"Атқарушылық іс жүргізудің заңдылығын прокурорлық қадағалауды ұйымдастыру бойынша нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 28 желтоқсандағы № 88 бұйрығына өзгеріс енгізу жайлы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 155 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 21 қаңтарда № 8284 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 2 мамырдағы № 60 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 02.05.2018 № 60 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы № 2709 "Прокуратура туралы", 1998 жылғы 24 наурыздағы № 213-І "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңдарының нормативтік ережелеріне сәйкес, сондай-ақ азаматтардың, мемлекеттің және заңды тұлғалардың конституциялық және басқа да заңмен қорғалатын құқықтарын, бостандықтарын және мүдделерін қорғауды, атқарушылық іс жүргізу саласындағы прокурорлық қадағалаудың тиімділігін қамтамасыз ету, аумақтық прокурорлар мен мамандандырылған прокуратуралардың прокурорларының өкілеттіктерін шектеу мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Атқарушылық іс жүргізудің заңдылығын прокурорлық қадағалауды ұйымдастыру бойынша нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 28 желтоқсандағы № 88 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімде № 6737 тіркелген) келесідей өзгеріс енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген атқарушылық іс жүргізудің заңдылығын прокурорлық қадағалауды ұйымдастыру жөніндегі Нұсқаулықта:
5-тармақтың екінші бөлігін мынадай мазмұнда жазылсын:
"Бас әскери прокурор, Бас көлік прокуроры және оларға бағынышты прокурорлар, табиғатты қорғау прокурорлары, аталған прокурорлардың бастамасы бойынша қозғалған немесе олардың қатысуымен қаралған азаматтық және әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер, қылмыстық істердің мүлікті өндіріп алу бөлігі жөніндегі соттармен жазылған атқару құжаттары бойынша атқарушылық іс жүргізу органдарының және олардың лауазымды тұлғаларының актілерінің, әрекеттерінің (әрекетсіздігінің) заңдылығын тексереді.".
2. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Бұйрық Бас прокуратура мекемелерінің және ведомстволарының, құрылымдық бөлімшелерінің басшыларына, облыстардың, аудандардың прокурорларына және оларға теңестірілген прокурорларға жолдансын.

О внесении изменения в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 декабря 2010 года № 88 "Об утверждении Инструкции по организации прокурорского надзора за законностью исполнительного производства"
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 25 декабря 2012 года № 155. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 января 2013 года № 8284. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 мая 2018 года № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 02.05.2018 № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
С соответствии с нормативными положениями Законов Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года № 2709 "О Прокуратуре", от 24 марта 1998 года № 213-I "О нормативных правовых актах", а также в целях обеспечения защиты конституционных и иных охраняемых законом прав, свобод и интересов граждан, государства и юридических лиц, эффективности прокурорского надзора в сфере исполнительного производства, разграничения компетенции территориальных прокуроров и прокуроров специализированных прокуратур, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 декабря 2010 года № 88 "Об утверждении Инструкции по организации прокурорского надзора за законностью исполнительного производства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6737) следующее изменение:
в Инструкции по организации прокурорского надзора за законностью исполнительного производства, утвержденной указанным приказом:
часть вторую пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Главный военный прокурор, Главный транспортный прокурор и подчиненные им прокуроры, природоохранные прокуроры проверяют законность актов, действий (бездействия) органов исполнительного производства и их должностных лиц по исполнительным документам, выписанным судами по гражданским делам и делам об административных правонарушениях, уголовным делам в части имущественных взысканий, возбужденным по инициативе указанных прокуроров либо рассмотренным с их участием".
2. Контроль над исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
3. Приказ направить руководителям структурных подразделений, ведомств и учреждений Генеральной прокуратуры, прокурорам областей, районов и приравненным к ним прокурорам.

4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев

4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев