Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Баянауыл ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 30 сәуірдегі № 165/32 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 05 мамырда № 3789 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 шілдедегі N 27/05 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 20.07.2016 N 27/05 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11, 16-баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына сәйкес мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету мақсатында Баянауыл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Қосымша берілген әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Баянауыл ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары бекітілсін.
2. Шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік–экономикалық даму мәселелері жоспар мен бюджет және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа еңгізіледі.
Сессия төрағасы Е. Досов
Аудандық мәслихаттың хатшысы Т. Қасен
Бекітілді
Баянауыл аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 30 сәуірдегі
№ 165/32 шешімімен
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің
және Баянауыл ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары
1. Осы Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылдың 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамардағы № 504 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларына (бұдан әрі – Үлгілік қағидалар) бекіту туралы" сәйкес әзірленген және әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Баянаульского района
Решение маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 30 апреля 2014 года № 165/32. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 05 мая 2014 года № 3789. Утратило силу решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 20 июля 2016 года N 27/05
Сноска. Утратило силу решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 20.07.2016 N 27/05.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, статьями 11, 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" в целях оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, маслихат Баянаульского района РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Баянаульского района.
2. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития, планирования, бюджета и социальной политики.
3. Настоящее решение вводится в действие по истичении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Е. Досов
Секретарь районного маслихата Т. Касен
Утверждены
решением Баянаульского
районного маслихата
от 30 апреля 2014 года № 165/32
Правила оказания социальной помощи, установления
размеров и определения перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан Баянаульского района
1. Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее – Типовые правила) и определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан.

1. Жалпы ережелер
2. Осы Қағидаларда қолданылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) атаулы күндер – жалпы халықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
2) арнайы комиссия – өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Баянауыл ауданы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) ең төмен күнкөріс деңгейі – Павлодар облысының, статистикалық органдар есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
4) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
5) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
6) орталық атқарушы орган – халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ететін мемлекеттік орган;
7) өмірлік қиын жағдай – азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол оны өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
8) уәкілетті орган – жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын, әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын "Баянауыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік;
9) уәкілетті ұйым – "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталығы" (бұдан әрі - МЗТО) Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның Павлодар облысының зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы филиалының Баянауыл аудандық бөлімшесі;
10) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін Баянауыл ауданының ауыл және ауылдық округ әкімдерінің шешімімен құрылатын комиссия;
11) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері;
12) шартты ақшалай көмек (бұдан әрі - ШАК) – отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарт талаптары бойынша жан басына шаққандағы орташа айлық табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан төмен жеке тұлғаларға немесе отбасыларға мемлекет беретін ақшалай нысандағы төлем;
13) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты- ақшалай көмек тағайындау үшін отбасы атынан әрекет ететін еңбекке қабілетті жеке тұлға мен уәкілетті орган арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 03.07.2015 N 280/46 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

1. Общие положения
2. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) памятные даты - события, имеющие общенародное историческое, духовное, культурное значение, и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима Баянаульского района по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) прожиточный минимум - необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики по Павлодарской области;
4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
6) центральный исполнительный орган – государственный орган, обеспечивающий реализацию государственной политики в сфере социальной защиты населения;
7) трудная жизненная ситуация - ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
8) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Баянаульского района" финансируемый за счет местного бюджета, осуществляющий оказание социальной помощи;
9) уполномоченная организация – Баянаульское районное отделение Павлодарского областного филиала государственного центра по выплате пенсий – Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее – ГЦВП);
10) участковая комиссия - комиссия, создаваемая решением акимов сел, сельских округов Баянаульского района для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью, и подготовки заключений;
11) предельный размер - утвержденный максимальный размер социальной помощи;
12) обусловленная денежная помощь (далее - ОДП) – выплата в денежной форме, предоставляемая государством физическим лицам или семьям с месячным среднедушевым доходом ниже 60 процентов от величины прожиточного минимума на условиях социального контракта активизации семьи;
13) социальный контракт активизации семьи – соглашение между трудоспособным физическим лицом, выступающим от имени семьи для назначения обусловленной денежной помощи, и уполномоченным органом, определяющее права и обязанности сторон.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 03.07.2015 N 280/46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).

3. Осы қағидалардың мақсаттары үшін әлеуметтік көмек ретінде уәкілітті органмен мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек түсініледі.
4. "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабында және Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектердің әлеуметтік қорғауы туралы" Заңының 16-бабында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.
5. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын, жартыжылдықта бір рет) көрсетіледі.
6. Жекеленіп алынған санаттағы алушыларға әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы және мерекелік күндердің тізбесі Баянауыл ауданы әкімдігінің ұсынымы бойынша белгіленді:
1) атаулы күндер:
1 қазан - Халықаралық қарттар күні;
қазанның екінші жексенбісі – Қазақстан Республикасы мүгедектерінің күні;
2) мереке күндері:
9 мамыр - Жеңіс күні;
8 наурыз - Халықаралық әйелдер күні;
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 23.10.2014 N 214/39 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Учаскелік жәнеи арнайы комиссиялар өз қызметін Павлодар облысы әкімдігі бекітетін ережелердің негізінде жүзеге асырады.
Арнайы және учаскелік комиссиялар туралы үлгілік ережелерді орталық атқарушы орган бекітеді.
2. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін айқындау
және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
8. Алушылар санатының тізбесін, әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлерін, табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдерін осы қағидалардың қосымшасына сәйкес Баянауыл ауданының әкімдігі белгілейді және Баянауыл ауданы мәслихатының шешімімен бекітіледі.
Бұл ретте азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздемелер;
2) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру не әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы;
3) Баянауыл ауданы мәслихаты ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгілейтін шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы.
Азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу және адамның (отбасының) материалдық-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізу үшін негіздемелердің түпкілікті тізбесін Баянауыл ауданының мәслихаты бекітеді.
Арнайы комиссиялар әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарған кезде Баянауыл ауданының мәслихаты бекіткен азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздемелер тізбесін басшылыққа алады.

3. В настоящих Правилах под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая уполномоченным органом в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.
4. Лицам, указанным в статье 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и в статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.
5. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально и один раз в полугодие).
6. Перечень памятных дат и праздничных дней, для оказания социальной помощи:
1) памятные даты:
1 октября - Международный день пожилых людей;
Второе воскресенье октября – День инвалидов Республики Казахстан.
2) Праздничные дни:
9 мая - День Победы;
8 марта - Международный женский день.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 23.10.2014 N 214/39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
7. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положений, утверждаемых акиматом Павлодарской области.
Типовые положения о специальных и участковых комиссиях утверждаются центральным исполнительным органом.
2. Порядок определения перечня категорий получателей
социальной помощи и установления размеров социальной помощи
8. Перечень категорий получателей, предельные размеры социальной помощи, сроки обращения за социальной помощью при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара, устанавливаются акиматом Баянаульского района и утверждаются решением маслихата Баянаульского района согласно приложению к настоящим Правилам. При этом основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:
1) основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара либо наличие социально значимого заболевания;
3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, установленного маслихатом Баянаульского района в кратком отношении к прожиточному минимуму.
Окончательный перечень оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся и проведения обследований материально-бытового положения лица (семьи) утверждается маслихатом Баянаульского района.
Специальные комиссии при вынесении заключения о необходимости оказания социальной помощи руководствуются утвержденным маслихатом Баянаульского района перечнем оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся.

9. Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшері Павлодар облысы әкімдігінің келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді.
10. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді.
3. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
11. Атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек алушылардан өтініштер талап етілмей МЗТО не өзге де ұйымдардың ұсынымы бойынша Баянауыл ауданы әкімдігі бекітетін тізім бойынша көрсетіледі.
12. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округінің әкіміне өтінішке қоса мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжатты;
3) Үлгілік қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес адамның (отбасының) құрамы туралы мәліметтерді;
4) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтерді;
5) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын актіні және/немесе құжатты;
6) екінші деңгейдегі банктегі немесе бантік операцияларының жеке түрлерін жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарындағы жеке шот нөмірін ұсынады.
13. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
14. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш келіп түскен кезде уәкілетті орган немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкімі бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.
15. Учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіге тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша Үлгілік қағидаларға 2, 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы учаскелік комиссияның қорытындысын дайындайды және оларды уәкілетті органға немесе ауыл, ауылдық округ әкіміне жібереді.
Баянауыл ауданының кент, ауыл, ауылдық округ әкімі учаскелік комиссияның актісі мен қорытындысын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды қоса беріліп құжаттармен уәкілетті органға жібереді.
16. Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда, уәкілетті орган әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.

9. К памятным датам и праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с акиматом Павлодарской области.
10. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.
3. Порядок оказания социальной помощи
11. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается по списку, утверждаемому акиматом Баянаульского района по представлению ГЦВП либо иных организаций без истребования заявлений от получателей.
12. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа Баянаульского района представляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
3) сведения о составе лица (семьи) согласно приложению 1 к Типовым правилам;
4) сведения о доходах лица (членов семьи);
5) акт и (или) документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации.
6) номер лицевого счета в банках второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций;
13. Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
14. При поступлении заявления на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации уполномоченный орган или аким поселка, села, сельского округа Баянаульского района в течение одного рабочего дня направляют документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).
15. Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляет акт обследования о материальном положении лица (семьи) в связи с наступлением трудной жизненной ситуации, подготавливает заключение участковой комиссии о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи по формам согласно приложениям 2, 3 к Типовым правилам и направляет их в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа Баянаульского района.
Аким поселка, села, сельского округа Баянаульского района в течение двух рабочих дней со дня получения акта и заключения участковой комиссии направляет их с приложенными документами в уполномоченный орган.
16. В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи, уполномоченный орган запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.

17. Өтініш берушінің қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда уәкілетті орган тиісті мәліметтерді қамтитын өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.
18. Уәкілетті орган учаскелік комиссиядан немесе ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияның қарауына ұсынады.
19. Арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді.
20. Уәкілетті орган өтініш берушінің әлеуметтік көмек алуға қажетті құжаттарын тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындысының негізінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Осы қағидалардың 16 және 17 тармақтарында көрсетілген жағдайларда уәкілетті орган өтініш берушіден немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкімінен құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
21. Уәкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда – негіздемесін көрсете отырып) өтініш берушіні жазбаша хабардар етеді.
21-1. ШАК еңбекке қабілетті отбасы мүшелерінің (адамның) жұмыспен қамтуға және қажет болған жағдайда, еңбекке қабілеттілерін қоса алғанда, отбасы мүшелерінің (адамның) әлеуметтік бейімделуден өтуі шартымен отбасына (адамға) беріледі.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын және ШАК толенетін кезенде атаулы әлеуметтік көмек төлеу тоқтатылады.
Отбасының кұрамы өзгерген жағдайда, ШАК мөлшері көрсетілген мәнжайлар орын алған кезден бастап, бірақ оны тағайындаған кезден кейін ғана қайта есептеледі.
ШАК тағайндалатын тұлғалардың азық түлік қоржынынан аспайтын жан басына шаққанда орташа табысы болуы.
Ескерту. Шешім 21-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 03.07.2015 N 280/46 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
22. Белгіленген негіздемелердің біреуі бойынша әлеуметтік көмек күнтізбелік бір жыл ішінде қайта көрсетілмейді.

17. В случае невозможности представления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, уполномоченный орган принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
18. Уполномоченный орган в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии или акима поселка, села, сельского округа Баянаульского района производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии.
19. Специальная комиссия в течение двух рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
20. Уполномоченный орган в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи.
В случаях, указанных в пунктах 16 и 17 настоящих Правил, уполномоченный орган принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от заявителя или акима поселка, села, сельского округа Баянаульского района.
21. Уполномоченный орган письменно уведомляет заявителя о принятом решении (в случае отказа - с указанием основания) в течение трех рабочих дней со дня принятия решения.
21-1. ОДП предоставляется семьи (лицу) при условии участия трудоспособных членов семьи (лица) в государственных мерах содействия занятости и прохождения в случае необходимости, социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных.
На период действия социального контракта активизации семьи и выплаты ОДП приостанавливается выплата адресной социальной помощи.
Размер ОДП пересчитывается в случае изменения состава семьи с момента наступления указанных обстоятельств, но не ранее момента ее назначения.
Для лиц получающих ОДП наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, в размере продовольственной корзины.
Сноска. Решение дополнено пунктом 21-1 в соответствии с решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 03.07.2015 N 280/46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
22. По одному из установленных оснований социальная помощь в течение одного календарного года повторно не оказывается.

23. Әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту:
1) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
2) өтініш беруші адамның, оның отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізуден бас тартқан, жалтарған;
3) адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы әлеуметтік көмек көрсету үшін облыс бойынша белгілеген шектен артқан жағдайларда жүзеге асырылады.
24. Әлеуметтік көмек ұсынуға шығыстарды қаржыландыру ауданның бюджетінде көзделген ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
24-1. Отбасының әрбір мүшесіне (адамға) арналған ШАК мөлшері отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы мен облыстарда (республикалық маңызы бар қалада, астанада) белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Бұл ретте, жан басына шаққандағы табысы кедейлік шегінен төмен отбасына (адамға) ШАК толеу мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
отбасының жан басына шаққандағы табысы мен облыстарда (республикалық маңызы бар қалада, астанада) белгіленген кедейлік шегінің арасындағы айырма және облыстарда (республикалық маңызы бар қалада, астанада) белгіленген кедейлік шегі мен ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырмасы ретінде төленеді.
Жан басына шаққандағы орташа табыс ШАК тағайындауға жүгінген айдың алдындағы 3 айда алынған жиынтық табысты отбасы мүшелерінің санына және үш айға бөлу арқылы есептеледі және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын мерзім ішінде қайта қаралмайды.
Отбасының кұрамы өзгерген жағдайда, ШАК мөлшері көрсетілген мәнжайлар орын алған кезден бастап, бірақ оны тағайындаған кезден кейін ғана қайта есептеледі.
ШАК отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын мерзімге беріледі және үміткердің өтініші бойынша ай сайын немесе үш ай үшін бір мезгілде төленеді.
ШАК-тың біржолғы сомасы бұрынғы қарыздарды өтеуге, тұратын жылжымайтын мүлік сатып алуға, сондай-ақ сауда саласындағы қызметтерді жүзеге асыруға арналған шығындардан басқа, әлеуметтік келісімшарт бойынша міндеттерді орындауға байланысты іс-шараларға ғана, оның ішінде жеке қосалқы шаруашылықты дамытуға (үй малын, құсын және т.б. сатып алу), жеке кәсіпкерлік қызметті ұйымдастыруға қолданылуға тиіс.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты алты айға, бірақ отбасы мүшелерінің әлеуметтік бейімделуін ұзарту қажет болған және (немесе) отбасының еңбекке қабілетті мүшелері кәсіптік оқуын аяқтамаған және (немесе) жастар практикасынан өткен және (немесе) әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыспен қамтылған жағдайда бір жылдан асырмай алты айға ұзарту мүмкідігімен жасалады.
Отбасының белсенділігін арттыру әлеуметтік келісімшарты ұзартылған жағдайда, ШАК мөлшері қайта қарастырылмайды.

23. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи) установленной по области величины прожиточного минимума.
24. Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом Баянаульского района на текущий финансовый год.
24-1. Размер ОДП на каждого члена семьи (лица) определяется как разница между среднедушевым доходом семьи (лица) и 60 процентами от величины прожиточного минимума, установленной в областях (городе республиканского значения, столице).
При этом выплата ОДП семье (лицу), имеющей среднедушевой доход ниже черты бедности, осуществляется в следующем порядке:
разница между среднедушевым доходом семьи и чертой бедности, установленной в областях (городе республиканского значения, столице) и разница между чертой бедности, установленной в областях (городе республиканского значения, столице), и 60 процентами от прожиточного минимума.
Среднедушевой доход исчисляется путем деления совокупного дохода, полученного за 3 месяца, предшествующих месяцу обращения за назначением ОДП, на число членов семьи и на три месяца и не пересматривается в течение срока действия социального контракта активизации семьи.
Размер ОДП перечитывается в случае изменения состава семьи с момента наступления указанных обстоятельств, но не ранее момента ее назначения.
ОДП предоставляется на срок действия социального контракта активизации семьи и выплачивается ежемесячно или единовременно за три месяца по заявлению претендента.
Единовременная сумма ОДП должна быть использована исключительно на мероприятия, связанные с выполнением обязанностей по социальному контракту, в том числе на развитие личного подсобного хозяйства (покупка домашнего скота, птицы и другое), организацию индивидуальной предпринимательской деятельности, кроме затрат на погашение предыдущих займов, приобретения жилой недвижимости, а также осуществление деятельности в сфере торговли.
Социальный контракт активизации семьи заключается на шесть месяцев с возможностью пролонгации еще на шесть месяцев, но не более одного года при условии необходимости продления социальной адаптации членов семьи, и (или) не завершения трудоспособными членами семьи профессионального обучения и (или) прохождения молодежной практики и (или) занятости в социальных рабочих местах.
При пролонгации социального контракта активизации семьи размер социальной помощи на основе социального контракта не пересматривается.

Ескерту. Шешім 24-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 03.07.2015 N 280/46 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті
тоқтату және қайтару үшін негіздемелер
25. Әлеуметтік көмек осындай жағдайларда тоқтатылады:
1) алушы қайтыс болған;
2) алушы Баянауыл ауданының шегінен тыс тұрақты тұруға кеткен;
3) алушыны мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге тұруға жіберген;
4) алушы ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған жағдайларда тоқтатылады;
5) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының және әлеуметтік келісімшартының міндеттемелерін орындамау және (немесе) бұзу.
Әлеуметтік көмекті төлеу көрсетілген жағдаяттар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
Ескерту. 25-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 03.07.2015 N 280/46 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
26. Артық төленген сомалар ерікті немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзгеше тәртіппен қайтаруға жатады.
5. Қорытынды ереже
27. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды уәкілетті орган "Е-собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.
Баянауыл ауданында әлеуметтік
көмек көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің және
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың Қағидаларына
қосымша
Алушылар санатының тізбесі мен
әлеуметтік көмектің шекті мөлшері
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 23.04.2015 N 263/45 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Мынадай санаттағы азаматтардың әлеуметтік көмек алуға құқығы бар:
1) Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі – ҰОС) қатысушылары мен мүгедектері;
2) Жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан ҰОС қатысушыларға теңестірілген адамдар атап айтқанда:
басқа мемлекеттердің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушылар, атап айтқанда, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы (бұдан әрі – Кеңестік СРО) үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан – Совет Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы Кеңестік СРО Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілер; ұрыс қимылдары жүріп жатқан осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері;
бұрынғы Кеңестік СРО–ның аумағынан Ауғанстанға жауынгерлік тапсырмаларды орындау үшін ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшілері; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яғни ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы Кеңестік СРО–ның ордендерімен және медальдерімен наградталған жұмысшылар мен қызметшілер;

Сноска. Решение дополнено пунктом 24-1 в соответствии с решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 03.07.2015 N 280/46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
4. Основания для прекращения и возврата
предоставляемой социальной помощи
25. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы Баянаульского района;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем;
5) расторжения и (или) невыполнения обязательств по социальному контракту активизации семьи и социальному контракту.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
Сноска. Пункт 25 с изменениями, внесенными решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 03.07.2015 N 280/46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
26. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном или ином установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
5. Заключительное положение
27. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполноченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной сиситемы "Е-Собес".
Приложение
к правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров и
определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан в
Баянаульском районе
Перечень категорий получателей и
предельный размер социальной помощи
Сноска. Приложение - в редакции решения маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 23.04.2015 N 263/45 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Социальная помощь предоставляется гражданам из числа следующих категорий:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее – ВОВ);
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
участники боевых действий на территории других государств, а именно,
военнослужащие Советской Армии, Военно–Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее – Союза ССР), (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочие и служащие, обслуживавшие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий;

1986 – 1987 жылдары Чернобыль атомдық электростанциясындағы (бұдан әрі – Чернобыль АЭС) апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай–ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдар;
3) ҰОС мүгедектеріне берілетін жеңілдіктер мен әлеуметтік көмектерге теңестірілгендерге, атап айтқанда:
бұрынғы Кеңестік СРО–ғын қорғау кезінде, әскери қызметтің өзге де міндеттерін басқа уақытта орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты сондай–ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргізілген мемлекеттерде әскери міндетін өтеу кезінде ауруға шалдығуы садарынан мүгедек болған әскери қызметшілер;
әскери міндетін орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан, яғни майданда болуына немесе ұрыс қимылдары жүргізілген мемлекеттерде әскери міндетін орындауына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы Кеңестік СРО–ның мемлекеттік қауіпсіздік органдарының және ішкі істер органдарының басшы және қатардағы құрамындағы адамдар;
Чернобыль АЭС – індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдар, сондай-ақ ата–анасының бірінің радиациялық сәуле алуы себебінен генетикалық жағынан мүгедек болып қалған олардың балалары;
4) Жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша ҰОС қатысушыларына теңестірілген тұлғалар, атап айтқанда;
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі ұрыс қимылдары кезеңінде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар – ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасы;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай–ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдері (күйеулері);
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдар, сондай – ақ 1988 - 1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-існдегі апаттың зардабтарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аудартқан (өз еркімен көшкен) адамдар қоныс аудартқан күні анасының құрсағындағы балаларды қоса алғанда;
бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасы;

лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее – Чернобыльская АЭС) в 1986 – 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;
3) лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам ВОВ, а именно:
военнослужащие, ставшим инвалидам вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;
лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия;
лица, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей;
4) другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам, а именно:
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия;
жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним, инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак;
лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988 – 1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;

