Ақсу қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2012 жылғы 23 шілдедегі N 39/7 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 тамызда N 12-2-206 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 31 қаңтардағы N 195/27 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 31.01.2014 N 195/27 шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. барлық мәтін бойынша "салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бұдан әрі - СТН) көшірмесі, әлеуметтік жеке код беру туралы куәліктің (бұдан әрі - ӘЖК) көшірмесі,", "ӘЖК, СТТН көшірмелері,", "ӘЖК, СТТН көшірмелерінің", "СТН көшірмесі, ӘЖК көшірмесі," сөздері "сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі," сөздермен ауыстырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2012.12.20 N 88/11 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес және жекеленген санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету мақсатында Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Әлеуметтік көмек Қазақстан Республикасының келесі санаттағы, Ақсу  аумағында тұрақты тұратын азаматтарға беріледі (бұдан әрі – азаматтар):
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
2) қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептелдi қалаларда Ұлы Отан соғысы кезiнде қызмет атқарған әскери қызметшiлер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары;
3) Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы КСР Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдары, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептеледi қалаларда болған адамдар;

О назначении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Аксу
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 23 июля 2012 года N 39/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 10 августа 2012 года N 12-2-206. Утратило силу решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 31 января 2014 года N 195/27
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 31.01.2014 N 195/27.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. По всему тексту слова "копии регистрационного номера налогоплательщика (далее - РНН), копии свидетельства о присвоении социального идентификационного кода (далее - СИК);", "копии РНН, копии СИК,", "копии РНН," заменены словами "копии документа, подтверждающего идентификационный номер" постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 20.12.2012 N 88/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и в целях оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан Республики Казахстан, постоянно проживающим на территории Аксуского региона (далее – граждане):
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходившие в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
3) лица вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившиеся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;

4) қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен әрі "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтар;
5) Екінші дүниежүзілік соғыс кезеңінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелеткке толмаған бұрынғы тұтқындары;
6) Ауғаныстанда және ұрыс қимылдары жүргізілген басқа да мемлекеттердегі ұрыс қимылдарына қатысқан және әскери қызмет өткерген кезде мүгедек болып қалған әскери қызметшілер;
7) Чернобыль атом электр станциясындағы (бұдан әрі - АЭС) апат салдарын жоюға қатысқан және апат салдарынан мүгедек болған адамдар;
8) бұрынғы КСР Одағын қорғау кезінде, әскери қызметтің өзге де міндеттерін басқа уақытта орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты мүгедек болған әскери қызметшілер;
9) әскери міндеттен орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан, яки майданда болуына немесе ұрыс қимылдары жүргізілген мемлекеттерде әскери міндетін орындауына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы КСР Одағының мемлекеттік қауіпсіздік органдарының және ішкі істер органдарының басшы және қатардағы құрамындағы адамдар;
10) бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (айтыс болған) әскери қызметшілердің отбасы;
11) қайталап некеге отырмаған зайып (жұбай);
12) қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізілген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қорғаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезеңде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдері (күйеулері);
13) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдерімен марапатталған адамлар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай кем жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдар;
14) зейнеткерлік жасқа жеткен тұлғалар, оның ішінде:
мүгедектер мен қарттарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінде есепте тұрған жалғыз басты және жалғыз тұратындар;
ең төмен мөлшерде зейнетақы алатындар;
жасы бойынша толық емес көлемде, бірақ ең төмен мөлшердегі зейнетақыдан аспайтын, зейнетақы алатын азаматтар;
жасы бойынша мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақы алатын азаматтар;

4) граждане, работавшие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
5) бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
6) военнослужащие, принимавшие участие в боевых действиях и ставшие инвалидами при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;
7) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий и ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее - АЭС);
8) военнослужащие, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте;
9) лица начальствующего и рядового состава органов государственной безопасности бывшего Союза ССР и органов внутренних дел, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия;
10) семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;
11) супруга (супруг), не вступивших в повторный брак;
12) жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступили в другой брак;
13) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
14) лица, достигшие пенсионного возраста, в том числе:
одинокие и одиноко проживающие граждане, состоящие на учете в отделении социальной помощи на дому инвалидам и престарелым;
граждане, получающие минимальный размер пенсии;
граждане, получающие пенсионные выплаты по возрасту в неполном объеме, но не более минимального размера пенсии;
граждане, получающие государственное базовое социальное пособие по возрасту;

