Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Мемлекеттiк басқару академиясында, мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттырудың аумақтық орталықтарында, өзге бiлiм беру ұйымдарында Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметшiлерiн қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының м.а. 2011 жылғы 17 мамырдағы N 02-01-02/96 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 13 маусымда N 7007 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 06-7/190 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 25.12.2013 № 06-7/190 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 11 қазандағы № 1457 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметшiлерiн қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру ережесiне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Мемлекеттiк басқару академиясында, мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттырудың аумақтық орталықтарында, өзге бiлiм беру ұйымдарында Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметшiлерiн қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның міндетін
атқарушы                                   Қ. Нұрпейісов
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi
агенттiгi төрағасының м.а   .
2011 жылғы 17 мамырдағы
№ 02-01-02/96 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Мемлекеттiк басқару академиясында, мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттырудың аумақтық орталықтарында, өзге бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру ЕРЕЖЕСI
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Мемлекеттiк басқару академиясында, мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттырудың аумақтық орталықтарында, өзге бiлiм беру ұйымдарында Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметшiлерiн қайта даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастырудың осы ережесi (бұдан әрi – Ереже) Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 11 қазандағы № 1457 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметшiлерiн қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру ережесiне сәйкес әзiрлендi.

Об утверждении Правил организации переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, региональных центрах переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, других организациях образования
Приказ И.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 17 мая 2011 года № 02-01-02/96. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июня 2011 года № 7007. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 25 декабря 2013 года № 06-7/190
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 25.12.2013 № 06-7/190.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В соответствии с Правилами переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года № 1457, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила организации переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, региональных центрах переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, других организациях образования, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Председателя                          К. Нурпеисов
Приложение 1
к приказу и.о. Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
от 17 мая 2011 года № 02-01-02/96
ПРАВИЛА
организации переподготовки и повышения квалификации
государственных служащих в Академии государственного
управления при Президенте Республики Казахстан, региональных
центрах переподготовки и повышения квалификации государственных
служащих, других организациях образования
1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации переподготовки и повышения квалификации государственных служащих в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, региональных центрах переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, других организациях образования (далее - Правила) разработаны в соответствии с Правилами переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года № 1457.

2. Ереже Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Мемлекеттiк басқару академиясында (бұдан әрi – Академия), қайта даярлау және бiлiктiлiктi арттырудың аумақтық орталықтарында (бұдан әрi – орталықтар) мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлерiн қайта даярлауды, сондай-ақ Академияда, орталықтарда және өзге бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру шарттарын анықтайды.
3. Академияда, орталықтарда iске асырылатын қайта даярлаудың және бiлiктiлiктi арттырудың бiлiм беру бағдарламалары Академиямен әзiрленедi және оқу жылы басталғанға дейiн бiр айдан кешiктiрiлмей Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгiмен (бұдан әрi – Агенттiк) келiсiледi.
2. Мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау мен олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру
4. Академияда А, В, С санаттар топтарының, соның iшiнде С-О-1, С-О-2, С-R-1, D-1 - D-3, D-O-1, D-O-2, E-1, E-2, E-R-1 санаттарының мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлерiн қайта даярлау жүзеге асырылады.
Орталықтарда C-O-3 - C-O-6, C-R-2 - C-R-5, D-4 - D-5, D-О-3 - D-O-6, E-3 - E-5, E-R-2 - E-R-5, E-G-1 - E-G-4 санаттарының мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлерiн қайта даярлау жүзеге асырылады.
5. Академияда A, B, С санаттар топтарының, соның iшiнде C-O-1, С-О-2, C-R-1, D-1 - D-3, D-O-1, D-O-2, Е-1, Е-2, E-R-1 санаттарының саяси және мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру жүзеге асырылады.
Орталықтарда және өзге бiлiм беру ұйымдарында C-O-3 - C-O-6, C-R-2 - C-R-5, D-4 - D-5, D-О-3 - D-O-6, E-3 - E-5, E-R-2 - E-R-5, E-G-1 - E-G-4 санаттарының мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлерiнің біліктілігін арттыру жүзеге асырылады.
Сондай-ақ, орталықтарда қалалар, аудандар, селолар, селолық округтер, кенттер, ауылдар әкiмдерiнiң, олардың орынбасарларының, C-R-1, Е-1, Е-2, E-R-1 санаттарының мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру жүзеге асырылады.
6. Қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн арттыруға жататын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны бөлiнген бюджеттiк қаражаттарға сәйкес мемлекеттiк органдардың кадрлар қызметтерiмен анықталады.
Ескерту: Қазақстан Республикасы Президентінің мұрағаты мен Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiнiң мемлекеттiк қызметшiлерiн қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру Алматы қаласындағы мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру аумақтық орталығында жүзеге асырылуы мүмкiн.
3. Қорытынды ережелер
7. Академия, орталықтар, өзге бiлiм беру ұйымдары 10 қаңтарға дейiн осы Ереженің 12-қосымшаларына сәйкес белгiленген нысандар бойынша мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру туралы ақпаратты Агенттiкке тапсырады.

