2012 - 2014 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 50/440 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 28 желтоқсанда № 11-1-169 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 9 және 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 39/448 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 23 желтоқсандағы № 2116 болып тіркелген) сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15 756 335 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 11 573 035 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 431 027 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 484 417 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 267 856 теңге;
2) шығындар – 15 912 736,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 537 500 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 537 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 166 430 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 166 430 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 3 860 331,7 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –   3 860 331,7 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 3 537 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 322 831,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.04.12 № 2/14 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.12 № 6/59 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.23 № 7/69 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.10 № 8/84 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)  шешімдерімен;
2. Салықтық түсімдер бойынша қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей мөлшерде белгіленгені ескерілсін:
төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы – 23,6 пайыз;
әлеуметтік салық – 23,8 пайыз;
төлем көзі болып табылмайтын кірістерден жеке табыс салығы – 100 пайыз»;
бір жолғы талондар бойынша қызметін іске асырушы жеке тұлғалардан жеке табыс салығы – 100 пайыз;

О городском бюджете на 2012 - 2014 годы
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12 декабря 2011 года № 50/440. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 28 декабря 2011 года № 11-1-169
В соответствии со статьями 9 и 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 39/448 «Об областном бюджете на 2012 - 2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2116 от 23 декабря 2011 года), городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2012 - 2014 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 756 355 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 573 035 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 431 027 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 484 417 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 267 856 тенге;
2) затраты – 15 912 736,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 537 500 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 537 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 166 430 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 166 430 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 3 860 331,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  3 860 331,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3 537 500 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 322 831,7 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Актауского городского маслихата от 12.04.2012 № 2/14 (вводится в действие с 01.01.2012); от 12.09.2012 № 6/59 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.11.2012  № 7/69 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012  № 8/84 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет по налоговым поступлениям установлены в следующих размерах:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 23,6 процентов;
социальный налог – 23,8 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам – 100 процентов;

төлем көзі болып табылатын шетел азаматтары табыстарынан жеке табыс салығы – 14,5 пайыз;
төлем көзі болып табылмайтын шетел азаматтары табыстарынан жеке табыс салығы – 100 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.04.12 № 2/14 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.12 № 6/59 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.10 № 8/84 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. Қалалық бюджеттен бөлінетін, азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін әлеуметтік төлемдер келесі мөлшерде бекітілсін:
1) 1,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар (балаларға);
мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар;
2) 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларға ай сайынғы әлеуметтік көмек;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік мерекелері мен атаулы күндер құрметіне бір жолғы әлеуметтік көмек:
Ұлы Жеңіс күніне (9 мамыр):
Ұлы Отан соғысына қатысушылары және мүгедектеріне 100 000 теңге мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға 60 000 теңге мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларына теңестірілген адамдарға 50 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан әскерлердің жесірлеріне және екінші рет некеде тұрмағандарға 40 000 теңге көлемінде;
Тылдағы қажырлы еңбегі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға және 1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығында 6 айдан кем емес жұмыс істегендері туралы мұрағаттық анықтамасы немесе еңбек кітапшасында жазбасы бар тыл еңбеккерлеріне 10 000 теңге мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жөнінен соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдардың басқа да санаттарына, (қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған, соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен және «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдері (күйеулері) 10 000 теңге мөлшерінде;
1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-ін жоюға қатысушыларға 20 000 теңге мөлшерінде;
Қарттар күніне (1 қазан):

индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты - 14,5 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Актауского городского маслихата от 12.04.2012 № 2/14 (вводится в действие с 01.01.2012); от 12.09.2012 № 6/59 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012  № 8/84 (вводится в действие с 01.01.2012).
3. Утвердить социальные выплаты отдельным категориям граждан, выделяемые из городского бюджета в следующих размерах:
1) ежеквартальную социальную помощь в размере 1,5 месячных расчетных показателей:
получателям государственных социальных пособий по потере кормильца (на детей);
получателям государственных социальных пособий по инвалидности;
2) ежемесячную социальную помощь детям – инвалидам, воспитывающихся и обучающихся на дому в размере 5 - ти месячных расчетных показателей;
3) единовременную социальную помощь в честь государственных праздников Республики Казахстан и знаменательных дат:
ко Дню Победы (9 мая):
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 100 000 тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны в размере 60 000 тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в размере 50 000 тенге;
вдовам, погибших воинов в годы Великой Отечественной войны и не вступившие в повторный брак в размере 40 000 тенге;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд в тылу, и труженикам тыла, имеющим архивную справку или запись в трудовой книжке о работе не менее 6 - ти месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года в размере 10 000 тенге;
другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, кроме жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидам, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью «За оборону Ленинграда» и знаком «Житель блокадного Ленинграда», признавшимся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступили в другой брак в размере 10 000 тенге;
участникам ликвидации Чернобыльской АЭС в 1988 - 1989 годах в размере 20 000 тенге;
ко Дню пожилых людей (1 октября):

70 жастан асқан жалғызілікті зейнеткерлерге 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Мүгедектер күніне (қазанның екінші жексенбісі):
барлық топтағы мүгедектер, бала кезден мүгедектер, 16 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Қазақстан Республикасының Конституция күніне (30 тамыз):
асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға (балаларға) 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) бір жолғы материалдық көмек:
алынып тасталды - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.09.12 № 6/59 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
алынып тасталды - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.09.12 № 6/59 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
алынып тасталды - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.09.12 № 6/59 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
аз қамтылған азаматтар мен аса мүжәлсіз азаматтардың басына қиын жағдай туғанда, қалалық бюджеттің қаражатынан беріледі;
5) Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоғарғы оқу орындарындағы оқуды төлеу мақсатымен жалпы білім беру мектептерінің түлектеріне әлеуметтік көмек.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.09.12 № 6/59 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4.Қалалық мәслихаттың 2012 жылғы 23 қарашадағы №7/71 шешіміне сәйкес, Ақтау қаласының күндізгі білім беру мекемелерінде оқитындарға қалаішілік қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) жеңілдікпен жүру құқығын ұсыну.
алынып тасталды - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.11.23 № 7/69 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.12.10 № 8/84 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Ауылдық елді мекендерде жұмыс жасайтын білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдарының мамандарына осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайларда айналысатын мамандармен салыстырғанда, 25 пайызға көтеріңкі жалақы және тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
6. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
340 790 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
20 470 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін жарықтандыру үшін;
113 959 мың теңге – мектепке дейінгі тәрбиелеу ұйымдарының тәрбиешілері мен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;

одиноким пенсионерам старше 70 лет в размере 2 - х месячных расчетных показателей;
ко Дню инвалидов (второе воскресенье октября):
инвалидам всех групп, инвалидам с детства, детям-инвалидам до 16 лет в размере 2 - х месячных расчетных показателей;
ко Дню Конституции Республики Казахстан (30 августа):
получателям государственных социальных пособий по потере кормильца (на детей) в размере 2-х месячных расчетных показателей;
4) единовременную материальную помощь:
исключен - решением Актауского городского маслихата от 12.09.2012 № 6/59 (вводится в действие с 01.01.2012).
исключен - решением Актауского городского маслихата от 12.09.2012 № 6/59 (вводится в действие с 01.01.2012).
исключен - решением Актауского городского маслихата от 12.09.2012 № 6/59 (вводится в действие с 01.01.2012).
малообеспеченным и остро нуждающимся гражданам в критических жизненных ситуациях, исходя из имеющихся средств в городском бюджете;
5) социальную помощь выпускникам общеобразовательных школ для оплаты обучения в государственных высших учебных заведениях Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Актауского городского маслихата от 12.09.2012 № 6/59 (вводится в действие с 01.01.2012).
4.Предоставить право льготного проезда на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) для обучающихся организаций образования города Актау очной формы обучения, согласно решения городского маслихата от 23 ноября 2012 года № 7/71
исключен решением Актауского городского маслихата от  23.11.2012  № 7/69 (вводится в действие с 01.01.2012).
Сноска. Пункт 4 в новой редакции решением Актауского городского маслихата от 10.12.2012  № 8/84 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Установить повышенные на 25 процентов оклады и тарифные ставки специалистам государственных организаций образования, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в сельских населенных пунктах, по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
340 790 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
20 470 тысяч тенге - на оснащение оборудованием кабинетов химии, физики и биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
113 959 тысяч тенге - увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций;

