Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы ұйымдарының қызметін пруденциялық реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 152 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 15 қыркүйекте № 9732 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 7 маусымдағы № 41 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 41 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтаң қараңыз.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының қаржы ұйымдарының қызметін пруденциялық реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі бекітілсін (бұдан әрі - Тізбе).
2. Осы қаулы 2014 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізілетін Тізбенің 2 және 3-тармақтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қ. Келімбетов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің
Төрағасы
Ә. Смайылов
_________________________
2014 жылғы 5 тамыз
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 16 шілдедегі
№ 152 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының қаржы ұйымдарының қызметін пруденциялық реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.12.2016 № 307 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.05.2016 № 147 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.05.2016 № 144 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары үшін пруденциялық нормативтердің тізбесін, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін, сондай-ақ есептілік нысандары мен ұсыну мерзімдерін бекіту туралы" 2013 жылғы 27 тамыздағы № 236 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8794 тіркелген, 2013 жылғы 7 қарашада "Заң газеті" газетінде № 167 (2368) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары үшін пруденциялық нормативтердің тізбесі, олардың нормативтік мәндері және есептеу әдістемесі, сондай-ақ есептілік нысандары мен ұсыну мерзімдерінде:

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам пруденциального регулирования деятельности финансовых организаций
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 152. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 сентября 2014 года № 9732. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 7 июня 2023 года № 41.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 41 (вводится в действие с 01.07.2023).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.2
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам пруденциального регулирования деятельности финансовых организаций, в которые вносятся изменения и дополнения (далее - Перечень).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пунктов 2 и 3 Перечня, которые вводятся в действие с 1 октября 2014 года.
Председатель
Национального Банка
К. Келимбетов
СОГЛАСОВАНО
Председатель
Агентства Республики Казахстан
по статистике
А. Смаилов
___________________________
5 августа 2014 года
Утвержден
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 июля 2014 года № 152
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам
пруденциального регулирования деятельности финансовых
организаций, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 26.12.2016 № 307 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 30.05.2016 № 147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 30.05.2016 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 236 "Об утверждении Перечня пруденциальных нормативов, их нормативных значений и методики расчетов для добровольных накопительных пенсионных фондов, а также форм и сроков представления отчетности" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8794, опубликованное 7 ноября 2013 года в газете "Юридическая газета" № 167 (2542) следующие изменения:
в Перечне пруденциальных нормативов, их нормативных значениях, методике расчетов для добровольных накопительных пенсионных фондов, а также формах и сроках представления отчетности, утвержденных указанным постановлением:

5-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ақша, оның ішінде:
Қордың балансы бойынша активтер сомасының бір пайызынан аспайтын кассадағы ақша;
осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің ағымдағы шоттарындағы теңгемен және Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар елдердің шетел валютасымен ақша;
орталық депозитарийдің шоттарындағы меншікті ақша;
Қордың кепілдік берілген, маржалық жарналары болып табылатын клирингтік ұйымның шоттарындағы меншікті ақша;
Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді және (немесе) қысқа мерзімді рейтингі немесе Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "АА-"-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар елдердің шетел валютасындағы басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар Қазақстан Республикасының резидент емес банктерінің ағымдағы шоттарындағы ақша;
Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді және (немесе) қысқа мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар, Қорға бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "АА-"-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар елдердің шетел валютасында операцияларды жүзеге асыру үшін банк қызметін ұсынатын шетел ұйымдарының ағымдағы шоттарындағы ақша";
1 және 2-қосымшалар осы Қазақстан Республикасының қаржы ұйымдарының қызметін пруденциялық реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесіне (бұдан әрі - Тізбе) берілген 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
5. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.04.2018 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 17.07.2015 № 141 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.05.2016 № 147 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының қаржы
ұйымдарының қызметін пруденциялық
реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
1-қосымша
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары үшін
пруденциялық нормативтердің тізбесіне,
олардың нормативтік мәндеріне және
есептеу әдістемесіне, сондай-ақ есептілік
нысандары мен ұсыну мерзімдеріне
1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Нысан
"К1 коэффициенті мәнінің есебі"
Есепті кезең: ____ж.__.__.
Нысан индексі: DNP-K1
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары (бұдан әрі – Қор)
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
(мың теңгемен)
Көрсеткіш атауы
Баланс бойынша құны
Ескерілетін көлем (%)
Есептелетін сома
1

