Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 18 сәуірдегі № 3-6 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 17 мамырда № 7-3-131 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 17-11 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 24.12.2013 № 17-11 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңдарына сәйкес Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бөрлі ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына келесі әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) алынып тасталды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2012.07.19 № 5-4 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Шешімімен;
2) Ұлы Отан соғысына қатысушылардың және мүгедектерге, ай сайын - 3 000 теңге мөлшерінде; Жеңіс Күніне орай біржолғы – 50 000 теңге;
3) бұрынғы Кеңес Социалистік Республика Одағын қорғау кезiнде, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн басқа уақытта орындау кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттерде әскери мiндетiн өтеу кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшiлер, ай сайын - 2 000 теңге мөлшерінде; Жеңіс Күніне орай біржолғы – 10 000 теңге;
4) жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер; ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткiзу үшiн Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерi; бұрынғы Кеңес Социалистік Республика Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерi, ай сайын - 2 000 теңге мөлшерінде;
5) Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы Кеңес Социалистік Республика Одағының ордендерiмен және медальдерiмен марапатталған жұмысшылар мен қызметшiлер,ай сайын - 2 000 теңге мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 апреля 2012 года № 3-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 17 мая 2012 года № 7-3-131. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2013 года № 17-11
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.12.2013 № 17-11
В соответствии с Бюджетного кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощи следующим отдельным категориям нуждающихся граждан Бурлинского района:
1) исключен - Решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.07.2012 № 5-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования);
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, ежемесячно в размере - 3 000 тенге, ко Дню Победы единовременно – 50 000 тенге;
3) военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза Советских Социалистических Республик, при исполнении иных обязанностей военной службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении военной службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия, ежемесячно в размере - 2 000 тенге, ко Дню Победы единовременно – 10 000 тенге;
4) военнообязанным, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащим летного состава, совершавшим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик, ежемесячно в размере - 2 000 тенге;
5) рабочим и служащим, обслуживавшие советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик, за участие в обеспечении боевых действий, ежемесячно в размере - 2 000 тенге;

6) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезеңiнде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына, ай сайын - 2 000 теңге мөлшерінде;
7) бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердің отбасыларына, ай сайын - 2 000 теңге мөлшерінде;
8) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңес Социалистік Республика Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған адамдарға, ай сайын 2,9 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, Жеңіс Күніне орай біржолғы – 5 000 теңге;
9) алынып тасталды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2012.07.19 № 5-4 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Шешімімен;
10) Чернобыль атом электростансасындағы апаттық, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған тұлғаларға, сондай-ақ ата-анасының бiрiнің радиациялық сәуле алуы себебiнен генетикалық жағынан мүгедек болып қалған олардың балаларына, ай сайын - 2 000 теңге мөлшерінде.
11) соғысқа қатысушылар мен соғыс мүгедектерiн және оларға теңестiрiлген адамдарды, олардың жесiрлерiн, қаза тапқан әскери қызметшiлердiң отбасыларын, тылда еңбек етiп, әскери қызмет өткерген азаматтарды жергілікті бюджетпен көзделген қаражат шектерде санаторлық курорттық емделудi ұсыну.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2012.07.19 № 5-4 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Шешімімен;
2.
1) өрт, су тасқыны, басқа да табиғи немесе техногендік сипаттағы апат сияқты төтенше жағдайларға зардап шеккен отбасыларына біржолғы 30 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) аз қамтылған күнкөріс деңгейінен төмен орта жанды кірісі бар отбасыларға (азаматтарға) 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) амбулаторлық емделудегі туберкулез және онкология сырқаттарына, біржолғы 20 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3-1) аз қамтылған азаматтың жерлеуін жүзеге асырған тұлғаға 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) Мемлекеттік мерекелерге және мерекелік даталарға:
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің қайта некеге отырмаған жесірлеріне, біржолғы - 10 000 теңге;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына – 10 000 теңге;

6) семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия, ежемесячно в размере - 2 000 тенге;
7) семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время, ежемесячно в размере - 2 000 тенге;
8) лицам, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, ежемесячно в размере 2,9 месячного расчетного показателя, ко Дню победы единовременно - 5 000 тенге;
9) исключен - Решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.07.2012 № 5-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования);
10) лицам, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей, ежемесячно в размере - 2 000 тенге.
11) участникам, инвалидам войны и приравненным к ним лицам, их вдовам, семьям погибших военнослужащих, гражданам, трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны на представление санаторно - курортного лечения, в пределах средств предусмотренных местным бюджетом;
Сноска. 1 пункт с изменениями, внесенными Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.07.2012 № 5-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2.
1) семьям, пострадавшим от пожара, наводнения, другого стихийного бедствия природного или техногенного характера единовременно, в размере 30 месячных расчетных показателей;
2) малообеспеченным семьям (гражданам), со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума в размере 15 месячных расчетных показателей;
3) туберкулезным и онкологическим больным, находящимся на амбулаторном лечении, единовременно в размере 20 месячных расчетных показателей;
3-1) лицу, осуществившему погребение малообеспеченного гражданина размере 10 месячных расчетных показателей;
4) к государственным праздникам и праздничным датам:
вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившие в повторный брак, единовременно - 10 000 тенге;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, единовременно – 10 000 тенге;

