Атаулы күндер мен мереке күндеріне орай алушылардың жекелеген санаттары үшін әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 130/44 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 сәуірде № 3776 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 280/83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 11.12.2020 № 280/83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 2–3–тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Үлгілік қағидаларының 10–тармағына сәйкес Шарбақты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 14.12.2016 № 39/14 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің келесі мөлшерлері белгіленсін:
9 мамыр – Жеңіс Күніне орай:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне (бұдан әрі – ҰОС) – 500000 (бес жүз мың) теңге, сондай-ақ азық-түлік жиынтығына 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде (бұдан әрі – АЕК);
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға, атап айтқанда:
қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен марапатталған азаматтарға – 10 АЕК көлемінде;
концлагерлердiң бұрынғы кәмелет жасқа толмаған тұтқындарына – 10 АЕК көлемінде;
ҰОС кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Кеңес Армиясының, Әскери–Теңiз Флотының, бұрынғы Кеңес Социалистік Республикалар Одағының (бұдан әрі – КСРО) iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдары, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептелетін қалаларда болған адамдарға – 10 АЕК көлемінде;
Ауғанстандағы соғыс оқиғаларына қатысқан Кеңес Армиясының әскери қызметкерлеріне – 50000 (елу мың) теңге көлемінде;

Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням
Решение маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 28 апреля 2014 года № 130/44. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 апреля 2014 года № 3776. Утратило силу решением Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 11 декабря 2020 года № 280/83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 11.12.2020 № 280/83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 10 Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 Щербактинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменением, внесенным решением маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 14.12.2016 № 39/14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
1. Установить размеры единовременной социальной помощи к памятным датам и праздничным дням для отдельно взятых категорий получателей, а именно:
к 9 мая – Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее – ВОВ) – в размере 500000 (пятьсот тысяч) тенге, а также на продуктовый набор в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей (далее - МРП);
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда" – в размере 10 МРП;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей – в размере 10 МРП;
лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно–Морского Флота, войск и органов внутренних дел государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее – СССР), занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период ВОВ, либо находившихся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых защитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях установленных для военнослужащих частей действующей армии – в размере 10 МРП;
военнослужащим Советской Армии, принимавшим участие в боевых действиях в Афганистане – в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;

1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы (бұдан әрі – ЧАЭС) апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға – 50000 (елу мың) теңге көлемінде;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан ҰОС қатысушыларына теңестiрiлген басқа да санаттардағы тұлғаларға, атап айтқанда:
қайтыс болған ҰОС мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерiне (күйеулерiне), сондай–ақ қайтыс болған ҰОС қатысушыларының, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың басқа некеге тұрмаған әйелдерiне (күйеулерiне) – 10 АЕК көлемінде;
1988 – 1989 жылдардағы ЧАЭС апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға – 50000 (елу мың) теңге көлемінде;
ҰОС жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСРО ордендерiмен және медальдарымен марапатталған адамдарға – 10 АЕК көлемінде;
1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) ҰОС жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСРО ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға – 5 АЕК көлемінде;
1 Қазан – Халықаралық қарттар күніне орай:
ең төмен зейнетақы және жәрдемақы алатын, зейнеткерлік жасқа жеткен адамдарға, атап айтқанда:
жалғызбасты және жалғыз тұратын, зейнеткерлік жасқа жеткен адамдарға – 1,2 АЕК көлемінде;
80 және одан үлкен жастағы, зейнеткерлерге – 2,9 АЕК көлемінде;
қазанның 2 жексенбісі – Қазақстан Республикасының Мүгедектер күніне орай:
мүгедектер, атап айтқанда:
18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 2,3 АЕК көлемінде;
1, 2 топтардағы мүгедектерге – 2,3 АЕК көлемінде;
кәмелет жасқа толмаған балалары бар мүгедектерге – 2,3 АЕК көлемінде.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 04.11.2014 N 163/50 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 24.02.2015 № 195/55 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 24.05.2019 № 194/57 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Шарбақты аудандық мәслихатының 2014 жылғы 7 сәуірдегі № 123/42 "Атаулы күндер мен мереке күндеріне орай алушылардың жекелеген санаттары үшін әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3763 тіркелген, 2014 жылғы 24 сәуірдегі ауданның "Маралды" газетінің № 17, 2014 жылғы 24 сәуірдегі ауданның "Трибуна" газетінің № 17 жарияланған) шешімінің күші жойылған деп есептелсін.

лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее – ЧАЭС) в 1986 – 1987 годах – в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;
другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям участникам ВОВ, а именно:
женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников ВОВ, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак – в размере 10 МРП;
лицам, из числа участников ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС в 1988 – 1989 годах – в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ – в размере 10 МРП;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ – в размере 5 МРП;
к 1 октября – Международному дню пожилых людей:
лицам, достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсии и пособия, а именно:
одиноким и одиноко проживающим гражданам, достигшим пенсионного возраста – в размере 1,2 МРП;
пенсионерам, которым 80 и более лет – в размере 2,9 МРП;
ко 2 воскресению октября – Дню инвалидов Республики Казахстан:
инвалидам, а именно:
детям–инвалидам до 18 лет – в размере 2,3 МРП;
инвалидам 1, 2 групп – в размере 2,3 МРП;
инвалидам, имеющим несовершеннолетних детей – в размере 2,3 МРП.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Щербактинского района Павлодарской области от 04.11.2014 N 163/50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 24.02.2015 № 195/55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования) от 24.05.2019 № 194/57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу решение Щербактинского районного маслихата от 7 апреля 2014 года № 123/42 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3763, опубликованное 24 апреля 2014 года в районной газете "Маралды" № 17, 24 апреля 2014 года в районной газете "Трибуна" № 17).

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шарбақты аудандық мәслихатының тұрақты комиссияларына жүктелсін.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Пәуенов
Аудандық мәслихат хатшысы Т. Әбдірахманов
"КЕЛІСІЛДІ"
Павлодар облысы әкімінің
міндетін атқарушы Д. Тұрғанов
2014 жылғы 18 сәуір

3. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянные комиссии Щербактинского районного маслихата.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Б. Паванов
Секретарь районного
маслихата Т. Абдрахманов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности акима
Павлодарской области Д. Турганов
апреля 2014 года