5) 1941 жылдың 22 маусымының 1945 жылдың 9 мамыр аралығында кемінде алты ай еңбек еткендерге (әскери борышын өтегендерге) бірақ ҰОС кезінде тылдағы ерен еңбегі және мінсіз әскери қызметін атқарған үшін орден және медальдармен наградталмағандарға тұлғалар;
6) зейнетақының, жәрдемақының ең төменгі мөлшерін алатын немесе зейнетақының, жәрдемақының ең төменгі мөлшерінен төмен алатын, зейнеткерлік жасқа жеткен азаматтар, атап айтқанда, 80 жастағы және жасы үлкен зейнеткерлер;
7) мүгедектерге, оның ішінде:
18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
1, 2 топтағы мүгедектерге;
сал ауруымен ауыратын мүгедек балалары бар отбасыларға;
8) аз қамтамасыз етілген азаматтар, оның ішінде:
жан басына шаққанда өмір сүру деңгейі төмен кірісі бар отбасыларынан аудандық ауруханаға жүктілігі жөнінде уақытында есепке тұрған жүкті әйелдерге;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғандар;
өмірлік қиын жағдайына тап болған азаматтар, атап айтқанда 1 айдан аса ұзаққа созылған сырқат, өрт немесе табиғи апат;
атаулы әлеуметтік мемлекеттік жәрдемақы алатын және 18 жасқа дейінгі балалары бар мемлекеттік жәрдемақы алатындар санынан кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар, аз қамтамасыз етілген, көп балалы аналар;
аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан және ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жетім балалар;
9) әлеуметтік маңызды аурулармен ауратын азаматтар, оның ішінде:
онкологиялық ауруға шалдыққан тұлғалар;
туберкулез ауруына шалдыққан тұлғалар.
2. Уәкілетті орган табысты есепке алмай көрсетеді:
1) атаулы күндер мен мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмек:
9 мамыр – Жеңіс күніне орай:
осы Тізбенің 1–тармағының 1), 2), 3), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін – уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
8 наурыз – Халықаралық әйелдер күніне орай:
осы Тізбенің 1–тармағы 8) тармақшасының төртінші абзацындағы көрсетілген санаты үшiн - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
1 қазан – Халықаралық қарттар күніне орай:
осы Тізбенің 1–тармағы 6) тармақшасында көрсетілген санаты үшiн, кент, ауылдық округ әкімдерімен келісілген тізімі негізінде;
қазанның екінші жексенбісі – Қазақстан Республикасы мүгедектер күніне орай:
осы Тізбенің 1–тармағы 7) тармақшасында көрсетілген санаты үшiн кент, ауылдық округ әкімдерімен келісілген тізімі негізінде;
2) біржолғы әлеуметтік көмек:
осы Тізбенің 1–тармағы 7) тармақшасының үшінші абзацтарындағы көрсетілген санаттарына сауықтыру үшін дәрігерлік консультативтік комиссияның қортындысы, мүгедектігі жөнінде анықтама, жеке өтініші негізінде 7 АЕК;
осы Тізбенің 1–тармағы 8) тармақшасының үшінші абзацындағы көрсетілген санаты үшін 10 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек – бас бостандығынан айыру орындарынан босату туралы анықтамасының көшірмесі, жеке өтініші негізінде;
осы Тізбенің 1–тармағы 8) тармақшасының төртінші абзацындағы көрсетілген санаты үшін 30 АЕК – тен 100 АЕК – ке дейінгі мөлшерінде әлеуметтік көмек, Үлгілік қағидалардың 1–қосымшасына сәйкес адамның (отбасының) құрамы туралы мәліметтерді, өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын актіні және (немесе) құжаты және жеке өтініші негізінде;

5) лица, проработавшие (прослужившие) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ;
6) граждане достигшие пенсионного возраста, получающие минимальный размер пенсии, пособия или ниже минимального размера пенсии, пособия, а именно, пенсионеры 80 лет и старше;
7) инвалиды, а именно:
дети-инвалиды до 18 лет;
инвалиды 1, 2 группы;
семьи имеющие детей–инвалидов больных детским церебральным параличем;
8) малообеспеченные граждане, а именно:
беременные женщины со сроком беременности до 12 недель, своевременно обратившимся в районную больницу для постановки на учет по беременности;
лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию, а именно длительная болезнь более 1 месяца, пожар или стихийное бедствие;
многодетные матери, имеющие четырех и более несовершеннолетних детей из числа получателей государственной адресной социальной помощи и государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет;
студенты из малообеспеченных семей и дети–сироты, оставшиеся без попечения родителей;
9) граждане, имеющие социально значимые заболевания, а именно:
лица, страдающие онкологическим заболеванием;
лица, страдающие туберкулезным заболеванием;
2. Уполномоченный орган оказывает без учета дохода:
1) единовременную социальную помощь к памятным датам и праздничным дням:
к 9 Мая – Дню Победы:
для категории, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 настоящего Перечня – на основании списка уполномоченной организаций;
к 8 марта – Международному женскому дню:
для категории, указанной в абзаце пятом в подпункте 8) пункта 1 настоящего Перечня – на основании списка уполномоченного органа;
к 1 октября – Международному дню пожилых людей:
для категории, указанных в подпункте 6) пункта 1 настоящего Перечня – на основании списка, согласованного с акимами поселковых и сельских округов;
ко второму воскресению октября – Дню инвалидов Республики Казахстан:
для категории, указанных в подпункте 7) пункта 1 настоящего Перечня - на основании списка, согласованного с акимами поселковых и сельских округов;
2) единовременную социальную помощи:
для категории, указанных в абзаце третьем подпункта 7) пункта 1 настоящего Перечня (на оздоровление) на основании заявления, справки об инвалидности, заключения врачебной консультативной комиссии в размере 7 – МРП;
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 8) пункта 1 настоящего Перечня социальная помощь на основании заявления, справки об освобождении в размере 10 – МРП;
для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 8) пункта 1 настоящего Перечня социальная помощь на основании заявления при пожаре или стихийном бедствии (по решению специальной комиссии) в размере от 30 МРП до 100 МРП;

осы Тізбенің 1–тармағы 9) тармақшасының екінші абзацындағы көрсетілген санаты үшін әлеуметтік көмек 10 АЕК мөлшерінде, Павлодар облысы онкологиялық диспансерінде есепте тұрғаны туралы анықтама, жеке өтініші негізінде;
осы Тізбенің 1–тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында жол шығындарының ақысын төлеуге Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, еңбек ардагерлеріне, Ауған соғысына қатысушыларға және Чернобыль АЭС зардабын жоюға қатысқандарға (Астана қаласына баруға Екібастұз қаласындағы теміржол вокзалына дейін және қайра қайту жол шығынын өтеуге) Қазақстан Республикасы аумағында жылына бір рет госпитальға барғандағы нақты жол құнын растайтын құжаттар және жеке өтініші негізінде;
осы Тізбенің 1–тармағы 1) тармақшасында көрсетілген санаты үшін үй жөндеу үшін 1 000 000 теңге мөлшерінде;
3) тоқсан сайын көрсетілетін әлеуметтік көмек:
осы Тізбенің 1–тармағы 1) тармақшасында көрсетілген санаты үшін 2 АЕК мөлшерінде облыс орталығына барып қайту жол ақысын қайтару – уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
осы Тізбенің 1–тармағы 4) тармақшасының үшінші, төртінші және бесінші абзацтарындағы, көрсетілген санаттары үшін тұрғын үй коммуналдық қызметінің шығындарын өтеу 6 АЕК мөлшерінде – уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
осы Тізбенің 1–тармағы 2) тармақшасының екінші, үшінші абзацтарындағы көрсетілген санаты үшін сауықтыруға 2 АЕК мөлшерінде – уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
4) ай сайын көрсетілетін әлеуметтік көмек:
осы Тізбенің 1–тармағы 1) тармақшасында көрсетілген санаты үшін дәрі–дәрмек сатып алуға 2 АЕК мөлшерінде – уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
осы Тізбенің 1–тармағы 1) тармақшасында көрсетілген санаты үшін тұрғын үй коммуналдық қызметінің шығындарын өтеуге 5 АЕК мөлшерінде – уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
осы Тізбенің 1–тармағы 2) тармақшасының екінші абзацындағы, 3) тармақшасының екінші, төртінші абзацтарындағы көрсетілген санаты үшін 2 АЕК мөлшерінде уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
осы Тізбенің 1–тармағы 7) тармақшасының төртінші абзацындағы көрсетілген санаты үшін 1 АЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек уәкілетті ұйымның тізімі негізінде және мүгедектігі жөнінде анықтама;
осы Тізбенің 1–тармағы 8) тармақшасының алтыншы абзацындағы көрсетілген санаты үшін 15235 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек – жатақханасына, тамағына және жол ақысына төлеуге студентпен жоғары оқу орнының басшысымен және Баянауыл ауданының әкімімен қол қойылған үш жақты келісім–шарты негізінде;

