Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшінің) есептерді және өзге (қосымша) ақпаратты ұсыну нысандарын, мерзімдері мен кезеңділігін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 148 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 13 қыркүйекте № 9731 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 24 тамыздағы № 74 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.08.2020 № 74 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.03.2017 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшінің) (бұдан әрі - уақытша әкімшілік) қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі - Ұлттық Банк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.03.2017 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша банк активтерінiң жағдайы туралы есеп;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінiң жағдайы туралы есеп;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша банк міндеттемелерінiң жағдайы туралы есеп;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сақтандыру ұйымы міндеттемелерінiң жағдайы туралы есеп;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қайта сақтандыру ұйымы міндеттемелерінiң жағдайы туралы есеп;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қаржы ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп;
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қаржы ұйымының есептi кезеңдегі ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп;
8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қаржы ұйымының есептi кезеңдегі касса бойынша ақша қозғалысы туралы есеп;

Об утверждении форм, сроков и периодичности предоставления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой перестраховочной) организации отчетов и иной (дополнительной) информации
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 148. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 сентября 2014 года № 9731. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 августа 2020 года № 74.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.08.2020 № 74 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется постановлением Правления Национального Банка РК от 27.03.2017 № 45 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность временной администрации (временного администратора) банка, страховой (перестраховочной) организации (далее – временная администрация), Правление Национального Банка Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. В преамбулу внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется постановлением Правления Национального Банка РК от 27.03.2017 № 45 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) отчет о состоянии активов банка по форме согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) отчет о состоянии обязательств банка по форме согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) отчет о состоянии обязательств страховой организации по форме согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) отчет о состоянии обязательств перестраховочной организации по форме согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) отчет по внебалансовым счетам финансовой организации по форме согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) отчет о движении денег по текущему счету финансовой организации за отчетный период по форме согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) отчет о движении денег по кассе финансовой организации за отчетный период по форме согласно приложению 8 к настоящему постановлению;

9) осы қаулының 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қаржы ұйымының уақытша әкімшілігі есептi кезеңде жұмсаған шығыстары туралы есеп;
10) осы қаулының 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша есептi кезеңде қаржы ұйымының атынан сотқа берілген талап арыздар туралы есеп;
11) осы қаулының 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қаржы ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп;
12) осы қаулының 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қаржы ұйымының орналастырылған салымдары туралы есеп;
13) осы қаулының 13-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қаржы ұйымының бағалы қағаздары туралы есеп;
14) осы қаулының 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қаржы ұйымының уақытша әкімшілігі жалға беретін мүлкі туралы есеп бекітілсін.
2. Уақытша әкімшілік Ұлттық Банкке:
1) факсимильдік не электрондық байланыс арқылы ағымдағы жұмыс күні істелген жұмыс туралы есепті (күн сайынғы есепті);
2) қағаз тасымалдағышта бір айда істелген жұмыс туралы есепті (ай сайынғы есепті):
филиалдар болмаған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың алтыншы күнінен кешіктірмей;
филиалдар болған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың сегізінші күнінен кешіктірмей:
3) тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде уақытша әкімшілік тағайындалған күннен бастап тарату комиссиясы тағайындалғанға дейін орындалған жұмыс туралы уақытша әкімшіліктің есебін (орындалған жұмыс туралы есепті) ұсынады.
Уақытша әкімшілік басшысы ауысқан кезде бұрынғы басшы Ұлттық Банкке бұрынғы басшыдан жаңадан тағайындалған басшыға мүлік пен құжаттарды қабылдау-өткізу актісіне қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өзі басшылық еткен кезеңде істелген жұмыс туралы есепті ұсынады.
3. Уақытша әкiмшiлiктiң ай сайынғы есебiнде осы қаулының 1-тармағында айқындалған есептер нысандарынан басқа мыналар қамтылады:
1) түсiндiрме жазба;
2) қаржы ұйымының есептi күнгi жағдай бойынша бухгалтерлiк балансы;
3) есептi күнгi балансқа айналым-сальдо ведомосі.
Есепті кезеңде болған өзгерістер жиынтық шамалар сипаттала отырып әрбір бабы бойынша ашып көрсетілуге тиіс.
Уақытша әкімшілік осы қаулының 1-тармағының 12) және 13) тармақшаларында көзделген есептерді өзі тағайындалған күннен бастап бірінші ай үшін ғана ұсынады (бір реттік сипатта болды).
4. Түсiндiрме жазбада мынадай ақпарат қамтылады:
1) Ұлттық Банктің банктік, сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына берілген лицензиядан айыру туралы және уақытша әкімшілік тағайындау, оның құрамы туралы шешімдерінің атауы мен деректемелері;

9) отчет о произведенных временной администрацией финансовой организации расходах за отчетный период по форме согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) отчет о предъявленных от имени финансовой организации исках в суды за отчетный период по форме согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) отчет о численности работников финансовой организации по форме согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) отчет о размещенных вкладах финансовой организации по форме согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) отчет о ценных бумагах финансовой организации по форме согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) отчет об имуществе, сдаваемом временной администрацией финансовой организации в аренду по форме согласно приложению 14 к настоящему постановлению.
2. Временная администрация представляет в Национальный Банк:
1) отчет о проделанной работе за текущий рабочий день (ежедневный отчет), посредством факсимильной либо электронной связи;
2) отчет о проделанной работе за месяц (ежемесячный отчет) на бумажном носителе:
при отсутствии филиалов - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
при наличии филиалов - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяцем:
3) отчет временной администрации о выполненной работе с даты назначения временной администрации до назначения ликвидационной комиссии (отчет о выполненной работе), в течение пяти рабочих дней с даты назначения ликвидационной комиссии.
При смене руководителя временной администрации бывший руководитель представляет в Национальный Банк отчет о проделанной работе за период его руководства в течение трех рабочих дней с даты подписания акта приема-передачи имущества и документов от бывшего руководителя к вновь назначенному.
3. Ежемесячный отчет временной администрации помимо форм отчетов, определенных пунктом 1 настоящего постановления, включает:
1) пояснительную записку;
2) бухгалтерский баланс финансовой организации по состоянию на отчетную дату;
3) оборотно-сальдовую ведомость к балансу на отчетную дату.
Изменения, произошедшие за отчетный период, должны быть раскрыты по каждой статье с описанием суммарных величин.
Отчеты, предусмотренные подпунктами 12) и 13) пункта 1 настоящего постановления представляются временной администрацией только за первый месяц с даты ее назначения (носят разовый характер).
4. Пояснительная записка включает следующую информацию:
1) наименование и реквизиты решений Национального Банка о лишении лицензии на право осуществления банковской, страховой (перестраховочной) деятельности и о назначении временной администрации, ее составе;

2) өткен кезеңдегі есептілік көрсеткiштерiнiң әрбiр өзгерісiнiң туындау себептері туралы;
3) уақытша әкімшілік қатысқан сот процестері туралы ақпаратты қоса алғанда, өзге мәлiметтер мен есептi кезеңде болған оқиғалар және уақытша әкiмшiлiктiң қызметiне байланысты жүзеге асырылған iс-шаралар туралы.
Түсiндiрме жазбада есептілікте келтірілген баптар жіктелімі олардың мағынасына түсіндірме беретін ақпаратпен толықтырылады. Есепті кезеңде болған өзгерістер жиынтық шамалар сипаттала отырып әрбір бабы бойынша ашып көрсетілуге тиіс.
Уақытша әкiмшiлiк Ұлттық Банктің сұратуы бойынша есептердiң жекелеген нысандарын және белгiлi бiр күнгi жағдай бойынша қосымша мәлiметтердi, сондай-ақ өзге де құжаттарды ұсынады.
5. Уақытша әкiмшiлiктiң орындалған жұмыс туралы есебiнде мыналар қамтылады:
1) уақытша әкімшіліктің тағайындалуы және құрамы туралы мәліметтер;
2) уақытша әкімшілік жүргізген бірінші кезектегі іс-шаралар;
3) сақтандыру портфелін беру туралы мәліметтер немесе банктің активтері мен міндеттемелерін басқа банкке (банктерге) бір мезгілде беру операциясын жүргізу туралы мәліметтер;
4) активтер мен міндеттемелердің өзгеруі туралы;
5) бекітілген шығыстар сметасына сәйкес артық шығындардың және үнемдеудің болуы туралы ақпаратты көрсете отырып, уақытша әкімшіліктің шығыстары туралы мәліметтер;
6) уақытша әкімшіліктің сот процестеріне қатысуы туралы;
7) түгендеу және мүлік пен құжаттарды уақытша әкімшіліктен тарату комиссиясына қабылдау-өткізу нәтижелері;
8) уақытша әкімшілік өз қызметі барысында жүзеге асырған өзге де іс-шаралар туралы.
Күн сайынғы, ай сайынғы есепті қарау нәтижелері бойынша Ұлттық Банк оны назарға алады, ал анықталған ескертулер болған жағдайда оларды жою туралы хат жібереді.
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшігінің орындалған жұмыс туралы есебi 15 жұмыс күні ішінде Ұлттық Банкпен бекітілуге тиіс.
Ұйымның уақытша әкімшілігі орындалған жұмыс туралы бекітілген есептің көшірмесін тарату комиссиясына мәлімет ретінде береді.
6. Осы қаулының 15-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қ.Келімбетов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің
Төрағасы
_________________________
2014 жылғы 5 тамыз
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 16 шілдедегі
№ 148 қаулысына
1-қосымша
Нысан
"Банк активтерінің жағдайы туралы есеп"
Есепті кезең: __.__.____ ж.
Нысан индексі: Ф1-ВА
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің уақытша әкімшіліктері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Нысанды ұсыну мерзімі: уақытша әкімшіліктің филиалдары болмаған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың алтыншы күнінен кешіктірмей, филиалдары болған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың сегізінші күнінен кешіктірмей.
мың теңгемен
Көрсеткіштердің атауы
Баланстық шоттың нөмірі
Уақытша әкімшілікті тағайындау күнінде
Алдыңғы есепті күні
Есепті күні
Өзгерістер
уақытша әкімшілікті тағайындау күніндегі деректермен салыстырғанда
алдыңғы есеп күніндегі деректермен салыстырғанда
1
2
3
4
5
6
7

