"Әлеуметтік статистика бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2012 жылғы 29 маусымдағы № 160 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 тамызда № 7833 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2013 жылғы 27 қыркүйектегі № 227 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 27.09.2013 № 227 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік статистиканы жетілдіру мақсатында, сондай-ақ «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Әлеуметтік статистика бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 6569 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
123456131417181920-қосымшалар осы бұйрықтың 123456789101112-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберсін;
3) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің интернет-ресурсында міндетті түрде жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Стратегиялық даму департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі құрылымдық бөлімшелерінің және аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның міндетін
атқарушы                                     Ж. Жарқынбаев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрі
Г. Әбдіқалықова ______________
2012 жылғы 13 шілде
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
С. Қайырбекова ______________
2012 жылғы 11 шілде
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Б. Жұмағұлов ______________
2012 жылғы 2 шілде
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін атқарушының

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 сентября 2010 года № 254 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по социальной статистике и инструкций по их заполнению"
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 29 июня 2012 года № 160. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2012 года № 7833. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 27 сентября 2013 года № 227
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 27.09.2013 № 227 (вводится в действие с 01.01.2014).
В целях совершенствования государственной статистики, а также
в соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 10 сентября 2010 года № 254 «Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по социальной статистике и инструкций по их заполнению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6569) следующие изменения:
приложения 123456131417181920 изложить в редакции согласно приложениям 123456789101112 к настоящему приказу.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике.
3. Департаменту стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике довести настоящий приказ до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
5. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Исполняющий обязанности
Председателя                               Ж. Джаркинбаев
«СОГЛАСОВАН»
Министр образования и науки
Республики Казахстан
_______________ Б. Жумагулов
«___» __________ 2012 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
_______________ Каирбекова С.
«___» __________ 2012 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
_______________ Абдыкаликова Г.
«___» __________ 2012 года
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике

7. Магистранттар мен докторанттардың санын ұлттар бойынша бөліп көрсетіңіз, адам
Укажите численность магистрантов и докторантов в разбивке по национальностям, человек
Жол
коды
Код
строки
Ұлт атауы
Наименование
национальности
Есепті жылы
қабылданды
Принято в отчетном
году
Оқитындардың
саны
Численность
обучающихся
Есепті жылы
бітіргендер
Выпущено в отчетном
году
магистранттар
магистранты
докторанттар
докторанты
магистранттар
магистранты
докторанттар
докторанты
магистранттар
магистранты
докторанттар
докторанты
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Барлығы
Всего
2
қазақтар
казахи
3
орыстар
русские
4
украиндар
украинцы
5
белорустар
белорусы
6
өзбектер
узбеки
7
қырғыздар
кыргызы
8
грузиндер
грузины
9
әзірбайжандар
азербайджанцы
10
тәжіктер
таджики
11
армяндар
армяне
12
түркімендер
туркмены
13
татарлар
татары
14
дүнгендер
дунгане
15
кәрістер
корейцы
16
немістер
немцы
17
ұйғырлар
уйгуры
18
басқа
ұлттарды
көрсетіңіз
укажите
другие
национальности
19
20
21
22
23
24
25
8. Магистранттар мен докторанттардың келген елдері бойынша санын көрсетіңіз, адам
Укажите численность магистрантов и докторантов по странам прибытия, человек
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Қабылдау
Прием
Оқитындардың
саны
Численность
обучающихся
Бітірген
Выпуск
магистранттар
магистранты
докторанттар
докторанты
магистранттар
магистранты
докторанттар
докторанты
магистранттар
магистранты
докторанттар
докторанты
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Барлығы
Всего
2
Қазақстан Республикасы
Республика Казахстан
3
ТМД елдерінен келгендер
Прибывшие из стран СНГ
4
Әзірбайжан
Азербайджан
5
Армения Республикасы
Республика Армения
6
Беларусь Республикасы
Республика Беларусь
7
Грузия Республикасы
Республика Грузия
8
Қырғызстан Республикасы
Республика Кыргызстан
9
Молдова Республикасы
Республика Молдова
10
Ресей Федерациясы
Российская Федерация
11
Тәжікстан Республикасы
Республика Таджикистан
12
Түркіменстан
Туркменистан
13
Өзбекстан Республикасы
Республика Узбекистан
14
Украина
Украина
15
Алыс шет елдерден
келгендер, барлығы
Прибывшие из стран
дальнего зарубежья, всего
Атауы                                         Мекенжайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
______________________________________________ Телефон ________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны       Электрондық почта мекенжайы
Фамилия и телефон исполнителя                 Адрес электронной почты _________________
Телефон ______________________________________
Басшы                                        (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель ________________________________ (Ф.И.О., подпись) _______________________
Бас бухгалтер                               (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер __________________________ (Ф.И.О., подпись) ________________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін атқарушының

7. Магистранттар мен докторанттардың санын ұлттар бойынша бөліп көрсетіңіз, адам
Укажите численность магистрантов и докторантов в разбивке по национальностям, человек
Жол
коды
Код
строки
Ұлт атауы
Наименование
национальности
Есепті жылы
қабылданды
Принято в отчетном
году
Оқитындардың
саны
Численность
обучающихся
Есепті жылы
бітіргендер
Выпущено в отчетном
году
магистранттар
магистранты
докторанттар
докторанты
магистранттар
магистранты
докторанттар
докторанты
магистранттар
магистранты
докторанттар
докторанты
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Барлығы
Всего
2
қазақтар
казахи
3
орыстар
русские
4
украиндар
украинцы
5
белорустар
белорусы
6
өзбектер
узбеки
7
қырғыздар
кыргызы
8
грузиндер
грузины
9
әзірбайжандар
азербайджанцы
10
тәжіктер
таджики
11
армяндар
армяне
12
түркімендер
туркмены
13
татарлар
татары
14
дүнгендер
дунгане
15
кәрістер
корейцы
16
немістер
немцы
17
ұйғырлар
уйгуры
18
басқа
ұлттарды
көрсетіңіз
укажите
другие
национальности
19
20
21
22
23
24
25
8. Магистранттар мен докторанттардың келген елдері бойынша санын көрсетіңіз, адам
Укажите численность магистрантов и докторантов по странам прибытия, человек
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Қабылдау
Прием
Оқитындардың
саны
Численность
обучающихся
Бітірген
Выпуск
магистранттар
магистранты
докторанттар
докторанты
магистранттар
магистранты
докторанттар
докторанты
магистранттар
магистранты
докторанттар
докторанты
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Барлығы
Всего
2
Қазақстан Республикасы
Республика Казахстан
3
ТМД елдерінен келгендер
Прибывшие из стран СНГ
4
Әзірбайжан
Азербайджан
5
Армения Республикасы
Республика Армения
6
Беларусь Республикасы
Республика Беларусь
7
Грузия Республикасы
Республика Грузия
8
Қырғызстан Республикасы
Республика Кыргызстан
9
Молдова Республикасы
Республика Молдова
10
Ресей Федерациясы
Российская Федерация
11
Тәжікстан Республикасы
Республика Таджикистан
12
Түркіменстан
Туркменистан
13
Өзбекстан Республикасы
Республика Узбекистан
14
Украина
Украина
15
Алыс шет елдерден
келгендер, барлығы
Прибывшие из стран
дальнего зарубежья, всего
Атауы                                         Мекенжайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
______________________________________________ Телефон ________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны       Электрондық почта мекенжайы
Фамилия и телефон исполнителя                 Адрес электронной почты _________________
Телефон ______________________________________
Басшы                                        (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель                                  (Ф.И.О., подпись)
Бас бухгалтер                               (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер                             (Ф.И.О., подпись)
М.О.
М.П.
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике

2012 жылғы 29 маусымдағы № 160 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
2-қосымша
«Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру туралы есеп»
жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
(код 1291104, индексі 1-НК, кезеңділігі жылдық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 1291104, индексі 1-НК, кезеңділігі жылдық) толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) магистрант – магистратурада білім алатын адам;
2) магистратура – тиісті мамандығы бойынша «магистр» академиялық дәрежесі беріле отырып, ғылыми және педагог кадрлар даярлауға бағытталған, жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік білім беретін оқу бағдарламасы;
3) резидентура – клиникалық мамандықтар бойынша жоғары оқу орнынан кейінгі тереңдетілген медициналық білім алу нысаны.
4) ғылым кандидаты, ғылым докторы – ізденушілердің диссертациялар қорғауы негізінде берілген ғылыми дәрежелер;
5) докторант – докторантурада білім алатын адам;
6) докторантура – философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор ғылыми дәрежесі беріле отырып, ғылыми және педагог кадрларды даярлауға бағытталған, жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік білім беретін оқу бағдарламасы;
7) философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор – тиiстi мамандықтар бойынша докторантураның кәсiптік білім беретін оқу бағдарламаларын меңгерген және диссертация қорғаған адамдарға берiлетiн ғылыми дәреже.
3. Статистикалық нысан жоғары оқу орнының немесе ғылыми ұйымның оқу бөліміндегі, бухгалтериясындағы, кадрлар бөлімі мен басқа құрылымдық бөлімшелеріндегі бастапқы есепке алу құжаттамасының деректері (магистратураға, докторантураға қабылдау, ауыстыру, бітіруі, диссертацияны қорғауға рұқсат беру, магистранттарды, докторанттарды шығару туралы бұйрықтар және басқа да құжаттар) негізінде құрастырылады. Магистратура және докторантура мамандықтары бойынша деректер 2009 жылғы 20 наурыздағы № 131-од Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетімен (Мемстандартпен) бекітілген «Қазақстан Республикасының жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі мамандықтар жіктеуіші» Қазақстан Республикасы мемлекеттік жіктеуішіне сәйкес толтырылады.
4.1-бөлімде көрсетілген торларға тиісті белгіні қою қажет.

от 29 июня 2012 года № 160
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 10 сентября 2010 года № 254
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о послевузовском образовании»
(код 1291104, индекс 1-НК, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о послевузовском образовании» (код 1291104, индекс 1-НК, периодичность годовая) (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о послевузовском образовании» (код 1291104, индекс
1-НК, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) магистрант - лицо, обучающееся в магистратуре;
2) магистратура – профессиональная образовательная учебная программа послевузовского образования, направленная на подготовку научных и педагогических кадров с присуждением академической степени «магистр» по соответствующей специальности;
3) резидентура – форма получения послевузовского углубленного медицинского образования по клиническим специальностям. Данные по резидентуре включаются в разделы по магистратуре;
4) кандидат наук, доктор наук – ученые степени, присужденные на основании защиты диссертаций соискателями;
5) докторант - лицо, обучающееся в докторантуре;
6) докторантура – профессиональная образовательная учебная программа послевузовского образования, направленная на подготовку научных и педагогических кадров с присуждением ученой степени доктор философии (PhD), доктор по профилю;
7) доктор философии (PhD), доктор по профилю – ученая степень, присуждаемая лицам, освоившим профессиональные образовательные учебные программы докторантуры по соответствующим специальностям и защитившим диссертацию;
3. Статистическая форма составляется на основании данных первичной учетной документации, имеющейся в учебной части, бухгалтерии, отделе кадров и других подразделениях высшего учебного заведения или научной организации (приказов о зачислении, переводе, окончании магистратуры, докторантуры, допуске к защите диссертаций, отчислении магистрантов, докторантов и других документов. Данные по специальностям магистратуры и докторантуры заполняются в соответствии с Государственным Классификатором Республики Казахстан «Классификатор специальностей высшего и послевузовского образования Республики Казахстан», утвержденным от 20 марта 2009 года №131-од.
4. В разделе 1 проставляется соответствующая метка в указанных клетках.

5. 2-бөлімде магистранттар санының қозғалысы туралы деректер келтіріледі:
2-бағанда 4-бөлімде тиісінше, 1-бағандағы 1-жолы бойынша көрсетілген, есепті жылы жоғары оқу орнын бітірген, магистратураға қабылданғандардың жалпы санына қосылатын, магистранттардың саны келтіріледі.
3-бағанда оқуға қайта қабылдау тәртібімен магистратураға қабылданған немесе басқа ұйымдардан ауыстырылған адамдардың саны келтіріледі. Бұл магистранттар 4-бөлімнің тиісінше 1 және 2-бағандарында көрсетілген қабылданғандардың санына енгізілмейді.
4-бағанда магистратураны аяқтағанға дейін әр түрлі себептер бойынша шығарылған магистранттардың жалпы саны көрсетіледі.
5-бағанда есепті жылдың аяғында жоғарыда көрсетілген мерзімде магистранттық дайындықтан өткен магистранттардың саны көрсетіледі, 6-бағанда осы магистранттардың саны 4 бөлімде тиісінше көрсетілген магистранттардың жалпы санына қосылады.
6. 3-бөлімде докторанттар санының қозғалысы туралы көрсетіледі.
3-бөлімде 2-баған бойынша докторанттардың қабылдануы көрсетіледі;
3-бағанда оқуға қайта қабылдау тәртібімен докторантураға алынған немесе басқа ұйымдардан ауыстырылған адамдардың саны келтіріледі. Бұл докторанттар 5-бөлімде тиісінше 1 және 2-бағандарда көрсетілген қабылданғандардың санына енгізілмейді.
4-бағанда докторантураны аяқтағанға дейін әр түрлі себептер бойынша шығарылған докторанттардың жалпы саны көрсетіледі.
5-бағанда есепті жылдың соңындағы докторанттардың саны көрсетіледі.
6-бағанда көрсетілген мерзімнен артық уакыт докторанттық дайындықтан өткендер. Бұл докторанттардың саны 5-бөлімде көрсетілген докторанттардың жалпы санына қосылады.
7. 4-бөлімде барлық магистранттар, оларды мамандықтар бойынша қабылдау және бітіртіп шығару туралы мәліметтер келтіріледі
1-жол бойынша магистранттардың санына қабылданған, оқып жатқан және осы ұйымның магистратурасын бітірген барлық магистранттар мамандықтар бойынша бөліністе енгізіледі. Олар туралы мәліметтер магистранттар туралы жалпы деректерге тиісті көрсеткіштер бойынша қосылады.
1, 3, 5-бағандарда барлық жолдар бойынша есепті жылы магистратураға қабылданған, есепті жылы магистратураны нақты бітіріп шыққан магистранттардың саны және жыл соңында магистратурада оқып жатқандардың саны көрсетіледі және 2, 4, 6, 8-бағандарда магистранттардың 1, 3, 5, 7-бағандарда көрсетілген жалпы санынан тиісті көрсеткіштер бойынша магистрант әйелдер туралы деректер келтіріледі.
7-бағанда магистрлік диссертацияны қорғаған магистранттардың саны туралы деректер келтіріледі.
8. 5-бөлімде докторанттардың жалпы саны, оларды мамандықтар бойынша қабылдау және бітіртіп шығару туралы мәліметтер келтіріледі:
Мұнда қабылданғандардың, оқитындардың, нақты бітіргендердің саны, соның ішінде докторлық диссертацияны қорғағандар туралы деректер келтіріледі. Осы деректер 1-жолда тұтастай, сондай-ақ 2-жолда бейініне сәйкес докторлар бойынша бөліністе және 3-жолда философия докторлары (PhD) мамандықтар бойынша бөліністе көрсетіледі. Мамандықтар бойынша деректер әр саланың шегінде қосындыланады;
1, 3, 5-бағандарда барлық жолдар бойынша есепті жылы докторантураға қабылданған, есепті жылы докторантураны нақты бітіріп шыққан докторанттардың саны және жыл соңында докторантурада оқып жатқандардың саны көрсетіледі, 2, 4, 6, 8-бағандарда доктаранттардың 1, 3, 5, 7-бағандарда көрсетілген жалпы санынан тиісті көрсеткіштер бойынша докторант әйелдер туралы деректер келтіріледі.
7-бағанда докторлық диссертацияны қорғаған докторанттардың саны туралы деректер келтіріледі.

5. В разделе 2 приводятся сведения о движение численности магистрантов:
по графе 2 - численность магистрантов, окончивших высшие учебные заведения в отчетном году, включенных в общее число принятых, показанных по строке 1 графы 1 раздела 4 соответственно;
в графе 3 - количество лиц, зачисленных в магистратуру в порядке восстановления или перевода из других организаций. Эти магистранты не включаются в численность принятых, показанных в графах 1 и 2 раздела 4 соответственно;
в графе 4 - общее число магистрантов, выбывших по разным причинам до окончания магистратуры;
в графе 5 - число магистрантов на конец отчетного года, в графе 6 проходивших магистерскую подготовку свыше указанного срока. Число этих магистрантов включается в общую численность магистрантов, показанных в разделе 4 соответственно.
6. В разделе 3 приводятся сведения о движение численности докторантов:
по графе 2 - прием докторантов;
в графе 3 - количество лиц, зачисленных в докторантуру в порядке восстановления или перевода из других организаций. Эти докторанты не включаются в численность принятых, показанных в графах 1 и 2 раздела 5 соответственно;
в графе 4 - общее число докторантов, выбывших по разным причинам до окончания докторантуры;
в графе 5 - число докторантов на конец отчетного года;
в графе 6 - проходивших докторскую подготовку свыше указанного срока. Число этих докторантов включается в общую численность докторантов, показанных в разделе 5 соответственно.
7. В разделе 4 приводятся сведения обо всех магистрантах, их прием и выпуск по специальностям:
по строке 1 включаются все магистранты, принятые, обучающиеся и окончившие магистратуру данной организации, в разрезе по специальностям. Сведения о них включаются в общие данные об магистрантах по соответствующим показателям;
в графах 1, 3, 5 по всем строкам показывается численность магистрантов, принятых в магистратуру в отчетном году, численность обучавшихся в магистратуре на конец года и фактически выпущенных из магистратуры в отчетном году;
в графах 2, 4, 6, 8 из общей численности магистрантов, показанных в графах 1, 3, 5, 7, приводятся данные об магистрантах-женщинах по соответствующим показателям;
в графе 7 приводятся данные о числе магистрантов, защитивших магистерские диссертации.
8. В разделе 5 приводятся данные о приеме, численности обучающихся, фактическом выпуске, в том числе с защитой докторской диссертации и число докторантов. Эти данные приводятся как в общей численности - строка 1, так и с разбивкой докторам по профилю - строка 2 и докторам философии (PhD) - строка 3, в том числе в разрезе по специальностям. Данные по специальностям суммируются в пределах каждой отрасли.
В графах 1, 3, 5 по всем строкам показывается численность докторантов принятых в доктарантуру в отчетном году, численность обучавшихся в докторантуре на конец года фактически выпущенных из докторантуры в отчетном году.
В графах 2, 4, 6, 8 из общей численности докторантов, показанных в графах 1, 3, 5, 7, приводятся данные об докторантах-женщинах по соответствующим показателям;
В графе 7 приводятся данные о числе докторантов, защитивших докторские диссертации.