80 жастан 100 жасқа дейінгі азаматтар;
100 жасқа толған және одан асқан азаматтар;
15) мүгедектер, оның ішінде:
мүгедектер мен қарттарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінде есепте тұрған жалғызбасты және жалғыз тұратын мүгедектер;
18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
1 және 2-ші топ мүгедектері;
отбасы құрамында мектепке дейінгі жастағы балалары (баласы) бар мүгедектер;
сырттай және дистанциондық оқу нысаны бойынша жоғары және орташа оқу мекемелерінде оқитын мүгедектер;
16) "Ақсу қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде тіркелген жұмыссыздар;
17) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған, қоғамнан оқшаулатылмай жазаланған сотталған тұлғалар;
18) онкология ауруына шалдыққан, онколог дәрігерінің диспансерлік есебінде тұрған тұлғаларға;
19) туберкулез ауруымен ауратын адамдар;
20) адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған адамдар;
21) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай салдарынан қаражатсыз қалған тұлғалар;
22) жетім, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар санатынан, аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан студенттер;
23) 12 аптаға дейін жүктілігі бойынша тіркеуге тұру үшін жүгіген жүкті әйелдер;
26) "Алтын алқамен", "Күміс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ, I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көп балалы аналар;
27) Ақсу қаласына жұмыс iстеу үшiн келген жоғары медициналық оқу орындарының түлектері.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2012.12.20 N 88/11 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.04.2013 N 124/15 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. "Ақсу қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) белгіленген естелік және мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмекті келесi көлемде көрcетеді:
Ұлы Отан соғысындағы Жеңiс күнiне:
"Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Павлодар облыстық филиалының Ақсу аудандық бөлімшесі (бұдан әрi - Орталық) берген тізімі негізінде, алушының  "Казпошта" акционерлік қоғамының немесе екінші деңгейлі банктегі есеп шотын көрсете отырып, 1-тармақтың 1-тармақшасында көрсетілген санаттар үшін 75000 (жетпіс бес мың) теңге, тұрғын үйдi ағымдағы жөндеуiне 15000 (он бес мың) теңге, азық-түлік жиынын алуға 5000 (бес) теңге мөлшерінде;

граждане, в возрасте от 80 до 100 лет;
граждане, в возрасте от 100 и более лет;
15) инвалиды, в том числе:
одинокие и одиноко проживающие инвалиды, состоящие на учете в отделении социальной помощи на дому инвалидам и престарелым;
дети инвалиды до 18 лет;
инвалиды 1 и 2 групп;
инвалиды, имеющие в составе семьи детей (ребенка) дошкольного возраста;
инвалиды, обучающиеся в высших и средних учебных заведениях по заочной и дистанционной формам обучения;
16) безработные граждане, состоящие на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ города Аксу";
17) лица, освободившиеся из мест лишения свободы, осужденные к наказанию, не связанному с изоляцией от общества;
18) лица, страдающие онкологическим заболеванием, состоящие на диспансерном учете у врача-онколога;
19) лица, страдающие туберкулезом;
20) лица, страдающие заболеванием вирус иммунодефицита человека;
21) лица, оставшиеся без средств к существованию, вследствие чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
22) студенты из малообеспеченных семей, из числа детей сирот, детей, оставшихся без попечения родителей;
23) беременные женщины, вставшие на учет в сроке беременности до 12 недель;
24) малообеспеченные многодетные матери, имеющие четырех и более несовершеннолетних детей;
25) матери, не состоящие в браке (в супружестве), вдовы и опекуны, воспитывающие детей инвалидов до 18 лет;
26) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа" "Күміс алқа" или ранее получившие звание "Мать-Героиня", а также орденами "Материнская слава" I и II степени;
27) выпускники высших медицинских учебных заведений, прибывшие для работы в город Аксу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 20.12.2012 N 88/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.04.2013 N 124/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Аксу" (далее - уполномоченный орган) оказывает единовременную социальную помощь к указанным памятным и праздничным датам в следующих размерах:
ко дню Победы в Великой Отечественной войне:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1 социальная помощь в размере 75 000 (семьдесят пять тысяч) тенге, на текущий ремонт жилья в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге, на приобретение продуктовых наборов в размере 5000 (пять тысяч) тенге на основании списка Аксуского городского отделения Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики (далее - Центр), с указанием расчетного счета получателя в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня (далее - расчетный счет);

орталықтың тiзiмі негiзiнде 1-тармақтың 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11), 12), 13) тармақшаларында көрcетiлген топтарға 3000 (үш) теңге мөлшерінде;
8 наурыз халықаралық әйелдер күнiне:
1-тармақтың 24) тармақшасында көрcетiлген санаттар үшін есеп айырысу шоты көрсетілген өтінішінің, жеке куәлігі көшірмесі, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабының (бұдан әрі - АТК) көшірмесі немесе мекенжай анықтама бюросының анықтамасы (бұдан әрі - МАБА), баланың туу туралы куәлігі көшірмесі негiзiнде 4000 (төрт мың) теңге мөлшерінде;
1-тармақтың 25) тармақшасында көрcетiлген санаттар үшін есеп айырысу шоты көрсетілген өтінішінің, жеке куәлігі көшірмесі, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабының (бұдан әрі - АТК) көшірмесі немесе мекенжай анықтама бюросының анықтамасы (бұдан әрі - МАБА), баланың туу туралы куәлігі, баланың мүгедектігі туралы анықтама көшірмесі, N 4 нысандағы анықтама немесе баланың әкесі қайтыс болуы туралы куәлік негiзiнде 4000 (төрт мың) теңге мөлшерінде;
қарттар күнiне 1-тармақтың 14-тармақшасындағы:
3, 4, 5, 6, азат жолдарда көрсетілген санаттарға есеп айырысу шоты көрсетілген Орталық берген тiзiм негізінде 2000 (екі мың) теңге мөлшерінде;
7 азат жолда есеп айырысу шоты көрсетілген Орталық берген тiзiм негізінде 5000 (бес мың) теңге мөлшерінде;
мүгедектер күнiне есеп айырысу шоты көрсетілген Орталық берген тiзiм негізінде 1-тармақтың 15) тармақшаның 3, 4 азат жолдарында, көрсетілген санаттарға 4000 (төрт мың) теңге мөлшерінде;
Ауғанстаннан әскер шығу күніне 1 тармақтың 6) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін (Ауғанстандағы ұрыс қимылдарына қатысушылар ғана) есеп айырысу шоты көрсетілген Орталық берген тiзiм негізінде 6000 (алты мың) теңге мөлшерінде;
Чернобыль атом электр станциясындағы апат күніне 1-тармақтың 7) тармақшасында көрсетілген санат үшін 6000 (алты мың) теңге мөлшерінде есеп айырысу шоты көрсетілген Орталық берген тiзiм негізінде;
Тұңғыш Президент күніне орай, 1 тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санаттарға 25000 (жиырма бес мың) теңге мөлшерінде.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2012.12.20 N 88/11 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.04.2013 N 124/15 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. Табыстарын есепке алусыз біржолғы әлеуметтік көмек мыналарға көрсетіледі:
1) 1-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін, есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, АТК-ның немесе МАБА, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, және автомобиль немесе теміржол көліктерінде пайдаланылған жол билеттерінің негізінде жылына бір рет Алматы және Астана қалаларының госпитальдарына бару және тұрақты жеріне кері қайту үшін жолақы шығындарын төлеу;