2) о причинах возникновения каждого изменения показателей отчетности за истекший период;
3) об иных сведениях и событиях, произошедших в отчетном периоде и осуществленных мероприятиях, связанных с деятельностью временной администрации, включая информацию о судебных процессах, в которых участвовала временная администрация.
В пояснительной записке классификация статей, приведенная в отчетности, дополняется информацией, поясняющей их смысл. Изменения, произошедшие за отчетный период, должны быть раскрыты по каждой статье с описанием суммарных величин.
Временная администрация по запросу Национального Банка представляет отдельные формы отчетов и дополнительные сведения по состоянию на определенную дату, а также иные документы.
5. Отчет временной администрации о выполненной работе содержит следующую информацию:
1) сведения о назначении и составе временной администрации;
2) первоочередные мероприятия, проведенные временной администрацией;
3) сведения о передаче страхового портфеля или сведения о проведении операции по одновременной передаче активов и обязательств банка другому (другим) банку (банкам);
4) об изменении активов и обязательств;
5) сведения о расходах временной администрации, с указанием информации о наличии перерасхода и экономии согласно утвержденных смет расходов;
6) об участии временной администрации в судебных процессах;
7) результаты инвентаризации и приема-передачи имущества и документов от временной администрации к ликвидационной комиссии;
8) об иных мероприятиях, осуществленных временной администрацией в процессе ее деятельности.
По результатам рассмотрения ежедневного, ежемесячного отчета Национальный Банк принимает его к сведению, а при наличии выявленных замечаний направляет письмо об их устранении.
Отчет временной администрации банка, страховой (перестраховочной) организации о выполненной работе подлежит утверждению Национальным Банком в течение 15 рабочих дней.
Копию утвержденного отчета о проделанной работе временная администрация организации передает в ликвидационную комиссию для сведения.
6. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению 15 к настоящему постановлению.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти дней после дня первого официального опубликования.
Председатель
К. Келимбетов
СОГЛАСОВАНО
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
А. Смаилов _____________
5 августа 2014 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 июля 2014 года № 148
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2014 № 244 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
"Отчет о состоянии активов банка"
Отчетный период: на __.__.____г.
Индекс формы: Ф1-ВА
Периодичность сбора информации: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации
банков
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления формы: при отсутствии у временной
администрации филиалов - не позднее шестого числа месяца, следующего
за отчетным месяцем, при наличии филиалов - не позднее восьмого числа
месяца, следующего за отчетным месяцем.
в тысячах тенге
Наименование
показателей
Номер
балансового
счета
На дату
назначения
временной
администрации
На предыдущую
отчетную
дату
На отчетную
дату
Изменения
по сравнению
с данными
на дату
назначения
временной
администрации
по сравнению
с данными
на дату
предыдущего
отчета
1
2
3
4
5
6
7

12.3
Компьютерлік жабдық
12.4
Көлік құралдары
12.5
Өзге негізгі құрал-жабдықтар
12.6
Материалдық емес активтер
12.7
Қаржы лизингіне қабылданған негізгі құрал-жабдықтар
12.8
Жалға беруге арналған негізгі құрал-жабдықтар
12.9
Жалданған ғимараттар бойынша күрделі шығындар
13.
Өзге активтер
Активтер жиынтығы:
Резервтер (провизиялар)
Теріс түзету шоты
Есептелген амортизация
Уақытша әкімшілік басшысы __________ ________
Бас бухгалтер _____________ _______________
Орындаушы _____________ _______________
Телефон
Мөр орны
"Банк активтерінiң жағдайы туралы есеп"
әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Банк активтерінiң жағдайы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 17-тармағының 52) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні есепті күн болып табылады. Алдыңғы айлық есептің есепті күні ай сайынғы есеп беру үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Есептілік жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға уақытша әкімшілік басшысы, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Реттік нөмірі 4, 5, 6-бағаналардың реттік нөмірі 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-жолдары уақытша әкімшілік тағайындалған күнге, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге банктің бухгалтерлік балансының тиісті баптарына тең болуға тиіс.
7. Реттік нөмірі 4-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9871 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін (жіберілген) бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарды бекіту туралы" 2014 жылғы 22 қазандағы № 189 қаулысына (бұдан әрі – № 189 қаулы) сәйкес "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – қор биржасы) ресми тізімінің "акциялар" секторының екінші деңгейдегі банк акцияларының санаты көрсетіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2014 № 244 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 16 шілдедегі
№ 148 қаулысына
2-қосымша
Нысан
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінiң жағдайы туралы есеп"
Есепті кезең: __.__.____ ж.
Нысан индексі: Ф2-ВА
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Нысанды ұсыну мерзімі: уақытша әкімшіліктің филиалдары болмаған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың алтыншы күнінен кешіктірмей, филиалдары болған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың сегізінші күнінен кешіктірмей.
мың теңгемен
Көрсеткіштердің атауы
Баланстық шот нөмірі
Уақытша әкімшілікті тағайындау күніне
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
Өзгерістер
уақытша әкімшілікті тағайындау күнгі деректермен салыстырғанда
өткен есепті күнгі деректермен салыстырғанда
1
2
3
4
5
6
7
(6-баған - 4-баған)
8
(6-баған - 5-баған)
1.
Ақша және ақшалай баламалар
2.
Орналастырылған салымдар
3.
Бағалы қағаздар, оның ішінде:
3.1
Әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
3.2
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар
3.3
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
4.
"Кері РЕПО" операциясы
5.
Тазартылған қымбат металдар
6.
Туынды құралдар
7.
Қайта сақтандыру активтері:
7.1
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар бойынша қайта сақтандыру активтері
7.2
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығындар бойынша қайта сақтандыру активтері
7.3
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығындар бойынша қайта сақтандыру активтері
7.4
Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығындар бойынша қайта сақтандыру активтері
7.5
Мәлімделген, бірақ реттелмеген шығындар бойынша қайта сақтандыру активтері
7.6
Қосымша резервтер бойынша қайта сақтандыру активтері
8
Болашақ кезеңдер шығыстары
9
Ағымдағы салық активі
10
Кейінге қалдырылған салық активі
11
Басқа да активтер
12
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
13
Негізгі құрал-жабдықтар, оның ішінде:

12.3
Компьютерное оборудование
12.4
Транспортные средства
12.5
Прочие основные средства
12.6
Нематериальные активы
12.7
Основные средства, принятые в финансовый лизинг
12.8
Основные средства, предназначенные для сдачи в аренду
12.9
Капитальные затраты по арендованным зданиям
13.
Прочие активы
Итого активов:
Резервы (провизии)
Счет отрицательной корректировки
Начисленная амортизация
Руководитель временной администрации __________ ________
Главный бухгалтер _____________ _______________
Исполнитель _____________ _______________
Телефон
Место печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
"Отчет о состоянии активов банка"
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии активов банка" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 52) пункта 17 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271.
3. Отчетной датой является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего месячного отчета.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает руководитель временной администрации, главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. Строки с порядковыми номерами 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 столбцов с порядковыми номерами 4, 5, 6 должны быть равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса банка на дату назначения временной администрации, на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.
7. В столбце, порядковый номер 4, указывается категория акций банка второго уровня сектора "акции" официального списка акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" (далее - фондовая биржа) в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 189 "Об утверждении Требований к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9871 (далее - постановление № 189).
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2014 № 244 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 июля 2014 года № 148
Форма
"Отчет о состоянии активов страховой
(перестраховочной) организации"
Отчетный период: на __.__.____г.
Индекс формы: Ф2-ВА
Периодичность сбора информации: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации
страховых (перестраховочных) организаций
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления формы: при отсутствии у временной
администрации филиалов - не позднее шестого числа месяца, следующего
за отчетным месяцем, при наличии филиалов - не позднее восьмого числа
месяца, следующего за отчетным месяцем.
в тысячах тенге
Наименование показателей
Номер
балансового
счета
На дату
назначения
временной
администрации
На предыдущую
отчетную
дату
На отчетную
дату
Изменения
по сравнению
с данными
на дату
назначения
временной
администрации
по сравнению
с данными
на дату
предыдущего
отчета
1
2
3
4
5
6
7 (столбец 6-столбец 4)
8 (столбец 6-столбец 5)
1.
Деньги и денежные эквиваленты
2.
Вклады размещенные
3.
Ценные бумаги, в том числе:
3.1
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости
3.2
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
3.3
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
4.
Операция "обратное РЕПО"
5.
Аффинированные драгоценные металлы
6.
Производные инструменты
7.
Активы перестрахования:
7.1
Активы перестрахования по незаработанным премиям
7.2
Активы перестрахования по произошедшим, но незаявленным убыткам
7.3
Активы перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам страхования (перестрахования) жизни
7.4
Активы перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам аннуитета
7.5
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам
7.6
Активы перестрахования по дополнительным резервам
8
Расходы будущих периодов
9
Текущий налоговый актив
10
Отложенный налоговый актив
11
Прочие активы
12
Инвестиции в капитал других юридических лиц
13
Основные средства, в том числе:

