторлық ұйымның растауы тек шоғырландырылған қаржылық есептілік үшін ғана талап етіледі, 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап аудиторлық ұйымның растауы шоғырландырылған, сол сияқты жеке жылдық қаржылық есептілік үшін де талап етіледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.01.30 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Өзара сақтандыру қоғамдары жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде уәкілетті мемлекеттік органға халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған жылдық қаржылық есептілікті қағаз тасымалдауышпен ұсынады.
3-1. Арнайы қаржы компаниялары және исламдық арнайы қаржы компаниялары жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде уәкілетті мемлекеттік органға халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған меншікті қаражаты бойынша жылдық қаржылық есептілікті қағаз тасымалдауышта ұсынады.
Арнайы қаржы компаниясы меншікті қаражаты бойынша жылдық қаржылық есептілікке қосымша осы Нұсқаулыққа 12-қосымшада белгіленген нысан бойынша бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік балансты ұсынады.

2. В уполномоченный государственный орган ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют на бумажном носителе годовую финансовую отчетность, составленную в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности и подтвержденную аудиторской организацией, следующие финансовые организации:
1) банки второго уровня;
2) страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры;
3) накопительные пенсионные фонды;
4) организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг;
5) организации, осуществляющие деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг на рынке ценных бумаг;
6) управляющие инвестиционным портфелем;
7) организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами;
8) организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг;
9) организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, за исключением организаций, осуществляющих операции по инкассации банкнот, монет и ценностей на основании лицензии Национального Банка, и юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой.
Акционерное общество "Банк Развития Казахстана" и финансовые организации, указанные в части первой настоящего пункта, имеющие дочернюю (дочерние) организацию (организации), в уполномоченный государственный орган ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют на бумажном носителе консолидированную и отдельную годовые финансовые отчетности, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
При представлении консолидированной и отдельной годовых финансовых отчетностей подтверждение аудиторской организацией до 1 января 2013 года требуется лишь для консолидированной годовой финансовой отчетности, с 1 января 2013 года подтверждение аудиторской организацией требуется как для консолидированной, так и для отдельной годовой финансовой отчетности.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.01.2012 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Общества взаимного страхования ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют в уполномоченный государственный орган годовую финансовую отчетность, составленную в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, на бумажном носителе.
3-1. Специальные финансовые компании и исламские специальные финансовые компании ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют в уполномоченный государственный орган годовую финансовую отчетность по собственным средствам, составленную в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, на бумажном носителе.
Специальная финансовая компания дополнительно к годовой финансовой отчетности по собственным средствам представляет бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям по форме, установленной приложением 12 к настоящей Инструкции.

Исламдық арнайы қаржы компаниясы меншікті қаражаты бойынша жылдық қаржылық есептілікке қосымша Нұсқаулыққа 13 және 14-қосымшаларда белгіленген нысандар бойынша бөлінген активтер бойынша бухгалтерлік балансты және бөлінген активтер бойынша кіріс пен шығындар туралы есепті ұсынады.
Ескерту. Нұсқаулық 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.08.2012 № 271 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3-2. Микроқаржы ұйымдары жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде орналасқан жері бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалдарына жылдық қаржылық есептілікті қағаз тасымалдағышта ұсынады.
Ескерту. Нұсқаулық 3-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 388 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Ұлттық Банктің лицензиясы негізінде банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын ұйымдар жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде Ұлттық Банкке халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған жылдық қаржылық есептілікті, ал еншілес ұйымы (ұйымдары) болған жағдайда жеке және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептіліктерді қағаз тасымалдауышпен ұсынады.
Ұлттық Банктің лицензиясы негізінде банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын, банк және (немесе) банк холдингі ірі қатысушылары болып табылатын ұйымдар ұсынатын жылдық қаржылық есептілікке аудиторлық ұйымның растауы талап етіледі.
4-1. Осы Нұсқаулықтың 2-тармағында көрсетілген ұйымдар бұрын уәкілетті мемлекеттік органға ұсынылған қаржылық есептілікке оны жоғарғы орган бекіткен кезде түзетулерді енгізген жағдайда, түзетілген қаржылық есептілікті уәкілетті мемлекеттік органға оны жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей ұсынады.
Ескерту. Нұсқаулық 4-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.08.2012 № 271 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Екінші деңгейдегі банктердің және «Қазақстан Даму Банкі» акционерлік қоғамының ақша қозғалысы туралы есебі халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес тікелей әдіс бойынша жасалады.

Исламская специальная финансовая компания дополнительно к годовой финансовой отчетности по собственным средствам представляет бухгалтерский баланс по выделенным активам и отчет о прибылях и убытках по выделенным активам по формам, установленным приложениями 13 и 14 к Инструкции.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 3-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 271 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-2. Микрофинансовые организации ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют годовую финансовую отчетность на бумажном носителе в территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 3-2 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Организации, осуществляющие операции по инкассации банкнот, монет и ценностей на основании лицензии Национального Банка, ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют в Национальный Банк годовую финансовую отчетность, а в случае наличия дочерней (дочерних) организации (организаций) – отдельную и консолидированную годовые финансовые отчетности, составленные в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, на бумажном носителе.
К годовой финансовой отчетности, представляемой организациями, осуществляющими операции по инкассации банкнот, монет и ценностей на основании лицензии Национального Банка, в которых банк и (или) банковский холдинг являются крупными участниками, требуется подтверждение аудиторской организации.
4-1. Организации, указанные в пункте 2 настоящей Инструкции, в случае внесения корректировок в ранее представленную в уполномоченный государственный орган финансовую отчетность при ее утверждении высшим органом, представляют в уполномоченный государственный орган откорректированную финансовую отчетность не позднее десяти календарных дней после дня ее опубликования.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 271 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Отчет о движении денег банков второго уровня и акционерного общества "Банк Развития Казахстана" составляется в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности по прямому методу.

