Арнайы экономикалық аймақтың басқару органының есептілікті ұсыну қағидалары мен кезеңділігін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2011 жылғы 21 қыркүйектегі № 334 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 26 қыркүйекте № 7207 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2019 жылғы 11 шілдедегі № 500 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 11.07.2019 № 500 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың атауы жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 31.12.2015 № 1292 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 10) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Арнайы экономикалық аймақтың басқару органының есептілікті ұсыну қағидалары мен кезеңділігі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 31.12.2015 № 1292 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Инвестиция комитеті (А.Ж.Серіков) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар бірінші вице-министрлі А.П.Рауға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрі
Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы Индустрия және
жаңа технологиялар министрінің
2011 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 334 бұйрығымен
бекітілді
Арнайы экономикалық аймақтың басқару органының есептілікті
ұсыну қағидалары мен кезеңділігі
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 31.12.2015 № 1292 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1. Осы Арнайы экономикалық аймақтың басқару органының есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 10) тармақшасына сәйкес әзірленген және арнайы экономикалық аймақтың басқару органының арнайы экономикалық аймақтың және қатысушыларының қызмет нәтижелері туралы есептілікті ұсынудың тәртібін және кезеңділігін айқындайды.

Об утверждении Правил и периодичности представления органом управления специальной экономической зоны отчетности
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 21 сентября 2011 года № 334. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2011 года № 7207. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 июля 2019 года № 500.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.07.2019 № 500 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 10) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и периодичность представления органом управления специальной экономической зоны отчетности.
2. Комитету по инвестициям Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Сериков А.Ж.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Рау А.П.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
А. Исекешев
Утверждены приказом
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министра индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
от 21 сентября 2011 года № 334
Правила и периодичность представления органом управления
специальной экономической зоны отчетности
Сноска. Правила в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 31.12.2015 № 1292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила представления органом управления специальной экономической зоны отчетности (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 10) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" и определяют порядок и периодичность представления органом управления специальной экономической зоны отчетности о результатах деятельности специальной экономической зоны и ее участников.

2. Арнайы экономикалық аймақтың және қатысушыларының қызмет нәтижелері туралы есептілікті арнайы экономикалық аймақтың басқару органы құрастырады және арнайы экономикалық аймақтардың құрылуы, жұмыс істеуі мен таратылуы саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) және Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар бойынша Бірыңғай үйлестіру орталығына (бұдан әрі – Бірыңғай үйлестіру орталығы) жібереді.
3. Арнайы экономикалық аймақтың қызмет нәтижелері туралы есептілік уәкілетті органға және Бірыңғай үйлестіру орталығына тоқсан сайын есептік тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне ұсынылады және мыналарды қамтиды:
1) Қазақстан Республикасы Президенті бекіткен арнайы экономикалық аймақтың жұмыс істеуінің нысаналы индикаторларына қол жеткізу жөніндегі ақпарат;
2) мыналарды көрсете отырып, қолданыстағы жобалар тізбесін:
өндірілетін өнім атауы;
жоба құны (млн. теңге);
тұрақты жұмыс орындарының саны;
өндіріс объектісінің пайдалануға берілетін күні;
алынған учаске (га);
жоба өндірісінің жалпы көлемі (нақты және ақшалай мәнде);
өндірістің жоба қуаттылығындағы ағымдағы үлесі (%);
үлесін көрсете отырып жобадағы шетелдік қатысу (егер болса);
3) мыналарды көрсете отырып, іске асырылу кезеңінде тұрған жобалар тізбесін:
өндірілетін өнім атауы;
жоба құны (млн. теңге);
жұмыс орындарының саны (құрылыс кезеңі мен пайдалануға берілу кезеңіндегі);
жобаны іске асыру мерзімі (құрылыстың басталуы мен пайдалануға берудің жоспарланған күні);
алынған учаске (га);
өндірістің жоспарланған көлемі (нақты мәнде);
үлесін көрсете отырып жобадағы шетелдік қатысу (егер болса);
жобаның ағымдағы мәртебесі (құрылыс кезеңі, құрылыс мерзімінің бұзылуы, қаржыландыру проблемалары және т.б.);
4) бюджет қаражатын бөлу (бюджеттік бағдарлама мен әкімшісін көрсету (РБ/ЖБ) және олардың нақты игерілуі (салынып жатқан/салынған объектілер бойынша бөліп көрсету), оның ішінде:
инфрақұрылым объектісінің атауы мен құны мың теңге (ЭТЖ, ӘТК, жолдар және т.б.);
қаржыландыру объектісі (инфрақұрылым объектісінің қуатын/техникалық сипаттамасын көрсету (кВт, м3 және т.б.));
құрылыс кезеңі (ТЭН/ЖСҚ/ҚМЖ);
инфрақұрылымға бөлінген жер учаскелерінің ауданы;
инфрақұрылым дайындығы (%);
құрылыс кестесіне сәйкес пайдалануға беру күні;
инфрақұрылымның теңгерімде ұстаушысы;
үш жылдық кезеңге мың теңгемен инфрақұрылымға салынатын инвестицияның жоспарланған жиыны (жылдар бойынша бөлу);