13.1
Құрылысы салынып жатқан (орнатылып жатқан) негізгі құрал-жабдықтар
13.2
Жер, үй және құрылыс
13.3
Компьютер жабдығы
13.4
Көлік құралдары
13.5
Басқа да негізгі құрал-жабдықтар
14
Инвестициялық мүлік
15
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
16
Материалдық емес активтер
Активтер жиынтығы:
Теріс түзету шоты
Есептелген амортизация
Уақытша әкімшілік басшысы __________ ________
Бас бухгалтер _____________ _______________
Орындаушы ____________ ______________
Телефон
Мөр орны
Әкімшілік деректер жинауға арналған
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

13.1
Строящиеся (устанавливаемые) основные средства
13.2
Земля, здания и сооружения
13.3
Компьютерное оборудование
13.4
Транспортные средства
13.5
Прочие основные средства
14
Инвестиционное имущество
15
Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
16
Нематериальные активы
Итого активов:
Счет отрицательной корректировки
Начисленная амортизация
Руководитель временной администрации __________ ________
Главный бухгалтер _____________ _______________
Исполнитель _____________ _______________
Телефон
Место печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о состоянии активов страховой
(перестраховочной) организации"

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 17-тармағының 52) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні есепті күн болып табылады. Алдыңғы айлық есептің есепті күні ай сайынғы есеп беру үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Есептілік жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға уақытша әкімшілік басшысы, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Реттік нөмірі 4, 5, 6-бағаналардың реттік нөмірі 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-жолдар уақытша әкімшілік тағайындалған күнге, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең болуы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 16 шілдедегі
№ 148 қаулысына
3-қосымша
Нысан
"Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп"
Есепті кезең: __.__.____ж.
Нысан индексі: Ф3-ВА
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің уақытша әкімшіліктері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Нысанды ұсыну мерзімі: уақытша әкімшіліктің филиалдары болмаған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың алтыншы күннен кешіктірмей, филиалдары болған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
мың теңгемен
Коды
Міндеттемелердің атауы
Баланстық шот нөмірі
Уақытша әкімшілікті тағайындау күніне
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
Өзгерістер
уақытша әкімшілікті тағайындау күнгі деректермен салыстырғанда
есепті кезеңде
1
2
3
4
5
6
7
(4-баған - 6-баған)
8
(5-баған - 6-баған)
1
Банктің міндеттемелері, оның ішінде:
1.1
Тиісті уақтылы төлемдерді капиталдандыру арқылы банк олардың алдында өміріне немесе денсаулығына зиян келтіргені үшін жауапкершілік көтеретін жеке тұлғалардың алдында
1.2
Еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және үстемеақы төлеу, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті төлеу бойынша, жалақыдан ұсталған алименттер мен міндетті зейнетақы жарналарын, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша ұсталған сыйақыларды төлеу бойынша
1.3
Депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйым алдында кепілдік берілген депозиттер бойынша ол төлеген (төлейтін) өтемақы сомасы бойынша
1.4
Жеке тұлғалар алдында депозиттер, оның ішінде таратылатын ислам банкінде орналастырылған талап етілгенге дейін пайызсыз депозиттер бойынша және ақша аударымдары бойынша, сондай-ақ зейнетақы активтері есебінен жүзеге асырылған депозиттер бойынша, сақтандыру ұйымдарының "өмірді сақтандыру" саласы бойынша тартылған қаражат есебінен жүзеге асырылған депозиттер бойынша талаптар
1.5
Тек қайырымдылық қызметімен айналысатын коммерциялық ұйымдар, Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің ұйымдары және оларға теңестірілген адамдардың ұйымдары, Қазақстан Республикасы мүгедектерінің ерікті қоғамы, Қазақ соқырлар қоғамы, Қазақ саңыраулар қоғамы және осы заңды тұлғалардың меншігі болып табылатын және олардың қаражаты есебінен құрылған өндірістік ұйымдар, олардың банк шоттарындағы қаражаттары мен орналастырылған депозиттері бойынша мүгедектердің басқа ұйымдары алдында
1.6
Банк мүлкінің кепілімен қамтамасыз етілген міндеттемелер бойынша заңды тұлғалар алдында
1.7
Салықтар, алымдар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша берешек
1.8
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлар алдында
2.
Уақытша әкімшіліктің ағымдағы міндеттемелері, оның ішінде:
2.1
еңбекақы төлеу бойынша қызметкерлер алдында
2.2
ағымдағы салықтар, алымдар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешек
2.3
басқа да берешек

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 52) пункта 17 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271.
3. Отчетной датой является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего месячного отчета.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает руководитель временной администрации, главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. Строки с порядковыми номерами 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 столбцов с порядковыми номерами 4, 5, 6 должны быть равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса на дату назначения временной администрации, на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 июля 2014 года № 148
Форма
"Отчет о состоянии обязательств банка"
Отчетный период: на __.__.____г.
Индекс формы: Ф3-ВА
Периодичность сбора информации: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации
банков
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления формы: при отсутствии у временной
администрации филиалов - не позднее шестого числа месяца, следующего
за отчетным месяцем, при наличии филиалов - не позднее восьмого числа
месяца, следующего за отчетным месяцем.
в тысячах тенге
Код
Наименование
обязательств
Номер
балансового
счета
На дату
назначения
временной
администрации
На предыдущую
отчетную
дату
На отчетную
дату
Изменения
по сравнению
с данными
на дату
назначения
временной
администрации
за отчетный
период
1
2
3
4
5
6
7 (столбец 4-столбец 6)
8 (столбец 5–столбец 6)
1
Обязательства банка, в том числе:
1.1
Перед физическими лицами, перед которыми банк несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей
1.2
По оплате труда и выплате компенсаций лицам, работавшим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, по уплате удержанных из заработной платы алиментов и обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам
1.3
Перед организацией, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, по сумме выплаченного (выплачиваемого) ею возмещения по гарантируемым депозитам
1.4
Перед физическими лицами по депозитам, в том числе беспроцентным депозитам до востребования, размещенным в ликвидируемом исламском банке, и переводам денег, а также требования по депозитам, осуществленным за счет пенсионных активов, по депозитам страховых организаций, осуществленным за счет средств, привлеченных по отрасли "страхование жизни"
1.5
Перед некоммерческими организациями, занимающимися исключительно благотворительной деятельностью, организациями ветеранов Великой Отечественной войны и организациями лиц, приравненных к ним, Добровольным обществом инвалидов Республики Казахстан, Казахским обществом слепых, Казахским обществом глухих и производственными организациями, являющимися собственностью этих юридических лиц и созданными за счет их средств, другими организациями инвалидов по имеющимся их средствам на банковских счетах и помещенным на депозит
1.6
Перед юридическими лицами по обязательствам, обеспеченным залогом имущества банка
1.7
Задолженность по налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату кредитов, выданных из республиканского бюджета
1.8
Перед другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
2.
Текущие обязательства временной администрации, в том числе:
2.1
перед работниками по оплате труда
2.2
задолженность по текущим налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет
2.3
прочая задолженность

Міндеттемелер жиынтығы (1-жол+ 2-жол)
Уақытша әкімшілік басшысы _______________ ________________________
Бас бухгалтер ___________________________ ________________________
Орындаушы _______________________________ ________________________
Телефон
Мөр орны
Әкімшілік деректер жинауға арналған
"Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп"
нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 17-тармағының 52) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні есепті күн болып табылады. Алдыңғы айлық есептің есепті күні ай сайынғы есеп беру үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Есептілік жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға уақытша әкімшілік басшысы, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Реттік нөмірі 4, 5, 6-бағаналардың реттік нөмірі 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.1, 2.2, 2.3-жолдар уақытша әкімшілік тағайындалған күнге, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең болуы тиіс.
7. Реттік нөмірі 2.1, 2.2, 2.3-жолдарда уақытша әкімшілік тағайындалған күннен бастап оның қызметкерлері алдында еңбекақы төлеу бойынша, ағымдағы салықтар және бюджетке міндетті төленетін басқа да төлемдер бойынша пайда болған уақытша әкімшіліктің берешегі, сондай-ақ өзге де берешек көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 16 шілдедегі
№ 148 қаулысына
4-қосымша
Нысан
"Сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп"
Есепті кезең: __.__.____ж.
Нысан индексі: Ф4-ВА
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдарының уақытша әкімшіліктері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Нысанды ұсыну мерзімі: уақытша әкімшіліктің филиалдары болмаған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың алтыншы күннен кешіктірмей, филиалдары болған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
мың теңгемен
Коды
Міндеттеменің атауы
Баланстық шоттың нөмірі
Уақытша әкімшілікті тағайындау күніне
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
Өзгерістер
уақытша әкімшілікті тағайындау күнгі деректермен салыстырғанда
Есепті кезең үшін
1
2
3
4
5
6
7
(4-баған - 6-баған )
8
(5-баған – 6-баған)
1.
Банктің міндеттемелері, оның ішінде:
1.1.
Сақтандыру ұйымын тарату туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін орын алған сақтандыру жағдайлары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі кредиторлардың талаптары.
1.2.
Жалақыдан және (немесе) өзге кірістен, алименттен ұсталған төлемдер жөніндегі талаптар, сондай-ақ таратылатын сақтандыру ұйымы олардың алдында сақтандыру шарттары бойынша жауапкершілікпен байланысты емес негіздер бойынша тиiстi уақтылы төлемдердi капиталдандыру арқылы өмiрге немесе денсаулыққа зиян келтiргенi үшiн жауапкершiлiк көтеретiн азаматтардың талаптары
1.3.
Еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және үстемеақы төлеу бойынша мемлекеттік, Әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті төлеу бойынша, жалақыдан, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақыны ұсталған міндетті зейнетақы жарналарын төлеу бойынша
1.4.
Сақтандырылған адамның тұлғасына байланысты, жасалған сақтандыру шарттары бойынша кредиторлардың талаптары
1.5.
Мүлiктi сақтандыру шарттары және сақтандырылған адамның тұлғасына байланысты емес басқа сақтандыру түрлерi бойынша жеке тұлғалар кредиторлардың талаптары
1.6.