3-тарау. Ай сайынғы және тоқсан сайынғы қаржылық
есептілікті ұсыну
6. Уәкілетті мемлекеттік органға ай сайынғы қаржылық есептілікті:
1) жинақтаушы зейнетақы қорлары осы Нұсқаулыққа 123 және 4-қосымшаларда белгіленген нысандар бойынша:
1 қаңтардағы жағдай бойынша қаржылық есептілікті қоспағанда, есептi айдан кейiнгi айдың бесiншi жұмыс күнi Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18-ден кешiктiрмей;
1 қаңтардағы жағдай бойынша, он сегізінші қаңтарда Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18-ден кешiктiрмей;
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары осы Нұсқаулыққа 5 және 6-қосымшаларда белгіленген нысандар бойынша, есептi айдан кейiнгi айдың бесiншi жұмыс күнi Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18-ден кешiктiрмей;
3) зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар осы Нұсқаулыққа 7 және 8-қосымшаларда белгіленген нысандар бойынша:
1 қаңтардағы жағдай бойынша қаржылық есептілікті қоспағанда, есептi айдан кейiнгi айдың бесiншi жұмыс күнi Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18-ден кешiктiрмей;
1 қаңтардағы жағдай бойынша, он сегізінші қаңтарда Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18-ден кешiктiрмей;
4) Ұлттық почта операторы осы Нұсқаулыққа 7 және 9-қосымшаларда белгіленген нысандар бойынша, есепті айдан кейiнгi айдың жиырма бесi күнi Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18-ден кешiктiрмей ұсынады.
7. Уәкілетті мемлекеттік органға тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті:
1) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, бағалы қағаздар нарығында бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдері жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық почта операторын, Ұлттық Банктің лицензиясы негізінде банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау операцияларын жүзеге асыратын ұйымдарды және қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда) осы Нұсқаулықтың 7 және
8-қосымшаларында белгіленген нысандар бойынша, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесiншi жұмыс күнi Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18-ден кешiктiрмей;
2) инвестициялық портфельді басқарушы осы Нұсқаулыққа 7810және 11-қосымшаларда белгіленген нысандар бойынша есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесiншi жұмыс күнi Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18-ден кешiктiрмей;
3) сақтандыру брокерлері осы Нұсқаулыққа 5 және 6-қосымшаларда белгіленген нысандар бойынша, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесiншi жұмыс күнi Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18-ден кешiктiрмей ұсынады.

Глава 3. Представление ежемесячной и ежеквартальной
финансовой отчетности
6. В уполномоченный государственный орган ежемесячную финансовую отчетность представляют:
1) накопительные пенсионные фонды по формам, установленным приложениями 123 и 4 к настоящей Инструкции:
не позднее 18 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, за исключением финансовой отчетности по состоянию на 1 января;
по состоянию на 1 января, не позднее 18 часов времени города Астаны восемнадцатого января;
2) страховые (перестраховочные) организации по формам, установленным приложениями 5 и 6 к настоящей Инструкции, не позднее 18 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
3) организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, по формам, установленным приложениями 7 и 8 к настоящей Инструкции:
не позднее 18 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, за исключением финансовой отчетности по состоянию на 1 января;
по состоянию на 1 января, не позднее 18 часов времени города Астаны восемнадцатого января;
4) Национальный оператор почты по формам, установленным приложениями 7 и 9 к настоящей Инструкции, не позднее 18 часов времени города Астаны двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
7. В уполномоченный государственный орган ежеквартальную финансовую отчетность представляют:
1) организации, осуществляющие брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг на рынке ценных бумаг, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, (за исключением Национального оператора почты, организаций, осуществляющих операции по инкассации банкнот, монет и ценностей на основании лицензии Национального Банка, и юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой) по формам, установленным приложениями 7 и 8 к настоящей Инструкции, не позднее 18 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
2) управляющие инвестиционным портфелем по формам, установленным приложениями 7810 и 11 к настоящей Инструкции, не позднее 18 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
3) страховые брокеры по формам, установленным приложениями 5 и 6 к настоящей Инструкции, не позднее 18 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.

Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.01.30 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
7-1. Микроқаржы ұйымдары тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті осы Нұсқаулыққа 7 және 8-қосымшаларда белгіленген нысандар бойынша есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасыншы күні Астана қаласының уақытымен сағат 18-ден кешіктірмей орналасқан жері бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалдарына ұсынады.
Ескерту. Нұсқаулық 7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 388 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Қаржылық есептілікті жасаған кезде қолданылатын өлшем бiрлiгi мың теңгемен белгiленедi. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейiн дөңгелектенедi, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейiн дөңгелектенедi.
9. Ай сайынғы және тоқсан сайынғы қаржылық есептілік ұсынылатын деректердiң конфиденциалдылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар ақпаратты кепiлдiк бере отырып жеткізудің тасымалдау жүйесiн пайдалана отырып, электрондық тасымалдауыштармен ұсынылады.
10. Қағаз тасымалдауыштағы қаржылық есептілікке бiрiншi басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы тұлға) және бас бухгалтер қол қойып, мөрмен куәландырылады және ұйымда сақталады. Уәкiлеттi мемлекеттік органның және Ұлттық Банктің талап етуi бойынша қаржы ұйымы сұратуды алған күннен бастап екi жұмыс күнiнен кешiктiрмей түзетілген және өшірілген жерлері болмауы тиіс қағаз тасымалдауыштағы қаржылық есептілікті ұсынады.
11. Электрондық тасымалдауышта ұсынылған қаржылық есептілік қағаз тасымалдауыштағы қаржылық есептілікке сәйкес келуі тиіс. Электрондық тасымалдауышта ұсынылған деректердің қағаз тасымалдауыштағы деректермен бірдейлігін ұйымның бірінші басшысы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы тұлға) қамтамасыз етеді.
12. Қаржылық есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажет болған жағдайда ұйым қаржылық есептілік ұсынылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде уәкілетті мемлекеттік органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттігінің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш ұсынады.
13. Ұйым ұсынған қаржылық есептілікте толық емес және (немесе) шынайы емес ақпарат анықталған жағдайда уәкілетті мемлекетті орган ұйымға бұл туралы хабарлайды. Ұйым уәкілетті мемлекетті орган хабарлаған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей ескертулер ескеріле отырып пысықталған қаржылық есептілікті ұсынады.

Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 30.01.2012 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7-1. Микрофинансовые организации в территориальный филиал Национального Банка по месту своего нахождения представляют ежеквартальную финансовую отчетность по формам, установленным приложениями 7 и 8 к настоящей Инструкции, не позднее 18 часов времени города Астаны двадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 7-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
9. Ежемесячная и ежеквартальная финансовые отчетности представляются на электронных носителях с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
10. Финансовая отчетность на бумажном носителе подписывается первым руководителем (в период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится у организации. По требованию уполномоченного государственного органа и Национального Банка финансовая организация не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет финансовую отчетность на бумажном носителе, которая не должна содержать исправлений и подчисток.
11. Финансовая отчетность, представленная на электронном носителе, должна соответствовать финансовой отчетности на бумажном носителе. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем организации (в период его отсутствия – лицом, его замещающим).
12. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в финансовую отчетность, организация в течение трех рабочих дней со дня представления финансовой отчетности представляет в уполномоченный государственный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.
13. При обнаружении неполной и (или) недостоверной информации в финансовой отчетности, представленной организацией, уполномоченный государственный орган уведомляет об этом организацию. Организация не позднее двух рабочих дней со дня уведомления уполномоченным государственным органом представляет доработанную с учетом замечаний финансовую отчетность.

14. Қаржылық есептілікті уақтылы ұсынбау, ұсынбау немесе қаржылық есептілікте шынайы емес мәліметтер ұсыну Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген жауапкершілікке әкеліп соқтырады.
4-тарау. Қорытынды ережелер
15. Осы Нұсқаулықпен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы
компанияларының, исламдық арнайы қаржы
компанияларының, «Қазақстан Даму Банкі»
акционерлік қоғамының, инвестициялық
қорлардың және микроқаржы ұйымдарының
қаржылық есептілігінің нысандары, тізбесі,
ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулыққа
1-қосымша
№ 1 нысан

14. Несвоевременное представление, непредставление финансовой отчетности или представление недостоверных сведений в финансовой отчетности влечет ответственность, установленную законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 4. Заключительные положения
15. Вопросы, не урегулированные настоящей Инструкцией, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Инструкции о формах, перечне, сроках и
порядке представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, акционерным обществом
«Банк Развития Казахстана»,
инвестиционными фондами и
микрофинансовыми организациями
Форма № 1

38.1
артықшылықты акциялар
38.2
Сыйлықақылар (қосымша төленген капитал)
39
Алынған капитал
40
Резервтік капитал
41
Қаржылық тұрақтылықты қамтамасыз етуге арналған резерв
42
Басқа резервтер
43
Бөлінбеген пайда (жабылмаған зиян)
44
оның ішінде:
өткен жылдардағы
44.1
есепті кезеңдегі
44.2
Азшылық үлесі
45
Капиталдың жиынтығы
46
Капитал мен міндеттемелердің жиынтығы
47
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде
– оның орнындағы тұлға)            _______________  күні ____________
Бас бухгалтер                      _______________  күні ____________
Орындаушы                          _______________  күні ____________
Телефон                            _______________
Мөрдің орны
Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы
компанияларының, исламдық арнайы қаржы
компанияларының, «Қазақстан Даму Банкі»
акционерлік қоғамының, инвестициялық
қорлардың және микроқаржы ұйымдарының
қаржылық есептілігінің нысандары, тізбесі,
ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулыққа
2-қосымша
№ 2 нысан
Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 388 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________________________________________________
(жинақтаушы зейнетақы қорының толық атауы)
20___ жылғы «___» ____________ жағдай бойынша
пайдалар мен зияндар туралы есебі
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Жол коды
Есепті кезеңде
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңде (өспелі жиынтығымен)
Алдыңғы жылдың осындай кезеңінде
Алдыңғы жылдың басынан бергі осындай кезеңде (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
4
5
6
Комиссиялық сыйақы
1
оның ішінде:
зейнетақы активтерінен
1.1
зейнетақы активтері бойынша инвестициялық кірістен (зияннан)
1.2
Ағымдағы шоттар мен орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кірістер
2
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон және (немесе) дисконт) түріндегі кірістер
3
Бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
4
Өзгерулері пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар құнының өзгеруінен болған кірістер (шығыстар)
5
«Кері РЕПО» операциялары бойынша кірістер
6
Тазартылған қымбат металдармен операциялардан болған кірістер (шығыстар)
7
Шетел валютасын қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
8
Қаржылық емес активтерді сатудан және алудан болған кірістер
9
Басқа кірістер
10
Кірістердің жиынтығы
11
Комиссиялық шығыстар
12
олардың ішінде:
зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға сыйақы
12.1
кастодиан банктерге сыйақы
12.2
Теріс комиссиялық сыйақыны өтеу
13
Сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйақы (сыйлықақы) түріндегі шығыстар
14
«РЕПО» операциялары бойынша шығыстар
15
Алынған заемдар мен қаржылық жалдау бойынша сыйақы түріндегі шығыстар
16
Жалпы әкімшілік шығыстар
17
оның ішінде:
еңбекке ақы төлеу және іссапар шығыстары

