Ерейментау ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 4С-42/8-11 шешімі. Ақмола облысы Ерейментау ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 12 қаңтарда № 1-9-184 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 3 қазандағы № 5С-19/3-13 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 03.10.2013 № 5С-19/3-13 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 56 бабының 1 тармағының 4 тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ерейментау ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) отбасыларға (азаматтарға), Ерейментау ауданында тұрақты тұратын ең төменгі күнкөріс деңгейінен кірісі төмен, өтініш бойынша жылына бір рет (бір түріне), растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда:
денсаулығын тексертуге - 20000 (жиырма мың) теңге;
тұрғын үй жөндеуге, су құбырын, канализация, жылыту желілерін орнатуға – 30000( отыз мың) теңге;
тісті протездеу – 20000 (жиырма мың) теңге;
есту аппаратын сатып алуға – 30000 (отыз мың) теңге;
телефон орнатуға - 12000 (он екі мың) теңге;
алғашқы қажеттілік ететін құжаттарды рәсімдеуге (жеке куәлік құжаты, алушының тұрақты тұратын жерін растайтын құжат, балалардың туу туралы куәлігі) – 5000 (бес мың) теңге;
Қазақстан Республикасының аумағындағы Ақмола облысы шегінде ауруханаға орналастыруға жол төлемі - 7000 (жеті мың) теңге, Ақмола облысының сыртқы шегіне - 15000 (он бес мың) теңге;
операцияны төлеу жөніндегі өтемақы - 30000 (отыз мың) теңге;
отбасының бір мүшесі қайтыс болған жағдайда төленетін шығыстардың өтемақысының төлемдеріне – 30000 (отыз мың) теңге;
аяғы ауыр әйелдерге жылына бір рет аяғы ауыр кезеңінің 20 апталығында, тамақтануын күшейтуге 20000 (жиырма мың) теңге;
2) мүгедектер күніне Ерейментау қаласы, (ауыл), ауылдық округтер әкімдерінің тексеру актілеріне сәйкес, 1,2 топтағы мүгедектерге, сонымен қатар 18-жасқа дейінгі мүгедек балаларға өтініш бермей 0,7 айлық есептік көрсеткіш көлемінде, МЗТО-ның салыстырма актісі бойынша;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Ерейментауского района
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 13 декабря 2011 года № 4С-42/8-11. Зарегистрировано Управлением юстиции Ерейментауского района Акмолинской области 12 января 2012 года № 1-9-184. Утратило силу решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 3 октября 2013 года № 5С-19/3-13
Сноска. Утратило силу решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 03.10.2013 № 5С-19/3-13 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан»,постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами», Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Ерейментауского района:
1) семьям (гражданам), имеющим среднедушевой доход ниже прожиточного минимума постоянно проживающим в Ерейментауском районе, по заявлению один раз в год (один вид), при предоставлении подтверждающих документов:
на обследование состояния здоровья – 20000 (двадцать тысяч) тенге;
ремонт жилья, установка водопровода, канализации, отопления - 30000 (тридцать тысяч) тенге;
протезирование зубов – 20000 (двадцать тысяч) тенге;
приобретение слухового аппарата - 30000 (тридцать тысяч) тенге;
установку телефона – 12000 (двенадцать тысяч) тенге;
оформление документов первой необходимости (документов удостоверяющих личность, документ подтверждающий регистрацию по месту жительства, свидетельство о рождении детей) - 5000 (пять тысяч) тенге;
проезд на госпитализацию по территории Республики Казахстан – в пределах Акмолинской области – 7000 (семь тысяч) тенге, за пределы Акмолинской области – 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
компенсацию по оплате операции – 30000 (тридцать тысяч) тенге;
компенсацию расходов в связи со смертью одного из членов семьи 30000(тридцать тысяч) тенге;
беременным женщинам в размере 20000 (двадцать тысяч) тенге на усиленное питание в период беременности сроком с 20 недель;
2) инвалидам 1, 2 группы ко Дню инвалидов, согласно акта обследования Акима села (аула), сельского округа, города Ерейментау, а также детям- инвалидам до 18 лет в размере 0,7 месячного расчетного показателя, без подачи заявления, согласно акта-сверки с ГЦВП;

3) қарттар мен мүгедектер айлығында - банкрот болып танылған немесе жойылған ұйымдардың зейнеткерлерiне өтiнiш бермей 0,7 айлық есептiк көрсеткiш көлемiнде, Ерейментау қаласы әкiмiнiң тiзiмi бойынша;