подпункт 1) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"1) деньги, в том числе:
деньги в кассе, не более одного процента от суммы активов по балансу Фонда;
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в подпункте 3) настоящего пункта, в тенге и иностранной валюте стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;
собственные деньги на счетах в центральном депозитарии;
собственные деньги на счетах в клиринговой организации, являющиеся гарантийными, маржевыми взносами Фонда;
деньги на текущих счетах в банках-нерезидентах Республики Казахстан, которые имеют долгосрочный и (или) краткосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств в иностранной валюте стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;
деньги на текущих счетах в иностранных организациях, которые имеют долгосрочный и (или) краткосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, предоставляющих банковские услуги Фонду для осуществления операций на организованном рынке ценных бумаг, в иностранной валюте стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;";
приложения 1 и 2 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам пруденциального регулирования деятельности финансовых организаций, в которые вносятся изменения и дополнения (далее - Перечень).
5. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.04.2018 № 79 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 17.07.2015 № 141 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 30.05.2016 № 147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан по вопросам
пруденциального регулирования деятельности
финансовых организаций, в которые
вносятся изменения и дополнения
"Приложение 1
к Перечню пруденциальных нормативов, их
нормативным значениям, методике расчетов
для добровольных накопительных пенсионных
фондов, а также формам и срокам
представления отчетности
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма
"Расчеты значения коэффициента К1"
Отчетный период: на __.__.____г.
Индекс формы: DNP-K1
Периодичность сбора информации: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: добровольные накопительные
пенсионные фонды (далее - Фонд)
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления формы: не позднее пятого рабочего дня месяца,
следующего за отчетным месяцем.
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Стоимость по балансу
Учитываемый объем (%)
Сумма к расчету
1

Ақша - барлығы (1.1 - 1.5 жол сомасы):
Х
1.1
кассадағы ақша, Қор балансы бойынша активтер сомасының бір пайызынан аспайды
100
1.2
Тізбенің 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген, Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар елдердің Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктердегі теңгедегі және шетел валютасындағы ақшасы
100
1.3
орталық депозитарийдегі шоттардағы меншікті ақша;
100
1.4
клирингтік ұйымдағы шоттардағы, Қордың кепілдік берілген, маржалық жарналары болып табылатын меншікті ақша;
100
1.5
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" ұзақмерзімді және (немесе) қысқамерзімді рейтингі бар немесе Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі не басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар елдің шетел валютасында басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар Қазақстан Республикасының резиденті емес банктеріндегі ағымдағы шоттарындағы ақша
100
1.6
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес ұзақмерзімді және (немесе) қысқамерзімді рейтингі бар немесе Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар елдердің шетел валютасында ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында операцияларды жүзеге асыру үшін Қорға банктік қызмет көрсететін агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар шетелдік ұйымдардың ағымдағы шоттарындағы ақша
100
2
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В-" төмен емес рейтингілік бағасы немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzB"-дан төмен емес рейтингілік бағасы немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингілік бағасы бар Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің отыз алты айдан аспайтын мерзімге арналған салымдар
100
3
Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе Standard & Poor’s агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzB" төмен емес рейтингтік бағасы бар, немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің банктік депозиттік сертификаттары
100
4
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес айналысқа шығарылғандарын қосқанда)
100
5
Қор биржасының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған облигациялар
100
6
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы шығарған борыштық бағалы қағаздар
100
7
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі дауыс беретін акцияларының жүз пайызын иеленетін екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға мамандандырылған ұйым шығарған борыштық бағалы қағаздар
100
8
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар, немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBB" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы ұйымдарының акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
9
№ 77 қаулыда көзделген қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, "акциялар" секторының бірінші (ең жоғарғы) санаттарының талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасы ұйымдарының акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттары
70
10
№ 77 қаулыда көзделген қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, "акциялар" секторының екінші (ең жоғарғы) санаттарының талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттары
50
11
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы немесе Standard & Poor’s агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzВВ" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
100
12
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+"-тен "В-"-қа дейін рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы немесе Standard & Poor’s агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBB-"-тан "kzВ"-ға дейін рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
80
13
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, эмитенті № 77 қаулыда көзделген "бірінші шағын санатты (ең жоғарғы) рейтингтік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздар" санатының талаптарына сәйкес келетін, қор биржасының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
80
14
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, Тізбенің 5-тармағының
12) тармақшасының талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасы ұйымдарының бағалы металдар мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
80
15
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, эмитенті № 77 қаулыда көзделген "екінші шағын санатты (ең жоғарғы) рейтингтік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздар" санатының талаптарына сәйкес келетін, қор биржасының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
70
16