Итого обязательств (строка 1+строка 2)
Руководитель временной администрации __________ ________
Главный бухгалтер _____________ _______________
Исполнитель _____________ _______________
Телефон
Место печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о состоянии обязательств банка"
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств банка" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 52) пункта 17 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271.
3. Отчетной датой является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего месячного отчета.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает руководитель временной администрации, главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. Строки с порядковыми номерами 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.1, 2.2, 2.3 столбцов с порядковыми номерами 4, 5, 6 должны быть равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса на дату назначения временной администрации, на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.
7. В строках с порядковыми номерами 2.1, 2.2, 2.3 отображаются задолженность временной администрации, образовавшаяся с даты назначения временной администрации, перед ее работниками по оплате труда, по текущим налогам и другим обязательным платежам в бюджет, а также прочая задолженность.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 июля 2014 года № 148
Форма
"Отчет о состоянии обязательств
страховой организации"
Отчетный период: на __.__.____г.
Индекс формы: Ф4-ВА
Периодичность сбора информации: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации
страховых организаций
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления формы: при отсутствии у временной
администрации филиалов - не позднее шестого числа месяца, следующего
за отчетным месяцем, при наличии филиалов - не позднее восьмого числа
месяца, следующего за отчетным месяцем.
в тысячах тенге
Код
Наименование обязательств
Номер
балансового
счета
На дату
назначения
временной
администрации
На предыдущую
отчетную
дату
На отчетную
дату
Изменения
по сравнению
с данными
на дату
назначения
временной
администрации
за отчетный
период
1
2
3
4
5
6
7 (столбец 4-столбец 6)
8 (столбец 5–столбец 6)
1.
Обязательства всего, в том числе:
1.1.
Требования кредиторов по осуществлению страховых выплат по страховым случаям, наступившим до вступления в законную силу решения суда о ликвидации страховой организации.
1.2.
Требования по уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов, а также требования граждан, перед которыми ликвидируемая страховая организация несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей по основаниям, не связанным с ответственностью по договорам страхования.
1.3.
По оплате труда и выплате компенсаций лицам, работающим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам.
1.4.
Требования кредиторов по заключенным договорам страхования, связанным с личностью застрахованного.
1.5.
Требования кредиторов - физических лиц по заключенным ими договорам имущественного страхования и другим видам страхования, не связанным с личностью застрахованного.
1.6.

"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 72-бабының 1-тармағы 3) және 4) тармақшаларында көрсетілгеннен өзге жасалған сақтандыру шарттары бойынша, сондай-ақ сақтандыру ұйымын мәжбүрлеп тарату кезінде сақтандырушыларға (сақтандырылған, пайда алушы) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымның талаптары, сақтандыру шарттары бойынша, жүзеге асырылған кепілді төлемдер, мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының Сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасымен көзделген тәртіпте және талаптармен басқа сақтандыру ұйымына берілетін сақтандыру портфелін төлеумен байланысты шығындар бойынша кредиторлардың талаптары.
1.7.
Қамтамасыз ету сомасы шегінде таратылатын сақтандыру ұйымының мүлкі кепілімен қамтамасыз етілген міндеттемелер бойынша кредиторлардың.
1.8.
Бюджетке төленетін Салықтар, алымдар және басқа міндетті төлемдер, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша.
1.9.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлармен есеп айырысулар
2.
Ағымдағы берешек, оның ішінде:
2.1.
Уақытша әкімшіліктің қызметкерлеріне еңбекақы төлеу бойынша
2.2.
Ағымдағы салықтар, алымдар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешек
2.3.
Уақытша әкімшіліктің ағымдағы басқа берешегі (жалға алу, коммуналдық қызметтер, мемлекеттік баж және т.б.).

Требования кредиторов по заключенным договорам страхования иным, чем указаны в подпунктах 3) и 4) пункта 1 статьи 72 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", а также требования организации, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) при принудительной ликвидации страховых организаций, по договорам страхования, по осуществленным гарантийным выплатам, расходам, связанным с оплатой страхового портфеля принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, передаваемого другой страховой организации в порядке и на условиях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, и иным расходам, связанным с их осуществлением.
1.7.
Требования кредиторов по обязательствам, обеспеченным залогом имущества ликвидируемой страховой организации в пределах суммы обеспечения.
1.8.
По налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату кредитов, выданных из республиканского бюджета.
1.9.
Расчеты с другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
2.
Текущая задолженность, в том числе:
2.1.
по оплате труда работников временной администрации;
2.2.
задолженность по текущим налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет;
2.3.
прочая текущая задолженность временной администрации (аренда, коммунальные услуги, государственная пошлина и т.д.).

Міндеттемелердің жиынтығы (1-жол + 2-жол)
Резервтер
Уақытша әкімшілік басшысы _______________ _______________________
Бас бухгалтер ___________________________ _______________________
Орындаушы _______________________________ _______________________
Телефон
Мөр орны
Әкімшілік деректер жинауға арналған "Сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 17-тармағының 52) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні есепті күн болып табылады. Алдыңғы айлық есептің есепті күні ай сайынғы есеп беру үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Есептілік жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға уақытша әкімшілік басшысы, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Реттік нөмірі 4, 5, 6-бағаналардың реттік нөмірі 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.1, 2.2, 2.3-жолдар уақытша әкімшілік тағайындалған күнге, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең болуы тиіс.
7. Реттік нөмірі 2.1, 2.2, 2.3 жолдарда қызметкерлердің алдында еңбекақы төлеу бойынша, ағымдағы салықтар және бюджетке басқа міндетті төлемдер бойынша уақытша әкімшілік тағайындалған күннен бастап пайда болған берешек, сондай-ақ басқа да берешек көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 16 шілдедегі
№ 148 қаулысына
5-қосымша
Нысан
"Қайта сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп"
Есепті кезең: __.__.____ж.
Нысан индексі: Ф5-ВА
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдарының уақытша әкімшіліктері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Нысанды ұсыну мерзімі: уақытша әкімшіліктің филиалдары болмаған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың алтыншы күннен кешіктірмей, филиалдары болған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
мың теңгемен
Коды
Міндеттеменің атауы
Баланстық шоттың нөмірі
Уақытша әкімшілікті тағайындау күніне
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
Өзгерістер
уақытша әкімшілікті тағайындау күнгі деректермен салыстырғанда
Есепті кезең үшін
1
2
3
4
5
6
7
(4-баған - 6-баған )
8
(4-баған - 6-баған )
1.
Міндеттемелер, оның ішінде:
1.1.
Жалақыдан және (немесе) өзге кірістен, алименттен ұсталған төлемдер жөніндегі талаптар, сондай-ақ таратылатын қайта сақтандыру ұйымы олардың алдында сақтандыру шарттары бойынша жауапкершілікпен байланысты емес негіздер бойынша тиiстi уақтылы төлемдердi капиталдандыру арқылы өмiрге немесе денсаулыққа зиян келтiргенi үшiн жауапкершiлiк көтеретiн азаматтардың талаптары
1.2.
Еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және үстемеақы төлеу бойынша мемлекеттік, Әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті төлеу бойынша, жалақыдан, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақыны ұсталған міндетті зейнетақы жарналарын төлеу бойынша
1.3.
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары.
1.4.
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары.
1.5.
Қамтамасыз ету сомасы шегінде таратылатын сақтандыру ұйымының мүлкі кепілімен қамтамасыз етілген міндеттемелер бойынша кредиторлардың талаптары.
1.6.
Бюджетке төленетін Салықтар, алымдар және басқа міндетті төлемдер, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша.
1.7.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлармен есеп айырысулар
2.
Ағымдағы берешек, оның ішінде:
2.1.
Уақытша әкімшіліктің қызметкерлеріне еңбекақы төлеу бойынша
2.2.
Ағымдағы салықтар, алымдар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешек
2.3.
Уақытша әкімшіліктің ағымдағы басқа берешегі (жалға алу, коммуналдық қызметтер, мемлекеттік баж және т.б.).