ең төменгі зейнетақы алатын зейнеткерлерге 2000 (екі мың) теңге мөлшерінде, өтініш бермей, мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығының тізімі бойынша;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне, оған теңестiрiлген тұлғаларға, соғыс қатысушыларына жәрдемақылармен кепiлдемелер бойынша теңдестiрiлген тұлғалардың басқа да санаттарына өтiнiшсiз келесiдегi мереке күндерiне мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығының салыстырма актiсi бойынша бiр жолғы әлеуметтiк көмек көрсетiледi:
Ауғанстаннан әскерлердi шығарған күнiне орай- Ауғанстандағы соғысқа қатысушылар мен мүгедектерiне 5000 (бес мың) теңге көлемiнде;
Чернобыль атом электр станциясы апатын жою күнiне орай- Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылар мен мүгедектерге 5000 (бес мың) теңге көлемiнде;
Жеңiс күнiне - Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерге оған теңдестiрiлген тұлғаларға, соғыс қатысушыларына жәрдемақылар мен кепiлдемелер бойынша теңдестiрiлген тұлғалардың басқа да санаттарына;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне - 15000 (он бес мың) теңге;
Ұлы Отан соғысының қайтыс болған қатысушыларының әйелдерiне (күйеулерiне) 3000 (үш мың) теңге көлемiнде;
Ұлы Отан соғысы жылдары жiгерлi еңбек еткен үшiн медальдармен марапатталған тыл еңбеккерлерiне 3000 (үш мың) теңге көлемiнде;
бұрынғы кәмелеттiк жасқа толмаған фашистiк концлагерь тұтқындарына 5000 (бес мың) теңге көлемiнде;
5) саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне, өтініш бермей, МЗТО-ның салыстырма актісі бойынша қуғын-сүргін азаматтарына бір жолғы әлеуметтік көмек 2 айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
6) туберкулезбен ауыратын науқастарға, өтініштері бойынша амбулаториялық емделудегі азаматтардың тамақтануын күшейтуге, отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысынан бөлек, жылына бір рет 20000 (жиырма мың) теңге;
7) колледждерде оқудың күндізгі бөлімінде оқитын ауылдық жерлердегі табысы аз отбасылардың, көп балалы отбасылардың студенттері, оқулары үшін төлемге, білім мекемесімен жасалған шарттың негізінде, бір жылда бір рет оқу құнының көлемінде;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына өтініштері бойынша пәтерлерін (үйлерін) жөндеуге бір жолғы көмек бір жылда бір рет 30000 (отыз мың) теңгеден аспайтын көлемде;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына өтініштері бойынша тістерін протездеуге бір жылда бір рет 10 айлық есептік көрсеткіштен аспайтын көлемде;

3) к месячнику пожилых и инвалидов - пенсионерам, организации которых ликвидированы или признаны банкротами в размере 0,7 месячного расчетного показателя, без подачи заявления, согласно списков акима города Ерейментау;
пенсионерам с минимальной пенсией в размере 2000 (две тысячи) тенге, без подачи заявления, согласно списков государственного центра по выплате пенсий;
4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненных к ним, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны единовременно, без подачи заявления, согласно акта-сверки с государственным центром по выплате пенсий к следующим праздничным датам:
ко Дню вывода войск из Афганистана - участникам и инвалидам войны в Афганистане в размере 5000 (пять тысяч) тенге;
ко Дню ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции - участникам и инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в размере 5000 (пять тысяч) тенге;
ко Дню Победы – участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере - 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
женам (мужьям) умерших участников и инвалидов Великой Отечественной войны в размере 3000 (три тысячи) тенге;
труженикам тыла, награжденным медалями за самоотверженный труд в годы Великой Отечественной войны в размере 3000 (три тысячи) тенге;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей в размере 5000 (пять тысяч) тенге;
5) ко Дню памяти жертв политических репрессий – единовременно, без подачи заявления, согласно акта-сверки с ГЦВП, репрессированным гражданам в размере 2 месячных расчетных показателей;
6) больным туберкулезом - по заявлению, на усиленное питание находящимся на амбулаторном лечении, независимо от среднедушевого дохода семьи (гражданина) в размере 20000 (двадцати) тысячи тенге один раз в год;
7) студентам из малообеспеченных семей, многодетных семей сельской местности, обучающимся на очной форме обучения в колледжах, на оплату за обучение, на основании договора с учреждением образования в размере стоимости обучения один раз в год;