2. Правила определяют условия организации переподготовки административных государственных служащих в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан (далее - Академия), региональных центрах переподготовки и повышения квалификации (далее - центры), а также повышения квалификации государственных служащих в Академии, центрах, других организациях образования.
3. Образовательные программы переподготовки и повышения квалификации, реализуемые в Академии, центрах разрабатываются Академией и согласовываются с Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы (далее - Агентство) в срок не позднее месяца до начала учебного года.
2. Организация переподготовки и повышения
квалификации государственных служащих
4. В Академии осуществляется переподготовка административных государственных служащих групп категорий А, В, C, в том числе категорий С-O-1, С-О-2, С-R-1, D-1 - D-3, D-O-1, D-O-2, Е-1, Е-2, Е-R-1.
В центрах осуществляется переподготовка административных государственных служащих категорий С-О-3 - С-О-6, С-R-2 - C-R-5, D-4 - D-5, D-O-3 - D-O-6, E-3 - E-5, E-R-2 - E-R-5, E-G-1 - E-G-4.
5. В Академии осуществляется повышение квалификации политических и административных государственных служащих групп категорий А, В, С, в том числе категорий С-О-1, C-O-2, C-R-1, D-1 - D-3, D-O-1, D-O-2, E-1, E-2, E-R-1.
В центрах и в других организациях образования осуществляется повышения квалификации административных государственных служащих категорий С-О-3 - С-О-6, С-R-2 - C-R-5, D-4 - D-5, D-O-3 - D-O-6, E-3 - E-5, E-R-2 - E-R-5, E-G-1 - E-G-4.
В центрах также осуществляется повышение квалификации акимов городов, районов, сел, сельских округов, поселков, аулов, их заместителей, административных государственных служащих категорий С-R-1, Е-1, Е-2, Е-R-1.
6. Число государственных служащих, подлежащих переподготовке и повышению квалификации, определяется кадровыми службами государственных органов в соответствии с выделенными бюджетными средствами.
Примечание: переподготовка и повышение квалификации государственных служащих Архива Президента Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан осуществляется в региональном центре переподготовки и повышения квалификации государственных служащих города Алматы.
3. Заключительные положения
7. Академия, центры, другие организации образования представляют в Агентство до 10 января информацию о переподготовке и повышении квалификации государственных служащих по формам, согласноприложениям 12 к настоящим Правилам.

8. Академия, орталықтар, өзге бiлiм беру ұйымдары мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау мен олардың бiлiктiлiгiн арттырудың бағдарламаларын жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды Агенттiкке енгiзуi мүмкiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi жанындағы Мемлекеттiк
басқару академиясында, мемлекеттiк
қызметшiлердi қайта даярлау және
олардың бiлiктiлiгiн арттырудың
аумақтық орталықтарында, өзге бiлiм
беру ұйымдарында Қазақстан
Республикасының мемлекеттiк
қызметшiлерiн қайта даярлау және
олардың бiлiктiлiгiн арттыруды
ұйымдастыру Ережесiне 1-қосымша
Нысан
Мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау жиынтығы туралы деректер___________________________________________________________________
(Академияда, орталықтарда)
Мемлекеттiк қызметшiлердiң санаттары
Республикалық бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк қызметшiлер
Жергiлiктi бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк қызметшiлер
Оқудан өткен мемлекеттiк қызметшiлердiң жалпы саны
Оның ішінде:
мемлекеттiк қызметке алғаш қабылданғандар
басшы лауазымға тағайындалғандар
Қазақстан Республикасының
Президентi жанындағы Мемлекеттiк
басқару академиясында, мемлекеттiк
қызметшiлердi қайта даярлау және
олардың бiлiктiлiгiн арттырудың
аумақтық орталықтарында, өзге бiлiм
беру ұйымдарында Қазақстан
Республикасының мемлекеттiк
қызметшiлерiн қайта даярлау және
олардың бiлiктiлiгiн арттыруды
ұйымдастыру Ережесiне 2-қосымша
Нысан
Мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру жиынтығы туралы деректер
_________________________________________________________
(Академияда, орталықтарда, өзге бiлiм беру ұйымдарында)
Республикалық бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк қызметшiлер
Жергiлiктi бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк қызметшiлер
Оқудан өткен мемлекеттiк қызметшiлердiң жалпы саны
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк қызмет iстерi
жөнiндегi агенттiгi төрағасының м.а.
2011 жылғы 17 мамырдағы
№ 02-01-02/96 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің күші жойылған нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі Төрағасының 2005 жылғы 17 наурыздағы № 02-01-02/35 «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік қызмет Академиясында, мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттырудың аумақтық орталықтарында, өзге білім беру ұйымдарында Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2004 жылғы 24 желтоқсандағы № 02-01-02/138 бұйрығына толықтыруды енгізу туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3549 болып тіркелген) бұйрығы.