4 385 мың теңге – «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;
2 886 мың теңге – үйде оқитын мүгедек-балаларды бағдарламалық қамсыздандырумен, құрал-жабдықпен қамтамасыз ету үшін;
38 451 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге;
4 039 мың теңге –Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде еңбекақыны ішінара субсидиялауға;
13 850 мың теңге - Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге;
6 792 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде жастар тәжірбиесіне;
4 880 мың теңге – тұрғын үй көмегімен қамтамасыз етуге;
484 мың теңге – эпизоотикаға қарсы шараларды өткізуге;
228 мың теңге – ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.09.12 № 6/59 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.10 № 8/84 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)  шешімдерімен.
6-1. Қалалық бюджетте 2012 жылға облыстық бюджеттен Қазақстан Республикасының ЖОО-да оқуға облыс әкімінің грантын ұсынуға 10 000 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылғандығын ескеру.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.09.12 № 6/59 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен дамытуға арналған, жалпы сомасы – 2 706 642 мың теңге жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.04.12 № 2/14 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.10 № 8/84 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-1. Қалалық бюджетте 2012 жылға республикалық бюджеттен келесі көлемде бюджеттік кредиттер қарастырылғандығын ескеру:
3 537 500 мың теңге - тұрғын үй салу.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.09.12 № 6/59 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2 абзац алынып тасталды - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.12.10 № 8/84 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Қала әкімдігінің резерві 10 209,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.04.12 № 2/14 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.23 № 7/69 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

4 385 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы»;
2 886 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
38 451 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
4 039 тысяч тенге - частичное субсидирование заработной платы в рамках Программы занятости 2020;
13 850 тысяч тенге – на обеспечение деятельности Центра занятости в рамках Программы занятости 2020;
6 792 тысяч тенге – молодежная практика в рамках Программы занятости 2020;
4 880 тысяч тенге – на оказание жилищной помощи;
484 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
228 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Актауского городского маслихата от 12.09.2012 № 6/59 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012  № 8/84 (вводится в действие с 01.01.2012).
6 - 1. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на предоставление грантов акима области на обучение в ВУЗах Республики Казахстан в сумме 10 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6 - 1 в соответствии с решением Актауского городского маслихата от 12.09.2012 № 6/59 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусматриваются целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию местных инвестиционных проектов в общей сумме 2  706 642 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Актауского городского маслихата от 12.04.2012 № 2/14 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012  № 8/84 (вводится в действие с 01.01.2012).
7 - 1. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в следующих размерах:
3 537 500 тысяч тенге – на строительство жилья.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7 - 1 в соответствии с решением Актауского городского маслихата от 12.09.2012 № 6/59 (вводится в действие с 01.01.2012).
абзац 2 - исключен решением Актауского городского маслихата от 10.12.2012  № 8/84 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Утвердить резерв акимата города в сумме 2 696,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Актауского городского маслихата от 12.04.2012 № 2/14 (вводится в действие с 01.01.2012); от  23.11.2012  № 7/69 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012  № 8/84 (вводится в действие с 01.01.2012).

9. 4 - қосымшаға сәйкес, бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2012 жылға арналған қалалық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. 5 - қосымшаға сәйкес 2012 жылы қалалық бюджеттің орындалу барысында секвесторға жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
11. 6 - қосымшаға сәйкес Өмірзақ селосы бойынша 2012 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
12. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            С. Кутепов
Қалалық мәслихаттың
хатшысы                                    Ж. Матаев
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
А. Ким

9. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2012 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета в 2012 году, согласно приложению 5.
11. Утвердить перечень бюджетных программ по селу Умирзак на 2012 год, согласно приложению 6.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                     С. Кутепов
Секретарь городского
маслихата                               Ж. Матаев
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного
учреждения «Актауский
городской отдел экономики
и бюджетного планирования»
А. Ким

