Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы
Павлодар облысы Железинка аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 сәуірдегі № 202-5/27 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 сәуірде № 3779 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 520/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 08.01.2021 № 520/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларының 10-тармағына сәйкес Железинка аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне біржолғы әлеуметтік көмектің мөлшерлері белгіленсін, атап айтқанда:
1 қазан – Халықаралық қарттар күніне:
ең төменгі зейнетақы және (немесе) жәрдемақы алатын, зейнеткерлік жасқа жеткен азаматтарға, атап айтқанда:
зейнеткерлік жасқа жеткен азаматтарға, 1,2 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшерінде;
80 жастағы және одан үлкен жастағы азаматтарға 2,9 АЕК мөлшерінде;
қазанның екінші жексенбісі – Қазақстан Республикасының Мүгедектер күніне орай:
он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға 2,3 АЕК мөлшерінде;
бірінші, екінші топ мүгедектеріне 2,3 АЕК мөлшерінде;
кәмелетке толмаған балалары бар мүгедектерге 2,3 АЕК мөлшерінде;
8 наурыз – Халықаралық әйелдер күніне:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және (немесе) он сегіз жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақы алатындардың ішінен кәмелет жасқа толмаған төрт балалы және одан да көп балалы әйелдерге, 2,4 АЕК мөлшерінде;
9 мамыр – Жеңіс Күніне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне (бұдан әрі – ҰОС) 500000 (бес жүз мың) теңге мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдарға, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғыс қатысушыларына теңестірілген адамдардың басқа санаттарына, 10 АЕК мөлшерінде;
1941 жылғы 22 маусым 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және ҰОС жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға, 5 АЕК мөлшерінде;
Ауғанстандағы әскери іс-қимылдарға қатысқан адамдарға 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан тұлғаларға 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде.

Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням
Решение маслихата Железинского района Павлодарской области от 25 апреля 2014 года № 202-5/27. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 апреля 2014 года № 3779. Утратило силу решением Железинского районного маслихата Павлодарской области от 8 января 2021 года № 520/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Железинского районного маслихата Павлодарской области от 08.01.2021 № 520/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 10 Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить размеры единовременной социальной помощи к памятным датам и праздничным дням для отдельно взятых категорий получателей, а именно:
к 1 октября - Международному Дню пожилых людей:
лицам, достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсии и (или) пособия, а именно:
гражданам, достигшим пенсионного возраста, в размере 1,2 месячного расчетного показателя (далее - МРП);
гражданам в возрасте от 80 и более лет в размере 2,9 МРП;
ко второму воскресенья октября - Дню инвалидов Республики Казахстан:
детям инвалидам до восемнадцати лет в размере 2,3 МРП;
инвалидам первой, второй групп в размере 2,3 МРП;
инвалидам, имеющим несовершеннолетних детей в размере 2,3 МРП;
к 8 марта - Международному женскому дню:
женщинам, имеющим четырех и более несовершеннолетних детей из числа получателей государственной адресной социальной помощи и (или) государственного пособия семьям, имеющие детей до восемнадцати лет, в размере 2,4 МРП;
к 9 мая - Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее - ВОВ) в размере 500000 (пятьсот тысяч) тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ, а также другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, в размере 10 МРП;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ, в размере 5 МРП;
лицам, участвовавшим в боевых действиях в Афганистане в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;
лицам, участвовавшим в ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге.

Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Железинка аудандық мәслихатының 05.11.2014 № 221-5/30 (жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.03.2015 № 273-5/34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.03.2019 № 327/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.05.2019 № 335/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.10.2019 № 381/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Железинка аудандық мәслихатының бұрын қабылданған 2014 жылғы 11 сәуірдегі "Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 194-5/26 шешімі алып тасталсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Железинка аудандық мәслихатының тұрақты әлеуметтік-экономикалық даму және бюджет комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы
Аудандық мәслихаттың хатшысы В. Крутиков
"КЕЛІСІЛДІ"
Павлодар облысы әкімінің
Міндетін атқарушы Д. Тұрғанов
2014 жылғы "18" сәуір

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Железинского района Павлодарской области от 05.11.2014 № 221-5/30 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 11.03.2015 № 273-5/34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 26.03.2019 № 327/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.05.2019 № 335/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.10.2019 № 381/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Отменить ранее принятое решение Железинского районного маслихата от 11 апреля 2014 года № 194-5/26 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням".
3. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию социально-экономического развития и бюджета Железинского районного маслихата.
4. Настоящее решение вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Секретарь районного маслихата В. Крутиков
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
акима Павлодарской области Д. Турганов
"18" апреля 2014 года