для категории, указанной в абзаце втором подпункта 9) пункта 1 настоящего Перечня на основании заявления, справки областного онкологического диспансера подтверждающая болезнь в размере 10 – МРП;
для категории, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 1 настоящего Перечня на возмещение затрат за проезд в размере фактических затрат для экскурсии в город Астану а также в госпитали в пределах Республики Казахстан ветеранов ВОВ, ветеранов труда участников Афганской войны и участников Чернобыльской АЭС;
для категории, указанных в подпункте 1 пункта 1 настоящего Перечня на ремонт дома в размере 1 000 000 тенге;
3) ежеквартальную социальную помощь:
для категории, указанных в подпункте 1) пункта 1 настоящего Перечня в размере 2 МРП оплата проезда до областного центра и обратно – на основании списка уполномоченной организации;
для категории указанных в абзацах третьем, четвертом, пятом подпункта 4) пункта 1 настоящего Перечня, на возмещение жилищно–коммунальных услуг, в размере 6 – МРП, – на основании списка, предоставляемой уполномоченной организацией;
для категории, указанных в абзацах втором, третьем подпункта 2) пункта 1 настоящего Перечня (на оздоровление) в размере 2 МРП – на основании списка, предоставляемой уполномоченной организацией;
4) ежемесячную социальную помощь:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1 настоящего Перечня, на приобретение лекарственных средств в размере 2 МРП – на основании списка, предоставляемой уполномоченной организацией;
для категории указанных в подпункте 1) пункта 1 настоящего Перечня, на возмещение жилищно – коммунальных услуг, в размере 5 МРП – на основании списка, предоставляемой уполномоченной организацией;
для категории, указанных в абзаце втором подпункта 2), в абзаце втором, четвертом подпункта 3) пункта 1 настоящего Перечня на возмещение жилищно–коммунальных услуг, в размере 2 МРП – на основании списка, предоставляемой уполномоченной организацией;
для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 7) пункта 1 настоящего Перечня, социальная помощь в размере 1 МРП – на основании списка, предоставляемой уполномоченной организацией и справки об инвалидности;
для категории, указанных в абзаце шестом в подпункте 8) пункта 1 настоящего Перечня, в период обучения в высшем учебном заведении на проживание, питание и проезд к месту жительства на основании заявления, трехстороннего договора на оказание образовательных услуг, подписанного акимом Баянаульского района, руководителем высшего учебного заведения и студентом в размере 15235 тенге;

осы Тізбенің 1–тармағы 9) тармақшасының үшінші абзацындағы көрсетілген санаты үшін амбулаторлық ем алу 6 АЕК мөлшерінде – сырқатты растайтын аурухананың анықтамасы, жеке өтініші негізінде;
осы Тізбенің 1–тармағы 9) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаты үшін "Павлодар облыстық онкологиялық диспансер" мемлекеттік мекемесіне барып қайту нақты жол шығындарының ақысын төлеуге, тексеруден немесе онколог – дәрігерінің консультациясы жөніндегі анақтамасы, жол көліктерінің билеттері және жеке өтініші негізінде;
3. Уәкілетті орган табыстарын есептеп көрсетеді:
1) біржолғы әлеуметтік көмек:
осы Тізбенің 1–тармағы 8) тармақшасының алтыншы абзацындағы көрсетілген санаты үшін (облыс әкімі грантының иегерлері болып саналатындарға) жоғары оқу орнындағы оқуының нақты оқу кұнын төлеу үшін әлеуметтік көмек – студентпен жоғары оқу орнының басшысымен және Баянауыл ауданының әкімімен қол қойылған үш жақты келісім–шарты, және жеке өтініші негізінде;
осы Тізбенің 1–тармағы 8) тармақшасының екінші абзацындағы көрсетілген санаты үшін 5 АЕК мөлшерінде, Үлгілік қағидалардың 1–қосымшасына сәйкес адамның (отбасының) құрамы туралы мәліметтерді, адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтерді, дәрігерлік анықтама, балалардың туу туралы куәліктері және жеке өтініші негізінде;
осы Тізбенің 1–тармағы 8) тармақшасының төртінші абзацындағы көрсетілген санаты үшін жан басына шаққандағы кірістер өмір сүру деңгейінен аспайтын жағдайда әлеуметтік көмек 10 АЕК мөлшерінде, Үлгілік қағидалардың – қосымшасына сәйкес адамның (отбасының) құрамы туралы мәліметтерді, адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтерді, өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын актіні және (немесе) құжаты және жеке өтініші негізінде.
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
30 сәуірдегі № 165/32
шешімімен бекітілген
Әлеуметтік көмек
көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің
және Баянауыл
ауданының мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың қағидаларының
1 қосымшасы
Отбасыны тiркеу нөмiрi ____________
Өтiнiш берушiнiң отбасы құрамы туралы мәлiметтер
Ескерту. Шешім 1-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 03.07.2015 N 280/46 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
_________________________                         ________________________
(Өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә.)                              (үйiнiң мекен жайы, тел.)
Р/с №
Отбасы мүшелерiнiң Т.А.Ә.
Өтiнiш берушiге туыстық қатынасы
Туған жылы
Өтiнiш берушiнiң қолы __________________ Күнi ______________
Отбасының құрамы туралы мәлiметтердi куәландыруға уәкiлеттi органның лауазымды адамының Т.А.Ә. _____________________
(қолы)
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
30 сәуірдегі № 165/32
шешімімен бекітілген
Әлеуметтік көмек
көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің
және Баянауыл
ауданының мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың қағидаларының
2 қосымшасы
"Өрлеу" жобасына қатысу үшін әңгімелесу парағы