8) единовременная помощь по заявлению на ремонт квартиры (дома) участникам Великой Отечественной войны в размере 30000 (тридцать тысяч) тенге один раз в год;
9) на зубопротезирование участникам Великой Отечественной войны по заявлениям в размере 10 расчетных показателей один раз в год;

10) кәмелетке толмаған балаларға қамқоршы болып отырған зейнеткерлерге, мүгедектерге, жалғыз азаматтарға, оқу жылының басында өтініштері бойынша бір балаға 15000 (он бес мың) теңгеден аспайтын көлемде;
11) бұрынғы кәмелетке толмаған концлагерлер тұтқындарына коммуналдық қызметтер шығындарына ай сайын өтініш бермей, МЗТО-ның салыстырма актісі бойынша бір айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
12) жан басына шаққандағы орташа табысы 25 айлық есептік көрсеткіштен аспайтын жалғыз басты зейнеткерлер мен мүгедектерге - тұрғын үйлерін жөндеуге, су құбырларын, канализация, жылу желілерін орнатуға, өтініштері бойынша бір жылда бір рет 30000 (отыз мың) теңге;
13) өрт, су басу және басқа да табиғат және техногендік апатқа шалыну жағдайында 150000 (жүз елу мың) теңге мөлшерінде, өтініш бойынша жылына бір рет өтем ету;
14) денсаулық сақтау ұйымдарында тіркеуде тұрған онкологиялық науқастарға, дәрі-дәрмектер сатып алуға бір науқасқа 50000 (елу мың ) теңге мөлшерінде, өтініш бойынша жылына бір рет.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2012.03.13 № 5С-3/5-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2. 1 тармақтың 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 13), 14) тармақшаларында көрсетілген отбасыларға (азаматтарға) әлеуметтік көмек кірістің есебінсіз жүргізіледі.
3. Әлеуметтік көмек алу үшін қосымшаға қатысты құжаттар тізбесін бекіту.
4. «Ерейментау ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» Ерейментау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 7 қыркүйектегі № 4С-27/2-10 (№ 1-9-158 нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, «Ерейментау» аудандық газетінде 2010 жылдың 18 қыркүйегінде, «Ереймен» аудандық газетінде 2010 жылдың 18 қыркүйегінде жариялаған), 2011 жылғы 25 ақпандағы № 4С-32/6-11 «Ерейментау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 7 қыркүйектегі № 4С-27/2-10 «Ерейментау ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» шешіміне толықтырулар енгізу туралы» (№ 1-9-169 нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, «Ерейментау» аудандық газетінде 2011 жылдың 19 наурызында, «Ереймен» аудандық газетінде 2011 жылдың 19 наурызында жарияланған), 2011 жылғы 26 сәуірдегі № 4С-35/6-11 «Ерейментау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 7 қыркүйектегі № 4С-27/2-10 «Ерейментау ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (№ 1-9-176 нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, «Ерейментау» аудандық газетінде 2011 жылдың 14 мамырында, «Ереймен» аудандық газетінде 2011 жылдың 14 мамырында жарияланған), шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.

10) пенсионерам, инвалидам, одиноким гражданам, воспитывающим, имеющим под опекой несовершеннолетних детей, к началу учебного года, по заявлению, в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге на одного ребенка;
11) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей в размере месячного расчетного показателя ежемесячно, на расходы за коммунальные услуги, без подачи заявления, согласно акта-сверки с ГЦВП;
12) одинокопроживающим пенсионерам и инвалидам, среднедушевой доход которых не превышает 25 месячных расчетных показателей - на ремонт жилья, установку водопровода, канализации, отопления, по заявлению, в размере 30000 (тридцать тысяч) тенге один раз в год;
13) на компенсацию при пожаре, наводнении и другого стихийного бедствия природного и техногенного характера, в размере 150000 (сто пятьдесят тысяч) тенге, по заявлению, один раз в год;
14) онкологическим больным, состоящим на учете в организациях здравоохранения, на одного больного, в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге по заявлению один раз в год.
Сноска. Пункт 1 с изменениями внесенными решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 13.03.2012  № 5С-3/5-12 (вводится в действие с 1 января 2012 года)
2. Семьям (гражданам), указанных в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 13), 14) пункта 1 социальные выплаты производятся без учета доходов.