38.1
привилегированные акции
38.2
Премии (дополнительный оплаченный
капитал)
39
Изъятый капитал
40
Резервный капитал
41
Резерв для обеспечения финансовой
устойчивости
42
Прочие резервы
43
Нераспределенная прибыль (непокрытый
убыток)
44
в том числе:
предыдущих лет
44.1
отчетного периода
44.2
Доля меньшинства
45
Итого капитал
46
Итого капитал и обязательства
47
Первый руководитель
(на период его отсутствия – лицо,
его замещающее)                    ________________ дата ____________
Главный бухгалтер                  ________________ дата ____________
Исполнитель                        ________________ дата ____________
Телефон                            ________________
Место для печати
Приложение 2
к Инструкции о формах, перечне,
сроках и порядке представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, акционерным обществом
«Банк Развития Казахстана»,
инвестиционными фондами и
микрофинансовыми организациями
Форма № 2
Сноска. Правый верхний угол приложения 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчет о прибылях и убытках
_______________________________________________________________
(полное наименование накопительного пенсионного фонда)
по состоянию на "___" ____________ 20___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код
строки
За
отчетный
период
За период
с начала
текущего
года (с
нараста-
ющим
итогом)
За
анало-
гичный
период
предыду-
щего года
За
аналогичный
период с
начала
предыдущего
года
(с нараста-
ющим
итогом)
1
2
3
4
5
6
Комиссионные вознаграждения
1
в том числе:
от пенсионных активов
1.1
от инвестиционного дохода
(убытка) по пенсионным
активам
1.2
Доходы в виде вознаграждения
по текущим счетам и
размещенным вкладам
2
Доходы в виде вознаграждения
(купона и (или) дисконта) по
приобретенным ценным бумагам
3
Доходы (расходы) от
купли-продажи ценных бумаг
(нетто)
4
Доходы (расходы) от
изменения стоимости ценных
бумаг, оцениваемых по
справедливой стоимости,
изменения которой отражаются
в составе прибыли или убытка
5
Доходы по операциям
"обратное РЕПО"
6
Доходы (расходы) от операций
с аффинированными
драгоценными металлами
7
Доходы (расходы) от
переоценки иностранной
валюты (нетто)
8
Доходы от реализации
нефинансовых активов и
получения активов
9
Прочие доходы
10
Итого доходов
11
Комиссионные расходы
12
из них:
вознаграждения организациям,
осуществляющим
инвестиционное управление
пенсионными активами
12.1
вознаграждения
банкам-кастодианам
12.2
Возмещение отрицательного
комиссионного вознаграждения
13
Расходы в виде
вознаграждения (премии) по
приобретенным ценным бумагам
14
Расходы по операциям "РЕПО"
15
Расходы в виде
вознаграждения по полученным
займам и финансовой аренде
16
Общие административные
расходы
17
в том числе:
расходы на оплату труда и
командировочные

Ескерту. 6-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 388 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің толық атауы)
20___ жылғы «___» ____________ жағдай бойынша
пайдалар мен зияндар туралы есебі
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезең үшін
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезең үшін (өспелі жиынтығымен)
Өткен жылдың осындай кезеңі үшін
Өткен жылдың басынан бергі осындай кезең үшін (өспелі жиынтығымен)
1
2
3
4
5
6
Кірістер
Сақтандыру қызметінен болған кірістер
Сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
1
Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
2
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары
3
Сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
4
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар резервінің өзгеруі
5
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
6
Еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы
7
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер
8
Сақтандыру қызметінен болған басқа кірістер
9
Инвестициялық қызметтен болған кіріс
Сыйақы алуға байланысты кірістер
10
олардың ішінде:
бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон немесе дисконт) түріндегі кірістер
10.1
орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кірістер
10.2
Қаржылық активтермен жүргізілетін операциялар бойынша кірістер (шығыстар) (нетто)
11
олардың ішінде:
бағалы қағаздар сатып алу-сатудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
11.1
«РЕПО» операциясынан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
11.2
тазартылған қымбат металдармен операциялардан болған кірістер (шығыстар)
11.3
туынды қаржы құралдарымен операциялардан болған кірістер (шығыстар)
11.4
Қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар) (нетто):
12
олардың ішінде:
өзгерулері пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар құнының өзгеруінен болған кірістер (шығыстар) (нетто)
12.1
шетел валютасын қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
12.2
тазартылған қымбат металдарды қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар)
12.3
туынды қаржы құралдарын қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар)
12.4
Басқа заңды тұлғалардың капиталына қатысудан болған кірістер
13
Инвестициялық қызметтен болған басқа кірістер
14
Өзге қызметтен болған кірістер
Активтерді сатудан және активтерді алудан (беруден) болған кірістер (шығыстар)
15
Өзге қызметтен болған басқа кірістер
16
Басқа кірістер
17
Кірістердің жиынтығы
18
Шығыстар
Сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша шығыстар
19
Қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша шығыстар
20
Қайта сақтандыруға берілген тәуекелдер бойынша шығыстарды өтеу
21
Регрестік талап бойынша өтем (нетто)
22
Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша таза шығыстар
23
Сақтандыру зияндарын реттеу бойынша шығыстар
24
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған зияндар резервінің өзгеруі
25
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған зияндар бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
26
Аннуитет шарттары бойынша болмаған зияндар резервінің өзгеруі
27
Аннуитет шарттары бойынша болмаған зияндар бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
28
Болған, бірақ мәлімделмеген зияндар резервінің өзгеруі
29
Болған, бірақ мәлімделмеген зияндар бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
30
Мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар резервінің өзгеруі
31
Мәлімделген, бірақ реттелмеген зияндар бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
32
Қосымша резервтердің өзгеруі
33
Қосымша резервтер бойынша қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі
34
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы төлеу бойынша шығыстар
35
Сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
36
олардың ішінде:
бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы түріндегі шығыстар