для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 9) пункта 1 настоящего Перечня, на основании заявления, медицинской справки подтверждающей заболевание в размере 6 МРП на питание в период амбулаторного лечения:
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 9) пункта 1 настоящего Перечня на возмещение затрат за проезд, в размере фактической стоимости проездных билетов до Казенного государственного предприятия "Павлодарский областной онкологический диспансер" и обратно к месту постоянного проживания на основании заявления, обследования или консультации, выданной врачом – онкологом, использованные проездные билеты;
3. Уполномоченный орган оказывает с учетом доходов:
1) единовременную социальную помощь:
для категории, указанных в абзаце шестом в подпункте 8) пункта 1 настоящего Перечня, (являющихся обладателями гранта акима области) на оплату обучения в высшем учебном заведении в размере фактической стоимости обучения и трехстороннего договора на оказание образовательных услуг, подписанного акимом Баянаульского района, руководителем высшего учебного заведения и студентом;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 8) пункта 1 настоящего Перечня, на основании заявления, сведения о составе семьи заявителя согласно приложению 1 к Типовым правилам, сведения о доходах лица (членов семьи), медицинской справки, свидетельства о рождении детей в размере – 5 МРП;
для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 8) пункта 1 настоящего Перечня на основании заявления, сведения о составе семьи заявителя согласно приложению 1 к Типовым правилам, сведения о доходах лица (членов семьи), акт и (или) документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации, в размере 10 МРП.
Приложение 1
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан Баянаульского района
утвержденного решением
Баянаульского районного
маслихата № 165/32 от
30 апреля 2014 года
Регистрационный номер семьи _________
Сведения о составе семьи заявителя
Сноска. Решение дополнено приложением 1 в соответствии с решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 03.07.2015 N 280/46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
_________________________ __________________________
(Ф.И.О. заявителя)                                           (домашний адрес, тел.)
п/п
Ф.И.О. членов семьи
Родственное отношение к
заявителю
Год рождения
Подпись заявителя ____________________Дата ______________
Ф.И.О. должностного лица органа,
уполномоченного заверять
сведения о составе семьи _____________________
(подпись)
Приложение 2
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан Баянаульского района
утвержденного решением
Баянаульского районного
маслихата № 165/32 от
30 апреля 2014 года
Лист собеседования
Для оказания социальной помощи на основе социального контракта

Ескерту. Шешім 2-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 03.07.2015 N 280/46 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Өтініш берушінің Т.А.Ә. _____________________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының Т.А.Ә.
___________________________________________________________________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде шартты ақшалай көмек алуға өтініш берген қүн _____________________________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) сипаттамасы: __________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Отбасының жұмыс істемейтін ересек мүшелерінің еңбек қызметі (жұмыс орны, лауазымы, жұмыстан шығу себептері):
Отбсы мүшелері
Кәсібі
Соңғы жұмыс орны, жұмыстан шығу себептері
Жалпы жұмыс өтілі
Соңғы жұмыс орнындағы жұмыс өтілі
Еңбек дағдылары және шеберлігі
Жұмыссыздық кезеңінің ұзақтығы
Өтініш беруші
Зайыбы (жұбайы)
Басқа ересектер
Еңбек қызметінің мүмкіндіктері (пікір):
Өтініш беруші: ____________________________________________________________
Зайыбы (жұбайы): __________________________________________________________
Отбасының басқа да ересек мүшелері: _________________________________________
Отбасы мүшелері арасындағы қарым-қатынас___________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Отбасының қиындықтары ___________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Отбасының мүмкіндіктері (әлеуеті) - жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманың бағасы ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Проблемалар, мазасыздық (бүгінгі күннің қиындықтары), не кедергі келтіреді __________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) қалауы ________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Басқа_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Тараптардың қолы
Жұмыспен қамту және әлеуметтік                              Қатысушы (лар)
Бағдарламалар бөлімі
____________________ (қолы)                        ________________(қолы)
____________________(күні)                        _________________(күні)
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
30 сәуірдегі № 165/32
шешімімен бекітілген
Әлеуметтік көмек
көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің
және Баянауыл
ауданының мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың қағидаларының
3 қосымшасы
"Өрлеу жобасына қатысуға өтініш берушінің отбасылық
және материалдық жағдайы туралы сауалнама

Сноска. Решение дополнено приложением 2 в соответствии с решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 03.07.2015 N 280/46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Ф.И.О. заявителя __________________________________________________________
Ф.И.О. специалиста отдела занятости и социальных программ____________________
Дата обращения за обусловленной денежной помощью на основе социального кантракта активизации семьи ____________________________
Характеристика семьи (одиноко проживающего гражданина): ____________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Трудовая деятельность взрослых неработающих членов семьи (места работы, должность, причины увольнения):
Члены семьи
Профессия
Последнее место работы, причины увольнения
Стаж работы общий
Стаж работы на последнем месте
Трудовые навыки и умения
Длительность периода без работы
Заявитель
Супруг (спруга)
Другие взрослые
Возможности трудовой деятельности (мнение):
Заявитель:_________________________________________________________________
Супруг (супруга):___________________________________________________________
Другие взрослые члены семьи:________________________________________________
Отношения между членами семьи ____________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Сложности в семье _________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Возмжности (потенциал) семьи – оценка специалиста отдела занятости и социальных программ ______________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Проблемы, беспокойства (трудности на сегодний день), что мешает _______________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Желания семьи (одиноко проживающего гражданина) ___________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Другое ___________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Подписи сторн
Отдел занятости и социальных программ                              Участник (и)
____________________(подпись)                         ________________ подпись
____________________(дата)                         _______________(дата)
Приложение 3
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан Баянаульского района
утвержденного решением
Баянаульского районного
маслихата № 165/32 от
30 апреля 2014 года
Анкета
О семейном и материальном положении
заявителя на участие в проекте "Өрлеу"

