Алматы қаласы мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
V сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХХXІ сессиясының 2014 жылғы 10 қыркүйектегі № 267 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2014 жылғы 03 қазанда N 1087 болып тіркелді. Күші жойылды- Алматы қаласы мәслихатының 2016 жылғы 16 қыркүйектегі № 32 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы қаласы мәслихатының 16.09.2016 № 32 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілді).
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысының 9 тармағына сәйкес, V сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Күші жойылды - Алматы қаласы маслихатының 23.07.2015 № 347 шешімімен(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. V сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХХІ сессиясының 2013 жылғы 28 қарашадағы № 183 "Әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1016 болып тіркелген, 2013 жылғы 21 желтоқсанда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Алматы қаласы мәслихатының аппараты осы шешімді интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының әлеуметтік мәселелер және қоғамдық келісім жөніндегі тұрақты комиссиясының мүшесі Н. Мулюковаға және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Ю. Ильинге (келісім бойынша) жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
V сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
ХХХI сессиясының төрайымы Х. Есенова
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының XХХІ сессиясының
2014 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 267 шешіміне
1 қосымша
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтік көмектің мөлшерлері 1. Азаматқа (отбасына) табиғи зілзала немесе өрттің
салдарынан мүлікке залал келуіне байланысты әлеуметтік
көмектің шекті мөлшерлері және бір реттік
әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдері

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения маслихата города Алматы
Решение ХХХI сессии маслихата города Алматы V созыва от 10 сентября 2014 года N 267. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 3 октября 2014 года N 1087. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 16 сентября 2016 года № 32
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 16.09.2016 года № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 9 Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504, маслихат города Алматы V-го созыва РЕШИЛ:
1. Утратил силу решением маслихата города Алматы от 23.07.2015 № 347 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в решение внеочередной XXI-й сессии маслихата города Алматы V-го созыва от 28 ноября 2013 года № 183 "Об установлении размеров социальной помощи и определении перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1016, опубликованное 21 декабря 2013 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы") следующее изменение:
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Аппарату маслихата города Алматы обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на члена постоянной комиссии по социальным вопросам и общественному согласию маслихата города Алматы Н. Мулюкову и заместителя акима города Ю. Ильина (по согласованию).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель ХХХI-й сессии
маслихата города Алматы
V-го созыва
Х. Есенова
Секретарь маслихата
города Алматы V-го созыва
Т. Мукашев
Согласовано:
Заместитель акима города Алматы Ю. Ильин
Руководитель Управления занятости
и социальных программ города Алматы Е. Аликулов
Исполняющий обязанности
руководителя юридического отдела
аппарата акима города Алматы Д. Уразалиев
Приложение 1
к решению XXХІ-й сессии маслихата
города Алматы V-го созыва
от 10 сентября 2014 года № 267
Размеры социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан
1. Предельные размеры единовременной социальной помощи
в связи с причинением ущерба гражданину (семье)
либо имуществу вследствие стихийного бедствия или
пожара и сроки обращения за социальной помощью