3. Утвердить перечень документов необходимых для получения социальной помощи согласно приложению.
4. Признать утратившим силу решения Ерейментауского районного маслихата «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Ерейментауского района» от 7 сентября 2010 года № 4С-27/2-10 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-9-158, опубликовано 18 сентября 2010 года в районной газете «Ерейментау», 18 сентября 2010 года в районной газете «Ереймен»), «О внесении дополнений в решение Ерейментауского районного маслихата от 7 сентября 2010 года № 4С-27/2-10 «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Ерейментауского района» от 25 февраля 2011 года № 4С-32/6-11 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-9-169, опубликовано 19 марта 2011 года в районной газете «Ерейментау», опубликовано 19 марта 2011 года в районной газете «Ереймен»), «О внесении изменений и дополнений в решение Ерейментауского районного маслихата от 7 сентября 2010 № 4С-27/2-10 «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Ерейментауского района» от 26 апреля 2011 года № 4С-35/6-11 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-9-176, опубликовано 14 мая 2011 года в районной газете «Ерейментау», опубликовано 14 мая 2011 года в районной газете «Ереймен»).

5. Осы шешім Ақмола облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы                                   Н.Кравченко
Ерейментау аудандық
мәслихатының хатшысы                       Қ.Махметов
«КЕЛІСІЛДІ»
Ерейментау ауданы әкімі                    Л.Дүйсенов
Ерейментау аудандық мәслихатының
2011 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 4С-42/8-11 шешіміне
қосымша
Әлеуметтік көмек алу үшін қажетті құжаттар
тізбесі
1. Денсаулық жағдайын тексеруге:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Тағайындалған жеке әлеуметтік кодының көшірмесі (әрі қарай- ӘЖК);
5) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
6) Салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі (әрі қарай- СТН);
7) Медициналық мекеменің тексерілуге берілген дәрігерлік консультация комиссиясының жолдамасы (әрі қарай- ДКК);
8) Отбасы мүшелерінің кірісі барысында мәлімет.
2. Баспана жөндеу, су құбырын, жылу жүйесін, канализация өткізу:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) ӘЖК - көшірмесі;
6) СТН - көшірмесі;
7) Отбасы мүшелерінің кірісі барысында мәлімет.
3. Тіс протездеу, есту аппаратын алу үшін:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) СТН – көшірмесі;
6) ӘЖК - көшірмесі;
7) Медициналық мекеменің есту аппаратының қажеттігіне берілген (ДКК анықтамасы) тіс протезінің есепшот-фактурасы;
8) Отбасы мүшелерінің кірісі барысында мәлімет.
4. Телефон орнатуға:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) СТН – көшірмесі;
6) ӘЖК - көшірмесі;
7) Отбасы мүшелерінің кірісі барысында мәлімет;
8) Қазақтелеком АҚ, Жолаушылар телекоммуникацияларынан телефон жоқтығы барысында анықтама.
5. Алғашқы қажеттілік ететін құжаттарды рәсімдеуге:
1) Өтініш;
2) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
3) Ерейментау қаласы, ауыл, селолық округ әкімдері өтінімдері;
4) Отбасы мүшелерінің кірісі барысында мәлімет.
6. Қазақстан Республикасы аймағы бойынша госпитальдық жол төлемі, операция төлеміне өтем:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;

5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
сессии Ерейментауского
районного маслихата                        Н.Кравченко
Секретарь Ерейментауского
районного маслихата                        К.Махметов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Ерейментауского района                Л.Дюсенов
Приложение
к решению Ерейментауского
районного маслихата
от 13 декабря 2011 года
№ 4С-42/8-11
Перечень документов, необходимых для получения социальной помощи
1. На обследование состояния здоровья:
1) Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия свидетельства о присвоении социального индивидуального кода (далее - СИК);
5) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
6) Копия регистрационного номера налогоплательщика (далее РНН);
7) Направление медицинского учреждения на обследование, заключение врачебной - консультационной комиссии (далее ВКК);
8) Сведения о доходах членов семьи.
2. Ремонт жилья, установка водопровода, канализации, отопления:
1) Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
5) Копия СИК;
6) Копия РНН;
7) Сведения о доходах членов семьи.