Ескерту. Шешім 3-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 03.07.2015 N 280/46 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Бір мекенжай бойынша тіркелген өтініш беруші мен отбасы мүшелері туралы мәліметтер:
Т.А.Ә.
Туған жылы
Туыстық қатысы
Негізгі қызметі (жұмыс істеуші, жұмыс істейтін зейнеткер, жасына байланысты зейнеткер, мүгедек, жұмыссыз, бала күтімі бойынша демалыста, үй шаруасындағы әйел, студент, оқушы, мектеп жасына дейінгі бала)
Жұмыс істейтін адамдар үшін жұмыс орны және лауазымы, оқушылар үшін қазіргі уақыттағы оқу орны
15 жастан асқан адамдар үшін білімі (растайтын құжаты бар білімі)
өтініш беруші
Мектеп жасына дейінгі балалар мектепке дейінгі ұйымға бара ма __________________
__________________________________________________________________________
өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің шартты ақшалай көмек алуға өтініш берген айдың алдындағы 12 айдағы табыстары туралы мәліметтер (табыстың барынша дәл санын жазыңыз). Ақпараттық жүйелерден алынған деректершартты ақшалай көмек сомасын есептеу үшін негіз болып табылады
р/с №
өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Жұмыс, оқу орны (жұмыссыздар жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның анықтамасымен тіркелу фактісін растайды)
Құжаттамалық расталған табыс сомалары
Өзге де мәлімделген табыстар
Еңбек қызметінен түскен
Зейнетақылар, жәрдемақылар
Кәсіпкерлік қызметтен түскен табыс
Шәкіртақылар
Алименттер
Өзге де табыстар
*Отбасының тұрғын үй-тұрмыстық жағдайы:
Тұрғын алаңы: _____________ шаршы метр; меншік нысаны: ____________________;
Ас үй, қойма және дәлізді есептемегенде бөлмелер саны ___________;
Тұрғын үйдің сапасы (қалыпты жағдайда, ескі, авариялық жағдайда, жөнделмеген);
қажеттісінің астын сызу
үйдің материалы (кірпіш, ағаш, қаңқа-қамыстан жасалған, сабан, іргетасы жоқ саман, қол астындағы материалдардан салынған, уақытша баспана, киіз үй);
қажеттісінің астын сызу
тұрғын үйдің жабдықтары (су құбыры, дәретхана, кәріз, жылу, газ, жуынатын бөлме, лифт, телефон және т.б.)
қажеттісінің астын сызу
__________________________________________________________________________
Менің отбасымның мүшелеріне меншік құқығында тиесілі жылжымайтын мүлік пен мүлік, жер учаскесін, шаруа қожалығын, жеке қосалқы шаруашылықты иелену туралы мәліметтер:
Мүліктің түрі
Мүліктің сипаттамасы (саны, көлемі, үлгісі және т.б.)
Тиесілігі
Отбасы мүшелерінің денсаулық жағдайы, мүгедектіктің, аурулардың болуы (тексеруден қашан және қайдан өтті, қандай ем қабылдайды, диспансерлік есепте тұра ма), соңғы жылдары болған операциялар немесе жарақаттар:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
өтініш беруші ________________________________________________________________________________
зайыбы (жұбайы) ________________________________________________________________________________
балалар ________________________________________________________________________________
басқа да туысқандар ________________________________________________________________________________
16 жас0а дей3нг3 м8гедек бала (16 жасқа дейінгі мүгедек балалар) алатын арнаулы әлеуметтік қызметтер:
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Отбасының метериалдық жағдайына Сіздің беретін бағаңыз:
□ тамақтануға да жетпейді
□ тамақтануға ғана жетеді
□ тамақтануға және басқа қажеттілік заттарына ғана жетеді
□ балаларды киіммен, аяқ киіммен және мектеп керек-жарақтарымен қамтамасыз етуге мүмкіндік жоқ
Өмірдегі қиын жағдайдан шығуды көздейтін қызметтің бағыттары (өтініш берушінің пікірі)
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Сіз жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің қандай белсенді шараларына қатыса аласыз :
□ бос тұрған жұмыс орындарына жұмысқа орналастыру;
□ іске асырылатын инфрақұрылымдық жобалардың шеңберінде жұмыс орындарына орналастыру;
□ микрокредит беру;
□ кәсіптік оқыту (даярлау, қайта даярлау, біліктілікті арттыру);
□ әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналастыру;
□ "жастар практикасына" қатысу;
□ әлеуметтік-экономикалық әлеуеті төмен елді мекендерден әлеуметтік-экономикалық әлеуеті жоғары елді мекендерге және экономикалық даму орталықтарына қоныс аударуға қатысу
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_________________             ____________________________________       _____________
(күні)                                    (Т.А.Ә.)                        (подпись)
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
30 сәуірдегі № 165/32
шешімімен бекітілген
Әлеуметтік көмек
көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің
және Баянауыл
ауданының мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың қағидаларының
4 қосымшасы
Өмiрлiк қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның
(отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру
АКТIСI

Сноска. Решение дополнено приложением 3 в соответствии с решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 03.07.2015 N 280/46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Сведения о заявителя и членах семьи, зарегистрированных по одному адресу:
Ф.И.О.
Дата рождения
Родственные отношения
Основное занятие (работающий, работающий пенсионер, пенсионер повозрасту,инвалид, безработный,в отпуске по уходу за ребенком, домохозяйка, студент, школьник, дошкольник)
Место работы и должность для работающих, место учебы для учащихся в настоящее время
Образование для лиц 15 лет (образование, на которое есть подтверждающий документ)
заявитель
Сведения о членах семьи, зарегистрированных по другому адресу (супруг/супруга, несовершеннолетние дети)
Посещают ли дети дошкольного возраста дошкольную организацию _______________
__________________________________________________________________________
Сведения о доходах заявителя и членов семьи за 12 месяцев, предшествующих месяцу обращения за обусловленной денежной помощью (проставьте максимально точную цифру доходов).
Основанием для начисления суммы обусловленной денежной помощи будут являться данные из информационных систем.
№ п/п
Ф.И.О. заявителя и членов семьи
Место работы, учебы (безработные подтверждают факт регистрации справкой уполномоченного органа по вопросам занятости)
Документально подтвержденные суммы доходов
Прочие заявленные доходы
От трудовой деятельности
Пенсии, пособия
От предпринимателькой деятельности
стипендии
алименты
Иные доходы
*Жилищно-бытовые условия семьи:
Жилая площадь: _____________ кв: м; форма собственности: ____________________;
Число комнат без кухни, кладовых и коридора ___________;
Качество жилища (в нормальном состоянии, ветхий, аварийный, без ремонта)
нужное подчеркнуть
материал дома (кирпичный, деревянный, каркасно-камышитовый, саманный, саманный без фундамента, из подручных материалов, времянка, юрта
нужное подчеркнуть
благоустройство жилища (водопровод, туалет. канализация, отопление, газ. ванна, лифт, телефон и т.д._____________________________________________________________________________
нужное подчеркнуть
Сведения о недвижимости и имуществе, принадлежащем членам моей семьи на праве собственности, владении земельным участком, крестьянским подворьем, личным подсобным хозяйством:
Вид имущества
Характеристика имущества (число, размер, марка, и т.д.)
Принадлежность
Состояние здоровья членов семьи, наличие инвалидности, заболеваний (когда и где проходил обследование, какое лечение принимает, состоит ли на диспансерном учете), перенесенных за последний год операций или травм:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
заявитель __________________________________________________________________________
супруг (супруга) ___________________________________________________________
дети _____________________________________________________________________
другие родственники _______________________________________________________
Получение ребенком-инвалидом до 16 лет (детьми-инвалидами до 16 лет) специальных социальных услуг:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ваша оценка материального положения семьи:
□ не хватает дажена питание
□ хватает только на питание
□ хватает только на питание и предметы первой необходимости
□ нет возможности обеспечивать детей одеждой, обувью и школьными принадлежностями
Направления предполагаемой деятельности по выходу из трудной жизненной ситуации (мнение заявмтеля)
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
В каких активных мерах содействия занятости Вы можете принять участие:
□ трудоустройство на имеющие вакансии;
□ трудоустройство на рабочие места в рамках реализуемых инфраструктурных проектов;
□ микрокредитование;
□ профобучение (подготовка, переподготовка, повышение кваликации);
□ трудоустройство на социальное рабочее место;
□ участие в "Молодежной практике";
□ участие в переселении из населенных пунктов с низким потенциалом
Соцэкономического развития в населенные пункты с высоким потенциалом соцэкономического развития и центры экономического развития.
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_________________             ______________________________       _____________
(дата)                              (Ф.И.О.)                        (подпись)
Приложение 4
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан Баянаульского района
утвержденного решением
Баянаульского районного
маслихата № 165/32 от
30 апреля 2014 года
АКТ
обследования для определения нуждаемости лица (семьи)
в связи с наступлением трудной жизненной ситуации

Ескерту. Шешім 4-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 03.07.2015 N 280/46 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
20__ ж. "___" _______
_____________________
(елдi мекен)
1. Өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә. ______________________________________________
2. Тұратын мекенжайы __________________________________________________
_______________________________________________________________________
3. Өтiнiш берушi әлеуметтiк көмекке өтiнiш берген туындаған өмiрлiк қиын жағдай
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледi) ______
адам, оның iшiнде:
Р/с №
Т.А.Ә.
Туған күнi
Өтiнiш берушiге туыстық қатынасы
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыспен қамтылмау себебi
Қоғамдық жұмыстарға қатысуы, кәсiптiк даярлығы (қайта даярлау, бiлiктiлiгiн арттыру) немесе жұмыспен қамтудың белсендi шараларына қатысуы туралы мәлiметтер
Өмiрлiк қиын жағдай
Еңбекке жарамды барлығы _________________________________ адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретiнде тiркелгендерi ____адам.
Балалардың саны: ______________________________________________
жоғары және орта оқу орындарында ақылы негiзде оқитындар ______адам, оқу құны жылына ______ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, Ұлы Отан соғысы мүгедектерiнiң, Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және Ұлы Отан соғысы мүгедектерiне теңестiрiлгендердiң, зейнеткерлердiң, 80 жастан асқан қарт адамдардың, әлеуметтiк маңызы бар аурулары (қатерлi iсiктер, туберкулез, адамның иммунитет тапшылығы вирусы) бар адамдардың, мүгедектердiң, мүгедек балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты
қосу керек)____________________________________________________________________ _
5. Өмiр сүру жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендiрiлген тұрғын үй, қызметтiк тұрғын үй, тұрғын үй кооперативi, жеке тұрғын үй немесе өзгеше – көрсету керек):__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Тұрғын үйдi ұстауға арналған шығыстар:_______________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Отбасының табысы:
Р/с №
Табысы бар отбасы мүшелерiнiң (оның iшiнде өтiнiш берушiнiң) Т.А.Ә.
Табыс түрi
Өткен тоқсандағы табыс сомасы (теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, малы және құсы), саяжай және жер учаскесi (жер үлесi) туралы мәлiметтер
тоқсанға
орта есеппен айына

Сноска. Решение дополнено приложением 4 в соответствии с решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 03.07.2015 N 280/46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
от "___" ________ 20___г.
______________________
(населенный пункт)
1. Ф.И.О. заявителя ______________________________________________
2. Адрес места жительства ________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи, с наступлением которой заявитель обратился за социальной помощью _____________________________________________
4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) __ человек, в том числе:
№ п./п
Ф.И.О.
Дата рождения
Родственное отношение к заявителю
Занятость (место
работы, учебы)
Причина незанятости
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной
подготовке
(переподготовке, повышении квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Трудная жизненная ситуация
Всего трудоспособных _________человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости_______ человек.
Количество детей: ______
обучающихся в высших и средних учебных заведениях на платной основе _______ человек, стоимость обучения в год ________тенге.
Наличие в семье Участников Великой Отечественной войны,
инвалидов Великой Отечественной войны, приравненных к участникам
Великой Отечественной войны и инвалидам Великой Отечественной войны,
пенсионеров, пожилых лиц, старше 80-ти лет, лиц, имеющих социально
значимые заболевания (злокачественные новообразования, туберкулез,
вирус иммунодефицита человека), инвалидов, детей-инвалидов (указать
или добавить иную категорию) ________________________________________ ________________________________________________________________________________
5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное
жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное - указать): ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Расходы на содержание жилья:_______________________________________________
Доходы семьи:
№ п/п
Ф.И.О. членов семьи (в т.ч. заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода за предыдущий квартал (тенге)
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
за квартал
в среднем за месяц

6. Мыналардың:
автокөлiгiнiң болуы (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретiн құжат, оны пайдаланғаннан түскен мәлiмделген табыс) ______________________________________ қазiргi уақытта өздерi тұрып жатқаннан бөлек өзге де тұрғын үйдiң болуы (оны пайдаланғаннан түскен мәлiмделген табыс)___________________________________________
__________________________________________________________________________
7. Бұрын алған көмегi туралы мәлiметтер (нысаны, сомасы, көзi):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзi):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Балалардың мектеп керек-жарағымен, киiммен, аяқ киiммен қамтамасыз етiлуi _____________________________________________________________________
10. Тұратын жерiнiң санитариялық-эпидемиологиялық жағдайы _____
_____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:
________________________       ________________________
Комиссия мүшелерi:
________________________       ________________________
________________________       ________________________
________________________       ________________________
________________________       ________________________
(қолдары)                              (Т.А.Ә.)
Жасалған актiмен таныстым: ____________________________________
Өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә. және қолы
Тексеру жүргiзiлуден бас тартамын ______________________өтiнiш
берушiнiң (немесе отбасы мүшелерiнiң бiрiнiң) Т.А.Ә. және қолы, күн
____________________________________________________________________
(өтiнiш берушi тексеру жүргiзуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
30 сәуірдегі № 165/32
шешімімен бекітілген
Әлеуметтік көмек
көрсетудің, оның
мөлшерлерін белгілеудің
және Баянауыл
ауданының мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін
айқындаудың қағидаларының
5 қосымшасы
Учаскелiк комиссияның № ______ қорытындысы
Ескерту. Шешім 5-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 03.07.2015 N 280/46 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
20__ ж. "___" ______
Учаскелiк комиссия Әлеуметтiк көмек көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындау Қағидаларына сәйкес өмiрлiк қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтiк көмек алуға өтiнiш берген адамның (отбасының)
_____________________________________________________________________
(өтiнiш берушiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты)
өтiнiшiн және оған қоса берiлген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттар
және өтiнiш берушiнiң (отбасының) материалдық жағдайын тексеру
нәтижелерiнiң негiзiнде
_____________________________________________________________________
(қажеттiлiгi, қажеттiлiктiң жоқтығы)
адамға (отбасыға) өмiрлiк қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтiк көмек ұсыну туралы қорытынды шығарады
Комиссия төрағасы: __________________ _______________________
Комиссия мүшелерi: __________________ _______________________
__________________       _______________________
__________________       _______________________
__________________       _______________________
(қолдары)                              (Т.А.Ә.)
Қорытынды
қоса берiлген құжаттармен ___ данада
20__ ж. "___" ___________ қабылданды
Құжаттарды қабылдаған кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң немесе
уәкiлеттi орган қызметкерiнiң Т.А.Ә., лауазымы, қолы __________

6. Наличие:
автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации)
________________________________________________________________________
___________________________________________ иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время, (заявленные доходы от его эксплуатации)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник): __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник) ________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью:_______________________________________________________________________
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания: ______________________
Председатель комиссии:
_________________________ _____________________
Члены комиссии:
_________________________ ______________________
_________________________ ______________________
_________________________ ______________________
_________________________ ______________________
(подписи)                        (Ф.И.О.)
С составленным актом ознакомлен(а): ___________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
От проведения обследования отказываюсь _______________ Ф.И.О. и подпись заявителя (или одного из членов семьи), дата _____ ________________________________________________________________________________
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
Приложение 5
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан Баянаульского района
утвержденного решением
Баянаульского районного
маслихата № 165/32 от
30 апреля 2014 года
Заключение участковой комиссии № __
Сноска. Решение дополнено приложением 5 в соответствии с решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 03.07.2015 N 280/46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
" __" _________ 20__ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы лица (семьи), обратившегося за предоставлением социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования
материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о _____________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
предоставления лицу (семье) социальной помощи с наступлением трудной
жизненной ситуации
Председатель комиссии:________________ __________________________
Члены комиссии:_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(подписи)                              (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято "__"____________ 20__ г. ____________________________________Ф.И.О.,
должность, подпись
работника, акима поселка, села, сельского округа или уполномоченного
органа, принявшего документы