Итого обязательств (строка 1+ строка 2)
Резервы
Руководитель временной администрации __________ ________
Главный бухгалтер _____________ _______________
Исполнитель _____________ _______________
Телефон
Место печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о состоянии обязательств страховой организации"
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств страховой организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 52) пункта 17 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271.
3. Отчетной датой является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего месячного отчета.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает руководитель временной администрации, главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. Строки с порядковыми номерами 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.1, 2.2, 2.3 столбцов с порядковыми номерами 4, 5, 6 должны быть равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса на дату назначения временной администрации, на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.
7. В строках с порядковыми номерами 2.1, 2.2, 2.3 отображается задолженность временной администрации, образовавшаяся с даты назначения временной администрации, перед ее работниками по оплате труда, по текущим налогам и другим обязательным платежам в бюджет, а также прочая задолженность.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 июля 2014 года № 148
Форма
"Отчет о состоянии обязательств
перестраховочной организации"
Отчетный период: на __.__.____г.
Индекс формы: Ф5-ВА
Периодичность сбора информации: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации
перестраховочных организаций
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления формы: при отсутствии у временной
администрации филиалов - не позднее шестого числа месяца, следующего
за отчетным месяцем, при наличии филиалов - не позднее восьмого числа
месяца, следующего за отчетным месяцем.
в тысячах тенге
Код
Наименование
обязательств
Номер
балансового
счета
На дату
назначения
временной
администрации
На предыдущую
отчетную
дату
На
отчетную
дату
Изменения
по сравнению
с данными
на дату
назначения
временной
администрации
за отчетный
период
1
2
3
4
5
6
7 (столбец 4-столбец 6)
8 (столбец 5–столбец 6)
1.
Обязательства всего, в том числе:
1.1.
Требования по уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов, а также требования граждан, перед которыми ликвидируемая перестраховочная организация несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей по основаниям, не связанным с ответственностью по договорам перестрахования.
1.2.
По оплате труда и выплате компенсаций лицам, работающим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам.
1.3.
Требования цедентов, возникающие из договоров по отрасли "страхование жизни".
1.4.
Требования цедентов, возникающих из договоров по отрасли "общее страхование".
1.5.
Требования кредиторов по обязательствам, обеспеченным залогом имущества ликвидируемой перестраховочной организации в пределах суммы обеспечения.
1.6.
По налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату кредитов, выданных из республиканского бюджета.
1.7.
Расчеты с другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
2.
Текущая задолженность, в том числе:
2.1.
по оплате труда работников временной администрации;
2.2.
задолженность по текущим налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет;
2.3.
прочая текущая задолженность временной администрации (аренда, коммунальные услуги, государственная пошлина и т.д.).

1. Осы түсіндірме "Қаржы ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 17-тармағының 52) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні есепті күн болып табылады. Алдыңғы айлық есептің есепті күні ай сайынғы есеп беру үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Есептілікті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға уақытша әкімшілік басшысы, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 16 шілдедегі
№ 148 қаулысына
7-қосымша
Нысан
"Қаржы ұйымының ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп"
Есепті кезең: __.__.____ж.
Нысан индексі: Ф7-ВА
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Нысанды ұсыну мерзімі: уақытша әкімшіліктің филиалдары болмаған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың алтыншы күннен кешіктірмей, филиалдары болған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
Реттік нөмірі
Өткен есепті күнге сальдо
Операцияның жасалған күні
Төлем жасау негіздемесі
(оның ішінде құжаттың атауы)
ұлттық валютада
шетел валютасында
валюта бағамы
сомасы
валюта атауы
валютада
теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
Есепті кезеңде барлығы
кестенің жалғасы
Кіріс
Шығыс
Есепті күнге сальдо
ұлттық валютада
шетел валютасында
валюта бағамы
ұлттық валютамен
шетел валютасында
валюта бағамы
ұлттық валютамен
шетел валютасында
валюта бағамы
сомасы
валюта атауы
сомасы
валюта атауы
сомасы
валюта атауы
валютада
теңгемен
валютада
теңгемен
валютада
теңгемен
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Уақытша әкiмшiлiк басшысы _______________________________________
Бас бухгалтер __________________________ ________________________
Орындаушы ______________________________ ________________________
Телефон
Мөр орны
Әкімшілік деректер жинақтауға арналған
"Қаржы ұйымының ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қаржы ұйымының ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет по внебалансовым счетам финансовой организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 52) пункта 17 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271.
3. Отчетной датой является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего месячного отчета.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает руководитель временной администрации, главный бухгалтер и исполнитель.
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 июля 2014 года № 148
Форма
"Отчет о движении денег по текущему
счету финансовой организации"
Отчетный период: на __.__.____г.
Индекс формы: Ф7-ВА
Периодичность сбора информации: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации
банков, страховых (перестраховочных) организаций
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления формы: при отсутствии у временной
администрации филиалов - не позднее шестого числа месяца, следующего
за отчетным месяцем, при наличии филиалов - не позднее восьмого числа
месяца, следующего за отчетным месяцем.
порядковый
номер
Сальдо на предыдущую отчетную дату
Дата
совершения
операции
Основание
платежа
(в том числе
наименование
документа)
в национальной
валюте
в иностранной валюте
курс
валюты
сумма
наименование
валюты
в валюте
в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего за отчетный период
Продолжение таблицы
Приход
Расход
Сальдо на отчетную дату
в национальной
валюте
в иностранной валюте
курс
валюты
в национальной
валюте
в иностранной валюте
курс
валюты
в национальной
валюте
в иностранной валюте
курс
валюты
сумма
наименование
валюты
сумма
наименование
валюты
сумма
наименование
валюты
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
в
валюте
в
тенге
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Руководитель временной администрации __________ ________
Главный бухгалтер _____________ _______________
Исполнитель _____________ _______________
Телефон
Место печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о движении денег по текущему счету
финансовой организации"
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о движении денег по текущему счету финансовой организации" (далее – Форма).

2. Нысан Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 17-тармағының 52) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні есепті күн болып табылады. Алдыңғы айлық есептің есепті күні ай сайынғы есеп беру үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Есептілік жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға уақытша әкімшілік басшысы, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Реттік нөмірі 14, 15, 16, 17, 18 бағанның деректері осы қаулыға "Қаржы ұйымының уақытша әкiмшiлiгi есептi кезеңде жасаған шығыстары туралы есеп" 9-қосымшаның деректеріне тең болуға тиіс.
7. Реттік нөмірі 8 бағанда төлемді бірегейлендіруге мүмкіндік беретін қысқаша, нақты ақпарат болуға тиіс.
8. Реттік нөмірі 2, 3, 4, 5, 6 бағанның деректері өткен есептің реттік нөмірі 19, 20, 21, 22, 23 бағанның деректеріне және өткен есепті күнгі балансқа тең болуға тиіс.
9. Реттік нөмірі 19, 20, 21, 22, 23 бағанның деректері есепті күнгі баланстың, осы қаулыға "Банк активтерінің жай-күйi туралы есеп" 1-қосымшаның және "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйi туралы есеп" 2-қосымшаның деректеріне тең болуға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 16 шілдедегі
№ 148 қаулысына
8-қосымша
Нысан
"Қаржы ұйымының кассасы бойынша ақшаның қозғалысы туралы есеп"
Есепті кезең: __.__.____ж.
Нысан индексі: Ф8-ВА
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Нысанды ұсыну мерзімі: уақытша әкімшіліктің филиалдары болмаған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың алтыншы күннен кешіктірмей, филиалдары болған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
Реттік нөмірі
Өткен есепті күнге сальдо
Операцияның жасалған күні
Төлем жасау негіздемесі
(оның ішінде құжаттың атауы)
ұлттық валютада
шетел валютасында
валюта бағамы
сомасы
валюта атауы
валютада
теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
Есепті кезеңде барлығы
кестенің жалғасы
Кіріс
Шығыс
Есепті күнге сальдо
ұлттық валютада
шетел валютасында
валюта бағамы
ұлттық валютамен
шетел валютасында
валюта бағамы
ұлттық валютамен
шетел валютасында
валюта бағамы
сомасы
валюта атауы
сомасы
валюта атауы
сомасы
валюта атауы
валютада
теңгемен
валютада
теңгемен
валютада
теңгемен
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Уақытша әкiмшiлiк басшысы _______________ ________________________
Бас бухгалтер ____________________________________________________
Орындаушы ________________________________________________________
Телефон
Мөр орны
Әкімшілік деректер жинақтауға арналған
"Қаржы ұйымының кассасы бойынша ақшаның қозғалысы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 52) пункта 17 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271.
3. Отчетной датой является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего месячного отчета.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает руководитель временной администрации, главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. Данные столбца с порядковыми номерами 14, 15, 16, 17, 18 должны быть равны данным Приложения 9 "Отчет о произведенных временной администрацией финансовой организации расходах за отчетный период" к настоящему постановлению.
7. Столбец с порядковым номером 8 должен содержать краткую, конкретную информацию, позволяющую идентифицировать платеж.
8. Данные столбца с порядковыми номерами 2, 3, 4, 5, 6 должны быть равны данным столбца с порядковыми номерами 19, 20, 21, 22, 23 предыдущего отчета и балансу на предыдущую отчетную дату.
9. Данные столбца с порядковыми номерами 19, 20, 21, 22, 23 должны быть равны данным баланса на отчетную дату, Приложения 1 "Отчет о состоянии активов банка" и Приложения 2 "Отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации" к настоящему постановлению.
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 июля 2014 года № 148
Форма
"Отчет о движении денег по кассе
финансовой организации"
Отчетный период: на __.__.____г.
Индекс формы: Ф8-ВА
Периодичность сбора информации: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации
банков, страховых (перестраховочных) организаций
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления формы: при отсутствии у временной
администрации филиалов - не позднее шестого числа месяца, следующего
за отчетным месяцем, при наличии филиалов - не позднее восьмого числа
месяца, следующего за отчетным месяцем.
порядковый
номер
Сальдо на предыдущую отчетную дату
Дата
совершения
операции
Основание
платежа
(в том числе
наименование
документа)
в национальной
валюте
в иностранной валюте
курс
валюты
сумма
наименование
валюты
в валюте
в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего за отчетный период
Продолжение таблицы
Приход
Расход
Сальдо на отчетную дату
в национальной
валюте
в иностранной валюте
курс
валюты
в национальной
валюте
в иностранной валюте
курс
валюты
в национальной
валюте
в иностранной валюте
курс
валюты
сумма
наименование
валюты
сумма
наименование
валюты
сумма
наименование
валюты
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
в валюте
в тенге
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Руководитель временной администрации __________ ________
Главный бухгалтер _____________ _______________
Исполнитель _____________ _______________
Телефон
Место печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о движении денег по кассе финансовой организации"