для категорий, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 5), 8), 9), 10), 11), 12), 13) пункта 1 в размере 3000 (три тысячи) тенге на основании списка Центра, с указанием расчетного счета;
к международному женскому дню 8 марта:
для категории, указанной в подпункте 24) пункта 1 в размере 4000 (четыре тысячи) тенге на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер; копии книги регистрации граждан (далее - КРГ) или справки адресно-справочного бюро (далее - САСБ), копии свидетельства о рождении ребенка;
для категории, указанной в подпункте 25) пункта 1 в размере 4000 (четыре тысячи) тенге на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ, копии свидетельства о рождении ребенка, справки об инвалидности ребенка, справки формы N 4 или свидетельства о смерти отца ребенка;
ко дню пожилого человека для категорий, указанных в подпункте 4) пункта 1:
в абзацах 3, 4, 5, 6 в размере 2000 (две тысячи) тенге на основании списка Центра, с указанием расчетного счета;
в абзаце 7 в размере 5000 (пять тысяч) тенге на основании списка Центра, с указанием расчетного счета;
ко дню инвалида для категорий, указанных в абзацах 3, 4 подпункта 15) пункта 1 в размере 4000 (четыре тысячи) тенге на основании списка Центра, с указанием расчетного счета;
ко дню вывода войск из Афганистана для категории указанной в подпункте 6) пункта 1 (только участники боевых действий в Афганистане) в размере 6000 (шесть тысяч) тенге на основании списка Центра, с указанием расчетного счета;
ко дню аварии на Чернобыльской АЭС для категории, указанной в подпункте 7) пункта 1 в размере 6000 (шесть тысяч) тенге на основании списка Центра, с указанием расчетного счета;
ко Дню Первого Президента для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1, в размере 25000 (двадцать пять тысяч) тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 20.12.2012 N 88/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.04.2013 N 124/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Единовременная социальная помощь без учета доходов предоставляется:
1) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1 на возмещение расходов за проезд один раз в год в госпитали городов Астаны и Алматы и обратно к месту постоянного проживания на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ и проездных билетов на автомобильном или железнодорожном транспорте;

2) 1-тармақтың 1), 6) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін, есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, АТК-ның немесе МАБА, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, және төлеу түбіртегі негізінде медициналық мекеменің анықтамасына сәйкес, 15000 (он бес мың) теңгеден аспайтын тіс протезін салу;
3) 1-тармақтың 14), 24), 26) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін, есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, АТК-ның немесе МАБА, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, және санаторлық-курорттық картасы негізінде (облыстық бюджет есебінен санаторлық-курорттық емделуге құқығы бар азаматтарды қоспағанда) 49000 (қырық тоғыз мың) теңге мөлшерінде қысқа мерзімді демалыс және сауығуға немесе санаторлық-курорттық емдеу алуға әлеуметтік көмек көрсету;
Өтініш беруші санаторлық-курорттық емделу немесе қысқа мерзімді демалыс және сауығудан өткен соң уәкілетті органға санаторлық-курорттық емделуден немесе қысқа мерзімді демалыс және сауығудан өткенін растайтын құжатты тапсырады;
4) 14), 15) тармақтардың 2 азат жолдарында көрсетілген санаттар үшін, есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, АТК-ның немесе МАБА, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, есепте тұрғаны туралы уәкілетті органның анықтамасы негізінде 5 (бес) айлық есеп көрсеткіші мөлшерінде (бұдан әрі - АЕК) қатты отын сатып алу;
5) 1-тармақтың 16) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жерлеу рәсіміне есеп шотының нөмірі көрсетілген жұбайының (зайыбының) немесе жақын туысының өтініші, жеке куәлігінің, АТК-ның немесе МАБА, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, қайтыс болу туралы куәлігінің, қайтыс болған кезде есепте тұрғаны туралы уәкілетті органның анықтамасы негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде көмек көрсету;
6) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігіне құжаттандыру:
1 тармақтың 16) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, АТК-ның немесе МАБА, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, және есепте тұрғаны туралы уәкілетті органның анықтамасы негізінде;
1-тармақтың 17) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, АТК-ның немесе МАБА, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, бостандыққа шыққаны туралы немесе сотталғанын растайтын анықтама негізінде;
7) 1-тармақтың 18) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, АТК-ның немесе МАБА, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, және ауруды растайтын денсаулық сақтау мекемесінің анықтамасы негізінде 7 (жеті) АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек көрсету;