Сноска. Правый верхний угол приложения 6 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчет о прибылях и убытках
__________________________________________________________________
(полное наименование страховой (перестраховочной) организации,
страхового брокера)
по состоянию на "___" ____________ 20___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код
строки
За
отчетный
период
За период
с начала
текущего
года (с
нараста-
ющим
итогом)
За
аналогич-
ный
период
предыду-
щего года
За
аналогичный
период с
начала
предыдущего
года (с
нарастающим
итогом)
1
2
3
4
5
6
Доходы
Доходы от страховой
деятельности
Страховые премии, принятые
по договорам страхования
1
Страховые премии, принятые
по договорам
перестрахования
2
Страховые премии,
переданные на
перестрахование
3
Чистая сумма страховых
премий
4
Изменение резерва
незаработанной премии
5
Изменение активов
перестрахования по
незаработанным премиям
6
Чистая сумма заработанных
страховых премий
7
Доходы в виде комиссионного
вознаграждения по страховой
деятельности
8
Прочие доходы от страховой
деятельности
9
Доходы от инвестиционной
деятельности
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
10
из них:
доходы в виде
вознаграждения (купона или
дисконта) по ценным бумагам
10.1
доходы в виде
вознаграждения по
размещенным вкладам
10.2
Доходы (расходы) по
операциям с финансовыми
активами (нетто)
11
из них:
доходы (расходы) от
купли-продажи ценных бумаг
(нетто)
11.1
доходы (расходы) от
операции "РЕПО" (нетто)
11.2
доходы (расходы) от
операций с аффинированными
драгоценными металлами
11.3
доходы (расходы) от
операций с производными
инструментами
11.4
Доходы (расходы) от
переоценки (нетто)
12
из них:
доходы (расходы) от
изменения стоимости ценных
бумаг, оцениваемых по
справедливой стоимости,
изменения которой
отражаются в составе
прибыли или убытка (нетто)
12.1
доходы (расходы) от
переоценки иностранной
валюты (нетто)
12.2
доходы (расходы) от
переоценки аффинированных
драгоценных металлов
12.3
доходы (расходы) от
переоценки производных
инструментов
12.4
Доходы от участия в
капитале других юридических
лиц
13
Прочие доходы от
инвестиционной деятельности
14
Доходы от иной деятельности
Доходы (расходы) от
реализации активов и
получения (передачи)
активов
15
Прочие доходы от иной
деятельности
16
Прочие доходы
17
Итого доходов
18
Расходы
Расходы по осуществлению
страховых выплат по
договорам страхования
19
Расходы по осуществлению
страховых выплат по
договорам, принятым на
перестрахование
20
Возмещение расходов по
рискам, переданным на
перестрахование
21
Возмещение по регрессному
требованию (нетто)
22
Чистые расходы по
осуществлению страховых
выплат
23
Расходы по урегулированию
страховых убытков
24
Изменение резерва
непроизошедших убытков по
договорам страхования
(перестрахования) жизни
25
Изменение активов
перестрахования по
непроизошедшим убыткам по
договорам страхования
(перестрахования) жизни
26
Изменение резерва
непроизошедших убытков по
договорам аннуитета
27
Изменение активов
перестрахования по
непроизошедшим убыткам по
договорам аннуитета
28
Изменение резерва
произошедших, но
незаявленных убытков
29
Изменение активов
перестрахования по
произошедшим, но
незаявленным убыткам
30
Изменение резерва
заявленных, но
неурегулированных убытков
31
Изменение активов
перестрахования по
заявленным, но
неурегулированным убыткам
32
Изменение дополнительных
резервов
33
Изменение активов
перестрахования по
дополнительным резервам
34
Расходы по выплате
комиссионного
вознаграждения по страховой
деятельности
35
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения
36
из них:
расходы в виде премии по
ценным бумагам