1. Осы түсіндірме "Қаржы ұйымының уақытша әкімшілігінің есепті кезең ішінде жасаған шығыстары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы Ереженің 17-тармағының 52) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есепті күн есептіден кейінгі айдың бірінші күні болып табылады. Айлық есеп үшін осының алдындағы есепті күн осының алдындағы айлық есептің есепті күні болып табылады.
4. Есептілікті жасау кезінде қолданылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге және одан жоғарыға тең сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 16 шілдедегі
№ 148 қаулысына
10-қосымша
Нысан
"Есепті кезең ішінде қаржы ұйымының атынан сотқа
берілген шағымдар туралы есеп"
Есепті кезең: __.__.____ж.
Нысан индексі: Ф10-ВА
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.
Нысанды ұсыну мерзімі: уақытша әкімшіліктің филиалдары болмаған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың алтыншы күннен кешіктірмей, филиалдары болған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
Реттік нөмір
Жеке немесе заңды тұлғаның атауы
Талап арыз сомасы
Шағымның мәні
Талап арыз жіберілген күн
Талап арыз жіберілген органның атауы
Қарау сатысы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиынтық
Уақытша әкімшілік басшысы _______________ ________________________
Бас бухгалтер ___________________________ ________________________
Орындаушы _______________________________ ________________________
Телефон
Мөр орны
"Есепті кезең ішінде қаржы ұйымының атынан соттарға
шағым түсіру туралы есеп" әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысандарды толтыру
бойынша түсіндірме
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Есепті кезең ішінде қаржы ұйымының атынан соттарға шағым түсіру туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы Ереженің 17-тармағының 52) тармақшасына сәйкес әзірленген.
3. Есепті күн есептіден кейінгі айдың бірінші күні болып табылады. Айлық есеп үшін осының алдындағы есепті күн осының алдындағы айлық есептің есепті күні болып табылады.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о произведенных временной администрацией финансовой организации расходах за отчетный период" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 52) пункта 17 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271.
3. Отчетной датой является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего месячного отчета.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает руководитель временной администрации, главный бухгалтер и исполнитель.
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 июля 2014 года № 148
Форма
"Отчет о предъявленных от имени
финансовой организации
исках в суды за отчетный период"
Отчетный период: на __.__.____г.
Индекс формы: Ф10-ВА
Периодичность сбора информации: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации
банков, страховых (перестраховочных) организаций
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления формы: при отсутствии у временной
администрации филиалов - не позднее шестого числа месяца, следующего
за отчетным месяцем, при наличии филиалов - не позднее восьмого числа
месяца, следующего за отчетным месяцем.
Порядковый
номер
Наименование
физического
или
юридического
лица
Сумма
искового
заявления
Предмет иска
Дата
направления
искового
заявления
Наименование
органа,
в который
направлено
исковое
заявление
Стадия
рассмотрения
Примечания
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Руководитель временной администрации __________ ________
Главный бухгалтер _____________ _______________
Исполнитель _____________ _______________
Телефон
Место печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о предъявленных от имени финансовой организации
исках в суды за отчетный период"
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о предъявленных от имени финансовой организации исках в суды за отчетный период" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 52) пункта 17 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271.
3. Отчетной датой является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего месячного отчета.

4. Есептілікті жасау кезінде қолданылатын өлшем бірлігі теңгемен көрсетіледі.
5. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысандарын толтыру бойынша түсіндірме
6. Есепте уақытша әкімшіліктің, сондай-ақ ұйымның атынан оның қызмет еткен кезеңі ішіндегі шағым түсірген ақпараты көрсетіледі.
7. "Қарау сатысы" бағанында шағымды қарау сатысындағы немесе қарау қорытындылары туралы ақпарат көрсетіледі (мысалы, соттың ақ-қарасын ажырату, сот жарыссөздері жүріп жатады және басқалар).
8. "Қарау қорытындысы" бағанында қарауда тұрған шағымдар немесе сот органдары қараған шағымдар көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 16 шілдедегі
№ 148 қаулысына
11-қосымша
Нысан
"Қаржы ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп"
Есепті кезең: __.__.____ж.
Нысан индексі: Ф11-ВА
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.
Нысанды ұсыну мерзімі: уақытша әкімшіліктің филиалдары болмаған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың алтыншы күннен кешіктірмей, филиалдары болған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
Уақытша әкімшіліктің еңбек шарттары бойынша жұмыс істейтін қызметкерлері
Реттік нөмірі
Қызмет атауы
Штат бірліктерінің саны
Штат кестесіне сәйкес жалақының мөлшері (мың теңгеде)
Еңбекке ақы төлеу қоры (мың теңгеде)
1
2
3
4
5
Бас офис
Жиынтық
Филиалдар және өкілдіктер
Жиынтық
Есепті кезеңдегі барлығы
Өтелетін қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін тұлғалар
Реттік нөмірі
Қызмет атауы
Штат бірліктерінің саны
Штат кестесіне сәйкес өтелетін қызмет көрсету шарттары бойынша еңбекке ақы төлеу мөлшері (мың теңгеде)
Еңбекке ақы төлеу қоры (мың теңгеде)
1
2
3
4
5
Бас офис
Жиынтық
Филиалдар және өкілдіктер
Жиынтық
Есепті кезеңдегі барлығы
Уақытша әкімшілік басшысы _______________ ________________________
Бас бухгалтер ___________________________ ________________________
Орындаушы _______________________________ ________________________
Телефон
Мөр орны
"Қаржы ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп"
әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандарды
толтыру бойынша түсіндірме
1. Осы түсіндірме "Қаржы ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы Ереженің 17-тармағының 52) тармақшасына сәйкес әзірленген.

4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тенге.
5. Форму подписывает руководитель временной администрации, главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. В отчете указывается информация об исках поданных временной администрацией, а также поданных от имени организации в период ее деятельности.
7. В графе "Стадия рассмотрения" указываются информация о стадии рассмотрения иска или результаты рассмотрения (например, идут судебные разбирательства, судебные прения и так далее).
8. В графе "Результат рассмотрения" указываются иски, находящиеся на рассмотрении или рассмотренные судебными органами.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 июля 2014 года № 148
Форма
"Отчет о численности работников
финансовой организации"
Отчетный период: на __.__.____г.
Индекс формы: Ф11-ВА
Периодичность сбора информации: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации
банков, страховых (перестраховочных) организаций
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления формы: при отсутствии у временной
администрации филиалов - не позднее шестого числа месяца, следующего
за отчетным месяцем, при наличии филиалов - не позднее восьмого числа
месяца, следующего за отчетным месяцем.
Работники временной администрации, работающие по трудовым договорам
Порядковый номер
Наименование должности
Количество штатных единиц
Размер заработной платы согласно штатному расписанию (в тысячах тенге)
Фонд оплаты труда (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
Головной офис
Итого
Филиалы и представительства
Итого
Всего за отчетный период
Лица, оказывающие услуги по договорам возмездного оказания услуг
Порядковый номер
Наименование должности
Количество единиц
Размер оплаты труда по договорам возмездного оказания услуг согласно штатному расписанию (в тысячах тенге)
Фонд оплаты труда (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
Головной офис
Итого
Филиалы и представительства
Итого
Всего за отчетный период
Руководитель временной администрации __________ ________
Главный бухгалтер _____________ _______________
Исполнитель _____________ _______________
Телефон
Место печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о численности работников финансовой организации"
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о численности работников финансовой организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 52) пункта 17 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271.

Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.03.2017 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан индексі: Ф12-ВА
Ақпарат жинау кезеңділігі: уақытша әкімшілігін тағайындаған күннен бастап бірінші ай үшін
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Нысанды ұсыну мерзімі: уақытша әкімшіліктің филиалдары болмаған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың алтыншы күннен кешіктірмей, филиалдары болған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың сегізінші күннен кешіктірмейНысан
(мың теңге)
Баптың атауы банктің (банктер бөлігінде)
Банктің коды
Қор биржасының ресми тізімінің бағалы қағазының санаты
Рейтингілік агенттіктің атауы
Қаржылық сенімділік рейтингі
Салым бойынша негізгі борыш
теңгеде
Теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
салым сомасының жиынтығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Талап ету бойынша салымдар
1.1
2
Мерзімді салымдар
2.1
3
Шартты салымдар
3.1
4
Барлығы
кестенің жалғасы
Салым бойынша сыйақы
Күмәнді борыштар бойынша резерв
Ескертпе
теңгеде
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
сыйақы сомасының жиынтығы
10
11
12
13
14
Уақытша әкімшілік басшысы _____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер __________________________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты ( ол бар болса) (қолы)
Орындаушы: __________________________________ _____________ ______________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "_____" ___________________
Мөр орны (бар болса)
Ескерту: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген
Қаржы ұйымының
орналастырған салымдары
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қаржы ұйымының орналастырған салымдары туралы есеп

Сноска. Приложение 12 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 27.03.2017 № 45 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о размещенных вкладах финансовой организации
Отчетный период: на "___" _________ 20 ___ года
Индекс формы: Ф12-ВА
Периодичность сбора информации: за первый месяц с даты назначения временной администрации
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации банков, страховых (перестраховочных) организаций
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления формы: при отсутствии у временной администрации филиалов - не позднее шестого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, при наличии филиалов - не позднее восьмого числа месяца, следующего за отчетным месяце
Форма
(тысяч тенге)
Наименования статьи (в разрезе банков), банка
Код банка
Категория ценной бумаги официального списка фондовой биржи
Наименование рейтингового агентства
Рейтинг финансовой надежности
Основной долг по вкладу
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вклада
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Вклады до востребования
1.1
2
Срочные вклады
2.1
3
Условные вклады
3.1
4
Всего
продолжение таблицы
Вознаграждение по вкладу
Резерв по сомнительным долгам
Примечание
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вознаграждения
10
11
12
13
14
Руководитель временной администрации ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________
(подпись)
Главный бухгалтер _________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)      (подпись)
Исполнитель: _____________________________________ _________ _______________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" ___________________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о размещенных вкладах финансовой организации
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о размещенных вкладах финансовой организации

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қаржы ұйымының орналастырған салымдары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 17-тармағы 57) тармақшасының отыз жетінші абзацына сәйкес әзірленген.
3. Есепті уақытша әкімшілік ол тағайындалған күннен бастап бірінші айда ғана бере алады.
4. Есептілікті жасау кезінде қолданылатын өлшем бірлігі теңгемен, шетел валютасының бірліктерімен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге және одан жоғарыға тең сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есептің нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
6. Күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегере отырып, реттік нөмірі 9-шы баған бойынша және реттік нөмірі 12-ші баған бойынша жиынтық сома бухгалтерлік баланстың "Орналастырылған салымдар" бабына сәйкес келуі тиіс.
7. Реттік нөмірі 4-ші бағанда "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – қор биржасы) ресми тізіміндегі "акциялар" секторларында екінші деңгейдегі банктің акцияларының санаты көрсетіледі.
8. Реттік нөмірі 6-шы бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14794 тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 304 қаулысымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерін және оларды есептеу әдістемесінің 10-тармағына сәйкес Ұлттық Банк танитын агенттіктердің рейтингтік бағасы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о размещенных вкладах финансовой организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с абзацем тридцать седьмым подпункта 57) пункта 17 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271.
3. Отчет представляется временной администрацией только за первый месяц с даты ее назначения.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тенге, в единицах иностранной валюты. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывают руководитель временной администрации, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. Итоговые суммы по столбцу порядковый номер 9 и по столбцу порядковый номер 12 за вычетом резервов по сомнительным долгам должны соответствовать статье "Вклады размещенные" бухгалтерского баланса.
7. В столбце, порядковый номер 4, указывается категория акций банка второго уровня секторов "акции" официального списка Акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" (далее - фондовая биржа).
8. В столбце, порядковый номер 6, указывается рейтинговая оценка агентств, признаваемых Национальным Банком Республики Казахстан в соответствии с пунктом 10 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 304, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14794.

Акциялар эмитентінің "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабы 1-тармағының талаптарына сәйкестігі
Күні
Бағалы қағаздың санаты
Қаржылық сенімділігінің рейтингі
Рейтингілік агенттігінің атауы
Ескерту
Сатып алу
Өтеу
19
20
21
22
23
24
25
Уақытша әкімшілік басшысы _____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер __________________________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы)
Орындаушы: ____________________________________ _____________ ___________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "_____" ___________________
Мөр орны (бар болса)
Ескерту: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген
Қаржы ұйымының бағалы
қағаздары туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қаржы ұйымының бағалы қағаздары туралы есеп
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қаржы ұйымының бағалы қағаздары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 17-тармағы 57) тармақшасының отыз жетінші абзацына сәйкес әзірленді.
3. Уақытша әкімшілік ол тағайындалған күннен бастап есепті бірінші ай үшін ғана береді.
4. Есептілік жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға уақытша әкімшілік басшысы, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Реттік нөмірі 9, 11 және 13-бағаналары бойынша жиынтық сомасы күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегергенде "Өзгерістері пайда немесе шығын құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздары", "Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар" және "Өтеуге дейін ұсталып тұратын бағалы қағаздар" бухгалтерлік балансы баптарының сомасына сәйкес болу тиіс.
7. Реттік нөмірі 4-бағанда бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі.
Мысалы:
мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша: МЕККАМ, МЕОКАМ, МЕУКАМ, МОИКАМ, МУИКАМ, МЕУЖКАМ, еуроноттар, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ноттары;
мемлекеттік емес бағалы қағаздар бойынша: акциялар, облигациялар, ипотекалық облигациялар, депозитарлық қолхаттар.

Соответствие эмитента акций требованиям пункта 1 статьи 48 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности"
Дата
Категория ценной бумаги
Рейтинг финансовой надежности
Наименование рейтингового агентства
Примечание
Приобретения
Погашения
19
20
21
22
23
24
25
Руководитель временной администрации __________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________
(подпись)
Главный бухгалтер _________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Исполнитель: ___________________________________________ ________ _______________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" ___________________ 20___ года
Место для печати (при наличии)
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме
Приложение
к форме отчета о ценных
бумагах финансовой организации
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
Отчет о ценных бумагах финансовой организации
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о ценных бумагах финансовой организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с абзацем тридцать седьмым подпункта 57) пункта 17 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271.
3. Отчет представляются временной администрацией только за первый месяц с даты ее назначения.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает руководитель временной администрации, главный бухгалтер и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. Итоговая сумма по столбцам, порядковые номера 9, 11 и 13, за вычетом резервов по сомнительным долгам должна соответствовать сумме статей бухгалтерского баланса "Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка", "Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи" и "Ценные бумаги, удерживаемые до погашения".
7. В столбце, порядковый номер 4, указывается вид ценной бумаги.
К примеру:
по государственным ценным бумагам: МЕККАМ, МЕОКАМ, МЕУКАМ, МОИКАМ, МУИКАМ, МЕУЖКАМ, евроноты, ноты Национального Банка Республики Казахстан;
по негосударственным ценным бумагам: акции, облигации, ипотечные облигации, депозитарные расписки.

8. Реттік нөмірі 8-бағанада бағалы қағаз номиналы валютасының коды (мысалы: KZT, USD).
9. Реттік нөмірі 10, 12 және 14-бағаналарда есепті кезең аяғында бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі.
10. Реттік нөмірі 16-бағанада тікелей сатып алуға байланысты шығындар қосылатын, сатып алушы сатушыға төлеген пайыз (осындай ақы болған кезде) шамасына азайған бағалы қағаздың жиынтық сатып алу құны, оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокер-дилерлерге төленген сыйақылар мен комиссиялық төлемдер, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ қаражат аудару бойынша банктік қызметтер көрсетіледі.
11. Реттік нөмірі 17-бағанада баланстық құны және бағалы қағаздың жиынтық сатып алу құнының арасындағы айырмашылығы көрсетіледі.
12. Реттік нөмірі 18-бағанада эмитенттің жарғылық капиталында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қатысу үлесі көрсетіледі: эмитенттің орналастырылған акциялардың жалпы санына акциялардың санына арақатынасы.
13. Реттік нөмірі 19-бағанада акциялар эмитенті сәйкес келетін "Сақтандыру қызметі туралы" 200 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабының 1-тармағына сәйкес ақпарат көрсетіледі.
14. Реттік нөмірі 22-бағанда қор биржасының ресми тізіміне енгізілген бағалы қағаздың санаты көрсетіледі.
15. Реттік нөмірі 23-бағанада Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14794 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 304 қаулысымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерін және оларды есептеу әдістемесінің 10-тармағына сәйкес Ұлттық Банкі танылатын агенттіктердің рейтингілік бағасы көрсетіледі.
16. Реттік нөмірі 25-бағанада егер бағалы қағаздар бойынша ауыртпалығы бар болса (бағалы қағаз кепіл шарты бойынша қамтамасыз ету болып табылады, "РЕПО" мәміленің объектісі болып табылады), онда ауыртпалық сомасы мың теңгеде және ауыртпалық негіздемесі көрсетіледі және (немесе) егер бағалы қағаздың эмитенті сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғасы, заңды тұлға болып табылса "иә" деген сөзі жазылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 16 шілдедегі
№ 148 қаулысына
14-қосымша
Нысан
"Қаржы ұйымының уақытша әкімшілігі жалға берілетін мүлігі туралы есеп"
Есепті кезең: __.__.____ж.
Нысан индексі: Ф14-ВА
Ақпарат жинау кезеңділігі: ай сайын
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдардың уақытша әкімшіліктері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Нысанды ұсыну мерзімі: уақытша әкімшіліктің филиалдары болмаған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың алтыншы күннен кешіктірмей, филиалдары болған жағдайда - есептi айдан кейiнгi айдың сегізінші күннен кешіктірмей.
мың теңге
№ п/п
Жалға берілетін мүліктің атауы
Жалға берілетін мүліктің нақты тұрған жері
Мүлікке құқық беретін құжаттың бар болуы туралы ақпарат
Ауыртпалығы туралы мәліметтер
Жалдаушының атауы
Жалдау шарты
Жалға беру төлемдері бойынша нақты түсім сомасы
Ескерту
Шарт жасау нөмірі, күні
Қолданылу мерзімі
Ай сайынғы жалдау ақысының мөлшері
Мүлікті күту бойынша шығындарды көтеретін тарабы туралы мәліметтер
Мүлікті күту бойынша ай сайынғы шығындар
Мүлік бойынша сандық көрсеткіштер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
Жылжымайтын мүлік
Жиынтығы
2
Жылжымалы мүлік
Жиынтығы
Барлығы
Уақытша әкімшілік басшысы _______________ ________________________
Бас бухгалтер ___________________________ ________________________
Орындаушы _______________________________ ________________________
Телефон
Мөр орны
Әкімшілік деректер жинауға арналған "Қаржы ұйымының уақытша әкімшілігі жалға берілетін мүлігі туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