9. 6-бөлімде магистранттардың жасы бойынша саны көрсетіледі. Оқитындардың жасы 1 қаңтардағы толық жасы бойынша анықталады.
10. 7 және 8 - бөлімдерде магистранттардың және докторанттардың ұлттары және тиісінше келген елдері бойынша саны көрсетіледі
Ескертпе: Х – осы айқындама толтыруға жатпайды.
11. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2-бөлім «Магистранттар санының қозғалысы»:
1 жолына = 2 және 3 жолдардың әрбір баған үшін
2) 3-бөлім «Докторанттар санының қозғалысы»:
1 жолына = 2 және 3 жолдардың әрбір баған үшін
3) 4-бөлім «Магистранттардың жалпы саны, оларды мамандықтар бойынша қабылдау және бітіртіп шығару»:
1-жол = 2, 3, 4, 5, 6, 7-жолдардың әрбір баған үшін
2-жол = 2.1, 2.2-жолдардың әрбір баған үшін
3-жол = 3.1, 3.2-жолдардың әрбір баған үшін
4-жол = 4.1, 4.2-жолдардың әрбір баған үшін
5-жол = 5.1, 5.2-жолдардың әрбір баған үшін
6 жол = 6.1, 6.2 жолдардың әрбір баған үшін
7 жол = 7.1, 7.2 жолдардың әрбір баған үшін
2.2-жол = 2.2.1, 2.2.2-жолдардың әрбір баған үшін
3.2-жол = 3.2.1, 3.2.2-жолдардың әрбір баған үшін
4.2-жол = 4.2.1, 4.2.2-жолдардың әрбір баған үшін
5.2-жол = 5.2.1, 5.2.2-жолдардың әрбір баған үшін
6.2-жол = 6.2.1, 6.2.2-жолдардың әрбір баған үшін
7.2-жол = 7.2.1, 7.2.2- жолдардың әрбір баған үшін
2-баған 1-бағаннан
4-баған 3-бағаннан
6-баған 5-бағаннан
7-баған 5-бағаннан
8-баған 7-бағаннан;
4) 5-бөлім «Докторанттардың жалпы саны, оларды мамандықтар бойынша қабылдау және бітіртіп шығару»:
1-жол = 2-3 жолдардың әрбір баған үшін;
1-жол = «соның ішінде мамандықтар бойынша» жолдардың әрбір баған үшін;
2-баған 1-бағаннан
4-баған 3-бағаннан
6-баған 5-бағаннан
7-баған 5-бағаннан
8-баған 7-бағаннан;
5) 6-бөлім «Магистранттар мен докторанттардың жасы бойынша саны»
1-жол = 2-16 жолдардың әрбір баған үшін
6) 7-бөлім «Магистранттар мен докторанттардың ұлттары бойынша саны»
1 жол = 2 -25 жолдардың әрбір баған үшін
7) 8-бөлім «Магистранттар мен докторанттардың келген елдері бойынша саны»:
1-жол = 2, 3 және 15-жолдардың әрбір баған үшін
3-жол = 4 – 14-жолдардың әрбір баған үшін
8) Бөлімдер арасындағы бақылау:
2-бөлімнің 2-бағаны 1-жолы 4-бөлімнің 1-бағаны 1-жолынан
2-бөлімнің 6-бағаны 1-жолы 4-бөлімнің 3-бағаны 1-жолынан
2-бөлімнің 5-бағаны 1-жолы = 4-бөлімнің 3-бағаны 1-жолы = 6-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 7-бөлімнің 3-бағаны 1-жолы = 8-бөлімнің 3-бағаны 1-жолы
4-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 7-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 8-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы
4-бөлімнің 5-бағаны 1-жолы = 7-бөлімнің 5-бағаны 1-жолы = 8-бөлімнің 5-бағаны 1-жолы
3-бөлімнің 6-бағаны 1-жолы 5-бөлімнің 3-бағаны 1-жолы
3-бөлімнің 2-бағаны 1-жолы = 5-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 7-бөлімнің 2-бағаны 1 жолы = 8-бөлімнің 2-бағаны 1-жолы
3-бөлімнің 5-бағаны 1-жолы = 5-бөлімнің 3-бағаны 1-жолы = 6-бөлімнің 2-бағаны 1-жолы = 7-бөлімнің 4-бағаны 1-жолы = 8-бөлімнің 4-бағаны 1-жолы
5-бөлімнің 5-бағаны 1-жолы = 7-бөлімнің 6-бағаны 1-жолы = 8-бөлімнің 6-бағаны 1-жолы;

9. В разделе 6 указывается численность магистрантов и докторантов по возрасту. Возраст обучающихся определяется по числу полных лет по состоянию на 1 января.
10. В разделах 7 и 8 указывается численность магистрантов и докторантов по национальностям и странам прибытия соответственно.
Примечание: Х – данная позиция не подлежит заполнению.
11. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 2. «Движение численности магистрантов»:
строка 1 = строк 2 и 3 для каждой графы;
2) Раздел 3. Движение численности докторантов
строка 1 = строк 2 и 3 для каждой графы;
3) Раздел 4. «Общая численность магистрантов, их прием и выпуск по специальностям»:
строка 1 = строк 2, 3, 4, 5, 6, 7… для каждой графы
строка 2 = строк 2.1, 2.2 для каждой графы
строка 3 = строк 3.1, 3.2 для каждой графы
строка 4 = строк 4.1, 4.2 для каждой графы
строка 5 = строк 5.1, 5.2 для каждой графы
строка 6 = строк 6.1, 6.2 для каждой графы
строка 7 = строк 7.1, 7.2 для каждой графы
строки 2.2 = строк 2.2.1, 2.2.2 для каждой графы
строки 3.2 = строк 3.2.1, 3.2.2 для каждой графы
строки 4.2 = строк 4.2.1, 4.2.2 для каждой графы
строки 5.2 = строк 5.2.1, 5.2.2 для каждой графы
строки 6.2 = строк 6.2.1, 6.2.2 для каждой графы
строки 7.2 = строк 7.2.1, 7.2.2 для каждой графы
графа 2 < графы 1
графа 4 < графы 3
графа 6 < графы 5
графа 8 < графы 7
графа 7 < графы 5;
4) Раздел 5. «Общая численность докторантов, их прием и выпуск по специальностям»:
строка 1 = строк 2 и 3 для каждой графы;
строка 1 = строк «в том числе по специальностям» для каждой графы
графа 2 < графы 1
графа 4 < графы 3
графа 6 < графы 5
графа 8 < графы 7
графа 7 < графы 5;
5) Раздел 6. «Численность студентов по возрасту»:
строка 1 = строк 2-16 для каждой графы;
6) Раздел 7. «Численность магистрантов и докторантов по национальностям»:
строка 1 = строк 2-25 для каждой графы;
7) Раздел 8. «Численность магистрантов и докторантов по странам прибытия»:
строка 1 = строк 2, 3 и 15 для каждой графы
строка 3 = строк 4-14 для каждой графы;
8) Контроль между разделами:
строка 1 графы 2 раздела 2 < строка1 графы 1 раздела 4
строка 1 графы 6 раздела 2 < строка1 графы 3 раздела 4
строка 1 графы 5 раздела 2 = строка 1 графы 3 раздела 4 = строка 1 графы 1 раздела 6 = строке 1 графы 3 раздела 7= строка1 графы 3 раздела 8
строка 1 графы 1 раздела 4 = строка1 графы 1 раздела 7 = строка1 графы 1 раздела 8
строка 1 графы 5 раздела 4 = строке 1 графы 5 раздела 7= строка 1 графы 5 раздела 8
строка 1 графы 6 раздела 3 < строка1 графы 3 раздела 5
строка 1 графы 2 раздела 3 = строка1 графы 1 раздела 5 = строке 1 графы 2 раздела 7 = строка1 графы 2 раздела 8
строка 1 графы 5 раздела 3 = строке 1 графы 3 раздела 5= строка1 графы 2 раздела 6= строка1 графы 4 раздела 7= строка1 графы 4 раздела 8
строка 1 графы 5 раздела 5 = строке 1 графы 6 раздела 7 = строка 1 графы 6 раздела 8;

9) Баланстық бақылау *:
Өткен жылдың соңындағы оқитын магистранттардың саны = есепті жыл басындағы оқитын магистранттардың саны.
Есепті жыл басындағы оқитын магистранттардың саны + есепті жылы қабылданған магистранттар + қайта қабылдау немесе басқа ұйымдардан ауысу тәртібімен қабылданған – есепті жылы оқуын бітіргенге дейін шығып кеткен магистранттар саны – есепті жылы бітірген магистранттар = Өткен жылдың соңындағы оқитын магистранттардың саны.
Өткен жылы соңындағы оқитын докторанттардың саны = Есепті жыл басындағы оқитын докторанттардың саны.
Есепті жыл басындағы оқитын докторанттардың саны + есепті жылы қабылданған + қайта қабылдау немесе басқа ұйымдардан ауысу тәртібімен қабылданған - есепті жылы оқуын бітіргенге дейін шығып кеткен докторанттар саны - есепті жылы бітірген докторанттар = өткен жылдың соңындағы оқитын докторанттардың саны.
__________________
*Келтірілген бақылаулар рұқсат етілген болып табылады және респонденттердің жаңылысып жазуы және көңіл қоймағандығы себебінен туындаған тіркеудің кездейсоқ қателерінің пайда болу ықтималдылығын төмендету мақсатында қарастырылған.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін атқарушының
2012 жылғы 29 маусымдағы бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
3-қосымша
Приложение 3 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 10 сентября 2010 года № 254
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша
статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Аумақтық статистика органына тапсырылады
Представляется территориальному органу
статистики
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген
әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является
административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики
Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
1301104
Код статистической формы
1301104
Техникалық және кәсіптік білім
беру туралы есеп Отчет о техническом и профессиональном
образовании
2-НК
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жылдық
Годовая
Меншік нысанына және ведомстволық тиістілігіне қарамастан техникалық және
кәсіптік білім беру саласында мамандарды даярлауды жүзеге асыратын, заңды
тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері
тапсырады
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
осуществляющие подготовку специалистов в области технического и профессионального
образования, независимо от форм собственности и ведомственной принадлежности
Тапсыру мерзімі – 10 қазан.
Срок представления – 10 октября.
БСН коды
код БИН

9) Балансовый контроль*:
Численность обучающихся магистрантов на конец предыдущего года = Численности обучающихся магистрантов на начало отчетного года.
Численности обучающихся магистрантов на начало отчетного года + Принято магистрантов в отчетном году + Зачислено в порядке восстановления или перевода из других организаций - Численность выбывших магистрантов до окончания учебы в отчетном году - Выпуск магистрантов в отчетном году = Численность обучающихся магистрантов на конец отчетного года.
Численность обучающихся докторантов на конец предыдущего года = Численности обучающихся докторантов на начало отчетного года.
Численности обучающихся докторантов на начало отчетного года + Принято докторантов в отчетном году + Зачислено докторантов в порядке восстановления или перевода из других организаций - Численность выбывших докторантов до окончания учебы в отчетном году - Выпуск докторантов в отчетном году = Численность обучающихся докторантов на конец отчетного года.
_____________________
* Приведенные контроли являются допустимыми и предусмотрены с целью снижения вероятности появления случайных ошибок регистрации, которые возникают из-за описок и невнимательности респондентов.
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 29 июня 2012 года № 160
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
3-қосымша
Приложение 3 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 10 сентября 2010 года № 254
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша
статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Аумақтық статистика органына тапсырылады
Представляется территориальному органу
статистики
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген
әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является
административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики
Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
1301104
Код статистической формы
1301104
Техникалық және кәсіптік білім
беру туралы есеп Отчет о техническом и профессиональном
образовании
2-НК
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жылдық
Годовая
Меншік нысанына және ведомстволық тиістілігіне қарамастан техникалық және
кәсіптік білім беру саласында мамандарды даярлауды жүзеге асыратын, заңды
тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері
тапсырады
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
осуществляющие подготовку специалистов в области технического и профессионального
образования, независимо от форм собственности и ведомственной принадлежности
Тапсыру мерзімі – 10- қазан.
Срок представления – 10 октября.
БСН коды
код БИН

2012 жылғы 29 маусымдағы № 160 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
4-қосымша
«Техникалық және кәсіптік білім беру туралы есеп»
жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
(коды 1301104, индексі 2-НК, кезеңділігі жылдық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Техникалық және кәсіптік білім беру туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (код 1301104, индексі 2-НК, кезеңділігі жылдық) толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) қабылданғаны (оқушылар қабылдау) - оқу жылы басында конкурстық іріктеу нәтижесінде оқу орнына жаңадан қабылданған барлық оқушылардың саны көрсетіледі;
2) өткен оқу жылы ішінде келген оқушылар - оқу орнына оқуға қабылдау туралы бұйрық шығарылғаннан кейін келген (қабылданған) оқушылардың барлық саны көрсетіледі;
3) өткен оқу жылы ішінде кеткен оқушылар - өткен жылғы 1 қазаннан кейін оқу орнынан шыққан оқушылар саны туралы деректер келтіріледі;
4) бітірген оқушылар (оқушыларды бітіртіп шығару) – оқуды ағымдағы жылы бітіргендер, сондай-ақ өткен жылдары оқу курсынан өткендер, диплом қорғағандар немесе бітіру емтиханын тапсырғандар туралы деректер келтіріледі.
5) болжамды бітірушілер - оқу жоспарында көзделген оқу жылының соңында бітірушілер;
6) білімнің негізгі деңгейі – бітірген жалпы білім беретін оқу бағдарламалары анықталады және білім деңгейі (дәрежесі) туралы мемлекеттік үлгідегі құжат негізінде анықталады;
7) оқыту тілі – барлық пәндер бойынша оқыту жүргізілетін тіл;
8) қызметкерлердің тізімдік саны – шартты жасасу мерзіміне байланыссыз еңбек шарты бойынша қабылданған адамдар саны;
9) қызметті қоса атқарушылық – қызметкердің негізгі жұмысынан бос уақытында еңбек шарты жағдайында басқа тұрақты төленетін жұмысты орындауы;
10) ғимараттың жалпы алаңы – оқу орнымен пайдаланылатын оқу корпустарының, жатақханалардың, оқытушылар тұратын тұрғын үйлердің алаңы; қосалқы және меншікті, сондай-ақ жалға алынған да аудан кіреді;
11) жалға алынған алаңы - белгілі бір ақыға уақытша пайдалануға берілген (алынған) аудан;

от 29 июня 2012 года № 160
Приложение 4
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 10 сентября 2010 года № 254
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о техническом и профессиональном образовании»
(код 1301104, индекс 2-НК, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о техническом и профессиональном образовании» (код 1301104, индекс 2-НК, периодичность годовая) (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о техническом и профессиональном образовании» (код 1301104, индекс 2-НК, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) принято (прием учащихся) – численность учащихся, вновь принятых в учебное заведение в начале учебного года в результате конкурсного отбора;
2) прибыло в течение предыдущего учебного года – численность учащихся прибывших (принятых) в учебное заведение после приказа о зачислении;
3) выбыло в течение предыдущего учебного года – данные о численности учащихся, выбывших из учебного заведения после 1 октября предыдущего года;
4) выпуск учащихся – количество учащихся, защитивших диплом или сдавших выпускные экзамены, как из числа учащихся закончивших обучение в текущем году, так и из числа прошедших курс обучения в предыдущие годы;
5) ожидаемый выпуск – предусмотренный учебным планом выпуск в конце учебного года;
6) базовый уровень образования – уровень образования, который определяется на основании окончании общеобразовательных учебных программ и подтверждается документом государственного образца об уровне (ступени) образования;
7) язык обучения – язык, на котором ведется преподавание по всем предметам;
8) списочная численность работников – численность лиц, принятых по трудовому договору, независимо от срока его заключения;
9) совместительство – выполнение работником другой регулярной оплачиваемой работы на условиях трудового договора в свободное от основной работы время;
10) общая площадь зданий – вся площадь, используемая учебным заведением: площадь учебных корпусов, общежитий, жилых домов, занятых преподавателями; подсобная площадь и другая, как собственная, так и арендованная;
11) арендованная площадь – площадь, взятая во временное пользование за определенную плату;
12) площадь земельного участка (опытного поля) – площадь, использумая учебным заведением для ведения сельскохозяйственного опытного хозяйства (растеневодства и животноводства);

13) жер телімінің ауданы (тәжірибе алаңы) – ауылшаруашылық тәжірибе шаруашылығын жүргізу үшін (өсімдік және мал шаруашылығы) оқу орнының пайдаланатын ауданы;
14) жобалық қуаттылығы – пайдалануға берілген объектінің бекітілген жобасында қарастырылған өндірістік қуаттылығы;
14) компьютерлік сынып – бұл арнаулы жиһазбен, жергілікті компьютерлік желімен, бағдарламалық қамтамасыз ету жиынтығымен, перифериялық жабдықпен және компьютерлермен жабдықталған оқу орындары;
15) интерактивті құрал-жабдық – интерактивті тақта, мультимедиялық проектор мен ноутбуктың жиынтығын білдіреді. Интерактивті тақта проектор экранының (тұсаукесер сабақты көрсету үшін) және тақталы-интерактивті функциялардың (суреттің үстінен жазу, тақтада проектормен көрсететін объектілерді қозғау, басқарудың интерактивті органдарын іске қосу мүмкіндігі және тағы сол сияқты) жиынтығын білдіреді;
16) кітапхана қоры – құжаттарды сақтау және пайдалану үшін оның міндеттеріне, түрлері мен бейініне сәйкес қалыптастырылатын кітапханадағы құжаттардың жүйелендірілген жиынтығы;
17) оқырман саны – белгіленген құжаттардағы ресми жазбалардың негізінде кітапхананы пайдаланатын тұлғалар саны;
18) келіп-кету саны - оқырмандардың кітапхананың абонементінен кітап алу, оған өткізу немесе айырбастау мақсатымен келіп-кету саны;
19) берілген кітаптар саны – оқырмандар формулярында тіркелген үйге берілген кітаптардың саны.
3. Статистикалық нысандағы деректер оқудың күндізгі, кешкі және сырттай нысандары бойынша жеке-жеке және оқу орны бойынша тұтастай толтырылады.
Статистикалық нысан оқу орнының оқу бөліміндегі, бухгалтериясындағы, кадрлар бөлімі мен басқа құрылымдық бөлімшелеріндегі бастапқы есепке алу құжаттамасы деректерінің негізінде құрастырылады.
4. 1 және 2 - бөлімдерде көрсетілген тор көздерде тиісті белгіні қою қажет.
5. 3-бөлімде көрсетілген тор көздерге тиісті белгіні қою қажет. Дербестік белгісі – осы оқу мекемесі дербес пе немесе басқа өңірдегі (аудандағы, қаладағы) оқу орнының филиалы болып табылатындығымен анықталады.
6. 4-бөлімде оқушылар санына (1-жол) есепті жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша тіркелген барлық адамдар енгізіледі. Сабақта әлде бір себеппен болмаған, бірақ оқушылар құрамынан шығарылмаған оқушылар да осы бағанда есепке алынуға тиіс.
Өткен оқу жылы ішінде келгендер санына (7-жол) басқа оқу орнынан ауыстырылған және бұрын қандай да бір себеппен шығарылып, енді қайта қабылданғандар енеді.
Өткен оқу жылы ішінде кеткендер санына (10-жол) сабақты үлгірмегені үшін оқудан шығарылған оқушылар, соның ішінде дипломды қорғау немесе мемлекеттік емтихандарды тапсыру кезінде қанағаттанарлықсыз баға алғандар, сондай-ақ диплом қорғауға немесе бітіру емтихандарын тапсыруға отбасының жағдайына, науқастануына және басқа да дәлелcіз себептермен келмегендер, сондай-ақ басқа оқу орындарына ауыстырылған оқушылар енгізіледі.
16-жолда оқу жоспарында көзделген оқу жылының соңында бітірушілер көрсетіледі. Сонымен қатар, бұл бағанда қандай да бір себеппен диплом жобасын қорғамаған (мемлекеттік емтихандарды тапсырмаған), бірақ есепті жылы диплом қорғауға (мемлекеттік емтихандарды тапсыруға) рұқсат алған адамдар көрсетіледі.