Капитал мен міндеттемелер жиынтығы (35 жол+45 жол)
46
«Азшылық үлесі» бабы шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау кезінде толтырылады.
Бірінші басшы
(ол болмаған кезеңде
– оның орнындағы тұлға) _________________ күні ____________
Бас бухгалтер           _________________ күні ____________
Орындаушы               _________________ күні ____________
Телефон                 _________________
Мөрдің орны
Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы
компанияларының, исламдық арнайы қаржы
компанияларының, «Қазақстан Даму Банкі»
акционерлік қоғамының, инвестициялық
қорлардың және микроқаржы ұйымдарының
қаржылық есептілігінің нысандары, тізбесі,
ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулыққа
8-қосымша
№ 2 нысан
Ескерту. 8-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 388 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 8-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 388 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________________________________________________
(ұйымның толық атауы)
20___ жылғы «___» ____________ жағдай бойынша
пайдалар мен зияндар туралы есебі
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңде
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңде (өспелі жиынтықпен)
Өткен жылдың осындай кезеңінде
Өткен жылдың басынан бергі осындай кезеңде (өспелі жиынтықпен)
1
2
3
4
5
6
Сыйақы алумен байланысты кірістер
1
оның ішінде:
корреспонденттік және ағымдағы шоттар бойынша
1.1
орналастырылған салымдар бойынша
1.2
берілген заемдар (микрокредиттер) бойынша
1.3
берілген қаржылық жалдау бойынша
1.4
сатып алынған бағалы қағаздар бойынша
1.5
«Кері РЕПО» операциялары бойынша
1.6
сыйақы алумен байланысты басқа кірістер
1.7
Комиссиялық сыйақылар
2
олардың ішінде:
зейнетақы активтерінен
2.1
зейнетақы активтері бойынша инвестициялық кірістен (зияннан)
2.2
Сыйақы алумен байланысты емес банктік және өзге де қызметті жүзеге асырудан болған кірістер
3
оның ішінде:
аударым операцияларын жүзеге асырудан болған кірістер
3.1
клирингтік операцияларды жүзеге асырудан болған кірістер
3.2
кассалық операцияларды жүзеге асырудан болған кірістер
3.3
сейф операцияларын жүзеге асырудан болған кірістер
3.4
инкассациялаудан болған кірістер
3.5
сыйақы алумен байланысты емес банктік және өзге де қызметтен болған басқа кірістер
3.6
Қаржылық активтер бойынша кірістер (шығыстар) (нетто)
4
олардың ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу-сатудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
4.1
өзгерулері пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін әділ құн бойынша бағаланатын қаржылық активтер құнының өзгеруінен болған кірістер (шығыстар) (нетто)
4.2
Шетел валютасын қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
5
Дивидендтер
6
Қауымдасқан ұйымдарға қатысумен байланысты кірістер
7
Активтерді сатудан (шығарудан) болған кірістер
8
Басқа кірістер
9
Кірістердің жиынтығы (1-9 аралығындағы жолдардың жиынтығы)
10
Сыйақы төлеумен байланысты шығыстар
11
оның ішінде:
тартылған салымдар бойынша

Итого капитал и обязательства (стр. 35+стр.45)
46
Статья "Доля меньшинства" заполняется при составлении консолидированной финансовой отчетности.
Первый руководитель
(на период его отсутствия - лицо,
его замещающее)                    ________________ дата ____________
Главный бухгалтер                  ________________ дата ____________
Исполнитель                        ________________ дата ____________
Телефон                            ________________
Место для печати
Приложение 8
к Инструкции о формах, перечне,
сроках и порядке представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, акционерным обществом
«Банк Развития Казахстана»,
инвестиционными фондами и
микрофинансовыми организациями
Форма № 2
Сноска. Правый верхний угол приложения 8 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 8 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчет о прибылях и убытках
_______________________________________________________________
(полное наименование организации)
по состоянию на "___" ____________ 20___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код
строки
За
отчет-
ный
период
За период
с начала
текущего
года (с
нараста-
ющим
итогом)
За
анало-
гичный
период
предыду-
щего
года
За
аналогич-
ный период
с начала
предыду-
щего года
нарастаю-
щим
итогом)
1
2
3
4
5
6
Доходы, связанные с получением
вознаграждения
1
в том числе:
по корреспондентским и текущим
счетам
1.1
по размещенным вкладам
1.2
по предоставленным займам (микрокредитам)
1.3
по предоставленной финансовой
аренде
1.4
по приобретенным ценным бумагам
1.5
по операциям "обратное РЕПО"
1.6
прочие доходы, связанные с
получением вознаграждения
1.7
Комиссионные вознаграждения
2
из них:
от пенсионных активов
2.1
от инвестиционного дохода
(убытка) по пенсионным активам
2.2
Доходы от осуществления
банковской и иной деятельности,
не связанные с получением
вознаграждения
3
в том числе:
доходы от осуществления
переводных операций
3.1
доходы от осуществления
клиринговых операций
3.2
доходы от осуществления
кассовых операций
3.3
доходы от осуществления
сейфовых операций
3.4
доходы от инкассации
3.5
прочие доходы от банковской и
иной деятельности, не связанные
с получением вознаграждения
3.6
Доходы (расходы) по финансовым
активам (нетто)
4
из них:
доходы (расходы) от
купли-продажи финансовых
активов (нетто)
4.1
доходы (расходы) от изменения
стоимости финансовых активов,
оцениваемых по справедливой
стоимости, изменения которой
отражаются в составе прибыли
или убытка (нетто)
4.2
Доходы (расходы) от переоценки
иностранной валюты (нетто)
5
Дивиденды
6
Доходы, связанные с участием в
ассоциированных организациях
7
Доходы от реализации (выбытия)
активов
8
Прочие доходы
9
Итого доходов (сумма строк с 1
по 9)
10
Расходы, связанные с выплатой
вознаграждения
11
в том числе:
по привлеченным вкладам

