"Жеке сот орындаушысы қызметiмен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 24 тамыздағы № 292 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 тамызда № 7875 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 17 ақпандағы № 65 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 17.02.2014 № 65 бұйрығымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-ші тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Жеке сот орындаушысы қызметiмен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитетінің төрағасы Ж.Б. Ешмағамбетовке жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                      Б. Имашев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрі
_____________ А. Жұмағалиев
2012 жылғы «___» __________
Қазақстан Республикасының
Әділет министрінің
2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 292 бұйрығымен
бекітілген
«Жеке сот орындаушысының қызметiмен айналысу құқығына лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
электрондық мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттiк қызмет «Жеке сот орындаушысының қызметiмен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» (бұдан әрi – электрондық мемлекеттiк қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнiң Сот актілерін орындау комитетiмен (бұдан әрi – қызмет көрсетуші), оның ішінде «электрондық үкімет» веб-порталы www.elicense.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elicense.kz (бұдан әрі - ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 шілдедегі № 1000 қаулысымен бекітілген «Жеке сот орындаушысының қызметiмен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет Стандартының негізінде (бұдан әрі – Стандарт) көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттiк қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттiк қызметті көрсету түрі: транзакциялық.

Об утверждении Регламента электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 292. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2012 года № 7875. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 17 февраля 2014 года № 65
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 17.02.2014 № 65.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя».
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан Ешмагамбетова Ж.Б.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                          Б. Имашев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ А. Жумагалиев
«___» _________ 2012 года
Утвержден
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 24 августа 2012 года № 292
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя» (далее – электронная государственная услуга) оказывается Комитетом по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - ПЭП).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2012 года № 1000 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.

5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беруге арналған жүйе;
2) «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – АЖ МДҚ «Е–лицензиялау») – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта басталған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендірме нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объекттері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе;
3) жеке сәйкестендірме нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде өзінің қызметін жеке кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірыңғай нөмір;
4) «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры (бұдан әрі – МДҚ ЖТ) – ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірме нөмірлерін енгізу және олар туралы көкейтесті және шынайы мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беру мақсатында жеке сәйкестендірме нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға арналған ақпараттық жүйе;
5) ҚФБ – құрылымдық–функционалдық бірліктер;
6) мемлекеттік электрондық қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
7) пайдаланушы – ақпараттық жүйеге оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект (алушы, қызмет көрсетуші);
8) транзакциялық қызмет – пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру бойынша электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін қызмет;
9) алушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
10) электрондық құжат – ақпарат электрондық–цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
11) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдаланумен ресімделетін және берілетін, қағаз тасымалдағыштағы лицензияға теңмағыналы болатын электрондық құжат нысанындағы лицензия;
12) «электрондық үкіметтің» веб–порталы (ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;

5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) веб-портал «Е-лицензирование» (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование») – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами;
3) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
4) государственная база данных «Физические лица» (далее – ГБД ФЛ) – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) СФЕ – структурно-функциональные единицы;
6) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
7) пользователь – субъект (получатель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
8) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
9) получатель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
10) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
11) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
12) веб-портал «электронного правительства» (ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;

13) «электрондық үкiметтiң» төлеу шлюзi (бұдан әрі – ЭҮТШ) – екінші деңгейдегі банктердің, банктік операциялардың жеке түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және «электрондық үкiметтiң» жеке және заңды тұлғалардың төлемдерді жүзеге асыруы кезінде ақпараттық жүйелерінің арасында өзара іс-әрекет жасауды қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе;
14) «электрондық үкiметтiң» шлюзi (бұдан әрi – ЭҮШ) – электрондық қызметтi iске асыру аясында «электрондық үкiметтiң» ақпараттық жүйелерiн интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
15) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы;
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы қадамдық әрекеттері мен шешімдері (ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) алушы ЭҮП-ке тіркеуді алушы компьютердің интернет-браузеріне бекітіп қойған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-ке тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекітуі, мемлекеттік қызметті алу үшін алушының ЭҮП-ке парольді енгізуі (авторландыру үдерісі);
3) 1 шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген алушы туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП-те тексеру;
4) 2 үдеріс – алушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты, ЭҮП авторландырудан бас тарту хабарламасын қалыптастырады;
5) 3 үдеріс – алушының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен сауал нысанын толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4 үдеріс – ЭҮТШ-те электрондық мемлекеттік қызмет төлемақысын жасау, сосын бұл ақпарат «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-ға келіп түседі;
7) 2 шарт – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметтің төлемақысын тексеру;
8) 5 үдеріс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да көрсетілген электрондық мемлекеттік қызмет үшін төлемақының жоқтығына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
9) 6 үдеріс – алушының сауалды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3 шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сауалда және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендірме деректерге сәйкес келуін тексеру;

13) платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП)– автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц;
14) шлюз «электронного правительства» (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг;
15) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое прикреплено получателем в интернет-браузер компьютера (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление получателем регистрационного свидетельства ЭЦП в интернет-браузер компьютера, введение получателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, заполнение получателем формы запроса (ввод данных) с прикреплением в электронном виде необходимых документов, указанных в пункте 11 Стандарта;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание электронной государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с отсутствием оплаты за оказание электронной государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) процесс 6 – выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН, указанным в запросе и в регистрационном свидетельстве ЭЦП;

11) 7 үдеріс – алушының ЭЦҚ шынайылығының расталмауымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 8 үдеріс – алушының ЭЦҚ көмегімен сауалдың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) және оған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің электрондық түрде бекітілген құжаттарын куәландыруы (қол қоюы);
13) 9 үдеріс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы электрондық құжатты (алушының сауалын) тіркеу және «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы сауалды өңдеу;
14) 4 шарт – алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
15) 10 үдеріс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы алушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
16) 11 үдеріс – алушының ЭҮП-те қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен құрастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы қадамдық әрекеттер және шешімдер (қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттің № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) 1 үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ логині мен паролін енгізу үдерісі (авторландыру үдерісі);
2) 2 үдеріс – қызмет беруші электрондық мемлекеттік қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметтерді таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сауал нысанын экранға шығаруы және алушының деректерін енгізуі;
3) 3 үдеріс – МДҚ ЖТ-да ЭҮШ арқылы алушының деректері туралы сұрау салу;
4) 1 шарт – МДҚ ЖТ-да алушы деректерінің болуын тексеру;
5) 4 үдеріс – МДҚ ЖТ-да алушы деректерінің болмауымен байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны құрастыру;
6) 5 үдеріс – сауал нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде толтыру және қызмет беруші қызметкерінің алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сауал нысанына бекітуі;
7) 6 үдеріс – «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да сұрау салуды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да қызметті өңдеу;
8) 2 шарт – алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
9) 7 үдеріс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да алушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;

11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы запроса (введенных данных) и прикрепленных к нему документов (в электронном виде) на оказание электронной государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 – получение получателем результата электронной государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – процесс ввода сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для получения электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
3) процесс 3 – запрос через ШЭП на ГБД ФЛ о данных получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем, и прикрепление их к форме запроса;
7) процесс 6 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
8) условие 2 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
9) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;