8. Академия, центры, другие организации образования могут вносить в Агентство предложения по совершенствованию программ переподготовки и повышения квалификации государственных служащих.
Приложение 1
к Правилам организации переподготовки
и повышения квалификации государственных
служащих Республики Казахстан в Академии
государственного управления при Президенте
Республики Казахстан, региональных центрах
переподготовки и повышения квалификации
государственных служащих, других
организациях образования
Форма
Данные об итогах переподготовки государственных служащих
в ________________________________________________________________
(Академии, Центрах)
Категории
государственных
служащих
Государственные
служащие,
содержащиеся
за счет
республиканского
бюджета
Государственные
служащие,
содержащиеся за
счет местного
бюджета
Общее количество
обучившихся
государственных
служащих
В том числе:
впервые
поступивших на
государственную
службу;
назначенных на
руководящую
должность
Приложение 2
к Правилам организации переподготовки
и повышения квалификации государственных
служащих Республики Казахстан в Академии
государственного управления при Президенте
Республики Казахстан, региональных центрах
переподготовки и повышения квалификации
государственных служащих, других
организациях образования
Форма
Данные об итогах повышения квалификации
государственных служащих
в __________________________________________________________________
(Академии, Центрах, других организациях образования)
Государственные
служащие,
содержащиеся за счет
республиканского
бюджета
Государственные
служащие,
содержащиеся за счет
местного бюджета
Общее количество
обучившихся
государственных служащих
Приложение 2
к приказу и.о. Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 17 мая 2011 года № 02-01-02/96
Перечень утративших силу нормативных правовых актов
Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
1. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 17 марта 2005 года № 02-01-02/35 "О внесении дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 декабря 2004 года № 02-01-02/138 "Об утверждении Правил организации переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан в Академии государственной службы при Президенте Республики Казахстан, региональных центрах переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, других организациях образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3549).

2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі Төрағасының 2005 жылғы 5 тамыздағы № 02-01-02/104 «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік қызмет академиясында, мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру өңірлік орталықтарында, басқа білім беру ұйымдарында Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2004 жылғы 24 желтоқсандағы № 02-01-02/138 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3794 болып тіркелген) бұйрығы.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының м.а. 2009 жылғы 22 шілдедегі № 02-01-02/127 «Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 24 желтоқсандағы № 02-01-02/138 «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында, мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттырудың аумақтық орталықтарында, өзге білім беру ұйымдарында Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы» бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5736 болып тіркелген, 2009 жылғы № 9 Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған) бұйрығы.
4. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының 2004 жылғы 24 желтоқсандағы № 02-01-02/138 «Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Мемлекеттiк басқару академиясында, мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттырудың аумақтық орталықтарында, өзге бiлiм беру ұйымдарында Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметшiлерiн қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру ережесiн бекiту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3339 болып тіркелген) бұйрығы.

2. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 5 августа 2005 года № 02-01-02/104 "О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 декабря 2004 года № 02-01-02/138 "Об утверждении Правил организации переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан в Академии государственной службы при Президенте Республики Казахстан, региональных центрах переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, других организациях образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3794).
3. Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 22 июля 2009 года № 02-01-02/127 "О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 декабря 2004 года № 02-01-02/138 "Об утверждении Правил организации переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, региональных центрах переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, других организациях образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5736, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 9, 2009 года).
4. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 декабря 2004 года № 02-01-02/138 "Об утверждении Правил организации переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, региональных центрах переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, других организациях образования" (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3339).