13) проектная мощность – производственная мощность, предусмотренная утвержденным проектом введенного в эксплуатацию объекта;
14) компьютерный класс – учебные места, оснащенные компьютерами, периферийным оборудованием, набором программного обеспечения, локальной компьютерной сетью, а также специальной мебелью;
15) интерактивное оборудование – набор из интерактивной доски, мультимедийного проектора и ноутбука. Интерактивная доска представляет собой комбинацию экрана проектора (для демонстрации урока-презентации) и тактильно-интерактивных функций (возможность писать поверх изображения, перемещать демонстрируемые проектором объекты по доске, задействовать интерактивные органы управления и тому подобное);
16) библиотечный фонд – систематизированная совокупность документов в библиотеке, формируемая в соответствии с ее задачами, типом и профилем для их хранения и использования;
17) количество читателей – количество лиц, пользующееся библиотекой на основании официальной записи в установленных документа;
18) число книговыдач – количество выданной литературы на дом, зарегистрированной в читательских формулярах.
3. В статистической форме данные заполняются отдельно по дневной, вечерней и заочной формам обучения и в целом по учебному заведению. Статистическая форма составляется на основании данных первичной учетной документации, имеющейся в учебной части, бухгалтерии, отделе кадров и других подразделениях учебного заведения.
4. В разделах 1, 2 и 3 проставляется соответствующая отметка в указанных клетках.
В разделе 3 признак самостоятельности определяется по тому, является данное учебное заведение самостоятельным, либо филиалом учебного заведения находящимся в другом регионе (районе, городе).
5. В строке 1 раздела 4 в численность учащихся включаются лица, числящиеся по состоянию на 1 октября отчетного года. Учащиеся, которые по каким-либо причинам не присутствовали на занятиях, но из состава учащихся не исключены, также учитываются.
В строке 7 в число прибывших в течение предыдущего учебного года включаются лица, переведенные из других учебных заведений и восстановленные в учебном заведении из числа ранее отчисленных по какой-либо причине.
В строке 10 в число выбывших в течение предыдущего учебного года включаются учащиеся, отчисленные по неуспеваемости, в том числе лица, получившие неудовлетворительную оценку при защите диплома или при сдаче выпускных экзаменов, а также не явившиеся на защиту диплома или сдачу выпускного экзамена без уважительных причин, по семейным обстоятельствам, болезни, собственному желанию и другим причинам, а также переведенные в другие учебные заведения.
В строке 16 показывается предусмотренный учебным планом выпуск в конце учебного года. Также учитываются лица, не защитившие в свое время по какой-либо причине дипломный проект (не сдавшие государственные экзамены), но получившие разрешение защищать диплом (сдать государственные экзамены) в отчетном году.
6. В разделе 7 численность учащихся распределяется по курсам обучения с учетом базы образования.

7. 7-бөлімде білім беру базасын ескере отырып, оқыту курсы бойынша оқушылар саны бөлінеді.
8. 9-бөлімде оқушылардың жасы 1 қаңтардағы толық жасы бойынша анықталады.
9. 13-бөлімде жұмысқа орналасқан түлектер санында (8-жол) толық оқу курсын бітіргеннен кейін және диплом алған тұлғалар немесе разряд/біліктілік, оның ішінде (9-жол) күндізгі оқу нысанын бітіргеннен кейін жұмысқа орналасқан түлектер көрсетіледі. Сонымен қатар 10-жолда оқуын жалғастырған оқу орнының түрлері бойынша бөлумен көрсетіледі: жоғары оқу орны (11-жол) және (12-жол) колледж.
10. 14-бөлім. Егер оқытушы немесе өндірістік оқыту шебері бір оқу орнында негізгі жұмыс істесе және басқа оқу орнында жеке шарт жағдайында жұмыс істесе, онда ол негізгі жұмыс орны бойынша тек бір рет қана көрсетіледі. Оқу орнының басшылары мен әкімшіліктің басқа да қызметкерлері еңбегіне сағатпен ақы төленетін оқытушыларға жатқызылып, тек жалпы қорытындыға енгізіледі. Бұл бөлім сырттай және кешкі оқу орындары (бөлімшелері) негізгі жұмыс орны болып табылатын оқытушыларға ғана толтырылады.
11. 15-бөлімнің 1-бағанында есеп күніне оқырмандардың пайдалануында, қозғалыста және оқу залдарында (тағы басқаларда) болған мектеп оқулықтары, оқу-әдістемелік әдебиеттер, электрондық оқулықтар, кітапшалар, журналдарды қоса тізімдеме кітаптарында және басқа да есеп құжаттарында тіркелген барлық кітап қоры көрсетіледі. 7-бағанда оқырмандар залында берілген кітаптардың жалпы санында ескерілмейді.
12. 16-бөлімде ғимараттың жалпы ауданы туралы деректер ондықсыз бүтін сандармен, шаршы метрмен келтіріледі (1 жол). Егерде оқу орнында ауылшаруашылық өндірісіне (өсімдік және мал шаруашылығы) бөлінген тәжірибе шаруашылығы бар болса, 4-жолды толтыру керек.
Ескертпе: Х – осы айқындама толтыруға жатпайды.
13. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 4-бөлім. «Контингенттің нақты бары және қозғалысы туралы деректер»:
1-баған = 2-4-бағандардың әрбір жол үшін
1-жол = 2-3-жолдардың әрбір баған үшін
4-жол = 5-6-жолдардың әрбір баған үшін
7-жол = 8-9-жолдардың әрбір баған үшін
10-жол = 11-12-жолдардың әрбір баған үшін
13 жол = 14-15 жолдардың әрбір баған үшін;
2) 5-бөлім. «Мамандықтар бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқитын оқушылар саны»:
1-жол = 2-23-жолдардың әрбір баған үшін
1-баған > 2-бағаннан әрбір жол үшін
1-баған > 3-бағаннан әрбір жол үшін
4-баған > 5-бағаннан әрбір жол үшін
4-баған > 6-бағаннан әрбір жол үшін

7. В разделе 9 возраст учащихся определяется по числу полных лет на 1 января текущего года.
8. В строке 8 раздела 13 указываются лица, трудоустроенные после окончания полного курса обучения и получившие диплом, либо разряд (квалификацию), из них в строке 9 выделяются трудоустроенные выпускники, окончившие дневную форму обучения.
В строке 10 указываются выпускники, продолжившие обучение с распределением по видам учебных заведений: высшие учебные заведения - строка 11 и колледжи - строка 12.
9. При заполнении раздела 14, если преподаватель или мастер производственного обучения, имеют основную работу в одном учебном заведении и еще работают на условиях индивидуального договора в другом учебном заведении, то они показываются только один раз по основному месту работы. Руководители учебного заведения и другие работники из числа администрации относятся к преподавателям, работающим на условиях почасовой оплаты труда, и включаются только в общий итог. Заочными и вечерними учебными заведениями (отделениями) этот раздел заполняется только на преподавателей, основным местом работы которых является данное учебное заведение (отделение).
10. В графе 1 раздела 15 показывается весь книжный фонд, зарегистрированный в инвентарных книгах и других учетных документах, включая школьные учебники, учебно-методическая литература, электронные учебники, книги, брошюры, журналы, находящиеся на дату учета в пользовании читателей, в передвижках и читальных залах и тому подобное. В графе 7 книговыдача в читальном зале в общем количестве книговыдач не учитывается.
11. В строке 1 раздела 16 данные об общей площади зданий приводятся в квадратных метрах, целых числах без десятых. В случае если учебное заведение имеет опытное хозяйство, отведенное под сельскохозяйственное производство (растениеводство или животноводство), заполняется строка 4.
Примечание: Х – данная позиция не подлежит заполнению.
12. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 4. «Данные о наличии и движении контингента»:
графа 1 = граф 2-4 для каждой строки
строка 1 = строк 2-3 для каждой графы
строка 4 = строк 5-6 для каждой графы
строка 7 = строк 8-9 для каждой графы
строка 10 = строк 11-12 для каждой графы
строка 13 = строк 14-15 для каждой графы;
2) Раздел 5. «Численность учащихся, обучающихся по государственному образовательному заказу, в разбивке по специальностям»:
строка 1 = строк 2-23 для каждой графы
графа 1 > графы 2 для каждой строки
графа 1 > графы 3 для каждой строки
графа 4 > графы 5 для каждой строки
графа 4 > графы 6 для каждой строки

7-баған > 8-бағаннан әрбір жол үшін
7-баған > 9-бағаннан әрбір жол үшін;
3) 6-бөлім. «Ақылы білім беру қызметтері көрсетілетін оқушылар саны мамандықтар бойынша»:
1-жол = 2-23-жолдар қосындысына әрбір баған үшін;
1-баған > 2-бағаннан әрбір жол үшін
1-баған > 3-бағаннан әрбір жол үшін
4-баған > 5-бағаннан рбір жол үшін
4-баған > 6-бағаннан әрбір жол үшін
7-баған > 8-бағаннан әрбір жол үшін
7-баған > 9-бағаннан әрбір жол үшін;
4) 7-бөлім. «Оқыту курсы бойынша оқушылар саны»:
1-жол = 2-4-жолдардың әрбір баған үшін
1-баған = 2-5-бағандардың әрбір жол үшін;
5) 8-бөлім. «Оқыту тілдері бойынша оқушылар саны»:
1-жол = 2-3 жолдардың әрбір баған үшін
1-баған = 2-8 бағандардың әрбір жол үшін;
6) 9-бөлім. «Жынысы мен жасы бойынша оқушылар саны»:
1-жол = 2-3-жолдардың әрбір баған үшін
1-баған = 2-17-бағандардың әрбір жол үшін;
7) 10-бөлім. «Ұлттар бойынша оқушылар саны»:
1-жол = 2-24-жолдардың әрбір баған үшін
1-баған > 2-бағаннан әрбір жол үшін
3-баған > 4-бағаннан әрбір жол үшін
5-баған > 6-бағаннан әрбір жол үшін;
8) 11-бөлім. «Келген елдері бойынша оқушылар саны»:
1-жол = 2, 3, 18-жолдардың әрбір баған үшін
3-жол = 4-17-жолдардың әрбір жол үшін
18-жол = 19-24-жолдардың әрбір баған үшін;
9) 13-бөлім. «Оқуды бітірушілердің білімін мемлекеттік бағалаудың қорытындылары және олардың жұмысқа орналасуы бойынша деректер»:
4-жол = 5-7-жолдардың әрбір баған үшін
10-жол = 11, 12-жолдардың әрбір баған үшін
1-жол > 2-жолдан әрбір баған үшін
1-жол > 3-жолдан әрбір баған үшін
8-жол > 9-жолдан әрбір баған үшін;
10) 14-бөлім. «Педагог қызметкерлердің саны мен құрамы»:
1-жол = 2-3-жолдардың әрбір баған үшін
5-жол = 6-9-жолдардың әрбір баған үшін
1-жол = 5-жолға әрбір баған үшін
1-жол > 4-жолдан әрбір баған үшін;
10) 15-бөлім. Кітапханалардың қызметі туралы деректер:
1 баған > 2-4 бағандардың;
11) 16-бөлім. «Материалдық-техникалық базаның бары туралы деректер»:
1-жол = 2-3 жолдардың
10-жол 17-жолдан
15-жол 16-жолдан
егер 1-жол 0, онда 5 жол 0
егер 5-жол / 10-жолға > 100 немесе < 1
егер 14-жол 0, онда 15-жол 0
егер 15-жол / 14-жол > 30 немесе < 1
жол 1   6, 7, 8-жолдардың
18 жол 19 жолдан;
Бөлімдер арасындағы бақылау:
1) Барлық үйренушілар:
4-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 5-бөлімнің 4-бағаны 1-жолы + 6-бөлімнің 4-бағаны 1-жолы = 7-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 8-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 9-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 10-бөлімнің 3-4 бағандар қосындысынан, 1-жолы = 11- бөлімнің 2-бағаны 1-жолы.
2) Қабылдау:
4-бөлімнің 1-бағаны 4- жолы = 5-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы + 6-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 10-бөлімнің 1-2 бағандар қосындысынан 1-жолы = 11-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы.

графа 7 > графы 8 для каждой строки
графа 7 > графы 9 для каждой строки;
3) Раздел 6. «Численность учащихся, получающих платные образовательные услуги, в разбивке по специальностям»:
строка 1 = строк 2-23 для каждой графы
графа 1 > графы 2 для каждой строки
графа 1 > графы 3 для каждой строки
графа 4 > графы 5 для каждой строки
графа 4 > графы 6 для каждой строки
графа 7 > графы 8 для каждой строки
графа 7 > графы 9 для каждой строки
4) Раздел 7. «Численность учащихся по курсам обучения»:
строка 1 = строк 2-4 для каждой графы
графа 1 = граф 2-5 для каждой строки;
5) Раздел 8. «Численность учащихся по языку обучения»:
строка 1 = строк 2-3 для каждой графы
графа 1 = граф 2-8 для каждой строки;
6) Раздел 9. «Численность учащихся по полу и возрасту»:
строка 1 = строк 2-3 для каждой графы
графа 1 = граф 2-17 для каждой строки;
7) Раздел 10. «Численность учащихся в разбивке по национальностям»:
строка 1 = строк 2-24 для каждой графы
графа 1 > графы 2 для каждой строки
графа 3 > графы 4 для каждой строки
графа 5 > графы 6 для каждой строки;
8) Раздел 11. «Численность учащихся по странам прибытия»:
строка 1 = строк 2, 3, 18 для каждой графы
строка 3 = строк 4-17 для каждой графы
строка 18 = строк 19-24 для каждой графы;
9) Раздел 13. «Данные по итогам государственной оценки знаний выпускников и по их трудоустройству»:
строка 1 > строки 2 для каждой графы
строка 1 > строки 3 для каждой графы
строка 4 = строк 5-7 для каждой графы
строка 8 > строки 9 для каждой графы
строка 10 = строк 11,12 для каждой графы;
10) Раздел 14. «Численность и состав педагогических работников»:
строка 1 = строк 2-3 для каждой графы
строка 5 = строк 6-9 для каждой графы
строка 1 = строке 5 для каждой графы
строка 1 > строки 4 для каждой графы;
11) Раздел 15. «Данные по деятельности библиотек»
графа 1 > граф 2-4;
12) Раздел 16. «Данные о наличии материально-технической базы»:
строка 1 = строк 2-3
строка 10 > строки 17
строка 15 > строки 16
если строка 1 0, то и строка 5 0
если строка 5 / строки 10 > 100 или < 1
если строка 14 0, то и строка 15 0
если строка 15 / строку 14 > 30 или < 1
строка 1 >  строк 6, 7, 8
строка 18 > строки 19;
Контроль между разделами:
1) Всего обучается:
раздел 4 строка 1, графа 1 = раздел 5 строка 1 графа 4 + раздел 6 строка 1 графа 4 = раздел 7 строка 1, графа 1 = раздел 8 строка 1 графа 1 = раздел 9 строка 1 графа 1 = раздел 10 строка 1 граф 3-4 = раздел 11 строка 1 графа 2.
2) Прием:
раздел 4 строка 4 графа 1 = раздел 5 строка 1 графа 1 + раздел 6 строка 1 графа 1 = раздел 10 строка 1 граф 1-2 = раздел 11 стока 1 графа 1