10) 8 үдеріс – алушының «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат электрондық мемлекеттік қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен құрастырылады.
8. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрау салу нысандарын толтыру бойынша әрекеттердің сипаттамасы:
компьютердің интернет-браузеріне ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, ҮЭП–ке кіру үшін пайдаланушының парольді енгізуі;
электрондық мемлекеттік қызметін таңдау;
«Өтініш беру» кнопкасының көмегімен электрондық мемлекеттік қызметке тапсырыс беру;
сұрау салуды толтыру және қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіту;
электрондық мемлекеттік қызметтің төлемақысы;
алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
сұрау салуды куәландыру (қол қою) - пайдаланушы «Қол қою» кнопкасының көмегімен ЭЦҚ сұрау салуын куәландыруды (қол қоюды) жүзеге асырады, сосын сұрау салу «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-ға өңдеуге беріледі;
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да сұрау салуды өңдеу - пайдаланушының дисплей экранына алушының толтырған өтінішінің нысаны шығады;
«Менің өтініштерім» кнопкасының көмегімен пайдаланушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін көру мүмкіндігі беріледі.
9. Сұрау салу өңделгеннен кейін алушыға өңдеу нәтижелерін көру мүмкіндігі беріледі:
«Іздеу» кнопкасын басқан қиын ЖСН-ді енгізу қажет;
сұрау салу нәтижесі Adobe Acrobat форматында алушымен берілген магниттік тасымалдағышта сақталады.
10. Қажетті ақпаратты және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша кеңесті Сall Орталығының Қолдау қызметі «Ұлттық ақпараттық технологиялар» АҚ-ның 1414 ақысыз телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»;
5) МДҚ ЖТ.
12. ҚФБ-ның әрекеттерінің (рәсімдерінің, атқаратын қызметтерінің, операцияларының) дәйектілігін әрбір әрекеттің орындалу мерзімін көрсетумен мәтіндік кестелік сипаттау осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
13. Әрекеттердің логикалық дәйектілігінің арасындағы (ЭҮП және қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі) өзара байланысты олардың сипаттамаларына сәйкес көрсететін диаграмма осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері «сапа» және «қолжетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнамаға сәйкес осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес өлшенеді.

10) процесс 8 – получение получателем результата электронной государственной услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания электронной государственной услуги:
прикрепление в интернет-браузер компьютера регистрационного свидетельства ЭЦП, ввод пользователем пароля для входа в ПЭП;
выбор электронной государственной услуги;
заказ электронной государственной услуги с помощью кнопки «Подать заявление»;
заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде;
оплата электронной государственно услуги;
выбор регистрационного свидетельства ЭЦП получателем;
удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки «Подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» - у пользователя на экране дисплея выводится заполненная получателем форма заявления;
с помощью кнопки «Мои заявления» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса.
9. После обработки запроса получателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «Поиск» ввести ИИН;
результат запроса сохраняется на заданном получателем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить в Call Centre Службы поддержки АО «Национальные информационные технологии» по номеру бесплатного дозвона: 1414.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
ПЭП;
ШЭП;
ПШЭП;
ИС ГБД «Е-лицензирование»;
ГБД ФЛ.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги через ПЭП и услугодателя) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям измеряются согласно анкете для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность» в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.

15. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
16. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің техникалық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) электрондық мемлекеттік лицензия берілетін тұлғаның ЖСН-нің болуы;
3) ЭҮП-ті авторландыру;
4) ЭЦҚ пайдаланушысының болуы;
5) банк карточкасының немесе екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шоттың болуы.
«Жеке сот орындаушысының қызметiмен айналысу
құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
ҮЭП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1 диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Жеке сот орындаушысының қызметiмен айналысу
құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операциялар) және олардың сипаттамасы
Алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекіту
Алушының деректеріндегі бұзушылықтармен байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен сауал деректерін қалыптастырады және қызметті таңдайды;
Қызмет төлемақысын жасау
Төлемақының жоқтығына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдауы
Алушының ЭЦҚ шынайылығының расталмауымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ көмегімен сауалды куәландыру (қол қою)
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы электрондық құжатты (алушының сауалын) тіркеу және «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы сауалды өңдеу
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы алушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру- реттеу шешімі)
Орындау мерзімі
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
10-15 сек
-
15 жұмыс күні
Келесі іс-әрекет нөмірі
2– алушы деректерінде бұзушылықтар болғанда; 3–авторландыру табысты өткенде
4
5 – төлемақысын жасамағанда; 6 – төлемақысын жасағанда
7 – ЭЦҚ-да қателік болғанда; 9 – ЭЦҚ-да қате болмағанда
-
-
10 - алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі
-
2-кесте. Қызмет көрсетуші арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
МДҚ ЖТ
Қызмет көрсетуші
АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»
АЖ МДҚ «Е-лицензиялау»
Қызмет көрсетуші
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операциялар) және олардың сипаттамасы
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да авторландырылады
Қызмет көрсетушінің қызметкерімен қызметті таңдауы
МДҚ ЖТ-да алушының деректерін тексеруге сұрау салу
Бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сауал нысанын құжаттарды бекітумен толтыру
«Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да электрондық құжатты тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да қызметті өңдеу
«Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да алушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру- реттеу шешімі)
Орындалу мерзімі
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
10-15 сек
Келесі іс-әрекет нөмірі
4 – бұзушылықтар алушы деректерінде болғанда; 5 – авторландыру табысты өткенде
-
7 – алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі
«Жеке сот орындаушысының қызметiмен айналысу
құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтердің «сапа» және
«қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтауға сауалнама
____________________________________________________
(қызметтің атауы)

15. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания электронной государственной услуги:
выход в Интернет;
наличие ИИН у лица, которому выдается электронная государственная лицензия;
авторизация ПЭП;
наличие ЭЦП пользователя;
наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простое событие завершающее
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ,
представляемый конечному потребителю
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование
СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПШЭП
ПЭП
Получатель
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прикрепление в
интернет-
браузер
компьютера
получателя
регистра-
ционного
свидетельства
ЭЦП
Формирует
сообщение об
отказе в связи
с нарушениями в
данных
получателя
Выбирает
услугу и
формирует
данные запроса
прикреплением
необходимых
документов в
электронном
виде
Оплата услуги
Формирует
сообщение об
отказе в связи
с отсутствием
оплаты
Выбор ЭЦП для
удостоверения
(подписания)
запроса
4
Форма
завершения
(данные,
документ
организаци-
онно–
распоря-
дительное
решение)
5
Сроки
исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
6
Номер
следующего
действия
2– если есть
нарушения в
данных
получателя;
3–если
авторизация
прошла успешно
-
4
5 – если не
оплатил; 6 –
если оплатил
-
7 - если в ЭЦП
ошибка; 8 –
если ЭЦП без
ошибки
7
8
9
10
11
ПЭП
Получатель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
Формирует
сообщения об
отказе в связи с
не
подтверждением
подлинности ЭЦП
получателя
Удостоверение
(подписание)
запрос
посредством
ЭЦП
Регистрация
электронного
документа
заявление
(запроса
получателя) в
ИС
«Е-лицензи-
рование» и
обработка
запроса в ИС
«Е-лицензи-
рование»
Формирование
сообщения об
отказе в связи
с имеющими
нарушениями в
данных
получателя в
ИС
«Е-лицензи-
рование»
Электронный
документ
(электронная
лицензия)
10–15 сек
1,5 мин
10-15 сек
-
15 рабочих
дней
-
-
10-проверка
услугодателем
соответствия
получателя
квалифика-
ционным
требованиям и
основаниям для
выдачи
лицензии
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
ГБД ФЛ
Услугодатель
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Авторизуется
на ИС ГБД
«Е-лицен-
зирование»
Выбор
сотрудником
услугодателя
услуги
Направление
запроса на
проверку
данных
получателя
в ГБД ФЛ
Формирование
сообщения об
отказе
Заполнение
формы запроса с
прикреплением
документов
4
Форма
завершения
(данные,
документ
организационно–распоряди-
тельное
решение)
5
Сроки
исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
6
Номер
следующего
действия
-
-
4 – если
есть
нарушения в
данных
получателя;
5 – если
авторизация
прошла
успешно
-
-
6
7
8
ИС ГБД «Е-лицензирование»
ИС ГБД «Е-лицензирование»
Услугодатель
Регистрация электронного
документа в ИС ГБД
«Е-лицензирование» и
обработка услуги в ИС ГБД
«Е-лицензирование»
Формирование сообщения об
отказе в запрашиваемой
услуге в связи с нарушениями
в данных получателя в ИС ГБД
«Е-лицензирование»
Электронный документ
(электронная лицензия
10–15 сек
10–15сек
10-15 сек
7 – проверка услугодателем
соответствия получателя
квалификационным требованиям
и основаниям для выдачи
лицензий
-
-
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя»
Форма
Анкета для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
___________________________________________________
(наименование услуги)

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания
электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания
электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.