2) әуесқойлық (спорттық) аң аулау мен балық аулауды өткізу;
3) жолсеріктер, экскурсоводтар, гидтер және аудармашылар беру;
мемлекеттік табиғи-қорық қоры, табиғи және тарихи-мәдени мұра объектілерінде, табиғат мұражайларында және тірі жануарлар мүйістерінде болған және оларды зерделеген кезде кәсіби кино, бейне және фото түсірілімдер өткізу;
4) пайдалануға берілген аумақтар мен объектілерді санитариялық тазарту және аббаттандыру, сондай-ақ өзге ұйымдардың аумақтарын абаттандыру және көгалдандыру бойынша жұмыстар жүргізу;
5) қоғамдық тамақтандыру объектілері үшін өнімдер ендіру;
6) көлік қызметтерін көрсету.
1) табиғи кешендердi сақтау және дамыту;
2) жануарлар және өсiмдiктер дүниесiн қорғау;
3) аралық мақсатта пайдалану үшін ағаш кесуді және өзге мақсаттарда ағаш кесуді қоса алғанда, ормандарды қалпына келтіру және қорғану іс-шараларын жүргізу;

2) проведению
любительской
(спортивной) охоты и
рыболовства;
3) предоставлению
проводников,
экскурсоводов,
гидов и
переводчиков;
проведению
профессиональной кино-,
видео- и
фотосъемки при
посещении и
изучении объектов
государствен-
ного природно-заповедного фонда,
природного и
историко-культурного
наследия, музеев
природы и живых
уголков;
4) санитарной очистке и благоустройству
предоставлен-
ных в
пользование
территорий и
объектов, а также
проведению работ по благоустройству
и озеленению
территорий иных
организаций;
5) производству
продукции для
объектов
общественного
питания;
6) предоставлению
транспортных
услуг.
1) сохранение и развитие природных комплексов;
2) охрану растительного и животного мира;
3) проведение восстановительных и защитных мероприятий в лесах, включая рубки промежуточного пользования и прочие рубки;

4) аумақты тазалау және абаттандыру;
5) табиғи-қорық қоры объектілерін қорғауға, туристік, рекреациялық және шектеулі шаруашылық қызметке байланысты инфрақұрылымды дамыту;
6) табиғатты қорғау қызметін қамтамасыз ету үшін штаттан тыс маусымдық қызметкерлердің, оның ішінде өрт күзетушілердің, аралық мақсатта пайдалану үшін ағаш кесуді және өзге мақсаттарда ағаш кесуді, орман дақылы жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі қызметкерлердің, сондай-ақ шектеулі шаруашылық қызметті жүзеге асыратын қызметкерлердің қызметтеріне ақы төлеу;

4) очистку и благоустройство территорий;
5) развитие инфраструктуры, связанной с охраной объектов природно-заповедного фонда, туристской, рекреационной и ограниченной хозяйственной деятельностью;
6) оплату услуг внештатных сезонных работников для обеспечения природоохранной деятельности, в том числе пожарных сторожей, работников по осуществлению рубок промежуточного пользования и прочих рубок, лесокультурных работ, а также работников, осуществляющих ограниченную хозяйственную деятельность;

6-1) табиғи сипаттағы төтенше жағдайдың салдарынан пайда болған өтімді қоқысты (жел мен дауыл құлатқан ағаштарды) жинаумен байланысты жұмысты (қызметті) жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалардың жұмысы (қызметі) құнының ақысын төлеу;
7) байланыс құралдарын, көлік және жабдықтар, өртке қарсы күрес, орман қорғау және орман дақылдары мақсатындағы механизмдер мен материалдар, орман дақылдары жұмысы үшін тұқым және егу материалдарын, жанар-жағармай материалдарын, киім-кешек, қару және арнайы қорғаныш құралдарын сатып алу;

6-1) оплату стоимости работ (услуг) физических и (или) юридических лиц, осуществляющих работы (услуги), связанные с уборкой ликвидной захламленности (ветровальных и буреломных деревьев), образовавшейся в результате чрезвычайной ситуации природного характера;
7) приобретение средств связи, транспорта и оборудования, механизмов и материалов противопожарного, лесозащитного и лесокультурного назначения, семян и посадочного материала для лесокультурных работ, горюче-смазочных материалов, обмундирования, оружия и специальных средств защиты;

8) табиғатты қорғау қызметіне байланысты ғимараттар, құрылыстар және өзге де объектілер салу, реконструкциялау және жөндеу;
9) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар үшін мамандар даярлау және олардың біліктілігін арттыру;
10) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерін еңбектегі көрсеткіштері үшін көтермелеу;
11) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында ғылыми зерттеулер жүргізу;

8) строительство, реконструкцию и ремонт зданий, сооружений и иных объектов, связанных с природоохранной деятельностью;
9) подготовку и повышение квалификации специалистов для особо охраняемых природных территорий;
10) поощрение работников государственных учреждений в сфере особо охраняемых природных территорий за трудовые показатели;
11) проведение научных исследований в области особо охраняемых природных
территорий;

021
Тасығыштардың, форматтардың, стандарттардың барлық түрлерiнiң, көшiрмелерiн дайындау және оларды өңдеу жөнiндегi қызметтер
1) материалдық-техникалық базаны нығайту;
2) қызметтер көрсету үшiн тартылатын мамандарға еңбекақы төлеу;
3) байланыс қызметтерiне ақы төлеуге, көлiк құралдарына ақы төлеуге, электр энергиясы, жылу, сумен жабдықтау үшiн ақы төлеуге арналған шығыстар және басқа да коммуналдық шығыстар, ағымдағы мақсаттар үшiн заттар мен материалдар сатып алу;
4) кітапхана қорларын толықтыру үшін әдебиет, электрондық коллекциялар мен дерекқор сатып алу;

021
Услуги по изготовлению копий со всех видов носителей, форматов, стандартов и их обработке
1) укрепление материально-технической базы;
2) оплата труда специалистов, привлекаемых для оказания услуг;
3) расходы на оплату услуг связи, оплату транспортных услуг, оплату за электроэнергию, отопление, водоснабжение и другие коммунальные расходы, приобретение предметов и материалов для текущих целей;
4) приобретение литературы, электронных коллекций и баз данных для пополнения библиотечных фондов;

5) кітап қорын, оқу әлеуметтанымын сақтау мәселелері бойынша ғылыми және әдістемелік әдебиет шығару;
6) жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша оқыту жүргізу үшін оқу құралдарын, көрнекі материалдар сатып алу;
7) жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың тапсырыстары (өтінімдері) бойынша оқыту тренингтерін, семинарлар, конференциялар өткізу;
8) бұқаралық іс-шараларды өткізу (әдеби кештер, көрмелер, тұсаукесерлер, конкурстар, кітап күндері, фестивальдар);

5) издание научной и методической литературы по вопросам сохранности книжного фонда, социологии чтения;
6) приобретение
учебных пособий, наглядных материалов для проведения обучения по заказам (заявкам) физических и негосударственных юридических лиц;
7) обучающих тренингов, семинаров, конференции, проводимые по заказам (заявкам) физических и негосударственных юридических лиц;
8) проведение массовых мероприятий (литературные вечера, выставки, презентации, конкурсы, дни книги, фестивали);

9) бланк өнiмдерiн, брошюраларды, авторефераттарды, оқырман билеттерiн, талап парақшаларын дайындау және таралымдау, мұқабасын басып шығару, парақты түптеу;
10) кiтапхана басылымдарын, дыбыс жазба көшiрiмдерiн, бейне фильмдердi, фонограммаларды өткiзу;
11) кiтаптарды, журналдарды жөндеу, қалпына келтiру және түптеу;
12) фото, кино бейне түсiру, жекелеген мақалалардың, кiтаптар мен мерзiмдi баспа басылымдарынан алынған материалдардың микрокөшiрмесiн алу;

9) изготовление и тиражирование бланочной продукции, брошюр, авторефератов, читательских билетов, листков требований, печатание обложки, гребешковый переплет;
10) реализация изданий библиотек, копий звукозаписей, видеофильмов, фонограмм;
11) ремонт, реставрация и переплет книг, журналов;
12) фото-, кино-, видеосъемка, микрокопирование отдельных статей, материалов из книг и периодических печатных изданий;

036
Мұражай-қорықтар шығарған оқу-әдiстемелiк әдебиеттi және басқа да оқу құралдарын өткiзу жөнiндегi қызметтер
Сол сияқты
Сол сияқты
Ауыл шаруашылық өсiмдiктерiнiң сорттарын сынақтан өткiзу саласында мемлекеттiк мекемелер ұсынатын қызметтер
РБ
10
1
212
214
100
037
Ауыл шаруашылық өсiмдiктерiнiң сорттарын сынақтан өткiзу нәтижесiнде алынған өнiмдердi iске асыру жөнiндегi қызметтер
1) сорттарды сынақтан өткiзу станцияларында және мемлекеттiк мекемелер учаскелерiнде ауыл шаруашылығы жұмыстарын жүргiзу;
2) ауыл шаруашылығы техникасын, ауыл шаруашылығы, зертханалық жабдықты және мемлекеттiк мекемелердiң материалдық-техникалық базасын жарақтандыру үшiн тетiктердi сатып алу;
3) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң сорттарын сынақтан өткiзу саласында ғылыми зерттеулер жүргiзу;
4) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң сорттарын сынақтан өткiзу саласында ауыл шаруашылық және зертханалық жұмыстарды жүргiзу үшiн мемлекеттiк мекемелер тартатын штаттан тыс маусымдық мамандар мен жұмыскерлер қызметтерiн, еңбегiн төлеу;
5) тауарлық-материалдық құндылықтарды сатып алу: жанар-жағар май материалдарын, ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi сорттарының дақылдары мен себу материалдарын, минералды тыңайтқыштар, пестицидтер, химиялық реактивтер, қосымша бөлiктер, байланыс құралдары, метеорологиялық деректер, еңбекті қорғауды қамтамасыз ету үшiн арнайы қорғау құралдарын, өрт қауiпсiздiгi мен гигиена, сондай-ақ мемлекеттiк мекемелердiң сорттарды сынақтан өткiзудің ағымды мақсаты үшiн басқа да құралдар мен материалдар сатып aлу;
6) көлік, почта және байланыстың басқа да түрлерінің қызметіне, коммуналдық қызметке, әкімшілік және қойма үй-жайларын жалға алу, топырақты агрохимиялық зерттеу және мелиорациялық іс-шараларды жүргізу жөніндегі, көлік құралдарын техникалық байқау және міндетті сақтандыру, мемлекеттік мекемелердің өлшеу және мамандандырылған жабдықтарын тексеру жөніндегі қызметтерге ақы төлеу;
7) мемлекеттік мекемелердің сорттық тектік қоры жөніндегі материалдарды толықтыру үшін баспа басылымдарын, ғылыми, әдістемелік және арнайы әдебиеттерді сатып алу;
8) мемлекеттік мекемелердің ғылыми, әдістемелік материалдарын және ресми бюллетендерін шығару;
9) мемлекеттік мекемелердің мамандарын даярлауға және олардың біліктілігін арттыру;
10) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сорттарын сынау саласындағы нәтижелердің деректерін автоматты өңдеуді арнайы бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу және енгізу;
11) мемлекеттiк мекемелер үшiн шетел хат-хабары мен ғылыми құжаттама аудармашыларының қызметiн сатып алу;

036
Услуги по реализации учебно-методической литературы и других пособий, изданных музеями-заповедниками
То же
То же
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями в сфере
сортоиспытания сельскохозяйственных растений
РБ
10
1
212
214
100
037
Услуги по
реализации
продукции,
полученной в
результате
проведения
сортоиспытания
сельскохозяйственных растений
1) проведение сельскохозяйственных работ и лабораторных
исследований на сортоиспытательных станциях и участках государственных учреждений;
2) приобретение сельскохозяйственной техники, сельскохозяйственного, лабораторного оборудования и механизмов для оснащения материально-технической базы государственных учреждений;
3) проведение научных исследований в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
4) оплату услуг, труда внештатных сезонных специалистов и рабочих, привлекаемых государственными учреждениями для проведения сельскохозяйственных и лабораторных работ в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
5) приобретение товарно-материальных ценностей: горюче-смазочных материалов, семян и посадочного материала сортов сельскохозяйственных растений, минеральных удобрений, пестицидов, химических реактивов, запасных частей, средств связи, метеорологических данных, специальных средств защиты для обеспечения охраны труда, пожарной безопасности и гигиены, а также других предметов и материалов для текущих целей сортоиспытания государственных учреждений;
6) оплату услуг транспорта, почтовой и других видов связи, коммунальных услуг, услуг аренды административных и складских помещений, по агрохимическому обследованию почв и проведению мелиоративных мероприятий, по техническому осмотру и обязательному страхованию транспортных средств, по поверке весового и специализированного оборудования государственных учреждений;
7) приобретение подписных изданий, научной, методической и специальной литературы для пополнения материалов по сортовому генофонду государственных учреждении;
8) издание научных, методических материалов и официальных бюллетеней государственных учреждений;
9) подготовку и повышение квалификации специалистов государственных учреждений;
10) приобретение и внедрение специального программного обеспечения автоматической обработки данных результатов в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
11) приобретение услуг переводчиков иностранной корреспонденции и научной документации для государственных учреждений;

12) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің едәуір перспективалық және бағалы сорттарын жарнамалау мен насихаттау жөніндегі бұқаралық іс-шараларды өткізу (егіс күні, семинарлар, көрмелер, саяхаттар мен тұсаукесерлер);
13) мемлекеттік мекемелердің жұмыс істеуіне байланысты ғимараттарды, құрылыстарды және өзге де объектілерді жөндеу;
14) мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің іссапар, оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге іссапар шығыстары;
15) мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерін еңбек көрсеткіштері үшін көтермелеу (112, 121, 122, 123, 131, 135, 136, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 156, 159, 161, 162, 169, 413, 414, 416, 419, 421).
«Селекциялық жетiстiктердi қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегi № 422 Заңының 25-бабы, «Тұқым шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы Заңының 23-4-бабы, Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерінiң сорттарын сынау саласындағы мемлекеттiк мекемелердiң тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлген қызметтi) өткiзу жөнiндегi ақылы қызмет түрлерiн көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуден түскен ақша қаражатын жұмсау ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 28 мамырдағы № 492 қаулысы
РБ
10
1

12) проведение массовых мероприятий по рекламе и пропаганде наиболее перспективных и ценных сортов сельскохозяйственных растений (дни поля, семинары, выставки, экскурсии, презентации);
13) ремонт зданий, сооружений и иных объектов, связанных с функционированием государственных учреждений;
14) командировочные расходы работников государственных учреждений, в том числе за пределы Республики Казахстан;
15) поощрение работников государственных учреждений за трудовые показатели
(112, 121, 122
123, 131, 135,
136, 144, 149,
151, 152, 153,
154, 156, 159,
161, 162, 169,
413, 414, 416,
419, 421).
Статья 25
Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года «Об охране селекционных достижений», статья 23-4 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве», постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2010 года № 492 «Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере сорто-
испытания сельско-
хозяйственных растений и расходования ими денежных средств от реализации товаров (работ, услуг).
РБ
10
1

100
042
Тұқым шаруашылығының аттестациядан өткен субъектiлерiне бiрегей, элиталы тұқым және кейiннен өсiрiлетiн тұқым сорттарына зертханалық сынақтан өткiзу бойынша ақылы қызметтер көрсету
Сол сияқты
Сол сияқты
Спорт саласында мамандандырылатын Қарулы Күштердiң мемлекеттiк мекемелерi ұсынатын қызметтерi
РБ
02
1
208
019
000
043
Дене шынықтыру-сауықтыру қызметтерi
1) дене шынықтыру және спорт жөнiндегi сауықтыру топтарының жаттықтырушыларына еңбек ақы төлеу, осы топтарды ұйымдастырумен байланысты шығыстарды жабу;
2) спорт құрылыстары мен ғимараттарын ұстау, жөндеу, арнайы жабдықтар мен мүкәммал, спорттық киім нысанын сатып алу, оқу-жаттықтыру жұмыстарын қамтамасыз ету, жарыстарға қатысу, спорттық іс-шараларды өткізу, әкімшілік-басқару және шаруашылық шығыстары;
3) спорттық мүкәммал мен жабдықты жөндеу;
4) автомобиль және арнайы көлiктi ұстау, арнайы техника мен жабдықты жөндеу және қызмет көрсету;
5) спорттық iс-шараларға қатысушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру, спорт төрешiлерi мен медицина қызметкерлерiне еңбекақы төлеу, мәдени-көпшiлiк және сауықтыру iс-шараларын ұйымдастыру жөнiндегi шығыстарды жабу;
6) қызметтiк iссапарлар;
7) спортшыларға мәдени-тұрмыстық қызмет көрсетудi жақсарту, әкiмшiлiк, шаруашылық, ұйықтайтын және қосалқы үй-жайлар үшiн жиһаз сатып алу;
8) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң спортшыларымен оқу-жаттықтыру және жарыстар үдерiсiн ұйымдастыру үшiн үй-жайлар мен жабдықты жалдау ақысын төлеу;
9) заттай мүлiк заттарын және басқа да нысанды және арнайы киiм-кешек сатып алу, тiгу және жөндеу;
10) коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiне ақы төлеу;
11) шарт бойынша заңды және жеке тұлғалар көрсететiн қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу;
12) банк қызметтерiне ақы төлеу;
13) спорттық iс-шаралардың жүлдегерлерi мен қатысушыларына жүлделер, естелiк сыйлықтар, грамоталар мен ақшалай сыйақылар;