1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға, біржолғы - 3 000 теңге;
қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екiншi рет некеге тұрмаған әйелдерiне (күйеулерiне), біржолғы - 5 000 теңге;
бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасыларына, біржолғы - 10 000 теңге;
1986-1987 жылдары атом электрстансасындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға, Чернобыль атом электрстансасындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынаулардың салдарынан сәуле ауруына шалдығып қайтыс болғандардың, немесе өлiмi белгiленген тәртiппен солардың ықпалына байланысты болған мүгедектердiң, сондай-ақ азаматтардың отбасыларына, біржолғы - 10 000 теңге;
саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен, мүгедектігі бар немесе зейнеткерлер болып табылатын адамдарға, біржолғы - 5 000 теңге;
он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға, біржолғы - 5 000 теңге;
100, 90 жасқа толған және одан асқан адамдарға біржолғы - 50 000 теңге;
Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына тісті тегін протездеуге.
1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аудартқан (өз еркімен көшкен) адамдар қоныс аудартқан күні анасының құрсағындағы балаларды қоса алғанда - 3000 теңге.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2012.07.19 № 5-4 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Шешімімен;
3. Осы шешімге қосымшаға сәйкес Бөрлі аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Пак
Аудандық мәслихат хатшысы А. Куликешев
Бөрлі аудандық мәслихатының
2012 жылғы 18 сәуірдегі
№ 3-6 шешіміне қосымша
Бөрлі аудандық мәслихатының
күші жойылған кейбір шешімдерінің
тізбесі

лицам, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, единовременно - 3 000 тенге;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступили в другой брак, единовременно - 5 000 тенге;
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время, единовременно - 10 000 тенге;
лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годы, семьи умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, единовременно - 10 000 тенге;
военнослужащим, принимавшим участие в боевых действиях в Афганистане, единовременно - 10 000 тенге;
лица, пострадавшие от политических репрессий, имеющие инвалидность или являющиеся пенсионерами, единовременно - 5 000 тенге;
детям инвалидам до восемнадцати лет,единовременно – 5 000 тенге;
гражданам, достигшим 90, 100 лет и более единовременно - 50 000 тенге;
бесплатного протезирования зубов участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии -3000 тенге.
Сноска. 2 пункт с изменениями, внесенными Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.07.2012 № 5-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3. Признать утратившими силу некоторые решения Бурлинского районного маслихата согласно приложению к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии М. Пак
Секретарь районного маслихата А. Куликешев
Приложение
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 18 апреля 2012 года № 3-6
Перечень
утративших силу некоторых решений
Бурлинского районного маслихата

1. Бөрлі аудандық мәслихатының "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" 2010 жылғы 3 наурыздағы № 18-9 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-3-91 тіркелген, 2010 жылғы 9 сәуірдегі "Бөрлі жаршысы-Бурлинские вести" газетінің № 29 жарияланған);
2. Бөрлі аудандық мәслихатының "2010 жылғы 3 наурыздағы № 18-9 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2010 жылғы 19 мамырдағы № 20-2 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-3-98 тіркелген, 2010 жылғы 18 маусымдағы "Бөрлі жаршысы-Бурлинские вести" газетінің № 49 жарияланған);
3. Бөрлі аудандық мәслихатының "2010 жылғы 3 наурыздағы № 18-9 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2010 жылғы 29 қазандағы № 23-5 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-3-104 тіркелген, 2010 жылғы 7 желтоқсандағы "Бөрлі жаршысы-Бурлинские вести" газетінің № 97-98 жарияланған);
4. Бөрлі аудандық мәслихатының "2010 жылғы 3 наурыздағы № 18-9 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2011 жылғы 12 шілдедегі № 28-3 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-3-114 тіркелген, 2011 жылғы 17 тамыздағы "Бөрлі жаршысы-Бурлинские вести" газетінің № 65 жарияланған).

1. Решение Бурлинского районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" от 3 марта 2010 года № 18-9 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7-3-91, опубликовано 9 апреля 2010 года в газете "Бөрлі жаршысы-Бурлинские вести" № 29);
2. Решение Бурлинского районного маслихата "О внесений изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 3 марта 2010 года № 18-9 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" от 19 мая 2010 года № 20-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7-3-98, опубликовано 18 июня 2010 года в газете "Бөрлі жаршысы-Бурлинские вести" № 49);
3. Решение Бурлинского районного маслихата "О внесений изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 3 марта 2010 года № 18-9 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" от 29 октября 2010 года № 23-5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7-3-104, опубликовано 7 декабря 2010 года в газете "Бөрлі жаршысы-Бурлинские вести" № 97-98);
4. Решение Бурлинского районного маслихата "О внесений изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 3 марта 2010 года № 18-9 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" от 12 июля 2011 года № 28-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7-3-114, опубликовано 17 августа 2011 года в газете "Бөрлі жаршысы-Бурлинские вести" № 65).