3) Бітірушілер:
4-бөлімнің 1-бағаны 13-жолы = 5-бөлімнің 7-бағаны 1-жолы + 6-бөлімнің 7-бағаны 1-жолы = 10-бөлімнің 5-6 бағандар қосындысынан 1-жолы = 11-бөлімнің 3-бағаны 1-жолы.
4) Барлық оқып жатқан ерлер:
4-бөлімнің 1-бағаны 2-жолы = 8-бөлімнің 1-бағаны 2-жолы = 9-бөлімнің 1-бағаны 2-жолы = 10-бөлімнің 3-бағаны 1-жолы.
5) Барлық оқып жатқан әйелдер:
4-бөлімнің 1-бағаны 3- жолы = 5-бөлімнің 5-бағаны 1- жолы + 6-бөлімнің 5-бағаны 1-жолы = 8-бөлімнің 1-бағаны 3-жолы = 9-бөлімнің 1-бағаны 3-жолы = 10-бөлімнің 4-бағаны 1-жолы.
6) Қабылданған ерлер:
4-бөлімнің 1-бағаны 5-жолы = 10- бөлімнің 1-бағаны 1-жолы
7) Қабылданған әйелдер:
4-бөлімнің 1-бағаны 6-жолы = 5-бөлімнің 2- бағаны 1-жолы + 6-бөлімнің 2-бағаны 1-жолы = 10-бөлімнің 2-бағаны 1-жолы.
8) Бітірген ерлер:
4-бөлімнің 1-бағаны 14-жолы = 10-бөлімнің 5-бағаны 1-жолы;
егер 4-бөлімнің 1-бағаны 14-жолы 0, онда 13-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы 0.
9) Бітірген әйелдер:
3-бөлімнің 1-бағаны 15-жолы = 4-бөлімнің 8-бағаны 1-жолы + 5-бөлімнің 8-бағаны 1-жолы = 10-бөлімнің 6-бағаны 1-жолы
Егер 4-бөлімнің 1-бағаны 15- жолы 0, онда 12-бөлімнің 2-бағаны 1 жолы 0.
10) Негізгі орта білімнің базасындағы оқушылардың саны:
4-бөлімнің 2-бағаны 1-жолы = 7-бөлімнің 1-бағаны 2-жолы.
11) Жалпы орта білімнің базасындағы оқушылардың саны:
4-бөлімнің 3-бағаны 1- жолы = 7-бөлімнің 1-бағаны 3-жолы.
12) Училище базасындағы оқушылардың саны:
4-бөлімнің 4-бағаны 1- жолы = 7-бөлімнің 1-бағаны 4-жолы.
13) Оқуға түсу кезінде жеңілдіктері бар оқушылардың саны:
4-бөлімнің 1-бағаны 2- жолы 12-бөлімнің 3-бағаны 1, 2, 3, 4, 5, 6-әрбір жолынан
4-бөлімнің 1-бағаны 3-жолы 12-бөлімнің 4-бағаны 1, 2, 3, 4, 5, 6-әрбір жолынан
4-бөлімнің 1-бағаны 5-жолы 12-бөлімнің 1-бағаны 1, 2, 3, 4, 5, 6-әрбір жолынан
4-бөлімнің 1-бағаны 6-жолы 12-бөлімнің 2-бағаны 1, 2, 3, 4, 5, 6-әрбір жолынан
4-бөлімнің 1-бағаны 14-жолы 12-бөлімнің 5-бағаны 1, 2, 3, 4, 5, 6-әрбір жолынан
4-бөлімнің 1-бағаны 15-жолы 12-бөлімнің 6-бағаны 1, 2, 3, 4, 5, 6-әрбір жолынан.
14) Қазақ тілінде оқитын оқушылардың саны:
5-бөлімнің 6-бағаны 1-жолы + 6-бөлімнің 6-бағаны 1-жолы = 8-бөлімнің 2-бағаны 1-жолы.
15) Баланстық бақылау (оқушылардың барлығы):
«Оқушылардың барлығы» соңғы кезең үшін есеп = «Оқушылардың барлығы» өткен кезең үшін + («Келген оқушылар» - «Кеткен оқушылар» + «Қабылданды» - «Бітіріп шыққандар») соңғы кезеңдегі есеп
16) Баланстық бақылау (әйелдер):
«Оқушылардың барлығы – әйелдер» соңғы кезең үшін есеп = «Оқушылардың барлығы – әйелдер» өткен кезең үшін + («Келген оқушылар – әйелдер» - «Кеткен оқушылар – әйелдер» + «Қабылданды – әйелдер» - «Бітіріп шыққандар – әйелдер») соңғы кезеңдегі есеп

3) Выпуск:
раздел 4 строка 13 графа 1 = раздел 5 строка 1 графа 7 + раздел 6 строка 1 графа 7 = раздел 10 строка 1 граф 5-6 = раздел 11 стока 1 графа 3
4) Всего обучается мужчин:
раздел 4 строка 2 графа 1 = раздел 8 строка 2 графа 1 = раздел 9 строка 2 графа 1 = раздел 10 строка 1 графа 3
5) Всего обучается женщин:
раздел 4 строка 3 графа 1 = раздел 5 строка 1 графа 5 + раздел 6 строка 1 графа 5 = раздел 8 строка 3 графа 1 = раздел 9 строка 3 графа 1 = раздел 10 строка 1 графа 4
6) Прием мужчин:
раздел 4 строка 5 графа 1 = раздел 10 строка 1 графа 1
7) Прием женщин:
раздел 4 строка 6 графа 1 = раздел 5 строка 1 графа 2 + раздел 6 строка 1 графа 2 = раздел 10 строка 1 графа 2
8) Выпуск мужчин:
раздел 4 строка 14 графа 1 = раздел 10 строка 1 графа 5
Если раздел 4 строка 14 графа 1 0, то и раздел 13 строка 1 графа 1 0
9) Выпуск женщин:
раздел 3 строка 15 графа 1 = раздел 4 строка 1 графа 8 + раздел 5 строка 1 графа 8 = раздел 10 строка 1 графа 6
Если раздел 4 строка 15 графа 1 0, то и раздел 12 строка 1 графа 2 0
10) Численность учащихся на базе основного среднего образования:
раздел 4 строка 1 графа 2 = раздел 7 строка 2 графа 1
11) Численность учащихся на базе общего среднего образования:
раздел 4 строка 1 графа 3 = раздел 7 строка 3 графа 1
12) Численность учащихся на базе училища:
раздел 4 строка 1 графа 4 = раздел 7 строка 4 графа 1
13) Численность учащихся, имеющих льготы при поступлении:
раздел 4 строка 2 графа 1 > раздел 12, каждой строки 1, 2, 3, 4, 5, 6, графа 3
раздел 4 строка 3 графа 1 > раздел 12, каждой строки 1, 2, 3, 4, 5, 6, графа 4
раздел 4 строка 5 графа 1 > раздел 12, каждой строки 1, 2, 3, 4, 5, 6, графа 1
раздел 4 строка 6 графа 1 > раздел 12, каждой строки 1, 2, 3, 4, 5, 6, графа 2
раздел 4 строка 14 графа 1 > раздел 12, каждой строки 1, 2, 3, 4, 5, 6, графа 5
раздел 4 строка 15 графа 1 > раздел 12, каждой строки 1, 2, 3, 4, 5, 6, графа 6
14) Численность учащихся на казахском языке:
раздел 5 строка 1 графа 6 + раздел 6 строка 1 графа 6 = раздел 8 строка 1 графа 2.
15) Балансовый контроль (всего обучается):
«Итого обучается» отчета за последний период = «Итого обучается» отчета за предыдущий период + («Прибыло учащихся» - «Выбыло учащихся» + «Принято» - «Выпущено учащихся») отчета за последний период
16) Балансовый контроль (женщины):
«Итого обучается – женщины» отчета за последний период = «Итого обучается – женщины» отчета за предыдущий период + («Прибыло учащихся – женщины» - «Выбыло учащихся – женщины» + «Принято – женщин» - «Выпущено учащихся – женщины») отчета за последний период

17) Баланстық бақылау (ерлер).
«Оқушылардың барлығы – ерлер» соңғы кезең үшін есеп = «Оқушылардың барлығы – ерлер» өткен кезең үшін + («Келгені оқушылар – ерлер» - «Кеткен оқушылар – ерлер» + «Қабылданды – ерлер» - «Бітіріп шыққандар – ерлер») соңғы кезеңдегі есеп.
_________________________
*Келтірілген бақылаулар рұқсат етілген болып табылады және респонденттердің жаңылысып жазуы және көңіл қоймағандығы себебінен туындаған тіркеудің кездейсоқ қателерінің пайда болу ықтималдылығын төмендету мақсатында қарастырылған.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін атқарушының
2012 жылғы 29 маусымдағы № 160 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
5-қосымша
Приложение 5 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 10 сентября 2010 года № 254
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша
статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Аумақтық статистика органына тапсырылады
Представляется территориальному органу
статистики
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген
әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является
административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики
Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
1311104
Код статистической формы
1311104
Жоғары оқу орнының есебі Отчет высшего учебного заведения
3-НК
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жылдық
Годовая
Меншік нысанына және ведомстволық қатыстылығына қарамастан жоғары білім беру
саласында бакалаврлар мен мамандарды даярлауды жүзеге асыратын, заңды тұлғалар
және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ жеке
филиалдар тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, а
также самостоятельные филиалы, осуществляющие подготовку бакалавров и специалистов в
области высшего образования, независимо от форм собственности и ведомственной
принадлежности.
Тапсыру мерзімі – 5 қазан.
Срок представления – 5 октября.
БСН коды
код БИН

17) Балансовый контроль (мужчины):
«Итого обучается – мужчины» отчета за последний период = «Итого обучается – мужчины» отчета за предыдущий период + («Прибыло учащихся – мужчины» - «Выбыло учащихся – мужчины» + «Принято – мужчины» - «Выпущено учащихся – мужчины») отчета за последний период.
_________________________________
1 Приведенные контроли являются допустимыми и предусмотрены с целью снижения вероятности появления случайных ошибок регистрации, которые возникают из-за описок и невнимательности респондентов.
Приложение 5
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 29 июня 2012 года № 160
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
5-қосымша
Приложение 5 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 10 сентября 2010 года № 254
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша
статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Аумақтық статистика органына тапсырылады
Представляется территориальному органу
статистики
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген
әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является
административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики
Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
1311104
Код статистической формы
1311104
Жоғары оқу орнының есебі Отчет высшего учебного заведения
3-НК
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жылдық
Годовая
Меншік нысанына және ведомстволық қатыстылығына қарамастан жоғары білім беру
саласында бакалаврлар мен мамандарды даярлауды жүзеге асыратын, заңды тұлғалар
және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ жеке
филиалдар тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, а
также самостоятельные филиалы, осуществляющие подготовку бакалавров и специалистов в
области высшего образования, независимо от форм собственности и ведомственной
принадлежности.
Тапсыру мерзімі – 5- қазан.
Срок представления – 5 октября.
БСН коды
код БИН

2012 жылғы 29 маусымдағы № 160 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
6-қосымша
«Жоғары оқу орнының есебі» жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
(коды 1311104, индексі 3-НК, кезеңділігі жылдық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Жоғары оқу орнының есебі» (коды 1311104, индексі 3-НК, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) қабылданғаны (студенттерді қабылдау) - оқу жылының басында конкурстық іріктеу нәтижесінде оқу орнына жаңадан қабылданған студенттердің барлық саны;
2) өткен оқу жылы ішінде келген оқушылар - оқу орнына оқуға қабылдау туралы бұйрық шығарылғаннан кейін келген (қабылданған) студенттер саны;
3) өткен оқу жылы ішінде кеткен оқушылар - өткен жылғы 1 қазаннан кейін оқу орнынан шығарылған студенттер саны;
4) күнтізбелік жылы бітірушілер - оқуды ағымды жылы бітіргендердің, сондай-ақ өткен жылдары оқу курсынан өткендердің санынан диплом қорғағандардың немесе бітіру емтихандарын тапсырғандардың саны;
5) болжамды бітірушілер - оқу жоспарында көзделген оқу жылының соңында бітірушілер;
6) білім беру қызметтерін сатып алу – ақылы білім алу;
7) қызметкерлердің тізімдік саны – шартты жасасу мерзіміне байланыссыз еңбек шарты бойынша қабылданған адамдар саны;
8) қызметті қоса атқарушылық – қызметкердің негізгі жұмысынан бос уақытында еңбек шарты жағдайында басқа тұрақты төленетін жұмысты орындауы;
9) ғимараттың жалпы алаңы – оқу орнымен пайдаланылатын: оқу корпустарының, жатақханаларының, оқытушылар тұратын тұрғын үйлердің алаңы; меншікті, сондай-ақ жалға алынған қосалқы алаң және басқа да барлық алаңы;
10) жалға алынған алаңы - белгілі бір ақыға уақытша пайдалануға алынған алаң;
11) кітапхана қоры – құжаттарды сақтау және пайдалану үшін олардың міндеттеріне, түрлері мен бейініне сәйкес қалыптастырылатын кітапханадағы құжаттардың жүйелендірілген жиынтығы;
12) оқырман саны – белгіленген құжаттардағы ресми жазбалардың негізінде кітапхананы пайдаланатын тұлғалар саны;

от 29 июня 2012 года № 160
Приложение 6
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 10 сентября 2010 года № 254
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет высшего учебного заведения»
(код 1311104, индекс 3-НК, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет высшего учебного заведения» (код 1311104, индекс 3-НК, периодичность годовая) (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет высшего учебного заведения» (код 1311104, индекс 3-НК, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) принято (прием студентов) – вся численность студентов, вновь принятых в учебное заведение в начале учебного года в результате конкурсного отбора;
2) прибыло в течение предыдущего учебного года – численность студентов, прибывших (принятых) в учебное заведение после приказа о зачислении;
3) выбыло в течение предыдущего учебного года – численность студентов, выбывших из учебного заведения после 1 октября предыдущего года;
4) выпуск за календарный год – численность лиц, защитивших диплом или сдавших выпускные экзамены, как из числа закончивших обучение в текущем году, так и из числа прошедших курс обучения в предыдущие годы;
5) выпуск ожидаемый – предусмотренный учебным планом выпуск в конце учебного года;
6) покупка образовательных услуг – получение платного образования;
7) списочная численность работников – численность лиц, принятых по трудовому договору, независимо от срока его заключения;
8) совместительство – выполнение работником другой регулярной оплачиваемой работы на условиях трудового договора в свободное от основной работы время;
9) общая площадь зданий – вся площадь, используемая учебным заведением: площадь учебных корпусов, общежитий, жилых домов, занятых преподавателями; подсобная площадь и другая, как собственная, так и арендованная;
10) арендованная площадь – площадь, взятая во временное пользование за определенную плату;
11) библиотечный фонд – систематизированная совокупность документов в библиотеке, формируемая в соответствии с ее задачами, типом и профилем для их хранения и использования;
12) количество читателей – количество лиц, пользующееся библиотекой на основании официальной записи в установленных документа;

13) келіп-кету саны - оқырмандардың кітапхананың абонементінен кітап алу, оған өткізу немесе айырбастау мақсатымен келіп-кету саны;
14) берілген кітаптар саны - оқырмандар формулярында тіркелген үйге берілген кітаптардың саны.
3. Статистикалық нысанда деректер оқытудың күндізгі, кешкі және сырттай нысандары бойынша жеке толтырылады. Статистикалық нысан оқу орнының оқу бөліміндегі, бухгалтериясындағы, кадрлар бөлімі мен басқа да құрылымдық бөлімшелеріндегі бастапқы есепке алу құжаттамасы деректерінің негізінде құрастырылады.
4. 1 және 2- бөлімдерде көрсетілген торкөздерге тиісті белгіні қою қажет.
5. 3 - бөлімде көрсетілген торкөздерге тиісті белгіні қою қажет. Дербестік белгісі – осы оқу мекемесі дербес пе немесе басқа өңірде (ауданда, қалада) орналасқан оқу орнының филиалы болып табылатындығымен анықталады.
6. 4 - бөлімде студенттердің қозғалысы және олардың оқу жылы басында бары туралы деректер көрсетіледі.
Қабылданған студенттер санына аталмыш жоғары оқу орнында білім беру базасы бойынша бөле отырып, оқуды алғаш рет бастағандар кіреді.
Келгендердің санына басқа оқу орнынан ауыстырылғандар және бұрын қандай да бір себеппен шығарылып, қайта қабылданғандар енгізіледі.
Кеткендердің санын сабақ үлгерімінің төмендігі үшін оқудан шығарылғандар, оның ішінде диплом қорғау немесе бітіру емтихандарын тапсыру кезінде қанағаттанарлықсыз баға алғандар, сондай-ақ диплом қорғау немесе бітіру емтихандарын тапсыруға дәлелсіз себептермен отбасының жағдайына, науқастануына байланысты, өз еркімен және басқа себептермен келмегендер, сондай-ақ басқа да оқу орындарына ауыстырылғандар енгізіледі.
6 - жолда басқа қаладан келген студенттердің жалпы санын, оның ішінде басқа қаладан келген, жатақханаға мұқтаж студенттер санын (6.1 жол) және жатақханада тұратын студенттер санын (6.1.1 жол) көрсету қажет.
7. 5 - бөлімде жоғары білім мамандықтары бойынша деректер 2009 жылғы 20 наурыздағы № 131-од Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетімен (Мемстандартпен) бекітілген «Қазақстан Республикасының жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі мамандықтар жіктеуіші» Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеуішіне сәйкес толтырылады.
Жыл басындағы студенттер санына:
есепті жылғы 1-қазандағы жағдай бойынша тіркелген барлық адамдар енгізіледі. Сабақта әлде бір себеппен болмаған, бірақ оқушылар құрамынан шығарылмаған студенттер де осы бағанда есепке алынуы тиіс;
жоғары оқу орнына түсу үшін даярлау жөніндегі ақылы курстардың тыңдаушылары, шетелде оқу үшін іссапарға кеткен студенттер туралы деректер көрсетілмейді.
«Болжамды бітірушілер» бағанында сонымен қатар қандай да бір себеппен мерзімінде диплом жобасын қорғамаған (мемлекеттік емтихандарды тапсырмаған), бірақ есепті жылы диплом қорғауға (мемлекеттік емтихандарды тапсыруға) рұқсат алған адамдар көрсетіледі.

13) число посещений – количество посещений читателями абонемента библиотеки с целью взятия, сдачи или обмена книг;
14) число книговыдач – количество выданной литературы на дом, зарегистрированной в читательских формулярах.
3. В статистической форме данные заполняются отдельно по дневной, вечерней и заочной формам обучения. Статистическая форма составляется на основании данных первичной учетной документации, имеющейся в учебной части, бухгалтерии, отделе кадров и других подразделениях учебного заведения.
4. В разделе 1 и 2 проставляется соответствующая отметка в указанных клетках.
5. В разделе 3 поставляется соответствующая отметка в указанных клетках. Признак самостоятельности определяется по тому, является ли данное учебное заведение самостоятельным или филиалом учебного заведения находящимся в другом регионе (районе, городе).
6. В разделе 4 приводятся данные о движении студентов и их наличии на начало учебного года.
В число принятых студентов включены учащиеся, впервые начавшие обучение в данном высшем учебном заведении с распределением по базе образования.
В число прибывших также включаются лица, переведенные из других учебных заведений и восстановленные в учебном заведении из числа ранее отчисленных по какой-либо причине.
В число выбывших включаются студенты, отчисленные по неуспеваемости, в том числе лица, получившие неудовлетворительную оценку при защите диплома или при сдаче выпускных экзаменов, а также не явившиеся на защиту диплома или сдачу выпускного экзамена без уважительных причин, по семейным обстоятельствам, болезни, собственному желанию и другим причинам, а также переведенные в другие учебные заведения.
В строке 6 указывается общая численность иногородних студентов, из них по строке 6.1 численность иногородних студентов, нуждающихся в общежитии и по строке 6.1.1 - численность студентов проживающих в общежитии.
7. В разделе 5 специальности высшего образования указываются в соответствии с Государственным Классификатором Республики Казахстан 08-2009 «Классификатора специальностей высшего и послевузовского образования Республики Казахстан», утвержденным Комитетом по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (Госстандарт) от 20 марта 2009 года № 131-од.
В численность студентов на начало учебного года:
включаются лица, числящиеся по состоянию на 1 октября отчетного года. Те студенты, которые по каким-либо причинам не присутствовали на занятиях, но из состава студентов не исключены, также учитываются;
не включаются слушатели платных курсов по подготовке к поступлению в высшее учебное заведение, студенты, откомандированные для обучения за границу.
В графе 10 также показываются лица, не защитившие в свое время по какой-либо причине дипломный проект (не сдавшие государственные экзамены), но получившие разрешение защищать диплом (сдать государственные экзамены) в отчетном году.

8. 6 - бөлімде студенттердің санын оқытуды қаржыландыру көздерінің бөлінісінде курстар бойынша бөлу.
9. 7 - бөлімде студенттердің жынысы мен жасы бойынша саны көрсетіледі. Студенттердің жасы 1 қаңтардағы толық жасы бойынша анықталады.
10. 8 - бөлімде студенттерді оқыту тілдері бойынша бөлу, «басқа тіл» бағанында оқыту тілін көрсету керек.
11. 9 және 10 - бөлімдерде студенттердің саны ұлттары және тиісінше келген елдері бойынша көрсетіледі
12. 11 - бөлімде студенттердің саны және квота бойынша қабылдау, бітіріп шығу туралы деректер көрсетіледі.
13. 12- бөлімде бітірушілердің мемлекеттік аттестаттау қорытындылары толтырылады.
14. 13-бөлімде негізгі жұмыс орны бойынша тек бір рет штаттық профессорлық- оқытушылық құрамының оқытушыларының тізімдік саны көрсетіледі.
Сырттай және кешкі оқу орындары (бөлімдері) осы бөлімге негізгі жұмыс орны осы оқу орны (бөлімшесі) болып табылатын оқытушылар ғана енгізіледі.
15. 14-бөлімде алаң туралы деректер бүтін сандармен шаршы метрмен келтіріледі.
Кітапхана қоры бойынша есеп күніне оқырмандар пайдалануында, қозғалыста және оқу залдарында (тағы басқа) болған мектеп оқулықтарын, кітаптар, кітапшалар, журналдарды қоса, мүкәммалдық кітаптарында және басқа да есеп құжаттарында тіркелген барлық кітап қоры көрсетіледі.
Оқырмандар залында берілген кітаптар саны берілген кітаптардың жалпы санына кірмейді.
«Келіп-кету саны» көрсеткішіне оқу залына келгендер саны есептелмейді.
Ескертпе: Х – осы айқындама толтыруға жатпайды.
16. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 4-бөлім. «Контингенттің нақты бары және қозғалысы туралы деректер»:
2-баған 1-бағаннан әрбір жолдар үшін
2-жол = 2.1-2.3-жолдар қосындысына әрбір баған үшін
3-жол = 3.1-3.5-жолдар қосындысына әрбір баған үшін
4-жол = 4.1-4.9 -жолдар қосындысына әрбір баған үшін
6-жол 1-жолдан әрбір баған үшін
6.1.1 - жол деректері 6.1-жолдан асып кетпеуі тиіс, ал 6.1-жол деректері 6-жолдан асып кетпеуі тиіс;
2) 5-бөлім. «Бакалавриат және жоғары арнайы білім мамандықтары бойынша оқитын студенттер саны»:
1-жол = 2, 3, 4, 5, 6, 7-жолдардың әрбір баған үшін
2-жол = 2.1, 2.2, 2.3-жолдардың әрбір баған үшін
3-жол = 3.1, 3.2, 2.3-жолдардың әрбір баған үшін
4-жол = 4.1, 4.2, 4.3-жолдардың әрбір баған үшін
5-жол = 5.1, 5.2, 5.3-жолдардың әрбір баған үшін
6-жол = 6.1, 6.2, 6.3-жолдардың әрбір баған үшін
7-жол = 7.1, 7.2, 7.3-жолдардың әрбір баған үшін
2.2-жол = 2.3.1, 2.3.2-жолдардың әрбір баған үшін
3.2-жол = 3.3.1, 3.3.2-жолдардың әрбір баған үшін
4.2-жол = 4.3.1, 4.3.2 жолдардың әрбір баған үшін
5.2-жол = 5.3.1, 5.3.2-жолдардың әрбір баған үшін
6.2-жол = 6.3.1, 6.3.2-жолдардың әрбір баған үшін
7.2-жол = 7.3.1, 7.3.2-жолдардың әрбір баған үшін

8. В разделе 6 указывается распределение численности студентов по курсам в разрезе источников финансирования обучения.
9. В разделе 7 указывается численность студентов по полу и возрасту. Возраст студентов определяется по числу полных лет по состоянию на 1 января.
10. В разделе 8 указывается распределение студентов по языкам обучения, в графе 7 расписать язык обучения.
11. В разделах 9 и 10 указывается численность студентов по национальностям и странам прибытия соответственно.
12. В разделе 11 указываются данные о приеме, выпуске и численности студентов по квоте, в разделе 12 заполняются итоги государственной аттестации выпускников.
13. В разделе 13 списочная численность преподавателей штатного профессорско-преподавательского состава показывается только один раз по основному месту работы.
Заочные и вечерние учебные заведения (отделения) в этот раздел включают только тех преподавателей, основным местом работы которых является данное учебное заведение (отделение).
14. В разделе 14 данные о площади приводятся в квадратных метрах и целых числах.
По строке 10 показывается весь книжный фонд, зарегистрированный в инвентарных книгах и других учетных документах, включая школьные учебники, книги, брошюры, журналы, находящиеся на дату учета в пользовании читателей, в передвижках и читальных залах и тому подобное.
Книговыдача в читальном зале в общем количестве книговыдач не учитывается.
По строке 13 количество посещений читального зала не учитывается.
Примечание: Х – данная позиция не подлежит заполнению.
16. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 4. Данные о наличии и движении контингента:
графа 2 < графе 1 для каждой строки
строка 2 = строк 2.1-2.3 для каждой графы
строка 3 = строк 3.1-3.5 для каждой графы
строка 4 = строк 4.1-4.9 для каждой графы
строка 6 < строке 1 для каждой графы
Данные по строке 6.1.1 не должны превышать строки 6.1, а данные по строке 6.1 не должны превышать строки 6;
2) Раздел 5. «Численность студентов, обучающихся по специальностям высшего образования бакалавриат и высшего специального образования»:
строка 1 = строк 2, 3, 4, 5, 6, 7 для каждой графы;
строка 2 = строк 2.1, 2.2, 2.3 для каждой графы
строка 3 = строк 3.1, 3.2, 3.3 для каждой графы
строка 4 = строк 4.1, 4.2, 4.3 для каждой графы
строка 5 = строк 5.1, 5.2, 5.3 для каждой графы
строка 6 = строк 6.1, 6.2, 6.3 для каждой графы
строка 7 = строк 7.1, 7.2, 7.3 для каждой графы
строки 2.3 = строк 2.3.1, 2.3.2 для каждой графы
строки 3.3 = строк 3.3.1, 3.3.2 для каждой графы
строки 4.3 = строк 4.3.1, 4.3.2 для каждой графы
строки 5.3 = строк 5.3.1, 5.3.2 для каждой графы
строки 6.3 = строк 6.3.1, 6.3.2 для каждой графы
строки 7.3 = строк 7.3.1, 7.3.2 для каждой графы

2-баған 1-бағаннан
3-баған 1-бағаннан
5-баған 4-бағаннан
6-баған 4-бағаннан
8-баған 7-бағаннан
9-баған 7-бағаннан;
3) 6-бөлім. «Оқыту курстары бойынша студенттер саны»:
1-баған = 2-4-бағандардың әрбір жол үшін
1-жол = 1.1-1.7-жолдардың әрбір баған үшін;
4) 7-бөлім. «Студенттердің жынысы мен жасы бойынша саны»:
1-жол = 2-16-жолдардың әрбір баған үшін
2-баған 1-бағаннан әрбір жол үшін;
5) 8-бөлім. «Студенттердің оқыту тілдері бойынша саны»:
1-баған = 2-7-бағандардың әрбір жол үшін
2-жол 1-жолдан әрбір баған үшін;
6) 9-бөлім. «Студенттердің саны ұлттары бойынша бөліністе»:
1-жол = 2-25-жолдардың қосындысына әрбір баған үшін
2-баған 1-бағаннан әрбір жол үшін
4-баған 3-бағаннан әрбір жол үшін
6-баған 5-бағаннан әрбір жол үшін;
7) 10-бөлім. «Студенттердің келген елдері бойынша саны»:
1-жол = 2, 3 және 18-жолдардың әрбір баған үшін
3-жол = 4 – 17-жолдардың әрбір баған үшін
18-жол = 19-24-жолдардың әрбір баған үшін;
8) 11-бөлім. «Квота бойынша деректер»:
2-баған 1-бағаннан әрбір жол үшін
4-баған 3-бағаннан әрбір жол үшін
6-баған 5-бағаннан әрбір жол үшін;
9) 12-бөлім. «Түлектердің мемлекеттік аттестациясының қорытындылары бойынша деректер толтырыңыз»:
2-баған 1 бағаннан әрбір жол үшін
2-жол 1 жолдан әрбір баған үшін
3-жол 1 жолдан әрбір баған үшін
4-жол 1 жолдан әрбір баған үшін;
10) 13-бөлім. «Профессорлық- оқытушылық құрамның саны»:
1-баған > 2-4 - бағандар әрбір жол үшін
1-баған > 5-6 - бағандар әрбір жол үшін
1-баған > 7-8 - бағандар әрбір жол үшін
1-жол = 2 және 3 - жолдар әрбір баған үшін
2-жол = 2.1-2.4 - жолдар әрбір баған үшін
3-жол = 3.1-3.4 - жолдар әрбір баған үшін;
11) 14 бөлім. «Материалдық-техникалық базаның бары туралы деректер»:
1-жол = 1.1-1.2- жолдардың
2-жол < 1 - жолдан
1-жол > 3-5 - жолдардың
8-жол 7- жолдан;
12) Бөлімдер арасындағы бақылау:
4-бөлімнің 1- бағаны 1-жолы = 5-бөлімнің 4-бағаны 1-жолы = 6-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 7-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 8-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 9-бөлімнің 3-бағаны 1-жолы = 10-бөлімнің 2-бағаны 1-жолы;
4-бөлімнің 2-бағаны 1-жолы = 5-бөлімнің 5-бағаны 1-жолы = 7-бөлімнің 2-бағаны 1-жолы = 8-бөлімнің 1-бағаны 2-жолы = 9-бөлімнің 4-бағаны 1-жолы 11-бөлімнің 4-бағаны 1-жолы;
4-бөлімнің 1-бағаны 2-жолы = 5-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 9-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы = 10-бөлімнің 1-бағаны 1-жолы;
4-бөлімнің 2-бағаны 2-жолы = 5-бөлімнің 2-бағаны 1-жолы = 9-бөлімнің 2-бағаны 1-жолы;
4-бөлімнің 1-бағаны 5-жолы = 5-бөлімнің 7-бағаны 1-жолы = 9-бөлімнің 5-бағаны 1- жолы = 10-бөлімнің 3- бағаны 1-жолы;
4-бөлімнің 2-бағаны 5-жолы = 5-бөлімнің 8-бағаны 1-жолы = 9-бөлімнің 6-бағаны 1-жолы.

графа 2 < графы 1
графа 3 < графы 1
графа 5 < графы 4
графа 6 < графы 4
графа 8 < графы 7
графа 9 < графы 7;
3) Раздел 6. «Численность студентов по курсам обучения»:
графа 1 = граф 2-4 для каждой строки
строка 1 = строк 1.1-1.7 для каждой графы;
4) Раздел 7. «Численность студентов по полу и возрастам»:
строка 1 = строк 2-16 для каждой графы
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
5) Раздел 8. «Численность студентов по языку обучения»:
графа 1 = граф 2-7 для каждой строки
строка 2 < строки 1 для каждой графы.
6) Раздел 9. «Численность студентов в разбивке по национальностям»:
строка 1 = строк 2-25 для каждой графы
графа 2 < графы 1 для каждой строки
графа 4 < графы 3 для каждой строки
графа 6 < графы 5 для каждой строки;
7) Раздел 10. «Численность студентов по странам прибытия»:
строка 1 = строк 2, 3 и 18 для каждой графы
строка 3 = строк 4-17 для каждой графы
строка 18 = строк 19-24 для каждой графы;
8) Раздел 11. «Укажите данные по квоте»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки
графа 4 < графы 3 для каждой строки
графа 6 < графы 5 для каждой строки;
9) Раздел 12. «Заполните данные по итогам государственной аттестации выпускников»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки
строка 2 < строки 1 для каждой графы
строка 3 < строки 1 для каждой графы
строка 4 < строки 1 для каждой графы;
10) Раздел 13. «Численность профессорско-преподавательского состава»:
графа 1 > граф 2-4 для каждой строки
графа 1 > граф 5-6 для каждой строки
графа 1 > граф 7-8 для каждой строки
строка 1 = строк 2 и 3 для каждой графы
строка 2 = строк 2.1-2.4 для каждой графы
строка 3 = строк 3.1-3.4 для каждой графы;
11) Раздел 14. «Данные о характеристиках материально-технической базы»:
строка 1 = строк 1.1-1.2
строка 2 < строки 1
строка 1 > строк 3-5
строка 8 < строки 7;
12) Контроль между разделами:
раздел 4 строка 1 графы 1 = раздел 5 строке 1 графы 4 = раздел 6 строке 1 графы 1 = раздел 7 строке 1 графы 1 = раздел 8 строке 1 графы 1 = раздел 9 строке 1 графы 3 = раздел 10 строке 1 графы 2;
раздел 4 строка 1 графы 2 = раздел 5 строке 1 графы 5 = раздел 7 строке 1 графы 2 = раздел 8 строке 2 графы 1 = раздел 9 строке 1 графы 4 < раздел 11 строка 1 графы 4;
раздел 4 строка 2 графы 1 = раздел 5 строке 1 графы 1 = раздел 9 строке 1 графы 1 = раздел 10 строке 1 графы 1
раздел 4 строка 2 графы 2 = раздел 5 строке 1 графы 2 = раздел 9 строке 1 графы 2
раздел 4 строка 5 графы 1 = раздел 5 строке 1 графы 7 = раздел 9 строке 1 графы 5 = раздел 10 строке 1 графы 3
раздел 4 строка 5 графы 2 = раздел 5 строке 1 графы 8 = раздел 9 строке 1 графы 6

5-бөлімнің 4-бағаны 2.1, 3.1, 4.1, 5.1, 6.1, 7.1 - жолдардың барлық мамандықтар бойынша = 6-бөлімнің 2-бағаны 1-жолына;
5-бөлімнің 4-бағаны 2.2, 3.2, 4.2, 5.2, 6.2, 7.2 - жолдардың барлық мамандықтар бойынша = 6-бөлімнің 3- бағаны 1- жолына;
5-бөлімнің 4-бағаны 2.3, 3.3, 4.3, 5.3, 6.3, 7.3 - жолдардың барлық мамандықтар бойынша = 6-бөлімнің 4-бағаны 1-жолына;
5-бөлімнің 6-бағаны 1-жолы = 8-бөлімнің 2-бағаны 1-жолына.
13) Баланстық бақылау1:
«Бұрынғы оқу жылының басындағы студенттердің саны» + «Қабылдау» + «Келгені» - «Кеткені» - «Бітіргені» = «Есепті оқу жылының басындағы студенттердің саны».
«Оқу жылының басындағы студенттердің саны (әйелдер)» + «Қабылдаған (әйелдер)» + «Келгені (әйелдер)» - «Кеткені (әйелдер) - Бітіргені (әйелдер) = «Есепті оқу жылының басындағы студенттердің (әйелдердің) саны».
_________________________
*Келтірілген бақылаулар рұқсат етілген болып табылады және респонденттердің жаңылысып жазуы және көңіл қоймағандығы себебінен туындаған тіркеудің кездейсоқ қателерінің пайда болу ықтималдылығын төмендету мақсатында қарастырылған.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін атқарушының
2012 жылғы 29 маусымдағы № 160 бұйрығына
7-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
13-қосымша
Приложение 13 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 10 сентября 2010 года № 254
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша
статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Аумақтық статистика органына тапсырылады
Представляется территориальному органу
статистики
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген
әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является
административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики
Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
1331104
Код статистической формы
1331104
Мектепке дейінгі ұйымның есебі Отчет дошкольной организации
85-К
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жылдық
Годовая
Меншік нысаны мен ведомстволық тиістілігіне қарамастан (Экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы жіктеуішінің 85.10 кодына сәйкес) мектепке дейінгі тәрбие мен
балаларды оқытуды жүзеге асыратын мектепке дейінгі ұйымдар тапсырады.
Представляют дошкольные организации, осуществляющие дошкольное воспитание и обучение
детей (согласно коду 85.10 Общего классификатора видов экономической деятельности),
независимо от форм собственности и ведомственной принадлежности.
Тапсыру мерзімі – 25 қаңтар.
Срок представления – 25 января.
БСН коды
код БИН

раздел 5 графа 4 строк 2.1, 3.1, 4.1, 5.1, 6.1, 7.1 по всем специальностям = раздел 6 строка 1 графа 2
раздел 5 графа 4 строк 2.2, 3.2, 4.2, 5.2, 6.2, 7.2 по всем специальностям = раздел 6 строка 1 графа 3
раздел 5 графа 4 строк 2.3, 3.3, 4.3, 5.3, 6.3, 7.3 по всем специальностям = раздел 6 строка 1 графа 4
Раздел 5 строка 1 графа 6 = раздел 8 строка 1 графа 2.
13) Балансовый контроль:
Численность студентов на начало предыдущего учебного года + Прием + Прибыло - Выбыло - Выпуск = Численность студентов на начало отчетного учебного года.
Численность студентов (женщин) на начало предыдущего учебного года + Прием (женщин) + Прибыло (женщин) - Выбыло (женщин) - Выпуск (женщин) = Численность студентов (женщин) на начало отчетного учебного года.
--------------------------------
1 Приведенные контроли являются допустимыми и предусмотрены с целью снижения вероятности появления случайных ошибок регистрации, которые возникают из-за описок и невнимательности респондентов.
Приложение 7
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 29 июня 2012 года № 160
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
13-қосымша
Приложение 13 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 10 сентября 2010 года № 254
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша
статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Аумақтық статистика органына тапсырылады
Представляется территориальному органу
статистики
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді
тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген
әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является
административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики
Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
1331104
Код статистической формы
1331104
Мектепке дейінгі ұйымның есебі Отчет дошкольной организации
85-К
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жылдық
Годовая
Меншік нысаны мен ведомстволық тиістілігіне қарамастан (Экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы жіктеуішінің 85.10 кодына сәйкес) мектепке дейінгі тәрбие мен
балаларды оқытуды жүзеге асыратын мектепке дейінгі ұйымдар тапсырады.
Представляют дошкольные организации, осуществляющие дошкольное воспитание и обучение
детей (согласно коду 85.10 Общего классификатора видов экономической деятельности),
независимо от форм собственности и ведомственной принадлежности.
Тапсыру мерзімі – 25- қаңтар.
Срок представления – 25 января.
БСН коды
код БИН

10.1.10
Ауладағы дәретханалар
Надворные туалеты
Атауы                                         Мекенжайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
______________________________________________ Телефон ________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны       Электрондық почта мекенжайы
Фамилия и телефон исполнителя                 Адрес электронной почты _________________
Телефон ______________________________________
Басшы                                        (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель ________________________________ (Ф.И.О., подпись) ______________________
Бас бухгалтер                               (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер ___________________________ (Ф.И.О., подпись) ______________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін атқарушының
2012 жылғы 29 маусымдағы № 160 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
14-қосымша
«Мектепке дейінгі ұйымның есебі» жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
(код 1331104, 85-К индексі, кезеңділігі жылдық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Мектепке дейінгі ұйымның есебі» (код 1331104, 85-К индексі, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) оқшау бөлмедегі орындар саны – науқас балалар стационарға жатқызылғанға дейін немесе оларды мектепке дейінгі ұйымнан үйіне алып кеткенге дейін болатын жеке үй-жайдағы орындар саны.
2) есту мүшесі бұзылған балаларға арналған топтар – нашар еститін, кейін саңырау болған және саңырау балаларға арналған топтар.
3) сөйлеуі бұзылған балаларға арналған топтар – есітуі қалыпты және бастапқы интелектісі сақталған да сөйлеу ауыр бұзылған балаларға, ерні мен таңдайының туа бітті кемістігіне байланысты операциядан кейін сөйлеуі бұзылған балаларға, тұтығумен ауыратын балалар, сөйлеу қабілеті нашар балаларға арналған топтар.
4) көру қабілеті бұзылған балаларға арналған топтар – нашар көретін балаларға, қыли көзді және амблиопиясы бар балалар, кемістігі күрделі (соқыр және нашар көретін, интелектісі бұзылған немесе тірек-қозғалыс аппараты аздап салданған) балаларға арналған топтар.

10.1.10
Ауладағы дәретханалар
Надворные туалеты
Атауы                                         Мекенжайы
Наименование _________________________________ Адрес __________________________________
______________________________________________ Телефон ________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны       Электрондық почта мекенжайы
Фамилия и телефон исполнителя                 Адрес электронной почты _________________
Телефон ______________________________________
Басшы                                        (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель                                  (Ф.И.О., подпись)
Бас бухгалтер                               (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер                             (Ф.И.О., подпись)
М.О.
М.П.
Приложение 8
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 29 июня 2012 года № 160
Приложение 14
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 10 сентября 2010 года № 254
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет дошкольной организации» (код 1331104, индекс 85-К,
периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет дошкольной организации» (код 1331104, индекс 85-К, периодичность годовая) (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет дошкольной организации» (код 1331104, индекс 85-К, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) число мест в изоляторе – число мест отдельного помещения, в котором находятся больные дети до помещения их в стационар или до взятия ребенка из дошкольной организации;
2) группы для детей с нарушением слуха - группы для слабослышащих, позднооглохших и глухих детей;
3) группы для детей с нарушением речи - группы для детей с тяжелыми нарушениями речи при нормальном слухе и первично сохранном интеллекте, с нарушением речи после операции в связи с врожденными дефектами губ и неба, страдающих заиканием, страдающих недоразвитием фонетической стороны речи;
4) группы для детей с нарушением зрения - группы для слабовидящих детей, группы для детей с косоглазием и амблиопией, со сложными дефектами (слепые и слабовидящие дети, имеющие нарушение интеллекта или негрубое нарушение опорно-двигательного аппарата);

5) интеллектісі бұзылған (ақыл-есі кем) балаларға арналған топтар – есуастық сатысындағы (ауыр емес түрі) олигофрения диагнозы бар балаларға арналған топтар.
6) тірек-қозғалыс аппараты бұзылған балалар топтары – интелектісі қалыпты немесе психикасы мен сөйлеуі қайталама кешеуілдеген, тірек-қозғалыс аппаратының қызметі бұзылған (жарақат алу, полиомиелит, церебралды салдың жеңіл түрлері, қол мен аяқтың туа біткен және кейіннен пайда болған кемістігі, буындардың жұқпалы қабынуы, омыртқаның қисаюы салдарлары бар) балалар топтары.
3. Статистикалық нысанды ведомстволық тиістілігі мен меншік нысанына қарамастан мектепке дейінгі ұйым (балабақша, мектеп-балабақша кешені, бөбекжай-бақша, бөбекжай және мектепке дейінгі шағын-орталықтар) толтырады және мемлекеттік статистика органдарына тапсырады.
Статистикалық нысанды, сондай-ақ жыл ортасында немесе жыл соңында ашылған мектепке дейінгі ұйым, сондай-ақ есепті жылы күрделі жөндеуде тұрған мектепке дейінгі тұрақты ұйым да толтырады. Мектеп-балабақша кешені статистикалық нысанды тек мектеп жасына дейінгі балаларға ғана толтырады.
Статистикалық нысанның барлық көрсеткіштері мектепке дейінгі ұйымдағы бастапқы есепке алу құжаттамалары - бұйрықтар мен өкімдер кітабы, балаларға арналған жолдамалар, қызметкерлердің жеке істері, баланың медициналық картасы, жұқпалы ауруларды тіркеу журналы, балалардың күн сайынғы келуін есепке алу табелі, техникалық төлқұжат т.с.с. деректері бойынша толтырылады.
4. 1.1-1.6-сұрақтарда тиісті торды «V» белгісімен белгілейді.
5. 1.4-сұрақтарда ұйымның жұмыс істеу режимін көрсетіледі.
6. 1.5-сұрақтарда мектепке дейінгі ұйымның бейінін көрсету қажет. Мектепке дейінгі ұйымда бейіні осы статистикалық нысанда көзделмеген балаларға арналған топ ұйымдастырылған жағдайда «басқа бейін» 1.5.6-жолына деп көрсету және мұндай топтың бейіні толық жазылады.
7. 1.6-бөлімде мектепке дейінгі ұйым ғимаратының техникалық жағдайын көрсету қажет. Күрделі жөндеуде тұрған мектепке дейінгі ұйым статистикалық нысанда күрделі жөндеу басталғанға дейінгі өз қызметін сипаттайтын көрсеткіштерді толтырады.
Балабақша бастап күрделі жөндеуге қойылған жағдайда, статистикалық нысанда мұндай бала-бақша 1.6-бөлімде 1.6.4-жолдағы белгіні қояды, ал 4- және 5-бөлімдерде балалардың күрделі жөндеуге дейін ұйымға келуі мен сырқаттануы туралы барлық деректер толтырылады, балалардың орташа жылдық саны ұйымның күрделі жөндеуге жабылғанына дейінгі әр айдағы балалар саны туралы деректер бойынша анықталады, 6-, 7-бөлімдерде қызметкерлер туралы деректер, 9-бөлімде күрделі жөндеу басталғанға дейінгі үй-жайлар туралы мәліметтер (1-, 2-жолдар) келтіріледі. Егер мектепке дейінгі ұйым күрделі жөндеу салдарынан есепті жылы жұмыс істемесе, онда ол тек 6-, 7-, 9-бөлімдерін толтырады. әкімшілігі бар, бірақ балалармен қамтылмаған мектепке дейінгі ұйым күрделі жөндеуде тұрған ұйым сияқты осы көрсеткіштерді толтырады. Егер мектепке дейінгі ұйым жыл соңында таратылса, онда ол статистикалық нысанның тек 4- және 5-бөлімдері бойынша толтырады.

5) группы для детей с нарушением интеллекта (умственно отсталых) - группы для детей с диагнозом олигофрении в степени дебильности (несложные формы);
6) группы для детей с нарушением опорно-двигательного аппарата - группы для детей с нарушением функции опорно-двигательного аппарата (в результате последствия травм, полиомиелита, с легкими формами церебральных параличей, врожденными и приобретенными дефектами верхних и нижних конечностей, последствиями инфекционных полиартритов, сколиозом) с нормальным интеллектом или вторичной задержкой психического и речевого развития.
3. Статистическую форму заполняют и представляют в органы государственной статистики дошкольные организации (детский сад, комплекс школа-детский сад, ясли-сад, ясли, дошкольные мини-центры), независимо от ведомственной принадлежности и формы собственности. Статистическую форму заполняет также дошкольная организация, которая открыта в середине или конце года, а также дошкольная организация, находящаяся в отчетном году на капитальном ремонте. Комплекс школа-детский сад заполняет статистическую форму только на детей-дошкольников.
Все показатели статистической формы заполняются по данным первичной учетной документации, имеющейся в дошкольной организации - книги приказов и распоряжений, путевок на детей, личных дел работников, медицинской карте ребенка, журнала регистрации инфекционных заболеваний, табеля учета ежедневной посещаемости детьми, технического паспорта и так далее.
4. В вопросах 1.1-1.6 соответствующая ячейка отмечается знаком «V».
5. В вопросе 1.4 указывается режим работы дошкольной организации.
6. В вопросе 1.5 указывается профиль дошкольной организации. Если в дошкольной организации организована группа для детей, профиль которой не предусмотрен в статистической форме, в строке 1.5.6 указывается «другой профиль» и подробно записывается профиль такой группы.
7. В вопросе 1.6 указывается техническое состояние здания дошкольной организации. Дошкольная организация, находящаяся на капитальном ремонте, в статистической форме заполняет показатели, характеризующие ее деятельность до начала капитального ремонта.
В случае, если детский сад поставлен на капитальный ремонт, в статистической форме такой детский сад в разделе 1.6 ставит отметку в строке 1.6.4, а в разделах 4 и 5 заполнит все данные о посещаемости и заболеваемости до закрытия на капремонт, среднегодовую численность детей определит по данным каждого месяца о численности детей до закрытия организации на капремонт, в разделах 6, 7 приводит данные о работниках, в разделе 9 сведения о помещениях до начала капремонта (строки 1, 2). Если дошкольная организация из-за капитального ремонта не работала в отчетном году, то она заполняет только разделы 6, 7, 9. Дошкольная организация, имеющая администрацию, но не укомплектованная детьми, заполняет по тем же показателям, как и дошкольная организация, находящаяся на капитальном ремонте. Если дошкольная организация ликвидирована на конец года, то она заполняет статистическую форму только по разделам 4 и 5.

8. 2-бөлімдегі 1-жолда есепті жылдың соңында мектепке дейінгі ұйымның тізімінде (31-желтоқсанда) тұрған балалардың саны туралы деректер бұл күні балалар мектепке дейінгі ұйымға келгеніне немесе келмегеніне қарамастан келтіріледі. Үзіліспен жұмыс істейтін мектепке дейінгі ұйым, балалардың саны туралы деректерді үзіліс алдындағы соңғы жұмыс айындағы тізім бойынша береді.
Жыл ішінде бөбекжай мен балабақшаны біріктірген және осы екі ұйымның базасында мектепке дейінгі аралас «бөбекжай-балабақша» ұйымын құрған кезде статистикалық нысанға бұрынғы бөбекжай мен бұрынғы бала- бақшадағы балалар саны туралы жиынтық деректерді енгізіледі.
2-8-бағандарда балалардың жалпы санынан әр жастағы балалар саны туралы деректер көрсетіледі. Егер статистикалық нысанды толтыру кезінде бөбекжайда балабақшаға ауыстырылмаған үш жастағы сәбилер болса немесе статистикалық нысанды толтыру кезінде бұл бөбекжайды «бөбекжай-бақша» деп атау туралы шешім әлі де қабылданбаса, онда үш жасар сәбилер саны туралы мәліметтер 3-бағанда келтіріледі.
9-бағанда жалпы білім беретін мектептің бірінші сыныбының бағдарламасы бойынша оқитын балалар саны көрсетіледі. 10-бағанда мектеп алды дайындықпен қамтылған балалар саны туралы деректер келтіріледі. Мектеп-бала бақша кешені бұл бағандарды толтырмайды, өйткені мектеп алды және 1-сыныптардың оқушылары туралы мәліметтер "Жалпы білім беретін күндізгі мектептің есебі" (индексі ЖМ-1, коды 1321104 кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанында келтіріледі.
11-бағанда тәрбиеленушілердің негізгі контингентіне енгізілмейтін және мектепке дейінгі ұйымда жарты күн болатын мектеп алды дайындықпен қамтылған оқушылардың саны туралы мәліметтер келтіріледі.
9. 3-бөлімде барлық жастағы және 3 және одан үлкен жастағы балаларға арналған топтар мен орындардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-жолда шипажайлық және арнаулы мақсаттағы оқу орындарындағы барлық топтар мен орындардың саны туралы деректер көрсетіледі, содан кейін олар туралы мәліметтерді 2 және 3-жолдарға бөліп көрсетеді; 4-жолда балалар 24 сағат бойы болатын топтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
10. 4-бөлімде балалардың топтарда өткізген күндерінің саны (адам-күн) есепті жылдың әрбір күнінде мектепке дейінгі ұйымға келген (келмеген) балалардың санын жиынтықтау жолымен мектепке дейінгі ұйымға келу табелі негізінде анықталады.
Мектепке дейінгі ұйымда болған күндерді есептегенде оның ішінара (толық жүктемемен емес, бір мезгіл ғана) жұмыс істеген күндері де ескеріледі. Баланың мектепке дейінгі ұйымда тәулік ішінде қанша уақыт болуына қарамастан аз ғана уақытқа келіп-кетуі толық бір күн деп есептеледі. Келмеген күндер саны туралы деректер де тиісінше толтырылады.
Есепті жылы мектепке дейінгі ұйымның жұмыс күндерінің санын анықтау үшін (5-жол) оның балаларды қабылдаған барлық күндерінің деректері пайдаланылады. Демалыс, мереке күндері, жазғы уақытта (егер мектепке дейінгі ұйым бұл кезеңде жабық болса), күрделі жөндеу, түрлі апаттар мен басқа да техникалық себептер салдарынан жұмыс істемеген күндері жұмыс күндерінің санына қосылмайды. Егер мектепке дейінгі ұйым жұмыс істеуді 1 қаңтардан кешірек бастаса, онда мұндай мекеменің жұмыс күндерінің саны балаларды қабылдаған бірінші күнінен бастап анықталады.

8. В строке 1 раздела 2 приводятся данные о численности детей, состоящих на конец отчетного года на 31 декабря, в списках дошкольной организации, независимо от того, посетили дети в этот день дошкольную организацию или нет. Дошкольная организация, работающая с перерывом, приводит данные о численности детей по списку за последний месяц работы перед перерывом.
При объединении в течение года детских яслей и детского сада и создании на базе этих двух организаций комбинированной дошкольной организации «ясли-сад», в статистическую форму включаются суммарные данные о численности детей бывших детских яслей и бывшего детского сада.
Из общего числа детей в графах 2-8 показывают сведения о численности детей по каждому возрасту. Если в детских яслях на дату заполнения статистической формы еще находились дети в возрасте трех лет, непереведенные в детский сад, или к моменту заполнения статистической формы еще не принято решение о переименовании этих детских яслей в «ясли-сад», то сведения о числе трехлетних детей приводятся в графе 3.
В графе 9 показывается численность детей, которые занимаются по программе первого класса общеобразовательной школы, в графе 10 численность детей, охваченных предшкольной подготовкой. Комплекс «школа-детский сад» эти графы не заполняет, так как сведения об учащихся предшкольных и 1 классов представляются в статистической форме «Отчет дневной общеобразовательной школы» (код 1321104, индекс ОШ-1, периодичность годовая).
В графе 11 приводятся сведения о численности учащихся, охваченных предшкольной подготовкой, которые не включаются в основной контингент воспитанников и в дошкольной организации находятся неполный день.
9. В разделе 3 сведения о количестве групп и мест указываются для детей всех возрастов и отдельно для детей в возрасте 3 года и старше.
В строке 1 приводятся данные о числе всех групп и мест, включая санаторные и специального назначения, сведения о которых затем выделяют по строкам 2 и 3. В строке 4 выделяют сведения о группах с 24 часовым пребыванием детей.
10. В разделе 4 число дней, проведенных в группах детьми (пропущенных детьми), определяется путем суммирования числа детей, посетивших (пропустивших) дошкольную организацию за каждый день отчетного года на основе табелей посещаемости дошкольной организации (в человеко-днях).
При подсчете числа проведенных дней учитываются и те дни, которые дошкольная организация работала частично (не с полной нагрузкой, часть дня). Какова бы ни была длительность пребывания ребенка в дошкольной организации в течение суток, его пребывание учитывается как один день. Соответственно заполняются данные о числе пропущенных дней.
В строке 5 для определения числа дней работы дошкольной организации в отчетном году используются данные обо всех днях, в которые организация принимала детей. В число дней работы не включаются выходные, праздничные дни, нерабочие дни в летний период (если дошкольное учреждение закрыто на этот период), нерабочие дни из-за капитального ремонта, различных аварий и других технических причин. Если дошкольная организация начала работать не с первого января, а позднее, то число дней работы в таком учреждении определяют со дня первого приема детей.

6-жолда 1-ақпаннан бастап әр айдың 1-жұлдызына олардың тізімдік құрамын жинақтау және алынған санды мектепке дейінгі ұйыммен жұмыс істеген айлардың санына бөлу жолымен анықталатын балалардың орташа жылдық саны келтіріледі, сондай-ақ 3 және одан үлкен жастағы балалардың орташа жылдық саны анықталады.
11. 5-бөлімде мектепке дейінгі ұйымда баланың бір күн және одан да көп уақыт болмауына әкеп соқтырған, ауырған, жарақат алған және уланған барлық жағдайлар көрсетіледі.
2-бағанда - есепті жылы балалардың жасына қарамастан барлық тіркелген науқастану оқиғаларының саны, 4-бағанда - 3 және одан үлкен жастағы балалардың 3 және 5 қыздардан сәйкес деректер тиісінші (баланың ауырған кездегі жасы ескеріледі) науқастану оқиғаларының саны көрсетіледі.
10-жолда вирусты өкпенің қабынуымен, пневмококковамен, сондай-ақ басқа да бактериялық өкпенің қабынуымен, асқынған өткір интерстициалды өкпенің қабынуымен, бронх өкпенің қабынуымен және басқа өткір өкпенің қабынуымен науқастану жағдайлары енгізіледі; өткір жұқпалы аурулардан (тұмау, қызылша, көкжөтел және басқалар) кейін болған созылмалы интерстициалды өкпенің қабынуынан және өкпенің қабынуылармен сырқаттану жағдайлары туралы деректер енгізілмейді.
12. 6-бөлімде мектепке дейінгі ұйымдағы қоса атқарушыларды қоса алғанда, барлық қызметкерлердің нақты саны туралы деректер және олардың білім деңгейі келтіріледі.
Жүктілігі мен босануға дейінгі және нәрестесі 3 жасқа толғанға дейін бала күтіміне арналған демалыстағы уақытша жұмыста болмаған қызметкерлер енгізілмейді.
11-жолда психологтардың, ана (орыс, шетел) тілі мұғалімдерінің және басқаларының саны туралы деректер көрсетіледі.
12-жолда медбикелер, аға медбикелер, үйде емдейтін медбикелер, фельдшерлер туралы мәліметтер көрсетіледі.
2-жолдан 16 және 17-жолдарға толық және толық емес жүктемемен жұмыс істейтін педагог қызметкерлердің саны бөлінеді.
Егер мектеп-бала бақшада меңгеруші лауазымының орнына директордың лауазымы енгізілген болса, ол туралы мәліметтер статистикалық нысанға (3-жолға) енгізілмейді, ол тек "Жалпы білім беретін күндізгі мектептің есебі" индексі ЖМ-1, 1321104 коды) кезеңділігі жылдық статистикалық нысанында көрсетіледі.
13. 7-бөлімде педагогикалық еңбек өтілі бойынша педагог қызметкерлер бөлінеді.
14. 8-бөлімде топтардағы тәрбиешілердің балалармен жұмыс жүргізетін тілі (тілдері) және бұл топтардағы балалар саны көрсетіледі.
15. 9-бөлімде алаң толық (ондықсыз) шаршы метрмен көрсетіледі. Жалпы алаңға балаларды орналастыруға арналған бос және бос емес бөлмелердің, меңгеруші мен дәрігер кабинеттерінің, қосалқы жайлардың, ас үйдің, дәліздің, киім ілетін, жуынатын бөлмелердің, вестибюлдердің, кіріберістердің алаңы кіреді. Үй-жайлардың жалпы алаңына мектепке дейінгі ұйымның қажеттіліктері үшін жертөлелер мен жартылай жертөлелердің пайдаланылатын бөлігін де есепке алған жөн.
Жертөлелер мен жартылай жертөлелердің бос алаңы, қоймалардың жүк тұрған алаңы, сондай-ақ баспалдақтардың, санитарлық тораптар мен ауладағы құрылыстардың (сарайлар, гараждар, ат қоралар және тағы сол сияқты) алып отырған алаңы жалпы алаңға қосылмайды.
Егер мектеп-балабақшада, мектептпен, мектепке дейінгі ұйымдармен пайдаланатын үй-жайлар (мәселен, акт залы) болса, оның көлемі осы статистикалық нысанда көрсетіледі.
2-жолда барлық үй-жайлардың жалпы алаңынан топ ұяшықтарының алаңы көрсетіледі, оған қабылдау, ойын-сауық, ұйықтайтын, дәретханалық және ас үй бөлмелерінің көлемі кіреді.
Алаңы туралы деректерді толтыру үшін мектепке дейінгі ұйымның техникалық төлқұжаты пайдаланылады.

В строке 6 приводится среднегодовая численность детей, которая определяется путем суммирования их списочного состава на 1-е число каждого месяца, начиная с 1 февраля и деления полученной суммы на число проработанных дошкольной организацией месяцев. Также определяется среднегодовая численность детей в возрасте 3 года и старше.
11. В разделе 5 отражаются все случаи заболеваний, травм и отравлений, повлекших за собой отсутствие ребенка в дошкольной организации на один день и более.
В графе 2 показывается общее число зарегистрированных случаев заболеваний за отчетный год независимо от возраста детей в графе 4 - число случаев заболеваний у детей в возрасте 3 года и старше, в графах 3 и 5 соответственно показатели по девочкам, (возраст детей учитывается на момент заболевания).
В строку 10 включаются случаи заболевания пневмонией вирусной, пневмококковой, а также другие бактериальные пневмонии, острая интерстициальная пневмония, бронхопневмонию без других указаний и прочие острые пневмонии. Не включаются данные о случаях заболевания хронической интерстициальной пневмонией и пневмониями, возникшими после острых инфекций (гриппа, кори, коклюша и другие).
12. В разделе 6 приводятся данные о фактической численности всех работников дошкольной организации, включая совместителей, и их образовательный уровень.
В раздел не включаются работники, временно отсутствующие в связи с их уходом в отпуск по беременности и родам и в отпуск по уходу за ребенком до достижения им возраста 3-х лет.
В строке 11 показываются данные о численности психологов, учителей родного (русского, иностранного) языка и другие.
В строке 12 указываются сведения о медицинских сестрах, старших медицинских сестрах, патронажных сестрах, фельдшерах.
Из строки 2 по строкам 16 и 17 распределяется численность педагогического персонала, работающих с полной и неполной нагрузкой.
Если в школе-детском саду вместо должности заведующего введена должность директора, сведения о нем по строке 3 данного раздела не включаются, а показываются в статистической форме «Отчет дневной общеобразовательной школы» (код 1321104, индекс ОШ-1, периодичность годовая).
13. В разделе 7 педагогический персонал распределяется по стажу педагогической работы.
14. В разделе 8 указывается язык (языки) работы воспитателей с детьми в группах и численность детей в этих группах.
15. В разделе 9 площадь указывается в целых (без десятых) квадратных метрах. В общую площадь включается площадь занятых и свободных комнат для размещения детей, площадь кабинетов заведующего и врача, площадь подсобных помещений, кухни, коридоров, раздевалок, умывальных комнат, вестибюлей, сеней.
В общей площади помещений учитывается также та часть подвалов и полуподвалов, которая используется для нужд дошкольной организации. Не включается в общую площадь свободная площадь подвалов и полуподвалов, площадь занятая под склады, а также площадь лестничных клеток, санузлов и надворных построек (сараев, гаражей, конюшен и тому подобное). Если в школе-детском саду есть помещения, которые используются как школой, так и дошкольной организацией (актовый зал), то площадь этого помещения указывается в данной статистической форме.
Из общей площади всех помещений в строке 2 показывают площадь групповых ячеек, которые включают помещения приемной, игральной, спальни, туалетной и буфетной комнат. Для заполнения данных о площади используют технический паспорт дошкольной организации.

16. 10-бөлімде мектепке дейінгі ұйымдағы әр түрлі құрылыс және абаттандыру түрлерінің болуы туралы мәліметтер келтіріледі. Барлық жолдар бойынша жауаптың бірін таңдау қажет.
Ескертпе: Х – осы айқындама толтыруға жатпайды.
17. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2-бөлім. «Мектепке дейінгі ұйымдағы балалар саны»:
әрбір жол үшін 1-баған = 2-8 бағандардың -сына
әрбір баған үшін 2-жол 1-жолдан
әрбір жол үшін 9-баған 1-бағаннан
әрбір жол үшін 10-баған 1-бағаннан;
2) 3-бөлім. «Есепті жылдың соңында мектепке дейінгі ұйымдағы топтар мен орындардың нақты бары»:
3-5-бағандар бойынша 2, 3, 4-жолдар 1-жолдан
2-4-жолдар бойынша 2-баған 1-бағаннан
2-4-жолдар бойынша 4-баған 3-бағаннан
егер 2-4-жолдар бойынша 1 баған 0, онда 5 баған 0;
3) 4-бөлім. «Есепті жылы мектепке дейінгі ұйымға келуі»:
әрбір жол үшін 2 баған 1-бағаннан, 5-жолды қоспағанда
әрбір баған үшін 2-жол = 3-4-жолдардың -сына
5-жол 366 күндерден;
4) 5-бөлім. «Есепті жылы балалардың науқастану жағдайларының саны»:
әрбір баған үшін 1-жол = 2-12-жолдардың -сына
әрбір жол үшін 3-баған 2-бағаннан
әрбір жол үшін 5-баған 4-бағаннан
әрбір жол үшін 4-баған 2-бағаннан
әрбір жол үшін 5-баған 3-бағаннан;
5) 6-бөлім. «Есепті жылдың соңында мектепке дейінгі ұйымдардағы қызметкерлер саны және олардың білім деңгейі»:
3-7, 9, 11-15-жолдар бойынша 1 баған > 3-5 бағандардың -сына
2-баған 1-бағаннан
6-баған 5-бағаннан
1-жол = 2, 12-15-жолдардың -сына
2-жол = 3-4, 6-7, 9, 11-жолдардың -сына
2-жол = 16-17-жолдардың -сына
5-жол 4-жолдан
1-3 бағандар бойынша 8-жол 7-жолдан
1-3 бағандар бойынша 10-жол 9-жолдан;
6) 8-бөлім. «Мектепке дейінгі ұйым топтарындағы жұмыс жүргізілетін тіл»:
2-баған 1-бағаннан
әрбір баған үшін 5-жол = 1-4-жолдардың -сына;
7) 9-бөлім. «Мектепке дейінгі ұйым үй-жайының алаңы»:
1, 2-жолдар > 0;
2-жол 1-жолдан.
8) 10-бөлім. «Мектепке дейінгі ұйымның материалдық қоры және көркейтілуі»:
егер 10.1.5-жолда «Иә» жауабы таңдалса, онда 10.1.4-жолда «Иә» жауабы болуы тиіс;
егер 10.1.7-жолда «Иә» жауабы таңдалса, онда 10.1.6-жолда «Иә» жауабы болуы тиіс.
9) Бөлімдер арасындағы бақылау:
Егер 1.2-сұрақта «1.2.4» жолдың коды таңдалса, онда 2-бөлімнің 9-10-бағандары = 0;
егер 1.3-сұрақта «1.3.2» жолдың коды таңдалса, онда 3-бөлімнің 1-бағаны 2-жолы = 2-бөлімнің 1-бағаны 1-жолына;
егер 1.3-сұрақта «1.3.3» жолдың коды таңдалса, онда 3-бөлімнің 1-бағаны 3-жолы = 2-бөлімнің 1-бағаны 1-жолына;
егер 1.5-сұрақта бейіндердің бірі таңдалса, онда 3-бөлімнің әрбір бағаны үшін 3-жолы 0;
егер 2-бөлімдегі 1-бағанның 1-жолы = 1-жол бойынша 4-8-бағандардың -сына, онда 3-бөлімдегі 2-4 жолдар бойынша 2-баған = 1-бағанға, 4-бөлімдегі 1-4-жолдар бойынша 2-баған = 1-бағанға, 5-бөлімдегі 1-12-жолдар бойынша 4- баған = 1-бағанға;
7-бөлімдегі 1-4-бағандар қосындысы = 6-бөлімдегі 1-бағанның 2-жолына.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін атқарушының

16. В разделе 10 приводятся сведения о наличии различных видов сооружений и благоустройств в дошкольной организации. По всем строкам выбирается один из ответов.
Примечание: Х – данная позиция не подлежит заполнению.
17. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 2. «Численность детей в дошкольной организации»:
графа 1 = граф 2-8 для каждой строки
строка 2 < строки 1 для каждой графы
графа 9 < графы 1 для каждой строки
графа 10 < графы 1 для каждой строки;
2) Раздел 3. «Наличие групп и мест в дошкольной организации на конец отчетного года»:
строки 2, 3, 4 < строки 1 по графам 3-5
графа 2 < графы 1 по строкам 2-4
графа 4 < графы 3 по строкам 2-4
если графа 1 0, то графа 5 0 по строкам 2-4;
3) Раздел 4. «Посещаемость дошкольной организации в отчетном году»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки, кроме строки 5
строка 2 = строк 3-4 для каждой графы
строка 5 < 366 дней;
4) Раздел 5. «Число случаев заболеваний детей в отчетном году»:
строка 1 = строк 2-12 для каждой графы
графа 3 < графы 2 для каждой строки
графа 5 < графы 4 для каждой строки;
графа 4 < графы 2 для каждой строки
графа 5 < графы 3 для каждой строки;
5) Раздел 6. «Численность работников дошкольных организаций и их образовательный уровень на конец отчетного года»:
графа 1 >  граф 3-5 по строкам 3-7, 9, 11-15
графа 2 < графы 1
графа 6 < графы 5
строка 1 = строк 2, 12-15
строка 2 = строк 3-4, 6-7, 9, 11
строка 2 = строк 16-17
строка 5 < строки 4
строка 8 < строки 7 по графам 1-3
строка 10 < строки 9 по графам 1-3;
6) Раздел 8. «Язык, на котором ведется работа в группах в дошкольной организации»:
графа 2 < графы 1
строка 5 = строк 1-4 для каждой графы;
7) Раздел 9. «Площадь помещений дошкольной организации»:
строки 1, 2 > 0
строка 2 < строки 1;
8) Раздел 10. «Материальная база и благоустройство дошкольной организации»:
если в строке 10.1.5 выбран ответ «Да», то в строке 10.1.4 ответ также должен быть «Да»;
если в строке 10.1.7 выбран ответ «Да», то в строке 10.1.6 ответ также должен быть «Да»;
9) Контроль между разделами:
если в вопросе 1.2 выбран код строки «1.2.4», то графы 9-10 раздела 2 = 0;
если в вопросе 1.3 выбран код строки «1.3.2», то строка 2 графы 1 раздела 3 = строке 1 графы 1 раздела 2;
если в вопросе 1.3 выбран код строки «1.3.3», то строка 3 графы 1 раздела 3 = строке 1 графы 1 раздела 2;
если в вопросе 1.5 выбран один из профилей, то строка 3 для каждой графы раздела 3 0;
если в разделе 2 строка 1 графы 1 = граф 4-8 по строке 1, то в разделе 3 графа 1 = графе 2 по строкам 2-4, в разделе 4 графа 1 = графе 2 по строкам 1-4, в разделе 5 графа 1 = графе 4 по строкам 1-12;
граф 1-4 раздела 7 = строке 2 графы 1 раздела 6.
Приложение 9
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике

88.10.1
14
балаларға күндізгі қарау бойынша
қызметтер
услуги по дневному уходу за детьми
88.91.1
15
басқа да топтамаларға кірмеген,
тұратын жерімен қамтамасыз
етусіз әлеуметтік көрсетілетін
қызметтер
услуги социальные без обеспечения
проживания прочие, не включенные в
другие группировки
88.99.1
----------------------------
* Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімдер жіктеуіші.
Классификатор продукции по видам экономической деятельности.
Атауы                                  Мекенжайы
Наименование ______________________________ Адрес _____________________________________
___________________________________________       _____________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ___________________ Телефон ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________ Телефон ___________________________________
Басшы                                      (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель ______________________________ (Ф.И.О., подпись)
Бас бухгалтер                             (Т.А.Ә., қолы) __________________________
Главный бухгалтер ________________________ (Ф.И.О., подпись) __________________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін атқарушының
2012 жылғы 29 маусымдағы № 160 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
18-қосымша
«Денсаулық сақтау мен әлеуметтік қызмет көрсету саласында
көрсетілген қызметтердің көлемі туралы есеп» (коды 1361102, индексі Денсаулық сақтау және әлеуметтік қызметтер, кезеңділігі
тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Денсаулық сақтау мен әлеуметтік қызмет көрсету саласында көрсетілген қызметтердің көлемі туралы есеп» (коды 1361102, индексі Денсаулық сақтау және әлеуметтік қызметтер, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) қызмет көрсету – адамның немесе тұтастай қоғамның түрлі қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған қызмет. Қызмет көрсету сатып алу - сату объектісі болып табылады, мұнда өндірушінің (қызмет көрсетуші тараптың) шығындары олардан түскен түсім және мемлекеттік бюджеттің қаражаты, ерікті жарналар немесе мемлекеттік әлеуметтік бағдарламалар, сондай-ақ кәсіпорындар мен халықтың қаражаты есебінен толығымен немесе едәуір өлшемде жабылады;

88.10.1
14
балаларға күндізгі қарау бойынша
қызметтер
услуги по дневному уходу за детьми
88.91.1
15
басқа да топтамаларға кірмеген,
тұратын жерімен қамтамасыз
етусіз әлеуметтік көрсетілетін
қызметтер
услуги социальные без обеспечения
проживания прочие, не включенные в
другие группировки
88.99.1
---------------------------
* Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімдер жіктеуіші.
Классификатор продукции по видам экономической деятельности.
Атауы                                  Мекенжайы
Наименование ______________________________ Адрес _____________________________________
___________________________________________       _____________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ___________________ Телефон ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________ Телефон ___________________________________
Басшы                                      (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель                                (Ф.И.О., подпись)
Бас бухгалтер                             (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер                           (Ф.И.О., подпись)
М.О.
М.П.
Приложение 10
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 29 июня 2012 года № 160
Приложение 18
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 10 сентября 2010 года № 254
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет об объеме оказанных услуг в области здравоохранения
и предоставления социальных услуг» (код 1361102, индекс
Здравоохранение и социальные услуги, периодичность квартальная)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об объеме оказанных услуг в области здравоохранения и предоставления социальных услуг» (код 1361102, индекс Здравоохранение и социальные услуги, периодичность квартальная) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об объеме оказанных услуг в области здравоохранения и предоставления социальных услуг» (код 1361102, индекс Здравоохранение и социальные услуги, периодичность квартальная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) услуги – деятельность, направленная на удовлетворение каких-либо потребностей человека или общества в целом. Услуги являются объектом купли-продажи, где издержки производителя (оказывающей стороны) полностью или в значительной мере покрываются за счет выручки от их реализации, за счет средств государственного бюджета, добровольных взносов или государственной социальной программы, а также средств предприятий и населения;

2) көрсетілген қызмет көлемі – кәсіпорындардан, ұйымдардан немесе/және тікелей халықтан (үй шаруашылықтарынан) түскен қаржы көлеміндегі денсаулық сақтау ұйымдары көрсеткен қызмет көлемдерінің құны болып табылады және өз кезегінде алынған немесе алынуға тиіс табыс ретінде мекемелердің өткізу құны бойынша бағаланады.
3. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерге статистикалық нысандарды тапсыруға заңды тұлғамен өкілеттік берілсе, онда ол осы статистикалық нысанды өзінің орналасқан жері бойынша статистика органдарына тапсыруы қажет. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшелердің статистикалық нысандарды тапсыруына өкілеттігі болмаса, онда заңды тұлға өзінің құрылымдық және оқшауланған бөлімшелер бөлінісінде олардың орналасқан жерін көрсете отырып, есепті статистика органдарына өзінің орналасқан жері бойынша тапсырады.
4. «Денсаулық сақтау мен әлеуметтік қызмет көрсету саласындағы көрсетілген қызметтердің көлемі» көрсеткіші негізгі қызмет түрі бойынша орындалған қызметтің жалпы көлемін көрсетеді. Көрсетілген қызметтердің құны қосылған құн салығын және акциздерді есептемегенде ағымдағы бағалармен көрсетіледі. Бұл сомадан халықтың және тұтынушылардың басқа санаттарының (кәсіпорындар және бюджеттің) меншікті қаражаты есебінен төленетін қызмет көлемі бөлінеді. Бұл көрсеткіш оларды орындау кезінде оларды төлеу уақытына қарамастан (көрсетілген қызмет көлемін есепке алу есептеу әдісі бойынша жүргізіледі) көрсетілген қызметтердің құны болып табылады.
Көрсетілген қызметтердің көлеміне көрсетілген қызметтердің барлық шығындары кіреді:
көліктік-дайындау шығыстарын есепке ала отырып, қызмет көрсету үдерісінде қолданылатын барлық материалдардың құны;
қызмет көрсету үдерісінде қолданылатын отынның барлық түрлері мен сатып алынған энергияның (электр, жылу) құны;
өзге ұйымдар атқарған өндірістік сипаттағы жұмыстар мен қызметтердің құны:
негізгі құралдардың барлық түрлері бойынша есепті кезеңде есептелген амортизациялық аударымдар сомасы;
кәсіпорын қаражаты есебінен төленетін қызметкерлерге ақшалай жәрдемақыны қоса, жалақы шығыстары, сондай-ақ жалақы қорында ескерілмейтін барлық шығыстар;
өзге де шығыстар: бюджетке төленетін салықтар мен басқа да міндетті төлемдердің сомасы (акциздерді, қосылған құн салығы және басқа да оған теңестірілген төлемдерді қоспағанда), қызметтік іссапар кезіндегі тәуліктік ақы, қайырымдылық көмек, өзге ұйымдар орындаған өндірістік емес қызметтердің құны (құқық, бухгалтерлік есеп және аудит, сәулет саласындағы қызметтерге, жарнамаға шығындар, банк қызметтері, сақтандыру ұйымдарының қызметтері, байланыс қызметтері).
Көрсетілген қызметтердiң көлемiне құрылысқа немесе ғимараттың және имараттың күрделi жөндеулеріне, жаңғырту машиналар және жабдықтардың оларды пайдалану мерзiмін көбейту және өнiмдiлiгін жоғарылату мақсатында (мұндай шығыстар негiзгi капиталдың жалпы жинақталуы ретiнде түсiндiрілдi) жөндеуге кететiн шығындар қосылмайды.
Қызмет көлемі бойынша деректер мың теңгемен, ондық белгісіз келтіріледі. Барлық көрсеткіштер есепті тоқсанға ұлғаю көлемінсіз келтіріледі.