2) для категорий указанных в подпунктах 1), 6) пункта 1 на протезирование зубов, согласно справке медицинского учреждения, но не более 15000 (пятнадцать тысяч) тенге на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ, и квитанции об оплате;
3) для категорий, указанных в подпунктах 14), 24), 26) пункта 1  (за исключением граждан, имеющих право на получение санаторно-курортного лечения из средств областного бюджета) социальная помощь на получение санаторно-курортного лечения или краткосрочного отдыха и оздоровления в размере 49000 (сорок девять тысяч) тенге на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ и копии санаторно-курортной карты;
заявитель после получения санаторно-курортного лечения или краткосрочного отдыха и оздоровления предоставляет в уполномоченный орган документ, подтверждающий получение санаторно-курортное лечения или отдыха и оздоровления;
4) для категории, указанной в абзацах 2 пунктов 14), 15) на приобретение твердого топлива в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателей (далее - МРП) на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ, справки уполномоченного органа о состоянии на учете;
5) на погребение для категории, указанной в подпункте 16) пункта 1 в размере 15 (пятнадцати) МРП на основании заявления супруга (супруги) или близкого родственника с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ, свидетельства о смерти, справки уполномоченного органа о состоянии на учете на момент смерти;
6) документирование на удостоверение личности гражданина Республики Казахстан:
для категории, указанной в подпункте 16) пункта 1 на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ, справки уполномоченного органа о состоянии на учете;
для категории, указанной в подпункте 17) пункта 1 на основании заявления с указанием расчетного счета, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ, справки об освобождении или подтверждающей судимость;
7) для категории, указанной в подпункте 18 пункта 1 в размере 7 (семи) МРП на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ, и справки медицинского учреждения, подтверждающей болезнь;

8) 1-тармақтың 19) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, АТК-ның немесе МАБА, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, және "Ақсу қаласының түберкулезге қарсы ауруханасы" мемлекеттік мекемесімен берілген ауруды растайтын анықтаманың негізінде Ақсу қаласында тұратындарға және амбулаториялық емделудегілерге 7 (жеті) АЕК мөлшерінде көмек көрсету;
9) 1-тармақтың 20) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін есеп шотының нөмірі көрсетілген "ЖҚТБ қарсы күресу және алдын алу Павлодар облысының Орталығы" мемлекеттік мекемесінің Ақсу бөлімшесімен берілген тізім негізінде 7 (жеті) АЕК мөлшерінде көмек көрсету;
10) 1-тармақтың 21) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, АТК-ның немесе МАБА, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, және өрт туралы өртке қарсы қызметінің актісі мен "Павлодар облысының төтенше жағдай және мобилизациялық даярлау департаменті" ММ N 11 және N 17 Өрт сөндіру бөлімшелерімен берілген анықтамасы немесе қорытындысы негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде көмек көрсету;
11) 1-тармақтың 22) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, АТК-ның немесе МАБА, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, және білім беру қызметін көрсету үшін студент, Ақсу қаласының әкімі және жоғары оқу орнының басшысы арасында жасалған үш жақты келісім шарт негізінде білім беру қызметін көрсету;
12) 1-тармақтың 23) тармақшасында көрсетілген санатқа есеп айырысу шоты көрсетілген өтінішінің, жеке куәлігі көшірмесінің, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, АТК көшірмесі немесе МАБА, шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ақсу қаласының емханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны дәрігерлік-консультативтік комиссиясының анықтамасы негізінде 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
13) 1-тармақтың 16) тармақшасында көрсетілген санатқа қосалқы шаруашылығын дамыту үшін есеп айырысу шоты көрсетілген өтінішінің, жеке куәлігі көшірмесі, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, АТК көшірмесі немесе МАБА, материалдық-тұрмыстық жағдайын зерттеу актісінің негізінде 210000 (екі жүз он мың) теңге мөлшерінде;
өтініш беруші, осы әлеуметтік көмекті алған соң екі ай мерзім ішінде өкілетті органға қосалқы шаруашылығы бар екендігін растайтын құжатты ұсынады;
14) 1-тармақтың 1), 2) , 3), 4), 5), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін "Қазақстан Республикасы ардагерлер ұйымы" қоғамдық бірлестігінің Ақсу қалалық филиалы ұсынатын тізім негізінде мемлекеттік сатып алулар туралы жасалған шартқа сәйкес, Астана қаласына экскурсия ұйымдастыру бойынша әлеуметтік көмек;