12 желтоқсан 2011 жыл
Қалалық мәслихаттың
2012 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 50/440 шешіміне
1-қосымша
2012 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақтау қалалық  мәслихатының 2012.04.12 № 2/14 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.12 № 6/59 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.23 № 7/69 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.10 № 8/84 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

12 декабря 2011 года
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 12 декабря 2011 года № 50/440
Бюджет города Актау на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Актауского городского маслихата от 12.04.2012 № 2/14 (вводится в действие с 01.01.2012); от 12.09.2012 № 6/59 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.11.2012  № 7/69 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012  № 8/84 (вводится в действие с 01.01.2012).
категория
Сумма тыс. тенге
класс
подкласс
Наименование

450
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
38 451
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
2 886
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзетү), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жаска толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
18 324
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
340 790
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
4 385
064
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім: мектеп, мектеп-интернаттар ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
95 635
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 560 497
467
Құрылыс бөлімі
90 758
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
90 758
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
581 214
123
Өмірзақ селосы әкімінің аппараты
465
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
465
451
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
577 013
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 846
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
99 355
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 592
006
Тұрғын үй көмегі
13 240
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
215 846
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 777
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 401
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
31 766
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету

450
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
38 451
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 886
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета.
18 324
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
340 790
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
4 385
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета.
95 635
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 560 497
467
Отдел строительства
90 758
037
Строительство и реконструкция объектов образования
90 758
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
581 214
123
Аппарат акима села Умирзак
465
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
465
451
Отдел занятости и социальных программ
577 013
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 846
002
Программа занятости
99 355
005
Государственная адресная социальная помощь
16 592
006
Оказание жилищной помощи
13 240
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решением местных представительных органов
215 846
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 777
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 401
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного места жительства
31 766
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

398 215
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
28 165
1
Мемлекеттiк кәсiпорындардың таза кiрiсі бөлiгiнің түсiмдері
11 165
5
Мемлекеттік меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
17 000
02
Мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткiзуiнен түсетін түсiмдер
2 285
1
Мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткiзуiнен түсетін түсiмдер
2 285
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
2 120
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
2 120
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
365 645
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
365 645
3
Негізгі капиталды сатудан түсетiн түсімдер
861 599
01
Мемлекеттiк мекемелерге бекітілген мемлекеттiк мүлiктi сату
192 411
1
Мемлекеттiк мекемелерге бекітілген мемлекеттiк мүлiктi сату
192 411
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
669 188
1
Жерді сату
604 448
2
Материалдық емес активтерді сату
64 740
Функционалдық топ
Сомасы, мың тенге
Бюджеттік бағдарлама әкімшілігі
Бағдарлама
Атауы
2. ШЫҒЫНДАР
11 390 762
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
222 083
112
Қалалық мәслихаттың аппараты
17 620
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
17 620
122
Қала әкімінің аппараты
124 188
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
124 188
123
Өмірзақ селосы әкімінің аппараты
14 339
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14 339
452
Қаржы бөлімі
46 005
001
Аудандық бюджетті орындау және коммуналдық меншікті (облыстық манызы бар қала) саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 860
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыру

398 215
01
Доходы от государственной собственности
28 165
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
11 165
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
17 000
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
2 285
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
2 285
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
2 120
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
2 120
04
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
365 645
1
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора
365 645
3
Поступления от продажи основного капитала
861 599
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
192 411
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
192 411
03
Продажа земли и нематериальных активов
669 188
1
Продажа земли
604 448
2
Продажа нематериальных активов
64 740
Функциональная группа
Сумма тыс. тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
2. ЗАТРАТЫ
11 390 762
01
Государственные услуги общего характера
222 083
112
Аппарат маслихата города
17 620
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
17 620
122
Аппарат акима города
124 188
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
124 188
123
Аппарат акима села Умирзак
14 339
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
14 339
452
Отдел финансов
46 005
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района (города областного значения) и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27 860
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов