Темір ауданының мемлекеттік жалдау үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық әкімдігінің 2014 жылғы 03 ақпандағы № 27 қаулы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 04 наурызда № 3788 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық әкімдігінің 2020 жылғы 17 маусымдағы № 119 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық әкімдігінің 17.06.2020 № 119 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi № 94 "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 тамыздағы № 306 "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес Темір ауданы әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір ауданының әкімінің 16.07.2014 № 193 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
1. Темiр ауданының мемлекеттiк тұрғын үй қорынан жалға берiлетiн үйлерінде үй-жайды пайдаланғаны үшiн ай сайынғы жалдау ақы мөлшерi 1 шаршы метрге жалдау ақысынан есеп айырысудан шығып, қосымшаға сәйкес белгiленсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Б.Ізбасовқа жүктелсiн.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аудан әкімі
Б.Қаниев
Аудан әкімдігінің
2014 жылғы 03 ақпандағы
№ 27 қаулысына
қосымша
Темір ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілген үйлерінде үй-жайды пайдаланғаны үшін белгіленген ай сайынғы жалдау ақы мөлшері
Мемлекеттік жалдау үйлерінде тұрғаны үшін алынатын жалдау ақы есебінде келесі көрсеткіштер қолданылады:
1) 2011 жылы салынған 1 үйдің сметалық құны - 4 034 111 тг
Ц - 2011 жылғы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы
метрінің құны - 70 000 тг
Е - тұрғын үйдің жалпы аумағы - 75 ш.м.
Т - ғимараттың есептік пайдалану мерзімі - 100 жыл
Г - 2011 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға
1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және
ағымдағы жөндеудің шығын сомасы - 40 341 тг
Р - тұрғын үйдің күтіп-ұстауға қажетті төлемдер

Об установлении размера арендной платы в государственных арендных домах Темирского района
Постановление акимата Темирского района Актюбинской области от 03 февраля 2014 года № 27. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 04 марта 2014 года № 3788. Утратило силу постановлением акимата Темирского района Актюбинской области от 17 июня 2020 года № 119
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Темирского района Актюбинской области от 17.06.2020 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 "О жилищных отношениях" и приказа председателя агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года № 306 "Об утверждении методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда" акимат Темирского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления акимата Темирского района Актюбинской области от 16.07.2014 № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить размер ежемесячной арендной платы за пользование жилищем в арендных домах государственного жилищного фонда Темирского района, исходя из расчета арендной платы на 1 квадратный метр, согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Б.Избасова.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района
Б.Каниев
Приложение
к постановлению акимата района
от 03 февраля 2014 года № 27
Размер ежемесячной арендной платы, установленной за пользование
жилищем в арендных домах государственного жилищного фонда Темирского района
При расчете арендной платы, взимаемой за проживание в государственных арендных домах, применяются следующие показатели:
1) сметная стоимость 1 дома,
построенного в 2011 году - 4 034 111 тг
Ц - стоимость строительства 1 квадратного
метра жилья, построенного в 2011 году - 70 000 тг
Е - общая площадь жилья - 75 кв.м
Т - расчетный срок службы зданий - 100 лет
Г - годовая сумма затрат на 1 квадратный метр
жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий
ремонт жилого дома построенного в 2011 году - 40 341 тг
Р - сумма платежей, необходимая
на содержание жилого дома