Деньги - всего (сумма строк 1.1 - 1.5):
Х
1.1
деньги в кассе, не более одного процента от суммы активов по балансу Фонда
100
1.2
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в подпункте 3) пункта 5 Перечня, в тенге и иностранной валюте стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
1.3
собственные деньги на счетах в центральном депозитарии
100
1.4
собственные деньги на счетах в клиринговой организации, являющиеся гарантийными, маржевыми взносами Фонда
100
1.5
деньги на текущих счетах в банках- нерезидентах Республики Казахстан, которые имеют долгосрочный и (или) краткосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств в иностранной валюте стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
1.6
деньги на текущих счетах в иностранных организациях Республики Казахстан, которые имеют долгосрочный и (или) краткосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, предоставляющих банковские услуги Фонду для осуществления операций на организованном рынке ценных бумаг, в иностранной валюте стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
2
Вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, имеющих рейтинговую оценку не ниже "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку не ниже "kzВ" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств на срок не более тридцати шести месяцев
100
3
Банковские депозитные сертификаты банков второго уровня Республики Казахстан, имеющих рейтинговую оценку не ниже "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку не ниже "kzВ" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
100
4
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан (включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств), выпущенные Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
100
5
Облигации, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи
100
6
Долговые ценные бумаги, выпущенные Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
100
7
Долговые ценные бумаги, выпущенные организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, ста процентами голосующих акций которой владеет Национальный Банк Республики Казахстан
100
8
Акции организаций Республики Казахстан, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBB" по национальной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100
9
Акции организаций Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, соответствующие требованиям первой (наивысшая) категории сектора "акции", предусмотренным постановлением № 77 и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
70
10
Акции юридических лиц Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, соответствующие требованиям второй (наивысшая) категории сектора "акции", предусмотренным постановлением № 77 и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
50
11
Негосударственные долговые ценные бумаги организаций Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBB" по национальной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
100
12
Негосударственные долговые ценные бумаги организаций Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие рейтинговую оценку от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку от "kzBB-" до "kzВ" по национальной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
80
13
Негосударственные долговые ценные бумаги организаций Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в официальный список фондовой биржи, эмитент которых соответствует требованиям категории "долговые ценные бумаги без рейтинговой оценки первой подкатегории (наивысшая категория)", предусмотренным постановлением № 77
80
14
Негосударственные долговые ценные бумаги организаций Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, соответствующие требованиям подпункта 12) пункта 5 Перечня
80
15
Негосударственные долговые ценные бумаги организаций Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в официальный список фондовой биржи, эмитент которых соответствует требованиям категории "долговые ценные бумаги без рейтинговой оценки второй (следующая за наивысшей) подкатегории", предусмотренным постановлением № 77
70
16

Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасының ұйымдарының және басқа мемлекеттердің Тізбенің 5-тармағының 13) тармақшасының талаптарына сәйкес келетін мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
70
17
Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесіне ие бағалы қағаздары
100
18
Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар шетелдік ұйымдар шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
100
19
Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар шетел эмитенттерінің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттары
100
20
Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған борыштық бағалы қағаздары
100
21
Лондондық бағалы металдар нарығының қауымдастығы (London bullion market association) қабылдаған және "Лондондық сапалы жеткізілім" ("London good delivery") стандарты ретінде осы қауымдастық құжаттарында белгіленген халықаралық сапа стандарттарына сәйкес келетін тазартылған бағалы металдар және металл депозиттері, оның ішінде Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "АА" кем емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар Қазақстан Республикасының резидент емес банктерінде 12 айдан аспайтын мерзімге салынған металл депозиттері
100
22
Бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың және акционерлері бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары болып табылатын бағалы қағаздар нарығы инфрақұрылымының бөлігі ретіндегі өзге де заңды тұлғалардың акциялары
50
23
Зейнетақы активтері бойынша комиссиялық сыйақылар мен зейнетақы активтерін инвестициялаудан есептелген инвестициялық кіріс бойынша, шарт талаптары бойынша мерзімі өтпеген дебиторлық берешек
100
24
Қордың балансы бойынша активтер сомасының бес пайызынан аспайтын сомадағы, Қордың жылжымайтын мүлік түріндегі негізгі құрал-жабдықтары
100
25

Негосударственные долговые ценные бумаги организаций Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, соответствующие требованиям подпункта 13) пункта 5 Перечня
70
17
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
18
Негосударственные долговые ценные бумаги выпущенные иностранными организациями, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
19
Акции иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100
20
Долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
21
Аффинированные драгоценные металлы, соответствующие международным стандартам качества, принятым Лондонской ассоциацией рынка драгоценных металлов (London bullion market association) и обозначенным в документах данной ассоциации как стандарт "Лондонская качественная поставка" ("London good delivery") и металлические депозиты, в том числе, в банках-нерезидентах Республики Казахстан, обладающих рейтинговой оценкой не ниже "АА" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговой оценкой аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, на срок не более 12 месяцев
100
22
Акции организаторов торгов с ценными бумагами и иных юридических лиц, являющихся частью инфраструктуры рынка ценных бумаг, акционерами которых являются профессиональные участники рынка ценных бумаг
50
23
Дебиторская задолженность по комиссионным вознаграждениям по пенсионным активам и начисленному инвестиционному доходу от инвестирования пенсионных активов, не просроченная по условиям договора
100
24
Основные средства Фонда в виде недвижимого имущества в сумме, не превышающей пяти процентов от суммы активов по балансу Фонда
100
25

Өтімді және басқа активтер (1 - 24-жолдарының сомасы)
Х
26
Баланс бойынша міндеттемелер
Х
27
МКТМ
28
К1 (25-жолы - 26-жолы) /27-жол
Х
Х
29
зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Х
Х
30
Баланс бойынша активтер сомасы
Х
Х
Қордың толық атауы
_____________________________________________________________________
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам) ___ күні __
Бас бухгалтер _____________ күні _____________
Орындаушы _____________ күні _____________
Телефон: ___________
Мөр орны
"К1 коэффициенті мәнінің есебі"
әкімшілік деректер жинауға
арналған нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинақтауға арналған
"К1 коэффициенті мәнінің есебі" нысанын толтыру бойынша
түсіндірме
1. Жалпы ережелер
Осы түсіндірме "К1 коэффициенті мәнінің есебі" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 62-5-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы өтімді активтері, міндеттемелері, меншікті капиталының ең төменгі мөлшері және меншікті капиталының жеткіліктілік нормативі бойынша толтырады.
Қаржы есептілігін жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы деректер көрсетіледі.
5-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы есептеуге арналған, 3 және 4-бағандар деректерінің қосындысы ретінде есептелген сома көрсетіледі.
Реттік нөмірі 28-жолда баланс бойынша өтімді активтер мен міндеттемелер айырмасының меншікті капиталдың ең төменгі мөлшеріне қатынасы ретінде есептелген меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенті көрсетіледі.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары
үшін пруденциялық нормативтердің
тізбесіне, олардың нормативтік
мәндеріне және есептеу әдістемесіне,
сондай-ақ есептілік нысандары мен
ұсыну мерзімдеріне
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Нысан
"К1 коэффициентінің пруденциалдық нормативін есептеу үшін
қосымша мәліметтер"
Есепті кезең: ____ж.__.__.
Нысан индексі: DNP-8PR
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары (бұдан әрі – Қор)
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
(мың теңге)
Белгісінің
Көрсеткіштің атауы
Баланс бойынша сомасы
1
2
3