3. Протезирование зубов, приобретение слухового аппарата:
1) Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
5) Копия РНН;
6) Копия СИК;
7) Заключение медицинского учреждения о нуждаемости в слуховом аппарате (справка ВКК), счет-фактура на протезирование зубов;
8) Сведения о доходах членов семьи.
4. Установка телефона:
1) Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
5) Копия СИК;
6) Копия РНН;
7) Сведения о доходах членов семьи;
8) Справка об отсутствии телефона с АО Казахтелекома, Транстелекома.
5. Оформление документов первой необходимости:
1) Заявление;
2) Копия расчетного счета заявителя;
3) Ходатайство акима города Ерейментау, села, сельского округа;
4)Сведения о доходах членов семьи.
6. Проезд на госпитализацию по территории Республики Казахстан, компенсация по оплате операции:
1) Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;

5) СТН – көшірмесі;
6) ӘЖК - көшірмесі;
7) Отбасы мүшелерінің кірісі барысында мәлімет;
8) Медициналық мекемеден операцияға және госпитализацияға жіберу жолдамасы.
7. Отбасының бір мүшесінің қайтыс болуына қатысты шығыс өтемі:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) СТН – көшірмесі;
6) ӘЖК - көшірмесі;
7) Отбасы мүшелерінің кірісі барысында мәлімет;
8) Қайтыс болу куәлігі көшірмесі;
9) Жерлеу өткізудегі анықтама.
8. Аяғы ауыр әйелдерге:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) СТН – көшірмесі;
6) ӘЖК - көшірмесі;
7) Медициналық мекемеден аяғы ауырлығын растайтын анықтама.
9. Туберкулезбен ауыратындарға:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) ӘЖК - көшірмесі;
6) Медициналық мекемеден амбулаторлық ем қабылдап жүруіне қатысты анықтама.
10. Колледжде күндізгі оқу бөлімінде оқитын ауылдық мекендерде тұратын аз қамсыздандырылған отбасылары және көпбалалы отбасылары студенттері оқуының ақысын төлемі:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) СТН – көшірмесі;
6) ӘЖК - көшірмесі;
7) Оқу келісімінің көшірмесі;
8) Оқу оқып жатқан орынын растайтын анықтама;
9) Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығынан көпбалалы отбасы мәртебесін растайтын анықтама ( әрі қарай МЗТО).
11. Ұлы отан соғысы ардагерлеріне өтініш бойынша үйлеріне және пәтерлеріне жөндеу жұмыстарын жүргізу барысында бір реттік әлеуметтік көмек:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) СТН – көшірмесі;
6) ӘЖК - көшірмесі;
7) ҰОС қатысушысы куәлігі көшірмесі;
8) Ерейментау қаласы, ауыл, селолық округ әкімдерінен өтінім.
12. ҰОС қатысушыларға тіс протезіне:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) СТН – көшірмесі;
6) ӘЖК - көшірмесі;
7) ҰОС қатысушысы куәлігі көшірмесі;
8) Медициналық мекемеден тіс протезіне мұқтаж екендігі жөнінде анықтама.
13.Зейнеткерлерге, мүгедектерге, жалғыз басты азаматтарға кәмелет жасқа толмағандарға қамқоршы болып отырғандарға жаңа оқу жылына өтініштері бойынша бір реттік көмек:

5) Копия СИК;
6) Копия РНН
7) Направление на госпитализацию, на операцию из медицинского учреждения;
8) Сведения о доходах членов семьи.
7. Компенсация расходов в связи со смертью одного из членов семьи:
1) Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
5) Копия СИК;
6) Копия свидетельства о смерти;
7) Копия РНН;
8) Справка о проведении похорон;
9) Сведения о доходах членов семьи.
8. Беременным женщинам:
1) Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
5) Копия СИК;
6) Копия РНН;
7) Справка с медицинского учреждения, подтверждающая беременность, справка ВКК;
8) Сведения о доходах членов семьи.
9. Больные туберкулезом:
1)Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
5) Копия СИК;
6) Справка медицинского учреждения о нахождении на амбулаторном лечении.
10. Студентам из малообеспеченных семей, многодетных семей сельской местности, обучающиеся на очной форме обучения в колледжах на оплату за обучение:
1) Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
5) Копия СИК;
6) Копия договора за обучение;
7) Справка, подтверждающая место обучения;
8) Копия РНН;
9) Справка подтверждающая статус многодетной семьи из государственного центра по выплате пенсии (далее – ГЦВП).