сомасы (айына 1 шаршы метр үшін теңге) - 3 361,75 тг
А - үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері
(айына 1 шаршы метр үшін теңге) - 103,1 тг
Есептеу формуласы:
2011 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г/12/Е
Р=40 341 /12/75=44,8
А=Ц/Т/12+Р
А=70 000/100/12+44,8=103, 1 теңге
2) 2012 жылы салынған 1 үйдің сметалық құны - 5 100 000 тг
Ц - 2012 жылғы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы
метрінің құны - 70 000 тг
Е - тұрғын үйдің жалпы аумағы - 75 ш.м.
Т - ғимараттың есептік пайдалану мерзімі - 100 жыл
Г - 2012 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға
1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және
ағымдағы жөндеудің шығын сомасы - 51 000 тг
Р - тұрғын үйдің күтіп-ұстауға қажетті төлемдер
сомасы (айына 1 шаршы метр үшін теңге) - 4 250 тг
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері
(айына 1 шаршы метр үшін теңге) - 115 тг
Есептеу формуласы:
2012 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г/12/Е
Р=5 1000/12/75=56,7
А=Ц/Т/12+Р
А=70 000/100/12+56,7=115 теңге
3) 2013 жылы салынған 1 үйдің сметалық құны - 5 200 000 тг
Ц - 2013 жылғы салынған тұрғын үйдің 1 шаршы
метрінің құны - 70 000 тг
Е - тұрғын үйдің жалпы аумағы - 75 ш.м.
Т - ғимараттың есептік пайдалану мерзімі - 100 жыл
Г - 2013 жылы салынған тұрғын үйдің бір жылға
1 шаршы метрін пайдаланудың, күрделі және ағымдағы
жөндеудің шығын сомасы - 52 000 тг
Р - тұрғын үйдің күтіп-ұстауға қажетті төлемдер
сомасы (айына 1 шаршы метр үшін теңге) - 4 333 тг
А – үй-жайды пайдаланғаны үшін жалдау ақы мөлшері
(айына 1 шаршы метр үшін теңге) - 116, 13 тг
Есептеу формуласы:
2013 жылы салынған жалға берілетін үйлер үшін:
Р=Г/12/Е
Р=5 2000/12/75=57,8
А=Ц/Т/12+Р
А=70 000/100/12+57,8=116 теңге 13 тиын

(в тенге за 1 квадратный метр в месяц) - 3 361,75 тг
А - размер арендной платы за пользование жилищем
(в тенге за 1 квадратный метр в месяц) - 103,1 тг
Формула расчета:
Для арендных домов, построенных в 2011 году:
Р=Г:12: Е
Р=40 341:12:75=44,8 тг.
А=Ц:Т:12+Р
А=70000:100:12+44,8=103,1 тенге
2) сметная стоимость 1 дома,
построенного в 2012 году - 5 100 000 тг
Ц - стоимость строительства 1 квадратного
метра жилья, построенного в 2012 году - 70 000 тг
Е - общая площадь жилья - 75 кв.м
Т - расчетный срок службы зданий - 100 лет
Г - годовая сумма затрат на 1 квадратный метр
жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий
ремонт жилого дома, построенного в 2012 году - 51 000 тг
Р - сумма платежей, необходимая
на содержание жилого дома
(в тенге за 1 квадратный метр в месяц) - 4 250 тг
А - размер арендной платы за пользование жилищем
(в тенге за 1 квадратный метр в месяц) - 115 тг
Формула расчета:
Для арендных домов, построенных в 2012 году:
Р=Г:12: Е
Р=5 1000:12:75=56,7 тг.
А=Ц:Т:12+Р
А=70000:100:12+56,7=115 тенге
3) сметная стоимость 1 дома,
построенного в 2013 году - 5 200 000 тг
Ц - стоимость строительства 1 квадратного
метра жилья, построенного в 2013 году - 70 000 тг
Е - общая площадь жилья - 75 кв.м
Т - расчетный срок службы зданий - 100 лет
Г- годовая сумма затрат на 1 квадратный метр
жилья на эксплуатацию, капитальный и текущий
ремонт жилого дома, построенного в 2013 году - 52 000 тг
Р - сумма платежей, необходимая на содержание
жилого дома (в тенге за 1 квадратный метр в месяц) - 4 333 тг
А - размер арендной платы за пользование жилищем
(в тенге за 1 квадратный метр в месяц) - 166,13 тг
Формула расчета:
Для арендных домов, построенных в 2013 году:
Р=Г:12: Е
Р=5 2000:12:75=57,8 тг.
А=Ц:Т:12+Р
А=70000:100:12+57,8=116,13 тенге