Итого ликвидные и прочие активы (сумма строк 1 - 24)
Х
26
Обязательства по балансу
Х
27
МРСК
28
К1 (строка 25 - строка 26)/строка 27
Х
Х
29
текущая стоимость пенсионных активов
Х
Х
30
Сумма активов по балансу
Х
Х
Полное наименование Фонда
____________________________________________________________________
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
___________ дата ____________
Главный бухгалтер _____________ дата _____________
Исполнитель _____________ дата _____________
Телефон: ___________
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Расчеты значения коэффициента К1"
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
"Расчеты значения коэффициента К1"
1. Общие положения
Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Расчеты значения коэффициента К1" (далее - Форма).
Форма разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 62-5 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
Форма составляется ежемесячно добровольным накопительным пенсионным и заполняется по ликвидным активам, прочим активам, обязательствам, минимальному размеру собственного капитала и нормативу достаточности собственного капитала на конец отчетного периода.
Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
Форму подписывает первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
В столбце 3 указываются данные на конец последнего календарного дня отчетного периода.
В столбце 5 указывается сумма к расчету на конец последнего календарного дня отчетного периода, рассчитанная как произведение данных, указанных в столбцах 3 и 4.
В строке, порядковый номер 28, указывается коэффициент достаточности собственного капитала, рассчитанный как отношение разницы ликвидных активов и обязательств по балансу к минимальному размеру собственного капитала.
Приложение 2
к Перечню пруденциальных нормативов, их
нормативным значениям, методике расчетов
для добровольных накопительных пенсионных
фондов, а также формам и срокам
представления отчетности
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма
"Дополнительные сведения для расчета
пруденциального норматива коэффициента К1"
Отчетный период: на __.__.____г.
Индекс формы: DNP-8PR
Периодичность сбора информации: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: добровольные накопительные
пенсионные фонды (далее – Фонд)
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления формы: не позднее пятого рабочего дня месяца,
следующего за отчетным месяцем.
(тысяч тенге)
признака
Наименование показателя
Сумма по балансу
1
2
3

8001
Қордың балансы бойынша активтер сомасының бір пайызынан аспайтын кассадағы ақша
8002
Тізбенің 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі ағымдағы шоттардағы Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар елдердің теңгемен және шетел валютасымен ақшасы
8003
орталық депозитарийдегі шоттардағы меншікті ақша;
8004
клирингтік ұйымдағы шоттардағы, Қордың кепілдік берілген, маржалық жарналары болып табылатын меншікті ақша;
8005
Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес ұзақмерзімді және (немесе) қысқамерзімді рейтингі немесе Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар елдердің басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар Қазақстан Республикасының резиденті емес банктердегі ағымдағы шоттарындағы ақша
8006
Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес ұзақмерзімді және (немесе) қысқамерзімді рейтингі немесе Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар елдердің шетел валютасындағы бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында операцияларды жүзеге асыру үшін Қорға банктік қызмет ұсынатын басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар шетелдік ұйымдардағы ағымдағы шоттардағы ақша
8007
Кассадағы және ағымдағы шоттардағы басқа ақша
8008
Лондондық бағалы металдар нарығының қауымдастығы (London bullion market association) қабылдаған және "Лондондық сапалы жеткізілім" ("London good delivery") стандарты ретінде осы қауымдастық құжаттарында белгіленген халықаралық сапа стандарттарына сәйкес келетін тазартылған бағалы металдар және металл депозиттері, оның ішінде Standard & Poor’s агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "АА" кем емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің біреуінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар Қазақстан Республикасының резидент емес банктерінде 12 айдан аспайтын мерзімге салынған металл депозиттері
8009
Зейнетақы активтері бойынша комиссиялық сыйақы және зейнетақы активтерін инвестициялаудан болған, есептелген инвестициялық кіріс бойынша шарт талаптары бойынша мерзімі өтпеген дебиторлық берешек