8. В столбце, порядковый номер 8, указывается код валюты номинала ценной бумаги (например: KZT, USD).
9. В столбцах, порядковые номера 10, 12 и 14, указывается общая сумма начисленного вознаграждения по ценным бумагам на конец отчетного периода.
10. В столбце, порядковый номер 16, указывается суммарная покупная стоимость ценной бумаги, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такой оплаты), включающая расходы, непосредственно связанные с приобретением, в том числе вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу средств.
11. В столбце, порядковый номер 17, указывается разница между балансовой стоимостью и суммарной покупной стоимостью ценных бумаг.
12. В столбце, порядковый номер 18, указывается доля участия страховой (перестраховочной) организации в уставном капитале эмитента: соотношение количества акций во владении страховой (перестраховочной) организации к общему количеству размещенных акций эмитента (в процентах).
13. В столбце, порядковый номер 19, указывается информация согласно пункту 1 статьи 48 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", которому соответствует эмитент акций.
14. В столбце, порядковый номер 22, указывается категория ценной бумаги, включенной в официальный список фондовой биржи.
15. В столбце, порядковый номер 23, указывается рейтинговая оценка агентств, признаваемых Национальным Банком Республики Казахстан в соответствии с пунктом 10 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 304, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14794.
16. В столбце, порядковый номер 25, если по ценным бумагам имеется обременение (ценная бумага является обеспечением по договору залога, является объектом сделки "РЕПО"), указывается сумма обременения в тысячах тенге и основание обременения, и (или) если эмитентом ценной бумаги является юридическое лицо, являющееся аффилированным страховой (перестраховочной) организации, пишется слово "да".
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 июля 2014 года № 148
Форма
"Отчет об имуществе, сдаваемом
временной администрацией финансовой
организации в аренду"
Отчетный период: на __.__.____г.
Индекс формы: Ф14-ВА
Периодичность сбора информации: ежемесячная
Круг лиц, представляющих информацию: временные администрации
банков, страховых (перестраховочных) организаций
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики
Казахстан
Срок представления формы: при отсутствии у временной
администрации филиалов - не позднее шестого числа месяца, следующего
за отчетным месяцем, при наличии филиалов - не позднее восьмого числа
месяца, следующего за отчетным месяцем.
в тысячах тенге
п/п
Наименование
имущества,
сдаваемого
в аренду
Фактическое
нахождение
имущества,
сдаваемого
в аренду
Информация о наличии
правоустанавливающих
документов на имущество
Сведения
об обременениях
Наименование
арендатора
1
2
3
4
5
6
1
Недвижимое имущество
Итого
2
Движимое имущество
Итого
Всего
продолжение таблицы
Договор аренды
Сумма
фактических
поступлений
по арендным
платежам
Примечание
Номер,
дата
заключения
Срок
действия
Размер
ежемесячной
арендной
платы
Сведения
о стороне,
несущей
расходы
по содержанию
имущества
Ежемесячные
расходы
на содержание
имущества
Количественные
показатели по
имуществу
7
8
9
10
11
12
13
14
Руководитель временной администрации __________ ________
Главный бухгалтер _____________ _______________
Исполнитель _____________ _______________
Телефон
Место печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Отчет об имуществе, сдаваемом временной администрацией
финансовой организации в аренду"

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 17-тармағының 52) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні есепті күн болып табылады. Алдыңғы айлық есептің есепті күні ай сайынғы есеп беру үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Есептілік жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға уақытша әкімшілік басшысы, бас бухгалтер және орындаушы қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Реттік нөмірі 2-бағанда сондай-ақ жылжымайтын мүліктің жалпы аумағы, оның орналасқан жерінің мекенжайы, көлікті жалға берген кезде маркасын, жалға берілетін көлік құралының шыққан жылы және мемлекеттік нөмірі көрсетіледі.
7. Реттік нөмірі 5-бағанда күні және негіздемесі ауыртпалық салу негіздемесі, ауыртпалық салған органы көрсетіледі.
8. Реттік нөмірі 11-бағанда жылжымайтын мүлікті ұстау бойынша коммуналдық және өзге де қызметтерге шығындар, сондай-ақ техникалық қызмет көрсетуге, жылжымалы мүлікті сақтандыруға шығыстар сомасы көрсетіледі.
9. Реттік нөмірі 12-бағанда жылжымайтын мүліктің жалға берілетін алаң, көлік құралын жалға беру кезде оны жалға беру күнге жүрген жол көрсету.
10. Реттік нөмірі 14-бағанда жалға берілетін мүлігі бойынша оған қосымша ақпарат.
11. "Жиынтығы", "Барлығы" жолдарда реттік нөмірлері 9, 11, 13-бағандар толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 16 шілдедегі
№ 148 қаулысына
15-қосымша
Күші жойылған нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Банктiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкiмшiлiгiнiң (уақытша басқарушының) есеп пен өзге ақпаратты беруiне қойылатын талаптар туралы нұсқаулықты бекiту жөнiнде" 2005 жылғы 26 наурыздағы № 98 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3581 тіркелген).
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкімшілігінің (уақытша басқарушының) есеп пен өзге ақпаратты беруіне қойылатын талаптар туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2005 жылғы 26 наурыздағы № 98 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы № 78 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4208 тіркелген).

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о ценных бумагах финансовой организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 52) пункта 17 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271.
3. Отчетной датой является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего месячного отчета.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
5. Форму подписывает руководитель временной администрации, главный бухгалтер и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. В столбце с порядковым номером 2 указывается также общая площадь недвижимого имущества, адрес его местонахождения, а при сдаче в аренду транспортного средства марка, год выпуска и государственный номер транспортного средства, сдаваемого в аренду.
7. В столбце с порядковым номером 5 указывается дата и основание наложения обременения, орган, наложивший обременение.
8. В столбце с порядковым номером 11 указывается сумма затрат на коммунальные и иные услуги по содержанию недвижимого имущества, а также расходов на техническое обслуживание, страхование движимого имущества.
9. В столбце с порядковым номером 12 указывается арендуемая площадь недвижимого имущества, а при сдаче в аренду транспортного средства показания пробега на дату сдачи его в аренду.
10. В столбце с порядковым номером 14 указывается иная дополнительная информация по имуществу, сдаваемому в аренду.
11. В строках "Итого", "Всего" заполняются столбцы с порядковыми номерами 9, 11, 13.
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 июля 2014 года № 148
Перечень
нормативных правовых актов, утративших силу
1. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года № 98 "Об утверждении Инструкции о требованиях к представлению временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда отчетности и иной информации" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3581).
2. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 78 "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года № 98 "Об утверждении Инструкции о требованиях к представлению временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда отчетности и иной информации" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4208).

3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкімшілігінің (уақытша басқарушының) есеп пен өзге ақпаратты беруіне қойылатын талаптар туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2005 жылғы 26 наурыздағы № 98 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 27 тамыздағы № 220 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4950 тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Банктiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және жинақтаушы зейнетақы қорының уақытша әкiмшiлiгiнiң (уақытша басқарушының) есеп пен өзге ақпаратты беруiне қойылатын талаптар туралы нұсқаулықты бекiту жөнiнде Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгi Басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы № 98 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 27 ақпандағы № 23 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5608 тіркелген).

3. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2007 года № 220 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года № 98 "Об утверждении Инструкции о требованиях к представлению временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда отчетности и иной информации" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4950).
4. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 февраля 2009 года № 23 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года № 98 "Об утверждении Инструкции о требованиях к представлению временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации и накопительного пенсионного фонда отчетности и иной информации" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5608).