11. Единовременная помощь по заявлению на ремонт квартиры (дома) участникам Великой Отечественной войны:
1) Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
5) Копия СИК;
6) Копия удостоверения участника ВОВ;
7) Ходатайство акима города Ерейментау, села, сельского округа;
8) Копия РНН.
12. На зубопротезирование участникам ВОВ:
1) Заявление
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
5) Копия СИК;
6) Копия удостоверения участника ВОВ;
7) Справка с медицинского учреждения о нуждаемости в протезировании;
8) Копия РНН.
13. Пенсионерам, инвалидам, одиноким гражданам имеющие под опекой, воспитывающих несовершеннолетних детей к началу учебного года:

1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) СТН – көшірмесі;
6) ӘЖК - көшірмесі;
7) Балалардың туу туралы куәлігі көшірмесі. Әділет басқармасынан 4 - нысана, асыраушысынан айырылғаны барысында анықтама, қамқорға алу барысындағы қаулы;
8) Мүгедектерге МЗТО–нан мүгедектігіне байланысты анықтама, зейнеткерлерге МЗТО–нан зейнетақы мөлшері анықтамасы.
14. Жалғыз тұратын зейнеткерлерге және мүгедектерге тұрғын үйге жөндеу жұмыстарын жүргізу үшін, жан басына шаққандағы орташа кіріс 25 айлық есеп көрсеткішінен аспаса:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) СТН – көшірмесі;
6) ӘЖК - көшірмесі;
7) Мүгедектерге МЗТО–нан мүгедектігіне байланысты анықтама, зейнеткерлерге зейнетақы мөлшері анықтамасы;
8) Ерейментау қаласы, ауыл, селолық округ әкімдерінен өтінім;
9) Отбасы кірісі барысында мәлімет.
15. Кірісті есепке алмай, өрт, су тасқыны, апат кездеріне өтім:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) СТН – көшірмесі;
6) ӘЖК - көшірмесі;
7) Апаттық жағдайды растайтын құжаттың көшірмесі.
16. Кірісін есепке алмай, денсаулық сақтау ұйымдарында тіркеуде тұрған онкологиялық науқастарға:
1) Өтініш;
2) Жеке куәлік көшірмесі;
3) Өтініш берушінің жеке есеп шотының көшірмесі;
4) Алушының тұрақты тұратын жерінде тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) СТН – көшірмесі;
6) ӘЖК - көшірмесі;
7) Медициналық мекемеден анықтама - ДКК-анықтамасы.
Аббревиатурасын таратып көрсету:
ӘЖК - Әлеуметтік жеке коды
СТН - Салық төлеушінің нөмірі
МЗТО - Мемлекеттік зейнетақы төлем орталығы
ДКК – Дәрігерлік консультациялық комиссия
АҚ - Акционерлік қоғам
ҰОС - Ұлы Отан соғысы

1) Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
5) Копия СИК;
6) Копия РНН;
7) Копии свидетельства рождения детей, форма Ф-4 с управления юстиции, справка об утере кормильца, постановление об опекунстве;
8) Справка с ГЦВП об инвалидности- инвалидам, пенсионерам справку с ГЦВП о размере пенсии.
14. Одиноко-проживающим пенсионерам и инвалидам, среднедушевой доход которых не превышает 25 месячных расчетных показателей - на ремонт жилья:
1) Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
5) Копия СИК;
6) Копия РНН;
7) Справка с ГЦВП об инвалидности, о размере пенсии пенсионерам;
8) Ходатайство акима города Ерейментау, села, сельского округа;
9) Сведения о доходах семьи.
15. На компенсацию при пожаре, наводнении, аварии, без учета доходов:
1) Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
5) Копия СИК;
6) Копия документа, подтверждающего факт стихийного бедствия;
7) Копия РНН.
16. Онкологическим больным, состоящим на учете в организациях здравоохранения, без учета доходов:
1) Заявление;
2) Копия удостоверения личности;
3) Копия расчетного счета заявителя;
4) Копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства получателя;
5) Копия СИК;
6) Копия РНН;
7) Справка с медицинского учреждения - справка ВКК.
Расшифровка аббревиатуры:
СИК – Социальный индивидуальный код
РНН – Регистрационный номер налогоплательщика
ГЦВП – Государственный центр по выплате пенсий
ВКК – врачебно–консультационная комиссия
АО – Акционерное общество
ВОВ – Великая Отечественная война