1. Өрттің немесе табиғи зілзаланың салдарынан зардап шеккен азаматтарға ақшалай төлемдер түрінде әлеуметтік көмек тұрғын үйінен айрылғанда, бүлінгенде, елеулі зиян келгенде отбасына 100 (жүз) айлық есептік көрсеткішке дейінгі мөлшерлерде көрсетіледі.
2. Әлеуметтік көмек төтенше жағдай туындаған күннен бастап алты айдан кешіктірілмей көрсетіледі.
2. Бір реттік әлеуметтік көмектің шекті мөлшері
3. Жан басына шаққанда орташа табысы күн көріс деңгейінің екі есе мөлшерінен аспайтын азаматтарға әлеуметтік көмек 7 (жеті) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
4. Ыстық және (немесе) суық сумен жабдықтаудың жеке есептеуіш құралдарын сатып алу, орнату немесе тексеруден өткізу шығындарын өтеуге арналған әлеуметтік көмек жан басына шаққанда орташа табысы күнкөріс деңгейінің үш есе мөлшерінен аспайтын төменде көрсетілген азматтарға бір құрал үшін 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен аспайтын көлемде көрсетіледі:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және (немесе) тұрғын үй көмегін алатын тұрмыс жағдайы төмен азаматтарға (отбасыларына);
2) бірге тұратын төрт немесе одан да көп кәмелет жасына толмаған балалары бар көпбалалы отбасыларына;
3) бірінші, екінші және үшінші топтағы мүгедектерге;
4) зейнет жасына жеткен зейнеткерлерге.
Әлеуметтік көмектің аталған түрі 2013 жылдың 1 тамызынан бастап ыстық және (немесе) суық сумен жабдықтаудың сатып алынған, орнатылған немесе тексеруден өткізілген жеке есепке алу құралдарына көрсетіледі.
5. Әлеуметтік көмектің аталған түрлері тиісті қаржы жылына жергілікті бюджетте аталған мақсаттарға қарастырылған қаржы шегінде көрсетіледі.
3. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына
көрсетілетін ай сайынғы әлеуметтік көмектің
шекті мөлшері
6. Әлеуметтік көмек ай сайын 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде келесі азаматтардың санаттарына көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
2) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне;
3) Ауғанстандағы соғыс қимылдары кезінде қаза тапқан (хабарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертігу, аурудың салдарынан қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, екінші рет некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына).
7. Әлеуметтік көмек жан басына шаққандағы орташа табысы күн көріс деңгейінің 3 есе (үш) мөлшерінен аспайтын азаматтардың келесі санаттарына ай сайын 1 (бір) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі:
1) арнайы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын зейнет жасына жеткен зейнеткерлерге;

1. Социальная помощь гражданам, пострадавшим вследствие пожара или стихийного бедствия, предоставляется в виде денежных выплат в размере до 100 (ста) месячных расчетных показателей на семью при утрате, порче, нанесении значительного ущерба жилью.
2. Социальная помощь предоставляется не позднее шести месяцев со дня возникновения чрезвычайной ситуации.
2. Предельные размеры единовременной социальной помощи
3. Социальная помощь предоставляется гражданам, имеющим среднедушевой доход, не превышающий величину двукратного прожиточного минимума, в размере 7 (семи) месячных расчетных показателей.
4. Социальная помощь на возмещение затрат за приобретение, установку или поверку индивидуальных приборов учета горячего и (или) холодного водоснабжения предоставляется нижеследующим гражданам, имеющим среднедушевой доход, не превышающий величину трехкратного прожиточного минимума в размере, не превышающем 2 (двух) месячных расчетных показателей за один прибор:
1) малообеспеченным гражданам (семьям), получающим государственную адресную социальную помощь и (или) жилищную помощь;
2) многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
3) инвалидам первой, второй и третьей группы;
4) пенсионерам, достигшим пенсионного возраста.
Данный вид социальной помощи предоставляется на приобретенные, установленные или прошедшую поверку индивидуальные приборы учета горячего и (или) холодного водоснабжения с 1 августа 2013 года.
5. Данные виды социальной помощи предоставляются в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на данные цели на соответствующий финансовый год.
3. Предельные размеры оказания ежемесячной социальной
помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
6. Социальная помощь предоставляется ежемесячно в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателей следующим категориям граждан:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
2) вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак;
3) родителям и не вступившим в повторный брак супруге (супругу) военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане.
7. Социальная помощь предоставляется ежемесячно в размере 1 (одного) месячного расчетного показателя следующим категориям граждан, имеющим среднедушевой доход, не превышающий величину 3 (трех) прожиточных минимумов:
1) пенсионерам, достигшим пенсионного возраста, не получающим специальное государственное пособие;

2) арнайы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын, бірақ жас ерекшелігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатындарға;
3) бүйректің жеткіліксіздігі созылмалы ауруы бар бірінші топтағы мүгедектерге;
4) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға, 1941 жылдың 22 маусымы мен 1945 жылдың 9 мамыры аралығында кем дегенде алты ай еңбек еткен (қызмет атқарған) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған және аталған санат бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын тұлғаларға.

2) получателям государственных социальных пособий по возрасту, не получающим специальное государственное пособие;
3) инвалидам первой группы, страдающим хронической почечной недостаточностью;
4) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, получающим специальное государственное пособие по данной категории.