8001
деньги в кассе, не более одного процента от суммы активов по балансу Фонда
8002
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных подпункте 3) пункта 5 Перечня, в тенге и иностранной валюте стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
8003
собственные деньги на счетах в центральном депозитарии
8004
собственные деньги на счетах в клиринговой организации, являющиеся гарантийными, маржевыми взносами Фонда
8005
деньги на текущих счетах в банках-нерезидентах Республики Казахстан, которые имеют долгосрочный и (или) краткосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств в иностранной валюте стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
8006
деньги на текущих счетах в иностранных организациях, которые имеют долгосрочный и (или) краткосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, предоставляющих банковские услуги Фонду для осуществления операций на организованном рынке ценных бумаг в иностранной валюте стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговую оценку аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
8007
Прочие деньги в кассе и на текущих счетах
8008
Аффинированные драгоценные металлы, соответствующие международным стандартам качества, принятым Лондонской ассоциацией рынка драгоценных металлов (London bullion market association) и обозначенным в документах данной ассоциации как стандарт "Лондонская качественная поставка" ("London good delivery") и металлические депозиты, в том числе, в банках-нерезидентах Республики Казахстан, обладающих рейтинговой оценкой не ниже "АА" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговой оценкой аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, на срок не более 12 месяцев
8009
Дебиторская задолженность по комиссионным вознаграждениям по пенсионным активам и начисленному инвестиционному доходу от инвестирования пенсионных активов, не просроченная по условиям договора

8010
Басқа дебиторлық берешек
8011
Қорға қатысты үлестес тұлғалар болып табылатын заңды тұлғалар шығарған бағалы қағаздар
8012
Қордың ірі акционерлеріне тиесілі Қордың дауыс беретін он және одан да көп акцияларын сенімгерлікпен басқарушылар және осы сенімгерлік басқарушылардың үлестес тұлғалары шығарған бағалы қағаздар
8013
Қорға қатысты үлестес тұлғалар болып табылатын Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар

8010
Прочая дебиторская задолженность
8011
Ценные бумаги, выпущенные юридическими лицами, являющимися аффилиированными лицами по отношению к Фонду
8012
Ценные бумаги, выпущенные доверительными управляющими десятью и более процентами голосующих акций Фонда, принадлежащих крупным акционерам Фонда, и аффилиированными лицами данных доверительных управляющих
8013
Вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, являющихся аффилиированными лицами по отношению к Фонду

8014
Меншігінде тұрған немесе жерді тұрақты пайдаланудағы жер
8015
Меншігінде тұрған үйлер мен ғимараттар
8016
Көлік құралдарын қоспағанда меншігінде тұрған машиналар мен жабдықтар
8017
Басқа да негізгі құрал-жабдықтар
Қордың толық атауы
_____________________________________________________________________
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам) __ күні ___
Бас бухгалтер _____________ күні _____________
Орындаушы _____________ күні _____________
Телефон: ___________
Мөр орны
"К1 коэффициентінің пруденциалдық
нормативін есептеу үшін қосымша
мәліметтер" әкімшілік деректер жинауға
арналған нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинақтауға арналған
"К1 коэффициентінің пруденциалдық нормативін есептеу үшін
қосымша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша
түсіндірме
1. Жалпы ережелер
Осы түсіндірме "К1 коэффициентінің пруденциалдық нормативін есептеу үшін қосымша мәліметтер" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 62-5-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын жасайды.
Қаржы есептілігін жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
Нысанға бірінші басшы (ол болмаған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы деректер көрсетіледі.".
Қазақстан Республикасының қаржы
ұйымдарының қызметін пруденциялық
реттеу мәселелері бойынша өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.04.2018 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

8014
Земля, находящаяся в собственности или на праве постоянного землепользования
8015
Здания и сооружения, находящиеся в собственности
8016
Машины и оборудование, находящиеся в собственности, за исключением транспортных средств
8017
Прочие основные средства
Полное наименование Фонда
_____________________________________________________________________
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_________ дата __________
Главный бухгалтер _____________ дата _____________
Исполнитель _____________ дата _____________
Телефон: ___________
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных "Дополнительные
сведения для расчета пруденциального
норматива коэффициента К1"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Дополнительные сведения для расчета пруденциального норматива коэффициента К1"
1. Общие положения
Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Дополнительные сведения для расчета пруденциального норматива коэффициента К1" (далее - Форма).
Форма разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 62-5 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан".
Форма отчета составляется ежемесячно добровольным накопительным пенсионным фондом
Единица измерения, используемая при расчете пруденциального норматива, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
Форму отчета подписывает первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее), главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
В столбце 3 указываются данные на конец последнего календарного дня отчетного периода.".
Приложение 2
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан по вопросам
пруденциального регулирования деятельности
финансовых организаций, в которые
вносятся изменения и дополнения
Сноска. Приложение утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.04.2018 № 79 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).