14.1
брокерге және дилерге
14.2
кастодианға және тіркеушіге
14.3
басқа тұлғаларға
14.4
Басқа шығыстар
15
Шығыстардың жиынтығы
16
Анықталмаған (қате есептелген) шығыстар
17
Анықталмаған (қате) есептелген сомаларды қайтару
18
Кезең аяғындағы таза активтер
19
Таза активтердегi өзгерiстер
20
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде
– оның орнындағы тұлға)            _______________  күні ____________
Бас бухгалтер                      _______________  күні ____________
Орындаушы                          _______________  күні ____________
Телефон                            _______________
Мөрдің орны
Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы
компанияларының, исламдық арнайы қаржы
компанияларының, «Қазақстан Даму Банкі»
акционерлік қоғамының, инвестициялық
қорлардың және микроқаржы ұйымдарының
қаржылық есептілігінің нысандары, тізбесі,
ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулыққа
12-қосымша
№ 1 нысан
Ескерту. Нұсқаулық 12-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 388 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 12-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 388 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________________________________________________
(арнайы қаржы компаниясының толық атауы)
20___ жылғы «___» ____________ жағдай бойынша
бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік баланс
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті жылдың аяғында
Өткен жылдың аяғында
1
2
3
4
Активтер
Бөлінген активтер
1
оның ішінде:
талап ету құқықтары
1.1
кастодиан банктің шоттарындағы бөлінген активтер
1.2
Екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
2
Акциялар
3
Борыштық бағалы қағаздар
4
Туынды бағалы қағаздар
5
Активтердің жиынтығы
6
Міндеттемелер
Шығарылған облигациялар
7
Есептелген купон бойынша кредиторлық берешек
8
Міндеттемелердің жиынтығы
9
Бірінші басшы
(ол болмаған кезеңде –
оның орнындағы тұлға)         _______________    күні    ____________
Бас бухгалтер                 _______________    күні    ____________
Орындаушы                     _______________    күні    ____________
Телефоны                      _______________
Мөрдің орны
Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы
компанияларының, исламдық арнайы қаржы
компанияларының, «Қазақстан Даму Банкі»
акционерлік қоғамының, инвестициялық
қорлардың және микроқаржы ұйымдарының
қаржылық есептілігінің нысандары, тізбесі,
ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулыққа
13-қосымша
№ 1 нысан
Ескерту. Нұсқаулық 13-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.08.2012 № 271 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

14.1
брокеру и дилеру
14.2
кастодиану и регистратору
14.3
прочим лицам
14.4
Прочие расходы
15
Итого расходов
16
Невыясненные (ошибочно
зачисленные) суммы
17
Возврат невыясненных (ошибочно)
зачисленных сумм
18
Чистые активы на конец периода
19
Изменения в чистых активах
20
Первый руководитель
(на период его отсутствия – лицо,
его замещающее)                    ________________ дата ____________
Главный бухгалтер                  ________________ дата ____________
Исполнитель                        ________________ дата ____________
Телефон                            ________________
Место для печати
Приложение 12
к Инструкции о формах, перечне,
сроках и порядке представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, акционерным обществом
«Банк Развития Казахстана»,
инвестиционными фондами и
микрофинансовыми организациями
Сноска. Правый верхний угол приложения 12 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма № 1
Сноска. Инструкция дополнена приложением 12 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 271 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям
____________________________________________________________
(полное наименование специальной финансовой компании)
по состоянию на «__» ____________ 20___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код
строки
На конец
отчетного
года
На конец
предыдущего
года
1
2
3
4
Активы
Выделенные активы
1
в том числе:
права требования
1.1
выделенные активы на счетах
банка-кастодиана
1.2
Вклады в банках второго уровня
2
Акции
3
Долговые ценные бумаги
4
Производные ценные бумаги
5
Итого активы
6
Обязательства
Выпущенные облигации
7
Кредиторская задолженность
по начисленному купону
8
Итого обязательства
9
Первый руководитель
(на период его отсутствия
- лицо, его замещающее) _______________ дата ____________
Главный бухгалтер       _______________ дата ____________
Исполнитель             _______________ дата ____________
Телефон _______________
Место для печати
Приложение 13
к Инструкции о формах, перечне,
сроках и порядке представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, акционерным обществом
«Банк Развития Казахстана»,
инвестиционными фондами и
микрофинансовыми организациями