2) объем оказанных услуг – стоимость услуг, оказанных организациями здравоохранения, в размере средств, которые поступают от предприятий, организаций или(и) непосредственно от населения (домашних хозяйств) в уплату за оказанные им услуги и оцениваются как доход организации, который, в свою очередь оценивается по стоимости реализации, полученной или причитающейся к получению.
3. В случае, если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. Если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо предоставляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
4. Показатель «Объем оказанных услуг в области здравоохранения и предоставления социальных услуг» отражает общий объем услуг, выполненный по основному виду деятельности. Стоимость оказанных услуг указывается в текущих ценах без налога на добавленную стоимость и акцизов. Из этой суммы выделяется объем услуг, оплачиваемых за счет собственных средств населения и средств других категорий потребителей услуг (предприятий и бюджета). Этот показатель представляет собой стоимость оказанных услуг на момент их выполнения, независимо от времени их оплаты (учет объема оказанных услуг ведется по методу начисления).
В объем оказанных услуг включаются все затраты по предоставлению услуг:
стоимость всех материалов, используемых в процессе оказания услуг, с учетом транспортно-заготовительных расходов;
стоимость всех видов топлива и покупной энергии (электрической, тепловой), используемых в процессе оказания услуг;
стоимость работ и услуг производственного характера, выполненных сторонними организациями;
начисленная за отчетный период сумма амортизационных отчислений по всем видам основных средств;
расходы на заработную плату, включая денежные пособия работникам за счет средств предприятия, а также все расходы, не учитываемые в фонде заработной платы;
прочие расходы, включающие сумму налогов и других обязательных платежей в бюджет (без акцизов, налога на добавленную стоимость и других, приравненных к ним платежей), суточные во время служебных командировок, благотворительную помощь, стоимость услуг непроизводственного характера (затраты на услуги в области права, бухгалтерского учета и аудита, архитектуры, на рекламу, услуги банков, услуги страховых организаций, услуги связи), выполненные сторонними организациям.
В объем оказанных услуг не включаются расходы на строительство или капитальный ремонт зданий и сооружений, модернизацию и ремонт машин и оборудования с целью увеличения срока их эксплуатации и повышения производительности (такие расходы трактуются как валовое накопление основного капитала).
Данные по объему услуг приводятся в тысячах тенге, без десятичного знака. Все показатели приводятся за отчетный квартал, без нарастания.

5. 2.3-жолда оңалту орталықтары қызметтерінің (санаторлық-курорттық қызметтер) көлемі көрсетіледі.
2.6-жолда өзге де ауруханалардың қызметтерінің (фармацевтикалық қызмет, күту бойынша қызмет, техникалық қызмет және зертханалық қызмет, радиологиялық және анестезиологиялық қызмет және басқалары) көлемі көрсетіледі.
6. Арифметикалық-логикалық бақылау
«Денсаулық сақтау мен әлеуметтік қызмет көрсету саласындағы көрсетілген қызметтердің көлемі»:
1-жол = 2, 3, 4, 5, 6 жолдар қосындысына әрбір бағандар үшін;
2-жол = 2.1-2.6 жолдар қосындысына әрбір бағандар үшін;
7-жол = 8-11 жолдар қосындысына әрбір бағандар үшін;
12-жол = 13-15 жолдар қосындысына әрбір бағандар үшін;
1-баған = 2-4 бағандар қосындысына әрбір жолдар үшін.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін атқарушының
2012 жылғы 29 маусымдағы № 160 бұйрығына
11-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
19-қосымша
Приложение 19 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 10 сентября 2010 года № 254
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Аумақтық статистика органына тапсырылады
Представляется территориальному органу
статистики
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру
«Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің
381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных
первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса
Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
1371102
Код статистической формы
1371102
Білім беру ұйымның көрсеткен
қызметткер көлемі туралы есебі Отчет организации образования
об объеме оказанных услуг
Білім беру қызметтері
Услуги образования
Есепті
кезең
Отчетный
период
тоқсан
квартал
жыл
год
Тоқсандық
Квартальная
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің 85-кодына сәйкес
қызметкерлерінің санына қарамастан қызметінің негізгі түрі «Білім беру»
болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшелері толтырады және тапсырады.
Заполняют и представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные
подразделения с основным видом деятельности «Образование» согласно коду Общего
классификатора видов экономической деятельности – 85 независимо от численности
работающих.
Тапсыру мерзімі - есепті кезеңнен кейінгі 10-шы күн.
Срок представления – 10 числа после отчетного периода.
БСН коды
код БИН

5. В строке 2.3 указывается объем услуги центров реабилитации (санаторно-курортные услуги).
В строке 2.6 указывается объем услуг прочих больниц (фармацевтические услуги, услуги по уходу, услуги лабораторий и технических служб, включая радиологические и анестезиологические услуги и другие).
6. Арифметическо-логический контроль:
«Объем оказанных услуг в области здравоохранения и предоставления социальных услуг»:
строка 1 = строк 2, 3, 4, 5, 6 для каждой графы
строка 2 = строк 2.1-2.6 для каждой графы
строка 7 = строк 8-11 для каждой графы
строка 12 = строк 13-15 для каждой графы
графа 1 = граф 2-4 для каждой строки.
Приложение 11
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 29 июня 2012 года № 160
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
19-қосымша
Приложение 19 к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике от 10 сентября 2010 года № 254
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному
статистическому наблюдению
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час (нужное
обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
более 40
часов
Аумақтық статистика органына тапсырылады
Представляется территориальному органу
статистики
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру
«Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің
381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных
первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса
Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
1371102
Код статистической формы
1371102
Білім беру ұйымның көрсеткен
қызметткер көлемі туралы есебі Отчет организации образования
об объеме оказанных услуг
Білім беру қызметтері
Услуги образования
Есепті
кезең
Отчетный
период
тоқсан
квартал
жыл
год
Тоқсандық
Квартальная
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің 85-кодына сәйкес
қызметкерлерінің санына қарамастан қызметінің негізгі түрі «Білім беру»
болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшелері толтырады және тапсырады.
Заполняют и представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные
подразделения с основным видом деятельности «Образование» согласно коду Общего
классификатора видов экономической деятельности – 85 независимо от численности
работающих.
Тапсыру мерзімі - есепті кезеңнен кейінгі 10-шы күн.
Срок представления – 10 числа после отчетного периода.
БСН коды
код БИН

85.42.1
Атауы                                  Мекенжайы
Наименование ______________________________ Адрес _____________________________________
___________________________________________       _____________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ___________________ Телефон ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________ Телефон ___________________________________
Басшы                                      (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель ______________________________ (Ф.И.О., подпись) ______________________
Бас бухгалтер                             (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _________________________ (Ф.И.О., подпись) ______________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін атқарушының
2012 жылғы 29 маусымдағы № 160 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2010 жылғы
10 қыркүйектегі № 254 бұйрығына
20-қосымша
«Білім беру ұйымының көрсеткен қызметтер көлемі туралы есебі»
(коды 1371102, индексі Білім беру қызметтері, кезеңділігі
тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру жөніндегі
нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Білім беру ұйымының көрсеткен қызметтер көлемі туралы есебі» (коды 1371102, индексі Білім беру қызметтері, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) қызмет көрсету – адамның немесе тұтастай қоғамның қандай да бір қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған қызмет. Қызмет көрсету сатып алу-сату объектісі болып табылады, мұнда өндірушінің (қызмет көрсетуші тараптың) шығындары оларды өткізуден түскен түсімдер есебінен, мемлекеттік бюджеттің қаражаты, ерікті жарналар немесе мемлекеттік әлеуметтік бағдарламалар, сондай-ақ кәсіпорындар мен халықтың қаражаты есебінен толығымен немесе едәуір өлшемде жабылады;
2) Интернет желісі арқылы ұсынылатын қызметтер – бастауыш, негізгі және жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғарғы білім деңгейлері бойынша оқу-әдістемелік материалдармен қамтамасыз ету, оқу ұйымының сайтын әзірлеу және жүргізу, оқушылардың оқытушылармен және бір-бірімен өзара интерактивті әрекеттесуі нысандарын қамтамасыз ету, сондай-ақ Интернет желісін қолдану негізінде оқу үдерісіне әкімшілік ету бойынша қызметтер. Осы қызметтер Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 112 қаулысымен бекітілген Қашықтықтан білім беру технологиялары бойынша оқу процесін ұйымдастыру қағидаларының шеңберінде ұсынылады.

85.42.1
Атауы                                  Мекенжайы
Наименование ______________________________ Адрес _____________________________________
___________________________________________       _____________________________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ___________________ Телефон ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________ Телефон ___________________________________
Басшы                                      (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель                                (Ф.И.О., подпись)
Бас бухгалтер                             (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер                           (Ф.И.О., подпись)
М.О.
М.П.
Приложение 12
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 29 июня 2012 года № 160
Приложение 20
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 10 сентября 2010 года № 254
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет организации образования об объеме оказанных услуг»,
(код 1371102, индекс Услуги образования, периодичность квартальная)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет организации образования об объеме оказанных услуг», (код 1371102, индекс Услуги образования, периодичность квартальная) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет организации образования об объеме оказанных услуг», (код 1371102, индекс Услуги образования, периодичность квартальная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) услуги – деятельность, направленная на удовлетворение каких-либо потребностей человека или общества в целом. Услуги являются объектом купли-продажи, где издержки производителя (оказывающей стороны) полностью или в значительной мере покрываются за счет выручки от их реализации, за счет средств государственного бюджета, добровольных взносов или государственной социальной программы, а также средств предприятий и населения;
2) услуги, предоставляемые через сеть Интернет - это услуги по обеспечению учебно-методическими материалами, разработке и ведению сайта образовательной организации, формами интерактивного взаимодействия обучающихся с преподавателем и друг с другом, а также администрирование учебного процесса на основе использования сети Интернет по уровням начального, основного и общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего образования. Данные услуги предоставляются в рамках Правил организации учебного процесса по дистанционным образовательным технологиям, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 112.

3. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшеге статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттіктер заңды тұлғамен берілсе, онда ол осы статистикалық нысанды өзінің орналасқан жері бойынша статистика органдарына тапсырады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшенің статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттіктері болмаса, онда заңды тұлға өзінің құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері бөлінісінде олардың орналасқан жерін көрсете отырып, статистикалық нысанды статистика органдарына өзінің орналасқан жері бойынша тапсырады.
4. 1-бөлімнің 1-жолында көрсеткіші негізгі қызмет түрі бойынша орындалған қызметтердің жалпы көлемін көрсетеді. Көрсетілген қызметтердің құны қосылған құн салығын және акциздерді есептемегенде ағымдағы бағалармен көрсетіледі. Бұл сомадан халықтың және тұтынушылардың басқа санаттарының (кәсіпорындар және бюджеттің) меншікті қаражаты есебінен төленетін қызметтер көлемі бөлінеді. Бұл көрсеткіш оларды орындау кезінде оларды төлеу уақытына қарамастан (көрсетілген қызметтер көлемін есепке алу есептеу әдісі бойынша жүргізіледі) көрсетілген қызметтердің құны болып табылады.
Көрсетілген қызметтердің көлеміне қызметтерді ұсыну бойынша барлық шығындар кіреді:
көліктік-дайындау шығыстарын есепке ала отырып, қызмет көрсету үдерісінде қолданылатын барлық материалдардың құны;
қызмет көрсету үдерісінде қолданылатын отынның барлық түрлері мен сатып алынған энергияның (электр, жылу) құны;
өзге ұйымдар атқарған өндірістік сипаттағы жұмыстар мен қызметтердің құны;
негізгі құралдардың барлық түрлері бойынша есепті кезеңде есептелген амортизациялық аударымдар сомасы;
кәсіпорын қаражаты есебінен төленетін қызметкерлерге ақшалай жәрдемақыны қоса, жалақы шығыстары, сондай-ақ жалақы қорында ескерілмейтін барлық шығыстар;
өзге де шығыстар: бюджетке төленетін салықтар мен басқа да міндетті төлемдердің сомасы (акциздерді, қосылған құн салығы және басқа да оған теңестірілген төлемдерді қоспағанда), қызметтік іссапар кезіндегі тәуліктік ақы, қайырымдылық көмек, өзге ұйымдар орындаған өндірістік емес қызметтердің құны (құқық, бухгалтерлік есеп және аудит, сәулет саласындағы қызметтерге, жарнамаға шығындар, банк қызметтері, сақтандыру ұйымдарының қызметтері, байланыс қызметтері).
Көрсетілген қызметтердiң көлемiне құрылысқа немесе ғимараттың және имараттың күрделi жөндеулеріне, жаңғырту машиналар және жабдықтардың оларды пайдалану мерзiмін көбейту және өнiмдiлiгін жоғарылату мақсатында (мұндай шығыстар негiзгi капиталдың жалпы жинақталуы ретiнде түсiндiрілдi) жөндеуге жұмсалған шығындар қосылмайды.
Қызмет көлемі бойынша деректер мың теңгемен, ондық белгісіз келтіріледі. Барлық көрсеткіштер есепті тоқсанға ұлғаю көлемінсіз келтіріледі.

3. В случае, если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. Если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо предоставляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
4. В строке 1 раздела 1 отражается общий объем услуг, выполненный по основному виду деятельности. Стоимость оказанных услуг указывается в текущих ценах без налога на добавленную стоимость и акцизов. Из этой суммы выделяется объем услуг, оплачиваемых за счет собственных средств населения и средств других категорий потребителей услуг (предприятий и бюджета). Этот показатель представляет собой стоимость оказанных услуг на момент их выполнения, независимо от времени их оплаты (учет объема оказанных услуг ведется по методу начисления).
В объем оказанных услуг включаются все затраты по предоставлению услуг:
стоимость всех материалов, используемых в процессе оказания услуг, с учетом транспортно-заготовительных расходов;
стоимость всех видов топлива и покупной энергии (электрической, тепловой), используемых в процессе оказания услуг;
стоимость работ и услуг производственного характера, выполненных сторонними организациями;
начисленная за отчетный период сумма амортизационных отчислений по всем видам основных средств;
расходы на заработную плату, включая денежные пособия работникам за счет средств предприятия, а также все расходы, не учитываемые в фонде заработной платы;
прочие расходы, включающие сумму налогов и других обязательных платежей в бюджет (без акцизов, налога на добавленную стоимость и других, приравненных к ним платежей), суточные во время служебных командировок, благотворительную помощь, стоимость услуг непроизводственного характера (затраты на услуги в области права, бухгалтерского учета и аудита, архитектуры, на рекламу, услуги банков, услуги страховых организаций, услуги связи), выполненные сторонними организациям.
В объем оказанных услуг не включаются расходы на строительство или капитальный ремонт зданий и сооружений, модернизацию и ремонт машин и оборудования с целью увеличения срока их эксплуатации и повышения производительности (такие расходы трактуются как валовое накопление основного капитала).
Данные по объему услуг приводятся в тысячах тенге, без десятичного знака. Все показатели приводятся за отчетный квартал, без нарастания.

5. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім «Көрсетілген қызметтердің көлемін көрсетіңіз, мың теңгемен қосылған құн салығынсыз (ҚҚС-сыз мұнда және бұдан әрі)»:
1-бөлімнің 1-бағаны = 2-4 бағандар әрбір жолдар үшін
1-бөлімнің 1-жолы = 2-12-жолдар әрбір бағандар үшін
2) 2-бөлім «Интернет желісі арқылы ұсынылатын, көрсетілген қызметтердің көлемін көрсетіңіз, мың теңгемен -ҚҚС-сыз»:
2-бөлімнің 1-бағаны = 2-4 бағандар әрбір жолдар үшін
2-бөлімнің 1-жолы = 2-6 жолдар әрбір бағандар үшін.
3) Бөлімдердің арасындағы бақылау:
1-бөлімнің 1-жолы >2-бөлімнің 1-жолынан әрбір бағандар үшін.

5. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1 «Укажите объем оказанных услуг, в тысячах тенге без налога на добавленную стоимость (далее-НДС)»:
графа 1 = граф 2-4 для каждой строки
строка 1 = строк 2-12 для каждой графы.
2) Раздел 2 «Укажите объем оказанных услуг, предоставляемых через сеть Интернет в тысячах тенге без НДС»:
графа 1 = граф 2-4 для каждой строки
строка 1 = строк 2-6 для каждой графы.
3) Контроль между разделами:
строка 1 раздела 1 > строки 1 раздела 2 для каждой графы.