100
042
Оказание платных
услуг аттестованным субъектам
семеноводства по
проведению
лабораторных
сортовых испытаний
оригинальных,
элитных семян и
семян последующих
репродукций
То же
То же
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями Вооруженных Сил,
специализирующимися в области спорта
РБ
02
1
208
019
000
043
Физкультурно- оздоровительные услуги
1) оплата труда тренерам оздоровительных групп по физической культуре и спорту, покрытие расходов,
связанных с организацией этих групп;
2) содержание, ремонт спортивных сооружений и зданий, приобретение специализированного оборудования и инвентаря, спортивной формы, обеспечение учебно-тренировочной работы, участие в соревнованиях, проведение спортивных мероприятий, административно-управленческие и хозяйственные расходы;
3) ремонт спортивного инвентаря и оборудования;
4) содержание автомобильного и специального транспорта, ремонт и обслуживание специальной техники и оборудования;
5) покрытие расходов по организации питания участников
спортивных мероприятий, оплате труда спортивных судей и медицинских работников, организации культурно-массовых и оздоровительных мероприятий;
6) служебные командировки;
7) улучшение культурно-бытового обслуживания спортсменов, приобретение мебели для административных, хозяйственных, спальных и вспомогательных помещений;
8) оплата аренды
помещений и оборудования для организации учебно-тренировочного и соревновательного процесса со спортсменами Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого
имущества и другого
форменного и специального обмундирования;
10) оплата коммунальных услуг и услуг связи;
11) оплату услуг и работ, оказываемых
юридическими и физическими лицами по
договору;
12) оплату банковских
услуг;
13) призы, памятные подарки, грамоты и денежные вознаграждения призерам и участникам
спортивных мероприятий;

14) спорттық iс-шараларға қатысқаны үшiн жарналар;
15) спортшылардың және құрама командалардың оқу-жаттықтыру үдерiсiн фармакологиялық қамтамасыз ету (111, 112, 113,121, 122, 131, 135, 136, 141, 142, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 156, 159, 161, 162, 169, 324, 341, 414, 416, 419).
«Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштерi туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 7 қаңтардағы Заңының 24-бабы, «Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң спорт саласында мамандандырылған мемлекеттiк мекемелерiнiң тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) өткiзу жөнiндегi ақылы қызмет түрлерiн көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) өткiзуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 26 сәуiрдегi № 525 қаулысы
РБ
02
1
208
019
000
044
Қарулы Күштерге ведомстволық тиiстiлiгi жоқ жеке және заңды тұлғалармен спорттық iс-шараларды (жарыстарды, арнайы кешендi спорттық iс-шараларды ұйымдастыру және өткiзу) ұйымдастыру және өткiзу жөнiндегi қызметтер
Сол сияқты
Сол сияқты
РБ
02
1
208
019
000
045
Спорттық мүкәммалды беру жөнiндегi қызметтер
Сол сияқты
Сол сияқты
РБ
02
1
208
019
000

14) взносы за участие в спортивных мероприятиях;
15) фармакологическое обеспечение учебно-тренировочного процесса спортсменов и сборных команд
(111, 112, 113, 121, 122, 131, 135, 136, 141, 142, 144, 149, 151, 152, 153, 154, 156, 159, 161, 162, 169, 324, 341, 414, 416, 419).
Статья 24 Закона Республики Казахстан «Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан» от 7 января 2005 года, постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2012 года № 525 «Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями Вооруженных Сил Республики Казахстан, специализирующимися в области спорта, и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)».
РБ
02
1
208
019
000
044
Услуги по организации и проведению спортивных мероприятий с физическими и юридическими лицами, не имеющими ведомственной принадлежности к Вооруженным Силам (организация и проведение соревнований, специальных комплексных спортивных мероприятий)
То же
То же
РБ
02
1
208
019
000
045
Услуги по предоставлению спортивного инвентаря
То же
То же
РБ
02
1
208
019
000

046
Спортшылар мен жаттықтырушылардың өзге де дене шынықтыру-спорттық ұйымдарға ауысу жағдайларын кейiннен iске асыра отырып, оларды даярлау жөнiндегi қызметтердi көрсету.
Сол сияқты
Сол сияқты
*2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.

046
Услуги по подготовке спортсменов и тренеров с последующей реализацией условий их перехода в иные физкультурно-спортивные организации
То же
То же
*вводится в действие с 1 января 2014 года.