Ескерту. 13-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 388 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_______________________________________________________________
(исламдық арнайы қаржы компаниясының толық атауы)
20___ жылғы «___» ____________ жағдай бойынша
бөлінген активтер бойынша бухгалтерлік баланс
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті жылдың аяғында
Өткен жылдың аяғында
1
2
3
4
Активтер
Екінші деңгейдегі банктердегі шоттардағы ақша
1
Екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
2
Акциялар (қатысу үлестері)
3
Жалға берілген бөлінген активтер
4
Басқа да активтер
5
Активтердің жиынтығы
6
Міндеттемелер
Айналысқа шығарылған исламдық жалдау сертификаттары
7
Айналысқа шығарылған исламдық қатысу сертификаттары
8
Исламдық бағалы қағаздар бойынша кірісті төлеумен байланысты кредиторлық берешек
9
олардың ішінде:
исламдық жалдау сертификаттары бойынша
9.1
исламдық қатысу сертификаттары бойынша
9.2
Комиссиялық сыйақылар бойынша кредиторлық берешек
10
Басқа да міндеттемелер
11
Міндеттемелердің жиынтығы
12
Бірінші басшы (ол болмаған
кезеңде – оның орнындағы тұлға)  ____________    күні    ____________
Бас бухгалтер                    ____________    күні    ____________
Орындаушы                        ____________    күні    ____________
Телефоны                         ____________
Мөрдің орны
Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы
компанияларының, исламдық арнайы қаржы
компанияларының, «Қазақстан Даму Банкі»
акционерлік қоғамының, инвестициялық
қорлардың және микроқаржы ұйымдарының
қаржылық есептілігінің нысандары, тізбесі,
ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулыққа
14-қосымша
№ 2 нысан
Ескерту. Нұсқаулық 14-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.08.2012 № 271 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Правый верхний угол приложения 13 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 388 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма № 1
Сноска. Инструкция дополнена приложением 13 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 271 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Бухгалтерский баланс по выделенным активам
_______________________________________________________________
(полное наименование исламской специальной финансовой компании)
по состоянию на «___» ____________ 20___ года
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Код строки
На конец отчетного года
На конец предыдущего года
1
2
3
4
Активы
Деньги на счетах в банках
второго уровня
1
Вклады в банках второго уровня
2
Акции (доли участия)
3
Выделенные активы,
переданные в аренду
4
Прочие активы
5
Итого активы
6
Обязательства
Выпущенные в обращение исламские
арендные сертификаты
7
Выпущенные в обращение исламские
сертификаты участия
8
Кредиторская задолженность,
связанная с выплатой дохода
по исламским ценным бумагам
9
из них:
по исламским арендным сертификатам
9.1
по исламским сертификатам участия
9.2
Кредиторская задолженность
по комиссионным вознаграждениям
10
Прочие обязательства
11
Итого обязательства
12
Первый руководитель
(на период его отсутствия
- лицо, его замещающее) _______________ дата ____________
Главный бухгалтер       _______________ дата ____________
Исполнитель             _______________ дата ____________
Телефон _______________
Место для печати
Приложение 14
к Инструкции о формах, перечне,
сроках и порядке представления финансовой
отчетности финансовыми организациями,
специальными финансовыми компаниями,
исламскими специальными финансовыми
компаниями, акционерным обществом
«Банк Развития Казахстана»,
инвестиционными фондами и
микрофинансовыми организациями

1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Жинақтаушы зейнетақы қорларының жылдық қаржылық есеп беру тәртібі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы» 2004 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 174 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3387 тіркелген).
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Жинақтаушы зейнетақы қорларының жылдық қаржылық есеп беру тәртібі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы» 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 174 қаулысына және «Жинақтаушы зейнетақы қорларының ай сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 175 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» 2006 жылғы 18 ақпандағы № 9 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4128 тіркелген).
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Екінші деңгейдегі банктердің және «Қазақстан Даму Банкі» акционерлік қоғамының қаржылық есептілікті ұсыну тізбесі, мерзімдері және тәртібі туралы»  2007 жылғы 5 ақпандағы № 11 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4553 тіркелген).
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына қаржылық есептілік нысандары бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 44 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4702 тіркелген).
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қаржылық есептіліктің тізбесі, ұсыну мерзімдері және тәртібі, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктердің қаржылық есептілігін жариялау мерзімдері туралы» 2007 жылғы 5 ақпандағы № 11 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» 2007 жылғы  20 шілдедегі № 82 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4907 тіркелген).
6. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қаржылық есептіліктің тізбесі, ұсыну мерзімдері және тәртібі, сондай-ақ екінші деңгейдегі банктердің және «Қазақстан Даму Банкі» акционерлік қоғамының қаржылық есептілігін жариялау мерзімдері туралы» 2007 жылғы 5 ақпандағы № 11 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 27 сәуірдегі № 36 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5696 тіркелген).

1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 174 "О порядке, формах и сроках представления годовой финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3387).
2. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 февраля 2006 года № 9 "О внесении дополнений и изменений в постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 174 "О порядке, формах и сроках представления годовой финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами" и от 15 декабря 2004 года № 175 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления ежемесячной финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4128).
3. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 февраля 2007 года № 11 "О перечне, сроках и порядке представления финансовой отчетности банками второго уровня и акционерным обществом "Банк Развития Казахстана" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4553).
4. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 44 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по формам финансовой отчетности" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4702).
5. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2007 года № 82 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 февраля 2007 года № 11 "О перечне, сроках и порядке представления финансовой отчетности, а также сроках публикации финансовой отчетности банками второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4907).
6. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 апреля 2009 года № 36 "О внесении дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 февраля 2007 года № 11 "О перечне, сроках и порядке представления финансовой отчетности, а также сроках публикации финансовой отчетности банками второго уровня и акционерным обществом "Банк Развития Казахстана" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5696).

7. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Жекелеген қаржы ұйымдарының қаржылық есептілік тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2009 жылғы 25 мамырдағы № 49 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5715 тіркелген).
8. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Жинақтаушы зейнетақы қорларының жылдық қаржылық есеп беру тәртібі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы» 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 174 және «Жинақтаушы зейнетақы қорларының ай сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 175 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 9 шілдедегі № 61 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5745 тіркелген).
9. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасы қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті жариялау тәртібі мен мерзімдері және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» 2009 жылғы 24 тамыздағы № 84 қаулысының 7-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5801 тіркелген).
10. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Жекелеген қаржы ұйымдарының қаржылық есептілік тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2009 жылғы 25 мамырдағы
№ 49 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» 2009 жылғы
29 желтоқсандағы № 121 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6045 тіркелген).

7. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 49 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности отдельными финансовыми организациями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5715).
8. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 июля 2009 года № 61 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан
от 15 декабря 2004 года № 174 "О порядке, формах и сроках представления годовой финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами" и от 15 декабря 2004 года № 175 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления ежемесячной финансовой отчетности накопительными пенсионными фондами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5745).
9. Пункт 7 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2009 года № 84 "О порядке и сроках публикации финансовой отчетности финансовыми организациями Республики Казахстан и внесении изменений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5801).
10. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 121 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 49 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности отдельными финансовыми организациями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6045).