2. Отчетность о результатах деятельности специальной экономической зоны и ее участников составляется органом управления специальной экономической зоны и направляется в центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических зон (далее - уполномоченный орган) и Единый координационный центр по специальным экономическим зонам в Республике Казахстан (далее - Единый координационный центр).
3. Отчетность о результатах деятельности специальной экономической зоны представляется в уполномоченный орган и Единый координационный центр ежеквартально к десятому числу месяца, следующего за отчетным кварталом, и включает:
1) информацию по достижению целевых индикаторов функционирования специальной экономической зоны, утвержденных Президентом Республики Казахстан;
2) перечень действующих проектов с указанием:
наименования производимой продукции;
стоимости проекта (миллионов тенге);
количества постоянных рабочих мест;
даты ввода в эксплуатацию производственного объекта;
занимаемого участка (гектар);
общего объема производства проекта (в натуральном и денежном выражении);
текущей доли (в процентном выражении) производства от проектной мощности;
иностранного участия в проекте с указанием доли (если имеется);
3) перечень проектов, находящихся на стадии реализации, с указанием:
наименования производимой продукции;
стоимости проекта (миллионов тенге);
количества рабочих мест (в период строительства и в период эксплуатации);
сроков реализации проекта (начало строительства и планируемая дата ввода в эксплуатацию);
занимаемого участка (гектар);
планируемого объема производства (в натуральном выражении);
иностранного участия в проекте с указанием доли (если имеется);
текущего статуса проекта (стадия строительства, нарушение сроков строительства, проблемы с финансированием и иные сведения, связанные с реализацией проекта);
4) выделение бюджетных средств (указать бюджетную программу (республиканский и (или) местный бюджет и администратора) и их фактическое освоение (разбивка по объектам строящихся-построенных), в том числе:
наименование и стоимость объекта инфраструктуры тысяч тенге, линии электропередач, административные здания, дороги и иные сведения;
объект финансирования (указать мощность, технические характеристики объекта инфраструктуры (килоВат, метров кубических и иные сведения, связанные с реализацией проекта);
этап строительства (технико-экономическое обоснование, проектно-сметная документация, строительно-монтажные работы);
площадь земельных участков, отведенных под инфраструктуру;
готовность инфраструктуры (в том числе в процентном выражении);
дата ввода в эксплуатацию согласно графику строительства;
балансодержатель инфраструктуры;
итого планируемые инвестиции в инфраструктуру тысяч тенге на трехлетний период (разбивка по годам);

5) ауытқу болған жағдайда ауытқу себептерін көрсете отырып қол жеткізілген нәтижелерді (нақты деректерді) жоспарланғандармен салыстыру;
6) жинақтау әдісі мен көздерін, сондай-ақ пайдаланылған ақпаратты өңдеу және талдау әдістерін көрсету;
7) арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы ретінде қызметті жүзеге асыру туралы шарттардың орындалу мониторингі;
8) арнайы экономикалық аймақтың қызметін жетілдіру жөніндегі ұсынымдар.
4. Арнайы экономикалық аймақтың қатысушыларының қызмет нәтижелері туралы есептілік уәкілетті органға және Бірыңғай үйлестіру орталығына жыл сайын есептік жылдан кейінгі айдың 10-күніне ұсынылады және арнайы экономикалық қатысушылары қызметіне байланысты мынадай деректерді қамтиды:
1) нақты салынған инвестициялар көлемі, оның ішінде шетелдік көздерден (млрд. теңге);
2) тауарлар өндіру және көрсетілетін қызметтер (жұмыстар) көлемі (млрд. теңге);
3) тұрақты жұмыс орындарының саны;
4) шикізаттық емес экспортқа бағдарланған және жоғары технологиялық өндіріске инвестициялар көлемі (млрд. теңге);
5) өндірістің жалпы көлемінен экспорт үлесі.
5. Толық емес есептілік ұсынылған жағдайда, уәкілетті орган және (немесе) Бірыңғай үйлестіруші орталық есептілікті алған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде арнайы экономикалық аймақтың басқару органына ескертулерді көрсетіп, қайтарады. Арнайы экономикалық аймақтың басқару органы уәкілетті органның және (немесе) Бірыңғай үйлестіруші орталықтың ескертулерін алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде пысықталған есептілікті жібереді.

5) указание источников и методов сбора, а также использованных методов обработки и анализа информации;
6) мониторинг выполнения договоров об осуществлении деятельности в качестве участника специальной экономической зоны;
7) рекомендации по совершенствованию деятельности специальной экономической зоны.
4. Отчетность о результатах деятельности участников специальной экономической зоны представляется в уполномоченный орган и Единый координационный центр ежегодно к десятому числу месяца, следующего за отчетным годом, и включает данные, связанные с деятельностью участников специальной экономической зоны:
1) объем фактически инвестированных средств, в том числе из иностранных источников (миллиардов тенге);
2) объем производства товаров и услуг (работ) (миллиардов тенге);
3) количество постоянных рабочих мест;
4) объем инвестиций в несырьевое экспортоориентированное и высокотехнологичное производство (миллиардов тенге);
5) доля экспорта от общего объема производства.
5. В случае представления неполной отчетности, уполномоченный орган и (или) Единый координационный центр в течение трех рабочих дней со дня получения отчетности возвращает отчетность органу управления специальной экономической зоны с указанием замечаний. Орган управления специальной экономической зоны направляет доработанную отчетность в течении пяти рабочих дней со дня получения замечаний уполномоченного органа и (или) Единого координационного центра.