8) для категории, указанной в подпункте 19) пункта 1, проживающим в черте городе Аксу и находящимся на амбулаторном лечении, в размере 7 (семи) МРП на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ, справки, подтверждающей болезнь, выданной ГУ "Аксуская противотуберкулезная больница";
9) для категории, указанной в подпункте 20 пункта 1 в размере 7 (семи) МРП на основании списка, предоставляемого Аксуским отделением ГУ "Павлодарский областной центр по профилактике и борьбе со СПИДом", с указанием расчетного счета;
10) для категории, указанной в подпункте 21) пункта 1 в размере 15 (пятнадцати) МРП на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ, акта противопожарной службы о пожаре и справки или заключения, выданного Пожарными частями N 11 и N 17 ГУ "Департамент по мобилизационной подготовке и чрезвычайным ситуациям Павлодарской области";
11) на оказание образовательных услуг для категории, указанной в подпункте 22) пункта 1 на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ, трехстороннего договора на оказание образовательных услуг заключенного между студентом, акимом города Аксу и руководителем высшего учебного заведения;
12) для категории, указанной в подпункте 23) пункта 1 в размере 5 (пяти) МРП на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ, справки врачебно-консультационной комиссии коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Поликлиника города Аксу";
13) на развитие личного подсобного хозяйства для категории, указанной в подпункте 16) пункта 1 в размере 210000 (двести десять тысяч) тенге на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, КРГ или САСБ, акта обследования материально-бытовых условий;
заявитель, после получения данной социальной помощи в течение двух месяцев предоставляет в уполномоченный орган документ, подтверждающий наличие подсобного хозяйства;
14) для категорий, указанных в подпунктах 1), 2) , 3), 4), 5), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14) пункта 1 социальные услуги по организации экскурсионной поездки в город Астана, оказываемые в соответствии с заключенным договором о государственных закупках, на основании списка, предоставляемого Аксуским городским филиалом общественного объединения "Организация ветеранов Республики Казахстан";

15) 1-тармақтың 27) тармақшасында көрсетілген санат үшін 1 есеп айырысу шоты көрсетілген өтінішінің, жеке куәлігі көшірмесінің, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, АТК көшірмесі немесе МАБА, қосымшаларымен қоса жоғары оқу орнын бітіргені туралы дипломның, интернатура бітіргені туралы куәліктің көшірмелері, жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесі негізінде 200 (екі жүз) АЕК мөлшерінде;
16) 1 тармақтың 16) тармақшасында көрсетілген санаттарға есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, сәйкестіру нөмірін растайтын құжат көшірмелерінің, азаматтарды тіркеу кітабы немесе мекен-жай анықтама бюросының анықтамасы көшірмелерінің негізінде ұлттық спутниктік теледидардын орнатуға нақты құны мөлшерінде төлемақы жүргізуге;
17) 1 тармақтың 1), 13) тармақшаларында көрсетілген санаттарға есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, сәйкестіру нөмірін растайтын құжат көшірмелерінің, азаматтарды тіркеу кітабы немесе мекенжай анықтама бюросының анықтамасы көшірмелерінің негізінде жергілікті деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыруға мемлекеттік тапсырысы бар облыстық және қалалық газеттерге жазылуға 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2012.10.25 N 71/9 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 2012.12.20 N 88/11 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.04.2013 N 124/15 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. Табысты есепке алмағанда тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек 1-тармақтың 6) 7) тармақшаларында көрсетілген санатқа сауықтыру үшін 2 (екі) АЕК мөлшерінде Орталықтың есеп айырысу шоты көрсетілген тізімінің негізінде ұсынылады.
5. Табыстарын есепке алмағанда ай сайын көрсетілетін әлеуметтік көмек:
1) 1-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген тұлғаларға дәрі-дәрмек сатып алуға 1 АЕК мөлшерінде, қалалық бюджет есебінен көрсетілетін тұрғын үй көмегінен жазбаша түрде бас тартқан жағдайда коммуналдық қызмет көрсетілулер бойынша шығындарын өтеу үшін 5 (бес) АЕК мөлшерінде - Орталықтың есеп айырысу шоты көрсетілген тізімінің негізінде;
2) 1-тармақтың 15) тармақшасында көрсетілген санатқа жүріс-тұрысы қиын мүгедектерді мемлекеттік сатып алулар туралы жасалған шартқа сәйкес мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс негізінде Ақсу қаласының шегінде көлікпен тасымалдау бойынша әлеуметтік көмек;

15) для категории, указанной в подпункте 27) пункта 1 в размере 200 (двухсот) МРП на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ, копии диплома об окончании высшего учебного заведения с приложениями, копии свидетельства об окончании интернатуры, копии приказа о приеме на работу;
16) для категории, указанной в подпункте 16) пункта 1 в размере фактической стоимости - для оплаты установки национального спутникового телевидения на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии книги регистрации граждан или справки адресно-справочного бюро;
17) для категорий, указанных в подпунктах 1), 13) пункта 1 в размере 2 (двух) месячных расчетных показателей для подписки на областные и городские газеты, имеющие государственный заказ на реализацию государственной информационной политики на местном уровне, на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии книги регистрации граждан или справки адресно-справочного бюро.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 25.10.2012 N 71/9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.12.2012 N 88/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.04.2013 N 124/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Ежеквартальная социальная помощь без учета доходов предоставляется на оздоровление для категорий, указанных в подпунктах 6), 7) пункта 1 в размере 2 (двух) МРП на основании списка Центра, с указанием расчетного счета получателя.
5. Ежемесячная социальная помощь без учета доходов:
1) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1 социальная помощь на приобретение лекарств в размере 1 МРП, на возмещение затрат по коммунальным услугам, при условии письменного отказа от жилищной помощи, оказываемой за счет средств городского бюджета, в размере
5 (пяти) МРП - на основании списка Центра, с указанием расчетного счета;
2) для категории, указанной в подпункте 15) пункта 1 социальные услуги по транспортной перевозке инвалидов, имеющих затруднения в передвижений в черте города Аксу, оказываемые на основании государственного социального заказа, в соответствии с заключенным договором о государственных закупках;

3) 1-тармақтың 19) тармақшасында көрсетілген санатқа:
Ақсу қаласының ауылдық жерлерінде тұратын тұлғаларға есеп айырысу шоты көрсетілген өтінішінің, жеке куәлігі көшірмесінің, сәйкестіру нөмірін растайтын құжаттың көшірмесі, АТК көшірмесі немесе МАБА, "Ақсу туберкулезге қарсы ауруханасы" ММ берген, науқасын растайтын анықтама негізінде амбулаторлық емделу кезеңінде жолақысы мен тамақтануына 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
"Ақсу туберкулезге қарсы ауруханасы" мемлекеттік мекемесі ұсынған тізім негізінде мемлекеттік сатып алулар туралы жасалған шартқа сәйкес, Ақсу қаласында тұратын және амбулаторлық ем алып жүрген тұлғаларды мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс негізінде ыстық тамақпен қамтамасыз ету түріндегі әлеуметтік көмек;
4) 1 тармақтың 15) тармақшасының бесінші азат жолында көрсетілген санаттарға есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, сәйкестіру нөмірін растайтын құжат көшірмелерінің, азаматтарды тіркеу кітабы немесе мекенжай анықтама бюросының анықтамасы көшірмелерінің негізінде балалар (бала) мектепке дейінгі мекемені қатысқаны үшін белгіленген құн мөлшерінде төлемақы жүргізуге;
5) 1 тармақтың 15) тармақшасының алтыншы азат жолында көрсетілген санаттар үшін есеп шотының нөмірі көрсетілген өтініші, жеке куәлігінің, сәйкестіру нөмірін растайтын құжат көшірмелерінің, азаматтарды тіркеу кітабы немесе мекенжай анықтама бюросының анықтамасы көшірмелерінің негізінде "Internet"-ке қосылу және кең жолақты интернет желісін пайдалануға нақты құн мөлшерінде төлемақы жүргізуге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2012.12.20 N 88/11 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.04.2013 N 124/15 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Табысын есептегендегі ай сайынғы көмек 1-тармақтың 22) тармақшасында көрсетілген санатқа жоғары оқу орындарында оқу кезеңінде жатақханада тұруына, тамақтануына және тұрғылықты орнына қайта бару жолақысына 15235 (он бес мың екі жүз отыз бес) теңге мөлшерінде осы шешімнің 3-тармағы 11) тармақшасында көрсетілген құжаттардың негізінде әлеуметтік көмек беріледі.
7. Ақсу қалалық мәслихаттың 2012 жылғы 27 қаңтардағы "2012 жылы қосымша әлеуметтік көмекке құқығы бар азаматтардың жекелеген санатының тізбесі туралы" 15/2 шешімінің (Нормативтік құқықтық  актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-2-195 тіркелген, 2012 жылғы 3 наурызда "Ақжол – Новый путь" газетінің N 18 жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

3) для категории, указанной в подпункте 19) пункта 1:
лицам, проживающим в сельской местности города Аксу, на проезд и питание в период амбулаторного лечения в размере 5 (пяти) МРП на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии КРГ или САСБ, справки, подтверждающей болезнь, выданной ГУ "Аксуская противотуберкулезная больница";
лицам, проживающим в городе Аксу и находящимся на амбулаторном лечении, социальные услуги по обеспечению горячим питанием, оказываемые на основании государственного социального заказа, в соответствии с заключенным договором о государственных закупках на основании списка, предоставляемого государственным учреждением "Аксуская противотуберкулезная больница";
4) для категории, указанной в абзаце пятом подпункта 15) пункта 1 для оплаты посещения детского дошкольного учреждения детьми (ребенком) в размере установленной стоимости на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии книги регистрации граждан или справки адресно-справочного бюро;
5) для категории, указанной в абзаце шестом подпункта 15) пункта 1 в размере фактической стоимости - для оплаты за подключение к "Internet" и пользование им по широкополосному доступу на основании заявления с указанием расчетного счета, копии удостоверения личности, копии документа, подтверждающего идентификационный номер, копии книги регистрации граждан или справки адресно-справочного бюро.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 20.12.2012 N 88/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.04.2013 N 124/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Ежемесячная помощь с учетом доходов для категории, указанной в подпункте 22) пункта 1 в период обучения в высших учебных заведениях предоставляется социальная помощь на проживание, питание и проезд к месту жительства в размере 15235 (пятнадцать тысяч двести тридцать пять) тенге на основании документов, указанных в подпункте 11) пункта 3 настоящего решения.
7. Решение Аксуского городского маслихата от 27 января 2012 года N 5/2 "О перечне отдельных категорий граждан, имеющих право на дополнительную социальную помощь в 2012 году" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-2-195, опубликованное 3 марта 2012 года в газете "Акжол - Новый Путь" N 18) признать утратившим силу.

8. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік және жастар саясаты, заңдылық пен құқықтық тәртіп мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                            Ғ. Әмірханова
Қалалық мәслихаттың хатшысы                М. Омарғалиев

8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Аксуского городского маслихата по вопросам социальной и молодежной политики, законности и правопорядка.
9. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Г. Амирханова
Секретарь городского маслихата             М. Омаргалиев